نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: ...

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ...

0 0%
  • ...

0 0%
  • ...

0 0%
  • ...

0 0%
  • ...

0 0%
صفحه 746 از 755 نخست ... 246646696736743744745746747748749 ... آخرین
نمایش نتایج: از 7,451 به 7,460 از 7547

موضوع: *+* تحلیلهای تلفیقی (بنیادی+روانشناسی بازار) *+*

ستاره دار (1) manmehdiam آواتار ها
    تشکر شده 9,870 بار در 1,429 ارسال

پاسخ : *+* تحلیلهای تلفیقی (بنیادی+روانشناسی بازار) *+*

دوست عزیزمان بدون اشاره به پست مفصل من! بر فرمایشاتشان اصرار و تکرار همان مکررات فرموده اند....

اوج دلار در مهر ماه امسال رویت شده و دو ماه قبلش در مردادماه اوج بورس و شاخص را داشتیم. یعنی این دو اوج با فاصله حدود 40 روزه رخ داده! که اگر دقیقا روز رویت قله را در نظر نگیریم (چون دقیقا همان یک روز که قله رخ داده که مهم نیست!) و محدوده اوج قیمتی را در نظر بگیریم این فاصله زمانی کمتر از چند هفته است! شما فاصله نزدیک چند هفته ای که دو بازار در قله بودند را فاقد رابطه معنی دار میدانید و دنبال رابطه معنی دار بین دلار و شاخص در فاصله های زمانی 11 ماهه و حتی بیشتر میگردید!!!

تنها استدلال شما هم این است که صرفا از سال 90 تعداد قله های نمودارها را شمرده اید و یک تناسب یک به یک بین این قله ها برقرار کرده اید! و قله شاخص یکی کم آمده! پس باید یکی دیگه داشته باشیم؟؟؟!! که هنوز نیامده و قله غایب بورس! شش ماه یا یک سال دیگه یا بالاخره یک وقتی! میاد ایشالا!!!! عجب تحلیل دقیق و راحتی! ما رو باش که فکر میکردیم پیش بینی بازار کار بسیار پیچیده و سختی است!
    اصلا کی گفته با این فاصله زمانی زیاد ، میتوان ادعا کرد که کدام قله شاخص مربوط به کدام قله دلار است!!!! آن هم یک سال فاصله!!!
    هرچند اصلا لازم نیست این همه به عقب برویم! ده روز قبل بازار دلار و بورس را با هم مقایسه کنید همسویی این دو بازار اظهر من الشمس است! کف شاخص 1150 با کف دلار 21 هزار تومنی با هم رابطه نداشتند؟ چند روز با هم گپ زمانی داشتند؟؟!!!! اگر بشینیم قله و دره بشمریم آن هم بدون توجه به نزدیکی زمان رخداد اینها....شاید هم این کف شاخص 1150 مربوط به کف دلار 11هزار تومنی در یک سال قبل بود!!! میتونید بگید که مربوط به دره سال قبل نبوده؟؟؟!!!! عجب!

به عنوان آخرین پیشنهاد! کافی است نمودار قیمت دلار و شاخص کل را در چند سال اخیر در یک نمودار واحد بیاورید! بسیار دقیق تر نسبت نوسان این دو بازار در طول زمان مشخص میشود! روشن تر از این حرفها هم هست که من حوصله و وقت تهیه این نمودار را ندارم هرچند قبلا بارها آن را در مقالات مختلف دیده ام...اینکه دیگه تحلیل نیست چیزی هست که رخ داده!!

ولی همچنان اصراری نیست و درود بر شما! شاید هم حق با شما باشد!
    ویرایش توسط manmehdiam : 2021/01/27 در ساعت 02:30
    [B]تحلیل ها یا نظرات بورسی و غیربورسی من صرفا محتمل ترین حالتی است که تصور میکنم به وقوع بپیوندد. اگر به دیده نقد نظری دارید بر من منت میگذارید ولی اگر خواندنش شما را آزرده میکند، آن را نادیده بگیرید، حتما نظر شما درست تر است![/B]

2. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید manmehdiam از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال behnam آواتار ها
    تشکر شده 98,027 بار در 10,087 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam نمایش پست ها
    درود

در مورد مقایسه سیکل دلار و شاخص ... ( اعداد رند شده )

نمودارها خودشون گویا هستند،اما باز چند خطی مینویسم

همون طور که ملاحظه میفرمایید،ما سه موج شارپ صعودی روی قیمت دلار داشتیم و سه قله هم داریم
    اما روی شاخص دو موج شارپ صعودی بیشتر نداریم و قله سوم هنوز تشکیل نشده

قله های دلار در تاریخهای بهمن ماه 91،شهریور ماه 97 و مهرماه 99 ثبت شده

در تمام بازارهای موازی هم ما شاهد همین روند بودیم و هر بازاری قله خودش رو در حوالی تاریخهای عنوان شده ثبت کرد

اما شاخص بورس تا به امروز و در عرض 8 سال گذشته،تنها دو پیک عددی رو ثبت کرده و هنوز خبری از پیک سوم نیست

سال 91 رو خیلی خوب به یاد دارم
    تمامی بازارها به غیر از بورس،در اون سال یه قله ثبت کردند و سپس وارد روند نزولی شدند
    در عمل ما دیدیم که سال 92 در هیچ بازاری خبری نبود و روندها نزولی بود،به جز بازار بورس
    شاخص بورس برج 10 سال 92 پیک خودش رو با عدد حدودی 90 هزار واحد ثبت کرد

سال 97 باز این سیکل تکرار شد
    دلار به حدود 19400 تومان رسید
    از سکه و طلا گرفته تا خودرو و ملک رشدهای چند برابری رو تجربه کردند
    و جالبه بدونیم که شهریور ماه 97 که دلار پیک زد،شاخص حوالی 140 هزار واحد بود
    این پیک 2 میلیون و 103 هزار واحدی شاخص که ما 6 ماه پیش دیدیم،پایان موج صعودی دوم و تشکیل قله دوم برای شاخص و بازار بورس بود

بار نخست بازار بورس 11 ماه پس از دلار ( بازار ارز ) موفق به ثبت قله تاریخی خودش شد ( از بهمن 91 تا دی ماه 92 )
    اما بار دوم این مهم 23 ماه دیرتر رخ داد ( از شهریور 97 تا مردادماه 99 )

در مهرماه امسال این سیکل در بازار ارز تکرار شد و دلار قیمت 32000 تومان رو هم دید
    سایر بازارها هم پیروی کردند
    هر گرم طلا بیش از 1.5 میلیون تومان شد
    سکه به بالای 16 میلیون تومان رسید
    بازارخودرو و ملک هم قیمتهای عجیب و غریبی رو تجربه کردند

ما اگر فاصله مردادماه امسال تا آبان ماه امسال رو آنالیز کنیم میبینیم که قیمت در تمامی بازارها به صورت ساعتی و روزانه بالا میرفت،ولی ما در بازار بورس شاهد کاهش ساعتی و روزانه قیمتها بودیم

دلیل این رخداد تنها یک چیزه و اون هم اختلاف فاز و تفاوت در سیکل بازار بورس با سایر بازارها هست

ما اینجا داریم از رشد چند برابری نرخ دلار و کاهش ارزش ریال صحبت میکنیم
    کاهش ارزش ریال یعنی گرانی و این گرانی در تمام بازارها به طور کامل اتفاق افتاد به غیر از بورس
    پیش زمینه گرانی و کاهش ارزش ریال،رشد دلار هست
    پس حرف از پیش خور شدن رشد بورس،هیچ گونه همخوانی با منطق نداره

یه دودوتا چهارتای ساده هست
    در همه بازارها دو دو تا شده 4 تا و در بازار بورس شده منفی 4 تا
    ریال همون ریال هست،نمیشه که ریال در بورس ارزشمند بشه ولی در سایر بازارها بی ارزش بشه ؟؟!!
    البته نیاز به گذر زمان هست تا این منفی 4 برای بورس بشه 4

در رشدهایی که به واسطه افزایش نرخ ارز اتفاق افتادند بازار بورس هیچ گاه پیشتاز نبوده و هیچ گاه هم پیشتاز نخواهد بود
    دلیلش هم مشخصه
    زمان میبره تا به پیروی از رشد قیمتها،سود شرکتها رشد کنه و بازار به این اعتقاد برسه که رشد قیمت فقط مخصوص دلار و سکه و ... نیست و باید در بورس هم رخ بده
    اگر انتظار داشته باشید که همگام با دلار بورس در لحظه واکنش نشون بده،این انتظار شما برآورده نمیشه چون منطقی نداره

درسته که در بازار بورس قطعیت نداریم
    اما در حساب و کتاب،قطعیت و منطق داریم
    2 به اضافه 2 همیشه 4 هست،چه اکنون و چه 100 سال دیگه

روندها و سیکلها در بازاهای مختلف همگی از یک جنس هستند و مانند زنجیربه هم وصل هستند
    این رشد برای تمامی زنجیر هست و ما نمیتونیم به دلخواه یک حلقه رو جدا کنیم و بگیم این با بقیه فرق میکنه

در ضمن اگر قرار بود بورس فقط اندازه دلار یا سکه و ... رشد کنه،چه کاری بود که ما بریم سهام بخریم و این همه خودمون رو اذیت کنیم
    ما هم میرفتیم ملک و ماشین میخریدیم و این قدر تحلیل و برررسی هم لازم نداشت

رشد در سایر بازارها تنها یک دلیل داره که اون هم رشد نرخ ارز و کاهش ارزش ریال هست
    تنها بازار طلا اندکی متفاوته که از قیمت جهانی طلا هم تاثیر میپذیره

اما در بازار بورس ما دلایل زیادی برای رشد سهام در صنایع مختلف داریم
    افزایش سرمایه
    افزایش تولید
    رشد سودآوری
    و ...

باز هم حرفم رو تکرار میکنم
    رشد بازار بورس در میان مدت و بلندمدت حتمیست
    توضیح این مورد کامل هست و نیازی به صرف زمان بیشتر برای تایپ نمیبینم
    در آینده درستی یا نادرستی این نوشتار و البته سایر نوشتارها مشخص میشه
    پس صبر میکنیم تا اون زمان فرابرسه
    افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را به گونه ای متفاوت انجام می دهند.
    (کوروش بزرگ)

ستاره دار (1) manmehdiam آواتار ها
    تشکر شده 9,870 بار در 1,429 ارسال

توضیح این مورد کامل هست و نیازی به صرف زمان بیشتر برای تایپ نمیبینم
    در آینده درستی یا نادرستی این نوشتار و البته سایر نوشتارها مشخص میشه
    پس صبر میکنیم تا اون زمان فرابرسه
    بسیار عالی.
    فقط مجددا تکرار میکنم که مخالف رشد بورس و شاخص در میان مدت نیستم. ولی دلیل آن را قله دلار در شش ماه و یک سال گذشته نمیدانم!
    نظر شما این است که در بازه میانمدت دلار افزایش نخواهد داشت و میفرمایید اگر دلار در همین محدوده قیمتی فعلی بماند و حتی نوسانهای فرسایشی کاهشی داشته باشد، آن هم با قطعیت میفرمایید که بورس در همین بازه میان مدت (فاصله زمانی 3ماه تا یک سال یا متوسط 6 ماهه ای که قید کردید) سقف جدیدی بالاتر از 2.100.000 را رویت خواهد کرد!

بنده هم عرض میکنم موتور محرکه بازار های سرمایه ای انتظارات تورمی است. و بخصوص دلار و بورس هماهنگ با هم رشد و نوسان میکنند. و گپ های زمانی بین این بازارها که صرفا بر مبنای نقدشوندگی رخ میدهد بسیار کمتر از سال هست و بخصوص گپ زمانی دلار و بورس بیشتر از چند هفته نمیتواند باشد چرا که دقیقا روی نمودار هم مشخص است که اینگونه بوده.

لذا اگر دلار در همین محدوده قیمتی بماند، سقف جدید بورس که پیش کش! ما به احتمال بسیار زیاد کف جدیدی در زیر یک میلیون شاخص خواهیم داشت.

ولی پیش بینی من این است که دلار در کوتاه مدت (2-6 ماه) احتمالا در همین محدوده های قیمتی نوسان خواهد داشت و رشدی نخواهد کرد و بورس هم تابع آن خواهد بود. ولی با افزایش نا امیدی ها از برچیده شدن تحریمها در میان مدت دلار صعودی شده و بورس هم همزمان (یا با چند روز اختلاف زمانی!) و نه یک سال بعدش! رشد مناسبی را تجربه خواهد کرد.

ولی اگر به هر دلیل رشد دلار متوقف بماند یا تحریم ها بیش از انتظارات برچیده شود ، تقریبا کمترین امیدی به رشد شاخص از محدوده فعلی هم ندارم چه برسد قله جدید!

این آخرین اظهار نظر مخلص در این باب که بماند برای حافظه تاریخی تاپیک شما!
    مانا باشید.
    ویرایش توسط manmehdiam : 2021/01/27 در ساعت 14:58
    [B]تحلیل ها یا نظرات بورسی و غیربورسی من صرفا محتمل ترین حالتی است که تصور میکنم به وقوع بپیوندد. اگر به دیده نقد نظری دارید بر من منت میگذارید ولی اگر خواندنش شما را آزرده میکند، آن را نادیده بگیرید، حتما نظر شما درست تر است![/B]

5. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید manmehdiam از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی PULP آواتار ها
    تشکر شده 767 بار در 167 ارسال

بهنام جان کاهش سود سپرده های بانکی رو چقدر محتمل می دونید؟ به نظر چه پارامتر هایی می تونه جلو سیاست کاهش شدید سود بانکی رو بگیره؟ نظر خودم اینه که در مقطع فعلی بازی دوسربرد هست برای رونق بیشتر بورس و خروج بازار های رقیق از رکود (و با احتمال کمتر خالی کردن سکه و دلار در قیمت های بالا)

7. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید PULP از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی PULP آواتار ها
    تشکر شده 767 بار در 167 ارسال

درود بر شما
    خواهش میکنم،خوشحال میشم

مشکل اصلی حفاری اینه که بیشتر سودش مقطعیه و قابلیت تکرار نداره
    سودی ارزشمنده که عملیاتی باشه و قابلیت تکرار داشته باشه

سود خالص شرکت در گزارش 12 ماهه بالغ بر یک هزار و 650 میلیارد و 811 میلیون و 100 هزار تومان بوده
    از این میزان حدود 89 درصدش مربوط میشه به سود ناشی از تسعیر
    یعنی اینکه : شرکت به ازای هر سهم 3168 ریال سود در گزارش 9 ماهه ساخته،اما 2821 ریالش مربوط به سود تسعیر ارز هست
    پس اگه سود تسعیر ارز رو فاکتور بگیریم،سود هر سهم تبدیل میشه به 347 ریال
    اختلاف بسیار معناداره
    3168 ریال و 347 ریال

اگر فقط سود هر سهم رو ببینیم،این گزارش فوق العاده به نظر میاد،اما واقعیت چیزی غیر از اینه
    عملکرد حفاری در بخش عملیات اصلی شرکت،نرمال بوده و فاکتورهای سودآوری،آینده عجیب و غریبی رو جز یک روند نرمال نشون نمیدن
    باز هم تکرار میکنم که حفاری و صدرا دو روی یک سکه هستند

تا به امروز صدرا هر چی سود ساخت،رفت پای زیان تسعیر ارز ،در صورتی که شرکت از نظر عملیات اصلی وضعیتش بسیار مطلوبه
    اما دست آخر ما سود آنچنانی در گزارش ندیدیم
    و حفاری هم هر چی ساخته به کمک سود تسعیر ارز بوده و عملیات اصلیش هیچ همخوانی با سودش نداره

بحث اصلی اینه : آیا سال آینده هم خبری از سود تسعیر ارز سنگین حفاری و زیان تسعیر ارز سنگین صدرا خواهد بود ؟؟
    پاسخ منفیست

سود سال 1400 شرکتها رو نه تسعیر ارز،بلکه عملیات اصلی و اساسی شرکتها تعیین میکنند
    سپاس فراوان بابت تحلیل کاملتون. راستش من یک ابهام اساسی از جنس تسعیر ارز در صورت ها دارم و به نظرم بازار هم وزن زیادی به قابل تکرار نبودن سود حفاری میده. اینکه چه میزان از سودش مربوط به دارایی های سنواتی و چه میزانش حاصل از تسعیر درامد های همون سال مالی تحت بررسی است. مثلا در گزارش ۹ماهه حفاری برآیند سایر درامد ها بالای ۲هزار میلیارد هست. اینکه چند درصد از این سود مربوط به تسعیر درآمدهای ۹ماهه سال ۹۹ هست باید مهم باشه تا بشه قطعی از کاهش سود در گزارش ۱۲ ماهه گفت. شاید من اشتباه می کنم.

ماجرا رو از این زاویه ببینید که درامد سال ۱۴۰۰ می تونه حدود ۱۰۰میلیون یورو باشه و عملکرد ماهانه رشد بالایی داشته و صورت ها نشون میده ۳۰ تا ۴۰ میلیون یورو می تونه در این سال سود بسازه. بدبینانه P/E فوروارد سهم ۱۰ هست. واسه یه شرکت پیمانکاری عجیب نیست؟!!!

9. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید PULP از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط PULP نمایش پست ها
    بهنام جان کاهش سود سپرده های بانکی رو چقدر محتمل می دونید؟ به نظر چه پارامتر هایی می تونه جلو سیاست کاهش شدید سود بانکی رو بگیره؟ نظر خودم اینه که در مقطع فعلی بازی دوسربرد هست برای رونق بیشتر بورس و خروج بازار های رقیق از رکود (و با احتمال کمتر خالی کردن سکه و دلار در قیمت های بالا)
    البته کاهش سود بانکی،میتونه باعث تشویق سرمایه داران به سرمایه گذاری در بورس بشه
    اما شرایط بورس جوریه که برای استارت و صعود نیازی به همچین چیزهایی نداره
    قیمتها و وضعیت شرکتها این قدر جذاب هستند که باعث ورود نقیدگی بشن

در وضعیت کنونی ،به جز بورس،ما در عمل هیچ بازار مناسب دیگه ای که به درد سرمایه گذاری بشه،نداریم
    پس خواهی نخواهی و دیر یا زود باید شاهد هجوم نقدینگی سرگردان در سطح جامعه،به سمت بورس باشیم و با توجه به این مهم بازار بورس در ماه های آینده راهی جز رشد نخواهد داشت
    به نظرم سایر بازارها دیگه تا مدتها روندشون نوسانی و برآیند حرکتیشون نزولی خواهد بود
    افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را به گونه ای متفاوت انجام می دهند.
    (کوروش بزرگ)

نقل قول نوشته اصلی توسط PULP نمایش پست ها
    سپاس فراوان بابت تحلیل کاملتون. راستش من یک ابهام اساسی از جنس تسعیر ارز در صورت ها دارم و به نظرم بازار هم وزن زیادی به قابل تکرار نبودن سود حفاری میده. اینکه چه میزان از سودش مربوط به دارایی های سنواتی و چه میزانش حاصل از تسعیر درامد های همون سال مالی تحت بررسی است. مثلا در گزارش ۹ماهه حفاری برآیند سایر درامد ها بالای ۲هزار میلیارد هست. اینکه چند درصد از این سود مربوط به تسعیر درآمدهای ۹ماهه سال ۹۹ هست باید مهم باشه تا بشه قطعی از کاهش سود در گزارش ۱۲ ماهه گفت. شاید من اشتباه می کنم.

ماجرا رو از این زاویه ببینید که درامد سال ۱۴۰۰ می تونه حدود ۱۰۰میلیون یورو باشه و عملکرد ماهانه رشد بالایی داشته و صورت ها نشون میده ۳۰ تا ۴۰ میلیون یورو می تونه در این سال سود بسازه. بدبینانه P/E فوروارد سهم ۱۰ هست. واسه یه شرکت پیمانکاری عجیب نیست؟!!!
    طبق اصول حسابداری،سود و زیانی که در هر دوره اعلام میشه،به رخدادهای همون دوره مربوط میشه
    سود و زیانی هم که در گزارش 9 ماهه حفاری اعلام شده به بازه زمانی 99/1/1 تا 99/9/30 مربوطه و شامل رخدادهای سال 99 تا پایان پاییز هست

داستان تسعیر ارز در سال 99 تموم میشه و برای سال آینده خبری از سودهای آنچنانی تسعیر ارز نخواهد بود

با این شرایط،اگر درآمد مورد نظر شما هم در سال آینده کسب بشه،احتمال تکرار همچین سودی برای حفاری صفر خواهد بود ( 3168 ریال سود تحقق یافته 9 ماهه 99 )
    (کوروش بزرگ)

12. 20 کاربر به خاطر ارسال مفید behnam از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر فعال arak_bourse آواتار ها
    تشکر شده 10,635 بار در 3,281 ارسال

سلام جناب بهنام از اینکه باز مطالب شما را میبینم خوشحالم. بی زحمت سهام مد نظر خود را معرفی کنید برای اعضای بورسی
    تحلیلگر بازار tahlilgar0@

14. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید arak_bourse از ایشان تشکر کرده اند:

درود

کچاد با سطح مقاومتی 2300 - 2100 تومان درگیر هست
    در صورت شکست این مقاومت،تنها مانع سهم برای رشد،پیک 2560 تومانی هست

تا زمانی که این مقاومتها با قدرت شکسته نشه،روند سهم نوسانی خواهد بود
    و البته وضعیت بنیادی شرکت بسیار مطلوبه و جای هیچ گونه نگرانی وجود نداره
    (کوروش بزرگ)

16. 20 کاربر به خاطر ارسال مفید behnam از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 949 بار در 203 ارسال

سلام وعرض ادب بهنام خان یک سئوال داشتم به نظر شما صدرا فردا بازگشایی میشه یا باید رفع ابهام کند درکدال پیشاپیش ممنون از پاسخگویی حضرتعالی

18. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید alijalalpour از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 18 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 18 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع