نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 234 از 5202 نخست ... 1341842242312322332342352362372442843347341234 ... آخرین
نمایش نتایج: از 2,331 به 2,340 از 52011

موضوع: اخبار

مدیر (6) مجيد رادمنش آواتار ها
    تشکر شده 24,885 بار در 4,797 ارسال
    اظهارات علی مطهری در خصوص دلیل استعفایش

فایل صوتی

علی مطهری امروز از استعفایش از سمت نمایندگی دفاع کرد،

اما نمایندگان با 155 رای مخالف این استعفا را رد کردند.

http://www.khabaronline.ir/detail/18...س/سیاست

==================================================

متن کامل سخنان مطهری دراستعفایش:

http://www.khabaronline.ir/detail/18...س/سیاست
    ویرایش توسط مجيد رادمنش : 2011/11/03 در ساعت 00:16
    یـــــاد خــــــدا آرامش بخش دلهــــــاست ..... کجایند مردان بی ادعـــــــا

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید مجيد رادمنش از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر فعال arak_bourse آواتار ها
    تشکر شده 10,635 بار در 3,281 ارسال
    لحن ملایم رئیس جمهور درجلسه استیضاح ناکام وزیر اقتصاد فقط دو روز دوام آورد/حمله به منتقدان و قوه قضائیه
    دولت - بیانات آرام و خواهش گونه رئیس جمهور در جلسه علنی مجلس در باره اختلاس سه هزارمیلیارد تومانی، امروز صبح به حمله تند به منتقدان و حتی قوه قضاییه تبدیل شد.
    به گزارش سایت «نسیم»، رئیسجمهور در دیدار امروز خود با برخی اعضای ستاد انتخاباتی خود در سالهای 84 و 88 در خصوص عزل منوچهر متکی اظهار داشت: متکی در هر دوره ریاست جمهوری کاندیدای من نبود به خصوص در دور دوم چرا که در زمان وزارت وی چهار دیپلمات به سایر کشورها پناهنده شدند.
    وی افزود: در جلسهای تصمیم بر آن گرفته شد که متکی از دولت کنار گذاشته شود ولی پس از آن جلسه وی در جلسات دولت حضور نیافت تا آنکه یک شب ساعت 12 ایشان را پیدا کردیم و به وی پیشنهاد ریاست سازمان انرژی اتمی را دادیم که ایشان گفت من میخواهم برای گسترش روابط به سنگال بروم و پس از بازگشت در خصوص این مورد صحبت خواهیم کرد و پس از آن به وی گفتم که از نظر من شما دیگر وزیر نیستید.
    احمدی نژاد گفت: پس از سفر متکی به سنگال آقایان در پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری حکم ایشان را زود منتشر کردند که من گفتم که این حکم را بردارید و آنها مقاومت کردند و گفتند که این خبر اعلام شده است.
    وی اظهار داشت: مدیر کل تشریفات متکی اعلام کرد که پس ازدیدار رسمی حکم برکناری وی به دستش رسیده است اما متکی درخواست تمدید ملاقات با رئیس جمهور سنگال را داشت که رئیسجمهور سنگال بعد از آن دیگر ایشان را نپذیرفت.
    رئیس جمهور با اشاره جنبش فتح وال استریت گفت: این اتفاق یک نارضایتی عمومی است ولی این جنبش سیستم آمریکا را پایین نمیآورد بلکه این شروع یک اتفاق بزرگ است که به نفع انقلاب اسلامی ایران خواهد بود.
    وی در ادامه با بیان اینکه دولت را به انحراف متهم میکنند اظهار داشت: این حرف سخیفی است که به ما می گویند اسم از امام زمان(عج) می برید ولی ولایت فقیه را قبول ندارید و به جای دشمن به ما ایراد می گیرند.
    احمدی نژاد افزود: به دولت اتهام می زنند شما عضو انجمن حجتیه و بهایی هستید، این حمله ای که به ما شد بیشتر از حمله به منافقین بود.
    وی در ادامه به جریان فتنه اشاره کرد و گفت: جریان براندازی پیش از انتخابات نقشه کشیده بود که پس از فتح وزارتخانهها به بیت رهبری حمله کنند.
    رئیس جمهور اظهار داشت: برخی مدعی هستند که بنده با بیان اینکه ولایت فقیه را نمی خواهیم گفته ام که ظهور آغاز شده است ولی من چنین حرفی نزده ام بلکه معتقدم هر چقدر به ظهور نزدیکتر شویم احساس نیاز بیشتری به ولی فقیه پیدا می کنیم.
    رئیس جمهور خاطرنشان کرد: همانگونه که تبعیت از پیامبر برای خداوند است تبعیت از ولایت و ولی فقیه نیز بایستی برای خداوند باشد.
    احمدی نژاد گفت: متاسفانه برخی بدون داشتن هیچگونه اطلاعات جامع و کاملی به رئیس دولت توهین کرده و مدعی هستند که دیپلماسی فعالی نداریم ولی معتقدم آنان متوجه واقعیت ها نیستند.
    وی در مورد بانک مرکزی نیز گفت: ادعا دارند که بایستی نظارات بیشتری داشتید و کوتاهی در نظارت انجام داده اید؛ آنان با رییس بانک مرکزی کاری ندارند ولی قائم مقام وی را دستگیر و به زندان می فرستند؛ وزیر اقتصاد را استیضاح می کنند و این در حالیستکه با مدیر عامل بانک صادرات کاری ندارند.
    وی در مورد اتهاماتی که به محمدرضا رحیمی وارد می شود ، گفت: دو سال است که رییس قوه قضاییه معاون اول دولت را متهم به فساد اقتصادی کرده است ولی نمی توانند این اتهام را ثابت کنند.
    احمدی نژاد افزود: من به رهبری هم گفته ام که اگر ثابت شود که رحیمی حتی یک ریال هم اختلاس کرده من به تلویزیون آمده و ضمن عذرخواهی اعلام می کنم که شایستگی این سمت را ندارم.
    رئیس جمهور یادآور شد: این دولت به قوه قضاییه اعلام کرده که آبروی دولت را برده اید و اگر هم قرار به محاکمه است بایستی علنی صورت گیرد.
    وی گفت: بنده فقط 10 درصد حرف ها را تاکنون زده ام و شاید 25درصد دیگر را در آینده بگویم ولی مابقی را هیچگاه نمی توانم به دلایل مصلحتی و حفظ نظام و انقلاب بیان کنم.
    تحلیلگر بازار tahlilgar0@

4. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید arak_bourse از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر فعال arak_bourse آواتار ها
    تشکر شده 10,635 بار در 3,281 ارسال
    احمدی نژاد فعالیت انتخاباتی دولت را در سالن اجلاس سران کلید زد
    دولت - خبرگزاری فارس نوشت:
    محمود احمدینژاد رئیس جمهور صبح امروز پنجشنبه در محل سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی در نشستی، با حضور تعدادی از دانشجویان و طلاب حامی خود و نیز برخی اعضای ستاد انتخاباتیاش در سالهای 84 و 88 دیدار و گفتوگو کرد.
    بر اساس این گزارش، اگرچه هنوز علت برگزاری چنین نشستی از سوی رئیس جمهور اعلام نشده است با این حال مسئولان اطلاعرسانی ریاست جمهوری ترجیح دادند برخلاف اکثر برنامههای رئیس جمهور، از دعوت رسانهها برای پوشش خبری و تصویری این نشست خودداری کنند.
    بنابر این گزارش رئیس جمهور در این نشست دفاع تمام قدی از رئیس دفتر، معاون اجرایی، معاون اول و دستیار ارشد خود کرد.
    تحلیلگر بازار tahlilgar0@

6. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید arak_bourse از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مات آواتار ها
    تشکر شده 13,899 بار در 4,563 ارسال
    شرط احمدی نژاد برای کناره گیری
    احمدی نژاد افزود: من به رهبری هم گفته ام که اگر ثابت شود که رحیمی حتی یک ریال هم اختلاس کرده من به تلویزیون آمده و ضمن عذرخواهی اعلام می کنم که شایستگی این سمت را ندارم.

به گزارش جهان به نقل از «نسیم»، رئیسجمهور در دیدار امروز خود با برخی اعضای ستاد انتخاباتی خود در سالهای ۸۴ و ۸۸ در خصوص عزل منوچهر متکی اظهار داشت: متکی در هر دوره ریاست جمهوری کاندیدای من نبود به خصوص در دور دوم چرا که در زمان وزارت وی چهار دیپلمات به سایر کشورها پناهنده شدند.

وی افزود: در جلسهای تصمیم بر آن گرفته شد که متکی از دولت کنار گذاشته شود ولی پس از آن جلسه وی در جلسات دولت حضور نیافت تا آنکه یک شب ساعت ۱۲ ایشان را پیدا کردیم و به وی پیشنهاد ریاست سازمان انرژی اتمی را دادیم که ایشان گفت من میخواهم برای گسترش روابط به سنگال بروم و پس از بازگشت در خصوص این مورد صحبت خواهیم کرد و پس از آن به وی گفتم که از نظر من شما دیگر وزیر نیستید.

احمدی نژاد گفت: پس از سفر متکی به سنگال آقایان در پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری حکم ایشان را زود منتشر کردند که من گفتم که این حکم را بردارید و آنها مقاومت کردند و گفتند که این خبر اعلام شده است.

وی اظهار داشت: مدیر کل تشریفات متکی اعلام کرد که پس ازدیدار رسمی حکم برکناری وی به دستش رسیده است اما متکی درخواست تمدید ملاقات با رئیس جمهور سنگال را داشت که رئیسجمهور سنگال بعد از آن دیگر ایشان را نپذیرفت.

رئیس جمهور با اشاره جنبش فتح وال استریت گفت: این اتفاق یک نارضایتی عمومی است ولی این جنبش سیستم آمریکا را پایین نمیآورد بلکه این شروع یک اتفاق بزرگ است که به نفع انقلاب اسلامی ایران خواهد بود.

وی در ادامه با بیان اینکه دولت را به انحراف متهم میکنند اظهار داشت: این حرف سخیفی است که به ما می گویند اسم از امام زمان(عج) می برید ولی ولایت فقیه را قبول ندارید و به جای دشمن به ما ایراد می گیرند.

احمدی نژاد افزود: به دولت اتهام می زنند شما عضو انجمن حجتیه و بهایی هستید، این حمله ای که به ما شد بیشتر از حمله به منافقین بود.

وی در ادامه به جریان فتنه اشاره کرد و گفت: جریان براندازی پیش از انتخابات نقشه کشیده بود که پس از فتح وزارتخانهها به بیت رهبری حمله کنند.

رئیس جمهور اظهار داشت: برخی مدعی هستند که بنده با بیان اینکه ولایت فقیه را نمی خواهیم گفته ام که ظهور آغاز شده است ولی من چنین حرفی نزده ام بلکه معتقدم هر چقدر به ظهور نزدیکتر شویم احساس نیاز بیشتری به ولی فقیه پیدا می کنیم.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: همانگونه که تبعیت از پیامبر برای خداوند است تبعیت از ولایت و ولی فقیه نیز بایستی برای خداوند باشد.

احمدی نژاد گفت: متاسفانه برخی بدون داشتن هیچگونه اطلاعات جامع و کاملی به رئیس دولت توهین کرده و مدعی هستند که دیپلماسی فعالی نداریم ولی معتقدم آنان متوجه واقعیت ها نیستند.

وی در مورد بانک مرکزی نیز گفت: ادعا دارند که بایستی نظارات بیشتری داشتید و کوتاهی در نظارت انجام داده اید؛ آنان با رییس بانک مرکزی کاری ندارند ولی قائم مقام وی را دستگیر و به زندان می فرستند؛ وزیر اقتصاد را استیضاح می کنند و این در حالیستکه با مدیر عامل بانک صادرات کاری ندارند.

وی در مورد اتهاماتی که به محمدرضا رحیمی وارد می شود ، گفت: دو سال است که رییس قوه قضاییه معاون اول دولت را متهم به فساد اقتصادی کرده است ولی نمی توانند این اتهام را ثابت کنند.

رئیس جمهور یادآور شد: این دولت به قوه قضاییه اعلام کرده که آبروی دولت را برده اید و اگر هم قرار به محاکمه است بایستی علنی صورت گیرد.

وی گفت: بنده فقط ۱۰ درصد حرف ها را تاکنون زده ام و شاید ۲۵درصد دیگر را در آینده بگویم ولی مابقی را هیچگاه نمی توانم به دلایل مصلحتی و حفظ نظام و انقلاب بیان کنم.

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده است:

كاربر فعال سپه آواتار ها
    تشکر شده 2,171 بار در 670 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza 184 نمایش پست ها
    شرط احمدی نژاد برای کناره گیری

وی گفت: بنده فقط ۱۰ درصد حرف ها را تاکنون زده ام و شاید ۲۵درصد دیگر را در آینده بگویم ولی مابقی را هیچگاه نمی توانم به دلایل مصلحتی و حفظ نظام و انقلاب بیان کنم.
    ببین چه خبره؟؟؟امان از مصلحت
    اصلا مصلحت کی ؟ من ، ت. ؛ .....انها
    هرچه مطابق میل وارزوهای باطنی ماست ، به نظر ما حقیقت محض میرسد

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید سپه از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مات آواتار ها
    شهروند ایرانی زندانی در آمریکا آزاد شد"بانکی" دو سال پیش در یک دادگاه کمسابقه در آمریکا به دلیل فرستاده شدن پول از سوى خانوادهاش در ایران برای خرید یک آپارتمان به ٣٠ ماه زندان محکوم شد.
    يك ایرانی ساکن آمریکا که به اتهام نقض قوانین تحریم تجاری ایران و انتقال ارز بین این کشور و آمریکا، به مدت ۲۱ ماه در زندان بهسر میبرد، آزاد شد.

به گزارش بی بی سی، قاضی دادگاهی که روز چهارشنبه ۲ اکتبر، در دایره جنوبی نیویورک برگزار شد، دستور آزادی "محمودرضا بانکی"، ایرانی ساکن نیویورک را صادر کرده است.

"بانکی" دو سال پیش در یک دادگاه کمسابقه در آمریکا به دلیل فرستاده شدن پول از سوى خانوادهاش در ایران برای خرید یک آپارتمان به ٣٠ ماه زندان محکوم شد.

دادستان و دادگاه، این انتقال پول را نقض قوانین تحریم تجاری ایران تشخیص داده بودند.

حکم زندان "بانکی" ۳۷ ساله که دارای درجه دکترای مهندسی شیمی از دانشگاه «پرینستون» است، یکى از پر سر و صداترین پروندهها در میان ایرانیان مقیم آمریکا بود که موجب نگرانی از آغاز دور جدیدیاز محدودیتها برای ارتباط مالی این اقلیت با ایران شد.

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مات آواتار ها
    تحریم های جدید ضد ایرانی در کمیته مجلس نمایندگان آمریکا
    کمیته روابط امور خارجه مجلس نمایندگان آمریکا همچنین پیش نویس طرح دیگری که به طور مشترک تحریم ها را علیه شرکای تجاری و نظامی ایران، کره شمالی و سوریه افزایش می دهد، تصویب کرد.
    پیش نویس دو طرح که در پی تحریم صادرات نفت و گاز و بانک مرکزی ایران است، در کمیته روابط امور خارجه مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شده است.

به گزارش بی بی سی، کنگره ایالات متحده آخرین بار حدود یک سال پیش، تحریم های یک جانبه این کشور علیه ایران را تشدید کرده بود.

مقام های جمهوری اسلامی بارها گفته اند که این تحریم ها برنامه اتمی و سیاست خارجی ایران را تغییر نخواهد داد.

اگر این طرح به یک قانون لازم الاجرا تبدیل شود، دولت باراک اوباما موظف خواهد شد که در ظرف ۳۰ روز به کنگره اعلام کند که آیا بانک مرکزی ایران با برنامه های اتمی و نظامی این کشور یا با سپاه پاسدارن ایران ارتباط دارد یا خیر و در صورت اثبات این مساله، آنرا تحریم کند.

هاورد برمن، نماینده دموکرات و رئیس پیشین کمیته روابط خارجه مجلس نمایندگان، در جلسه روز چهارشنبه این کمیته، با تاکید بر تحریم بانک مرکزی ایران گفت که این بانک تنها رابط این کشور با نظام مالی بین المللی است.

کنگره ایالات متحده آخرین بار حدود یک سال پیش، تحریم های یک جانبه این کشور علیه ایران را تشدید کرده بود

بنا بر این طرح، صادرات فراورده های نفتی ایران اعم از خام یا پالایش شده در صورتی تحریم خواهد شد که سپاه پاسداران یا شرکت های وابسته به آن، در استخراج یا فروش آن به هر نحوی حضور داشته باشند و ارزش محموله حداقل یک میلیون دلار باشد.

کمیته روابط امور خارجه مجلس نمایندگان آمریکا همچنین پیش نویس طرح دیگری که به طور مشترک تحریم ها را علیه شرکای تجاری و نظامی ایران، کره شمالی و سوریه افزایش می دهد، تصویب کرد.

این طرح ها در مرحله بعد احتمالا برای بررسی بیشتر به کمیته های دیگر این مجلس و سرانجام برای رای گیری، به صحن مجلس نمایندگان آمریکا فرستاده خواهد شد.

در پیش نویس این طرح، به طور مشخص به روسیه هشدار داده شده و از این کشور به عنوان یکی از حامیان ایران، سوریه و کره شمالی نام برده شده است.

در متن این پیش نویس هشدار داده شده است که همکاری های فضایی آمریکا با روسیه قطع خواهد شد و قانونگذاران خواهان آن شده اند که دولت آمریکا در طرح های مشترک مربوط به ایستگاه بین المللی فضایی، حق پرداخت وجوه به روسیه را نخواهد داشت.

در این طرح بر بررسی تحریم مقام های وزارت امور خارجه، وزارت اطلاعات، وزارت ارشاد، سپاه پاسداران و بنیادهای مختلف مانند بنیاد شهید نیز تاکید شده است.

بنا بر این طرح، دولت بارک اوباما باید اسامی تمامی مقام های "ناقض حقوق بشر" در ایران را اعلام کند و برای اولین بار به رئیس جمهوری این کشور نیز اشاره شده است.

اعضای کمیته مذکور با این اقدام قصد دارند دولت باراک اوباما صراحتا اعلام کند که آیا رئیس جمهوری ایران نیز مسوول وقایع پس از انتخابات خرداد ۱۳۸۸ بوده اند یا خیر.

ایران اتهام نقض حقوق بشر را بی اساس می داند و به نوبه خود چنین اتهامی را علیه ایالات متحده مطرح می کند.

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مات آواتار ها
    گاردین: مقاومت تهران در برابر تحریم ها / برنامه ریزی انگلیس برای حمله به ایران
    این مقام بریتانیایی به گاردین گفته است: "ما فکر می کردیم این حمله تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری پیش روی آمریکا اتفاق نخواهد افتاد اما اکنون مطمئن نیستیم. پرزیدنت اوباما باید تصمیم بزرگی بگیرد چون وی نمی خواهد در آستانه انتخابات دست به چنین اقدامی بزند".
    بی بی سی نوشت: روزنامه گاردین چاپ بریتانیا در مطلبی به قلم نیک هاپکینز از برنامه ریزی آمریکا و بریتانیا برای حمله نظامی به تاسیسات هسته ای ایران خبر داده است.

به نوشته گاردین آمریکا ممکن است ظرف یک سال آینده تاسیسات هسته ای ایران را از هوا و دریا مورد حمله قرار دهد.

به نوشته این روزنامه دولت بریتانیا هم معتقد است که در صورت چنین حمله ای به تاسیسات ایران، بریتانیا نیز باید از اقدام آمریکا حمایت کرده و حتی در آن مشارکت کند.

به نوشته گاردین مقامات دولتی بریتانیا می گویند با آنکه آمریکا توانایی اقدام نظامی علیه ایران به تنهایی را دارد، اما بریتانیا خود را برای کمک به این حمله آماده می کند، هرچند در میان جناح های دولت ائتلافی دیوید کامرون، نخست وزیر، نگاه های متضادی در این رابطه وجود دارد.

گاردین در مقاله خود آورده که گفت و گوهایی با شماری از مقامات سیاسی و نظامی در وایت هال، مقر دولت بریتانیا، انجام داده است چرا که پس از تحولات اخیر در منطقه خاورمیانه و لیبی، بار دیگر ایران و برنامه هسته ای اش در مرکز توجهات قرار گرفته است.

یک مقام وایت هال به گاردین گفته ایران "به شکل شگفت آوری" در مقابل فشارهای تحریمی و دیگر فشارها مقاومت کرده است. این مقام گفته ایران مجددا رویکرد تهاجمی در پیش گرفته است هرچند وی علت این موضوع را درک نمی کند.

وی که نامش فاش نشده به سه مورد از طرح های ترور در خارج از خاک ایران اشاره کرده که به ادعای وی سازمان های اطلاعاتی غربی دست عناصری در ایران را در پشت آنها فعال دیده اند.

ضربه استاکس نت و اقدامات ایران

گاردین بر اساس مصاحبه هایی که انجام داده می نویسد که ایران توانسته حمله ویروس استاکس نت به برنامه هسته ای اش را محدود و سپس جبران کند. سرویس های اطلاعاتی غربی به این جمع بندی رسیده اند که ایران ظرفیت برنامه غنی سازی اورانیوم خود را به طور کامل احیا کرده است.

پیشتر تصور می شد که حمله ویروس استاکس نت توانسته بود تا حدود نیمی از سانتریفوژهای غنی کننده اورانیوم ایران را یا از کار بیندازد یا ادامه کارشان را نامطمئن کند. گاردین نوشته این ویروس ظاهرا توسط آمریکا و اسرائیل برای متوقف کردن برنامه غنی سازی اورانیوم توسط ایران طراحی و بکار گرفته شده است.

به نوشته گاردین اکنون چنین بنظر می رسد که ایران از صدمات استاکس نت عبور کرده و برداشت آژانس بین المللی انرژی اتمی سازمان ملل متحد هم این احتمال را تقویت کرده که ایران حتی توانسته بر ظرفیت برنامه غنی سازی خود بیفزاید.

ظاهرا این موضوع باعث شده تا آمریکا، اسرائیل و بریتانیا به این نقطه برسند که قبل از آنکه دیر شود باید دست به اقدامی بزنند.

به نوشته گاردین، سازمان های اطلاعاتی غربی معتقدند که ایران با جابجایی امکانات هسته ای اش و فعال تر کردن مرکز هسته ای فردو در نزدیکی استان قم به شدت بر اقدامات حفاظتی از تاسیسات خود افزوده است.

یک مقام دیگر دولتی بریتانیا که نام او هم فاش نشده به گاردین گفته است این احتمال وجود دارد که ایران ظرف دوازده ماه آینده بتواند تمامی اجزای حساس برنامه هسته ای خود را زیر زمینی کند چنان که به گفته این مقام مسئول دیگر اطمینانی وجود نخواهد داشت که "موشک های ما بتوانند به تاسیسات آنها دسترسی داشته باشند. از همین رو پنجره فرصت در حال بسته شدن است و بریتانیا باید دست به برنامه ریزی بزند".

این مقام بریتانیایی به گاردین گفته است: "ما فکر می کردیم این حمله تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری پیش روی آمریکا اتفاق نخواهد افتاد اما اکنون مطمئن نیستیم. پرزیدنت اوباما باید تصمیم بزرگی بگیرد چون وی نمی خواهد در آستانه انتخابات دست به چنین اقدامی بزند".

گاردین نوشته وزارت دفاع بریتانیا تیم ویژه ای برای بررسی حمله به ایران دارد. به گاردین گفته شده که هرگونه حمله به ایران، اقدامی عمدتا هوایی خواهد بود که نیروی دریایی هم با استفاده از موشک های تاماهاوک با برد ۸۰۰ مایلی تا اندازه ای در آن دخیل خواهد بود. به نوشته گاردین، برنامه ریزان چنین حمله ای معتقدند ممکن است "شمار کوچکی از نیروهای ویژه" هم در این عملیات شرکت کنند اما برنامه ای برای حمله زمینی در نظر گرفته نشده است.

در این اقدام، نیروی هوایی بریتانیا هم می تواند در میان سایر گزینه ها، در زمینه سوخت گیری هوایی و عملیات تجسس موثر باشد.

یک مقام وزارت دفاع بریتانیا به گاردین گفته است "دولت بریتانیا معتقد به پیگیری رویکردی دوگانه است که استراتژی اعمال فشار و دیپلماسی را با هم داشته باشد. ما خواهان یک راه حل مبتنی بر مذاکره (با ایران) هستیم، اما تمامی گزینه ها باید روی میز باشند".

فشار اسرائیل برای حمله به ایران

به نوشته گاردین اسرائیل به آمریکا هشدار داده است که اقدام نظامی علیه ایران نباید آنقدر به تاخیر بیفتد تا دیر شده و زمان از دست برود. بر این اساس اسرائیلی ها می خواهند مطمئن باشند که می توانند برنامه هسته ای ایران را از کار بیندازند. آنها می خواهند در صورتی که نتوانند به این هدف برسند، آمریکایی ها وارد عمل شوند.

به نوشته گاردین کارشناسان معتقدند احتمالا دو سال دیگر طول خواهد کشید تا ایران به یک سیستم موشکی بالستیک دست یابد که بتواند کلاهک هسته ای خود را علیه اهداف مورد نظرش بکار بگیرد.

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مات آواتار ها
    80 درصد از ایرانیان سوء تغذیه دارند
    وی ادامه داد: در صورتی که هر گونه عدم تعادل در تغذیه افراد ایجاد شود، به این صورت که افراد مواد غذایی را بیش از حد نیاز استفاده کنند یا کمتر از نیازشان مصرف کنند، سوء تغذیه تلقی میشود.

فارس: یک متخصص تغذیه گفت: 80 درصد از ایرانیان دارای شکم سیر و سلولهای گرسنه هستند و میزان بروز سوء تغذیه در ایران بسیار بالاست.

سیدضیاءالدین مظهری اظهار داشت: امنیت غذا برای افراد بسیار ضروری است؛ غذاهای آماده از ارزش غذایی زیادی برخوردار نبوده و مواد اولیه بکار رفته برای تهیه آنها سرشار از افزودنیهاست و نیاز بدن افراد را از نظر پروتئین و مواد معدنی برطرف نمیکند.

وی ادامه داد: در صورتی که هر گونه عدم تعادل در تغذیه افراد ایجاد شود، به این صورت که افراد مواد غذایی را بیش از حد نیاز استفاده کنند یا کمتر از نیازشان مصرف کنند، سوء تغذیه تلقی میشود.

مظهری افزود: سوء تغذیه در ایران بسیار گسترده است و 80 درصد از ایرانیان دارای شکم سیر ولی دچار گرسنگی سلولی هستند. گرسنگی سلولی در افراد مرفه جامعه همچنین در افرادی که توان مالی پایینی دارند، وجود دارد؛ سوءتغذیه بسیار خطرناک است و موجب بروز بیماریهای مزمن میشود.

وی در ادامه بیان داشت: فشار خون، نقرس، آرتریتها، چربی خون و بیماریهای مفصلی از جمله بیماریهایی است که سوءتغذیه موجب بروز آنها میشود.

این متخصص تغذیه اضافه کرد: افراد باید توجه داشته باشند که در بدنشان میلیونها سلول وجود دارد و باید غذایی مصرف کنند که تکتک این سلولها نیازشان تأمین شود چرا که کمبود مواد غذایی، تمام ارگانهای بدن را تحت تأثیر قرار میدهد.

18. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مات آواتار ها
    گزارش روز از بازار سکه و ارز
    قیمت هر قطعه سکه گرمی نیز 77 هزار تومان است، با این حال قیمت بانکی این سکه 74 هزار و 880 تومان اعلام شده است. هر گرم طلای 18 عیار نیز امروز به 55 هزار و 40 تومان رسید.
    قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم امروز پنج شنبه به 610 هزار تومان رسید، با این حال هر دلار در بازار آزاد 1340 تومان و در بانک حدود 1087 تومان فروخته می شود.

به گزارش مهر، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم امروز پنج شنبه در بازار به 610 هزار تومان رسید و قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز 594 هزار و 500 تومان است.

بر پایه این گزارش، هر قطعه نیم سکه بهار آزادی نیز امروز 285 هزار تومان و هر ربع سکه نیز 148 هزار تومان فروخته می شود.

قیمت هر قطعه سکه گرمی نیز 77 هزار تومان است، با این حال قیمت بانکی این سکه 74 هزار و 880 تومان اعلام شده است. هر گرم طلای 18 عیار نیز امروز به 55 هزار و 40 تومان رسید.

همچنین قیمت بانکی هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز طی روز جاری 588 هزار و 640 تومان تعیین و هر نیم سکه نیز 279 هزار و 760 تومان اعلام شد.

این گزارش حاکی است، قیمت هر ربع سکه بهار آزادی نیز امروز پنج شنبه در بانک 145 هزار و 600 تومان است. همچنین قیمت هر اونس طلا نیز در بازارهای جهانی 1730 دلار است.

بررسی وضعیت قیمت انواع ارزهای معتبر نیز نشان می دهد که هم اکنون هر دلار در بازار آزاد 1332 تومان خریداری و 1340 تومان فروخته می شود در حالی که قیمت بانکی آن برای خرید 1083 تومان و برای فروش حدود 1087 تومان تعیین شد.

هر یورو نیز در بازار آزاد 1830 تومان خریداری و 1840 تومان فروخته می شود. قیمت بانکی خرید یورو حدود 1483 تومان است و حدود 1479 تومان نیز فروخته می شود.

پوند نیز طی امروز در بازار آزاد 2130 تومان خریداری و 2155 تومان فروخته می شود. قیمت بانکی خرید هر پوند 1726 تومان و فروش آن نیز 1732 تومان است.

20. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 39 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 39 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها