صفحه 1 از 320 12341151101 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 3200

موضوع: بورس نوشته های "شریعت"...

عضو فعال سيد ياسر شريعت آواتار ها
    تشکر شده 37,216 بار در 4,825 ارسال

بورس نوشته های "شریعت"...

با سلام خدمت دوستان عزیز؛
    با توجه به اینکه بنده به علت مشغله درسی و کاری و... قادر به فعالیت بطور مستمر در سایت نیستم گفتم یک تاپیک داشته باشم که هرازچندگاهی اگه خبری تحلیلی چیزی داشتم که برای دوستان گلم مفید بود بصورت مرتب اینجا قرار بدهم. به امید موفقیت تک تک دوستان عزیز بورسی
    إِنَّ اللَّهَ عَلِيمٌ بِذَاتِ الصُّدُورِ

در ابتدا یک سری اصول اولیه داریم که هر کسی برای سرمایه گذاری در بورس باید رعایت کنه (مخصوصا اونهایی که مثل من هنوز مبتدی هستند):

1- تشکیل سبد سرمایه گذاری: برای پول های زیر 10 میلیون 3 سهم معمولا کفایت می کند، پول های بین 10 تا 100 میلیون بین 3 تا5 سهم احتیاج دارند و پول های بالای 100 میلیون هم به تشخیص سرمایه گذار بالای 5 سهم در سبد مناسب است

2- عدم قرار دادن همزمان در سبد از سهم هایی که با هم همبستگی بالا دارند: در این صورت ریسک سبد شما که حاصل مجموع واریانس تک تک سهم ها و کوواریانس میان سهم هاست، مقدار کمتری خواهد داشت. (ترجیحا سهم هایی که کوواریانس منفی دارند و روندشون خلاف همدیگست در سبد باشند بهتر است)

3- خرید وفروش بصورت پله ای: برای جلوگیری از معاملات هیجانی و کاهش ریسک معامله می بایست هم خرید و هم فروش بصورت پله ای باشد. برای حجم های پایین دو پله و برای حجم های بالا فراخور نوع معامله و سهم تعداد پله های معامله انتخاب میشود. فواصل میان پله ها نیز بنا به تشخیص معمله گر تعیین می شود اما حدود 10% فاصله میان پله ها معقول است.

4- افردای که سرمایه های حجیم در اختیار دارند هیچ گاه بیشتر از 2 برابر حجم مبنای یک سهم را خرید نکنند زیرا در صورت کاهش شناوری و حجم معاملات خروج در زمان مناسب بسیار سخت خواهد شد.

5- ضریب بتای گروه های بازار را تا حد ممکن در نظر داشته باشید. همیشه گروه هایی هستند که در بازار های منفی رشد می کنند و در بازارهای مثبت درجا می زنند.

6- تعیین حد ضرر برای سهام خریداری شده: برای این منظور می توان با دید کوتاه مدت، میان مدت و یا بلند مدت اقدام به تعیین حد ضرر نمود که هر چه افق زمانی بیشتر شود نقش تکنیکال کمرنگ تر و نقش بنیادی سهم افزایش می یابد.

7- همیشه نقطه فروش یا خرید خود را چند درصد با فاصله از اهداف تکنیکال سهم قرار دهید. فراموش نکنید صدها نفر ممکن است روی سهم مدنظر شما تمرکز کرده باشه و منتظر خرید یا فروش باشند.

8- ما در ایران معامله می کنیم و با بازار و معماله گرانی احساسی سروکار داریم! هر زمان بیش از حد اخبار نگران کننده از یک سهم به گوش رسید بدانید "احتمالا" موقع خرید فرا رسیده (هرچند شرط عقل حکم بر تحلیل شخصی نیز می کند) و بالعکس هر زمان اخبار خوب و عجیب به گوش رسید "احتمالا" زمان فروش فرارسیده است

9- روی هیچ سهمی احساس خاصی نداشته باشید: اگر یه سهم زمانی به شما ضرر سنگینی وارد کرده شاید در آینده همان سهم نجات دهنده شما باشد و بالعکس! پس فقط به تحلیل های علمی پایبند باشید

10- از همبستگی های شدیدی که میان بسیاری از سهم ها و گروه ها وجود دارد غافل نشوید. برای مثال در بازار مثبت اگر لیدر یک گروه از منفی به مثبت تغییر روند داد احتمالا چند دقیقه بعد بقیه سهام گروه تغییر خواهند کرد و در بازار منفی نیز همین امر صادق است.

11- مواردی مانند ارزش ذاتی، ارزش دارایی ها و یا بدهی ها در ترازنامه یک شرکت گاهی اوقات اگر فاصله زیادی با ارزش بازار سهم پیدا کند می تواند سیگنال ورود یا خروج باشد.

اگر مورد دیگری به ذهنم رسید در ادامه اضافه خواهم کرد...

عضو فعال مصطفی مصری پور آواتار ها
    تشکر شده 37,784 بار در 6,672 ارسال
    بورس نوشته های دکتر شریعت ی
    مبارک تاپیکت باشه دکتر.
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!

ستاره‌دار (27) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 63,384 بار در 15,430 ارسال
    با سلام

من هم از سید عزیز به خاطر این تاپیک خوبش تشکر می کنم

واقعا" سید از اون دوستان مهربونیه که هر چی بلده ، خالصانه در اختیار مابقی کاربران قرار میده

برایت آرزوی توفیق روز افزون دارم سید جان

مخلصیم
    The greater the risk ، The greater the reward

هر چقدر ریسک بزرگتری کنی ، پاداش بزرگتری بدست میاری

نقل قول نوشته اصلی توسط مصطفی مصری پور نمایش پست ها
    بورس نوشته های دکتر شریعت ی
    مبارک تاپیکت باشه دکتر.
    قربونت مصطفی عزیز، اون شریعت ی اصلا ایهام تناسب نداره ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک 52 نمایش پست ها
    با سلام

من هم از سید عزیز به خاطر این تاپیک خوبش تشکر می کنم

واقعا" سید از اون دوستان مهربونیه که هر چی بلده ، خالصانه در اختیار مابقی کاربران قرار میده

برایت آرزوی توفیق روز افزون دارم سید جان

مخلصیم
    ممنونم بابک جان، لطف داری مثل همیشه امیدوارم کاربری و فایده داشته باشه برای دوستان. همین برای من کافیه

عضو فعال ata007 آواتار ها
    تشکر شده 31,931 بار در 5,976 ارسال
    سید تاپیکت مثل خودتم انشاا... عالی میشه

ممنون ata جان لطف داری دوست عزیزم

دو نکته: 1- اونهایی که برای کسب بازده بیشتر و حفظ ارزش پول اقدام به نگهداری طلا و ارز می کنند حساب ریسکش رو هم داشته باشند! در همین دو هفته اخیر 2 فقزه دزدی از منازل اقوام ما صورت گرفته و متاسفانه کل موجودی طلا به سرقت رفته... این هم از نتایج اوضاع اقتصادی کشوره که در پیش نا امنی افزایش پیدا می کنه

2- از دوستان کسی روی روش های کمی پیش بینی کار کرده؟ روش های فراابتکاری مثل الگوریتم ژنتیک یا شبکه های عصبی... به نظرم داره دقت این روش ها از روش های کلاسیک تکنیکال بیشتر میشه. به شخصه دارم روی ژنتیک بیشتر کار می کنم، اگه کسی مطالعه ای، تحقیقی یا تحلیلی داشته ممنون میشم در اختیارم بگذاره

8. 23 کاربر به خاطر ارسال مفید سيد ياسر شريعت از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,620 بار در 859 ارسال
    سید یاسر شریعت عزیز

تاپیکت مثل خودت گل است

نوشته هایت نیز بدل مینشیند

امیدوارم بتوانیم حداکثر استفاده را ببریم

دست مریزاد و خدا قوت

کاربر فعال Saleh.R آواتار ها
    تشکر شده 789 بار در 224 ارسال
    سيدياسر دوست داشتني سلام

قبل از اينكه امسال از نزديك در نمايشگاه شما رو ببينم از نوشته هاتون استفاده ميكردم و لذت مي بردم و بعد از اون هم كه ....

خوشحالم كه تاپيك مجزايي ايجاد كرديد

اميدوارم كما في السابق بنده و دوستان از محضرتون كمال استفاده رو ببريم

موفق باشي
    توي آبـيه نگـاه تو ، يه دريا پنهـون ...

عضو فعال مصطفی مصری پور آواتار ها
    تشکر شده 37,784 بار در 6,672 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط سيد ياسر شريعت نمایش پست ها
    ممنون ata جان لطف داری دوست عزیزم

دو نکته: 1- اونهایی که برای کسب بازده بیشتر و حفظ ارزش پول اقدام به نگهداری طلا و ارز می کنند حساب ریسکش رو هم داشته باشند! در همین دو هفته اخیر 2 فقزه دزدی از منازل اقوام ما صورت گرفته و متاسفانه کل موجودی طلا به سرقت رفته... این هم از نتایج اوضاع اقتصادی کشوره که در پیش نا امنی افزایش پیدا می کنه

2- از دوستان کسی روی روش های کمی پیش بینی کار کرده؟ روش های فراابتکاری مثل الگوریتم ژنتیک یا شبکه های عصبی... به نظرم داره دقت این روش ها از روش های کلاسیک تکنیکال بیشتر میشه. به شخصه دارم روی ژنتیک بیشتر کار می کنم، اگه کسی مطالعه ای، تحقیقی یا تحلیلی داشته ممنون میشم در اختیارم بگذاره
    بله دکتر جان. ضمن اینکه خانومها سعی کنن از زیورآلات کمتری هنگام رفت و آمد توی جامعه استفاده کنن. چون خودم این مدت یه خبرایی از این نوع سرقتا شنیدم که وقتی بهش فکر میکنم حالم بد میشه.
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!

12. 18 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 320 12341151101 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)