نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 1132 از 5220 نخست ... 132632103210821122112911301131113211331134113511421182123216322132 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11,311 به 11,320 از 52196

موضوع: اخبار

ستاره‌دار (27) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 63,384 بار در 15,430 ارسال
    ارز دولتی برای دانشجویان و بیماران قطع شد؛ تامین ۲۰۰ دلار ارز برای زائران

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با ابلاغ بخشنامه ای، قطع کامل ارز مسافرتی را تایید کرد و همزمان اعلام شد که به دانشجویان و بیماران ارز دولتی تعلق نخواهد گرفت. این در حالی است که بانکها موظف شده اند به زائرانی که به کشورهای عربستان، عراق و سوریه می روند سالانه ۲۰۰ دلار ارز دولتی اختصاص دهند.

محمود بهمنی، رییس کل بانک مرکزی، روز چهارشنبه هفته گذشته با حضور در جلسه غیرعلنی مجلس از موافقت خود با حذف ارز مسافرتی خبر دادهبود و سقف ارزی درنظر گرفته شده برای زائران عازم خارج را ۴۰۰ دلار اعلام کردهبود.

خبرگزاری ایسنا روز یکشنبه از صدور بخشنامه بانک مرکزی به بانکهای خصوصی و دولتی در مورد حذف کامل ارز مسافرتی خبر داد اما در ادامه نوشت: ارزی که برای زائران ایرانی که به عربستان، عراق و سوریه سفر می کنند با بخشنامه جدید به ۲۰۰ دلار کاهش یافته است ضمن آنکه کودکان بین دو تا ۱۲ سال که قبلا از ۵۰ درصد سهمیه ارزی برخوردار بودند نیز دیگر ارزی نخواهند داشت.

در همین حال محمد حسننژاد، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، روز یکشنبه در گفتوگو با خبرگزاری کانون دانشآموزی، پانا، از عدم تعلق ارز دولتی به بیماران و «مغفول ماندن» این موضوع خبر داد.

محمد حسننژاد در این خصوص گفت: «در حال حاضر موضوع ارز دولتی برای بیماران مغفول ماندهاست و باید در این خصوص در مجلس تصمیمگیری شود زیرا بدون شک بیماری یک فرد مهمتر از تامین ارز برای مراسم حج است.»

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در بخش دیگری افزود: «گروه دیگری که از این پس از دریافت ارز دولتی محروم میشوند دانشجویان هستند و به حق نباید به این افراد ارز دولتی داد زیرا ۱۲ سال با هزینه دولت تحصیل کردهاند و اکنون نیز برای تدریس به خارج از کشور رفته و معلوم نیست که پس از پایان تحصیل به ایران بازگردند بنابراین این افراد نیز باید مانند سایر مردم از بازار آزاد ارز تامین کنند.»

کاهش ارز دولتی برای زائران به ۲۰۰ دلار در حالی صورت میگیرد که رضا رحمانی، رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، پیش از این در انتقاد به «پایین بودن» سقف ۴۰۰ دلار نیز به خبرگزاری ایسنا گفته بود: «پرداخت ۴۰۰ دلار به هر زائر نه هزینههای مسافران را تامین میکند و نه درآمد چندانی نصیب دولت میکند. نمیدانیم این تصمیم به چه دلیل گرفته شدهاست.»

وی افزود: «به این ترتیب کسانی به سفرهای زیارتی خواهند رفت که درآمد مناسبی برای تأمین هزینههای سفر دارند.»

تا پیش از صدور بخشنامه جدید بانک مرکزی، هر مسافر هوایی خارج از کشور میتوانست تا سقف هزار دلار یا معادل آن به سایر ارزهای خارجی را به نرخ رسمی دولتی یعنی ۱۲۲۶ تومان تهیه کند.

مشروط شدن تأمین ارز دولتی برای انواع جوجه و تراکتور

نرخ ۱۲۲۶ تومان برای هر دلار هماینک نرخ ارز مرجع در ایران است و معاون کل سازمان توسعه تجارت ایران روز یکشنبه در گفتوگو با خبرگزاری مهر از مشروط شدن تأمین ارز مرجع برای کالاهای غیراساسی خبر داد.

کیومرث فتحالله کرمانشاهی با اعلام اینکه از این پس اولویت پرداخت ارز مرجع با کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی و مواد اولیه کارخانجات خواهد بود افزود که اختصاص ارز به اولویتهای ۳، ۴، و ۵ مشروط شدند.

بر اساس دستهبندیهای اقتصادی در ایران، حیوانات زنده ازجمله چندین نوع جوجه و گاو شیری و همچنین کود و بذور در اولویت سوم قرار گرفتهاند و اولویت چهارم شامل کالاهایی چون لاستیک کامیون است و محصولاتی چون تراکتور و ماشینآلات چاپ در اولویت پنجم قرار دارند.

محمد حسننژاد، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، روز یکشنبه در مورد مشکلات بازار ارز ایران به خبرگزاری ایسنا گفت که «تحریمها باعث میشود ارز وارد شده به کشور کاهش پیدا کند. در چنین وضعیتی دولت ترجیحش این است که ارز را برای کالاهای ضروری در اختیار خودش نگه دارد. به همین دلیل بانک مرکزی در حال حاضر در مورد فروش ارز و عرضه آن به بازار اکراه دارد.»

در همین حال قاسم عزیزی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، روز یکشنبه خبر داد که این کمیسیون از رئیس کل بانک مرکزی دعوت کردهاست تا روز سهشنبه در کمیسیون برنامه و بودجه حاضر شده و گزارش درآمد ارزی کشور و پیشبینی درآمدهای ارزی در قانون بودجه ۹۱ را به اعضای این کمیسیون ارائه کند.

مشکلات جدید ارزی در ایران پس از آن بروز کرد که اتحادیه اروپا و آمریکا تحریم های یکجانبه سختگیرانه تری را علیه جمهوری اسلامی وضع کردند. تشدید تحریم ها در ماه های اخیر که باعث کمبود برخی کالاها، کاهش درآمدهای نفتی ایران و قطع ارز مسافرتی شده است از سوی مقام های جمهوری اسلامی ایران «بی اثر» توصیف شده است.

The greater the risk ، The greater the reward

هر چقدر ریسک بزرگتری کنی ، پاداش بزرگتری بدست میاری

تراکم جمعیت در تهران۲۰ برابر تراکم در کل کشور است

استان تهران پر تراکمترین استان کشور است. روزنامه دنیای اقتصاد گزارش داد که استان تهران با تراکم ۸۹۰ تن در هر کیلومتر مربع پر تراکمترین استان ایران است.

در گزارش روزنامه دنیای اقتصاد آمده است که در سال ۱۳۸۵ این تراکم ۸۲۹ نفر در هر کیلومتر مربع بوده است.

با توجه به نتایج سرشماری سال ۱۳۹۰ در ایران که تراکم جمعیت را ۴۶ نفر در هر کیلومتر مربع اعلام کرده، مشخص میشود که تراکم جمعیت در استان تهران ۲۰ برابر تراکم جمعیت در کل کشور است.

3. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

دیوان عدالت اداری: انتصاب مرتضوی خلاف قانون است

در ایران دیوان عدالت اداری انتصاب سعید مرتضوی به عنوان رئیس سازمان تامین اجتماعی را مغایر قانون خواند و گفت که این فرد دیگر هیچ سمتی در این سازمان ندارد. دادستان پیشین تهران متهم ردیف اول پرونده کهریزک است.
    محمد جعفر منتظری، رئیس دیوان عدالت اداری در روز دوشنبه (۹ مرداد/۳۰ ژوئیه) اعلام کرد که با رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری انتصاب سعید مرتضوی به عنوان رئیس سازمان تامین اجتماعی مغایر قانون است و انتصاب وی باطل است.
    علیاکبر بختیاری، مدیرکل حوزه ریاست دیوان عدالت اداری به رسانههای داخلی گفته است که این تصمیم در پی رسیدگی به شکایت برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به این انتصاب صورت گرفته است.
    به گفته وی، هیات عمومی دیوان عدالت اداری شکایت نمایندگان را وارد و انتصاب سعید مرتضوی را خلاف قانون دانسته است. بختیاری تصریح کرد که مرتضوی از این پس هیچ سمتی در سازمان تامین اجتماعی ندارد.
    سایت الف، نزدیک به احمد توکلی در اینباره نوشت: «در پی شکایت جمعی از امضاکنندگان استیضاح وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی که به دلیل نصب غیرقانونی سعید مرتضوی دادستان سابق تهران به دیوان عدالت اداری مطرح شده بود، صبح امروز هیات عمومی دیوان در پی بحث و تبادل نظر، غیرقانونی بودن نصب وی را تأیید و رای به ابطال حکم انتصاب وی داد.»
    به گفته سایت الف هیأت عمومی دیوان عدالت اداری بالاترین مرجع تصمیمگیری درباره تخلفات اداری است که حدود یکصد قاضی در آن عضویت دارند.
    سایت الف مینویسد: «جمعی از امضاکنندگان استیضاح وزیر کار، چون میدانستند که با استیضاح وزیر و برکناری او ممکن است باعث عزل مرتضوی نشود، به دیوان شکایت کردند، که طی آن کمیته تخصصی بیمه و امور کارگری دیوان طی سه جلسه با حضور شکات و نمایندگان وزیر تشکیل جلسه داد و نظر کارشناسی خود را به هیات عمومی تقدیم کرد و سرانجام پس از بررسی های دقیق حقوقی هیات عمومی شکایت را وارد دانست و حکم خود را صادر کرد.»
    متهم پرونده کهریزک در راس نهادی کلیدی
    سعید مرتضوی در اسفند سال گذشته از سوی عبدالرضا شیخالاسلامی، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی به آن رئیس سازمان تامین اجتماعی منصوب شد. این انتصاب با اعتراض برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی مواجه شد.
    پس از آنکه معلوم شد که احمدینژاد و وزیر کار قصد تعویض مرتضوی را ندارند، نمایندگان معترض متوسل به استیضاح وزیر کار شدند که با میانجیگری حداد عادل و موافقت ظاهری مرتضوی با استعفای داوطلبانه از سمتش، این استیضاح مسکوت ماند. گفته میشد که سعید مرتضوی به حدادعادل "قول شرف" داده است که "در خانه بماند و بر سر کار حاضر نشود."
    گرچه نمایندگان معترض دلیل مخالفت خود را ناکفایتی و عدم تخصص سعید مرتضوی برای قرارگرفتن در راس سازمان تامین اجتماعی مطرح میکردند، اما سوءپیشینه مرتضوی به عنوان دادستان سابق تهران در پرونده کهریزک در مخالفت نمایندگان بیتاثیر نبوده است.
    سالگرد قتل محسن روحالامینی، امیر جاویدفر و محمد کامرانی سه تن از قربانیان جنایت کهریزک

مرتضوی متهم ردیف اول در جنایات کهریزک محسوب میشود و پرونده وی همچنان باز است. در زندان کهریزک دستکم چهار جوان بازداشتشده در حوادث تابستان سال ۱۳۸۸ زیر شکنجه کشته شدند. اتهامات وی "معاونت در قتل، نقض حقوق شهروندی و هتک حیثیت ناجا" مطرح شده است. از سوی دیگر گفته میشود که مرتضوی اتهاماتی از قبیل "فساد مالی واختلاس" نیز دارد.
    سوا از پیشینهی جزایی مرتضوی، صندوق تامین اجتماعی یکی از سازمانهای بزرگ اقتصادی و اجتماعی در ایران محسوب میشود. این صندوق سالانه حدود دو هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد. سازمان تامین اجتماعی مدیریت امور معیشتی مجموعاَ ۳۳ میلیون کارگر و اعضای خانوادههای آنان را برعهده دارد. بدین دلایل تصدی بر سازمان تامین اجتماعی موضوعی مهم به لحاظ سیاسی و مالی برای جناحهای مختلف حکومتی به شمار میآید.
    در ۲۹ تیرماه امسال در سومین سالگرد کشتهشدگان بازداشتگاه کهریزک، عبدالحسین روحالامینی، پدر محسن روحالامینی یکی از قربانیان فاجعه کهریزک به خبرنگاران گفت که مسئولان قوه قضاییه "بشارت" دادهاند که به پرونده این جنایات به زودی رسیدگی خواهد شد. وی افزود: «برای دادگاه کهریزک روزشماری میکنم.

5. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده است:

پلیس هند پاسداران را مسئول حمله به دیپلماتهای اسرائیلی دانست

نتایج بررسیهای پلیس هند نشان میدهد که اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، مسئولیت طراحی و اجرای حمله تروریستی ماه فوریه در دهلی را بر عهده داشتهاند؛ حملهای که دیپلماتهای اسرائیلی را هدف قرار داده بود.
    روزنامه تایمز هند، بر اساس گزارشی رسمی که روز دوشنبه (۹ مرداد برابر ۳۰ ژوئیه) توسط نیروهای پلیس هند ارائه شده، این اطلاعات را منتشر کرده است. آنطور که در این گزارش آمده، ۵ فرد مظنون به مشارکت در این عملیات تروریستی، با همکاری یک روزنامهنگار هندی به طراحی آن پرداختهاند و یک موتورسوار با چسباندن بمب مغناطیسی ساختهشده به ماشینی در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی، طرح را اجرا کرده است.

بیشتر بخوانید: حمله به سفارتخانههای اسرائیل در هند و گرجستان؛ ایران در مظان اتهام

به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، پلیس بینالمللی (اینترپل) در ماه مارس دستور بازداشت چهار نفر از مظنونان به مشارکت در این عملیات را صادر کرد، اما این نخستین باری است که عضویت آنها در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رسما تایید میشود.

در این حادثه که در نزدیکی کاخ نخستوزیری هند رخ داد، شماری از دیپلماتهای اسرائیلی و بستگان آنها هدف قرار گرفتند. حمله تروریستی نیروهای سپاه در هند، تلفات جانی نداشت، اما به مجروح شدن همسر ۴۲ سالهی یکی از نمایندگان وزارت دفاع اسرائیل منجر شد.

روزنامه تایمز هند اعلام کرده است: «جزئیات بیشتر درباره متهمان با مقامهای ایرانی در میان گذاشته شده است.» متهم و طراح اصلی این عملیات تروریستی، فردی موسوم به هوشنگ افشار ایرانی است که تخصص خود را "ساختوساز" اعلام کرده است. گفته میشود که این شخص در همان زمان، در طراحی چند عملیات تروریستی دیگر در تایلند و گرجستان نیز مشارکت داشته است.

در گزارش پلیس تصریح شده که طراحان این عملیات با ویزای توریستی وارد خاک هند شدند و پس از اجرای عملیات خاک این کشور را ترک کردند. یک ماه پس از وقوع این حادثه، سید محمد کاظمی، روزنامهنگار هندی که با خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا، همکاری داشت، نخستین کسی بود که در ارتباط با این حادثه بازداشت شد.

بنیامین نتانیاهو، نخستوزیر اسرائیل و دیگر مقامهای این کشور از همان زمان ایران و حزب الله لبنان را مسئول این حملات معرفی کرده بودند. تحلیلگران میگویند این اقدامات جمهوری اسلامی، نوعی واکنش تلافیجویانه در برابر ترور سریالی دانشمندان هستهای کشور است؛ ترورهایی که به اعتقاد مقامهای ایرانی از سوی سرویس اطلاعاتی اسرائیل، موساد، طراحی و اجرا میشوند.

7. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده است:

عضو جدید
    تشکر شده 42 بار در 11 ارسال
    دوستان نظری رو این خبر ندارند؟ من میخواستم یه صندوق اجاره کنم اما دل دل میکنم؟ مگه ایمنی اینا چطوریه؟؟ با اثر انگشت نیست باز و بستش؟

سرقت ميلياردي از صندوق امانات بانك
    مردي كه به اتهام سرقت سكه، طلا و جواهرات ميلياردي و ارز سه مشتري از صندوق امانت آنها در يكي از بانكهاي دولتي دستگير شده بود،بزودي در شعبه 1044 مجتمع قضايي قدوسي تهران محاكمه ميشود.

به گزارش جامجم، رسيدگي به اين پرونده شهريور 88 در پي شكايت يك زن تهراني مبني بر سرقت طلا و جواهراتش از صندوق امانات يكي از بانكها در شمال تهران در دستور كار پليس آگاهي تهران قرار گرفت.

شاكي گفت: مدتي پيش براي اطمينان خاطر و جلوگيري از سرقت اموالم، تصميم گرفتم با اجاره صندوق امانات يكي از بانكها در شمال تهران، اسناد ملكي، سكه و طلا و جواهرات خانوادگيام را آنجا نگهداري كنم.

شاكي با اشاره به نحوه سرقت اموالش گفت: چند روز پيش از دزديده شدن اموالم، تعدادي از طلاهايم را از صندوقم برداشتم و دو روز بعد از آن، هنگام گذاشتن بخشي از طلاهايم در صندوق امانت پس از باز كردن در صندوق متوجه سرقت 60 عدد سكه طلا و صندوقچه طلا و جواهراتم به ارزش 800 ميليون تومان شدم.

وي اضافه كرد: بشدت شوكه شده بودم و باور نميكردم اموالم به سرقت رفته است.

با صداي فريادهاي من، يكي از كارمنداني كه مسوول واحد صندوق امانات بانك بود، سراسيمه به من نزديك شد و وقتي ماجرا را براي او بازگو كردم، ادعا كرد حتما اموال را به مكان ديگري انتقال داده و فراموش كردهايد.

در پي اين شكايت، پروندهاي تشكيل و تحقيق در اين باره آغاز شد. در مرحله بعدي، با توجه به اين كه شاكي از كارمند صندوق امانات شكايت كرده بود، زن كارمند بازداشت شد.اين زن در بازجويي پليسي ادعا كرد از سرقت اموال شاكي خبر ندارد.

در حالي كه تحقيق از اين زن ادامه داشت، دو مرد ديگر نيز كه داراي صندوق امانات در همان بانك بودند، با حضور در مركز پليس، شكايتهاي مشابهي را ارائه كردند.

دو سرقت مشابه ديگر از صندوق امانات بانك

يكي از شاكيان كه پزشك بود، درباره نحوه سرقت اموالش گفت: وقتي براي بررسي اموالم به واحد صندوق امانات بانك رفته بودم، متوجه شدم 200 عدد سكه و مقاديري يورو و دلارهايم دزديده شده است.

اين در حالي بود كه كليد را فقط من داشتم و يدك آن در اختيار بانك بود.در ادامه تحقيق معلوم شد، پول و طلاي ميليوني شاكي ديگر نيز از صندوق امانات به طرز مرموزي سرقت شده است.

ماموران با اطلاعات بهدست آمده از شاكيان متوجه شدند، هر سه شاكي در صندوق امانات يك بانك، اموال خود را نگهداري ميكردند و سرقتها در روزهاي متفاوت اتفاق افتاده است.زني كه كارمند بانك بود در بازجويي مجدد ادعا كرد از سرقت اموال دو شاكي ديگر نيز بيخبر است.

دستگيري يک مظنون

به اين ترتيب براي اين زن به اتهام خيانت در امانت قرار قانوني صادر شد، اما تحقيقات پليس براي دستگيري سارق صندوقهاي امانات بانك ادامه داشت تا اين كه تابستان سال گذشته ماموران اطلاع يافتند يك مرد بخشي از اموال دزديده شده را در بازار فروخته است.

به اين ترتيب با مشخص شدن هويت اين مرد، او تحت تعقيب پليس قرار گرفت و در يكي از محلههاي مركزي شهر شناسايي و دستگير شد.

متهم اضافه کرد: به دليل آن که مرتب در محل نگهداري صندوق امانات رفت و آمد مي​کردم در فرصتي که به​دست آوردم اموال مالباختگان را سرقت و اقدام به فروش طلاهاي امانتي کردم.

بنا بر اين گزارش، در پي اظهارات متهم براي او قرار قانوني صادر شد. با پايان يافتن تحقيقات پليسي، پرونده با صدور كيفرخواست براي مرد سارق و كارمند واحد صندوق امانات بانك دولتي به شعبه 1044 مجتمع قضايي قدوسي تهران ارسال شد. قرار است متهمان بزودي محاكمه شوند.
    http://www.boursenews.ir/fa/pages/?cid=72355

عضو فعال آریو آواتار ها
    تشکر شده 27,034 بار در 4,774 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط احمدی 1 نمایش پست ها
    دوستان نظری رو این خبر ندارند؟ من میخواستم یه صندوق اجاره کنم اما دل دل میکنم؟ مگه ایمنی اینا چطوریه؟؟ با اثر انگشت نیست باز و بستش؟

سرقت ميلياردي از صندوق امانات بانك
    مردي كه به اتهام سرقت سكه، طلا و جواهرات ميلياردي و ارز سه مشتري از صندوق امانت آنها در يكي از بانكهاي دولتي دستگير شده بود،بزودي در شعبه 1044 مجتمع قضايي قدوسي تهران محاكمه ميشود.

به گزارش جامجم، رسيدگي به اين پرونده شهريور 88 در پي شكايت يك زن تهراني مبني بر سرقت طلا و جواهراتش از صندوق امانات يكي از بانكها در شمال تهران در دستور كار پليس آگاهي تهران قرار گرفت.

شاكي گفت: مدتي پيش براي اطمينان خاطر و جلوگيري از سرقت اموالم، تصميم گرفتم با اجاره صندوق امانات يكي از بانكها در شمال تهران، اسناد ملكي، سكه و طلا و جواهرات خانوادگيام را آنجا نگهداري كنم.

شاكي با اشاره به نحوه سرقت اموالش گفت: چند روز پيش از دزديده شدن اموالم، تعدادي از طلاهايم را از صندوقم برداشتم و دو روز بعد از آن، هنگام گذاشتن بخشي از طلاهايم در صندوق امانت پس از باز كردن در صندوق متوجه سرقت 60 عدد سكه طلا و صندوقچه طلا و جواهراتم به ارزش 800 ميليون تومان شدم.

وي اضافه كرد: بشدت شوكه شده بودم و باور نميكردم اموالم به سرقت رفته است.

با صداي فريادهاي من، يكي از كارمنداني كه مسوول واحد صندوق امانات بانك بود، سراسيمه به من نزديك شد و وقتي ماجرا را براي او بازگو كردم، ادعا كرد حتما اموال را به مكان ديگري انتقال داده و فراموش كردهايد.

در پي اين شكايت، پروندهاي تشكيل و تحقيق در اين باره آغاز شد. در مرحله بعدي، با توجه به اين كه شاكي از كارمند صندوق امانات شكايت كرده بود، زن كارمند بازداشت شد.اين زن در بازجويي پليسي ادعا كرد از سرقت اموال شاكي خبر ندارد.

در حالي كه تحقيق از اين زن ادامه داشت، دو مرد ديگر نيز كه داراي صندوق امانات در همان بانك بودند، با حضور در مركز پليس، شكايتهاي مشابهي را ارائه كردند.

دو سرقت مشابه ديگر از صندوق امانات بانك

يكي از شاكيان كه پزشك بود، درباره نحوه سرقت اموالش گفت: وقتي براي بررسي اموالم به واحد صندوق امانات بانك رفته بودم، متوجه شدم 200 عدد سكه و مقاديري يورو و دلارهايم دزديده شده است.

اين در حالي بود كه كليد را فقط من داشتم و يدك آن در اختيار بانك بود.در ادامه تحقيق معلوم شد، پول و طلاي ميليوني شاكي ديگر نيز از صندوق امانات به طرز مرموزي سرقت شده است.

ماموران با اطلاعات بهدست آمده از شاكيان متوجه شدند، هر سه شاكي در صندوق امانات يك بانك، اموال خود را نگهداري ميكردند و سرقتها در روزهاي متفاوت اتفاق افتاده است.زني كه كارمند بانك بود در بازجويي مجدد ادعا كرد از سرقت اموال دو شاكي ديگر نيز بيخبر است.

دستگيري يک مظنون

به اين ترتيب براي اين زن به اتهام خيانت در امانت قرار قانوني صادر شد، اما تحقيقات پليس براي دستگيري سارق صندوقهاي امانات بانك ادامه داشت تا اين كه تابستان سال گذشته ماموران اطلاع يافتند يك مرد بخشي از اموال دزديده شده را در بازار فروخته است.

به اين ترتيب با مشخص شدن هويت اين مرد، او تحت تعقيب پليس قرار گرفت و در يكي از محلههاي مركزي شهر شناسايي و دستگير شد.

متهم اضافه کرد: به دليل آن که مرتب در محل نگهداري صندوق امانات رفت و آمد مي​کردم در فرصتي که به​دست آوردم اموال مالباختگان را سرقت و اقدام به فروش طلاهاي امانتي کردم.

بنا بر اين گزارش، در پي اظهارات متهم براي او قرار قانوني صادر شد. با پايان يافتن تحقيقات پليسي، پرونده با صدور كيفرخواست براي مرد سارق و كارمند واحد صندوق امانات بانك دولتي به شعبه 1044 مجتمع قضايي قدوسي تهران ارسال شد. قرار است متهمان بزودي محاكمه شوند.
    http://www.boursenews.ir/fa/pages/?cid=72355
    این مسخره بازیا چیه والا من تو یه شرکت معمولی دارم میرم از تو خیابون دوربین داریم تا داخل شرکت ... اونوقت بانک و همچین جایی یه دوربین نداره ... از عابر بانک میخای پول برداری تمام حرکاتت ضبط میشه ...اونوقت ..
    ریسک از آنجایی ناشی می‌شود که ندانید در حال انجام چه کاری هستید.

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید آریو از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,093 بار در 400 ارسال
    اعزام نیروی پیاده، تانک و سامانه موشکی ترکیه به مرز سوریه؛ ادامه اقدامات تحریکآمیز اردوغان

خبرگزاری فارس: ترکیه در ادامه سیاست تحریکآمیز خود، اعزام واحدهای نظامی به مرز سوریه را ادامه داد و سامانههای موشکی و خودروها و تانکهایی به مرز سوریه اعزام کرد.

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mavi_deniz از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,699 بار در 26,713 ارسال
    احمدی نژاد: مسئله گرانی مرغ، مشکلی نیست

شب گذشته نهاد ریاست جمهوری میزبان رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی بود و نمایندگان بنا بر دعوت ریاست جمهوری در مراسم افطاری احمدینژاد شرکت کردند.

این مراسم با حاشیههایی نیز همراه بود که به شرح ذیل است.

** این نشست بیشتر به عنوان "تعامل دولت و مجلس" تشکیل شده و سخنرانان آن نیز در این مورد سخنرانی کردند.

** در این نشست، محمدرضا فرزین به عنوان اولین سخنران گزارشی از روند اجرای هدفمندی یارانهها ارائه کرده و عنوان میکند که اجرای هدفمندی، تورم را پایین آورده ولی مشکلاتی هم وجود دارد اما این مشکلات دلایلی همچون تحریم و مدیریتهاست.

** علی نیکزاد وزیر مسکن نیز به عنوان دومین سخنران مرام پشت تریبون رفته و از وضعیت اجرای طرح مسکن مهر به دولتیها و مجلسیها گزارش میدهد.

نیکزاد در این باره میگوید که "تعداد واحدهای موجود مسکن مهر نسبت به خانوارها بیشتر است و اجرای پروژههای مسکن مهر موجب شده که جلوی تورم در بخش مسکن گرفته شده و تورم از 12 درصد به 8درصد برسد."

** لاریجانی اولین نماینده مجلس بود که در این نشست سخنرانی کرد؛ وی طی سخنانی خواستار حل مشکلات مردم شد و گفت که راه حل حل مشکلات موجود، حرکت به سمت "اقتصاد مقاومتی" است.

** احمدینژاد هم به عنوان آخرین سخنران نشست مشترک دولت و مجلس، طی سخنانی برای اولین بار درباره گرانی قیمت مرغ اظهارنظر میکند و میگوید که "مسئله گرانی مرغ، یک مسئله زودگذر و قابل حل است البته این مسئله مشکلی نیست چرا که ما مشکلات بزرگتری داریم و باید تلاش کنیم که "همه با هم" مشکلات را حل کنیم.

** نکته دیگر اینکه، لاریجانی یک جمله کوتاه اما معنادار هم خطاب به دولتیها بیان میکند و با اشاره به افطاری دادن دولتیها به نمایندگان میگوید که "شما اطعام مساکین میکنید."

** در این نشست قرار بود که تعدادی از نمایندگان مجلس هم سخنرانی کنند اما به دلیل اینکه احمدینژاد به خاطر کسالت کمی دیر به جلسه آمد، وقتی برای سخنرانی این نمایندگان باقی نماند.

** حضور علی مطهری طراح طرح سوال از رئیس جمهور در مجلس هشتم و مهرداد بذرپاش در این نشست، جالب توجه است.

** با پایان یافتن نشست، دولتیها و بهارستاننشینان به نماز ایستاده و به یکی از روحانیون مجلس اقتدا میکنند.

** حاشیه دیگر اینکه ریاست جمهوری یک نوع غذا برای این مراسم پیش بینی کرده بود و دولت و مجلس شام "بختیاری" خوردند.

** زمانی که نمایندگان مشاهده کردند که شام بختیاری است، برخی از بهارستانیها با مزاح و با اشاره به گرانی مرغ میگویند که "مرغ اینجا هم پیدا میشود."
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

ركود توليد خودرو گريبانگير قطعهسازان؛

۱۸۰ کارگر پیچ کوبان ۳ ماه حقوق دریافت نکردهاند

اين كارخانه به دلیل ناتواني در دریافت بدهیهای معوقه خود از کارخانههای بزرگ خودرو ساز کشور، توانایی پرداخت ۳ ماه حقوق و سایر مزایای قانونی کارگرانش را ندارد.

ایلنا: یک فعال کارگری در مازندران اعلام كرد: ۱۸۰ کارگر کارخانه پیچ کوبان سواد کوه ۳ ماه حقوق دریافت نکردهاند.

نصرالله دریابیگی با اعلام این خبر، به ایلنا گفت: کارخانه پیچ کوبان سوادکوه با داشتن ۱۸۰ کارگر ماهر و متخصص و مدیران مجرب به دلیل ناتواني در دریافت بدهیهای معوقه خود از کارخانههای بزرگ خودرو ساز کشور، توانایی پرداخت ۳ ماه حقوق و سایر مزایای قانونی کارگرانش را ندارد.

دبير خانه كارگر مازندران معوقات مالی این واحد تولیدی را بیش از ۵ میلیارد تومان ذکر کرد و افزود: مشکلات این واحد خصوصی، قطع یارانههای بخش تولید در پي اجراي قانون هدفمندي يارانهها، کاهش تولیدات خودرو، بدهیهای کارخانههای خودرو ساز و مشکلات نقدینگی و در نهایت واردات بیرویه عنوان ميشود.

او با بیان اینکه واردات بیرویه کالاهای چینی سبب کاهش اشتغال و بحران واحدهای تولیدی شده است، تصریح کرد: متولیان این بخش با واردات کالاهای مشابه که در داخل کشور نیز تولید میشوند زمینه اشتغال کارگران چینی و سود دهی واحدهای تولیدی آن کشور را فراهم کردهاند.

دبیراجرایی خانه کارگر مازندران در خاتمه اظهار داشت: با وجود بحرانهای کارگری و افزایش تورم، کارگران سراسر کشور از جمله کارگران مازندرانی از دولت انتظار حمایتهاي غير نقدي را دارند.

15. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

کاردار سوریه در بریتانیا استعفا داد

وزارت امور خارجه بریتانیا با انتشار بیانیه ای از استعفای یکی از دیپلمات های ارشد سوریه در لندن خبر داده است.

در این بیانیه آمده است که خالد الایوبی، کاردار سوریه در بریتانیا گفته است که دیگر نمی خواهد نماینده دولتی باشد که به خشونت و اقدامات سرکوبگرانه علیه مردم دست می زند.
    این اقدام در حالی صورت گرفته که ارتش سوریه اعلام کرده که پس از درگیری های سنگین شب گذشته موفق به بازپس گیری مناطقی در شهر حلب شده که در کنترل مخالفان دولت بوده است.
    در همین حال فرانسه که قرار است روز چهارشنبه اول اوت ریاست دوره ای شورای امنیت سازمان ملل متحد را برعهده بگیرد خواستار برگزاری نشستی اضطراری تا پایان هفته جاری در مورد اوضاع سوریه شده است.
    لورن فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه گفته است که ضروری است نشستی اضطراری برای متوقف کردن ادامه کشتارها توسط دولت بشار اسد فورا برگزار شود

17. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 52 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 52 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها