صفحه 47 از 147 نخست ... 37444546474849505797 ... آخرین
نمایش نتایج: از 461 به 470 از 1461

موضوع: خبرهای مهم و فوری

عضو فعال
    تشکر شده 2,747 بار در 319 ارسال

پاسخ : خبـــرهـــای مـهــــم و فــــــوری

شاخص توی‌ مهر سال گذشته نصف امروزم نبود و‌با قوانین مضحک بازار پایه همه گفتن بازار خواهد ترکید، بعد ۲۰ روز‌برگشت!

فراموش کردید ما وفق‌پذیرترین مردم جهانیم؟!‌

این نیز بگذرد و بورس بتازد...

2. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید wxy4u از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 10,117 بار در 1,977 ارسال

نقل قول :
    بنبیین دوستان، سازمان بازم چند تا قانون خوب گذاشت و صدای یه عده در اومد. حالا صدای کیا و چرا؟؟؟؟
    یادتونه که‌چرا نوری دفعه پیش به خاطر نوسان ۲۰ درصدی بست؟؟؟
    چون گزارحشش خوب بود. پس دلیل منطقی داشته. بنابراین مشکلی براش پیش نمیاد. مگه قانون حجم مبنا برای سهم بنیادی نوری مشکل ایجاد کرد که الان بخواد ایجاد کنه؟؟؟؟
    حالا به نظرتون به چه دلیل سهمهایی مثل و شمواد و پلوله برای نوسان ۲۰ یا ۵۰ درصدی بسته میشن؟؟؟
    هیچی. هیچ دلیلی ندارن. یه عده سفت باز با خرید گروهی یا ایجاد شایعات، سهامداران تازه کار رو کشوندن سمت این سهمها و تقاضا ایجاد کردن و سهم رو بالا کشیدن. بیچاره اون اخریا که تو قله میخرن. خوب این سهمها نباید کنترل بشن که خدایی نکرده خیلی ها ضرر نکنن؟؟
    این کانالها و‌گروهها با غوغا سالاری میخوان سازمان رو‌ مجبور به عقب نشینی کنن. چون نونشونو آجر میکنه. اگر موافقین فوروارد کنین تا سهامداران عزیز تازه وارد بدونن اصل قضیه چیه
    سلام

4. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید ebiman از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال abdolhossein آواتار ها
    تشکر شده 6,707 بار در 1,448 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط wxy4u نمایش پست ها
    شاخص توی‌ مهر سال گذشته نصف امروزم نبود و‌با قوانین مضحک بازار پایه همه گفتن بازار خواهد ترکید، بعد ۲۰ روز‌برگشت!

فراموش کردید ما وفق‌پذیرترین مردم جهانیم؟!‌

این نیز بگذرد و بورس بتازد...
    اون زمان اوضاع متفاوت بود.
    الان سازمان کمر همت بسته بر ریختن بازار.
    شما بازار آتی رو یادتون نمیاد.
    این قدر برای خریدارا مانع درست کردن تا بالاخره سرمایه تصمیم گرفت وارد فروش بشه.
    الان آتی یک سال و نیمه که فقط داره می ریزه.

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید abdolhossein از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال abdolhossein آواتار ها
    تشکر شده 6,707 بار در 1,448 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط ebiman نمایش پست ها
    نقل قول :
    بنبیین دوستان، سازمان بازم چند تا قانون خوب گذاشت و صدای یه عده در اومد. حالا صدای کیا و چرا؟؟؟؟
    یادتونه که‌چرا نوری دفعه پیش به خاطر نوسان ۲۰ درصدی بست؟؟؟
    چون گزارحشش خوب بود. پس دلیل منطقی داشته. بنابراین مشکلی براش پیش نمیاد. مگه قانون حجم مبنا برای سهم بنیادی نوری مشکل ایجاد کرد که الان بخواد ایجاد کنه؟؟؟؟
    حالا به نظرتون به چه دلیل سهمهایی مثل و شمواد و پلوله برای نوسان ۲۰ یا ۵۰ درصدی بسته میشن؟؟؟
    هیچی. هیچ دلیلی ندارن. یه عده سفت باز با خرید گروهی یا ایجاد شایعات، سهامداران تازه کار رو کشوندن سمت این سهمها و تقاضا ایجاد کردن و سهم رو بالا کشیدن. بیچاره اون اخریا که تو قله میخرن. خوب این سهمها نباید کنترل بشن که خدایی نکرده خیلی ها ضرر نکنن؟؟
    این کانالها و‌گروهها با غوغا سالاری میخوان سازمان رو‌ مجبور به عقب نشینی کنن. چون نونشونو آجر میکنه. اگر موافقین فوروارد کنین تا سهامداران عزیز تازه وارد بدونن اصل قضیه چیه
    من نمی دونم جرا از این دستور حمایت می کنین؟؟
    یعنی توهین به خودتون حساب نمی کنین که هر چهارشنبه بعد از پایان شدن بازار یه قانون جدید می ذارن؟؟
    اصل قضیه چیه؟
    اصل اینه که می خوان بازار رو ریزشی کنن.
    همین.

8. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید abdolhossein از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 10,117 بار در 1,977 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط abdolhossein نمایش پست ها
    یعنی توهین به خودتون حساب نمی کنین که هر چهارشنبه بعد از پایان شدن بازار یه قانون جدید می ذارن؟؟
    اصل قضیه چیه؟
    همین.
    به نظرم بستگی داره به قضیه چطور نگاه کنیم ‌‌‌. به هر حال هر قانونی وحی منزل نیست و می‌تونه در گذر زمان عوض بشه . به هر حال باید قبول کنیم این مدت بعضی از سهم ها رشدهای عجیب و غریبی را تجربه کردند که خیلی هاشون حقشون نبوده با توجه به بنیادی سهم و سودآوری شان. منم مخالف این هستم که هر چهارشنبه قانون جدیدی وضع کنند و به نظرم اگر قرار بر اصلاح قوانین است باید خیلی زودتر از اینها و نه طی چندین مرحله و بلکه در یک مرحله انجام میشد. اینم به نظرم از اشکال مدیریت سازمان است که البته در همه جای مملکت هم دیده می شود و آن هم مدیریت از نوع آزمون و خطا است
    سلام

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید ebiman از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال علیرضا حسنی آواتار ها
    تشکر شده 5,233 بار در 1,383 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط رادین1 نمایش پست ها
    تنها چیزی که به نظر من می رسه اینه که این قوانین من دراوردی یک الارم و هشدار است! داریم به دمش می رسیم روزهای خوب بورس کم کم رنگ می بازند باید فکر نقل و انتقال بین بازارهای دیگر بود و چه بازاری بهتر از بازار ارز ! باشد که مسئولین اقتصادی مملکت یادبگیرند که یورس جای شوخی با سرمایه مردم نیست .
    به چندین دلیل من فکر می کنم داریم به زمان استراحت بورس نزدیک می شویم :
    ۱- خیلی از سهمها رشدهای خوبی داشته اند و احتمال رشدهای اینچنینی در کوتاه مدت چندان میسر نیست.
    ۲- دولت به دنبال تامین بخشی از کسری بودجه از بازار بورس است و با فروش بخشی از سهام شرکتهای دولتی ، احتمالا نقدینگی از بازار خارج خواهد شد و لذا تقاضا خودبخود برای سایر سهام کم خواهد شد .
    ۳- وقتی بازار بورس گارد نزولی بگیرد خشک و تر با هم می سوزد تجربیات گذشته اینطور می گوید . منطقی هم هست چون هر سهم جدای از ارزش ذاتی خود یک ارزش نسبی هم نسبت به سایر سهام دارد وقتی اصلاح بازار سنگین باشد بعد از چند روز سهام خوب هم اصلاح خواهند کرد .
    ۴-اثرات شیوع کرونا روز به روز بیشتر نمایان خواهد شد رکود اقتصادی برای سال ۹۹ برای خیلی از کشورها و من الجمله ایران اجتناب ناپذیر است هر چند در ایران این رکود با تورم همراه خواهد بود و شاهد رکودتورمی خواهیم بود .
    ۵- حتی اگر بازار بورس شاهد قوانین جدید من دراوردی هم نبود به نظرم گزارشات اکثر شرکتها در سه ماهه نخست سال ۹۹ ، احتمالا با کاهش تولید و فروش همراه خواهند بود.
    ۶- در حال حاضر تمام سعی دولت بر این است که در سریعترین زمان ممکن واگذاریها را در بازار بورس انجام دهد تا بازار گرم است سهمی از این سفره برگیرد.
    ۷- قبلا می گفتیم نرخ ارز بالا می رود اثرش در بورس نمایان خواهد شد اما با قوانین جدید تا چند درصد بخوایم سود ببریم باید از هفت خوان رستم بگذریم.
    بنابراین من فکر می کنم کم کم باید فکر خروج بود ! ما که مجبور نیستیم به هرسازی که سازمان می زند برقصیم . مگر در روزهایی که سرازیری است این آقایون صدایی ازشان بلند می شود؟ فکر می کنم بهترین زمان خروج ، قبل از شروع عرضه اولیه های دولتی خواهد بود .
    (البته این نظرات کاملا شخصی است و ممکنه اشتباه باشد امیدوارم بقیه دوستان هم نظراتشان را به اشتراک بگذارند بلکه بتوانیم بهترین تصمیم درست را بگیریم).
    اینا پول رو نمیزارن از بازار خارج شه، پول ها رو جمع نکردن اینجا که چند برابرش کنن راهی کنن بیرون، از این بابت ذره ای شک و تردید ندارم.

پولها رو قفل میکنن راهشم پیدا میکنن. البته اینبار انصافا دولت دیگه مقصر نیست در ضرر و زیان مردم. این بار دیگه انصافا دولت داره رو بازی میکنه و هرکسی هم در آینده متضرر میشه اگه خیلی شاکی بشه و خیلی بخواد عکس العمل نشون بده باید بره یقه این کارشناسا این تحلیل گرا و این کانالهای تلگرامی رو بچسبه که فقطبوق میزنن و مردم عادی رو همیشه تشویق به خرید میکنن و به هر قانون و دستورالعمل محدود کننده ای هم همیشه اعتراض دارن.
    ویرایش توسط علیرضا حسنی : 2020/04/09 در ساعت 14:53

نقل قول نوشته اصلی توسط abdolhossein نمایش پست ها
    اصل قضیه چیه؟
    همین.
    توهین به خودمون واسه چی حساب کنیم؟ من بهترین سود معالمه رو هفته پیش بردم از خرید ذوب که واقعا بی دلیل ترین خرید عمرم بود، بی دلیل از نظر بنیادی البته منظورمه وگرنه کاملا میدونستم سفته بازا میزنن زیرش. اصلا چرا باید این سهم رشد قیمتی کنه که تازه یه عده طلب کارن که چرا سازمان از شرکت درخواست کرده بعد از رشد هیولایی بعد از چند روز زحمت بدن دو خط توضیح بدن که دلیل رشدشون چی بوده؟

حالا واقعا دلیل رشد ۲۰ درصدی ذوب چی بود طی یک هفته جز اینکه بازار به مرحله هردمبیلی رسیده.

اینجا دیگه بازار نیست قمار خونه ست، هر کسی هم که خلاف این رو میگه یا نادانه یا کلاهبردار وگرنه کسی نمیتونه ادعا کنه این بازار حبابی نیست و بنا بر دلایل فاندامنتال جای رشد داره.

ما هم اومدیم تو قمار خ نه تاس میندازیم ببینیم چی میشه ولی انصاف حکم میکنه در مطالبمون در گفتارمون طوری عمل کنیم که واقعیت رو زیر پا نزاریم.

تنها چیزی که من رو شخصا نگه داشته طمع هستش طمع هستش و طمع هستش و نه هیچ چیز دیگه.

13. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال MOSTAFAVI آواتار ها
    تشکر شده 21,428 بار در 4,805 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا حسنی نمایش پست ها
    توهین به خودمون واسه چی حساب کنیم؟ من بهترین سود معالمه رو هفته پیش بردم از خرید ذوب که واقعا بی دلیل ترین خرید عمرم بود، بی دلیل از نظر بنیادی البته منظورمه وگرنه کاملا میدونستم سفته بازا میزنن زیرش. اصلا چرا باید این سهم رشد قیمتی کنه که تازه یه عده طلب کارن که چرا سازمان از شرکت درخواست کرده بعد از رشد هیولایی بعد از چند روز زحمت بدن دو خط توضیح بدن که دلیل رشدشون چی بوده؟

حالا واقعا دلیل رشد ۲۰ درصدی ذوب چی بود طی یک هفته جز اینکه بازار به مرحله هردمبیلی رسیده.

اینجا دیگه بازار نیست قمار خونه ست، هر کسی هم که خلاف این رو میگه یا نادانه یا کلاهبردار وگرنه کسی نمیتونه ادعا کنه این بازار حبابی نیست و بنا بر دلایل فاندامنتال جای رشد داره.

ما هم اومدیم تو قمار خ نه تاس میندازیم ببینیم چی میشه ولی انصاف حکم میکنه در مطالبمون در گفتارمون طوری عمل کنیم که واقعیت رو زیر پا نزاریم.

تنها چیزی که من رو شخصا نگه داشته طمع هستش طمع هستش و طمع هستش و نه هیچ چیز دیگه.
    دولت قراره 70هزار میلیاردتومان پول به علت کرونا به بازار تزریق کنه ،هر ماه هم 3هزار میلیاردتومان از طریق یارانه ها داره پول تزریق میشه که میشه سالی 36هزار میلیاردتومان.سود سپرده های بانکی هم حداقل 4000میلیارد تومان!!!.
    این یعنی تزریق 104000میلیاردتومان پول بدون پشتوانه به بازار .
    از طرفی دولت نفت نمی تونه بفروشه و برای رتق و فتق امور جاریش باز هم داره ریال چاپ می کنه
    با این شرایط شما ریال نگه می داری؟ملت هم همه اینها رو می دونه .در این شرایط پول میره سمت بازارهای کالایی و ارز و طلا و ملک.ارز و طلا بازیگر اصلیش بانک مرکزیه که خودش یه نوسانگیر قهاره و ملک هم پول زیادی می خواد و با این قیمت ها ورود به اون کار هر کسی نیست.
    بهترین جا برای سرگرم کردن ملت بورسه.شما ذوب رو 20% پایین تر خریدی و یک هفته 20% سود کردی.قبلی هم که تو ازش خریدی حتما20% سود کرده و فروخته به تو.حالا شما با پولت می گردی دنبال یک سهم دیگه و این دور همین طور ادامه داره.دولت هم هر وقت اراده کنه می تونه هر چی پول اومده توی بازار رو بسوزنه.راهش هم ساده است.اصلاح شاخص!!!!
    با یک اصلاح شاخص کلی پول یک شبه نابود میشه.
    ویرایش توسط MOSTAFAVI : 2020/04/09 در ساعت 16:58

15. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید MOSTAFAVI از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmostafavi72 نمایش پست ها
    دولت قراره 70هزار میلیاردتومان پول به علت کرونا به بازار تزریق کنه ،ماهی هم 3هزار میلیاردتومان از طریق یارانه ها داره پول تزریق میشه که میشه سالی 36هزار میلیاردتومان.سود سپرده های بانکی هم حداقل 4000میلیارد تومان!!!.
    این یعنی تزریق 104000میلیاردتومان پول بدون پشتوانه به بازار .
    از طرفی دولت نفت نمی تونه بفروشه و برای رتق و فتق امور جاریش باز هم داره ریال چاپ می کنه
    با این شرایط شما ریال نگه می داری؟
    والا همه اعدادی که فرمودین اشتباه هستش، اصلا اعداد و ارقام رو بدون اینکه بدونید چی هست بیان میکنید، الان واقعا چه جوابی میشه داد؟

17. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 24,046 بار در 4,293 ارسال

دوستان می گویند رشد قیمت سهام حباب دارد!!! چرا وقتی یک متر آپارنمان تو جای عادی تهران شده 20 میلیون تومان نمی گویند حباب!!!موضوع اینه که ریال بی ارزش شده ! حالا همونطوریکه در سایربازارها با بالا رفتن قیمتها این بی ارزشی ریال نمود پیدا کرده است در بورس هم با بالا رفتن قیمت سهام داشت نمود پیدا می کرد اما مثل اینکه مسئولین فقط به بالا رفتن قیمت سهام حساسیت دارند و سایر بازارها مشگلی نیست ! زمانی که دلار 3 و پانصد معامله می شد شاید کمتر کسی فکر می کرد زمانی قیمت 15 و 16 هزار تومن عادی خواهد شد . اما فکر می کنم به زودی ملت همیشه در صجنه به قیمتهای 25 و بالاتر هم عادت خواهند کرد ! قیمت یک کالا در بازار تابعی از عرضه و تقاضاست . وقتی کمیابی وجود داشته باشد اگر کالا کالای ضروری مثل دلار باشد قیمت خیلی راحت می تواند بپرد بالا!! کشور ما جداقلهایی ارز برای اداره کشور در هرسال نیاز دارد وقتی درامدهای ارزی به دلیل تحریم و کاهش قیمت نفت کاهش می یابد روز به روز فشار بیشتری بر قیمت ارز وارد خواهد شد . دولت هر چقدر هم سعی کند یکجایی می رسد که جلوی این فشار را نمی تواند بگیرد و همان داستان دوره اجمدی نژاد (دلار از 1000 تومان رفت 3000 هزارتومان ) و دوره روحانی (3500 رفت تا 19000 و برگشت الان 16000) دوباره تکرار خواهد شد!! جالا دولتمردان اگر درک داشته باشند و بفهمند باید عواملی که موجب فشار بیشتر بر بازار ارز می شود را مهار کنند یکیش نقدینگی موجود در اقتصاد است که الان در بازار بورس لنگر انداخته است . با این تصمیمان من دراوردی نقدینگی را هدایت می کنند به سمت بازار ارز !! در همین امسال دلار بالای 20000 تومان را خواهیم دید . شاید قبل از شش ماهه دوم !
    البته اگر مسئولین زودتر از اینکه کار از کار بگذرد به خود بیایند و تصمیماتشان را لغو کنند! یک مطلب دیگه هم بگویم مسئولین بعضی تصمیماتشان را می گیرند و منتظر واکنش بازار می مانند لذا اگر میزان اعتراض سهامداران به قوانین بالا باشد احتمال دارد مثل دفعه قبل از تصمیم خود برگردند . در مملکت ما همه چیز آزمون و خطاست ! البته با هزینه مردم !

19. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید رادین1 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)