صفحه 717 از 1347 نخست ... 2176176677077147157167177187197207277678171217 ... آخرین
نمایش نتایج: از 7,161 به 7,170 از 13470

موضوع: فــــــــراز و فـــــــرودهای دلار - یورو

عضو فعال
    تشکر شده 15,019 بار در 6,183 ارسال

پاسخ : فــــــــراز و فـــــــرودهای دلار - یورو

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen68 نمایش پست ها
    ببخشید ترکیه و یا آرژانتین هم تحریم هستند؟ همین در بازار یکی از دوستان به بنده گفت یک بنده خدایی آمد یک میلیارد تومن طلا خرید.یادت رفت بعد از امضا برجام دلار 3500 شد 2800 ؟ ولی کمتر از 3 ماه دوباره قیمت ها برگشت روی 3400 الی 3500؟سال 94 بود.خوب یادت هست.این نوسانات همش به خاطر جو روانی حاکم هست.همین احساس گرانتر شدن باعث میشود عرضه کمتر شود و فروشنده ها دست نگه دارند.تقاضا که همیشه هست و الان هم مردم در ترس از دست رفتن قدرت خرید بیشتر از قبل خرید میکنند.گفتم عامل اصلی افزایش نقدینگی و تمام شدن برجام هم هیزمی بر این آتش بوده.مردم تقاضای بیشتری دارند.30 درصد مردم وضعیت بدی دارند .البته از شما زیاد انتظار نمیره حرف حساب بزنید.سال گذشته اردیبهشت کلیپی در سایت قرار دادم که برخی حامیان دولت میگفتند قیمت دلار 7 هزار تومان هست و دولت به زور قیمت ها رو کنترل میکنه(اگر میخوای دوباره میگذارم هرچند فایده نداره).همین که نمیخواهی بفهمی 3 برابر شدن نقدینگی چه بر سر اقتصاد می آید همین خودش کافیست که بحثی نداشته باشیم.
    کاملا قابل قبوله که نقدینگی 3 برابر شده و این نقدینگی ویرانگر میباشد و وارد هر بازاری بشه ویران میکنه
    ولی این را بگو که اگر امریکا از برجام خارج نمیشد قیمت دلار الان چند بود آیا این شرایط را داشتیم
    نقدینگی وارد چه بازاری میشد انتطار داشتم که قیمت دلار تا سال 1400 در مرز 7 هزار تومان باشه ولی نه با اجرای برجام یکباره ایقدر رشد شدید داشته باشه
    و در پایان نفهم هم خودتی که فکر میکنی عقل کل هستی
    به درود محسن جان !!!
    بهترین دانش آن است که سودمند باشی

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید ایرج سابق از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 4,049 بار در 1,568 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط ایرج سابق نمایش پست ها
    کاملا قابل قبوله که نقدینگی 3 برابر شده و این نقدینگی ویرانگر میباشد و وارد هر بازاری بشه ویران میکنه
    ولی این را بگو که اگر امریکا از برجام خارج نمیشد قیمت دلار الان چند بود آیا این شرایط را داشتیم
    نقدینگی وارد چه بازاری میشد انتطار داشتم که قیمت دلار تا سال 1400 در مرز 7 هزار تومان باشه ولی نه با اجرای برجام یکباره ایقدر رشد شدید داشته باشه
    و در پایان نفهم هم خودتی که فکر میکنی عقل کل هستی
    به درود محسن جان !!!
    شما یکبار به خودت بگو اگر نقدینگی در بورس 3 برابر بشه شاخص و قیمت سهم ها تا کجا میره؟ 10 یا 50 یا 100 درصد یا بیشتر بالا میره؟ همین نقدینگی لازم بود وارد بازار بشه و اما این احمق ها که دوست شما هستند از سیف بگیر تا اون ریش بنفش به جای اینکه کاهش سود بانکی رو بعد از برجام شروع کنن با 2 سال تاخیر و درست زمانی که برجام متزلزل شده بود انجام دادند.در نتیجه از تابستان بازار شروع کرد به افزایش قیمت ها که اثرش روی ارز و طلا و ملک و بقیه کالاها گذاشته شد.این مسئله با تمام شدن برجام شدت گرفت.شما فکر میکنید در آرژانتین هم تحریم هست که تورمش از ما بیشتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا همین ترکیه بغل دست ما.بس لطفا بیشتر فکر کن.شما بیا اول جوابگوی کسانی باش که به حرفهای صد من یه غاز تو نرفتند طلا بخرند و با حرفهای صدمن یه غاز تو خودرویی خریدند.بهتره حداقلهای اقتصاد رو بخونی و با واقعیت ها کنار بیای.من اگر وقت میذارم جواب میدم فقط برای اینکه یاد بدیم و یاد بگیریم وگرنه توهین نمیخوام بکنم شما اصرار بر حرف اشتباه داری و به کنایه طرف مقابلت را نخبه میخوانی باید جوابش را هم میگرفتی.

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mohsen68 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 15,019 بار در 6,183 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen68 نمایش پست ها
    شما یکبار به خودت بگو اگر نقدینگی در بورس 3 برابر بشه شاخص و قیمت سهم ها تا کجا میره؟ 10 یا 50 یا 100 درصد یا بیشتر بالا میره؟ همین نقدینگی لازم بود وارد بازار بشه و اما این احمق ها که دوست شما هستند از سیف بگیر تا اون ریش بنفش به جای اینکه کاهش سود بانکی رو بعد از برجام شروع کنن با 2 سال تاخیر و درست زمانی که برجام متزلزل شده بود انجام دادند.در نتیجه از تابستان بازار شروع کرد به افزایش قیمت ها که اثرش روی ارز و طلا و ملک و بقیه کالاها گذاشته شد.این مسئله با تمام شدن برجام شدت گرفت.شما فکر میکنید در آرژانتین هم تحریم هست که تورمش از ما بیشتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا همین ترکیه بغل دست ما.بس لطفا بیشتر فکر کن.شما بیا اول جوابگوی کسانی باش که به حرفهای صد من یه غاز تو نرفتند طلا بخرند و با حرفهای صدمن یه غاز تو خودرویی خریدند.بهتره حداقلهای اقتصاد رو بخونی و با واقعیت ها کنار بیای.من اگر وقت میذارم جواب میدم فقط برای اینکه یاد بدیم و یاد بگیریم وگرنه توهین نمیخوام بکنم شما اصرار بر حرف اشتباه داری و به کنایه طرف مقابلت را نخبه میخوانی باید جوابش را هم میگرفتی.
    اول اینکه بنده به این دولت رای ندادم که اینها را تایید کنم چون بارها گفتم ولی باز متوجه نمیشی !!!

دوم اینکه چند روز پیش گفتم برای من اصلا قابل قبول نیست که اینها مدرک دکترا گرفته باشند و یا اینها با این نوع طرز فکر اقتصاد دان باشند کجا مدرک گرفته اند جای سوال داره

سوم اینکه در مورد خرید طا و سکه باید در تایپک طا و سکه باید باشه یا در این تاپیک یادته آن شبی که جهانگیری دلار 4200 تومان اعلام کرده بود خوابت نمیگرفت و من دقیقا یادم هست قیمت سکه بالای

2 میلیون بود و گفتم برای کسانی که نمیخواهند ریسک کنند میتواند 50 درصد سکه داشته باشند و 50 درصد بفروشند چون قابل پیش بینی نیست پس این جملات را هم بگو که بنده اینها گفتم پس جو

گیرنشو نتیجه اینکه تو آلزایمر داری نه بنده و در پایان هم بنده کسی را به سرمایه گذاری در گروه خودروی دعوت نکردم اگر میبینی بنده خکاوه خریدکرده بودم بابت طرح تعویض ناوگان باری کشور بود قبل از

خروج از برجام امریکا حرکت خرید هم درست بود چون بهترین تحلیل گران هم داشتندخکاوه خرید میکردند پس همینطوری از روی هوا در مورد نوشته ها و گفته های بنده نظر نده دکتر
    بهترین دانش آن است که سودمند باشی

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید ایرج سابق از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 68,764 بار در 12,917 ارسال

خدا شنبه رو ختم بخیر کنه

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال Abad آواتار ها
    تشکر شده 42,137 بار در 6,946 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Abad نمایش پست ها
    در 40 سال حکومت جمهوری اسلامی حجم پول ( بخش مهم نقدینگی ) از حدود 50 میلیارد تومان در سال 55 به 220 هزار میلیار تومان رسیده است.یعنی حدود 4 هزار برابر شده است .
    اگر 4 هزار را بر 40 سال تقسیم کنید یعنی پول پر قدرت سالی 100 برابر شده است ، مشکل ممکلت ما قبل از اینکه اشخاص باشد افکار است. اینکه محمود نقدینگی را 10 برابر کرد و حسن 3 برابر کرد هر دو خطا کرده اند . 3 سال پیش می گفتم تورم پدر این ممکلت را در خواهد آورد در همه دنیا هم چنین بوده تورم سیاه و سفید نمی شناسد ، بسیار ساده اندیشی است که فکر کنیم از طریق تورم ،می توان رکود را درمان کرد ، تورم باعث ایجاد سیکل معیوب تورم _ رکود و رکود - تورم و در نتیجه شکستن بنیاد های اقتصادی می شود و به دنبال آن ساختار های اجتماعی در هم می شکند تورم بی رحم است و انسانها را هم بی ادب ، بی اخلاق و بی رحم می کند .
    ویرایش توسط Abad : 2018/08/02 در ساعت 22:18
    Abad (گروه سرمایه گذاری آباد )
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها
    تشکر شده 42,137 بار در 6,946 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Abad نمایش پست ها
    اگر 4 هزار را بر 40 سال تقسیم کنید یعنی پول پر قدرت سالی 100 برابر شده است ، مشکل ممکلت ما قبل از اینکه اشخاص باشد افکار است. اینکه محمود نقدینگی را 10 برابر کرد و حسن 3 برابر کرد هر دو خطا کرده اند . 3 سال پیش می گفتم تورم پدر این ممکلت را در خواهد آورد در همه دنیا هم چنین بوده تورم سیاه و سفید نمی شناسد ، بسیار ساده اندیشی است که فکر کنیم از طریق تورم ،می توان رکود را درمان کرد ، تورم باعث ایجاد سیکل معیوب تورم _ رکود و رکود - تورم و در نتیجه شکستن بنیاد های اقتصادی می شود و به دنبال آن ساختار های اجتماعی در هم می شکند تورم بی رحم است و انسانها را هم بی ادب ، بی اخلاق و بی رحم می کند .
    در صحبت بالا آن 100 برابر شدن باید تصیحیح شود و منظور رشد مرکب نبوده ، به عبارتی اگر بطور مرکب رشد پایه پولی را حساب کنیم حدود 23 درصد پایه پولی در هر سال رشد داشته است که اگر آن را با رشد متوسط تولید ناخالص ملی در نظر بگیرم که بعید می دانم بیشتر از 5 درصد بوده ، مابقی آن به شکل تورم در اقتصاد خودش را نشان داده است.

اجرای سیاست های ضد تورم در کشور باعث نارضایتی جامعه می شود و همواره دولت ها نتوانسته اند آن را به سر انجام برسانند و هر چه به آینده واگذار شود اجرای آن سخت تر خواهد بود.

امید وارم سقوط پولی در کشور اتفاق نیفتد( مانند آنچه در ونزوئلا اتفاق افتاده ) و مجموع حاکمیت با همکاری بتوانند جلو این اتفاق را بگیرند
    Abad (گروه سرمایه گذاری آباد )
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

احساس میکنم فردا بازار منفی باشه
    شاید
    فردا باید احتیاط کنیم
    اخبار نرخ ارز و شرایط آن ممکن است آنطور که باید باشد نباشد

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 4,049 بار در 1,568 ارسال

یک مقام آگاه به فارس خبر داد
    جزئیات محورهای بسته جدید ارزی دولت/ اعلام عمومی احتمالا اواخر هفته آینده

یک مقام آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به محورهای بسته ارزی دولت اظهار داشت: همانطور که به نوعی در خبرهای رسانه‌ها به آن پرداخته شده است کلیت بسته ارزی جدید دولت افزایش و تعمیق بازار ثانویه ارزی است.

وی افزود: براساس این برنامه قرار است ارز حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی و فولاد که رقم قابل توجهی را شامل می‌شود در بازار ثانویه ارزی عرضه شود از طرف دیگر گروه کالایی دوم نیاز ارزی خود را از این بازار تامین کند.

این مقام آگاه تصریح کرد: هم اکنون 50 درصد از واردات کشور کالاهای گروه اول را در بر می‌گیرد و به همین دلیل یکی از برنامه‌ها که هم اکنون در حال بررسی کارشناسی است این است که بخشی از کالاهای گروه یک به گروه دوم منتقل شود تا تعداد بیشتری از کالاها با ارز به نرخ قیمت رسمی تعیین شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا صرافی‌ها در این بسته مجددا فعالیت‌ عادی خود را آغاز می‌کنند گفت: یکی از موضوعاتی که در حال بحث و بررسی است همین فعالیت‌ صرافی‌ها است اما هنوز این موضوع به تصمیم نهایی نرسیده است.

وی در پاسخ به پرسشی درباره تغییر قیمت ارز پایه از 4200 به 5500 گفت: این سناریو طرفداران جدی در دولت ندارد و بعید است چنین سناریویی جدی گرفته شود.

وی درخصوص زمان نهایی شدن سیاست‌های جدید ارزی گفت: با توجه به تغییر و تحول مدیریتی در بانک مرکزی و همچنین مباحث مطرح در بسته به نظر می‌رسد بسته ارزی بانک مرکزی و دولت تا اواخر هفته آینده نهایی و اعلام شود.

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mohsen68 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 104,284 بار در 31,906 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط تمام نمایش پست ها
    احساس میکنم فردا بازار منفی باشه
    شاید
    فردا باید احتیاط کنیم
    اخبار نرخ ارز و شرایط آن ممکن است آنطور که باید باشد نباشد
    اگر صرفا با خبرسازی و گفتار درمانی ! بخواهند بازار را کنترل کنند ! باید منتظر یه پیک دیگه باشیم در بازار ارز و سکه !

18. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط negarminavi نمایش پست ها
    اگر صرفا با خبرسازی و گفتار درمانی ! بخواهند بازار را کنترل کنند ! باید منتظر یه پیک دیگه باشیم در بازار ارز و سکه !
    امروز سکه 100تومان از دیروز ارزان تر معامله شد

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 21 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 21 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع