صفحه 77 از 318 نخست ... 27677475767778798087127177 ... آخرین
نمایش نتایج: از 761 به 770 از 3178

موضوع: تاثیر انتخابات ریاست جمهوری و رئیس جهمور آینده بر بورس

عضو فعال وحید نصیری آواتار ها
    تشکر شده 3,384 بار در 637 ارسال
    دوستان دارید در مورد رای دادن یا ندادن صحبت می کنید ....... اما شاید شما هم تا حالا بهش برخوردید تو این یکی دو سال اخیر تو اکثر اداره ها از برگ رای شناسنامه هم کپی میخواند از ما .... یعنی یه چیز مجبوریه و احتیاط شرط عقل ....

به نظر من شما ریسک نکنید برید مهر رو بزنید ولی برگه رای رو نندازید ......

نمیدونم چه بازی سیاسی باز داره چیده میشه ولی رهبر فعلا تو حالت آچمز قرار گرفته که نه راه پیش داره نه راه پس ......

فعلا درخواست ها محترمانه است که این چه گوهی بوده که شورای نگهبان خورده ولی کم کم این تنش ها و افشاگری ها یه خورده شدت پیدا میکنه و وارد ریز جزئیات جالبتر و اسفناک تری میشه ...... طوری که ابهت سیاسی همشون یکی یکی رو آب ریخته میشه .....

انتخاب محمود و حمایت رهبری و شورای نگهبان بزرگترین اشتباه دوران اخیرشون هست که هنوز زیادی بهش دامن زده نشده ولی اگه به دوران جنگ و افتضاح بازی اون دوران کشیده بشه کار براشون خیلی سخت میشه ...

به نظرم رهبر نباید بزاره که حد ضررش از 8 سال بیشتر بشه و به دوران جنگ برسه که میشه 30 سال چون حد ضرر بلند مدتی شکسته میشه و واویلا میشه .........

فعلا شورای نگهبان با انتخاب محمود در 4 سال قبل مورد اتهام هست البته در قیاس با عدم انتخاب هاشمی ....... به این سوال نتونه جواب بده بهانه های خوبی برا خیلی از کارا درست میشه ...... اگه حکم حکومتی نیاد و این اشتباه رو پوشش نده و شورای نگهبان رو وارد جواب و سوال بکنه قسمت اکشن ماجرا زیادتر میشه ..... به خصوص اینکه فک کنم محمود دوماد جنتیه ....

============
    کتاب قلعه حیوانات رو به وضوح داریم می بینیم ....... جنتی نقش اون خوک رو داره بازی میکنه که عمرش هم درازه و بیچاره رفسنجانی در نقش اسبه .....
    بهترین تفریح خوابه!

2. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید نصیری از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,699 بار در 26,713 ارسال
    شورای نگهبان میتواند موجب تقویت خودش باشد و رفتاری داشته باشد که برای عامه عقلای جامعه توجیهپذیر باشد. یکی از این موارد که میتواند به شورای نگهبان کمک کند، ارائه توضیحات در مورد تصمیماتش است.

نماینده مردم تهران در مجلس در مورد توهینها و تخریبها علیه شورای نگهبان از سوی برخی شخصیتهای سیاسی، گفت: این طرز برخورد نشانه کم توجهی به جایگاه نهادهای قانونی است.

به گزارش تسنیم، احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مورد لزوم تمکین از نظر شورای نگهبان درخصوص احراز صلاحیتها اظهار داشت: به طور طبیعی وقتی کسی نامزد میشود، این فرض را پذیرفته است که باید قانون اساسی برای این شخص اعمال شود. قانون اساسی نیز مسئولیت احراز صلاحیتها را بر عهده شورای نگهبان قرار داده است. بنابراین وقتی شخص میپذیرد و ثبتنام میکند باید نظر شورای نگهبان را تمکین کند.

توکلی با بیان اینکه اعضای شورای نگهبان ۱۲ نفر آدم فاضل هستند که ۶ نفر از آنها مجتهدان و ۶ نفر نیز حقوقدان هستند، گفت: حقوقدانان منتخب نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی هستند. ولی ۱۲ عضو شورای نگهبان در هر صورت معصوم نیستند و ممکن است خطا و یا اشتباهی داشته باشند، بنابراین راه شکایت و اعتراض نیز باز است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اگر فردی احراز صلاحیت نشد، اگر چه معترض باقی بماند، ولی طبیعی است که باید به ساختار قانونی تن دهد و در عمل باید نظر شورای نگهبان را تمکین کند، تصریح کرد: شورای نگهبان میتواند موجب تقویت خودش باشد و رفتاری داشته باشد که برای عامه عقلای جامعه توجیهپذیر باشد. یکی از این موارد که میتواند به شورای نگهبان کمک کند، ارائه توضیحات در مورد تصمیماتش است.

توکلی در پاسخ به این سوال که برخی بعد از اعلام احراز صلاحیتها به توهین و تخریب شورای نگهبان میپردازند در صورتی که امام خمینی (ره) تضعیف فقهای شورای نگهبان را برای اسلام و کشور خطرناک دانستند، اظهار داشت: این طرز برخورد نشانه کم توجهی به جایگاه نهادهای قانونی است. توجه کنید که امام خمینی (ره) در جای دیگر به شورای نگهبان تذکر دادند شما باید رفتارتان به گونهای باشد که خودتان باعث افزایش اعتبار و جلب اعتماد بیشتر مردم شوید.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تصمیمات شورای نگهبان باید به گونهای منعکس شود که وقتی عامه عقلای جامعه میخوانند، توجیه شوند، گفت: یکی از رفتارهایی که میتواند تفاهم را در جامعه بالا ببرد، این است که شورای نگهبان در مورد تصمیمات و اقدامتش توضیح دهد. از سوی دیگر اینکه فقط بگوییم باید نظر شورای نگهبان را تمکین کنیم، اشکال ندارد و باید هم تمکین کنیم. ولی این نوع تمکین کردن تا مردم را همرأی نکند، همراه نخواهند کرد.

توکلی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه برخی بعد از اعلام احراز صلاحیتها، به برخی اعضا و حتی دبیر شورای نگهبان توهین میکنند به دنبال چه اهدافی هستند؟ گفت: توهین حتی به نهادی به غیر از شورای نگهبان نیز خوب نیست، ولی سوال و اعتراض و شنیدن پاسخ نیز حق مردم است و پاسخ دادن نیز وظیفه شورای نگهبان است.

وی افزود: در نهایت ما باید ضمن اینکه به خودمان و دیگران سفارش میکنیم به تصمیم نهادهای قانونی احترام بگذارند و نظر آنها را تمکین کنند، ولی از نهادهای قانونی نیز انتظار داریم به گونهای رفتار کنند که کمتر مورد سوال واقع شوند و یا اینکه اگر سوالی به وجود آمد، نسبت به پاسخ دادن بیاعتنایی نکنند.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

4. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

علمالهدي: زهرا مصطفوي دروغ ميگويد!

رهبری گفته اند برای احراز صلاحیت کاندیداها دستوری نخواهم داد

گروه سياسي: آیتالله علمالهدی، عضو مجلس خبرگان رهبری میگوید که رهبري تأکید کردهاند «قانون وظیفه احراز و تشخیص را برعهده شورای نگهبان گذاشته است. بنابراین احراز و تشخیص چیزی نیست که بنده بخواهم دستور بدهم و با دستور حل نمیشود».

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برخی افراد که نسبت به رای شورای نگهبان معترض هستند، گفت: باید افرادی که صلاحیتشان احراز نشده از مسیر قانون پیگیری کنند و قطعا شروع راه پیگیری قانونی رجوع به رهبری نیست.
    به گزارش فارس، آیتالله سیداحمد علمالهدی در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سؤالات آنها پاسخ داد. وی در ابتدای سخنان خود با اشاره به موضوع احراز صلاحیتها در پاسخ به سئوالی در ارتباط با افراد معترض که صلاحیتشان احراز نشده است، اظهار کرد: مسئله احراز صلاحیتها مسئله تشخیص است و هیچ کس در تشخیص فرد دیگر حق ندارد. در بحث احراز صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری براساس قانون احراز صلاحیتها بر عهده شورای نگهبان است که در این شورا تصمیمگیری میشود که چه افرادی احراز صلاحیت شده و میتوانند وارد عرصه شوند.

وی افزود: در شورای نگهبان یک نفر تصمیم نمیگیرد بلکه ۶ مجتهد عادل احراز صلاحیتها را بررسی کرده و خلاف تشخیص خود را به هیچ عنوان اعلام نمیکنند و البته در تشخیص آنها نیز کسی حق ندارد که بگوید حق من از بین رفته است چرا که قانون تشخیص را واگذار به این شورا کرده است؛ پس اینکه کسی بگوید مظلوم واقع شده درست نیست. به هیچ عنوان ظلمی وجود نداشته و تجاوز به حقی نشده است. چون حقی نیست که ظلم باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: این اظهارنظرها در واقع تعابیر کسانی است که قانون را بلد نبوده و معنای تشخیص و احراز صلاحیت را نمیفهمند و یا خدای ناکرده مردم را بیتوجه به این مسئله میبینند. بنابراین، این تعابیری غلط است. علمالهدی با اشاره به راه پیگیری قانونی ادامه داد: در ارتباط با پیگیری قانونی افراد میتوانند مراجعه کرده و از آن فقها و شورای نگهبان بپرسند که بر طبق چه علائم و نشانهای احراز صلاحیت نشدهاند و نسبت به این علائم دفاع کنند و اگر نیاز بود دوباره تجدید نظر صورت گرفته و به تشخیص دومی برسند.

وی متذکر شد: اما قطعا شروع راه پیگیری قانونی رجوع به مقام معظم رهبری نیست؛ حضرت آقا در دو روز گذشته که ما خدمت ایشان رسیدیم میفرمودند که قانون وظیفه احراز و تشخیص را بر عهده شورای نگهبان گذاشته است. بنابراین احراز و تشخیص چیزی نیست که بنده بخواهم دستور بدهم و با دستور حل نمیشود. امام جمعه مشهد تصریح کرد: قطعا حداکثر دستور رهبری این است که دستور تجدید نظر دهند. اصلا اینکه فکر کنیم در کشور هر چه مطابق میل ما صورت نگرفت بخواهیم از حکم حکومتی و ولایت فقیه استفاده کنیم و به تعبیری بگوییم حکم حکومتی و ولایت فقیه ابزاری است که مجری اراده و خواست ما شود، قطعا غلط بوده و درست نیست؛ اینکه رهبری قانون را بر هم بزند نیز توقع غلط و بیجایی بوده و به گونهای زیاده خواهی بوده است.

زهرا مصطفوي دروغ ميگويد!

آیتالله علمالهدی در ادامه با اشاره به نامه زهرا مصطفوی (فرزند امام خميني) به رهبر معظم انقلاب در ارتباط با تائید صلاحیت آیتالله هاشمی رفسنجانی اذعان داشت: در ارتباط با نامه زهرا مصطفوی که گفتهاند امام بعد از اینکه اسم مقام معظم رهبری را آوردهاند سپس اسم آقای هاشمی را نیز آوردهاند، باید بگوییم که اگر منظور این بود که یعنی امام (ره) برای رهبری این نظام دو نفر را در نظر گرفتند نه تنها دروغ است بلکه خلاف واقع نیز است.باید این را تشخیص دهیم که حضرت امام نه تنها یک فقیه بلکه یک خبره فقیهشناس هم بودند و اینگونه نسبت دادن به امام هتک حرمت به امام راحل است. که امام برای رهبری این امت دو نفر را کنار هم به عنوان فقیه جامعالشرایط دیدهاند.

وی خاطرنشان کرد: البته خود آقای هاشمی هم نه در آن زمان و نه الان چنین ادعایی ندارند که فقیه جامعالشرایط هستند و حتی خود به عنوان فقیه جامعالشرایط به رهبری مقام معظم رهبری رای داد اما اگر منظور این بوده که امام آقای هاشمی و مقام معظم رهبری را همواره دو عنصر موثر در انقلاب و دو یاور و معین خود میدانستند باید گفت که واقعیت همین است.

عضو مجمع خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به صحبتهای علی مطهری در مورد تائید صلاحیت هاشمی رفسنجانی گفت: این حرفها نسبت به رهبری که حضرت آقا فلان نامزد را تائید یا رد کند زیاده خواهی نسبت به مقام معظم رهبری است؛ بنا نیست حضرت آقا در مدیریت کشور دخالت کنند و در واقع مقام معظم رهبری زمانی دخالت میکنند که اساس انقلاب در معرض خطر قرار گیرد. اما اینکه در جزئیترین مسائل نیز دخالت کنند، قطعا سنگ بر روی سنگ نمیایستد.

آیتالله علمالهدی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به نامه سیدحسن خمینی به اکبر هاشمی رفسنجانی مبنی بر اینکه رد صلاحیت وی برای همگان غیرقابل باور بوده است اذعان داشت: احراز صلاحیت نشدن آقای هاشمی به دلیل مسائل سیاسی، اخلاقی و فکری نبوده است بلکه عدم احراز صلاحیت نسبت به توانمندی وی و حتی به استناد حرف خودش بوده است.

امام جمعه مشهد اضافه کرد: آقای هاشمی در ملاقات با مقام معظم رهبری میگوید وقتی من مشکلات کشور را میبینم و توانایی خود را میبینم خلاف شرع است که در مقابل این مشکلات ادعا کرده و وارد عرصه شوم و حل آنها را به گردن گیرم؛ پس این صحبتها نشان میدهد که وی در توانمندی خودش برای اداره مشکلات کشور و در دست گرفتن قوه مجریه تردید دارد. و حتی با تردید برای ریاست جمهوری ثبتنام کرده است. حال شورای نگهبان نیز کسی را که با تردید ثبتنام کرده و خود نیز گفته توانمند نیستم صلاحیت وی را احراز نکرده است.

* عدم حضور همه سلایق هم دروغ است!

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی اظهارات مبنی بر اینکه در انتخابات پیش رو همه سلایق حضور ندارند، گفت: این اظهارات کاملا دروغ است. در کشور دو جریان اصولگرایی و اصلاح طلبی داریم که از این دو جریان کاندیداهایی حضور دارند پس همه سلایق در انتخابات پیش رو کاندیدا دارند. وی تاکید کرد: اما اینکه بیان شده جریانی به نام جریان انحرافی کاندیدا ندارند باید گفت این جریانی نیست بلکه حتی سلیقه هم نیست که بخواهیم برای آن ارزش قائل شویم؛ آقای رئیسجمهور هم از روی توهمزدگی از آن حمایت میکند.
    ویرایش توسط وحید 20 : 2013/05/24 در ساعت 00:46

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال salehiar آواتار ها
    تشکر شده 1,321 بار در 315 ارسال
    تو فیسبوک مطلبی رو خوندم که من رو به فکر عمیقی فرو برد!
    نوشته بود تعدادی از دانشمندان روی احتمال برنده شدن محسن رضایی در انتخابات تحقیقاتی انجام دادن و به این نتیجه رسیدن که با توجه به اینکه عدم حضور هاشمی در رقابت انتخاباتی به خاطر رد صلاحیت قطعی شده ولی باز هم احتمال برنده شدنه هاشمی در انتخابات با اختلاف بسیار زیاد از محسن رضایی بیشتر هست....

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید salehiar از ایشان تشکر کرده اند:

مشایی: دوره رسوایی فرا رسیده است!
    ما تا شب انتخابات داغ داغ حضور داریم و۱۰۰%پيروزيم!

اسفندیار رحیم مشایی كانديداي رد صلاحيت شده دولت، در سخناني كه یک روز قبل از اعلام اسامی کاندیداها، بیان كرده اما امروز منتشر شده است، با انتقاد از برخوردها با حامیان خود و احمدینژاد هشدار داده که «دوره رسوایی فرا رسیده» و ما صد در صد پیروز خواهيم شد.

به گزارش خبرگزاری نمنا، مشاور رئیس جمهور در دیدار و گفتوگویی صمیمی با جمعی از جوانان و نخبگان سراسر کشور به سوالات آنان در زمینههای مختلف از جمله در خصوص مسایل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پاسخ داد. رحیم مشایی، در این دیدار با اشاره به قانوني بودن همراهي رئيس جمهور با وي در روز ثبت نام انتخابات يازدهم رياست جمهوري گفت: برخي صحبت هايي كه در اين رابطه مطرح شد، قانوني نيست؛ هرچند برخي افراد خودرا قانون مي دانند و مي گويند چون اين حرف را من زده ام، پس قانوني است.

مشاور رئيس جمهور با بيان اينكه برخي همراهي و حضور دكتر احمدي نژاد براي ثبت نام اينجانب در انتخابات رياست جمهوري را ابتدا جرم و پس از مدتي خلاف اعلام كردند ، اظهار داشت: چه طور رئيس جمهور مي تواند در پايان دور اول رياست جمهوري براي ثبت نام خود به ستاد انتخابات وزارت كشور برود، ولي نمي تواند براي معرفي يا همراهي شخص ديگري به آنجا برود؟ مشايي در ادامه این گونه صحبتها را بازی تبلیغاتی خواند و افزود: متاسفانه برخی از دستگاه هایی که باید به شدت از سیاسی کاری پرهیز کنند، تحت تاثیر اخبار برخي سایتها و خبرگزاريها قرار گرفته و فراموش ميکنند واکنشهاي آنها اعتماد جامعه را زیر سوال ميبرد.

رئیس دبيرخانه رياست جنبش عدم تعهد تصریح کرد: یک فضایی ساخته اند که از اول نشان دهند ما غیرقانونی و مخالف قانون هستیم؛ این فضا سازیها اصلا معنی ندارد چون ما نیازی نداریم که خلاف و مخالف قانونی باشیم انهایی به بی قانونی نیازی نداریم که خلاف و مخالف قانون باشیم آنهایی به بی قانونی نیاز دارند که به خانه های مردم میریزند و از یک سایت میترسند تعطیل کردن یک سایت یعنی چه؟ یعنی ترسیدن از حرف و پیام؛ و کسی که از حرف و پیام ميترسد از جنس پیامبر، امام، دین، آسمان، حقیقت و جوهر درخشان انسان نیست.

مشاور رئیس جمهور خطاب به جوانان اظهار داشت: امیدوار باشید كه آینده متعلق به شماست و این افراد مانند ابر هستند و ابر هیچوقت اصالت ندارد؛ ميبارد و ميرود. خورشید است که اصالت دارد و شب و روز را پديد ميآورد. مشایی با اشاره به سخنان حضرت علی (ع) در رابطه با این گونه افراد خاطرنشان كرد: به گفته حضرت علی (ع)، این افراد مانند پشه هایی در کنار دریا هستند و با یک نسیم جا به جا ميشود.

رئیس دبیرخانه ریاست جنبش عدم تعهد با اشاره به بروز شرایط گوناگون در کشور افزود: بعضی اوقات در جامعه طوفان ميشود ولی طوفان هم نباید ما را جا به جا کند. کسی که به حقیقت رسیده و اصول دارد، از هیچ طوفانی نمي ترسد و جا به جا نمی شود. مشاور رئیس جمهور با تاکید بر صبوری و مقاومت در شرایط فعلی اظهار داشت: صبور باشید . ما فقط در مسیر قانون حرکت ميکنیم ؛ ما تحت نظر ولی فقیه هستیم و ظلم را هم برنمی تابیم چرا كه معتقدیم ولی فقیه هم ظلم را برنمی تابند. حتی اگر در کار ما وقفه ای ایجاد شد، شما امیدوار باشید و بدانید که ما تا شب انتخابات داغ داغ حضور داریم حتی اگر به ما فرصت صحبت در تلویزیون ( رسانه ملی) را ندهند.

مشاور رئیس جمهور با تاکید بر حفظ وحدت در کشور یادآور شد: من اساساً با ستاد موافق نیستم چراکه معتقدم یک ستاد هرگز موفق نیست و ما باید کاری کنیم که عموم جامعه با ما همفکر و همراه باشند و با وحدت، پای یک آرمان بایستند. مشایی اظهار داشت: من معتقد هستم که پیروزی ما صد درصد و قاطع است.
    مشايي افزود: یک شخصی که من او را نمی شناختم به من گفت در جلسه ای به نام بصیرت از ابتدا تا انتها فقط از شما بد گفتند و من در آخر جلسه از سخنران خواستار سند و مدرکی که نشان دهنده این اتهامات به شما باشد شدم و او در جواب به من گفت: ای بابا، پنج، شش سال است تمام دستگاههاي اطلاعاتی کشور تمام زوایای زندگی این شخص را بررسی کرده اند هیچ چیزی پیدا نکردهاند، شما چطور از من سند و مدرک ميخواهید؟

مشاور رئیس جمهور با بيان اينكه تمام دولتها در سال آخر كارشان چوب مي خورند و مورد هجمه قرار ميگیرند، خاطرنشان كرد: عدهاي دیدند نمی توانند دکتر احمدی نژاد را با چوبهاي قدیمی دولتهاي قبلی، بزنند و به همين دليل شروع به تخریب و ترسیم چهرههای مخوف کردند و انواع تهمتها و نسبتها اعم از منافق، صهیونیست، ارتباط با بودا و .. را به ما نسبت دادند و دیگر چیزی باقي نماند كه به ما نگفته باشند. رئیس دبیر خانه ریاست جنبش عدم تعهد ادامه داد: این روش کار، حذفی است و اگر در کوتاه مدت یک نفر با این روش حذف شد که هیچ، ولی امان از زمانی که حذف نشود؛ چراکه مانند موجی است که بر می گردد و رسوا ميکند.

مشايي تصريح كرد: الان دوره رسوایی فرا رسیده است و هرچه جلوتر ميرویم، دیگر من نباید حرف بزنم بلکه افرادی هستند که باید از ترس، پشت دیگران خود را مخفی کنند. مشاور رئیس جمهور با بيان اينكه هر کسی به حقیقت نزدیک شود، خوشبو ميشود و هرکس از آن دور شود، بد بو ميشود، اظهار داشت: ما باید مزاجمان، مزاجی باشد که هیچ کس نتواند یک چیز بدبو را به عنوان عطر به ما قالب کند. مشایی با اعلام اينكه ولایت فقیه عاشق ترین شخص نسبت به مردم است بیان کرد: به قول دکتر احمدی نژاد، زندگی در سایه ولایت فقیه تمرین زندگی در زمان امام زمان (عج) است.

رئیس دبیرخانه ریاست جنبش عدم تعهد ظهور امام زمان (عج ) را موجب برقراري صلح و امنیت در سراسر جهان خواند و افزود: ما ولایت فقیه را به عنوان یک مدل حکومتی به دنیا ارائه خواهيم كرد و ميدانيم آنها قبول ميکنند، چون ولایت فقیه مملو از حکمت است

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

آیت الله صانعی خطاب به هاشمی رفسنجانی
    عدم انصراف شما به روحانیت آبرو داد

آیت الله صانعی شب گذشته تلفنی با آیت الله هاشمی گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت االله صانعی، در آغاز این گفتگو آیت الله العظمی صانعی با مخاطب قرار دادن آیت الله هاشمی به وی گفت: « سلام من الرحمن نحو جنابکم فان سلامی لا یلیق ببابکم .(۱)»

سپس آیت الله صانعی با بیان اینکه اعلام کاندیداتوری شما در این شرایط خاص ملهم از حرکت آیت الله خمینی در آغاز نهضت بود اظهار داشت:« من قبلاً هم خدمت شما عرض کردم که اعلام کاندیداتوری شما برای ریاست جمهوری در این شرایط خاص و حساس مملکت آن هم برای خدمت به ملت شریف و شهید پرور ایران با همه ظواهر دنیوی و اجتماعی و اجر اخروی ای که دارد معادل خدمات بیش از نیم قرن شما به اسلام و انقلاب بوده و هست.»

آیت الله صانعی افزود:« امروز هم خدمت شما عرض می کنم که عدم انصراف شما علی رغم همه فشارها برای اینکه خیانت به ملت نشده باشد سبب شد تا به اسلام و جمهوری اسلامی، روحانیت بزرگوار، حوزه های علمیه و همه فرزندان و یاران امام امت (سلام الله علیه) آبروئی فوق العاده بدهید که بنده از بیان عظمت این کار شما عاجز هستم.»

صانعی در پایان این گفت و گو خطاب به آیت الله هاشمی گفت: « من فقط به یک جمله بسنده می کنم و آن هم درخواست سهیم نمودن این جانب در ثواب و اجر اخروی این حرکت عبادی و سیاسی تان است.»

شایان ذکر است در ادامه این گفتگو هاشمی ضمن ابراز تشکر از تماس تلفنی آیت الله صانعی و ابراز محبت ایشان گفت:« بار سنگینی از دوش من برداشته شد و در هر حال من شاکر و سپاسگزار خداوند هستم.»

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) کیوان آواتار ها
    تشکر شده 23,351 بار در 4,529 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط علی کرمی نمایش پست ها
    ...
    به نظرم رهبر نباید بزاره که حد ضررش از 8 سال بیشتر بشه و به دوران جنگ برسه که میشه 30 سال چون حد ضرر بلند مدتی شکسته میشه و واویلا میشه .........

نقل قول نوشته اصلی توسط علی کرمی نمایش پست ها
    ...
    کتاب قلعه حیوانات رو به وضوح داریم می بینیم ....... جنتی نقش اون خوک رو داره بازی میکنه که عمرش هم درازه و بیچاره رفسنجانی در نقش اسبه .....
    ما را به چوب و رخت شبانی فریفته اند ، این گرگ سالهاست که با گله آشناست

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو جدید
    تشکر شده 5 بار در 2 ارسال

سلام دوست عزيز:

هاشمی: مردم ناامید نشوند/ چطور می توانستم اینقدر مستبد به رای خودم باشم که نیایم؟
    آیت الله هاشمی رفسنجانی روز گذشته در دیدار با اعضای ستاد انتخاباتی اش، بر ضرورت حفظ آرامش تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی «انتخاب» ؛ وی در این دیدار که پس از عدم احراز صلاحیتش توسط شورای نگهبان برگزار شد، گفت: من از ابتدا بنای آمدن نداشتم و اصلا به این حضور فکر نمی کردم. هر کس پیش من می آمد می گفتم که قطعاً نمی آیم.

هاشمی تاکید کرد: البته من همیشه در جلسات خصوصی می گفتم که من بنا به دلایلی که مطلعم کاندیدا نمی شوم.

وی می افزاید: یک هفته پیش از آغاز ثبت نام ها، گروهی پیش من آمدند و گفتند چرا گفتید که نمی آیید؟ من گفتم من جایی به صورت رسمی نگفتم که نمی آیم. همین سخن کافی بود تا در روزنامه ها منتشر شود و موجی از درخواست ها به سوی من بیاید.

چطور می توانستم اینقدر مستبد به رای خودم باشم که نیایم؟

هاشمی ادامه می دهد: اما وقتی این سیل درخواست های مردم ، بزرگان ، علما ، روحانیون، نمایندگان، دانشجویان و مواجه شدم به فکر فرو رفتم و اندیشیدم که چه باید کرد. بسیار در این رابطه فکر کردم و گفتم چطور می توانستم اینقدر مستبد به رای خودم باشم که به آنها و به خصوص این جوانان نه بگویم؟

هاشمی اضافه کرد: یک روز قبل از نام نویسی فکر می کردم که دیگر نمی توان در برابر مردم مقاومت کرد. اینکه شخصا چه کردم بماند چون از آن حرف در می آید.

وی گفت: پس از آنکه ثبت نام کردم، تا پاسی از شب فکر می کردم که وضعیت فعلی کشور به گونه ای است که واقعاً نیاز به ایثار دارد. کوهی از مشکلات مقابلمان است . و به شرایط که ما در داخل و بیرون کشور داریم و این آدم هایی که بوق به دست دارند و البته تک تک آنها را با تفکرات و امیالشان می شناسم فکر کردم. من پس از خلوت بین خود و خدای خود، بر حضورم در عرصه انتخابات مصرتر شدم.

چگونه می شود کشور را اداره کرد؟/ چینی ها هم بازی درمی آورند

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: با این کوی مشکلات هرکس که راضی به پذیرفتن مسوولیت باشد باید ابتدا قصدش را پرسید که با این بودجه بدون منابع چگونه می خواهد 25 درصد حقوق کارمندان را افزایش دهد؟ دولتی که بیش از 500 هزار میلیارد تومان به بانک ها و پیمانکاران بدهکار است را چگونه می خواهد اداره کند؟

وی اضافه کرد: ... پول های خارجی را به چین دادیم و آنها با دریافت هزینه ای آن را به یوآن تبدیل کردند و بعد هم گفتند به جای پول کالا می دهیم و بعد از آن هم گفتند نه هر کالایی، بلکه آنچه خودمان تعیین می کنیم می دهیم. هند هم آمده نفت ما را با قیمتی خیلی ارزان می خرد اما حاضر نیست حتی روپیه بپردازد. این گزارش وزیر بازرگانی و رییس کل بانک مرکزی است که در یکی از جلسات تلخ مجمع آمدند و گفتند.

هاشمی در ادامه چنین مثال زد که «ما کشاورزی کوچکی داریم. با سم های چینی محصولات پارسال و امسال را از دست دادیم حالا ببینید مردمی که داروی چینی می خورند چه می کشند؟ چند سال پیش با یک تمام بهترین داروهای دنیا را می خریدیم. وضع دارو و غذا این شده و هیچکس نمی داند فردا چه می شود.»

وی اضافه کرد: کاسب وقتی جنس می دهد باید جایگزین آن را بخرد اما نمی داند فردا باید به چه قیمتی جایگزین کند و ناچار آن را نگه می دارد.

هاشمی ادامه داد: افتخاراتی که ایران داشته کتمان شدنی نیست و ایران کشوری عزیز بود. من خودم با ماشین همه کشورهای اروپایی را گشتم و رانندگی کردم. از این کشور به آن کشور می خواستم بروم فقط پاسپورت را نشان می دادم. حالا به جایی رسیدیم که مردم امروز می ترسند زن خودشان را با خود به سفر خارجی ببرند چون بی اهانتی می شود.

به من گفتند Easy Man / چون خیلی کم طول کشید که درهای خارج به روی ما باز شد

آیت الله هاشمی با ابراز نگرانی از مسائل خارجی گفت: در مجلس سنای آمریکا دو طرح خطرناک وجود دارد؛ منتظر انتخابات بودند که تکلیف روشن شود و گویا از این پس فعال می شوند. می خواهند سیستان و بلوچستان و و آذربایجان را تجزیه کنند. بعد هم قرار است اگر اسراییل به ایران حمله نظامی کرد به او کمک نظامی کنند. شاید جنگ روانی باشد اما به قول علما هر احتمالی برای انسان تکلیف می آورد.

وی افزود: البته برخی دعواهای داخلی بیش از دیگر مسائل، می تواند به ضرر کشور تمام شود.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به دوران 8 ساله ریاست جمهوری خود گفت: همان تجربه پس از جنگ را با مقداری تغییرات یک فرمول قابل حل است. خارجی ها آن دوره به من می گفتند easy man چون خیلی کم طول کشید که درهای خارج به روی ما باز شد. الان هم می شود آن تجربه را به آسانی انجام داد اما با این تفاوت که مردم آن موقع دلسوز بودند. این همه خصومت و افتراق در جامعه وجود نداشت.

به گزارش خبرنگار «انتخاب» ؛ رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنانش گفت: به من اخباری رسید که پس از حضور من در عرصه انتخابات، شور انتخاباتی در بسیاری از گروههای مردم ایجاد شده که باعث حیرت من شده است.

وی ادامه داد: فکر نمی کردم با آمدنم در کشور موج ایجاد شود. فکر می کردم مثل گذشته باشد. مردم به یاس رسیده بودند که ناگهان موج ایجاد شد.

مایوس نشوید/ نباید ضربه ای متوجه نظام شود

آیت الله هاشمی ادامه داد: مایوس نشوید. در هیچ حالتی انسان نباید دچار یاس شود. برای ما هم این حالت قابل تصور نبود. ممکن است اندکی با تاخیر ضررها ادامه یابد اما روزی می رسد که مشکلات برطرف شود. اگر نگرانی باشد تنها از طرف دشمنان خارجی است که البته جدی است.

رییس مجمع تشخیص در ادامه گفت: امید است که در شرایط موجود تصمیم جدی بگیرند و فرصتی دیگر ما و مردم داده شود و خودم امیدوار هستم. از همه مردم هم می خواهم که امیدشان تبدیل به یاس نشود و آرامش خود را حفظ کنند. به هرحال ما چاره ای نداریم و آنها که این کار را کردند

وی تاکید کرد که نباید ضربه ای متوجه نظام شود. یکی از ضروری ترین کارها این بود که حماسه سیاسی رهبری محقق شود. حماسه ی اقتصادی از طریق حماسه سیاسی محقق می شد. بهترین راه هم برای تحقق حماسه سیاسی همین انتخابات بود.

رییس مجمع تشخص مصلحت نظام در پایان آرزو کرد که با حل مشکلات، بار دیگر دل ها به یکدیگر نزدیک تر شده و مهربانی ها زیاد شود.

هاشمی همچنین گفت که به زودی بیانیه ای منتشر خواهد کرد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در این دیدار مطالب کوتاه دیگری نیز مطرح کردند که احتمالاً دفتر ایشان، این سخنان را امروز منتشر خواهد کرد.

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید فضیلت از ایشان تشکر کرده است:

عضو عادی rohollaahh آواتار ها
    تشکر شده 135 بار در 49 ارسال
    علم الهدی خودش جز روحانیون افراطیه حالا اومده از دختر خمینی به حساب خودش سوتی گرفته
    من هیچوقت یه اشتباه رو دو بار تکرار نمیکنم قشنگ هفت هشت بار تکرار میکنم تا خوب مطمئن شم

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید rohollaahh از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 6,365 بار در 1,188 ارسال
    بيانيه آيت الله هاشمي رفسنجاني خطاب به مردم ايران
    آیت الله هاشمی طی بیانیه ای خطاب به مردم ایران تاکید کرد که اگر اعتلاي كشور و عزت و رفاه ملت در سايه نظام اسلامي، هدف اعلا و آرزوي همه ماست، رواست در اين راه مشكلات و تلخيها، ما را از ادامه اين راه مقدس باز ندارد.
    پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
    آیت الله هاشمی طی بیانیه ای خطاب به مردم ایران تاکید کرد که اگر اعتلاي كشور و عزت و رفاه ملت در سايه نظام اسلامي، هدف اعلا و آرزوي همه ماست، رواست در اين راه مشكلات و تلخيها، ما را از ادامه اين راه مقدس باز ندارد.

به گزارش سرویس سیاسی انتخاب، متن کامل بیانیه آیت الله هاشمی رفسنجانی در ادامه می آید:

بسم الله الرحمن الرحيم

فعسي ان تكرهوا شيئاً و يجعل الله فيه خيراً كثيرا (سوره نساء، آيه 19)

ملت شريف، فهيم و متدين ايران اسلامي

از سال 1337 كه عملاً وارد مبارزه عليه استبداد و استعمار شدم و اوج آن وقتي بود كه امام (ر) رسما" نورافكن مبارزه را بدست گرفتند تا امروز، همواره آنچه در توان جسمي و فكري خود داشتم، در جهت ايجاد عدل و اعتدال و اعتلاي ملي، نشر معارف اسلام به ويژه مكتب اهل بيت(ع) و خدمت براي تأمين رفاه و آرامش مردم در نظام اسلامي، بكار گرفتم و تاكنون در اين راه، ناملايمات و تيرهاي زهرآگيني را به جان خريده و خواهم خريد و هميشه دعا و لطف خداوند و حمايت مردم به من روحيه داده و خواهد داد.

از حدود يك سال پيش كه زمزمه انتخابات رياست جمهوري شروع شد، هر وقت فرصت ديدار با اقشار و صنوف مختلف مردمي، خانوادههاي معظم شهدا و ايثارگران 8 سال دفاع مقدس، شخصيتها، بزرگان ديني و دانشگاهي، فرهنگي، سياسي، قضايي، هنرمندان، كارگران ، صنعتگران، كشاورزان، ورزشكاران، زنان، جوانان و حقوقدانان برايم فراهم ميشد، تأكيد ميكردند: در اين مرحله كه كشور دچار مشكلات و معضلات سياسي، اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي و مهمتر از آن، تهديد و تحريم خارجي و تفرقه سياسي شده، انتظار دارند براي پاسداري از خون شهدا و رنج جانبازان و آزادگان و خانوادههاي ايثارگران و اعتلاي كشور و رفاه فرزندان اين مرزبوم وارد ميدان شوم.

با توجه به آشنايي كاملي كه با موانع حضور و مشكلات پيش رو داشتم و عليرغم ميل خود و بستگان، براي كمك به خلق حماسه سياسي، كه آنرا پيش شرط رسيدن به حماسه اقتصادي مورد تاكيد رهبري ميدانم در آخرين لحظات فرصت قانوني، ثبتنام كردم.

اينك خاضعانه از تمامي شما مردم عزيز ايران اسلامي و همه شخصيتها و بزرگان ديني و علمي و دوستاني كه چه قبل از ثبتنام و چه در مدت كوتاه پس از آن، اينجانب را مورد لطف و محبت صميمانه خود قرار دادند، بهويژه كساني كه در سراسر كشور با برپايي ستادهاي خودجوش مردمي، زحماتي را متحمل و متقبل شدهاند، تشكر و قدرداني ميكنم و توصيه مينمايم كه فرصت تقويت وحدت و همدلي را كه در ستادها، ميان نيروهاي معتدل اصلاحطلب و اصولگرا ايجاد شد، به عنوان حُسن آغازي براي تداوم اين حركت حفظ كنند.

اگر اعتلاي كشور و عزت و رفاه ملت در سايه نظام اسلامي، هدف اعلا و آرزوي همه ماست، رواست در اين راه مشكلات و تلخيها، ما را از ادامه اين راه مقدس باز ندارد. زيرا براي حفظ نظام مقدسمان و ملت و كشورمان تحمل سختيها و بيحرمتيها شيرين است.

در بيابان گر به شوق كعبه خواهي زد قدم سرزنشها گر كند خار مغيلان غم مخور

20. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید Hessam از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)