نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 1934 از 4611 نخست ... 9341434183418841924193119321933193419351936193719441984203424342934 ... آخرین
نمایش نتایج: از 19,331 به 19,340 از 46104

موضوع: اخبار

عضو فعال جعفرزاده آواتار ها
    تشکر شده 11,926 بار در 4,538 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط مصطفی مصری پور نمایش پست ها
    کسی در مورد اعتصاب شرکتهای هواپیمایی چیزی نشنیده؟

انتقال زائر به مکه به مشکل برخورده.
    اگه یه کوچولو اجازه اعتراضی به اقشار کارگری و مستضعف و خواص و عوام منتقد دولت بدهند هر 8 روز هفته خیابانها مملو از ملت درحال اعتراض میشود.

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید جعفرزاده از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی mmis آواتار ها
    تشکر شده 1,072 بار در 220 ارسال
    بانک مرکزی: پول جديد ايراني در راه است
    مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی از نهایی شدن لایحه حذف چهار صفر در این بانک و آغاز بررسی های جدی در دولت خبر داد و گفت: احتمالاً سال آینده این لایحه به مجلس ارسال خواهد شد.
    ...
    در لایحه مذکور ، زمان شروع طرح ابتدای سال ۱۳۹۳ در نظر گرفته شده است اما با وجود این امر ابوالفضل اکرمی در باره حذف چهار صفر از پول ملی گفته بود: طرح بانک مرکزی برای حذف چهار صفر از پول ملی هنوز در دولت بوده و به مجلس ارایه نشده به همین دلیل حذف چهار صفراز پول ملی برای سال ۱۳۹۳ هم منتفی است.
    خوشبختی یافتنی نیست ساختنی است------برای کشتیهای بی حرکت موجها تصمیم می گیرند

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mmis از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی درویش آواتار ها
    تشکر شده 280 بار در 94 ارسال
    همه چيز درباره ثروت «هاشمي ها»

ابتکار: محسن هاشمي رفسنجاني پسر ارشد رئيس مجمع تشخيص ميگويد که پدرش منفعل نيست و براي بهتر شدن اوضاع کشور تلاش ميکند.وي در گفت وگو با خبرگزاري تسنيم به شايعات پيرامون وضعيت اقتصادي خانواده هاشمي نيز پاسخ ميدهد.
    او درباره شايعات مکرري که درباره کانديداتوري آيتالله هاشمي رفسنجاني در انتخابات رياست جمهوري 92 مطرح شده است ميگويد:در شرايطي هستيم که قطعاً ديگر سکوت جائز نيست. به شرايط مهم انتخاب مردم وارد ميشويم و همه بايد نقش روشنگري خود را بازي کنند. ايشان قطعاً قصد ندارند که از مشکلات و بنبستهاي پيش آمده به هر دليل براي کشور کلاهي براي خود بدوزند. از طرف ديگر هم نميتوانند منفعل باشند، کاري هم نکنند. در نتيجه به نظر سعي ميکنند که جريانهاي دوستدار نظام را به هم نزديک کنند تا مسئولين و دلسوزان کاري کشور بتوانند ابراز وجود و عقيده کنند و کشور را از بنبستهاي ايجاد شده در زمينههاي مختلف نجات دهند.
    محسن هاشمي در واکنش به شايعاتي که همواره از سوي برخي گروهها درباره ميزان دارايي خانواده آيتالله هاشمي رفسنجاني مطرح بوده گفت: هاشمي رفسنجاني و خانوادهاش نسبت به ديگران و بيشتر از همه در طول 20 سال گذشته زير ذرهبين مردم و چشمهاي نظارتي در کشور بوده و هستند. ايشان در سالهاي پيش از انقلاب با اعتقاد به اينکه انقلاب احتياج به پايگاه اقتصادي هم دارد در کنار فعاليت جدي اجتماعي که منجر به زندان، شکنجه و... نيز ميشد و با بيش 7 بار دستگيري و بيش از 5 سال زندان، فعاليتهاي اقتصادي هوشمندانهاي را نيز دنبال ميکردند که منجر به قدرت مالي قابل مطرحي در قبل از انقلاب شد. ولي جالب است که بدانيد که از اين قدرت مالي حتي فقط در حد 20درصد هم در جهت معاش خانواده استفاده نکردهاند. و همگي را در جهت نيازهاي اجتماعي و اقتصادي جامعه و مردم و انقلاب خرج کردهاند.
    محسن هاشمي افزود: يکي از داراييهاي معروف هاشمي رفسنجاني مربوط به قبل از انقلاب بيش از 200 قطعه زمين در قم در سالاريه بوده است که آقاي شجوني گهگاه از آن نيز در مصاحبهها ياد ميکنند. از آن قطعات فقط کمتر از 10 قطعه مانده که آن هم به نام ايشان نيست و در اختيار خانواده ايشان يعني ماهاست. لذا ملاحظه مينمائيد که حدود 160 قطعه از آن در جهت اهداف اجتماعي، سياسي و اقتصادي انقلاب هزينه شده است و باقيمانده در جهت معاش خانواده و فرزندان استفاده شده است اگر دارايي و امکاناتي در اختيار ما به عنوان خانواده است از اين املاک يا تبديل به احسن شده اين املاک قبل از انقلاب است. بنابراين ملاحظه ميفرمائيد که حجم و رقم دارايي ايشان تا چه حدي بيش از 75درصد کم شده است. وي اضافه کرد:يا ايشان در کرج و در تهران خيابان گرگان سابق نزديک ميدان ثرياي سابق صاحب 50درصد پاساژي و آپارتمانهاي بودند که ديگر از آنها خبري نيست.
    پسر رئيس مجمع تشخيص در ادامه گفت: يا دوستان و همکاران و همفکران قديمي ايشان ميدانند. قبل از انقلاب در هلجرد کرج ايشان به همراه همفکران مبارزه خود نسبت به خريد چندين ميليون متر مربع زمين اقدام نمودند. هم اکنون از آن زمينها به اندازه چند صد متر بيشتر براي باقيمانده است. نزديک به 95درصد آن زمينها به تشکيلات سالمندان کهريزک بهشت معصومه کرج واگذار شده است. در نتيجه براي ايشان دارايي نمانده است. صحبت از کم شدن نيست بلکه براي ايشان هيچ دارايي باقي نمانده است. فقط همان زمين کشاورزي پسته در بهرمان و نوق است که آن هم ارث پدري است و مهر حاج خانم است و هم اکنون توسط من مديريت ميشود و از آن درآمد زندگي ايشان و خانواده را ميچرخاند.
    بنابراين به قاطعيت ميشود گفت که دارايي هاشمي رفسنجاني و خانواده نسبت به قبل از انقلاب حداقل بين 60 تا 80درصد بستگي به نوع قيمتگذاري کمتر شده است.اخيراً يکي از داراييهاي مانده از قبل از انقلاب يعني زمين 1200 متر مربعي با 8 آپارتمان آن در دزاشيب را به عنوان وثيقه براي آزادي مهدي گذاشتهايم. فکر ميکنم که خداوند اين دارايي که از قبل از انقلاب خريداري شده بود و ايشان به بچهها و براي زندگي واگذار کرده بودند و تا هم اکنون حفظ شده بود توانست براي رفع ظلمي که به خانواده ما استفاده گردد. خداوند واقعاً بزرگ است. اين ملک را پدر در سال 1353 متري مربعي 1000 تومان خريده بودند و بعد از نزديک به 40 سال با نظر و قدرت و کمک خداوند براي از بين بردن مکر ماکرين مورد استفاده قرار گرفت. واقعاً خداوند بزرگ است که اين ملک بنام فرزندان ميشود و براي آزادي مهدي از زندان هزينه ميشود.وي درباره برخي شايعات پيرامون وضعيت مالي برادرش مهدي نيز گفت: شما توجه کنيد به تخريبي که عليه مهدي براي موضوع کشتي درست کردند. نوشتند کشتي تفريحي مهدي؛ جالب است که در اين خبر يک نامهاي هم گنجاندند که نوشته شده بود به فلان پايگاه هوايي مبني بر اينکه اين کشتي که ميآيد فرودگاه مهرآباد تهران، متعلق به فلاني(مهدي هاشمي) است. حالا آدم بايد عاقل باشد و فريب اينجور تخريبهاي روشن را نخورد. وقتي کد کشتي را بزنيد و کشتي را بزرگ کنيد، مشاهده ميکنيد که ابعاد کشتي در حدود 36 در 12 متر است. اگر داخل کشتي را توجه کنيد، دکل آن در حدود 7 متر است و 5 اطاق VIP دارد. اين کشتي براي اين ساخته نشده که داخل هواپيما بگذارند و از آنجا هم بياورند فرودگاه مهرآباد تهران. آخر چه جور ميخواهند از اين کشتي آنهم در تهران استفاده کنند؟ توي حوض چه کسي در تهران ميخواهند از اين کشتي استفاده کنند؟ اين با عقل جور در نميآيد. هر کسي توجه کند، کاملا متوجه ميشود که دروغ است. اينها اين عکس را از اينترنت پيدا کردند و گذاشتند روي خبر و يک نامه جعلي هم روي آن گذاشتند. مثلا پايگاه هوايي به چه معناست؟ و اين کاملا مشخص است که يک کار تخريبي است که اصولا بايد نظام جلوي اين نوع کارها را بگيرد.قطعا ماجراي اين کشتي نميتوانسته صحت داشته باشد. اين کشتي را کجاي تهران ميتوان استفاده کرد؟ و اصلا چرا بايد کشتي را به تهران بياورند؟ چنين کشتي را که به تهران نميآوردند.

هاشمي: قيمت بنزين را 6برابر کردم اما آب از آب تکان نخورد
    آيت الله هاشمي رفسنجاني در مورد اظهارنظر جديد حبيب الله عسگراولادي درباره موسوي و کروبي گفت: با نظر ايشان موافق هستم.به گزارش مهر آيت الله اکبر هاشمي رفسنجاني عصر يکشنبه در جلسه پرسش و پاسخ خبرنگاران در پاسخ به اين سئوال که آيا نظر شما با اظهارات اخير آقاي عسگراولادي موافق است گفت: نظر من مثبت است البته ايشان نظر خود را گفته اند. آقاي عسگراولادي حتي از قبل از اينکه من و امثال من کار مبارزاتي را شروع کنيم در صحنه حضور داشتند و بيشتر از من در زندان بوده اند و دلشان براي انقلاب ميسوزد.از هاشمي سئوال شد در مناظرهها به شما بسيار توهين و تهمت زده شد آيا پاسخي نميدهيد که در پاسخ گفت: من بارها پاسخ داده ام حتي در نماز جمعه ولي کسي گوش نميکند. همه حرف خودشان را ميزنند نميشود که امنيه ببرم پيش آنها. حضرت علي هم وقتي شهيد شد گفتند مگر نماز ميخواند. به امام حسين هم گفتند خارجي، ما که ديگر به اندازه معصومين نيستيم.هاشمي رفسنجاني در پاسخ به اين که آيا شما توان داريد تا اوضاع کشور را از اين بي سروساماني نجات دهيد گفت: توان من و راه من رهبري است و اميد است که بتوانيم نامزدهايي با سليقههاي مختلف وارد ميدان انتخابات شوند البته اگر بشود.برخي از خبرنگاران در مورد وضعيت اقتصادي موجود و قياس آن با دوران دولت سازندگي سئوال کردند که هاشمي پاسخ داد: هدفمندي يارانهها در دولت من به نام تعديل اقتصادي مطرح شد جنگ که تمام شد بنزين 5 تومان بود و من قيمت آن را به 30 تومان رساندم ولي آب از آب تکان نخورد کسي هم اعتراض نکرد بعد کوپنها را حذف کرديم البته بانک مرکزي و وزير اقتصاد قبل از حذف کوپنها بازار را پر نکردند و سه ماه تورم داشتيم آن زمان من تهران نبودم، رهبري تلفن زدند گفتند وضعيت اين چنين شده و ما يک هفته اي اوضاع را سر و سامان داديم.رئيس جمهور سابق کشورمان گفت: در زمان دولت من تورم 30 درصدي بود و من تورم 17 درصدي را تحويل آقاي خاتمي دادم. آن زمان بيکاري 16 درصد بود و من بيکاري 9 درصدي را تحويل دولت هفتم دادم.هاشمي رفسنجاني گفت: براي انجام کارهاي بزرگ بايد طبقه نيازمند را هم ديد من پول تو جيب مردم نريختم. آن زمان لايحه اي به مجلس داديم که در آن دارو، مسکن، تحصيل و بيکاري بيمه بود ولي زماني که خاتمي رئيس جمهور شد گفت لايحه اشکال دارد از مجلس پس گرفت و ديگر معلوم نشد اين لايحه چه شد. طرح من اين است که بايد تامين اجتماعي فراگير شود و هر کودک از بدو تولد بيمه باشد.
    عشق در لحظه پدید می آید و دوست داشتن در امتداد زمان

عضو عادی درویش آواتار ها
    علت بازداشت فعالان رسانه ای
    عصر یکشنبه تعدادی از فعالان رسانه ای نزدیک به جریان فتنه با حکم قضایی بازداشت شدند.

به گزارش مشرق، عصر دیروز تعدادی از فعالان رسانه ای نزدیک به جریان فتنه با حکم قضایی بازداشت شدند.

ساعتی پیش سایت مشرق در همین رابطه با اشاره به این اقدام دستگاه امنیتی کشور از دستگیری جواد دلیری ، ساسان آقایی، نسرین تخیری، میلاد فدایی و ساسان محمدی خبر داد اما اطلاعات تکمیلی فارس حاکی است که تعداد خبرنگاران بازداشتی در حدود یازده نفر بوده اند که در روزنامه های شرق،آرمان،بهار،اعتماد و خبرگزاری ایلنا و هفته نامه آسمان فعال بوده اند.

علاوه بر اسامی یاد شده پوریا عالمی، پژمان موسوی، مطهره شفیعی، نرگس جودکی، اکبر منتجبی و امیلی امرایی نیز جزو بازداشت شدگان هستند.

گفته می شود علت بازدداشت این افراد همکاری با رسانه های فارسی زبان ضد انقلاب بوده است و دادستانی بزودی در این باره اطلاعیه ای صادر می کند.
    برچسب ها: رسانه ، خبرنگار ، بازداشت

عضو عادی درویش آواتار ها
    ازدواج مجریان همجنس باز "من و تو"
    تبرک رها اعتمادی به این زوج همجنسگرا هر گونه ابهام را از این ماجرا برداشت و شائبه این ازدواج را به واقعیت تبدیل کرد.

سایت صهيونيستي بالاترین خبری را در خصوص ازدواج امید خلیلی و تیام بصیر از عوامل شبکه من وتو منتشر کرد.

به گزارش جنوب نیوز به نقل از جام، چندی پیش اخباری در خصوص گرایش عوامل و مسئولان شبکه من وتو به خصوص رها اعتمادی،امید خلیل و تیام بصیر به همجنس گرایی در وبلاگ شخصی یکی از عوامل شبکه من وتو به نام رها اعتمادی منتشر گردید. که همین امر موجی از اعتراضات بینندگان شبکه را به همراه داشت.

پس از این اتفاق، رها اعتمادی جلوی دوربین آمده و اعلام کرد عقاید شخصی هر کسی به خودش ارتباط دارد و این موضوعی نیست که بخواهد اینقدر هیاهو به پا کند.
    پس از صحبت های رها اعتمادی شائبه همجنس گرایی عوامل شبکه من وتو به واقعیت تبدیل شد و همین امر موجب ریزش قابل توجه مخاطبان شبکه گردید.

این ماجرا تا حدودی کمرنگ شده بود تا اینکه چند روز پیش پیامی در صفحه فیس بوک شخصی امید خلیلی با این مضمون منتشر گردید:" درود بر شما دوستان عزیزم به راستی نمیدونم چگونه خوشحالیم رو بازگو کنم، بایدبه شما دوستان یه خبری رو بدم من و تیام تونستیم تولندن به صورت قانونی با هم ازدواج کنیم .

من هم نام خودم رو از امید به تینا تغییر دادم البته این پیشنهاد تیام بود، خیلی جای شما خالی بود یه پارتی کوتاه هم گرفتیم واقعا خیلی خوشحالم که من و تیام نخستین کسانی هستیم که میان همکارامون تو شبکه رابطه مون رو قانونی و رسمی کردیم.بدرود"

پیام مندرج شده در فیس بوک شخصی امید خلیلی تعجب مخاطبان را برانگیخت و این موضوع برای خیلی ها که از پشت پرده عوامل شبکه من وتو چیزی نمیدانستند قابل باور نبود تا اینکه رها اعتمادی مجری برنامه آکادمی موسیقی گوگوش در فیس بوک خود این ازدواج را به امید و یا همان تینا و تیام تبریک گفت.

تبرک رها اعتمادی به این زوج همجنسگرا هر گونه ابهام را از این ماجرا برداشت و شائبه این ازدواج را به واقعیت تبدیل کرد.

شایان ذکر است امید خلیلی تجریشی در وبلاگ شخصی خود نیز این پیام را قرارداده است .

مخاطبان شبکه من وتو باید در نظر داشته باشند که وقت خود را برای چه شبکه ای و با چه هدفی می گذارند و آیا با شنیدن این اخبار باز هم حاضر به تماشای شبکه ای مبتذل و انگلیسی هستند؟

عضو عادی درویش آواتار ها
    سخنان تاسف آور حمید گودرزی‬

حمید گودرزی بازیگر بروجردی سینما و تلویزیون در برنامه سینما گلخانه كه در تاریخ ۲۹ / ۱۰/ ۱۳۹۱ از شبكه سه سیما پخش شد در پاسخ به سوال مجری....

ملت ایران: طی روزهای اخیر اتفاقاتی افتاد كه باعث شد رسانه های مناطق لر نشین نسبت به آن معترض شده و مطالب انتقادی بسیاری را منتشر كردند.

حمید گودرزی بازیگر بروجردی سینما و تلویزیون در برنامه سینما گلخانه كه در تاریخ ۲۹ / ۱۰/ ۱۳۹۱ از شبكه سه سیما پخش شد در پاسخ به سوال مجری برنامه كه از او پرسید اهل كجایی؟ به گونه ای پاسخ داده است كه گویا به مزاج برخی از لر زبانان خوش نیامده است.

ظاهرا حمید گودرزی در پاسخ به سوال مجری گفته است : ” فقط مسخره نكنید منو ها اما متاسفانه لر هستم " كه این نوع ادبیات حمید گودرزی بازتاب گسترده ای میان رسانه های استان های لر نشین داشته است.

برخی از سایت های محلی در انتقاد به رفتار این بازیگر سینما و تلویزیون نوشتند: ادبیات حمید گودرزی تحقر آمیز بوده و او نباید در رسانه ملی وجهه قوم لر را كوچك می شمرد.

موج اعتراضات به حمید گودرزی از سایت استان زادگاهش یعنی لرستان آغاز شد و برخی از سایت های استان های كهگیلویه و و بویراحمد و چهارمحال بختیاری به این موضوع پرداختند و همچنین سخنان گودرزی اعتراض مردم مناطق لر نشین استان های فارس و خوزستان را نیز در بر داشته است.

سایت سرزمین لر و مجله خرم آباد در اقدامی مشترك عكس حمید گودرزی را با یك ضربدر بزرگ قرمز رنگ منتشر كردند و در مطالب خود نوشتند : از اینكه چنین شخصیتی در بین ما بود و به آن افتخار می كردیم ما بیشتر متاسفیم.

سایت بویر نیوز هم در حركتی اعتراض آمیز عكس گودرزی را وارونه منتشر كرد و نوشت " چه خوب است آدم از اسب بیفتد ولی از اصل نیفتد."

این سایت همچنین با اشاره به ویژگی ها و خصلت های چون صداقت، مهمان نوازی و رشادت های قوم لر خواستار معذرت خواهی هر چه سریعتر گودرزی شد.

برخی از فعالان فرهنگی لر زبان نیز مراتب اعتراض خود را اعلام داشتند كه از جمله آن می توان به نامه اعتراض دانشجویان دانشگاه آزاد كمالوند خرم آباد به رئیس صدا و سیما اشاره داشت.

البته صحبت های گودرزی چیزی از ارزشهای قوم اصیل لر كم نمی كند چرا كه اعتبار این قوم با اینگونه ادبیات هرگز خدشه دار نخواهد شد ولی ای كاش حمید گودرزی كه سال ها دعای مردم لر زبان را پشت سر خود داشت قبل از حرف زدن كمی بیشتر فكر می كرد حتی اگر قصد مزاح داشت بگونه ای كه اكنون باعث جریحه دار شدن احساسات قوم لر نمی شد این موضوع را بیان می كرد.

به نظر می رسد صحبت های گودرزی با توجه به حال و هوای برنامه بیشتر یك شوخی بوده است و هیچگونه قصد توهینی را نداشته است.

حمید گودرزی متولد سال ۱۳۵۶ ( اصالتا لرستانی است) و فارغ التحصیل بازیگری از دانشكده هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران است. وی فعالیت هنری را با بازی در نمایش «كشتی اسپرانزا» به كارگردانی محمد رحمانیان آغاز كرد.

نخستین تجربه سینمایی او، بازی كوتاهی در فیلم «سهراب» به كارگردانی سعید سهیلی است. در حال حاضر نیز این بازیگر سریال تلویزیونی زمانه را از شبكه سه سیما در حال پخش دارد.

عرش نیوز

مدیر (6) مجيد رادمنش آواتار ها
    تشکر شده 24,805 بار در 4,792 ارسال
    مجلس و دولت توافقی درباره فاز دوم هدفمندی نکرده اند

ممنوعیت اجرای فاز دوم تا پایان سال

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت که اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها تا پایان سال جاری ممنوعیت قانونی دارد.

وی با بیان اینکه در بحث هدفمندی یارانه ها باید با دقت و تدبیر بیشتری عمل کرد، افزود: اگر دولت بخواهد سال آینده اقدام به اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها کند باید رضایت مجلس را جلب کند. حجت الاسلام محمد رجایی نماینده مردم گناباد و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه مجلس و دولت درباره فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها به توافق نرسیده اند، گفت: اجرای فاز دوم هدفمند کردن یارانه ها در سال جاری ممنوعیت قانونی دارد. رجایی همچنین گفت: مصوبه مجلس درباره ممنوعیت اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها تنها تا پایان سال جاری را شامل میشود و برای سال آینده این امر با تعامل مجلس و دولت ممکن میشود.
    یـــــاد خــــــدا آرامش بخش دلهــــــاست ..... کجایند مردان بی ادعـــــــا

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید مجيد رادمنش از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۵۶) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 101,503 بار در 22,935 ارسال
    پرداخت 100 هزار تومان دردی از مردم دوا نمی کند

گام دوم هدفمندی یارانهها باید در نیمه دوم سال آینده با توجه به بهبود شرایط اقتصادی در کشور اجرایی شود/ دولت باید بجای پرداخت یارانه نقدی به مردم در وهله اول به فکر کاهش تورم باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: به دلیل اینکه در نشستهای دولت و مجلس تنها عده انگشت شماری از نمایندگان حضور دارند پس لازم و ضروری است که تمام توافقات نشستهای شبانه نمایندگان و دولت در در صحن علنی نیز به تصویب نمایندگان برسد.

سید ناصر موسوی لارگانی در گفتوگو با خبرنگار ایلنا با بیان این مطلب که مجلس ۲۹۰ نماینده دارد تصریح کرد: به دلیل اینکه در نشستهای دولت و مجلس تنها عده انگشت شماری از نمایندگان حضور دارند و با توجه به قانون اساسی اختیارات نمایندگی را نمیتوان به دیگری تفویض کرد پس لازم و ضروری است که تمام توافقات نشستهای شبانه نمایندگان و دولت در در صحن علنی نیز به تصویب نمایندگان برسد.

وی در ادامه افزود: برخی از کارشناسان معتقدند که گام دوم هدفمندی یارانهها باید در نیمه دوم سال آینده با توجه به بهبود شرایط اقتصادی در کشور اجرایی شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اگر قرار است فاز دوم هدفمندی یارانهها در سال آینده نیز اجرایی شود باید این گام نیز با شیب ملایمی صورت گیرد و از رها کردن هدفمندی یارانهها در این برهه از زمان جلوگیری کنیم.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس در ادامه بیان داشت: با توجه به شرایط حال اقتصادی امروز پرداخت ۱۰۰ هزار تومان دردی از دردهای مردم را درمان نخواهد کرد چراکه با این پول تنها میتوان یک مرغ و یک کیلو گوشت آنهم یخ زده تهیه کنند و با این تفاسیر دولت باید بجای پرداخت یارانه نقدی به مردم در وهله اول به فکر کاهش تورم باشد و یارانه را طبق سبد کالایی در اختیار مردم در شب عید قرار دهد.

نماینده فلاورجان در مجلس گفت: مجلس پتانسیلهایی برای اجرای قوانین در اختیار دارد ولی متاسفانه هنوز نتوانسته بخوبی از این پتانسیلها استفاده کند.

این نماینده مجلس بیان کرد: نمایندگان منجلس باید در این برهه برای اجرای توافقات خود در نشستهای دولت و مجلس از ابزارهای نظارتی بیشتر از گذشته استفاده کنند.

موسوی لارگانی در ادامه خاطرنشانکرد: دولت در پرداخت سبد کالا به دهکهای پایین باید توجه داشته باشد که افرادی دهکهای پایین تنها افرادی نیستند که تحت پوششش کمیته امداد و یا بهزیستی هستند بلکه افرادی هم در این جامعه زندگی میکنند و حقوق هم دریافت میکنند ولی حقوقشان کفاف خرج زندگی و خانواده آنها را نمیدهد لذا در ارائه سبد خانوار باید به این گروه نیز توجه کند.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر ویژه بورسی rajabnejad آواتار ها
    تشکر شده 15,786 بار در 3,911 ارسال
    طرح جدید افزایش قیمت بنزین در سال 92/ دولت کارمزد بنزین را حذف کرد

همزمان با عزم جزم دولت برای افزایش قیمت بنزین و گازووئیل با اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانهها، پیش بینی میشود از اواسط سال 1392 با حذف قطعی کارمزد، بنزین به صورت حقالعملی در جایگاهها عرضه شود که در این صورت هزینه هر نوبت سوختگیری 120 تا 500 تومان افزایش مییابد.
    به گزارش خبرنگار مهر، در حال حاضر به طور متوسط سالانه 300 تا 500 میلیارد تومان کارمزد بابت حمل، توزیع و عرضه بنزین معمولی و بنزین سوپر در سطح جایگاههای سوخت کشور به عنوان یارانه بنزین و گازوئیل توسط دولت پرداخت میشود.
    به عبارت دیگر شرکت های حمل کننده و جایگاه های عرضه سوخت با دریافت این کارمزد چندین میلیارد تومانی مجبورند علاوه بر کسب سود، هزینه های تعمیر، نگهداری، راهبری و حقوق کارکنان و پرسنل خود را هم پرداخت کنند.

با این وجود در چند سال گذشته پرداخت این یارانه نه تنها منجر به افزایش حاشیه سود جایگاه داران سوخت نشده و با کاهش سرمایه گذاری بخش خصوصی در ساخت جایگاه های بنزین و گازوئیل در کلانشهرها همراه شده است که هزینه های دولت را هم افزایش داده است.

بر این اساس با توافق چهار جانبه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفت، سازمان هدفمندی یارانه ها و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و دولت، قرار شده است که کارمزد فروش بنزین و گازوئیل از سال 1392 حذف شود.

جزئیات حذف کارمزد و فروش حقالعملی بنزین

یک مقام مسئول در وزارت نفت در گفتگو با مهر با تائید حذف احتمالی کارمزد فروش بنزین و گازوئیل از سال اینده، گفت: تمامی دستگاه های مرتبط با این پیشنهاد موافقت کرده اند و قرار است این طرح در قالب لایحه احکام بودجه سال 1392 توسط دولت برای تصویب و ابلاغ نهائی به مجلس شورای اسلامی ارسال شود.

وی با یادآوری اینکه حذف کارمزد و پرداخت حق العمل منجر به افزایش سطح خدمات رسانی، بالارفتن حاشیه سود جایگاه داران و استقبال سرمایه گذاران داخلی و خارجی در ساخت و توسعه مجاری عرضه سوخت خواهد شد، تصریح کرد: با اجرای این طرح در صورت موافقت مجلس، هزینه بسیار ناچیزی باید توسط مصرف کنندگان بنزین پرداخت شود.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در حال حاضر فرمول حق العمل فروش بنزین و گازوئیل نهائی نشده است، بیان کرد: بر اساس پیشنهادهای اولیه مقرر شده است که مصرف کنندگان یک تا 2 درصد قیمت فرآورده را به عنوان حق العمل به جایگاه داران سوخت همزمان با پرداخت هزینه خرید بنزین و گازوئیل پرداخت کنند.

به گفته وی در صورتی که یک خودرو 30 لیتر بنزین 400 تومانی در جایگاهی خریداری کند باید حدود 120 تومان به عنوان حق العمل به جایگاه دار پرداخت کند که به تبع با افزایش حجم باک و یا خرید بنزین آزاد این نرخ به 500 تومان هم قابل افزایش است.

این مقام مسئول نفتی با یادآوری اینکه سال آینده در صورت تائید نهایی دولت و مجلس فاز اول فروش حق العمل کاری بنزین و گازوئیل اجرائی خواهد شد, تبیین کرد: همزمان با اجرای طرح تدریجی آزادسازی قیمت سوخت هم فازهای بعدی خرید حق العمال کاری فرآورده های نفتی کلید خواهد خورد.

وی با بیان اینکه تاکنون مطالعات کارشناسی شده نسبت به اجرای این طرح جدید در سطح کمیته های مختلف اقتصادی دولت، وزارت نفت و سازمان هدفمندی یارانه ها انجام شده است، خاطرنشان کرد: قطعا اجرای این پروژه منجر به افزایش تمایل سرمایه گذاران بخش خصوصی برای ساخت جایگاه های جدید سوخت به ویژه در کلانشهرهای کشور خواهد شد.

استقبال جایگاهداران سوخت از طرح جدید دولت

ناصر رئیسی فرد هم در گفتگو با مهر با تاکید بر اینکه عرضه بنزین تک نرخی بسیاری از ناهنجاریها در جایگاههای سوخت را از بین می برد، گفت: قطعا عرضه بنزین تک نرخی منجر به کاهش فساد و بسیاری از تخلفات در سطح جایگاههای سوخت می شود.

رئیس انجمن جایگاه داران سوخت کشور با اعلام اینکه گران شدن بنزین در بلندمدت منجر به کاهش فروش و حاشیه سود جایگاههای سوخت خواهد شد، تصریح کرد: بر این اساس دولت به منظور حفظ حاشیه سود و توجیه اقتصادی فعالیت جایگاه ها باید طرح پرداخت حق العمل کاری را اجرایی کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه گران شدن بنزین قطعا منجر به افزایش درآمدهای دولت می شود، اظهار داشت: کاهش انحراف و قاچاق بنزین هم یکی از ویژگی ها و دستاوردهای اقتصادی عرضه بنزین تک نرخی است.
    هرگاه زندگی را جهنم دیدی, سعی کن پخته بیرون آیی, سوختن رو همه بلدند ....

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید rajabnejad از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر ویژه بورسی rajabnejad آواتار ها
    تشکر شده 15,786 بار در 3,911 ارسال
    مجلس و دولت توافقی درباره فاز دوم هدفمندی نکردهاند/ ممنوعیت اجرای فاز دوم تا پایان سال

حجتالاسلام محمد رجایی نماینده مردم گناباد و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتوگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه مجلس و دولت درباره فاز دوم قانون هدفمندی یارانهها به توافق نرسیدهاند، گفت: اجرای فاز دوم هدفمند کردن یارانهها در سال جاری ممنوعیت قانونی دارد.

وی با بیان اینکه در بحث هدفمندی یارانهها باید با دقت و تدبیر بیشتری عمل کرد، افزود: اگر دولت بخواهد سال آینده اقدام به اجرای فاز دوم هدفمندی یارانهها کند باید رضایت مجلس را جلب کند.

رجایی همچنین گفت: مصوبه مجلس درباره ممنوعیت اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانهها تنها تا پایان سال جاری را شامل میشود و برای سال آینده این امر با تعامل مجلس و دولت ممکن میشود
    هرگاه زندگی را جهنم دیدی, سعی کن پخته بیرون آیی, سوختن رو همه بلدند ....

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید rajabnejad از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 15 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (2 کاربران و 13 مهمان ها)

1. farasat،
  2. ذوالقرنین

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها

بوک مارک ها