نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 2054 از 4620 نخست ... 10541554195420042044205120522053205420552056205720642104215425543054 ... آخرین
نمایش نتایج: از 20,531 به 20,540 از 46194

موضوع: اخبار

ستاره‌دار (۱۴) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 57,158 بار در 13,756 ارسال
    حمله تند احمد توکلی به دولت احمدینژاد

فساد این دولت بسیار بیشتر از قبلیها است

نماینده تهران در پاسخ به سئوال دانشجویی که پرسید با توجه به بی کفایتی های دولت چرا آقای خامنهای مانع استیضاح رئیس دولت می شود، گفت: ببینید یک مشی عمومی مقام رهبری دارند و آن اینکه همیشه در انتخاباتهایی که ایشان مسئولیت داشته اند همیشه مدافع رای حداکثری بودند.

احمد توکلی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در نشستی در جمع دانشجویان دانشگاه ارومیه در پاسخ به دانشجویی مبنی بر اینکه با وضع موجود و اوضاع اقتصادی، آیا دولت موفق به اجرای چشم انداز توسعه خواهد شد یا نه، گفت: متاسفانه ما ۸ سال این سند را از دست داده ایم ولی هر جا متمرکز شویم و نیروی خود را افزایش دهیم موفق خواهیم شد. این نشان دهنده این است که ظرفیت لازم وجود دارد. مثلا ما در علوم پایه در فناوری نوین موفق شده ایم.

چرا رئیس دولت استیضاح نمیشود

توکلی در پاسخ به سئوال دانشجویی که پرسید با توجه به بی کفایتی های دولت چرا رهبر آقای خامنهای مانع استیضاح رئیس دولت می شود، گفت: ببینید یک مشی عمومی مقام رهبری دارند و آن اینکه همیشه در انتخاباتهایی که ایشان مسئولیت داشته اند همیشه مدافع رای حداکثری بودند. برخلاف برخی از بزرگان که به انتخابات محدودتر قائل هستند مثل آقای هاشمی رفسنجانی.

نماینده مردم تهران ادامه داد: رهبر انقلاب همیشه دفاع می کردند که مردم باید بیشتر بیایند، دفاع ایشان چه در دوم خرداد ۷۶ که پیروزی آقای خاتمی غیر منتظره بود و چه در سال ۸۸ در دفاع از رای مردم موضع گیری کردند. برعکس ادعای نادرست تقلب همیشه به رای مردم احترام می گذارد.

وی خاطرنشان کرد: بعد از آنکه آقای احمدی نژاد تخلفاتی صورت داد که می شد به آن گفت پاره شدن نخ تسبیح و این روش احمدی نژاد تکرار شد، فهم این موضوع برای همه اتفاق نیفتاد. منظور البته هم نظری انسانهاست. وقتی فشار خارجی شدید است، تغییر رئیس جمهور حمل بر این می شود که ثبات سیاسی در داخل نیست از این حیث مضر است.

توکلی با اشاره به اینکه درصدی از مردم هنوز تلقی ما را ندارند خاطرنشان کرد: اگر همین الان به شهرهای کوچک و روستاها بروید احمدی نژاد محبوبیتش بسیار زیاد است. خوب رهبری هم همراه مردم و یک ذره جلوتر می رود اگر خیلی جلوتر برود مردم می گویند ما به تو نمی رسیم، مکتب پیامبران نیز همیشه همینطور بوده است.

نماینده تهران این خط مشی را قابل دفاع دانست و گفت: البته سیاستمدارانی نیز ممکن است باشند که هزینه این روش را سنگین بدانند ولی عقلانی این است که در کشور خط مشی و مسائل مهم را یک نفر تعیین کند و این به معنی دیکتاتوری نیست، بلکه یک واقعیت عقلانی است که همه جوامع بشری به آن رسیده اند و عمل می کنند.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه در فساد ذکر شده فقط دولت نهم و دهم نقش داشتند یا کسان دیگری نیز مانند هاشمی رفسنجانی دخیل بودند گفت: پدیده فساد یک باره رخ نمی دهد بلکه تدریجا اتفاق می افتد.
    توکلی ادعا کرد: زمان آقای هاشمی و بعد از آن آقای خاتمی، فساد پایه گذاری شد البته اگر بخواهیم واقع بینانه به فساد نگاه کنیم بر می گردد به آخر دولت آقای موسوی که من در همان موقع در مورد جوانان یقه سفید یک بحثی داشتم.

نماینده تهران همچنین مدعی شد: یقه سفیدان کسانی هستند که نفوذ دارند و از نفوذ خود استفاده می کنند که در این صورت فساد سیاسی درست می شود و فساد سیاسی پایه گذار فساد اقتصادی است. رانت خواری هایی که از قبل قدرت فراهم می شود فساد را به شدت تشدید می کند که اگر این گونه نگاه کنید نشان می دهد فساد ریشه دار است که از زمان موسوی شروع شده و به ترتیب وضعیت بدتر شده است.

وی با اشاره به اینکه فاصله ادعاهای احمدی نژاد با واقعیت خیلی بیشتر است تصریح کرد: همانطور که می بینیم فساد ۳ هزار میلیارد تومانی در زمان دولت وی رخ داده هرچند گذشته نیز در آن تاثیر داشته ولی فساد این دولت بسیار بیشتر از دولت های قبلی است.

توکلی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه حزب شما کدام اقدامات لازم را برای جلوگیری از این وضعیت انجام داده است، گفت: من حزب ندارم یک سایت دارم و تنها سیاستمداری هستم که مسئولیت سایتم را قبول می کنم و مرتب به دادگاه می روم.

نماینده تهران خاطرنشان کرد: هر چند موفق نشده اند مرا محکوم کنند چون به حقوق خودم واقف و نحوه دفاع کردن را بلدم. البته شاکیان من عمدتا دولتی ها هستند.

توکلی در پاسخ به خبرنگاری که پرسید سئوالی شما از حامیان احمدی نژاد بودید ولی چرا الان پشت وی را خالی کردید؟ گفت: من سال ۸۴ خودم کاندیدا بودم که به خاطر مصالح به نفع آقای قالیباف کنار کشیدم اما در مرحله دوم که احمدی نژاد و هاشمی آمدند به صحنه، احمدی نژاد را به هاشمی ترجیح دادم.

نماینده تهران ادامه داد: در سال ۸۵ یا ۸۶ نیز با آشکار شدن اختلافات متوجه شدم که تصورم در مورد این درست نبوده تا رسیدیم به سال ۸۸ همان موقع من در سخنرانی اردیبهشت ۸۸ استدلال کردم که موسوی و احمدی نژاد هر دو شبیه هم هستند زیرا هم موسوی را می شناختم چون وزیرش بودم ولی گفتم اضطرارا ممکن است به احمدی نژاد رای دهم.

وی به دلیل اضطرار خود در انتخابات ۸۸ اشاره کرد و مدعی شد: طرفداران موسوی اقشاری از اجتماع هستند که قدرت ایجاد تحرک را مقابل رهبری برای موسوی فراهم می کردند حتی اگر خودش نمی خواست. اما طرفداران احمدی نژاد کسانی هستند که قدرت ایجاد قدرت اجتماعی در برابر رهبری را ندارند ولو اینکه بخواهند.

توکلی گفت: متاسفم که اولی خواست و کرد و دومی خواست و نتوانست. بنده به این معتقدم که اگر کسی به تشیع یعنی اسلام سیاسی معتقد باشد یا کسی که وطن دوست است و به ولایت فقیه خیلی اعتقادی ندارد یا کسی که عاقل است و کشور ایران با این مردمی که تربیت کرده که اکثرا روحیه پرخاشگری معقول دارند یعنی حق طلبی می کنند حتما باید بدانند اگر خدایی ناخواسته آسیبی به ولایت برسد ما سیاسیون نمی توانیم کنار بیاییم.

نماینده تهران افزود: بنابراین توصیه می کنم کسی که می خواهد رئیس جمهور شود ناجوانمردی است که اگر ولایت فقیه را قبول ندارد کاندیدا شود ، باید حتما ولایت فقیه را قبول داشته باشد تا بتواند کار کند، البته باید شخصیتی باشد که “نقطه نظر” داشته باشد اما با ولی فقیه کار کند تا کشور را پیش ببرد، متاسفانه این دو نظر از این جهت لنگ می زدند و لنگ می زنند.

دولت فقط اسکناس چاپ می کند

وی ادامه داد: دولت فقط اسکناس چاپ می کند. بین دولت و مجلس اختلاف اساسی رخ داده است. من نماینده شما هستم از این هم وحشت نمی کنم که به قدرت طلبی متهم شوم. سابقه من روشن است اما هشدار شما خوب بود که ما هم بدانیم باید مواظبت کنیم.

توکلی در پاسخ سئوالی مبنی بر اینکه چرا به جای انتقاد طرحی را آماده و برای اجرا ابلاغ نمی کنید توضیح داد : ببینید مجلس ما یک ناکارآمدی دارد البته به چند دلیل. البته من زمانی گفتم مجلس در راس امور است ولی مجلسی که این طور رفتار می کند خودش را از راس امور دور می کند. یکی از مشکلاتی که وجود دارد مشکل ساختاری است و آن اینکه نظام پارلمانی بدون حزب کارآمدی اش پائین می آید. متاسفانه ما حزب موثر در کشور نداریم.

نماینده تهران با بیان اینکه بیشتر این گروه هایی که خود را به عنوان حزب به وزارت کشور معرفی می کنند کلوپ قدرت هستند خاطرنشان کرد: همه اینها می آیند و می روند. مثلا کارگزاران با دولت هاشمی آمد و رفت، مشارکت با دولت خاتمی آمد و رفت، نگویید تعطیل کردند چون قبل از اینکه تعطیل کنند رای نیاورد.

وی گفت: در تهران خاتمی شخصا برای نامزدهای مشارکت فعالیت کرد که فقط یک نفر رای آورد آن هم به خاطر خانه کارگر.

توکلی اینکه هر شخصی می تواند در کشور کاندیدا شود را بسیار بد دانست و گفت: این روش باعث شده هر کسی که خوش تیپ باشد، زبان باز و پول خرج کن باشد می تواند درصدی از آرایش را بالا ببرد.

وی با اشاره به اینکه کار مجلس بدون حزب خوب پیش نمی رود، تصریح کرد: من گاهی دنبال ۹ نماینده می گردم که امضایشان را از پای طرح پس نگیرند ولی نماینده ای که ملی نگاه نمی کند و تفکر منطه ای دارد امضایش را پس می گیرد.

وی افزود: اینها نشان دهنده این است که مجلس مثل ژله ای که در داخل یخچال نگذاشته اند شده است البته من یک وقتی گفتم مجلس بیمار است که آقای لاریجانی با ناراحتی گفت مجلس بیمار نیست.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر شرکت اصلاح طلبان بر انتخابات و برخورد شورای نگهبان گفت: به نظر من اگر اصلاح طلبان دور یک نفر جمع شوند رقابت با آنها سخت می شود.
    The greater the risk ، The greater the reward

هر چقدر ریسک بزرگتری کنی ، پاداش بزرگتری بدست میاری

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۵۶) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 101,753 بار در 22,974 ارسال
    کفشهای جالب جیم کری در مراسم اسکار + عکس

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
    هنرمند مشهور و دوست داشتنی سینمای کمدی جهان در مراسم اسکار همه را شگفت زده کرده بود.
    به گزارش سرویس بین الملل انتخاب ؛ کفش های جالب "جیم کری" در حاشیه مهمانی بعد از مراسم اسکار که توسط "التون جان" برگزار شده بود همه را متعجب کرده بود.
    او کفشهایی بشکل پای انسان بپا کرده بود و در یک نگاه گذرا همگان گمان میکردند او با پای برهنه به مراسم آمده اما پس از دقت متوجه میشدند این کفشهای منحصر بفرد "جیم کری" میباشد.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

4. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

اگر رئیسجمهور شوم با امریکا و اسرائیل رابطه برقرار ميکنم
    روياهاي اميراحمدي براي رياستجمهوري!

گروه سياسي: هوشنگ امیر احمدی که پیش از این برای کاندیداتوری انتخابات یازدهم ریاست جمهوری اعلام آمادگی کرده بود در مصاحبه با پایگاه خبری "اخبار یهود و اسراییل" برنامه های کاری خود را در صورت تصدی سمت ریاستجمهوری اعلام کرد.

به گزارش صراط نيوز، امیر احمدی که در محافل سیاسی به دلال رابطه با آمریکا معروف است از بهبود رابطه با آمریکا و رژیم صهیونیستی به عنوان اصلی ترین برنامه خود در صورت انتخاب شدن به سمت ریاست جمهوری خبر داد. وی که دارای تابعیت آمریکایی نیز ميباشد افزود در صورت انتخاب شدن به این سمت طی صد روز نخست به کاخ سفید رفته و با اوباما دست ميدهم. رییس شورای روابط ایران و آمریکا اضافه کرد: برنامه دیگر من ایجاد ۶ میلیون شغل در دور نخست تصدی این سمت خواهد بود. هوشنگ امیر احمدی در مصاحبه با این پایگاه خبری صهیونیستی از پایان بخشیدن به برنامه هسته ایی کشور به عنوان یکی دیگر از برنامه های خود در صورت تصدی سمت ریاست جمهوری نام برد.

وی که پیش از این گفته بود "از احمدینژاد خوشم ميآید چون آدم خیلی شجاعی است" یکی از کسانی است که جهت شرکت در همایش دولتی ایرانیان خارج از کشور در سال ۱۳۸۹ به ایران دعوت شده بود. در آن زمان روزنامه کیهان با انتقاد از ترکیب مهمانان دعوت شده به همایش یاد شده منجمله هوشنگ امیر احمدی نوشته بود: امیدواریم برادر ارجمندمان جناب آقای دکتراحمدی نژاد رئیس جمهور مردمی و متعهد کشورمان از سوءاستفاده کسانی که با بینش و منش ایشان هیچ نسبتی ندارند، و برای بهره گیری از همایش یاد شده کیسه دوخته اند، جلوگیری کنند. گفتنی است به نظر ميرسد امیراحمدی و مشایی در صورت کاندیداتوری در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری دو تن از کسانی باشند که برای مبارزات انتخاباتی تایید صلاحیت نشوند.

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی capitalist آواتار ها
    تشکر شده 229 بار در 65 ارسال

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید capitalist از ایشان تشکر کرده اند:

گزارش احمد شهید: وضع حقوق بشر در ایران بدتر شده است

احمد شهید، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران، در گزارشی که به شورای حقوق بشر سازمان ملل ارائه کرده، بار دیگر از نقض حقوق بشر در ایران خبر داده و گفته است که نقض حقوق بشر در دو سال گذشته بیشتر شده است.

احمد شهید در این گزارش که متن کامل آن با تاریخ ۲۸ فوریه، ۱۰ اسفند، در وبسایت شورای حقوق بشر سازمان ملل منتشر شده، به نرخ اعدامها در ایران، اعترافات تحت فشار، نحوه برگزاری انتخابات، آزادی بیان و حق تجمع، برخوردها با حامیان حقوق بشر در ایران، شکنجه، اعدامها، حقوق زنان، اقلیتهای قومیتی، اقلیتهای مذهبی، و وضعیت همجنسگرایان و دوجنسگرایان و تراجنسیتیها در جامعه ایران اشاره کرده و از نقض حقوق بشر در این موارد خبر داده است.

گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران از جمهوری اسلامی خواسته است که همکاریاش را با گزارشگر سازمان ملل افزایش دهد و گفتوگویی اساسی و سازنده با این گزارشگر شکل دهد و سفر او را به ایران تسهیل کند.

احمد شهید در ژوئن ۲۰۱۱ به سمت گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران انتخاب شد ولی از آن زمان هنوز موفق به دیدار از این کشور نشده و مقامهای جمهوری اسلامی به او اجازه سفر به ایران را نمیدهند.

در این گزارش همچنین از ایران خواسته شده است فورا تحقیقاتی درباره پیگرد افراد همکار نهادها و سازمانهای بینالمللی حقوق بشری آغاز کند و برای حصول اطمینان از مصونیت کافی از ارعاب یا برخورد با افراد و اعضای گروههایی که در پی همکاری با سازمان ملل، نمایندگان و زیرمجموعههای آن در حوزه حقوق بشر هستند یا بودهاند، اقداماتی کند.

این گزارش همچنین خواستار، آزادی سریع فعالان جامعه مدنی و مدافعان حقوق بشر از جمله روزنامهنگاران، وبنگاران، وکلا، دانشجویان، فعالان سیاسی و زیستمحیطی و فرهنگی، و آزادی زندانیان عقیدتی همچون کشیش بهنام ایرانی فرشید فتحی و همچنین رهبران جامعه بهایی و احترام کامل به اصل تضمین حق آزادی باور، عقیده و مذهب که از سوی ایران پذیرفته شده است.

احمد شهید همچنین خواستار بررسی قوانین و اصلاح قوانینی شده است که ناقض تعهدات بینالمللی ایران در پایبندی به رفع همه شکلهای تبعیض در قانون و رفتار حکومت هستند؛ از جمله قوانین و سیاستهایی که مانع برابری جنسیتی و حقوق زنان است و مایه تبعیض علیه اقلیتهای دینی و قومیتی و همجنسگرایان و دوجنسگرایانه و تراجنسیتیها در ایران است.

احمد شهید همچنین از سازمان ملل و کشورهایی که علیه ایران تحریم وضع کردهاند خواسته است که تبعات تحریمها را دنبال کنند و همه گامهای مقتضی مانند معافیتهای انساندوستانه را انجام دهند. وی در این گزارش به کمبود دارو یا مشکلات اقتصادی مردم در اثر تحریم نیز اشاره کرده است.

آقای شهید و نهادهای بینالمللی از وضعیت حقوق بشر در ایران انتقاد میکنند و جمهوری اسلامی را بارها به نقض گسترده حقوق شهروندان متهم کردهاند.

از جمله روز ۳۰ آذر امسال مجمع عمومی سازمان ملل به قطعنامهای در محکومیت نقض حقوق بشر در ایران رای داد. این قطعنامه خواستار آزادی زندانیان سیاسی و عقیدتی و همکاری با کمیسیاریای عالی حقوق بشر و نیز گزارشگر ویژه سازمان ملل شده است.

در این قطعنامه، «شکنجه و اعدامها، محدودکردن گسترده آزادی، و خشونت فزاینده علیه زنان» در ایران محکوم شده است.

مقامات جمهوری اسلامی این اتهامات را رد میکنند و نهادهای بینالمللی را به پیگیری برنامههای سیاسی دولتهای غربی علیه تهران متهم میکنند.

در قطعنامه سال ۲۰۱۱ سازمان ملل نیز از «شلاقزدن، قطع عضو، افزايش شديد مجازات اعدام به ويژه عليه اقليتها» در ایران انتقاد شده بود.

روز چهارشنبه ۹ اسفند وزیر خارجه ایرلند که در حال حاضر رئیس دورهای اتحادیه اروپاست، خواستار افزایش فشارها بر ایران درباره نقض حقوق بشر و همچنین تمدید ماموریت احمد شهید گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران شد.

آقای گیلمور درباره وضعیت حقوق بشر در ایران گفت اتحادیه اروپا همچنان از نقض حقوق بشر در ایران نگران است.

وزیر خارجه ایرلند تاکید کرد: «ما نمیتوانیم در مقابل سرکوب خشونتآمیز مخالفان، بازداشت و اعدام بدون دادگاه عادلانه، تبعیض شدید علیه زنان و اعضای اقلیتهای قومیتی و مذهبی، محدودیت برای آزادی بیان، آزادی تجمع، آزادی باورها و مذاهب، ساکت بمانیم.»

او همچنین به سابقه ایران در آزار و بازداشت فعالان حقوق بشر، از جمله وکلایی که از زندانیان سیاسی و خانوادههای آنان دفاع میکند، اشاره کرده است.

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

رئیس سازمان زندانهای ایران: ده هزار زندانی مواد مخدر به اردوگاههای کار اجباری فرستاده شدهاند

غلامحسین اسماعیلی، رئیس سازمان زندانهای ایران، میگوید ده هزار زندانی جرایم مربوط به مواد مخدر به اردوگاههای کار اجباری فرستاده شدهاند.

به گزارش ایرنا، رئیس سازمانهای زندانهای ایران روز جمعه در گفتوگو با خبرنگاران اظهار داشت که این زندانیان به اردوگاههایی در استانهای اصفهان و خراسان رضوی منتقل شدهاند.

رئیس سازمان زندانها همچنین در مورد انتقال زندان اوین از تهران گفت که مذاکرات با شهرداری تهران هنوز به نتیجه نرسیده است

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,284 بار در 558 ارسال
    دستکش سفید در مذاکرات آلماتی ! فرارو یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: «اکنون غرب سعی می کند در افکار عمومی دنیا نشان دهد که با دستکش سفید جلو آمده و ...

http://www.iranparto.com/%D8%A7%D8%A...7%D8%AA%DB%8C/

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید parvaz از ایشان تشکر کرده اند:

بازار سیاه فروش بلیت هواپیما برای ایام نورزو

بلیت ۱۷۰ هزار تومانی ۳۰۰ هزار تومان شد

صنعت - هرساله با نزدیک شدن به تعطیلات نورزو بازار سیاه خرید و فروش بلیت هواپیما نیز رونق می گیرد اما امسال این بازار پررونق تر از همیشه شده است.
    آذرجزایری: هرساله با نزدیک شدن به تعطیلات نورزو بازار سیاه خرید و فروش بلیت هواپیما نیز رونق می گیرد اما امسال این بازار پررونق تر از همیشه شده تا جاییکه از ابتدای اسفندماه تاکنون بلیت به نرخ مصوب برای سفر به شهرهای توریستی ایران گیر نمی آید مگر آنکه قصد داشته باشید پول بیشتری خرج کنید و بلیت 170 هزار تومانی را 300 هزار تومان بخرید.

از 25 بهمن ماه سال جاری تمام آژانس های هواپیمایی از به اتمام رسیدن بلیت برای رفتن به شهرها و مناطق توریستی چون جزیزه کیش خبرمی دهند، در حالیکه پیگیری های نشان می دهد در صورت آنکه حاضر باشید برای رفتن از تهران به کیش بلیت یک طرفه را 300 هزارتومان به جای 170 هزار تومان بخرید قطعا برای شما صندلی در یکی از ایرلاین ها گیرخواهد آمد.

این در حالی است که از نظر قانونی فروش بلیت بالاتر از نرخ مصوب تخلف محسوب می شود و اگر هر آژانس هواپیمایی اقدام بفروش بلیت به قیمتی غیر از نرخ مصوب کند به مدت سه ماه تعلیق خواهد شد.

به گفته محمدحسین اکبری مسوول دبیرخانه کمیته فنی خدمات مسافرت هوایی، در آستانه نوروز سال 91، به دلیل مشاهده همین تخلف ها 70 آژانس هواپیمایی تعلیق شده اند که از میان انها 3 آزانس هواپیمایی لغو مجوز شده اند.

براساس اظهارات وی، اگر آژانس هواپیمایی اقدام به فروش بلیت با نرخ بالاتر از قیمت مصوب کند در ابتدا سه ماه تعلیق می شود و در صورت تکرار آن تخلف این مدت به 6ماه افزایش می یابد و اگر بازهم آژانسی اقدام به چنین کاری کند برای همیشه لغو امتیاز خواهد شد.

اکبری تاکید دارد: بهترین بازرسان سازمان هواپیمایی کشور خود مردم هستند به نحویکه در سه ماهه اول سال 91 نزدیک به 200 میلیون تومان از پول مردم به آنها برگردانده شده است.

مسوول دبیرخانه کمیته فنی خدمات مسافرت هوایی کشور از تمام مسافرانی که بلیت را به قیمت غیر از نرخ مصوب خریداری می کنند درخواست کرد که مراتب را از طریق سایت هواپیمایی کشور و یا شماره تماس این سازمان با بازرسان در میان بگذارند تا جلوی اینگونه اتفاق ها در ایام نوروز امسال گرفته شود.

با این حال وی از وجود 30 نفر در قالب 15 تیم و سفر آنها به شهرهای مختلف برای نظارت بر فروش بلیت های هواپیما خبرمی دهد.

وقتی از وی می پرسیم که این 30 نفر به هرحال در طول این مدت توسط مسوولان آژانس ها و فرودگاه ها شناسایی شده اند و قطعا نمی توانند به طور غیرمحسوس بازرسی داشته باشند تاکید می کند: ما در کل کشور نزدیک به 3200 آژانس هواپیمایی داریم که این بازرسان ما به صورت رندوم به آنها سرکشی می کنند بنابراین حافظه آژانس دارها اینقدر قوی نیست که به یاد بسپارند.ضمن آنکه ابزار اصلی ما در در استان ها وجود سندیکاهاست
    به گفته اکبری ایرلاین ها فروش بلیت به نرخ مصوب را رعایت کرده اند و تخلف از سوی برخی از آژانس های هواپیمایی صورت می گیرد که در صورت گزارش مردمی علاوه بر پس دادن هزینه مازاد گرفته شده به شکایت کننده با آژانس برخورد جدی خواهد شد .

در حالی مسوول دبیرخانه کمیته فنی خدمات مسافرت هوایی از برخورد جدی با آژانس های هواپیمایی می گوید که اگر بازرسان سازمان هواپیمایی کشور بدون مراجعه به آژانس ها و فقط با یک تماس می توانند به تخلفات پی ببرند. چراکه تعداد صندلی های یک ایرلاین برای تعطیلات نوروز در حال حاضر وجود دارد و سازمان هواپیمایی کشور قطعا می داند مثلا در روز اول فروردین چند پرواز به مقصد کیش وجود دارد و چند صندلی تا کنون به فروش رسیده است. بنابراین با یک تماس به آژانس های هواپیمایی و نبود صندلی برای خرید کاملا مشهود است که بازار سیاه فروش بلیت هواپیما برای نوروز به یک بازار سیاه پررونق بدل شده است.

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

سایت سپاه اصفهان با متهم کردن دولت به ایجاد ناآرامی در تجمع کشاورزان شهر خوراسگان خبر داد

حمله معترضین به حوزه علمیه و یکی از پایگاه های بسیج

سایت رسمی سپاه اصفهان از بروز ناآرامی در تجمع کشاورزان شهر «خوراسگان» این استان خبر داد و مسئولان اجرایی و مقامهای دولتی را متهم ردیف اول این ناآرامیها معرفی کرد.

به گزارش دیگربان ناآرامی در استان اصفهان پس از شکستن لوله آب انتقالی اصفهان به یزد در اعتراض به قطع شدن آب کشاورزان این استان و بیاعتنایی مسئولان به این اعتراضها از اوایل هفته جاری آغاز شده است.

شهرهای «ورزنه» و «خوراسگان» از جمله مناطقی در استان اصفهان هستند که گزارشها از بروز درگیری میان کشاورزان این مناطق با نیروهای امنیتی حکایت دارد.

سایت سپاه اصفهان نیز با تائید گزارش این درگیریها در «خوراسگان» گزارش داده شب گذشته حوزه علمیه و یکی از پایگاههای بسیج این شهر مورد حمله قرار گرفته است.

این سایت با اعلام دستگیری دو نفر در این درگیریها٬ از مسئولان اجرایی استان اصفهان به خاطر بیاعتنایی به خواست و اعتراض کشاورزان انتقاد کرده و آنها را مسئول این ناآرامیها معرفی کرده است.

به نوشته این سایت سپاه٬ کشاورزان شرق اصفهان از مدتها پیش به وضعیت خود اعتراض دارند٬ اما «هیچ راه حل و کمک دائمی از هیچ یک از مسئولین شهرستانی، استانی و کشوری دریافت نکردهاند.»

برخی دیگر از گزارشها از زخمی شدن گروهی از کشاورزان در پی شلیک مامورانی که برای حفاظت از لوله انتقال آب به منطقه رفتهاند٬ حکایت دارد.

گفته میشود در جریان این ناآرامیها چند اتوبوس حامل نیروهای امنیتی از سوی کشاورزان معترض نیز به آتش کشیده شده است.

محمد مهدی اسماعیلی٬ معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان هم اعلام کرده در درگیریهای اخیر ۳۵ نفر زخمی شدهاند.

در پی شکسته شدن خط انتقال لوله آب اصفهان به یزد٬ آب در شهر یزد جیرهبندی شده و گروهی از مردم نیز در برابر استانداری این استان دست به تجمع زدهاند.

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

بان کی مون: تداوم جنگ در سوریه، موجب ازهم پاشیدگی این کشور می شود

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد، روز جمعه گفت که جنگهای فزاینده در سوریه که تا کنون حدود ۷۰هزار قربانی گرفته است، موجب از هم پاشیدگی و تجزیه این کشور می شود.

آقای بان کی مون که در ژنوبا خبرنگران سخن می گفت، افزود: راه حل نظامی در سوریه، این کشور را به سوی تجزیه می برد.

دبیر کل سازمان ملل متحد، گفت چه قساوت و خشونت دیگری در سوریه باید روی دهد تا جامعه جهانی از خود واکنش نشان دهد.

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 10 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 10 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها

بوک مارک ها