صفحه 1 از 7 1234 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 64

موضوع: دانسته های دکتر بورسی!

عضو فعال Dr.boursi آواتار ها
    تشکر شده 9,118 بار در 1,609 ارسال

دانسته های دکتر بورسی!

سلام
    به علت این که رشته تحصیلی من کاملا غیر مرتبط با بورسه. با ایجاد این تاپیک و کمک از دوستان خوبم میخواستم سببی باشم تا در درجه اول دانسته های خودم و سایر دوستانی که به این تاپیک سر میزنن رو افزایش یدم!
    یا علی.
    بعد از گرفتن دکترا من دارم ماهی گیر میشم !!!

لذتی که در خرید سهم در منفی هست، در بخشش هم نیست!!!

2. 16 کاربر به خاطر ارسال مفید Dr.boursi از ایشان تشکر کرده اند:

بازار گاوی و خرسی!

برای شروع من همیشه در کنار بورس نماد گاو و خرس رو می دیدم! از بچگی برام سوال بود که این یعنی چی؟ (از بچگی اسم این نماد ها رو اونایی که توی بورس بودن به کار می بردن!) تا همین چند وقت اخیر که جایی این مطلب رو دیدم. نوشته بود این مفاهیم مفاهیم غربی هستن و برای بورس ایران چندان کاربردی نداره. به طور خلاصه گام با سری پایین به بالا شاخ میزنه و نمایانگر بازار صعودیه و چون خرس از بالا به پایین حمله میکنه نمایانگر بازار نزولیه!! جالب بود برای خودم!

ویرایش توسط Dr.boursi : 2012/11/25 در ساعت 18:06

4. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید Dr.boursi از ایشان تشکر کرده اند:

تفاوت شرکت های هلدینک با شرکت های سرمایه گذاری

[b]تفاوت شرکت های هلدینک با شرکت های سرمایه گذاری؟
    شاید معروف ترین اسم هلدینگی که شنیده باشید هلدینگ خلیج فارسه که قصد ورود به بورس رو داره. و شرکت های سرمایه گذاری هم فراونه همچون ومعادن، وسپه(بخر حالشو ببر!)، وامید و ...
    خوب فرقشون چیه؟
    فرقشون اینه که هدف هر خوب سود کردنه ولی شرکت های هلدینک سعی میکنن علاوه بر سود کردن کرسی های اون شرکتی رو که دارن خرید می کنن رو هم تصاحب کنن. شرکت های سرمایه گذاری دوس دارن فقط سود کنن و تصاحب کرسی های هیئت مدیره در شرکت های زیر مجموعه خودشون براشون اهمیتی نداره.
    [/B]
    ویرایش توسط Dr.boursi : 2012/11/25 در ساعت 19:57

6. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید Dr.boursi از ایشان تشکر کرده اند:

بورس چیست؟

بورس چیست؟
    بورس، در اصطلاح علم اقتصاد، مکانی است که کار قیمت گذاری و خرید و فروش کالا و اوراق بهادار در آن انجام میگیرد

واژه بورس از نام خانوادگي شخصي به نام "واندر بورس" اخذ شده كه در اوايل قرن چهاردهم در شهر بروژ بلژيك ميزيسته و صرافان شهر در مقابل خانه او گرد هم ميآمدند و به دادوستد كالا، پول و اوراق بهادار ميپرداختند. اين نام بعدها(1309) به كليه اماكني اطلاق شد كه محل دادوستد پول، كالا و اسناد مالي و تجاري بوده است. بورس ایران درسال ۱۳۴۶ راهاندازی شد.
    ویرایش توسط Dr.boursi : 2012/11/25 در ساعت 20:05

8. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید Dr.boursi از ایشان تشکر کرده اند:

کارمزد خرید و فروش چیست و به چه مواردی تعلق می گیرد؟

کارمزد خرید و فروش چیست و به چه مواردی تعلق می گیرد؟

در هنگام هر خرید و فروش پول های زیر را به عنوان کارمزد باید پرداخت کنید(یکی از اشتباه های اولیه من در بورس این بود که یه سهمی رو هی می خریدم و چند تومن بالا تر می فروحتم در نتیجه سود که نمی کردم ضرر هم می کردم پس هنگام خرید و فروش به میزان کارمزد هایی که باید پرداخت کنید حتما دقت بفرمائید):

1- کارمزد کارگزار (0/4%) خرید و برای فروش هم همون قد!
    2- کارمزدشرکت بورس (0/032%) خرید و برای فروش (0/048%)
    3- کارمزدشرکت سپرده گزاري (0/012%) خرید و برای فروش (0/018%)
    4- حق نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (0/04%)خرید و برای فروش (0/06%)
    5- کارمزدشرکت فناوري (0/016%) خرید و برای فروش (0/024%)
    6- مالیات برای خرید هیچی ولی برای فروش (0/5%)

خودم داشت حالم بد می شد! سرتونو در نیارم در کل برای هر خرید 0/5% و برای هر فروش 1/05% و در مجموع ...1/55% از محموع کل پولتونو تقدیم می کنید به سازمان! دست گلش درد نکنه!!

10. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید Dr.boursi از ایشان تشکر کرده اند:

برای انتخاب یک سهم، به چه معیارهایی باید توجه کرد؟

برای انتخاب یک سهم خوب، باید به این معیارها توجه کرد:

1 - وضعیت دارایی ها و بدهی های شرکت : یکی از عوامل موثر در انتخاب سهام یک شرکت، وضعیت دارایی ها، بدهی ها و حقوق صاحبان سهام شرکت است. هر اندازه این وضعیت مطلوب تر باشد، نشان دهنده شرایط مناسب شرکت برای سرمایه گذاری است. به این منظور، می توان ترازنامه شرکت را مورد بررسی قرار داد. به عنوان مثال الان برخی شرکت ها بدهی های سنگینی دارن

2 - سود نقدی هر سهم : علاوه بر وضعیت درآمدی شرکت، میزان سودی که شرکت به هر سهم خود می دهد نیز در انتخاب سهم خوب، حائز اهمیت است.

3 - تداوم روند سودآوری : اگرچه سودآور بودن شرکت در انتخاب سهام آن بسیار مهم است، اما باید توجه داشت که این سودآوری، باید یک فرآیند مستمر و مداوم باشد، نه مقطعی. با مطالعه اطلاعات و برنامه های آتی شرکت، می توان نسبت به این موضوع آگاهی کسب نمود.

4 - نسبت قیمت به درآمد سهم ( p/e ) : نسبت قیمت به درآمد سهم بیانگر آن است که قیمت سهام شرکت، چند برابر میزان سود نقدی که شرکت به هر سهم خود تخصیص می دهد. به عبارت دیگر، این نسبت نشان می دهد که آیا قیمت سهام به نسبت سودی که بین سهامدارانش توزیع می کند، ارزش دارد. در این مورد به این معنی نیس که هر چه این نسبت کمترر بهتر بلکه بازار پی به ایی اینده سهم رو هم در نطر میگیره، به عنوان مثال گروه خودرو و گروه پالایشگاهی دو نمونه بسیار واضح این قضیه اند

5 - صنعتی که شرکت در آن فعالیت می کند : هنگام انتخاب سهام یک شرکت، باید به این موضوع توجه کرد که آیا صنعتی که شرکت در آن صنعت فعالیت می کند، از شرایط مناسبی در حال و آینده برخوردار است یا خیر. شرایط خرد و کلان اقتصادی چه تأثیری بر این صنعت خواهد گذاشت. صنایع رقیب این صنعت در حال و آینده، چه وضعیتی دارند. آیا شرایط بین المللی بر این صنعت تأثیر مثبت یا منفی خواهد داشت و... مثلا شرکت های قندی با هم معمولا بالا یا پایین میرن و این برای انتخاب سهم مهمه

6 - قابلیت نقدشوندگی : یکی از معیارهای انتخاب سهام خوب، قابلیت نقدشوندگی سهام است، به این معنا که هر وقت دارنده آن سهم قصد فروش آن را داشت، بتواند به راحتی، سهام خود را بفروشد. هر اندازه که دفعات خرید و فروش روزانه یک سهم بیشتر باشد، قابلیت نقدشوندگی آن سهم نیز بالاتر خواهد بود.

12. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید Dr.boursi از ایشان تشکر کرده اند:

تفاوت تحلیل بنیادی و تکنیکال:

تفاوت تحلیل بنیادی و تکنیکال:
    تحلیل بنیادی ارزش ذاتی هر سهم را مشخص می نماید و تحلیل تکنیکال زمان ورود و خروح مناسب به سهم را بیان می دارد.
    ویرایش توسط Dr.boursi : 2012/12/14 در ساعت 20:51

14. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید Dr.boursi از ایشان تشکر کرده اند:

کندل

در ادامه از اساتید بزرگ سایت بورسی عذر خواهی می کنم که در خصور این اساتید مطلب می زنم. قصد شروع تحلیل تکنیکال را به زبانی کاملا ساده و کاربردی دارم:
    در ابتدا اولین چیزی که در هر نمودار ارز اندام می کند کندل است! کندل به زبان انگلیسی به معنی شمع است! به زبان ساده تعییرات قیمتی را در طی یک دوره زمانی مثلا روزانه با ساعتی بیان می دارد.

16. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید Dr.boursi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو جدید
    تشکر شده 140 بار در 29 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dr.boursi نمایش پست ها
    در ادامه از اساتید بزرگ سایت بورسی عذر خواهی می کنم که در خصور این اساتید مطلب می زنم. قصد شروع تحلیل تکنیکال را به زبانی کاملا ساده و کاربردی دارم:
    در ابتدا اولین چیزی که در هر نمودار ارز اندام می کند کندل است! کندل به زبان انگلیسی به معنی شمع است! به زبان ساده تعییرات قیمتی را در طی یک دوره زمانی مثلا روزانه با ساعتی بیان می دارد.
    سلام استاد اینکه میگند دو کندال زیر حد ضرر یه سهم بزنه یعنی چه در صورت امکان با نمودار وعدد بگید ممنون

18. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mogh از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 980 بار در 224 ارسال
    سلام آقای دکتر بوررسی
    از اینکه جنابعالی تحصیلات مرتبط با بورس ندارید خوشحال شدم!!!! چراکه من نیز مثل شما هستم و از این بابت احساس همذات پنداری من را تحریک کردید.
    از طرف دیگه بیشتر خوشحال شدم با شروع این تاپیک . امیدوارم ادامه داشته باشد.
    ممنون

20. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید فرید از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 7 1234 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)