صفحه 2 از 23 نخست 1234512 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 223

موضوع: سيمان داراب (ساراب)

عضو فعال Hamid Broker آواتار ها
    تشکر شده 4,163 بار در 625 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.r_moradi نمایش پست ها
    دوستان کسی رو ساراب فعال نیست؟!

راجع به شرایط بنیادیش کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟!

تکنیکالی جای رشد خوبی رو داره...
    سلام مرادی جان

دارم روش کار میکنم و انشالا تا آخر شب نتیجه رو همینجا اعلام میکنم
    در بورس نداشتن تحلیل و دنباله روی کورکورانه قطعاً شکست سنگین به ارمغان خواهد آورد.

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Hamid Broker از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال m.r_moradi آواتار ها
    تشکر شده 16,670 بار در 2,579 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Broker نمایش پست ها
    سلام مرادی جان

دارم روش کار میکنم و انشالا تا آخر شب نتیجه رو همینجا اعلام میکنم
    بسیار بسیار سپاسگذارم

با توجه به درصد سنگین شیران و اتی در سبد تصمیم گرفتم نقدینگی جدیدی که به دستم رسیده رو به گروه دیگه ای اختصاص بدم،از صبح تا حالا هم دارم نمودار زیر و رو میکنم!اکثر سهمهایی که به نظر شرایط خوبی دارن رو باید یکی دو روزی صبر کنم تا به قیمت دلخواه برسن(در حال اصلاح هستن) فقط دوتا سهم در روند به نظرم رسیدن فعلا:

یکی همین ساراب و دیگری دلر،اگه دلر رو هم بررسی کنی دیگه حسابی منو شرمنده خودت کردی حمید جان

خودت هم اگه گزینه ی مناسب تو دست و بالت داری رو کن

پ.ن:دلر رو خودم نگاه میکردم ضد حال خوردم،دلار مصرفیش رو 1800 دیده و دلار بدست اومده رو 2500!!!به نظرم یه کمی مشکوکه!
    ویرایش توسط m.r_moradi : 2013/06/21 در ساعت 18:53
    تمام سال من بی تو...

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید m.r_moradi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,115 بار در 298 ارسال

من اگر پول داشتم میخریدم به نسبت بقیه سیمانی ها خیلی به بازار بدهکاره.

6. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید abtinsalari از ایشان تشکر کرده اند:

دوست عزیز نمودارتون رو روزانه کنید،زوم رو برگردونید عقب یه مقدار...

فکر کنم نظرتون کلا نسبت به چارت عوض بشه

سهم هنوز تو کانال صعودیه...
    تمام سال من بی تو...

8. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید m.r_moradi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال sourena آواتار ها
    تشکر شده 5,327 بار در 1,077 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.r_moradi نمایش پست ها
    دوستان کسی رو ساراب فعال نیست؟!

راجع به شرایط بنیادیش کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟!

تکنیکالی جای رشد خوبی رو داره...
    مرادی جان درود
    سهم بسیار خوبیه.فردا فرصت داد شک نکن
    هرچند به پای سدور نمی رسه ولی پرریسک این سهم را بهترین سیمانی می دونه
    سال 1392 می تونه یک سال طلایی و فراموش نشدنی برای بورس وبازار سرمایه باشه.

10. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید sourena از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط سورنــا نمایش پست ها
    مرادی جان درود
    سهم بسیار خوبیه.فردا فرصت داد شک نکن
    هرچند به پای سدور نمی رسه ولی پرریسک این سهم را بهترین سیمانی می دونه
    اااااااا...جدی سید هم روش فعاله!!!جالب شد

تکنیکالش خیلی قشنگه...

مرسی سورنا جان
    تمام سال من بی تو...

12. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید m.r_moradi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 613 بار در 82 ارسال

سلام مرادی جان ، ما که نقدینگی نداریم اما گزارشش رو یک بررسی اجمالی کردم . این چند نکته به نظرم اومد :

1) نرخ محصولات داخلی نسبت به نسبت به این نرخ برای سایر سیمانی ها کم تر در نظر گرفته شده . اگر چند تا از سیمانی های دیگر مثل سدور و سخاش را نگاه کنی می بینی که یک اصلاحیه برای پیش بینی سال 92 خود دادن که در آن برای محصولات داخلی شون افرایش نرخ گرفتن ، بند مربوطه در گزارش پیش بینی 92 (اصلاحیه) سدور :

"علت تغيير در فروش محصولت به علت افزايش نرخ فروش براساس نامه شماره 52791 مورخه 25 ارديبهشت 1392 از طرف انجمن صنفي کارفرمايان صنعت سيمان که طي آن 14 تا 21.5 درصد نرخ پايه انواع سيمان افزايش يافته است.
    نرخهاي فروش سيمانهاي صادراتي بدون تغيير نسبت به پيش بيني اوليه ارائه گرديده است."

اما در مورد ساراب هنوز این اصلاحیه نیومده و مبلغ فروش داخلیش حتما در اصلاحیه پیش بینی 92 افزایش خواهد یافت . یک نمونش سیمان فله تیپ 2 هست که در گزارش ساراب 0.642 م.ر بر تن حساب شده ولی در اصلاحیه سدور نرخ همین محصول 0.783 م.ر بر تن (افزایش 21 درصدی) هست . بقیه محصولات رو دقیق بررسی نکردم اما اگر برای کل فروش داخلی افزایش 18.5 درصدی در نظر بگیریم (میانگین 14 و 21) ، به مبلغ فروش 139898 م.ر اضافه می شه که چون شرکت معاف از مالیات هست به سود هر سهم نزدیک 34 تومان اضافه می شه .

2) نکته دیگه در مورد درآمد حاصل از سرمایه گذاری شرکت هست که از 123730 م.ر سال 91 آن را به 83361 م.ر در پیش بینی سال 92 کاهش داده است . پرتفوی شرکت تقریبا فقط شامل شرکت های سیمانی است که با توجه به افزایش سود آوری آنها در سال جاری ، به نظرم حداقل مبلغ سال گذشته را خواهد ساخت . که از این محل ، 11 تومان به سود افزوده خواهد شد .

با در نظر گرفتن دو عامل فوق ، 45 تومان به سود فعلی 65 تومانی شرکت اضافه خواهد شد که در نهایت سود برآوردی آن را به 110 تومان افزایش می دهد .

با در نظر گرفتن پی بر ای 5 ، 6 و 7 (میانگین گروه) ، می توان اهداف 550 ، 660 و 770 را برای سهم در نظر گرفت . البته پی بر ای سیمانی ها بعد از تعدیل های گروه باید اصلاح شود و به سمت پی به ای متوسط بازار میل کند . پس می توان هدف 550 تا 600 را برای سهم در نظر گرفت .

14. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید peyman. از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman. نمایش پست ها

سلام مرادی جان ، ما که نقدینگی نداریم اما گزارشش رو یک بررسی اجمالی کردم . این چند نکته به نظرم اومد :

1) نرخ محصولات داخلی نسبت به نسبت به این نرخ برای سایر سیمانی ها کم تر در نظر گرفته شده . اگر چند تا از سیمانی های دیگر مثل سدور و سخاش را نگاه کنی می بینی که یک اصلاحیه برای پیش بینی سال 92 خود دادن که در آن برای محصولات داخلی شون افرایش نرخ گرفتن ، بند مربوطه در گزارش پیش بینی 92 (اصلاحیه) سدور :

"علت تغيير در فروش محصولت به علت افزايش نرخ فروش براساس نامه شماره 52791 مورخه 25 ارديبهشت 1392 از طرف انجمن صنفي کارفرمايان صنعت سيمان که طي آن 14 تا 21.5 درصد نرخ پايه انواع سيمان افزايش يافته است.
    نرخهاي فروش سيمانهاي صادراتي بدون تغيير نسبت به پيش بيني اوليه ارائه گرديده است."

اما در مورد ساراب هنوز این اصلاحیه نیومده و مبلغ فروش داخلیش حتما در اصلاحیه پیش بینی 92 افزایش خواهد یافت . یک نمونش سیمان فله تیپ 2 هست که در گزارش ساراب 0.642 م.ر بر تن حساب شده ولی در اصلاحیه سدور نرخ همین محصول 0.783 م.ر بر تن (افزایش 21 درصدی) هست . بقیه محصولات رو دقیق بررسی نکردم اما اگر برای کل فروش داخلی افزایش 18.5 درصدی در نظر بگیریم (میانگین 14 و 21) ، به مبلغ فروش 139898 م.ر اضافه می شه که چون شرکت معاف از مالیات هست به سود هر سهم نزدیک 34 تومان اضافه می شه .

2) نکته دیگه در مورد درآمد حاصل از سرمایه گذاری شرکت هست که از 123730 م.ر سال 91 آن را به 83361 م.ر در پیش بینی سال 92 کاهش داده است . پرتفوی شرکت تقریبا فقط شامل شرکت های سیمانی است که با توجه به افزایش سود آوری آنها در سال جاری ، به نظرم حداقل مبلغ سال گذشته را خواهد ساخت . که از این محل ، 11 تومان به سود افزوده خواهد شد .

با در نظر گرفتن دو عامل فوق ، 45 تومان به سود فعلی 65 تومانی شرکت اضافه خواهد شد که در نهایت سود برآوردی آن را به 110 تومان افزایش می دهد .

با در نظر گرفتن پی بر ای 5 ، 6 و 7 (میانگین گروه) ، می توان اهداف 550 ، 660 و 770 را برای سهم در نظر گرفت . البته پی بر ای سیمانی ها بعد از تعدیل های گروه باید اصلاح شود و به سمت پی به ای متوسط بازار میل کند . پس می توان هدف 550 تا 600 را برای سهم در نظر گرفت .
    بسیار عالی،واقعا لطف کردید،سپاسگذارم،تکنیکال هم هدف 600 رو تایید میکنه...
    تمام سال من بی تو...

16. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید m.r_moradi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال رضاکریمی آواتار ها
    تشکر شده 1,091 بار در 254 ارسال
    سلام جناب مرادی
    جناب پرریسک هم از سیمانیها نظرشون فقط روی سارابه
    ایشون تارگت رو بالای 700 اعلام کردن
    بعضي‌ها ريش بلندی ندارند اما يک دنيا محاسن دارند

18. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید رضاکریمی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Hamid Broker آواتار ها
    تشکر شده 4,163 بار در 625 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط peyman. نمایش پست ها

سلام پیمان جان، تحلیل خیلی خوبی بود خسته نباشی
    در بورس نداشتن تحلیل و دنباله روی کورکورانه قطعاً شکست سنگین به ارمغان خواهد آورد.

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Hamid Broker از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 23 نخست 1234512 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)