نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 104 از 5220 نخست ... 454941011021031041051061071141542046041104 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,031 به 1,040 از 52196

موضوع: اخبار

ستاره دار* (حجت) آواتار ها
    تشکر شده 5,064 بار در 1,263 ارسال
    احتمال افزايش قيمت سيمان صادراتي ايران
    خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
    سرويس: صنعت و معدن

عضو انجمن توليدكنندگان سيمان ايران از احتمال افزايش قيمت سيمان صادراتي ايران خبر داد.

داريوش حميدي در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، افزود: تعيين قيمت سيمان در بازار منطقه بستگي زيادي به فصل كار دارد و هر زمان كه فصل ساختوساز باشد، قاعدتا قيمت سيمان در بازار منطقه به دليل بالا بودن تقاضا بالا ميرود.

مديرعامل سيمان ساروج با اشاره به اينكه هماكنون سيمان صادراتي اين كارخانه تني حدود 62 دلار به بازار عراق صادر ميشود، اضافه كرد: ممكن است اين قيمت در ماههاي آينده به 67 تا 68 دلار هم برسد. البته مشتريان خارجي در مقابل اين افزايش قيمت مقاومت ميكنند و بايد براي تعيين قيمت نهايي منتظر ماند.

او درباره دليل افزايش قيمت سيمان در بازار داخلي توضيح داد: از حدود دو سال پيش با وجود افزايش هزينههاي توليد و اجراي قانون هدفمندي يارانهها قيمت سيمان در بازار ثابت مانده بود و اين وضعيت ديگر براي كارخانهها قابل تحمل نبود.

وي خاطرنشان كرد: كارخانههاي سيماني حتي به دنبال اين بودند كه قيمت سيمان را تني 15 هزار تومان افزايش دهند، اما در نهايت با پيشنهاد افزايش شش هزار و 800 توماني موافقت شد. اگرچه كارخانهها با ميزان اين افزايش قيمت موافق نيستند.

به گزارش ايسنا، هفته گذشته قيمت هر تن سيمان فله و پاكتي در بازار داخلي به ترتيب 13.6 و 12 درصد افزايش يافت.

http://www.isna.ir/isna/NewsView.aspx?ID=News-1803161
    لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید (حجت) از ایشان تشکر کرده اند:

عضو انجمن توليدكنندگان سيمان ايران از احتمال افزايش قيمت سيمان صادراتي ايران خبر داد.

داريوش حميدي در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، افزود: تعيين قيمت سيمان در بازار منطقه بستگي زيادي به فصل كار دارد و هر زمان كه فصل ساختوساز باشد، قاعدتا قيمت سيمان در بازار منطقه به دليل بالا بودن تقاضا بالا ميرود.

مديرعامل سيمان ساروج با اشاره به اينكه هماكنون سيمان صادراتي اين كارخانه تني حدود 62 دلار به بازار عراق صادر ميشود، اضافه كرد: ممكن است اين قيمت در ماههاي آينده به 67 تا 68 دلار هم برسد. البته مشتريان خارجي در مقابل اين افزايش قيمت مقاومت ميكنند و بايد براي تعيين قيمت نهايي منتظر ماند.

او درباره دليل افزايش قيمت سيمان در بازار داخلي توضيح داد: از حدود دو سال پيش با وجود افزايش هزينههاي توليد و اجراي قانون هدفمندي يارانهها قيمت سيمان در بازار ثابت مانده بود و اين وضعيت ديگر براي كارخانهها قابل تحمل نبود.

وي خاطرنشان كرد: كارخانههاي سيماني حتي به دنبال اين بودند كه قيمت سيمان را تني 15 هزار تومان افزايش دهند، اما در نهايت با پيشنهاد افزايش شش هزار و 800 توماني موافقت شد. اگرچه كارخانهها با ميزان اين افزايش قيمت موافق نيستند.

به گزارش ايسنا، هفته گذشته قيمت هر تن سيمان فله و پاكتي در بازار داخلي به ترتيب 13.6 و 12 درصد افزايش يافت.

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید (حجت) از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال amir2003 آواتار ها
    تشکر شده 6,244 بار در 1,084 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط (حجت) نمایش پست ها

سلام حجت عزیز
    قیمت سیمان صادراتی خیلی وقته آزاده فقط موضوع عوارضی که برای تنظیم بازار داخل برای اون وضع کردن .دوسال پیش که اوج بحران سیمان بود سیمان شرق کشور بصورت گسترده به افغانستان فرستاده میشد با تنی 65 دلار و تحویل در هرات .همین الان صادرات با عوارض هست بطوریکه سیمان شاهرود با فاصله 700 کیلومتری تا هرات و افزایش هزینه کرایه هنوز به افغانستان صادرات میکنه و اگر انجمن تولید کنندگان سیمان بتونه عوارض رو صفر کنه اونوقت شرکتهای دارای صادرات تعدیلهای خوبی پیدا میکنند.(فکر کنم عوارض صادرات سیمان35 درصد بوده)
    اگر نتوانید ریسک کنید نمی توانید رشد کنید . اگر نتوانید رشد کنید نمی توانید بهترین باشید . اگر نتوانید بهترین باشید نمی توانید شاد باشید و اگر نتوانید شاد باشید چه چیز دیگری مهم است.
    "دیوید ویسکات"

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید amir2003 از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر آمن خادمی آواتار ها
    تشکر شده 59,939 بار در 5,248 ارسال
    دختر امام(ره) تشریح کرد:

نظرات امام درباره خواندن زن، تفکیک جنسیتی دانشگاهها و شرط استفاده از چادر در جامعه

- امام معتقد بود اگر چادر مورد پسند عرف جامعه نباشد، نباید از آن استفاده کرد. همچنین صدای مرد و زن را یکی میدانستند مگر..

به گزارش «24»، سیده زهرا مصطفوی خمینی، دختر حضرت امام(ره) به تازگی در گفتوگویی ضمن بیان برخی خاطرات خود از بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی به برخی نکات کلیدی زندگی ایشان نیز اشاره کرد. خانم مصطفوی که مدیر گروه کلام و فلسفه اسلامی دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران، است در برنامه «صدای خاطره» رادیو گفت و گو درباره زندگی، افکار و اندیشههای حضرت امام (ره)، نکات جدید و قابل توجهی را مطرح کرد که سایت «24» بخشهایی از این گفتوگوی مفصل و شنیدنی را در اختیار کاربران خود قرار میدهد:

• 1342 ازدواج کردم، وقتی بعد از ازدواج به تهران آمدیم حدود 28 ساله بودم و رفتم ششم ابتدایی را گرفتم و تصمیم گرفتم که تا حد کنکور پیش بروم که متأسفانه چون آن سال خانم فرخ رو پارسا وزیرشدند و قدغن کردند که بنده کنکور بدم. شش سال بعد از آن دیپلم گرفتم و فورا دانشگاه قبول شدم و تا مقطع دکتری بیوقفه پیش رفتم و نهایتا درخواست عضویت در هیئت علمی کردم و از آن موقع تاکنون مشغول تدریس هستم.

• هرچقدر برادر بزرگ ما و من شیطنت می کردیم، حاج احمدآقا و خواهر بزرگم خیلی مظلوم بودند. احمدجان خیلی مظلوم و بچه ساکتی بود وقتی بزرگ شده بود همیشه به من میگفت در بچگی خیلی من را اذیت میکردی .اما متأسفانه ما به دلیل فضای سیاسی و انقلابی که در خانواده حاکم بود ما کمتر فرصت میکردیم کنار هم باشیم. یادم است موقعی که میخواستند نواب صفوی را دار بزنند امام (ره) پیش آِیت اله بروجردی رفتند تا وساطت کنند اما ایشان به امام (ره) فرموده بودند که من دخالت نمیکنم و به همین دلیل امام بسیار ناراحت شده بودند. البته ممکن است آن موقع آیت اله بروجردی آنگونه مصلحت دیدند اما نتیجهاش به شهادت رسیدن نواب صفوی بود.

• حاج احمد آقا بسیار کمک بود به حال پدر، یعنی برادر بزرگ ما تمام 13 سالی که در نجف در خدمت امام بودند و به امام دلداری میدادند چراکه امام (ره) بسیار نسبت به ایران و جامعه اسلامی حساس بودند. به دلیل مشکلاتی که از سوی رژیم پهلوی برای ایران به وجود آمد، امام دچار کسالت شدیدی در نجف شدند و آقامصطفی تمام عمرش را صرف این میکرد که وجود نازنین امام (ره) را سرپا نگه دارد. آقامصطفی در علم هم سرآمد بود و اکنون کتب ایشان بسیار شاخص هستند، ازجمله در کتابها به ملاصدرا اشکال وارد کردند وبنده اینها را به صورت یک طرح نوشتم و ارائه دادم. با این وجود حاج احمد آقا علی رغم استعداد سرشار، خود را صرف امام و انقلاب کرد. یعنی حاج احمدآقا از نظر علمی خیلی مانند آقا مصطفی رشد نکرد، اما از نظر فداکاری به امام و انقلاب و فراهم کردن توشه آخرت خیلی تلاش کردند.

• یکی نظم امام واقعا مثال زدنی و باور نکردنی بود و دیگری ابراز محبت، حتی مقید به ابراز بودند، محبت به همسر مکرمشان. امام (ره) دست به غذا نمیزدند تا مادر ما سر سفره بیایند.

• یکی از مسائلی که امام در مورد حجاب معتقد بودند رعایت عرف جامعه بود. امام معتقد بود اگر پوشش چادر مورد پسند عرف جامعه نباشد، نباید از آن استفاده کرد. یعنی برای امام (ره) ملاک عرف جامعه است و این نظر امام ایشان را با سایر علما متمایز میکنند. چراکه امام به عرف بها میدهند و یک اصل میدانند.

• ظاهرا همسر احمدآقا دانشگاه رفته بودند و وسط کلاس را پرده کشیده بودند و ایشان برای امام (ره) نقل میکنند و امام فرمودند که کاردرستی نیست و وقتی که از سیما برای حجاب پیش امام آمدند اما به آنها فرمود شما در تیتراژی که داشتید، گریمور زن ندیدم درحالی که در بین بازیگران زنانی بود که معلوم بود گریم شدهاند که تعجب و حیرت حاضرین را برانگیخت.

• امام باز برخورد میکردند و جلو رشد هنر را نگرفتند و ایشان خود یک مجتهد هستند که از آیات و روایات استنباط میکنند. امام (ره) اصلا موزیک را حرام نمیدانند و حتی صدای زن و مرد را حرام نمیدانند، مگر اینکه درحالت صدای آنها تحریک کنندگی وجود داشته باشد و مخاطب را به حرام بیاندازند. حتی من در زمان حیات امام (ره) جلسات سخنرانی داشتم که در مقابل مردان بود و امام اعتراض نمیکردند که چرا مثلا جلوی مردها سخنرانی میکنید.
    • اشکال فقط در تحریک کنندگی است امام معتقد بودند صدای مرد و زن یکی است مگر اینکه تحریک کننده باشد.

به گزارش «24»، پنجمین فرزند و سومین و آخرین دختر امام راحل در بخش دیگری از این گفتوگو به ذکر خصوصیات حجت الاسلام والمسلمین حاج سید مصطفی خمینی پرداخت و گفت: ایشان علیرغم اینکه شخصیت پر جذبهای داشتند، اما نسبت به بچهها خیلی رعایت میکردند و مهربان بودند و آزادی به معنای حقیقی به ما میدادند. برادرم چون 10 سال از من بزرگتر بودند مایل بودند به ما دستور دهند و من هم بین بچهها شیطنت خاصی داشتم و به همین دلیل ابا داشتم از اینکه دستوراتش را اجرا کنم. یک روز به من گفت یک لیوان آب به من بده (امام هم نشسته بودند) گفتم: "نمیخواهم" ناراحت شد و میخواست مرا بزند که با حمایت امام (ره) فرار کردم وقتی فرار کردم برادرم رو کرد به امام (ره) و گفت شما اینقدر به ایشان رو میدهید که به من اینطور بگوید. اما در جواب آقا مصطفی فرمودند امروز به خواهرت میگویی یک لیوان آب بده و فردا هم لابد میگویی کفشهای من را هم جفت کن. امام (ره) هیچ فرقی بین فرزندان خود قائل نبودند و فقط معتقد بودند که ما باید ادب را نسبت به هم رعایت کنیم.
    to continue, please follow me on my page

8. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید آمن خادمی از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر (6) مجيد رادمنش آواتار ها
    تشکر شده 24,885 بار در 4,797 ارسال
    احمدي نژاد هزينه ويلا براي هر خانواده را گفت

هر باغ ويلا: 60 ميليون تومان

دنياي اقتصاد- رييس جمهور در جمع مهندسان ساختمان بدون اشاره به ويژگي يا موقعيت زمينهايي كه قصد دارد بهصورت قطعات 1000 متري به مردم واگذار كند، درباره برخي ابهامات اين طرح كه مهمترين آن نحوه تامين آبشرب است گفت: ميزان مصرف آب متناسب با جمعيت است و اين زمينها قرار نيست جمعيت كشور را زياد كنند بنابراين ظرفيت لازم وجود دارد. محمود احمدينژاد همچنين بر رايگان بودن (اعطا) زمينهاي وعده داده شده تاكيد كرد اما هزينه تبديل آن به خانه باغ را 60 ميليون تومان برآورد كرد كه به گفته او در مقايسه با قيمت 200 ميليوني مسكن در تهران توجيه دارد.

ويژه
    احمدي نژاد هزينه خانه باغ را اعلام كرد

پاسخ رييس جمهور به منتقدان «زمين 1000 متري»
    سكونت در خانه باغ با نصف قيمت مسكن در تهران

گروه مسكن: رييسجمهور براي دومين بار ظرف يك هفته، در جمع فعالان بخش مسكن حاضر شد و بدون آنكه جزئيات بيشتري از طرح مدنظرش براي زميندار كردن همه ايرانيها اعلام كند به برخي ايرادهاي كارشناسي مطرح شده پاسخ داد.

محمود احمدينژاد كه اخيرا وعده داده بود قصد دارد به هر خانوار ايراني يك قطعه 1000 متري زمين اعطا كند تا افراد روي آن خانهباغ بنا كنند، روز گذشته درباره «نحوه تامين آبشرب اين زمينها» كه از روز اعلام اين وعده به پرسش جدي كارشناسان شهري تبديل شده، گفت: جمعیت که تغییری نمیکند و میزان مصرف آب نیز به میزان جمعیت خواهد بود و این در شرایطی است که اگر منابع آب کشور به طور صحیح با آبیاری تحت فشار یا کشاورزی گلخانهای مورد استفاده قرار گیرد، ظرفیت لازم وجود دارد.

رييسجمهور همچنين بر رايگان بودن اين زمينها براي واگذاري تاكيد كرد، اما بدون آنكه موقعيت يا آدرس مناطقي را در كشور كه زمين در آن به اندازه كافي براي واگذاري وجود داشته باشد، اعلام كند، گفت: در كل 2 ميليون هكتار زمين نياز داريم در حالي كه از 29 ميليون هكتار زمين قابل ساختوساز در كشور تاكنون فقط يك ميليون هكتار آن مورد استفاده قرار گرفته و 28 ميليون آن باقي مانده است.

احمدينژاد سپس گفت: «آيا با توجه به اين امكانات ما نميتوانيم شيوه شهرسازي را تغيير دهيم؟ ميتوانيم.»

رييسجمهور هزينه احداث خانهباغ روي زمينهاي اعطايي را 60 ميليون تومان اعلام كرد و با مقايسه اين هزينه با قيمت مسكن در تهران گفت: متوسط قيمت خريد يك آپارتمان 80 متري در تهران 200 ميليون تومان است كه با نصف اين رقم ميتوان صاحب يك خانهباغ شد.

احمدينژاد ديروز براي بار چندم به شيوهشهرسازي اشكال وارد كرد و گفت: اشكال اساسي اين است كه ما يك خط كشيدهايم و گفتهايم زمينهاي داخل خط، شهر است و آن طرف خط بيرون از شهر است و در واقع معناي آن اين است كه ما يك ارزش افزوده به زمينهاي داخل خط دادهايم و بر آنها اعمال كردهايم و وقتي ميپرسيم چرا اين خط را كشيدهايم، ميگويند به خاطر جلوگيري از تغيير كاربري زمينهاي پشت خط و توسعه شهرهاست، اما در عمل ميبينيم اين اهداف محقق نشده است.

به گزارش دنياي اقتصاد رييس جمهور تصريح كرد: طرح اعطاي يك قطعه زمين به هر خانوار هم اكنون در وزارت مسكن در حال بررسي و جمعبندي است.
    یـــــاد خــــــدا آرامش بخش دلهــــــاست ..... کجایند مردان بی ادعـــــــا

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید مجيد رادمنش از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مسلم آواتار ها
    تشکر شده 9,129 بار در 1,074 ارسال
    راست و دروغ خبر پای جهان آنلاین

جهان آنلاین
    آخرین اظهار نظر لیدر جریان انحرافی زاویه گرفتن این جریان را به طور کاملا مشهود با گفتمان دولت به نمایش گذاشته است.
    به گزارش«جوان آنلاین»،لیدر جریان انحرافی اخیرا طی تحلیلی درباره فعالیت دولت های گذشته مدعی فعالیت های اقتصادی دولت ها برای بهره گیری سیاسی شده و دراین زمینه گفته است:دولت های گذشته تلاش هایشان برای ماندن در قدرت بوده و حالا که نوبت ما رسیده از ما انتظار دارند برای آینده خودمان کار نکرده و برای مردم کار کنیم!.
    وی در ادامه ضمن به نمایش گذاشتن نیات دورنی خود از نظام سهم خواهی کرده و گفته است:مگر ما مغز گنجشک خورده ائیم اگر آینده سیاسی ما تضمین نشود ما هم کار نمی کنیم.
    گفتنی است این اظهارات در حالی صورت می گیرد که گفتمان اصلی دولت تلاش و خدمت به مردم بوده و جریان انحرافی تلاش دارد به مدد حضور حاشیه ای در کنار دولت به تامین خواست های اقتصادی- سیاسی خود که درمغایرت با گفتمان ارزشی است بپردازد.

http://www.javanonline.ir/Nsite/FullStory/?Id=355559

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید مسلم از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,363 بار در 334 ارسال
    با عرض پوزش از تمامی دوستان این خبر شاید اصلا بورسی نباشد ولی حیف بود که در بخش آزاد عنوان شود
    نامه سرگشاده حجتی کرمانی به مصباح یزدی:
    مگر شما نبودید که احمدینژاد را تا بدان حد بالا بردید تا امروز از گریبان خود شما سربرآورد؟
    حجتی کرمانی در نامه​ای سرگشاده خطاب به مصباح ​یزدی با اشاره به وقایع انتخابات سال 88 نوشت: از آن برادر گرامی میپرسم که با توجه به نقشی که حضرتعالی در این جریانات داشتهاید، اکنون تا چه حد خود را مسوول میدانید؟

حجتی کرمانی در نامه​ای سرگشاده خطاب به مصباح ​یزدی با اشاره به وقایع انتخابات سال 88 نوشت: از آن برادر گرامی میپرسم که با توجه به نقشی که حضرتعالی در این جریانات داشتهاید، اکنون تا چه حد خود را مسوول میدانید؟

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه خبری تحلیلی انتخاب به نقل از اعتماد، در بخش​هایی از این نامه می خوانیم:

با دلی سوزان و چشمی گریان و حالی پریشان، این نامه را شتابان برای آن برادر دیرینه گرامی مینویسم بدین امید که به سود نظام اسلامی و مردم گرفتار ما باشد: اجازه بدهید از اینجا شروع کنم که در ماههای اخیر حضرتعالی مانند بسیاری از خطبا و گویندگان و نویسندگان، از جریان انحرافیای سخن میگویید که آقای احمدینژاد را احاطه کردهاند و او به این جریان وابسته و دلبسته است... من بیمقدمه و خیلی صریح و بیپرده از شما سوال میکنم مگر شما و امثال شما نبودید که آقای احمدینژاد را تا بدان حد بالا بردید تا امروز از گریبان خود شما سربرآورد.

در عدالتمحوری و مهرورزی ایشان هم با رفتاری که در دولت اول و دومش با نزدیکترین همکاران یعنی وزرای کابینهاش داشت و دارد، به هیچوجه جای شک و شبههیی باقی نمانده است!

گذشته از سلسله انتصابات و عزلهایی که عمدتا عجولانه و بر مبنای درگیریهای شخصی و بدون رعایت مصالح عمومی انجام گرفته و میگیرد، فعلا به مخالفت صریح ایشان با نظر رهبر انقلاب در مورد وزیر اطلاعات و اخیرا برکناری وزیر نفت و نصب سرپرست جدید برای این وزارتخانه کلیدی اشاره میکنم با توجه به نقش کلیدی و حساس وزارت اطلاعات در امنیت کشور و نیز وزارت نفت در شریان حیاتی کشور که چون خون در رگهای اقتصاد است.

آیا تفسیر یکی از دوستان صاحبنظر ما قابل تامل نیست که میگفت: یک خط مرموز، پشت سر تصمیمات سیاسی - اقتصادی این دولت است که احتمالا بدون اینکه خود آقای احمدینژاد متوجه بشود کشور را به ورطه ناامنی، ورشکستگی و سقوط اقتصادی سوق میدهند. اینها را بگذارید کنار معاملات نفتی تهاتری و نابودی صنعت و کشاورزی با واردات بیرویه انواع میوهها و صدها قلم کالای چینی و غیره حتی دستساختهای کشورهای خارج که صنایع دستی ما را هم در کنار صنعت و کشاورزی تهدید به نابودی میکند.

این دوست صاحبنظر خبره سیاست و اقتصاد، بر این باور است که: انحلال سازمان برنامه و بودجه کشور که در حکم حافظه مدیریتی کشور بود، تغییر محل خدمت مدیران، «قمار» قلمداد کردن بورس که یکی از شریانهای اقتصادی کشور است، حمله به سیستم بانکی به عنوان یکرقمی کردن سود بانکی، انحلال شوراها از جمله شورای عالی پول و اعتبار (که بعدا به صورت ناکارآمدی برقرار شدند)، خالی کردن بانکها به عنوان پروژههای زودبازده، چهار برابر شدن پول در گردش و ایجاد تورم، مجموعه سیاستهایی بوده است که واحدهای تولیدی را رو به کاهش برده و باغات و مزارع را کساد کرده و بیکاری را افزایش داده است. او مینویسد: «در مدت شش سالی که دولت آقای احمدینژاد برسر کار است، درآمدهای نفتی ما افزایش یافت، بهگونهیی که طبق گفته کارشناسان، درآمد حاصل از یکصد سال استخراج نفت با درآمد شش سالی که آقای احمدینژاد بر کرسی ریاستجمهوری ایران هستند، برابری میکند، اما حاصل آن برای ملت چیزی نبوده است. البته هر یک از این موارد احتیاج به کارشناسی دارد و باید هیاتهای کارشناسی مجلس شورای اسلامی و کارشناسان دیگر با جدیت این موضوعات را در دستور تحقیق خود قرار دهند و کشور و نظام را برهانند».

احمدی نژاد یک روز پس از انتخابات سال 84 در آغوش مصباح یزدی

وی میافزاید: «فساد اداری هیچگاه به وسعت امروز نبوده است. از زمان دولت آقای هاشمی و آقای خاتمی، سیاست تعدیل و حذف 10 درصدی یارانهها در بودجه هر سال مطرح بود که با آن مخالفت شد. اما آقای احمدینژاد در شرایط حصر اقتصادی که واحدهای تولیدی ما تاب و توان خود را از دست داده و بهرهدهی بسیار پایین آمده است، این کار را به نام هدفمند کردن یارانهها با شتاب زیاد و بدون در نظر گرفتن پیامدهای آن انجام داد که طبعا فاجعهبرانگیز خواهد بود چراکه طبقه زحمتکش مزدبگیر با حداقل دستمزد 370 هزار تومان در ماه نمیتواند در برابر افزایش لجامگسیخته تورم تاب بیاورد و به زندگی همراه با کرامت انسانی خود ادامه دهد.

ارباب اطلاع میگویند: در آلمان دولت اقتصاد یارانهیی ندارد اما به دلیل بهرهدهی بالای واحدهای تولیدی، حداقل حقوق مزدبگیران چیزی حدود دو میلیون تومان در ماه است در حالیکه کالاهای سبد مصرفی مزدبگیرانه آن کشور ارزانتر از کالاهای مصرفی مزدبگیران ایرانی است. تازه میگویند هنوز تورمهای مهار نشده بیشتری در راه است. آیا این تخریب کشور نیست؟

به پندار من، درد اصلی ما تنازع و تخاصم بوده است. ما برخلاف آیه مبارکه «ولا تنازعوا فتفشلوا و تذهب ریحکم» پیوسته «تنازع» کردهایم و «فشل» شدهایم و هیبت و باد و بروت ما از بین رفته است. امیرالمومنین (ع) فرمود: «ولا یستطیع ان یتق الله من یخاصم»؛ کسی که از در خصومت وارد میشود (اگر هم بخواهد) نمیتواند تقوای الهی داشته باشد.

در اینجا از تحلیل کلی حوادث و وقایع صرفنظر میکنم که درخور نگارش کتابی قطور است و به وقایع این سالهای از سال 84 تاکنون بخصوص انتخابات سال 88 اشاره میکنم و از آن برادر گرامی میپرسم که با توجه به نقشی که حضرتعالی در این جریانات داشتهاید، اکنون تا چه حد خود را مسوول میدانید؟

اجازه بدهید سوالم را صریحتر و عینیتر مطرح کنم و از موضعگیریهای مثبت و منفی شما و امثال شما در دولتهای آقای هاشمی و آقای خاتمی و آقای احمدینژاد بپرسم: سوال من این است آیا شما همچنان به موضعگیریهای گذشته خود در دولتهای سهگانه نامبرده، صحه میگذارید؟ (دولتهای قبلتر را نمیگویم چون شما در آن سالها، وارد عرصه سیاسی نشده بودید...) آیا جانبداریهای بیدریغتان را از آقای احمدینژاد در سالهای 88 و 84 درست و صحیح میدانید؟ آیا با مقایسه با سالهای ریاستجمهوری آقای هاشمی و آقای خاتمی که البته اشکالات و ایرادات درست و نادرستی بر آنها وارد شده است و میشود...، جو سیاسی، اقتصادی، اخلاقی و بینالمللی سالهای اخیر را بهتر از آن سالها ارزیابی میکنید؟

به پندار من، مجموعه این ذهنیتها و واقعیتهای منفی همراه با «تیپ» آقای احمدینژاد، مردمیبودن و صداقت او در همدردی با محرومین و مستضعفین جامعه، باعث شد که وی برنده انتخابات 88 و 84 شود. من در یادداشتی که در انتخابات 84 به عنوان «تنها گزینه» در برتری غیرقابل مقایسه آقای هاشمی نسبت به آقای احمدینژاد نوشتم، آقای هاشمی را راننده ماهری معرفی کردم که علیرغم تخلفات سهوی و عمدی از مقررات رانندگی قادر است ماشین سیاست را از پیچ و خمهای خطرناک داخلی و خارجی سالم به درد ببرد اما آقای احمدینژاد، علیرغم صداقت و مردمدوستی، راننده کمتجربهیی است. او سختکوش و پرتلاش و مردمی و مردمدوست است اما نه سیاست میداند و نه اقتصاد و با عرف و ادبیات رایج آشنا نیست و با ادبیات عوامانه در داخل و خارج سخن میگوید. ایشان در این مدت نشان داده است که بسیار تند و عجول و لجباز و رفیقباز است و این شما و امثال شما بودید که او را بر سر کار آوردید.

باری- وقایع این شش ساله نظر مرا اثبات کرد و امثال جنابعالی هم با تعابیر متفاوت، سخن گذشته مرا تصدیق میفرمایید.

حضرت آقای مصباح! اشکال مهم و صعبالعلاج دیگر که شاید امالمشکلات باشد، این است که طبق یک خصلت دیرینه و نهادینه شده، ما در بسیاری از مسائل خودسانسوری میکنیم و خلوت و جلوت ما، گاهی 180 درجه با هم تفاوت دارد و از این رو، بسیاری از حقایق و واقعیتهای جامعه از دید بزرگان و مسوولان مملکتی مخفی میماند یا به صورت معکوس جلوه داده میشود. یا از باب مصلحتاندیشی یا از باب تقیه و ترس یا از باب ملاحظات رفاقت و رودربایستی و بسیاری هم به خاطر دغدغه زندگی و امرار معاش حرف دلمان را نمیزنیم و با آنکه در محافل خصوصی و خانوادگی و جاهای امن لاینقطع از اوضاع شکایت داریم و این و آن را مقصر میدانیم ولی چون به «عرصه» میآییم، لب فرو میبندیم. گویی در شهر هیچ خبری نیست.

این خصلت نکوهیده که در مواردی هم معلول جو سیاسی و کمتحملی مسوولان حکومتی است، بخصوص در محافل دانشگاهی و علمی موجب وقفه و ایستایی و جلوگیری از خلاقیت و نوآوری میشود و بسیاری از فرهیختگان و صاحبنظران را از اظهارنظر صریح باز میدارد و آنها را به اضطرار و اجبار یا ملاحظه و تقیه وامیدارد که همسوی با ما روحانیون بخصوص روحانیون دستاندرکار حکومتی سخن بگویند و از ابراز نظر کارشناسی و علمی بخصوص در مقولات سیاسی و جامعهشناسی پرهیز کنند

14. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید Moradad از ایشان تشکر کرده است:

مدیر Captain Nemo آواتار ها
    تشکر شده 21,295 بار در 2,970 ارسال
    فارس:
    30 نماينده مجلس در نامهاي به هيئت رئيسه، نسبت به پس گرفتن امضاي خود اقدام كردند كه بر اين اساس تعداد امضاكنندگان طرح مذكور به 70 رسيد و اين طرح رسماً منتفي شد.

علي مطهري نماينده مردم تهران در مجلس به همراه 99 نماينده ديگر مجلس طرح سؤال از رئيسجمهور را مطابق با اصل 88 قانون اساسي تهيه و در مورخ شنبه 90/04/05 به هيئت رئيسه مجلس ارائه كرد تا طبق آئيننامه داخلي مجلس اين طرح در دستور كار قرار گيرد.

اما برخي نمايندگان مجلس كه طرح سؤال را امضا كرده بودند، به فارس گفتند كه "امضاي ما مشروط به شروط خاصي بود و در زمان فعلي حاضر به عملي شدن اين طرح نيستيم ".

بر اساس اين گزارش، طي روزهاي اخير 30 نماينده مجلس در نامهاي به هيئت رئيسه، نسبت به پس گرفتن امضاي خود اقدام كردند تا تعداد امضاءكنندگان اين طرح حداكثر به عدد "70 " كه نشانگر منتفي شدن طرح است، برسد.

براساس اصل هشتاد و هشتم ( 88 ) قانون اساسي، درصورتي كه حداقل يك چهارم كل نمايندگان بخواهند درباره يكي از وظايف رئيسجمهور سؤال كنند، بايد سؤال خود را بهطور صريح و روشن و مختصر همگي امضاء و به رئيس مجلس تسليم كنند. رئيس مجلس موضوع را در اسرع وقت به كميسيون تخصصي ارجاع ميكند. كميسيون موظف است حداكثر ظرف يك هفته با حضور نماينده معرفي شده رئيس جمهور و نماينده منتخب سؤالكنندگان تشكيل جلسه دهد. در اين جلسه، نماينده رئيس جمهور پاسخ مقتضي را از طرف رئيس جمهور ارائه خواهد كرد تا به نمايندگان سؤال كننده گزارش شود.
    یاری اندر کس نمی​بینیم یاران را چه شد
    دوستی کی آخر آمد دوستداران را چه شد

شهر یاران بود و خاک مهربانان این دیار
    مهربانی کی سر آمد شهریاران را چه شد

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Captain Nemo از ایشان تشکر کرده اند:

تغییر مدیریت شرکت مدیریت فناوری بورس انجام شد
    به نظر میرسد این تغییر در راستای بهبود ارایه خدمات مدیریت فناوری به سهامداران و ارتقا سیستم اطلاع رسانی آن انجام شده است زیرا در ماههای اخیر مشکلات زیادی در خصوص سایت این شرکت (tsetmc) و معاملات بورس رخ داده بود .
    به گزارش خبرنگار بورس نیوز دقایقی پیش جلسه تودیع و معارفه خزانه داری مدیر عامل اسبق شرکت مدیریت فناوری بورس و عباس احمدی مدیرعامل جدید این شرکت با حضور علی صالح آبادی رییس سازمان بورس اوراق بهادار تشکیل شد.

به نظر میرسد این تغییر در راستای بهبود ارایه خدمات مدیریت فناوری به سهامداران و ارتقا سیستم اطلاع رسانی آن انجام شده است زیرا در ماههای اخیر مشکلات زیادی در خصوص سایت این شرکت (tsetmc) و معاملات بورس رخ داده بود .

http://www.boursenews.ir/fa/pages/?cid=50985

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید (حجت) از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال ناهید آواتار ها
    تشکر شده 8,901 بار در 1,437 ارسال
    دبیرانجمن شركت های هواپیمایی:
    افزایش متوسط 14 درصدی نرخ بلیت هواپیما از 27 تیر ماه اجرایی می شود

دبیر انجمن شركت های هواپیمایی ضمن تشریح دلایل افزایش قیمت بلیت هواپیما گفت: شركت های هواپیمایی ضمن استقبال از افزایش 14 درصدی نرخ بلیت هواپیما معتقد هستند كه این میزان افزایش پاسخگوی هزینه های شركت های هواپیمایی نیست.

حمید غوابش گفت: افزایش قیمت سوخت، نرخ تسعیر ارز، بالا رفتن 10 درصدی حقوق كاركنان، تورم 14 درصدی و افزایش قیمت خدمات دریافتی بخش هوایی را از جمله دلایل افزایش قیمت 14درصدی قیمت بلیت هواپیما به شمار می روند.
    وی اضافه كرد: بخش مهمی از این علل كه در تعیین بهای تمام شده خدمات شركت های هواپیمائی تاثیر گذار هستند، اصولا تحت كنترل شركت ها نیست.
    غوابش با بیان اینكه بنگاه های اقتصادی باید متناسب با شرایط محیط كسب و كار خود و كشش بازار نوع محصول و بهای آن را تعیین كنند، خاطرنشان كرد: اساسا تعیین نوع محصول و قیمت آن در بازار غیرانحصاری باید توسط خود بنگاه ها صورت گیرد و ورود دولت به آن شرایط ، بازار را پیچیده و غیركارآمد خواهد كرد.

از دخالت دولت تا تقاضای دوره ای سفر
    دبیر انجمن شركت های هواپیمایی با اشاره به اینكه ورود دولت به این مقوله مشكلی است كه امروزه صنعت هواپیمائی كشور با آن روبرو است، ادامه داد: این درحالی است كه ماهیت صنعت حمل و نقل هوایی نیز دوره ای است، بدین معنا كه تقاضای سفر هوایی متناسب با فصل، روز و ساعت پرواز متفاوت است بنابراین نمی توان انتظار داشت كه قیمت این خدمات متناسب با میزان تقاضا تغییر نكند و همواره ثابت باشد.
    غوابش با اشاره به افزایش هزینه های شركت های هواپیمایی گفت: بررسی های صورت گرفته نشان می دهد كه اثرات مستقیم افزایش 300 درصدی نرخ سوخت هواپیما به تنهایی باعث افزایش 34 درصدی بهای تمام شده خدمات شركت های هواپیمائی خواهد شد و این در حالیست كه بر اساس اعلام بانك مركزی نرخ تورم در حدود 2/14 درصد بوده است.
    وی ادامه داد: در حالی كه نرخ تسعیر ارز نیز 12 درصد افزایش یافته بخش قابل توجهی از هزینه های شركت های هواپیمایی ارزی است.
    غوابش با بیان اینكه حقوق كاركنان شركتهای هواپیمایی در سال جاری حداقل 10 درصد افزایش داشته است، خاطرنشان كرد: خدمات دریافتی شركت های هواپیمایی همچون خدمات امنیتی، فرودگاهی، حمل و نقل زمینی و سایر حامل های انرژی نیز متناسب با عوامل فوق افزایش داشته اند.
    دبیر انجمن شركت های هواپیمایی تصریح كرد: بطور طبیعی با بالا رفتن بهای تمام شده خدمات، شركت های هواپیمایی باید بتوانند یا نرخ خدمات خود را افزایش دهند و یا حسب تبصره 2 ماده 101 قانون برنامه پنجم توسعه مابه التفاوت آن را از دولت دریافت كنند.

از 27 تیرماه مصوبه جدید اجرایی می شود
    وی درادامه گفت: شورای عالی هواپیمایی با افزایش متوسط 14 درصدی نرخ بلیت هواپیما در یازدهم تیرماه سال جاری موافقت كرده است و این مصوبه از تاریخ 27 تیر ماه جاری اجرایی خواهد شد.
    غوابش با بیان اینكه قیمت بلیت هواپیما بین 9 تا 19 درصد افزایش می یابد، گفت: بر اساس این مصوبه پروازهای مسیرهای كوتاه بدلیل پرهزینه تر بودن از افزایش بیشتر و مسیرهای بلند نیز از افزایش كمتری برخوردار می شوند.

شركت های هواپیمایی: نرخ سوخت متناسب با افزایش نرخ بلیت هواپیما تعدیل شود
    به گفته غوابش شركت های هواپیمایی ضمن استقبال از مصوبه اخیر شورای عالی هواپیمایی معتقد هستند كه این میزان افزایش مصوب پاسخگوی هزینه های شركت های هواپیمایی نیست و انتظار می رود كه دولت نرخ سوخت هواپیما را متناسب با افزایش نرخ بلیت هواپیما تعدیل نماید.

حركت از بازار تكلیفی به سمت بازار رقابتی
    دبیر انجمن شركت های هواپیمایی در پایان گفت: طبق ماده 161 قانون برنامه پنجم توسعه كشور، از ابتدای سال 1392 شبكه پروازی و نرخ بلیت هواپیما آزاد خواهد شد و می توان امیدوار بود در آینده ای نزدیك محیط كسب و كار صنعت حمل و نقل هوایی نیز از یك بازار تكلیفی به یك بازار رقابتی تغییر یابد.
    گفتنی است، سازمان هواپیمایی كشوری به عنوان متولی بخش هوایی كشور تاكنون در مورد زمان اجرای مصوبه اخیر شورای عالی هواپیمایی در مورد افزایش 14 درصدی نرخ بلیت هواپیما، اظهار نظری نكرده است.
    حضورهیچ کس در زندگی ما اتفاقی نیست !
    خداوند در هر حضور جادویی نهان کرده برای کمال ما
    خوشا آن روزی که در یابیم جادوی حضوریکدیگر را

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ناهید از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 70 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (4 کاربران و 66 مهمان ها)

1. dornaa،
  2. s400،
  3. sirwan،
  4. جواد277

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها