نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 2100 از 4621 نخست ... 11001600200020502090209720982099210021012102210321102150220026003100 ... آخرین
نمایش نتایج: از 20,991 به 21,000 از 46203

موضوع: اخبار

ستاره‌دار (۵۶) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 101,762 بار در 22,975 ارسال
    سکوت کامران دانشجو بيفايده است؛ يا بپذيرد يا برود

گروه سياسي: نامه محمود احمدينژاد به وزیر علوم خود، در خصوص برکناری روسای دانشگاههای تهران و تربیت مدرس، كه حاشیه ها و گمانه زنیهایی را به دنبال داشته و این در حالی است که کامران دانشجو همچنان سکوت کرده و از روز گذشته تاکنون هیچ واکنشی در این زمینه نشان نداده است.

سال ۹۱ که فردا آخرین روزش رقم ميخورد، برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاههای تهران و تربیت مدرس آبستن شایعات و اتفاقات بیشماری بود، این شایعات ابتدا دامن فرهاد رهبر - رئیس دانشگاه را تهران گرفت و پس از عدم پذیرش مشایی در دانشگاه تربیت مدرس، آتشش به این دانشگاه هم کشیده شد. آنچه در سال جاری بیژن رنجبر را در چهره رسانهها پررنگ تر کرد، شایعه ممانعت وی از پذیرش مشایی در دانشگاه تحت مدیریتش یعنی تربیت مدرس بود؛ خبرگزاری مهر پیش از این با انتشار خبری اعلام کرده بود که رحیممشایی علیرغم پذیرش در رشته حقوق بین الملل این دانشگاه، مدارک مورد نیاز برای ثبت نام تا تاریخی که دانشگاه اعلام کرده بود را ارسال نکرده و از این رو قانون " کان لم یکن " شدن ثبت نام دانشجویانی که مدارکشان ناقص است، شامل حال مشایی هم شد؛ هر چند رنجبر بارها از سوی طرفداران مشایی بابت این اقدام قانونی به گفته خودش مورد انتقاد قرار گرفته بود.

فرهاد رهبر در گذشته نیز بارها با شایعه برکناری خود از این دانشگاه مواجه شده بود اما همچنان به مسئولیتش در این دانشگاه ادامه داد وی اکنون نیز اعتقاد دارد که: " استعفا، شانه خالی کردن از بار مسئولیت است و تحت شرایط حساس کشور منافع ملی را خدشه دار ميکند." وزیر علوم نیز هفته گذشته در حالیکه نامه رئیسجمهور را دریافت کرده بود، گفته بود که رئیس دانشگاه تهران همچنان به فعالیت خود ادامه ميدهد! وی اما پس از انتشار نامه رئیسجمهور هیچ واکنشی نشان نداد.

بیژن رنجبر نیز پیش از این اعلام کرد : از اين تهديدها نمي ترسد و همه از وزير گرفته تا ساير مسئولان كشوري بايد براي تحصيل در اين دانشگاه از يك قانون تبعيت كنند. مرضیه وحید دستجردی - وزیر سابق بهداشت به خاطر مقاومت در برابر عدم برکناری محمدباقر لاریجانی - رئیس سابق علوم پزشکی تهران برکنار شد البته لاریجانی پیش از برکناری وزیر سابق، نامه استعفای خود را به دستجردی ارائه داده بود ولی دستجردی بر ادامه همکاری وی در دانشگاه اصرار ورزید و نتیجه هم منجر به برکناری خانم وزیر شد.

تکرار یک سناریو برای مثلث دانشجو- رهبر- رنجبر؟

حال این سئوال پیش ميآید که سناریوی دستجردی - لاریجانی برای مثلث دانشجو، رهبر و رنجبر نیز رخ ميدهد و احمدی نژاد در صورت ادامه مقاومت کامران دانشجو، وی را به سرنوشت دستجردی دچار ميکند؟
    آیا کامران دانشجو که در شرح وظایفش تنها فرد برای عزل و نصب روسای دانشگاهها است، دستور رئیسجمهور را در ماههای پایانی دولت اجرایی ميکند؟ آیا رهبر و رنجبر تن به استعفا خواهند داد؟

بر هیچ کس پوشیده نیست که دانشگاه تهران و تربیت مدرس ۲ دانشگاه کلیدی و مهم کشور هستند، انتشار نامه رئیسجمهور در ماههای پایانی سال، سکوت وزارت علوم و شخص کامران دانشجو در این میان که البته به گفته برخی مقامات در این وزارتخانه، به دلیل دامن نزدن به حاشیه هاست، سئوالات و ابهامات بیشتر و البته نگرانیهایی را درباره سرانجام این نامه و عملکرد کامران دانشجو به اذهان متبادر ميکند.

نامه رئیسجمهور به کامران دانشجو روز گذشته ابتدا توسط ارگان رسمی دولت منتشر شد، نامه ای که به گفته رسول ملک فر- مدیر کل حوزه وزارتی وزارت علوم به این وزارتخانه نرسیده یعنی سیکل اداری را طی نکرده و شخصاً از سوی احمدی نژاد به دست کامران دانشجو رسیده است.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

شبي غمانگیز با اشکهاي مهدوی کیا

نوستالژي آخرين نود۹۱؛ گریه نکن آقای کیا!

گروه ورزشي: درحالیکه آخرین برنامه نود سال گذشته، با حضور سه بازیگر سینما ریتمی شاد و جذاب داشت، واپسین برنامه سال ۹۱ با اشکهای مهدی مهدوی کیا، و اعلام رسمی خبر خداحافظی او احساسی و غمناک شد. اتفاقی که شاید بی شباهت با فضای کلی سال عجیبی است که آرام ارام به پایان ميرسد، نبود.

ديشب مهدی مهدوی کیا،۲۱ سال پس از آغاز دوران حرفه ای فوتبال، بعد از چند بغض نیمه کاره و کنترل آن ناگهان به گریه افتاد. جایی که اشکها شرمگینانه صورت کاپیتان سابق تیم ملی ایران را خیس ميکردند. مهدی در این لحظات نیم رخ خود را از دوریبن پیدا ميکرد اما گریه ميرفت تا خانههاي میلیونها ایرانی که پای تلویزیون لحظههاي مکرر خاطرههاي شیرین را به یاد ميآوردند. لحظاتی مثل آن شوت استثنایی به دالیان یا فراری که با فتح دروازه آمریکا به پایان رسید. فرار، او در لحظاتی از حرف هایش به طعنه گفت: به سرزمینی ميروم که مردمش اگر دوستت دارند با تمام وجود است و اگر دشمنت هستند، آن را توی رویت ميگویند...

مهدوی کیا لابه لای بغض و اشک، حرفهاي مهمی زد. او ابتدا به جزء، از موضوع خداحافظی حرف زد. از تماس ادموندبزیک و جلسه با یحیی: داشتم ميرفتم سر تمرین که بزیک زنگ زد. ميخواست چیزی بگوید رویش نمی شد. بعد گفت در لیست ۱۸ نفره نیستی شب با هم در هتل حرف ميزنیم. من دم درفشی فر بودم. رفتم انجا و با یحیی نشستیم و او گفت نمی توان در این فصل کمکش کنم و بهتر است خداحافظی کنم. من تعجب کردم چون از نظر فنی و بدنی شرایطم مناسب بود. به یحیی گفتم اجازه بده فکر کنم. من سه تصمیم ميتوانستم بگیرم. اول شوت کردن ساک وکیف و جنجال کردن، دوم اینکه کنار تیم بمانم. یعنی به یحیی بگویم من قرارداد دارم و کنار تیم هستم. بعد هم باز با همین حرکت تیم را به حاشیه ببرم اما من یادگرفته ام که اینطور نباشم بنابراین تصمیم به خداحافظی گرفتم.

مهدوی کیا در آخرين نود نود و يك تاکید کرد که دیگر فوتبال بازی نخواهد کرد و آرزویش این است که در فینال جام حذفی دقایقی بازی کند و جام را بالای سرش ببرد و بعد برای همیشه خداحافظی کند. او گفت در تمرینات تیم شرکت ميکند و اتفاقا جدی و محکم خواهد بود. جالب اینکه در اوج درام برنامه، فردوسی پور در واکنش به اشکهاي مهدوی کیا، در حالی که صدایش ميلرزید، گفت: اگر یکبار دیگر گریه کنی، من هم گریه ميکنم.

مجری برنامه ۹۰ گفت که نمی خواهد خداحافظی مهدوی یا با مردم، با گریه همراه باشد، لذا خواستار پخش یک ایتم دیگر شد. پس از پخش این آتم، مهدوی کیا در آخرین بخش از سخنانش، رو به دوربین، از همه کسانی که از او حمایت کردند قدردانی کرد و مخصوصاً، برای یحیی گل محمدی (که پیشنهاد خداحافظی او از فوتبال را مطرح کرده بود)، آرزوی موفقیت کرد و دوباره آرزو کرد کاش پرسپولیس جام حذفی را ببرد. فردوسی پور در پایان این شب سراسر احساسی و مملو از اشک و اندوه، مهدوی کیا را در آغوش گرفت و مجدداً خواستار پخش یک آیتم دیگر شد تا «بار دیگر کار مهدوی کیا (گریه کردن) را تکرار نکند»

گل محمدی روی خط آمد

پس از دقايقي يحيي گل محمدی روی خط آمد و درحالیکه او هم به شدت احساساتی شده بود، گفت: شرمنده ام، دوست نداشتم اشک او را ببینم و جداً بهم ریخته ام. به خدا قسم و به جان تنها فرزندم که تازه به دنیا آمده، تنها قصد من این بود که شان او حفظ شود. سرمربی تیم پرسپولیس افزود: دوست ندارم باعث و بانی خداخافظی او شوم. مهدی را بیشتر از برادرم دوست دارم.

گل محمدی سپس گفت: من اینجا استعفای خود را به خاطر این اتفاق اعلام ميکنم، قبل از اینکه مهدی از پرسپولیس برود من ميروم. من رفاقتم بیشتر از اینها با مهدی ارزش دارد. بهتر است آقای رویانیان فکر یک مربی دیگر باشد. وی در واکنش به این سخن فردوسی پور که «تصمیمت احساسی است» گفت: نمی دانم احساسی یا غیرمنطقی است یا نه، اما من از خودم بدم آمده است. گل محمدی گفت: فقط ميخواهم به هواداران و بقیه ثابت کنم که من برای مهدی بیش از اینها ارزش قائلم. برای اینکه ثابت کنم من آن آدم بده که اینجا مشخص شد، نیستم.

در پايان برنامه البته مهدوي كيا مجددا روي خط آمد و به هواداران پرسپوليس خاطرنشان كرد من و يحيي از روز شنبه در كنار پرسپوليس خواهيم بود.

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده است:

ستاره‌دار (۱۴) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 57,205 بار در 13,768 ارسال
    1392 ، سال "حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی" نامیده شد

عصرایران - سال نو خورشیدی ، دقایقی قبل با شلیک توپ آغاز سال ، پا به تاریخ نهاد و 1392 شروع شد.

به همین مناسبت رهبر معظم انقلاب ، در پیام نوروزی خود ، ضمن تبریک عید ، سال جدید را سال "حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی" نامیدند.
    The greater the risk ، The greater the reward

هر چقدر ریسک بزرگتری کنی ، پاداش بزرگتری بدست میاری

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۴) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 57,205 بار در 13,768 ارسال
    سي ان ان:ممکن است رهبر کره شمالي مجبور شود تهديدهايش عليه آمريکا را عملياتي کند

سی ان ان هشدار داد ممکن است رهبر کره شمالی مجبور شود تهدیدهایش را درباره حمله به آمریکا عملیاتی کند.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب Entekhab.ir ؛ باربارا استار خبرنگار شبکه در وزارت دفاع آمریکا(پنتاگون) گفت:« کره شمالی روز گذشته تصاویر مهمی منتشر کرد که هدف از آن تهییج مردم این کشور و ترساندن آمریکایی ها است.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی از چندین هفته پیش تهدیدهای هسته ای را تشدید کرده است.

پیونگ یانگ با انتشار تصاویر ویدئویی ، با شیوه جدیدی تلاش می کند آمریکا را از برنامه هسته ای اش برساند.

این نگرانی وجود دارد که سخنان آتشین کیم جونگ اون به اقدامی واقعی تبدیل شود که کاخ سفید باید در مقابل آن قرار بگیرد.

در تصاویر ویدئویی جدیدی که کره شمالی منتشر کرده است کاخ سفید در سیبل حملات این کشور قرار می گیرد و ساختمان کنگره با حمله ، منفجر می شود.

دولت کره شمالی این پیامهای جدید خود را بر روی شبکه جهانی اینترنت قرار داده است.

این پیام کره شمالی موید نگرانی فزاینده آمریکا درباره اقدامات غیرقابل پیش بینی رهبر کره شمالی است.

کیم جونگ اون تهدید کرده است که با آمریکا و کره جنوبی جنگ به راه خواهد انداخت.

به گفته مقامات آمریکا، واشنگتن برای مقابله با هرگونه اقدام تحریک آمیز کره شمالی آماده است.

به گفته دنز مک دونا، رئیس کارکنان کاخ سفید، اقدام اخیر کره شمالی در پخش تصاویر ویدئویی مذکور گویای قدرت این کشور نیست بلکه حاوی پیام ضعف پیونگ یانگ و رفتاری عجیب و غریب است.»

استار در ادامه افزود:« حتی پیش از انتشار تصاویر ویدئویی اخیر، دستگاههای اطلاعاتی آمریکا پیشبینی های بدی درباره آینده و کره شمالی انجام داده بودند. به گفته جیمز کلاپر رئیس دستگاه امنیت ملی آمریکا، سخنان تند مقامات کره شمالی درعین حال که تبلیغاتی است، گویای رویکرد و نیات این کشور و بسیار نگران کننده است.

تصاویر ویدئویی منتشر شده ، مملو از تصاویر نظامیان ارتش کره شمالی و توان نظامی این کشور است. در این فیلم گفته می شود که فیوز بمب هسته ای کره شمالی برای شلیک شدن به آهستگی می سوزد و کره شمالی درباره برنامه های حملاتش، دیگر هشداری نخواهد داد.

کاخ سفید همه تهدیدهای کره شمالی را بسیار جدی می گیرد زیرا آمریکا نمی تواند پیش بینی کند که آیا این تهدیدها، به اقدام نظامی منتهی خواهد شد و این کار چه زمانی خواهد بود.

به گفته مقامات آمریکایی، رهبر جوان کره شمالی می خواهد خودش را تثبیت کند و امرای ارتش این کشور نیز با این شاخ و شانه کشیدنها به دنبال منافع خودشان هستند.

عواقب این کارها می تواند بسیار مرگبار باشد. به گفته مقامات آمریکایی، رهبر کره شمالی با این اقدامات، خودش را به حاشیه و گوشه ای می برد که شاید دیگر نتواند از آن خارج شود.

این مسئله بسیار نگران کننده است.

شاید رهبر جوان کره شمالی با این کارها بتواند نظر برخی از ژنرالهای ارتش این کشور را جلب کند اما خودش را در وضعی قرار می دهد که ممکن است مجبور شود در آینده به برخی از تهدیدهایش عمل کند.»
    The greater the risk ، The greater the reward

هر چقدر ریسک بزرگتری کنی ، پاداش بزرگتری بدست میاری

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,116 بار در 824 ارسال
    سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی مبارک

محمود بدجور بهار بهار میکرد !!!!

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید MOSTAFA از ایشان تشکر کرده است:

رئیس جمهور بنگلادش درگذشت

رئیس جمهور بنگلادش در سن ۸۴ سالگی در بیمارستانی در سنگاپور درگذشت.

به گزارش خبرگزاری فارس، «زیلور رحمان» رئیس جمهور بنگلادش در بیمارستانی در سنگاپور در گذشت.

این خبر را شبکه خبری بیبیسی به نقل از یک مقام سفارت بنگلادش اعلام کرده است.

آقای زیلور رحمان 84 سال سن داشته و دلیل فوت وی هنوز مشخص نشده است. حدود 10 روز پیش رسانههای هندی گزارش داده بودند زیلور رحمان به علت مشکلات تنفسی به بیمارستانی در سنگاپور منتقل شده است.

وی در 11 فوریه سال 2009 به عنوان نوزدهمین رئیس جمهور بنگلادش انتخاب شده بود.

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده است:

احتمال دست داشتن کره شمالی در حمله سایبری به همسایه جنوبی

به گفته کارشناسان و تحلیلگران، احتمال دارد حمله سایبری روز چهارشنبه، ۳۰ اسفندماه، که شبکههای چند بانک اصلی و رادیو و تلویزیون در کره جنوبی را از کار انداخت کار کره شمالی باشد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، در جریان این حمله سایبری، فعالیت شبکه کامپیوتری بانکی و رسانهای و دولتی کره جنوبی به طور همزمان متوقف شده است.

در همین حال با گذشت حدود هفت ساعت از این حمله، هنوز شماری از شبکههای اینترنتی و کامپیوتری به کار نیفتادهاند. این حمله ساعت دو بعدازظهر به وقت محلی انجام شد.

مقامات پلیس و امنیت کره جنوبی هنوز نتوانستهاند به طور دقیق این حمله را ریشهیابی کنند و رسانهها هم هنوز نتوانستهاند به شبکه وصل شوند. شماری از کارشناسان امنیت اینترنت میگویند احتمال دارد پیونگ یانگ پشت این حمله باشد.

کره شمالی و جنوبی در هفتههای اخیر و پس از تشدید تحریمهای شورای امنیت سازمان ملل در پاسخ به آزمایش اتمی کره شمالی، تنش لفظی داشته و یکدیگر را تهدید کرده بودند.

قطع شبکه اینترنتی و کامپیوتری چند روز پس از آن روی داد که کره شمالی همسایه جنوبی خود را متهم کرد که با همکاری آمریکا، به کره شمالی حمله سایبری کرده است. کره شمالی میگوید مدت دو روز شبکههای این کشور قطع بوده است.

شرکت امنیت سایبری «لاکسلی پاسیفیک» در تایلند هم قطع شبکه در کره شمالی را تایید کرد، ولی به منبع حمله و این که چه چیز باعث آن شده، اشارهای نکرده است.

به گفته مقامات دولتی کره جنوبی، حمله سایبری روز چهارشنبه نتوانسته روی فعالیتهای شبکه آب و برق یا حمل و نقل این کشور تاثیر بگذارد و هیچ گزارشی از اختلال بانکی یا از دست رفتن هویت مشتریان بانکها دیده نشده است.

در کره جنوبی خودپردازها از کار افتاده و شبکه کارتهای اعتباری هم از دسترس خارج شده و مشتریان توانستند فقط با پول نقد معاملات روزمره خود در فروشگاهها و رستورانها را انجام دهند.

بانک «سینهان» در کره جنوبی که از بزرگترین موسسات مالی و اعتباری این کشور است، گزارش کرده است که برای دو ساعت تمام شبکهاش مختل شده و فعالیتهای بانکی آنلاین و خودپردازها از کار افتاده است. این بانک میگوید توانسته بعد از دو ساعت فعالیت معمول خود را از سربگیرد و هیچ سرقت اطلاعاتی از مشتریان هم روی نداده است.

شبکههای تلویزیونی و رادیویی «کی بی اس» و «ام بی سی» نیز گفتهاند که بهرغم از کار افتادن شبکه کامپیوتریشان، برنامه روزانه خود را دنبال کرده و بهتدریج کامپیوترها در حال اتصال به شبکه هستند.

سال گذشته کره شمالی تهدید کرده بود که در پاسخ به گزارشهای این شبکهها و انتقاد آنها از برگزاری فستیوال کودکان در کره شمالی، به شماری از رسانههای کره جنوبی از جمله «کی بی سی» و «ام بی سی» حمله خواهد کرد.

دولت کره جنوبی میگوید که هیچ آسیبی به اطلاعات حساس نرسیده و پس از چند ساعت توانسته شبکه را برقرار کند. هنوز هیچ گزارش رسمی از دیگر جزئیات این حمله و دلایل آن منتشر نشده است.

14. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده است:

احمدینژاد: حق انتخاب با ملت است؛ همه به حق ملت احترام بگذارند

محمود احمدینژاد، رئیس جمهور ایران در پیام نوروزی خود با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲، از قصد دولت برای برگزاری انتخابات «پرشور، حداکثری و در نهایت سلامت» خبر داد و افزود که رهبری «گفتهاند فقط یک رأی دارند و حق انتخاب با مردم است».

دوره ریاست جمهوری محمود احمدینژاد به طور طبیعی در مرداد ۹۲ پایان میگیرد و از این رو جمهوری اسلامی سرگرم برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برای تعیین جانشین محمود احمدینژاد است.

اکنون محمود احمدینژاد در آخرین پیام نوروزی خود، انتخابات ریاست جمهوری را نقطه اوج مردمسالاری خوانده و افزوده است که «یک انتخابات پرشور و با مشارکت نزدیک به صددرصدی و انتخاب یک رئیس جمهور با رأی قاطع و بالای ملت، همه معادلات داخلی، منطقهای و بینالمللی را به نفع ملت ایران و دیگر ملتها دگرگون خواهد کرد».

وی ادامه داده است که «تصمیمگیر نهایی ملت است. همه سلایق و برنامهها عرضه میشود، اما ملت تصمیم میگیرد و با انتخاب خود راه آینده را معین میکند. همه باید تابع تصمیم ملت باشند».

رئیسجمهور ایران، در عین حال بخش قابل توجهی از آخرین پیام نوروزی خود را به تجلیل از بهار اختصاص داده و آن را با شعار «زنده باد بهار» به پایان برده است، شعاری که مضمون اصلی شعارهای هواداران اسفندیار رحیم مشایی، مشاور نزدیک محمود احمدینژاد است که گفته میشود، گزینه اصلی حامیان دولت برای جانشینی محمود احمدینژاد خواهد بود.

«حماسه سیاسی و اقتصادی» در سال ۹۲

اما رهبر جمهوری اسلامی، آیتالله خامنهای نیز در پیام نوروزی خود به موضوع انتخابات پرداخته و ابراز امیدواری کرده که مردم با حضور خودشان بتوانند «آینده نیکی» را برای کشور و برای خودشان رقم بزنند.

آیتالله خامنهای علاوه بر این از مردم خواسته است که در سال جدید هم در زمینه سیاست و هم در زمینه اقتصاد «حضوری جهادی» داشته باشند و با حماسهآفرینی به اهداف خود برسند.

رهبر جمهوری اسلامی با همین نگاه سال ۹۲ را سال «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» نامگذاری کرده است.

وی با اشاره به فشارها و مشکلات اقتصادی با اذعان به «اشکالات داخلی» و «کوتاهیها و سهلانگاریها» حرکت مجموعه نظام و مجموعه مردم، را «یک حرکت رو به جلو» توصیف کرده است.

رهبر جمهوری اسلامی قرار است روز پنجشنبه اول فروردین همچون روال سالهای گذشته در مشهد به ایراد سخن بپردازد و انتظار میرود که سخنان روز پنجشنبه آیتالله خامنهای نیز تأکیدی بیشتر بر «حماسه سیاسی و اقتصادی» سال ۹۲ باشد.

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

آیت الله رفسنجانی برای سال ۹۲ پیشبینی «اتفاقات تندتری» را کرد

اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در گفتوگویی با ویژه نامه نوروزی روزنامه شرق، ضمن ابراز نگرانی نسبت به شرایط سیاسی کشور در سال ۱۳۹۲، پیشبینی کرد که در این سال اتفاقات «با تندی بیشتری» به وقوع خواهد پیوست.

او همچنین با اشاره به یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران که خرداد ۱۳۹۲ برگزار میشود، به نهادهای «تاثیرگذار» در انتخابات هشدار داد که از روی «بغض» خود «تصمیمگیری، اجرا و نظارت» نکنند.

آقای هاشمی گفت: «اگر قرار باشد رئیسجمهوری آینده هم برنامه گریز و قانون ستیز باشد، مجلس با حد اعلای نظارتی و قوه قضائیه با بیشترین برخوردهای قضایی نمیتوانند از انحرافات جلوگیری کنند.»

آیتالله اکبر هاشمی رفسنجانی که سمت ریاست مجمع تشخیص مصلت نظام را بر عهده دارد در سالهای اخیر موضعی انتقادی نسبت به سیاستهای حکومت و دولت ایران گرفته است.

او در سخنرانیهای متعدد خود بر برگزاری «انتخابات آزاد» برای «بازگشت تعادل به جامعه» تاکید داشته، بحثی که واکنشهای تندی را در میان مقامات عالی حکومت ایران برانگیخته است. از آن جمله علی خامنهای، رهبر جمهوری اسلامی گفت، کسانی که از انتخابات آزاد سخن میگویند به «دشمن» کمک میکنند.

با این حال هاشمی رفسنجانی نسبت به دخالت دادن «کینه های شخصی، باندی و جناحی» در انتخابات ریاست جمهوری پیش روی هشدار میدهد و میگوید که در غیر اینصورت «نباید انتظار داشته باشیم همه چیز بر مدار قانون بچرخد».

او اظهار داشت: «شاید بتوان با ایجاد یک موج سیاسی، یک نفر را با آرای عمومی انتخاب کرد اما باید توجه داشته باشیم که آنچه میتواند باعث نجات کشور از شرایط امروزی باشد، انتخابات عقلانی و به دور از احساسات سیاسی است.»

اما بخش دیگری از سخنان آقای هاشمی در گفتوگو با روزنامه شرق به انتقاد از «سیاستهای اجرایی» دولت محمود احمدینژاد اختصاص داشت.

او با بیان این که در سال ۱۳۹۱ «آرمانها و سیاستهای اجرایی در دو زاویه متفاوت حرکت میکردند»، گفت در سالی که «تولید ملی و سرمایه و کار ایرانی» نام گرفته بود، «بیشتر از همه سالها شاهد تخریب پایههای تولید و به هدر رفتن سرمایههای ایرانی در همه زمینههای علمی، اقتصادی و فرهنگی بودیم».

اقتصاد ایران در سال ۱۳۹۱ با چالشهای گستردهای مواجه بود که سقوط ارزش پول ملی کشور در برابر ارزهای خارجی را در پی داشت. تورم نیز در این سال به اوج خود رسید که طبق اعلام بانک مرکزی ایران در حدود ۳۲ درصد بوده است.

این همه در حالی است که ایران تحریمهای بینالمللی گستردهای را تجربه میکند که با هدف توقف برنامه اتمی آن اعمال میشود.

اکبر هاشمی رفسنجانی با اشاره به این شرایط گفت: «در سیاست خارجی تعامل را انعطاف و تحریمها را کاغذپاره خواندیم و با تکیه بر شعار و آمار و ارقام غیرواقعی، اقتصاد کشور را دچار رکورد تورمی کردیم که بدترین نوع تورم و رکود در اقتصاد است.»

به گفته این مقام جمهوری اسلامی، در عرصه داخلی نیز در سال ۱۳۹۱ سیاست ایران بر اساس «مچگیری و سندسازی از دیگران» بود که ریشه در «بداخلاقیهای نهادینه شده از سالهای قبل» دارد.

پیش از این میرحسین موسوی، نامزد اصلاحطلب انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ ایران که اکنون در حصر خانگی به سرمیبرد نسبت به گرایش دولت محمود احمدینژاد به آنچه «سندسازی» خوانده میشود، هشدار داده بود.

در جریان مناظرههای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ محمود احمدینژاد اتهاماتی نظیر فساد را به خانواده برخی مقامات حکومت ایران از جمله اکبر هاشمی رفسنجانی و علی اکبر ناطق نوری، رئیس مجلس پیشین ایران نسبت داد.

این ماجرا به نوعی دیگر بهمن ماه امسال در مجلس تکرار شد که در جریان آن محمود احمدینژاد با پخش مکالمه خصوصی فاضل لاریجانی، برادر علی و صادق لاریجانی، روسای قوای مققنه و قضاییه ایران را به سوءاستفاده اقتصادی از موقعیت خانوادگی خود متهم کرد.

اکنون اکبر هاشمی رفسنجانی میگوید، بسیاری از مسایلی که «مظهر فریبکاری» بود، برای مردم روشن شده است و این که اتفاقاتی «از نوع مشاجرات مجلس» با توجه به «مقدماتی که از قبل چیدیده بودیم»، «طبیعی» بودند.

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

پرونده سال ۸۸ کوی دانشگاه بدون تهیه هیچ گزارشی بسته شد

با گذشت چندین سال از حمله لباس شخصی ها و یگان ویژه پاسداران به کوی دانشگاه در خرداد ۸۸، یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعلام کرد پرونده وقایع سال ۸۸ کوی دانشگاه تهران بدون تهیه حتی گزارشی مکتوب بسته شده است.

به گزارش دانشجونیوز، کاظم جلالی رییس مرکز پژوهشها و رییس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، درباره سرنوشت پرونده سال ۸۸ کوی دانشگاه گفته است: “از آنجا به بعد با وجودی که ما چندین جلسه برگزار کردیم ولی گزارش نهایی از ناحیه کمیته تهیه نشد در واقع باید مسئولان کمیته در این رابطه، مدیریت شده عمل میکردند. متاسفانه هیچ گاه گزارش به طور مکتوب برخلاف کهریزک تهیه نشد.”

جلالی در توضیح روند پرونده گفت: “بنده به همراه آقای زاکانی، نادران، ابوترابی فرد، آقای عباسپور به عنوان رییس کمیسیون وقت آموزش و تحقیقات و آقای کاتوزیان نماینده سابق مجلس و به عنوان یکی از چهرههای دانشگاهی طی جلسه با آقای دکتر لاریجانی با تشکیل کمیته ای مسئول بررسی حوادث کوی دانشگاه شدیم. در همان موقع آقای لاریجانی حکمی برای ما شش نفر نوشتند و آقای ابوترافی فرد نیز رییس کمیته شد. این کمیته بلافاصله روز بعد جلسهای با حضور رییس پلیس تهران، وزیر وقت علوم تحقیقات، رییس دانشگاه تهران و رییس نهاد نمایندگی رهبری تشکیل شد و بسیاری از ابعاد ماجرا روشن گردید.”

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: “بعد از این جلسه آقای ابوترابیفرد در مجلس به صورت شفاهی گزارشی را ارائه کرد. در آن گزارش از عباراتی استفاده شد که برخی از دوستان احساس کردند که احترامی برای یک کاندیدا قائل شدهاند. به همین دلیل در داخل مجلس بدون توجه به اصل گزارش، برخیها شروع به سروصدا کردند و مجلس را به هم ریختند.”

جلالی با وارد دانستن تمام انتقادات به این کمیته و مجلس درخصوص عدم تهیه گزارش کوی دانشگاه اظهار کرد: “بنده در همان زمان در مصاحبهها انتقاد کردم و هنگامی که یکی از دوستان عضو کمیته به من گفت که خود گزارشی بنویسم تنها گفتم تمامی مستندات را برای این کار ندارم“.

در جریان حمله به کوی دانشگاه تهران در خرداد ۸۸ نیروهای لباس شخصی و پلیس به کوی دانشگاه تهران حمله کردند و طی آن شمار زیادی از دانشجویان مجروح شدند. گرچه آن زمان مسئولین جمهوری اسلامی ابتدا درگیری در کوی دانشگاه را انکار کردند، اما پس از چندی فیلمی در اینترنت منتشر شد که نشان می داد نیروهای نظامی، دانشجویان را بر کف زمین خوابانده و آنان را مورد ضرب و شتم قرار داده و تحقیر می کردند. پس از آن وزارت علوم با صدور بیانیه حوادث کوی را محکوم کرد.

علاوه بر ضرب و شتم دانشجویان در محوطه کوی دانشگاه، نیروهای امنیتی تعدادی زیادی از دانشجویان را به زیرزمین وزارت کشور منتقل کرده و برای ساعتها آنها را در آنجا مورد ضرب و شتم قرار دادند. در آن زمان تعدادی از دانشجویان آزاد شده کوی دانشگاه تهران به خبرنامه امیرکبیر اعلام کرده بودند که افراد لباس شخصی که به انواع سلاح های سرد و گرم مجهز بودند، پس از تخریب وحشیانه اتاق ها و وسایل دانشجویان، بیش از ۵۰ دانشجو را بازداشت و به زیر زمین ساختمان وزارت کشور منتقل کردند. یکی از دانشجویان دانشگاه تهران به خبرنامه امیرکبیر گفته بود: ” مهاجمان هیچ نیازی به پوشیدن چهره ها و پنهان کردن هویتشان نداشتند. انگار پشتشان خیلی محکم است. با همکاری و همراهی پلیس ضد شورش وارد کوی شدند و هر کاری که خواستند کردند.”

علاوه بر شهادت دانشجویان، تعدادی از نمایندگان مجلس هم نیز پس از چندی به ضرب و شتم دانشجویان در محوطه کوی دانشگاه، تخریب وسایل دانشجویان، و انتقال آنان به زیرزمین وزارت کشور و شکنجه آنان در آنجا اذعان کردند. اما طبق روال همیشگی با مهاجمین برخوردی صورت نگرفت.

بنابر اعتقاد بسیاری از فعالین سیاسی، برخلاف اعتراض ها به ضرب و شتم دانشجویان، تهاجم به کوی دانشگاه و دانشجویان با هماهنگی فرماندهی نیروهای پلیس و نظامی کشور بوده است، از این رو انتظار برخورد با مهاجمین را نمی توان داشت.

گفتنی است که در فهرست ۷۲ نفره جانباختگان حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ که توسط کمیته پیگیری میرحسین موسوی و مهدی کروبی منتشر شد اسامی هفت نفر به نامهای مصطفی غنیان، مبینا احترامی، ایمان نمازی، فاطمه براتی، محسن ایمانی، کامبیز شعاعی و کسری شرفی وجود داشت که گفته شد در این حمله کشته شده است.

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 12 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 12 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها

بوک مارک ها