نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 2249 از 4620 نخست ... 12491749214921992239224622472248224922502251225222592299234927493249 ... آخرین
نمایش نتایج: از 22,481 به 22,490 از 46197

موضوع: اخبار

عضو عادی bidemajnon آواتار ها
    تشکر شده 398 بار در 86 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط وحید 20 نمایش پست ها
    احمدینژاد در بازی خداحافظی دایی، مهدویکیا و باقری به میدان میرود

فارس - رئیسجمهور به علی کفاشیان پیشنهاد داد که بازی خداحافظی برای مهدویکیا، دایی و باقری برگزار شود و خودش هم در این بازی به میدان میرود.

حمید سجادی در جمع خبرنگاران اعلام کرد: رئیس جمهور به علی کفاشیان پیشنهاد کرد بازی خداحافظی برای مهدی مهدویکیا، علی دایی، کریم باقری و خداداد عزیزی و در کل بازیکنان جام جهانی 98 برگزار شود و این تیم مقابل تیم کنونی تیم ایران به میدان برود و خود احمدینژاد هم در این بازی بازی کند.

وی ادامه داد: این مسابقه برای پاسداری از ارزشهای قهرمانان برگزار میشود.
    شایدم بازی خداحافظی احمدی نژاد هست و دائی و اینا بهونه هستن
    به سلامت خانواده می اندیشم

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید bidemajnon از ایشان تشکر کرده است:

far

عضو عادی
    تشکر شده 162 بار در 45 ارسال
    درود دوستان
    از یک منبع مطمئن شنیدم دکتر عارف به نفع دکتر روحانی کناه گیری کرد
    برای پیروزی دکتر روحانی تلاش و دعا میکنیم

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید far از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال hector آواتار ها
    تشکر شده 11,612 بار در 1,727 ارسال
    حدادعادل از کاندیداتوری انصراف داد
    فرارو- غلامعلی حدادعادل، ضمن انصراف از کاندیداتوری انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری از مردم عزیز ایران اسلامی خواست با رعایت معیارهای مورد نظر رهبری معظم انقلاب به کسانی رأی دهند که از گفتمان انقلاب اسلامی و ارزشهای مورد نظر امام و رهبری حمایت کنند.

به گزارش فرارو، غلامعلی حداد عادل عضو ائتلاف پیشرفت اصولگرایان با انتشار بیانیه ای انصراف خود را از رقابت انتخاباتی اعلام کرد.

ائتلاف پیشرفت اصولگرایان با حضور محمد باقر قالیباف، علی اکبر ولایتی و حداد عادل تشکیل شد. این سه کاندیدا تعهد داده بودند که یکی از ان ها در عرصه انتخابات باقی بماند. معیار انتخاب ان یک نفر نیز مقبولیت در نظرسنجی های معتبر بود.

اکنون چهار روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری، حداد عادل، از رقابت کناره گیری کرده است وی دربخشی از بیانیه خود آورده است بر عهد خود استوار مانده است.

نظر سنجی های انتخاباتی حکایت از آن دارد محمد باقر قالیباف در صدر قرار دارد. به این ترتیب باید دید که آیا علی اکبر ولایتی نیز از ادامه رقابل کناره گیری خواهد کرد و یا خیر.

متن بیانیه حداد عادل به شرح ذیل است:
    بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه انصراف دکتر حداد عادل از نامزدی انتخابات ریاست جمهوری

ملت شریف ایران

در روزهای حساس و سرنوشت ساز یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری توجه شما مردم عزیز را به نکات زیر جلب میکنم:

1- اینجانب که از سال 1341 با کاروان نهضت امام خمینی(ره) همراه بوده و از بهمن 1357 تا کنون در صحنههای انقلاب و مسئولیتهای مهم و سنگین اجرایی و قانونگزاری حضور داشتهام ، روش و بینش «اصولگرایی» را در عرصه سیاست با تعالیم اسلام و قرآن و آرمانهای امام راحل و اهداف انقلاب اسلامی و منافع و مصالح کشور منطبق و موافق میدانم و خود را اصولگرا میشناسم و به این صفت افتخار میکنم.

2- پیروزی اصولگرایان را در انتخابات ریاست جمهوری هدف اصلی خود میدانم و معتقدم با استمرار اصولگرایان حقیقی میتوان آرامش و امنیت و عقلانیت را که لازمه ایجاد حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی است بر کشور حاکم کرد و بر این اساس خود را موظف میدانم از هر اقدامی که با واسطه یا بی واسطه به شکست اصولگرایی در این انتخابات منجر شود پرهیز کنم.

3- شرکت اینجانب در ائتلافی که به«ائتلاف سه گانه» یا «ائتلاف پیشرفت» موسوم شد دقیقاٌ برای آن بود که نامزدهای اصولگرا در رقابت با یکدیگر سبب شکست اصولگرایان نشوند. ما با هم برای تلاش در راه پیروزی اصولگرایان عهد و پیمان بستهبودیم و من دقیقاً بر آن عهد و پیمان استوار مانده ام.

4- با نزدیک شدن به ایام ثبت نام نامزدها و حوادثی که در آخرین ساعت روز آخر ثبت نام روی داد و نگرانیهایی از باب تکرار حوادث تلخ سالهای گذشته بهویژه فتنهی سال 88 را پدید آورد لازم دیدیم منتظر مشخص شدن آرایش سیاسی نامزدها بمانیم و پس از آن به مصلحت دیدیم که با شرکت در تبلیغات انتخاباتی و خصوصا با استفاده از فرصتهای صدا و سیما و مناظرهها، دیدگاهها و برنامههای خود را به اطلاع ملت برسانیم. اینجانب تصمیم گرفتم مواضع خود را در مناظرهها و برنامههای صداو سیما به روشنی و صراحت اعلام نمایم و حتی در این مناظره ها از بیان نقد نسبت به مواضع بعضی از نامزدهای اصولگرا نیز دریغ نورزم.

5- اینجانب در سخنان خود در چند ماه گذشته و بهویژه در هفته های اخیر ضمن تأکید مکرر بر اینکه مشکل عمده ی امروز مردم مشکل اقتصادی است و وظیفه ی اول دولت آینده حل این مشکل میباشد، همواره کوشیدم تا از دادن وعدههای فریبنده و غیر عملی که تنها به قصد جلب رای مردم داده میشود خود داری کنم. سعی کردم از سیاه نمایی و نادیده گرفتن دستاوردهای انقلاب و خدمات دولتها بپرهیزم و موجب یأس و ناامیدی مردم نشوم. کوشیدم تا سخنی بر خلاف مصالح کشور و امنیت ملی بر زبان نیاورم و دل دشمنان انقلاب را شاد نکنم. تلاش کردم آرمانهای امام راحل(ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری را که از دل و جان به آنها اعتقاد دارم فراموش نکنم. امیدوارم در آنچه گفتهام توانسته باشم رضای خداوند و رضایت مردم را جلب کرده باشم.

6- اکنون بر پایه ی این مقدمات، امروز دوشنبه 20 خردادماه 1392 با در نظر گرفتن واقعیتهای پیش رو در صحنهی انتخابات و با توجه به نیت و انگیزهای که از آغاز حضور در ائتلاف داشتهام به عهد خود وفا میکنم و انصراف خود را از نامزدی انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران اعلام مینمایم تا به سهم خود به پیروزی اصولگرایی در این انتخابات کمک کرده باشم. امیدوارم سایر نامزدهای اصولگرا نیز در این لحظهی خطیر و حساس به وظیفهی خود عمل کنند برادرانه و مشفقانه توصیه میکنم مردم عزیز با تصمیم درست خویش کاری کنند که یا اصولگرایان در مرحله اول انتخابات پیروز شوند و یا چنان شود که در صورت کشیده شدن انتخابات به مرحلهی دوم، رقابت میان دو اصولگرا باشد.

7- با انصراف خود از مردم عزیز میخواهم معیارهای مورد نظر رهبری معظم انقلاب را در رای دادن به نامزدها دقیقا رعایت کنند و به کسانی رأی دهند که به مبانی جمهوری اسلامی معتقد بوده و شجاع و بانشاط و توانمند باشند و از گفتمان انقلاب اسلامی و ارزشهای مورد نظر امام و رهبری حمایت کنند و پاسدار خون شهیدان و فداکاریهای ایثارگران عزیز و خانواده معظم شهدا باشند تا درخشش انقلاب اسلامی در فضای ظالمانه و ظلمانی نظام سلطهی جهانی روز به روز افزونتر گردد.

8- وظیفهی خود میدانم از عموم برادران و خواهرانی که در سراسر کشور در ستادهای انتخاباتی اینجانب صمیمانه و صادقانه تلاش کردهاند و یا در اجرای برنامههای صدا و سیما مرا یاری نمودهاند سپاسگزاری کنم. از اینکه نمیتوانم با هیچ زبان و قلمی از عهدهی شکر محبتهای آنان برایم از همگان پوزش میخواهم.

9- وظیفه دارم از شورای محترم نگهبان که اینجانب را واجد صلاحیت نامزدی انتخابات ریاست جمهوری تشخیص دادهاند تشکر کنم. همچنین موظفم ازصدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران که فضای مناسبی برای بیان دیدگاهها و برنامههای نامزدها بوجود آورده سپاسگزاری نمایم. از عموم نمایندگان رسانهها، چه رسانههای مکتوب و چه رسانههای مجازی که در ایام انتخابات با انتشار اخبار مربوط به این جانب اطلاع رسانی مفید و سازنده کردهاند نیز تشکر میکنم.

10- امیدوارم ملت مسلمان و با بصیرت و شجاع و انقلابی ایران با حضور پرشور و باشکوه در انتخابات جمعه 24 خردادماه 1392 حماسهی سیاسی ایجاد کنند و با برگزاری یک «انتخابات خوب » به یک «انتخاب خوب» دست یابند و زمینه را برای خلق «حماسه اقتصادی» با مدیریت دولت آینده و وحدت و همت ملت فراهم سازند. امیدوارم حاصل همهی تلاشها و نتیجه ی انتخاب همگان به خیر و صلاح کشور باشد و مایه عزت و ارجمندی بیشتر ملت ایران و تضمین کنندهی دوام و بقای استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی گردد.

والعاقبه للمتقین
    غلامعلی حداد عادل

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید hector از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مخبرالدوله آواتار ها
    تشکر شده 17,298 بار در 4,846 ارسال
    ستاد زندهباد بهار اعلام کرد: ایجاد حمام صحرایی در نماز جمعه! / جلیلی نماینده دولت نیست

جامعه > شهری - مهر نوشت:
    کاندیداهای لیست زنده باد بهار و حامیان احمدی نژاد و مشایی دیدگاههای خود را در مدیریت تهران اعلام کردند که یکی از این دیدگاهها تقویت موسیقی در پایتخت بود.

مردم میپرسند که ا.ن را چه کسانی حمایت میکنند؟؟؟

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید مخبرالدوله از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال پاسال آواتار ها
    تشکر شده 680 بار در 235 ارسال
    در سخنرانی آقای روحانی در تبریز ساعت 18و30 در سالن پور شریف با درود بر هاشمی زندهباد خاتمی آقای روحانی شور وهیجان را بیشتر کرده بود وبا تشویق وشعار روحانی حمایتت میکنیم حضار قرار گرفت ودر آخر باسرود ای ایران سخنرانی پایان یافت به امید پیروزی تدبیر وامید
    در مزار آباد شهر بی طپش وای جغدی هم نمیاید به گوش

10. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید پاسال از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی مهدی999 آواتار ها
    تشکر شده 856 بار در 173 ارسال
    خب جناب دکتر عارف هم که به نفع آقای روحانی کنار کشیدند.حالا میتونیم بیشتر امیدوار بشیم به ریاست جمهوری اقای روحانی و معاون اولی عارف.مهمتر از همه بازگشت سازمان مدیریت برنامه و بودجه.
    زندگی تاس خوب اوردن نیست تاس بد را خوب بازی کردن است.

12. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید مهدی999 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۵۶) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 101,758 بار در 22,975 ارسال
    ارتش سوریه حمایت بزرگی را از ایران و حزب الله دریافت می کند. حزب الله هزاران نیروی مسلح را در قالب واحدهای بسیار سازماندهی شده و بسیار مجهز به سوریه اعزام می کند. این موضوع می تواند به بشار اسد کمک کند.

وزیر امور استراتژیک اسرائیل گفت که اسد می تواند با کمک ایران و حزب الله پیروز شود.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه،"یوفال استاینیتز" که در جمع اعضای انجمن روزنامه نگاران خارجی سخن می گفت ادامه داد: چنین چیزی، امکان پذیر است. می تواند پیروز شود. معتقدم این موضوع عملی است.

وی افزود: در این مرحله از درگیری در سوریه، اگر مخالفان هیچ موفقیتی کسب نکند و حکومت دمشق در مقاومت و پایداری ادامه دهد و بتواند از ایران و حزب الله کمک دریافت کند می تواند در نهایت، در حکومت باقی بماند.

استاینیتز ادامه داد: ارتش سوریه حمایت بزرگی را از ایران و حزب الله دریافت می کند. حزب الله هزاران نیروی مسلح را در قالب واحدهای بسیار سازماندهی شده و بسیار مجهز به سوریه اعزام می کند. این موضوع می تواند به بشار اسد کمک کند.

این مقام ارشد اسرائیلی تاکید کرد: به سوریه و حکومت اسد می گویم. توجه کنید. به هیچ اقدام تحریک آمیزی در منطقه جولان یا علیه اسرائیل اجازه ندهید.

وی افزود: نمی خواهیم درگیر بحران سوریه شویم. ما را مجبور نکنید. ما را تحریک نکنید. درباره ما محاسبه غلط نکنید. اگر کسی فکر می کند که می تواند جنگ تحریک آمیزی در مرزهای ما راه بیاندازد اشتباه می کند.

این وزیر اسرائیلی تاکید کرد: این مهم است و اهمیت دارد که از توافقنامه های منع درگیری، آتش بس حفاظت شود و محترم شمرده شوند.

خبرگزاری فرانسه توصیف کرد: اسرائیل تاکنون از اتخاذ موضع شفاف و واضح درباره درگیری ها در سوریه که از دو سال پیش آغاز شده است خودداری می کند. با این حال تل آویو بارها دمشق را از هر گونه اقدامی برای کشیدن اسرائیل به نزاع سوریه هشدار داده بود.

سوریه از 2 سال پیش تاکنون با ناآرامی های خشونت آمیزی روبه رو است که هم اکنون به جنگ داخلی گسترده ای میان ارتش و مخالفان مسلح تبدیل شده است.

ایران مهمترین حامی منطقه ای حکومت بشار اسد است. به تازگی نیز سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان از مشارکت اعضای این مجموعه در صف ارتش سوریه علیه مخالفان مسلح خبر داده بود.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

14. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال farhad_p آواتار ها
    تشکر شده 4,176 بار در 874 ارسال
    خاتمی: رأی خود را به حسن روحانی خواهم داد

سید محمد خاتمی با صدور پیامی ضمن ستودن احساس مسؤولیت محمد رضا عارف و ارج نهادن بر تصمیم شجاعانه وی مبنی بر ترجیح مصالح کلی بر منافع شخصی و تلاش برای جلوگیری از تشتت آراء و پراکندگی نیروها، رسما از حسن روحانی اعلام حمایت کرد.

به گزارش انتخاب ؛ متن پیام خاتمی در حمایت از حسن روحانی و تشکر از محمد رضا عارف به این شرح است:

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، دست نیاز به درگاه آفریننده بی نیاز بلند می کنیم و از او می خواهیم که ملت شریف ایران را در این موقعیت خطیر و حساس به انتخابی رهنمون شود که خیر جامعه و کشور در آن است.

جناب آقای دکتر محمدرضا عارف، دانشمندی با باور استوار و بینش روشن که خلوص و شایستگی و توانمندی خود را در همه دوران خدمت و حضور پربرکتش در عرصه های علمی، سیاسی و مدیریتی نشان داده است، بی هیچ چشم داشت، به عنوان و مقام، در اثر احساس مسؤولیت در برابر خداوند و مردمی که خود را وامدار آنان می داند در ساحت انتخابات حضور مبارک یافت و صمیمانه از پایگاه بلند اصلاح طلبی به ترسیم موقعیت حساس کشور و بیان دردها و نیازهای مردم پرداخت و راه حل های عالمانه و مسؤولانه برای گشودن گره ها و خدمت به انقلاب و میهن ارائه داده تا بیش از پیش شایستگی خود را نشان دهد و اصلاح طلبی را در دوران فشارها و تنگناها به خوبی نمایندگی کند. و بالمال نیز با ترجیح مصالح کلی بر منافع شخصی و تلاش برای جلوگیری از تشتت آراء و تفرقه و پراکندگی نیروها ظرفیت ممتاز خود را نشان داد.

اینک در حالی که دیگر فرزند توانمند ملت جناب آقای دکتر حسن روحانی که اهل خیر و خدمت و اندیشه و تدبیر در صحنه است و مواضع استوار خود را که در مسیر خیر و نیاز و مطالبه مردم شریف است به خوبی اعلام کرده است، علاقمندان به کشور و سرنوشت آن و خواستاران تحول مثبت در عرصه حیات سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و بین المللی می توانند به انتخابی دست بزنند که به یاری خداوند جامعه را به سوی آینده بهتر رهنمون شود.

اینجانب با سپاس فراوان از برادر عزیزم جناب آقای دکتر عارف که بحمدالله موقعیت معنوی بالایی را نصیب خود کرده است و پیروز عرصه اخلاق و ادب و خیرخواهی و اصلاح طلبی است؛ به حکم وظیفه سنگینی که نسبت به کشور و سرنوشت ملت شریف دارم رأی خود را به برادر گرامی جناب آقای دکتر روحانی خواهم داد و از همگان به ویژه اصلاح طلبان و تحول خواهان و خواستاران عزت و سربلندی میهن و وفاداران به آرمانهای بلند و مطالبات روشن ملت می خواهم که با هوشیاری وظیفه مهم خود را در این انتخابات به جا آورند و حضور جناب آقای دکتر روحانی را فرصتی مناسب برای رسیدن به خواست ها و مطالبات خود بدانند؛ باشد که لطف حضرت پروردگار مددکارمان باشد و شاهد نیک بختی ایران و ایرانی باشیم.
    گاهی گمان نمی کنیو میشود .گاهی نمی شود که نمی شود

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید farhad_p از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال farhad_p آواتار ها
    تشکر شده 4,176 بار در 874 ارسال
    حمايت رسمي هاشمي از روحاني

پس از سيد محمد خاتمي، آيت الله اکبر هاشمي رفسنجاني نيز از نامزدي حسن روحاني در انتخابات ر ياست جمهوري يازدهم حمايت کرد.
    خبرآنلاين در ادامه نوشت: رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در جمع جوانان فعال سياسي اصلاح طلب و اصولگرا و اعضاي ستادهاي انتخاباتي خود، اظهار داشت که همان ابتدا در مجمع تشخيص بحثمان اين بود که آقاي ناطق نوري نامزد شوند اما ايشان گفت نميآيم. سپس به آقاي روحاني پيشنهاد داديم که نامزد شود و او گفت اگر شرايط خوب باشد و از من حمايت کنيد مي​آيم.
    به گفته هاشمي، روحاني براي ثبت نام در انتخابات از او نظرخواهي مي کند و رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام به او توصيه مي کند که قبل از ثبت نام با رهبر معظم انقلاب مشورت کند. توصيه اي که روحاني به آن عمل مي کند.
    وي با اشاره به رخدادهايي در شوراي نگهبان که منجر به رد صلاحيتش شده بود، ادامه داد: پس از آن هم آقاي ناطق و هم بنده در نظر داشتيم که از آقاي روحاني حمايت کنيم.
    هاشمي رفسنجاني با تشکر از محمدرضا عارف به دليل انصرافش از نامزدي در اين انتخابات، اقدام وي را «جوانمردي» خواند که به وعده خود عمل کرده و به درخواست خاتمي لبيک گفته است.
    وي در اين ديدار رسما از نامزدي حسن روحاني حمايت کرد.
    گاهی گمان نمی کنیو میشود .گاهی نمی شود که نمی شود

ستاره‌دار (۵۶) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 101,758 بار در 22,975 ارسال
    غرویان: دولت احمدینژاد زاییده حلقه مصباح است/برخوردهای غیراخلاقی با طلاب در مؤسسه آیت الله مصباح

ماهنامه نسیم بیداری در گفت و گویی با محسن غرویان شاگرد سابق آیت الله مصباح نوشت:

کسانی وجود دارند که تحلیل شان این است که آیت الله مصباح یزدی شخصیتی هستند که بر اساس شناخت علمی و فرهنگی و شناخت نسبت به افکار، آقای احمدی نژاد را تأیید کردند، بنابراین تأییدات ایشان بر اساس شناخت هایی است که ایشان از افکار و اندیشه های آقای احمدی نژاد داشتند؛ بنابراین می توانیم دولت آقای احمدی نژاد را از این جهت، محصول حمایت های آیت الله مصباح یزدی بدانیم.

شاگردان آیت الله مصباح یزدی متفاوت هستند؛ برخی از این شاگردان، نماینده مجلس بودند، مثل آقای حسینی شاهرودی که نماینده شاهرود در مجلس بود و بعد به رحمت خدا رفت؛ خود آقای ابوترابی که الان نائب رئیس مجلس هستند، ایشان هم از شاگردان آیت الله مصباح یزدی در مؤسسه در راه حق هستند و جزو گروه ((ب)) هستند که ما جزو گروه ((ج)) بودیم؛ یعنی این ها یک گروه از ما جلو تر بودند؛ برخی از این شاگردان هم خیلی در کار سیاسی وارد نشدند و بیشتر در کارهای علمی و فرهنگی بودند، ولی کم و بیش افرادی از این شاگردان، وارد بحث های سیاسی و فعالیت های سیاسی شدند.

تأثیر گذاری بیشتر از جانب جریان آیت الله مصباح یزدی، از همین انتخاب آقای احمدی نژاد در سال 84 به بعد شروع شد.

آیت الله مصباح یزدی، مثل مقام معظم رهبری یا مثل شهید بهشتی و آیت الله هاشمی رفسنجانی، وارد متن کارهای نظام و انقلاب نشدند و بیشتر به همان کارهای حوزوی و علمی پرداختند، اما کم کم، به خصوص از سال 84 به بعد، ایشان وارد این بحث های سیاسی شدند و حمایت های خیلی شدید و افراطی از آقای احمدی نژاد داشتند که می توان این دولت 8 ساله را منصوب به جریان آیت الله مصباح یزدی دانست.

امروزه شخصیت آیت الله مصباح یزدی بیشتر از آن که یک شخصیت علمی باشد، یک شخصیت سیاسی شده، چرا که آن حرکت علمی ایشان و جریان پیرامونی ایشان رنگ باخته و تحت الشعاع حرکت سیاسی قرار گرفته است.

{در واکنش به اظهارات محتشمی پور که تفکرات حلقه مصباح یزدی را همان تفکرات انجمن حجتیه خوانده بود} این موضوع را من خیلی و به این شکل کلی قبول ندارم. ببنید! خود انجمن حجتیه هم باید از جهات مختلف خود، تجزیه و تحلیل شود و بعد ببینیم این جریان آیت الله مصباح همان جریان انجمن حجتیه هست یا نه؛ این حرف که تفکر آیت الله مصباح یزدی و جریان او تفکر انجمن حجتیه است، به لحاظ آن جشن نیمه شعبانی مطرح می شود که امام خمینی(ره) در یک سالی گفته بودند، به دلایل خاصی، در نیمه شعبان جشن نگیرید، اما در مؤسسه در راه حق که آیت الله مصباح یزدی در آن بودند، جشن گرفتند و انجمن حجتیه هم روی جشن نیمه شعبان خیلی تأکید کرد و از آن جا، این بحث پیش آمد که مؤسسه در راه حق و آیت الله مصباح یزدی، همان مشی انجمن حجتیه را دارند؛ ولی باید توجه داشت که تفاوت هایی هم وجود دارد. مثلا انجمن حجتیه خیلی با فلسفه میانه ای ندارند، اما آیت الله مصباح یزدی با فلسفه معروف اند و بیشتر بحث های ایشان بحث فلسفی است. یعنی این ها تفاوت هاست؛ من این موضوع را به طور 100 درصد قبول ندارم که تفکر آیت الله مصباح، همان تفکر انجمن حجتیه است؛ یک مشترکاتی دارد و یک سری مختلفات و وجوه امتیازی؛ این را باید اهل اطلاع بنشینند و کاملا حلاجی و تحلیل کنند و آن وقت وجوه امتیاز و اشتراکش معلوم می شود. تفاوت دیگر این است که در خود انجمن حجتیه هم دو دستگی و بلکه چند دستگی وجود داشت؛ مثلا بعضی از افراد انجمن حجتیه، اصلا قائل به تشکیل حکومت دینی قبل از ظهور امام زمان(عج) نیستند و با اصل حکومت دینی و ولایت فقیه مخالفند و می گویند تشکیل حکومت اسلامی، کار امام زمان(عج) است، ولی آقای مصباح یزدی این طور نبودند و قائل به تشکیل حکومت دینی و اسلامی اند و این هم باز تفاوتی است.

{چند نمونه از شباهت های انجمن حجتیه با تفکر جریان آیت الله مصباح یزدی} خیلی تأکید روی سنت و نیز روی بی اعتنایی به رأی مردم و نظر مردم و این جور چیزها؛ می توان گفت این ها شباهت است.

{در پاسخ به اینکه جریان جدا شدن شما از آیت الله مصباح یزدی چیست؟} ایشان از نظر علمی، حق استادی به گردن بنده دارند، ولی سر این مسائل افراطی که در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) اتفاق افتاد، من دیگر نتوانستم در مسائل سیاسی و اجتماعی، با آن ها همکاری داشته باشم و استعفای خودم را نوشتم و استعفای مکتوب من هم آن جا موجود است. چون این ها وارد جریانات سیاسی شدند، مثل جریان بهم زدن سخنرانی آیت الله هاشمی رفسنجانی در حرم حضرت معصومه(س) در 15 خرداد سال 85؛ داستانش مفصل است؛ من در این جور کارها گفتم که نمی توانم با آن ها همکاری کنم و لذا همکاری خودم را با آن جا قطع کردم. یک کارهای خیلی شدید افراطی در آن جا انجام می شد؛ مثلا در زیرزمین مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، یک اتاقی بود که اتاق محکمه و اتاق تفتیش عقاید بود و آن جا برخوردهای خیلی غیر اخلاقی با افراد می کردند؛ برخوردها به خاطر مسائل سیاسی و اجتماعی بود که حالا من فعلا بنا ندارم آن ها را خیلی باز کنم و توضیح دهم؛ لذا دیگر از نظر سیاسی و اخلاقی من نتوانستم آن روش های تند و افراطی، و نیز بد اخلاقی های سیاسی و اجتماعی آنان را تحمل کنم، لذا ادامه همکاری ندادم و استعفا کردم.
    ویرایش توسط وحید 20 : 2013/06/12 در ساعت 13:32
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

19. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 10 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 10 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها

بوک مارک ها