نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 1540 از 5202 نخست ... 5401040144014901530153715381539154015411542154315501590164020402540 ... آخرین
نمایش نتایج: از 15,391 به 15,400 از 52011

موضوع: اخبار

ستاره‌دار (27) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 63,384 بار در 15,430 ارسال
    دفن پنهانی اموات در کرج

آرامستان های داخل شهر کرج و دفن پنهانی اموات، این آرامستان ها را به مکانی نا آرام مبدل کرده است که مسئولان باید برای ساماندهی قبرستان های داخل شهر اقدام کنند.

به گزارش انتخاب به نقل از مهر، نتیجه دفن قاچاقی در آرامستان های داخل شهر ترافیک خیابان های منتهی به این آرامستان ها و همچنین آزار و اذیت برای همسایگان و تهدید بهداشت این شهروندان است.

آرامستان ها نباید در داخل شهر باشند ولی برخی از این قبرستان ها با افزایش جمعیت و مهاجرت بی رویه به کرج در داخل شهر قرار گرفته اند که مسئولان باید به دفن قاچاقی اموات در آنها توجه داشته باشند.پپپ

با وجود اینکه امروزه دفن در آرامستان های داخل شهر ممنوع است ولی هم اکنون شاهد دفن اموات در این آرامستان ها به ویژه آرامستان های در جوار امامزاده ها هستیم.پپپ

شکایت های مختلفی از دفن اموات در آرامستان های داخل شهر کرج مطرح است

مدیر بهداشت محیط استان البرز در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: شکایت های مختلفی از دفن اموات در آرامستان های داخل شهر کرج گزارش می شود.

جعفر صالحی افزود: آرامستان های مختلف در سطح شهر و شکایت های مختلفی داریم که مسئول مربوطه باید به آن توجه کند.

وی تصریح کرد: امروزه برخی از افراد اموات را به صورت قاچاقی در آرامستان های داخل شهر خاک می کنند.

علاوه بر قاچاق کالا باید قاچاق میت نیز مورد توجه قرار گیرد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز در این خصوص، اظهار داشت: علاوه بر قاچاق کالا باید قاچاق میت نیز مورد توجه قرار گیرد.

ناصر رجبی اظهار داشت: زمانی که دفن میت در آرامستان های داخل شهر غیر مجاز است بنابراین یک مورد نیز اتفاق نباید بیافتد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز تصریح کرد: اداره کل اوقاف یا هر فرد دیگر نباید اجازه دفن اموات حتی یک مورد را بدهد.

وی با تاکید بر اینکه اموات به صورت غیر مجاز نباید خاک شوند، اضافه کرد: آرامستان های غیر مجاز را بعد از 30 سال می توان تخریب کرد و به فضای سبز و ... تبدیل کرد بنابراین، این امر مورد توجه باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز تصریح کرد: در مشهد در منطقه ای که پدرم خاک بود بعد از 30 سال آرامستان به پارک تبدیل شد.

رجبی تاکید کرد: سلامت مردم باید مد نظر ما باشد و این کار را باید جدی تر مورد توجه قرار دهیم و به مصوبات این کار باید پایبند باشیم.

13 آرامستان غیر مجاز در کرج وجود دارد

مدیرعامل سازمان آرامستانهای شهرداری کرج در خصوص تعداد آرامستان های مجاز و غیر مجاز کرج، اظهار داشت: در حال حاضر 13 آرامستان غیر مجاز در کرج وجود دارد.

یدالله پورمظاهری با اشاره به اینکه به طور کلی 20 آرامستان در کرج وجود دارد، اضافه کرد: از این تعداد هفت آرامستان مجاز و 13 مورد غیر مجاز است.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری کرج ادامه داد: شهرداری ها به هفت آرامستان مجاز، اجازه دفن می دهند.

وی افزود: در آرامستان 400 دستگاه حدود 20 میت به صورت غیر مجاز و غیر بهداشتی دفن شده اند که حداقل 50 میلیون تومان برای دفن این افراد دریافت شده است و در این زمینه مکاتباتی داشتیم تا در شورای تامین نیز مطرح شود.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری کرج گفت: مرده شور خانه نیز در این 13 قبرستان به صورت متروکه و غیر فعال است.

پور مظاهری تصریح کرد: در این 13 آرامستان غیر مجاز تاکنون 60 میت در نیمه سال 91 دفن شده است.

مدیرعامل سازمان آرامستانهای شهرداری کرج افزود: در امامزاده مبلغی بیشتر دریافت می شود.

آرامستان های داخل شهر قانونی نیستند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: داخل شهر آرامستان ها نباید باشد این یک قانون است.

فخر السادات امامی افزود: وجود آرامستان در داخل شهر مشکلات فراوانی از جمله بهداشتی را ایجاد می کند بنابراین آرامستانی نباید در داخل شهر وجود داشته باشد.

The greater the risk ، The greater the reward

هر چقدر ریسک بزرگتری کنی ، پاداش بزرگتری بدست میاری

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

کارخانه مونتاژ ژیان در ایران (عکس)

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

زیباترین اختاپوس جهان/ عکس

نام این جانور هم وحشتناک است و تصور اختاپوس مکنده با یک دهان منقار مانند در زیر آن بر وحشت نام این حیوان می افزاید اما اختاپوس نارگیلی با دیگر انواع خود تفاوت دارد.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب ؛ اختاپوس نارگیلی یا رگ دار یکی از انواع اختاپوسها با جثه ای متوسط است که در آب های گرمسیری اقیانوس آرام زندگی می کند؛این جانور از میگو،خرچنگ و ماهی های کوچک تغذیه می کند و طول پاهای آن تا 15 سانتیمتر می رسد.

اما آنچه در مورد این آبزی جالب است رفتار عجیب اوست، این جانور در مواقع خطر مانند انسان روی دو پا راه می ورد و علاقه زیادی به جمع آوری صدف های بزرگ و پوست نارگیل دارد تا از آن برای خود سر پناه بسازد.

بدن این اختاپوس خجالتی هم با سایر انواع خود متفاوت است و پاهای آن بیشتر حالت کیسه ای دارند نه 8 عدد پای دراز و مجزا،نکته جالب دیگر در این نوع اختاپوس نقاط براقی است که در اطراف بدن او وجود دارند.

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

انتقاد آخرین سفیر کانادا در ایران : سفارت را بستید و کارکنان ایرانی را به امان خدا رها کردید
    سفیر سابق کانادا در ایران با انتشار یادداشتی در روزنامه " گلوب اند میل " از بستن شتابزده سفارت خانه کانادا در تهران بدون اطلاع قبلی کارکنان ایرانی آن و عدم تصفیه حقوق و رها کردن آنها انتقاد کرد.

به گزارش عصر ایران "جان موندی" سفیر سابق کانادا در ایران با انتقاد از اقدام شتابزده دولت کانادا در بستن سفارت خانه در تهران می نویسد: کارکنان کانادایی سفارت این کشور را ترک کردند و کارکنان ایرانی سفارت در بهت و حیرت بیکار ماندند.

وی با تاکید بر اهمیت کارکنان بومی سفارت خانه ها در تمامی نقاط دنیا و اشاره به این نکته که بدون وجود کارکنان بومی امکان فعالیت درست سفارت خانه ها در کشورهای میزبان وجود ندارد ، دولت کانادا را به بی مهری در نحوه رفتار با کارکنان ایرانی سفارت کانادا متهم کرد.

وی گفت: پس از بسته شدن سفارت کانادا کارکنان ایرانی از این تصمیم شتابزده شوکه شدند و بسیاری از آنها اول گمان می کردند که احتمالا باید مساله ای همچون اقدام نظامی احتمالی علیه ایران در میان بوده که دولت کانادا این گونه شتابزده دیپلمات های کانادایی و خانواده آنها را از ایران خارج کرده است و خیلی از آنها خود را برای روزهای بسیار سخت همچون جنگ آماده می کردند.

موندی با مقایسه نحوه رفتار دولت انگلیس با کارکنان ایرانی سفارت خانه بریتانیا در تهران با دولت کانادا می نویسد: سفارت خانه بریتانیا پس از بسته شدن به کارکنان ایرانی شان امکان دریافت تسهیلاتی چون دریافت ویزای بریتانیا برای خروج از ایران دادند ، در حالی که سفارت کانادا در تهران چنین اقدامی نکرد.

وی می افزاید : دولت کانادا باید به شکل منصفانه تری با کارکنان ایرانی سفارت در تهران برخورد می کرد و می بایست به آن دسته از کارکنان ایرانی که مایل به خروج از ایران هستند امکان دریافت ویزای کانادا را تسهیل کند.

موندی تاکید کرد: من دقیقا نمی دانم سفارت مان در تهران چگونه با کارکنان ایرانی خود تصفیه حساب مالی کرده است ، اما وقتی در ایران بودم مبلغی قابل توجه ریالی بابت صدور ویزا از ایرانیان می گرفتیم که این پول سال به سال رشد می کرد و احتمالا الان باید بسیار بیشتر از زمانی بوده باشد که من ایران را ترک کردم(2007)و شاید این مبلغ به گونه ای باشد که دولت کانادا را وسوسه کند تا به جای پرداخت حقوق کارکنان ایرانی به دلار از همین منابع ریالی با کارکنان ایرانی تسویه حساب کند آن هم در کشوری که ارزش پول آن روز به روز به قهقرا می رود.

این دیپلمات سابق کانادایی در پایان می نویسد : این تنها سفارت کانادا تنها در ایران نبود که کارکنان محلی داشت بلکه سفارت خانه های ما درسرتاسر جهان در کنار کارکنان کانادایی کارمندان محلی نیز دارند و قطعا این کارکنان محلی نحوه رفتار با کارکنان ایرانی سفارت کانادا درتهران را دیده اند و نگران از این مساله شده اند که ممکن است این نحوه رفتار با آنها نیز در آینده تکرار شود و این مساله قطعا برای وجهه دولت کانادا خوب نیست.

گفتنی است موندی در سال 2007 به عنوان سفیر به ایران اعزام شد اما به دلیل اختلافات ایران و کانادا بر سر تعیین سفیر ایران در اوتاوا ، دولت ایران استوار نامه موندی را دریافت نکرد و در نهایت موندی در 4 دسامبر همان سال (2007) به کانادا بازگشت .

پس از او دولت اوتاوا به ایران سفیر اعزام نکرد بلکه " جیمز کریک " به عنوان کاردار سفارت کانادا در تهران را سرپرستی کرد.

موندی پس از بازنشستگی در سال 2008 در مرکز مطالعات بین المللی دانشگاه اوتاوا به عنوان استاد میهمان مشغول تدریس است.

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 30,535 بار در 9,530 ارسال
    با تصویب به اتفاق آرا؛
    موافقت شورای امنیت با پیشنهاد ایران/ آتش بس در سوریه از عید قربان
    خبرگزاری مهر - گروه بین الملل: شورای امنیت طی نشستی با طرح پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران در زمینه برقراری آتش بس در سوریه همزمان با عید قربان موافقت کرد.
    به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، شورای امنیت شب گذشته طی نشستی به اتفاق آرا با برقراری آتش بس در سوریه همزمان با عید قربان موافقت کرد.

بنابر این گزارش، در این طرح برقراری آتش بس سه روزه در سوریه از روز عید قربان (جمعه) پیشنهاده شده است و اعلام شد که این سه روز در صورت فراهم بودن شرایط ادامه پیدا خواهد کرد.

در ابتدای این نشست اخضر ابراهیمی در حالی که در قاهره حضور داشت، از طریق ویدئو کنفرانس اظهارات خود را مطرح کرد. وی تاکید کرد: هر گونه شکست دیگری در موضوع سوریه به بحرانی غیر قابل مهار منجر می شود که دامنه های آن به کشورهای همسایه نیر خواهد رسید.

وی با اشاره به بی اعتمادی دولت و مخالفان سوری به یکدیگر، افزود: دو طرف باید بدانند که گزینه نظامی با پیروزی هیچ کدام از آنها پایان نمی یابد.

"گرت روزنتال" رئیس دوره ای شورای امنیت با قرائت بیانیه ای درباره سوریه تاکید کرد: همانطور که بان کی مون و نبیل العربی پیش از این درخواست کرده بودند، اعضای شورای امنیت نیز انتظار دارند جامعه بین المللی نیز از پیشنهاد یاد شده حمایت کنند.

وی افزود: همه بازیگران منطقه ای و بین المللی باید نفوذ خود برای اجرای آتش بس و توقف خشونتها را به کار گیرند. رئیس شورای امنیت اولویت در آتش بس را به عهده دولت سوریه به عنوان طرف قدرتمند تر قرار داد دانست و همکاری کامل آنها را در همه اقدامات انساندوستانه خواستار شد.

" ویتالی چورکین" نماینده روسیه در شورای امنیت نیز پس از برگزاری نشست شورای امنیت از تصمیم دولت سوریه مبنی بر پایبندی به آتش بس در روز عید قربان خبر داد و گفت : امیدواریم آتش بس در روزهای پس از عید هم ادامه داشته باشد.

به گزارش النشره لبنان ، "سرگئی لاوروف" وزیرامور خارجه روسیه در اظهاراتی تاکید کرد: روسیه امیدوار است که آتش بس در روز عید در سوریه تحقق یابد.

موافقت شورای امنیت با طرح برقراری آتش بس موقت در سوریه بازتاب گسترده در رسانه های منطقه ای و بین المللی داشته است.

شبکه بی بی سی عربی نیز در گزارشی اعلام کرد:در حالی که روسیه از استفاده مخالفان سوری از موشکهای آمریکایی خبر داده، شورای امنیت با برقراری آتش بس در این کشور موافقت کرد.

شبکه خبری روسیا الیوم نیز در گزارشی تاکید کرد: شورای امنیت از برقراری آتش بس در سوریه استقبال کرد و خواستار توقف دائمی خشونتهای در این کشور شد.

پایگاه روزنامه الحیات چاپ لندن نیز با پوشش این خبر، تاکید کرد: شورای امنیت با تایید آتش بس سه روزه در سوریه از طرفهای مختلف تقاضا کرده که از این فرصت برای انجام مذاکرات سیاسی و حل اختلافات بهره ببرند.

روزنامه الخلیج نیز در گزارشی اعلام کرد: با وجود تایید برقراری آتش بس در سوریه، دمشق امروز به طور رسمی موضع خود را دراین باره اعلام می کند.

خاطرنشان می شود طرح آتش بس در سوریه همزمان با عید قربان از سوی جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد شده و مورد حمایت اخضر الابراهیمی ، سوریه ، ترکیه و دیگر کشورهای منطقه قرار گرفت.

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده است:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,521 بار در 26,655 ارسال
    قهرمان پارالمپیک جهان:
    برای تامین معیشت مسافرکشی می کنم
    تبریز – خبرگزاری مهر: قهرمان پرتاب دیسک پارالمپیک گفت: برای تأمین معیشت زندگی مسافرکشی می کنم.
    جلال خاکزادیه در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب اظهار داشت: برای تأمین هزینه های زندگی مسافرکشی می کنم که این موضوع مانع از ادامه ورزش حرفه ای من می شود. وی با بیان اینکه حقوقی از جایی دریافت نمی کند ، اظهار کرد: سال گذشته که از صندوق حمایت از قهرمانان حقوق می گرفتم مشکلی نداشتم اما امسال باید برای تامین هزینه هایم از ورزش حرفه ای فاصله بگیریم. وی از مسئولان درخواست کرد در صورت امکان شغلی برای وی در یکی از کارخانه ها فراهم کنند و وی نیز بعد از ظهرها به ورزش حرفه ای خود ادامه دهد.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده است:

دایی در نشست خبری:
    محکمتر از قبل پاسخ توهین‎کنندگان را میدهم/ مردم برایم مهم هستند
    سرمربی تیم فوتبال راهآهن با اشاره به انتقاداتی که پس از درگیری او و مدیر عامل باشگاه پرسپولیس از وی صورت گرفته است گفت: همیشه از حقم دفاع کرده ام و مطمئن باشید از این به بعد هم محکم تر از قبل پاسخ توهین ها را خواهم داد.
    به گزارش خبرنگار مهر، علی دایی که بعدازظهر امروز پنجشنبه در محل سازمان لیگ با خبرنگاران گفتگو می کرد ضمن بیان این مطلب به دیدار این تیم با ملوان اشاره کرد و گفت: دیدار با ملوان هم مثل همه بازی ها سخت و دشوار است. آنها تیم خوبی دارند و محمد احمدزاده که از دوستان خوب من است توانسته در دو بازی گذشته نتایج قابل قبولی کسب کند. ما به دنبال سه امتیاز هستیم و برای این بازی آماده ایم. سرمربی تیم فوتبال راه آهن که در روزهای اخیر به خاطر درگیری اش با مدیر عامل باشگاه پرسپولیس مورد انتقاد رسانه ها قرار گرفته است در این مورد گفت: همیشه از حقم دفاع کرده ام و این بار هم همین کار را خواهم کرد. تا وقتی کسی کاری با من نداشته باشد من هیچ اظهار نظری نمی کنم اما از این به بعد اگر بازهم حرفی در مورد من مطرح شود با قدرت تر از قبل پاسخ خواهم داد. وی ادامه داد: برای من نظر و حرف مردم مهمتر از مطالبی است که در رسانه ها نوشته می شود. قلم حرمت دارد و باید این حرمت را حفظ کرد. با این حال اگر در مطلبی به من توهین شود به طور قانونی پیگیری خواهم کرد. برای من سایت و روزنامه مهم نیست چرا که نظر مردم برایم از اهمیت بیشتری برخوردار است. وی در ادامه صحبت هایش به اظهار نظر نکردن در مورد مدیر عامل پرسپولیس در یک سال و نیمه گذشته اشاره کرد و گفت: بروید بگردید ببینید در مدتی که ایشان در پرسپولیس حضور داشته اند بنده صحبتی علیه مدیریت باشگاه و یا بازیکنانش داشته ام یا نه. برای من جای تعجب داشت که چنین صحبت هایی مطرح شد. شاید این صحبت ها در حالت عادی مطرح نشده است.از این به بعد هم اگر یک کلمه دیگر راجه به من بگویند که توهین یا افترا همراه داشته باشد از حقم دفاع خواهم کرد. متاسفانه احترام بیش از حد باعث میشود که بعضیها فکر کنند خبری است. اگر کسی به ناحق به حریم من وارد شود از این پس بدتر و سختتر از قبل برخورد خواهم کرد. سرمربی تیم فوتبال راه آهن با بیان اینکه از برگزاری جلسه اش با رویانیان توسط برخی پیشکسوتان پرسپولیس بی خبر است به انتخابش برای حضور در کلاس مربیگری و واکنش برخی مربیان اشاره کرد و گفت: از کمیته آموزش با من تماس گرفتند و گفتند جزو نفراتی بودم که آیتم های لازم برای حضور در این دوره را داشتم. من که نمی توانم در این انتخابات دخالت کنم. اگر کسی خودش را لایق تر می داند من حاضرم جایم را به او بدهم.

علی دایی در پاسخ به پرسش خبرنگاری که عنوان کرد بعد از این هجمه ها دعوت شما به این کلاس مربیگری موفقیتی دیگر است خاطرنشان کرد: همیشه گفته ام که هر چه دارم از آن بالایی است. مطئن باشید اگر حرفم حق نباشد این اتفاقات پشت سراین هجمه ها رخ نمی دهد. هر حرفی که می زنم بعد از مدتی ثابت می شود. من همیشه کارم را درست انجام می دهم و اتکایم به خداست تا در کارهایم نتیجه بگیریم.

سرمربی تیم فوتبال راه آهن با بیان اینکه دخالتی در آمدن یا رفتن اسد فلاح سرپرست این تیم نداشته است در مورد جمع آوری توپ های آل اشپورت گفت: برخلاف مسائلی که عنوان شده من این توپ ها را هنوز هم می بینم. من از روز اول هم گفتم این توپ ها کیفیت مناسبی ندارد. باید از توپ هایی استفاده شود که همه استانداردهای لازم را داشته باشد.

هفت فناوری خواندنی؛
    بازگشت "خلیجفارس" به نقشه گوگل/ وقتی محققان زلزله زندانی شدند
    تولید اسکادای بومی، رونمایی از آی پد مینی اپل، حکم 6 سال زندان برای محققان زلزله، تولید پادتن ایدز از شیر گاو، بازگشت "خلیجفارس" به نقشه گوگل و امکان دانلود واکسن و دارو از رایانه از جمله اخبار جالب و خواندنی فناوری در هفته گذشته بود.
    تولید "اسکادای بومی" و راهاندازی آزمایشگاه شناسایی سلاح سایبری
    به گزارش خبرنگار مهر، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور از ایجاد کنسرسیومی در قرارگاه دفاع سایبری با استفاده از ظرفیتهای دانشی پژوهشی کشور برای تولید نرم افزارهای پایه و ضدبدافزارهای رایانه ای خبر داد که تولید و ایجاد سیستم "اسکادای بومی" و راه اندازی آزمایشگاه سلاح سایبری نخستین پروژه های این کنسرسیوم است.
    به گفته سردار غلامرضا جلالی هم اکنون این کنسرسیوم در حال تشکیل است تا بتواند در داخل کشور و با حمایت بخش داخلی، این سامانه مدیریتی و کنترلی را تولید کند که در این صورت خطرات بسیار زیادی از حوزه های حیاتی همچون هسته ای، برق و گاز رفع و این بخش امن خواهد شد.
    کسب و کار دیتاسنترهای داخلی رونق گرفت
    هفته گذشته معاون سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به نوسانات نرخ ارز گفت: بالارفتن نرخ ارز باعث شده بسیاری از سایتهای داخلی میزبانی سرورهای خود را به داخل کشور منتقل کنند و این موضوع رونق کسب و کار ارائه دهندگان داخلی خدمات میزبانی را به همراه داشته است.
    علی اصغر انصاری با پیش بینی رونق دیتاسنترهای داخلی در آینده نزدیک تاکید کرد: با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات کسب و کار مراکز داده و دیتاسنترهای داخلی به طور قطع رونق خواهد یافت چرا که میزبانی وبسایتهای داخلی به تدریج به داخل کشور انتقال می یابد و براین اساس ارائه دهندگان خدمات میزبانی و واسطه های میزبانی وبسایتها و سرورها فعالیت پررنگی خواهند داشت.
    حکم 6 سال زندان برای محققان زلزله ایتالیا
    به گزارش مهر، یک دادگاه ایتالیایی با مخالفت با ادعای غیرقابل پیش بینی بودن زلزله، 7 دانشمند و کارشناس را به علت عدم هشدار نسبت به وقوع زلزله شهر لاکوئیلا به 6 سال حبس متهم کرد.
    این دادگاه که در سال 2011 توسط یک دانشمند آمریکایی به عنوان دادگاه های محاکمه و تعقیب جادوگران در قرون وسطی نام گرفته گفته که امواج ضربتی خود را به جامعه علمی بین المللی ارسال می کند.
    سوزان هو از سازمان زمین شناسی آمریکا در کالیفرنیا اظهار داشت: متهم کردن این دانشمندان روز غم انگیزی را برای علم رقم زد.
    تولید پادتن ایدز از شیر گاو
    در هفته ای که گذشت محققان استرالیایی با همکاری یک محقق ایرانی اقدام به تولید شیرگاوی کرده اند که سلولها را از ابتلا به اچ آی وی ( ایدز) حفاظت می کند.
    شیر تولید شده توسط این محققان استرالیایی از ملبورن دربرگیرنده پادتنی است که می تواند از تمام سلولهای بدن علیه ویروس "نقص ایمنی انسانی" حفاظت کند. گام بعدی این دانشمندان تولید کرمی است که زنان بتوانند با استفاده از آن خود را در مقابل این بیماری محافظت کنند.
    دکتر مریت کرامسکی و همکارانش دکتر راب کارتر و بهناز حیدرچی از دانشگاه ملبورن به این نتیجه رسیدند که استفاده از گاوها برای تولید پادتنهای ضد اچ آی وی شیوه ارزان تری نسبت به شیوه های کنونی است.
    "خلیجفارس" به نقشه گوگل بازگشت
    به گزارش مهر، سرویس نقشه شرکت گوگل نام خلیج فارس را به نقشه خود بازگرداند، اما با بزرگنمایی این نقشه مشخص می شود که شیطنت گوگل تاحدی بوده که نام ساختگی خلیج ع.ر.ب.ی در زیر نام خلیج فارس به چشم می خورد؛ گوگل پیش از این از دو نام خلیج فارس و خلیج ع.ر.ب.ی در نقشه خود استفاده می کرد اما در ماه می 2012 ، این شرکت هر دو نام را با ادعای بی طرفی برداشت.
    اخیرا سرویس نقشه گوگل هر دو نام را به نقشه خود بازگردانده است. در شرایطی که نقشه بزرگ نشده باشد، تنها نام خلیج فارس به چشم می خورد اما وقتی که مقیاس آن توسطه کاربر افزایش می یابد، نام مجعول خلیج ع.ر.ب.ی نیز در زیر نام خلیج فارس در داخل پرانتز به چشم می خورد.
    امکان دانلود واکسن و دارو از رایانه
    تصور کنید بتوانید واکسن و یا داروهایتان را از طریق رایانه و در منزل خودتان دانلود کنید. این آینده خیلی دوری نیست و احتمال اپیدمی را از بین می برد.
    هفته گذشته گروهی از دانشمندان از تلاش برای ساخت واکسن های عددی و دیجیتالی خبر دادند تا افراد خودشان بتوانند آنها را از رایانه هایشان دانلود کنند و با یک چاپگر سه بعدی زیستی بسازند. بر این اساس در آینده افراد می توانند واکسن های سالانه آنفلوانزا را خودشان در خانه بسازند.
    آی پد مینی رونمایی شد
    شرکت اپل هفته گذشته آی پد مینی را به عنوان نسخه کوچکتر از تبلت محبوب خود با قیمت مناسبتری ارائه کرد تا بتواند با آمازون، گوگل و سامسونگ رقابت کند.
    این نسخه از آی پد که نسل چهارم آی پدها محسوب می شود، در مقایسه با آی پد اصلی که صفحه نمایش 9.7 اینچی دارد از صفحه نمایش 7.9 اینچی ( 20 سانتیمتر) برخوردار است. نسخه 16 گیگابایتی آی پد مینی با قابلیت اتصال Wi-Fi با قیمت 329 دلار، مدل 16 گیگابایتی با قابلیت اتصال Wi-Fi و سیم کارت 459 دلار به فروش می رسد.
    آی پد مینی 64 گیگی با قابلیت اتصال Wi-Fi و سیم کارت که گران ترین این محصولات محسوب می شود به قیمت 659 دلار عرضه می شود و چون نسخه های قدیمی تر آی پد، این تبلت جدید اپل از دوربین جلو و دوربین اصلی برخوردار است.

15. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده است:

اعتراض صنفی رانندگان تانکر در اصفهان پایان یافت

از سرانجام مطالبه صنفی رانندگان تانکرهای حمل سوخت اطلاعی در دست نیست/با خاتمه این اعتراض صنفی و آغاز مجدد کار، به تدریج از ازدحام مردم نیز کم شده است.

ساعاتی پیش رانندگان تانکرهای سوخت رسان اعتراض صنفی خود را پایان دادند و با سوخت رسانی به پمپ بنزینها، ازدحام مردم کاهش یافته است.
    به گزارش خبرنگار ایلنا، این اعتراض صنفی که از شب گذشته –چهارشنبه ۳ آبان- با خواست افزایش میزان کرایه شکل گرفته بود باعث توقف فعالیت جایگاههای توزیع بنزین و به تبع ازدحام مردم در اطراف این جایگاهها شده بود که با خاتمه این اعتراض صنفی و آغاز مجدد کار، به تدریج از ازدحام مردم نیز کم شده است.
    تا لحظه ارسال خبر از سرانجام مطالبه صنفی رانندگان تانکرهای حمل سوخت اطلاعی در دست نیست.

صندلی ضدخستگی خودرو طراحی شد

مهندسان شرکت نیسان با استفاده از مطالعات صورت گرفته توسط ناسا، نسل جدید صندلی خودرو متناسب با ارگونومی بدن را طراحی کردهاند که کمترین میزان خستگی و ناراحتی را برای سرنشینان ایجاد میکند.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در مطالعه ناسا، وضعیت بدن انسان در حالت خنثی و هنگام قرار گرفتن در شرایط بیوزنی مورد بررسی قرار گرفته است.

خودروسازان ادعا میکنند که صندلیهای معمولی، انسان را وادار به نشستن غیرطبیعی میکنند و تا زمانی که در بدن، این وضعیت قرار دارد، عضلات نیز بشدت تحت فشار هستند.

پروژه مشترک مهندسان نیسان با محققان آزمایشگاه یامازاکی در دانشگاه کایو شامل طراحی صندلی مفهومی وضعیت خنثی (Neutral Posture Concept) و تلاش برای بازسازی وضعیتی مشابه گرانش صفر است.

پشتی صندلی از قفسه سینه، کمر و لگن حمایت کرده و با توزیع مساوی وزن کاربر، باعث کاهش نقاط فشار بر بخشهای بدن میشود.

کاربران در آزمایش صندلیهای جدید اعلام کردهاند که عضلات در زمان نشستن طولانی کمتر دچار کشیدگی شده و این مسأله باعث افزایش گردش خون، راحتی بیشتر و خستگی کمتر میشود.

نیسان امیدوار است که تمامی خودورهای تولید این شرکت را در آینده نزدیک با نسل جدید این صندلیها عرضه کند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 34 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 33 مهمان ها)

1. جواد277

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها