نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 2194 از 5220 نخست ... 11941694209421442184219121922193219421952196219722042244229426943194 ... آخرین
نمایش نتایج: از 21,931 به 21,940 از 52199

موضوع: اخبار

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,699 بار در 26,713 ارسال
    عارف: من این مشکل را استخوان لای زخم ميدانم

امیدوارم تا قبل از انتخابات حصر موسوی و کروبی پايان يابد

گروه سياسي: محمدرضا عارف در نشستي با دانشجویان دانشگاه دولتی ارومیه گفت: امیدوارم تا حد امکان قبل از انتخابات مشکل حصر آقايان موسوی و کروبی حل شود هر دو این آقایان از مهرههای کلیدی كشور و نظام بودهاند.

محمد رضا عارف با بيان اينكه بنده خود را در اردوگاه اصلاح طلبان تعریف ميکنم و به عنوان کاندیدای این گروه به میدان آمدهام افزود: امیدوارم این مسئله (حصر دو كانديداي معترض انتخابات دوره گذشته) به صورت آبرومندانه حل شود. من این مشکل را استخوان لای زخم ميدانم رئیس جمهور مقتدر با رای بالا انتخاب شود ميتواند این مشکل را به راحتی حل کند.

معاون اول دولت اصلاحات در خصوص آیا اختلاف بین اصلاح طلبان وجود دارد یا نه نیز گفت: رقابت بین دو انسان همیشه وجود دارد در بین اصلاح طلبان نیز رقابت است البته با حفظ رفاقت، رقابت حرکت ایجاد ميکند اما معتقدم جریان های سیاسی باید هر چه زودتر به اجماع برسند امیدوارم هم اصلاح طلبان و هم جریان رقیب اصولگریان با اجماع برسند تا مردم از بین دو الی سه کاندید بتواند با حضوری پرشور رئیس جمهور بعدی را انتخاب کند.

وی در ادامه وقتی یکی از دانشجویان عنوان کرد در طول چهار سال گذشته اولین اصلاح طلبی هستید که در دانشگاه ارومیه حضور یافته است گفت: بنده برای دانشگاه ارومیه حق آب و گل دارم چون پایه اول این دانشگاه را در سال ۶۰ من بنا کرده ام وقتی در آن زمان که فضا امنیتی بود با یک جیب ژاندامری در جلو یکی از در عقب ماشینم برای آغاز طرح عمرانی دانشگاه نازلوی ارومیه بارها جاده سرو را طی کرده ام بنابراین چون حق آب و گل داشتم نمی توانستند مرا راه ندهند. عارف به سوالی در زمینه چرا ائتلاف سه گانه را نپذیرفتید آیا هاشمی و خاتمی در حال رایزنی برای معرفی کاندیدای خود هستند گفت: من عادت به تکذیب ندارم اما تمامی صحبت های شما را تکذیب ميکنم چرا که چنین بحث هایی اصلا صورت نگرفته متاسفانه بحث هایی نیز در خصوص رایزنی من با مهر علیزاده و دیگر آقایان ميشود که من همه این موارد را تکذیب ميکنم.

باید از دانشجویان ستاره دار عذرخواهی شود

در ادامه این دانشجو نامه یکی از دانشجویان که به دلیل اخراج شدن از دانشگاه به او حق اجازه ورود به جلسه را ندادند قرائت کرد متن این نامه در خصوص ستاره دار کردن دانشجویان بود. عارف در این خصوص گفت: متاسفم هر کس این تصمیم را گرفته که از ورود دانشجو به این جلسه خود داری کند یک عده از همکاران ما در برخی دانشگاه های کشور مسئولیت دارند سعه صدر برخورد با دانشجو را ندارند. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: این افراد یا در دوران دانشجویی سیاسی نبوده و فعالیت نکرده اند یا برای خود شیرینی این کارها را ميکنند دانشجویی به هر دلیل تعلیق شده باشد حق حضور در جمع دانشجویی را دارد. عارف ستاره دار کردن دانشجویان را مورد انتقاد قرار داد و گفت: بنده نیز معتقد به ستاره دار کردن دانشجویان هستم اما ستاره خدمت ما باید از تمامی دانشجویانی که ستاره دار شدن یا وقت آنها را به دلیل تعلیق گرفته ایم عذرخواهی کنیم.

وی اظهار داشت: متاسفانه در طول چهار سال گذشته تربیونها در دست یک جریان خاص بود و جریان دیگری نتوانستند از بیان کوچکترین نظر خود محروم بود حرف بزنند این جریان هم هر چی دلش خواست گفت باید اتفاقات سال ۸۸ به خصوص در دانشگاهها آسیب سناسی شود سهم تک تک افراد و گروهها مشخص شود نه برای مچ گیری بلکه برای اینکه دیگر تکرار نشود. برای انتخابات پرشور باید مسایل ۸۸ را کنار بگذاریم از آن عبور کنیم بعد از خرداد ۹۲ ميتوان حرف زد. وی در زمینه کاندیداتوری روحانی نیز گفت: هر فردی در خود شرایط رئیس جمهور شدن را ميبیند حق شرکت دارد.

وی بیان داشت: در جریان اصولگرا پرونده اختلاس سه هزار میلیاردی بیرون آمد حالا باید این مسئله به تمام جریان منتسب کرد نه ما حق نداریم این کار را کنیم یک شخصی گروهی خطایی کردند بنابراین من خواهش دارم ما سیاست حذف را اجرا ميکنیم خودزنی ميکنیم در محافل دانشجویی این مسایل مطرح نشود و آن را به جریان خاص نسبت ندهیم این کار را نکنیم چون کسی در کشور نمی ماند.

در این بین یکی از حاضران با بیان اینکه آقای عارف شما نظام را تهدید کردید و گفتید امیدواریم حصر آقایان موسوی و کروبی رفع شود سوال من این است برای برگزاری انتخابات پرشور به اینها نیاز نداریم و مطئمن باشید نظام هم به اینها نیاز ندارد خود شما هم از من بهتر ميدانید. عارف جواب داد: گفتید به انتخابات پرشور نیازنداریم سرمایه نظام مردم هستند ما همواره افتخارمان بعد از انقلاب حضور مردم در تمامی صحنه هاست چون مردم صاحبان اصلی نظام هستند انتخابات پرشور و حضور مردم ضروری است.

عارف در خصوص حکم حکومتی نیز گفت: قانون اساسی ما بهترین قانون اساسی است ظرفیت های زیادی دارد که تکرار نشده بدترین حالت موضع گیری است در قانون اساسی برای حل مشکل پیش بینی شده و ميگوید هرجا در کشور موضع گیری شد مقام معظم رهبری ميتواند دخالت کند هر جا مشکل داریم مجمع خبرگان رهبری را داریم اما اگر در برابر حکم حکومتی قرار بگیریم تمکین ميکنم.

وی گفت: در مورد آقايان خاتمی و هاشمی با توجه به نگاه اخلاقی و فرهنگی که به این آقایان به خصوص خاتمی دارم بلافاصله کنار می کشم. عارف افزود: کابینه من شایسته سالاری خواهد بود از هر فردی که شایسته تر باشد استفاده می کنم البته این حرف را همه می گویند اما من زمانی که ریاست دانشگاه را بر عهده داشتم معاون من یکی از افراد اصولگرا بود اما از بهترین معاونین من نیز به شمار می رفت لذا اعتقاد دارم عقلانیت حکم می کند از همه نیروها استفاده کنیم در این راستا شعاعی که می زنم نه به تنها اندازه تهران بلکه شعاع کار من همه کشور خواهد بود.

عارف عنوان کرد: باید کسی بیاید که رشد هشت درصدی را تضمین کند، سالی یک میلیون فرصت شغلی را ایجاکند تا نرخ بیکاری را تثبت کنیم چرا که نرخ بیکاری در کشور غیرمنطقی است من آمارهای رسمی را اعلام می کنم امروز نرخ بیکاری ۱۳ الی ۱۴ درصد است متاسفانه نرخ بیکاری دانشجویان و تحصیلکرده ها دو برابر است.

وی تاکید کرد: شما دانشجوها الان تنها دغدغه ای که دارید آینده شغلی است با این نرخ بیکاری چه امیدی می توان داشت متاسفانه امروز سرمایه های ملی و ارزشی به دلیل مشکلات اقتصادی را از دست می دهیم چرا که به جای توجه و نگاه به مرکز کشور به خارج توجه دارند کسی باید انتخاب شود که این مسایل را ساماندهی کرده و رشد اقتصادی را به هشت درصد برساند بتواند دغدغه خانواده ها که گرانی است را سامان بخشد.

وی اضافه کرد: در بحث هدفمند کردن یارانه مقرر شد بخشی از مشکلات اقشار آسیب پذیر حل شود در حالی که ۴۰ هزار تومان در جبیب ایرانی را رفت اما ۹۰ الی ۱۰۰ هزار تومان از جیب دیگرشان بیرون آوردید لذا بر این باورم به اتکای تجریه هشت ساله دولت اصلاحات و جمع بندی عملکردی که داریم این مشکلات را می توان سامان بخشید.

عارف اعلام کرد: در سال گذشته ۷۰۰ میلیارد دلار درآمد داشتیم مقایسه کنید با درآمد دولت اصلاحات لذا عرض کنم ما می توانیم بیشتر از این عمل کنیم اما باید باورمان باشد در چهارچوب قانون در چهارچوب ساختارها و برنامه عمل کنیم اگر این باورها را داشته باشیم به نظر می رسد به اتکای خداوند این مسایل را می توانیم حل کینم.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

ذوالنور: احمدینژاد زوری ندارد که مشکل ایجاد کند

مشائی یک درصد هم امکان تأئید صلاحیت ندارد

گروه سياسي: مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفته محمود احمدینژاد «زوری» ندارد که مشکل ایجاد کند و اسفندیار رحیممشایی در انتخابات «به طور حتم رای» نمیآورد.

حجت الاسلام مجتبی ذوالنور٬ در مراسم تجلیل از مربیان عقیدتی سیاسی در جمع بسیجیان استان همدان گفت: امروز بازار بلوف باب شده که با افشا شدن آن هیچ مشکلی برای نظام و مردم ایجاد نخواهد شد و نظام قائل به شرع است. ذالنور در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا اصولگرایان به کاندیدای واحد خواهند رسید، اظهار کرد: این ویژگی که هر که صبح از خواب پا شده و احساس تکلیف کند که در انتخابات حضور یابد، باید از اصولگرایان گرفته شود.

وي با بیان اینکه امروز بازار خودنمایی داغ شده، افزود: امروز با ائتلافهای پنج نفره، سه نفره، جبهه پایداری، کاندیداهای مستقل و اصلاحطلبان عرصه انتخابات گسترده شده و این امر موجب نگرانی شده است. ذالنور به توصیه و رایزنی بزرگان جبهه اصولگرایی اشاره کرد و گفت: ما امیدواریم که آقایان اصولگرا با بصیرت، فهم و مروت به جایی برسند که با دست خود آنچه به دست آمده را خراب نکنند که در غیر این صورت نگرانی جدی است. وی به اشاره به نزدیکی انتخابات و احتمال تفرق و خطر در این خصوص بیان داشت: اگر ما وحدت داشته باشیم به طوری که یکی دو تا کاندیدا بیایند، مشکلی نداریم هرچند چشمانداز کنونی بنده این نیست که وحدتی حاصل شود.

* سپاه به نفع هیچ کاندیدایی وارد عرصه انتخابات نمیشود

وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه شنیده میشود سپاه از کاندیدایی حمایت خواهد کرد، ابراز داشت: من نه سخنگوی سپاه و نه مسئولیتی در سپاه دارم اما سپاه بنا ندارد تحت هیچ شرایطی به نفع کاندیدایی وارد میدان شود. ذالنور تصریح کرد: ممکن است سپاه مصادیق اصلح را اعلام کند و اما اینکه از فلان کاندیدا دفاع کند وجود نداشته و سپاه چنین بنایی ندارد. وی عرصه کنونی انتخابات را بسیار شکننده دانست و افزود: فاصله کاندیداها بسیار نزدیک است به طوری که اکنون در صحنه انتخابات برخی که ممکن است بازنده صحنه شوند دنبال فضاسازی هستند تا صحنه را به هم بریزند، بنابراین سپاه عملکردی نخواهد داشت که بهانه دست کسی بدهد.

* برخی از فتنهگران به دنبال گرفتن ماهی از آب گلآلود هستند

استاد حوزه و دانشگاه در خصوص اینکه آیا در انتخابات امسال نیز فتنهای مانند سال ۸۸ رخ خواهد داد، بیان داشت: از زمان سقوط سالوادور تاکنون حدود ۷۱ انقلاب نرم در دنیا اتفاق افتاده است که برخی از اینها موفق و برخی ناموفق بوده است، اما نکته جالب اینکه ۹۳ درصد این انقلابهای نرم با استفاده از بستر انتخابات ریاست جمهوری بوده است.
    وی خاطرنشان کرد: تنها انتخاباتی که زمینه فتنه دارد تا مملکت را مانند دو تیم رودرروی هم قرار داده و دو قطبی کند، انتخابات ریاست جمهوری است. ذالنور در ادامه سخنانش تأکید کرد: دشمنان ما مناسبترین بستر برای براندازی، تضعیف یا حاکم کردن جریان نزدیک به خودشان را جریان نرم و عرصه انتخابات میدانند که با تمام وجود وارد این عرصه خواهند شد. وی با بیان اینکه اگر از این دید نگاه کنیم که در انتخابات اسباب فتنهای وجود دارد یا نه، اضافه کرد: اسباب فتنه در انتخابات وجود دارد و آنهایی که با نظام فاصله دارند و همیشه توجهشان به بیگانگان بوده سعی خواهند کرد تا از چنین آب گلآلودی ماهی بگیرند. ذالنور اضافه کرد: در انتخابات آتی یا فتنهای شکل نمیگیرد یا به گستردگی فتنه ۸۸ نخواهد بود، اما نباید بگوئیم خبری نیست بلکه همیشه باید شرایط را سنجیده و بر اساس بدترین شرایط خود را آماده کنیم.

* مشائی یک درصد هم امکان تأئید صلاحیت ندارد
    وی در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا مشایی در صورت کاندیداتوری تأئید صلاحیت میشود، اظهار کرد: اگر شورای نگهبان بخواهد بر اساس اغماض نیز مشایی را تایید کند، بازهم بطور حتم رأی نمیآورد. استاد حوزه و دانشگاه در سپاه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه اگر مشائی رد شود احمدینژاد بد اخلاقی میکند یا نه، گفت: احتمال بداخلاقی از سوی رئیس دولت وجود دارد اما زوری ندارد که مشکلی ایجاد شود. وی در خصوص اینکه اگر رد صلاحیت شود غوغایی درست میشود یا خیر، اظهار کرد: این مورد امکان ندارد چون جریان انحرافی عمق و پایگاه اجتماعی ندارند و هیچ اتفاقی نمیافتد.

ذالنور با اشاره به اینکه اگر مشایی به هر دلیل تأئید شد جای رأی آوردن دارد یا ندارد، بیان داشت: دولت بر آن است که مشائی رئیس جمهور شود و از طرفی در سفرهای استانی همیشه در کادر دوربین در کنار رئیس جمهور است در حالی که مشایی دیگر کارهای نیست. وی گفت: اگر یک هزارم درصد مشایی جزو کاندیداها قرار بگیرد احتمال رأی ندارد چرا که فاقد ساز و کار است و بر این اساس دولت باید پای کار بیاید که دولت هم هرچه سریع عمل کند، کنتورشان شماره منفی خواهد انداخت.

جانشین سابق نمایندگی ولی فقیه در سپاه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ادعای برخی سیاسیون مبنی بر وجود سند افشاگری اظهار کرد: امروز بازار بلوف باب شده که با افشا شدن آن هیچ مشکلی برای نظام و مردم ایجاد نخواهد شد و نظام قائل به شرع است. در پایان این مراسم از مربیان عقیدتی ـ سیاسی هادیان سیاسی و بسیجیان اهل قلم تجلیل شد.

عضو فعال
    تشکر شده 2,285 بار در 558 ارسال
    رویترز: اشتون و جلیلی 25 اردیبهشت در استانبول دیدار میکنند

دبیر شورای عالی امنیت ملی و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز 15 می در استانبول ترکیه دیدار میکنند.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920212000830

عضو فعال مات آواتار ها
    تشکر شده 13,899 بار در 4,563 ارسال
    پیشنهاد جدید یک مقام صهیونیست برای معامله هستهای با ایران
    بحث بر سر ماهیت پیشنهادهای هستهای غرب به ایران و شکل احتمالی یک توافق میان دو طرف، موضوعی است که همواره درباره مذاکرات هستهای ایران مطرح بوده است. در این باره، یک مقام ارشد سابق رژیم صهیونیستی، به تازگی از طرحی سخن گفته که بنا بر آن، میتوان چشمانداز توافق با ایران را روشنتر کرد؛ وی از ضرورت یک توافق عمده در این زمینه سخن گفته است.

بحث بر سر ماهیت پیشنهادهای هستهای غرب به ایران و شکل احتمالی یک توافق میان دو طرف، موضوعی است که همواره درباره مذاکرات هستهای ایران مطرح بوده است. در این باره، یک مقام ارشد سابق رژیم صهیونیستی، به تازگی از طرحی سخن گفته که بنا بر آن، میتوان چشمانداز توافق با ایران را روشنتر کرد؛ وی از ضرورت یک توافق عمده در این زمینه سخن گفته است.

به گزارش «تابناک»، آموس یالدین، رئیس سابق اطلاعات نیروهای مسلح رژیم صهیونیستی گفته، غرب در راهبرد هستهای خود نسبت به ایران مرتکب اشتباه شده، زیرا به جای ارائه پیشنهاد توافقی گسترده و مشتمل بر از میان برداشتن تحریمها، پیشنهادی محدود و کوچک به ایران داده است.

به نوشته سایت «المانیتور»، یالدین که اکنون مدیر یک اندیشکده در دانشگاه تل آویو است، همچنین گفته، ایران تاکنون دو بار از خط قرمزهایی که توسط بنیامین نتانیاهو کشیده شده گذشته و بنا بر آن نتیجهگیری کرده عاقلانهتر آن است که چنین محدودیتها و خط قرمزهایی از سوی مقامات اعلام نشود.

وی همچنین گفته، گمان میکرده پس از انتخاب دوباره اوباما، به جای ارائه پیشنهاد «کوچک در برابر کوچک» (ارائه امتیازات اندک در برابر مابهازاهای محدود)، یک پیشنهاد «بزرگ در برابر بزرگ» به ایران داده خواهد شد.

با این حال، به جای ارائه یک پیشنهاد گسترده، ایالات متحده و شرکای مذاکراتی این کشور تنها اعلام کردند، حاضرند تحریمهای وضع شده بر صادرات فلزات قیمتی و مواد پتروشیمی را از میان بردارند. در مقابل، از ایران خواسته شد، فعالیت تأسیسات «فردو» را تعلیق و غنی سازی اورانیوم در سطح ۲۰ درصد را نیز متوقف کند.

اما یالدین دیدگاه دیگری در این زمینه دارد. وی میگوید: در صورتی که ایران غنی سازی ۲۰ درصدی را متوقف کرده و ذخیره اورانیوم خود در سطح مذکور را نیز از کشور خارج کند، باید حق غنی سازی این کشور به رسمیت شناخته شود.

به گفته وی، چنین پیشنهادی باید پیش از اینها به ایران داده میشد؛ اما باید بازه زمانی برای پاسخ به آن محدود و مشخص باشد تا ایران نتواند از زمان آن برای پیشبرد برنامههای خود بهره گیرد.

در عین حال، یالدین درباره ادعاهای موجود درباره گذشتن ایران از خط قرمز هستهای نیز اظهارنظر کرده و گفته، سازمانهای اطلاعاتی آمریکا و رژیم اسرائیل میتوانند در صورت رسیدن ایران به آستانه ساخت سلاح هستهای، از این موضوع خبردار شوند. وی مدعی شده، هماکنون ایران نزدیک چهار تا شش ماه تا رسیدن به چنین آستانهای فاصله دارد و اگر این فاصله به یک ماه برسد، خطرناک خواهد شد.

به هر حال، این پیشنهاد در حالی از سوی این مقام سابق رژیم صهیونیستی مطرح میشود که موضع رسمی این رژیم و همچنین کشورهای غربی در قبال برنامه هستهای ایران، به شدت با این رویکرد در تضاد بوده است. از سوی دیگر، این اظهارات تنها جنبهای کلی از یک پیشنهاد را مطرح میکند و مشخص نیست، با وارد شدن موضوع به بعد عملی و کارشناسی، این طرح تا چه میزان قابلیت تحقق داشته باشد!

با وجود این، اظهارات یاد شده و همچنین برخی دیگر از موضعگیریهای مشابه مقامات اسرائیلی، نشان میدهد که مخالفتهایی جدی نیز در درون این رژیم با مواضع نتانیاهو وجود دارد و همه مقامات این رژیم، موضوع ایران را از یک دریچه مورد توجه قرار نمیدهند.
    الماس را جز در قعر زمین نمیتوان یافت و حقایق را جز در اعماق فکر نمی توان کشف کرد.(ویکتور هوگو)
    اگر می خواهی بنده کسی نشی بنده هیچ چیز مشو.(ژاک دوال)
    اعتماد به نفس را از شیر بیاموزید اوبا خودش یکدل است و هرگز تضاد در او راه ندارد.

به اتهام تحریک مردم به اغتشاش
    اعضای شورای شهر صفاشهر بازداشت شدند

اعضای شورای شهر صفاشهر در استان فارس به علت دخالت و تحریک مردم و حمله ۷۰۰ نفر از مردم منطقه به معدن دهبید بازداشت و روانه زندان شدند.

به گزارش ایسنا سایت های مختلف خبری با اعلام این خبر نوشتند: «در حادثه حمله به معدن سنگ دهبید بیش از دهها میلیارد تومان به تجهیزات و تاسیسات متعلق به بخش خصوصی خسارت وارد شد.

در این حمله صدها نفر بدون توجه به اخطارها و هشدارهای ماموران نیروی انتظامی و نظارتی وارد محوطه کارگاهی این معدن شدند و بعد از تخریب اماکن و ساختمانهای محوطه اقدام به تخریب معدن و تجهیزات و ماشینآلات سنگین و با ارزش مستقر در آن کردند و بسیاری از آن را به آتش کشیدند و مدیران و کارگران مستقر در معدن را مورد ضرب و شتم قرار دادند که با کمک نیروی انتظامی چند نفر از مرگ حتمی نجات یافتند.

در بررسی نهادهای نظارتی و انتظامی، نقش اعضای شورای شهر صفاشهر در تحریک مردم با انتشار بیانیه و اطلاعیه دعوت به تجمع و اعتراض، احراز شد و به دستور مراجع قضایی اعضای شورای شهر بازداشت شده و برای بازجویی و رسیدگی و بررسی بیشتر در زندان به سر میبرند.»

عضو فعال مات آواتار ها
    تشکر شده 13,899 بار در 4,563 ارسال
    مایکل مان: دیدار اشتون و جلیلی در استانبول دوجانبه خواهد بود

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد نشست 25 اردیبهشت جلیلی و اشتون در استانبول دو جانبه خواهد بود و نمایندگان 1+5 حضور نخواهند داشت.

«مایکل مان» سخنگوی «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفتوگو با خبرگزاری فارس خبر داد که نشست روز 25 اردیبهشت «سعید جلیلی» دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران و اشتون به صورت دوجانبه بوده و نمایندگان گروه 1+5 در این نشست حضور ندارند.

وی از آماده شدن پاسخ کشورهای 1+5 به پیشنهاد مطرح شده توسط ایران در نشست آلماتی 2 اظهار بیاطلاعی کرد و گفت این موضوع در نشست دوجانبه جلیلی و اشتون مشخص خواهد شد.

رویترز: نشست استانبول سرنوشت مذاکرات را مشخص میکند

خبرگزاری رویترز عصر پنجشنبه طی خبری اعلام کرد که نشست جلیلی و اشتون قرار است که روز 15 ماه می در استانبول ترکیه برگزار شود.

این خبرگزاری به نقل از دیپلماتهای غربی اعلام کرد که مذاکرات میان اشتون و جلیلی برای تصمیمگیری درباره امکان ادامه مذاکرات ایران و 1+5 و زمان و مکان مذاکرات جدید بسیار مهم خواهد بود.

مذاکرات کشورهای 1+5 با ایران برای حل آنچه کشورهای غربی به آن «نگرانیها از برنامه هستهای تهران» میگویند، انجام میشوند.

آخرین دور مذاکرات ایران و 1+5 اواسط فروردین در آلماتی برگزار شد

ایران و کشورهای 1+5 در آخرین مذاکراتی که در این راستا برگزار کردهاند روزهای 8 و 9 اسفند در شهر آلماتی پایتخت قزاقستان و در روزهای 16 و 17 فروردین مجدداً در همین شهر دو بار با یکدیگر دیدار کردند.

طرفین پیش از این هم در چند مذاکره دیگر با یکدیگر برای رفع اختلافات در این باره به گفتوگو نشسته بودند

ایران و کشورهای 1+5 از سال 1387 تاکنون 3 دور مذاکره در ژنو، 2 دور در استانبول، یک دور در بغداد، یک دور در مسکو برگزار کردهاند.

مذاکرات ژنو 1، 2 و 3 به ترتیب در تیرماه 1387، مهرماه 1388 و آذرماه 1389 برگزار شدند. استانبول در بهمنماه سال 1389 و پس از آن در 26 فروردینماه سال 1391 میزبان 2 دور بعدی این مذاکرات بود.

بغددا در سوم و چهارم خرداد ماه سال 1391 میزبان بعدی این مذاکرات بود و پس از آن دو دور مذاکره به ترتیب در تاریخهای 29 و 30 خرداد ماه در مسکو برگزار شدند.

آمریکا، رژیم اسرائیل و برخی از متحدان آنان، ایران را به دنبال کردن اهداف نظامی در برنامه انرژی هسته‎ای‎اش متهم میکنند.

واشنگتن و اتحادیه اروپا، این ادعاها را بهانه‎ای برای تحمیل تحریم‎های غیرقانونی علیه تهران قرار داده‎اند.

جمهوری اسلامی ایران با رد تمامی اتهامات مطرح شده در این خصوص، اعلام کرده که به عنوان یکی از امضا کنندگان پیمان منع گسترش تسلیحات هسته‎ای (ان پی تی) و یکی از اعضای آژانس بین‎المللی انرژی اتمی، حق استفاده صلح‎آمیز از فن‎آوری هسته‎ای را برای خود محفوظ می‎داند.

علاوه بر این، آژانس بین‎المللی انرژی اتمی تا کنون در چندین بازرسی که از تاسیسات هسته‎ای ایران به عمل آورده هرگز مدرکی دال بر انحراف برنامه هستهای این کشور به سمت مقاصد غیرصلحآمیز نیافته است.

این در حالی است که اسرائیل تنها دارنده تسلیحات اتمی در خاورمیانه بوده و تا کنون نیز از امضای پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی امتناع میورزد.

انتهای پیام/ص

©2013 Fars News Agency. All Rights Reserved
    الماس را جز در قعر زمین نمیتوان یافت و حقایق را جز در اعماق فکر نمی توان کشف کرد.(ویکتور هوگو)
    اگر می خواهی بنده کسی نشی بنده هیچ چیز مشو.(ژاک دوال)
    اعتماد به نفس را از شیر بیاموزید اوبا خودش یکدل است و هرگز تضاد در او راه ندارد.

عضو فعال
    تشکر شده 30,535 بار در 9,530 ارسال
    رئیس قوه قضائیه:
    ما اول مسلمان و بعد ایرانی هستیم
    رئیس قوه قضائیه با انتقاد از مطرح شدن اینکه با کنار گذاشتن اسلام پیشرفت می کنیم گفت: این ادعا صحیح نیست زیرا ما اول مسلمان هستیم و بعد ایرانی و ایران با اسلامیت درخشان شده است
    .
    كسى كه عقل ندارد، ادب ندارد و كسى كه همّت ندارد، جوانمردى ندارد و كسى كه دین ندارد، حیا ندارد.

عضو فعال نادری آواتار ها
    تشکر شده 1,590 بار در 450 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ایرج اکبری نمایش پست ها
    رئیس قوه قضائیه:
    ما اول مسلمان و بعد ایرانی هستیم
    رئیس قوه قضائیه با انتقاد از مطرح شدن اینکه با کنار گذاشتن اسلام پیشرفت می کنیم گفت: این ادعا صحیح نیست زیرا ما اول مسلمان هستیم و بعد ایرانی و ایران با اسلامیت درخشان شده است
    .
    رییس قوه قضاییه راست میگه اول اونها عرب بودند و مسلمان شده اند ولی سایر ایرانی ها از 10هزار سال پیش ایرانی بودیم بعد مسلمان شدیم.رحیم مشایی درست میگوید و سایرین چون عرب بودندوبعد مسلمون شدند وآمدند ایران ایرانی شدند که در واقع عرب مسلمان ایرانی نما هستند .ولی اول ما ایرانی بودیم وبعد اسلام آمده به ایران واعراب مسلمان ایرانی نمابا سوءاستفاده ای که این عربهای ملخ خور از ما ایرانی ها آریایی که پیرو تعالیم زرتشت بودیم وایت تعالیم مبتنی بر پندار نیک گفتار نیک و کردار نیک است ما ایرانی ها را با پندار زشت وگفتار زشت وکردار زشتشون تسخیر کردند چون ما نمیتونستیم کردار زشت وپندار زشت وگفتار زشت داشته باشیم ولی اعراب تو ذاتشون زشتی و پلیدیهست وآنها نمیتوانند کردار و گفتار وپندار نیک داشته باشند.واگر نه که رحیم مشایی در مورد ایرانی های راستین درست میگویند که اول ایرانی بودیم بعدمسلمان شدیم.
    زشیر شتر خوردن و سوسمار عرب را به جایی رساندست کار
    که تاج کیانی کند آرزو تفو بر توای چرخ گردون تفو
    ویرایش توسط نادری : 2013/05/03 در ساعت 11:43

عضو فعال مخبرالدوله آواتار ها
    تشکر شده 17,307 بار در 4,846 ارسال
    کد خبر: ۱۴۸۴۲۷
    ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۹

دیپلمات های عربی با اعلام اینکه «اخضر الابراهیمی» هفته آینده از سمت خود به عنوان نماینده سازمان ملل در سوریه استعفا می دهد، از احتمال انتخاب «بیل کلینتون» به این سمت خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اینترنتی «النشره»، دیپلمات های عربی به تلویزیون «المستقبل» اعلام کردند، اخضر الابراهیمی هفته آینده استعفای خود را تقدیم «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل می کند.

این منابع افزودند: برخی گرایش های سیاسی خواستار انتخاب بیل کلینتون، رئیس جمهور پیشین آمریکا به جانشینی الابراهیمی در سمت نماینده سازمان ملل در امور سوریه هستند.

طبق گفته دیپلمات های عربی، الابراهیمی تمایل دارد به فعالیت خود به عنوان مشاور دبیر کل سازمان ملل ادامه دهد.

مردم میپرسند که ا.ن را چه کسانی حمایت میکنند؟؟؟

عضو فعال
    تشکر شده 30,535 بار در 9,530 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط مخبرالدوله نمایش پست ها
    کد خبر: ۱۴۸۴۲۷
    ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۹

دیپلمات های عربی با اعلام اینکه «اخضر الابراهیمی» هفته آینده از سمت خود به عنوان نماینده سازمان ملل در سوریه استعفا می دهد، از احتمال انتخاب «بیل کلینتون» به این سمت خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اینترنتی «النشره»، دیپلمات های عربی به تلویزیون «المستقبل» اعلام کردند، اخضر الابراهیمی هفته آینده استعفای خود را تقدیم «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل می کند.

این منابع افزودند: برخی گرایش های سیاسی خواستار انتخاب بیل کلینتون، رئیس جمهور پیشین آمریکا به جانشینی الابراهیمی در سمت نماینده سازمان ملل در امور سوریه هستند.

طبق گفته دیپلمات های عربی، الابراهیمی تمایل دارد به فعالیت خود به عنوان مشاور دبیر کل سازمان ملل ادامه دهد.
    با سلام استفای اخصر الابراهیمی در آینده نزدیک ممکنه زخ دهد ولی انتخاب بیل کلینتون چگونه می خواهد موضوع سوریه را حل کند به عنوان یک داور بیطرف و سازمان ملل چگونه می خواهد این حکم را قبول کند موضوع مهمی پشت پرده می باشد که در آینده کاملا آشکار می شود با تشکر
    كسى كه عقل ندارد، ادب ندارد و كسى كه همّت ندارد، جوانمردى ندارد و كسى كه دین ندارد، حیا ندارد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 62 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 62 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها