نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 1852 از 4610 نخست ... 8521352175218021842184918501851185218531854185518621902195223522852 ... آخرین
نمایش نتایج: از 18,511 به 18,520 از 46091

موضوع: اخبار

عضو فعال
    تشکر شده 1,093 بار در 400 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط .احسان.";253638][B] روزنامه «واشنگتن پست» خبر داد

[COLOR="#FF0000
    پيشنهادهاي ۱+۵ به ايران[/COLOR][/B]

دنیای اقتصاد- در سکوت منابع رسمی ایران و 1+5، یک گزارش رسانهای تازه از مفاد پیشنهادهایی که قرار است در مذاکرات هستهای مطرح شود، منتشر شده است. به نوشته روزنامه «واشنگتن پست»، پیشنهادهای شش قدرت جهانی به ایران قرار است دو مرحلهای باشد؛ مرحله اعتمادسازی و مرحله اصلی. گام نخست شامل کمکهای فنی هستهای و مجوز صدور قطعات هواپیما به ایران خواهد بود که در قبال متوقف کردن فعالیتهای خاص هستهای پیشنهاد میشود و گام دوم کاهش تحریمهای اقتصادی را در برابر محدودیتهای دائمی در برنامه اتمی قرار میدهد.

روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» جزئیاتی از پیشنهادهای شش قدرت جهانی به ایران را منتشر کرد
    احتمال توافق مرحلهای ميان ایران و 1+5
    یکی از اعضای تیم مذاکرهکننده ایران: بعید است مذاکرات با 1+5 به نتیجه برسد
    دنیای اقتصاد- مرجان توحیدی: این بار هم پیش از آن که منابع رسمی دیپلماتیک وارد عرصه اطلاع رسانی درباره مذاکرات ایران و گروه 1+5 شوند، رسانهها پیش دستی کردند و اخباری را در باره این موضوع اعلام کردند.
    به طوری که یک روز پس از مثبت ارزیابی شدن تازهترین دور مذاکرات فنی ایران و آژانس بینالمللی انرژی اتمی، روزنامه واشنگتن پست خبر داده است که نشستهای مقدماتی بین ایران و گروه 1+5 هفته آینده آغاز میشود و در آن بخشی از پیشنهادهایی که مدتها است در رسانهها مطرح است به عنوان مقدمه به ایران ارائه خواهد شد. این روزنامه به نقل از منابع آمریکایی نوشته است که در ازای متوقف کردن فعالیتهای خاص هستهای بهعنوان یک گام موقت یا همان اقدامات «اعتمادساز» از سوی ایران، کمکهای فنی در زمینه برنامه صلحآمیز هستهای به ایران پیشنهاد و ممنوعیت خرید قطعات هواپیما از سوي ایران برداشته میشود. البته این پیشنهاد مقدماتی خواهد بود و در صورت توافق و اجرا، پیشنهادهایی که به گفته مقامهای آمریکایی «شیرین تر» خواهد بود به ایران ارائه میشود؛ البته به شرط ایجاد محدودیتهای دائمی برای فعالیت هستهای ایران که نتیجه آن کاهش تحریمهای اقتصادی خواهد بود.
    گزارش این روزنامه آمریکایی در شرایطی منتشر شد که آژانس و ایران ازتازهترین مذاکرات خود در تهران ابراز رضایت کردند و یک روز قبل از آن هم معاون کاترین اشتون؛ یعنی هلگا اشمیت به صورت تلفنی با علی باقری معاون سعید جلیلی درباره زمان و مکان دور جدید گفتوگوهای ایران و 1+5 گفتوگو کردند. به هر ترتیب چنانچه این اخبار درست باشد اولین رویارویی ایران و گروه 1+5 پس از وقفهای چند ماهه، به زودی اتفاق خواهد افتاد، اما مذاکرات اصلی احتمالا در سال جدید میلادی که چیزی به آغاز آن نمانده انجام میشود.
    گمانهزنیهای قبلی
    البته در جریان وقفهای که پس از آخرین دور مذاکرات (خردادماه در مسکو) افتاد، طرفین رایزنیهای خود را برای از سرگیری گفتوگوها آغاز کردند و در این مجال هم رسانهها از پیشنهادهایی خبر دادند که اعضای شش کشور بنا دارند در دور جدید پیش روی ایران قرار دهند. اهم این پیشنهادها طبق اعلام مقاماتی که نامشان فاش نشد، درخواست چیزی فراتر از تعلیق غنیسازی اورانیوم 20 درصد و خروج آن از کشور خواهد بود. شاید درخواستی معادل تعلیق غنیسازی در ازای رفع سریع تحریمها که از آن به عنوان استراتژی «بیشتر - بیشتر» یاد میشود. هر چند این پیشنهاد هنوز به شکل رسمی به ایران ارائه نشده است.
    در همین اثنا هفته نامه بلومبرگ هم از پیشنهاد دیگری خبر داد که قرار است به ایران ارائه شود و البته این پیشنهاد تنها به روز شده پیشنهاد گروه 1+5 است که در جریان مذاکرات بغداد به ایران ارائه شده بود و مهمترین بخش آن توافق بر سر تعلیق غنیسازی اورانیوم 20 درصد و تعطیلی سایت هستهای فردو بود. از سوی دیگر مرکز مطالعات عالی بینالمللی «وودر ویلسون» هم به نقل از منابع آمریکایی گزارش داد که پیشنهادی که قرار است به ایران ارائه شود علاوه بر توقف غنیسازی اورانیوم 20 و خروج اورانیوم 5 درصد از کشور است که در ازای آن قرار است تحریمها در حوزه واردات فلزات رفع شود، اما تحریمهای نفتی و بانک مرکزی به قوت خود باقی خواهد بود.
    همه این پیشنهادها که تقریبا محور واحدی از تعلیق غنیسازی را دربر دارند، در شرایطی قرار است به ایران ارائه شود که خبرگزاری رویترز به نقل از مصطفی دولتیار یکی از اعضای تیم مذاکرهکننده هستهای نوشته است که او به مذاکرات خوش بین نیست. این ابراز نظر دولتیار البته صراحت بیشتری دارد نسبت به مواضع مقامهاي رسمی ایران درباره آینده مذاکرات. چه ایران در طول این بازه زمانی همواره تاکید کرده که اصالت گفتوگو را میپذیرد؛ اما به شرط حسن نیت طرف مقابل و به رسمیت شناختن حقوق هستهای ایران که مهمترین شرط آن به رسمیت شناختن حق غنیسازی است.
    جزئیات پیشنهاد به روایت واشنگتن پست
    اینک در شرایطی که هنوز تاریخ و مکان گفتوگوها تعیین نشده است و آخرین خبر همان گفتوگوی تلفتی اشمیت و باقری است، روزنامه واشنگتن پست از برنامه زمان بندی شده ایران برای گفتوگوها با 1+5 خبر میدهد و مینویسد: در صورتی که ایران حاضر شود تا بخشهای کلیدی از برنامه هستهای خود را متوقف کند، بسته تشویقی جدیدی به ایران پیشنهاد دهند .
    واشنگتن پست نوشته است: سه نفر از مقامات آمریکایی و اروپایی که در خصوص آمادگیها درباره مذاکرات ایران و 1+5 گزارش میدادند، میگویند که مذاکرهکنندگان ایران در حال مذاکره درباره یک جدول زمانی برای گفتوگوهای جدید هستند که احتمالا این مذاکرات در استانبول برگزار خواهد شد. به گفته آنها، نشستهای مقدماتی اوایل هفته آینده آغاز میشود، البته احتمال دارد که این گفتوگوها بعد از تعطیلات سال نو میلادی انجام گیرد.
    مقامات آمریکایی میگویند که هدف این نشست، آزمودن تمایل ایران برای متوقف کردن فعالیتهای خاص هستهای بهعنوان یک گام موقت یا همان اقدامات «اعتمادساز» و تمایل این کشور برای کاهش نگرانیهای بینالمللی از فعالیتهای هستهای است و در قبال این اقدامات ایران، کمکهای فنی در زمینه برنامه صلحآمیز هستهای به ایران پیشنهاد میشود و ممنوعیت خرید قطعات هواپیما از ایران برداشته میشود.
    این مقامات آمریکایی که نخواستند نامشان فاش شود، ادامه دادند که اگر ایران با این اقدامات موقتی موافقت کند، یک نقطه آغازی برای «چانهزنی بزرگ» در آینده به وجود میآید که میتواند محدودیتهای دائمی برای فعالیتهای هستهای به وجود آید و در قبال آن از تحریمهای اقتصادی علیه ایران کاسته میشود.
    به گزارش خبرگزاری فارس، این مقام آمریکایی میگوید که پیشنهاداتی که به ایران ارائه میشود در مقایسه با پیشنهادات گذشته به روز شده است و در پیشنهادات جدید در صورتی که ایران در یافتن یک راهحل از خود اشتیاق نشان دهد، ایدههایی برای شیرینتر کردن بسته تشویقی به ایران، وجود دارد. به گفته این مقام آمریکایی، تقاضای کلیدی در پیشنهادهاي گذشته و جدید بر لزوم تعلیق تولید اورانیوم با درصد غنای متوسط تاکید دارد و البته در پیشنهادهاي جدید به ایران اعمال فشار میشود تا فعالیتهای غنیسازی در سایت «فردو» را متوقف کند.
    چه پیشنهاد های جالبی !!! ایکاش بصورت شفاف میگفتند که با این پیشنهادات ناب طرفهای مذاکره کننده ایرانی را چی فرض کردند!!!
    با این پیشنهادات بعید میدانم طرف ایرانی حتی حاضر به مذاکره بشه چه برسه به توافق!!!

ستاره‌دار (۵۶) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 101,440 بار در 22,928 ارسال
    پدر و پسر با هم درحال نماز خواندن/

گروه عكس: فيلم زير پسر بازيگوشي را نشان ميدهد كه به هنگام نماز خواندن پدرش روي دوش او ميرود و ....(اين فيلم مربوط به يكي از كشورهاي عربي است)

.....................................

درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

عضو فعال
    تشکر شده 30,527 بار در 9,530 ارسال
    فارس گزارش میدهد
    ۱۳ مورد از جدیدترین مواضع انتخاباتی عارف
    خبرگزاری فارس: با نزدیک شدن به انتخابات ریاستجمهوری یازدهم، «محمدرضا عارف» یکی از گزینههای احتمالی اصلاحطلبان مواضع جدیدی را در رابطه با کاندیداتوریاش مطرح کرده است.

Tweet
    به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس، محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نامزد احتمالی اصلاحطلبان اخیراً مواضع جدیدی در رابطه با بحث کاندیداتوری خود در انتخابات 92 مطرح کرده است که سخنان وی با واکنشهایی همراه بود.

* برای کاندیداتوری عجله ندارم

محمدرضا عارف معاون اول دولت اصلاحات با تاکید بر این که برای اعلام کاندیداتوری عجله ای ندارم، گفت: برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، اولویت اول بنده اجماع بر سر معرفی یک کاندیدای واحد است.

محمدرضا عارف اظهار داشت: سخنانی که طی چند روز اخیر از قول بنده با مضمون «حتی اگر 10 رای هم بیاورم، کاندیدا خواهم شد» کذب محض و شیطنت برخی رسانههایی است که متاسفانه به رعایت اخلاق در انتشار اخبارشان پایبند نیستند.

وی در پاسخ به این سئوال که تصمیم نهایی خودتان برای حضور در انتخابات آینده را چه زمانی اعلام خواهید کرد، افزود: عجلهای برای اعلام کاندیداتوری ندارم، چراکه معتقدم اصلاح طلبان باید در انتخابات ریاست جمهوری آینده با یک گزینه واحد حضور یابند.

* اگر خاتمی بیاید، من نمیآیم

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره تصمیم وی برای کاندیداتوری و نظر خاتمی، گفت: اگر آقای خاتمی تصمیم به کاندیداتوری بگیرد، طبیعتاً بنده از کاندیداتوری در انتخابات آینده انصراف خواهم داد.

وی تصریح کرد: بنده اگر اصراری بر کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری داشتم، حتماً در انتخابات سال 84 کاندیدا میشدم، برای من آنچه اهمیت دارد، رسیدن به اجماع است. در این صورت تمایل بیشتری به کاندیداتوری خواهم داشت.

عارف در پاسخ به این سئوال که اگر اصلاح طلبان بخواهند از فیلتر شورای نگهبان عبور کرده و صلاحیتشان تائید شود، حتما باید از جریان فتنه ابراز برائت کنند، گفت: اگر قرار به توبه اصلاح طلبان از جریان فتنه برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری آینده باشد، طبعا اصولگرایان هم باید برای حضور در انتخابات از جریان انحراف اعلام برائت و توبه کنند.

به گزارش فارس عارف همچنین در دیدار با جمعی از دانشجویان انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد، با اشاره به نقش جنبش دانشجویی در قبال مسائل مختلف کشور،گفت: جنبش دانشجویی امروز با چالشهای عدیدهای روبروست که باید توانایی عبور از این تنگناها و چالشها را در خود زنده کند.

وی به بخشی از این چالشها اشاره کرد و گفت: بیانگیزگی و فراموش شدن ارزشها بخشی از این چالشهاست.

* اصولگرایی و اصلاحطلبی از نظر مفهومی برای من چندان اهمیتی ندارد

معاون اول رئیسجمهور در دوره اصلاحات در ادامه به مسائل سیاسی کشور اشاره کرد و درباره انتخابات آتی، گفت: اصولگرایی و اصلاحطلبی از نظر مفهومی برای من چندان اهمیتی ندارد و قانونمداری و اخلاقمداری به نظرم مهمتر است.

وی با بیان اینکه این دو مفهوم در فضای سیاسی متفاوت است، خاطرنشان کرد: اصلاحطلبان هنوز برای حضور در انتخابات به اجماع نرسیدهاند و هر زمانی که به طور قطعی به اجماع برسند در آن شرکت میکنند.

وی تاکید کرد: حضورم در انتخابات هنوز قطعی نیست و حتی این دیدار از نظر من دیداری انتخاباتی نیست و دیداری دانشجویی با بخشی از این جنبش و جریان دانشجویی است.

عارف با تاکید بر اینکه اصلاحطلبان هنوز برای حضور در انتخابات به نظری قطعی و قابل قبول نرسیدهاند، گفت: با توجه به اقدام برخی از رسانهها و یکطرفه عمل کردن آنها، این اقدام هنوز صورت نگرفته است.

معاون خاتمی در دوران اصلاحات با اشاره به مطرح شدن بحثی به نام جریان انحرافی در بین اصولگرایان، گفت:اگر قرار باشد اصلاحطلبان به خاطر فتنه از مردم عذرخواهی کنند،اصولگرایان نیز باید به دلیل حضور و مطرح شدن جریان انحرافی از مردم عذرخواهی کنند.

وی در توضیح واژه جریان انحرافی خاطرنشان کرد: از نظر من اصولگرایانی که امروز در مدیریت کشور دچار ضعفهایی هستند و نمیتوانند پاسخگوی مردم باشند، جریان انحرافی را ایجاد کردهاند که ماهیت آن مشخص نیست.

عارف با بیان اینکه اگر اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات به نتیجه برسند و بنده نیز برای حضور قطعی در انتخابات به یقین برسم، در انتخابات شرکت میکنم، تصریح کرد: در این صورت از روی احساس مسئولیت میآیم و یا اگر احساس کنم آقای خاتمی قصد شرکت در انتخابات را دارد نمیآیم.

* خواستار انتخاباتی پرشور هستیم

معاون خاتمی در دوره اصلاحات ادامه داد: اصلاح طلبان و بنده خواستار انتخاباتی پرشور در کشور هستیم.

* تابع نظر شورای نگهبان هستم

وی خاطر نشان کرد: در هر صورت تابع نظر شورای نگهبان هستم و معتقد به انتخاباتی آزاد و اینکه هرکس میتواند نظرش را عنوان کند هستم و مرقانون و نظر شورای نگهبان برای من قابل قبول است.

*انتخابات 88 رقابت برد بردی که به باخت باخت تبدیل شد

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این پرسش که شما موضع رسمی خود را درباره حوادث سال 88 اعلام نکردهاید، اظهار کرد: در سال 88 رقابت برد برد در انتخابات به باخت باخت تبدیل شد.

وی با تاکید بر اینکه «باید درچارچوب نظام عمل کنیم» افزود: من تندرویها را جفا در حق انقلاب و نظام میدانم.

* سال 84 بهترین شرایط را برای کاندیدا شدن داشتم

وی اظهار کرد: هیچ تصمیم قطعی برای آمدن یا نیامدن برای انتخابات ریاست جمهوری نگرفتهام. من در سال 84 بهترین شرایط را برای کاندیدا شدن داشتم؛ چراکه معاون اول بودم، اما نیامدم چراکه صلاح نظام برای من بسیار اهمیت دارد.

* اگر مطمئن باشم که 60 درصد نظرسنجیها به سودم خواهد بود حتما میآیم

عارف با بیان اینکه «به همه ارزشها و تمام اصول قانون اساسی اعتقاد دارم» تصریح کرد: اگر برای انتخابات ریاستجمهوری بیایم برای برد خواهم آمد. اگر مطمئن باشم که 60 درصد نظرسنجیها به سودم خواهد بود حتما میآیم. اما نگاهم این نیست که به هر قیمتی پیروز شوم.

* شرط «آزادی زندانیان سیاسی» یعنی بن بست

برخی میگویند اولین شرط ما آزادی زندانیان سیاسی است و این یعنی به بن بست رسیدن. راهی که من در پیش گرفتهام؛ سخت است. من هیچ شرطی برای ورود به انتخابات ندارم و چون مواضع این چنینی نمیگیرم طرفدار دوآتشه هم ندارم.

وی درباره شروطی که برخی برای حضور اصلاحطلبان در عرصه انتخابات مطرح کردهاند نیز گفت: من که میگویم قانونمدارم نمیتوانم شرط بگذارم که اگر مثلا زندانیان آزاد شوند وارد انتخابات میشوم. من راه حل مشکلات کشور را حضور پر شور مردم میدانم و با اینکه کسی بخواهد شرط بگذارد مشکلات حل نخواهد شد.

این فعال سیاسی ادامه داد: انتخابات پر شور میتواند بخشی از مشکلات ما را در عرصه بین المللی حل کند و پس از آن حرکتهایی نیز در داخل برای حل مشکلات میتوان انجام داد.

* حضور حداکثری مهم است

وی افزود: احساس میکنم که طرح اسم من هم در داخل و هم خارج از کشور تاثیرگذار است و اینکه ضدانقلابها ادعا میکنند که انتخابات تحریم شده است تحت الشعاع قرار میگیرد. من اگر کاری انجام میدهم سعی میکنم به صلاح مردم و نظام باشد و حتی اگر احساس کنم حضورم در انتخابات تنها 10 درصد در حضور پرشورتر مردم تاثیرگذار خواهد بود، شرکت خواهم کرد ،آنچه مهم است حضور حداکثری مردم در این انتخابات است.

* واکنش عارف به اظهارات موسوی خوئینیها

معاون اول دولت هشتم در واکنش به اظهارات اخیر موسوی خوئینیها که مورد پرسش یکی از دانشجویان حاضر در نشست بود، گفت: ما اگر اعتقاد به آزادی داریم، باید بین خودمان نیز به آن قائل باشیم. هر کسی می تواند نظر خود را مطرح کند من صلاح نظام را در اجماع می دانم؛ چراکه در این صورت مردم نیز انگیزه بیشتری برای انتخابات پیدا خواهند کرد.

« موضع من ائتلاف 51 درصدی است و اگر این ائتلاف 51 درصدی ایجاد شود آن را فدای 49 درصد نخواهم کرد و به همین علت نیز در کارهای اجرایی هیچگاه درگیری نداشتهام؛ چراکه به خرد جمعی و کار کارشناسی معتقدم. من کاندیدای قطعی انتخابات 88 بودم، اما وقتی آقای خاتمی اعلام کاندیداتوری کرد من حاضر شدم رییس ستاد انتخاباتی ایشان شوم و تمام تشکیلاتم را در اختیار ایشان قرار دهم.»

وی با تاکید بر اهمیت توجه به خرد جمعی ادامه داد: البته خط قرمزهایی دارم که به کسی اجازه عبور از آنها را نمیدهم، البته این خط قرمزها را نیز چندان بالا نمیگیرم. خط قرمزهای من همانهایی است که مردم برای آن انقلاب کردند. معتقدم ما باید با تفاهم پیش برویم و هیچ راهی جز میانه روی و تحمل مخالف و البته نه معاند برای حل مشکلات نداریم.

* اصلاحطلبان یاد نگرفتهاند با تفاهم کار کنند

عارف درباره احتمال اجماع اصلاحطلبان و نامزد احتمالیشان برای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم گفت: اجماع ایدهآل ما است، اما اصلاحطلبان در سال 84 در اوج قدرت نتوانستند به اجماع برسند. ما یاد نگرفتهایم که با تفاهم با یکدیگر کار کنیم و فکر میکنم اصلاحطلبان به اجماع نرسند.

* شخصیت رئیسجمهور آینده باید بیانگر صلح باشد

وی با بیان اینکه «انتخابات تکقطبی به ضرر نظام است» گفت: از حضور اصلاحطلبان باید تشکر و حمایت نیز بشود. ما برای انتخابات کسی را میخواهیم که نام و شخصیتش بیانگر صلح باشد.

انتهای پیام/
    كسى كه عقل ندارد، ادب ندارد و كسى كه همّت ندارد، جوانمردى ندارد و كسى كه دین ندارد، حیا ندارد.

ستاره‌دار (۵۶) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 101,440 بار در 22,928 ارسال
    وزارت خارجه آمریکا به «جان کری» رسید

خبرگزاری فارس: پس از انصراف «سوزان رایس» نماینده آمریکا در سازمان ملل برای تصدی پست وزارت خارجه آمریکا «جان کری» به سمت وزارت خارجه آمریکا انتخاب شد.

به گزارش خبرگزاری فارس ، شبکه خبری المنار در خبری فوری به نقل از رسانه های آمریکایی اعلام کرد که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا سناتور «جان کری» را به جای هیلاری کلینتون به سمت وزیر امور خارجه تعیین کرده است.

انتخاب وی پس از انصراف «سوزان رایس» برای تصدی پست وزارت خارجه آمریکا صورت گرفت.

اظهارات سوزان رایس درباره حمله به کنسولگری آمریکا به بنغازی که طی آن سفیر آمریکا در لیبی کشته شد، باعث تشدید حملات جمهوریخواهان علیه وی شد تا مانع از آن شوند که وی به وزارت امور خارجه برسد.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

5. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    سلاح شمیایی سوریه، از ایران می آید!
    پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یک روزنامه ضد ایرانی ، سلاح های شیمیایی در سوریه را کار ایران دانست!

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب ؛ روزنامه السیاسه کویت در گزارشی به نقل از منابع عراقی مدعی شد: تسلیحات شیمیایی سوریه از ایران و با عبور از عراق تامین می شود.

این خبر مشکوک در حالی منتشر شده که سوریه نیز همواره استفاده از سلاح شیمیمایی را رد کرده ، ضمن آنکه این کشور خود دارای این سلاح است و نیازی ندارد از کشور دیگری چنین سلاحی را تامین کند.

از سوی دیگر، خبر روزنامه ضد ایرانی و بدسابقه السیاسه کویت در حالی منتشر شده که ایران، هیچگونه سلاح شیمیایی در اختیار ندارد.

عضو فعال

تاسیس یک تشکیلات ضد اسد دیگر با ریاست نخست وزیر برکنار شده سوریه

خاورمیانه - ایسنا گزارش داد:

بیش از 30 تن از مقامهای سیاسی سوریه که تاکنون از دولت این کشور جدا شدهاند، تشکل جدیدی را به ریاست نخستوزیر برکنار شده سوریه تاسیس کردند که هدف آن سرنگون کردن نظام دمشق اعلام شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، چهرههای سیاسی دولت سوریه که پیشتر از مقامهای این کشور بودند و بعد به مخالفان پیوستهاند، تشکلی را تحت عنوان "مجمع آزاد ملی سوریه" به ریاست ریاض حجاب، نخستوزیر برکنار شده این کشور تشکیل دادند که این مجمع زیر مجموعه ائتلاف ملی مخالفان سوریه است و مقر آن در قطر خواهد بود.

در بیانیهای که در پایان نشست مقامهای غیرنظامی جدا شده از دولت سوریه قرائت شد، شرکت کنندگان تاکید کردند که تجمع آنها در چارچوب و تحت رهبری ائتلاف ملی مخالفان سوریه است و ارتش مخالفان سوری موسوم به "ارتش آزاد سوریه" را نیز به عنوان نیروی نظامی مخالفان به رسمیت میشناسد.

بنا به گفته شرکتکنندگان در این نشست، هدف از تاسیس تشکل مذکور مشارکت چهرههای سیاسی جدا شده از نظام سوریه در روند دموکراسی پس از نظام حاکم است و این تشکل برای سرنگونی نظام کنونی سوریه با دیگر گروههای مخالف همکاری کامل خواهد کرد.

ریاض حجاب که ریاست این تشکل را به عهده دارد مهمترین چهره سیاسی است که تاکنون از دولت سوریه جدا شده و پیشتر اخباری مبنی بر احتمال انتخاب وی به عنوان "نخستوزیر موقت" سوریه منتشر شده بود.

عضو فعال
    تشکر شده 30,527 بار در 9,530 ارسال
    در مجلس مطرح شد:
    پیشنهادات بیسرانجام برای طرح ادغامها/ احتمال برکناری وزیر بهداشت
    نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت قصد دارد وزیر بهداشت را به دلیل اظهاراتش کنار بگذارد گفت: ما نمیگذاریم که دولت چنین کاری کند.
    به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه طرح دو فوریتی اصلاح ماده 53 قانون 5 ساله پنجم توسعه را دستور کار داشتند.

بررسی این طرح دو فوریتی زمان زیادی از جلسه علنی روز یکشنبه گرفت و پیشنهادات مختلفی مبنی بر جایگزینی ماده واحده مطرح شد.

برخی نمایندگان نیز حذف عبارتی در این طرح را پیشنهاد کردند که البته هیچکدام به تصویب مجلس نرسید و نهایتاً کار بررسی این طرح به دلیل همزمانی با زمان نطق میان دستور نمایندگان متوقف شد.

در بررسی این طرح برخی نمایندگان معتقد بودند که طرحی که در کمیسیون برنامه و بودجه مصوب شده است متفاوت از طرح اولیه است و دست دولت را در کارهای اداری و اجرایی میبندد.

کاتب سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس این را رد کرد و تاکید کرد که نگاه کمیسیون چنین نبوده است.

سنایی نماینده نهاوند در جلسه امروز یک پیشنهاد رفع ابهام مطرح کرد.

وی خاطرنشان کرد: در بررسی این طرح پیشنهادات زیادی برای جایگزینی ماده واحده مطرح شد اما هیچکدام به تصویب نرسید و شاید دلیل آن ابهامی باشد که در این طرح وجود دارد.

به گفته سنایی در این طرح آمده است هرگونه ادغام، انحلال وزارتخانهها و جابجایی انتزاع و انحلال موسسات و واحدهای زیرمجموعه وزارتخانهها که به موجب قانون تاسیس گردیدهاند متوقف گردد.

وی گفت: در این طرح مشخص نیست آیا قانون، قانون مصوب مجلس است یا قانون دیگر. در حالی که نظر اعضای کمیسیون برنامه و بودجه قانون مصوب مجلس بوده است.

سنایی پیشنهاد کرد: عبارت "مصوبه مجلس" بعد از کلمه قانون در این طرح قرار گیرد.

اما توکلی در مخالفت با این پیشنهاد در تذکری گفت: قانون را قوه مقننه وضع می کند و فرقی نمیکند که توسط مجلس شورای اسلامیمجلس، شورای ملی یا شورای عالی انقلاب فرهنگی وضع شود.

وی ادامه داد: اگر در این طرح نوشته شود "قانون مصوب مجلس" شما مصوبات شورای عالی اداری را از این قانون استثنا کردهاید.

اما ابوترابی نایب رئیس اول مجلس که ریاست جلسه را پس از لاریجانی عهده دار شد این تذکر را وارد ندانست .

قاضی پور در موافقت با این پیشنهاد رفع ابهام گفت: کسانی که پیشنهاد حذف ماده 53 قانون برنامه پنجم را ارایه دادند سعی در کاهش اختیارات مجلس دارند اما نباید اجازه چنین کاری را به آنها بدهیم.

وی افزود: ممکن است فردا دولت بخواهد شرکتهای آب و فاضلاب روستایی را با شهرداریها ادغام کند که این درست نیست.

وی گفت: شنیدهایم که دولت میخواهد وزیر بهداشت را برکنار کند چرا که او گفته دولت ارز مرجع را برای واردات لوازم آرایشی اختصاص دادهاست اما ما نمیگذاریم که این اتفاق بیافتد.

نمایندگان مجلس در نهایت با 136 رای موافق، 29 رای مخالف و 17 رای ممتنع ا ز234 نماینده حاضر با این رفع ابهام موافقت کردند و مقرر شد در صورت تصویب نهایی این طرح ماده 53 به این شرح اصلاح شود و عبارت "مصوب مجلس" در این ماده گنجانده شود.

در صورت تصویب نهایی ماده 53 قانون برنامه به این شرح خواهد بود: از تاریخ تصویب این قانون، هر گونه ادغام و انحلال وزارتخانههای موجود و هر گونه اقدامی در راستای جابجایی، انتزاع و انحلال موسسات و واحدهای زیرمجموعه وزارتخانهها که به موجب قانون مصوب مجلس تاسیس گردیدهاند، متوقف می گردد. هرگونه انحلال، ادغام و تاسیس وزارتخانهها و نیز انحلال، انتزاع، ادغام و تاسیس سازمانها و واحدهای مذکور منوط به تصویب مجلس شورای اسلامی است.

البته این ماده واحده دو تبصره هم دارد که ادامه بررسی آنها به پس از نطقهای میان دستور یا جلسه بعدی مجلس موکول شد و برای ماده واحده نیز نمایندگان هنوز به تصمیم نهایی نرسیدهاند و هیچ رای گیری برای ماده واحده صورت نگرفت و صرفاً ماده واحده مطرح شد که هیچکدام به تصویب نرسید.
    كسى كه عقل ندارد، ادب ندارد و كسى كه همّت ندارد، جوانمردى ندارد و كسى كه دین ندارد، حیا ندارد.

ستاره‌دار (۱۴) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 57,074 بار در 13,730 ارسال
    کاهش ۴۵ درصدی مصرف شیر در کشور

ی فرجی در مورد شایعات مبنی بر وجود وایتکس در شیر افزود: حدود ۸میلیون تن شیر در کشور تولید میشود که از این مقدار ۵میلیون تن به صورت صنعتی و حدود ۳ میلیون تن فلهای و به طور مستقیم از طریق دامدار به دست مصرف کننده میرسد این در حالی است که دامداران در حین شستشو ظروف کمی وایتکس به آب اضافه میکنند چون نظارتی دقیقی بر فعالیت این دامداران وجود ندارد پس از شستشو مقداری ماده رزیدو در ظرف باقی میماند و در شیر حل میشود. این مقدار ماده اندک حل شده در شیر به هیچ عنوان برای مصرف کننده قابل مشاهده نیست و فقط در شرایط آزمایشگاهی میتوان به وجود آن پی برد.

رییس انجمن تغذیه ایران در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه آیا این موضوع از آزمایشگاههای سطح کشور مورد بررسی و پیگیری قرار گرفته است پاسخ داد: من شخصا از چند آزمایشگاه سوال کردم کدام یک از شما شیر را مورد آزمایش قرار دادید هیچ کدام پاسخی مبنی بر وجود وایتکس را تایید نکردند.

دکتر حاجی فرجی با بیان اینکه متاسفانه شایع پراکنی در خصوص وجود وایتکس در شیر حدود ۱۵ درصد مصرف شیر در کشور را کاهش داد، گفت: حدود ۱۵ سال است که کشور در زمینه فرهنگسازی مصرف شیر فعالیت دارد اما متاسفانه با شایع پراکنی بیاساس ۱۵ درصد از مصرف شیر در کشور کاهش یافت. این در حالی است که افزایش قیمت نیز حدود ۳۰ درصد در کاهش مصرف تاثیر داشته است.
    The greater the risk ، The greater the reward

هر چقدر ریسک بزرگتری کنی ، پاداش بزرگتری بدست میاری

عراق: بازرسی هواپیماهای ایرانی ادامه یابد

نمایندگان پارلمان عراق تاکید کردند که این کشور همچنان به فرود اجباری و بازرسی هواپیماهای ایرانی به مقصد سوریه ادامه می دهد.

به گزارش عصر خبر، عادل المالکی عضو فراکسیون پیمان ملی در پارلمان عراق گفت: بازرسی هواپیماهای ایرانی به مقصد سوریه همچنان توسط عراق انجام می شود. این اقدام عراق در راستای حاکمیت ملی کشور صورت می گیرد.

وی در گفتگو با خبرگزاری الانباء عراق با اشاره به موضع بی طرفانه عراق در برابر بحران سوریه و حمایت بغداد از راه حل های مسالمت آمیز افزود: عراق می تواند هر اقدامی را که ضامن حاکمیت ملی و بی طرفی اش نسبت به تحولات کشورهای همسایه باشد انجام دهد.

این نماینده عراقی اضافه کرد: عراق بارها هواپیماهای ایرانی را که از آسمان عراق برای رسیدن به سوریه استفاده می کردند مجبور به فرود در بغداد کرد و آنها را مورد بازرسی قرار داد. دولت عراق این اقدامات خود را متوقف نخواهد کرد.

وی تاکید کرد که این اقدام برای جلوگیری از عبور هر گونه هواپیمای ایرانی حامل مواد ممنوعه برای مخالفان یا حکومت سوریه انجام می شود.

لطیف مصطفی دیگر نماینده پارلمان عراق نیز در این باره گفت: به نفع عراق است که اجازه ندهد از خاک و حریم هوایی اش برای قاچاق مواد ممنوعه به سوریه یا هر یک از کشورهای همسایه استفاده شود.

وی افزود: عدم بازرسی همه هواپیماهای ایرانی به معنی تمایل نداشتن عراق برای این کار نیست بلکه دلیل آن عدم توانایی و کمبود امکانات برای انجام این کار است.

نوری مالکی نخست وزیر عراق چندی پیش اعلام کرد عراق توانایی بازرسی همه هواپیماهای ایرانی به مقصد سوریه را ندارد زیرا توانایی این کار را ندارد.

نمایندگان پارلمان عراق همچنین تاکید کردند که بازرسی هواپیماهای ایرانی تاثیری بر روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور نخواهد گذاشت زیرا عراق این حق را دارد که هر هواپیمایی چه متعلق به ایران، ترکیه و یا عربستان باشد را بازرسی کند.

هواپیماهای ایرانی تحت فشارهای امریکا مورد بازرسی عراق قرار می گیرند. آمریکا ادعا می کند ایران محموله های سلاح به حکومت سوریه ارسال می کند. ادعایی که تاکنون اثبات نشده و بارها از سوی مقامات ایران رد شده است.

رامین مهمانپرست سخنگوی وزارت خارجه چندی پیش به شدت بر ضرورت مقاومت دولت عراق در برابر فشارهای آمریکا تاکید کرد و از این کشور خواست بار دیگر هواپیماهای ایرانی به مقصد سوریه را بازرسی نکند.

حداد:شاید قالیباف معاون اولم شود

برخی منابع مطلع در گفت و گو با «انتخاب» از آغاز فعالیت های انتخاباتی غلامعلی حدادعادل خبر می دهند.

به گزارش سرویس سیاسی «انتخاب» ؛ او اخیراً طی سفر به قم، با تعدادی از مراجع تقلید و علما دیدار داشته است.

حداد همچنین با شخصیت های مهم سیاسی نیز ملاقات کرده است.

پیش از این برخی منابع نیز از دیدار سه نفره "حداد - ولایتی - قالیباف" خبر داده بودند.

حدادعادل در یکی از دیدارهایش [طی روزهای اخیر] گفته که آقایان ولایتی و قالیباف حاضر به حمایت از اینجانب هستند. او افزوده که گروه های دیگر اصولگرا نیز از او حمایت می کنند

وی این ادعا را به خاطر «حمایت جبهه پایداری و برخی گروه های اصولگرا از او» مطرح کرده است.

حداد همچنین گفته که اگر این اتفاق بیافتد، معاون اولی قالیباف در کابینه من دور از ذهن نیست.

این در حالی است که منابع نزدیک به دکتر ولایتی در گفت و گو با «انتخاب»، حضور او در عرصه انتخابات را رد کرده اند. از سوی دیگر، شنیده شده ستادهای قالیباف نیز فعالیت های خود راتا حد زیادی کاهش داده اند.

حدادعادل درعین حال گفته که تلاش دارد فعلاً اظهارنظر صریح انتخاباتی نکند . وی معتقد است باید در دو ماه آخر سال ، علنی تر فعالتی های انتخاباتی انجام داد.

پخش فیلم انتخاباتی از تلویزیون، یادآور مستندهای احمدی نژاد در سال 83

دو هفته پیش نیز، ماجرایپخش فیلم انتخاباتیوی از تلویزیون باعث جنجال ها و گمانه زنی هایی شد. گرچه تحلیلگران، اقدام تلویزیون در پخش "اقدام تبلیغاتی حداد" را سرزنش می کنند ، اما معتقد هستند پخش این مستند ، قطعاً جنبه ای تبلیغاتی - انتخاباتی داشته است.

«انتخاب» یادآوری می کند که در آذرماه سال 1383 نیز، مستندهایی مشابه در مورد محمود احمدی نژاد (شهردار وقت تهران) پخش شده بود.

با این حال، پخش چنین مستندی آنهم برای یکی از 300 نماینده مجلس مدعی صندلی ریاست جمهوری ، موید آغاز فعالیت های انتخاباتی اوست.

وی البته پس از آنکه در انتخابات ریاست مجلس، نتوانست موفق شود ، اقداماتی را برای فعالیت های انتخاباتی اش کلید زده بود.

اصولگرایان با یک کاندیدا وارد عرصه انتخابات شوند

به گزارش سرویس سیاسی «انتخاب» ؛ حدادعادل امروز نیز برای نخستین بار طی چند ماه آتی، به دانشگاه رفته و صحبت های کلی در حوزه انتخابات مطرح کرده است.

او در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان گفته است: برای حضور مقتدرانه در انتخابات ریاست جمهوری، اصولگرایان با یک کاندیدا وارد عرصه انتخابات شوند.

ظاهراً این سخن او در مورد «حضور یک کاندیدای اصولگرا در انتخابات» ، تلاش او برای اجماع سایر کاندیداها حول محور خود است.

این در حالی است که پیش از این آیت الله مهدوی کنی و برخی از چهره های سرشناس این جبهه، اجماع اصولگرایان در انتخاباتی آتی را بسیار سخت خوانده بود.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 23 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (4 کاربران و 19 مهمان ها)

1. b4city،
  2. danaisp،
  3. Samk،
  4. منیب

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها

بوک مارک ها