نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 1756 از 4610 نخست ... 7561256165617061746175317541755175617571758175917661806185622562756 ... آخرین
نمایش نتایج: از 17,551 به 17,560 از 46098

موضوع: اخبار

عضو فعال مات آواتار ها
    تشکر شده 13,892 بار در 4,563 ارسال
    نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی:
    ممکن است لطف کنیم و تعلیق غنی سازی 20 درصد را بپذیریم

آمریکایی ها این قدر از ما می ترسند که می روند از آب های عمان تردد می کنند و این مسئله حتی موجب اعتراض عمان هم شده است.

عصر ایران ؛ مهدی قدیمی - با مشخص شدن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، باز هم آینده روابط ایران و آمریکا به سیاست های باراک اوباما معطوف شد. اما نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است، نه تنها تفاوتی بین اوباما و رامنی وجود ندارد، بلکه سیاست های اوباما در مقابل ایران بدتر از سیاست های بوش بوده است. منصور حقیقت پور می گوید، برای ما گزینه نظامی و تحریم تفاوتی ندارد و برای مقابله با هر دو گزینه توانایی داریم.

- با توجه به مشخص شدن نتیجه انتخابات آمریکا، نظر شما درباره انتخاب مجدد آقای اوباما چیست و آیا این انتخاب در آینده روابط ایران و آمریکا تغییری ایجاد می کند؟

به نظر من خیر. مگر اینکه آمریکایی ها به این جمع بندی برسند که راهکاری که تا امروز انتخاب کرده اند اشتباه بوده و تقابل با ملتی که سی و چهارسال است ایستاده و این ایستادگی استمرار داشته، جواب نمی دهد. بنا براین اگر روش های خود را بازنگری و اصلاح کنند، امکان بحث و توافق وجود دارد و در غیر این صورت هیچ فرقی ندارد که چه کسی در انتخابات آمریکا پیروز شود.

- یعنی راهبرد مد نظر آقای رامنی برای برخورد با ایران تفاوتی با روش مورد نظر آقای اوباما ندارد؟

این ها دو روی یک سکه هستند و با هم تفاوتی ندارند. ما دوره بوش پسر را تجربه کردیم و دوره اوباما را هم تجربه کردیم. مگر اوباما چه اقدامی کمتر از بوش انجام داد؟ مهم این است که بازیگران اصلی سیاست آمریکا افراد ثابتی هستند و فقط مهره ها را عوض می کنند. آقای اوباما با بوش چه فرقی دارد؟ آقای اوباما تحریم های سنگینی را علیه سوریه و ایران و ونزوئلا اعمال کرد. بوش با شمشیر سر می برید و اوباما با پنبه. اما مهم این است که هر دو می برند.

- بنابراین از نظر شما تفاوتی ندارد که آمریکا در مقابل ما از گزینه نظامی استفاده کند یا ابزارهای سیاسی و اقتصادی مانند تحریم را مورد استفاده قرار دهد؟

به نظر من اگر آن ها بروند سراغ گزینه نظامی هم برای ما فرقی ندارد. مگر گزینه نظامی آن ها در عراق چه نتیجه ای داشت؟ همین الان ناوگان های آمریکایی وقتی می خواهند از آبهای جنوبی ایران عبور کنند، از ترس بچه های رزمنده ما ، از آب های عمان عبور می کنند. چون حتی می ترسند از آب های آزاد نزدیک ما عبور کنند.

- مگر ما در آب های آزاد ناو های آن ها را تهدید می کنیم؟

خیر. ما تهدید نمی کنیم ولی از خودمان دفاع می کنیم. اما آن ها این قدر از ما می ترسند که می روند از آب های عمان تردد می کنند و این مسئله حتی موجب اعتراض عمان هم شده است. ما ملت قدرتمندی هستیم و نه می توانند ما را از سلاح بترسانند و نه از تحریم. اما در عمل ، تحریم با سلاح هیچ فرقی ندارد. یکی می گوید حمله نظامی می کنم و دیگری می گوید اجازه نمی دهیم پول هایتان جابجا شود و نفت بفروشید.

- تفاوت تحریم با حمله نظامی این است که اگر گزینه نظامی انتخاب شود راه برگشت ندارد، اماتحریم ها با گفتگو قابل لغو شدن هستند. شما فکر نمی کنید دولتی که ما را تحریم می کند، راه گفتگو را همچنان باز نگه داشته است؟

مگر وقتی گزینه نظامی را در منطقه استفاده کردند به چه نتیجه ای رسیدند؟ در عراق و افغانستان به کجا رسیدند؟

- ساقط شدن حکومت صدام و طالبان نتیجه به کار گیری گزینه نظامی بود. همین طور ساقط شدن قذافی در لیبی.

در سوریه که سلاح می دهند به کجا رسیدند؟ صدام را هم مردم عراق ساقط کردند. صدام خودش رفتنی بود و به دلیل جنایت هایی که کرده بود قابل تحمل نبود.

- من همچنان این سوال برایم مطرح است که با توجه به آثار یک حمله نظامی، چطور شما معتقدید گزینه نظامی با گزینه تحریم تفاوتی ندارد؟

برای اینکه این ها روش دیپلماتیک ندارند. این ها چرا چند سال است که در مذاکرات ما با 1+5 ، ما را بازی می دهند؟ پس روش آن ها دیپلماتیک نیست.

- همین روش گفتگو که به عقیده شما غیر دیپلماتیک است، بهتر از این نیست که به کشور ما حمله نظامی کنند؟

اگر آن ها حمله کنند، ما هم می زنیم. خیلی هم قوی تر از آن ها می زنیم. برای این که کار به گزینه نظامی نرسد، آنها باید منطق گفتگو داشته باشند.

- شما کلا رسیدن به گزینه نظامی را بر ادامه یافتن گفتگوها و مذاکرات ترجیح می دهید؟

ما برای هر دو مورد آمادگی داریم و باید ببینیم اراده آن ها چیست. این ها در گفتگو صداقت ندارند و تمام تلاششان این است که از ما زمان بگیرند. همه تلاششان این است که ما را فریب بدهند و حق ما را ندهند. اما ما محکم ایستاده ایم و آن ها باید روش های خودشان را اصلاح کنند.

- با این نگاه، می توان نتیجه گرفت که فعلا راه مذاکره مسدود است؟

بله. اگر روش های خودشان را اصلاح کنند، امکان دارد با آن ها مذاکره کنیم.

- ممکن است ما هم در مواضع خود تغییری ایجاد کنیم تا مذاکرات به نتیجه برسد؟

ما کجای کارمان اشتباه بوده که آن را اصلاح کنیم؟ ما باید چکار کنیم؟

- مثلا از قول آقای آصفری نقل شده بود که ما هم تعلیق غنی سازی بیست درصدی را می پذیریم. آیا این احتمال وجود دارد؟

در جریان مذاکره ممکن است با تعلیق غنی سازی بیست درصدی هم موافقت کنیم. اما از باب لطف است که ما این کار را می کنیم. وگرنه ما حق داریم تا جایی که نیاز داریم غنی سازی را انجام دهیم. اما اگر در مذاکرات صادقانه حرف بزنند ممکن است ما هم قبول کنیم که غنی سازی بیست درصدی را متوقف کنیم. ما 850هزار نفر بیمار داریم که برای درمان آن ها نیاز به غنی سازی بیست درصدی داریم و برای این منظور، رآکتور تهران را باید فعال نگه داریم. اما اگر بیست درصد را به ما بدهند، ممکن است غنی سازی را متوقف کنیم. اما غنی سازی سه و نیم درصد و پنج درصد را برای سوخت نیروگاه های هسته ای خودمان نیاز داریم و باید آن را تامین کنیم.
    الماس را جز در قعر زمین نمیتوان یافت و حقایق را جز در اعماق فکر نمی توان کشف کرد.(ویکتور هوگو)
    اگر می خواهی بنده کسی نشی بنده هیچ چیز مشو.(ژاک دوال)
    اعتماد به نفس را از شیر بیاموزید اوبا خودش یکدل است و هرگز تضاد در او راه ندارد.

2. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۵۶) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 101,469 بار در 22,931 ارسال
    موافقت مجلس با نجات فوریتی دریاچهها و تالابهای کشور

خبرگزاری فارس: وکلای ملت در جلسه علنی امروز با بررسی یک فوریتی طرح نجات و احیای دریاچهها و تالابهای کشور موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) خود بررسی طرح دو فوریتی نجات و احیای دریاچهها و تالابهای کشور را در دستور کار خود قرار دادند.

بعد از اظهارنظر طراح، موافقان و مخالفان این طرح دو فوریتی در نهایت وکلای ملت با 93 رای موافق، 76 رای مخالف و 27 رای ممتنع با بررسی دو فوریتی این طرح مخالفت کردند.

بر همین اساس محمدرضا باهنر رئیس جلسه یک فوریت طرح را به رای مجلس گذاشت و این بار نمایندگان مجلس با 119 رای موافق، 43 رای مخالف و 26 رای ممتنع از مجموع 227 نماینده حاضر در مجلس با بررسی یک فوریتی این طرح موافقت کردند.

در ماده واحده این طرح آمده است که دولت مکلف است حداکثر به مدت 3 ماه فهرست تالابها و دریاچههای نیازمند حمایت را تهیه و عملیات اجرایی حمایتهای خود را ضمن رعایت تبصرههای ذیل حداکثر ظرف 3 سال به نتیجه برساند و در این جهت با بکارگیری همه امکانات مهندسی و عملیاتی خود بر پایه نظریات کارشناسان مجرب داخلی و تجربیات سازمانها و کشورهایی که بحرانهای مشابه را تجربه کردهاند اقدام کنند.

در تبصره 1 این ماده آمده است منابع مورد نیاز این قانون در سال جاری از محل ردیفهای مصوب بند (ش) ماده 224 قانون برنامه 5 ساله پنجم توسعه و ماده 12 قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران تامین میشود.

بدیهی است این پیشبینی در بودجه سنوات آتی تا احیا و نجات تالابها و دریاچهها و برطرف شدن تهدیدات آسیبرسان به دریاچهها و تالابها استمرار خواهد یافت.

در تبصره 2 نیز آمده است که تامین حقابه زیستمحیطی آنها توسط سازمان حفاظت از محیط زیست صورت میگیرد.

در قسمت دیگری از این طرح آمده است که احیای فضای سبز پیرامون تالابها توسط وزارت جهاد کشاورزی و تثبیت خاک و شنزارهای اطراف تالابها و دریاچهها باید صورت بگیرد.

جلوگیری از برداشت صنعتی و معدنی و همچنین ثبت کلیه تالابها و دریاچههای ایران در فهرست کنوانسیون بینالمللی رامسر در تبصرههای دیگر این طرح مورد اشاره قرار گرفته است.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

فردا اعلام جزئیات پرونده ستار بهشتی

گروه سياسي: معاون اول قوه قضائیه، خبر داد که سخنگوی این قوه فردا در نشست هفتگی خود با خبرنگاران جزئیات بیشتری از پرونده ستار بهشتی - وبلاگ نویس فوت شده در زندان- اعلام خواهد کرد.

ابراهیمی رئیسی معاون اول قوه قضائیه، امروز یکشنبه در حاشیه همایش امر به معروف و نهی از منکر در حوزه سیاست در جمع خبرنگاران، در خصوص آخرین برخورد قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی اظهار داشت: قوه قضائیه به طور جدی با مفسدان اقتصادی برخورد خواهد کرد و ما دستور ویژه ای را به دادسراها و دادستان ها به ویژه دادستان تهران ابلاغ کرده ایم که برخورد قاطع و عبرت آموزی با مفسدان اقتصادی داشته باشند.
    معاون اول قوه قضائیه همچنین درباره آخرین وضعیت پرونده ستار بهشتی وبلاگ نویس فوت شده در زندان گفت: محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری خود جزئیات بیشتری را در این باره ارائه خواهد کرد. رئیسی در ادامه با بیان اینکه یکی از معروفات ما اجرای قانون است، افزود: باید همه مسئولان در حوزه های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی بر اساس قانون عمل کنند و قانونگرا باشند. قانونگرایی در حال حاضر یکی از الزامات مهم تلقی می شود.
    معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه دشمنان نظام اسلامی تمام تلاش خود را به کار بسته اند تا به این نظام ضربه وارد کنند، افزود: آنها تلاش کرده اند در حوزه ها اقتصادی، نفتی، بانکی و پولی خدشه ای را وارد کنند اما مسئولان و مردم در این ۳۰ سال نشان داده اند دشمن را به خوبی شناخته اند.

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

محاکمه وزیر راه پس از استعفا بخاطر تصادف

گروه جامعه: وزیر راه و ترابری مصر پس از استعفا توسط دادستانی رفت و تحت بازجویی قرار گرفت. او با حکم دادستانی ممنوع الخروج شد.

دستگاه قضایی مصر با ورود به ماجرای مرگ ۵۲ دانش آموز این کشور در تصادف اتوبوس مدرسه با قطار، تحقیقات قضایی از وزیر راه و ترابری و رئیس راه آهن را آغاز و حکم بازداشت مامور کنترل تقاطع خط آهن، راهبر قطار و معاون او را صادر کرد. رئیس جمهور مصر دیروز شنبه با استعفای وزیر راه و ترابری موافقت کرد. در برخورد قطار با اتوبوس حامل دانش آموزان خردسال دختر و پسر در استان اسیوط در جنوب مصر، ۵۲ دانش آموز کشته و ۱۶ نفر دیگر زخمی شدند. وزیر راه و ترابری و رئیس راه آهن مصر دیروز شنبه در کمتر از ۶ ساعت از وقوع حادثه تصادف، استعفا کرده بودند.

محمدرشاد المتينى وزیر راه و ترابری مصر پس از استعفا عصر دیروز به ساختمان دادستانی رفت و تحت بازجویی قرار گرفت. او پس از ترک ساختمان دادگستری، توضیحی به خبرنگاران درباره این جلسه ارائه کرد و سپس با استفاده از مترو، محل دادگستری را ترک کرد.
    دادستانی مصر نیز پس از این بازجویی، وزیر راه مستعفی را ممنوع الخروج کرد و رای به احضار معاونان وی داد. در همین ارتباط، محمد مرسی رئیس جمهور مصر با انجام سخنرانی تلویزیونی ضمن توضیح اقدامات و واکنش های دولت به حادثه تصادف قطار با اتوبوس دانش آموزان وعده داد با متخلفان در این ماجرا، برخورد خواهد شد.

مرسی قبل از سخنرانی تلویزیونی، سه متن جداگانه درباره اطلاع از حادثه، تسلیت گویی به خانوادههای قربانیان و پذیرش استعفای وزیر راه و ترابری و وعده برخورد با عوامل این حادثه را در شبکه اجتماعی توئیتر منتشر کرد. هشام قندیل نخست وزیر مصر هم از طرف رئیسجمهور با سفر به منطقه اسیوط ضمن آگاهی از جزئیات حادثه، به عیادت افراد زخمی در این حادثه و تسلیتگویی به خانواده های قربانیان پرداخت. وی در هنگام حضور در محل حادثه، با شعارهای شماری از اهالی منطقه علیه خود و کابینه مصر روبه رو شد. شماری از خانواده های جان باختگان با تجمع در محل حادثه و سر دادن شعارهایی خواستار اعدام عوامل این حادثه شدند.

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

وقتي خبرنگار شيخ جعفر شجوني را عصباني ميكند

چرا از اين سئوالها ميپرسي، اگر زن داری که برو به زندگیت برس اگر هم نداری برو بگیر، به همکارت هم گفتم بره شوهر کنه

گروه سياسي: جعفر شجونی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه است و از حامیان سرسخت محمود احمدینژاد به شمار میآمد اما این روزها مانند همکیشان اصولگرای خود میگوید که نباید به احمدینژاد کاری داشت تا دوره ریاستجمهوریاش به پایان برسد. شجونی در ۲۱ آذر ۱۳۸۸ در تجمعی که در مدرسه مروی و تحت عنوان اعتراض به پاره کردن عکس امام خمینی برگزار شد به افرادی که آنها را «دشمنان جنایتکار انقلاب» خواند هشدار داد که «اگر آقا لب تر کند خرخرهشان را میجویم.» با او درباره طرح سوال از رییسجمهور گفتوگو کردهایم.

حاج آقا نظرتان درباره طرح سوال از آقای احمدینژاد چیست؟
    با این سوالات به اختلافها دامن نزنید. این کارهاتون فایده نداره.

ما که کاری نکردیم. مجلس طرحی تصویب کرده که آقای احمدینژاد باید برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان به مجلس بیاید.
    من نمیدونم. اگر نمایندهها حق سوال دارن بدون سر و صدا این کار رو بکنن اگر حق سوال نیست... حالا یا سوال جنجالیه، سوال زیر سوال بردن، اختلاف سازه و نباید این کار رو بکنن.

یعنی معتقدید نمایندگان نباید از آقای احمدینژاد سوال بپرسند؟
    باید قائل به سخنان رهبری باشیم که سوالات نباید زننده باشد.

اما رهبری که درباره سوال از رییسجمهور مطلبی را بیان نکردند.
    ما میفهمیم که آقا وقتی اینطوری میگن نباید سوال بکنند دیگه. در شرایط فعلی نباید نظام زیر سوال بره. یک قوهیی نباید زیر سوال بره.

یعنی معتقدید این اقدام مجلس برخلاف هشدار رهبری نظام است؟
    نه. اون قصه نامهپراکنی بود که خیلی چیز بدی بود. اما حرف من اینه که اگه سوال حق نمایندگان است مثل بچه آدم سوالشون رو بپرسن.

اما نامهنگاریها را که آقای احمدینژاد شروع کردند. ایشان در جواب نامه محرمانه آیتالله آملیلاریجانی نامه غیر محرمانه نوشتند...
    خب باشه. ما الان با احمدینژاد نمیخواهیم دعوا کنیم تا این مدتی که از ریاستش مانده تمام شود.

با این نگاه شما، قوه مقننه کشور نباید وظیفه قانونی خودش را عمل کند تا ریاستجمهوری آقای احمدینژاد تمام شود و آرامش به کشور برگردد؟
    به عقیده من سیاست نظام، سیاست تعمیر و نگهداری است. نظام به دنبال تغییر قطعه نیست.

آقای شجونی با توجه به گذشت هفت سال از دولتداری آقای احمدینژاد چه ارزیابیای از عملکرد ایشان دارید؟
    خداوکیلی من نفهمیدم این سوالات ریشهزنی، این سوالات نمیدانم زیر سوال بردن، این سوالات شما چیه.

حاج آقا ما قصد آسیبشناسی داریم.
    آسیب چی رو بشناسید شما آخه... حالا نشناسید. چی میشه مگه. شما خبرنگارها خیلی انگشت میکنید به ملاها.

آقای شجونی رسالت ذاتی رسانه اطلاعرسانی و آگاهسازی افکار عمومی است.
    تو به این کارها چیکار داری. برو کارت رو بکن و پولت رو بگیر. اگر زن داری که برو به زندگیت برس اگر هم نداری برو بگیر. به همکارت هم گفتم بره شوهر کنه. برید پی زندگیتون. دنبال چی میگردین آخه شماها. مگه حتما باید درباره همه چی سوال بکنید شماها.

حاج آقا همین سوال پرسیدن یک بخش از کاری است که انجام باید بدهیم.
    خدا میدونه که بعضی از شما خبرنگارها شیطانید. چه کارهایی با ما کردن. یارو اومده از قول من نوشته که آقای شجونی گفته اگر مرغ پیدا نمیشه مردم بادمجان بخورن. بر پدر دروغگو لعنت. من کی گفتم این حرف رو. ما آزردهخاطر شدیم از دست بعضی خبرنگارها.

آقای شجونی من سوالم درباره مرغ و بادمجان نیست. درباره اختلافات اصولگرایان با آقای احمدینژاد است. ارزیابی شما از دولتداری آقای احمدینژاد چیست؟
    من هیچ اطلاعی از روند مجلس و این طرحی که میگویید ندارم که آیا نمایندگان حق سوال از رییسجمهور را دارند یا ندارند.

من طرح سوال از آقای احمدینژاد را نمیگویم عملکرد آقای احمدینژاد را سوال پرسیدم.
    آنها هر وقت سوال کردند احمدینژاد هم جواب میده. اصل تز کلی نظام این نیست که قوا به جان هم بیفتند.

آقای احمدینژاد گفتهاند که اگر به مجلس بیایم ناگفتههایم را خواهم گفت.
    خب بگه. مگه کی هست که بگوید یا نگوید. ما یک وقتی بالای ابر نشستیم و داریم حرف میزنیم میگوییم آقا این نظام که الان تقریبا پیشوای همه نهضتهای اسلامی است نباید توش التهاب بشود.

حاج آقا ایران پیشواست واقعا؟
    ایران پیشوای همه نهضتهاست.

کدام نهضتها؟
    قبل از اینکه امام بره جماران به لیبی و مصر رفتم و برای امام پیام آوردم. امام چند سال جماران بود؟ والله قبل از اینکه امام بره جماران من برایش پیام آوردم که جوانها میگن رهبر ما امام است. آن وقت انورسادات همهکاره بود. چهار بار هم لیبی رفتم. جوونهای اونا میگفتند که پیشوا و رهبر ما امام است، منتها یه مشت آدم نفهم تو ایران میگن که نه آقا این بیداری انسانی و یکی میگه بیداری پوله. همینطوری حرف مفت میزنن. بنده رفتم تو نماز جمعه مصر. خدا میداند مردم ریختن سر و کله منو میبوسیدن و میگفتن سلام ما رو به امام برسان. من وقتی آمدم ایران، امام از بیمارستان قلب آمده بود خیابان دربند طبقه دوم یک ساختمان. به امام گفتم که امام نهضت تو به همه کشورهای اسلامی رفته. مردم مصر و لیبی خوشحالند که شاه را بیرون کردید. من گفتم که اینها آتش زیر خاکسترن و بالاخره قیام میکنن که امام گفت انشاءالله و دعا کن. این مال زمانی است که امام جماران هم نرفته بود. که یه هفته بعد اون دو تا اتاق توی جماران را من برای امام پیدا کردم. همین الان عکس امام و رهبری رو شما توی بحرین میبینید. حالا شما هی بگید که نه، ایران رهبر نیست و ایران پیشوا نیست.

ما که چنین حرفی نزدیم آقای احمدینژاد گفتند بیداری انسانی.
    اشتباه میکنه احمدینژاد. ما اصلا به اون چی کار داریم. بذارید تا سه ماه دیگه بره پی کارش.

حاج آقا شما که حامی سرسخت آقای احمدینژاد بودید.
    بنده طرفدارش بودم. الان هم میگم که احمدینژاد به آرمانهای امام خیانت نکرده.

پس چرا میگویید آقای احمدینژاد سه ماه دیگه برود.
    احمدینژاد خیلی کارهای خوبی کرد. کابینه خودش را به روستاها برده، کارهایی کرده که هر رییسجمهوری بیاید باید راه احمدینژاد را بره. رییسجمهور بعدی هم باید کابینهاش را به روستاها ببرد. همین مسکن مهر، هر شهری میریم هست.

اینکه محاسن دولت آقای احمدینژاد از نگاه شماست. نقطه ضعفهایی که باعث شده تا شما بگویید نباید کاری به آقای احمدینژاد داشت، چیست؟
    بله همین آقای احمدینژاد به خاطر مشایی و رحیمی، کی و کی پوئنهای منفی در کارنامه دارد. الان سیاست چیه. این را هم باید مثل بنیصدر ردش کرد رفت یا تعمیر و نگهداریاش کرد؟ به نظر من باید احمدینژاد را تعمیر و نگهداری کرد.

یعنی اصولگرایان و حاکمیت باید آقای احمدینژاد را تحمل کنند؟
    به قول تو بله.

آقای شجونی دولت آقای احمدینژاد ثمرات بیشتری برای کشور داشت یا دولت آقایان هاشمی و خاتمی؟
    والا شما هم اگر رییسجمهور بشوید با این امکانات کشور همین کارهای هاشمی اینا رو میتوانستید بکنید. اینا از ارث پدرشون دوزار نیاوردند برای کشور و مردم خرج کنند. اینها همه از پول ملت برای ملت خرج کردند. هیچکس از گور خودش و جد و آبادش پول نیاورده خرج کنه. به شما هم این امکانات رو بدهند، ۲۰ تا وزیر بدهند شما هم میتوانید همین کارهایی که اینا کردند را بکنید. شقالقمر نکردن که.

حالا بین این دولتها، کدام یک بهتر کار کردند؟
    همین احمدینژاد.

آقای شجونی جنابعالی بارها علیه آقای هاشمی موضعگیریهای تندی داشتهاید. به واقع مشکل شما با آقای هاشمی به ماجرای زمینهایی که مرحوم تولیت به شما پشنهاد دادند، برنمیگردد؟
    نه اون نیست. یه دانشه. من جوان بودم که با ایشان همدوره و همدرس بودم. خاطراتش را بخوانید ۴۶ جا نقل من رو کرده. بعد هم گفته که ما با آقای شجونی همدرس بودیم اما ایشان در مسائل سیاسی رفت جلو با نوابصفوی و فلان ولی آقای بروجردی گفت که نباید در مسائل سیاسی وارد شوید. هاشمی منش خودبزرگبینی و خودفهمی داره.

فکر نمیکنید اگر در آن مقطع پول داشتید و زمینهایی که مرحوم تولیت به شما پیشنهاد دادند را میخریدید الان با آقای هاشمی خیلی مشکل نداشتید.
    نه. خریدن و نخریدن مشکل من نیست. من گفتم یکی از کارهایش این بود. یعنی عشق داشت به پول. من اینقدر بدم آمد که آقای تولیت ۳۰۰ قطعه زمین به من پیشنهاد کرد. اون هم گفت قسطهایش را هم میدانم میدهی به من. من اینقدر از این حرف آقای تولیت ناراحت شدم که گویا یک سماور آب جوش روی سرم ریختن. ناراحت شدم از این حرف. گفتم ما زیر بار شاه و غیر شاه نرفتیم و من زمین نمیخواهم. تا من گفتم نمیخواهم هاشمی گفت من زمینها رو برمیدارم. من از این «من میخواهم» تند هاشمی بدم آمد. یه تعارف هم نزد. به خدا اگر فائزه دختر من بودها تو با من همین مصاحبه را نمیکردی. شما چهرهزده شدهاید. فکر میکنی هاشمی مهمه. هاشمی به انقلاب خیانت کرد.

پس چرا امام اینقدر به آقای هاشمی اطمینان داشتند؟
    امام به بنیصدر و قطبزاده هم اطمینان داشت. تو که نوفل لوشاتو نبودی. امام به یزدی و بازرگان و منتظری هم اطمینان داشت. امام که تغییر نمیکند این دیگرانند که عوض میشوند.

آقای شجونی برخی میگویند که شما اموال مصادرهیی را به نفع خود استفاده کردهاید؟
    من نماینده امام (ره) بودم. به دستور امام(ره) آمدیم کاخها را رسیدگی کردیم. من یک نفر نبودم که مورد سوال قرار بگیرم. ما ۲۰ نفر آدم خوشنام و متدین کرج را انتخاب و با آنها کار کردیم. فروش اموال و... حتی فروش ۱۳ سگ شاهنشاهی! اینها را انجام دادیم. یک قران پول دست من نبود. ما ۵۰۰ نفر پاسدار خوب داشتیم. بودجه هم نداشتیم. فقط یک بار نفری ۵۰۰ تومان به اینها دادیم. اصلا این خبرها نبود. ما نماینده امام(ره) بودیم. ایشان یک عمر ما را میشناخت که پاکیم و صافیم. از جیب زن و بچه میبردیم در کمیته خرج میکردیم.

شما هر وقت درباره آقای خاتمی صحبت کردهاید ایشان را خائن نامیدهاید. دلیلتان چیست؟
    خاتمی را من خائن میدانم. دلیلش هم اقداماتش در ماجرای فتنه است.

اما بسیاری از اعضای موتلفه که مانند شما عضو شورای مرکزی حزب موتلفه هستند مانند آقای غفوریفرد و عسگراولادی آقای خاتمی را خائن نمیدانند.
    قبلا هم گفتم اینها با این حرفها شناسنامه خودشان را باطل میکنند.

حاج آقا الان منزلتان کجاست؟
    به تو چه که خونه من کجاست. خستهام کردی با این سوالها. بهت پیشنهاد میدم بری دنبال زندگیت.

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۴) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 57,074 بار در 13,730 ارسال
    خودرو مرد ۴۰۰ میلیون دلاری ایران +عکس
    میگویند هفتمین ثروتمند ایران است. فوتبالیستهای كه یكدهم این دارایی را نیز ندارند، با خودروهای میلیاردی رفت و آمد میكنند. به نظر شما اسدالله عسگر اولادی چه خودرویی سوار میشود؟

به گزارش انتخاب به نقل از بازار خبر، اسدالله عسگراولادی زاده ۱۳۱۴ در چهارراه سیروس، تهران، از برجستهترین بازرگانان ایرانی، معروفترین صادرکننده خشکبار ایران، عضو اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در تمام دوران پس از انقلاب و رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین است.

برخی او را یکی از ثروتمندترین افراد ایران بهشمار آورده و ماهنامه فوربس میزان سرمایه او را حدود ۴۰۰ میلیون دلار برآورد میکند.

صادرات پسته، زیره، میگو، میوهجات خشک و خاویار و واردات شکر و لوازم خانگی مهمترین فعالیت اقتصادی اوست. با این حال عسگراولادی خود را بازرگان کوچکی میداند که در زمینه صادرات فعالیت کوچکی دارد و حتی شمارش میلیارد را بلد نیست.

عسگر اولادی مالك یك دستگاه مرسدسبنز Eكلاس اتاق W211 است كه بین سالهای 2002 تا 2009 تولید میشد. اگرچه این خودروی لوكس در زمان خودش گرانقیمت بود ولی در حال حاضر به دلیل حضور نسل جدید، از ارزشش كاسته شده است. خود عسگر اولادی قیمتش را 50 تا 60 میلیون اعلام كرده است.

The greater the risk ، The greater the reward

هر چقدر ریسک بزرگتری کنی ، پاداش بزرگتری بدست میاری

بازداشت يكي از عناصر حلقه اول هاشمي

بازداشت يكي از عناصر حلقه اول مهدي هاشمي رفسنجاني رسيدگي به پرونده وي را وارد مرحله حساس و مهمي كرده است و در همين حال، برخي جريانها كه تمايلي به تكميل تحقيقات در مورد ابعاد اين پرونده را ندارند، دور جديدي از شايعهسازي را كليد زدهاند.

به گزارش انتخاب به نقل از رجانیوز، فرد بازداشت شده از عناصر موثر در فتنه 88 و جزو حلقه اول مرتبطين با مهدي هاشمي است و در پي بازداشت وي، امروز شايعهاي با اين مضمون مطرح شده است كه مهدي هاشمي تا يك هفته ديگر آزاد خواهد شد.

گفته ميشود فرد بازداشت شده اطلاعات جزيي از اقدامات مهدي هاشمي در جريان حوادث سال 88 در اختيار دارد و در تكميل ابعاد اين پرونده بسيار موثر خواهد بود.

13. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده است:

اردوغان: ترکیه و مصر به دنبال ایجاد یک محوریت سنی در مقابل ایران نیستند

رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه طی مصاحبه ای با فهمی هویدی نویسنده مصری که در روزنامه السفیر منتشر شد، گفت که بحران سوریه بر رابطه ی ترکیه با ایران تاثیر گذاشته است.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب، نخست وزیر ترکیه با بیان اینکه بحران سوریه بر رابطه ی ترکیه با عراق، ایران و روسیه تاثیر گذاشته است، گفت: البته اين تاثيرگذاري محدود بود و ما رابطه خوبمان با تهران و مسکو را حفظ کردیم.

وی در پاسخ به این سئوال که ایا اتحاد ترکیه و مصر حرکتی در جهت ایجاد یک محوریت سنی در مقابل ایران که روزنامه های امریکا ان را محور شیعی(محوری که شامل ایران، سوریه، حزب الله و عراق می شود) می خوانند، است، گفت: خیر، سخن از ایجاد محور سنی علیه شیعه غیرممکن است. ترکیه مخالف هرگونه اتحاد براساس مذهب، فرقه و قومیت است.

اردوغان اضافه کرد: همکاری بین مصر و ترکیه برای پیشرفت و ثبات در خاورمیانه ضروری است. هنگامی که انقلاب 25 ژانویه رخ داد، ما دریافتیم که راه برای همکاری بین دو کشور باز است و مصر هم اماده است که نقش خود را اجرا کند.

نخست وزیر ترکیه در خصوص سخنانش در مورد ایجاد حکومتی سکولار در مصر اظهار داشت: سکولاریزم از نظر حزب ما بر اساس دو اصل است. یکی، دموکراسی و دیگری بی طرفی در قبال تمام ادیان.

وی افزود: مدل سکولاریزم ترکیه، مدلی است که می توان آن را نسبت به دیگر مدل ها متمایز دانست.

15. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده است:

آخرين وضعيت پرونده اختلاس بزرگ مالي

به گزارش باشگاه خبرنگاران، بنابر برخي اخبار مبني دور جديد رسيدگي به پرونده فساد ۳ هزار ميلياردي و برگزاري دادگاه فساد بزرگ مالي، اين پرونده ابعاد تازهاي به خود گرفت.

بنابر پیگیریهای باشگاه خبرنگاران از دفتر سراج، قاضی ویژه دادگاه فساد سه هزار میلیاردی در دور اول، با تاکید بر اینکه قاضی سراج تنها براي رسيدگي به بخش اول این پرونده تعيين شده بود و روند رسیدگی به بخشهاي ديگر پرونده اين فساد بزرگ در دادسرای انقلاب ادامه دارد و قاضی سراج در این بخش از بررسی پرونده دخالتی نخواهد داشت.

در ادامه اين گزارش قاضي سراج در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، اظهار داشت: در صورتي كه متهماني همچون خاوري به دادگاه راه پيداكنند، رياست اين دادگاه را بر عهده خواهم داشت.

اما در سیو نهمین نشست خبری سخنگوی دستگاه قضا، حجتالاسلام غلامحسین محسنیاژهای در پاسخ به خبرنگاران درباره برگزاری دور دوم دادگاه فساد کلان بانكی گفت: کیفرخواست تعدادی از متهمان صادر شده و روند رسیدگی پرونده ادامه دارد و پس از اینکه متهمان به دادگاه احضار شوند، اطلاع رسانی میشود.

در ادامه اين گزارش؛ بر اساس تحقیقات به عمل آمده توسط خبرنگار ما، مشخص شد که دادگاه این پرونده برای آن بخش از متهمانی که کیفرخواست آنها صادر شده در حال برگزاری است و قوه قضاییه در نظر دارد که سریعتر به نتیجه برسد و بيش از اين درگیر برگزاری دادگاههای علنی نشود و بتواند احکام صادر شده را به اطلاع عموم رسانده و پاسخي روشن براي اذهان عمومی باشد.گفتنی است؛ روند رسیدگی به پرونده فساد سه هزار میلیاردی از بهمن سال ۹۰ در دادگاه به ریاست قاضی سراج آغاز و در جریان این دادگاه به اتهامات ۳۹ متهم رسیدگی شد.

پس از پایان دادگاهها ۲ نفر از این متهمان تبرئه و برای ساير متهمان، احکام متناسب با جرم آنها صادر شد و در حال حاضر تمام ۳۷ متهم تقاضای تجدیدنظر خود را به دیوان عالی کشور ارسال کرده اند تا بار دیگر احکام صادره مورد بررسی قرار گیرد.

17. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده است:

زمان حضور رئیس جمهور در مجلس
    حسین سبحانینیا در گفتوگو با خانه ملت، با بیان اینکه رئیسجمهور در آخرین مهلت خود به مجلس میآید، گفت: ۱۴ آذر روز حضور رئیس جمهور در مجلس است.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به اینکه رئیس جمهور این هفته نمیآید و هفته بعد نیز زمان سرکشی نمایندگان به حوزههای انتخابیهشان است، لذا تنها زمان باقیمانده برای حضور رئیس جمهور، سهشنبه ۱۴ آذر خواهد بود.

19. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 10 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 10 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها

بوک مارک ها