نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 2293 از 5220 نخست ... 12931793219322432283229022912292229322942295229623032343239327933293 ... آخرین
نمایش نتایج: از 22,921 به 22,930 از 52196

موضوع: اخبار

عضو عادی Persian Gulf آواتار ها
    تشکر شده 76 بار در 34 ارسال
    کمبود ارز و "تعطیلی سه هفتهای تجارت ایران"

رئیس کمیسیون واردات اتاق بازرگانی از توقف روند واردات در سه هفته اخیر خبر داد. وی گفت که بانک مرکزی از حدود ۲۰ روز پیش به هیچ واردکننده بخش خصوصی و بخش دولتی با هیچ نرخی ارز نداده است.
    مجیدرضا حریری، رئیس کمیسیون واردات اتاق بازرگانی جمهوری اسلامی، در گفتوگویی با خبرگزاری ایسنا (۶ مرداد/ ۲۸ ژوئیه) از تعطیلی تجارت کشور در چند هفته اخیر خبر داد. وی گفت که طی این مدت نه ارز مرجع به کالاها اختصاص یافته و نه ارز مبادله ای و این موضوع شامل کالاهای اساسی هم میشود.

حریری علت این امر را "اختلافات بین وزارت صنعت و معدن و تجارت و بانک مرکزی" دانست. به گفته وی این اختلاف باعث شده که کشور در حوزههای دارو و خوراک دام و طیور رسما دچار مشکلات اساسی شود.

حریری هشدار داد که این روند در آینده به ویژه در حوزه های دارو، کالاهای اساسی و خوراک دام و طیور تاثیرات نامطلوبی بر جای خواهد گذاشت. به گفته وی، اختلاف بین بانک مرکزی و وزارتخانه یادشده "نوعی بلاتکلیفی در موضوع واردات" به وجود آورده است.

رئیس کمیسیون واردات اتاق بازرگانی افزود: «چطور ممکن است بانک مرکزی که تحت حاکمیت یک دولت و یک رئیس جمهور است با وزیری که تحت حاکمیت همان دولت و همان رئيس جمهور است چنین درگیریهایی را داشته باشند؟!».

وی سیاست دولتی را که روزهای آخرش را میگذراند "بسیار عجیب و شگفتانگیز" توصیف کرد و گفت: «چرا هیچ نهادی مسئولیت بازخواست از عملکرد فعلی دولت را برعهده نمیگیرد؟». به گفته حریری، این تصمیمات در نهایت مردم را متضرر میکند.

حریری تصریح کرد که "دولتها نمیتوانند به میل خود رفتار کرده و بروند". وی خواستار آن شد که نهاد ناظری از بیرون دولت فعلی یا از سوی رئيسجمهوری دولت یازدهم ترازی از عملکرد دولت نهم و دهم ارائه دهد «تا مردم بدانند دولت جدید در چه شرایطی سیاست و اقتصاد یک کشور را از دولت قبلی تحویل گرفته و دولت آینده هم نتواند به راحتی همه چیز را به گردن دولت قبلی بیندازد».

"ابلاغ بخشنامه غیرقانونی به بانکها"

به موازات آن، معاون گمرک جمهوری اسلامی گفت که بانک مرکزی در بخشنامه جدیدی خطاب به بانکهای کشور اعلام کرده که هیچ یک از بانکها حق ندارند تا زمان دریافت مابه التفاوت نرخ ارز مرجع و مبادله ای کالاهای وارداتی، اسناد ترخیص را به واردکنندگان کالا تحویل دهند.

محمدرضا نادری در گفتوگویی با خبرگزاری ایسنا ضمن انتقاد شدید از عملکرد بانک مرکزی گفت: «بر اساس تصمیم بانک مرکزی حتی کالاهای وارداتی که چند سال قبل هم ثبت سفارش و گشایش اعتبار شدهاند، مشمول دریافت مابه التفاوت نرخ ارز مرجع و مبادله ای هستند».

نادری از این تصمیم بانک مرکزی به عنوان "کار بسیار عجیبی" یاد کرد که "فشار زیادی به واردکنندگان و تولیدکنندگان دارو و کالاهای اساسی" وارد میکند.

وی در پاسخ به این پرسش خبرگزاری ایسنا که آیا این تصمیم بانک مرکزی که شامل گذشته نیز شده غیرقانونی نیست، گفت: «به نظر میرسد باید یک نهاد نظارتی یا یک نهاد بالاتر جلوی بانک مرکزی را بگیرد چرا که نمیتوان قانونی را به تصویب رساند و آن قانون را در مورد گذشته به اجرا درآورد».

نادری کالاهای وارداتی را به سه دسته تقسیم کرد و گفت در کنار کالاهایی که چند ماه است ثبت سفارش آنها متوقف شده و نیز کالاهایی که به دلیل نپرداختن مابهالتفاوت نرخ ارز مرجع و مبادلهای در گمرک بلوکه شدهاند، کالاهایی هم هستند که واردکننده حتی تفاوت نرخ ارز مرجع و مبادله ای آنها را هم داده ولی به این دلیل که بانک عامل نمیتواند پول را به فروشنده خارجی منتقل کند، اسناد ترخیص را به واردکننده نمیدهند.

نادری تاکید کرد که گمرک ایران آماده است به شرطی که بانکها معترض نشوند ۵۰ درصد از کالاهای بلوکه شده در گمرک را ترخیص کند تا این کالاها روانه بازار شده و فروخته شوند و واردکننده نقدینگی لازم را برای پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز مرجع و مبادلهای به دست آورد.

تحریمهای بین المللی ناشی از مناقشه بر سر برنامه اتمی ایران مشکلات بزرگی برای اقتصاد و بازرگانی کشور ایجاد کرده است. یکی از این مشکلات تامین کالاهای اساسی و بهویژه داروست.

خاک خوردن ۷۰ میلیون دلار دارو در گمرک

احمد قویدل، عضو مجمع عمومی کانون هموفیلی ایران، در گفتوگویی با خبرگزاری مهر (۶ مرداد) اعلام کرد که در حال حاضر ۷۰ میلیون دلار دارو در گمرک ایران خاک میخورد. وی هشدار داده که توقف چند ماهه و بیسابقه دارو در گمرک، ضرورت نظارت بر شرایط نگهداری داروها را قبل از ترخیص جدی نموده است.

به گفته قویدل: «حتما گروه ویژهای میبایست در رابطه با شرایط نگهداری داروها در گمرک نظارت نماید»، زیرا «بر اساس مقررات بینالمللی حمل داروهای یخچالی به محمولههای دارویی دستگاه خاص متصل است که چگونگی شرایط نگهداری دارو در آن از جمله دما و رطوبت کنترل میشود».

این عضو مجمع عمومی کانون هموفیلی ایران توقف بالغ بر ۷۰ میلیون دلار دارو در گمرک کشور را با "عدم تخصیص ارز کافی و تصمیمات در حوزه ارز مرجع و مبادله ای" مرتبط دانست.

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Persian Gulf از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 30,535 بار در 9,530 ارسال
    چهارمین گزارش دولت به مردم/ 1
    احمدی نژاد: دولت من حتی یک ساعت بی برنامه نبوده است/ مگر برنامه فقط در سازمان مدیریت است؟
    كسى كه عقل ندارد، ادب ندارد و كسى كه همّت ندارد، جوانمردى ندارد و كسى كه دین ندارد، حیا ندارد.

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,699 بار در 26,713 ارسال
    حسینیان: از حمله به سخنرانی برخی خوشحال میشدم/ حضور خاتمی در تحلیف، برای دموکراسی ضرر دارد/ پنج بار به احمدی نژاد گفتم فیلم را پخش نکن

من با آزادشدن کسانی که بنای دیکتاتوری، بدعت و آشوب را در کشور پایهریزی کردند، موافق نیستم.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

«روحالله حسینیان» تاکید دارد که چهره صرفا امنیتی نیست و سابقه قضایی- امنیتی دارد و جانشین دادستان انقلاب اسلامی تهران در وزارت اطلاعات بوده.

او پیرامون اینکه درباره حمله به سخنرانی هاشمی، سیدحسن خمینی و حجتالاسلام ناطقنوری چه احساسی داشتید، بیپرده میگوید: «از حمله به برخی خوشحال میشدم و از برخی ناراحت.» البته هیچ توضیحی نمیدهد که از کدام ناراحت شده و از کدام خوشحال. حسینیان از سخنرانان «مسجد اهل بیت» در روزهای دهه فجر بوده و میپذیرد که سخنرانیهای آن مسجد تا حدودی در تحریک مردم در روز 22 بهمن قم تاثیرگذار بوده اما گذشته از این معتقد است: «نقش روسایجمهوری و مجلس در ماجرای یکشنبه سیاه، زمینههای حمله به سخنرانی علی لاریجانی را فراهم کرد و اگر احمدینژاد هم راهی قم میشد، همین برخورد با او صورت میگرفت.»

حسینیان که این روزها مدام تهدید میکند که با گوجهفرنگی و تخممرغ پذیرای «جک استراو» در بهارستان خواهد بود، در بخشی از گزارش خود به احمدینژاد انتقاد میکند، درست همانجایی که ماجرای پخش فیلم فاضل لاریجانی و سعید مرتضوی به میان میآید. او در یکشنبه سیاه پنجبار از احمدینژاد تقاضا میکند که فیلم را پخش نکند اما عصبانیت کار دست رییس دولت دهم میدهد.

متن کامل گفتگوی شرق با او در پی می آید:

آقای مطهری در صحن علنی از حصر خانگی آقای میرحسین موسوی و کروبی انتقاد کردند، نظر شما درباره پایان حصر خانگی آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد چیست؟
    این کار به شورایعالی امنیت و شورای امنیت کشور برمیگردد و اینها ارتباطی به من ندارد که اینها در حصر باشند یا نباشند.
    به هر شکل شما بهعنوان یک نماینده مجلس، همانطوری که آقای مطهری نظر خودش را اعلام کرده، نظرتان را بفرمایید؟
    من با آزادشدن کسانی که بنای دیکتاتوری، بدعت و آشوب را در کشور پایهریزی کردند، موافق نیستم.
    با حضور آقای خاتمی در مراسم «تحلیف» چطور؟
    بگذارید من حرفم را بزنم. اینها برای دموکراسی ضرر دارند و دشمن دموکراسی هستند. نباید اینقدر آزاد باشند که دموکراسی را به خطر بیندازند.
    اما درباره حضور آقای خاتمی نظرتان را نگفتید، به هر حال مرسوم است که در مراسم «تحلیف» روسایجمهوری پیشین حضور داشته باشند.
    آنچه که من اطلاع پیدا کردم این است که مجلس از ایشان دعوت نکرده است.
    البته ایشان احتمالا از سوی آقای روحانی برای مراسم «تحلیف» دعوت خواهند شد؟
    تایید نهایی میهمانان برای حضور در مراسم «تحلیف» به نظر هیاترییسه مجلس باز میگردد.
    درباره گزارش قم یکسری سخنرانی در مسجد اهل البیت قم صورت گرفته بود، تیم تدوین گزارش تاکید دارند که آن سخنرانیها در برانگیختن افراد تاثیرگذار بوده، بهعنوان یکی از سخنرانان مسجد اهل بیت این را تایید میکنید یا نه؟
    بله. قطعی است، عدهای از سخنرانها ازجمله خود بنده که در مسجد «اهل بیت» صحبت و از آقای لاریجانی انتقاد کردم، گفتهام که بالاخره یک زمینهای را ایجاد میکند. ولی دلیل اصلی این سخنرانی نیست. باید بررسی کرد که چه اتفاقی افتاده. بعد از آن سخنرانیها در مسجد «اهل بیت»، آقای لاریجانی در قم دهها سخنرانی دیگر داشته، چرا در آن سخنرانیها اتفاقی نیفتاد؟ و چرا در 22 بهمن این اتفاق افتاد؟
    نظر خود شما در این در اینباره چیست؟
    به نظر من علت اصلی، «یکشنبه سیاه» مجلس بود و هر آنچه میان رییس مجلس و رییسجمهوری اتفاق افتاده.
    یعنی نخستین اختلافها در آنجا پیش آمد؟
    بدون تردید. اگر آقای احمدینژاد هم به قم رفته بود و در آنجا صحبت کرده بود، همین اتفاق برایش میافتاد و این حرف مردم بود. اما خب وقتی رهبری بارها تذکر میدهد که سران قوا با یکدیگر اختلاف نداشته باشند، چرا آمدند و آن برخورد زشت را در مجلس انجام دادند. من همان موقع هم اعتراض کردم که وقتی نظر رهبری بر آرامش است چرا این کار شده؟ کار غلطی است اما باید همین کار غلط درست ارزیابی میشد.
    اما بخشی از گزارش آن روز – یکشنبه سیاه- درمورد استراق سمع و شنود و فیلمبرداری بود که آقای مرتضوی مرتکب شده بودند و فیلم آن هم در صحن علنی مجلس پخش شد. چرا مجلس در آن قضیه ورود نکرد؟ آیا آن کار مرتضوی کار پسندیدهای بود از نظرشما؟
    آقای مرتضوی دلایل خودشان را داشت. او میگوید من با توجه به اینکه مسوول «شستا» هستم و اینکه «شستا» یک موسسه مالی است، فیلم تمام افرادی که با من ملاقات دارند را ضبط کردهام.
    شما خودتان سابقه حضور در دستگاه امنیتی دارید، آیا این کار اشتباه نیست؟
    به هر حال اتاقشان است.
    یعنی هرکسی میتواند در اتاقش دستگاه شنود و استراق سمع و فیلمبرداری نصب کند؟
    بله.
    و نمایش در عموم چطور؟
    آنچه که اشتباه است نمایش آن توسط احمدینژاد بود. احمدینژاد حق نداشت آن نوار را پخش کند. بهویژه پخش فیلمی که از صحبت بین دو نفر آن هم به شکل محرمانه بوده، اشتباه است. من آن روز پنجمرتبه به آقای احمدینژاد تذکر دادم که این کار را نکند، چون هم خلاف عرف و قانون است و هم خلاف دستور مقام رهبری و هم خلاف شرع.
    خب پس اگر شما هم به ایشان مشورت دادید، چرا احمدینژاد فیلم را در مجلس پخش کرد؟
    به نظر من عصبانی بود.
    گزارش قم احتمالا فردا خوانده میشود آیا این گزارش را پایانی بر رفتارهای نیروهای خودسر میدانید؟
    گزارش مجلس را هیچ پایانی بر هیچ کاری نمیدانم.
    چون این گزارش اینقدر سطحی است که متاسفانه نه احساسی را بر میانگیزد و نه تعقلی را؛ و نه حتی اندیشهای را بهدنبال خواهد داشت. البته کسانی که صحبت مقاممعظمرهبری را قبول دارند، خودشان را از این به بعد مقید میدانند که جلسه را به هم نزنند.
    اما پرونده قم نخستین تندروی نبوده، در همین مشهد چند سال پیش با آب معدنی به سخنرانی آقای ناطق حمله کردند، شما که سمت امنیتی داشتید چرا با نیروهای لباس شخصی و آنهایی که رفتار خودسرانه داشتند، برخوردی صورت ندادید؟ و اگر صورتگرفته بفرمایید تا ما منعکس کنیم.
    من آنجوری که شما مطرح میکنید، سابقه امنیتی ندارم.
    منظورم مسوولیت شما در وزارت اطلاعات بوده.
    من امنیتی نیستم که بخواهید در جراید خودتان مطرح کنید. من سابقه قضایی - امنیتی دارم و جانشین دادستان انقلاب اسلامی تهران در وزارت اطلاعات بودم.
    در همین قضیه بفرمایید که آیا با لباس شخصیها برخورد شد؟ آیا گزارش قم نخستین برخورد هدفمند با اینطور تندرویهاست؟
    برخوردها از جناح چپ شروع شد. نخستین حرکت هم برهمزدن سخنرانی آیتالله یزدی بود، که بعد از آن هم این سنت بد نهاده شد.
    یعنی قبل از آن نبود؟
    نه نبود. اولین جلسهای که به هم ریختند، همین جلسه سخنرانی آیتالله یزدی بود که چپها آنها را بر هم زدند. متاسفانه آنهایی که الان مدعیاند، چرا برخوردی نمیشود، آن موقع از آن حرکت بهعنوان شاهکار چپها نام بردند.
    خود شما وقتی شنیدید که عدهای خودسر به سخنرانی سیدحسن خمینی، حجتالاسلام ناطقنوری و آیتالله هاشمیرفسنجانی حمله کردهاند، چه حسی داشتید؟
    ازبعضیها خوشحال شدم و از بعضیها ناراحت.
    کدام یکی را وقتی شنیدید خوشحال شدید؟
    به این سوالتان پاسخ نمیدهم. (با خنده)
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

موسوی و کروبی یا آزاد شوند یا محاکمه، البته در صورت محاکمه باید به طور همزمان به اتهامات آقای احمدی نژاد هم رسیدگی شود. وضع فعلی قابل دوام نیست.

مطهری در پاسخ به انتقاد توکلی نسبت به نطق میان دستورش در روز گذشته گفت: حرف من این است که باید تکلیف آقای موسوی و کروبی پس از آشتی ملی که در انتخابات رخ داد، روشن شود و ضرورتی برای ادامه حصر آنها نیست.

علی مطهری در گفتگو با مهر در پاسخ به این سئوال که نظر شما درباره انتقادات آقای توکلی نسبت به نطق دیروزتان در مجلس چیست، گفت: ایشان ضمن تایید بخش اعظم نطق من، دو ایراد گرفته بودند یکی اینکه اقلیت هم حق اظهارنظر دارد و نباید دیکتاتوری اکثریت حاکم شود، بنابراین هواداران گفتمان افراط هم حق اظهار نظر درباره کابینه دولت جدید و غیره را دارند.

وی افزود: اصل این حرف درست است اما فعلا مصداق ندارد. آنچه در روزهای اخیر از طرف این گروه انجام می شود صرف اظهارنظر نیست بلکه ایجاد فضای رعب و متصل کردن موضوع به فتنه و فتنه گران است تا از این طریق رئیس جمهور منتخب را در انتخاب وزیران تحت تاثیر قرار دهند و در نهایت افراد مورد نظر خود را به ایشان تحمیل کنند.

نماینده تهران خاطر نشان کرد: ایراد دوم آقای توکلی به نطق من این بود که جرم آقای موسوی و کروبی را کم در نظر گرفته ام و با جرم آقای احمدی نژاد در فتنه یکسان دانسته ام. البته از نطق من چنین چیزی بر نمی آمد.

مطهری گفت: حرف من این بود که اگر آنها باید عذرخواهی کنند آقای احمدی نژاد هم باید عذرخواهی کند این به این معنی نیست که اتهام یا جرم اینها مساوی است. در مواقع دیگر در این موضوع صحبت کرده ام. علاوه بر این گفتم باید تکلیف این دو نفر پس از آشتی ملی که در انتخابات اخیر رخ داد، روشن شود و ضرورتی برای ادامه حصر آنها نیست و اصولا مجازات بدون محاکمه شرعا و قانونا مجاز نیست.

وی ادامه داد: یا آزاد شوند یا محاکمه، البته در صورت محاکمه باید به طور همزمان به اتهامات آقای احمدی نژاد هم رسیدگی شود. وضع فعلی قابل دوام نیست. آقای توکلی باید پاسخ دهد که آیا وضع فعلی را می پسندند و اگر می پسندند این وضع تا کی باید ادامه داشته باشد؟اکنون که اکثر هواداران اینها با نظام آشتی کرده اند، چه ضرورتی برای ادامه این وضع وجود دارد؟

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

چرخش دوباره حماس به سمت ایران می تواند نشانه ای از محاسبات مجدد این گروه مهم فلسطینی نسبت به عدم تغییر معادلات قدرت در منطقه باشد.

روزنامه فرامنطقه ای "الشرق الاوسط" چاپ لندن از دیدار ماه گذشته نمایندگانی از گروه حماس با نمایندگان ایران و حزب الله لبنان در بیروت، خبر داد.

به گزارش عصر ایران بر اساس این گزارش این دیدار پس از مدت ها روابط پر تنش بین ایران و حماس بر سر مساله سوریه و برای ترمیم روابط آسیب دیده بین ایران و حزب الله با حماس بوده است.

الشرق الاوسط می نویسد در این دیدار " موسی ابومرزوق" از شاخه سیاسی حماس به عنوان یکی از اعضای ارشد حماس شرکت داشته است.

موضوع اصلی این دیدار ار سر گیری دوباره کمک های مالی ایران به این گروه فلسطینی به ویژه از زمانی بوده است که حماس روابط خود را با حکومت بشار اسد به پیروی از برخی کشورهای عربی منطقه، بر هم زد.

الشرق الاوسط به نقل از " احمد یوسف" یکی از مقامات ارشد حماس و مشاور اسماعیل هنیه نخست وزیر دولت حماس در غزه می نویسد که ایران همچنان به این گروه به عنوان یک متحد راهبردی می نگرد.

یوسف می افزاید که پیش بینی می کند به همین دلیل روابط ایران و حماس بار دیگر پس از مدتی سردی، به گرمی گذشته بازگردد.

در صورت صحت گزارش الشرق الاوسط، چرخش دوباره حماس به سمت ایران می تواند نشانه ای از محاسبات مجدد این گروه مهم فلسطینی نسبت به عدم تغییر معادلات قدرت در منطقه باشد.

حماس از سال گذشته و همزمان با فاصله گرفتن از حکومت بشار اسد به سمت دولت هایی چون قطر، ترکیه و مصر متمایل شد و همزمان به دلیل قرار گرفتن در مقابل دولت بشار اسد روابط خود با ایران را نیز تحت تاثیر قرار داد؛ اما به نظر می رسد تحولات هفته های گذشته در سه کشور قطر، ترکیه و مصر ، این گروه فلسطینی را به ارزیابی دوباره معادلات قدرت در منطقه وادار کرده است.

انتقال آرام قدرت از شیخ حمد به ولیعهد جوانش شیخ تمیم در قطر ، آغاز ناآرامی های داخلی در ترکیه و نیز به زیر کشیدن محمد مرسی رییس جمهور اخوانی مصر از سوی ارتش این کشور از اریکه قدرت، سه اتفاقی بودند که به طور گسترده سیاست های داخلی و خارجی سه متحد مهم و جدید حماس در دو سال گذشته را تحت تاثیر قرار داد و حماس را به این نتیجه رساند که نمی تواند قدرت منطقه ای ایران را نادیده بگیرد.

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

احتراما به استحضار عالی میرساند با توجه به سوابق ارزشمند... که در حال حاضر رئیس فراکسیون احیاء موقوفات، منزلت امامزادگان و مساجد مجلس بوده و سالهای متمادی مشغول تدریس در دانشگاههای مختلف و همچنین مسئولیتهای اجرایی فرهنگی با سوابق درخشان است، جهت تصدی مسئولیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهاد میشود.

کد خبر: ۳۳۵۰۹۵
    تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۲

۴۷ نفر از نمایندگان مجلس در نامهای روحالله بیگی ئیلانلو را برای تصدی پست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به حسن روحانی، رئیس جمهور منتخب معرفی کردند.

به گزارش «تابناک»، جمعی از نمایندگان مجلس در نامه ای روحالله بیگی ئیلانلو نماینده میاندوآب، شاهین دژ و تکاب را جهت تصدی پست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به حسن روحانی، رئیس جمهور منتخب معرفی کردند که متن نامه به شرح زیر است:

محضر باسعادت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای حسن روحانی

رئیس جمهور محترم منتخب ملت بزرگ ایران اسلامی

با سلام و آرزوی توفیق

احتراما به استحضار عالی می رساند با توجه به سوابق ارزشمند حجت الاسلام و المسلمین دکتر روح اله بیگی که در حال حاضر نماینده مجلس و نایب رئیس کمیسیون اقتصادی و رئیس فراکسیون احیاء موقوفات، منزلت امام زادگان و مساجد مجلس بوده و سالهای متمادی مشغول تدریس در دانشگاههای مختلف و همچنین مسئولیتهای اجرایی فرهنگی با سوابق درخشان است جهت تصدی مسئولیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهاد می شود. لازم به ذکر است واقف به این موضوع هستیم که اختیار انتخاب و انتصاب وزرا با شخص حضرتعالی است و امضا کنندگان زیر فقط پیشنهاد دهنده و معرفی وی را مطرح میکنند.

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مخبرالدوله آواتار ها
    تشکر شده 17,307 بار در 4,846 ارسال

مردم میپرسند که ا.ن را چه کسانی حمایت میکنند؟؟؟

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید مخبرالدوله از ایشان تشکر کرده اند:

حکم اعدام برای 47 ایرانی در اندونزی

سفیر اندونزی در تهران از حضور ۵ هزار ایرانی در مراکز دارالتأدیب این کشور خبر داد و گفت: ۵۰۰ ایرانی در زندان به سر میبرند و برای ۴۷ نفر نیز به دلیل قاچاق مواد مخدر حکم اعدام صادر شده است.

به گزارش انتخاب به نقل از فارس، «دیان ویرنجوریت» سفیر اندونزی در ایران در حاشیه همایش «فلسطین وحدت جهان اسلام» که امروز (دوشنبه) در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: من به عنوان سفیر وظیفه دارم در راستای ارتقای روابط ایران و اندونزی تلاش کنم و به همین دلیل در ایران به نقاط مختلف سفر میکنم، اما مردم ایران بیشتر تمایل دارند از اندونزی به عنوان پلی برای سفر به استرالیا استفاده کنند و این موضوع خوشایندی نیست.

وی با اشاره به سختگیریهایی که در فرودگاههای اصلی اندونزی برای ایرانیان در نظر گرفته شده، اظهار داشت: ایرانیها برای فرار از مشکلات فردوگاههای بزرگ، خود را به جزیرههای اندونزی میرسانند تا از آنجا به استرالیا بروند که همین موضوع کار را برای ما سخت میکند.

سفیر اندونزی ادامه داد: غالب این افراد دارای پول کافی نبوده و حتی بیشتر آنها مدارک شناسایی خود را از بین برده و یا به قاچاقچیان میدهند که این موضوع نیز کار ما را سخت میکند، زیرا باید هویت آنها را شناسایی کرده و از فعالیتشان در کشورمان مطلع شویم.

دیان ویرنجوریت با بیان اینکه 5 هزار ایرانی در مراکز دارالتأدیب اندونزی هستند و 500 ایرانی در زندان به سر میبرند و برای 47 نفر نیز به دلیل قاچاق مواد مخدر حکم اعدام صادر شده، افزود: حضور این افراد در اندونزی هزینه زیادی را به کشورمان تحمیل میکند و خود ما نیز مایل نیستیم که آنها در زندان و یا مراکز دارالتأدیب باشند.

سفیر اندونزی پرسید: اگر فرد خارجی به کشور شما بیاید و مرتکب جرمی شود، شما او را عودت میدهید و یا او را مجازات میکنید؟

وی با اشاره به مشکلات فراوان پیش آمده در این زمینه افزود: از 20 آگوست صدور ویزا در مبادی ورودی لغو شده و ایرانیان باید از طریق سفارتخانه اقدام به دریافت ویزا کنند که البته پیشنهاد میکنم از همین امروز این کار را انجام دهند.

سفیر اندونزی لغو شدن ویزای فرودگاهی را باعث سختتر شدن ورود ایرانیها به این کشور خواند و خاطرنشان کرد: اگر کسانی که قبلا به اندونزی میرفتند، با مشخص شدن وضعیتشان به ایران بازگردانده میشدند، از این پس با ورود غیرقانونی مرتکب جرم میشوند که حبس و محکومیت را به دنبال خواهد داشت.

دیان ویرنجوریت عنوان کرد که این تصمیم با همکاری وزارت خارجه، وزارت کشور، پلیس، اداره مهاجرت و وزارت خارجه ایران اتخاذ شده و اظهار داشت: اندونزی کشوری فقیر است و ممکن است که کارمندان ما برای پول دست به اقداماتی بزنند، اما باید تأکید کنم که اگر مسافران ایرانی بدون مجوزهای لازم در این کشور حضور یافته و بخواهند پلی برای سفر به استرالیا ایجاد کنند، با مشکلات زیادی روبرو خواهند داشت.

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 235 بار در 70 ارسال
    جمع آوری امضا در کنگره برای به تعویق انداختن رای گیری تحریم های جدید علیه ایران: با این اقدام اعتدالگرایان تضعیف و تندروها تقویت می شوند
    این نامه نشانگر اختلافی عمیق تر بین کنگره و کاخ سفید بر سر ایران است. از یک سو، دولت اوباما تحریم ها علیه را در هفته ی گذشته کاهش داد و قصد تعامل با ایران را بر سر مسئله ی هسته ای در ماه سپتامبر دارد و از سوی دیگر، کنگره که تحت تسلط جمهوریخواهان است به دنبال افزایش بیشتر به صادرات نفت ایران هستند.
    فارین پالسی نوشت: درحالیکه نمایندگان کنگره به دنبال رای گیری در خصوص تحریم های جدید ایران هستند، گروهی از لیبرال دموکرات ها با نگارش نامه ای آخرین تلاش ها برای توقف این رای گیری و تحریم ایران را دارند.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب، جیم مک درموت، جان کانیرز، کیث الیسون و جیم مک گاورن از رهبری کنگره خواسته اند که را یگیری در مورد تحریم جدید ایران به تعویق اندازد تا از این طریق تلاش ها برای تعامل با رئیس جمهور جدید ایران از بین نرود.

این نامه نشانگر اختلافی عمیق تر بین کنگره و کاخ سفید بر سر ایران است. از یک سو، دولت اوباما تحریم ها علیه را در هفته ی گذشته کاهش داد و قصد تعامل با ایران را بر سر مسئله ی هسته ای در ماه سپتامبر دارد و از سوی دیگر، کنگره که تحت تسلط جمهوریخواهان است به دنبال افزایش بیشتر به صادرات نفت ایران هستند.

در نامه ی این گروه آمده است: ما معتقدیم که این امر می تواند پیش از تحلیف رئیس جمهور جدید ایران نتیجه ی عکس و غیرمسئولانه ای داشته باشد.

در ادامه این نامه آمده است: راه حلی دیپلماتیک همچنان بهترین ابزار ممکن برای حصول اطمیمان از عدم دستیابی ایران به سلاح هسته ای است و کنگره نباید فرصتی بالقوه برای دستیابی به نتیجه در خصوص ایران را از دست دهیم.

در حال حاضر، یکی از دستیاران الیسون در حال جمع آوری امضا برای به تعویق انداختن لایحه مذکور است.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: تصویب تحریم های جدید در بدترین زمان صورت می گیرد. حسن روحانی رئیس جمهور جدید ایران که از بهبود روابط با غرب سخن گفته دو هفته دیگر پست ریاست جمهوری را تحویل می گیرد.

این نمایندگان همچنین خواستار تغییر لحن آمریکا در قبال ایران شده اند.

این گروه از لیبرال دموکرات های کنگره در این نامه آورده اند: با تصویب این لایحه، به ایران سیگنال تحریم ها بیشتر داده می شود که تنها به تضعیف اعدالگرایان در ایران و قدرت بخشیدن به تندروها می شود.

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید s400 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 235 بار در 70 ارسال
    خاتمی به مراسم تحلیف نمی آید/ تشکیل جلسات "تندروهای مجلس" برای ایجاد تشنج در مجلس در صورت حضور خاتمی
    شنیده شده شخص روحانی نیز علاقمند به حضور سید محمد خاتمی در مراسم تحلیف است. طی روزهای گذشته، طیف تندروی جریان اصولگرا، خبرها در مورد حضور خاتمی در مراسم تحلیف را مجکوم کرده اند.

خبرنگار سیاسی «انتخاب» کسب اطلاع کرد که خاتمی در مراسم تحلیف حضور پیدا نمی کند.

بنابراین گزارش، با وجود ابراز تمایل بسیاری از طیف های افکار عمومی و چهره های معتدل برای حضور سید محمد خاتمی در مراسم تحلیف، رئیس جمهور سابق کشورمان برای جلوگیری از ایجاد هرگونه تنش در این مراسم حضور پیدا نمی کند.

خاتمی معتقد است دولت روحانی، دولت جنجال و تنش نیست و نباید در آغاز راه، برای دکتر روحانی مشکل ایجاد کرد.

این درحالیست که شنیده های خبرنگار پایگاه خبری «انتخاب» ، حکایت از آن دارد که شخص روحانی نیز علاقمند به حضور سید محمد خاتمی در مراسم تحلیف بوده است.

تشکیل جلسات "تندروهای مجلس" برای ایجاد تشنج در مجلس در صورت حضور خاتمی

طی روزهای گذشته، طیف تندرو و اقلیت جریان اصولگرا، خبرها در مورد حضور خاتمی در مراسم تحلیف را محکوم کرده اند.

برخی منابع خبری نیز از تشکیل جلسات این جریان، در راستای ایجاد تنش، تشنج و جنجال در مراسم تحلیف - در صورت حضور خاتمی - خبر می دهند.

به گزارش سرویس سیاسی «انتخاب» ؛ خاتمی ضمن اطلاع از جنجال های قطعی طیف تندرو در مجلس، شخصاً حضور در مراسم تحلیف را رد کرده است.

یک منبع مطلع در گفت و گو با «انتخاب» با بیان اینکه نظر خاتمی «عدم شرکت در مراسم تحلیف است» گفت: البته هر احتمالی وجود دارد، شاید ایشان سیگنال هایی از مجلس دریافت کنند که برای حضور در مراسم تحلیف، مصمم شوند.

20. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید s400 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 56 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 56 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها