نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 1954 از 4620 نخست ... 9541454185419041944195119521953195419551956195719642004205424542954 ... آخرین
نمایش نتایج: از 19,531 به 19,540 از 46191

موضوع: اخبار

ستاره‌دار (۱۴) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 57,155 بار در 13,755 ارسال
    افشاگری احمدی نژاد از اعمال برادر رییس مجلس
    - مرتضوی هم یک فرد است. چرا این همه حساسیت وجود دارد؟ من می خواستم یک نواری را بذارم ببینید. ولی نمایندگان ، آقای ابوترابی و دیگران آمدند و گفتند که این نوار را نذارید.

نمایندگان مجلس: بگید بگید . اگر نگید ندارید .
    لاریجانی: اگر نوارهایی هست بذارید.

- من فکر می کنم مسائلی پشت صحنه می گذرد که نه نمایندگان و نه ما اطلاعی نداریم. ما چه اختلافی باهم داریم. ما دعوایی باهم نداریم. بالاخره پشت همین قضیه که امروز مطرح هست مسائلی دارد می گذارد. جلسات سه تا چهار ساعتی برگزار شده که می خواستیم یک بخشی از آن را پخش کنیم.

= نوار در حال پخش شدن است.

- احمدی نژاد: جلسه ای بین فاضل لاریجانی و مرتضوی است.

= نوار پخش شد ولی محتویات آن نامفهوم است.

- دوستان اول گفتند که این نوار پخش نشه بعدا نمایندگان و رئیس مجلس گفتند که نوار پخش بشه.

= لاریجانی: من نگفتم این نوار پخش شود گفتم اگر چیزی دارید پخش کنید.

- احمدی نژاد: من گفتم یک بخش که نرم تره پخش شود. دولت تحت فشار است. حالا سیستم صوتی جواب نداد. یک شخصی به نام فاضل لاریجانی با آقای مرتضوی جلسه دارد. تامین اجتماعی شرکت های خود را می فروشد. معاون اجتماعی

شما ارتباط دارید.
    من می خوام
    شما هر چی می خواهی به آقای لاریجانی بگو. آقای " ز" باید از قبل من به شما وصل بشود. آقای فاضل لاریجانی می گوید: اون کسی که می خواد قرارداد ببدندد نباید تبلیغات کند. حالا یک جایی همدیگر رو می بینیم. مرتضوی

اخیرا علی آقا را دیده اید. این آقا نظرش نسبت به شما را تلطیف کند. به نظرم الان نظرش کاملا مثبت باشد. منزل مادر باشد. بهرحال من قلق علی آقا و آقا صادق دست من نیست.

ابتدا روی صداقت و پوست کنده می گم. ما می خواهیم کار اقتصادی کنیم با شرکت ز . پروژه هایی که جذابیت داشته باشند. به هر حال می توانیم مفید واقع شویم.

یک زمینه آشنایی ایجاد بشوید.

آمادگی داریم ع. ب که از افراد زحمتکش است که یک سری مشکلاتی داشت. او در بانک ها مشکلاتی داشت. در دستگاه قضایی مشکل داشت. رفتم پیش اخوی دستورش را گرفتیم. حتی در یکی از جلسات ایشان را دیدند. خیلی از موارد دیگر هم هستند. در بانک تجارت و بانک صنعت و معدن هم وام داشتند معوقه بانکی داشتند که حل شد.

بله بهتره یک واحد آپارتمان بخرند برای ابتدای همکاری. اینطوری تو چش نمی آد. از فامیل هستند. یک واحد 600 - 700 متری برای ایشان خریداری کنید

The greater the risk ، The greater the reward

هر چقدر ریسک بزرگتری کنی ، پاداش بزرگتری بدست میاری

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال خوشبخت آواتار ها
    تشکر شده 45,462 بار در 5,450 ارسال
    عجب بزن بزنی شده

ستاره‌دار (۵۶) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 101,751 بار در 22,974 ارسال
    درگیری لفظی شدید احمدی نژاد و لاریجانی/ احمدی نژاد صدای ضبط شده را در مجلس پخش و محتوای جلسه را خواند / لاریجانی: هرچه دارید رو کنید/ شما که مرتب بگم بگم می کنید، خوب شد این حرفها را زدید که مردم شخصیت تان را بهتر بشناسند

محمود احمدی نژاد در جلسه استیضاح وزیر کار تهدید کرد که می خواهم حرف هایی بزنم که تا حالا نزده ام.

به گزارش سرویس سیاسی انتخاب ، اهم اظهارات وی در پی می آید:

نکته اول: اینجا حکم دیوان مطرح میشه. صرفنظر از اینکه رییس آنجا کیست و مواضع سیاسی آن چیست. همین دیوان در سال 87 هم در موردی مشابه اظهار نظر کرده که چون این سازمان یک نهاد غیر دولتی است ما صلاحیت رسیدگی نداریم. البته این رسیدگی 2.5 یال طول کشید. حالا اگر آرای وحدت رویه تغییر پیدا کند ، چه چیزی ثبات می یابد در کشور. در سال 85 هم درخصوص معافیت مالیاتی شهرداری ها 5 یال رسیدگی طول کشیده.

اصل 170 قانون اساسی: قضات‏ دادگاه‏ ها مكلفند از اجراي‏ تصويب‏ نامه‏ ها و آيين‏ نامه‏ هاي‏ دولتي‏ كه‏ مخالف‏ با قوانين‏ و مقررات‏ اسلامي‏ يا خارج‏ از حدود اختيارات‏ قوه‏ مجريه‏ است‏ خودداري‏ كنند و هر كس‏ مي‏ تواند ابطال‏ اين‏ گونه‏ مقررات‏ را از ديوان‏ عدالت‏ اداري‏ تقاضا كند. رییس دیوان درخواست کرده برای نقض کردن مصوبه دولت درحالیکه تنها آیین نامه ها و مقررات دولتی و شهرداری ها . حال آنکه این کار دیوان عدالت خلاف قانون اساسی بوده است.

نکته دوم: اصل 55 قانون اساسی هم مورد توجه قرار گیرد: "ديوان‏ محاسبات‏ به‏ كليه‏ حسابهاي‏ وزارتخانه‏ ها، موسسات‏، شركتهاي‏ دولتي‏ و ساير دستگاه‏ هايي‏ كه‏ به‏ نحوي‏ از انحاء از بودجه‏ كل‏ كشور استفاده‏ مي‏ كنند به‏ ترتيبي‏ كه‏ قانون‏ مقرر مي‏ دارد رسيدگي‏ يا حسابرسي‏ مي‏ نمايد كه‏ هيچ‏ هزينه‏ اي‏ از اعتبارات‏ مصوب‏ تجاوز نكرده‏ و هر وجهي‏ در محل‏ خود به‏ مصرف‏ رسيده‏ باشد. ديوان‏ محاسبات‏، حسابها و اسناد و مدارك‏ مربوطه‏ را برابر قانون‏ جمع آوري‏ و گزارش‏ تفريغ بودجه‏ هر سال‏ را به‏ انضمام‏ نظرات‏ خود به‏ مجلس‏ شوراي‏ اسلامي‏ تسليم‏ مي‏ نمايد. اين‏ گزارش‏ بايد در دسترس‏ عموم‏ گذاشته‏ شود."

نمی شود که دیوان به دولت بگوید چون مجلس مصوبه ای را رد کرده ، شما باید اجرا کنید وگرنه مجازات می شوید.

گذشتگان یک قانون مصوب کرده اند شاید اشتباه باشد باید آن را اصلاح کنیم.

اصل 138 قانون اساسی می گوید : "علاوه‏ بر مواردي‏ كه‏ هيات‏ وزيران‏ يا وزيري‏ مامور تدوين‏ آيين‏ نامه‏ هاي‏ اجرايي‏ قوانين‏ مي‏ شود، هيات‏ وزيران‏ حق‏ دارد براي‏ انجام‏ وظايف‏ اداري‏ و تامين‏ اجراي‏ قوانين‏ و تنظيم‏ سازمانهاي‏ اداري‏ به‏ وضع تصويب‏ نامه‏ و آيين‏ نامه‏ بپردازد. هر يك‏ از وزيران‏ نيز در حدود وظايف‏ خويش‏ و مصوبات‏ هيات‏ وزيران‏ حق‏ وضع آيين‏ نامه‏ و صدور بخشنامه‏ را دارد ولي‏ مفاد اين‏ مقررات‏ نبايد با متن‏ و روح‏ قوانين‏ مخالف‏ باشد. دولت‏ مي‏ تواند تصويب‏ برخي‏ از امور مربوط به‏ وظايف‏ خود را به‏ كميسيونهاي‏ متشكل‏ از چند وزير واگذار نمايد. مصوبات‏ اين‏ كميسيونها در محدوده‏ قوانين‏ پس‏ از تاييد رييس‏ جمهور لازم‏ الاجرا است‏. تصويب‏ نامه‏ ها و آيين‏ نامه‏ هاي‏ دولت‏ و مصوبات‏ كميسيونهاي‏ مذكور در اين‏ اصل‏ ، ضمن‏ ابلاغ‏ براي‏ اجرا به‏ اطلاع‏ رييس‏ مجلس‏ شوراي‏ اسلامي‏ مي‏ رسد تا در صورتي‏ كه‏ آنها را بر خلاف‏ قوانين‏ بيابد با ذكر دليل‏ براي‏ تجديد نظر به‏ هيات‏ وزيران‏ بفرستند."

یک اشتباهی اتفاق افتاده که باید حل شود. درکجای قانون اجازه داده مصوبات دولت رفع شود. من کار به شخصی که اینجا نشسته ندارم. موضوع قانونی است. کجا نوشته رییس مجلس می تواند مصوبات مجلس را ملغی کند .

نگویید چون قانون است ، پس دهنت را ببند.

( نمایندگان:دو دو )

اگر قرار بود رییس مجلس بر دولت حاکم شود ، می بایست با رای مستقیم مردم به این مقام می رسید.

مگر می شود انتصابات دولت را از او گرفت. وقتی عزل و نصب ها را از او بگیری چه چیزی برایش می ماند. والا این اتهام زنی های متقابل ادامه می یابد. اگر دیوان عدالت اشتباه کرد ، من به چه کسی شکایت کنم؟ راه بسته است! من از موضع رییس جمهور و نماینده ملت صحبت می کنم.

خوب به ملت بگویید رییس جمهوری که انتخاب می کنید تحت امر رییس مجلس است.

ما با هم چه دعوا و اختلافی داریم ، چه دعوایی داریم (فریاد نمایندگان: دعوایی نداریم) ، لطفاً رییس مجلس هم تحمل کنند، ما باید اینجا به همه مسائل کشور رسیدگی کنیم، حتی اگر مسائل مربوط به نزدیکانمان باشد. حوصله کنید بگویم.

من نواری دارم که می خواهم بدهم و می خواهم نسخه ای به رییس مجلس بدهم

لاریجانی پاسخ داد: لطفا کم نگذارید هر چی هست پخش کنید..بذارید آقای احمدی نزاد می خواهد نوارشو پخش کند،

احمدی نژاد سپس نواری را که حاوی مکالمات جلسه مرتضوی و فاضل لاریجانی بود پخش کرد...

** نواری که توسط احمدی نژاد در حال پخش است، به شدت نامفهوم است.

در این نوار، فاضل لاریجانی و سعید مرتضوی با یکدیگر صحبت می کنند.

لاریجانی سپس در واکنش به فریاد نمایندگان گفت که اجازه دهید آقای احمدی نژاد حرف بزنند.

فریادی های شدید نمایندگان ادامه دارد.

احمدی نژاد پس از پخش نوار ادامه داد: این نوار 25 دقیقه است

لاریجانی گفت: هر چه می خواهید پخش کند.

احمدی نژاد گفت: حوصله کنید آقاجون! من می خواهم حرف های مهمی را بزنم.

لاریجانی گفت: حالا شما چه حساسیستی دارید اقایان، بذارید آقای احمدی نژاد حرفهایشان را بزنید

احمدی نژاد گفت: ما نوارها را در اختیارتان می گذاریم ، اما می خواهم بخش هایی از این محتوا را بگذاریم.

لاریجانی گفت: شما یه چیزی توی جامعه در جامعه می اندازید جامعه حساس می شود. بگذارید ایشان حرفهایشان را بزنند. امروز روز مهمی است. اگر راجب بستگان ما بوده بگدارید حرفشان را بزنند.

درگیری لفظی شدید احمدی نژاد و لاریجانی ادامه دارد.

لاریجانی: شما مطلبتون را حتماً بگید نمیشه یه چیزی بگید و بعدآً بگید نگذاشتن بگید.

احمدی نژاد: همه نمایندگان محرم هستند ، ما مخلص هستیم. دولت تحت فشار است با همین حرفها....

فردی بین فاضل لاریجانی با مرتضوی دیدار کرده اند..

احمدی نژاد محتوای جلسه را می گوید: .فاضل می خواهد شرکت هایش را بفروشد به تامین اجتماعی. معاون مجتمع قضایی تهران گفته من با براداران لاریجانی ارتباط خانوادگی دارم

مرتضوی می گوید: شما ارتباط دارید.

آقای فاضل می آید، باید آقای "ز" باید از طرف من به شما وصل شوم. (فاضل می گوید)

فاضل به مرتضوی می گوید: کسی که می خواهد قرارداد بینند نباید جایی مطرح کند ، مرتضوی به آقای "م" می گوید: برو بیرون .

فاضل می گوید: من می خواهم با "ز" کار بکنم. اما ابلاغ کتبی برای من نزند، تلقی اش همکاری باشد. می پرسد از فاضل که اخیراً علی آقا را دیدید. ایشان می تواند به شما کمک کند و حتی به قوه قضاییه فشار بیاورد.

فاضل لاریجانی می گوید: من قلق علی آقا و آقا صادق دستم است.

فاضل به "ز" می گوید بیایید همکاری و سرمایه گذاری کنیم. مرتضوی می گویدک شما به "ز" بگویید که بهتره من با اینها کار کنم.

فاضل می گوید: به "ز" بگو که همکاری با لاریجانی برای آینده کارهای شما در آینده خوب است.

فاضل می گوید: من با کارهای آقای ع . ب که آدم بسیار مشهوری است را در قوه قضاییه حل کردم و مشکل معوقات بانکی را هم حل کردم و رفتم پیش اخوی دستورش را گرفتم. آقای الف مشکلش را حل کرده است. به اقای "ژ" بگویید که یک منزل و یک آپارتمان 700 متری بخرید برای اول کار به نام بستگانم.

احمدی نژاد ادامه داد: من گفتم اینا رو رسیدگی کنیم. 24 ساعت فیلم است که اگر آقای لاریجانی صلاح دیدند می دهیم نوار را. چرا باید شیخ الاسلام را محکامه کنید. حالا ما به تصمیم شما احترام می گذاریم. به قانون هم احترام می گذاریم.

لاریجانی: مواردی است گوش کنید براتون مفید است. یه استیضاح شده ربطش به من چیه و به فاضل چیه. من می خواهم کوتاه حرف هایی بزنم

لاریجانی اضافه کرد: بعضی از مسائل باید حل شود

وی ادامه داد: اقای احمدی نژاد همه حرفاشون رو زدند ، ایشون گفتند من نواری دارم، خود این هم یه ژستی است دیگه. بقیه حرف هایی هم که پخش نشده قرائت کردند

می خواهم تذکراتی بدهم. آقای رییس جمهور، این سلیقه شماست که یک جایی نظر شورای نگهبان را قبول ندارید ،

احمدی نژاد میان حرفش را زد لاریجانی گفت: شما اتهاماتی به من زدید ، باید گوش کنید و من براساس قانون دارم جواب می دهم. شما سرتاپای استیضاح را به اتهام به من اختصاص دهید.

این سلیقه شماست که قانون اساسی رعایت نشود، یکبار سلیقه تان با شورای نگهبان باشد .

فرمودید که تحت شدیدترین فشارها هستید. مشکل اینجاست شما افرادی را که به عنوان یاران تان انتخاب کردید که پرونده دارید، خب نمی گذارید رسیدگی کنند، مگر ما از کسی دفاع می کنیم؟

ولی شما نمی گذارید رسیدگی شود، اشکال اینجاست

در کشوری که ولایت فقیه است ، بن بست نیست اقای احمدی نژاد! شما در بسیاری موارد ، به رهبری در مورد کار مجل اعتراض کردید که ایشان به هیات حل اختلاف ارجاع کرده.

شما به قانون عمل نکردید ....

شما چرا به نظر شورای نگهبان تمکین نمی کنید... شما در مورد 138 به رهبری نامه نوشتند. چرا نظر رهبری را نمی گویید؟ رهبری دادند به حل اختلاف و سپس رهبری نظر ارجاع را ابلاغ کردند؟ شما چرا به نظر رهبری عمل نکردید؟

در مورد دیوان عدالت که گفتید ، خب عزیز من! اگر قبل از سال 88 بود حق داشتید اما قانون برای سال 88 است ، قانون می گوید تامین اجتماعی زیر مجموعه وزارت کار است، شما امدید تامین اجتماعی را بردید زیر نظر ریاست جمهوری . شما تخلف کردید .

اگر نمی دانید بپرسید.

فرمودید که دیوان محاسبتان چرا دادگاه دارد؟ این قانون است اقای احمدی نژاد، شما به چی ایراد دارید؟ نماینده قوه قضاییه در مجلس و دادستانی است. قانون این را می گوید شما چه می گویید؟

فرمودید که اگر اینطور باشه رییس مجلس باید حاکم باشه.. آقای احمدی نژاد! رییس مجلس وظایفش مشخص است ، بنابراین محدوده ما این است

رییس مجلس به مرتضوی کار ندارد ، می گوید این که لغو کردید وسازمان رو بردید زیر نظر ریاست جمهوری، بنابراین شیخ الاسلام نمی تواند بگوید به من ربطی ندارد!

این تهمت هایی که نثار من کردند، هیچ ربطی به موضوع مجلس داشتند ، اگر به قانون عمل می شد نباید می گذاشتم ، اما گفتم چون می خواهد در مورد من صحبت کند، گفتم بگذارید بگوید و حالا هم خوب شد که گفت.

این کارها در مورد اقای مرتضوی، مسخره کردن قانون است. من از شما بهتر مرتضوی را می شناسم. دلیل نمی شود که چنین بگویید. برادرم هم باشد جلویش می ایستیم.

آقای شیخ الاسلام به من زنگ زدند که این ماجرا به من ربطی ندارد و از حوزه من خارج است.

روز دوشنبه، من خدمت آقای احمدی نژاد رفتم در مورد کار دیگری گفتم که آقای مرتضوی برود یه جای دیگه کار کند جایی که غیرقانونی نباشد ما هم استیضاح را پس می گیریم، احمدی نژاد گفت که نمی پذیرم!

آقای فروزنده صبح زنگ زد که کار فوری دارند و پیغامی دارند از طرف احمدی نژاد، گفتند که می خواهند حرف های تندی بزنند. من هم گفتم من نظرم را به آقای احمدی نزاد گفتم. اما اقای فرزونده یک نکته ای گفت، احمدی نژاد گفته که اگر استیضاح انجام شود، من نواری دارم از یکی از بستگانم که پخشش می کنم

من هم گفتم: مهم نیست ، من هم در مورد اطرافیان ایشون حرف های زیادی دارم و دلیلی ندارد مثل ایشان کشور را متشنج کنم. گفتم ما استیضاح می کنیم، شما راجب بستگان من هر چه دارید بگویید. بین خودم و خدای من، بیایید ببینید نتیجه اش چه بود در مورد استیضاح؟ من که گفتم باید انجام شود استیضاح. برای چه گفتید؟ چه ربطی داشت؟

به نظر شما این اقدام یک اقدام توطئه آمیز علیه رییس مجلس نبود.. آمده اند یکی از بستگان ما را دعوت کرده اند، یک نفر را صدا می زنند، بعد با هم صحبت می کنند و این را فیلم می گیرند. پس برنامه ای بوده که بیایید اینجا و حرفتان را بزنید. خود نفس این کار، مافیایی و توطئه امیز نیست؟ به نظر شما، این اخلاقه؟ این کار در سطح یک رییس جمهور است؟ رییس جمهوری که مرتب همه را تهدید می کند، مرتب رییس مجلس را تهدید می کند، مشکل کشور اینجاست آقای رییس جمهور!

اگر من مثل شما، جلسه ای که اخوی شما و مدارک بسیاری علیه اطرفیان شما، از اطرفیان با منافقین، مدارک مالی من فیلم می گرفتم برایتان خوب بود؟ خب برادرتان یک نظراتی دارد، چه ربطی به شما دارد؟ ولی شما همین مقدار اخلاق را رعایت نکردید؟ اگر کسی از بستگان ما کاری کرده بیایید رسیدگی کنید ما هم رسیدگی می کنیم. مثلآً می خواستید بگید زد و بندیه؟ این آقایی که گفتید اصلاً در اطرف من نیست.

ولی فرق من با شما این است که اطرافیان تان را همچنان ابقا می کنید ، مانع می شوید . یکبار هم گفتید خط قرمز است. این خلاف حق است.

چه فایده که مرتب از عدالت صحبت کنیم ولی با این حرفها کشور را به فساد می کشاند

مشکل ما این است که رییس جمهور ما اولیات اخلاقی را رعایت نمی کند. شما که مرتب در کشور بگم بگم می گید، امروز خوب شد این حرفها را زدید که مردم شخصیت تان را بهتر بشناسند. شما در جلسه علنی شئونات جمهوری اسلامی را رعایت نکردید.

احمدی نژاد: من هم می خواهم جواب دهم

لاریجانی: تهمت زدید جواب گرفتید و دیگر حق جواب دادن ندارید.

احمدی نژاد بلند می شود که برود

لاریجانی می گوید: به سلامت.

اخبار تکمیلی متعاقباً ارسال می شود...
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

5. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال bahary آواتار ها
    تشکر شده 3,735 بار در 870 ارسال
    آقای لاریجانی ! خود کرده را تدبیر نیست.آنروزی که اجازه داده شد مقابل دوربین تلویزیون این آدم نامتعادل بگم بگم راه بیاندازد ، آنروزی که اجازه داده شد انتخابات با مهندسی دقیق که وظیفه ذاتی سرداران سپاه است( بقول نماینده رهبری در سپاه ) رای واقعی مردم دزدیده شود ، ان روزی که حضور میلیونها نفر از مردم فرهیخته و آزاد اندیش در خیابانها دیده نشد و با الفاظ فتنه گری و محاربت با نظام نام برده شد ؛ انروزی که نمایندگان واقعی مردم با نظارت استصوابی شورای نگهبان رد صلاحیت شدند ؛ و انروزی که ....... و انروزی که منتخب واقعی مردم درحصر خانگی قرار گرفت باید پشت تریبون فریاد می زدی که باندهای مافیا دست اندر کار نابودی کشور و زیر سوال بردن عزت و شرف مردم شهید داده است نه امروز که همه چیز ویران شده است. این بیت سعدی بزرگ را که آقای هاشمی در نامه به رهبری نوشته بود امروز بدرستی حقیقت را آشکار کرده است.
    بند اخر نامه هاشمی به رهبری :
    "لذا در فرصت باقیمانده ضروری به نظر میرسد خواسته حق حضرتعالی و مردم در خصوص انجام انتخاباتی سالم و پرابهت و حداکثری تحقق یابد. کاری که میتواند عامل نجات کشور از خطر و باعث تحکیم وحدت ملی و اعتماد عمومی باشد و فتنهگران نتوانند با حدس و گمان نصّ پیامتان در مشهد و در مرقد امام راحل را با هوس خود تحریف کنند و با نادیده گرفتن قانون، بنزین بر آتشافروخته بریزند.
    سر چشمه شاید گرفتن به بیل ، چو پر شد نشاید گرفتن به پیل

7. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید bahary از ایشان تشکر کرده اند:

كاربر فعال Jamshidyar آواتار ها
    تشکر شده 2,560 بار در 512 ارسال
    همه چی بکنار. نقش این آدم چی بود که احمدی حاضر شد اینهمه براش هزینه کنه ؟؟

رئیس جمهور خطاب به نمایندگان ادامه داد: آقای شیخ الاسلامی را همه شما می​شناسید و فکر نمی​کنم نیازی باشد در مورد وی بحث کنم. مرتضوی هم یک فرد همچون دیگر افراد جامعه است. چرا اینقدر حساسیت نسبت به او هست؟
    موسسه خیریه حمایت از کودکان سرطانی (محک)
    www.mahak-charity.org/main/fa

9. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Jamshidyar از ایشان تشکر کرده اند:

انتشار يک نوار مکالمه توسط احمدینژاد، مجلس را به هم ريخت

محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری اسلامی، عصر روز يکشنبه با حضور در مجلس شورای اسلامی، ضمن مخالفت با استيضاح وزير کار، نواری را پخش کرد که به گفته وی، مکالمه ميان برادر رييس مجلس و سعيد مرتضوی است. آقای احمدی نژاد به طور تلويحی، علی لاريجانی را متهم کرد که پشت پرده استيضاح وزير کار است.

استيضاح عبدالرضا شيخ الاسلامی، وزير تعاون، کار و امور اجتماعی صبح روز يکشنبه آغاز شد ولی به دليل طولانی شدن، ادامه آن به نشست عصر موکول شد. در نشست عصر، محمود احمدی نژاد پشت تريبون مجلس رفت و در سخنانی گفت که «برخی از عوامل و علل باعث شده است فشارهايی که در داخل می آيد با فشارهای خارج برابری کند.»

وی افزود: «بعضی از مسائل سياسی و غيرسياسی نيز در اين موضوع دخالت دارند و من مطمئن هستم که اکثريت نمايندگان مجلس بلکه همه آنها از آن با خبر نيستند که به برخی از اين مسائل اشاره می کنم. البته اين را هم بگويم که من واقعا نمیخواستم به اين مسائل وارد شوم و تمام تلاش خودم را کردم که وارد اين موضوع نشوم. سه سال است که دولت تحت شديدترين فشارهاست. همکاران پاک من تحت سنگين ترين تهمت ها و افتراها قرار دارند. چقدر احضار، برو و بيا و انواع برخوردها با آنها شد.»

رييس جمهوری ايران گفت:«همين الان بولتن در چندين هزار نسخه چاپ و توزيع می می کنند که سرتا پای آن تهمت و افترا به همکاران پاک من است. ما همه اينها را تحمل کرديم. اما در روند اداره کشور ما داريم به جايی می رسيم که بن بست است و ملت و کشور دارد آسيب می بيند. برخی از اينها را ما بايد حل کنيم و چاره ای نديدم که برخی از مطالب را اينجا عرض کنم. از همه شما می خواهم که مطالب را بشنويد و بعدا تصميم بگيريد.»

وی اظهارداشت: «نکته اول، سازمان تامين اجتماعی يک نهاد عمومی غير دولتی است. متعلق به کارگران و بازنشستگان است. صندوقی تشکيل شده برای رسيدگی به او، نه من و نه شما حق نداريم باری را به آن تحميل کنيم.»

آقای احمدی نژاد گفت: «نکته دوم، صرفنظر از اينکه چه کسی رييس ديوان عدالت اداری است و موضع سياسی او چيست و چه کسی رييس جمهوری است، ديوان عدالت اداری بايد يک نقطعه اعتماد و آرامش باشد. همين ديوان عدالت اداری در سال ۸۷ با شکايت يک نفری روبرو شد که گفته بود رييس منصوب سازمان تامين اجتماعی واجد شرايط نيست.»

به گفته وی، «ديوان عدالت اداری همان زمان در اظهار نظر خود گفته بود، چون اين يک نهاد عمومی غير دولتی است ما صالح برای رسيدگی به عزل و نصب آن نيستيم. اين ديوان امروز چطور صلاحيت پيدا کرد؟ يک اشکالی در کار هست. بايد آن را پيدا کنيم.»

حين سخنرانی محمود احمدی نژاد برخی از نمايندگان به سخنان وی اعتراض کردند و خواستار پاسخگويی به وی شدند که علی لاريجانی، رييس مجلس، از آنها خواست تا پايان سخنان رييس جمهوری ايران سکوت کنند و بعد تذکر دهند.

آقای احمدی نژاد با اشاره به اصول مختلف قانون اساسی جمهوری اسلامی، تصميمات ديوان عدالت اداری در ابطال انتصاب سعيد مرتضوی به رياست صندوق تامين اجتماعی را رد کرد و گفت که اين اقدامات، «تجاوز به قانون اساسی» است.

وی همچنین ابطال مصوبات هیات دولت از سوی رییس مجلس شورای اسلامی را خلاف مقررات و قانون اساسی دانست.

رييس جمهوری ايران افزود: «ما به قانون اساسی سوگند خوردهايم. پس همه کسانی که گوش میدهند، بگويند از قانون چطور بيرون میآيد که نه تنها رييس مجلس بر دولت حاکم شده، بلکه بر کل مجلس هم حاکم شده است و اين غلط است و قانون اساسی ما اين نيست.»

احمدی نژاد گفت: «اگر بنا بود رييس مجلس بر دولت و بر مجلس حاکم شود، بايد با رای مستقيم انتخاب میشد و به جای رييس جمهور گذاشته میشد و میگفتند مستقيم مردم رييس مجلس را انتخاب کنند، نه اينکه رييس جمهور را انتخاب کنند.»

وی با بيان اينکه يک نفر بالاخره بگويد که دولت در اين کشور چه کاره است، تصريح کرد: سه قوه مستقل در کشور داريم و استقلال قوه مجريه در کجاست؟

انتشار نوار مکالمه

رييس جمهوری ايران در ادامه گفت: «من میخواستم نواری را بگذارم، شما ببينيد. اما برخی دوستان از جمله آقای ابوترابی و ديگران آمدند پس گاهی میگويند بگو، بگو و وقتی میخواهيم بگوييم، میگويند نگو، نگو. بالاخره ما بايد چه کار کنيم.»

علی لاريجانی در اين لحظه خطاب به محمود احمدی نژاد گفت: «چيزی را که لازم میدانيد بگوييد و اگر نوار هم داريد، بگذاريد؛ چون اين مطلب را از صبح تا به حال داريد میگويد.»

احمدینژاد گفت: «من فکر میکنم مسائلی در پشت صحنه میگذرد که نه نمايندگان و نه ما از آن خبر نداريم و وقتی در ميدان اداره کشور وارد میشوند عناوين ديگری پيدا میکند و به دعوای من و شما تبديل میشود در حالی که ما با هم دعوا نداريم بلکه میخواهيم با هم کار کنيم.»

وی افزود: «ملاقات هايی اتفاق افتاده است و از رييس مجلس خواهش میکنم که تحمل کند، حتی اگر اين مسائل مربوط به نزديکان خودمان باشد پشت سر همين مسائلی که امروز (در مجلس مطرح است) جرياناتی وجود دارد.»

11. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده است:

تمام حاشیههای صحبتهای امروز رئیس جمهور

محمود احمدینژاد رئیس جمهور در جلسه علنی بررسی استیضاح عبدالرضا شیخ الاسلامی طی سخنانی به دفاع از وزیر کار پرداخت که مهمترین محورهای سخنان احمدینژاد به شرح ذیل است
    محمود احمدینژاد رئیس جمهور در جلسه علنی بررسی استیضاح عبدالرضا شیخ الاسلامی طی سخنانی به دفاع از وزیر کار پرداخت که مهمترین محورهای سخنان احمدینژاد به شرح ذیل است؛

** همه شما را برادران دینی می شناسم؛ قانون شریف است و تنظیم کننده رفتارهاست و باید از استحکام حداکثری برخودار باشد. قانون مبنای کار است و همه باید تلاش کنیم، قانون اجرا شود.

** مسائلی که میخواهم عرض کنم، ارتباطی به مسئله دولت و مجلس ندارد، مسئله کلان کشور است که اگر بی توجهی کنیم مسائلی نظیر همین استیضاح پیش میآید.

** انشاءالله در اوایل اسفند مصوبات اخیر دولت و مجلس اجرا می شود؛ بحث من فراتر از استیضاح است. چرا باید همدیگر را مدام متهم کنیم؟ ما در یک جبهه ایم و باید با هم کار کنیم.

** بحث من فراتر از استیضاح است؛ چرا باید همدیگر را مدام متهم کنیم؟ ما در یک جبههایم و باید با هم کار کنیم؛ شیخ الاسلامی مومن و پرکار و بی حاشیه است و هر جا بوده، موفق بوده و جزو بهترینهای کابینه است.

** شیخ الاسلام را 27 سال است که میشناسم و به وی ارادت دارم. امروز دشمنان خود را برای فشار آوردن به کشور بسیج کردهاند. باید دست به دست هم باری از دوش مردم برداریم. فشارهایی که از داخل میآید با فشارهای خارجی برابری میکند. سه سال است دولت تحت سنگین ترین فشارهاست؛ همکاران پاک من زیر سنگین ترین اتهامات هستند. چقدر احضار و ...؛ من سکوت کردم و همکاران را به تحمل واداشتم.

** بولتن چاپ میکنند در چند هزار نسخه که سر تا پا تهمت به دولت و همکاران ماست.

** سازمان تامین اجتماعی غیردولتی و متعلق به کارگران و بازنشستههاست و از پول آنها صندوقی درست شده است. نه ما و نه شما حق نداریم برایشان بدهی و هزینه درست کنیم. این نهاد غیردولتی است. حال برای تعیین رئیسش ترتیباتی اتخاذ شده است. امروز ما باید به سازمان تامین اجتماعی کمک کنیم.

** حکم دیوان عدالت اداری مطرح میشود، صرف نظر از اینکه موضع سیاسی رئیس چیست، این دیوان باید نقطه آرامش و ثبات باشد. همین دیوان معظم، عین همین شکایت اخیر را سال 78 هم مطرح کرد. آن موقع هم بارها گفتند که رئیس سازمان واجد شرایط نیست. همین دیوان گفت چون نهاد عمومی غیردولتی است، ما صالح برای رسیدگی به عزل و نصبهایش نیستیم. امروز چطور صلاحیت پیدا کرده است؟ اشکالی در کار است که باید آن را پیدا کنیم.

** سال 85 سازمان مالیاتی شکایتی میکند که طبق اصلاحیه قانون مالیاتها نهادهای وابسته به شهرداریهای سراسر کشور از معافیت مالیاتی برخوردار شوند، 5 سال طول کشید تا رسیدگی شود اما در موضوع اخیر فوراً رسیدگی کردند.

** احمدینژاد با اشاره به اصل 55 قانون اساسی درباره وظایف دیوان محاسبات گفت: برخی رفتارهای دیوان محاسبات در رابطه با دولت غیرقانونی است؛ حکم دیوان عدالت اداری درباره بهمنی خلاف قانون اساسی است.

** جلسه پیش که آمدیم مجلس، دوستیها را تقویت کردیم، پشتش یک استیضاح درآمد.

** امروز آمدهام، با شما درد دل کنم و برای حل مشکلات کشور استمداد بطلبم؛ چطوری از دل قانون درآوردهاند که رئیس مجلس میتواند بخشنامههای رئیس جمهوری را لغو کند.

** تذکر علی لاریجانی به رئیس جمهور: لطفاً در موضوع صحبت کنید.

** احمدی نژاد در پاسخ به این تذکر: دقیقاً در موضوع صحبت میکنم؛ رئیس مجلس نه تنها بر دولت حاکم شده، بلکه بر کل مجلس هم حاکم شده است.

** اگر بنا بود رئیس مجلس بر دولت و مجلس حاکم شود، باید با رأی مستقیم می آمد و رئیس جمهور میشد. صحبت من خارج از اشخاص و یک بحث حقوقی است؛ اگر قرار است که قانون اساسی را عوض کنید، در خود قانون اساسی راه آن نشان داده شده است.

** دولت میخواهد مصوبات شما را در کشور اجرا کند. اختیاراتش چیست؟ وقتی عزل و نصبها هم از اختیار دولت گرفته میشود، دیگر چه چیزی در دست دولت میماند. این بحثِ دردمندانه من است. باید بنشینیم و برایش راه حل پیدا کنیم.

** من از دیوان عدالت اداری به چه کسی شکایت کنم؟ چه راهی وجود دارد؟ میگویند به خود ما شکایت کن.

** من نوکر ملت و شما و همه هستم، اما رئیس جمهور کشورم و از حقوق اساسی ملت دفاع میکنم.

** به ملت بگویید که رئیس جمهوری که می خواهید انتخاب کنید، تحت امر رئیس مجلس است! اگر بناست دیوان عدالت در اختیارات دولت دخالت کند، چه میگویند؟ ما باید برگردیم به قانون اساسی و مسائل را ریشهای حل کنیم.
    ** اصلاً بحث من دفاع از شخص آقای مرتضوی نیست، بنده درباره یک روند و حقوق اساسی بحث میکنم.

** نمایندگان با من صحبتهایی کردهاند، نمیدانم برخی چیزها را بگویم یا نگویم؟

**رئیس مجلس: چیزی را که لازم میدانید بگویید؛ لازم هم اگر میدانید نوار هم بگذارید.

** احمدی نژاد: من و شما باید حوصله و تحمل داشته باشیم و حرفها را گوش کنیم. ما کوچک شما هستیم.

** ما و مجلس با هم دعوا و اختلافی نداریم. بنده کوچکترین خادمهای ملت هستم و شما هم نمایندگان مردم هستید و میخواهیم با هم برای مردم کار کنیم.

** پشت مسائلی از قبیل امروز، جریاناتی هم دارد میگذرد. حوصله کنید تا برایتان بگویم.

** چندین ساعت جلسات برگزار شد، تکهای که مسئلهای درست نمیکند را میخواستم اینجا بگذارم.

** دوستانی آمدند و گفتند که بگذارید فضای کشور آرامتر باشد؛ من گفتم نخسهای را به رئیس و نسخهای را به رئیس کمیسیونها تقدیم کنیم.

** علی لاریجانی: خواهش میکنم نوارتان را پخش کنید و بعد نگویید که پخش نشد. چیزی کم نگذارید.

** صدای فریاد برخی نمایندگان در مجلس به گوش میرسد

** احمدی نژاد پس از پایان پخش فایل صوتی: این بیست و 4 دقیقه است؛ سیستم صوتی خوب پخش نمی کند؛ به هر نماینده یک فایلش را میدهم. بعضی از بخش های آن را هم میخوانم.

** لاریجانی: نمایندگان حوصله کنند، تا آقای رئیس جمهور حرفشان را بزنند. نمایندگان حساسیت به خرج ندهند. اگر راجع به بستگان بنده بوده اجازه بدهید حرفشان را بزنند.

** احمدی نژاد: دوستان! مسائل ما همین هاست؛ آقای رئیس مجلس گفت پخش کنید، پخش کردیم.

** لاریجانی: من اینگونه نگفتم. شما گفتید نواری دارم. گفتم حالا که حرفش را زدید، مسئله در جامعه پیش میآید. پس پخش کنید تا شفاف شود.

** احمدینژاد: اینها بالاخره سند است. ما باید چه کنیم؟ دولت تحت فشار است با همین حرف هایی که در نوار است.

** ما چطور از دولت دفاع کنیم؟ شما راهش را بفرمائید ما همان را عمل کنیم. بعضی تکهها را برایتان میخوانم.

** تامین اجتماعی شرکتهایش را دارد، طی قراردادی به گروهی میفروشند؛ فردی به نام معاون مجتمع قضایی تهران، میگوید من با یکی از برادران آقای لاریجانی رفت و آمد خانوادگی دارم.

** مرتضوی میگوید، شما ارتباط دارید. او هم میگوید که، بله؛ واقعاً بقیه برادران به گرد فاضل نمیرسند.

** ببین باید خودت رک به دکتر بگیی که آقای "ز" که میخواهد که قرارداد ببندد، باید از قبل من به شما وصل شود. فاضل لاریجانی خطاب به مرتضوی می گوید: آن کسی که می خواهد قرارداد ببندد باید هوشیار باشد که تبلیغ نکند که من فلانی هستم.

** مرتضوی هم به آقای "م" میگوید: بروید بیرون شما. حس میکند که مسائل دیگری مطرح شود، از جلسه بیرونش میکند؛ فاضل لاریجانی به مرتضوی میگوید: من میخواهم به گروه "ز" کار کنم. ولی ابلاغ کتبی برای من نزند. تلقیاش این باشد که میخواهم با او همکاری کنم.

** فاضل هم به مرتضوی می گوید: اخیرا علی را دیدید یا نه؛ مرتضوی: اخیرا نه.

** فاضل لاریجانی میگوید: ایشان نظرش نسبت به شما بسیار مساعد است، می تواند کمک کند و تلطیف کند قوه قضائیه را نسبت به شما. ارتباط خود را با علی محکم کنید. یک ملاقات جدی و خودمانی در منزل ما یا بیرون از مجلس بگذارید. منزل مادر باشد، بدون سر و صدا. علی و صادق هم دست من هستند و میدانم که چطور جا بیندازم.

** فاضل لاریجانی میگوید: از روی صداقت میگویم. هرجور صلاح میدونید. ما میخواهیم باز کار کنیم. حالا که بخواهیم ورود کنیم، چند پروژه خوب باید پیشنهاد کنیم که بیایند به حساب اینها، اگر صلاح میدانید، کمکهایی هم میشود کرد؛ به هر حال میتوانیم مفید واقع شویم.

** مرتضوی میگوید: من چه کار باید بکنم، فاضل لاریجانی هم میگوید: زمینه آشنایی ایجاد شود؛ توصیه کنید به آنها. احساس کنند نمایندگی شما را دارم. توصیه کنید، همکاری فلانی برای آینده ایران خوب است. منظور از فلانی، فاضل لاریجانی است.

** فاضل لاریجانی می گوید: به آنها بگویید من مورد وثوق شما هستم. فاضل: بهترین راه این است که به آنها بگویید حضور من اطمینانی است برای آنها.

** فاضل لاریجانی میگوید: میتوانیم ما رفع موانع برایشان کنیم. آمادگی داریم؛ مشکلاتی که "ع- ب" دارد، در چند جهت. اولاً آدم خوبی است. 10-15 پروژه پتروشیمی دارد که نیاز به کمک دارد. ایشان چند مشکل با بانکها داشت، همین فردا دوشنبه ساعت 9 با "ع" قرار دارم. جلسه گذاشتم، حل کنم. مشکلاتی در قوه قضائیه داشت و برایش مهلت گرفتم، حل شد؛ رفتم پهلوی اخوی و دستورش را گرفتم.

** مرتضوی میگوید: این اعتبار را دارید که دستور بگیرید؟

** فاضل لاریجانی میگوید: بله! یک جلسه هم اخوی ایشان را دید

** مرتضوی می گوید: اخوی دستور دادند مشکلاتش حل شود؟

** فاضل لاریجانی می گوید: خیلی از مشکلات دیگر معوقات بانکی هم بود؛ پرونده زیاد داشت. آقای "الف" آنجا بود. رئیس دادگستری فلان استان هم بود. یک عده هم شکایت کرده بودند. رفتیم صحبت کردیم، تا حدود زیادی حل شد.

** مرتضوی می گوید: با سفارش به "الف" حل کردید؟

** فاضل میگوید: بله! بله!، مسائل مالیاتی و حسابی داشت، حل کردیم؛ من کار دانشگاهی کردم تا الان. الان نوه دارم، امورات نمیگردد. فرصتی پیش آمده تا چند سالی است ورود داشتیم به مسائل اقتصادی؛ الان که وارد شدیم، قلقها دستمان آمده است.

** فردی خطاب به احمدینژاد: لطفات بس است.

** احمدی نژاد: چشم. من میگویم نیازی به حل مسائل از این طریق نیست. صوت و تصویر موجود است و نوار مشخص است و چندین ساعت است که اگر رئیس مجلس صلاح دیدید، همه را در اختیارتان میگذاریم.

** مسائل جای دیگری است. چرا امروز شیخ الاسلام باید اینجا محاکمه شود؟

** من به نظر مجلس اخترام می گذارم. استیضاح و نظر، حق شماست و به نظر شما و قانون احترام میگذاریم. والسلام

** لاریجانی: آقای رئیسجمهور تشریف داشته باشید، بیاناتی هست که برایتان مفید است.

** تشکر میکنم که حوصله کردید، رئیس جمهور همه حرفهایشان را زدند. رئیس جمهور گفت که نواری دارد، این هم ژستی است و نوار را هم قرائت کردند.

** تنظیم قوا به هم نخورده آقای رئیس جمهور؛ این سلیقه شماست که جایی نظر شورای نگهبان را به عنوان مفسر قبول ندارید.

** شما در این جلسه اتهاماتی وارد کردید که دارم طبق آئین نامه جوابتان را می دهم و شما دیگر حقی برای پاسخگویی از تریبون مجلس ندارید. شما سر تا پای استیضاح را به اتهام به من گذراندید.

13. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

درگیری لفظی شدید احمدی نژاد و لاریجانی :

احمدی نژاد: می خواهم نواری را از تریبون مجلس پخش کنم -

لاریجانی: کم نگذارید و هرچه دارید پخش کنید

محمود احمدی نژاد در جلسه استیضاح وزیر کار تهدید کرد که می خواهم حرف هایی بزنم که تا حالا نزده ام.

به گزارش سرویس سیاسی انتخاب ، اهم اظهارات وی در پی می آید:

نکته اول: اینجا حکم دیوان مطرح میشه. صرفنظر از اینکه رییس آنجا کیست و مواضع سیاسی آن چیست. همین دیوان در سال 87 هم در موردی مشابه اظهار نظر کرده که چون این سازمان یک نهاد غیر دولتی است ما صلاحیت رسیدگی نداریم. البته این رسیدگی 2.5 یال طول کشید. حالا اگر آرای وحدت رویه تغییر پیدا کند ، چه چیزی ثبات می یابد در کشور. در سال 85 هم درخصوص معافیت مالیاتی شهرداری ها 5 یال رسیدگی طول کشیده.

اصل 170 قانون اساسی: قضات‏ دادگاه‏ ها مکلفند از اجرای‏ تصویب‏ نامه‏ ها و آیین‏ نامه‏ های‏ دولتی‏ که‏ مخالف‏ با قوانین‏ و مقررات‏ اسلامی‏ یا خارج‏ از حدود اختیارات‏ قوه‏ مجریه‏ است‏ خودداری‏ کنند و هر کس‏ می‏ تواند ابطال‏ این‏ گونه‏ مقررات‏ را از دیوان‏ عدالت‏ اداری‏ تقاضا کند. رییس دیوان درخواست کرده برای نقض کردن مصوبه دولت درحالیکه تنها آیین نامه ها و مقررات دولتی و شهرداری ها . حال آنکه این کار دیوان عدالت خلاف قانون اساسی بوده است.

نکته دوم: اصل 55 قانون اساسی هم مورد توجه قرار گیرد: "دیوان‏ محاسبات‏ به‏ کلیه‏ حسابهای‏ وزارتخانه‏ ها، موسسات‏، شرکتهای‏ دولتی‏ و سایر دستگاه‏ هایی‏ که‏ به‏ نحوی‏ از انحاء از بودجه‏ کل‏ کشور استفاده‏ می‏ کنند به‏ ترتیبی‏ که‏ قانون‏ مقرر می‏ دارد رسیدگی‏ یا حسابرسی‏ می‏ نماید که‏ هیچ‏ هزینه‏ ای‏ از اعتبارات‏ مصوب‏ تجاوز نکرده‏ و هر وجهی‏ در محل‏ خود به‏ مصرف‏ رسیده‏ باشد. دیوان‏ محاسبات‏، حسابها و اسناد و مدارک‏ مربوطه‏ را برابر قانون‏ جمع آوری‏ و گزارش‏ تفریغ بودجه‏ هر سال‏ را به‏ انضمام‏ نظرات‏ خود به‏ مجلس‏ شورای‏ اسلامی‏ تسلیم‏ می‏ نماید. این‏ گزارش‏ باید در دسترس‏ عموم‏ گذاشته‏ شود."

نمی شود که دیوان به دولت بگوید چون مجلس مصوبه ای را رد کرده ، شما باید اجرا کنید وگرنه مجازات می شوید.

گذشتگان یک قانون مصوب کرده اند شاید اشتباه باشد باید آن را اصلاح کنیم.

اصل 138 قانون اساسی می گوید : "علاوه‏ بر مواردی‏ که‏ هیات‏ وزیران‏ یا وزیری‏ مامور تدوین‏ آیین‏ نامه‏ های‏ اجرایی‏ قوانین‏ می‏ شود، هیات‏ وزیران‏ حق‏ دارد برای‏ انجام‏ وظایف‏ اداری‏ و تامین‏ اجرای‏ قوانین‏ و تنظیم‏ سازمانهای‏ اداری‏ به‏ وضع تصویب‏ نامه‏ و آیین‏ نامه‏ بپردازد. هر یک‏ از وزیران‏ نیز در حدود وظایف‏ خویش‏ و مصوبات‏ هیات‏ وزیران‏ حق‏ وضع آیین‏ نامه‏ و صدور بخشنامه‏ را دارد ولی‏ مفاد این‏ مقررات‏ نباید با متن‏ و روح‏ قوانین‏ مخالف‏ باشد. دولت‏ می‏ تواند تصویب‏ برخی‏ از امور مربوط به‏ وظایف‏ خود را به‏ کمیسیونهای‏ متشکل‏ از چند وزیر واگذار نماید. مصوبات‏ این‏ کمیسیونها در محدوده‏ قوانین‏ پس‏ از تایید رییس‏ جمهور لازم‏ الاجرا است‏. تصویب‏ نامه‏ ها و آیین‏ نامه‏ های‏ دولت‏ و مصوبات‏ کمیسیونهای‏ مذکور در این‏ اصل‏ ، ضمن‏ ابلاغ‏ برای‏ اجرا به‏ اطلاع‏ رییس‏ مجلس‏ شورای‏ اسلامی‏ می‏ رسد تا در صورتی‏ که‏ آنها را بر خلاف‏ قوانین‏ بیابد با ذکر دلیل‏ برای‏ تجدید نظر به‏ هیات‏ وزیران‏ بفرستند."

یک اشتباهی اتفاق افتاده که باید حل شود. درکجای قانون اجازه داده مصوبات دولت رفع شود. من کار به شخصی که اینجا نشسته ندارم. موضوع قانونی است. کجا نوشته رییس مجلس می تواند مصوبات مجلس را ملغی کند .

نگویید چون قانون است ، پس دهنت را ببند.

( نمایندگان:دو دو )

اگر قرار بود رییس مجلس بر دولت حاکم شود ، می بایست با رای مستقیم مردم به این مقام می رسید.

مگر می شود انتصابات دولت را از او گرفت. وقتی عزل و نصب ها را از او بگیری چه چیزی برایش می ماند. والا این اتهام زنی های متقابل ادامه می یابد. اگر دیوان عدالت اشتباه کرد ، من به چه کسی شکایت کنم؟ راه بسته است! من از موضع رییس جمهور و نماینده ملت صحبت می کنم.

خوب به ملت بگویید رییس جمهوری که انتخاب می کنید تحت امر رییس مجلس است.

ما با هم چه دعوا و اختلافی داریم ، چه دعوایی داریم (فریاد نمایندگان: دعوایی نداریم) ، لطفاً رییس مجلس هم تحمل کنند، ما باید اینجا به همه مسائل کشور رسیدگی کنیم، حتی اگر مسائل مربوط به نزدیکانمان باشد. حوصله کنید بگویم.

من نواری دارم که می خواهم بدهم و می خواهم نسخه ای به رییس مجلس بدهم

لاریجانی پاسخ داد: لطفا کم نگذارید هر چی هست پخش کنید..بذارید آقای احمدی نزاد می خواهد نوارشو پخش کند،

احمدی نژاد سپس نواری را که حاوی مکالمات جلسه مرتضوی و فاضل لاریجانی بود پخش کرد...

** نواری که توسط احمدی نژاد در حال پخش است، به شدت نامفهوم است.

در این نوار، فاضل لاریجانی و سعید مرتضوی با یکدیگر صحبت می کنند.

لاریجانی سپس در واکنش به فریاد نمایندگان گفت که اجازه دهید آقای احمدی نژاد حرف بزنند.

فریادی های شدید نمایندگان ادامه دارد.

احمدی نژاد پس از پخش نوار ادامه داد: این نوار 25 دقیقه است

لاریجانی گفت: هر چه می خواهید پخش کند.

احمدی نژاد گفت: حوصله کنید آقاجون! من می خواهم حرف های مهمی را بزنم.

لاریجانی گفت: حالا شما چه حساسیستی دارید اقایان، بذارید آقای احمدی نژاد حرفهایشان را بزنید

احمدی نژاد گفت: ما نوارها را در اختیارتان می گذاریم ، اما می خواهم بخش هایی از این محتوا را بگذاریم.

لاریجانی گفت: شما یه چیزی توی جامعه در جامعه می اندازید جامعه حساس می شود. بگذارید ایشان حرفهایشان را بزنند. امروز روز مهمی است. اگر راجب بستگان ما بوده بگدارید حرفشان را بزنند.

درگیری لفظی شدید احمدی نژاد و لاریجانی ادامه دارد.

لاریجانی: شما مطلبتون را حتماً بگید نمیشه یه چیزی بگید و بعدآً بگید نگذاشتن بگید.

احمدی نژاد: همه نمایندگان محرم هستند ، ما مخلص هستیم. دولت تحت فشار است با همین حرفها....

فردی بین فاضل لاریجانی با مرتضوی دیدار کرده اند..

احمدی نژاد محتوای جلسه را می گوید: .فاضل می خواهد شرکت هایش را بفروشد به تامین اجتماعی. معاون مجتمع قضایی تهران گفته من با براداران لاریجانی ارتباط خانوادگی دارم

مرتضوی می گوید: شما ارتباط دارید.

آقای فاضل می آید، باید آقای "ز" باید از طرف من به شما وصل شوم. (فاضل می گوید)

فاضل به مرتضوی می گوید: کسی که می خواهد قرارداد بینند نباید جایی مطرح کند ، مرتضوی به آقای "م" می گوید: برو بیرون .

فاضل می گوید: من می خواهم با "ز" کار بکنم. اما ابلاغ کتبی برای من نزند، تلقی اش همکاری باشد. می پرسد از فاضل که اخیراً علی آقا را دیدید. ایشان می تواند به شما کمک کند و حتی به قوه قضاییه فشار بیاورد.

فاضل لاریجانی می گوید: من قلق علی آقا و آقا صادق دستم است.

فاضل به "ز" می گوید بیایید همکاری و سرمایه گذاری کنیم. مرتضوی می گویدک شما به "ز" بگویید که بهتره من با اینها کار کنم.

فاضل می گوید: به "ز" بگو که همکاری با لاریجانی برای آینده کارهای شما در آینده خوب است.

فاضل می گوید: من با کارهای آقای ع . ب که آدم بسیار مشهوری است را در قوه قضاییه حل کردم و مشکل معوقات بانکی را هم حل کردم و رفتم پیش اخوی دستورش را گرفتم. آقای الف مشکلش را حل کرده است. به اقای "ژ" بگویید که یک منزل و یک آپارتمان 700 متری بخرید برای اول کار به نام بستگانم.

احمدی نژاد ادامه داد: من گفتم اینا رو رسیدگی کنیم. 24 ساعت فیلم است که اگر آقای لاریجانی صلاح دیدند می دهیم نوار را. چرا باید شیخ الاسلام را محکامه کنید. حالا ما به تصمیم شما احترام می گذاریم. به قانون هم احترام می گذاریم.

لاریجانی: مواردی است گوش کنید براتون مفید است. یه استیضاح شده ربطش به من چیه و به فاضل چیه. من می خواهم کوتاه حرف هایی بزنم

لاریجانی اضافه کرد: بعضی از مسائل باید حل شود

وی ادامه داد: اقای احمدی نژاد همه حرفاشون رو زدند ، ایشون گفتند من نواری دارم، خود این هم یه ژستی است دیگه. بقیه حرف هایی هم که پخش نشده قرائت کردند

می خواهم تذکراتی بدهم. آقای رییس جمهور، این سلیقه شماست که یک جایی نظر شورای نگهبان را قبول ندارید ،

احمدی نژاد میان حرفش را زد لاریجان گفت: شما اتهاماتی به من زدید ، باید گوش کنید و من براساس قانون دارم جواب می دهم. شما سرتاپای استیضاح را به اتهام به من اختصاص دهید.

این سلیقه شماست که قانون اساسی رعایت نشود، یکبار سلیقه تان با شورای نگهبان باشد .

فرمودید که تحت شدیدترین فشارها هستید. مشکل اینجاست شما افرادی را که به عنوان یاران تان انتخاب کردید که پرونده دارید، خب نمی گذارید رسیدگی کنند، مگر ما از کسی دفاع می کنیم؟

ولی شما نمی گذارید رسیدگی شود، اشکال اینجاست

در کشوری که ولایت فقیه است ، بن بست نیست اقای احمدی نژاد! شما در بسیاری موارد ، به رهبری در مورد کار مجل اعتراض کردید که ایشان به هیات حل اختلاف ارجاع کرده.

شما به قانون عمل نکردید ....

شما چرا به نظر شورای نگهبان تمکین نمی کنید... شما در مورد 138 به رهبری نامه نوشتند. چرا نظر رهبری را نمی گویید؟ رهبری دادند به حل اختلاف و سپس رهبری نظر ارجاع را ابلاغ کردند؟ شما چرا به نظر رهبری عمل نکردید؟

در مورد دیوان عدالت که گفتید ، خب عزیز من! اگر قبل از سال 88 بود حق داشتید اما قانون برای سال 88 است ، قانون می گوید تامین اجتماعی زیر مجموعه وزارت کار است، شما امدید تامین اجتماعی را بردید زیر نظر ریاست جمهوری . شما تخلف کردید .

اگر نمی دانید بپرسید.

فرمودید که دیوان محاسبتان چرا دادگاه دارد؟ این قانون است اقای احمدی نژاد، شما به چی ایراد دارید؟ نماینده قوه قضاییه در مجلس و دادستانی است. قانون این را می گوید شما چه می گویید؟

15. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال n@vid آواتار ها
    تشکر شده 623 بار در 215 ارسال
    وزير كار موفق به اخذ راي اعتماد مجدد مجلس نشد
    192 راي موافق، 56 راي مخالف و 24 راي ممتنع

17. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید n@vid از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال امیران آواتار ها
    تشکر شده 714 بار در 208 ارسال
    فاتحه ی بورس برای فردا خونده شد با این جنگ و خونریزی تو مجلس امروز....

دارن علیه هم چه افشاگری هایی که نمیکنن.....لاریجانی و احمدی افتادن به جون هم

احمدی اگه قهر کنه میشه مثل همون دفعه ی قبلی که شاخص با کله رفت پایین......

دلار تو این 1 ساعت کشید بالا و سکه هم 50000 تومن گرون شد...

من فکر کنم این دفعه احمدی کله پا کنن و برن مذاکره مستقیم با آمریکا و مملکت گل و بلبل بشه بعد بگن تقصیر این احمدی بود.....

خلاصه امروز بزن بزنی بود تو مجلس و پیشاپیش شاخص قرمز فردا رو تسلیت میگم......

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 20 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (4 کاربران و 16 مهمان ها)

1. مجتبی مصلحMTM،
  2. کاشان2،
  3. جواد277،
  4. سبحان 10

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها

بوک مارک ها