نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 1425 از 5202 نخست ... 425925132513751415142214231424142514261427142814351475152519252425 ... آخرین
نمایش نتایج: از 14,241 به 14,250 از 52011

موضوع: اخبار

عضو فعال
    تشکر شده 1,093 بار در 400 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط پرستو نمایش پست ها
    دفتر اردوغان خبر داد:
    حمله ارتش ترکیه به خاک سوریه

دفتر رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه با صدور بیانیه ای اعلام کرد ارتش این کشور ، امروز چهارشنبه مناطقی را در خاک سوریه ، مورد هدف قرار داد.

حمله ارتش ترکیه به اهدافی در مرز با سوریه ؛
    اردوغان بهانه حمله ناتو به سوریه را فراهم کرد؟
    بند پنجم پیمان ناتو نیز میگوید که حمله به یکی از اعضا، حمله به کلیه اعضا به شمار میرود ، انتظار می رود ترکیه از این اتفاق به عنوان فرصتی برای حمله به سوریه بهره برداری کند.
    پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

عضو فعال
    تشکر شده 3,620 بار در 859 ارسال
    نسخه چاپيارسال به دوستان
    انتظار مردم برای شنیدن اخبار امیدوار کننده
    آقای اژهای! مردم منتظر معرفی اخلالگران بازار ارز هستند

خبرگزاری فارس: همان گونه که در پرونده عاملان فساد 3 هزار میلیاردی، قوه قضائیه برخوردی سریع و قاطع داشت، مردم منتظرند تا در موضوع برخورد با اخلال گران بازار ارز نیز مثل همیشه اخبار امیدوار کننده ای از سخنگوی قوه قضائیه بشنوند.
    خبرگزاری فارس: آقای اژهای! مردم منتظر معرفی اخلالگران بازار ارز هستند

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، یک سال از زمانی که رئیس جمهور اعلام کرد که دلار کاغذی است که ارزش آن به یک هزار تومان هم نمیرسد، گذشته است و این روزها شاهد تلاطم شدیدی در بازار ارز هستیم.

گذشته از اظهارنظرهای مختلفی که در این روزها درباره تلاطم بازار ارز و سکه صورت گرفته و اکثر آنها افسارگسیختگی این بازار را ناشی از عدم اتخاذ تدابیر لازم از سوی دولت میدانند اما ورود دلالان و اخلالگران به این موضوع، امری است که تمام کارشناسان هم به آن اذعان دارند.

اتخاذ تدابیر لازم و کنترل بازار برای پایین آوردن قیمت ارز و سکه و به تبع آن کاهش قیمت کالاهای مورد نیاز شهروندان در سطح بازار موضوعی است که نیازمند کنار گذاشتن اختلافات و دودستگیها بین دولت، مجلس و قوه قضاییه است اما مقوله برخورد با اخلالگران باید از سوی مراجع قضایی، انتظامی و امنیتی صورت بگیرد.

مسئولان قضایی بارها اعلام کردهاند که در رابطه با افزایش قیمت ارز و سکه اخلالگران را شناسایی و قطعاً به اتهامات آنها رسیدگی میکنند.

در جریان برگزاری همایش سالانه و گرامیداشت هفته قوهقضاییه در مشهد نیز یک مسئول قضایی اعلام کرده بود که در این زمینه 4 متهم اصلی شناسایی و دستگیر شدهاند و تحقیقات از آنها ادامه دارد.

اما بعد از گذشت یک سال از آغار روند صعودی قیمت ارز و سکه در بازار و چند ماه از اعلام خبر برخورد با اخلال گران، همچنان بازار ارز و سکه مواج است.

آقای محسنیاژهای، دادستان کل کشور و سخنگوی قوهقضاییه است که در کنار این عناوین در شورای پول و اعتبار هم عضویت دارد و قطعاً باید در این زمینه هم مانند پرونده فساد 3 هزار میلیارد تومانی حرفهای زیادی برای گفتن داشته باشد.

وزیر سابق اطلاعات که در حال حاضر هم در حوزه قضایی و هم در حوزه اقتصادی صلاحیت و قابلیت اظهارنظر دارد، قطعا" بر این نکته واقفند که اخلال در نظام اقتصادی و زندگی مردم از طریق ایجاد نوسان در بازار، نه تنها در حوزه ارز و سکه، بلکه در خردترین واحدهای اقتصادی هم که شاید با ارز ارتباطی نداشته باشند، خطرات متعددی را رقم زدهاند و آنها را به ورطه تعطیلی کشانده اند.

آقای اژه ای!شما که به اتهامات مهآفرید با حجم 3 هزار میلیارد تومان به سرعت رسیدگی کردید و این سرعت در رسیدگی بینظیر و کم سابقه بوده است، آیا تصمیمی هم برای معرفی اخلالگران در بازار ارز و سکه دارید؟

مردم منتظرند تا همچون همیشه از سخنگوی قوه قضائیه، اخبار امیدوارکننده ای بشنوند.

3. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید بورس دوست از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 1,093 بار در 400 ارسال
    این خبر تکمیل می شود
    ادامه حملات توپخانه ترکیه به خاک سوریه
    این منابع اضافه کردند: منطقه تل ابیض، محل شلیک گلوله های خمپاره ای دیروز چهارشنبه به سمت منطقه مسکونی در ترکیه بود.
    منابع امنیت ترکیه گفته اند ارتش این کشور بامداد امروز پنجشنبه، بمباران منطقه تل ابیض واقع در 10 کیلومتری عمق خاک سوریه را از سرگرفت.

به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، ارتش ترکیه دیروز چهارشنبه هم این منطقه را مورد حمله توپخانه قرار داده بود. این برای نخستین بار از آغاز بحران در سوریه در 18 ماه گذشته تاکنون است که ارتش ترکیه، مواضعی در خاک سوریه را هدف قرار می دهد.

5. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mavi_deniz از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر فعال
    تشکر شده 3,715 بار در 714 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط mavi_deniz نمایش پست ها
    این خبر تکمیل می شود
    ادامه حملات توپخانه ترکیه به خاک سوریه
    این منابع اضافه کردند: منطقه تل ابیض، محل شلیک گلوله های خمپاره ای دیروز چهارشنبه به سمت منطقه مسکونی در ترکیه بود.
    منابع امنیت ترکیه گفته اند ارتش این کشور بامداد امروز پنجشنبه، بمباران منطقه تل ابیض واقع در 10 کیلومتری عمق خاک سوریه را از سرگرفت.

به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، ارتش ترکیه دیروز چهارشنبه هم این منطقه را مورد حمله توپخانه قرار داده بود. این برای نخستین بار از آغاز بحران در سوریه در 18 ماه گذشته تاکنون است که ارتش ترکیه، مواضعی در خاک سوریه را هدف قرار می دهد.

ترکیه به تنهایی جء ده قدرت برتر نظامی دنیاست، ناتو هم که پشتیبانش باشه حرفی برا گفتن باقی نمیمونه ، بلند مدت رویای برپایی امپراطوری عثمانی ودر کوتاه مدت در دست گرفتن رهبری بلا منازع جهان اسلام رو در سر میپرورانه،
    باور اینکه سوریه و در اصل ایران به عنوان متحد استراتژیک و بزرگترین مانع تحقق رویاهای بلند پروازانه ترکیه در این اوضاع بهانه اغاز ماجراجویی ترکها را جور کند با عقل نمیسازد،

با احتمال زیاد ترکها درگیر ماجرایی میشوند که پایانش نه ایجاد امپراطوری عثمانی که اغاز نبرد تمدنهای سامویل هانتینگتون خواهد بود و ترکها به اجبار در میانه نبرد مجبور به تغییر موضع خواهند بود

7. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید کیان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مات آواتار ها
    تشکر شده 13,899 بار در 4,563 ارسال
    صادق زیباکلام در گفتگو با عصر ایران:
    احمدی نژاد در پی تطهیر خودش است / همین طور ادامه بدهد مجلس برکنارش می کند
    خیلی از چپ های دهه 60، در دهه هفتاد به اشتباه بودن کارهای قبلی شان پی بردند. من معتقدم آقای هاشمی امروز واقعاً طرفدار دموکراسی است. حالا اگر ما روزی درباره احمدی نژاد هم به چنین نظری برسیم،همان طور که هاشمی،خاتمی و تاج زاده و حجاریان را به عنوان اشخاص دموکراسی خواه پذیرفتیم،احمدی نژاد را هم می پذیریم. ولی یک "اگر" بزرگ وجود دارد و آن اینکه، ما باید به یقین برسیم که احمدی نژاد دموکراسی خواه شده است.

عصر ایران ؛ هومان دوراندیش - صادق زیباکلام، صادقانه می گوید که سخنان محمود احمدی نژاد در نشست خبری اخیرش، برایش عجیب و مساله ساز بوده است. او به احمدی نژاد سوءظن دارد و نمی تواند بپذیرد کشتیبان دولت را سیاستی دگر آمده و احمدی نژاد پس از بازگشت از آمریکا، از اقتدارگرایی دست شسته و به آزادیخواهی روی آورده است. با این حال، زیباکلام تاکید می کند که اگر مطمئن شود احمدی نژاد از سر اعتقاد سخنان دموکراتیک می گوید، در حمایت از او تردید نخواهد کرد. متن زیر، گفتگویی است با صادق زیباکلام درباره سخنان سوال برانگیز احمدی نژاد در دومین سه شنبه مهر ماه 1391.

محمود احمدی نژاد در نشست خبری اخیرش، پاره ای از خط قرمزهای اصولگرایان را پشت سر گذاشت. مثلاً صریحاً از تاثیرگذاری تحریم ها سخن گفت و از حضور نظامیان در سیاست انتقاد کرد. به نظر شما، چرا او چنین کاری کرد؟

دلیل حملات وی ناشی از این واقعیت است که آنها هم حملاتی را به احمدی نژاد کرده اند. مثلاً زمانی که آقای احمدی نژاد در نیویورک بود، آقای جوانفکر که جزو حلقه اصلی یاران احمدی نژاد است، روانه زندان شد.

انتقادات او تا حدودی قابل پیش بینی بود؛ زیرا اصولگرایان سنتی، هیچ وقت حاضر نشده اند بحران اقتصادی پدیدآمده در کشور را با تحریم ها مرتبط بدانند و همیشه مشکلات اقتصادی را به پای بی کفایتی های دولت احمدی نژاد گذاشته اند. بنابراین عجیب نبود که احمدی نژاد بالاخره به آنها بگوید مردم نمی دانند تحریم ها چه تبعاتی داشته، ولی شما که از آثار تحریم ها باخبرید. پس چرا دائماً مرا مقصر وضع اقتصادی کشور می دانید؟

به نظر من، حقیقت چیزی است مابین حرف اصولگریان و حرف احمدی نژاد. تحریم ها بالاخره تاثیرگذار بوده است و این واقعیت را نمی توان کتمان کرد؛ اما سیاست های اقتصادی احمدی نژاد هم پخته و عالمانه و مدبرانه نبوده است. سیاست های اقتصادی احمدی نژاد در سال های 84 و 85 هم درست نبود. اما در آن سال ها، تمام اصولگرایان احمدی نژاد را تایید می کردند. آن موقع آقای احمدی نژاد برای اصولگرایان بت بود و ماه شب چهارده! اما بعد از وقایع اردیبهشت 1390، احمدی نژاد این ویژگی ها را از دست داد.

به نظر می رسد احمدی نژاد دیگر رسماً در برابر کانون های اصلی قدرت قد علم کرده است. فکر می کنید این مساله چه پیامدهایی در هفت-هشت ماه آینده داشته باشد؟

اگر آقای احمدی نژاد به این روند ادامه دهد، قطعاً مجلس نهم رای به عدم کفایت احمدی نژاد می دهد و او را حتی ماهها قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آینده، برکنار می کند.

خود احمدی نژاد هم قطعاً می داند که اگر همین طور پیش برود عزل می شود. پس چرا او در نشست خبری اش چنان سخنانی گفت؟

دو تا حدس می توانم بزنم. یکی اینکه احمدی نژاد می خواهد با درافتادن با اصولگرایان، در این پرده آخر ریاست جمهوری اش مثل یک قهرمان از صحنه خارج شود. او می داند که اگر اصولگرایان او را کنار بگذارند ، از نظر بسیاری از اقشار و لایه های مردم، یک قهرمان قلمداد خواهد شد. علیرغم عملکردش در چهار سال نخست ریاست جمهوری اش برکناری احمدی نژاد از سوی مجلس، نوعی تطهیر برای اوست.

اما حدس دوم من این است که احمدی نژاد چون نقاط ضعفی را از اصولگرایان در دست دارد، شاید فکر نمی کند که آنها به سادگی بتوانند او را کنار بگذارند.

فرض کنید مجلس احمدی نژاد را عزل کند. او دیگر به عنوان رئیس جمهور تریبونی نخواهد داشت.

من دقیقاً نمی دانم که احمدی نژاد چه چیزهای را می خواهد افشا کند. اگر بخواهند او را عزل کنند، مسلماً او تریبون نماز جمعه را در اختیار نخواهد داشت، در صدا و سیما هم نمی تواند حرفی بزند و روزنامه ایران را هم از او می گیرند. اما اگر واقعاً کار به چنین رویارویی و ستیزی برسد، احمدی نژاد در این عصر ماهواره و اینترنت، می تواند حرفهایش را به اشکال دیگر به اطلاع مردم برساند.

البته منظور من افشاگری در مقام رئیس جمهور بود. اما جدا از این، قهرمان شدن علیرغم پایان عمر سیاسی اش در نظام جمهوری اسلامی، چه فایده عینی ای می تواند برای احمدی نژاد داشته باشد؟

فایده عینی چندانی برایش نخواهد داشت ولی به هر حال، این هم انگیزه ای است که او می تواند داشته باشد. البته هیچ چیز قطعی نیست و این صرفاً یک گمانه زنی است. البته فارغ از تلاش ما برای کشف انگیزه های احمدی نژاد، به این نکته هم می توان اشاره کرد که شاید او دلیل و انگیزه خاصی نداشته باشد و اساساً به لحاظ روحی، انسانی است که به راحتی تسلیم نمی شود و مقاومت می کند.

من این را قبلاً هم گفته ام که آقای احمدی نژاد به هیچ وجه مثل خاتمی و هاشمی رفسنجانی نیست که در برابر همه اقداماتی که برایشان ناخوشایند بود، سکوت کردند و چیزی نگفتند.

افزایش تقابل احمدی نژاد و اصولگرایان، چه پیامدهایی برای نیروهای دموکراسی خواه جامعه ایران می تواند در بر داشته باشد؟

این تقابل در مجموع ضربه ای جدی به اصولگریان می زند و این امر باعث تضعیف قدرت اصولگرایان خواهد شد و اصلاح طلبان می توانند از این شکاف و اختلاف می توانند استفاده کنند.

چه استفاده ای می توانند بکنند؟

برای تثبیت وضعیت خودشان می توانند از این فضا استفاده کنند. در عین حال این خطر هم وجود دارد که جریانات رادیکال و افراطی اصولگرایان، در میانه دعوای خودشان با احمدی نژاد، تعدادی از اصلاح طلبان را هم زیر دست و پا له کنند. ولی حتی اگر چنین شود، این امر متعلق به دوره ای کوتاه مدت خواهد بود. در بلندمدت، شکاف احمدی نژاد و اصولگریان، به نفع اصلاح طلبان خواهد بود.

به نظر می رسد که موضع گیری احمدی نژاد در حوزه های فرهنگ، سیاست داخلی و سیاست خارجی - ولو با هر انگیزه ای - تا حدی به نظر نیروهای دموکراسی خواه جامعه ایران نزدیک شده است. با این نظر موافقید؟

احمدی نژاد در همین مصاحبه، از بسته شدن روزنامه شرق اظهار تاسف کرد و وزیر ارشاد را مورد شماتت قرار داد. به نظر من، این موضع گیری کمی نبود. این موضع گیری، چیزی است که آدم از یک رئیس جمهور اصلاح طلب انتظار دارد. موضع گیری های احمدی نژاد در قبال حل و فصل روابط ایران و آمریکا هم تقریباً عین موضع آقای هاشمی بود.

منتقدین احمدی نژاد در بین اقشار مدرن جامعه ایران، می گویند موضع گیری های آزادیخواهانه احمدی نژاد، قلابی است و اصالت ندارد. نظر شما درباره این انتقاد چیست؟

برای من، ابراز این نظرات از سوی احمدی نژاد مهم است. ما در دل و ذهن احمدی نژاد نیستیم و نمی دانیم که او چقدر به این حرفها اعتقاد دارد. ما به برخی امور اطمینان داریم. مثلا مطمئن هستیم که احمدی نژاد اهل کار تیمی، احترام گذاشتن به نظرات دیگران، انتقادپذیری و تشریک مساعی نیست. سابقه هفت سال مدیریت او موید تک روی و قدرت طلبی اوست.

شما اصالت تغییر احمدی نژاد در چه حوزه هایی را باور می کنید؟

من باور نمی کنم که احمدی نژاد از توقیف روزنامه شرق ناراحت شده باشد. پس چرا او چنین اظهار نظری می کند؟ زیرا می داند که با اظهار تاسف از توقیف روزنامه شرق، می تواند اقشار و لایه های مهمی از جامعه را با این سوال مواجه کند که چرا احمدی نژاد چنین گفت.

قطعاً کسانی که در سال 76 به خاتمی رای دادند، به صرف این اظهار تاسف احمدی نژاد، نمی توانند همه هفت سال گذشته را فراموش کنند و بگویند احمدی نژاد نلسون ماندلا و واسلاو هاول شده است!

اما به نظر من، تداوم این قبیل موضع گیری های احمدی نژاد، اصلاح طلبان را در وضع دشواری قرار می دهد. اصلاح طلبان در این صورت با این سوال مواجه می شوند که چه باید بکنند؟ باید از احمدی نژاد حمایت کنند یا نه؟

در صورت تداوم این موضع گیری ها، به نظر شما، اصلاح طلبان چه باید بکنند؟

من فکر می کنم اگر مواضع جدید احمدی نژاد ادامه و توسعه یابد، این امر برای اصلاح طلبان مشکل ساز می شود؛ زیرا آنها نمی توانند رویشان را به دیگر سو بکنند و بگویند این دعوا ربطی به ما ندارد.

احمدی نژاد
    اگر اصلاح طلبان از شما مشورت بخواهند، چه مشاوره ای به آنها می دهید؟

برای خود من هم این سوال برای اولین بار مطرح می شود. من به عنوان یک اصلاح طلب این واقعیت را می بینم که یک فرد سیاسی منصب دار، مواضعی مترقی اتخاذ می کند. ممکن است آقای احمدی نژاد در سخنرانی بعدی اش به قوه قضاییه بگوید پرونده کوی دانشگاه، که آن طور به خاک و خون کشیده شد، به کجا رسید؟ و یا پرونده کهریزک چه شد؟

اگر احمدی نژاد چنین حرفهایی بزند، من علی القاعده باید از او حمایت کنم. اما مشکل من این است که این حرف را کسی می زند که عامل کهریزک را به عنوان رئیس سازمان تامین اجتماعی منصوب کرده است.

به همین دلیل است که من فکر می کنم موضع گیری های جدید احمدی نژاد، ما و اصلاح طلبان را دچار نوعی پارادوکس می کند. اگر او با همین روند پیش بیاید، ما تا کجا می توانیم بگوییم احمدی نژاد به این حرفها اعتقادی ندارد و فقط چون با اصولگرایان درافتاده است، چنین حرفهایی می زند؟

به نظر شما، احمدی نژاد الان جزو مخالفان سرسخت دموکراسی در ایران است؟

من همچنان احمدی نژاد را یکی از بزرگترین موانع دموکراسی در ایران می دانم. من حتی اگر ناطق نوری در انتخابات کاندیدا شود، از ناطق حمایت می کنم و همچنان به احمدی نژاد بی اعتماد هستم.

منظور من احمدی نژاد در مقایسه با اصولگرایان بود نه در مقایسه با ناطق نوری.

بله، اگر احمدی نژاد را نه در برابر ناطق نوری بلکه در برابر جریانات تندرو اصولگرا ببینیم، این سوال پیش می آید که ما اصلاح طلبان چه باید بکنیم؟ من معتقدم احمدی نژاد در چنین شرایطی، باز هم یک مورد تردید و سوءظن ما باشد و نباید به راحتی او را یک دموکراسی خواه قلمداد کنیم.

آیا کمتر بودن فاصله احمدی نژاد جدید با ارزش های دموکراتیک، نمی تواند مجوز حمایت اصلاح طلبان از ایستادگی او در برابر اصولگریان باشد؟

اگر این سوال را از ماکیاولی بپرسید، پاسخش مثبت است! ولی اگر از من این سوال را بپرسید، من می گویم واقعاً نمی دانم که آیا حمایت از احمدی نژاد در برابر جریان های رادیکال تر از او، کار درستی است یا نه.

در سال 1974 مردم پرتغال از نظامیان آن کشور، که در برابر سالازار قد علم کردند، حمایت کردند. به نظر شما، کنش سیاسی مردم پرتغال ماکیاولیستی بود؟

به نظر من، کنش مردم پرتغال درست بود. این مثال تا حدی متفاوت است. خیلی از آن نظامیان، علیرغم اینکه جزو ارتش رژیم فاشیستی و دست راستی سالازار بودند، از مدتها قبل، واجد رگه هایی از آزادیخواهی و دموکراسی خواهی شده بودند. من قبول دارم که تداوم مواضع دموکراسی خواهانه احمدی نژاد، اصلاح طلبان را در موضع دشواری قرار می دهد.

انگار پذیرش رگه هایی از آزادیخواهی در نظر و عمل احمدی نژاد، شجاعت می خواهد. یعنی کار آسان، نپذیرفتن این امر و تداوم انتقاد اصلاح طلبان از احمدی نژاد است.

بله. ولی سوال اساسی این است که آیا این کار ما درست است؟ اگر موضع گیری های دموکراسی خواهانه احمدی نژاد تداوم یابد و این موضع گیری ها به نفع جنبش دموکراسی خواه ایران تمام شود، آیا درست است که ما از احمدی نژاد حمایت نکنیم؟

اگر کسی قبلاً آدم خوبی نبوده باشد ولی الان کارهای خوبی انجام دهد، آیا ما باید به دلیل رفتار گذشته اش، رفتار امروز او را انکار کنیم و او را نپذیریم؟

مردم ایران از جایی به بعد پذیرفتند که جریان چپ اسلامی دهه 60 و هاشمی رفسنجانی اقتدارگرا، تغییر کرده اند و دیگر خواستار مناسبات دموکراتیک هستند. ممکن است نگاه مردم به احمدی نژاد هم این گونه تغییر کند؟

فرض من بر این است که خیلی از چپ های دهه 60، در دهه هفتاد واقعاً به اشتباه بودن کارهای قبلی شان پی بردند. من واقعاً معتقدم آقای هاشمی امروز واقعاً طرفدار دموکراسی است.

حالا اگر ما روزی درباره احمدی نژاد هم به چنین نظری برسیم، همان طور که هاشمی و چهره های جریان چپ اسلامی را به عنوان اشخاص دموکراسی خواه پذیرفتیم، باید احمدی نژاد را هم به عنوان یک فرد خواستار دموکراسی بپذیریم. ولی در این جا یک "اگر" بزرگ وجود دارد و آن اینکه، ما باید به یقین برسیم که احمدی نژاد دموکراسی خواه شده است.

اگر من از هاشمی و چپ های دهه 60 دفاع می کنم، دلیلش این است که الان یقین دارم آنها دموکراسی خواه هستند. اگر روزی درباره احمدی نژاد هم به چنین باوری برسم، از او حمایت می کنم. دغدغه من دموکراسی است نه پیشینه افراد.

اگر من یقین پیدا کنم که اظهار تاسف احمدی نژاد از بسته شدن روزنامه شرق، از روی تاکتیک و فریبکاری نیست، با تمام وجود از دفاع می کنم چرا که چنین احمدی نژادی در حال کمک به تحقق دموکراسی است.

احمدی نژاد الان منتقد برخی از اقدامات و سخنان گذشته اش است. مثلاً پذیرفته است که انحلال هیات نظارت بر قانون اساسی، که از سوی خاتمی تاسیس شد، اقدام اشتباهی بوده است. همچنین در آمریکا تلویحاً گفت که انکار هولوکاست، سخن درستی نبوده است.

اگر این روند ادامه پیدا کند، ما دقیقاً به همان دلیلی که هاشمی رفسنجانی و خاتمی و تاج زاده و حجاریان و همه کسانی را که در دهه 60 اقدامات غیردموکراتیکی را مرتکب شده بودند، بخشیدیم و دموکراسی خواهی آنها را پذیرفتیم، باید بپذیریم که احمدی نژاد هم دموکراسی خواه شده است.
    الماس را جز در قعر زمین نمیتوان یافت و حقایق را جز در اعماق فکر نمی توان کشف کرد.(ویکتور هوگو)
    اگر می خواهی بنده کسی نشی بنده هیچ چیز مشو.(ژاک دوال)
    اعتماد به نفس را از شیر بیاموزید اوبا خودش یکدل است و هرگز تضاد در او راه ندارد.

9. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (27) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 63,384 بار در 15,430 ارسال
    ترکیه بمباران خاک سوریه را ادامه میدهد

دولت ترکیه امروز نیز به حملات توپخانه ای خود به خاک سوریه ادامه داد. نیروهای نظامی ترکیه در پاسخ به حملات خمپاره ای که از خاک سوریه به این کشور صورت گرفت، از روز چهارشنبه حملات توپخانه ای را آغاز کردند که این حملات امروز نیز ادامه یافت، همچنین وزیر امور خارجه امریکا نیز نسبت به این حملات ابراز «خشم» کرد.
    بنا بر گزارش های تایید نشده، چندین سرباز سوری شب گذشته طی حملات توپخانه ای ترکیه به سوریه در نزدیکی مرز «تل البیاد» بین دو کشور کشته شدند.
    به گزارش رادیو بین المللی فرانسه، این در حالی است که هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه ایالات متحده امریکا نیز اعلام کرد حملات خمپاره ای از سوی سوریه به خاک ترکیه موجب «خشم» است.
    وی در این زمینه گفت: ما از این که سوری ها حملاتی به سمت دیگر مرز داشته اند خشمگین هستیم، همچنین از دست رفتن جان چن نفر در ترکیه بر اثر این حملات باعث ناراحتی است. ما در حال همکاری با دوستان ترکمان هستیم، من با وزیر امورخارجه ترکیه در این مورد گفتگو خواهیم کرد.»

بنا بر اعلام رسانه های ترک زبان، دولت این کشور انتظار دارد، پارلمان این ترکیه، اجازه عبور از مرز و عملیات نظامی در خاک این کشور را صادر کند.
    بنا بر این گزارش رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه پیش از این اعلام کرده بود، این حملات در پی شناسایی توسط رادارهای این کشور صورت گرفته است.
    همچنین بولت آرنیک معاون نخست وزیر این کشور نیز اعلام کرده بود: حمله ای به خاک ترکیه صورت گفته و چندین شهروند، جانشان را از دست داده اند مطمینا بر اساس قوانین بین المللی پاسخی به این حملات داده خواهد شد، اما این پاسخی کورکورانه و بر اساس خشم نخواهد بود، ما بر آنیم که از حقوق خود دفاع کنیم و از حملاتی که به خاک ما میشود و باعث مرگ شهروندان ماست جلوگیری کنیم.
    لازم به یادآوری است روز چهارشنبه خمپارههای شلیکشده از خاک سوریه پنج در ترکیه کشته برجای گذاشت.
    خبرگزاری ها محل اصابت این خمپاره را شهر «آقجاقلعه» در جنوب ترکیه ذکر کرده و گزارش داده است قربانیان یک مادر و چهار فرزند وی بودهاند.
    The greater the risk ، The greater the reward

هر چقدر ریسک بزرگتری کنی ، پاداش بزرگتری بدست میاری

11. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده است:

شبکه ایران:

احمدینژاد از زندان اوین بازدید میکند

وبسایت خبری شبکه ایران، وابسته به موسسه دولتی ایران، در خبری اعلام کرد که محمود احمدینژاد، قصد دارد از زندان اوین بازدید کند.
    شبکه ایران به نقل از یک منبع آگاه که نامی از وی نبرده، روز چهارشنبه، ۱۲ مهر، نوشت: «رئیس جمهور قصد دارد بزودی از زندان اوین بازدید نماید.»
    شبکه ایران میافزاید در این برنامه «رئیس جمهور از همه بندها و بخش های زندان اوین بازدید خواهد کرد.»
    به گزارش رادیو فردا، این خبر در حالی منتشر شده است که علیاکبر جوانفکر، مشاور رسانهای محمود احمدینژاد و مدیرعامل موسسه ایران در زندان اوین به سر میبرد.

علیاکبر جوانفکر روز پنجم مهرماه همزمان با سخنرانی محمود احمدینژاد در منزلش برای اجرای حکم بازداشت شد.

محمود احمدینژاد در کنفرانس خبری روز سهشنبه خود، ضمن اینکه وعده داد بود این مسئله را پیگیری میکند، اظهار داشت: «لابد ضرورت خیلی مهمی بود که ۱۰ دقیقه مانده به سخنرانی رئیس جمهوری در مجمع عمومی سازمان ملل آقای جوانفکر را دستگیر کردند.»
    وی افزود: «این کار اصلا کار خوبی نبود و من از این مسئله متاسفم و حتما خودشان هم متوجه شدند که این کار جز آنکه به خبر اول رسانهها تبدیل شود فایدهای نداشته است.»

دادگاه کیفری استان تهران در ۲۵ آبان ماه سال گذشته، علی اکبر جوانفکر را به تحمل شش ماه حبس تعزیری به اتهام «نشر مطالب خلاف موازین اسلامی» و شش ماه حبس تعزیری دیگر به اتهام «انتشار مطالب خلاف عفت عمومی» محکوم کرده بود.

شبکه ایران به نقل از منبع آگاه خود نوشته است که هدف از بازدید محمود احمدینژاد از زندان اوین «آگاهی رئیس جمهور از وضعیت زندانها، بررسی راهکارهای عملی جهت تعامل و همکاری بهتر قوای مجریه و قضائیه جهت بهبود وضعیت زندانها، آگاهی از مشکلات زندانیان بویژه زندانیان مالی و دیه و… » است.

شبکه ایران به نقل از این منبع آگاه میافزاید پیش بینی میشود این بازدید بزودی انجام شود.

13. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

در پاسخ به شلیک خمپاره از سوی نیروهای سوری و مرگ پنج غیر نظامی ترک

ترکیه به دستور اردوغان سوریه را گلوله باران کرد

ترکیه در پاسخ به شلیک خمپاره از طرف نیروهای سوری اهدافی را در سوریه بمباران کرد.
    به گزارش خبرگزاری فرانسه اردوغان به تلافی شلیک خمپاره که به مرگ پنج غیر نظامی ترک منجر شد به ارتش کشورش دستور داد اهدافی را در خاک سوریه با توپخانه بمباران کند.
    اردوغان در بیانیه ای که در همین زمینه صادر کرد اشاره کرده سفرای کشورهای عضو ناتو که ترکیه نیز عضوی از آن محسوب می شود برای بررسی وضعیت به وجود آمده جلسه اضطراری تشکیل دادند .
    رئیس جمهور ترکیه در بیانیه اش تاکید کرده کشورش اجازه نخواهد داد تحرکات سوریه امنیت ملی ترک ها را در معرض خطر قرار دهد.
    اردوغان همچنین از وزیر امور خارجه دولتش خواسته از دبیر کل ناتو درخواست کند هر چه سریع تر جلسه این شورا را برگزار کند.
    عصر روز چهارشنبه نیروهای سوری با شلیک چند خمپاره به یک روستای واقع در مرز دو کشور پنج غیر نظامی را کشتند و ده تن دیگر را زخمی کردند.

15. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده است:

پاسخ شهرداری به سخنان احمدی نژاد

کدام درختان بریده شده اند؛ نام بلوار را بدهید

روابط عمومی شهرداری تهران نسبت به اظهارات روز گذشته محمود احمدی نژاد در نشست خبری دیروز واکنش نشان داد. احمدی نژاد در نشست خبری خود از قطع شدن درختان قدیمی در یک بلوار خبر داد.
    به گزارش مهر، متن نامه روابط عمومی شهرداری تهران خطاب به شیخان رئیس مرکز ارتباطات و اطلاعات و تبلیغات دفتر احمدی نژاد به این شرح است:

جناب آقای شیخان
    ریاست محترم مرکز ارتباطات و اطلاعات و تبلیغات ریاست جمهوری
    سلام علیکم
    هماهنگونه که مستحضرید ریاست محترم جمهور جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد در بخشی از سخنان خود در نشست خبری روز سه شنبه مورخ ۱۱/۷ /۱۳۹۱ بر اساس متن پیاده شده از فیلم نشست مذکور مطالبی به شرح ذیل مطرح فرموده بودند:
    “همین امروز از یک بلواری رد میشدیم که پر از درخت های قدیمی بود، پریروز رد می شدیم، امروز هم رد شدیم همه درخت ها را برداشتند برای خیابان کشی، یک خبر منتشر نمی شود”.
    با توجه به اینکه ابعاد موضوع از سوی رئیس جمهور محترم در حدی ارزیابی شده که طرح آن را در سطح ملی ضروری دانسته اند، خواهشمند است آدرس بلواری که در تاریخ مورد اشاره ایشان(یکشنبه مورخ ۹/۷/۹۱ تا سه شنبه ۱۱/۷/۹۱ ) درختان قدیمی آن برای تعریض خیابان برداشته شده به منظور پیگیری های بعدی به این اداره کل ارسال گردد.

17. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال Dr.boursi آواتار ها
    تشکر شده 9,118 بار در 1,609 ارسال
    خونه خاله کدوم وره؟ شنبه باید به سخنان کلینتون توجه کرد یا بسته بودن بازار چهارشنبه و یا حمله خمپاره ای ترکیه به سوریه؟ چراغ بورس سسبزه یا قرمز؟؟؟
    بعد از گرفتن دکترا من دارم ماهی گیر میشم !!!

لذتی که در خرید سهم در منفی هست، در بخشش هم نیست!!!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 31 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 31 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها