صفحه 3 از 235 نخست 1234561353103 ... آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 2348

موضوع: گل گهر - چادرملو ( کگل - کچاد )

عضو عادی stockbroker68 آواتار ها
    تشکر شده 363 بار در 104 ارسال
    تشکر جناب هولی
    من خیلی وقت است منتظر اصلاح کچاد هستم چون میخواهم آتی روش بخرم اگر بعد از اصلاح بخرم بهتر است
    مخلصیم

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید stockbroker68 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    تشکر شده 19,420 بار در 1,212 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط stockbroker68 نمایش پست ها
    تشکر جناب هولی
    من خیلی وقت است منتظر اصلاح کچاد هستم چون میخواهم آتی روش بخرم اگر بعد از اصلاح بخرم بهتر است
    مخلصیم
    خواهش میکنم جناب استاک عزیز ،خوشحالم که مورد توجهتون واقع شد ،جناب استاک عزیز ،حقیقت اینه که ظاهرا کچاد بیشتر مشغول اصلاح زمانیست تا قیمتی ،من در سبد کوتاه مدتم (سبد کوتاه مدت بنده کلا 20% از کل سرمایه رو در برمیگیره)کچاد داشتم و حدود 460 تومن وارد شده بودم و در حدود 600 تومن هم خارج شدم ،بنده هم مترصد این اصلاح هستم منتها هنوز حد اقل 38.2% را که معادل 565 بشود را نیز ندیده ......
    اما جناب استاک میخواستم نظر جنابعالی را در ارتباط با کل قضایای سنگ آهن بدانم ظاهرا با توجه به تعطیلی تعدادی از کارخانجات فولادسازی ژاپن در زلزله اخیر (چه آسیب دیده و چه از ترس سونامی در آینده)
    مجموعا تقاضای سنگ اهن جهانی کاهش یافته ،البته هفته پیش رو وضعیت را بهتر نمایان خواهد کرد ،از طرفی با توجه به اینکه کچاد مصرف داخلی دارد از این باب نباید آسیب چندانی ببیند مگر از بابت اثرات روانی که خوب کم و بیش میتواند تاثیر اندکی بگذارد و دلیل اینکه یک حمایت پایینتر (545)در صورت شکست جمایت بالا (656)برای این سهم درنظر گرفتم همین نکته بود ،حال میخواستم نظر جنابعالی را در این زمینه بدانم؟
    بسیار ارادتمندم

4. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال آریو آواتار ها
    تشکر شده 27,005 بار در 4,769 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط holy نمایش پست ها
    یکی از سهام خوب بازار به اعتقاد من کچاد میتونه باشه ......

اما از دید تکنیکال :
    اگه بخواهیم نمای کلی از سهم داشته باشیم ،به قرار زیر هستش که از نظر موج شماری الیوت در موج 5 بزرگ قرار داریم

اما در نمای نزدیکتر ،میدونیم موج 5 خودش از 5 تا زیر موج تشکیل شده که در حال حاضر در زیر موج 4
    اون قرار داریم ،هدف این زیر موج از 23.6 میتونه باشه ولی به شکل معمولتر هدف 38.2% ریتریسمنت موج سوم معادل قیمت حدود 560-565 تومن هست که فکر میکنم قیمت مناسبی برای ورود باشه ولی اگر اتفاقات غیر مترقبه ایی رخ بده و این حمایت مهم بشکنه 545 تومن جلو ریزش بیشتر را خواهد گرفت(البته اعتقاد شخصی من حداکثر افت همون 560-565 هست و ریزش بیشتر رو در موارد خاص مطرح کردم)

اما هدف این سهم ،بعد از شروع صعود هدف اول این سهم رو 645 تومن و بعد از اون 715-720 تومن در میان مدت میبینم (البته علاوه بر فیبو که در شکل دیده میشه دلایل متعدد دیگه ایی هم برای این اهداف وجود داره )

استاد عزیز جناب holy شاید اشاره کردن به چند نکته بنیادی کچاد و مقایسه اون با کگل خالی از لطف نباشه ... همونطور که میدونیم درصد خلوص کنسانتره سنگ آهن کچاد بیشتر از کگل هست به همون خاطره که سنگ اهن کچاد نسبت به کگل طرفداران بیشتری داره نکته بعد درصد گوگرد موجود در کنسانتره هست که به عنوان یه عامل منفی در سنگ اهنه که این عامل برای کگل بیشتره و به همون خاطره که کگل بیشتر تمایل به صادرات به چین داره هر چند قیمت صادراتی بیشتر هست و کگل باید در آینده نزدیک و با افزایش عوارض صادراتی فکری برای فروش محصولات خودش در داخل داشته باشه .... بعد از عدم توجیه پذیری صادرات سنگ آهن در سال آینده برای کگل کاهش محسوس سود آوری رو برای کگل خواهیم داشت در حالی که کچاد تاثیر آنچنانی نخواهد دید....اما نکته جالب اینکه چادر ملو در حال تکمیل چرخه تولید فولاد هست, شرکت با راه اندازی مجتمع فولاد سازی خودش در اردکان دیگه گندله های خودشو به مبارکه نخواهد داد و به دنبال ایجاد حداکثر ارزش افزوده هست.......با همه این تفاسیر برای سال آینده می تونیم سود 80 تومنی رو برای شرکت با توجه به افزایش قیمت فروش و مقدار تولید متصور باشیم که با پی به ای 8 قیمت 640 تومان و با پی بی ای 10 یا به عبارتی پی به ای متوسط سالیان گذشته در شرایط عادی قیمت 800 تومان رو میتونه به خودش ببینه هر چند برای این دوقلو ها پی به ای 12 هم غیر عادی نیست....
    از تحلیل تکنیکالتون ممنون
    شاد و پر سود باشید
    ریسک از آنجایی ناشی می‌شود که ندانید در حال انجام چه کاری هستید.

6. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید آریو از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط آریو نمایش پست ها
    استاد عزیز جناب holy شاید اشاره کردن به چند نکته بنیادی کچاد و مقایسه اون با کگل خالی از لطف نباشه ... همونطور که میدونیم درصد خلوص کنسانتره سنگ آهن کچاد بیشتر از کگل هست به همون خاطره که سنگ اهن کچاد نسبت به کگل طرفداران بیشتری داره نکته بعد درصد گوگرد موجود در کنسانتره هست که به عنوان یه عامل منفی در سنگ اهنه که این عامل برای کگل بیشتره و به همون خاطره که کگل بیشتر تمایل به صادرات به چین داره هر چند قیمت صادراتی بیشتر هست و کگل باید در آینده نزدیک و با افزایش عوارض صادراتی فکری برای فروش محصولات خودش در داخل داشته باشه .... بعد از عدم توجیه پذیری صادرات سنگ آهن در سال آینده برای کگل کاهش محسوس سود آوری رو برای کگل خواهیم داشت در حالی که کچاد تاثیر آنچنانی نخواهد دید....اما نکته جالب اینکه چادر ملو در حال تکمیل چرخه تولید فولاد هست, شرکت با راه اندازی مجتمع فولاد سازی خودش در اردکان دیگه گندله های خودشو به مبارکه نخواهد داد و به دنبال ایجاد حداکثر ارزش افزوده هست.......با همه این تفاسیر برای سال آینده می تونیم سود 80 تومنی رو برای شرکت با توجه به افزایش قیمت فروش و مقدار تولید متصور باشیم که با پی به ای 8 قیمت 640 تومان و با پی بی ای 10 یا به عبارتی پی به ای متوسط سالیان گذشته در شرایط عادی قیمت 800 تومان رو میتونه به خودش ببینه هر چند برای این دوقلو ها پی به ای 12 هم غیر عادی نیست....
    از تحلیل تکنیکالتون ممنون
    شاد و پر سود باشید
    جناب آریو عزیز
    بسیار ممنون از توضیحات عالیتون

8. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 6,500 بار در 922 ارسال
    سلام جناب holy
    آیا شبه الگوی تشکیل شده برای کگل را میتوان کاپ در نظر گرفت؟به این الگو در نمودار کگل به دلیل شکل نامتعارف آن مشکوکم
    ممنون

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید راشین از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط HOLY نمایش پست ها
    خواهش میکنم جناب استاک عزیز ،خوشحالم که مورد توجهتون واقع شد ،جناب استاک عزیز ،حقیقت اینه که ظاهرا کچاد بیشتر مشغول اصلاح زمانیست تا قیمتی ،من در سبد کوتاه مدتم (سبد کوتاه مدت بنده کلا 20% از کل سرمایه رو در برمیگیره)کچاد داشتم و حدود 460 تومن وارد شده بودم و در حدود 600 تومن هم خارج شدم ،بنده هم مترصد این اصلاح هستم منتها هنوز حد اقل 38.2% را که معادل 565 بشود را نیز ندیده ......
    اما جناب استاک میخواستم نظر جنابعالی را در ارتباط با کل قضایای سنگ آهن بدانم ظاهرا با توجه به تعطیلی تعدادی از کارخانجات فولادسازی ژاپن در زلزله اخیر (چه آسیب دیده و چه از ترس سونامی در آینده)
    مجموعا تقاضای سنگ اهن جهانی کاهش یافته ،البته هفته پیش رو وضعیت را بهتر نمایان خواهد کرد ،از طرفی با توجه به اینکه کچاد مصرف داخلی دارد از این باب نباید آسیب چندانی ببیند مگر از بابت اثرات روانی که خوب کم و بیش میتواند تاثیر اندکی بگذارد و دلیل اینکه یک حمایت پایینتر (545)در صورت شکست جمایت بالا (656)برای این سهم درنظر گرفتم همین نکته بود ،حال میخواستم نظر جنابعالی را در این زمینه بدانم؟
    بسیار ارادتمندم
    هولی جان
    ببخشید دیر پاسخ میدم تازه الان دیدم
    داستان ژاپن کاملا غیر قابل پیش بینی شده و ترس از ان میرود که روی اقتصاد کل دنیا اثر منفی بزاره. دیروز بازارهای دنیا منفی بودند فعلا هیچکس نمی داند آخر این داستان کجاست و تا چه اندازه اوضاع وخیم تر می شود و چون بازار ما چند روزی تعطیل است این روزها از سهم های که تحت تاثیر قیمت های جهانی هستند حداقل تا بعد از عید دوری کردن بد فکری نیست اقلا اگر دیدیم وضع بده بتونیم بفروشیم
    در مورد اصلاح قیمت این اصلاح قیمت کچاد من را پیر کرد
    ولی چون میخام روش آتی بخرم باید حتما بعد از اصلاح وارد شم خیالم راحتره اینطوری

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید stockbroker68 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط راشین نمایش پست ها
    سلام جناب holy
    آیا شبه الگوی تشکیل شده برای کگل را میتوان کاپ در نظر گرفت؟به این الگو در نمودار کگل به دلیل شکل نامتعارف آن مشکوکم
    ممنون

درود بر راشین عزیز که از اجازه فرمودند در محضر ایشان که استاد بنده هستند درس پس دهم.
    راشین عزیز ،جنابعالی به زیبایی بر نامتعارف بودن شکل اشاره فرمودید ، همانطور که بهتر از بنده مستحضرید جناب بالکوفسکی پترن کاپ را بدون هندل نمیپذیرند ،وچون این کاپ دسته ندارد از نظر ایشان پذیرفته نیست ،چیزی که ایشان در کتابشان مستقیما اشاره کرده اند این استکه پترن کاپ بدون هندل را باید rounding bottom در نظر گرفت ،پس از دید ایشان کلا الگو منتفیست.
    اما ویلیام انیل در کتابش این پترن رو بدون هندل هم قبول داره و وجود این پترن رو بدون دسته هم می پذیره ،اما سوای این بحث هر دو برU شکل بودن تاکید دارند و در مثالهایی که از ایشان دیدم حداکثر کف U شکل 20-25 درصد
    ارتفاع کاپ میتوانست از کف به طرف بالا (قبل از صعود اصلی)صعود کند در حالیکه همانگونه خودتان اشاره فرمودید مقداری این قسمت با الگو ناهمخوانی دارد و تا بیش از 50% ارتفاع صعود داشته اما در ارتباط با اینکه این موضوع جزو کرایتری باشد هیچ کجا ذکر نشده است لذا اگر جمعبندی بخواهیم داشته باشیم به اعتقاد جناب بالکوفسکی شکل بالا الگوی موصوف نیست ولی به اعتقاد جناب انیل این الگو پذیرفته است اما چون مقداری از شکل U خارج شده و بهترین پرفورمنس این الگو درصورتیست که U شکل باشد لذا با وجودیکه الگو کاپ محسوب میشود ولی از پرفورمنسش کاسته میشود.
    با تقدیم احترام

14. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط stockbroker68 نمایش پست ها
    هولی جان
    ببخشید دیر پاسخ میدم تازه الان دیدم
    داستان ژاپن کاملا غیر قابل پیش بینی شده و ترس از ان میرود که روی اقتصاد کل دنیا اثر منفی بزاره. دیروز بازارهای دنیا منفی بودند فعلا هیچکس نمی داند آخر این داستان کجاست و تا چه اندازه اوضاع وخیم تر می شود و چون بازار ما چند روزی تعطیل است این روزها از سهم های که تحت تاثیر قیمت های جهانی هستند حداقل تا بعد از عید دوری کردن بد فکری نیست اقلا اگر دیدیم وضع بده بتونیم بفروشیم
    در مورد اصلاح قیمت این اصلاح قیمت کچاد من را پیر کرد
    ولی چون میخام روش آتی بخرم باید حتما بعد از اصلاح وارد شم خیالم راحتره اینطوری

من شرمنده ام جناب استاک عزیز که مزاحمتون شدم
    چون بنده به فرمایشات جنابعالی اعتقاد ویزه دارم و فرمایشاتتان برای بنده حجت است ،خیلی دوست داشتم نظرتان را در این رابطه بدانم که بزرگواری فرمودید و پاسخ دادید .
    بسیار ارادتمند و سپاسگزارم استاک عزیز

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

هولی جان
    البته باید به داستان ژاپن درگیری های بحرین و امکان درگیر شدن ایران را هم داد با آمدن عربستان به جریان ایران به اعنوان قدرتی در منطقه و قطب حمایت شیعه در جهان نمی تواند ساکت در کناری فقط تماشاچی باشد

18. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید stockbroker68 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 6,500 بار در 922 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط HOLY نمایش پست ها

درود بر راشین عزیز که از اجازه فرمودند در محضر ایشان که استاد بنده هستند درس پس دهم.
    راشین عزیز ،جنابعالی به زیبایی بر نامتعارف بودن شکل اشاره فرمودید ، همانطور که بهتر از بنده مستحضرید جناب بالکوفسکی پترن کاپ را بدون هندل نمیپذیرند ،وچون این کاپ دسته ندارد از نظر ایشان پذیرفته نیست ،چیزی که ایشان در کتابشان مستقیما اشاره کرده اند این استکه پترن کاپ بدون هندل را باید rounding bottom در نظر گرفت ،پس از دید ایشان کلا الگو منتفیست.
    اما ویلیام انیل در کتابش این پترن رو بدون هندل هم قبول داره و وجود این پترن رو بدون دسته هم می پذیره ،اما سوای این بحث هر دو برU شکل بودن تاکید دارند و در مثالهایی که از ایشان دیدم حداکثر کف U شکل 20-25 درصد
    ارتفاع کاپ میتوانست از کف به طرف بالا (قبل از صعود اصلی)صعود کند در حالیکه همانگونه خودتان اشاره فرمودید مقداری این قسمت با الگو ناهمخوانی دارد و تا بیش از 50% ارتفاع صعود داشته اما در ارتباط با اینکه این موضوع جزو کرایتری باشد هیچ کجا ذکر نشده است لذا اگر جمعبندی بخواهیم داشته باشیم به اعتقاد جناب بالکوفسکی شکل بالا الگوی موصوف نیست ولی به اعتقاد جناب انیل این الگو پذیرفته است اما چون مقداری از شکل U خارج شده و بهترین پرفورمنس این الگو درصورتیست که U شکل باشد لذا با وجودیکه الگو کاپ محسوب میشود ولی از پرفورمنسش کاسته میشود.
    با تقدیم احترام
    جناب holy بزرگوار شرمنده می کنید من حالا حالا ها باید در محضر شما عزیزان شاگردی کنم

فکر می کنم نمودارتان با اعمال سود نقدیست ،چون بدون اعمال سود شکل کاپ غیر متعارف تر می شود اما هندل دارد.اگر فرصت داشتید بدون اعمال سود هم نگاهی به آن بیندازید و نظرتان را بفرمایید.
    ممنون

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید راشین از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 3 از 235 نخست 1234561353103 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع