نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 2271 از 5202 نخست ... 12711771217122212261226822692270227122722273227422812321237127713271 ... آخرین
نمایش نتایج: از 22,701 به 22,710 از 52011

موضوع: اخبار

عضو فعال
    تشکر شده 30,535 بار در 9,530 ارسال
    [B][COLOR="#FF0000"]حاشیه آئین ثبت جهانی یک کاخ
    رئیس جمهور: «احمدینژاد» ثبت جهانی شد
    رئیس جمهور در پایان مراسم ثبت جهانی کاخ گلستان خطاب به حضار اعلام کرد: "محمود احمدینژاد به عنوان آخرین میراث فرهنگی ایرانیان ثبت جهانی شد
    ".[/[/COLOR]B]
    كسى كه عقل ندارد، ادب ندارد و كسى كه همّت ندارد، جوانمردى ندارد و كسى كه دین ندارد، حیا ندارد.

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده است:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,522 بار در 26,655 ارسال
    قیمت لبنیات ۱۵ درصد افزایش یافت/ اعلام قیمت جدید ۸۱ محصول لبنی از فردا

دبیر انجمن صنایع لبنی از افزایش 15.6 درصدی قیمت شیر خام و ۱۵ درصدی فرآوردههای لبنی بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار خبر داد.

رضا باکری در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره دلیل افزایش قیمت شیر گفت: ستاد تنظیم بازار مصوبه جدید افزایش قیمت شیر را اعلام کرد که بر اساس آن شیر خام با 15.6درصد افزایش به قیمت 1190 تومان و فرآوردههای لبنی نیز 15 درصد افزایش قیمت خواهند داشت.

دبیر انجمن صنایع لبنی افزود: این افزایش قیمت در پی ارائه گزارش حسابرسان قوه قضائیه انجام شده است که شیر خام که پیش از این به قیمت 960 تومان درب کارخانه تحویل میشد به 1110 تومان تحویل کارخانهها تغییر کرد.

به گفته باکری هم در مورد قیمت شیر خام و هم فرآوردههای لبنی محصولات عرضه شده کمتر از قیمتی است که حسابرسان قوه قضائیه اعلام کردهاند.

به گفته دبیر انجمن صنایع لبنی بعد از محاسبه افزایش جدید، قیمت 81 قلم کالای لبنی فردا اعلام میشود.

به گزارش فارس پیش از این قرار بود قیمت شیر تا پایان تیر ماه افزایشی نداشته باشد.

همچنین انتقادات زیادی در مورد افزایش قیمت شیر به دلیل کاهش سرانه مصرف وجود دارد.

روز گذشته شرکت دامداران شیر بطری را با 300 تومان افزایش 2150 تومان عرضه کرد.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

دستور احمدینژاد برای بازگشایی هرچه سریعتر خانه سینما

رییسجمهور با تاکید بر لزوم بازگشایی هر چه سریعتر خانه سینما اظهار امیدواری کرد، این اقدام گام مثبتی در ایجاد فرصتهای بهتر و برتر صنعت سینمای ایران باشد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمود احمدینژاد در نامهای درباره بازگشایی خانه سینما خطاب به رییس سازمان سینمایی کشور تاکید کرد: وجود یک نهاد صنفی مانند خانه سینما برای همافزایی توان سینمای ایران و رسیدگی به مشکلات و موانع ضروری و طبیعی است که این نهاد باید غیردولتی باشد و بماند و مراقبت شود به هر دلیلی این نهاد با اهمیت تعطیل نشده و جامعه هنری از مزایای وجود آن بیبهره نشوند.

متن دستور رییسجمهور که در هامش نامه مسعود جعفری جوزانی مبنی بر "ارائه گزارش بازگشایی خانه سینما" نگاشته شده است، به شرح زیر است:

«باسمه تعالی

جناب آقای شمقدری

ضمن تشکر از تلاش نمایندگان خانه سینما با آن معاونت و این جانب در ایجاد تفاهم برای بازگشایی هر چه سریعتر خانه سینما، امیدوارم این اقدام گام مثبتی در ایجاد فرصتهای بهتر و برتر برای صنعت سینمای ایران باشد.

امروز اهمیت صنعت شگرف سینما در نشر ارزشهای الهی - انسانی و آرمانهای بلند انقلاب بر کسی پوشیده نیست. باید جایگاه شناخته شده سینمای ایران در جهان با تلاش مشترک اهالی سینما در سطح شایسته ملت بزرگ ارتقاء یابد. همه سینماگران با هر سلیقه و گرایش سیاسی همدل و متحد برای اعتلای فرهنگ متعالی اسلامی و ایرانی این سرزمین نورانی تلاش نمایند. از دیگر موارد ضروری، لزوم رسیدگی به مشکلات صنفی هنرمندان و گشودن گرههای فنی و حرفهای صنعت سینما از طریق مشارکت جمعی هنرمندان به ویژه افراد با تجربه و صاحبنظران علمی و فنی است. وجود یک نهاد صنفی مانند خانه سینما برای هم افزایی توان سینمای ایران و رسیدگی به مشکلات و موانع، ضروری است و طبیعی است که این نهاد باید غیردولتی باشد و بماند و مراقبت شود به هر دلیلی این نهاد با اهمیت تعطیل نشده و جامعه هنری از مزایای وجود آن بیبهره نشوند. انتظار دارم با همکاری جدی و گسترده حوزه سینمایی دولت و خانه سینما محصولات برتر سینمایی بیشتری تولید شود و شاهد حضور موثرتر سینمای ایران در عرصههای جهانی باشیم.

از همه هنرمندان و خانواده بزرگ سینما که علیرغم برخی مضایق با عشق به ایران و فرهنگ الهی این سرزمین در خدمت تعالی فرهنگی و اعتلای نام و رسم ملت ایران هستند تشکر مینمایم و از خداوند منان برای همگان سلامت و موفقیت مسالت دارم.

محمود احمدینژاد

رییسجمهوری اسلامی ایران»

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

حتی مخالفان خود را دوست دارم / ما بسیجی و بیترمزیم
    احمدینژاد: نامه به بوش را با وضو نوشتم
    نام احمدینژاد برای دنیا محبوب شده است

گروه سياسي: رییسجمهور در مراسم نکوداشت هشت سال تلاش جهادی (تجلیل از رییسجمهور و دولت خدمتگزار) در جمع مدیران صداوسیما به تشریح عملکرد دولت پرداخت.

محمود احمدي نژاد در ابتدا با ابراز خرسندی از حضور در این جمع، گفت: انتظار تقدیر و تشکر نداشتم و بزرگواری کردید که از همکار خود تشکر کردید. وی با خنده خطاب به مدیران صداوسیما اظهار کرد: ما در طول این هشت سال هم برای شما زحمت درست کردیم، هم خبر درست کردیم. ما همکار شما بودیم و از شما صمیمانه تشکر میکنم. احمدینژاد افزود: دولت از ابتدا با یک نظریه جامع و روشن و یک برنامه عملیاتی کار خود را شروع کرد و من میخواهم عرض کنم در طول این هشت سال حتی یک روز و یک ساعت نبود که ما ندانیم چه کار باید کنیم و در واقع ما در طول این هشت سال در یک چارچوب برنامه معین فعالیت کردیم و دولت مطلقا کار پراکندهای نکرد. مثلا اگر در جلسهای گفتم به رسانه ملی اعتماد دارم، این صحبت در یک چارچوب نظریه و برنامه عملیاتی دولت بیان شده است و به همین خاطر میخواهم بگویم که کارها هدفمند بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: معقتدیم در داخل کشور، ایران باید به یک جامعه نمونه تبدیل شود. ما باید الگو باشیم و میتوانیم چنین شرایطی را ایجاد کنیم. برخی خیال میکنند در دورهای که ایران تقریبا همه جهان را مدیریت میکرد به زور شمشیر چنین کاری را انجام میداد، در حالیکه اینطور نبود و وجه تمدن ایران آنچنان برجسته بود که دیگران با اشتیاق زیر سیطره ایران میآمدند و در واقع سیطره ایران فرهنگی گستردهتر از ایران سیاسی امروز بوده است.
    احمدینژاد همچنین با بیان اینکه همه باید مراقب باشیم و بدانیم بیتالمال امانت مردم است، گفت: یکی از زشتترین اقدامات، دستاندازی به بیتالمال است و همه باید مراقب باشیم.

رییسجمهور همچنین اظهار کرد: باید مراقب باشیم که مبادا اقدامات برجسته رقیبمان را نفی و اقدامات خلاف خود را توجیه کنیم، همچنین مراقب باشیم که خدای نکرده افترا، تخریب و قضاوتهای ناعادلانه وارد ادبیات سیاسی ما نشود. دموکراسی لیبرال حاصلی جز سقوط انسانها نداشته است. رییسجمهور همچنین با بیان اینکه عشق به مردم و پایبندی به حقوق اساسی مردم یک اصل است، اظهار کرد: برخی در کشور و دنیا فکر میکنند انتخابات یک صحنه سیاسی است، در حالیکه ما معتقدیم انتخابات، آزاد شدن اراده یک ملت است و این اراده تا آخر در فضای اجتماعی وجود خواهد داشت، این یک اصل است و نباید به آن خدشهای وارد شود.

وی با تاکید بر اینکه "باید به اندیشهها اجازه پرواز داد"، به اهمیت حفظ شأن و کرامت انسانها اشاره کرد و ادامه داد: باید طرح انتقادات و نظریات در فضای عمومی جامعه همراه با احساس آزادی و کرامت صورت بگیرد و نباید اجازه داد که چنین امری آسیب ببیند. وقتی این امر آسیب ببیند ممکن است در جامعه آزادی وجود داشته باشد که انتقادات مطرح شود ولی افراد خیال کنند نمیتوانند حرفهایشان را مطرح کنند و بگویند حرف ناگفتنی زیاد دارند. هیچکس نباید فکر کند که نمیتواند حرفی را بزند. باید این احساس ایجاد شود که هر کسی میتواند حرف خود را بزند و اداره چنین جامعهای باعث افتخار است. احمدینژاد با تاکید بر اینکه "بیشترین کمکها به مطبوعات در این دوره صورت گرفته است"، گفت: دولت همه را دوست داشته و خدا شاهد است من حتی مخالفان خود را نیز دوست دارم، ما سعی کردهایم که به همه احترام بگذاریم و دولت تلاش کرده که با همه حتی با دشمنان خود نیز با صداقت برخورد کند.

احمدینژاد با بیان اینکه در این مدت اقتصاد ایران بزرگتر و توانمند شد به نحوی که تحمل نوسانات بیشتر شد، گفت: ما در این دوره شاهد بودیم که تحریمهای سختی که وجود داشت مهار شد و امیدواریم که تحریمهای سختتر نیز قابل مهار باشد با توجه به ظرفیتهایی که در کشور وجود دارد. احمدینژاد اضافه کرد: برخی فکر میکنند وقتی ما میگوییم امام زمان(عج)، احساساتی میشویم و این حرف را میزنیم و برخی هم وصلههای دیگری را به ما میچسبانند در حالی که متوجه نیستند هماکنون موضوعات نخبگی دنیا در مرز اندیشههای جهانی چیست. ما یک دنیای زیبا به جهان عرضه کردیم و معتقدیم اگر این اندیشه صادقانه صحیح و بدون پیرایه به دنیا معرفی شود، اکثریت قاطع هفت میلیارد به سمت آن گرایش پیدا میکند.

احمدینژاد افزود: برخی فکر میکردند نامه دادن ما به بوش کار سیاسی است. به خدا سیاسی نبود. البته هر کار دینی و آرمانی سیاسی است اما من تمام آن نامه را با وضو نوشتم و نیتم این بود که خدای بزرگ در این نامه هدایتی قرار بدهد و بعدش هم گفتم که اگر نپذیرفت، آنچه شایسته است انجام شود، که البته او نپذیرفت و دیدیم چه شد. وی در ادامه با تاکید بر اینکه "تا به حال یک نفر نتوانسته است از حرفهای من تناقض و خلاف واقع در بیاورد"، اظهار کرد: امروز بحث جایگزینی حکومت جهانی در دنیا مطرح است و این بحث، بحث روز دنیا قلمداد میشود و همه به موعود فکر میکنند. رییسجمهور با بیان اینکه "طرح مساله هولوکاست ستون فقرات نظام سرمایهداری را متلاشی کرد"، گفت: این موضوع تنها عامل قدسی آنها بود. به هر حال ما مثل شما بسیجی و بیترمزیم. سرمان را پایین انداختيم و مباحث را مطرح کردیم. ما در بحث اصلاح جهان هم به دنبال جنگ نبودیم بلکه از تعامل و اندیشه و فرهنگ حرف زدیم.

وی با بیان اینکه "باید طوری عمل کنیم که حرفمان در دنیا از اعتبار نیفتد"، تصریح کرد: در سیاست خارجی با این مواضع جایگاه ما ارتقا پیدا کرد. در حال حاضر نظام سرمایهداری به طور کامل زیر سوال رفته و از طرفی نام ایران محبوب شده است. در حال حاضر نام احمدینژاد به عنوان یک فرزند کوچک چقدر برای دنیا محبوب است؟ این به خاطر آن اندیشه و فرهنگ و ایران و انقلاب است. احمدینژاد در بخش پایانی صحبتهای خود ضمن تشکر از رئیس سازمان صداوسیما و همکاران وی اظهار کرد: ما جایگاه رسانه را بالا میدانیم. من میدانم کسی که دوربین روی دست میگیرد و در سرما و گرما دنبال ما میدود و هیچوقت دیده نمیشود چه زحماتی میکشد. اینکه میگویم یک قطره هستم باور دارم و تاکنون یک سر سوزن به ذهنم نیامده که نسبت به یک نفر در دنیا برتری داشته باشم. همه ما بدهکاریم و من از همه بدهکارترم. وی افزود: من ایمان دارم که ملت بزرگ ایران، بزرگان و رهبری گرانقدر جمهوری اسلامی به خوبی قدر فرصت تاریخی انقلاب را میدانند و عظمت مسئولیت را به خوبی میشناسند و به خوبی آن را ایفا خواهند کرد. من ایمان دارم که آینده درخشان متعلق به بشریت، عدالت و متعلق به ملت ایران است.

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

روحانی کشور را با خزانه خالی، بندر خالی و انبار خالی و بانک مرکزی خالی تحويل میگيرد/مردم سيب زمينی ۵ هزار تومانی پاییز را از چشم دولت روحانی نبينند

اگر ميخواهيد تصويري از كابينه آقاي روحاني داشته باشيد، تركيب كابينه آقايهاشمي را بررسي كنيد. در كابينه آقايهاشمي از همه طيفها و گروهها حضور داشتند و كابينه دربست در اختيار يك تفكر خاص نبود. آقاي روحاني هم همين روحيه را دارد. فكر ميكنم همه گروهها، جناحها و تفكرها، امكان حضور در كابينه را داشته باشند. كار سخت است.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : مردي كه 12 سال در مهمترين اتاق وزارت كشاورزي ايران سكونت داشت، امروز معتقد است خطري به مراتب جديتر از اسرائيل، آمريكا و تحريمها، ايران را تهديد ميكند و اين خطر بزرگ تحليل آبهاي زيرزميني است. عيسي كلانتري گفت: من نگراني زیادی براي نسلهاي بعد از خودمان دارم. اگر اين روند ادامه يابد يقينا در سه دهه آینده ايران كشور ارواح ميشود چون ديگر كسي نميتواند در اينجا سكونت كند. صراحتا ميگويم اين جديترين خطري است كه ايران را تهديد ميكند اما زير سايه سياست اين خطر از نظرها دور مانده و گم شده است.

وي كه عضو كارگروه مشورتي رئیس جمهور منتخب براي انتخاب كابينه است، بارها و بارها در ميان صحبتهايش به بحران آبي كشور نقب ميزند و از خالي شدن ذخاير آبي ايران ميگويد. به از ميان رفتن سفرههاي آبهاي زيرزميني اشاره ميكند كه ايران را تا 30 سال ديگر كوير ميكند. وي ميگويد فكر نكنيد من ميگويم اين اتفاق بعدها ميافتد. اين اتفاق رخ داده و همين حالا ما در دوره بحراني به سر ميبريم.

به گزارش انتخاب، مشروح مصاحبه روزنامه «قانون» با عيسي كلانتري، دبير كل «خانه كشاورز» و مدير گروه پژوهشي امور كشاورزي در مركز تحقيقات استراتژيك مجمع تشخيص مصلحت نظام در پي ميآيد.

شما عضو كارگروه مشورتي آقاي روحاني براي انتخاب وزرا هستيد، از روند انتخاب وزرا چه خبر؟
    هنوز هيچ خبر خاصي در اين مورد نيست. تصميم نهايي در اين حوزه گرفته نشده است.
    كارها چطور پيش ميرود؟
    فكر ميكنم انتخاب كمي سخت باشد. به هر حال براي هر وزارتخانه تعداد زيادي گزينه هست و بايد انتخاب در مرحله نهايي توسط خود آقاي روحاني صورت گيرد.
    از ميان صحبتهاي برآمده، اين طور استنباط ميشود كه كابينه آقاي روحاني به كابينه وحدت ملي نزديك باشد؟
    اگر ميخواهيد تصويري از كابينه آقاي روحاني داشته باشيد، تركيب كابينه آقايهاشمي را بررسي كنيد. در كابينه آقايهاشمي از همه طيفها و گروهها حضور داشتند و كابينه دربست در اختيار يك تفكر خاص نبود. آقاي روحاني هم همين روحيه را دارد. فكر ميكنم همه گروهها، جناحها و تفكرها، امكان حضور در كابينه را داشته باشند. كار سخت است. اگر كسي بخواهد تنها از يك طيف وزير انتخاب كند، تكليفش روشن است اما وقتي ميخواهيد از همه ظرفيتها استفاده كنيد، انتخاب مشكل ميشود. براي هر وزارتخانه 50 كانديدا هست. خوب معلوم است كه كارها كمي مشكل ميشود.
    فكر ميكنيد با این روند تكليف اعضاي كابينه چه زماني مشخص شود؟
    من اميدوارم كه آقاي روحاني در مراسم تحليف كابينهاش را معرفي كند حالا بايد ديد كار چطور پيش ميرود. به هر حال كشور در موقعيت پيچيدهاي است. حل مشكلات تنها از دست كابينه برنميآيد. بايد همزمان با كار در داخل، مناسبات بينالمللي هم احيا شود كه در اين حوزه البته آقاي روحاني تجربه فراواني دارند. فكر كنم راحتترين كار براي ايشان انتخاب وزير امور خارجه باشد.
    برگرديم به يك بحث تخصصي كه البته حوزه كارشناسي شما نيز هست. بفرماييد دولت يازدهم، بخش كشاورزي را در چه شرايطي تحويل ميگيرد؟
    فكر ميكنم خدا بايد به آقاي روحاني كمك كند.
    از چه بابت اين حرف را ميزنيد؟ آمارهاي دولت دهم كه حكايت از بهبود وضعيت نسبت به قبل دارد و شرايط خوبي را ترسيم ميكند.
    يك مثال بزنم. در مورد گندم، دولت ميگويد 14.3 ميليون تن گندم توليد كرده است. واردات گندم نيز 6.7 ميليون تن بوده كه مي شود 21 ميليون تن. خود رئیسجمهور اعلام كرد به دليل هدفمندي يارانهها مصرف گندم در كشور بيش از هشت ميليون تن نيست. خوب يك ميليون تن هم براي بذر مصرف ميشود و يك ميليون تن را هم حساب كنيم كه خوراك طيور ميشود، ( البته حدود 9.3 ميليون تن خوراك طيور وارد كشور شده است)،به گفته خودشان بين 700 هزار تا يك ميليون تن هم گندم از كشور قاچاق ميشود. حالا با جمع كردن اين اعداد و ارقام يك نفر جواب دهد كه باقي اين گندم چه شده است؟ 10 ميليون تن گندم باقيمانده كجاست؟
    فكر ميكنيد اين گندم كجاست؟
    فكر ميكنم اصلا توليد نشده است.
    واقعا؟
    بله. مگر ميشود 10 ميليون تن گندم گم شود.
    دليل ارائه آماري تا اين حد اشتباه چيست؟
    كساني كه آمار دروغ ميدهند دستشان در دست دلالان خارجي است. همين آمار سبب گمراهي ميشود. بر اساس همين آمار دولت، به موقع نسبت به واردات گندم اقدام نكرد و به جاي فروردين،تيرماه به دنبال خريد گندم رفتند و 150 دلار بالاتر از قيمتهاي اسفند و فروردين،گندم وارد كردند و يك ميليارد دلار به كشور ضرر زدند. ما همان وقت به وزارت صنعت، معدن و تجارت اطلاع داديم كه توليد گندم حداكثر هشت ميليون تن است. از شركت بازرگاني دولتي با من تماس گرفتند و گفتند به ما اعلام كردهاند كه به فكر صادرات 3.5 ميليون تن گندم باشيد. همان موقع به آنها گفتم برويد به فكر واردات 4 ميليون تن گندم باشيد. همين هم شد. حالا چه كسي جوابگوي خسارت يك ميليارد دلاري در اين حوزه بابت آمار دروغ است؟ چه كسي نفع برده است؟ طبيعتا دلالان خارجي. اگر اين آمار دروغ را با منفعت دلالان خارجي مرتبط كنيد، آن وقت پرتقال فروش پيدا مي شود.
    تحليل شما از اين وضع چيست؟
    من واقعا خجالت ميكشم كه بالاترين مقام كشاورزي اين مملكت درباره سرنوشت اين حجم گندم حضور ذهن نداشته باشد.
    در ساير حوزهها وضعيت چگونه است؟
    ببينيد من يادم هست سال 1383 به آقاي خاتمي گفتم معلوم نيست چه كسي رئیسجمهور بعدي شود اما بايد حتما برنامهاي تدارك ببينيم كه دولت بعدي دچار مشكلي نشود. به هر حال هر كاري كه اين دولت انجام دهد، در دولت بعدي نمود مييابد چون تدارك سال آينده بايد امسال صورت گيرد. در زمان انتقال دولت آقاي موسوي به آقايهاشمي مشكلي وجود نداشت و دولت اين تدابير را انديشيده بود. در زمان انتقال دولت آقايهاشمي به خاتمي هم مشكلي نبود و تداركات دولت خاتمي براي انتقال به دولت بعدي هم مناسب بود اما بايد ببينيد كه تداركات دولت فعلي چگونه است.
    امسال هر ماه براي تامين نياز كشور بايد 830 تا 850 هزار تن علوفه وارد كشور شود. كل علوفه موجود در انبارها براي 150 روز آينده است. خوب رئیس جمهور بعدي در صد روز اول فعاليت خود چه كار بايد بكند؟
    مورد ديگري را مثال ميزنم. كشور به 5 ميليون تن ذرت و 3 ميليون تن كنجاله نياز دارد. طبيعتا روند واردات بايد به صورتي باشد كه تا آبان ماه حدود 5 تا 5.5 ميليون تن از ذرت و كنجاله مورد نياز وارد كشور شود. در حال حاضر حجم واردات گندم 860 هزار تن و حجم واردات كنجاله 540 هزار تن است يعني 25 درصد از نياز كشور. حالا تاثير اين كمبود چيست؟ اين كمبود استمرار عرضه گوشت مرغ و تخممرغ را به خطر مياندازد. رئیس جمهور 12 مرداد دولت را تحويل ميگيرد. در صد روز اول كه نميتواند به دنبال واردات اين كالاها باشد. بالاخره بايد ذخايري در كشور وجود داشته باشد. در بذر هم وضعيت همين طور است. ما به 270 هزار تن بذر غله نياز داريم يعني 230 هزار تن گندم و 40 هزار تن جو. كل پيش بيني بذر غله كمتر از 50 هزار تن است. آيا اين تداركات براي انتقال دولت فعلي به دولت آينده مناسب است؟ حالا مثال ملموستر ميزنم. براي كشت بهاره سطح زير كشت سيبزميني 50 هزار هكتار يعني 32 درصد كاهش يافته است. قبلا سطح زير كشت سيب زميني بهاره 160 هزار هكتار بود. حالا سيب زميني كالايي است كه مثبت و منفي 5 درصد در توليدش روي قيمت تاثير ميگذارد. با اين كاهش كشت، شهريور ماه ميبينيم كه حجم برداشت سيبزميني كاهش مييابد. وقتي مردم سيب زميني كيلويي 5 هزار تومان خريدند مشكلات را از چشم روحاني خواهند ديد. بايد بگويم سيبزمينی كالاي وارداتي هم نيست. در پاييز كسري يك ميليون تني عرضه سيب زميني داريم و فوقش بتوانيم 30 تا 40 هزار تن سيبزميني از پاكستان و ديگر كشورها وارد كنيم. تكليف چه ميشود؟
    در مورد ساير كالاها هم وضعيت همين است؟
    بله. در مورد همين مرغ و تخممرغ. دولت تخصيص ارز 1226 تومان را قطع كرده است. حالا بايد دان مرغ را به قيمت 2500 تومان وارد كرد.
    مابه التفاوت را اگر دولت پرداخت كند كه هيچ. البته دولت پولي در بساط ندارد و اگر پرداخت نكند، بايد قيمت 80 درصد اضافه شود. چكار ميخواهيد بكنيد. گوشت مرغ وارد كنيد؟ جواب بيكاري مرغداران را چه ميدهيد؟ دولت روحاني كار سادهاي ندارد. دولت انبارها را پر نكرده است.پيشبيني براي انتقال انجام نداده است و روحاني متاسفانه كشور را با انبار خالي، خزانه خالي، بنادر خالي و بانك مركزي خالي تحويل ميگيرد.
    چه بايد كرد؟
    من اينها را ميگويم تا اين نتيجه را بگيرم كه مردم بايد صبر كنند. وقتي گراني پاييز از راه رسيد از چشم دولت روحاني نبينند.
    در چه محدوده زماني ميشود كارها را درست كرد؟
    بازگشتن از سال 1392 به سال 1384 حداقل 2 سال زمان نياز دارد.
    برگرديم به آمارهاي دولت دهم. آقاي رئیس جمهور اشاره كردهاند كه 118 ميليون تن توليدات كشاورزي داريم، ارزيابي تان از اين آمار چيست.
    والا اگر اين آمار حقيقت داشت ما جزو خوشبختترين مردمان جهان بوديم. در ضمن ميتوانستيم سالي بيست ميليارد دلار غذا هم صادر كنيم اما توليد كشاورزي تعريف دارد. توليد كشاورزي به كالايي گفته ميشود كه يا توسط انسان مصرف ميشود يا به كارخانه تحويل داده ميشود. اگر اين معيار را در نظر بگيريم آن وقت ميبينيم كه توليد كشاورزي در ايران 68 ميليون تن بيشتر نيست. علوفه جزو توليدات كشاورزي نيست اما در اين آمار ميآيد. مگر ميشود 40 ميليون تن علوفه توليدي را جزو توليدات كشاورزي محسوب كرد؟ طبق اين آمار بايد براي هر نفر 1.5 ميليون تن توليد داشته باشيم اما گويا مردم را حيوان فرض كردهاند كه آمار توليد علوفه را هم ميآورند. بقيه آمارهاي دولت هم همين است.
    الان وضعيت تأمين مواد غذايي در ايران را چطور ارزيابي ميكنيد؟
    من به آمار و ارقام خود گمرك اشاره ميكنم. سال گذشته 6.7 ميليون تن گندم، 9.3 ميليون تن علوفه، 1.6 ميليون تن روغن، 1.3 ميليون تن برنج، 1.2 ميليون تن شكر و 150 هزار تن گوشت قرمز وارد كشور شده است. اينها ميشود 1350 كيلوكالري. وزارت بهداشت گفته است براي اينكه سوءتغذيه نباشد، بايد در شبانهروز بين 2300 تا 2400 كالري مصرف شود. البته اين در حالتي است كه سوءتغذيه نباشد كه البته 5 دهك ايران سوءتغذيه دارند. حالا 1350 را بر 2400 تقسيم كنيد ميشود 56 درصد. يعني 44 درصد مواد غذايي در داخل توليد ميشود.
    حالا ما را با ديگر كشورها مقايسه كنيد؟
    هيچ كشوري جز شيخنشينهاي جنوب خليجفارس و معدود كشورهايي در جنوب مديترانه و چند جزيره در درياي كاراييب و برخي ديگر از كشورهاي ميكروسكوپي اين موضوعيت را ندارند. ما از بقيه دنيا عقبتر هستيم. در بدترين شرايط خشكسالي در كشور سالهاي 77 تا 80 ميزان خودكفايي در تامين مواد غذايي كمتر از 55 درصد نبود حالا چه شده است كه الان به اين رقم رسيده است؟
    آقاي دكتر فكر ميكنيد با اين وضعيت چه بايد كرد؟ كشاورزي همواره جزو مهجورترين بخشهاست. طبق آمارها همواره سرمايهگذاري اندكي در آن صورت گرفته و توقع از آن بالا بوده است.
    خوب ديگر وقتي مملكت با اين وضع روبهروست چه بايد كرد يك ماه بنادر ايران بسته شود، مردم گرسنه ميمانند. حالا ما بياييم آمار غير واقعي بدهيم. مسئله اما جاي ديگري است. من ميخواهم از مشكل به مراتب بزرگتري حرف بزنم. مشكلات ما اينها نيست. مشكل اصلي كه مار ا تهديد ميكند و از اسرائيل و آمريكا و دعواهاي سياسي و... خطرناكتر است مسئله زندگي ملت است. اين است كه فلات ايران دارد غيرقابل سكونت ميشود و كسي به اين فكر نيست. مسئله اينجاست كه آبهاي زيرزميني تحليل رفتهاند وبيلان منفي آب بيداد ميكند و كسي به فكر نيست.
    كمآبي كشور را به شدت تهديد ميكند و بيلان منفي برداشت آب در ابتداي انقلاب زير صد ميليون متر مكعب در سال بود اين بيلان در حال حاضر به 11 ميليارد متر مكعب رسيده است يعني 110 برابر شده است.
    من نگران شديد نسلهاي بعد هستم. هفت هزار سال است كه در ايران زندگي جريان دارد. ما حق نداريم با اين بيتدبيري كشور را با اين چالش بزرگ مواجه كنيم.
    آيا مسئولان متوجه اين خطري كه شما ميگوييد كشور را تهديد ميكند، شدهاند؟
    من همه جا گفتهام. اگر وضعيت اصلاح نشود ايران 30 سال ديگر كشور ارواح ميشود چون همه كشور تبديل به كوير ميشود. در كوير اگر بارش هم صورت گيرد، ثمري ندارد چون سفره آب زيرزميني خشك شده است، آب در سطح ميماند و تبخير ميشود.در حال حاضر تمامي پيكرههاي آبي طبيعي ايران خشكيدهاند. درياچه اروميه، بختگان، تشك، پريشان، كافتر، گاوخوني، هورالعظيم،هامون، جازموريان و.... ديگر چيزي باقي نمانده. من از وقوع بحران حرف ميزنم. زندگي ملت در حال تهديد است. يك كشوري مانند مالديو كه در جنوب اقيانوس هند است در معرض زير آب رفتن است. اين كشور بين 300 تا 400 هزار نفر جمعيت دارد و سالهاست سازمان ملل در حال بررسي است كه اين ملت را كجا ببرد. حالا ما با 75 ميليون نفر، به فرض افزايش نيافتن جمعيت كجا بايد برويم.
    چرا اين وضعيت پيش آمد.
    اوايل انقلاب بدون مجوز چاه زدند. بدون مجوز كف شكني كردند. براي توليد بيشتر آبهاي زيرزميني را از بين بردند و منابع تجديدشونده را به غير تجديدپذير تبديل كردند.كوير در ايران در حال گسترش است و هشدار ميدهم به زودي 25 سال ديگر جنوب البرز و شرق زاگرس غيرقابل سكونت ميشود و افراد بايد مهاجرت كنند. اما به كجا؟راحت بگويم كه از 75 ميليون نفر جمعيت ايران 45 ميليون نفر بلاتكليف ميمانند.آن وقت رئیس كميسيون كشاورزي بيايد و بگويد غذاي 1.5 ميليارد نفر را در ايران توليد ميكنيم. شايد البته بعضي كه اين حرفها را ميزنند در آسمانها سير مي كنند.
    تراز منفي آبهاي زيرزميني در سال 84 چقدر بود؟
    آقاي خاتمي با تراز منفي 5.3 ميليارد مترمكعب دولت را تحويل داد اما چون ميخواهند توليدات كشاورزي داشته باشند ولي سرمايهگذاري نكنند، ميآيند آبهاي زيرزميني را از بين ميبرند. من فكر ميكنم زندگي ملت ايران در معرض تهديد است و بايد فكري به حالش كرد.
    رسيدگي به اين مسائل در دولت جديد جايي دارد؟
    بله. چشم بر هم گذاشتيم سي سال از انقلاب گذشت. يك نيم چشم ديگر بر هم بگذاريم ايران غيرقابل سكونت ميشود.مگر ميشود به راحتي از كنار اين مسئله گذشت؟اولويت آقاي روحاني اصلا رفع همين مشكل است. اگر همين امروز كارمان را شروع كنيم بين 12تا 15 سال طول ميكشد كه بيلان منفي تراز شود.
    اعتبار مورد نياز براي رفع اين مشكل برآورد شده است؟
    200 هزار ميليارد تومان ميخواهيم تا بدون كاهش توليد، بيلان منفي آب را تراز كنيم. براي جبران هر مترمكعب بيلان منفي آب بين 17 تا 20 هزار تومان نياز است اما استحصال يك متر مكعب آب از زير زمين 500 تومان خرج دارد. خب چكار بايد كرد؟ من ميگويم حرفهاي سياسي را رها كنيد. مسئله اول كشور اينجاست كه نه چپ ميشناسد و نه راست و نه دشمن خارجي. اگر ميخواهيم زندگي كنيم بايد با دشمنان داخلي برهمزننده بيلان مبارزه كنيم. اين هم فقط كار وزير جهادكشاورزي نيست. كار همه است. همه حاكميت. از مقام معظم رهبري تا مردم و كشاورزان. بايد به همه هشدار داد كه پيكره آبي ايران در حال نابودي است.

10. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

توقف اجرای مصوبه ۷۴ هزار میلیاردی با شکایت سازمان بازرسی و توکلی/ ممانعت از روند ناپدید شدن بدهی میلیاردی دولت به بانک مرکزی

در پی شکایت های جداگانه سازمان بازرسی کل کشور و احمد توکلی، دیوان عدالت اداری با صدور دستور موقت، اجرای مصوبه ۷۴ هزار میلیاردی اخیر دولتی را متوقف کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد توکلی عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای پول و اعتبار از محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان، سید شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد و دارایی، مهدی غضنفری وزیر صنعت معدن و تجارت، رستم قاسمی وزیر نفت و بهروز مرادی، معاون برنامه زیری راهبردی رییس جمهور به عنوان اعضای مجمع عمومی بانک مرکزی به خاطر مصوبه ۱۳ خرداد مجمع عمومی بانک مرکزی در مورد بند ب ماده ۲۶ قانون پولی و بانکی کشور شکایت کرد و دیوان نیز پس از بررسی شکایت وی و همچنین گزارش جداگانه ای که از سوی سازمان بازرسی کل کشور ارسال شده بود، برای ابطال و توقف اجرای مصوبه، دستور توقف اجرای مصوبه را صادر کرد.

براساس مصوبه مذکور، مجمع عمومی نرخ دلار را ۲۵۰۰ تومان تعیین کرده و مابه التفاوت آن نسبت به ارز ۱۲۲۶ تومانی، یعنی ۱۲۷۴ تومان در هر دلار را در ۵۸ میلیارد دلار ارزی که دولت در سال ۱۳۹۱ به بانک مرکزی فروخته بود ضرب کرده و به عدد فرضی ۷۴ هزار میلیارد تومان رسید و سپس این عدد، طلب دولت از بانک مرکزی تقلی شده و با فهرستی از بدهی های دولت، شرکت های دولتی، سازمان هدفمندی یارانه ها و بانک های دولتی شامل بدهی دولت به میزان ۱۱۰ هزار میلیاردریال، بدهی سازمان هدفمندی یارانه ها به میزان ۵۷ هزار میلیارد ریال، بدهی شرکت بازرگانی دولتی به میزان ۵۳ هزار میلیارد ریال، بدهی شرکت پستیبانی امور دام به میزان ۳۱ هزار میلیارد ریال، بدهی شرکت های تابعه وزارت نفت، نیرو و سایر دستگاههای اجرایی به میزان ۶۵ هزار میلیارد ریال،بدهی بانک های دولتی به میزان ۳۸۰ هزار میلیارد ریال و ... تهاتر شد.

طبق ادعای احمد توکلی این رقم فرضی با لحاظ حکم تبصره بند گفته شده، بالغ بر ۸۱ هزار میلیارد تومان می شود.

توکلی معتقد بود مصوبه مذکور در حالی توسط رئیس جمهور و سایر اعضای مجمع عمومی بانک مرکزی تایید شده است که نگاهی به وظایف مجمع عمومی بانک مرکزی در مواد ۱۷ تا ۲۶ قانون پولی و بانکی کشور مصوب ۱۳۵۱ و ماده ۸۹ قانون برنامه پنجم مصوب ۱۳۸۹ به روشنی نشان می دهد که این تصمیم در حیطه اختیارات آن نبوده و کاملا غیرقانونی و مداخله بی وجه در اختیارات ارکان دیگر بانک است.

شکایت توکلی مبتنی بر دلایل زیر است:

- ماده ۱ قانون پولی و بانکی کشور به صراحت، تعیین نرخ خرید و فروش ارز را از اختیارات و وظایف بانک مرکزی می شمارد، بنابراین، مجمع عمومی حق تعیین نرخ و محاسبه مابه التفاوت را ندارد. هرگونه اقدامی در اجرای بند ب ماده ۲۶ منوط به اقدام پیشین بانک مرکزی در تعیین نرخ های برابری قانونی ارزهای خارجی است که چنین امری محقق نشده است.

- صرف نظر از عدم تحقق تکلیف فوق الذکر، به فرض محال حتی با قبول انجام آن اقدام مقدماتی لازم، تسری تهاتر درآمد فرضی به شرکت ها و بانک های دولتی غیرقانونی است زیرا دولت براساس تعریف ماده ۱ قانون محاسبات عمومی سال ۱۳۶۶، شخصیت حقوقی متفاوتی از شرکت ها و بانک های دولتی دارد. این تفاوت به روشنی و دقت در ترازنامه سالانه بانک مرکزی و بودجه کل کشور و به طور کلی در مالیه عمومی رعایت می گردد. از جمله دلائلی که رعایت این تفاوت را الزامی می کند این است که مقررات مالی دولت کاملا خاص خود اوست، در حالی که دسته دوم دارای شخصیت حقوقی و مالی مستقل بوده و تابع قانون تجارت اند.

- با توجه به مفاد بند ج ماده ۱۱ قانون پولی و بانکی کشور، از جمله وظائف بانک مرکزی "تنظیم مقررات مربوط به معاملات ارزی و تعهد یا تضمین پرداخت های ارزی با تصویب شورای پول و اعتبار" است. اما اعضای مجمع با نادیده انگاشتن اختیارات متولیان قانونی، با تداخل در انجام وظایف، مرتکب اقدامی فاقد اعتبار به منظور تحقق مقاصد از پیش طراحی شده گردیدند که در صورت اجرا خسارات سنگین مادی و معنوی غیرقابل جبرانی بر کشور و مردم وارد می کند.

- اگر چه براساس دلایل سه گانه فوق الذکر، مغایرت تصمیم مجمع در مصوبه اجللاس پنجاه و سومش با قوانین محرز گردیده است، به فرض محال حتی اگر تمام تکالیف قانونی بوده و با اجرای کامل تشریفات قانونی انجام گرفته باشد، بازهم هرگونه تصمیم در تخصیص آن درآمد فرضی به تهاتر بدهی و تغییر ارقام بودجه کل کشور به نص اصول پنجاه و دوم، پنجاه و سوم و هشتادم قانون اساسی پس از تمرکز وجوه در خزانه داری کل و منوط به تصویب مجلس شورای اسلامی مجاز است. بنابر دلایل مذکور، اقدامات انجام شده اعضای مجمع در تصویب مقدمه و ردیف های هشتگانه و تبصره بند ۳ مصوبه اجلاس پنجاه و سوم خویش خارج از مفاد اصول ذیربط قانون اساسی نیز هست.

توکلی با استناد به دلایل فوق و با ذکر این نکته که اجرای تصمیم خلاف قانون متذکور موجبات تشدید شرایط رکودی و تورمی موجود را فراهم می سازد و این امر تعسر قاطبه مردم و خسارت به اقتصاد کشور را به دنبال دارد، از دیوان عدالت اداری تقاضا کرده بود که با استفاده از اختیار حاصل از ماده ۱۵ قانون دیوان عدالت اداری مصوب ۱۳۸۵، دستور فوری توقف اجرای بند ۳ مصوبه مورد بحث را صادر کند که دیوان پس از دریافت این شکایت، اجرای آن را متوقف کرد.

صرفنظر از انگیزه های تصویب این مصوبه در مجمع عمومی بانک مرکزی به ریاست محمود احمدی نژاد و دلایل توکلی برای شکایت از مصوبه که به توقف اجرای آن انجامید، متن مصوبه مذکور نشان دهنده نکات جالبی است. از جمله اینکه سوء مدیریت و قانون شکنی ها از جمله در اجرای هدفمندکردن یارانه ها به هزینه ایجاد فهرستی بلند از بدهی ها تمام شده است. در مشخص ترین مورد، مصوبه مذکور نشان می دهد که دولت، ۵۷۰۰ میلیارد تومان تنخواه بانک مرکزی به سازمان هدفمندی یارانه ها را برنگردانده است (در حالی که مکررا مسئولان دولتی اصرار می کردند آن را تسویه کرده اند!)، همچنین به دلیل اینکه دولت سهم شرکت پالایش و پخش و توانیر و گاز را از فروش حامل های انرژی برخلاف قانون و مصلحت، نداده، آن ها هم مثل سازمان هدفمندی یارانه ها از بانک مرکزی استقراض کرده اند و بر نقدینگی و تورم افزودند.

همچنین بانکهای دولتی هم مثل بانک مسکن با دستوررئیس جمهور سی هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی اضافه برداشت کرده اند تا بلندپروازی های دولت ارضاء شود. بلندپروازی هایی که به افزایش شدید نقدینگی و تورم انجامیده، تورمی که دولت تلاش دارد تمام آن را پشت بهانه تحریم پنهان کرده و از مسئولیت مدیریت غلط در ایجاد آن شانه خالی کند.

12. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

حزبالله: اسرائیل خود را برای حمله به لبنان آماده میکند

یک مقام ارشد حزبالله لبنان اعلام کرد رژیم صهیونیستی این روزها به گمان واهی مشغول بودن حزبالله در بحران سوریه، خود را برای تجاوزی جدید به لبنان آماده میکند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از الخبر لبنان، شیخ نبیل قاووق نایب رئیس شورای اجرایی حزبالله لبنان نسبت به تجاوز جدید رژیم صهیونیستی به لبنان که تل آویو این روزها خود را برای آن آماده می کند، هشدار داد.

وی ادامه داد که اسرائیل دو روز پیش مانورهای نظامی خود را برای حمله به لبنان انجام داده و فکر میکند که مقاومت مشغول بحران سوریه است، به همین علت منتظر فرصت مناسبی است که لبنان را از بین ببرد و زنجیره شکست های خود را جبران کند.

قاووق ابراز داشت که با وجود شکافهای دخلی و ادامه بحران در سوریه، مقاومت حاضر و آماده است تا در هر ساعتی به اسرائیل شکستی بزرگ وارد کرده و پیروزی بزرگی را برای لبنان رقم بزند که معادلات منطقه را تغییر خواهد داد.

وی تاکید کرد: بحران سوریه هرگز ما را از اولویت اصلی خود که آمادگی برای مقابله با هر تجاوز آینده صهیونیستهاست، باز نمیدارد.

این مقام حزبالله در تحلیل حوادث منطقه عبرا گفت که این تحولات به مانند بمبی بود که می خواست تمام کشور را منفجر کند؛ حجم آمادگی ها و سلاحهای تدارک دیده شده و تحریکها و افراد مسلح از تابعیتهای مختلف این را نشان میداد.

قاووق تصریح کرد که عبرا تمام کسانی که روی فتنه حساب کرده بودند را رسوا کرد، وی البته نسبت به ادامه خطر فتنه که همچنان لبنانیها را در تمامی مناطق دنبال می کند، هشدار داده و از نقش ارتش در تحقق دستاوردی راهبردی در حمایت از لبنان و تمامی لبنانیها ستایش کرد.

وی ادامه داد که اتفاقات عبرا تمامی کسانی که پروژه فتنه را با پول و سلاح و حمایت های دیگر تدارک می دادند، رسوا کرد.

معاون سید هاشم صفی الدین بزرگترین اشتباه حزب المستقبل از زمان تاسیس تاکنون را وارد شدن در استفاده تحریکآمیز و مذهبی از سلاح دانست و تاکید کرد که این جریان از این طریق به دنبال خدمت به پروژههای خارجی برای ضربه زدن به مقاومت بود.

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) کیوان آواتار ها
    تشکر شده 23,351 بار در 4,529 ارسال
    مطلبی که شاید باور نکردنی باشد! اما ظاهرا محمود همچین هم بی ربط نمی گفت که در دنیا طرفداران سینه چاک فراوانی دارد !!!

دختر زیباروی ایتالیایی هنوز عاشق احمدی نژاد است!

آنسا، خبرگزاری رسمی ایتالیا گزارش داده که دختر زیبا روی ایتالیایی با نام سیلویا والریا که دو سال پیش کاندیدای زیباترین دختر سال ایتالیا شده بود عاشق محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران شده است.
    سیلویا به این خبرگزاری گفت: “می خواهم با احمدی نژاد رییس جمهوری ایران ازدواج کنم. احمدی نژاد چیز کمی نیست!”
    سیلویا دو سال پیش نیز گفته بود که می خواهد باکرگیاش را توسط محمود احمدی نژاد از دست بدهد و با او ... داشته باشد!
    وی افزود: “احمدی نژاد یک نوآور و مبدع در عصر ما است. او اپوزیسیون را خاموش و آمریکا را تهدید می کند.”
    سیلویا والریو دختر ۲۰ ساله ایتالیایی و مولف کتاب “یک روزی یک رییس جمهوری بود”، محمود احمدی نژاد رییس جمهوری ایران را تنها مرد واقعی در عرصه جهانی دانسته و گفته است که “احمدی نژاد تنها مرد روی زمین است، چرا که او هزاران فرسنگ به دور از هر نوع مد، پوچی و خودبینی است.”
    این نویسنده ایتالیایی، گفت: “البته او به زنان اجازه نمی دهد تا حجاب خود را بردارند، اما این به هیچ وجه یک مساله نیست. چرا زنان ایرانی آنقدر علاقه دارند تبدیل به زنان غربی شوند؟”
    سیلویا نگفته است که آیا از دو سال پیش تا کنون باکرگیاش را حفظ کرده است یا خیر و چگونه می خواهد درخواست ازدواجش با محمود احمدی نژاد را با وی مطرح کند و اگر رئیس جمهور ایران نخواهد با وی ازدواج کند او چه خواهد کرد.
    کتاب ۸۱ صفحهای سیلویا با عنوان “یک روزی یک رییس جمهوری بود” در کتابفروشیهای سراسر ایتالیا به قیمت ۹ یورو عرضه شده است.

ما را به چوب و رخت شبانی فریفته اند ، این گرگ سالهاست که با گله آشناست

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مخبرالدوله آواتار ها
    تشکر شده 17,307 بار در 4,846 ارسال
    این خبرها امتیازاتی است که اسراییلیها برای ا.ن قائل هستند....
    چون هیچکس مثل ا.ن نمیتونست ایران رو اسیر دست صهیونیست و غرب کنه!!!

مردم میپرسند که ا.ن را چه کسانی حمایت میکنند؟؟؟

18. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید مخبرالدوله از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مخبرالدوله آواتار ها
    تشکر شده 17,307 بار در 4,846 ارسال
    کد خبر: ۱۵۵۵۷۹
    ۱۷ تير ۱۳۹۲ - ۱۷:۲۳

فرارو-
    محسن صفایی فراهانی رئیس سابق فدراسیون فوتبال ایران از چهرههای به یاد ماندنی سیاست و اقتصاد فوتبال ایران است که به دلیل مدیریت محکم و قابل قبولش در فوتبال و ساختارسازی در این عرصه بسیار مورد توجه مخاطبان این رشته قرار دارد. او اگرچه در دوره ریاست خود در فدراسیون موفقیت ورزشی خاصی به دست نیاورد اما با خدماتش مقبولبت بسیار در جامعه فوتبال ایران به دست آورد و در اذهان ایشان عاقبت به خیر شد.

صفایی فراهانی روز گذشته در گفتوگویی با سایت قانون شرکت کرد که این پایگاه خبری بخشی از حرفهای وی را منتشر کرده، بخشی که به کمیته انتقالی و موضوع تعلیق فوتبال ایران برمیگردد. صفایی فراهانی در این گفتوگو ادعا کرده احمدینژاد در دورهای که فوتبال ایران در مرز تعلیق و زیر فشار فیفا بوده است قصد داشته نامزد ریاست فدراسیون بشود و حتی رسما ثبت کند.

صفایی فراهانی گفته است یک روز مدارک آقای احمدینژاد را آوردند و گفتند که ایشان میخواهد برای ریاست فدراسیون فوتبال ثبت نام کند ولی ما قبول نکردیم و توضیح دادیم که رئیس دولت نمیتواند رئیس فوتبال باشد و این اقدام میتواند تعلیق فدراسیون فوتبال ایران را در بر داشته باشد. بعد از آن بود که آقای علیآبادی هم برای انتخاب ریاست فدراسیون ورود کرد که باز هم با مخالفت ما مواجه شد.

مردم میپرسند که ا.ن را چه کسانی حمایت میکنند؟؟؟

20. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید مخبرالدوله از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 32 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 32 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها