نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 2431 از 4620 نخست ... 14311931233123812421242824292430243124322433243424412481253129313431 ... آخرین
نمایش نتایج: از 24,301 به 24,310 از 46191

موضوع: اخبار

ستاره‌دار (۵۶) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 101,751 بار در 22,974 ارسال
    روزنامه بهار نوشت: یک «مقام آگاه امنیتی» از لغو ممنوعیت خروج سیدمحمد خاتمی خبر داد. به این ترتیب همان‌طور که حدود چهار سال پیش موضوع ممنوعیت خروج خاتمی به‌صورت غیررسمی و توسط یک «مقام اطلاعاتی نزدیک به دولت دهم» مطرح شده بود، لغو آن نیز به صورت غیررسمی اعلام شد. چه با وجود جلوگیری از سفرهای خارجی واضع طرح گفت‌وگوی تمدن‌ها، در سال‌های گذشته مقامات رسمی نه تنها ممنوع‌الخروج بودن او را تایید نمی‌کردند که انکار می‌کردند.

اوایل اسفند سال 88 و برای نخستین‌بار موضوع ممنوعیت خروج رییس‌جمهوری اسبق کشورمان را عباس امیری‌فر، دبیر اجرایی جامعه وعاظ تهران با نقل سخنان یک مقام اطلاعاتی مطرح کرد. او خبر داد که در جمع وعاظ تهران موضوع ممنوع‌الخروج شدن سیدمحمد خاتمی رییس بنیاد باران از کشور را اعلام کرده و گفته بود: «خاتمی اخیرا قصد خروج از کشور را داشته است.»

این خبر ‌گرچه خیلی زود ازسوی بعضی نزدیکان دفتر سیدمحمد خاتمی تکذیب و گفته شد که او «اخیرا هیچ‌گونه تصمیمی به سفر نداشته که از سفر ایشان جلوگیری شود» اما وقتی اواخر فروردین سال 89 رییس‌جمهوری پیشین کشور ناچار شد از سفر به ژاپن و شرکت در اجلاس سالانه شورای تعامل در زمینه خلع سلاح هسته‌ای صرف‌نظر کند، موضوع علنی‌تر شد.

روایت علیزاده طباطبایی، از وکلای نزدیک به دفتر خاتمی حکایت از آن داشت که لغو سفر خاتمی به ژاپن به «توصیه» بعضی نهاد‌ها بوده است و نه با یک حکم مشخص. او تاکید داشت: «از آنجا که ممنوع‌الخروج کردن یک فرد نیازمند حکم قضایی است، در حالی که هیچ پرونده قضایی برای خاتمی تشکیل نشده و به هیچ شعبه بازپرسی نیز احضار نشده است،

بنابراین خاتمی ممنوع‌الخروج نیست.» با این حال همان زمان داریوش قنبری از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس ممنوع‌الخروج شدن خاتمی را به «اقتدارگرایان» نسبت داد و آن را ازجمله تصمیمات مضر برای نظام تلقی کرد؛ اظهارنظری که با وصول نامه اعتراضی نخست‌وزیران سابق سوئد و کانادا درباره لغو سفر خاتمی به ژاپن معنا پیدا کرد.

آن‌ها در نامه‌ای خطاب به احمدی‌نژاد به این اقدام اعتراض و خواستار برطرف شدن هرچه سریع‌تر محدودیت‌های ایجاد شده برای رییس موسسه بین‌المللی گفت‌وگوی فرهنگ‌ها و تمدن‌ها شدند و ابراز امیدواری کردند که با رفع محدودیت‌ها، شاهد حضور و سخنرانی سیدمحمد خاتمی در اجلاس سالانه شورای تعامل در زمینه خلع سلاح هسته‌ای که در هیروشیمای ژاپن برگزار می‌شود باشند؛ امیدواری‌ای که به نتیجه نرسید.

هرچند چهار روز پس از اعلام صرف‌نظر خاتمی از سفر به ژاپن به توصیه بعضی نهادها، حیدر مصلحی، وزیر وقت اطلاعات، در پاسخ سوال خبرنگاران ممنوع‌الخروج بودن خاتمی را تکذیب کرد و گفت: «ممنوع‌الخروجی اشخاص دست قوه‌قضاییه است و هرگاه که این دستگاه حکم جلبی صادر کند این کار صورت خواهد گرفت» و طبیعتا برای رییس دولت اصلاحات چنین حکمی صادر نشده بود. اما با این حال امکان حضور در نشست‌های بین‌المللی از رییس‌جمهوری گرفته شد که خود در سال‌های نشستنش بر مسند ریاست قوه‌مجریه باعث فرو ریختن دیوار انزوای سیاسی ایران در دنیا بود و می‌توانست دوباره همین نقش را ایفا کند.

موضوع ممنوع‌الخروج بودن سیدمحمد خاتمی با وجود ارسال دعوتنامه‌هایی ازسوی کشورها و سازمان‌های بین‌المللی مختلف سبب شد که حتی رسانه‌های کشورهای دیگر نیز به این موضوع حساسیت نشان دهند. این بود که علی لاریجانی در حاشیه حضور خود در اجلاس بین‌المجالس با سوال خبرنگار لوموند درباره چرایی ممنوعیت سیدمحمد خاتمی از خروج از کشور مواجه شد و پاسخ داد: «من فکر می‌کنم که دولت احمدی‌نژاد در بعضی موارد عادات بدی داشت که این هم یکی از آنها بود و فکر می‌کنم که این مساله به آسانی قابل حل است.»

اظهارنظری که روز گذشته توسط خبرنگار «سفیر» پیگیری شد و از یک «مقام آگاه امنیتی» جواب گرفت: «مشکلاتی که بر سر راه سفرهای خارجی آقای خاتمی قرار داشت حل شده است و ایشان ممنوع‌الخروج نیست و برای سفرهای خارجی مشکلی ندارد.»
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

2. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

طرح احیای سازمان مدیریت یکشنبه آینده به صحن ارسال می‌شود

طراح طرح احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی در مجلس با اشاره به نهایی شدن طرح احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی در کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: درباره یک تبصره از این طرح در روز یکشنبه آینده رای گیری و برای بررسی به صحن ارسال می‌شود تا دراولین فرصت در دستور کار مجلس قرار گیرد.

محسن علیمردانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه کلیات طرح مذکور در کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسون اصلی و کمیسیون های اقتصادی و برنامه و بودجه به عنوان کمیسیون های فرعی مصوب شده است، تصریح کرد: کارگروهی در کمیسیون اجتماعی تشکیل شده که مواد و تبصره های طرح احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی را بررسی می کنند. نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس درباره آخرین وضعیت بررسی مواد طرح مذکور ادامه داد: این طرح در 6 ماده و یک تبصره تهیه شده و تا کنون همه 6ماده ضمن بررسی جز به جز در کمیسیون اجتماعی به تصویب رسیده است اما بررسی یک تبصره آن باقی مانده که در یکشنبه آینده در رابطه با آن رای گیری می شود. طراح طرح احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی درباره تبصره باقی مانده که قرار است در یکشنبه آینده در خصوص آن رای گیری شود، گفت: برخی از نمایندگان در نظر دارند سازمان مدیریت در مراکز استان ها به عنوا ن معاونت برنامه ریزی زیر نظر استانداری فعالیت کند اما برخی نمایندگان اعتقاد دارند سازمان مدیریت و برنامه ریزی به عنوان سازمان در مراکز استان ها جدا از استانداری اما هماهنگ با آن فعالیت کند که در خصوص این تبصره یکشنبه آینده رای گیری می‌ شود. لازم به ذکر است طرح احیای سازمان مدیریت و برنامه ریز به دلیل این که طرح تشکیل یک سازما است در کمیسیون اجتماعی مجلس به عنوان کمیسیون اصلی بررسی می شود./

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

سه شنبه شب سومین یارانه دولت یازدهم واریز می‌شود

پرداخت یارانه نقدی مربوط به مهرماه ساعت ۲۴ روز سه‌شنبه 23 مهر به ازای هر نفر 45 هزار و 500 تومان به حساب بانکی سرپرست خانوار وایز و قابل برداشت خواهد بود.

ایلنا: سومین یارانه دولت روحانی سه‌شنبه واریز می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پرداخت یارانه نقدی مربوط به مهرماه ساعت ۲۴ روز سه‌شنبه ۲۳ مهر به ازای هر نفر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به حساب بانکی سرپرست خانوار وایز و قابل برداشت خواهد بود.

طبق قانون دولت باید هر ماه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان را به حساب سرپرستان خانوار واریز کند، با احتساب اینکه ۷۵ میلیون ایرانی مشمول دریافت یارانه می‌شوند می‌توان گفت که دولت هر ماه نیازمند ۳۴۰۰ میلیارد تومان برای واریز یارانه‌های نقدی است.

6. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر ویژه بورسی عالیجناب آواتار ها
    تشکر شده 1,453 بار در 153 ارسال

زهرااشراقی:دوست دارم خط‌شکن باشم/حريم سلطان مي‌بينم

من در زمان آقای خاتمی تلاش کردم تابو شکنی کنم، فکر می کنم تا حدودی هم موفق شدم. ولی متاسفانه بزرگترین مانع و مخالفینم در خصوص پوشش، خود خانم ها بودند. فکر می کنم که می شود مسلمان خوبی بود، حجاب را رعایت کرد ولی حجاب زیبایی هم داشت.

قبول دارم سخت گیری هایی هست مثلا این چیزی که نتانیاهو گفت، اما واقعا شیک پوش ترین و منظم ترین دختر و پسرهای دنیا در همین تهران هستند. من همین چند وقت پیش از سفر خارج برگشتم واقعا دخترهای ما با اینکه محدودیت دارند ولی شیک پوشی آنها حتی کمتر در اروپا دیده می شود. بله سخت گیری هایی وجود داشت. اما الان کمتر شده پسر من دانشگاه می رود با تی شرت های رنگی، قرمز، زرد، شلوار جین هم که خوب همیشه بوده.
    به گزارش فردا به نقل ازشرق الاوسط ؛ گویا زهرا اشراقي حاشیه را دوست دارد! وی که همسر محمدرضا خاتمي است و بيشتر به علت نسب خانوادگی اش به عنوان نوه امام راحل در محافل سياسي شناخته می شود. در گفتگو با الشرق الاوسط مسائلی را طرح کرده است که به نظر میرسد موجی از اعتراضات به حق را روانه وی کند.

وی در این گفتگو با اشاره به اين تعبير كه «مي‌خواهم تابو شكن باشم» از مسائل حاشيه اي صحبت كرده است كه مطرح كردن آنها حداقل با توجه به نسبت خانوادگی وی هیچ ضرورتي ندارد. البته اين مسائل شايد از سوي افرادي كه منتسب به هيچ جايگاهي نيستند به عنوان يك مساله عادي جلوه كند اما از نوه امام (ره) شنیدن این سخنان قطعا باعث تعجب و شگفتی خواهد بود.

با همسرم كل كل مي كنيم
    خیلی اختلاف نداریم. اما بالاخره بر سر مسائلی با هم مشورت می کنیم. در خصوص مصاحبه ها و.. نظر من را جویا می شود که خب کل کل هایی هم پیش می آید. اما آنچنان حاد نیست که با مثالی بتونم روشن کنم موضوع را...

مخالف طرز لباس پوشيدن خانم هاي فعال حكومتي هستم
    خانواده من مثل خودم هستند، هم خواهرهایم، هم مادر و مادربزرگم. مثلا خانم امام بسیار خانم شیک پوشی بودند، خیلی شیک پوش تر از ما نوه هایشان بودند. منظم و مقید بودند که لباس هایی که در خانه می پوشند ست باشد از نظر رنگ آمیزی و غیره. مادربزرگ من خانمی فرهیخته، باسواد، شاعر و فوق العاده زیبا و شیک پوش بودند. حالا این نظر لطف شماست که به من می گویید شیک پوش و اگر لباس من با برخی از خانواده های مذهبی فرق می کند به تربیت خانوادگی بر می گردد.

فکر می کنم لباس هر فردی نشان از طرز تفکر فرد دارد. همیشه هم مخالف طرز لباس پوشیدن خانم های فعال در حکومت بوده ام وبه هیچ وجه موافق آن نیستم. اگر می خواهند اسلام را معرفی کنند می توانند با لباس و حجاب بهتری این کار را انجام دهند.

روحاني و وزير خارجه شيك پوش هستند
    مثلا پدر بزرگ من – آیت الله خمینی – همواره می گفت رنگ سیاه مکروه است و نباید پوشید. برای همین می گویم اثر تربیتی بوده است. اتفاقا می خواستم در فیس بوک اعلام کنم و خطاب به خانم ها بگویم بیائید کم کم از رنگ شاد استفاده کنیم. احتمالا چنین کاری هم بکنم تا یک انقلاب رنگ را شروع کنیم. از لحاظ روان شناسی رنگ می تواند اثر مثبت یا منفی بگذارد، شاید الان که آقای روحانی هستند فرصت خوبی باشد. خود ایشان و وزیر خارجه هم شیک پوش هستند.

سخنگوي وزارت خارجه پوشش را تغيير دهد
    من مخالف نوع پوشش ایشان هستم به نظرم باید پوششان را تغییر بدهند. فکر می کنم باید از رنگ روشن استفاده کنند. به خصوص سخنگوی وزارت خارجه کسی است که در دنیا مطرح می شود. نوع لباس بسیار مهم است، مثلا شما بدانید آقای خاتمی که رای بالایی آورد، فقط به خاطر طرز فکر نیست، لباس و ظاهر هم هست. متاسفانه افرادی که در درون حاکمیت هستند به این شکل در این مورد دقت نمی کنند، شاید مردها اندکی تغییر کرده باشند ولی متاسفانه خانم ها تغییر نکرده اند. اگر آرام آرام بتوانیم یک انقلاب رنگ انجام دهیم خیلی خوب می شود.

قبول دارم كه سخت گيري هايي هست مثل چيزي كه نتانياهو گفت!
    قبول دارم سخت گیری هایی هست مثلا این چیزی که نتانیاهو گفت، اما واقعا شیک پوش ترین و منظم ترین دختر و پسرهای دنیا در همین تهران هستند. من همین چند وقت پیش از سفر خارج برگشتم واقعا دخترهای ما با اینکه محدودیت دارند ولی شیک پوشی آنها حتی کمتر در اروپا دیده می شود. بله سخت گیری هایی وجود داشت. اما الان کمتر شده پسر من دانشگاه می رود با تی شرت های رنگی، قرمز، زرد، شلوار جین هم که خوب همیشه بوده. وضعیت خیلی فرق کرده و امیدوارم بهتر هم بشود.

سريال حريم سلطان را مي بينم
    بی بی سی فارسی، الجزیره و العربیه رو زیاد می بینیم البته عربی من خوب نیست. رضا بیشتر بیننده این شبکه های خبری عربی است. موزیک و فیلم هم می بینم. معمولا ان بی سی رو می بینم که آخرین فیلم های هالیوود رو پخش می کنه. سریال حریم سلطان را هم می بینم. البته اگر پارازیت ها بگذارند. موزیک هم زیاد گوش می دهم.

چون سروصدا ميشه نمي توانم بگويم گوگوش را دوست دارم/ هايده و مهستي را دوست دارم
    چرا، ولی نمیشه گفت که گوگوش رو دوست دارم. سر و صدا میشه. ولی خب آره صدای هایده را دوست دارم به نظرم هایده اعجوبه موسیقی ایران بوده . مثلا "علی ای همای رحمت” هایده بسیار زیبا است. هایده و مهستی از زیبایی های موسیقی ما هستند. موسیقی پاپ را می پسندم، امابرخی از آهنگهای جدید را نه. بچه های من هم مثل خودم هستند و سلیقه نزدیکی داریم. بالاخره زندگی بدون موسیقی معنی ندارد. به نظرم زندگی اساسا بدون هنر و موسیقی بی روح است.

كافه گردي با چادر سخت است
    ترجیح میدم دو سه تا کافه ای که آشنا هستند بروم تا اینکه همه جا بگردم. یک مشکل که ما داریم این است که به خاطر نوع حجابمان که چادر است، فکر می کنم مقداری سخت باشه، خودم فکر میکنم شاید کسانی که در کافه نشسته اند نگاه غریبی به حضور فردی داشته باشند با این نوع حجاب. ولی دوست و رفیق خیلی زیاد دارم چون خیلی رفیق باز هستم. اغلب هم جوان هستند. ترجیح میدهم بیشتر با جوان ها باشم، هم روحیه ام به آنها می خورد هم اینکه همواره چیزهای جدید از آنها یاد می گیری و هم اینکه روحیه بهتری داری.

خيلي دوست دارم خط شكن باشم
    من در زمان آقای خاتمی تلاش کردم تابو شکنی کنم، فکر می کنم تا حدودی هم موفق شدم. ولی متاسفانه بزرگترین مانع و مخالفینم در خصوص پوشش، خود خانم ها بودند. فکر می کنم که می شود مسلمان خوبی بود، حجاب را رعایت کرد ولی حجاب زیبایی هم داشت. حجاب باید جاذبه داشته باشد نه اینکه برخی ها با نوع حجاب نازیبایی که دارند دافعه می آفرینند. خیلی دوست داشتم در این زمینه ها خط شکن باشم اما زیاد موفق نبودم. ولی دولت آقای روحانی فرصت دوباره ای است.

8. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید عالیجناب از ایشان تشکر کرده اند:

عضو جدید
    تشکر شده 21 بار در 8 ارسال
    کد خبر: ۱۳۲۸۳۰
    تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۴
    صفحه نخست
    مرد پشت پرده توافق تهران - واشنگتن کیست؟/دستور پوتین به تیمی از دانشمندان هسته ای برای تهیه متن توافق ایران و آمریکا
    سرگئی کرینکو مدیر روس اتم و سانده نیروگاه هسته ای بوشهر یکی از کانال های مستقیم در توافق محرمانه واشنگتن، مسکو و تهران است.
    پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دبکا مدعی شد: سرگئی کرینکو مدیر روس اتم و سانده نیروگاه هسته ای بوشهر یکی از کانال های مستقیم در توافق محرمانه واشنگتن، مسکو و تهران است.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، کرینکو یکی از معتمدین مشاوران هسته ای پوتین است که زمان خود را در ماه های جولای و اگوست بین تهران، مسکو و بوشهر صرف کرد.

در انجا او تیمی متشکل از دانشمندان هسته ای فارسی زبان روس برای پروژه های مشترک هسته ای ایران - روسیه راه اندازی کرد.

این دانشمندان تقریبا تنها بیگانگانی هستند که با تمام بازیگران کلیدی برنامه هسته ای ایران آشنا هستند.

بنابر ادعای منابع دبکا، پوتین شخصا به این تیم تحت هدایت کرینکو دستور طراحی متن توافق هسته ای تهران و واشنگتن را داده است.

این متن الگو گرفته از توافق امریکا و روسیه برای نابودس سلاح های شیمیای سوریه است که جان کری و لاوروف در نو به توافق رسیدند.

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید پرهام از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(1)
    تشکر شده 6,146 بار در 1,812 ارسال
    بزرگان صنعت خودرو دنیا به ایران می‌آیند

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۵۳

دعوتنامه حضور خودروسازانی چون مرسدس بنز، جنرال ‌موتورز، فورد، کرایسلر، فولکس واگن، فیات و تویوتا برای حضور در همایش بین‌المللی صنعت خودروی ایران به زودی ارسال خواهد شد.

به گزارش ایسنا، همزمان با بالا گرفتن احتمال لغو تحریم صنعت خودرو از سوی آمریکا، انجمن‌های قطعه‌سازان، خودروسازان و خدمات پس از فروش همایش بین‌المللی را با هدف توسعه صنعت خودرو و مشارکت بین‌المللی، حضور فعال در بازارهای منطقه‌ای و پاسخگویی به نیاز مشتریان داخلی در تاریخ نهم ‌آذر ماه امسال (۳۰ نوامبر) برگزار خواهند کرد.

به زودی از خودروسازان و قطعه‌سازان رده یک جهان از جمله مرسدس بنز، جنرال‌ موتورز، فورد، کرایسلر، فولکس واگن، فیات ،تویوتا، هیوندای، دوو، کیا و شرکت‌های چینی برای حضور در این همایش دعوت خواهد شد.

به اعتقاد کارشناسان با توجه به شرایط مذاکرات بین‌المللی در دولت تدبیر و امید به نظر می‌رسد دولت آمریکا نیز با هدف نشان دادن حسن نیت خود در مذاکرات، تا زمان برگزاری این همایش تحریم یک جانبه صنعت خودرو را لغو کند تا خودروسازان جهانی بتوانند در ایران حضور یابند.هم‌اکنون بسیاری از خودروسازان و قطعه‌سازان رده یک بین‌المللی خواستار حضور در صنعت خودروی ایران هستند اما تحریم‌های آمریکا مانع از این اقدام است.

در دعوتنامه تهیه شده برای ارسال به شرکت‌های خارجی با اشاره به ظرفیت تولید بیش از دو میلیون دستگاهی صنعت خودروی ایران اشاره شده که هرگونه سرمایه‌گذاری خارجی در این صنعت بسیار سودمند خواهد بود.در این دعو‌تنامه پیش‌بینی شده که تحریم صنعت خودروی ایران در ماه‌های آینده برداشته شده و صنعت خودرو به محل سرمایه‌گذاری شرکت‌های معتبر خارجی با سودآوری بالا تبدیل شود.

علاوه بر خودروسازان معتبر از قطعه‌سازان اروپایی، کره‌ای و ژاپنی و همچنین قطعه‌سازان شبکه تامین خودروسازان بزرگ جهانی برای حضور در این همایش دعوت شده است.همایش بین‌المللی صنعت خودرو یک روزه بوده و روز بعد از آن نیز تور بازدید از شرکت‌های خودروسازی و قطعه‌سازی داخلی برگزار خواهد شد.نکته جالب توجه همزمانی برگزاری این همایش با نمایشگاه بین‌المللی قطعات و مجموعه‌های خودرو است که شرایط را برای نشان دادن پتانسیل‌های کشور در این حوزه افزایش خواهد داد.

فعالان صنعت خودرو پیش‌بینی می‌کنند که دولت آمریکا به منظور نشان دادن حسن نیت خود به زودی تحریم صنعت خودرو را لغو کند. به این ترتیب شرایط برای حضور بزرگان این عرصه در ایران فراهم خواهد شد.

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرانی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Sushiant آواتار ها
    تشکر شده 4,728 بار در 1,278 ارسال
    جواد ظریف در فیسبوک :

سلام دوستان

ساعت 9 و ربع شب یکشنبه است و فردا برای مذاکرات 1+5 عازم ژنو خواهم بود. انشاءالله در جلسه افتتاحیه این مذاکرات، چارچوب پیشنهادی ایران برای راه حل هسته ای را ارائه خواهم داد و سپس همکاران من مذاکرات را با اعضای 1+5 ادامه می دهند و در صورت ضرورت من هم مداخله خواهم کرد.

همانطور که قبلا هم گفته ام، فردا تازه شروع یک راه دشوار و نسبتا زمانبر است. امیدوارم تا چهارشنبه بتوانیم در مورد نقشه راهی برای رسیدن به راه حل به تفاهم برسیم. ولی حتی در صورت حسن نیت طرف مقابل، برای توافق در مورد جزئیات و شروع به اجرا احتمالا به یک جلسه دیگر در سطح وزرا نیاز خواهیم داشت.

گرچه ما تلاش خواهیم کرد که در سریع ترین زمان مذاکرات را به نتیجه برسانیم و اجازه ندهیم مذاکره خود به هدف تبدیل شود، ولی نباید فراموش کنیم که تیم مذاکره کننده جدید تلاش دارد روندی که 6 سال ادامه داشته و به هیچ توافقی نیانجامیده است را تغییر دهد. بدون آنکه قصد قضاوت داشته باشم، معتقدم که حتماً مذاکره و تلاش برای رسیدن به تفاهم دشوارتر و پرمخاطره تر از اعلام مواضع صرف است. به همین دلیل نیاز به همراهی داخلی و خودداری از قضاوت های عجولانه و به ویژه اظهارنظرهای سیاسی و جناحی برای این مذاکرات بیشتر از هر زمان دیگری است.

توقع ما از دوستان رسانه ای و سایت هایی که در 6 سال گذشته حمایت بی دریغ خود را (حتما با حسن نیت و توجه به شرایط کشور) از تیم مذاکره کننده قبلی کشور گسیل می داشتند، این است که لااقل چند روزی به ما فرصت دهند، و قبل از شروع مذاکرات، با فضاسازی و شایعه پراکنی و حتی ترجمه غلط اظهارات، اقدام به تخریب این حرکت ملی نکنند.

البته من اطمینان دارم که اکثریت قریب به اتفاق مردم خوب ایران، از اقشار و گرایش های سیاسی مختلف، به سیاست های دولت و دستگاه سیاست خارجی اعتماد دارند و آماده اند که به ما فرصت پیگیری منافع ملی و تأمین حقوق و رفاه مردم را با پشت گرمی به حمایت اجماعی داخلی بدهند.

امروز نامه بزرگوارانه جمعی از اساتید محترم و دانشجویان عزیز دانشگاه امام صادق را دیدم که از سیاست خارجی حمایت نموده و با سخاوتمندی بنده را مورد لطف خویش قرار داده بودند. عصر امروز هم میزبان جمعی از فضلای برجسته حوزه علمیه قم بودم که از منظر تعالیم عالیه اسلامی، مؤکدا موافق اولویت اینجانب و وزارت امور خارجه در خنثی سازی پروژه امنیتی کردن چهره و جایگاه جهانی جمهوری اسلامی ایران بودند و از دستاوردهای بی نظیر سفر ریاست محترم جمهوری به نیویورک و سیاست های وزارت امور خارجه حمایت کردند. این دو واقعه را در آستانه سفر به ژنو به فال نیک می گیرم و امیدوارم که حمایت و دعای شما مردم خوب زمینه ساز شروعی جدید در روابط خارجی کشور باشد.

امید هست که زودت به بخت نیک ببینم
    تو شاد گشته به فرماندهی و من به غلامی

بار دیگر از همه شما برای بزرگواری های بی دریغ و دلگرم کننده تان سپاسگزاری می کنم و شما را به خدا می سپارم. انشاءالله گزارش بعدی از ژنو. شب بخیر.
    ویرایش توسط Sushiant : 2013/10/14 در ساعت 01:21
    هر چیز که در جستن آنی، آنی

14. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید Sushiant از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال ali30 آواتار ها
    تشکر شده 6,369 بار در 1,630 ارسال
    تصویر: گلشیفته فراهانی و تبلیغ مازراتی
    این تصاویر متعلق به جنشواره فیلم ونیز است که مازراتی اسپانسر آن بود.

عضو فعال ali30 آواتار ها
    مدیر سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری گنجینه بهمن ارزیابی کرد:
    شروع فاز اصلاح قیمتی با گزارش های 6 ماهه
    اگرچه به طور کلی روندی مثبت بر کلیت بازار بورس طی سال جاری حاکمیت می کند، اما پیش بینی می شود پس از انتشار گزارش های شش ماهه نخست سال مالی جاری شرکت ها شاهد ورود بازار به فاز اصلاح قیمتی طی بازه زمانی کوتاه مدت باشیم.

روند مثبت و رو به رشد این روزهای بازار سهام تحت تأثیر انتظارات مثبت سرمایه گذاران نسبت به گزارش های شش ماهه نخست سال مالی جاری بسیاری از شرکت های مطرح بورسی شکل گرفته است. چراکه به نظر می رسد اغلب شرکت ها از پتانسیل اعلام تعدیل مثبت و اعلام گزارش های مناسب برخوردار باشند.
    مدیر سرمایه گذاری های صندوق سرمایه گذاری مشترک گنجینه بهمن با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: اگرچه به طور کلی روندی مثبت بر کلیت بازار بورس طی سال جاری حاکمیت می کند، اما پیش بینی می شود پس از انتشار گزارش های شش ماهه نخست سال مالی جاری شرکت ها شاهد ورود بازار به فاز اصلاح قیمتی طی بازه زمانی کوتاه مدت باشیم.
    مهدی بیگلری افزود: با توجه به اینکه بسیاری از شرکت ها برآوردهای محتاطانه ای در خصوص نرخ و مقدار فروش محصولات و نیز سودآوری خود طی سال مالی جاری داشته اند، به نظر می رسد اعلام تعدیل مثبت سود برآوردی از سوی آنها چندان دور از ذهن نباشد.
    وی شرکت های پتروشیمی، فولادی، معدنی و نیز کاشی و سرامیک را در زمره صنایع پربازده خواند و در خصوص دلایل اظهارات خود گفت: شرکت های پتروشیمی از جمله شرکت هایی هستند که بودجه برآوردی خود را براساس نگرشی محتاطانه تهیه کرده اند، به طوریکه با بررسی گزارش های آنها در می یابیم که مقدار فروش این شرکت ها در بودجه سال مالی جاری کمتر از میزان پتانسیل موجود در بازار فروش محصولات در نظر گرفته شده است. علاوه بر این با توجه به نگرش دولت جدید به نظر نمی رسد نرخ خوراک مصرفی شرکت های پتروشیمی رشد قابل توجهی یابد، همچنین اجرای طرح های توسعه ای فعالان این گروه همراه با حمایت دولت فعلی چندان دور از انتظار نخواهد بود.
    این مقام مسئول به پتانسیل های موجود در شرکت های معدنی و فولادی اشاره کرد و اظهار داشت: قیمت سهام شرکت های مذکور برخلاف سایر شرکت های فعال در بورس روند متعادلی را طی ماه های اخیر تجربه کرده اند. از این رو به نظر می رسد این شرکت ها از پتانسیل مناسبی جهت صعود قیمت ها در بازار سهام برخوردار باشند. همچنین همراه با برخورداری این شرکت ها از وضعیت مناسب از لحاظ عملکردی و عملیاتی و با توجه به طرح های توسعه ای در دست اجرای فعالان این گروه می توان چشم انداز مثبتی را پیش روی شرکت های فولادی و معدنی متصور بود.
    مدیر سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری مشترک گنجینه بهمن در خصوص شرکت های معدنی افزود: نرخ بهره مالکانه از جمله مباحثی است که به نظر می رسد در صورت عدم توافق شرکت های معدنی با سازمان ایمیدرو مشکلاتی را برای فعالان این گروه به همراه آورد. اما توجه به این نکته حائز اهمیت است که این شرکت ها می توانند با افزایش تولید موانع احتمالی را مرتفع کنند.
    بیگلری همچنین در ارتباط با شرکت های کاشی و سرامیک نیز گفت: بسیاری از شرکت های فعال در این گروه در حالی از موجودی انبار خود استفاده می کنند که بین قیمت های فروش تعیین شده در بودجه برآوردی و قیمت روز بازار فروش محصولات آنها تفاوت وجود دارد. از همین رو به نظر می رسد این شرکت ها از پتانسیل اعلام تعدیل مثبت سود برآوردی خود از این محل دارا باشند. علاوه بر این برخی از فعالان این حوزه طرح های توسعه ای جهت افزایش ظرفیت تولید محصولات خود را در دست اجرا دارند که بهره برداری از پروژه های مذکور آثار مثبتی بر روند سودآوری آنها در پی خواهد داشت.
    وی در خاتمه آخرین رقم خالص ارزش روز دارایی های صندوق سرمایه گذاری مشترک گنجینه بهمن را مبلغ 408 هزار تومان اعلام کرد و گفت: به طور کلی از برنامه های این صندوق جهت دستیابی به بازدهی مثبت می توان به سرمایه گذاری بلندمدت و براساس تحلیل های بنیادی همراه با استفاده از فرصت های موجود جهت کسب بازدهی مثبت طی بازه زمانی کوتاه مدت اشاره کرد. بدین ترتیب این صندوق بازدهی مثبت 14.5 درصدی را طی یک ماه اخیر به دست آورده است.

عضو فعال ali30 آواتار ها
    «زن بیوه‌ کن» عجیبی در جنگل! + تصاویر
    تصاویری را که در این یادداشت می‌بینید، حاصل سفری است به جنگل‌های تالش در غرب استان گیلان؛ سفری که در آن با اصطلاحی عجیب روبرو شدم که هیزم‌شکنان و درخت‌افکنان به برخی از تنه‌های جامانده از تعرض اطلاق می‌کردند ...
    به گزارش ایسنا، محمد درویش در ادامه یادداشت خود نوشت: پنج شنبه و جمعه‌ی گذشته - 18 و 19 مهر 1392 - به اتفاق دکتر هادی کیا دلیری و چند تن دیگر از کارشناسان و همکارانم در جنگل‌های اغلب مخروبه‌ی غرب استان گیلان از اسالم تا آستارا در حرکت بودم و مناظری دیدم که گاه اشکم را درمی‌آورد و گاه نور امید در دلم برمی‌افروخت ... هرچند که باید اعتراف کنم، بهانه‌ها برای اشک ریختن و تأسف خوردن - شوربختانه - بیشتر بود!
    به زودی از این سفر و مشاهداتم بیشتر خواهم نوشت. منتها تا آن زمان، می‌خواستم توجه شما خواننده عزیز خبرآن‌لاین را به تنه‌هایی بی‌ریشه و آویزان در زمین و آسمان جلب کنم که هیزم‌شکنان آنها را "زن بیوه کن" یا «زن بیوه ساز» می‌گفتند! چرا که تاکنون برخی از آنها از بالای درختان تنومند گیرکرده در آن بر اثر وزش باد یا پوسیدگی یا لرزش اره برقی و داس و ... سقوط کرده و منجر به ضرب و جرح یا مرگ کارگران یا هیزم‌شکنان و درخت‌افکنانی شده‌اند که مشغول بریدن درختی دیگر با اره برقی یا داس در زیر آن بوده‌اند و بدین ترتیب، همسران آن قربانیان، بیوه می‌شوند!
    چنین است که به این تنه‌ها زن بیوه کن خطاب می‌کنند و آنگونه که همراهان محلی‌ام می‌گفتند، اینک ده‌ها و شاید صدها زن بیوه در شمال زندگی می‌کنند که قاتل همسران‌شان همین تنه‌های فرسوده و جامانده از عملیات درخت‌بُری است! تو گویی انگار روح درختان قطع شده بدینگونه مشغول گرفتن انتقام از قاتلین خود هستند!
    زن بیوه کن در جنگل‌های ناو اسالم!
    گفتنی آنکه در اصطلاح علم جنگل‌داری به این تنه‌ها «اسناگ» می‌گویند، یعنی درخت خشک سرپا. اما شاید جالب‌تر آن باشد که به گفته دکتر هادی کیادلیری - رییس انجمن علمی جنگلبانی ایران - در گفتگو با نگارنده در محل، برخی از دانشمندان این تنه‌ها را همچنان نوعی درخت زنده قلمداد کرده و آن را شکلی از جامعه سینوسی یا میکرو اسوسیشن می‌پندارند؛ جامعه‌ی خردی که انواع موجودات زنده از پرنده‌ها و سنجاب‌ها گرفته تا حشرات و موریانه‌ها و ... در آن زندگی‌ می‌کنند. حتی آشیان برخی از موجودات و حشرات مفید مثل کاروبیدها در همین زن‌بیوه‌کن‌هاست؛ واقعیت تأمل‌برانگیزی که بار دیگر بر همان آموزه‌ی پیش‌گفته مهر تأیید می‌زند و آشکارا نشان می‌دهد در این دنیا و عمر محدود چند ده ساله، به ندرت بتوان با پدیده یا ابزار یا موجودی روبرو شد که بد مطلق یا خوب مطلق باشد.
    موافقید؟
    جنگل

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ali30 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 21 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (4 کاربران و 17 مهمان ها)

1. مجتبی مصلحMTM،
  2. کاشان2،
  3. جواد277،
  4. سبحان 10

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها

بوک مارک ها