نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 165 از 5202 نخست ... 651151551621631641651661671681752152656651165 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,641 به 1,650 از 52011

موضوع: اخبار

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,522 بار در 26,655 ارسال
    بعد از شرکت پارس مسکن شمالشرق/ شرکت پارس مسکن تهران نیز در فرابورس درج شد.
    هر دو اینها از زیر مجموعه های ثمسکن هستند.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر آمن خادمی آواتار ها
    تشکر شده 59,939 بار در 5,248 ارسال
    در مقدمه کتاب ضیافت افلاطون که در زمان رییس جمهوری خاتمی به چاپ رسیده بود متنی وجود داشت که در چاپهای بعدی از کتاب حذف شد.
    آن پاراگراف از این قرار است :
    در جوامع استبدادی همیشه زن و مرد از هم جدا می شوند تا مرد ها و زن ها چیزی که بینشان جریان داشته باشد، شهوت بیمار گونه ناشی از توهم شناخت از هم باشد، تا هیچ زنی و مردی زیبایی و زشتی واقعی را نتواند تشخیص بدهد و زن ها و مرد ها در انتخاب هم به اندازه شهوت برانگیز بودن توجه داشته باشند و بس ، نه چیز دیگری ... چرا؟ چون اگر در جامعه روابط زن و مرد آزاد باشد آن دیوار شهوت فرو می ریزد و زن ها و مرد ها زیبایی و زشتی واقعی را تشخیص می دهند.
    to continue, please follow me on my page

4. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید آمن خادمی از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر ویژه بورسی ناشناس آواتار ها
    تشکر شده 2,356 بار در 793 ارسال
    داستان سرمایه گذاری بد فرجام علیرضا احمدی در بورس تهران

مردی که می خواست وارن بافت یا مارتین اسکورسیزی ایران شود

خبر را شنيده بودم اما رسمي نبود بنا براين فكر كردم بازهم براي او حاشيه سازي كردهاند. البته خودش هم اهل حاشيه است وگاهي خودش براي خودش شايعه ميسازد به همين دليل فكركردم شايد دوباره خواسته خودي نشان بدهد.حتما كنجكاوشدهايد كه دارم از چه كسي حرف ميزنم.اگراهل بورس ومجمع وسهام وسود باشيد،حتما با او آشنايي داريد.با او مواجه شدهايد يا حداقل درموردش بك بار خواندهايد.دارم از «ع-ا» مينويسم كه مدير حقوقي بورس خبراز بازداشتش داده. اما اين «ع-ا» كه آقاي مسعودي گفته در مجمع شركت «نوردآلومينيوم» دستگيرشده وبه اوين منتقل شده است،كيست؟

سوار بر موج پول سازي

كمتر كسي است كه او را نشناسد. او يكي از دهها معامله گري است كه در طول سالهاي گذشته، سوار موج بورس شده ودراين بازار كم عمق، به خوبي نوسان گيري كرده است.او را به نامي مستعار-ريش قرمز- ميشناسند.نامي كه نه برگرفته از فيلم «ريش قرمز» اثر معروف «آكيراكوروساوا» كه به واسطه مو و ريش قرمزش به او اطلاق ميشود. درمجامع بورس بارها ديده بودمش با ريش وموي سرخ مثل انگلوساكسون ها. مثل «وين روني» بازيكن معروف منچستريونايتد. اسمش را يكي از دوستان روزنامه نگار گذاشته بود «ريش قرمز» وبهترين مبلغ براي اين اسم، خودش بود. خود ريش قرمز. نام اصلياش «عليرضا احمدي» است. 37سال دارد و«از اين كه لر به دنيا آمده» به خلقت خود افتخارمي كند(1) سابقه فعاليت مطبوعاتي دارد و روزگاري همكار ايرج جمشيدي در روزنامههاي «ابرار اقتصادي» و «آسيا» بوده است(2). ادعاي داشتن مدرك كارشناسي مديريت صنعتي دارد ومي گويد از يك دانشگاه خارج از كشور، دكتراي مكاتبهاي اقتصاد گرفته است(3).

چرا دستگير شد؟

او را به اتهام دستكاري قيمتها دستگير كردهاند و مديرحقوقي بورس دراين مورد گفته است: «اقدام به دستكاري قيمت برخي شركتها در بازار سهام يكي از موارد صريح تخلف در قانون بازار اوراق بهادار بود و سازمان بورس با تكيه برماده 52 و همچنين بند 3 ماده 46 قانون، نسبت به طرح دعواي كيفري در دادسراي ناحيه 11 تهران اقدام كرد»(4).آقاي مهرداد مسعودي فرگفته: «شعبه1021 مجتمع قضايي ولي عصرقرار كيفر خواست و اجراي حكم را صادر كرد. در پي آن فرد مجرم پس از صدور راي دادگاه تجديدنظر متواري شده بود، اما در جريان برگزاري مجمع سالانه نورد آلومينيوم (4 تير)، توسط ماموران نيروي انتظامي دستگير شد»(منبع4).

آن گونه كه اين مقام حقوقي بورس اعلام كرده، ريش قرمز چند پرونده تخلف ديگر هم دارد كه براي يكي از آنها حكم بدوي صادر شده، اما شاكي آن سازمان بورس نبوده و برخي شكات خصوصي، طرح دعاوي كردهاند(منبع4).

گفتهها و ناگفتههايي از ريش قرمز

به دليل حضورم در برخي مجامع بورس، گاهي او را ميديدم اما سعي ميكردم با او رو در رو نشوم.حرفي نداشتم كه بزنم. خيلي مغرور بود اما زود ميشد تسخيرش كرد. كافي بود از دكمه طلايي سرآستينش تعريف ميكردي يا ميگفتي عجب كت قشنگي پوشيدي. ازداشتن همه چيز براي نشان دادن به ديگران لذت ميبرد نه براي داشتن خود آن كالا.پنج خط موبايل داشت با گوشيهاي ارزان قيمت.راننده داشت وبا خودروي پروتون قديمي اش رفت وآمد ميكرد اما ميگفت يك دستگاه بيامو هم دارد.

باراول كه ديدمش،زياد تحويلش نگرفتم.حتي جروبحث هم كرديم.تابستان سال 80 بود كه در ساختمان روزنامه ابرار اقتصادي ديدمش. بعداز مجمع شركت «فروسيليس» بود كه دوستان خبري برعليه او كار كرده بودند.آن روزها ايرج جمشيدي وتيمش از ابرار اقتصادي رفته بودند وگروه ديگري جايگزين شده بود.عليرضا احمدي با سروصدا به تحريريه آمد وبا سروصدا از تحريريه روزنامه به بيرون هدايتش كردند.هنوز آن قدر معروف نشده بود. همديگر را نميشناختيم ودرگيري كوچكي بين ما به وجود آمد.بعدها در مجمع شركت «سرمايهگذاري ملي» ديدمش كه شلوغ كرد و«ابوالقاسم جمشيدي» مديرعامل شركت را حسابي به هم ريخت.باز تا مدتها نديدمش تا سال 1381كه دريكي از روزهاي داغ تابستان درمجمع شركت «پيام» ديدمش كه حسابي شلوغ كرد.طوري سروصدا به راه انداخت كه مجمع به هم ريخت.با هم صحبت كوتاهي داشتيم و آن روز فهميدم كه رفتارش بي دليل نيست وممكن است ازجايي خط بگيرد.دليل به هم ريختن مجامع مشخص بود.افرادي بودند كه نگاه سرمايه داري بلند مدت وميان مدت نداشتند ومي خواستند در مجمع شركت ها،هرچه بيشتر سود نقدي تقسيم شود بنابراين فشار ميآوردند. عليرضا احمدي هم چنين رويهاي داشت و تقريبا اطمينان داشتم كه با چنين نقشهاي به مجامع ميآيد. او چند سهم شركت را ميخريد تا مجوز ورود به مجامع را پيدا كند وبعد با دو هدف به مديريت شركت فشارمي آورد.هدف اول تقسيم سود نقدي بود وهدف دوم،سرازيركردن آگهي شركت به روزنامه ابرار اقتصادي وبعد آسيا.درمورد هدف اول نميدانم چه كساني مشوق او بودند اما در مورد دوم،احتمالا مورد حمايت ايرج جمشيدي بود.

او مدام مجمع به هم ميريخت وبا فن بيان بسيار خوب واعتماد به نفس بالايي كه داشت موي دماغ مديران ميشد. يك بار سيب به طرف آقاي «نجمي هاشمي فشاركي» پرت كرد ويك بار مجمع شركت «فروسيليس» را به هم ريخت وبا «محسن حاجي بابا» گلاويزشد. اينها را من شخصا ديدم اما بارها شنيدم كه مجامع زيادي را به هم ريخته است. در هر صورت «عليرضا احمدي» به چهره معروفي دربورس تبديل شد كه حتي مديران سازمان بورس هم از او حساب ميبردند.

ديدار در تابستان

تابستان سال 1383 بود كه باهم گفت وگوي كوتاهي داشتيم. اين گفت وگو هم خيلي صلحآميز نبود به اين دليل كه ادعا كرد با نيروهاي امنيتي دوست است و براي آنها خريدوفروش ميكند.تندي كردم وگفتم اين حنا براي من رنگي ندارد. عقب نشست و از تكنيك ديگري براي ادامه گفت وگو استفاده كرد. او را آدم باهوشي يافتم كه فقط راهي كه ميرود درست نيست. يه او گفتم راهي كه ميروي اشتباه است. توليد ثروت خوب است اما نه به هرقيمتي. با اين حال او همه اتهامات را رد كرد. درعين حال خيلي دوست داشت با واژهها بازي كند.مثلا ميگفت: «الگو، روش، راهبرد و پاراديم من براي خريد اين است كه درمورد شركتها آگرانديسما،پروپا گاند وبزرگ نمايي كنم». بعدها در دي ماه 1383گفت وگوي صريحي از او در روزنامه پول خواندم. لقب «ريش قرمز» را بچههاي اين روزنامه به او دادند و دراين گفت وگو،پرسشهاي صريحي ازاو پرسيدند.

ريش قرمز داستان سهامداري اش را اين گونه تعريف كرده بود «من عليرضا احمدي هستم.متولد تهران.درمدرسه مروي درس خواندم.دركودكي گوشه گيربودم اما درسم خوب بود...با يك ميليون تومان كارم را در بورس شروع كردم...سرمايهام را نميگويم چون حسادت ميكنند اما حداقل 3 ميليارد تومان سهام دارم...ازهمسرم جدا شدهام.او بازيگر سينما بود اما ازهم جدا شديم...عاشق غذاهاي اشرافي وآريستوكراتيك هستم...من وايرج جمشيدي را در سال 1382 بازداشت كردند كه شش ماه درانفرادي بودم...اتهام من مصاحبه با راديوهاي بيگانه واقدام عليه امنيت ملي بود... از او پرسيده بودند «چرا در مجامع لات بازي درمي آوري؟» كه ريش قرمز گفته بود «لات بازي نيست.استفاده از حق مالكيت سهام است كه هيچ كس درايران با آن آشنايي ندارد.» (1)

گفت وگويي ديگر

پس ازآن چند مصاحبه ديگراز ريش قرمز ديدم.يك بار با روزنامه «اقتصاد پويا» ويك بار با روزنامه «عصراقتصاد». حتي يك بارهم با يكي از نشريات ضميمه همشهري گفت وگو كرده بود.فكرمي كنم اين گفت وگو درسال 1385منتشر شد يعني زماني كه «حسين عبده تبريزي» ديگر دبيركل بورس نبود ودر دوران «علي صالحآبادي» پروندهاي برايش تشكيل دادند.ريش قرمز ماجراي شكايت سازمان بورس را اين گونه روايت كرده بود: «سازمان مدعي است كه من در ارديبهشت و خرداد سال 85 با دستكاري قيمت سهام كابل ايران، آن را از 185 تومان به 230 تومان رسانده و 10 تا 12 ميليون سود بردهام»(2).ودربرابر اتهام دستكاري قيمتها اين گونه پاسخ داده بود: «قيمت سهام را در ايران عملا نميتوان دستكاري كرد چون هرروز قيمت هر سهم حداكثربين -2درصد تا 2 درصد در نوسان است. در چنين بازاري چطور ميتوان قيمت را دستكاري كرد؟»(منبع قبلي) ريش قرمز در همين گفت وگوازاحتمال خروج از بازار سخن گفته بود واين كه ديگر به بورس باز نميگردد: «سازمان نه تنها با اقدامي غير قانوني به حيثيت من لطمه زده، بلكه خانواده مرا براي خروج كامل از بورس تحت فشارگذاشته و به تهديد آنها پرداخته، من بعد از گرفتن حكم برائت از دادگاه، سرمايه خود و خانوادهام را به طور كامل از بورس خارج ميكنم». اما او هرگز از بازار خارج نشد وبا كد معاملاتي نزديكانش به داد وستد سهام پرداخت ودرعين حال به عنوان مفسراقتصادي به صورت فعال با راديو فردا وراديو بي بي سي همكاري كرد.معمولا گفت وگوهايش را ميشنيدم كه مقامات بورس را زير سوال ميبرد وبه سياستهاي اقتصادي دولت حمله ميكرد.دراين مدت يك بارهم او را ديدم وتوصيه كردم خريد وفروش را به صورت موقت كنار بگذارد وبه دغدغههاي شخصي اش بپردازد اما او به اين توصيه توجه نكرد.دراين مدت ميديدم كه آدم زيرك وبا استعدادي هم چون او،چگونه دارد خودش را ذره ذره ازبين ميبرد.

ماجراي برنامه تلويزيوني ريش قرمز

در ميانههاي سال 1386بود كه يكي از دوستان با پيامكي از من خواست كه سريع كانال چهارتلويزيون را ببينم.فكرمي كنم بعدازظهر پنج شنبه در يكي از آخرين روزهاي خرداد سال 1386 بود ومن جايي مهمان بودم.از ميزبان خواستم شبكه را برايم عوض كند وبعد با تعجب ديدم عليرضا احمدي در يك برنامه تلويزيوني با اجراي "بيژن بيرنگ" حاضرشده ودارد از موفقيت هايش در بورس ميگويد.برنامه را تا انتها ديدم اما دراين مدت چند پيامك ديگر هم گرفتم كه خبراز حضور ريش قرمز در تلويزيون ميداد.

ريش قرمز دراين برنامه مثل پول دارهاي مغروربه پرسشهاي بيژن بيرنگ پاسخ داد و مثل هميشه با استفاده از واژههايي مثل پارادايم وپاردوكس وپيرايش وپالوده، راز موفقيتش را نبوغ وپشتكارزياد اعلام كرد.

حدس ميزدم كه اين برنامه با جنجال فراواني همراه باشد كه همين گونه هم شد وسازمان بورس با تماسهاي متعددي كه با مسئولان تلويزيون داشت،از تكرار اين برنامه جلوگيري كرد.

«روزنامه هم ميهن» دو روز بعد يعني روز شنبه 26خرداد با انتشار خبري دراين زمينه از واكنش سازمان بورس به برنامه جنجالي ريش قرمز خبرداد.اين روزنامه نوشت: «در پي پخش برنامه جنجالي «باز هم زندگي» معاونت حقوقي سازمان بورس و اوراق بهادار با صدور اطلاعيهاي درباره حضور يكي از «متهمان با سابقه» در اين برنامه تلويزيوني توضيحاتي ارائه كرد».

هم ميهن به نقل ازمقام رسمي بورس نوشت: «پخش برنامه «باز هم زندگي» در پنجشنبه شب 24 خرداد 1386 از شبكه (4) سيما با دعوت از يكي از متهمان باسابقه تحت پيگرد اين سازمان به نام عليرضا احمدي و با معرفي وي تحت عنوان «بورسباز حرفهاي موفق»، اعتراض بسياري از سرمايهگذاران، سهامداران و فعالان بازار سرمايه كشور را به همراه داشت. لذا به اطلاع عموم ميرساند غالب اقدامات نامبرده در طول فعاليت در بازار اوراق بهادار كشور مشمول عناوين مجرمانه و تخلفات بوده است و اقدامات نامبرده و همچنين اظهارات وي در برنامه پخش شده مطابق با معيارهاي صحيح و قانوني سرمايهگذاري در بورس نيست». معاون بورس همچنين از پي گيري جدي «تخلفات» ريش قرمزخبرداد و گفت: «هماكنون پرونده اتهامات نامبرده در مراجع ذيصلاح قضايي تحت پيگرد است و به زودي حكم قطعي در مورد وي صادر خواهد شد و سرمايهگذاران و ديگر فعالان بازار اوراق بهادار كشور مراقب هرگونه احتمال اخاذي و افتادن در دام كلاهبرداران باشند».

بازهم وعده خروج از بازار

بعداز پخش برنامه جنجالي بازهم زندگي،بورس بيكار ننشست واگر پرونده شكايت از عليرضا احمدي چندان جدي پي گيري نميشد،پس ازاين برنامه، با شدت بيشتري به جريان افتاد.اتهام همان اتهام دستكاري قيمتها بود ودراين مدت بورس توانست با شناسايي كدهاي معاملاتي اطرافيان عليرضا احمدي را شناسايي ومسدود كند.با اين حال ريش قرمز بازهم به صورت پنهاني سهم خريد وفروش ميكرد.گفت وگوي او با روزنامه اعتمادملي در دوشماره پياپي منتشرشد تا زواياي ديگري ازفعاليتهاي ريش قرمزفاش شود.او دراين گفت از پشت پرده برنامه «بازهم زندگي» سخن گفت واز سماجت بورس درپي گيري پرونده تخلفش انتقاد ودرعين حال بازهم وعده خروج از بازار را مطرح كرد.

اين گفت وگو به دليل طرح پرسشهاي صريح و بيپرده «محسن يعقوبي» و پاسخهاي خاص ريش قرمز بسيار خواندني از كاردرآمد وتصويرشفافي از سهامداري او ارايه كرد.

او دراين گفت وگو نگفت كه كجا درس خوانده واز كدام دانشگاه مدرك دكتراي اقتصاد گرفته است.او نگفت كه ارزش پرتفويش چقدراست فقط گفت داراييهاي مالي اش يك سي هزارم ارزش كل بورس ارزش دارد.

دراين گفت وگو از ريش قرمز پرسيده شد كه چرا مجامع را به ميريزد وچرا اين قدرحاشيه دارد كه او گفت: «قانون تجارت اين حق را به من ميدهد» و همچنين گفت: «درمورد شلوغ كردنهاي من در مجامع،بزرگنمايي، آژيتاسيون، پروپاگاندا و آگراندسيما شده است».ريش قرمز هم چنين از ماجراي سيب پرتاب كردن به سمت نجمي هاشمي فشاركي وكتك كاري با يكي از مديران شركتها پرده برداشت وحاضر شد به دليل اين رفتارعذرخواهي كند.عليرضا احمدي دربخش ديگري ازاين گفت وگو به نحوه دعوت شدنش به تلويزيون اشاره ميكند و ميگويد: «ديدند كه حرفهاي ترين، كارآمد ترين، تحليلگرترين، بادانش و آگاهي ترين سهامدار عليرضا احمدي است و به من اصرار كردند كه به اين برنامه بيايم من يك ماه مقاومت ميكردم ولي چون گفتند كه خدمت به نظام و انقلاب است به اين برنامه آمدم».

كشمكش بورس وريش قرمز دربرنامه تلويزيوني «باز هم زندگي» با اطلاعيه بورس وفشار براي تكرار نشدن برنامه والبته پخش برنامه «حياتوحش» به جاي تكرارآن پايان ميگيرد اما اندكي بعد با پي گيري شكايت ها، عليرضا احمدي بيشتراز گذشته تحت فشار قرار ميگيرد.شايد به همين دليل است كه او درگفت وگو با روزنامه اعتماد ملي در خرداد88 تاكيد ميكند كه ديگر قصد ماندن در بورس تهران را ندارد ومي خواهد با ترك اين حرفه،به فيلم سازي رو آورد تا جايي كه به او "لقب مارتين اسكورسيزي" ايران بدهند.

اودرهمين گفت وگو ابعاد ديگري ازپرونده اش را فاش ميكند ودر روايتي تقريبا متفاوت از روايتهاي قبلي،به تشريح دلايل شكايت سازمان بورس ميپردازد: «سازمان اعلام كرد كه در ارديبهشت 85 من سهام كابل سازي ايران را خريدوفروش كردم و روي اين سهم نزديك به 20 ميليون تومان سود كردم و اين سود را از طريق دستكاري در قيمت سهام كابل ايران ايجاد كردم يعني كابل ايران را 185 تومان خريدم و 230 تومان فروختم و 20 ميليون تومان سود كردم و با ايجاد ظاهري گمراه كننده از روند معاملات اين سود را به دست آوردم پرونده من به اين شكل به دادسراي ناحيه »تهران شعبه يك« نزد قاضي رفت و قاضي هم دستور داد كه كد معاملاتي من بسته شود و پرونده به دادگاه بدوي رفت كه شعبه 1021 مجمع قضايي ولي عصر من را به 6ماه حبس محكوم كرد البته دادرس حكم را امضا كرد ولي قاضي عدالت جو و عدالت محور اين كار را نكرد الان هم پرونده در شعبه 38 دادگاه تجديدنظر در حال پي گيري است كه حكم 6 ماه حبس تاييد يا نقض شود".البته ماجرا اين گونه پايان نميپذيرد چه آن كه شعبه1021 مجتمع قضايي ولي عصر قرار كيفر خواست و اجراي حكم را صادر كرد. در پي آن فرد مجرم پس از صدور راي دادگاه تجديدنظر متواري شده بود، اما در جريان برگزاري مجمع سالانه نورد آلومينيوم (4 تير)، توسط ماموران نيروي انتظامي دستگير شد.

اين پايان فصلي از زندگي وفعاليت جواني جوياي نام وثروت است كه رؤياهاي بي شماري در سر داشت.او آرزوهاي بسياري براي پول دار شدن داشت ودرحالي كه ظرف سالهاي گذشته موفق شده بود نام خود را به عنوان يكي از معامله گران مطرح بورس،مطرح كند،به دليل لج بازي ودرگيري شديد با سيستم،بايد مدتي را در زندان اوين سپري كند.جايي كه به طور قطع نه به پول دار شدن ختم ميشود ونه به مارتين اسكورسيزي.پايان اين فصل از زندگي ريش قرمز خيلي غم انگيز است.درست مثل فيلم گاو خشمگين مارتين اسكورسيزي كه درآن قهرمان فيلم، «جيك لاموتا» در آرزوي اين است كه به اوج قلههاي بوكس حرفهاي برسد و از اين راه به آرزوهايش برسد اما درپايان فيلم جوكر ميشود.
    -----------------------------------------------------------
    سابقه من در بورس به قدری نیست که او را بشناسم اما قطعاً دوستان پیشکسوت راجع به او بسیار بیش از این نوشته می دانند و احتمالاً تحلیل هایی دارند. امیدوارم اگر خطرناک! نباشد این تحلیل ها را در اختیار ما قرار دهند.
    ویرایش توسط ناشناس : 2011/09/15 در ساعت 10:40
    هیچ کاری برای انسان سخت تر از فکر کردن نیست. منتسب به آلبرت اینشتین

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید ناشناس از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال ماهور آواتار ها
    تشکر شده 10,491 بار در 1,256 ارسال
    افشاگری دفتر رییس جمهور درباره سایت مشرق، انحراف فارس و کیهان

سایت ریاست جمهوری با انتشار بیانیه دفتر رییس جمهور درباره ابهام و اتهام در خصوص مساله اختلاس، توضیحاتی ارائه کرده و در آن از 4 رسانه انتقاد شدید کرده است.

سایت ریاست جمهوری ضمن انتشار بیانیه دفتر رئیس جمهور نوشت:

در ادامة سیاست تخریب دولت خدمتگزار، برخی روزنامهها و سایتهای زنجیرهای با مطرح شدن موضوع اختلاس بانکی اخیر'که توسط دولت شناسایی و مورد رسیدگی قرار دارد' کوشیدند تا با جوسازی و دروغپردازی ضمن انحراف افکار عمومی از اصل ماجرا و مسایل پشت پردة این اختلاس، دولت پاک و ضد فساد را به مشارکت در این قضیه متهم سازند.

در این رابطه سایت(مخالف دولت)مشرق که به دروغپردازی علیه دولت مشهور است،با انتشار نامهای ازدفتر ریاست جمهوری کوشید تا رییس محترم دفتر رییسجمهور و برخی از مسئولان دستگاههای اجرایی را متهم به ارتباط با اختلاس مذکور نماید و در این رابطه با همدستی برخی روزنامهها و سایتهای زنجیرهای به گونهای وانمودند که گویی سندی مخفی را کشف و افشا کردهاند.

درحالی که نامه مذکور بدون طبقهبندی به طور عادی، قانونی و مطابق روال نوشته و ارسال شده است و ماهیتاً بین موضوع این نامه و مساله اختلاس بانکی هیچ سنخیتی وجود ندارد.

بر این اساس لازم است که توضیحاتی را در موضوع نامه یاد شده که حدود یک سال پیش نوشته شده است، به اطلاع عموم برسانیم.
    وزارت راه(سابق) قصد اجرای پروژه دو طبقه کردن خط کناره شمال (در فاز اول حد فاصل نور تا رامسر) را داشته و یکی از شرکتهای متقاضی اجرای این پروژه یعنی شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راهآهن پیشنهاد میکند که آمادگی دارد به جای دریافت بودجه از وزارت راه، سهام دولت در شرکت فولاد خوزستان را در قبال اجرای پروژه دریافت کند. این پیشنهاد با توجه به حجم زیاد پروژهها و محدودیت منابع وزارت راه،برای دستگاه اجرایی یک فرصت تلقی میشود یعنی در واقع میتواند از منابع بیشتری برای انجام خدمات استفاده کند.

این کار در قانون بودجه همان سال (89) مجاز و براساس آن به دولت اجازه داده شد تا از محل فروش پروژه های دولتی، پروژه های جدیدی را اجرا نماید برای اجرایی شدن این منظور قاعدتاً باید اقداماتی بر اساس مقررات قانونی صورت پذیرد.

وزارت راه مسئول اجرای پروژه و وزارت اقتصاد مسئول فروش (واگذاری) سهام واحدهای دولتی و از جمله سهام دولت در شرکت فولاد خوزستان است.در این جهت دفتر رییس جمهور موافقت ریاست محترم جمهوری را به وزارت امور اقتصادی و دارائی برای آغاز اقدامات قانونی ذیربط و به وزارت راه برای اطلاع و پیگیری امور در مهرماه سال 89 ابلاغ می نماید.( نامة مورد اشاره).

دفتر رییس جمهور در ارسال این نامه در راستای مسئولیت ذاتی و طبیعی خود، اقدام به ابلاغ نظر ریاست محترم جمهوری نموده ا ست و لاغیر. اصرار غیر عادی و ناشیانه ی برخی از رسانه های زنجیره ای بر دخالت دادن رییس محترم دفتر رییس جمهور در مسئله اختلاس امری مسبوق به سابقه ی مکرر و البته مورد توجه و دقت مردم عزیز و تیزبین است.

و اما سایت معلوم الحال مشرق که به دلیل مسائل پشت پرده و تغذیه منابع مالی خاص درمخالفت با دولت یدی طولا دارد،علاوه برجوسازی و دروغ پردازی و تشویش اذهان عمومی درماهیت این نامه،دروغ آشکار دیگری گفته و وزارت محترم اقتصاد را به واگذاری بدون رعایت تشریفات قانونی سهام دولت در شرکت فولاد خوزستان متهم کرده است. بدیهی است همچنان که سازمان خصوصی سازی روز گذشته (مورخ22/6/90) این خبر را رسماً تکذیب کرده است، یک بار دیگر ضمن تکذیب این خبر تاکید می کند که واگذاری سهام شرکت یاد شده و هر سهام دیگر جز از طریق قانونی انجام نمی گیرد و چناچه به فرض،تخلفی صورت پذیرد دولت بیشترین انگیزه را برای برخورد دارد. باتاکیدً یادآوری میشود که موافقت ریاست محترم جمهوری ناظر به استفاده از آن منبع برای اجرای پروژة مزبور بوده است که قانون بودجة سال 89 آن را مجاز دانسته است (و البته در سال 90 نیز این اجازه برقرار است.) بدیهی است که اجرای این دستور و هر دستور دیگری با استفاده از مجوزهای قانونی و تابع تشریفات ذیربط است.

در پایان خاطر نشان میشود که وزارت محترم راه و شهرسازی در مورخ 3/3/90 و طی نامة شمارة 1123097 (یعنی حدود چهار ماه قبل) از معاون اول محترم رییسجمهور درخواست کرده است تا ترتیبات قانونی جهت اختصاص درآمدحاصل از فروش سهام دولت در شرکت فولاد خوزستان برای اجرای پنج پروژة این وزارتخانه در استان خوزستان به عمل آید. بدیهی است این درخواست نیز برای اجرایی شدن، مسیر قانونی خود را طی خواهد کرد. همچنین حسب اطلاع دفتر ریاست جمهوری وزارت راه در حال حاضر در نظر دارد پروژه دو طبقه کردن خط کناره شمال و بزرگراه دریایی شمال را از طریق سرمایهگذاری بخش خصوصی اجرا کند.

در هرحال ضمن محفوظ دانستن حق پیگیری قضایی در موضوع نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی،بر این سوال پای میفشرد که سایتهای خبری به ویژه مشرق و فارس و روزنامههایی چون کیهان و تهران امروز از منحرف کردن موضوع اختلاس علاوه بر تخریب دولت چه هدفی را دنبال میکنند؟ و آنها از پیگیری پرونده اختلاس بزرگ از چه بابت نگرانند؟
    چو قسمت ازلی بی حضور ما کردند
    گر اندکی نه به وفق رضاست خرده مگیر...

8. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید ماهور از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال ماهور آواتار ها
    اظهارات جالب شهرام جزایری درباره افتخارات اقتصادی، سلول انفرادی، محسنی اژه ای، جوانی و 80سفر خارجی

من رسانه ای نداشتم و ندارم که حرفم را بزنم...آرای دیوان عالی کشور، سند افتخار شهرام جزایری است...اخیرا یک سال است بخاطر ناراحتیهای روحی متوقف شده و متاسفانه چاق و سنگین و زشت شدهام...دوست دارم آقای اژهای قاضی پروندهام شود...

شهرام جزایری اگرچه امروز به عنوان یک ضرب المثل در اذهان عمومی وجود دارد اما همواره از جمله کنجکاویهای عمومی دانستن درباره او و آگاهی در خصوص پروندهاش بوده است. ابهاماتی که در مورد او و پروندهاش وجود دارد، حالا بیش از یک دهه است که همچنان به قوت خود باقی است و کسی نمی داند یک جوان بیست و چند ساله چطور به بزرگترین متهم اقتصادی کشور تبدیل شد و اعداد و ارقام نجومی آن زمان ـ بیش از یک دهه قبل ـ چطور در میان حساب و کتابهایش نشست. مردی که حالا حرفهای جالب توجهی برای گفتن دارد. بخشهایی از گفتگوی مفصل همشهری ماه با جزایری را در ادامه میخوانید:

* پرونده من بیش از آنکه یک پرونده اقتصادی باشد، پروندهای است که رسانه ها برخلاف تصریح قانون آیین دادرسی کیفری قبل از صدور حکم جرم مرا قطعی تلقی و آن قدر علیه من تبلیغ کردند که قاضی صادر کننده حکم، شهرامی را محاکمه و محکوم کرد که رسانه ها درست کرده بودند و مرا به اتهام اخلال در نظام اقتصادی به 27سال حبس محکوم کرد.

* وقتی به رای صادره اعتراض کردم و پرونده در شعبه 26دیوان عالی کشور مطرح شد(که یکی از دقیق ترین شعبه های دیوان عالی کشور است و به پرونده های کلان اقتصادی رسیدگی میکند) مرا از اتهام سنگین اخلال در نظام اقتصادی کشور تبرئه و به صراحت اعلام کردند این گونه رای دادن خلاف اصول اولیه حکم دادن قضات است و به فتوا شبیه است تا قضاوت؛ زیرا شهرام جزایری هیچ یک ازاموال دولتی و غیره را تضییع نکرده است و تمام اموال اصلی و سود تسهیلات بانکی را باز پرداخت کرده است و بهترین شاهد دراین زمینه، عدم شکایت سیستم بانکی علیه شهرام بوده.

* اگر شما یک مورد سراغ دارید بالا ترین مرجع قضایی کشور یعنی دیوان عالی در مورد کسی حکم خوش حسابی داده لطفا در همین مجله اعلام بفرمایید، اما ببینید که سیاسی شدن من توسط رسانه ها چه بلایی بر سر این احکام بزرگ و تاریخی آورده.

* فردی را که دو شعبه دیوان عالی کشور از نظر اقتصادی درست و خوش حساب اعلام میکند بالاخره در دادگاه تجدید نظر و حکم قطعی محکوم به تحصیل حکم نامشروع میکنند. آیا به نظر شما کسی که دیوان عالی به او حکم خوش حسابی می دهد (زیرا تا قبل از دستگیری همه دیون شرکت ها را قبل از موعد مقرر و با اخذ جایزه خوش حسابی و تشویقی تسویه حساب می کردم) می تواند سوءنیت مجرمانه و محصل مال نا مشروع باشد؟! به هرحال نمی شود که شهرام را تبرئه و قهرمان اقتصادی اعلام نمود، زیرا او را به عنوان یک مفسد اقتصادی قبل از حکم قطعی مشهور کردند.

* بالاخره در پرونده جنجالی به مدت4 سال حبس به اتهامات اقتصادی پرداخت رشوه و اعمال نفوز و4سال برای اتهامات غیر اقتصادی کارت سربازی قطعی شد و همزمان با آن برای پرونده دوم3سال محکومیت غیراقتصادی عبور از مرز آبی و دخل وتصرف در اموال شرکت هایم به آنها اضافه شده و در نهایت به 11 سال حبس قطعی محکوم کردند. این در حالی است که دیوان عالی کشور عینا چنین فرموده:«شهرام جزایری نه تنها مرتکب اخلال در نظام اقتصادی نشده بلکه بر اساس مستندات پرونده، هیچ خلافی انجام نداده است و هنوز سررسید بدهی وی نرسیده که بازداشت شده و یکی از خوش حساب ترین مشتریان بانک ها بوده و حتی یک قسط عقب افتاده ندارد» و این آرای دیوان عالی کشور، سند افتخار شهرام جزایری است.

* من رسانه ای نداشتم و ندارم که حرفم را بزنم. البته من اشتباهات زیادی داشته ام و از جوانی و نا پختگی خطاهای زیادی کرده ام که این بلاها را بر سر خود و خانواده ام آورده ام. 10سال اسارت و زندانی شدن، نابودی کامل خود و خانواده ام و تحریک شدن افراد ذی نفوذ علیه من بر خلاف واقعیات، به دلیل درست عمل نکردن من بوده و مسوولیت همه این شرایط بر عهده شهرام جزایری است که دارد تاوان میدهد.

* شایعات چیزهای خلاف واقع است. در زندان، در سالن کارگری، کنار زندانیان عادی در بند عمومی، وشابه همه محکومان و محروم از مرخصی تحمل کیفر می نمایم و هر روز مقامات مسوول و بازدید کنندگان محل نگهداری مرا در زندان زیر و رومی کنند و خارج از زندان شایعات خلاف واقع پراکنده می شود؛ امروز با شما مصاحبه میکنم تا دیگکران راهی را که من رفتم نروند.

* بسیاری از رسانه های بیگانه بارها با خواهر من در کانادا تماس گرفته و خواسته اند در مورد زندگی من گزارش تهیه کنند ولی خواهرم هر بار جواب داده: برادرم شهرام نیازی به حمایت شما ندارد، شهرام آدم مطیع نظام جمهوری اسلامی است. بنویسید اکر خطایی کرده ام دوست دارم عادلانه به جرمم رسیدگی شود. شهرام فهمیده که اشتباه کرده و به دنبال جبران گذشته است.

* در دوران نوجوانی ام پینگ پنگ را به صورت حرفه ای بازی می کردم و در دوران جوانی، در والیبال حرفه ای کاپیتان بودم ودر همه دوران ها فوتبال را غیر حرفه ای بازی می کردم و در زندان هم همه این ورزش ها را ادامه دادم اما اخیرا یک سال است بخاطر ناراحتی های روحی متوقف شده و متاسفانه چاق و سنگین و زشت شده ام و معمولا در فوتسال به عنوان یار اضافی در زمین می چرخم و کسی روی من حساب نمی کند.

* جوانی که به سادگی پیر شد. من خیلی ساده زندگی کرده ام. در عمرم شب نشینی نرفته ام، عیاشی نکرده ام. ولگردی بلد نیستم. هشتاد تا سفر خارجی داشتم که همه را با همسرم سفر کرده ام. من عاشق کشورم هستم، جانم را برای مملکتم می دهم. شهرام جزایری تا حالا یک نخ سیگار نکشیده، آدمی است که سرش بکار خودش است.

شهرام جزایری

* نکته جالب برای شما شاید این باشد که بهتر است شهرام جزایری را از زبان بیشتر افرادی که تا کنون او را ندیده و برای مدتی در زندان هم اتاقی شدم توصیف کنم. تقریبا اکثر آنها می گویند ما تا زمانی که شهرام جزایری را ندیده بودیم تصورات خیلی عجیبی از او داشتیم. به هر حال پول دارترین فرد ایران است و ثروتش افسانه ای بود و علی القاعده مانند سایر ثروت مندان متکبر و مغرور است و شاید به سادگی جواب سلام ما را ندهد، چه رسد که با ما بر سر یک سفره هم پیاله شود و حتی بعضی او اوقات تصور می کردیم او در زندان نیست و در خارج از کشور بسر می برد و یا حتی در زندان در یک سوئیت مجلل بازداشت خانگی است.

* فکر می کنم نه تنها مردم که حتی مسوولان بارها از شهرام به عنوان جرثومه فساد یاد کرده اند و نمی دانند که جرم شهرام پرداخت رشوه بوده که روزانه صدها پرونده رشوه در محاکم به مراتب بسیار کلان تر از پرونده شهرام رسیدگی می شود ولی از بین این همه به من ظلم شده و در شرایط بسیار سختی (یک سال سلول انفرادی و 4سال به طور انفرادی) و مدت 10سال در زندان افتاده ام؛ در حالی که رد مال را بطور کامل تسویه و تامین کرده ام.

*دو سال پیش با دستور ریاست محترم قضایی قرار بود به مرخصی اعزام شدم و پس از سپردن تامین کافی از در زندان خارج شدم اما چند ساعت بعد مجددا من را به زندان بازگرداندند که چنین اقدامی بی سابقه است. پار سال هم پس از رد مال برای مرخصی اقدام کردم اما مقامات محترم قضایی بدلیل سیاسی و رسانه ای شدن پرونده ام احتیاط کردند ودر شرایطی که رد مال انجام شده و با احتساب یک سال سلول انفرادی معادل 10 روز بند عمومی مطابق حکم حکومتی مقام معظم رهبری، گرفتاری و سختی های حبس محکومیتم را تحمل کردم و در عید فطر سال 1389 مشمول عفو عمومی مقام معظم رهبری شده ام، هنوز در زندان بسر می برم و بدلیل فشارهای روحی و روانی و دوری از فرزندانم، قرص های تحت نظری مصرف کرده وپس از 10 سال حال یک بیمار روحی و روانی را دارم.

* هیچگونه فعالیت اقتصادی با آقازاده ها نداشتم و اساسا در پرونده ام چنین اتهامی وجود نداشته است. من همیشه فکر می کردم اروپا را تجارت اروپا کرد. ما خیلی چیزها برای صادرات داریم، چیز هایی که بااندکی تلاش میتواند ارزش افزوده زیادی ایجاد کند.

* توانستم خرماهایی را که تبدیل به کود می شود صادر کنم. اولین وامی که گرفتم چهل میلیون تومان بود. من قبل از سر رسید، باز پرداخت وامم را شروع می کردم. این در رای دیوان عالی کشور آمده است. خیلی ها می گفتند تو زود باز پرداخت می کنی و برای ما و سایر رقبای خود مشگل ایجاد می کنی و توقع بانک ها از ما زیاد می شود. من یک نظریه محکمی در ارتباط با باز پرداخت دیون قبل از موعد مقرر و با خوش حسابی داشتم و معتقد بودم که با خوش حسابی اعتبار آدم در مدت کوتاه و بصورت جهشی و تصاعدی بالا می رود؛ بنابراین 30درصد از منابع شرکت هایم را به صورت نقدی برای تسویه دیون قبل از موعد مقرر ذخیره می کردم و این نظریه، چیز عجیبی نیست و در تمام دنیا اثبات شده است که انسان باید دست بده داشته باشد تا پول وثروت به او هم برسد.

* دوست دارم آقای محسنی اژهای قاضی پروندهام باشد چون قاضی مستقلی است و از رسانه ها تاثیر نمی پذیرد. هر پرونده ای را گرفته به سر انجام رسانده. رای قاطع می دهد و پرونده های مهم و ملی از جمله آقای کرباسچی را به بهترین نحو مدیریت و اداره کرد اما نمی دانم چرا هر چقدر برای ایشان نامه می نویسم تا حداقل به عنوان دادستان کل کشور در اجرای حکم کیفری ام دخالت کند، آن بزرگوار وارد نمی شود امیدوارم بالاخره روزی برسد تا قضات بزرگ و قاطعی مانند ایشان تکلیف مرا یکسره کنند.

10. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید ماهور از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال ماهور آواتار ها
    اعتراض به پوشش زندانیان زن

استفاده از چادر برای زنان زندانی توهین به پوشش اسلامی است.

لاله افتخاری سخنگوی فراکسیون زنان مجلس گفت: کرامت و حرمت چادر باید حفظ شود، زمانی که متهمان را به دادگاهها میآورند، هر چند از چادرهایی استفاده میشود که رنگهایی غیر از مشکی دارند اما با توجه به اینکه بسیاری از متهمان کسانی هستند که به حجاب پایبند نیستند، بهتر است از ملحفه یا پوششی غیر از چادر استفاده شود. در سریالها هم باید چادر بر سر افرادی باشد که شایستگی آن را داشته باشند.

12. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید ماهور از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر آمن خادمی آواتار ها
    تشکر شده 59,939 بار در 5,248 ارسال
    احمدی​نژاد:ثبت ایران در تاریخ مرهون صفویه است

ایگاه اطلاع رسانی رئیس​جمهور نوشت:

رییس جمهور بر اجرای کامل تمام مصوبات استانی هیات دولت برای استان اردبیل تاکید کرد و گفت: اهتمام ویژه دولت بر این است که تمام مصوبات استانی اجرایی شده و در خدمت مردم قرار بگیرد.

محمود احمدی نژاد در اولین جلسه استانی هیات دولت در دور چهارم سفرهای استانی در استان اردبیل که حدود چهار ساعت و تا نیمه شب به طول انجامید، اظهار داشت: در سفرهای گذشته جمعاً 584 مورد مصوبه برای استان به تصویب رسیده است که از این تعداد 279 مورد به طول کامل اجرایی شده، 190 مورد در حال اجرا است و برای 115 مصوبه اقدامی انجام نشده است که اولویت اصلی دولت در این دوره از سفر آغاز عملیات اجرایی اینگونه مصوبات و تکمیل آن است.

رییس جمهور تصریح کرد: تمام مصوبات و پروژههایی که از سوی دولت به مردم وعده داده شده باید اجرایی شود مگر موارد استثنایی و نادر که واقعاً توجیه منطقی نداشته باشد.

رییس جمهور گفت: اگر امروز ایران متحد و یکپارچه است و حکومت متمرکز قدرتمند حاکم است و اگر وحدت ملی و ملیتی به نام ایران در جغرافیا و تاریخ ثبت شده همه مرهون مجاهدت مردم اردبیل در پایهگذاری نهضت صفویه است.

احمدی نژاد افزود: مردم این دیار در طول تاریخ از علاقمندان ائمه اطهار(ع) بوده و به صفت حسینی و ابوالفضلی بودن شهره هستند و در این راه مجاهدت و فداکاریهای فراوانی در طول تاریخ انجام دادند.

دکتر احمدی نژاد همچنین موضوع انتقال آب از رودخانه ارس به آذربایجان غربی و شرقی را مورد اشاره قرار داد و گفت: انتقال آب از این رودخانه بزرگ و وسیع به این معنا نیست که حق آبه در مغان کم میشود. ایران هنوز از همه حق آبه خود از این رودخانه استفاده نمیکند از اینرو دولت با سرمایهگذاریهای وسیع تصمیم دارد که با انتقال آب به مناطقی که با کمبود آب مواجه هستند این مناطق و دستها را نیز آباد کند.

/
    to continue, please follow me on my page

14. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید آمن خادمی از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر Captain Nemo آواتار ها
    تشکر شده 21,295 بار در 2,970 ارسال
    مدیرعامل فرابورس در پنجمین نمایشگاه بورس:

بورس بايد در تامين مالي جاي بانكها را بگيرد

خبرگزاری فارس: مدیر عامل شرکت فرابورس ایران با بیان اینکه بازار سرمایه یکی از شفافترین بخشهای اقتصادی است،گفت: نمایشگاه بورس،بانک، بیمه وخصوصی سازی با سطح خوبی برای آشنایی با دستاوردهای بازار سرمایه و چالشهای پیش روی آن است.
    خبرگزاری فارس: بورس بايد در تامين مالي جاي بانكها را بگيرد

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، مصطفی امید قائمی در مراسم افتتاحیه پنجمین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و خصوصیسازی با اشاره به اینکه رشد بازار سرمایه طی سالهای گذشته تصاعدی بوده و رشد شاخص وحجم معاملات گویای این مسئله است، اظهار داشت: امروزه بازار سرمایه یکی از شفافترین بخشهای اقتصادی بوده و توانسته است سهم خود را در تامین مالی نسبت به گذشته افزایش دهد و بخشی از تامین مالی که پیش از این در اختیار بانکها بوده است را انجام دهد.

وی افزود: با گذشت 3 سال از راهاندازی فرابورس ارزش این بازار هم اکنون به 22 هزار و 400 میلیون تومان رسیده که 19 هزار و 700 میلیارد تومان آن مربوط به ارزش بازار اول و دوم فرابورس و هزار و 800 میلیارد تومان آن مربوط به بازار پایه است.

مدیر عامل فرابورس با بیان اینکه 46 شرکت در فرابورس پذیرفته شده و 23 شرکت تاکنون عرضه شده است،گفت: حجم معاملات امسال فرابورس سه هزار و 700 میلیارد تومان بوده و طی این سه سال ابزارهای متعددی از جمله اوراق مسکن وارد این بازار شده است.
    به گفته امیدقائمی این نمایشگاه با سطح مناسبی برای آشنایی با دستاوردهای بخشهای مختلف بازار سرمایه و بررسی چالشهای موجود در این بازار است.
    وی گفت: همچنین یکی از برنامههایی که باید در بازار سرمایه به آن اهمیت بدهیم، افزایش مخاطبین بازار سرمایه است زیرا این میزان نسبت به مخاطبین سیستم بانکی کمتر است. بنابراین باید ابزارهای مالی جدید و متنوعتری با توجه به نیاز مردم وارد بازار سرمایه کنیم.
    یاری اندر کس نمی​بینیم یاران را چه شد
    دوستی کی آخر آمد دوستداران را چه شد

شهر یاران بود و خاک مهربانان این دیار
    مهربانی کی سر آمد شهریاران را چه شد

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید Captain Nemo از ایشان تشکر کرده است:

برای حضور در فرابورس
    معارفه شركت همکاران سیستم برگزاری می شود

خبرگزاری فارس: جلسه معارفه شرکت همکاران سیستم برای ورود به فرابورس چهارشنبه 23 شهریور برگزار میشود.

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، شرکت همکاران سیستم روز چهارشنبه 23 شهریورماه طی مراسمی که به مناسبت معارفه این شرکت در فرابورس برگزار میشود، تازهترین توانمندیها و چشماندازهای این بنگاه نرمافزاری را به مدعوین و فعالان بازار ارایه میکند.

در این جلسه که جمعی از مشتریان همکاران سیستم، نمایندگان شرکتهای سرمایهگذاری، شرکتهای کارگزاری و نمایندگان رسانههای گروهی حضور دارند، اطلاعات دقیقی درباره شرکت همکاران سیستم، روند رشد و چشمانداز آن به مدعوین ارائه میشود.
    شهریار رحیمی، مدیرعامل همکاران سیستم درباره ورود این شرکت به فرابورس گفت: همکاران سیستم برای ورود به بازار سرمایه، روز 28 شهریورماه سهام خود را در بازار اول فرابورس عرضه میکند.

به گفته وی در اولین مرحله، همکاران سیستم تصمیم دارد 5 درصد کل سهام خود را عرضه کند که این سهام عمدتاً توسط شرکت سرمایهگذاری آیندهنگر دانا به عنوان یکی از سهامداران عمده شرکت و از طریق کارگزاری آگاه عرضه میشود.

این شرکت در اول تیرماه سال جاری با 200میلیارد ریال سرمایه، در بازار اول فرابورس پذیرفته شد و با نماد معاملاتی «سیستم» در فهرست نرخهای بازار پایه فرابورس ایران قرار گرفت.
    همکاران سیستم هم اکنون بزرگترین شرکت نرمافزاری کشور، با بیش از 24 سال سابقه فعالیت مؤثر و با بهرهمندی از 1100 نفر نیروی کارآمد است و تاکنون به بیش از 7500 شرکت، محصولات و خدمات تخصصی ارائه داده است.
    انتهای پیام/م

18. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید Captain Nemo از ایشان تشکر کرده است:

مدیرعامل شرکت بورس خبر داد:
    بورس ايران تنها بورس مثبت دنيا در 6 ماه گذشته

مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار گفت: طی 6 ماه اول سال جاری همه بورسهای دنیا به جز بورس ایران که حدود 16 درصد بازدهی داشته منفی بودند.
    خبرگزاری فارس: بورس ايران تنها بورس مثبت دنيا در 6 ماه گذشته

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، حسن قالیباف اصل در مراسم آغاز به کار پنجمین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و خصوصیسازی به عنوان دومین سخنران نکاتی را در رابطه با آخرین وضعیت بازار سهام کشور و برنامههای آتی مد نظر ارائه کرد و با بیان اینکه نمایشگاه فرصت خوبی برای آشنایی جامعه با فعالیتها و دستاوردهای انجام شده و همچنین فرهنگ سازی است، اظهار داشت: در حالی توسعه بازار سرمایه منجر به رشد اقتصادی کشور خواهد شد که این حوزه با توجه به فعالیتها و موفقیتهای متعددی که کسب کرده قابل مقایسه با گذشته نیست و از تنوع و تحرک و حضور مردم بیشتری برخوردار شده است.

وی ادامه داد: این تنوع و رشد منجر شده متغیرهای بازار سهام هم با جهشهای قابل توجهی روبرو شوند به طوری که در سال 75 ارزش بازار سهام ایران 32 هزار میلیارد تومان بود که با رشد 4.5 برابری هم اکنون به 127 هزار میلیارد تومان رسیده است.

قالیباف افزود: همچنین با توجه به حضور شرکتها و صنایع مهم و مادر کشور تنوع مناسبی در سرمایهگذاری ایجاد شده که هیچ بازاری چنین تنوعی نداشته و سرمایهگذاران با انتخابهای متعددی روبرو هستند. این در حالی است که در 6 ماهه سال گذشته حجم معاملات 11 هزار میلیارد تومان بود اما در 6 ماهه سال جاری حجم معاملات به 12.3 هزار میلیارد تومان رسیده است.

سخنگوی بورس اوراق بهادار با بیان اینکه کارهای خوبی در بحث نقدشوندگی از طریق تسهیل فوائد مالیاتی و ورود شرکتهای جدید و همچنین افزایش درصد سهام شناور آزاد شرکتها شده خاطر نشان کرد: حجم سهام آزاد بازار در سالهای 88 و 89 حدود 18 و 19 درصد بود اما در سال جاری به 21 درصد رسیده است، همچنین گردش معاملات از 8.7 درصد در 6 ماه سال گذشته به 9.6 درصد در سال جاری رسیده و دفعات معاملات هم از یک میلیون و 570 هزار به 2 میلیون و 300 هزار دفعه رسیده است. با این اوصاف میتوان گفت که سهامداران فقط 3 خواسته که شامل نقدشوندگی، نقدشوندگی و نقدشوندگی دارند.

قالیباف اصل با اشاره به اینکه بحث تأمین مالی از مباحث مهم بازار سرمایه بوده و هر شرکتی با امید ساده کردن تأمین مالی و رفع محدودیتها و حضور در عرصه ملی وارد بورس میشود ادامه داد: در حالی ویژگی تأمین مالی در بازار سرمایه تنوع آن است که شرکتها میتوانند با توجه به نیاز و پروژههای مد نظر از منابع مالی مختلفی استفاده کنند که شامل روشهایی مانند افزایش سرمایه، سلب حق تقدم، صکوک و اوراق مشارکت است.

به گفته وی، این در حالی است که در سیاستگذاریها تأکید خاصی به بازار سرمایه در کنار بازار پول شده و شرکتها میتوانند به طور مشترک از این ابزارها استفاده کنند. در این رابطه هم کمیته تأمین مالی که وزیر اقتصاد بر آن تأکید دارد جلسات منظم خود را با هدف تأمین مالی به اشکال نوین برگزار میکند.
    به گفته قالیباف شرکت بورس اوراق بهادار هم در حالی علاوه بر برگزاری جلسات مشترک با شرکتها دو سمینار ملی هم در سال جاری برگزار کرده تاکنون 3 عرضه اولیه از بخش خصوصی انجام داده و تقاضاهای زیادی برای پذیرش هم وجود دارد.

این مقام مسئول در ادامه اظهارات خود در رابطه با پذیرش و عرضه شرکت های مشمول اصل 44 هم گفت: در جلسه آینده هیئت پذیرش وضعیت حضور در بورس پالایشگاه بندرعباس مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا در صورت پذیرش در بورس آن سهام این شرکت در سال جاری عرضه شود.

قالیباف اصل ادامه داد: در شرایطی میزان افزایش سرمایه شرکتها در سال گذشته با رشد 3 برابری به 3.8 هزار میلیارد تومان رسید که در 6 ماهه سال جاری با رشد 50 درصدی نسبت به کل سال گذشته حدود 6.5 هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه اعمال شده است.
    وی با بیان اینکه کارهای زیادی در حوزه ابزار بدهی انجام شده خاطر نشان کرد: علاوه بر تشویق شرکتها برای استفاده از ابزارهای بدهی پذیرش این ابزارها هم در دستور کار بورس قرار گرفته که با توجه به تفویض اختیار شرکت بورس در پذیرش ابزار بدهی امکان معاملات اولیه آن در بازار سهام فراهم خواهد شد.

وی ادامه داد: ابزار مشتقه هم در شرایطی باعث تنوع در ابزارسازی شده است که در سال گذشته اوراق آتی 12 دارایی پایه تعریف شد و امسال هم 4 دارایی پایه دیگر اضافه شده و در نظر داریم که تا پایان سال جاری به 30 دارایی پایه برسد چرا که توسعه این بازار در دستور کار بورس اوراق بهادار بوده و بر همین اساس در مرداد ماه سال جاری سیستم معاملات آن ارتقاء و به سامانه معاملاتی بازار منتقل شده است.

به گفته مدیرعامل بورس اوراق بهادار مطالعات اوراق اختیار معامله هم به اتمام رسیده و در مرحله تدوین مقررات و استفاده نرمافزار قرار دارد که در سال جاری راهاندازی خواهد شد.
    قالیباف اصل در بخش پایانی اظهارات خود با بیان اینکه هم اکنون 720 ایستگاه کاری در سراسر کشور به بازار سهام دسترسی دارند گفت: بورس اوراق بهادار در حال حاضر عضو دو فدراسیون معتبر بینالمللی شامل فدارسیون بورسها و فدراسیون آسیایی و اروپایی است.

وی تصریح کرد: بر اساس گزارشهای این فدراسیونها بورس تهران از لحاظ متغیرهایی مانند بازدهی، رشد ارزش بازار و معاملات جزء بورسهای اول و دوم است این در حالی است که طی 6 ماه سال جاری به جز بورس تهران که 16 درصد بازدهی داشته همه بورسها منفی بودند. این در واقع اتفاق نشان از فرصتهای زیاد بازار سرمایه کشور به دلیل رشد اقتصادی است.

20. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید Captain Nemo از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 53 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 52 مهمان ها)

1. General

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها