صفحه 3 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 33

موضوع: همفکری دسته جمعی جهت کسب بیشترین سود دردو حالت : مثبت یا ادامه دار بودن روند مذاکرات

عضو فعال
    تشکر شده 30,535 بار در 9,530 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک 52 نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما آقا بابک حالت اولی که شما ذکر کردید همه این 6 گروه را تحت تاثیر قرار می دهد ولی از بین این 6 گروه باید به ترتیب
    1 گروه حمل نقل
    2بانکی
    3 خودرو
    و برقی
    بیشتیرین رشد را داشته باشند با تشکر

2. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 30,535 بار در 9,530 ارسال
    این گروه هم با ادامه دار بودن تحریم ها
    1گروه قند شکر
    2 گروه غذایی
    3 فلزات
    بیشترین بازدهی را دارد با تشکر

4. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مصطفی مصری پور آواتار ها
    تشکر شده 37,784 بار در 6,672 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط سيد ياسر شريعت نمایش پست ها
    درود؛

از لحاظ منطق سرمایه گذاری همیشه باید در گروه هایی بیشترین حجم سرمایه گذاری را داشته باشیم که در انها دارای مزیت نسبی اقتصادی هستیم که در این صورت فقط دو گروه معدنی فلزی و پالایش و پتروشیمی در این دسته قرار می گیرند. برای بنده بعنوان یک سرمایه گذار تابع مطلوبیتم ترکیبی از حداقل سازی ریسک و حداکثر سازی بازده است. به بیان دیگر یک تابع هدف MiniMax دارم. به نظر بنده در هر دو صورت مطلوبیت بیشتر از آن گروه های معدنی فلزی و پالایش و پتروشیمی خواهد بود. ممکن است دوره مورد نظر یک فرد برای رسیدن به بازده مورد نظر 1 ماه باشد و فردی دیگر مثل من در پایان سال بررسی بازده سبد داشته باشد.

اگر کسی کوتاه مدت کار می کند و احتمال توافق را می دهد باید روی دسته اول گروه هایی که بابک جان عنوان کردند تمرکز کند. اما اگر کسی استراتژی شبیه بنده داشته باشد در هر دو صورت روی همین گروه هایی که اشاره کردم متمرکز باشد بهترین مطلوبیت را خواهد داشت.

اگر توافق رخ دهد و دلار هم بیاد محدوده 2000 تومان و پایین تر مثلا 1800 تومان! چه رخ خواهد داد؟ سهمی مثل گل گهر یا چادرملو یا ملی مس رو در نظر بگیرید. من به شما می گویم چه خواهد شد...

2هفته یا نهایتا 1 ماه منفی خواهند خورد به خاطر جو کاشه دلار و فلان و فلان.... اما پس از آن پی به ای آنها افزایش خواهد یافت.. آنقدر افزایش خواهد یافت که بازده بیش از 100 را شاهد خواهیم بود... پی به ای فولاد الان با این وضعیت 4 رسیده اما در شرایط ثبات سیاسی هیچ وقت کمتر از 7و8 نخواهد بود... یعنی بازده 100 درصد...

پی به ای معدنی ها چه موقع زیر 8 اومده در شرایط آرامش و ریسک کم بازار؟ الان ملی مس 4 شده اما به 10 خواهد رسید... یعنی 150 درصد بازدهی

اما خوب سایپا هم از 100 تومان خواهد رسید به 300 تومان و بازدهی 200 درصدی و یا ایران خودرو و.... اما مقطعی خواهد بود چون سودآروی مدارمی که صنایع معدنی و پتروشیمی دارند به هیچ وجه خودرویی ها و بانکی ها نخواهند داشت. در تعیین ارزش قیمتی هر سهم همیشه مهمترین فاکتور growth یا رشد سالیانه و مورد پیش بینی یک سهم در سالیان آتی است. به من بگویید در شرایط ثبات و توافق، فاکتور رشد گل گهر بیشتر است یا ایران خودرو؟!

اما با این حال باید همیشه احتمال هر واقعه ای رو داد. بنابراین بنده هم در سبدم بانکی دارم و هم خودرویی... اما برای روز مبادا و توافق احتمالی از بانکی ها وپارس رو انتخاب کردم (هرچند وکار وبملت هم همین قدر ارزشمند هستند) و از خودرویی ها هم رایان سایپا... قطعا رایانی که طی 9 سال بیش از 20 برابر شده اگر شرایط عادی شود همان مجموعه باز هم بهترین سهم بازار سرمایه را زنده خواهند کرد.

در مجموع: اختصاص بیشتر سبد به صنایع معدنی فلزی و پتروشیمی و پالایشگاه و درصد کمتر به بهترین های گروه های بانکی و خودرویی رو پیشنهاد می دهم.
    نظر بنده به نظر ایشان نزدیکتر است.
    تحرکات احساسی دقیقا همینی که یاسر میگه خواهد بود.مثلا گروه خودرویی یا برق و یا .... رشد کوتاه مدتی خواهند داشت اما رسیدن به ثبات واقعی باعث کاهش ریسک سیستماتیک بازار و کاهش بازده k در فرمول تنزیل درآمدهای آتی سهام میشه. و با توجه به اینکه k در مخرج قرار گرفته و g یا همون Growth که یاسر گفت در صورت کسر قرار میگیره کل بازار رشد میکنه.
    اما حالا باید مدنظر داشته باشیم که کدوم شرکتها Growth بالاتری دارند که مثلا صنایع مذکور دکتر این فاکتور رو بخوبی دارن.

علاوه بر این به نظرم توی بانکیها حواسمون به بانکهایی که تراکنش خارجی بیشتری دارن جلب بشه. مثلا بانک تجارت در صورت رفع تحریمها به دلیل زیرسازی مناسبی که در پرتالهای گشایش ال سی و ... کرده با رفع تحریم این صنعت میتونه تصاعدی رشد کنه.

الان بازار علاوه بر ترسیم افق تحریم با ابهامات دیگری هم روبرو شده. مثلا افزایش نرخ مرجع که روی پالایشگاها تاثیر مثبت میذاره .پس پالایشگاها الان یک برگ برنده دارن.حالا بنظر شما با رفع تحریما ارز مرجع کاهش پیدا میکنه؟
    مسلما خیر!

حالا یه سوال دیگه با رفع تحریما وضعیت فروش پالایشگاه بندرعباس بهتر نمیشه؟
    مسلما بله!

پس گروههایی وجود دارن که این بازی براشون به صورت تصاعدی تاثیرگذاره.

همینطور که رفع تحریم باعث کاهش قیمت ارز میشه از طرف دیگه مشکل فروش همه شرکتهای مارو رفع میکنه. پس باید بررسی کنیم که میزان رشد فروش کدوم شرکتها بیشتر از میزان افت ارز میشه.
    برای مثال متانول فروشا.

جمع بندی حرفام این میشه که اتفاقات پیش روی بازار رو به صورت خطی در نظر نگیریم مثلا رفع تحریم= افت دلار= سقوط پتروشیمی
    بلکه اثرات تحریم رو روی همه شرکتها جزء به جزء بررسی کنیم. مثلا رفع = افزایش فروش خارجی ؛ رفع تحریم = کاهش قیمت تمام شده طرحهای توسعه
    رفع تحریم= کاهش مشکل تامین مواد اولیه و در مجموع جمع بندی همه فاکتورها.

از نظر من با رفع تحریما پی بر ای بازار شدیدا مستعد رشد میشه که در پی اون ،صنایع مزیت دار ما به شدت صعودی میشن.
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!

6. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (27) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 63,384 بار در 15,430 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط مصطفی مصری پور نمایش پست ها
    نظر بنده به نظر ایشان نزدیکتر است.
    تحرکات احساسی دقیقا همینی که یاسر میگه خواهد بود.مثلا گروه خودرویی یا برق و یا .... رشد کوتاه مدتی خواهند داشت اما رسیدن به ثبات واقعی باعث کاهش ریسک سیستماتیک بازار و کاهش بازده k در فرمول تنزیل درآمدهای آتی سهام میشه. و با توجه به اینکه k در مخرج قرار گرفته و g یا همون Growth که یاسر گفت در صورت کسر قرار میگیره کل بازار رشد میکنه.
    اما حالا باید مدنظر داشته باشیم که کدوم شرکتها Growth بالاتری دارند که مثلا صنایع مذکور دکتر این فاکتور رو بخوبی دارن.

علاوه بر این به نظرم توی بانکیها حواسمون به بانکهایی که تراکنش خارجی بیشتری دارن جلب بشه. مثلا بانک تجارت در صورت رفع تحریمها به دلیل زیرسازی مناسبی که در پرتالهای گشایش ال سی و ... کرده با رفع تحریم این صنعت میتونه تصاعدی رشد کنه.

الان بازار علاوه بر ترسیم افق تحریم با ابهامات دیگری هم روبرو شده. مثلا افزایش نرخ مرجع که روی پالایشگاها تاثیر مثبت میذاره .پس پالایشگاها الان یک برگ برنده دارن.حالا بنظر شما با رفع تحریما ارز مرجع کاهش پیدا میکنه؟
    مسلما خیر!

حالا یه سوال دیگه با رفع تحریما وضعیت فروش پالایشگاه بندرعباس بهتر نمیشه؟
    مسلما بله!

پس گروههایی وجود دارن که این بازی براشون به صورت تصاعدی تاثیرگذاره.

همینطور که رفع تحریم باعث کاهش قیمت ارز میشه از طرف دیگه مشکل فروش همه شرکتهای مارو رفع میکنه. پس باید بررسی کنیم که میزان رشد فروش کدوم شرکتها بیشتر از میزان افت ارز میشه.
    برای مثال متانول فروشا.

جمع بندی حرفام این میشه که اتفاقات پیش روی بازار رو به صورت خطی در نظر نگیریم مثلا رفع تحریم= افت دلار= سقوط پتروشیمی
    بلکه اثرات تحریم رو روی همه شرکتها جزء به جزء بررسی کنیم. مثلا رفع = افزایش فروش خارجی ؛ رفع تحریم = کاهش قیمت تمام شده طرحهای توسعه
    رفع تحریم= کاهش مشکل تامین مواد اولیه و در مجموع جمع بندی همه فاکتورها.

از نظر من با رفع تحریما پی بر ای بازار شدیدا مستعد رشد میشه که در پی اون ،صنایع مزیت دار ما به شدت صعودی میشن.
    با سلام و احترام

ممنون از جناب آقای مصری پور عزیز بابت تحلیل بسیار بسیار زیباتون

ممنون از توضیحات عالیتون

خداییش قصد من هم همینه که تحلیلگرهای خوبی همانند شما بیان و تو این تاپیک تحلیلهاشون رو بفرمایند تا همه اعضاء بتوانند بهره ببرند.

درود فراوان بر کسانی که اطلاعاتشون رو بدون هیچ چشمداشتی در اختیار دیگران قرار میدن

از مصطفی عزیز ممنونم و از بقیه دوستان هم خواهش میکنم نظراتشون رو عنوان بفرمایند.

مصطفی عزیز موقع انتخاب سهمها هم که شد منتظر حضور گرمتان در این تاپیک هستیم
    The greater the risk ، The greater the reward

هر چقدر ریسک بزرگتری کنی ، پاداش بزرگتری بدست میاری

8. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مخبرالدوله آواتار ها
    تشکر شده 17,307 بار در 4,846 ارسال
    بابک جان
    بنده معتقدم که تا وقتی آقا زنده هستند.....ارتباطی نخواهیم داشت....
    مذاکرات در سطح اولیه و یا در سطح تبلیغات رسانه ایی برای تغییر فضا
    در داخل برای حضور بیشتر مردم در انتخابات اتفاق خواهد افتاد....
    دلیل عمده آنهم میتونه اقتصادی باشه...و اینکه بتوانند قیمت ارز رو کاهش بدن...
    مردم رو امیدوار کنند....بورس رونق داشته باشه تا بتوانند سهام فروشی کنند.....
    بنابراین ....
    1-الویت با سهامی است که خصوصی سازی میخواهد بفروشد..(شبندر و ذوب)
    2- عرضه های اولیه
    3- پتروشیمیهایی که گازی هستند و اوره و آمونیاک تولید میکنند...
    4- قندو روغن
    5- فولادیها و سنگیها

مردم میپرسند که ا.ن را چه کسانی حمایت میکنند؟؟؟

10. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید مخبرالدوله از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط سيد ياسر شريعت نمایش پست ها
    درود؛

از لحاظ منطق سرمایه گذاری همیشه باید در گروه هایی بیشترین حجم سرمایه گذاری را داشته باشیم که در انها دارای مزیت نسبی اقتصادی هستیم که در این صورت فقط دو گروه معدنی فلزی و پالایش و پتروشیمی در این دسته قرار می گیرند. برای بنده بعنوان یک سرمایه گذار تابع مطلوبیتم ترکیبی از حداقل سازی ریسک و حداکثر سازی بازده است. به بیان دیگر یک تابع هدف MiniMax دارم. به نظر بنده در هر دو صورت مطلوبیت بیشتر از آن گروه های معدنی فلزی و پالایش و پتروشیمی خواهد بود. ممکن است دوره مورد نظر یک فرد برای رسیدن به بازده مورد نظر 1 ماه باشد و فردی دیگر مثل من در پایان سال بررسی بازده سبد داشته باشد.

اگر کسی کوتاه مدت کار می کند و احتمال توافق را می دهد باید روی دسته اول گروه هایی که بابک جان عنوان کردند تمرکز کند. اما اگر کسی استراتژی شبیه بنده داشته باشد در هر دو صورت روی همین گروه هایی که اشاره کردم متمرکز باشد بهترین مطلوبیت را خواهد داشت.

اگر توافق رخ دهد و دلار هم بیاد محدوده 2000 تومان و پایین تر مثلا 1800 تومان! چه رخ خواهد داد؟ سهمی مثل گل گهر یا چادرملو یا ملی مس رو در نظر بگیرید. من به شما می گویم چه خواهد شد...

2هفته یا نهایتا 1 ماه منفی خواهند خورد به خاطر جو کاشه دلار و فلان و فلان.... اما پس از آن پی به ای آنها افزایش خواهد یافت.. آنقدر افزایش خواهد یافت که بازده بیش از 100 را شاهد خواهیم بود... پی به ای فولاد الان با این وضعیت 4 رسیده اما در شرایط ثبات سیاسی هیچ وقت کمتر از 7و8 نخواهد بود... یعنی بازده 100 درصد...

پی به ای معدنی ها چه موقع زیر 8 اومده در شرایط آرامش و ریسک کم بازار؟ الان ملی مس 4 شده اما به 10 خواهد رسید... یعنی 150 درصد بازدهی

اما خوب سایپا هم از 100 تومان خواهد رسید به 300 تومان و بازدهی 200 درصدی و یا ایران خودرو و.... اما مقطعی خواهد بود چون سودآروی مدارمی که صنایع معدنی و پتروشیمی دارند به هیچ وجه خودرویی ها و بانکی ها نخواهند داشت. در تعیین ارزش قیمتی هر سهم همیشه مهمترین فاکتور growth یا رشد سالیانه و مورد پیش بینی یک سهم در سالیان آتی است. به من بگویید در شرایط ثبات و توافق، فاکتور رشد گل گهر بیشتر است یا ایران خودرو؟!

اما با این حال باید همیشه احتمال هر واقعه ای رو داد. بنابراین بنده هم در سبدم بانکی دارم و هم خودرویی... اما برای روز مبادا و توافق احتمالی از بانکی ها وپارس رو انتخاب کردم (هرچند وکار وبملت هم همین قدر ارزشمند هستند) و از خودرویی ها هم رایان سایپا... قطعا رایانی که طی 9 سال بیش از 20 برابر شده اگر شرایط عادی شود همان مجموعه باز هم بهترین سهم بازار سرمایه را زنده خواهند کرد.

در مجموع: اختصاص بیشتر سبد به صنایع معدنی فلزی و پتروشیمی و پالایشگاه و درصد کمتر به بهترین های گروه های بانکی و خودرویی رو پیشنهاد می دهم.
    با تشکر بسیار فراوان از جناب آقای شریعت عزیز که اینقدر خوب و واضح و عالی نظراتشون رو بیان کردند.

حالا به نظرت سید جان آیا بهتر نیست کسانی که به گزینه اول :احتمال کوتاه آمدن ایران و نتیجه بخش شدن مذاکرات و مثبت بودن آن معتقدند ، همانطور که گفتید بیایند و همان سهام خودرویی و برقی و بانکی بگیرند و پس از یکی دو ماه افت سهمهایی که عنوان کردید : گل گهر یا چادرملو یا ملی مس را بعد از افت بخرند ؟ خب اینطوری بازده بیشتر خواهد شد.

با سپاس
    ویرایش توسط بابک 52 : 2012/11/16 در ساعت 19:41

12. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط مخبرالدوله نمایش پست ها
    بابک جان
    بنده معتقدم که تا وقتی آقا زنده هستند.....ارتباطی نخواهیم داشت....
    مذاکرات در سطح اولیه و یا در سطح تبلیغات رسانه ایی برای تغییر فضا
    در داخل برای حضور بیشتر مردم در انتخابات اتفاق خواهد افتاد....
    دلیل عمده آنهم میتونه اقتصادی باشه...و اینکه بتوانند قیمت ارز رو کاهش بدن...
    مردم رو امیدوار کنند....بورس رونق داشته باشه تا بتوانند سهام فروشی کنند.....
    بنابراین ....
    1-الویت با سهامی است که خصوصی سازی میخواهد بفروشد..(شبندر و ذوب)
    2- عرضه های اولیه
    3- پتروشیمیهایی که گازی هستند و اوره و آمونیاک تولید میکنند...
    4- قندو روغن
    5- فولادیها و سنگیها

با سلام و احترام

ممنون از ارائه نظرتون و معرفی سهمها

بهترینها را برایتان آرزومندم جناب آقای مخبرالدوله عزیز و دوست داشتنی

14. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال meysam_sh_2020 آواتار ها
    تشکر شده 113,722 بار در 19,025 ارسال
    به نظر من تحریم ها برداشته نمیشه به این زودی....ریسک سیستماتیک بالاتر هم میره .........تا اوضاع سوریه مشخص بشه ........و همچنین اوضاع فعلی غزه .....احتمالا بالا رفتن تنش ها هم هست ......
    چرا گیر دادن به سوریه؟ چون ایران حماس و حزب الله را از طریق سوریه تجهیز و حمایت میکنه ....برای همین میخوان بر سوریه مسلط بشه که ایران نتونه به حزب الله سلاح بده یا کمکشون کنه .....
    صهیونیست ها طبق عقاید تحریف شده ی خودشون خودشون رو قوم و نژاد برتر میدون و میخوان فلسطین رو بگیرن و قشنگ مستقر بشن حالا چرا فلسطین ؟ چون طبق عقایدشون اونجا سرزمین پاک و مقدسیه .........بعد نظم نوین جهانی با مدیریت یهودیان رو برقرار کنن!!!!!!!!( هاها ...زهی فکر باطل...)

حالا ایران و حماس نمیزاره اینا کارشون رو کنن و برنامه هاشون رو عقب میاندازه ....حماس خط مقدم ایرانه چراش رو برید تحقیق کنید .....این از این بحث ............اصلا علت اصلی تحریم ها فلج کردن ایران و از پاشیدن مردم از داخله .........وگرنه سلاح هسته ای و غنی سازی بهانست.
    فردا روزی اگه ایران بگه من از اسراییل حمایت میکنم به یک هفته نمیکشه که کل تحریم ها رو بردارن و همه چی به ظاهر گل و بلبل خواهد شد !!!!!!!!
    به نظر من که توافق از جانب ایران صورت نمیگیره چون باید هر چی غنی سازی کردن از ایران خارج کنن بعد تحریم ها برداشته بشه !!!!مگه اینکه اونوری ها شرایط رو عوض کنن ........در خبر ها داشتیم که اوباما گفته بود ایران ضمانت دهد به دنبال سلاح هسته ای نیست !!! حال که ضمانت قبلا داده شده در سخرانی ها .......و مشکل غرب با ایران در چیز دیگریست .......
    بنابراین من برداشتن تحریم ها رو به این زودی نمیبینم ........................................البته که این نظر من هست و میتونه100 درصد اشتباه باشه......و شاید چندی دیگر توافق بشه و تحریم ها هم برداشته!!!

البته من هیچ وقت وقت خودم رو روی گروه های سرمایه گذاری و بانک ها و خودروسازی تلف نمیکنم ......پس کاری به این سه گروه ندارم ..... البته در گروه های سرمایه گذاری ومعادن -پارسان و غدیر و چند شرکت عادلی دیگه حساب اینا با بقیه شرکت های سرمایگذاری دیگه جداست ...........در اینده شخلیج خوب هست....و بعضی سرمایه گذاری های دیگه .. وگرنه ما خودمون سرمایه گذاریم ..........
    ویرایش توسط meysam_sh_2020 : 2012/11/16 در ساعت 20:48
    کانال بنده در تلگرام : T.me/investmentuntil1408

16. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال سيد ياسر شريعت آواتار ها
    تشکر شده 37,216 بار در 4,825 ارسال
    با تشکر بسیار فراوان از جناب آقای شریعت عزیز که اینقدر خوب و واضح و عالی نظراتشون رو بیان کردند.

حالا به نظرت سید جان آیا بهتر نیست کسانی که به گزینه اول :احتمال کوتاه آمدن ایران و نتیجه بخش شدن مذاکرات و مثبت بودن آن معتقدند ، همانطور که گفتید بیایند و همان سهام خودرویی و برقی و بانکی بگیرند و پس از یکی دو ماه افت سهمهایی که عنوان کردید : گل گهر یا چادرملو یا ملی مس را بعد از افت بخرند ؟ خب اینطوری بازده بیشتر خواهد شد.

با سپاس
    درود بر بابک عزیز؛
    همون طور که عرض کردم بستگی به تابع هدف مطلوبیت شما داره. اگر ماکزیمم کردن سود باشه حرف شما کاملا درسته و انتخاب اصلح این خواهد بود اما اگر تابع هدف ترکیبی و همون طور که اشاره کردم باشه وجود ریسک کمتر سبب میشه با همون گروه ها بمونیم و برای مثال میانگین کم کنیم تا زمانی که تغییر روند صورت بگیره
    إِنَّ اللَّهَ عَلِيمٌ بِذَاتِ الصُّدُورِ

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید سيد ياسر شريعت از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,344 بار در 763 ارسال
    بابک جان واقعا از ایجاد این تاپیک لذت بردم مدتها بود تو فکر همین موضوع بودم که در صورت رفع تحریمها و بقول معروف آشتی کنان چه صنایعی از اقبال بیشتری برخوردار میشن و مثلا چه سهمهایی از چه گروههایی از پتانسیل رشد بیشتری برخوردارن تا اینکه این تاپیکو امروز دیدم و در کنارش بخصوص از تحلیلهای یاسر عزیز و جناب آقا مصطفی گل اینقدر لذت بردم و بسیار امیدوارم که این تاپیک یکی از پربیننده ترین تاپیکها خواهد بود فقط امیدوارم تحلیلگران قابل سایتهای دیگه هم تو این تاپیک حضور پیدا کنندبهت تبریک میگم و بینهایت ازت تشکر میکنم...

20. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید بنان از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 3 از 4 نخست 1234 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)