صفحه 2 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 35

موضوع: یک تازه کار از کجا شروع کنه؟؟؟

عضو جدید
    تشکر شده 7 بار در 6 ارسال
    واقعا کسی نیست جواب مارو بده ؟

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید reza.kh از ایشان تشکر کرده است:

عضو جدید
    تشکر شده 7 بار در 6 ارسال
    چرا کسی راهنمایی نمیکنه ؟

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید reza.kh از ایشان تشکر کرده است:

عضو عادی KEYAN5533 آواتار ها
    تشکر شده 493 بار در 181 ارسال
    سلام یک مدت فقط باید تاپیک بخونی و1مدت هم باید مجازی خرید کنی ببنی میتونی یا نه ومیتونی به بعضی ها مجازی اقتدا کنی ببنی وبشناسی درست کی میگه بعدم شناسایی سهم های با فاند بالا

ودر نهایت خرید برای میان مدت یا بلند مدت

سالم وشاد باشی

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید KEYAN5533 از ایشان تشکر کرده است:

عضو جدید
    تشکر شده 5 بار در 4 ارسال
    سلام دوستان من تازه عضو سایت شدم و چند روزه از خرید و فروش سکه در اومدم و وارد دنیای بورس شدم و تو کارگزاری مفید ثبت نام کردم میخواستم بدونم چند روز طول میکشه تا یوزر و پسوردم رو بفرستند ؟ الان 5 روزه ثبت نام کردم و هنوز خبری از یوزر و پسورد نیست . واینکه اگه با نرم افزار مفید ترینیدر خرید و فروش کنم توی سایت کارگزاری مفید قابل پیگیری هست یا نه ؟ چون تا جایی که میدونم بر عکسش قابل پیگیری نیست؟

عضو جدید -farzin- آواتار ها
    تشکر شده 6 بار در 3 ارسال
    با توجه به این که ایجاد تاپیک جدید به راحتی مقدور نیست سئوالات رو اینجا میپرسم :

1 _ در بورس بدترین اتفاقی که ممکنه بیافته چی هست !؟ فقط سرمایه اولیه از دست میره ؟ یا ضرر چندین برابر سرمایه اولیه هم میشه !؟
    2 _ برای ورود به بورس به عنوان یه تازه وارد و ثبت نام و دریافت کد بورسی و ... باید به کارگذاری ها مراجعه کنیم ؟
    3 _ از کجا متوجه بشیم در شهری که هستیم کارگزاری وجود داره و یا چه کارگزاری بهتر هست ؟
    4 _ در تمامی معاملات باید از کارگزاری ها کمک گرفت برای خرید و فروش ؟
    5 _ اولین معامله رو حتما باید به صورت حضوری در کارگزاری انجام داد ؟ یا به صورت اینترنتی و مجازی خودمون میتونیم انجام بدیم ؟
    6 _ خرید و فروش به صورت اینترنتی به صورت رسمی از کدام سایت و آدرس صورت میگیره ؟ آیا آموزشی در رابطه با این موضوع و نحوه درست خرید و فروش اینترنتی هست ؟
    7 _ هزینه دریافت کد بورسی چقدره ؟
    8 _ چقدر طول میکشه کد بورسی ما فعال بشه ؟
    9 _ آیا فعالیت سایت http://www.irvex.ir به صورت قانونی هستش ؟ و عضویت در این سایت رو پیشنهاد میکنید ؟ و اینکه آیا واقعا شرایط بازار واقعی رو شبیه سازی میکنه ؟
    10 _ موقع ثبت نام در سایت http://www.irvex.ir شماره موبایل میخواد و صحبتی از هزینه نیست ! آیا عضویت در این سایت هزینه هایی رو به دنبال داره ؟ با همه چی به صورت مجانی هستش و فقط جهت کسب تجربه هستش ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید ...

عضو فعال nazokdel آواتار ها
    تشکر شده 599 بار در 206 ارسال
    سلام دوست عزیز.
    از اونجایی که منم به تازگی وارد بازار بورس شدم تا حدودی میتونم به سوالاتتون پاسخ بدم.
    1. در بورس هر اتفاقی ممکنه بیوفته . دوست خود من 8 سال پیش سهام شرکتی رو خرید ولی متاسفانه تا به الان هیچ خبری از آن شرکت نشده . پس با مبلغی در بورس وارد شوید که فعلا به آن مبلغ نیازی ندارید و سعی کنید با تحلیل درست سهامی رو خریداری کنید .
    2. بله
    3. با جستجو کردن در اینترنت میتوانید متوجه شوید که در شهر شما کارگزاری وجود دارد یا خیر . اینکه آیا کارگزاری خوب است یا خیر ؟ متاسفانه من اطلاعی ندارم.
    4. میتوان بدون کمک گرفتن از آنها کار خود را انجام دهید.
    5. نیازی نیست به صورت حضوری انجام دهید . به صورت اینترنتی و مجازی میتوانید اینکارو بکنید.
    6. از طریق سایت کارگزاری خود میتوانید خرید و فروش آنلاین انجام دهید. درسایت irvex.ir میتوانید آموزشهای لازم را دانلود کرده و مطالعه فرمایید.
    7. هزینه ای ندارد.
    8. حداکثر یه هفته
    9. بله بصورت قانونی است . من که پیشنهاد میکنم حتما عضو شوید و فعالیت کنید . بله
    10 . میتوانید شماره موبایل هم وارد نکنید . همه چیز به صورت مجانی و رایگان می باشد و فقط جهت کسب تجربه است.

امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید nazokdel از ایشان تشکر کرده اند:

با تشکر از لطف و حوصله nazokdel عزیز ...

فقط جواب این سئوال رو درست نگرفتم ! که در بورس بدترین اتفاقی که ممکنه بیافته چی هست !؟ فقط سرمایه اولیه از دست میره ؟ یا ضرر چندین برابر سرمایه اولیه هم میشه ! ؟

و چند سئوال دیگه :

11 _ فرض کنید یک مدت طولانی نخواییم در بورس فعالیت کنیم و کلا هیچ معامله ای انجام ندیدم ، آیا کد بورسی باطل میشه ؟ یا نه با یک بار ثبت نام هر بار که بخواییم میتونیم تمرکز رو روی بروس بذاریم و یا یه مدت نسبتا طولانی از این بازار دور بمونیم ؟ کلا اگه قانونی در مورد کد بورسی وجود داره ممنون میشم راهنمایی کنید ؟

12 _ فرض کنید سهامی رو برای مدت طولانی نگه داشتیم ، جدای افت قیمت احتمالی ، ممکنه بعد از مدتی بسته به شرایط اون سهام از طریق خود سازمان بورس از سبد حذف بشه و هیچ وقت نتونیم بفروشیمش ؟

13 _ برای باز کردن حساب پس انداز ( در بانک ) جهت خرید و فروش سهام ، کدام بانک و چه نوع حسابی رو پیشنهاد میکنید ؟

14 _ در خرید و فروش سهام به صورت اینترنتی ، آیا مبالغ به صورت پوینت و اعتبار به حساب کاربری ما در کارگزاری وارد میشه ؟ و بعد باید نقد کنیم ؟ یا مستقیما به حساب پس انداز ما در بانک مربوطه و به صورت کَش و پول هستش ؟

15 _ و یه سئوال نسبتا عجیب ! چه طوریه که سهام در فراز و نشیب ها و موقعیت های مختلف همیشه فروش میره ؟ منظورم اینه که خوب با توجه به اخبار و تحلیل ها کاملا واضحه یه سری سهام ضرر میدند ! پس چی باعث میشه که همچنان یه عده خواهان خرید باشند و سهام فروش بره ؟

شرمنده سئوال ها زیاد شد !

عضو عادی محمدی آواتار ها
    تشکر شده 45 بار در 18 ارسال
    فکر کنم هر ساله کارگزاری ها رو رتبه بندی میکنند. اگر این رتبه بندی رو بدست بیارین میتونین بفهمین کدوم بهتره

13. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید محمدی از ایشان تشکر کرده است:

نقل قول نوشته اصلی توسط -farzin- نمایش پست ها
    با تشکر از لطف و حوصله nazokdel عزیز ...

فقط جواب این سئوال رو درست نگرفتم ! که در بورس بدترین اتفاقی که ممکنه بیافته چی هست !؟ فقط سرمایه اولیه از دست میره ؟ یا ضرر چندین برابر سرمایه اولیه هم میشه ! ؟

و چند سئوال دیگه :

11 _ فرض کنید یک مدت طولانی نخواییم در بورس فعالیت کنیم و کلا هیچ معامله ای انجام ندیدم ، آیا کد بورسی باطل میشه ؟ یا نه با یک بار ثبت نام هر بار که بخواییم میتونیم تمرکز رو روی بروس بذاریم و یا یه مدت نسبتا طولانی از این بازار دور بمونیم ؟ کلا اگه قانونی در مورد کد بورسی وجود داره ممنون میشم راهنمایی کنید ؟

12 _ فرض کنید سهامی رو برای مدت طولانی نگه داشتیم ، جدای افت قیمت احتمالی ، ممکنه بعد از مدتی بسته به شرایط اون سهام از طریق خود سازمان بورس از سبد حذف بشه و هیچ وقت نتونیم بفروشیمش ؟

13 _ برای باز کردن حساب پس انداز ( در بانک ) جهت خرید و فروش سهام ، کدام بانک و چه نوع حسابی رو پیشنهاد میکنید ؟

14 _ در خرید و فروش سهام به صورت اینترنتی ، آیا مبالغ به صورت پوینت و اعتبار به حساب کاربری ما در کارگزاری وارد میشه ؟ و بعد باید نقد کنیم ؟ یا مستقیما به حساب پس انداز ما در بانک مربوطه و به صورت کَش و پول هستش ؟

15 _ و یه سئوال نسبتا عجیب ! چه طوریه که سهام در فراز و نشیب ها و موقعیت های مختلف همیشه فروش میره ؟ منظورم اینه که خوب با توجه به اخبار و تحلیل ها کاملا واضحه یه سری سهام ضرر میدند ! پس چی باعث میشه که همچنان یه عده خواهان خرید باشند و سهام فروش بره ؟

16 _ سود دهی در بورس فقط از خرید و فروش سهام هستش ؟ یا با خرید سهام ، ماهانه همسود دهی دارند ؟؟ ( مثل بانک ها )
    17_ برای دریافت کد بورسی به یککارگزاری رجوع کنیم ! هر موقع بخواییم کارگزاری رو تغییر بدیم به راحتی امکان پذیره ؟ و با کدبورسی مشکلی پیدا نمیکنیم ؟

کسی نمیتونه کمک کنه ؟

عضو فعال nazokdel آواتار ها
    تشکر شده 599 بار در 206 ارسال
    خواهش میکنم دوست عزیز.
    11. تا جایی که من اطلاع دارم کد بورسی غیرفعال نمیشود .
    12. از سبد شما حذف نمیشود . فقط ممکنه اون شرکت کلا ورشکست شود و دیگه نتونید سهامتون رو بفروشید .
    13. خود کارگزاری بانک رو بهتون پیشنهاد میده.
    14. مبالغ به حساب کارگزاری واریز میشود . بعد از سه روز کاری میتوانید نقد کنید (کارگزاری آگاه اینگونه است) .
    15. اگه به بعضی از نمادها دقت کنید متوجه میشوید که همیشه نمیتونید به راحتی سهامتون رو بفروشید .دوست من بعد از 8 سال هنوز نتونسته سهامش رو بفروشه.
    پس لطفا با دقت وارد این بازار شوید.

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید nazokdel از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 4 نخست 1234 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)