صفحه 539 از 1347 نخست ... 394394895295365375385395405415425495896391039 ... آخرین
نمایش نتایج: از 5,381 به 5,390 از 13470

موضوع: فــــــــراز و فـــــــرودهای دلار - یورو

عضو فعال خوشبخت آواتار ها
    تشکر شده 45,465 بار در 5,450 ارسال

پاسخ : فــــــــراز و فـــــــرودهای دلار - یورو

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید خوشبخت از ایشان تشکر کرده اند:

كاربر فعال سلطان بورس آواتار ها
    تشکر شده 8,781 بار در 2,930 ارسال

دلار بنظرم تا آخر این ماه بالا بزنه و بعدش مجدد یه نزول

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید سلطان بورس از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 104,284 بار در 31,906 ارسال

رئیس انجمن سکه و صراف پیش‌بینی‌ کرد
    روند کاهشی نرخ ارز از فردا/ تقاضای دلالی وارد بازار شد

رئیس انجمن سکه و صراف استان تهران گفت: با فروکش کردن عطش خرید ارز مسافرتی از فردا شاهد کاهش قیمت‌ها در بازار خواهیم بود.

عباس مسعودی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی با اشاره به کاهش قیمت نفت، افزایش تقاضای ارز مسافرتی را یکی از دلایل رشد قیمت ارز در هفته‌های اخیر دانست و اظهارداشت: بانک مرکزی در این مدت برای تامین تقاضای ارز مسافرتی به بازار ارز تزریق کرده است.

وی افزود: بانک مرکزی مسئول پوشش تقاضای واقعی ارز است و در این مدت سعی کرد تقاضای ارز مسافرتی را تامین کند.

رئیس انجمن سکه و صراف استان تهران با بیان اینکه تقاضای دلالی مانع از برآورد مناسب تقاضای واقعی ارز در بازار می‌شود، گفت: در هفته‌های اخیر برخی دلالان از فرصت استفاده کرده و خرید و فروش‌های خود را افزایش داده‌اند.

وی با اشاره به افزایش فعالیت‌های دلالی در روزهای اخیر، گفت: شرایط در حال تغییر است و و با حذف تقاضای ارز مسافرتی قیمت، زمینه کاهش قیمت‌ها فراهم خواهد شد.

مسعودی یکی دیگر از دلایل افزایش نرخ ارز را رشد قیمت دلار در ترکیه دانست و افزود: کاهش نرخ برابری لیر ترکیه در برابر دلار آمریکا موجب شده بخشی از ارز داخل به آن کشور قاچاق شود.

وی رکود در بازار مسکن و بازار سرمایه را بر بروز التهاب در بازار تاثیرگذار عنوان کرد.

به گفته وی معاملات مجازی در شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام نیز در روزهای اخیر به التهاب در بازار ارز دامن زده است.

رئیس انجمن سکه و صراف استان تهران ادامه داد: با فروکش کردن عطش خرید ارز مسافرتی از فردا شاهد کاهش قیمت‌ها در بازار خواهیم بود؛ در شرایط فعلی نرخ ارز حداقل به 3550 تومان می‌رسد.

نرخ دلار در روزهای اخیر تا 3700 تومان نیز رسیده است. هم اکنون نرخ این ارز در بازار 3670 تومان است.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940908001032

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال امام قلی خان آواتار ها
    تشکر شده 5,371 بار در 1,383 ارسال

خدا نکند دلار در مملکت ما بجنبد.عده ای شروع میکنن داد و قال کنند که فلان قیمت کذایی میشود.خب تحلیلگر خان اگر بلد بودی قبلش میگفتی.میخواهی هول در دل مردم بیندازی؟همین! 11 هزار تومان خواهد شد؟ این شد حرف حساب مرد مومن؟مثلا خیلی میدانی؟از این گیلان خان و حیرد خان یادبگیر که لاقل حرف حساب میزنند.من رفتم تا دوسال دیگه که 11 هزار تومان میشود که نشد حرف که.اینها بعد لقلقه زبان یک عده میشود و هی میگویند.بعد هم کم کم باورشان میشود.بعد نوبت زالوصفتان و کفتار صفتان میشود که روی باور مردم چهارنعل و یورتمه بروند. هرکس ذات درستی دارد حرف حساب بزند و گرنه نیت منفی داشتن را همه بلدند.من هم میتوانم الکی و پشمکی بگویم دلار تا 4 سال دیگر 20 هزار تومان میشود. بعدش هم من مرده ام و کسی نیست خر من را بگیرد.
    نه محقق بود نه دانشمند چارپایی بر او کتابی چند
    از هم ندوشیم.
    با هم بنوشیم.

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید امام قلی خان از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال feredos آواتار ها
    تشکر شده 1,982 بار در 473 ارسال

باسلام. دوستان، خواهشی داشتم. میتونید نموداری از دو ارز یورو و دلار بگذارید؟ نموداری که تغییرات واقعی قیمت رو نشون بده. و اگر لطف کنید تحلیلی هم داشته باشید. پیشاپیش تشکر
    I entered the bearish market and survived

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید feredos از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال anahita آواتار ها
    تشکر شده 2,034 بار در 646 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط امام قلی خان نمایش پست ها
    خدا نکند دلار در مملکت ما بجنبد.عده ای شروع میکنن داد و قال کنند که فلان قیمت کذایی میشود.خب تحلیلگر خان اگر بلد بودی قبلش میگفتی.میخواهی هول در دل مردم بیندازی؟همین! 11 هزار تومان خواهد شد؟ این شد حرف حساب مرد مومن؟مثلا خیلی میدانی؟از این گیلان خان و حیرد خان یادبگیر که لاقل حرف حساب میزنند.من رفتم تا دوسال دیگه که 11 هزار تومان میشود که نشد حرف که.اینها بعد لقلقه زبان یک عده میشود و هی میگویند.بعد هم کم کم باورشان میشود.بعد نوبت زالوصفتان و کفتار صفتان میشود که روی باور مردم چهارنعل و یورتمه بروند. هرکس ذات درستی دارد حرف حساب بزند و گرنه نیت منفی داشتن را همه بلدند.من هم میتوانم الکی و پشمکی بگویم دلار تا 4 سال دیگر 20 هزار تومان میشود. بعدش هم من مرده ام و کسی نیست خر من را بگیرد.

من از شما معذرت میخوام استاد ، حق با شماست . من تا مدتی پست نخواهم زد . تشکر
    *** هرچه در جستن آنی ، آنی ***

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید anahita از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال

نرخ 36000 ریال برای دلار امروز در سامانه صرافان درج شد !

نرخ اولیه بازار امروز 3660-3640 تومان هست فعلا

عضو فعال "heydar" آواتار ها
    تشکر شده 29,896 بار در 7,159 ارسال

3640

15. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید "heydar" از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

ادیب مطرح کرد

تحلیل گرانی دلار و پیش‌بینی روند آینده/ خوش‌بینی تمام می‌شود

استاد دانشگاه اصفهان گفت: گرانی فعلی دلار در ایران ریشه خارجی دارد و چندان به اقتصاد داخلی مربوط نیست؛ اما با با پایان خوش بینی برای سقوط قیمت دلار با اجرایی شدن برجام و همچنین کاهش نرخ بهره بانکی، دلار به هر میزان که این دو مولفه تعدیل شود گران خواهد شد.

محمد حسین ادیب در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در تحلیل چرایی جریان اخیر در بازار ارز و میزان ارتباط آن با افزایش ارزش جهانی دلار در مدت اخیر اظهار کرد: گزارش بانک جهانی نشان می‌دهد که قدرت خرید دلار در بازار بین المللی در روز گذشته نسبت به پایان سال 2013 حدود 24 درصد افزایش یافته است. افزایش ارزش دلار طی دو سال گذشته به سبب افزایش قدرت خرید و افزایش ارزش آن در مقابل ارزهای معتبر جهانی بود. در عین حال به همان نسبتی که دلار تقویت شده، یورو تضعیف شده است، اما با این وجود گران شدن دلار و ارزان شدن یورو به ایران مربوط نیست.

وی در ارزیابی روند تغییر نرخ دلار در میان مدت در کشور گفت: علاوه بر عامل خارجی این موضوع مورد اهمیت است که نرخ ارز در ایران از تورم داخلی تغذیه می کند، از این رو با توجه به اینکه پیش‌بینی می‌شود تورم نقطه به نقطه در دی ماه در ایران تا تک رقمی شدن پیش برود در صورت ادامه نرخ بهره موجود در شبکه بانکی، بعید نیست که تورم در مهر سال آینده به کمتر از پنج درصد کاهش یابد پس باید گفت که دیر یا زود در ایران مهار تورم، به مهار نرخ ارز می انجامد.

سقوط نفت دلار را گران نکرد

این استاد دانشگاه با اشاره به نقش تحولات بازار نفت بر نرخ ارز در ایران نیز افزود: سقوط 60 درصدی قیمت نفت، باعث کاهش عرضه ارز ناشی از صادرات انرژی به اقتصاد ایران شد، اما کاهش 60 درصدی عرضه ارز، به افزایش نرخ ارز منجر نشد. این در حالی است که سقوط قیمت نفت با مذاکرات 1+5 همراه بود که به شکل گیری انتظارات منفی در مورد نرخ دلار انجامید.

وی با یادآوری تجربه‌های قبلی در ارتباط با تغییر نرخ دلار توضیحات بیشتری ارائه کرد و گفت: در سال 1367 دلار از 140 به 54 تومان سقوط کرد و انتظار تکرار سقوط قیمت دلار تقاضا برای آن را به شدت کاهش داد. اکنون نیز با سقوط قیمت نفت، باید نرخ ارز به شدت افزایش می‌یافت، اما انتظارات تورمی منفی در مورد دلار تقاضا برای آن را به شدت کاهش داد، که در ادامه هم انتظارات از مذاکرات با 1+5 باز هم به کاهش تقاضا برای دلار انجامید و این امر باعث شد تا ارز در مقابل سقوط قیمت نفت واکنش نشان ندهد.

پای نرخ سود در تحولات ارز

ادیب همچنین از نرخ سود موجود در شبکه بانکی به عامل دیگر و اثر گذار بر جلوگیری از افزایش نرخ ارز یاد کرد و توضیح داد: نرخ بهره در ایران بالاترین نرخ بهره در دنیاست و با این نرخ ها خرید کالا و خدمات با استفاده از تسهیلات بانکی، غیر اقتصادی است و این موجب شده تا تقاضا برای کالا و خدمات به شدت کاهش یابد.

وی ادامه داد: با نرخ بهره موجود، سرمایه گذاری جز در سه حوزه استخراج نفت خام، اتمام فازهای پارس جنوبی و سرمایه گذاری در جلوگیری از اتلاف انرژی، غیر اقتصادی است و به تبع آن جز در این سه بخش دریافت وام نیز غیر اقتصادی خواهد بود. بر این اساس کاهش خرید و کاهش سرمایه گذاری، تقاضا برای دلار را به شدت کم کرد. ریزش تقاضا برای دلار به سبب بالابودن نرخ بهره، باعث شد تا اثر کاهش 60 درصدی عرضه دلار دراقتصاد ایران به سبب سقوط قیمت نفت ظاهر نشود.

آینده بازار چگونه است؟

این استاد دانشگاه با بیان اینکه خوش بینی برای سقوط قیمت دلار با اجرائی شدن برجام اغراق گونه است ، پیش بینی خود از آینده بازار ارز را این گونه عنوان کرد: دیر یا زود این خوش بینی تعدیل می شود و از سویی دیگر تا ابد نرخ بهره در ایران بالاترین نرخ بهره دنیا نخواهد بود لذا در آینده با کاهش نرخ بهره و غلبه جامعه بر خوش بینی ناشی از عملیاتی شدن برجام، نرخ ارز افزایش می یابد؛ به میزانی که در این دو مولفه تغییر ایجاد شود، نرخ ارز افزایش می یابد.

وی با اشاره به اینکه نرخ دلار در ایران به دو مولفه بیرونی قیمت نفت در بازار جهانی و قدرت خرید دلار در بازار جهانی ( عوامل بیرونی ) و سه مولفه داخلی، سطح تورم داخلی ، انتظارات تورمی از برجام و نرخ بهره، بستگی دارد ادامه داد: تغییر در این پنج مولفه به تغییر در نرخ ارز می انجامد اما با این حال معتقدم که این مولفه ها موجب می شود که طی دو سال آینده افزایش نرخ ارز بیشتر از تورم ریالی و کمتر از نرخ بهره باشد در عین اینکه تورم ریالی بزودی به کمتر از پنج درصد کاهش می یابداز این رو افزایش نرخ ارز بیش از تورم ریالی( که به سطح کمتر از 5 درصد میل می کند) خواهد بود.

ادیب همچنین به بیان راهکار برای عبور از مشکلات موجود در اقتصاد پرداخت و با اشاره به روند تورم و اینکه اکنون تورم تقاضا بر عرضه فزونی دارد، خاطرنشان کرد: تورم در آبان ماه، 10درصد بود که نشان می‌دهد تقاضا بیش از عرضه است. در این حالت اگر تقاضا تحریک شود تورم بیشتر خواهد شد . پس راه حل کشور در طرف عرضه است، باید عرضه را افزایش داد، در عین حال که اگر با اجرایی شدن برجام، انتظار افزایش سرمایه خارجی وجود داشته باشد، سرمایه خارجی برای ورود یک شاخص کلیدی دارد و آن کاهش تورم داخلی به کمتر از پنج درصد است.

http://isna.ir/fa/news/94090905828/%...8C%D9%86%DB%8C

17. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال امام قلی خان آواتار ها
    تشکر شده 5,371 بار در 1,383 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط anahita نمایش پست ها
    من از شما معذرت میخوام استاد ، حق با شماست . من تا مدتی پست نخواهم زد . تشکر
    ادای آدم مهربانها و خوبها را نیا.من استاد نیستم.عمرم هم تمام است و ولع و حرص استاد استاد شنیدن را ندارم.اگه نیت خیر داری پستت را بزن اما با تحلیل.کشکی نگو 11 هزار و برو.با تشکر
    نه محقق بود نه دانشمند چارپایی بر او کتابی چند
    از هم ندوشیم.
    با هم بنوشیم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 20 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 20 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع