نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 1757 از 5202 نخست ... 7571257165717071747175417551756175717581759176017671807185722572757 ... آخرین
نمایش نتایج: از 17,561 به 17,570 از 52011

موضوع: اخبار

ستاره‌دار (27) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 63,384 بار در 15,430 ارسال
    جزئیات کلاهبرداری بزرگ ارزی در تهران

خبرگزاری "مهر" جزئیات جدید از پرونده بزرگ کلاهبرداری ارزی در تهران منتشر کرد که ردپای 6 نفر در این پرونده وجود دارد.

به گزارش فرهنگ به نقل از مهر، کلاهبرداری بزرگ ارزی در تهران زمانی شکل گرفت که بازار ارز در ابتدای زمستان پارسال با نوسانات شدید مواجه شده بود.

این کلاهبرداری بزرگ که برای اولین بار دهان به دهان در بازار موبایل و کامپیوتر ایران و یا به عبارت دیگر، پاساژ علاءالدین پیچید، سپس در نامههای جداگانهای به اطلاع رئیس قوه قضائیه، وزیر اطلاعات، دادستان عمومی و انقلاب تهران و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید.

ماجرا از این قرار است که شش متهم این پرونده به نامهای "هانی ن.ح"، "اصغر د.ف"، "حسین خ.ب"، "احمد ع" و "هاشم ه" و "علی آ" با راهاندازی دفتری در مرکز تهران اقدام به سودجویی از شهروندان و بعضا فعالان اقتصادی کردند که در تهران ریال به آنان میدادند و در امارات درهم تحویل میگرفتند.

به عبارت دیگر، نحوه خرید ارز به این گونه بوده که متهمان پرونده در تهران وجه ریالی دریافت و به فاصله شش روز بعد در دوبی درهم تحویل میدادند. این روند برای مدت نزدیک به یک ماه ادامه مییابد ولی درنهایت منجر به ناپدیدشدن موقتی سودجویان میشود؛ بدین ترتیب پرونده کلاهبرداری بزرگ در قوه قضائیه تشکیل و متهمان - بنابراسناد موجود از نامهنگاریها- دستگیر و بازداشت میشوند.

در بخشی از نامه تعدادی از نمایندگان مجلس به رئیس قوه قضائیه و وزیر اطلاعات با اشاره به کلاهبرداری صدها میلیارد تومانی در بازار، آمده است: تعدادی به عنوان معتمدین بیش از 5000 نفر از پیله وران و مرزنشینان شهرهای سردشت، پیرانشهر، اشنویه، بانه، مریوان، ارومیه و غیره از محل وجوهی که این پیله وران تامین کرده، در اختیار آنان قرار می دادند و با خریداری ارز و تحویل در دوبی، کالاهایی که وارد بازارچه های مرزی شهرهای غرب کشور میشد، خریداری میکردند.

در این نامهها می خوانیم: حسب ادعای اهالی و معتمدین آنان، فروشندگان ارز از هفتم دی ماه سال 90 مخفی و از پاسخگویی به تلفنهای خریداران امتناع میورزند و به این ترتیب کلاهبرداران با تمهیدات قبلی و با شیوه متقلبانه میلیاردها تومان از مردم تحصیل و تصاحب می کنند که نمایندگان تامین کنندگان وجه ریالی به ناچار در شعبه سوم دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 12 تهران شکایتی تحت عنوان کلاهبرداری شش نفر مطرح کرده و پرونده برای تکمیل تحقیقات به آگاهی ارجاع و متهمان بازداشت شدهاند.

براساس اطلاعات رسیده، در حال حاضر پرونده کلاهبرداری بزرگ در دو دادگاه انقلاب و ولیعصر در دو بخش جداگانه "کلاهبرداران" و "مالباختگان" درحال بررسی است و مالباختگان از قوه قضائیه میخواهند که دستور برای تسریع در رسیدگی به این پرونده صادر کند.
    The greater the risk ، The greater the reward

هر چقدر ریسک بزرگتری کنی ، پاداش بزرگتری بدست میاری

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده است:

شرخر معروف تهران :

نگوشرخر ، بگو رابین هود

هفته نامه تجارت فردا به بهانه افزایش میزان چک های برگشتی وتشدید دعاوی مالی،پرونده ویژه ای در مورد 'اقتصاد شرخری' گرد آوری کرده ودرآن با دو شرخر گفت وگو کرده است.

دریکی از این گفت وگوها،فردی که به "اسمال شرخر" معروف است،درمورد تجربه خود صحبت های جالبی مطرح کرده است. «اسمال شرخر» را میشود جلوی یکی از مجتمعهای تجاری پایتخت پیدا کرد. نخستین بار که او را دیدم، منکر شرخری شد اما بعد خودش تماس گرفت. در این حرفه یکی از بهترینهاست و پیدا کردنش زیاد وقت نمیگیرد. با این حال دوست ندارد عکسش را منتشر کنیم.

قدش زیاد بلند نیست اما هیکلش ورزیده است. روی صورتش جای دوزخم دیده میشود. یکی روی پیشانی که نشان از زخمی عمیق دارد و یکی روی گونه سمت راست که باریک اما طولانی است. میگوید بچه سهراه آذری است اما عمرش را در نظامآباد و یافتآباد سپری کرده و حالا شرخر یکی از مجتمعهای تجاری پایتخت است.

میخواهم در مورد بازار شرخری با شما صحبت کنم. خیلی دوست دارم در مورد دستمزد شرخری، خطرهای این کار، حاشیههای آن و اهمیت آن صحبت کنیم. سوالم این است که از نظر شما شرخری چه معنی و مفهومی دارد؟

ببخشید داداش همین اول کار بگم که من از اصطلاح شرخری خوشم نمیاد. کار ما مثل رابین هود میمونه. ما کار راهاندازیم و شرخر نیستیم. از آدمایی میگیریم که حساب کتاب سرشون نمیشه اگرنه چرا آدمای بدبخت بیان سراغ ما؟ اگه حساب و کتاب بازار درست باشه هیشکی سراغی از ما نمیگیره.

*نفهمیدم. چرا رابین هود؟

برای اینکه رابین هود از آدمای پولدار میگرفت و به آدمهای فقیر میداد.

*اما اجیرکننده شما فقیر نیست. آدمی هم که از او با زور پولی میگیرید، لزوماً ثروتمند نیست. رابین هود قهرمان یک داستان قدیمی است که فکر میکرد باید از آدمهای پولدار بگیرد و به فقرای ناتینگهام کمک کند. من شباهتی بین شما و رابین هود نمیبینم و در ضمن خیلی هم از رابین هود خوشم نمیآید. چرا باید از یک عده به زور پول گرفت وبه یک عده دیگر داد؟ من فکر میکنم شرخری واژه بهتری است. من هنوز دوست دارم شما شرخری را تعریف کنید.

شرخری یعنی زنده کردن پول. من نمیفهمم چرا میگن شرخر اما از اینکه به من بگن شرخر خوشم نمیاد. همین قدر میفهمم که بعضیها خودشون نمیتونن از حق خودشون دفاع کنن بعد میان سراغ ما. یکی مزاحم ناموسی داره. اون یکی مستاجرش سرموعد حاضر نیست خونه رو تحویل بده و یکی دیگه طلب داره اما پولش زنده نمیشه. میان سراغ ما. ما هم میگیم دقیقاً چی میخوای؟ طرف دردشو میگه ما هم گوش میکنیم. بعضی لقمهها برا دهن ما گنده است میگیم نه. بعضیها باب دندون ماست میگیم آره. ته خط هم یه چیزی گیر ما میاد طرف هم به هدفش میرسه.

*پس شرخر فقط دنبال نقد کردن طلب مردم نیست. یعنی کارهای دیگری هم هست که قبول میکنید.

خیلی پیش اومده که یک زن تنها اومده سراغ ما گفته همسایهاش مزاحم دخترش میشه. گفتیم باشه آبجی پول نمیگیریم برات حلش میکنیم. رفتیم جوون لندهور مردمو انداختیم تو ماشین بردیم زدیمش و ادبش کردیم و بعد ولش کردیم. یک بار یک پیرمرد سراغ منو از بچه محلها گرفته بود. اومد پیشم گفت پسرم مشکل منو حل میکنی؟ گفتم مشکلت چیه؟ گفت یه پسر دارم که خیلی اذیتم میکنه. توهین میکنه و پول میدزده میخوام ادبش کنی. بعد هم یه چیزی بابت دستمزد داد و من هم رفتم سراغ پسره. دیدم پسره معتاده و خیلی هم بچه پرروست. گرفتیم با بچهها بردیمش تو باغ یکی از دوستان تو شهریار. یک هفته کار من این بود که این لندهورو کتک بزنم. هی میزدمش و هی خون بالا میآورد. اون قدر زدمش که بیهوش شد. از صبح تا شب کلاغ پرش کردم اون قدر که پاهاش از خودش نبود. پس میبینی که همهش مساله پول نیست.

*چرا نباید این کار را به قانون سپرد؟

خوب در نمیاد. اولاً میگیرن ولش میکنن. بعدهم خوب ادبش نمیکنن. من وقتی این جور آدما رو میگیرم اون قدر میزنمشون که خون بالا میآرن. قانون چنین کاری نمیتونه بکنه. خود من صد بار بازداشت شدم اما همیشه آزادم کردن. شاید باورت نشه اما لاتها خیلی دوست دارن اون تو باشند. تو زندان کار هست، کاسبی هست اما این بیرون نیست.

*آیا شرخری برای شما شغل محسوب میشود؟

من کار دیگهای بلد نیستم. اصلاً بذار درمورد این کار صحبت کنم. خیلیها فکر میکنند این کار کثیفه ولی ما کار راهانداز مردم هستیم. فامیلام از من بدشون میاد. با من قطع رابطه کردن و منو میبینن روشون رو میکنن اون ور. ولی من این کارو دوست دارم. درآمدم خیلی خوبه. قبلاً یه موتور هم نداشتم اما حالا واسه خودم خونه و ماشین دارم. دفتر اجاره کردم. همه منو میشناسن. تو بانک که میرم بدون صف کارم راه میافته. تعارف که نداریم میترسن دیگه.

*اینکه مردم از شما میترسند آیا مزیت محسوب میشود؟

مزیت؟ چرا نباشه؟ این همه آدم تو این مملکت داریم همهشون هم دوست دارن آدما جلوشون خم و راست شن. ببین داداش لاتها برا خودشون آدم دارن که بهشون میگن نوچه. هرکی واسه خودش نوچهای داره. شما نداری؟ رئیس فلان اداره نداره؟ نماینده نداره؟ همه دارن. همهام دوس دارن مردم جلوشون خم و راست شن. من وقتی میرم تو بانک جلوم خم و راست میشن. چرا؟ چون زور دارم و نترس هستم. یه بار از رئیس یه شعبه آدرس صاحاب چکو میخواستم نداد. رفتم توی پارکینگ و دور تا دور ماشین خوشگلشو خطخطی کردم. روش هم نوشتم رابین هود. وقتی اومد بره بیرون، آتیش گرفته بود. من آدم بدلجی هستم. فرداش رفتم تو بانک داد و بیداد راه انداخت و زنگ زد پلیس. منو بردن ولی مدرک نداشتن ولم کردن. دوباره رفتم بانک و این بار درگوشش گفتم یا آدرسو بده یا میزنم زندگیتو نابود میکنم. آدرس زن و بچتو دارم. بازهم چقری کرد و نداد. شب رفتم در خونهش زنگ زدم. خودش اومد پشت آیفون گفتم منم رابین هود. گوشیو گذاشت. میدونستم زنگ میزنه پلیس. رفتم قایم شدم. تا پلیس رفت دوباره رفتم در خونهش. شروع کردم داد و بیداد کردن که آی مردم این مرده حیثیت خونوادمو برده. زن و بچه داره اما به ناموس من نظر داره. نیومد بیرون ولی باز پلیس اومد. دوباره فرار کردم. باز که پلیس رفت برگشتم در خونهش زنگ زدم. دیگه عصبانی شده بودم. قاطی کرده بودم. گفتم پسرتو میدزدم یا آدرسو بده. شمارهمو رو دیوار نوشتم براش. طرفای ظهر بود که دیدم زنگ زد. گفت تو رو خدا دست از سرمون بردار. گفتم کاری ندارم آدرسو بده. بنده خدا داد ولی اگه نمیداد میرفتم بچهشو میدزدیدم.

*به بچهاش چه ربطی داشت؟

ببین داداش این چیزا مال قصههاس. اینکه رحم کنی و نکنی، چیزی درست نمیشه. من شرخرم. گلکار که نیستم. معلم که نیستم. طرف پول مردمو خورده و نمیده. بعد رفته برا زن و بچهش لباس و ماشین خریده اون وقت چطور ربطی نداره؟ سرنوشت اینها همه به هم وصله و شوخی نیست. چطور منو بگیرن و ببرن زندان زن و بچهم گشنه میمونن و هیشکی نیست کمکشون کنه.

*شما زن و بچه هم داری؟

بله، دو تا دختر دارم.

*میتوانی تصور کنی یک نفر آنها را گروگان بگیرد؟

اوه اوه خدا اون روزو نیاره. قاطی میکنم بد جور. بین ما لاتها هم گاهی دعوا میشه. یه بار دارودسته مهدیسیاه با ما کج افتادن دستشون که به من نمیرسید دخترکوچیکهمو گروگان بردن. قاطی کردم. خدابیامرز مهدیسیاه رفیقم بود. زنگ زدم رو گوشیش گفتم مهدی به بچههات بگو تمومش کنند که اگه قاطی کنم، بد میشه. گوش نکرد. رفتم از بچههای نظامآباد چند نفر اجیر کردم. محل دعوا یکی از فرعیهای شماره دو بود. آی زدیم همدیگهرو. قمه بود که فرو میرفت تو دل و جیگر بچهها. خود من اون روز هفت تا چاقو خوردم ولی خدا خواست ما بردیم. مهدی سیاه به نوچههاش دستور داد دخترمو آزاد کردن.

*شده تا حالا سر شرخری کتک هم بخوری؟

ببین داداش این کار کتک داره، فحش داره. بیناموسی داره و همه چی داره. بذار برات تعریف کنم میفهمی چی میشه. یه بار یه بابایی جلو پاساژ منو دید وگفت تو اسمال شرخری؟ گفتم آره، فرمایش؟ گفت: یه چک دارم مال یه بابایی که خیلی کله گندهس میگن فقط تو میتونی نقدش کنی. گفتم بیا بریم صحبت کنیم. رفتیم یه جا نشستیم صحبت کردیم. گفتم توکی هستی؟ گفت کارخونه گچ دارم. گفتم طرف کیه؟ گفت نماینده بوده والان داره تو خیابون فاطمی ساخت وساز میکنه. گفتم بادیگارد داره؟ گفت: آره راننده داره. طرف 300 میلیون بدهکار بود و قرار شد من هشت تا بگیرم و پولشو نقد کنم. میدونستم خیلی خطرناکه. بادیگارد طرف غول بود و میدونستم منو لت و پار میکنه. گفتم اسماعیل این دیگه ته خطه. خلاصه نشستم فکر کردن تا اینکه یه چیزی به ذهنم رسید. تعقیبش کردم دیدم میره سر ساختمونش تو خیابون فاطمی. هر روز یه سر میزد و نیم ساعتی اون جا بود و بعد میرفت دفتر کارش که بلوار کشاورز بود. یه روز که بادیگاردش از شرکت رفت بیرون، رفتم تو دفترش. به بهونه تعمیر تاسیسات ساختمون. تنها بود. یه لحظه پشیمون شدم اما دیگه نمیشد کاری کرد. رفتم جلو کپی چک رو گذاشتم جلوش. گفت این چیه؟ گفتم مال شماست. موبایلشو برداشت زنگ بزنه گفتم حاجی پول نشه، پولت میکنم. دو روز دیگه میام. زدم بیرون. شب رفته بودم قهوه خونه ممد میشی دیدم چند نفر گردنکلفت اومدن تو. درو بستن و اونقدر ما رو زدن که تو ادرارم خون بود. خلاصه دیدم این یارو خیلی چقره. نگو عکسمو از تو دوربین در آورده بودن و شناسایی کرده بودن. به قدری کتک خوردم اون روز که تا سه ماه بدنم درد میکرد.

*تا حال از کاری پشیمان شدهاید؟

بله، ولی عادت کردم بهش فکر نکنم. ولی شبها بعضی وقتها خوابش را میبینم. یه بار اشتباهی کارد فرو کردم تو پهلوی یه نفر دیگه. به یکی زنگ زدم لیچار بارم کرد عصبانی شدم. رفتم سراغش. قیافهشو نمیشناختم. از یکی پرسیدم، گفت اونه. رفتم کاردو فرو کردم تو کتفش بعد فهمیدم اشتباه کردم و اون نبوده. خیلی ناراحت شدم. یه بار هم رفتم چک یه بدبختو نقد کنم. خونهش تو منیریه بود. تاجری بود که حساب و کتابش به هم ریخته بود و خلاصه چکهاش برگشت میخورد. دو روز پشت در موندم و هیچ کس درو باز نکرد. میدونستم تو خونه اس. رفتم رو پشت بام و کولرشو قطع کردم. بازهم بیرون نیامد. خلاصه یه چند روزی علافش بودم تا اینکه با هزار بدبختی از پنجره رفتم تو خونهش. اصلاً صدایی نمیآومد در حالی که میدونستم تو خونهاس. هرجا رو نیگا کردم نبود. ولی متوجه شدم از تو حموم صدا میاد. رفتم یواش درو وا کردم دیدم بدبخت افتاده رو زمین و دوش هم بازه و همین طور آب هم داره میره. دستکش دستم کردم و شیر آب رو بستم. ولی دیدم مرده و نفس نمیکشه وآب هم صورتشو پوسانده بود. قیافهش تا مدتها توی ذهنم بود. اون روز اومدم بیرون و زنگ زدم به پلیس و گفتم من شرخرم و چنین چیزی دیدم. نمیدونم من چقدر مقصر بودم اما در هرحال عذابش برام مونده.

*هرکدام از کارهایی که میکنید، قیمت کارهایی که میکنید چقدر است؟

هر چیزی قیمتی داره. گوش، انگشت، بند انگشت، مو، پهلو، سر. خلاصه همه چیز واسه خودش قیمت داره. یه بار یه بنده خدایی به من پول داد تا سگ یه خانومه رو بکشم. مثل اینکه به سگ خانومه حسودیش میشد. یه روز عصرکه خانومه تو فرمانیه داشت پیادهروی میکرد، سگشو دزدیدم. طرفای عصر بود که دزدیدمش و شب هم فروختمش به یکی دیگه.300 تا گرفتم. به هرحال چک یه نرخ داره، چک و توگوشی هم یه نرخ. کفگرگی هم قیمت خودشو داره. مثلاً مظنه چک،10 تا 20 درصده. شاید هم بتونی چک طرف رو بخری که در این صورت 50 درصد از مبلغ چک کم میکنی و بقیه اش رو میدی طرف. بعد ولی باید نقدش کنی دیگه.

*آقا اسماعیل برای من یک سوال خیلی مهم است. دقیقاً چندسال است که داری کار میکنی واینکه کدام سال کار شما بیشتر رونق داشته است؟

راستش کار ما همیشه رونق داره. سفارش زیاده. تا بیحسابی باشه، کار ما هم رونق داره. وقتی وضع مردم خوب شه، وضع ما بد میشه. وقتی وضع مردم بد شه وضع ماهم خوب میشه. در ضمن الان دست زیاد شده و هرکیو میبینی، قمه دست گرفته میآفته توخیابون دنبال باجخواهی و شرسازی. بعضیها شرخر نیستند، شرسازند.

*در مورد چکهای برگشتی میگویم.

بله. در مورد چک، بیشتر از همیشه پارسال رونق داشت. پارسال من دفتر زدم و 10 تا نوچه گرفتم. من الان 11 ساله دارم کار شرخری میکنم. الان 39 سال دارم و 11 ساله شرخرم. اولش هیچی نداشتم. کارم سرقت گوشی بود ولی بعد یه بنده خدایی بود به نام تقی معروف به تقی وانتی منو کشوند تو این راه. من بچه لات بودم و دعوا راه مینداختم. گفت بیا شرخری کن نون خوبی توش داره. برا بار اول رفتم سراغ کارمند یه شرکت. دفترش تو جردن بود. نشستم تو دفترش گفتم تا پول ندی نمیرم. اونقدر کثیف و بدبو بودم که طرف چک 500 هزارتومنی رو همون جا قرض کرد و پولشو داد. اون موقع ماهی دوسه تا چک برگشتی داشتیم الان ماهی 20 تا داریم شاید هم بیشتر. خودم دیگه کمتر از 100 میلیون کار نمیکنم ومعمولاً 10 تا 20 درصد میگیرم.

*فکر میکنید تا چه زمانی این کار را ادامه بدهید؟

دوست دارم دو سال دیگه بازنشسته کنم خودمو. شکر خدا الان خونه و ماشین و زندگی دارم ولی میخوام از نظامآباد بیام سمت یوسفآباد. یه خونه بزرگ میخوام و بعد یه ماشین و بعد هم بتونم یه گاراژ تو جاده قدیم بگیرم برا تعمیر پمپ و این طور چیزها. البته الان دیگه دعوا نمیکنم. رفتارم پخته شده و کمتر قلدری میکنم ولی همچنان احتمال قاطی کردنم هست.

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

تعلیق فعالیت 15 دفتر خدمات مسافرت هوایی

مسئول کمیته فنی سازمان هواپیمایی کشوری از تعلیق 15دفتر خدمات مسافرت هوایی به علت دریافت اضافه مابهالتفاوت قیمت بلیت از مسافرانی که قبل از تاریخ بخشنامه 16 آبان ماه جاری اقدام به تهیه بلیت کرده بودند، خبرداد.

به گزارش مهر، محمد حسین اکبری گفت: به دنبال افزایش نرخ بلیت هواپیما در تاریخ 16/8/91، سازمان هواپیمایی کشوری به منظور جلوگیری از بروز تخلفات احتمالی، طی ابلاغیه ای به دفاتر خدمات مسافرت هوایی فعال در سراسر کشور هشدار داد بلیت های پیش فروش شده تا قبل از تاریخ مذکور شامل افزایش قیمت نمی شوند.

وی افزود: علی رغم ابلاغیه مذکور برخی از دفاتر خدمات مسافرت هوایی به دریافت مابه التفاوت بلیت فروخته شده از مسافران اقدام کردند.

اکبری تصریح کرد: طی بازرسی های محسوس و نامحسوس توسط بازرسان کمیته فنی سازمان هواپیمایی کشوری تاکنون 15 دفتر به دلیل عدم رعایت بخشنامه آئین نامه ای تعلیق شدند.

مسوول کمیته فنی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: کمیته فنی این سازمان در صورت مشاهده هرگونه تخلف آئین نامه ای، بدون هیچ گونه چشم پوشی اقدام به برخورد قانونی نموده و نسبت به تعلیق پروانه فعالیت دفاتر اقدام و به مراجع ذیصلاح نیز معرفی خواهند شد.

اکبری در ادامه اظهارداشت: تاکنون مبالغ دریافتی قابل توجهی از مسافرانی که اضافه بها بلیت به دفاتر خدمات مسافرت هوایی پرداخت کرده بودند، مسترد شده است.

وی یادآورشد: مسافران عزیز می توانند در صورت مشاهده تخلف، مراتب را به کمیته فنی تخلفات سازمان هواپیمایی کشوری با شماره تلفن های 66073513- 61022095-61022013-61022089 همچنین شماره تلفن 61022355 واحد بازرسی و پاسخگویی به شکایات این سازمان اعلام و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر به سامانه www.cao.ir واحد کمیته فنی بخش شکایات و پیشنهادات مراجعه کنند.

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده است:

وزیر نفت:

افزایش قیمت بنزین در سال جاری بعید است

وزیر نفت گفت: افزایش قیمت بنزین در سال جاری بعید است مگر این که در دولت و مجلس تدابیر جدیدی اندیشیده شود.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت، مهندس رستم قاسمی درباره سود 100 میلیارد تومانی واحدهای پتروشیمی و خریداران محصولات آنها از رانت ایجاد شده گفت: خوراک پتروشیمیها دو دسته است؛ یک دسته میعانات گازی که براساس قانون و 95 درصد فوب خلیج فارس تعیین میشود و در آن دسته از پتروشیمیهایی که از خوراک میعانات گازی استفاده میکنند، هیچ رانتی استفاده نمیکنند.

وزیر نفت افزود: دولت تصویب کرده در پتروشیمیهایی که خوراک گاز استفاده میکنند، با توجه به افزایش نرخ دلار و متناسب با آن، پتروشیمیها سود منطقی خودشان را داشته باشند تا حقی از مردم و دولت ضایع نشود.

روز گذشته موید حسینی صدر، رئیس کمیته پتروشیمی کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره افزایش قیمت محصولات پتروشیمی و عرضه خوراک واحدهای پتروشیمی در بازار آزاد گفت: بر اساس تحقیق و بررسی کمیته پتروشیمی کمیسیون صنایع و معادن مجلس مشخص شد که رانت خواران محصولات پتروشیمی روزانه ۱۰۰ میلیارد تومان به جیب می زنند.

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری:

افرایش ظرفیت پالایشگاهی و توسعه میدان های مشترک ضروری است

شانا_ گروه نفت: معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری گفت: حمایت از توسعه میدان های مشترک نفت و گاز و افزایش ظرفیت های پالایشگاهی در دستور کار است.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری در گفت و گو با خبرنگار شانا با اشاره به سیاست های پولی و ظرفیت های مالی موجود در کشور و با بیان خاص بودن مقوله انرژی در جهان گفت: انرژی و امنیت آن در همه کشورهای دنیا موضوعی راهبردی ارزیابی می شود.

بهروز مرادی ظرفیت های فراوان سرمایه گذاری در کشور را یادآور شد و گفت: افزایش ظرفیت های پالایشگاهی و توسعه میدان های مشترک نفت و گاز با قوت در دستور کار است.

وی با این بیان که بسیاری از پروژه های صنعت نفت با مشارکت بخش خصوصی انجام شدنی است، افزود: با تعاریفی که در اساسنامه صندوق توسعه ملی وجود دارد، بخش قابل توجهی از منابع ارزی موجود در این صندوق باید به بخش خصوصی داده شود.

مرادی با بیان این که حضور بخش خصوصی در اجرای پروژه های صنعت نفت راهبردی است، بر استفاده بهینه و زیربنایی از منابع صندوق توسعه ملی تاکید کرد و گفت: در چارچوب قانون، این امکان وجود دارد از ظرفیت های صندوق توسعه ملی برای پیشبرد اهداف صنعت نفت استفاده کنیم.

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده است:

به علت گرانی مواد اولیه، آب و حاملهای انرژی

تعدیل ۱۵۰ نفر از کارگران کارخانه فومن شیمی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از تعدیل ۱۵۰ نفر از کارگران کارخانه فومن شیمی خبر داد.

به گزارش ایلنا در فومن، ناصر عاشوری قلعه رودخانی وضعیت صنعت کشور را بحرانی دانست و دلیل این بحران را گرانی مواد اولیه، آب و حاملهای انرژی دانست.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با بیان اینکه یکی از دلایل مشکلات صنایع چند برابر شدن نرخ مواد اولیه وارداتی به تبع نوسانات نرخ ارز است، گفت: به رغم این افزایش قیمت نهادهای اجرایی بر ثابت نگه داشتن قیمت اجناس تولیدی تاکید میکنند.

او ادامه داد: با وجود چند برابر شدن هزینههای تولید سازمان حمایت از مصرف کنندگان اجازه گران کردن محصولات تولیدی را به صنایع نمیدهد و در صورت تخلف آنان را جریمه و «نقره داغ» میکند.

به گفته عاشوری قلعه رودخانی، دولت نیز به دلیل عدم پرداخت سهم ۳۰ درصدی تولید در قانون هدفمندی یارانهها، در افزایش هزینههای تولید تاثیر گذار بوده است اما در عین حال دست تولید کنندگان را در افزایش اجناس خود بسته است و در این شرایط دلالان و واسطهها خود راسا اقدام به افزایش قیمت کالاهای مصرفی مردم میکنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: شرایط حاضر برای صنعتگران کشور را بحرانی میدانیم و باید سیستم بانکی به داد تولید کنندگان برسد و از طرفی نیز سازمان حمایت از مصرف کنندگان واقعیتها را ببیند و به تولیدکنندگان مجوز رشد پلکانی (و نه یکباره) نرخ اجناس خود را بدهد.

معاون اسبق وزیر بازرگانی، از تهدید اشتغال به تبع بحران صنایع خبر داد و در حکم نمونه به تعدیل ۱۵۰ کارگر فومن شیمی اشاره کرد. او همچنین افزود: تولید برای صنعتگران در شرایط فعلی صرفه اقتصادی ندارد. به طور نمونه یک واحده تولید کننده پارچه به نام «مهتاب بافت» واحد خود را تعطیل کرده بود اما با خواهش و دخالت ما و فرماندار، با اکراه این واحد تولیدی بازگشایی شد و اکنون نیز با دشواری مشغول تولید است.

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده است:

به دلیل واردات بیرویه منسوجات وحذف یارانههای بخش تولید

کارگران کارخانه پاکریس سمنان از ۲۵۰۰ نفر به ۳۷ نفر رسیده اند

دبیر خانه کارگر سمنان اعلام کرد: ۳۷ کارگر کارخانه پاکریس مهدیشهر سمنان از ابتدای مهر ماه تا کنون حقوق و مزایا دریافت نکردهاند.
    حبیب الله محقق با اعلام این خبر به ایلنا گفت: از ابتدای مهر ماه سال جاری در پی تعطیلی کارخانه پاکریس سمنان، ۳۷ تن از کارگران این واحد حقوق و مزایای خود را دریافت نکرده اند.

او با اشاره به اینکه این کارگران از ابتدای آبان ماه که کارخانه به صورت رسمی تعطیل شد اجازه ورود به محل کار خود را نداشتهاند تصریح کرد: این ۳۷ کارگر در آستانه بازنشستگی هستند اما تامین اجتماعی به دلیل عدم پرداخت سهم کارفرما، از پذیرفتن بازنشستگی این کارگران سر باز میزند.

به گفته محقق این کارخانه وابسته به بنیاد مستضعفان طی ده سال گذشته ۲۵۰۰ کارگر داشته که این تعداد به تدریج به ۳۷ نفر رسیده است.

این فعال کارگری مهمترین عامل کاهش نیرو در این کارخانه را سیاستهای غلط دولت در عرصه واردات منسوجات عنوان کرد و گفت: واردات بیرویه منسوجات طی سالهای گذشته وحذف یارانههای بخش تولید در سالهای اخیر صدمات جبران ناپذیری را به این واحدهای نساجی وارد کرده است.

14. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده است:

نماینده ولی فقیه در سپاه

رئیس جمهور باید با رهبر هماهنگ باشد

علی سعیدی نماینده آقای خامنه ای در سپاه با اشاره به رسیدن موشکهای حماس به تل آویو گفت: تحمیل شرایط سخت و ذلتبار بر رژیم صهیونیستی از برکات انقلاب و جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش سپاه نیوز، علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه در جمع پاسداران سپاه حضرت صاحب الامر (عج) استان قزوین که در محل تیپ ۸۲ گرد هم آمده بودند، گفت: رهبری شرط لازم و مردم شرط کافی برای تحقق حاکمیت دینی هستند هر وقت مردم ظاهر شوند امام نیز ظاهر میشود ولی اگر مردم غایب شوند امام نیز غایب است و اگر مردم کاملا غایب شوند حکومت ضد دینی مانند حکومت یزید بر سر کار آمده و امام نیز شهید میشود.

سعیدی با اشاره به این که ظهور امام زمان(عج) مستلزم ۵ نوع آمادگی است که اولین آن آمادگی فردی است افزود: بنا نیست که امام زمان (عج) با ذکر و ورد تحول به وجود آورد، بلکه فلسفه خلقت نیز این بوده که انسان بفهمد و با آگاهی حرکت کند و لازمه ظهور نیز همین فهم، آگاهی و بصیرت است.

وی با تأکید بر این مطلب که امروز نیز مانند دوران حضرت موسی و امام حسن عسگری(ع)تقابل ذات الهی و بندگان عصیانگر وجود دارد مدعی شد : امروز جمهوری اسلامی ایران تبلور اراده ذات باری تعالی میتواند باشد و باید این آمادگی پنجگانه برای ظهور امام زمان (عج) فراهم شود.

سعیدی با اشاره به برخی اظهارنظرها در خصوص رابطه با آمریکا تصریح کرد: افرادی که زمزمه مذاکره با آمریکا را مطرح و در مناظرهها آن را تکرار و برخی نیز در روزنامهها با افتخار از آن یاد میکنند در این مسیر قرار ندارند.

نماینده ولی فقیه در سپاه اضافه کرد: امروز تقابل تمام نمای اسلام و کفر کاملا مشهود است و کانون اسلام ایران و آمریکا نیز کانون کفر است.

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه جنگ غیر مستقیم از شیوههای جنگی غرب علیه اسلام و جمهوری اسلامی ایران است یادآور شد: آنهایی که حرف از تغییر دیپلماسی، نظام و رابطه با آمریکا میزنند، باید بدانند آمریکاییها پولهای همین کشورها را با اسلام هراسی و شیعههراسی خرج میکنند تا به اهداف و مقاصد خود دست پیدا کنند.

وی در ادامه با تشریح مسائل سیاسی روز ادعا کرد: اصولگرایی در شخص احمدینژاد خلاصه نمیشود بلکه اصولگرایی یک طیف عظیم در جامعه است که ۱۱ سال این جریان در کشور کار کرده و دستاوردهای مطلوبی را در عرضه داخلی و بینالمللی داشته است.
    سعیدی با اشاره به این مطلب که بین اصولگرایی و اصولگرایان تفاوت وجود دارد خاطرنشان کرد: همانگونه که بین اسلام و مسلمانان میتواند تفاوت وجود داشته باشد بین اصولگرایان و اصولگرایی نیز تفاوت وجود دارد ولی آنچه که مهم است این است که اصولگرایی ارزشمند بوده و باید حفظ شود.

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه هر چه که خوب است باید ترویج یافته و هر چه که بد است باید از بین برود اظهار داشت: این مردم بودند که مدیریت کشور را به دست جریان اصولگرایی سپردند و امروز در این مقطع حساس که دشمن در عراق به دنبال ایجاد ناامنی و در ترکیه، سوریه و دیگر کشورهای همسایه در پی اهداف شوم خود میباشد کشور نیاز به وحدت و انسجام دارد و این همدلی و اتحاد بین مردم و مسئولین از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی یادآور شد: شکستن خط مقاومت در منطقه مهار و کنترل بیداری اسلامی، تغییر در ساختار از طریق فشار و تغییر محاسبات از اهداف دشمنان است و در این برهه این مدیران ارزشی هستند که استقامت و ایستادگی میکنند، فشارها نباید در اراده مسئولین تأثیرگذار باشد همانطور که در اراده مقام معظم رهبری تأثیرگذار نیست.

نماینده ولی فقیه در سپاه تأکید کرد: استقامت در برابر تحریم اقتصادی دشمن نیز نقش مهمی در تغییر معادلات اقتصادی دشمنان علیه نظام اسلامی ما دارد.

نماینده ولی فقیه در سپاه، در پایان با اشاره به موفقیت اصولگرایان در اداره کشور، سه اصل هماهنگی با رهبری، مدیریت قوی برای اداره کشور و ارزشی بودن را از اوصاف یک رئیس جمهور شایسته و کارآمد دانست که از نظرسنجیهای مردمی خارج شده است، خاطرنشان کرد: انتخابات آینده بیتردید انتخاباتی با شکوه و پرشور خواهد بود.

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده است:

وضعیت سلامت در ایران روز به روز وخیم تر می شود

بیمارستان ها به فلاکت افتاده اند/ مردم غیر از درد بیماری درد هزینه ها را هم دارند

باشگاه خبرنگاران جوان در گزارشی اعلام کرد که بیمارستان های کشور به دلیل کسری بودجه در وضعیت وخیمی به سر می برند.
    به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ مهندس عمادی، سرپرست سازمان بیمه سلامت در خصوص منابع مالی بیمه ها در برنامه تلویزیونی نبض افزود : منابع مالی بیمه ها در خصوص سازمان بیمه سلامت یک سرانه ای است که بر اساس قانون پنجم توسعه در ماده ۳۸ پیش بینی شده است . این منابع در تامین اجتماعی ۹ درصد مبلغ حق بیمه افراد سهم بیمه هاست و ۵ درصد از حقوق و دستمزد می باشد . در سازمان بیمه سلامت که ۳۶ میلیون نفر را تحت پوشش دارد ، در سال ۳ هزار میلیارد تومان دولت و بیمه شده ها بابت سرانه حق بیمه به ما می دهند و نحوه توزیع بر اساس خدماتی است که ارائه می شود و ما خریدار خدمت خواهیم شد .

وی گفت : امسال پیش بینی ما از بودجه ۳ هزار میلیارد است که دستمان می رسد اما برای اینکه جوابگوی مردم باشیم به ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان نیاز داریم و این در حالی است که ما با یک کسری ۸۰۰ میلیاردی وارد سال ۹۱ شده ایم و با توجه به ۶۰۰ میلیاردی که نیاز داریم جمعا با یک بدهی ۱۴۰۰ میلیارد تومانی وارد سال ۹۲ خواهیم شد و این می طلبد که معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی توجه ویژه ای به بیمه ها کند.

عمادی تصریح کرد : زمانی که سازمان بیمه سلامت ایجاد شد قطعا یک نوع بیمه داریم و بیمه پایه یکسان می شود و از مزایای این سازمان این است که برای کاهش هزینه ها قدرت چانه زنی ما بالا خواهد رفت ، بیمه ها هم پوشانی می شوند و کسانی که بیمه ندارند شناسایی خواهند شد .

وی با اشاره به اینکه بیمه ها در ایجاد بدهی ها مقصر اصلی نیستند گفت : تا پایان خرداد ماه بدهی های خود را تسویه کرده ایم و براساس اولویت ها برخی از بدهی ها را جلو انداختیم و الان در بهترین شرایط ممکن هستیم و در فواصل مختلف به محض اینکه پول پرداخت کنیم بدهی ها را می پردازیم زیرا دلمان نمی خواهد بدهی ها انباشته شود . به همین منظور در بحث تجمیع صندوق ها که ۱۷ صندوق می شود جلساتی داشتیم و در نظر داریم با آنها به توافق برسیم که خریدار خدمت فقط یکی باشد و طی ۲ ماه آینده توافقات اعلام می شود .

نوسانات مالی اخیر پرداخت از جیب مردم در حوزه سلامت را افزایش داده است

دکتر قاضی زاده، عضو کمیسیون بهداشت مجلس در ادامه افزود : ۲ گزارش در اختیار مجلس قرار گرفته که اولین آن در اواخر مجلس دوره هشتم وزیر بهداشت تحت عنوان افزایش حساب ملی سلامت ارائه کرد که در آن اشاره شده بود پرداخت از جیب مردم افزایش و کاهش نیافته و در طی ۵ سال گذشته ۵۴ درصد حفظ شده است اما گزارشی که چند روز قبل رئیس کمیسیون در مجلس ارائه کرد اشاره شده که تحولات اقتصادی سال های اخیر بر تورم در بهداشت و درمان اثر گذاشته و تورم در این حوزه از متوسط تورم در کشور بالاتر است و با نوساناتی که اتفاق افتاده پرداخت از جیب مردم افزایش یافته و طی برخی از گزارشات به ۷۰ دصد هم رسیده . از طرف دیگر منابع بیمه ها هم محدود است و نهایتا همگی اینها باعث افزایش پرداخت از جیب مردم می شود .

وی گفت : ۳ سال پیش که قانون پنجم را در مجلس می نوشیتم به این نتیجه رسیدیم که سهم منابعی که در حوزه سلامت هزینه می شود محدود خواهد بود و دیگر اینکه رقابت در حوزه سلامت بی معنی است یعنی چیزی به نام بازار در سلامت نداریم . بنابراین به یک تولیت یکپارچه نیاز داریم تا بتواند سیاست گذاری های دقیق انجام داده و با یک کنترل قوی با هزینه اندک خدمات مناسب ارائه دهد .
    منابع کم نباید باعث به هم خوردن خدمات شود
    قاضی زاده تصریح کرد : منابع فعلی برای حوزه سلامت کافی نیست و آنطور که قانون گذار مدنظرش بوده منابع بخش سلامت تامین نشده البته در قانون بودجه کمک هایی شده اما همین پول اندک نباید باعث به هم خوردن خدمات شده و خدمات چند لایه القا کند .
    وی گفت : باید توان و قدرت درستی برای مدیریت درست منابع در نظر گرفته شود و امیدواریم با تشکیل نهاد قانونی و قدرتمند بتوانیم نحوه مداخله دیگران را کنترل کرده تا شاهد یک سیاست واحد در حوزه تامین و هزینه کرد سلامت باشیم .

نحوه تخصیص بودجه باید درست صورت گیرد

موسوی کارشناس سلامت در ادامه افزود : با شکل گیری سازمان بیمه سلامت یکی از آرزوهای کسانی که در حوزه سلامت بودند برآورده شده اما یکی از مشکلات بزرگی که با آن مواجه هستیم تعدد بیمه ای است که بیمه سلامت باید این مشکل را حل کند . مشکل دیگر کمبود منابع و زیاد بودن نیازها است، بنابراین یک مدیریت درست می طلبد که این منابع کم را در این راه پرفراز و نشیب مدیریت کند .
    وی گفت : نحوه تخصیص بودجه و میزان خدمات و همچنین تعرفه واقعی باید به درستی در قانون دیده شود. در حال حاضر سرانه درمان واقعی نیست.

بیمارستان ها با این نوع ارتباطی که با بیمه ها دارند به فلاکت افتاده اند

موسوی تصریح کرد : در حال حاضر بیمه ها ۷ تا ۸ ماه بدهی های خود را به بیمارستان ها نداده اند و الان بیمارستان های دولتی و خصوصی که با بیمه ها در ارتباط هستند به فلاکت افتاده اند و مشکل دیگر این است که کمتر از ۵۰ درصد خدمات دست بخش دولتی است و به طور کل ۸۵۰ بیمارستانی که چشمشان به بیمه ها است با کسری بودجه و نزدیک شدن به پایان سال دچار نگرانی خواهند شد بنابراین اگر مسئول اول و دوم کشور نگرش سلامت نگری داشته باشند دور از دسترس نخواهد بود که مردم غیر از درد بیماری درد هزینه ها را داشته باشند.

18. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده است:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,522 بار در 26,655 ارسال
    افزایش بازداشتی ها در پرونده فوت ستار بهشتی

ستار بهشتی، وبلاگ نویسی بود که در جریان بازداشت و دستگیری اش فوت کرده و بررسی ها برای رسیدگی قضایی به پرونده فوت وی ادامه دارد.

به گزارش عصرخبر، به دنیال پیگیری ویژه دادستانی تهران و انتصاب یک قاضی ویژه برای رسیدگی به پرونده فوت ستار بهشتی، تعداد بازداشت شدگان در خصوص این پرونده افزایش یافته و تا کنون 7 نفر مامور مرتبط با جریان پرونده بازداشت و تحت بررسی های قضایی هستند.

بنابراین گزارش، با دستور ویژه رئیس قوه قضائیه به دادستان تهران و همچنین پیگیری های مجلس، پرونده در مسیری درست در حال پیگیری است که به زودی اطلاع رسانی هایی در خصوص روند رسیدگی به پرونده اعلام خواهد شد.

ستار بهشتی، وبلاگ نویسی بود که در جریان بازداشت و دستگیری اش فوت کرده و بررسی ها برای رسیدگی قضایی به پرونده فوت وی ادامه دارد.

گفتنی است، محمد جواد لاریجانی رسید ستاد حقوق بشر قوه قضائیه نیز اکنون برای شرکت در اجلاس حقوق بشر سازمان ملل در نیویورک به سر می برد.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 53 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 53 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها