نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 2731 از 4620 نخست ... 17312231263126812721272827292730273127322733273427412781283132313731 ... آخرین
نمایش نتایج: از 27,301 به 27,310 از 46197

موضوع: اخبار

عضو فعال
    تشکر شده 30,527 بار در 9,530 ارسال

پاسخ : اخبار

] ایران هجدهمین اقتصاد بزرگ دنیا در سال ۲۰۱۳ شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،‌ سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا با بررسی میزان تولید ناخالص داخلی کشورهای جهان در سال 2013 اعلام کرد ایران هجدهمین اقتصاد بزرگ دنیا در این سال شناخته شده است.

بر اساس این گزارش تولید ناخالص داخلی ایران بر اساس قدرت خرید در این سال به 987 میلیارد دلار رسیده و ایران هجدهمین قدرت اقتصادی دنیا در این سال شناخته شده است.

تولید ناخالص داخلی ایران در این سال نسبت به سال قبل از آن 15 میلیارد دلار کاهش داشته و به زیر یک تریلیون دلار رسیده است. ایران در سال 2011 برای نخستین بار تولید ناخالص داخلی یک تریلیون دلاری را تجربه کرد. تولید ناخالص داخلی ایران در این سال به 1.021 تریلیون دلار رسید. این رقم در سال 2012 به 1.002 تریلیون دلار کاهش یافت.

آمریکا بزرگ‌ترین اقتصاد جهان در سال 2013 شناخته شده است. تولید ناخالص داخلی آمریکا بر اساس قدرت خرید در این سال 16.72 تریلیون دلار برآورد شده است. پس از این کشور، چین با 13.37 تریلیون دلار و هند با 4.96 تریلیون دلار به‌ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم از این نظر قرار گرفته‌اند.

کشورهای ژاپن، آلمان، روسیه، برزیل، انگلیس، فرانسه، مکزیک، ایتالیا، کره جنوبی، کانادا، اسپانیا،‌ اندونزی، ترکیه و استرالیا نیز به‌ترتیب در رتبه‌های چهارم تا هفدهم بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان قرار گرفته‌اند.

عربستان با تولید ناخالص داخلی 927 میلیارد دلاری یک پله پایین‌تر از ایران در رتبه نوزدهم و تایوان با تولید ناخالص داخلی 926 میلیارد دلاری در رتبه بیستم قرار گرفته‌اند.

کشور جزیره‌ای توکلو با تولید ناخالص داخلی 1.5 میلیون دلاری کوچک‌ترین اقتصاد دنیا معرفی شده است.
    كسى كه عقل ندارد، ادب ندارد و كسى كه همّت ندارد، جوانمردى ندارد و كسى كه دین ندارد، حیا ندارد.

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۵۶) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 101,759 بار در 22,975 ارسال

نماينده زن سابق مجلس شوراي اسلامي:
    بزرگترین تفریح‌جوانان‌ايران پرسه‌زدن در خیابانهاست

گروه جامعه: یک نماينده زن سابق مجلس شوراي اسلامي در مورد چگونگی گذراندن تعطیلات و تفریح کردن در کشورمان گفت: متاسفانه امروزه بزرگ‌ترین تفریح جوانان ما پرسه‌زدن در خیابان است.

"مهرانگیز مروتی"، مردم‌شناس و نماینده اسبق مجلس در مورد استفاده بهینه از تعطیلات در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: همانطور که برنامه ریزی در کار مهم است همانقدر هم در مدیریت تعطیلات اهمیت دارد، کسی که در کار و زندگی برنامه ریزی داشته باشد. مطمئن باشید که از تعطیلاتش نیز به خوبی استفاده می‌کند. وی افزود: ما ایرانی‌ها متاسفانه تنبل بار آمده‌ایم و کار‌هایمان همیشه دقیقه نودی است. انگار که تا مجبور نشویم، کاری را انجام نمی‌دهیم. برخی از تعطیلات ما مانند نوروز ریشهٔ باستانی دارد و لازم است که تعطیل باشد تا مردم بتوانند مناسبات این ایام، مانند صله رحم را به جا بیاورند. اما برخی از تعطیلات در طول سال واقعا نا‌بجاست. تعطیلات بیش از اندازه، به فرد، خانواده و کشور صدمه می‌زند. مروتی گفت: دولت باید تعطیلات را مدیریت کند و از اضافه کردن تعطیلات بیشتر در طول سال برای مسائلی مانند آلودگی هوا خودداری کند.

وی ادامه داد: بخش دیگر استفاده صحیح از تعطیلات به خود افراد باز می‌گردد. برخی افراد می‌گویند که کاش ۱۴ فروردین هم تعطیل بود در حالی که می‌شود کارهای لازم را در روز ۱۱ و ۱۲ فروردین انجام داد تا در روز چهاردهم با آمادگی لازم به کار و تحصیل باز گردیم. نماینده اسبق مجلس افزود: به نظر من میانگین انجام کار مفید در کشور ما بیش از ۲۰ دقیقه در روز نیست و بقیه ساعات کاری به بطالت می‌گذرد. و اوقات فراغت هم با همین الگو انجام می‌گیرد و به جای آنکه به شادی و تفریح بگذرد به بطالت می‌گذرد. اکنون شاهد هستیم که یکی از کارهای پر طرفداری که جوانان در اوقات فراغت و تعطیلاتشان انجام می‌دهند پرسه زدن در خیابان‌ها است که این کار بیس‌تر گذراندن وقت به بطالت است تا تفریح.

مروتی گفت: از دیگر عوامل موثر در گذراندن اوغات فراغت میزان رفاه خانواده‌ها است. افزایش رفاه ارتباط مستقیم با استفاده بهینه از تعطیلات دارد. مردم اگر وضعیت رفاهی و اقتصادی مناسبی داشته باشند می‌توانند در تعطیلات به مسافرت بروند؛ همینطور رفاه مناسب و وضعیت اقتصادی مناسب سبب می‌شود که مردم با آرامش و بدون استرس به استقبال تعطیلات بروند. وی در پایان افزود: نباید فراموش کنیم که نبود برنامه ریزی صحیح در حوزه اوقات فراغت خطر گرایش جوانان به اعتیاد را نیز در پی دارد بنابراین مسولین باید نگرش ویژه‌ای به این حوزه داشته باشند.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

پاسخ منفی سه تن از مراجع به ديدار وزير؟

گروه سياسي: يك خبرگزاری اصولگرا مدعي شد: سه مرجع تقلید به دلیل «پاره‌ای از مسائل و اقدامات وزارت علوم» به رضا فرجی دانا و هیات همراه وی وقت ملاقات ندادند.

به گزارش اين خبرگزاری نزديك به گروه پايداري، وزیر علوم، ‌تحقیقات و فناوری که روز پنج شنبه پانزدهم اسفندماه به منظور دیدار با مراجع تقلید و علما به شهر مقدس قم سفر کرده است،‌ با پاسخ منفی سه تن از مراجع مواجه شد. بر اساس این گزارش حضرات آیات حسین نوری همدانی، جعفر سبحانی و ناصر مکارم شیرازی به دلیل برخی اقدامات و فعالیت های فرجی دانا وزیر علوم به وی و تیم همراه او وقت ملاقات ندادند. به ادعاي اين سايت، «شنیده می‌شود حذف نیروهای انقلابی و ارزشی و بکارگیری نیروهای افراطی و مساله‌دار در دانشگاه‌ها و وزارت علوم از مهم ترین دلایل مخالفت این سه مرجع تقلید با وزیر علوم عنوان شده است.»

اين سايت البته نامي از اين نيروهاي به اصطلاح انقلابي و ارزشي و همچنين بكارگيري نيروهاي افراطي! و مسئله‌دار نبرده و اشاره‌اي هم به اينكه مسئله‌دار بودن آنها چه بوده، نكرده است. به گزارش بهارنيوز، دكتر فرجی‌‌دانا طي روزهاي اخير همچون گروه دیگری از وزرای دولت حسن روحانی به منظور توضیح و تشریح سیاست‌های وزارت علوم برای مراجع تقلید به قم سفر کرده بود و با 14 نفر از مراجع و روحانيون برجسته قم ديدار و گفتگو كرد.

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

آنهایی که می گویند امام گفته مرگ بر آمریکا نگویید ، دروغ می گویند؛
    آیت الله خزعلی در پاسخ به این سوال که آیا از فرزندان دیگر خود رضایت دارید، گفت: بله، علیرضا را خیلی دوست دارم و برایش دعا می کنم.
    پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : عضو مجلس خبرگان رهبری گفت حاضر است بدنش را قطعه قطعه کنند اما دینش از دست نرود.

به گزارش «انتخاب»، آیت الله «ابوالقاسم خزعلی» روز جمعه در برنامه تلویزیونی شناسنامه افزود: پسرم می گفت که می خواهم با مخالفین اسلام مبارزه کنم. گفتم مخالفین همان هایی هستند که از تو حمایت می کنند. شما دیگر به منزل من نیایید.

وی در بخش دیگری از این برنامه در پاسخ به این سوال که موضوع آقازاده ها از چه زمانی مطرح شد، گفت: این موضوع مربوط به عده ای خاص است. اینها در انقلاب بد بازی و رفتار کردند.

آیت الله خزعلی در این باره که در مقابل پدیده آقا زاده ها چگونه باید رفتار کرد، گفت: عده ای از پسر هایشان تبری جستند ، اما عده ای هم در مقابل رفتار دختر و پسرهایشان شل بودند و خوب رفتار نکردند.

به نوشته ی ایرنا، وی در این باره که نگرانی اش در شرایط فعلی نسبت به انقلاب اسلامی چیست، اظهار داشت: رژیم صهیونیستی و آمریکا موجودات خطرناکی هستند و دائما در مقام ضربه زدن به اسلام هستند. این ها را باید توجه داشت و هیچگاه کوچک نشمرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در جواب به این سوال که اگر امام (ره) در شرایط کنونی در قید حیات بودند چه توصیه ای داشتند، گفت: مرگ بر آمریکا را از دست ندهید. آنهایی که می گویند امام گفته مرگ بر آمریکا نگویید ، دروغ می گویند. امام تا روز آخر می گفت که مرگ بر آمریکا را بگویید.

عضو مجلس خبرگان رهبری در مورد الگوهای در نظر گرفته شده برای نوشتن قانون اساسی گفت: بنای ما استفاده از قرآن و سنت بود.الان هم اگر بخواهد از این مسیر خروجی صورت بگیرد با افراد عبور کننده از قرآن و سنت برخورد خواهیم کرد.

آیت الله خزعلی با بیان خاطراتی از حضور خود در جریان مبارزات امام خمینی (ره) و پیش از آن تصریح کرد: زمانی که آیت الله بروجردی به قم آمدند، من با حضرت امام خمینی(ره) آشنا شدم و از درس ایشان استفاده زیادی کردم.

وی افزود: من در جاهایی که منبر می رفتم، به خصوص خوزستان در مورد کارهای شاه صحبت می کردم. سینمایی برپا کرده بودند که واقعا نکوهیده بود و افرادی موذی در آن فعالیت داشتند که من با آن مخالفت کردم و گفتم شما با اینگونه امور می خواهید اسلام را تضعیف کنید. این موضوعات باعث تبعید من به گناباد شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: وقتی به گناباد رفتم، کسی از من حمایت نکرد. من باید در شهربانی می ماندم مگر اینکه روحانی شهر بیاید و ضمانت کند که متاسفانه روحانی گناباد هم ترسید این کار را انجام دهد. همینطور که داشتم در خیابان قدم می زدم، جوانی آمد و گفت شما آقای خزعلی نیستید؟ گفتم بله، گفت چرا اینجا دارید قدم می زنید؟ گفتم من باید در شهربانی بخوابم، مگر اینکه یک ضامن داشته باشم.

وی تصریح کرد: آن جوان گفت من ضامن می شوم و در نهایت ضمانت من را انجام داد و مرا به خانه خود برد. بعد از مدتی هم در گناباد منزلی گرفتم و در این شهر مستقر شدم.

آیت الله خزعلی اظهار داشت: قصد من از ابتدای مبارزات نابودی شاه بود. دهه اول یکی از محرم ها که در خوزستان منبر داشتم، شب عاشورا به سیم آخر زدم و همه حرف هایم را بیان کردم.

وی تصریح کرد: وقتی از منبر پایین آمدم رئیس شهربانی پایش را جلوی پایم دراز کرد و رئیس ساواک هم که همراه او بود به من گفت دیگر نباید منبر بروی، من هم گفتم باشه، منبر نمی روم. در نهایت دیدند اگر من روز عاشورا منبر نروم، خیلی برایشان سنگین تمام می شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: رئیس شهربانی آمد و گفت می توانید منبر بروید، گفتم، نمی روم، شما دیشب گفتید دیگر نباید منبر بروی، در نهایت یکی از بازاری ها که معتمد من بود آمد و گفت من نمی گویم منبر بروید یا نروید ولی مردم منتظرند. من هم گفتم چشم به خاطر شما می آیم.

آیت الله خزعلی با یادآوری جریان شهادت پسرش افزود: وقتی فرزندم شهید شد، گفتم بدانید که اگر پسرم را با لباس دامادی در مراسم ازدواجش می دیدم، آنقدری که الان آرام هستم، آرام نبودم.

وی با بیان این که، حسین از مشهد به قم آمد و مشغول خوردن ناهار بود که متوجه صدای اعتراض مردم در خیابان های شهر شد گفت: او ناهارش را ناقص گذاشت و به خیابان رفت تا در کنار مردم حضور داشته باشد که در جریان همین تظاهرات به او شلیک و حسین شیهد شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: من خودم را نگه داشتم و خم به ابرو نیاوردم. به همسرم هم گفتم اگر می خواهی جسد پسرت را ببینی نباید گریه کنی، او هم قبول کرد. امام هم از نجف نامه ای پر حرارت نوشت که مضمونش این بود که تو پشت دشمن را شکستی.

وی ادامه داد: هنوز مردم امام خمینی(ره) را نشناخته اند، امام(ره) به معنای واقعی کلمه، مرد بود. زمانی که شاه می خواست به منزل آیت الله بروجردی بیاید، ایشان پیغام دادند که شما بیرون نیایید چون در این صورت باید جلوی پای شاه بایستید.

آیت الله خزعلی تصریح کرد: شاه وارد شد و آقایانی که بیرون بودند همگی پشت سر شاه شروع به حرکت کردند به جز امام(ره)، شاه پرسید این خمینی، خمینی که می گویند چه کسی است؟ گفتند همان شخصی که پشت سرت حرکت نکرد. امام(ره) مرد عجیبی بود و از این جهت به ایشان علاقه زیادی داشتیم و داریم.

وی در پاسخ به سوالی درباره مسوولیت های پیش از انقلاب خود هم گفت: پیش از انقلاب یک روز امام(ره) گفت برو و آیت الله گلپایگانی و آیت الله شریعتمداری را ببین و بگو یک اعلامیه ای به امضای ما 3 نفر (امام(ره)، گلپایگانی و شریعتمداری) منتشر شود.

وی تصریح کرد: آقای گلپایگانی از تدریس در فیضیه خسته بودند و مقداری هم کسالت داشتند، به همین دلیل گفتند فرصتی دیگر با هم ملاقات کنیم، وقتی به دیدار آیت الله شریعتمداری رفتم، ایشان مثل فردی که در غربت باشد بسیار خوشحال شدند و مرا به دیدار پذیرفتند، موضوع را با ایشان در میان گذاشتم که گفت این کار خطرناک است و وقتی نزد امام(ره) برگشتم و موضوع را برایشان تعریف کردم، امام خندیدند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه آقای شریعتمداری روحیه خوبی نداشت، تصریح کرد: در همان دیداری که با وی داشتم خدمتشان گفتم که اگر شما در این کار شرکت نکنید، آینده خوبی در انتظارتان نخواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: طلبه های متقی صحبت نمی کنند، اما طلبه های کوچک شروع می کنند و در موردتان صحبت می کنند، از همان جا به بعد هم دیگر رابطه ما با آیت الله شریعتمداری قطع شد.

آیت الله خزعلی درباره تدوین قانون اساسی در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: آقای بهشتی مرد بسیار وارسته و دارای فکر و نفوذ بین مردم بود و ما قانون اساسی را نوشتیم، بعد از آن بود که امام(ره) من را به شورای نگهبان فرستاد و سپس در انتخابات خبرگان شرکت کردم.

وی درباره موارد استفاده شده در زمینه تدوین قانون اساسی گفت: بنای ما استفاده از قرآن و سنت بود. الان هم اگر بخواهد از این مسیر خروجی صورت بگیرد با افراد عبور کننده از قرآن و سنت برخورد خواهیم کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: در شورای تدوین قانون اساسی بحثی در مورد کاندیدا شدن بانوان برای ریاست جمهوری ایجاد شد که من برای مشورت با امام(ره) نزد ایشان رفتم و امام(ره) به من دو مطلب را فرمودند یکی اینکه مبادا زن رییس جمهوری شود، این خوب نیست و ایشان همچنین فرمودند اموال را بین مردم تقسیم نکنند.

وی اظهار داشت: امام(ره) فرمودند، نباید به اموال کسی که مال خود را از راه شرعی به دست آورده، دست زد و مواظب باشید مبادا به بهانه کمک به فقرا به اموال افراد مسلمان و کسانی که ثروت خود را از راه درست به دست آورده اند، دست درازی کنید.

آیت الله خزعلی در خصوص بازرگان نیز تصریح کرد: یک روز که همراه با هم به طرف منزل امام(ره) می رفتیم به من گفت مگر می شود با آمریکا مبارزه کرد؟ همانجا بود که با خودم گفتم بازرگان یک مقدار وضعیتش ناجور است.

وی با مقایسه بازرگان با شهید چمران گفت: بر خلاف بازرگان، شهید چمران شخصیتی بسیار زبده داشت و من در اهواز بودم که او از مصر آمد و گفت می شود به من وقت ملاقات دهید؟ گفتم می توانم یک ربع شما را ببینم. وقتی آمدند به جای یک ربع، سه ساعت و سه ربع با هم صحبت کردیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: من چمران را خیلی دوست داشتم و الان هم که عکسش را می بینم برای او طلب آمرزش و ترفیع درجه می کنم.

وی همچنین شهید بابایی را یکی از افرادی دانست که بسیار زبده بود و تصریح کرد: الان یکی از دلایلی که من به قزوین می روم این است که سر مزار او حاضر شوم و برایش فاتحه ای بخوانم. زمانی که قرار بود ایشان همراه همسر خود به مکه بروند، در فرودگاه گفتند تو برو، من بعدا می آیم، اما بعدی وجود نداشت و همسر او وقتی از مکه بازگشت به سر مزار شهید بابایی رفت.

آیت الله خزعلی در مورد عضویت خود در شورای نگهبان نیز گفت: من از آغاز تاسیس شورای نگهبان در این شورا حضور داشتم و دو یا سه دوره در شورای نگهبان بودم. در همین دوره در منزلی زندگی می کردم که شش طبقه بود که یکی از طبقات آن متعلق به من و باقی آن برای دیگران بود، اما بعضی ها فکر می کردند که هر شش طبقه متعلق به من است و تصور می کردند خزعلی از ساده زیستی فاصله گرفته و حتی نیامدند سوال کنند، از این جهت بود که بنا شد من دیگر در شورای نگهبان نباشم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دوستانش خواستار حضور وی در مجلس خبرگان نبودند اظهار داشت: دوستان معتقد بودند این موضوع یک مقدار زننده است که من هم آن را قبول داشتم، اما بستگان من هر کدام طبقه ای ساخته بودند و زندگی می کردند.

آیت الله خزعلی در ادامه در خصوص جایگاه شورای نگهبان اظهار داشت: اگر شورای نگهبان نباشد، تفسیر قانون اساسی و انتخابات ها درست نیست.

وی با تاکید بر اینکه شورای نگهبان تا امروز وظیفه خود را به خوبی انجام داده است، خاطر نشان کرد: زمانی که ما در شورای نگهبان بودیم، تخریب های زیادی علیه آن صورت می گرفت، اما در هر صورت شورای نگهبان یکی از ارکان مهم است و منافقین و دشمنان می خواهند آن را تخریب کنند. اما ما به این تخریب ها توجهی نداشتیم و کار خودمان را می کردیم. الان هم شورای نگهبان به خوبی در حال فعالیت است و آقای جنتی محکم ایستاده اند.

وی افزود: شورای نگهبان دارای کارشناسان مختلفی است و همچنین اساتید مختلف دانشگاه در این شورا کار می کنند. اینکه می گویند تصمیم های شورای نگهبان کارشناسی نیست و سلیقه ای عمل می کند هم یکی از همان تخریب هایی است که از سوی دشمن صورت می گیرد و تاثیری روی کار شورای نگهبان نخواهد داشت.

آیت الله خزعلی در مورد رحلت امام(ره) اظهار داشت: رحلت امام(ره) بسیار جانسوز و دردناک بود. شبی که امام(ره) فوت کرده بود به منزل امام رفتم و به احمد آقا گفتم می توانم صورت امام را ببوسم؟ ایشان هم قبول کردند و من صورت امام را بوسیدم و با ایشان وداع کردم.

وی در پاسخ به این سوال که قبل از تشکیل جلسه مجلس خبرگان فکر می کردید آقای خامنه ای به عنوان رهبر انتخاب شوند، گفت: از یک جهت بله، زمانی که ایشان به کره رفته بود، امام(ره) به تلویزیون نگاه کرده بودند و گفته بودند ایشان(آقای خامنه ای) لیاقت رهبری دارد.

عضو سابق شورای نگهبان گفت: جالب اینجاست که در جلسه خبرگان، رهبر معظم انقلاب به خودشان رای ندادند، اما همه ما به ایشان رای دادیم و از این رای هم خوشحالیم، ایشان الان خیلی خوب کار می کنند و امیدوارم همیشه موفق و موید باشند.

وی افزود: امام(ره) به آیت الله منتظری فرمود قعر جهنم را برای خود مهیا نکن، اگر ما بودیم می گفتیم امام(ره) این را گفته پس ولش کن، اما زمانی که آیت الله منتظری فوت کرد، رهبری فرمودند ایشان را در حرم دفن کنید که این تدبیر بسیار خوبی بود، چون اگر در حرم دفن نمی شد و در منزلش دفن می شد، گنبد و گلدسته برایش می آوردند.

وی ادامه داد: در جلسه انتخاب رهبری بعد از رحلت امام(ره) بعضی ها زود گول خوردند و گزینه هایی را مطرح کردند، اما اکثریت مجلس به آقای خامنه ای رای دادند که خوشبختانه رای خوبی بود. ما هم خدا را شکر می کنیم که نظرمان سمت ایشان رفت و الان هم بهتر از سابق در مورد ایشان نظر داریم.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: وقتی من در تبعید بودم آیت الله خامنه ای به دیدار من آمد. ایشان در دیداری که با هم داشتیم گفتند پدرم نابینا شده و من درس قم را برای پذیرایی از پدرم ترک کردم چون هر چه دارم از پدر دارم.

وی همچنین گفت: خوشبختانه تا امروز شرایط خوبی در مجلس خبرگان حاکم بوده و مردان پخته ای در آن حضور دارند و دشمن نمی تواند در آن نفوذ داشته باشد.

آیت الله خزعلی در خصوص وقایع سال 88 گفت: سال 88 عکس امام(ره) را پاره کردند و به امام حسین(ع) توهین کردند. این کارها را میرحسین و کروبی انجام دادند و الان هم دل ما از دست این ها داغدار است.

عضو سابق شورای نگهبان در مورد پدیده آقازادگی هم اظهار داشت: آقازادگی برای عده ای خاص است که در انقلاب بد رفتار کردند و در این بین افرادی هم بودند که از رفتار فرزندان خود تبری جستند، اما عده ای هم با فرزندان خود خوب رفتار می کردند و توجهی به کارهای آن ها نداشتند.

وی در مورد عملکرد مهدی خزعلی(فرزندش) هم اظهار داشت: مهدی می گفت من می خواهم با مخالفین اسلام مبارزه کنم، من هم می گفتم یکی از مخالفین اسلام همان کسی است که از شما پشتیبانی می کند، چرا او را مذمت نمی کنید؟ در نهایت هم از او خواستم به منزل من نیاید.

وی تصرح کرد: من حاضرم بدنم را قطعه قطعه کنند، اما دین از دست نرود، به همین دلیل هم به مهدی گفتم راهی به منزل ما ندارد، البته هنوز هم او را دعا می کنم و از خدا می خواهم پسر گمراه من را به سمت هدایت ترغیب نماید. حیفم می آید او به جهنم برود.

آیت الله خزعلی در پاسخ به این سوال که آیا از فرزندان دیگر خود رضایت دارید، گفت: بله، علیرضا را خیلی دوست دارم و برایش دعا می کنم.

وی در مورد وضعیت کنونی حوزه های علمیه گفت: در حوزه های علمیه افراد برجسته ای حضور دارند که بهتر از سابق عمل می کنند و به خوبی افکار مردم را می خوانند و به نیازهای مردم جواب می دهند.

آیت الله خزعلی گفت: آمریکا موجود خطرناکی است که دائم در پی ضربه زدن به اسلام است. رژیم صهیونیستی هم به همین شکل عمل می کند و مردم باید در مورد این دو موجود خطرناک خیلی هوشیار باشند.

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال نادری آواتار ها
    تشکر شده 1,586 بار در 450 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط وحید 20 نمایش پست ها
    آنهایی که می گویند امام گفته مرگ بر آمریکا نگویید ، دروغ می گویند؛
    پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : عضو مجلس خبرگان رهبری گفت حاضر است بدنش را قطعه قطعه کنند اما دینش از دست نرود.

به گزارش «انتخاب»، آیت الله «ابوالقاسم خزعلی» روز جمعه در برنامه تلویزیونی شناسنامه افزود: پسرم می گفت که می خواهم با مخالفین اسلام مبارزه کنم. گفتم مخالفین همان هایی هستند که از تو حمایت می کنند. شما دیگر به منزل من نیایید.

وی در بخش دیگری از این برنامه در پاسخ به این سوال که موضوع آقازاده ها از چه زمانی مطرح شد، گفت: این موضوع مربوط به عده ای خاص است. اینها در انقلاب بد بازی و رفتار کردند.

آیت الله خزعلی در این باره که در مقابل پدیده آقا زاده ها چگونه باید رفتار کرد، گفت: عده ای از پسر هایشان تبری جستند ، اما عده ای هم در مقابل رفتار دختر و پسرهایشان شل بودند و خوب رفتار نکردند.

به نوشته ی ایرنا، وی در این باره که نگرانی اش در شرایط فعلی نسبت به انقلاب اسلامی چیست، اظهار داشت: رژیم صهیونیستی و آمریکا موجودات خطرناکی هستند و دائما در مقام ضربه زدن به اسلام هستند. این ها را باید توجه داشت و هیچگاه کوچک نشمرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در جواب به این سوال که اگر امام (ره) در شرایط کنونی در قید حیات بودند چه توصیه ای داشتند، گفت: مرگ بر آمریکا را از دست ندهید. آنهایی که می گویند امام گفته مرگ بر آمریکا نگویید ، دروغ می گویند. امام تا روز آخر می گفت که مرگ بر آمریکا را بگویید.

عضو مجلس خبرگان رهبری در مورد الگوهای در نظر گرفته شده برای نوشتن قانون اساسی گفت: بنای ما استفاده از قرآن و سنت بود.الان هم اگر بخواهد از این مسیر خروجی صورت بگیرد با افراد عبور کننده از قرآن و سنت برخورد خواهیم کرد.

آیت الله خزعلی با بیان خاطراتی از حضور خود در جریان مبارزات امام خمینی (ره) و پیش از آن تصریح کرد: زمانی که آیت الله بروجردی به قم آمدند، من با حضرت امام خمینی(ره) آشنا شدم و از درس ایشان استفاده زیادی کردم.

وی افزود: من در جاهایی که منبر می رفتم، به خصوص خوزستان در مورد کارهای شاه صحبت می کردم. سینمایی برپا کرده بودند که واقعا نکوهیده بود و افرادی موذی در آن فعالیت داشتند که من با آن مخالفت کردم و گفتم شما با اینگونه امور می خواهید اسلام را تضعیف کنید. این موضوعات باعث تبعید من به گناباد شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: وقتی به گناباد رفتم، کسی از من حمایت نکرد. من باید در شهربانی می ماندم مگر اینکه روحانی شهر بیاید و ضمانت کند که متاسفانه روحانی گناباد هم ترسید این کار را انجام دهد. همینطور که داشتم در خیابان قدم می زدم، جوانی آمد و گفت شما آقای خزعلی نیستید؟ گفتم بله، گفت چرا اینجا دارید قدم می زنید؟ گفتم من باید در شهربانی بخوابم، مگر اینکه یک ضامن داشته باشم.

وی تصریح کرد: آن جوان گفت من ضامن می شوم و در نهایت ضمانت من را انجام داد و مرا به خانه خود برد. بعد از مدتی هم در گناباد منزلی گرفتم و در این شهر مستقر شدم.

آیت الله خزعلی اظهار داشت: قصد من از ابتدای مبارزات نابودی شاه بود. دهه اول یکی از محرم ها که در خوزستان منبر داشتم، شب عاشورا به سیم آخر زدم و همه حرف هایم را بیان کردم.

وی تصریح کرد: وقتی از منبر پایین آمدم رئیس شهربانی پایش را جلوی پایم دراز کرد و رئیس ساواک هم که همراه او بود به من گفت دیگر نباید منبر بروی، من هم گفتم باشه، منبر نمی روم. در نهایت دیدند اگر من روز عاشورا منبر نروم، خیلی برایشان سنگین تمام می شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: رئیس شهربانی آمد و گفت می توانید منبر بروید، گفتم، نمی روم، شما دیشب گفتید دیگر نباید منبر بروی، در نهایت یکی از بازاری ها که معتمد من بود آمد و گفت من نمی گویم منبر بروید یا نروید ولی مردم منتظرند. من هم گفتم چشم به خاطر شما می آیم.

آیت الله خزعلی با یادآوری جریان شهادت پسرش افزود: وقتی فرزندم شهید شد، گفتم بدانید که اگر پسرم را با لباس دامادی در مراسم ازدواجش می دیدم، آنقدری که الان آرام هستم، آرام نبودم.

وی با بیان این که، حسین از مشهد به قم آمد و مشغول خوردن ناهار بود که متوجه صدای اعتراض مردم در خیابان های شهر شد گفت: او ناهارش را ناقص گذاشت و به خیابان رفت تا در کنار مردم حضور داشته باشد که در جریان همین تظاهرات به او شلیک و حسین شیهد شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: من خودم را نگه داشتم و خم به ابرو نیاوردم. به همسرم هم گفتم اگر می خواهی جسد پسرت را ببینی نباید گریه کنی، او هم قبول کرد. امام هم از نجف نامه ای پر حرارت نوشت که مضمونش این بود که تو پشت دشمن را شکستی.

وی ادامه داد: هنوز مردم امام خمینی(ره) را نشناخته اند، امام(ره) به معنای واقعی کلمه، مرد بود. زمانی که شاه می خواست به منزل آیت الله بروجردی بیاید، ایشان پیغام دادند که شما بیرون نیایید چون در این صورت باید جلوی پای شاه بایستید.

آیت الله خزعلی تصریح کرد: شاه وارد شد و آقایانی که بیرون بودند همگی پشت سر شاه شروع به حرکت کردند به جز امام(ره)، شاه پرسید این خمینی، خمینی که می گویند چه کسی است؟ گفتند همان شخصی که پشت سرت حرکت نکرد. امام(ره) مرد عجیبی بود و از این جهت به ایشان علاقه زیادی داشتیم و داریم.

وی در پاسخ به سوالی درباره مسوولیت های پیش از انقلاب خود هم گفت: پیش از انقلاب یک روز امام(ره) گفت برو و آیت الله گلپایگانی و آیت الله شریعتمداری را ببین و بگو یک اعلامیه ای به امضای ما 3 نفر (امام(ره)، گلپایگانی و شریعتمداری) منتشر شود.

وی تصریح کرد: آقای گلپایگانی از تدریس در فیضیه خسته بودند و مقداری هم کسالت داشتند، به همین دلیل گفتند فرصتی دیگر با هم ملاقات کنیم، وقتی به دیدار آیت الله شریعتمداری رفتم، ایشان مثل فردی که در غربت باشد بسیار خوشحال شدند و مرا به دیدار پذیرفتند، موضوع را با ایشان در میان گذاشتم که گفت این کار خطرناک است و وقتی نزد امام(ره) برگشتم و موضوع را برایشان تعریف کردم، امام خندیدند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه آقای شریعتمداری روحیه خوبی نداشت، تصریح کرد: در همان دیداری که با وی داشتم خدمتشان گفتم که اگر شما در این کار شرکت نکنید، آینده خوبی در انتظارتان نخواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: طلبه های متقی صحبت نمی کنند، اما طلبه های کوچک شروع می کنند و در موردتان صحبت می کنند، از همان جا به بعد هم دیگر رابطه ما با آیت الله شریعتمداری قطع شد.

آیت الله خزعلی درباره تدوین قانون اساسی در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: آقای بهشتی مرد بسیار وارسته و دارای فکر و نفوذ بین مردم بود و ما قانون اساسی را نوشتیم، بعد از آن بود که امام(ره) من را به شورای نگهبان فرستاد و سپس در انتخابات خبرگان شرکت کردم.

وی درباره موارد استفاده شده در زمینه تدوین قانون اساسی گفت: بنای ما استفاده از قرآن و سنت بود. الان هم اگر بخواهد از این مسیر خروجی صورت بگیرد با افراد عبور کننده از قرآن و سنت برخورد خواهیم کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: در شورای تدوین قانون اساسی بحثی در مورد کاندیدا شدن بانوان برای ریاست جمهوری ایجاد شد که من برای مشورت با امام(ره) نزد ایشان رفتم و امام(ره) به من دو مطلب را فرمودند یکی اینکه مبادا زن رییس جمهوری شود، این خوب نیست و ایشان همچنین فرمودند اموال را بین مردم تقسیم نکنند.

وی اظهار داشت: امام(ره) فرمودند، نباید به اموال کسی که مال خود را از راه شرعی به دست آورده، دست زد و مواظب باشید مبادا به بهانه کمک به فقرا به اموال افراد مسلمان و کسانی که ثروت خود را از راه درست به دست آورده اند، دست درازی کنید.

آیت الله خزعلی در خصوص بازرگان نیز تصریح کرد: یک روز که همراه با هم به طرف منزل امام(ره) می رفتیم به من گفت مگر می شود با آمریکا مبارزه کرد؟ همانجا بود که با خودم گفتم بازرگان یک مقدار وضعیتش ناجور است.

وی با مقایسه بازرگان با شهید چمران گفت: بر خلاف بازرگان، شهید چمران شخصیتی بسیار زبده داشت و من در اهواز بودم که او از مصر آمد و گفت می شود به من وقت ملاقات دهید؟ گفتم می توانم یک ربع شما را ببینم. وقتی آمدند به جای یک ربع، سه ساعت و سه ربع با هم صحبت کردیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: من چمران را خیلی دوست داشتم و الان هم که عکسش را می بینم برای او طلب آمرزش و ترفیع درجه می کنم.

وی همچنین شهید بابایی را یکی از افرادی دانست که بسیار زبده بود و تصریح کرد: الان یکی از دلایلی که من به قزوین می روم این است که سر مزار او حاضر شوم و برایش فاتحه ای بخوانم. زمانی که قرار بود ایشان همراه همسر خود به مکه بروند، در فرودگاه گفتند تو برو، من بعدا می آیم، اما بعدی وجود نداشت و همسر او وقتی از مکه بازگشت به سر مزار شهید بابایی رفت.

آیت الله خزعلی در مورد عضویت خود در شورای نگهبان نیز گفت: من از آغاز تاسیس شورای نگهبان در این شورا حضور داشتم و دو یا سه دوره در شورای نگهبان بودم. در همین دوره در منزلی زندگی می کردم که شش طبقه بود که یکی از طبقات آن متعلق به من و باقی آن برای دیگران بود، اما بعضی ها فکر می کردند که هر شش طبقه متعلق به من است و تصور می کردند خزعلی از ساده زیستی فاصله گرفته و حتی نیامدند سوال کنند، از این جهت بود که بنا شد من دیگر در شورای نگهبان نباشم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دوستانش خواستار حضور وی در مجلس خبرگان نبودند اظهار داشت: دوستان معتقد بودند این موضوع یک مقدار زننده است که من هم آن را قبول داشتم، اما بستگان من هر کدام طبقه ای ساخته بودند و زندگی می کردند.

آیت الله خزعلی در ادامه در خصوص جایگاه شورای نگهبان اظهار داشت: اگر شورای نگهبان نباشد، تفسیر قانون اساسی و انتخابات ها درست نیست.

وی با تاکید بر اینکه شورای نگهبان تا امروز وظیفه خود را به خوبی انجام داده است، خاطر نشان کرد: زمانی که ما در شورای نگهبان بودیم، تخریب های زیادی علیه آن صورت می گرفت، اما در هر صورت شورای نگهبان یکی از ارکان مهم است و منافقین و دشمنان می خواهند آن را تخریب کنند. اما ما به این تخریب ها توجهی نداشتیم و کار خودمان را می کردیم. الان هم شورای نگهبان به خوبی در حال فعالیت است و آقای جنتی محکم ایستاده اند.

وی افزود: شورای نگهبان دارای کارشناسان مختلفی است و همچنین اساتید مختلف دانشگاه در این شورا کار می کنند. اینکه می گویند تصمیم های شورای نگهبان کارشناسی نیست و سلیقه ای عمل می کند هم یکی از همان تخریب هایی است که از سوی دشمن صورت می گیرد و تاثیری روی کار شورای نگهبان نخواهد داشت.

آیت الله خزعلی در مورد رحلت امام(ره) اظهار داشت: رحلت امام(ره) بسیار جانسوز و دردناک بود. شبی که امام(ره) فوت کرده بود به منزل امام رفتم و به احمد آقا گفتم می توانم صورت امام را ببوسم؟ ایشان هم قبول کردند و من صورت امام را بوسیدم و با ایشان وداع کردم.

وی در پاسخ به این سوال که قبل از تشکیل جلسه مجلس خبرگان فکر می کردید آقای خامنه ای به عنوان رهبر انتخاب شوند، گفت: از یک جهت بله، زمانی که ایشان به کره رفته بود، امام(ره) به تلویزیون نگاه کرده بودند و گفته بودند ایشان(آقای خامنه ای) لیاقت رهبری دارد.

عضو سابق شورای نگهبان گفت: جالب اینجاست که در جلسه خبرگان، رهبر معظم انقلاب به خودشان رای ندادند، اما همه ما به ایشان رای دادیم و از این رای هم خوشحالیم، ایشان الان خیلی خوب کار می کنند و امیدوارم همیشه موفق و موید باشند.

وی افزود: امام(ره) به آیت الله منتظری فرمود قعر جهنم را برای خود مهیا نکن، اگر ما بودیم می گفتیم امام(ره) این را گفته پس ولش کن، اما زمانی که آیت الله منتظری فوت کرد، رهبری فرمودند ایشان را در حرم دفن کنید که این تدبیر بسیار خوبی بود، چون اگر در حرم دفن نمی شد و در منزلش دفن می شد، گنبد و گلدسته برایش می آوردند.

وی ادامه داد: در جلسه انتخاب رهبری بعد از رحلت امام(ره) بعضی ها زود گول خوردند و گزینه هایی را مطرح کردند، اما اکثریت مجلس به آقای خامنه ای رای دادند که خوشبختانه رای خوبی بود. ما هم خدا را شکر می کنیم که نظرمان سمت ایشان رفت و الان هم بهتر از سابق در مورد ایشان نظر داریم.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: وقتی من در تبعید بودم آیت الله خامنه ای به دیدار من آمد. ایشان در دیداری که با هم داشتیم گفتند پدرم نابینا شده و من درس قم را برای پذیرایی از پدرم ترک کردم چون هر چه دارم از پدر دارم.

وی همچنین گفت: خوشبختانه تا امروز شرایط خوبی در مجلس خبرگان حاکم بوده و مردان پخته ای در آن حضور دارند و دشمن نمی تواند در آن نفوذ داشته باشد.

آیت الله خزعلی در خصوص وقایع سال 88 گفت: سال 88 عکس امام(ره) را پاره کردند و به امام حسین(ع) توهین کردند. این کارها را میرحسین و کروبی انجام دادند و الان هم دل ما از دست این ها داغدار است.

عضو سابق شورای نگهبان در مورد پدیده آقازادگی هم اظهار داشت: آقازادگی برای عده ای خاص است که در انقلاب بد رفتار کردند و در این بین افرادی هم بودند که از رفتار فرزندان خود تبری جستند، اما عده ای هم با فرزندان خود خوب رفتار می کردند و توجهی به کارهای آن ها نداشتند.

وی در مورد عملکرد مهدی خزعلی(فرزندش) هم اظهار داشت: مهدی می گفت من می خواهم با مخالفین اسلام مبارزه کنم، من هم می گفتم یکی از مخالفین اسلام همان کسی است که از شما پشتیبانی می کند، چرا او را مذمت نمی کنید؟ در نهایت هم از او خواستم به منزل من نیاید.

وی تصرح کرد: من حاضرم بدنم را قطعه قطعه کنند، اما دین از دست نرود، به همین دلیل هم به مهدی گفتم راهی به منزل ما ندارد، البته هنوز هم او را دعا می کنم و از خدا می خواهم پسر گمراه من را به سمت هدایت ترغیب نماید. حیفم می آید او به جهنم برود.

وی در مورد وضعیت کنونی حوزه های علمیه گفت: در حوزه های علمیه افراد برجسته ای حضور دارند که بهتر از سابق عمل می کنند و به خوبی افکار مردم را می خوانند و به نیازهای مردم جواب می دهند.

آیت الله خزعلی گفت: آمریکا موجود خطرناکی است که دائم در پی ضربه زدن به اسلام است. رژیم صهیونیستی هم به همین شکل عمل می کند و مردم باید در مورد این دو موجود خطرناک خیلی هوشیار باشند.

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید نادری از ایشان تشکر کرده اند:

تکرار اظهارات جنجالی در مورد نظر امام (ره) درباره «جمهوریت» و «حکومت اسلامی»
    كساني كه فرمايشات حضرت امام(ره) را در سخنراني‌ها و كتاب‌هايشان ديده باشند، مي‌دانند كه امام(ره) از لفظ حكومت اسلامي استفاده مي‌كردند، اما از آنجا كه واقعه انقلاب در اين جهان اتفاق مي‌افتد و جهان مي‌خواهد بداند چه حكومتي در ايران قرار است بر سركار بيايد، امام از ادبيات سياسي روز استفاده كرده و منطقي را اتخاذ كردند كه مورد توافق و فهم ديگران باشد.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شیخ محمدتقی مصباح یزدی بار دیگر اظهارات جنجالی خود را در مورد لفظ جمهوری و نگاه امام خمینی (ره) در مورد این مقوله را تکرار کرد و در ادعایی عجیب، عنوان کرد: امام (ره) براي اقناع طرف‌هاي مقابل، به رأي مردم استدلال مي‌كنند.

به گزارش سرویس سیاسی «انتخاب»، وی که به جز تدریس فلسفه، رییس یک موسسه آموزشی در قم را عهده دار است، در ديدار با جمعي از طلاب و مسئولان مدرسه علميه رشد، در پاسخ به سؤالي مبني بر اينكه امام(ره) چرا جمهوري اسلامي را مطرح كرد، نه حكومت اسلامي را، اظهار داشت: كساني كه فرمايشات حضرت امام(ره) را در سخنراني‌ها و كتاب‌هايشان ديده باشند، مي‌دانند كه امام(ره) از لفظ حكومت اسلامي استفاده مي‌كردند، اما از آنجا كه واقعه انقلاب در اين جهان اتفاق مي‌افتد و جهان مي‌خواهد بداند چه حكومتي در ايران قرار است بر سركار بيايد، امام از ادبيات سياسي روز استفاده كرده و منطقي را اتخاذ كردند كه مورد توافق و فهم ديگران باشد.

مصباح یزدی که سخنانش توسط سایت شخصی اش منتشر شده، ادامه داد: امروز در ادبيات سياسي دو نوع حكومت سلطنتي و جمهوري وجود دارد و نوع سومي ذكر نشده است، لذا امام(ره) وقتي قرار است با كساني سخن بگويند كه حكومت را منحصر در دو نوع مي‌دانند و از طرفي امام(ره) در صدد نفي حكومت سلطنتي موجود در ايران بودند، بايد به گونه‌اي سخن مي‌گفتند كه آنها هم متوجه شوند و لذا لفظ جمهوري را به كار بردند، هرچند امام قيد اسلامي را هم اضافه كردند كه آن‌ها متوجه نقش دين در اين نوع حكومت بشوند و اين يكي از زيركي‌ها و دورانديشي‌هاي امام راحل(ره) بود. لذا وقتي برخي گروه‌ها در اويل انقلاب، جمهوري دموكراتيك را مطرح كردند، امام (ره) فرمود "جمهوري اسلامي، نه يك كلمه كمتر و نه يك كلمه بيشتر".

وي ادامه داد: لذا اينكه امام(ره) مثلا مي‌فرمايند ميزان رأي ملت است، نه به اين معنا كه اگر ملت ديگر اسلام را نخواستند، ما هم اسلام را كنار بگذاريم، بلكه از آنجا كه آنچه در ادبيات سياسي امروز ملاك عمل قرار گرفته، رأي مردم است، امام (ره) براي اقناع طرف‌هاي مقابل، به رأي مردم استدلال مي‌كنند. لذا امروز هم اگر رهبري از حقوق بشر و نقض حقوق بشر در غرب سخن مي‌گويند نه به دليل اين كه حقوق بشر غربي را پذيرفته باشند، بلكه از باب جدال و استفاده از مقبولات آنها براي اقناع آنهاست.

وي ادامه داد: لذا همواره اصل، اسلام است و حقوق بشر غربي و حقوق شهروندي به معناي برابري مسلمان و بهائي، ربطي به اسلام ندارد، چرا كه حقوق بشر و حقوق شهروندي به معنايي كه در غرب تعريف شده با روح اسلام و قانون اساسي و حرکت امام(ره)، كاملا مخالف است. مردم كشور نيز به خاطر اسلام، اين همه شهيد و كشته داده و سختي‌ها را تحمل كردند و لذا هرچه با اسلام مخالف باشد را نمي‌پذيرند. هرچند كساني هم كه مسلمان نيستند، در سايه نظام اسلامي محترم بوده و داراي حقوقي هستند كه اسلام براي آنها قرار داده است.

وي ادامه داد: لذا اسلام، هرگز يك يهودي و مسلمان را مساوي نمي‌داند، هرچند حقوقي را براي يهودي هم در نظر مي‌گيرد، اما اين به معناي تساوي آنها در همه حقوق نيست. گاه عده‌اي نام شهروند درجه دوم بر آن مي‌گذارند. هر اسمي مي‌خواهند بگذارند، اما اين واقعيت را تغيير نمي‌دهند. در واقع همين مسأله بود كه سبب شروع نهضت اسلامي شد، چرا كه اسدالله علم، تصويب كرد كه لازم نيست قيد مسلمان براي انتخاب شونده وجود داشته باشد و به جاي قسم خوردن به قرآن كريم، نمايندگان مجلس بتوانند به هر كتاب آسماني قسم بخورند و امام با تكيه بر همين مسأله و انتقاد از آن، نهضت را شروع كرد و معتقد بود اين آغاز حذف اسلام است.

عضو خبرگان رهبري خاطر نشان كرد: اينكه حالا عده‌اي بيايند و حقوق شهروندي را مطرح كرده و خواستار تساوي همگان از بهائي و يهودي و مسلمان و. . شوند به اين معناست كه بعد از گذشت 50 سال و شهادت صدها هزار نفر در اين راه و تحمل رنج‌ها، شكنجه‌ها و گرفتاري‌ها، دوباره وضع به همان حالتي برگردد كه امام(ره) به خاطر آن قيام كرد و اين هرگز پذيرفتني نيست.

وي با اشاره به اينكه برخي معتقدند ارزش‌‌هاي اسلامي خط قرمزي است که مانع از پيشرفت مي‌شود ادامه داد: طبيعي است وقتي مباني علوم انساني، غربي باشد، نمي‌توان انتظار داشت كه تحصيل كرده‌ها، كاملا معتقد به مباني اسلام و ارزش‌هاي اسلامي باشند. نه اينكه واقعا آنها دشمن اسلام باشند، بلكه شناخت‌شان اينگونه است. مخصوصا اگر كسي در انگليس و نظير آن نيز تحصيل كند، چرا كه در آنجا چنان از حقوق بشر، حقوق شهروندي و امثال آنها با آب و تاب و احترام خاصي بحث مي‌شود كه به مرور در نظر دانشجو، اين مسأله از مهمترين مسائل تلقي مي‌شود. لذا اگر بنده 80 ساله هم به آنجا بروم، تحت تأثير قرار مي‌گيرم، چه برسد به جواني كه معرفتش نسبت به مباني اسلامي عميق نباشد.

رئيس مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) با اشاره به اينكه حقوق بشر را چنان تبليغ كرده‌اند كه كسي نتواند عليه آن حرف بزند، اظهار داشت: حتي كشورهاي اسلامي نيز در برابر حقوق بشر تسليم هستند، در حالي كه اسلام دين كاملي بوده و نه تنها حقوق بشر، بلكه حقوق حيوان را هم در نظر گرفته است، اما حقوق بشر اسلام بر اساس احكام اسلام است.

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مسعود اب آواتار ها
    تشکر شده 3,952 بار در 1,302 ارسال

سفر هیات اقتصادی ایران به آلمان

هیات 13 نفره اقتصادی از اتاق بازرگانی، شورای شهر و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان با سفر به شهرهای برلین و هانوفر، برای توسعه و تعمیق همکاری های اقتصادی و تجاری دو کشور با همتایان آلمانی خود بحث و تبادل نظر می کنند.

«مسعود گل شیرازی» عضو هیات رییسه و رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی اصفهان، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در برلین با بیان این مطلب گفت: این سفر در پاسخ به سفر هیات اقتصادی و تجاری آلمان که از شهر هانوفر به اصفهان آمده بودند، صورت گرفت تا با ادامه گفت و گو ها با اعضای اتاق بازرگانی هانوفر، زمینه همکاری های اقتصادی دو کشور مورد بررسی قرار گیرد.

وی در حاشیه مراسم شب ایرانی چهل و هشتمین نمایشگاه گردشگری برلین گفت: هدف از این سفر، گفت و گو با فعالان اقتصادی آلمانی و فراهم کردن زمینه همکاری مشترک بین سه بخش شهرداری ها، حوزه های گردشگری و اتاق های بازرگانی دو کشور در راستای توسعه روابط اقتصادی و تجاری خواهد بود.

رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه «حرکت دنیا در صنعت گردشگری بسیار با سرعت ادامه دارد»، گفت: برای عقب نماندن از حرکت شتابان در این عرصه باید با بازبینی در جایگاه خود در صنعت گردشگری دنیا و با توسعه متوازن زیرساخت های گردشگری در کشور از فرصت ایجاد شده برای گسترش این صنعت استفاده کنیم.

گل شیرازی خاطر نشان کرد: خوشبختانه با تغییر فضای سیاسی کشور و اجرای سیاست های دولت در بخش گردشگری، شاهد افزایش بی سابقه تقاضاهای سفر به شهرهای مختلف ایران از جمله اصفهان از سوی گردشگران خارجی به ویژه اروپایی ها هستیم و وضعیت به گونه ای است که ما در اصفهان تا پایان خرداد ماه به هیچ عنوان امکانی برای رزرو هتل برای گردشگران جدید نداریم.

معاون اتاق بازرگانی اصفهان در ادامه با بیان اینکه هیات اقتصادی اعزامی از این استان پس از بازدید از نمایشگاه گردشگری برلین عازم شهر هانوفر خواهد شد، گفت: در مدت اقامت این هیات در شهر هانوفر در نشست هایی که با اعضای اتاق بازرگانی و دیگر فعالان اقتصادی و تجار آلمانی خواهیم داشت، در خصوص توسعه و تعمیق روابط اقتصادی دو کشور تبادل نظر می کنیم.

هیات اقتصادی 18 نفره از اتاق بازرگانی شهر هانوفر آلمان هفته اول اسفند ماه در سفر به شهر اصفهان با همتایان اصفهانی خود در زمینه همکاری های اقتصادی در حوزه های مختلف تبادل نظر کردند.

در جریان این سفر کارشناسان اقتصادی ایران و آلمان با برگزاری نشست های تخصصی در حوزه های مشترک سامانه های انرژی نیروهای محرکه، الکترونیکی، غذایی، مهندسی، تاسیسات آب و فاضلاب، فولادسازی، فعالیت های نمایشگاهی، مشاوره ساختمانی، مخابراتی دیجیتال، کشاورزی، پزشکی و شیمیایی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

اتاق بازرگانی هانوفر با 150 هزار عضو، از اتاق های بازرگانی فعال دنیا بوده و بعد از اتاق بازرگانی هامبورگ به عنوان صنعتی ترین اتاق بازرگانی آلمان شناخته می شود.

اعضای این اتاق حدود 40 درصد از تولید ناخالص داخلی ایالت نیدرزاکسن را تامین می کنند و بر اساس سیاست های تعریف شده، این اتاق به دنبال تعریف روابط تجاری و اقتصادی با کشورهای دنیا به ویژه کشور های آسیایی از جمله ایران هستند.

14. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید مسعود اب از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال مسعود اب آواتار ها
    تشکر شده 3,952 بار در 1,302 ارسال

مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5 پایان یافت

رییس هیات کارشناسی ایران با اعلام پایان مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5 درباره گام نهایی پس از سه روز در وین این گفت‌وگوها را ان و 1+5 را "مفید" خواند و گفت: دو طرف در مذاکرات جدی بودند.

حمید بعیدی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا درباره محتوای مذاکرات تصریح کرد: در این سه روز درباره مسایل مختلف هسته‌ای از جمله غنی‌سازی، راکتور تحقیقاتی اراک و همکاری‌های هسته‌ای بحث شد.

بعیدی‌نژاد از بیان جزییات گفت‌وگو و نتایج به دست آمده خودداری کرد و گفت: در این مرحله نمی‌توان به جزییات مباحث طرح شده اشاره کرد. هیات‌های کارشناسی نتایج را به معاونان وزیران خارجه برای بررسی ارایه می‌کنند.

وی هم‌چنین تاکید کرد که نشست کارشناسی دیگری تا قبل از مذاکرات بعدی ایران و 1+5 در سطح معاونان وزیران خارجه به سرپرستی کاترین اشتون و محمد‌جواد ظریف برگزار نخواهد شد.

این عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان هم‌چنین گفت: گفت‌وگوها در سه روز و پنج دور از روز چهارشنبه تا جمعه انجام شد.

به گزارش ایسنا، بر اساس توافق ظریف و اشتون در اولین دور از گفت‌وگوهای هسته‌ای درباره گام نهایی توافق ژنو که 29 بهمن تا اول اسفند در وین برگزار شد.

حمید بعیدی‌نژاد، مدیرکل سیاسی وزارت خارجه و عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان ریاست تیم کارشناسی هیات ایرانی را بر عهده دارد. هم‌چنین سه تن از کارشناسان فنی سازمان انرژی اتمی در این دور از مذاکرات کارشناسی هیات را همراهی می‌کنند.

استفان کلمنت دستیار ارشد کاترین اشتون نیز از سوی نماینده اتحادیه اروپا در این مذاکرات حضور دارد. نمایندگان و کارشناسان دیگر کشورهای گروه 1+5 نیز جداگانه در این گفت‌وگوها شرکت کرده‌اند.

اولین دور از مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5 درباره دو موضوع غنی‌سازی و راکتور اراک که از محوری‌ترین و حساس‌ترین موضوعات مورد بحث و چالش‌برانگیز میان دو طرف است، بود.

گفت‌وگوهای کارشناسی ایران و 1+5 از روز چهارشنبه تا ظهر جمعه در مقر سازمان ملل در وین پشت درهای بسته برگزار شد.

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید مسعود اب از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 8,705 بار در 2,233 ارسال

بزرگترین و مهمترین خبر :

12 روز تا عید نوروز باستانی باقی مانده
    تا چشم بدخواهان این عید بزرگ ایرانیان در بیاد

اگه میتونید آهنگ جدید و زیبای دو خواهر و بردار هنرمند خوش صدا و خارج نشین کشورمون رو گوش کنین خیلی قشنگه

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید ahmoeini از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 4,046 بار در 1,548 ارسال

دعوت عربستان از اقای روحانی.

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید احمدخان از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 12 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 12 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها

بوک مارک ها