نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 1067 از 5221 نخست ... 6756796710171057106410651066106710681069107010771117116715672067 ... آخرین
نمایش نتایج: از 10,661 به 10,670 از 52208

موضوع: اخبار

عضو فعال
    تشکر شده 1,625 بار در 415 ارسال
    اعدام سه شیعه دیگر با شمشیر در عربستان سعودی
    نیروهای حکومتی سعودی مدعی شدند که این سه جوان شیعه به یک محل تجاری حمله کرده بودند، اما خبرنگار ما در این باره می گوید: آنان حتی به این سه جوان اجازه تماس گرفتن با وکیل مدافع خود برای دفاع از آنان را ندادند و پس از محاکمه آنان، فورا آنها را اعدام کردند.

کاربر فعال
    تشکر شده 3,715 بار در 714 ارسال
    دست هر چی شیطونه از پشت بستیم

یک نماینده دموکرات عضو مجلس نمایندگان آمریکا ازکشور جزیره ای " توالو " در اقیانوس آرام خواست تا اجازه ندهد ایران با نصب پرچم این کشور روی نفت کش های خود از تحریم های بین المللی بگریزد.

به گزارش عصر ایران " هوارد برمن " نماینده دموکرات عضو کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا با ارسال نامه ای به " ویلی تلاوی " نخست وزیر توالو نوشت :" این کار ( نصب پرچم توالو روی نفت کش های ایران) به رژیم ایران کمک می کند تا از تحریم های اتحادیه اروپا و آمریکا فرار کند و برای برنامه هسته ای و حمایت خود از تروریسم منابع مالی بیشتری کسب کند!"

برمن در ادامه با تهدید کشور توالو به اینکه همکاری این کشور در نصب پرچم هایش روی نفت کش های ایران می تواند عواقبی چون تحریم در پی داشته باشد از نخست وزیر توالو خواست تا از پذیرفتن کشتی های شرکت ملی نفتکش ایران پرهیز کند.

برمن در ادامه تهدید کرده است در صورت متوقف نشدن همکاری های توالو با نفت کش های ایرانی ، روابط این کشور با آمریکا در معرض خطر خواهد بود.

گفتنی است هوارد برمن در همکاری با سناتور دموکرات رابرت منندز در حال ارایه یک طرح جدید برای تشدید تحریم های آمریکا علیه فعالیت نفت کش های ایرانی است که قرار است در ماه جاری به کنگره ایالات متحده ارایه شود.

برمن پیشتر نیز با ارسال نامه ای به رییس جمهوری تانزانیا از این کشور واقع در شرق آفریقا خواسته ای مشابه را مطرح کرده است.

پس از ارسال این نامه ، هفته گذشته دولت تانزانیا اعلام کرد که در این باره تحقیق می کند.

هم اکنون حداقل 11 نفتکش از مجموع 39 نفتکش تحت مدیریت شرکت ملی نفتکش ایران پرچم های تووالو و دو نفتکش دیگر هم پرچم تانزانیا را بر شناورهای خود دارند.قرار است از ابتدای ماه آینده میلادی (ژوئیه) تحریم های اتحادیه اروپا علیه واردات نفت خام ایران اجرایی شود.

براساس متن منتشر شده در سایت ویکی پدیا، تووالو ، مجمع الجزایری واقع در اقیانوس آرام و پایتخت آن فونافوتی است. این مجمع الجزایر بین دو قاره آمریکا و اقیانوسیه قرار دارد ولی به اقیانوسیه نزدیک تر است.

تووالو از نظر مساحت پس از واتیکان، موناکو و ناورو، کوچکترین کشور جهان است.
    این کشور 26 کیلومتر مربع مساحت و 12 هزار نفر نیز جمعیت دارد.

.

3. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید کیان از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    گزارش بازار سه شنبه 20 تیر 91

پرشین تحلیل

نیم نگاهی به بازار:

امروز نماد 110 سهم با رشد قیمت ، 120 سهم با افت قیمت و 47 سهم بدون تغییر معامله شدند . شاخص کل 28 واحد رشد کرد و به رقم 25307 واحد رسید . پارسان با 17 واحد بیشترین تاثیر را در رشد شاخص داشت پس از آن ومعادن با 7 واحد و پتروشیمی شازند و شخارک هر کدام با 6 واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند .شبندر نیز 11 واحد تاثیر منفی را بر شاخص داشت .گفتنی است ارزش معاملات فرابورس و بورس معادل 56.3 میلیارد تومان بود .

بازار امروز را بهتر از روز گذشته آغاز کردیم و بهتر از روز گذشته نیز به پایان رساندیم.حمایت ها از بازار نسبتا مناسب است.باید گزارش عجیب صدرا ،فراموش شود تا بازار روند صعودی خود را همانند هفته ی گذشته بدست آورد.شاخص به نقطه ی حمایتی رسیده است و می تواند روند صعودی خود را ادامه دهد.

این روزها روزهای داغ مجامع را نیز پشت سر می گذرانیم که در بیشتر شرکت ها نیز با سودهای تقسیمی خوبی روبرو بوده است و بازگشایی های بعد از مجامع نیز با رشد قیمت خوبی همراه هستند.گزارش های سه ماهه ی مناسبی به بازار رسیده اند و در حال رسیدن هستند که می تواند تاثیر مثبتی بر بازار داشته باشد.

از مسائل سیاسی نیز خبر می رسد که مذاکرات فنی و کارشناسی ایران و اتحادیه اروپا روز ۲۴ جولای (سوم مرداد) در استانبول پیگیری خواهد شد .

دلار هم دوباره به بالای 1900 تومان رسیده است و اگر در قیمت های 1900 تومان و بالا تثبیت شود باید گزارش های خوب برخی شرکت های صادرات محور را نیز شاهد باشیم.

در بازار چه خبر بود؟

شبندر که در آغاز معاملات امروز با صف فروش نیز روبرو شده بود ،برای تعدیل سود بسته شد.شنیده می شود تعدیل شرکت منفی می باشد و شرکت زیان 36 تومانی هر سهم سال 90 خود را بازهم افزایش داده است.باید منتظر ماند و دید آیا این شایعه درست است یا خیر؟البته از فشار فروش ابتدای معاملات سهم می توان تا حدودی به نوع تعدیل شرکت پی برد!

از پالایش نفت اصفهان نیز خبر میرسد که شرکت سود بالای 250 تومان را روانه ی بورس کرده است.شپنایی که سود زیر 100 تومان دارد.

در گروه پتروشیمی نماد کرمانشاه که بارها از پوشش سه ماهه ی خوب شرکت صحبت کرده بودیم بسته شد. شرکت در سه ماهه ی ابتدای سال 534 ریال سود محقق کرده است که در بسیار مناسب می باشد.شرکت سود سال 91 خود را در اولین پیش بینی 666 ریال اعلام کرده بود که حالا تعدیل خوبی خواهد داشت.در این دوره ابتدای سال شرکت اوره را 538 تومان و آمونیاک را 476 تومان در هر کیلو در نظر گرفته است

پتروشیمی آبادان پس تقسیم سود 400 ریالی در مجمع اخیر با رشد قیمتی بیش از 12 درصد روبرو شد و به قیمت های 505 تومان رسید.تعدیل مثبت اخیر شرکت دلیل این رشد قیمتی بوده است

پارسان با توجه به تعدیلاتی که پتروشیمی ها یکی پس از دیگری میدهند امروز با صف خرید روبرو شد و به 645 تومان رسید.

شاراک نیز که سود خود را به بیش از 130 تومان رسانده است امروز با حجم معاملات مناسب قیمت های 670 تومان را نیز پشت سر گذاشت.

شخارک بعد از تقسیم سود 520 تومانی باز شد و به قیمت های 1555 تومان نیز رسید.تنها مشکل شخارک در حال حاضر مشکل فروش متانول می باشد.

شیران همچنان میتازد و واتی را نیز به دنبال آن.شیرانی که جای رشد را همچنان در بلند مدت دارد.باید منتظر پوشش مناسب این شرکت نیز در سه ماهه باشیم.

اصفهان نیز امروز با صف خرید روبرو شد.شرکتی که اگر مشکل خوراک نداشت می توانست یکی از بهترین شرکت های پتروشیمی باشد هر چند که در حال حاضر نیز از خیلی از شرکت های این گروه بهتر است.

گروه قندی با بازگشایی قشیر و قنیشا همراه شد. قشیر بعد از تقسیم سود 400 ریالی با بیش از 8 درصد افزایش قیمت در قیمت های 400 تومان به گردونه معاملات بازگشت

لیدر قندی ها ( قنیشا) نیز با رشدی 6 درصدی و قیمت 1190 تومان به بازار برگشت. قند نیشابور در گزارش 9 ماهه سود هر سهم سال مالی منتهی به 31/06/91 خود را از 44 تومان به 53 تومان افزایش داده است.شرکت در 9 ماهه نیز 41 تومان از این سود را پوشش داده است ( 77 درصد )

در گروه معدنی و فلزی ،ومعادن که روزهای پر تعدیلی را سپری می کند با قیمت های 340 تومان به بازار بازگشت. ومعادن سود هر سهم سال جاری خود را از 40 تومان به 487 ریال افزایش داده است. این تعدیل ناشي از فروش سرمايه گذاري بدليل تغيير در پيش بيني و تصميم به فروش تعداد سرمايه گذاري ها در سال مالي 91 نسبت به سال مالي 90 مي باشد.

کمنگنر با توجه به تصمیم هیئت مدیره برای افزایش سرمایه با صف خرید روبرو شد. شرکت قصد دارد پس از انتقال اندوخته طرح و توسعه به مبلغ 22،699 میلیون ریال به سود انباشته،افزاریش سرمایه از مبلغ 25.3 میلیون سهم به 101.2 میلیون سهم از محل سود انباشته را اجرایی کند

فولاد مبارکه امروز معاملات7.2 میلیونی را بین قیمت های 140 تا 145 تومان ثبت کرد.فولاد مبارکه به تازگی قرارداد بهره برداری و استحصال سنگ آهن از معادن سنگان استان خراسان شمالی را به همراه سرمایه گذاری گروه توسعه ملی با ایمیدرو به امضاء رسانده است

فولای نیز در مجمع خود 25 تومان به ازای هر سهم تقسیم کرد.

گروه بیمه ای با صف خرید سنگین بیمه ملت همراه شد.دیروز در مورد قیمت های عرضه شده صحبت کردیم و احتمال میدهیم به حدا قل p/e گروه بیمه ای یعنی 6 برسد و این یعنی قیمت های 150 الی 160 تومان.امروز نیز مابقی سهام عرضه نشده ی روز گذشته عرضه شد. معاون شرکت بورس نیز معامله 4 میلیون سهم بیمه ملت را باطل اعلام کرده بود

يمه ملت احتمالا عصر روز چهارشنبه با توقف نماد براي برگزاري مجمع مواجه شود و روز يكشنبه هفته آينده مجمع خود را برگزار کند

بیمه ای دیگر نیز در راه ورود به بازار است. بیمه سامان در روز شنبه 24 تیرماه، در بازار اول فرابورس ایران،بازگشایی می شود.

در گروه دارویی سه شرکت دارویی دسینا و دسبحا البرز دارو بدون تعدیل سود،گزارش های سه ماهه ی خود را روانه بازار کردند.دسینا توانسته 483 ریال از سود 1918 ریالی خود را پوشش دهد

دسبحا گزارش 3 ماهه ضعیفی را منتشر کرده است و از سود 734 ریالی اش زیان 3 ریالی را اعلام کرده است.البرز دارو نیز 176 ریال را در سه ماهه از سود 119 تومانی اش اعلام کرده است.عدم افزایش نرخ محصولات و موضوع تحریم ها عمده مشکلات گروه دارویی میباشد.

گروه خودرویی امروز نیز به روند منفی خود ادامه دادند.آمار تولید و فروش خودرویی ها در سه ماهه ی ابتدای سال گویای اوضاع این گروه است

در گروه ايران خودرو طي سه ماهه اول امسال 104،943 دستگاه سواري توليد شد كه افت 1/30 درصدي را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان ميدهد . همچنين در اين مدت 55،070دستگاه خودروي سواري توسط سايپا توليد شد كه نشان دهنده كاهش 3/46 درصدي توليدات اين شركت نسبت به بهار 90 است .

توليد 15،701 دستگاه انواع پژو 206 توسط ايران خودرو طي بهار امسال با افت 28/63 درصدي و كاهش 74 درصدي در خردادماه همراه شده است. طبق آمار وزارت صنعت، در بهار امسال تنها 81 دستگاه رانا در ايران خودرو توليد شده است كه بايد ديد برنامه اين شركت براي ادامه توليد رانا و پاسخ گويي به پيش فروشهاي انجام شده براي آن چيست .
    همچنين در سه ماهه اول امسال كل توليدات پارس خودرو با افت 34 درصدي به 48،155 دستگاه رسيد و افت توليدات اين شركت در خرداد ماه 4/51 درصد گزارش شده است

در سایر نمادها:

همراه اول در سه ماهه ابتدای سال جاری از سود 918 تومانی اش 225 تومان ( معادل 24 درصد ) را محقق کرده است

لکما نیز زیان هر سهم خود را در سال مالی 90 نسبت به سال مالی 89 کاهش داده و به مبلغ 2901 ریال برای هر سهم رسانده است.صابر فیضی مدیر عامل قبلی شرکت مخابرات از نیمه دوم سال 89 تاکنون ریاست هیأت مدیره "لکما" را بر عهده داشته است.

مجوز افزایش سرمایه ی 300 میلیارد تومانی بانک سینا صادر شده است.این افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها ( 200 میلیارد تومان ) و مطالبات حال شده و آورده نقدی ( 100 میلیارد تومان ) و در جهت توسعه فعالیت بانک و اصلاح ساختار مالی می باشد

حمل و نقل توکا سود هر سهم سال جاری خود را در اصلاحیه ای با تعدیل مثبت 32 درصد ی روبرو کرده و از 84 تومان به 1108 ریال رسانده است.افزایش درآمد ارائه خدمات و همچنین افزایش در آمد حاصل از سرمایه گذاری ها علت تعدیل خوب شرکت بود ه است.برای سه ماهه انتظار پوشش خوبی را از وسینا داریم

بانک سرمایه که در تاریخ 31/02/90 سود هر سهم سال 90 خود را با سرمایه 400 میلیاردی 234 ریال اعلام کرده بود در گزارش عملکرد واقعی مبلغ 3 تومان را اعلام کرده است. شرکت در حالی مجمع خود را روز 29 تیر ماه برگزار می کند که اعلام کرده است که:با توجه به شرايط رقابتي تنگاتنگ موجود در بين بانكهاي كشور نياز به افزايش توان رقابتي كاملا محسوس مي باشد لذا جهت تقويت بنيه مالي پيشنهاد ميگردد كه توزيع سود صورت نپذيرد.اما شرکت سود سال جاری خود را نیز در اولین پیش بینی 132 ریال اعلام کرده است

شرکت سرمایه گذاری البرز، در 3 ماهه 3 درصد از سود 50 تومانی خود را پوشش داده است

اما امروز نماد شرکت های پتروشیمی اصفهان ، آبسال ، معادن منگنز ایران ، جوش و اکسیژن ایران ، فیروزا ، شهد ایران ، لیزینگ ایران ، حفاری شمال ، گروه بهمن و بیمه البرز جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه بسته شدند

5. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید alirezasa از ایشان تشکر کرده است:

کاربر فعال
    تشکر شده 3,715 بار در 714 ارسال
    شکایت از مستاجر

خراسان: وقتي به همراه قلم از اتاق قاضي بيرون آمديم بغض هردويمان ترکيد طوري که گويي در عالم ديگري زندگي مي کنيم و کلمه اي به نام «فقر» را هرگز نشنيده ايم. خون آبي قلم در تنها رگ وجودش به جوش آمده بود. زير سايه درختي نشستيم و هر کدام سعي مي کرديم ديگري را دلداري بدهيم اما واقعيت ماجرا تلخ تر از آن بود که اشک هاي من و قلم بتواند مرهمي بر «دل هاي زخم خورده از فقر» باشد.

قلم ديگر ناي نوشتن نداشت. او در حالي که به کاغذ سپيد خيره شده بود پرسيد آقاي خبرنگار! به راستي اگر تو جاي قاضي بودي چگونه حکم مي دادي؟ مانده بودم چه بگويم مي دانستم چه غوغايي در دل قلم برپاست! احساسش را با تمام وجودم درک مي کردم اما من هم پاسخي براي سوال او نداشتم. ماجراي اين واقعيت تلخ از آن جا آغاز شد که مردي با تسليم شکوائيه اي به قاضي شوراي حل اختلاف گفت: چندي قبل خانه محقر و مخروبه اي را در چند کيلومتري حاشيه يکي از شهرک هاي مشهد خريدم اما چون وضعيت مالي مناسبي نداشتم اتاقي را که گوشه حياط بود اجاره دادم. مدتي از اجاره منزل نگذشته بود که احساس مي کردم فرزندان خردسالم دچار افسردگي شده اند.

وقتي از سرکار به خانه مي آمدم آن ها از من طلب «کباب» مي کردند من که توان خريد «گوشت» را نداشتم هر بار با بهانه اي آن ها را دست به سر مي کردم تا اين که متوجه شدم هر چند روز يک بار از اتاقي که به اجاره واگذار کرده ام «بوي کباب» مي آيد و همين موضوع باعث شده تا فرزندانم از من تقاضاي کباب بکنند! شاکي اين پرونده ادامه داد: ديگر طاقتم طاق شده بود هرچه سعي کردم براي فرزندانم کباب تهيه کنم نشد اين در حالي بود که بوي کباب هاي مستاجرم مرا آزار مي داد به همين دليل از محضر دادگاه مي خواهم راي به تخليه محل اجاره بدهد تا بيش از اين خانواده ام در عذاب نباشند.

قاضي باتجربه شوراي حل اختلاف که سال هاست به امر قضاوت اشتغال دارد، هنگامي که اين ماجرا را تعريف مي کرد اشک در چشمانش حلقه زد او گفت: پس از اعلام شکايت صاحبخانه، مستاجر او را احضار کردم و شکايت صاحبخانه را برايش خواندم. مستاجر که با شنيدن اين جملات بغض کرده بود گفت: آقاي قاضي! کاملا احساس صاحبخانه را درک مي کنم و مي دانم او در اين مدت چه کشيده است اما من فکر نمي کردم که فرزندان او چنين تقاضايي را از پدرشان داشته باشند. او ادامه داد: چندي قبل وقتي به همراه خانواده ام از مقابل يک کباب فروشي عبور مي کرديم فرزندانم از من تقاضاي خريد کباب کردند اما چون پولي براي خريد نداشتم به آن ها قول دادم که برايشان کباب درست مي کنم.

اين قول باعث شد تا آن ها هر روز که از سر کار برمي گردم شادي کنان خود را در آغوشم بيفکنند به اين اميد که من برايشان کباب درست کنم. اما من توان خريد گوشت را نداشتم تا اين که روزي فکري به ذهنم رسيد يک روز که کنار مغازه مرغ فروشي ايستاده بودم مردي چند عدد مرغ خريد و از فروشنده خواست تا مرغ ها را خرد کرده و پوست آن ها را نيز جدا کند.

به همين دليل به همان مرغ فروشي رفتم و به او گفتم اگر کسي پوست مرغ هايش را نخواست آن ها را به من بدهد. روز بعد از همان مرغ فروشي مقداري پوست مرغ پرچربي گرفتم و آن ها را به سيخ کشيدم. فرزندانم با لذت وصف ناشدني آن ها را مي خوردند و من از ديدن اين صحنه لذت مي بردم. من براي شاد کردن فرزندانم تصميم گرفتم هر چند روز يک بار از اين کباب ها به آن ها بدهم اما نمي دانستم که ممکن است اين کار من موجب آزار صاحبخانه ام شود. قاضي شوراي حل اختلاف در حالي که بغض گلويش را مي فشرد ادامه داد: وقتي مستاجر اين جملات را بر زبان مي راند صاحبخانه هم به آرامي اشک مي ريخت تا اين که ناگهان از جايش بلند شد و در حالي که مستاجرش را به آغوش مي کشيد گفت: ديگر نگو! شرمنده ام من از شکايتم گذشتم! ديگر توان شنيدن ماجراي اين پرونده را نداشتيم. اين بود که به همراه قلم از اتاق قاضي بيرون آمديم و قضاوت را به عهده شما خوانندگان خوب خراسان مي گذاريم. به راستي اگر شما جاي قاضي بوديد چه کسي را محکوم مي کرديد؟

khabarfarsi.com/ext/2936743

7. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید کیان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    كميته ويژه مبارزه با گراني در مجلس تشكيل شد

عضو كميسيون برنامه و بودجه از تشكيل كميته ويژه گراني در مجلس خبر داد.
    جعفر قادري در گفت وگو با مهر افزود: اعضاي اين كميته هفته آينده براي بررسي وضعيت اقتصادي با مسئولان دولتي جلسه مشترك برگزار مي كنند.
    وي اظهار داشت: هفته گذشته كميته اي در مجلس براي بررسي موضوعات اقتصادي كشور مخصوصا گراني ها و اثرات تحريم ها تشكيل شد و مقرر شد اين كميته با حضور مسئولاني از دولت وضعيت اقتصادي كشور را بررسي كرده و راهكارهايي براي حل مشكلات موجود انديشيده شود.
    قادري گفت: روساي كميسيون هاي اقتصادي مجلس و نمايندگان مرتبط با موضوعات اقتصادي تشكيل دهنده اين كميته مجلس هستند.
    به گفته قادري جلسه مشترك مجلس و دولت براي بررسي گراني و تحريم احتمالا هفته آينده تشكيل خواهد شد.
    علي علي لو عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس نيز از تجزيه و تحليل نظام توزيع و مصرف از سوي كميته مشترك مجلس و دولت خبر داد.
    وي در گفت وگو با ايسنا گفت: كميته اي متشكل از وزارتخانه هاي اقتصاد، صنعت، معدن و تجارت، جهاد كشاورزي و كميسيون هاي اقتصادي، صنايع و معادن، كشاورزي و ساير دستگاه هاي اجرايي و نظارت در حال تجزيه و تحليل داده ها و شناسايي عوامل موثر بر نابساماني هاي نظام توزيع و مصرف هستند.
    نماينده مردم شبستر ابراز اميدواري كرد مجموعه اقدامات اين كميته تا قبل از ماه مبارك رمضان به بار نشيند و مردم ماه رمضان كم تورمي را تجربه كنند.
    عبدالكريم رجبي عضو كميسيون اقتصادي نيز از تهيه طرح اين كميسيون براي مقابله با گراني ها و تحويل آن به دولت خبر داد و گفت: اين طرح بايد در جلسه مشترك بين دولت و مجلس مورد مشورت قرار گيرد و بعد در مورد آن تصميم گيري شود.

9. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید alirezasa از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    واشنگتن پست: ايران تسليم نمي شود غرب بايد امتياز بدهد

روزنامه آمريكايي واشنگتن پست با بيان اينكه ايران با تحريم مجبور به امتيازدهي نمي شود نوشت: اين غرب است كه بايد به ايران امتياز دهد.
    مايكل سين مدير مؤسسه واشنگتن براي سياست هاي خاور نزديك و يكي از مشاوران اسبق امور خاورميانه در شوراي امنيت ملي آمريكا در مقاله اي كه واشنگتن پست آنرا منتشر كرد نوشت: سياستگذاران غربي اميدوارند تا تحريم ها اثرات خود را به صورت كامل نشان دهد و ايران با آمادگي اعطاي امتياز بر سر برنامه هسته اي به سر ميز مذاكره برگردد.
    سين با تأكيد بر اين كه راهكار تحريم هرگز جواب نخواهد داد تصريح كرد: شواهد نشان مي دهند كه اثرات تحريم ها بر صادرات نفتي ايران با گذشت زمان افزايش نخواهد يافت.
    تحليلگر واشنگتن پست ادامه داد: با آنكه تحريم ها، صادرات نفت ايران را كاهش داده است اما ميزان اين كاهش بسيار ضعيف است چرا كه ايران كماكان يكي از بزرگترين صادركنندگان نفت به حساب مي آيد.
    مايكل سين نوشت: هيچ عاملي نشان نمي دهد كه تحريم ها برنامه هسته اي ايران را متوقف كرده باشد چون ايران سريع تر از قبل در حال غني سازي اورانيوم است.
    تحليلگر واشنگتن پست در ادامه اين مقاله افزود: اگر قرار است يكي از طرفين امتياز دهد گروه 1+5 است.
    سين ادامه داد: سياستگذاران غربي بيشتر تمايل دارند برآنچه ايران از دست داده است تمركز كنند تا آنچه اين كشور به دست آورده است، با آنكه اين كار براي بحث و جدل هاي سياسي مطبوع است، براي تدوين سياستهاي عقلاني مناسب نيست.
    وي در بخش ديگري از مقاله خود به اكراه كشورها براي همراهي با تحريم ها اشاره كرد و نوشت: دلايل فراواني وجود دارند كه ما را به اين نتيجه مي رسانند كه دولتهايي كه از سر اكراه با تحريم هاي نفتي همراه مي شوند، با گذشت زمان كاهش واردات نفتي را افزايش نمي دهند و حتي ممكن است با بهبود فعاليتهاي اقتصادي و بنابراين تقاضاي نفت، واردات نفتي خود از ايران را افزايش دهند.
    سين براي مستند كردن اين دلايل، به داده هاي اخيري اشاره مي كند كه از خريدهاي نفتي چين از ايران به دست آمده اند و نشان مي دهند چين واردات نفت خود از ايران را افزايش داده است.
    وي تاكيد مي كند در حالي كه سياستگذاران غربي اميدوارند كه تحريم هاي نفتي با ادامه مؤثرتر شوند، بايد گفت كه كل اثر اين تحريم ها هماني است كه الان مي بينيم.
    در همين حال، نويسنده مشهور آسيا تايمز نيز با تأكيد بر اينكه ايران تسليم تحريم ها نمي شود نوشت: 1+5 بايد حق غني سازي ايران را به رسميت بشناسد.
    په په اسكوبار در ابتداي مقاله خود نوشت: «بگذاريد با چكش سنگين شروع كنيم، ايران ترك بر نخواهد داشت، ايران ترك بر نخواهد داشت، ايران ترك برنخواهد داشت.
    به گزارش فارس، اين تحليلگر با بيان اينكه آمريكا در اين توهم به سر مي برد كه جامعه بين المللي است نوشت: هيچ چكش محكمي هم نمي تواند هاله پنداري را كه گروهي از سردمداران آمريكا كه خود را جامعه بين المللي مي خوانند از بين ببرد.
    گفتني است، نويسنده اين سطور كسي است كه براي اولين بار ماجراي معامله ايالات متحده و عربستان سعودي را براي ورود نيروهاي سعودي به بحرين در مقابل كسب رضايت اتحاديه عرب براي حمله به ليبي فاش كرده بود.

11. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید alirezasa از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    جليلي در ديدار با عمار حكيم: عبور عراق از مشكلات امنيتي و در بستر دمكراسي واقعي خشنودكننده است

دبير شوراي عالي امنيت ملي كشورمان از اين كه عراق در بستر حاكميت دمكراسي واقعي توانسته است از مشكلات امنيتي و سياسي عبور كند، اظهار خشنودي كرد.
    «سعيد جليلي»، صبح ديروز در ديدار و گفت وگو با «سيد عمار حكيم» رئيس مجلس اعلاي عراق گفت: اميدوارم خدمت رساني در عرصه هاي مختلف به مردم گفتمان غالب و مورد وفاق در عراق باشد.

13. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید alirezasa از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    قانون افزايش سرمايه ايران در صندوق اوپك ابلاغ شد

رئيس جمهور قانون افزايش سرمايه ايران در صندوق اوپك جهت توسعه بين المللي را براي اجرا ابلاغ كرد.
    به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، قانون افزايش سرمايه ايران در صندوق اوپك براي توسعه بين المللي كه در مجلس شوراي اسلامي تصويب و به تاييد شوراي نگهبان رسيده، داراي يك ماده واحده است.
    بنابراين گزارش براساس ماده واحده اين قانون به دولت اجازه داده مي شود سرمايه جمهوري اسلامي ايران در صندوق اوپك براي توسعه بين المللي را به ميزان 152 ميليون و 900هزار دلار افزايش دهد و براي پرداخت اقساط مربوط اقدام كند.
    همچنين معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهوري مكلف است؛ سالانه مطابق جدول زمان بندي پرداخت اقساط مذكور، اعتبار لازم براي پرداخت اقساط را از محل اعتبارات مصوب مربوط در اختيار وزارت امور اقتصادي و دارايي دهد.

عضو فعال
    سبب بحران

مردان قبیله سرخ پوست از رییس جدید می پرسن:

«آیا زمستان سختی در پیش است؟»

رییس جوان قبیله که هیچ تجربه ای در این زمینه نداشت، جواب میده «براي
    احتياط برید هیزم تهیه کنید» بعد میره به سازمان هواشناسی کشور زنگ
    میزنه: «آقا امسال زمستون سردی در پیشه؟»

پاسخ: «اینطور به نظر میاد»، پس رییس به مردان قبیله دستور میده که بیشتر
    هیزم جمع کنند و برای اینکه مطمئن بشه یه بار دیگه به سازمان هواشناسی
    زنگ میزنه: «شما نظر قبلی تون رو تایید می کنید؟»

پاسخ: «صد در صد»، رییس به همه افراد قبیله دستور میده که تمام توانشون
    رو برای جمع آوری هیزم بیشتر صرف کنند. بعد دوباره به سازمان هواشناسی
    زنگ میزنه: «آقا شما مطمئنید که امسال زمستان سردی در پیشه؟»

پاسخ: بگذار اینطوری بگم؛ سردترین زمستان در تاریخ معاصر!!!

رییس: «از کجا می دونید؟»

>> پاسخ: «چون سرخ پوست ها دیوانه وار دارن هیزم جمع می کنن!!

خیلی وقتها ما خودمان مسبب وقایع اطرافمان هستیم!

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید alirezasa از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال داش مهدی آواتار ها
    تشکر شده 3,371 بار در 599 ارسال
    هر دم از این باغ بری میرسد:

اگر میخواهید اطلاعات محرمانه خود را که در اختیار مرکز آمار ایران است مشاهده کنید، كافي است فايل مايكروسافت آفيس اكسل زیر را دانلود كرده و سپس نام و اطلاعات خواسته شده را وارد نمائید تمامي اطلاعاتي كه شما در فرم جمع آوري اطلاعات خانوار پر كرده ايد و همچنين تمامي اطلاعاتي كه دولت از شما جمع آوري كرده است، در اين فايل قابل مشاهده است.

http://upin.ir/images/fdqq87nck7d2wkn336mk.xls
    مَن عَشَقَنی عَشَقتُهُ وَ مَن عَشَقتُهُ قَتَلتُهُ

18. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید داش مهدی از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 211 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 211 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها