نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 2875 از 5219 نخست ... 18752375277528252865287228732874287528762877287828852925297533753875 ... آخرین
نمایش نتایج: از 28,741 به 28,750 از 52190

موضوع: اخبار

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,695 بار در 26,710 ارسال

پاسخ : اخبار

قطبی، بهترین مربی ایرانی در رده​بندي فيفا

گروه ورزشي: سایت Coach World Ranking آخرین رده بندی برترین مربیان فوتبال جهان را اعلام کرد که بر اساس آن امیر قلعه نویی و افشین قطبی نسبت به جایگاه قبلی خود نزول کردند.

افشین قطبی، سرمربی تیم شیمیزو ژاپن با کسب 3158 امتیاز در رده 201 برترین مربیان جهان قرار گرفت تا نسبت به جایگاه سابق خود 13 پله نزول داشته باشد. همچنین امیر قلعه نویی، سرمربی استقلال 2629 امتیاز را به خود اختصاص داد و با 4 پله سقوط در رده 258 جهان جای گرفت. حسین فرکی سرمربی فولاد هم با 2224 امتیاز به رتبه 314 صعود کرد. در این رده بندی تاتا مارتینو، سرمربی بارسلونا در رده اول (17387 امتیاز)، کارلو آنچلوتی در رده دوم (17066 امتیاز) و دیگو سیموئنه در رده سوم (16871 امتیاز) قرار گرفتند.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

"جنبش 6 آوریل" متشکل از جوانان لیبرال و معترضی است که از سال ها پیش اعتراضات علیه حسنی مبارک رئیس جمهور وقت مصر را آغاز و در انقلاب 2011 که منجر به برکناری مبارک شد نقش اصلی را ایفا کرد.
    دادگاهی در مصر روز دوشنبه برای رهبر اخوان المسلمین و 682 نفر دیگر از اعضا و هواداران اخوان در مصر حکم اعدام صادر کرد. احکام این افراد به مفتی ارشد مصر ارسال شده است تا پس از تایید وی، اجرا شود.

به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، این افراد متهم به دخالت در حوادث و خشونت ها علیه پلیس در شهر منا در جنوب مصر هستند. در این حوادث که پس از برکناری محمد مرسی از ریاست جمهوری مصر روی داد شماری از نیروهای پلیس کشته و زخمی شدند.

در پرونده دیگری مربوط به خشونت ها در استان منا نیز دادگاه حکم اعدام برای 37 نفر از حامیان اخوان را تایید و برای 491 نفر دیگر، حکم اعدام را به حبس ابد تغییر داد.
    این احکام امکان تجدید نظر دارند. در این پروند برای 149 متهم به صورت حضوری و برای بقیه نیز احکام غیابی صادر شد.

پس از پایان دادن به تحصن حامیان اخوان در مرکز شهر قاهره پس از برکناری مرسی، خشونت هایی در استان های مختلف مصر روی داد که منجر به کشته و زخمی شدن شماری از حامیان اخوان و نیروهای پلیس شد.

همزمان منابع قضایی می گویند دادگاه قاهره با صدور حکمی، فعالیت گروه سیاسی جنبش 6 آوریل را ممنوع اعلام کرد.
    جنبش 6 آوریل متشکل از جوانان لیبرالی است که از سال ها پیش اعتراضات علیه حسنی مبارک رئیس جمهور وقت مصر را آغاز و در انقلاب 2011 که منجر به برکناری مبارک شد نقش اصلی را ایفا کرد.

در متن شکایت نامه از این گروه آمده بود: این جنبش، علیه مصر، سیاه نمایی می کند و اعضای آن ارتباطات غیرقانونی با خارج از مصر دارند.

هم اکنون احمد ماهر یکی از افراد موسس جنبش 6 آوریل نیز در زندان به سر می برد. او قبل از این با اتهام حضور در تظاهرات بدون کسب مجوز وزارت کشور و حمله به نیروهای پلیس به سه سال زندان محکوم شده بود.

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

جلوگیری از راه‌پیمایی کارگران در اول ماه مه در ایران

درخواست خانه کارگر برای برگزاری راه‌پیمایی مستقل در روز جهانی کارگر در ایران هنوز بی‌پاسخ مانده است. مقامات دولتی صدور مجوز را منوط به "مصلحت حکومت" دانسته و مایل به برپایی مراسم دولتی در "سالن سرپوشیده" هستند.

به گفته علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه‌پیمایی کارگران در روز ۱۱ اردیبهشت (اول ماه مه) ممکن نیست. وی دلیل این اقدام را "سخنرانی حسن روحانی" در همین روز اعلام کرد.

ربیعی گفت: «از آنجایی‌که رئیس‌جمهور قصد دارد در روز جهانی کارگر در سالن سرپوشیده سخنرانی کند، برگزاری این مراسم به صورت راه‌پیمایی امکان‌پذیر نیست.»

وزیر کار این تصمیم جدید دولت را در حاشیه مراسم تجلیل از زنان کارگر که در این وزارت‌خانه برگزار شد، اعلام کرد. ربیعی "همزمانی" سخنرانی رئیس‌جمهور و راه‌پیمایی کارگران را دلیل عدم برپایی راه‌پیمایی عنوان کرده است.

به گفته فعالان کارگری سخنرانی روحانی نمی‌تواند دلیل قانع‌کننده‌ای برای عدم صدور مجوز برای راه‌پیمایی کارگران در ۱۱ اردیبهشت باشد.

حسین هاشمی، استاندار تهران، در روزهای پیش گفته بود که "برگزاری مراسم روز جهانی کارگر از سوی کارگران مشکلی ندارد".

استاندار تهران درباره رسیدگی به درخواست خانه کارگر مبنی بر برگزاری راه‌پیمایی در اول ماه مه گفته بود: «ما با اینکه کارگران در روز کارگر مراسمی داشته باشند و مثلاً در یک ورزشگاه جمع شوند مشکلی نداریم.»

درخواست خانه کارگر برای صدور مجوز

خانه کارگر رسماً از مقامات مسئول خواستار صدور مجوز برای یک راه‌پیمایی در روز جهانی کارگر شده است.

علیرضا محجوب، دبیرکل خانه کارگر، پیرامون مجوز برای راه‌پیمایی در روز کارگر گفت: «تشکیلات خانه کارگر اولین درخواست خود برای راه‌پیمایی را در آذر ماه سال ۹۲ ارسال کرد، اسفند ماه بطور شفا‌هی با این درخواست مخالفت شد و در ‌‌‌نهایت دو روز پیش این مخالفت بطور کتبی ابلاغ شد اما ما تا آخرین روز منتظر مجوز برای راه‌پیمایی خواهیم ماند.»

مخالفت مقامات جمهوری اسلامی با برگزاری مراسم مستقل کارگری در روز جهانی کارگر پیشینه‌ای طولانی دارد.

به گفته مسئولان خانه کارگر این نهاد کارگری در دوران هشت ساله ریاست جمهوری احمدی‌نژاد هر ساله درخواست برگزاری راه‌پیمایی کرده بود، اما مقامات به "دلایل سیاسی" حاضر به صدور مجوز برای این مراسم نبودند.

کرمعلی سامانی‌پور، یکی از مسئولان خانه کارگر، در این باره گفت: «برگزاری مراسم روز کارگر و صدور مجوز برای بیان مسائل صنفی در همه جای دنیا مرسوم است و ممانعت وزارت کشور در صدور مجوز این راه‌پیمایی از سال ۱۳۸۷ تا کنون غیرقانونی است.»

فعالان کارگری تاکید می‌کنند که برگزاری مراسم مستقل از سوی نهادهای کارگری این امکان را فراهم می‌کند که کارگران مشکلات و نیازهای خود را مستقیماً به اطلاع مسئولان برسانند. محجوب درباره اهمیت روز کارگر گفت: «ماهیت جشن روز اول ماه مه انتقادی و اعتراضی برای بیان مشکلات است، نمی‌توان از کارگران انتظار داشت که تنها به تعریف و تمجید بپردازند.»

برگزاری مراسم کارگر منوط به "مصلحت" حکومت است

مراسم و راه‌پیمایی‌های کارگری در دوران دولت محمد خاتمی برگزار می‌شد و به‌رغم طرح مطالبات صنفی، مشکلی امنیتی نیز به دنبال نداشت.
    وزارت کشور در سال‌های گذشته از صدور مجوز برای راه‌پیمایی کارگری خودداری کرده است. فعالان کارگری با استناد به قانون اساسی جمهوری اسلامی می‌گویند که اصولاً برگزاری راه‌پیمایی و برپایی تجمعات صنفی "نیازمند اخذ مجوز نیست".

همچنین صفرعلی براتلو، معاون امنیتی وزارت کشور، در ۶ اردیبهشت (۲۶ آوریل) درباره راه‌پیمایی کارگران در روز جهانی کارگر گفت: «نظر خاصی نسبت به صدور یا عدم صدور مجوز برای راه‌پیمایی در روز کارگر ندارم.»

وی افزود: «اما این مسئله باید از حوزه سیاسی پیگیری شود، اگر مصلحت بدانند، حتماً مجوز می‌دهند.»

به گفته مسئولان کارگری، در دوران دولت تدبیر و امید روحانی نیز با توجه به شرایط سخت معیشتی کارگران به نظر می‌رسد که اعتراضات و طرح مطالبات صنفی ابعادی سیاسی دارد.

کارگران در ایران خواهان تحقق ساده‌ترین خواست‌های خود همچون پرداخت حقوق ماهانه، جلوگیری از اخراج‌های گروهی، بیمه درمانی و غیره هستند. بنا به آمار جمهوری اسلامی با توجه به تورم گسترده و گرانی کالاهای ضروری در ایران اغلب کارگران زیر خط فقر بسر می‌برند.

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

مطهري: خیلی از حرف‌هایی که من می‌زنم را اگر دیگری می‌گفت یا در حصر بود یا آن دنیا!

گروه سياسي- رسانه‌ها: علي مطهري درباره برخی اظهار نظر های صریح‌اش، با بیان اینکه خیلی از حرف‌هایی که من می‌زنم را اگر دیگری می‌گفت یا در حصر خانگی بود یا آن دنیا، خاطر نشان کرد: تقصیر من نیست که دیگران وارد نمی‌شوند. ولی برای من هم مشکل زیاد ایجاد می‌کنند. حملاتی در سایت‌ها به من می‌شد. دوباره علیه من اعلام جرم شده است. اخراج از فهرست اصولگرایان که آقای حدادعادل پایش ایستادند یا حتی رد صلاحیت. بخش‌هايي از اظهارات وی در گفتگو با هفته‌نامه تماشاگران را در زير بخوانيد:

* من فکر می‌کنم که حتی اگر پروژه‌های آقای روحانی شکست بخورد، باز هم مردم طرف آقای احمدی‌نژاد نمی‌روند. به یک سمت دیگر می‌روند، چون یکبار تجربه کردند و همین کافی است. البته الان برای پیش بینی خیلی زود است.

*سال های اول انقلاب و زمان جنگ با امروز قابل قیاس نبود. جنگ خود به خود جلوی خیلی از انحرافات فرهنگی را می‌گیرد. اینکه در هر روز ۱۰. ۱۵ نفر شهید می‌شدند، وجود این شهدا فضای کشور را تصفیه می‌کردند. نیازی به تلاش و کار فرهنگی نبود.

* فضای دوران دفاع مقدس خوبی بود اما موقت بود. همیشه که نمی‌توانیم در فضای جنگ باشیم، باید خود را جوری تربیت کنیم که آن ارزش‌ها در همه حالت‌ها رعایت شود. این طور نباشد که تحت تاثیر احساسات عمل کنیم؛ مثلا در یک روز شهدا تشییع می‌شوند، رویمان نشود خلاف کنیم و بعد از فردایش دوباره کار‌هایمان شروع شوند یا در عاشورا مردم خلاف نمی‌کنند، چون حضرت ابوالفضل گردنشان را از چهارجا می‌شکند. باید ثابت باشیم، شب عاشورا و غیرعاشورا فرقی ندارد، نمی‌شود شب عروسی مان یک طور خاص باشد و شب عاشورا یک جور دیگر. شرایط با هم متفاوت است، اما نباید هیچ وقت مرتکب گناه شویم.

*لزوما اگر کسی اعتقاد به فضای باز سیاسی دارد، باید به فضای باز فرهنگی هم معتقد باشد؟ درحالی که اینطور نیست. ممکن است کسی در مسائل آزادی بیان قائل به فضای باز باشد، اما در آزادی‌های اجتماعی نه...

*ما می‌گوییم فکر انسان‌ها باید آزاد باشد و هر کس بتواند حرف خود را بزند. ما هیچ مقام غیر قابل انتقادی نداریم. این‌ها به جای خود، از طرفی هم می‌گوییم آزادی‌های اجتماعی حد و چارچوبی دارد؛ مثل غربی‌ها فکر نمی‌کنیم که مرز آزادی، آزادی دیگران است؛ یعنی تا آن جا که مزاحم دیگران نباشیم، آزادیم.

من این مثال را خیلی جا‌ها گفته ام، الان برای شما هم می‌گویم؛ مثلا فردی در خانه‌اش دوست دارد مشروب بخورد، مزاحم هیچ کس هم نیست. آیا او اجازه دارد؟ البته این را بگویم که قبول ندارم حکومت وارد خانه‌اش بشود و تفتیش کند، این اجازه را ندارد که داخل خانه افراد تجسس کند، ولی از نظر خود فرد و اصول دینی، اسلام اجازه نمی‌دهد، چون می‌گوید عقل انسان آن قدر شریف است که نباید حتی ۳۰ثانیه زائل شود. مصلحت فرد و جامعه این اجازه را به او نمی‌دهد که چنین کاری را انجام بدهد.

پس یک فرقی بین ما و غربی‌ها هست دیگر. ما اگر می‌گوییم دولت باید یک نظارتی بر امور فرهنگی داشته باشد، این بر اساس یک اصل اسلامی است. امر به معروف و نهی از منکر مراتبی دارد؛ مرتبه دست، مرتبه زبان... مرتبه دست دو بخش است؛ زمانی که شما می‌توانید به راحتی جلوی فرد را بگیرید و یک زمانی هم باید جلوی طرف را با زور گرفت. اینجا دیگر کار مردم نیست و دولت باید وارد عمل شود. اینکه بگوییم دولت باید‌‌ رها کند و هرچه شد، شد؛ کاملا غلط است.

*احمدی نژاد به حرف‌هایی که می زد، اعتقاد داشت. البته ایشان تغییر کرد. آقای احمدی‌نژاد از ابتدا باز بود، اما به این شکل نبود؛ یعنی شاید هم بود، ولی بروز نمی‌داد، اما کم کم در دوره دوم که رای آورد، یک مقدار بروز داد؛ البته متاثر از آقای مشایی هم بود. آقای مشایی هم در این مسائل باز بود.

*این روش را که قبول نداریم که به مردم دروغ بگوییم و از وسیله نامقدس برای کار مقدس استفاده کنیم، درست نیست؛ مثلا شما می‌خواهید مسجد بسازید، دروغ بگویید تا پول جمع کنید، این کار غلط است. حرف ما در حوزه فرهنگی این نیست که سختگیری شود؛ مثلا در همین حوزه حجاب و پوشش اسلامی از اول حرفمان همین بوده که با آن موارد نابهنجار که زمینهٔ بی‌حجابی است، برخورد شود.

*سختگیری یعنی اینکه با هر کس که اندک نقصی در حجابش است، برخورد کنیم. گاهی باید حمل به صحت کنیم؛ مثلا یک خانمی دارد می‌رود و یک مقدار از مو‌هایش پیداست، می‌گوییم توجه ندارد، ولی این مدل‌هایی که از شبکه‌های ماهواره‌ای مد می‌شود، مثل همین ساپورت‌ها.

این نوع پوشش درست نیست؛ مثلا یک وقتی است یکی لباسش پوشیده است، عیبی ندارد. اگر مانتوی بلند و پوشیده باشد می‌گویی جای جوراب استفاده شده، اما همین طور تا بالا باز می‌پوشند و این بعدا حتما می‌شود مینی‌ژوپ دیگر. این ساپورت‌ها نازک می‌شوند... و این را نباید توقع داشته باشیم که دولت سکوت کند و بگوید انشاالله که گربه است. این موارد را من می‌گویم اگر‌‌ رها کنیم از دستمان درمی‌رود.

* ظاهر جامعه باید محفوظ باشد. هرچند که در داخل خانه‌اش کسی بی‌حجاب است. این به ما ربطی ندارد یا می‌رود خارج از کشور، بی‌حجاب است، ما به آن مسائل ورودی نداریم. ولی ما باید ظاهر جامعه اسلامی مان را حفظ کنیم. من درباره حفظ این ارزش‌ها حساسیت دارم.

*ببینید اگر برخورد بجا باشد؛ مثل همین برخورد با ساپورت‌پوش‌ها، اکثر مردم موافقت می‌کنند و می‌گویند باید جلویش گرفته شود. ولی گاهی می‌بینیم، دارند با یک خانمی برخورد می‌کنند که اصلا هیچ مشکلی در پوشش ندارد. این سلیقه‌ای عمل کردن یا بد عمل کردن هاست که مشکل ایجاد می‌کند. ما باید ببینیم چطور عمل کنیم که بهتر باشد.

*من در جشنواره فیلم فجر هفت فیلم را دیدم. به نظرم در مجموع فیلم‌ها خوب بودند. سوژه‌ها خوب و آموزنده بودند، ولی خب گاهی به سوژه‌هایی برمی خوریم که انگار طرف مشکل روحی دارد؛ مثلا هی روی مسأله خیانت زن به شوهر تاکید دارد، چون شوهرش رفته با خانم دیگری رابطه برقرار کرده، زن هم مجاز به برقراری رابطه دیگر با مردی به جز شوهرش است، این معنی ندارد.

*این مسائل جاذبه‌های جنسی، سکس و خشونت برای همه جاذبه دارد. شما فکر می کنید این چیز‌ها برای مراجع یا روحانیون جاذبه ندارد؟ شما فکر می‌کنید قشر مذهبی مصون از هر گناهی هستند؟ یک آدم مذهبی هم بدش نمی‌آید با زدن یک دکمه، فضای جدیدی برایش باز شود. حتی داریم افرادی از خانواده‌های مذهبی که با همین ماهواره‌ها معتاد شده‌اند.

* خانواده‌‌هایشان شکایت می‌کنند که از دست رفته‌اند. تیپ‌های مذهبی جبهه رفته هم هستند که متاسفانه گرفتار این زرق و برق شبکه‌های ماهواره‌ای شده‌اند. یک بار یا دو بار می‌بینند بعد نمی‌توانند ترکش کنند. آن‌ها مثل ما معذورات اخلاقی را در نظر نمی‌گیرند از مسائل اروتیک استفاده می‌کنند و همه جور ابزاری برای جذب مخاطب استفاده می‌کنند.

*خیلی از حرف‌هایی که من می‌زنم را اگر دیگری می‌گفت یا در حصر خانگی بود یا اون دنیا. تقصیر من نیست که دیگران وارد نمی‌شوند. ولی برای من هم مشکل زیاد ایجاد می‌کنند. حملاتی در سایت‌ها به من می‌شد. دوباره علیه من اعلام جرم شده است. اخراج از فهرست اصولگرایان که آقای حداد عادل پایش ایستادند یا حتی رد صلاحیت.

*من را حتی هیأت اجرایی استان تهران رد صلاحیت کرده بود، برای حرف هایی که زده بودم که مجلس شاخه‌ای از بیت رهبری شده، گفتند که ضد ولایت فقیه حرف می‌زنم. بعد مقام معظم رهبری که مسأله را شنیده بودند، معترض شده بودند و گفته بودند علی مطهری آدم حری است. آدم آزاده‌ای هست و نظرش را بی‌پروا اعلام می‌کند. مثل پدرش می‌ماند. چیزی شبیه به این.

*طرف حرف بزند با او برخورد می‌شود. بار‌ها اتفاق افتاده نماینده‌ای چیزی گفته و بلافاصله از اطلاعات تماس می‌گیرند که چرا فلان حرف را گفتی؟ مخصوصا در چند سال گذشته اگر نماینده‌ای چیزی می گفت یا امضا می‌کرد، یک عده جمع می‌شدند جلوی دفترش یا سر راهش با شعار بی‌بصیرت، اذیتش می‌کردند. حتی با رئیس مجلس هم در قم برخورد کردند. یک گروه خاصی هستند که می‌خواهند بگویند فقط حرف حرف ماست. این درست نیست. به آرمان‌های نظام ضربه وارد می‌کند. این گروه تندرو خیلی تشکیلاتی شدند و اصلا خودشان را اصل نظام می‌دانند. این‌ها یک محفلی شدند که سازمانی دارند. گروهی که در مجلس هستند با گروهی از بدنه اطلاعاتی و نهادهای امنیتی با هم برنامه ریزی دارند و کار‌هایشان اتفاقی نیست.

*آقای روحانی باید یک مقدار جسارت بیشتری داشته باشد. در یک جاهایی باید مقاومت کند. یک جاهایی باید روی حرفش ایستادگی کند. اینکه در همه جا بخواهد عقب نشینی کند به نتیجه نمی‌رسد و کسانی که به او امید بسته اند، ناامید می‌شوند. این فضا باید شکسته شود. البته هنوز در ابتدای راه هستیم و الان نسبت به یک سال قبل فضا خیلی بهتر شده است. نیاز به تلاش دارد. البته درست است که این تندرو‌ها گا‌هی در خود حکومت هم هستند، اما در دل حکومت هم، ما افراد روشن زیاد داریم یا در جامعه همین طور.

*برای چند ماه اول عیبی ندارد که محتاط باشد، ولی ادامه این کار خوب نیست. من معتقدم که همه این‌ها باید به موازات هم انجام شود، خیلی معنی ندارد؛ اینکه ما اول برویم جلو تا اقتصاد به نتیجه برسد، بعد برویم در مرحله بعد به فکر توسعه سیاسی باشیم. اولا که امکان دارد این برنامه سیاسی دولت هیچ وقت به نتیجه نرسد. مذاکرات به بن بست برسند و هیچ وقت وارد آن مرحله نشود. وقتی کاری اصولی است، حق است، باید ایستادگی کنیم و آن را انجام دهیم.

* اتفاقا من از اولین منتقدان ایشان{هاشمی رفسنجانی} بودم، منتها در این دوره دیدم به ایشان ظلم می‌شود. حتی تصمیم داشتند که ایشان را حذف کنند از تاریخ انقلاب. یک عده‌ای بودنند که می‌گفتند همان طور که آقای منتظری به دلیل مواضعش از انقلاب خارج شد و به حصر رفت، ایشان هم باید حذف شود. بعد هم در انتخابات ۸۸ آقای هاشمی مظلوم واقع شد. آقای احمدی‌نژاد هر حرفی خواست درباره ایشان زد. حرف‌ها را زد ایشان و خانواده‌شان را متهم به دزدی کرد. بعدا هم که آقای هاشمی درخواست وقت برای پاسخ به اتهامات کردند، چنین اجازه‌ای را به او ندادند. اینجا ما نمی‌توانیم سکوت کنیم، آقای هاشمی آدم دلسوز و با تجربه‌ای است که می‌دید آقای احمدی نژاد باتصمیماتش دارد به کشور ضربه می‌زند. در آن شرایط باید از آقای هاشمی حمایت می‌شد.

*من به آقای خاتمی هم نقد‌های زیادی در مسائل فرهنگی و اجتماعی داشتم، اما در مسائلی مثل آزادی بیان بار‌ها هم از ایشان تقدیر کردم. البته وقتی از این چیزهای مثبتش مقاله‌ای برای کیهان می‌نوشتم، چاپ نمی‌کردند یا وقتی ایشان در مسأله قتل‌های زنجیره‌ای ورود کرد و این رویه را افشا کرد، از ایشان تقدیر کردیم.

*من فکر می‌کنم که حتی اگر پروژه‌های آقای روحانی شکست بخورد، باز هم مردم طرف آقای احمدی‌نژاد نمی‌روند. به یک سمت دیگر می‌روند، چون یکبار تجربه کردند و همین کافی است. البته الان خیلی زود است برای پیش بینی...

* آقای ضرغانی یک مقداری با من خودمانی است و به شوخی آن حرف‌ها را زد. اصل داستان این بود که مسابقات ایران و ایتالیا که پخش می‌شد، زنان ایرانی نیمه عریان را راحت نشان می‌دادند. من گفتم شما وقتی زنان نیمه عریان ایرانی را نشان می‌دهید، این موضوع اثر می‌گذارد در مسائل حجاب در جامعه. من کاری به زنان خارجی ندارم، چون فرهنگشان با ما فرق دارد. من این را گفتم و اصلا قرار نبود رسانه‌ای شود. آقای خبرنگاری با ما کار دیگری داشت که بحث کشیده شد به تلویزیون و مسابقه والیبال دیشب و پریشب که من موضوع را مطرح کردم و اجازه نشر را در صورتی دادم که قبلش با خودم هماهنگ شود، ولی رفت و خبرش را هم بد منتشر کرد.

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال meisam_em آواتار ها
    تشکر شده 6,296 بار در 1,868 ارسال

هیجانات بازار ارز موقتی است

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه نشست شورای گفت‌وگو در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال فارس که گزارش نمایندگان مجلس عنوان کرده دولت از منابع صندوق توسعه ملی برداشت کرده است، اظهار داشت: دولت هیچ گونه برداشتی از صندوق توسعه ملی انجام نداده و سال 92 جزو معدود و می‌توان گفت تنها سالی بود که دولت مطلقاً برداشتی از صندوق نداشته است .

.زیر اقتصاد افزود: نه تنها برداشتی نداشته که برعکس، براساس تکالیف منابع نفت را به صندوق واریز کرده و خبری که منتشر شد از روی ناآگاهی بوده است .

وی تأکید کرد: 4 میلیارد دلار نفت فروخته شده که معادل ریالی منابع ناشی از درآمد نفت باید به خزانه واریز می‌شد و سهم صندوق باید قبل از آن واریز می‌شد که سهم 14.5 درصد شرکت ملی نفت پرداخت شد و دولت سهم خود را از این محل نیز دریافت کرده است .

طیب‌نیا تاکید کرد: هیچگونه تعرضی به منابع صندوق نشده است و اگر فردی این موضوع را اثبات کرد جایزه دارد، حتی یک دلار از منابع صندوق برداشت نشده است .
    كسی كه در آفتاب زحمت كشیده، حق دارد در سایه استراحت كند

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید meisam_em از ایشان تشکر کرده اند:

واریز ۲.۳۵ میلیارد دلار پول‌ بلوکه شده ایران به حساب بانک مرکزی

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اکبر کمیجانی امروز در حاشیه جلسه شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولتی در سال 93 یکی از دلایل اصلی تورم موجود در جامعه را نشأت گرفته از سیاست‌های انبساطی پولی و مالی دانست و اظهار داشت: در صددیم با اعمال سیاست‌های پولی و مالی مناسب تورم جامعه را کنترل کنیم.
    وی با اشاره به اینکه به دلیل تحریم های بین المللی و محدودیت روابط خارجی کشور در بخش عرضه اقتصاد با موانعی روبرو شده است، افزود: با بهبود روابط اقتصادی ایران و کشورهای خارجی تاحدودی بخش عرضه اقتصاد کشور از حالت کسادی خارج شده و با رفع موانع موجود التهابات بازار تا حد مطلوبی کاهش پیدا می‌کند.
    کمیجانی در ادامه صحبت‌های خود با بیان این مطلب که اخیرا گشایش‌هایی نیز در روابط خارجی صورت گرفته و 5 قسط از 8 قسط پول‌های بلوکه ایران آزاد شده است، گفت: سه قسط منابع بلوکه شده ایران در حال حاضر با ارزش دو میلیارد و 350 میلیون دلار از اقساط 4.2 میلیارد دلار در حساب بانک مرکزی قرار دارد. دو قسط بعدی نیز از طریق بانک‌های ژاپن به زودی به حساب بانک مرکزی واریز خواهد شد.
    وی اضافه کرد: البته سه میلیارد دلار از منابع خارجی 4.2 میلیارد دلاری نیز که مشمول محدودیت بودند آزاد خواهند شد.
    کمیجانی در رابطه با گشایش‌های ال سی‌ها نیز تصریح کرد: هم اکنون 20 تا 30 میلیون دلار گشایش ال سی انجام گرفته است.
    وی در ادامه صحبت‌های به تصمیم اخیر دولت در ارائه ارز مبادله‌ای به بخش‌هایی از تولید اشاره کرد و گفت: مقرر است صنایع از جمله صنایع خودرو و واردات قطعه ارز مبادله‌ای اختصاص پیدا کند.
    کمیجانی مهمترین تصمیم اخیر دولت را اصلاح قیمت حامل‌های انرژی عنوان کرد و گفت: تا حد قابل توجهی آثار تورم ناشی از اصلاح حامل‌های انرژی را کنترل خواهیم نمودو از تفکیک نرخ ارز جلوگیری می‌کنیم.
    وی یکی از دلایل نوسانات اخیر بازار ارز را التهابات مناطق بیرون کشور از جمله اوکراین که باعث افزایش قیمت طلا شده بود عنوان کرد و گفت: این موضوع باعث شد تا تقاضا در بازار ارز افزایش پیدا کند و فضا برای سو استفاده کنندگان بازار ارز به وجود آید.

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید meisam_em از ایشان تشکر کرده اند:

نیمی از بورس در اختیار ۴ صنعت

به گزارش همشهری، این روز‌ها چشم بسیاری از فعالان بازار به نحوه معاملات صندوق توسعه بازار خیره است. مطابق سنت 2دهه گذشته سهامداران کوچک عموما پشت سر سهامداران حقوقی و بزرگ حرکت می‌کنند به این معنا که نگاه سهامداران کوچک به‌دست بزرگان بورس است و مطابق سهامداران بزرگ سرمایه‌گذاری می‌کنند. در چنین شرایطی ظرف چند روز گذشته گفتمان جدیدی در بازار سرمایه شکل گرفته است .

این گفتمان در تلاش است کشف کند صندوق توسعه بازار سرمایه در حال خرید و فروش چه سهامی است. اطلاعات جدید نشان می‌دهد از زمان آغاز به کار صندوق توسعه بازار سرمایه روند نزولی شاخص بورس تبدیل به روند صعودی شده است، تقریبا در طول هفته گذشته که فعالیت این صندوق آغاز شد جو عمومی بازار سهام تغییر کرد. تا پایان فروردین‌ماه طیف زیادی از شرکت‌هایبورسبا کاهش ارزش سهامشان در بورس مواجه بودند اما تحرک صندوق توسعه بازار نبض بازار را تغییر داد و منجر به رشد قیمت سهام شرکت‌ها شد. براساس آخرین اطلاعات منابع صندوق توسعه بازار از 50میلیارد تومان اکنون به 120میلیارد تومان افزایش یافته است. منابع مالی این صندوق توسط بانک‌ها و بیمه‌های دولتی و شرکت‌های سرمایه‌گذاری بورس تأمین می‌شود. با وعده وزیر اقتصاد قرار است تا سقف 5هزار میلیاردتومان از منابع مالی این صندوق توسط سهامداران بزرگ تأمین شود .

درتازه‌ترین رویداد، اطلاعات جدید نشان می‌دهد که از زمان آغاز فعالیت این صندوق از هفته گذشته تاکنون جو عمومی بازار تغییر کرده است. این اطلاعات بیانگر آن است که 50 درصد از کل ارزش معاملات بازار سهام به 4صنعت اختصاص یافته است. در این میان شرکت‌های تولید‌کننده محصولات پتروشیمی که در صدر قرار گرفته‌اند درمجموع نزدیک به 16درصد از کل معاملات بورس را به‌خود اختصاص داده‌اند. پس از آن بانک‌ها در رتبه دوم جای گرفته‌اند. در این مدت درمجموع 15درصد از مجموع کل معاملات بورس به بانک‌ها اختصاص یافته است و مجموعا 7هزارو200 نفر سهام بانک‌ها را دادوستد کرده‌اند .

در حال حاضر درمجموع سهام 22بانک و مؤسسه اعتباری در بورس تهران و فرابورس دادوستد می‌شود. البته بیشترین حجم سهام مبادله شده در این مدت به این گروه اختصاص داشته و سهامداران درمجموع یک‌میلیاردو‌300 میلیون سهم بانک‌ها را در بورس دادوستد کرده‌اند .

پس از این دو صنعت خودرو‌سازی‌ در رتبه سوم قرار گرفته است. این صنعت هم در اردیبهشت‌ماه با اقبال زیادی مواجه شده است و درمجموع 12درصد از کل معاملات بورس به این صنعت اختصاص یافته است. رتبه نخست بیشترین تعداد سرمایه خریدار در این مدت به صنعت خودرو‌سازی‌ اختصاص یافته است. در این مدت 18هزار نفر سهام خودروساز‌ها را خریداری کرده‌اند. درمجموع در همین مدت اندک نزدیک به یک میلیارد از سهام شرکت‌های این گروه خریداری شده است .

گروه فلزات اساسی هم که سهام شرکت‌های مهمی در آن مبادله می‌شود در رتبه چهارم قرار گرفته است و 10هزار نفر درمجموع 355هزار سهم این گروه را دادوستد کرده‌اند. این میزان مبادلات درمجموع 9درصد از کل معاملات بورس را شامل می‌شود. بدین‌ترین از ابتدای اردیبهشت تاکنون درمجموع 50درصد از کل معاملات بورس به این 4صنعت اختصاص یافته است.

14. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید meisam_em از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 8,705 بار در 2,233 ارسال

با تشکر از حسن آقا

شهریه دانشگاه‌های غیردولتی افزایش یافت

کد خبر: ۱۸۸۱۰۸
    ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۱
    مدیر کل دفتر آموزشهای غیردولتی غیرانتفاعی وزارت علوم از افزایش 25 درصدی شهریه دانشگاههای غیردولتی غیرانتفاعی، خبر داد.

کارن ابری‌نیا در گفتگو با مهر، از افزایش 25 درصدی شهریه موسسات و دانشگاه‌های غیردولتی غیرانتفاعی خبر داد و گفت: بر اساس تازه ترین مصوبه، شهریه دانشگاههای غیردولتی و غیرانتفاعی برای سال تحصیلی جدید به میزان 25 درصد افزایش یافت.

وی خاطرنشان کرد: دانشجویان به یاد داشته باشند که 25 درصد به شهریه ثابت و 25 درصد به شهریه متغیر افزوده شده است.

به گفته مدیر کل دفتر آموزشهای غیردولتی غیرانتفاعی وزارت علوم، این افزایش شهریه صرفاً برای دانشجویان ورودیهای جدید است و شامل دانشجویان ورودیهای قبل نمی شود.

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید ahmoeini از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 104,341 بار در 31,917 ارسال

پاسخ طیب نیا به سوالات مهر؛
    تورم با اجرای هدفمندی همان 25 درصد خواهد شد/ سرمایه‌گذاری بانکی از هر بازاری سودآورتر است

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه تورم 25 درصدی پیش بینی شده از سوی دولت برای سال 93 با احتساب اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها است گفت: برای اولین بار در تاریخ ایران نرخ سود بانکی از تورم موجود کشور بالاتر است.
    به گزارش خبرنگار مهر، علی طیب نیا در حاشیه جلسه امروز شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران در پاسخ به خبرنگار مهر که پرسید آیا با وجود اجرای هدفمندی یارانه ها دولت تورم را طبق وعده خود به 25درصد خواهد رساند،گفت: نرخ تورم 25 درصدی که از سوی دولت برای سال 93 در نظر گرفته شده با احتساب اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها است و در غیر این صورت نرخ تورم کمتر از این رقم تحقق می یافت.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به پرسش مهر افزود: بسیاری از کارشناسان داخلی و کارشناسان صندوق بین المللی پول پیش بینی می کنند نرخ تورم ایران کمتر از 25 درصد شود که امیدواریم این پیش بینی تحقق یابد.

وی تصریح کرد: وزارت امور اقتصادی و دارایی بدنبال آرامش و ثبات اقتصاد کلان و بازار ارز است و اجازه نخواهد داد برخی عوامل بازار را متشنج کنند.

طیب نیا در پاسخ به این سئوال که راستی آزمایی های فرم ها اجرای قانون هدفمندی یارانه ها از کی آغاز خواهد شد، تنها به این جمله بسنده کرد که مردم ایران به دولت تدبیر و امید اعتماد داشته باشند.

تعیین نرخ سود بانکی به صورت دستوری خلاف شرع است

وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به سئوالی مبنی بر نرخ سود بانکی نیز گفت: تعیین نرخ سود بانکی به صورت دستوری خلاف شرع است و وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان رئیس مجمع بانکهای دولتی به هیچ عنوان قصد مداخله در تعیین نرخ سود بانکی را ندارد.

این عضو کابینه دهم خاطرنشان کرد: برای اولین بار در تاریخ ایران نرخ سود بانکی بالاتر از نرخ تورم است و به طور قطع سرمایه گذاری بر روی نرخ سود بانکی در بانکها از هر بازاری سودآورتر است.

http://www.mehrnews.com/detail/News/2280595

چرا وزیر میگه سرمایه گذاری بانکی از هر بازاری سودآورتر است ؟؟؟؟

از اونطرف میگن نرخ سود جدید ابلاغ شد ! از اینطرف این میگه تعیین نرخ سود بانکی بصورت دستوری خلاف شرع یا همون حرام است !!!!! چرا وقتی بالا میره خلاف شرع نیست وقتی میخوای بیاری پایین میشه دستوری و خلاف شرع !!! اگه شرع براتون مهمه که ربا حرام است !!! اگرم میخوای ملت رو سر کار بذاری که .... !

18. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده است:

عضو عادی صرافی آواتار ها
    تشکر شده 366 بار در 119 ارسال

قائم مقام بانک مرکزی از واریز قسط چهارم و پنجم پول‌های بلوکه شده ایران،آزاد‌سازی ۲،۵ میلیارد دلار از توافق ۴ میلیارد دلاری ژنو تا کنون و ۳ میلیارد از دیگر منابع بلوکه شده خبر داد و نرخ سود جدید سپرده‌های بانکی را ۱۰ تا ۲۲ درصد اعلام کرد

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید صرافی از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 50 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 49 مهمان ها)

1. EHSANI

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها