نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 2913 از 5220 نخست ... 19132413281328632903291029112912291329142915291629232963301334133913 ... آخرین
نمایش نتایج: از 29,121 به 29,130 از 52196

موضوع: اخبار

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,699 بار در 26,713 ارسال

پاسخ : اخبار

نتايج اسفناک عدم مصرف شير بدليل گراني

گروه جامعه: مشاور شرکت صنایع شیر ایران گفت: هر سه روز یک بار به دلیل بیماری پوکی استخوان 230 نفر معادل تلفات زلزله ارسباران در کشور جان خود را از دست می‌دهند که می‌توان با افزایش سرانه مصرف شیر به میزان زیادی از این مرگ و میرها جلوگیری کرد.

به گزارش ايسنا، حسین چمنی با اشاره به اینکه طبق آخرین آمار بانک مرکزی در دو سال نخست اجرای فاز نخست هدفمندی یارانه‌ها مصرف مواد غذایی در کشور معادل 18 درصد کاهش یافت، گفت: در بین مواد غذایی بیشترین کاهش مصرف با 42 درصد مربوط به شیر و لبنیات بوده که در واقع این یک کاهش نبوده بلکه سقوط بوده است.

وي با اشاره به اینکه طبق آمارهای رسمی بهداشتی در کشور هم‌اکنون دست‌کم به طور میانگین 150 میلیون دندان پوسیده در دهان مردم ایران وجود دارد، گفت: اگر در سال هزینه‌های معادل فقط 200 هزار تومان صرف ترمیم هر دندان پوسیده شود که در سال رقمی معادل 30 هزار میلیارد تومان اعتبار برای ترمیم دندان مردم ایران لازم است که با این رقم می‌توان دست‌کم 600 هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد کرد. این در حالی است که با افزایش مصرف شیر و لبنیات در کشور می‌توان به تدریج از پوسیدگی دندان و پوکی استخوان در نسل‌های آینده ایران جلوگیری کرد و یا دستکم به میزان زیادی آن‌را کاهش داد.

مشاور شرکت صنایع شیر ایران افزود: درباره سرانه مصرف شیر در ایران آمار و ارقام متفاوتی وجود دارد اما این رقم از کمتر از 60 کیلوگرم تا حدود 80 کیلوگرم اعلام شده است. چمنی همچنین از بهره‌برداری از هفتمین کارخانه تولید شیرخشک و محصولات پودری شرکت صنایع شیر ایران در تبریز خبر داد و گفت: با احداث این نوع از کارخانه‌ها از خروج آب پنیر از کارخانه‌های لبنی و ورود آنها به محیط زیست نیز جلوگیری می‌شود. ضمن اینکه با راه‌اندازی این کارخانه ظرفیت جذب شیر صنایع شیر در استان اذربایجان شرقی نیز افزایش می‌یابد.

به گفته وی برای راه‌اندازی این کارخانه بالغ بر 13 میلیارد و 450 میلیون سرمایه‌گذاری شده است. مشاور شرکت صنایع شیر ایران افزود: صادرات صنعت لبنیات کشور در سال قبل به بیش از 600 میلیون دلار رسید که در صورت حمایت دولت و ایجاد برخی زیرساخت‌ها این رقم قابل افزایش حتی به یک میلیارد دلار نیز است.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,699 بار در 26,713 ارسال

وزیر نفت: اموال زنجانی به بالاترین قیمت فروخته می‌شود

بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران، می‌گوید که وزارتخانه تحت مدیریت او تلاش می‌کند اموال بابک زنجانی را در ازای بدهی‌های نفتی او به بالاترین قیمت ممکن بفروشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، آقای زنگنه روز جمعه، ۱۹ اردیبهشت، با رد سخنانی که حکایت از فروش اموال بابک زنجانی به وزارت نفت «با قیمت غیرواقعی» دارد، تاکید کرد که این وزارتخانه به دنبال خرید اموال آقای زنجانی نیست.

به گفته او، «وزارت نفت با همکاری دولت تمهیداتی اندیشیده که اموال بابک زنجانی به حداکثر قیمت فروخته شود و پول آن نیز به خزانه دولت واریز شود».

بابک زنجانی، تاجر ایرانی، حدود دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورو به وزارت نفت ایران بدهی دارد، امری که منجر به بازداشت و حبس او از دی‌ماه گذشته شده است.

وی ادعا کرده بود که این میزان پول به دلیل تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران در خارج از کشور بلوکه شده، اما چندی پیش محمدعلی پورمختار، رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، این ادعا را دروغ خواند.

با این حال آقای پورمختار همان زمان تاکید کرد که «یافته‌های جدیدی درباره دارایی‌های خارج از کشور» بابک زنجانی به دست آمده و دولت ایران در صدد است این اموال را تبدیل به پول کند و به کشور بازگرداند.

میزان دارایی‌های آقای زنجانی در خارج از کشور هنوز اعلام رسمی نشده، اما وزیر دادگستری ایران ارزش کل اموال او در ایران را ۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان عنوان کرده است که تفاوت فاحشی با دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورو بدهی او دارد.

بابک زنجانی که از خود با عنوان «بسیجی اقتصادی» نام می‌برد، از چهره‌های مورد اعتماد دولت محمود احمدی‌نژاد بود که در اوج تحریم‌های بین‌المللی علیه تهران، فروش بخشی از نفت ایران را با هدف دور زدن تحریم‌ها برعهده گرفت، اما پول حاصل از این کار هیچ‌گاه به خزانه بازگردانده نشد.

ایران به واسطه توافق‌نامه موقت هسته‌ای ژنو آزادی عمل بیشتری در فروش نفت خود و نقل و انتقالات بانکی پیدا کرده، چنان چه اکنون بیژن زنگنه می‌گوید که تهران «هیچ عدد و رقمی را در زمینه میزان صادرات نفت خام که از جایی دیگری دیکته شود، نمی‌پذیرد».

به گفته او، ایران خود میزان صادرات نفتی‌اش را تعیین می‌کند و با حداکثر توان نیز به صادرات نفت ادامه خواهد داد.

این مقام دولت ایران در نهایت از برنامه‌ریزی برای افزایش ظرفیت تولید نفت خام ایران به پنج میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز خبر داده است.

توافق‌نامه ژنو به ایران اجازه می‌دهد که روزانه تا سقف یک میلیون بشکه نفت صادر کند، اما اکنون تهران در میانه مذاکرات دامنه‌داری با قدرت‌های جهانی است که در صورت دستیابی به توافق، تمام تحریم‌ها علیه آن می‌تواند لغو شود.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 776 بار در 235 ارسال

رئیس سازمان بورس در گفت‌وگو با فارس خبر داد
    تشکیل صندوق‌های بازارگردانی تخصصی سهام با معافیت کارمزد سازمان بورس/ بازار سهام در بلندمدت همواره سودآور است
    رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از پیشنهاد تشکیل صندوق‌های تخصصی بازارگردانی سهام در بازار خبر داد و گفت: این صندوق‌ها از کارمزد ارکان بازار سرمایه برای جذابیت بیشتر معاف خواهند بود
    رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از پیشنهاد تشکیل صندوق‌های تخصصی بازارگردانی سهام در بازار خبر داد و گفت: این صندوق‌ها از کارمزد ارکان بازار سرمایه برای جذابیت بیشتر معاف خواهند بود
    علی صالح‌آبادی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی فارس، با اشاره به اینکه بازارگردانی در بازار سهام به صندوق توسعه بازار محدود نخواهد بود، اظهار داشت: در کنار صندوق توسعه بازار، صندوق‌های تخصصی در صنایع مختلف تشکیل خواهد شد.
    وی درباره جزئیات بیشتر راه‌اندازی این صندوق‌های تخصصی توضیح داد: صندوق توسعه بازار کلیت صنایع را بازارگردانی می‌کند، اما پس از راه‌اندازی صندوق‌های تخصصی، سهام صنایع تمام شرکتها مورد حمایت خواهد بود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه منابع این صندوق‌ها از طریق سهامداران عمده آن صنعت تامین خواهد شد، گفت: مزایایی در این صندوق‌ها ایجاد خواهیم کرد که سهامداران عمده برای سرمایه‌گذاری ترغیب شوند؛ به عنوان مثال سازمان بورس و اوراق بهادار و ارکان بازار سرمایه پیشنهاد معافیت از کارمزد صندوق‌های تخصصی را به شورای عالی بورس ارائه می‌کند.
    صالح آبادی گفت: تشکیل صندوق‌های تخصصی سهام به این شکل خواهد بود که صنعت الف یک صندوق یا اینکه یک صندوق تخصصی برای صنعت الف و ب راه‌اندازی خواهد شد.
    صالح‌آبادی افزود: طبق مذاکرات انجام شده با بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس، آنها هم موافق حذف کارمزد در صندوق‌های تخصصی بازارگردانی صنایع هستند و این پیشنهاد را به شورای عالی بورس ارسال خواهیم کرد.
    وی در پاسخ به این سوال که آیا برای کاهش کارمزد معاملاتی در بازار سهام اقداماتی انجام شده است، گفت: اکنون طبق قانون سازمان امور مالیاتی نیم درصد از فروش را به عنوان مالیات کسب می‌کند و از سود سرمایه‌گذاران هیچگونه مالیاتی دریافت نمی‌کند بنابر این طبق محاسبات انجام شده رویه فعلی به نفع سرمایه‌گذاران است، چرا که بازدهی بازار سهام همواره از دیگر بازارها بالاتر است.
    *کاهش قابل توجه محدودیت‌ اعتبار دهی به سهامداران
    دبیر شورای عالی بورس در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چه اقدامی برای جذابیت بیشتر معاملات اعتباری انجام شده است، گفت: دستور‌العمل اعتباردهی طی ماه‌های گذشته اصلاح شد که محدودیتها نسبت به گذشته بسیار کمتر شده است.
    وی گفت: در بحث اعتبار دهی دستور‌العمل‌ها و قوانین لازم وجود دارد و محدودیت‌ها تا حد قابل توجهی برداشته شده است.
    صالح‌ابادی در پایان با اشاره به اینکه چشم‌انداز بازار سهام به تحولات اقتصادی بستگی دارد، گفت: افزایش میزان سودآوری بنگاه‌ها و چشم‌انداز فعالیت آنان در بازار بسیار موثر است.
    وی ادامه داد: بازار سهام در بلندمدت همواره سودآور بوده و این امر طی سال‌های گذشته به خوبی تجربه شده است و این اتفاق هم امسال همانند سال‌های گذشته رخ خواهد دادعلی صالح‌آبادی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی فارس، با اشاره به اینکه بازارگردانی در بازار سهام به صندوق توسعه بازار محدود نخواهد بود، اظهار داشت: در کنار صندوق توسعه بازار، صندوق‌های تخصصی در صنایع مختلف تشکیل خواهد شد. وی درباره جزئیات بیشتر راه‌اندازی این صندوق‌های تخصصی توضیح داد: صندوق توسعه بازار کلیت صنایع را بازارگردانی می‌کند، اما پس از راه‌اندازی صندوق‌های تخصصی، سهام صنایع تمام شرکتها مورد حمایت خواهد بود. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه منابع این صندوق‌ها از طریق سهامداران عمده آن صنعت تامین خواهد شد، گفت: مزایایی در این صندوق‌ها ایجاد خواهیم کرد که سهامداران عمده برای سرمایه‌گذاری ترغیب شوند؛ به عنوان مثال سازمان بورس و اوراق بهادار و ارکان بازار سرمایه پیشنهاد معافیت از کارمزد صندوق‌های تخصصی را به شورای عالی بورس ارائه می‌کند. صالح آبادی گفت: تشکیل صندوق‌های تخصصی سهام به این شکل خواهد بود که صنعت الف یک صندوق یا اینکه یک صندوق تخصصی برای صنعت الف و ب راه‌اندازی خواهد شد.
    صالح‌آبادی افزود: طبق مذاکرات انجام شده با بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس، آنها هم موافق حذف کارمزد در صندوق‌های تخصصی بازارگردانی صنایع هستند و این پیشنهاد را به شورای عالی بورس ارسال خواهیم کرد. وی در پاسخ به این سوال که آیا برای کاهش کارمزد معاملاتی در بازار سهام اقداماتی انجام شده است، گفت: اکنون طبق قانون سازمان امور مالیاتی نیم درصد از فروش را به عنوان مالیات کسب می‌کند و از سود سرمایه‌گذاران هیچگونه مالیاتی دریافت نمی‌کند بنابر این طبق محاسبات انجام شده رویه فعلی به نفع سرمایه‌گذاران است، چرا که بازدهی بازار سهام همواره از دیگر بازارها بالاتر است.
    *کاهش قابل توجه محدودیت‌ اعتبار دهی به سهامداران دبیر شورای عالی بورس در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چه اقدامی برای جذابیت بیشتر معاملات اعتباری انجام شده است، گفت: دستور‌العمل اعتباردهی طی ماه‌های گذشته اصلاح شد که محدودیتها نسبت به گذشته بسیار کمتر شده است. وی گفت: در بحث اعتبار دهی دستور‌العمل‌ها و قوانین لازم وجود دارد و محدودیت‌ها تا حد قابل توجهی برداشته شده است. صالح‌ابادی در پایان با اشاره به اینکه چشم‌انداز بازار سهام به تحولات اقتصادی بستگی دارد، گفت: افزایش میزان سودآوری بنگاه‌ها و چشم‌انداز فعالیت آنان در بازار بسیار موثر است. وی ادامه داد: بازار سهام در بلندمدت همواره سودآور بوده و این امر طی سال‌های گذشته به خوبی تجربه شده است و این اتفاق هم امسال همانند سال‌های گذشته رخ خواهد داد. - See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php....t1RCul4c.dpuf

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید sonami2616 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال salehiar آواتار ها
    تشکر شده 1,321 بار در 315 ارسال

مرضیه وحید دستجردی در برنامه 'شناسنامه': در سال 91 به جای 2.5 میلیارد دلار ارز دارو تنها 41.5 میلیون دلار اختصاص دادند و مابقی را به لوازم آرایشی، زین اسب و ... دادند/ وقتی در انتخابات مجلس پنجم با مرحوم ابوترابی از لیست کارگزاران بیرون آمدیم اعضای حزب گفتند؛ سند مرگ خود را امضا کردید

به گزارش خبرنگار «نسیم» مهمترین محورهای سخنان مرضیه وحید دستجردی، وزیر اسبق بهدات و درمان در گفتگو با برنامه شناسنامه بدین شرح است:

-من از ابتدا نمی خواستم پست وزارت را قبول کنم‬ ‫اما برای خدمتگزاری و اثبات خدمتگزاری زنان به جمهوری اسلامی این سمت را قبول کردم.‬ ابتدا با خانواده خودم مشورت کردم برای قبول کردن این سمت؛ همه نظرات خانواده ام برای قبول کردن این سمت منفی بود.‬

-‫در سال 88 بود که من مسافرت رفته بودم و در حال برگشت بودم که آقای دکتر شیخ الاسلامی تماس گرفتند و از من دعوت کردند که به نهاد ریاست‌جمهوری بروم‬. ‫در آن جلسه از من برای این پست دعوت کردند‬ ‫که من بشدت مخالفت کردم‬. ایشان گفتند که ما حتما شما را می‌خواهیم و میخواهیم که حتما هم در این پست یک خانم حضور داشته باشد‬ ‫ولی من قبول نکردم و چند نفر دیگر از خانم ها را معرفی کردم.‬ ‫پس از آن جلسه ایشان به بنده گفتند که مدتی را فکر کنید‬ ‫که من بعد از یک هفته قبول کردم.‬

-‫در جلسه با رئیس جمهور چندین شرط را مطرح کردم؛ یکی این بود که از ایشان خواستم که بیشتر از بقیه وزارت ها به این وزارت توجه کنند چون کار سنگینی دارد و من هم یک زن هستم‬ و ‫ایشان قبول کردند ‫و دوم اینکه از ایشان خواستم که اجازه دهند با توجه به تخصصی بودن این وزارت اجازه دهند جدای از مسائل حاشیه ای بویژه حط و خطوط آنها، ما افراد متخصص را بیاوریم و استفاده کنیم که آن را هم قبول کردند‬.

-آشنایی من با آقای احمدی‌نژاد مربوط به لیست مشترک کاندیداتوری مجلس ششم بود که البته هیچکدام هم رأی نیاوردیم‬ ‫و بعد از آن تا زمان وزارت هیچگونه ارتباطی با ایشان نداشتم‬.

-‫نقطه قوت من این بود که سیستم بهداشت و درمان را می‌شناختم و از مدت‌ها پیش در جریان کار اجرایی بودم‬. ‫در سال سوم دانشجویی، عضو شورای مدیریت دانشکده پزشکی بودم‬. ‫آنچه به نظرم که نقطه قوت بود دلسوزی برای مردم بود.

-مهمترین یادگاری من از دوران وزارت این است که مردم خیلی به من ابراز محبت می کردند و مدام به من می گفتند که شما را دعا می کنیم و من این را عنایت بالای خداوند میدانم.‬ ‫اما مخالفت در آن زمان با بنده خیلی زیاد بود. خیلی جریان های سیاسی و حتی جریان های خودی و حتی افرادی که دوست داشتند در این منصب به جای بنده باشند. ‫من احساس می‌کردم از خودی ها بیشتر می خوردیم.‬

-من در تابستان بعد از کلاس چهارم ظرف یک ماه کلاس پنجم و ششم را با هم خواندم و در سال تحصیلی بعد نیز به جای کلاس پنجم کلاس هفتم رفتم‬ ‫و اینطور شد که در 16 سالگی وارد دانشگاه شدم‬.

-‫پدرم چون در پیشوای ورامین کار می‌کردند و در آنجا مردم بشدت به ایشان علاقه مند بودند، رژیم طاغوت فقط مدام به ایشان تذکر میدادند و احضار می شدند ولی بازداشت نشدند‬. بعد از انقلاب چون در دانشگاه همه برکنار شده بودند من و دکتر بیگدلی و دکتر رنجبر عضو شورای مدیرت دانشکده پزشکی شدیم.

-ما با آقای هاشمی رفسنجانی ارتباطات زیاد و ارتباطات خانوادگی با ایشان داشتیم ولی در دوره دوم ریاست جمهوری ایشان، ارتباط پدرم با ایشان خیلی کمتر شد.‬ ‫من دبیرستان رفاه می رفتم که شهید باهنر و رجایی و آقای هاشمی هیأت مدیره این مدرسه بودند.‬

-اولین ماموریتم در انقلاب را از شهید بهشتی گرفتم‬ و برای انجام کاری بنده را در دوران دانشجویی به قزوین فرستادند.‬

‫-در اوایل دهه هفتاد مشکل گرانی و اسراف کاری خیلی زیاد بود و این باعث ایجاد فشار خیلی زیادی به مردم می شد.‬ در آن دوران بیت المال و حقوق مردم پایمال می شد.‬

-‫در انتخابات مجلس پنجم کارگزاران ما را در لیست انتخابات مجلس قرار دادند و من و آقای ابوترابی مرحوم، اعلام خروج کردیم که برخی از اعضای حزب به ما گفتند که شما سند مرگ خود را با این خروج امضا کردید.‬ ‫ولی ما رای آوردیم. من از ابتدا مشی کار گراران را قبول نداشتم.‬ ‫ما اسلام را اسلامی برای ضعفا قبول داشتیم اسلام طبقاتی را قبول نداشتیم.

-ما چون عضو لیست بودیم خوشبختانه یا متاسفانه در انتخابات مجلس ششم رای نیاوردیم.‬

-‫ما نمی توانیم تفکیک جنسیتی را ایجاد کنیم و الزاما فقط به یک جنس اختصاص دهیم‬. این امر در بیمارستان شهید بهشتی قم برای اولین بار صورت گرفت و به صورت جدی شکست خورد. ما فقط در آن سالها کمیته ای را برای رعایت موازین شرعی در بیمارستان‌ها تشکیل دادیم تا شرایط بیماران بهتر شود.

-ما در دوره خودمان تلاش کردیم که بیمارستان تخصصی جامعه زنان را در کشور ایجاد کنیم که همه پرسنل خانم باشند و همه کارها و مشکلات و بیماری‌هایشان در یک جا حل شود.‬ ‫قرار هم بر این شد که هر دانشگاهی یک بیمارستان جامع زنان داشته باشند.‬

-‫در مورد آزمون دستیاری پزشکی وقتی آن را برگزار کردیم با همان سیستم گذشته به خیال خودمان فکر کردیم که تمام موارد محرمانه رعایت شده است.‬ ‫همان روز برگزاری آزمون از مجلس تماس گرفتند و مطلع شدیم که سوالات لو رفته است‬. ‫همان شب با قوه قضائیه و دادستان تهران تماس گرفتیم. یادم هست که برای همین ابطال حتی از ریاست جمهوری تماس گرفتند و گفتند که آیا بهتر نیست که ابطال نشود؟. اما ما باز هم قبول نکردیم.

-بعد از آن هم ظرف دو هفته تلاش کردیم که دوباره آزمون را برگزار کنیم. بعد هم دو تیم را دعوت کردیم یک تیم ظاهری و یک تیم اصلی که حتی آنها را هم ایزوله هم کردیم و حتی دو سری سوال هم طراحی کردیم.‬ ‫و طی این مدت همه افراد از بی گناه و گناهکار را به ناچار عوض کردیم و توانستیم مشکل را حل کنیم.‬

-‫متاسفانه در دوره دولت دهم مسائلی وجود داشت مثل اینکه در انتصاب افراد و یا دادن مجوزها دخالت هایی صورت می گرفت‬. ‫احساس می کردم که خیلی از این بحث ها سیاسی است و اینگونه باعث صدمه وارد شدن به سلامت مردم می شود. لذا من در مقابل این جریان ایستادم‬.

-انسان باید به اصولی که به آن معتقد است پاینبد باشد و هر هزینه‌ای را پرداخت کند.‬ مساله انتصاب یک نفر یا عزل یک نفر نبود‬؛ ‫موارد بسیار متعدد بود.

-ما باید ابتدا برای دانشگاه ها حکم سرپرستی می‌زدیم و بعد از ارزیابی در شورای انقلاب فرهنگی می‌بردیم تا حکم ریاست بگیرند و برخی از این سرپرستان 16 تا 19 ماه یرپرست بودند. .

-ریاست شورای انقلاب فرهنگی تا اجازه نمی‌داد این امر در شورا مطرح نمی شد تا زمانی که ریاست شورا به سفری بروند و کسی دیگر رییس باشد تا این بررسی در شورا مطرح شود و حکم زده شود‬ ‫اما این موارد را می توانستیم صبر کنیم‬ ‫اما مواردی غیر از شورا هم بود که صبر کردن در آن نمی شد‬.

-از همان 6 ماه بعد از انتصاب من، در سایت‌ها مدام مطرح می شد که این وزیر حرف مسئول خود را نمی‌خواند.

-یادم هست که ما برای گرفتن بودجه در مجلس میرفتیم که آقای رئیس جمهور با بنده تماس گرفتند و با پرخاش بلند به من می‌گفتند که چرا معاونین شما در مجلس رفت آمد می کنند‬ و من هم مجبور به پرخاش شدم‬.

-‫در سال 91 به هر ترتیبی بود خود را در شورایی که برای مقابله با تحریم ها ایجاد شد قرار دادم‬. ‫در آن سال وضعیت ارز بسیار بد بود‬ و به جای "2.5 میلیارد دلار" که باید برای دارو میدادند تنها 45 میلیون دلار دادند‬ ‫و بقیه ارز را به لوازم آرایش می‌دادند.‬ ‫برای زین اسب و پورشه میدادند.‬ من هرچه تلاش می کردم به جایی نمی رسید و بعد آقایان در روزنامه های دولت می‌گفتند که وزیر ارز را برای لوازم آرایش داده است.‬ ‫لذا مجبور بودم که آن را علنی کنم‬ که البته این علنی کردن جواب هم داد.

-از سه ماه قبل از عزلم منتظر این اقدام بودم‬. ‫به مسئول دفترم گفته بودم که سایت دولت را چک کن به من خبر بده‬ چون اینها اصلا خبری به ما نمیدادند.‬

-‫آقای تقی پور، وزیر ارتباطات هم در جلسه‌ای بودند و یکی از دوستانشان با پیامک به ایشان اطلاع دادند‬ ‫که برکنار شدند.‬

-‫بنده هم روزی ساعت 2 بود که منشی بنده به من گفت که پیامک برکتار شدن شما آمده است و من 10 دقیقه بعد از وزارت خارج شدم‬.

-‫طرح پزشک خانواده را متاسفانه متوقف کردند و آن را گفتند که برای 10 - 15 سال دیگر است.‬

-‫آقای نجار و مصلحی و حاج بابایی با معرفت ترین وزاری دولت دهم بودند.‬

محمد اصفهانی پسرخاله بنده هستند. ‫آوای گنجشک ها را بهترین فیلمی است که دیده ام‬.

‫-دلهره آورترین روزهای انقلاب برای من روزهای فوت حضرت امام و بعد از آن دوران فتنه بود.

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید salehiar از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال meisam_em آواتار ها
    تشکر شده 6,296 بار در 1,868 ارسال

وزیر شهرسازی: از انبوه‌سازان حمایت می‎‌کنیم

به گزارش ایرنا، عباس آخوندی پنجشنبه شب در نشست با تشکلهای صنفی و حرفه ورزان استان گلستان در محل سالن اجتماعات معاونت برنامه ریزی استانداری گلستان افزود:نکته دوم در بخش مسکن این است که قطعا با فعال شدن بخش مسکن دیگر بخش ها فعال می شوند.

وی ادامه داد در همین راستا از انبوه سازان به صورت مهندسی ساز در کشور باید حمایت شود که این امر با هدف صرفه جویی در مصرف انرژی، رعایت مقررات ملی ساختمان و غیره صورت می گیرد.

آخوندی گفت: تمام دفاتر مهندسی ثروت های ملی هستند که نتیجه تجربه و انباشت دانش مهندسی در ایران می باشند و حمایت از آنها فارغ از این که مالکان آنها چه کسانی هستند، وظیفه ماست.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: سال گذشته حمایت خوبی از مطالبات پیمانکاران انجام شده به طوری که بخش عمده مطالبات آنها پرداخت شده و امسال نیز اندیشه های داریم که از جمله آنها افزایش میزان طرح های عمرانی است تا این بخش رونق گیرد.

در حوزه نظام مهندسی که وظیفه تنسیق امور مهندسان را بر عهده دارد، آموزش و تربیت نیروی انسانی کلیدی ترین نکته ای است که در آن مطرح می شود.

با بیان اینکه آموزش از مسایل مورد توجه در همه بخش هاست، اظهارکرد: گلستان استانی مرزی است و برای ارتباط با کشورهای آسیای میانه نیاز به افرادی آموزش دیده دارد.

به گفته وی، آموزش حرفه ورزی نکته مهمی است که قدرت رقابتی به مهندسان می دهد تا در سطح بین المللی کار کنند.

آخوندی از شرکت های پیمانکاری و مهندسی خواست که فقط به بازار داخلی اکتفا نکنند چرا که با بازارهای داخلی نمی توان رشد کرد.

به گفته آخوندی، قانون موجود در این بخش قانون بدی نیست چرا که پیمانکارانی بودند که با دریافت پیام این قانون،هم اکنون دفاتر خوبی در کشورهای دیگر دارند و اگر دیگر پیمانکارن نیز آن را جدی بگیرند بیشتز از اکنون می شود از صدور خدمات فنی مهندسی حمایت کرد.

وی در پایان، بهسازی راه اینچه برون – گرگان و روکش آسفالت راه های شریانی را از برنامه های دیگر و مورد توجه بیان کرد.

تکمیل ظرفیت های ریلی و زیرساختی در استان از طریق فاینانس و معرفی سرمایه گذار، توجه و اهتمام ویژه به دانش مهندسان و به روز رسانی اطلاعات آنها، نیاز به بسته های تشویقی برای بازسازی بافت های فرسوده ، تامین ویژه مصالح خام برای پروژه های ملی و استانی و استفاده از دیپلماسی برای تشویق ترکمنستان به ساخت جاده هایی که مسیر تردد ناوگان ایرانی است از مواردی بود که از سوی تشکل های صنفی گلستان مطرح شد.

وزیر راه و شهرسازی صبح امروز راس هیاتی عالی رتبه برای بازدید از طرح های عمرانی استان گلستان وارد گرگان شد.
    كسی كه در آفتاب زحمت كشیده، حق دارد در سایه استراحت كند

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید meisam_em از ایشان تشکر کرده اند:

در شرایط کنونی "آزادسازی قیمت خودرو" امکان‌پذیر نیست

سید محمد بیاتیان عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم در مورد آزادسازی قیمت خودرو، گفت: برای آزادسازی قیمت خودرو، ابتدا باید شرایط رقابتی ایجاد شود، از طرفی با شرایط موجود بازار، فضا برای این کار وجود ندارد .

وی افزود: آزادسازی قیمت خودرو مستلزم این است که مدیریت‌ها از حالت دولتی خارج شود و بخش خصوصی اداره آن را بر عهده گیرد .

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه، اظهار داشت: زمانی مشکل قیمت خودرو حل می‌‌شود که فضا رقابتی شود، اما در حال حاضر فضای خودروسازی در کشور، انحصاری است و در فضای انحصاری هم نمی‌شود خیلی زیاد بر روی قیمت چانه‌زنی کرد .

بیاتیان با اشاره به تهیه فرمولی برای تعیین قیمت خودرو در شورای رقابت، گفت: بنده معتقدم که ابتدا باید شرایط رقابتی در بازار خودرو و ارتقای کیفیت و حق انتخاب برای مشتری ایجاد شود تا بتوان فرمولی را برای قیمت خودرو تعیین کرد .

وی در ادامه تأکید کرد: در فضای رقابتی بازار، قیمت واقعی خودرو تعیین می‌شود اما فضای امروز بازار این قابلیت را ندارد و یک فضای دلالی و واسطه‌گری است که خودروسازان نیز برای فروش بیشتر محصولات به نوعی واسطه هستند و فقط قیمت را تعیین می‌کنند. بنده معتقدم که در این شرایط آزادسازی قیمت خودرو امکان‌پذیر نیست .

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، تصریح کرد: شرکت‌های خودروسازی به لحاظ سیاسی و مدیریتی باید استقلال لازم را داشته باشند و سهام‌شان نیز به بخش خصوصی واگذار شود البته اگر چنین عزمی در دولت وجود داشته باشد، این کار در مدت کمتر از یک سال انجام‌ می‌شود .

بیاتیان در پایان با بیان اینکه ارتقای سطح کیفی خودروهای داخلی، فضای رقابتی را برای خودروهای خارجی نیز فراهم می‌کند، خاطر نشان کرد: باید شرایط تعیین قیمت خودرو طوری باشد که به ارتقای سطح کیفی محصولات منجر شده و فضای رقابت با خودروهای خارجی را نیز فراهم کند تا در این شرایط مصرف‌کننده داخلی آزادانه در انتخاب محصولات اقدام کرده و خود به خود به تولیدات داخلی روی بیاورد.

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید meisam_em از ایشان تشکر کرده اند:

دورخیز بازار برای ورود به شرایط مطلوب

به گزارش اکوبورس، اما با رشد هفته های اخیر در شاخص هم اکنون روند حرکتی شاخص نزدیک به خط میانگین متحرک 100 روزه می باشد و برای عبور از این سطح و تثبیت بالای آن نیاز به نیروی محرک بیشتری دارد. ضمن اینکه خط میانگین متحرک 12 روزه رفته رفته به سمت خط 32 روزه حرکت کرده است و طبق قاعده تکنیکالی تثبیت خط 12 روزه بالای 32 روزه از شرایط مطلوب بازار خبر می دهد که هنوز به این مهم دست نیافته ایم. برخی محرک بازار را توافقات ایران و غرب در هفته های آتی بر سر انرژی هسته ای می دانند. بدون شک ثبات سیاسی و کاهش تحریم ها سبب روانه شدن سرمایه های خارجی به داخل کشور می شود و از طرفی کاهش ریسک های سیستماتیک سبب افزایش P/E بازار می شود .

بورس آنالیز نوشت که در گروه پالایشی در هفته ای که گذشت بحث نرخ هر بشکه نفت خام مطرح شد . تنها جنبه مثبت این مصوبه عدم الزام پالایشگاه ها به پرداخت پول به خزانه شرکت پالایش و پخش فرآوده های نفتی در ادوار مختلف است که می تواند در ازای تسویه درآمد مورد نظر دولت مابقی آن در شرکت ها برای گردش در ساختار مالی شرکت باقی بماند. در حقیقت این امر تاثیری بر سود هر سهم این شرکت ها ندارد اما رشد نرخ دلار در هفته های اخیر به رشد سودآوری پالایشی ها در سال 93 کمک خواهد کرد. از نظر تکنیکالی روند حرکتی گروه در اصلاح زمانی گرفتار شده است و تا زمانی که زیر ابر ایچیکومو حرکت می کند وضعیت اصلاحی بر هر رشدی غلبه خواهد داشت و هر رشدی در سهم نوسانی و مقطعی خواهد بود و زمانی چارتیست ها به روند اعتماد می کنند که نشانه های تثبیت شده ای در نمودارها یافت شود .

در گروه خودرو در هفته ای که گذشت شاهد عرضه ها و تقاضاهای سنگینی بودیم. خساپا که با بحث افزایش سرمایه مواجه است بیش از دیگر نمادهای این گروه مورد توجه بازار بود. مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو و ماکسیم پیکا، مدیر عامل شرکت پژو در مذاکره سنگین10 ساعته در تهران، ابعاد جدید همکاری های مشترک را بررسی کردند. در این مذاکرات اجرای تعهدات گذشته از سوی شرکت پژو و انتقال دانش فنی و طراحی و تولید خودروهای مشترک و ساخت داخل مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین در این مذاکره مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو بر سرمایه گذاری شرکت پژو در ایران تاکید و آن را محور اصلی و لازم توافقات اعلام کرد. از جمله خبرهای دیگر در مورد این گروه مذاکرات دولت و شستا جهت واگذاری 36 درصد از سهام سایپا به تامین اجتماعی جهت رد دیون می باشد که جزئیات دقیقی از این امر در دست نیست .

شایعات افزایش سرمایه سنگین روند حرکتی خساپا را دگرگون کرده است و مقاومت سخت 255 تومانی شکسته شد و خریداران حاضر به تحمل ریسک خرید در این قیمت ها به امید تحقق این افزایش سرمایه می باشند. البته همانطور که در اکو بورس اطلاع رسانی شد برخی مقامات نزدیک به این شرکت افزایش سرمایه را تایید کرده اند و عدم ارائه شفاف سازی در خصوص روند صعودی سهام شرکت می تواند نکته حائذ اهمیتی باشد. خودرو نیز با مقاومت مهم 273 تومانی روبروست که در ادامه روند حرکتی این نماد نقش موثری دارد و عدم توان عبور از این مقاومت کمی نگران کننده خواهد بود چرا که واگرایی منفی را در اندیکاتورها تایید خواهد کرد و خریداران بهتر است در صورت عبور از این سطح اقدام به خرید کنند و در سطح فعلی باید کمی درنگ کرد .

در گروه پتروشیمی شاهد توقف تاپیکو به دلیل تغییرات ساختار مالی بودیم. تاپیکو در شفاف سازی اعلام کرده است که معامله بلوکی فارس قطعیت یافته است. تاپیکو با خرید 8.5 درصد از هلدینگ خلیج فارس پرتفوی خود را قوی تر کرد هچنین شایعاتی وجود دارد که فارس برای سال آینده سود هر سهم خود را حدود 2400 تا 2600 ریال اعلام خواهد کرد. در همین گروه مارون با رشد قیمت خود را به 40000 ریال رساند. افزایش قیمت محصولات شرکت در بورس کالا یکی از دلایل این رشد قیمت می باشد از طرفی شایعاتی وجود دارد که مارون توانسته سود هر سهم خود را تا 8000 ریال افزایش دهد. شاراک افزایش سرمایه 200 درصدی را در پیش دارد و 31 اردیبهشت مجمع تقسیم سود در پیش دارد که سود نقدی را پس از 15 روز به حساب سهامداران واریز می کند .

در این گروه شیران در کف کانال نزولی قرار گرفته و در سطح 2000 حمایت می شود که سطح تعیین کننده ای برای ادامه روند خواهد بود. پوشش ضعیف 3 ماهه نیز از میل خریداران حتی در این سطح کاسته است. شاملا نیز سود نقدی 167 تومانی تقسیم خواهد کرد و از لحاظ بنیادی وضعیت مطلوبی دارد و از لحاظ تکنیکال به سطح حمایتی در زیر 1100 تومان نزدیک شده است .

گروه دارو در هفته ای که گذشت کم فروغ ظاهر شد. در روز شنبه مجمع کی بی سی برگزار شد و 1800 ریال به ازای هر سهم تقسیم شد. در مجمع نیز صحبت هایی از افزایش سرمایه 50 درصدی عنوان شد. شاید یکی از دلایل مهم بی اقبالی بازار به این گروه قبل از مجامع تقسیم سود پرداخت دیر هنگام سود مجمع می باشد همچنین عدم افزایش قیمت دارو در نیمه اول سال نیز در این امر بی تاثیر نمی باشد. با توجه به وضعیت بنیادی این گروه انتظار می رود که شرکت های دارویی در پوشش سود خود مشکلی نداشته باشند .

رمپنا در برابر مقاومت مهم خود نتوانست حرفی برای گفتن داشته باشد و با افزایش عرضه ها به سمت حمایت 7800 ریالی خود پیش رفت. بمپنا نیز در این هفته نتوانست بالای 14000 ریال تثبیت شود و با افزایش عرضه ها تا محدوده 13300 ریال افت کرد. افت قیمت به زیر 13000 ریال می تواند جهت نوسانگیری جذاب باشد. رتکو نیز با افزایش تقاضا دوباره به مدار صعود بازگشت. این بار شایعه افزایش سرمایه سنگین شرکت سبب اقبال به این سهم شده است .
    در گروه ساختمانی سطوح قیمتی در بسیاری از نمادها به حمایت های پیشین رسیده است و برخی نمادها حمایت های قبلی را هم شکسته اند .

در این بین "وساخت" که سطح حمایتی مهم 350 تومانی را از دست داده بود با افت قیمتی انتظار می رفت به سمت حمایت 300 تومانی حرکت کند اما در 320 تومان با رشد تقاضا به سمت صف خرید حرکت کرد و فعلا سناریوی افت تا مرز 300 تومانی را منتفی کرد. "ثتران" که به تازگی در مورد نفوذ مشارکت در ساخت پروژه مروارید حقانی اطلاع رسانی کرده است توانسته از محدوده مقاومتی خود عبور کند ضمن اینکه طبق اعلام شرکت این پروژه تاثیری در سود و زیان سال جاری ندارد. در مورد "ثتران" پیش از این اعلام شد که شایعاتی از فروش پروژه خدامی به مبلغ 200 میلیارد تومان وجود دارد که این امر می توانست سبب تعدیل مثبت شرکت شود ولی شرکت در این زمینه هیچ شفاف سازی نکرده است. در این گروه "ثاخت" و" ثغرب" و "ثمسکن" در سطوح حمایتی قرار دارند و در این بین نوسان گیران به "ثغرب" تمایل نشان می دهند و فعال شدن حمایت 280 تومانی می تواند بازدهی نوسانی را در این نماد به همراه داشته باشد ضمن اینکه "ثاخت" و "ثمسکن" در نزدیکی 170 تومان حمایت های مهمی دارند اما نکته نگران کننده در این نمادها وجود خط روند کاهشی مقاومتی در ماه های اخیر می باشد و تا زمانی که این خط روند به بالا شکسته نشود چارتیست ها نمی توانند خرید مطمئنی داشته باشند. "ثعمرا" نیز در روز گذشته با اطلاعیه شفاف سازی نسبت به عدم محقق شدن برخی از مولفه های بودچه 92 اطلاع رسانی کرده و در جهت جبران این کاهش سودآوری اقدام به فروش یک دانگ از مالکیت زمین و جواز ساخت پروژه البرز کرده که علاوه بر پوشش کامل پیش بینی ها اعلام کرده سود هر سهم حدود 11% نسبت به پیش بینی اولیه افزایش خواهد داشت .

در گروه بانکی "وبصادر" طبق الگوهای تکنیکالی با شکست حمایت 1000 ریالی گپ قیمتی را در 970 ریال پوشش داد و سپس به سمت حمایت خط میانگین متحرک 200 روزه حرکت کرد و در این سطح توانسته با استقبال خریداران در روز گذشته تشکیل کندل صعودی بدهد و انتظار بهبود معاملات در کوتاه مدت را داریم. در این نماد شرکت روغن نباتی ماهدشت فروشنده می باشد از طرفی سرمایه گذاری خارزمی طرف خریدار می باشد. وتجارت دیگر نماد این گروه می باشد که در چند هفته گذشته افت چشمگیری داشته است. البته در پایان هفته وتجارت و وبصادر با توجه به حمایت های حقوقی مثبت شدند تا سهامداران این دو شرکت نسبت به هفته آینده امیدوار شوند. در این گروه "سمایه " سود هر سهم را برای سال 93 حدود 50 تومان برآورد کرده است و با احتساب سود مجمع سال 92 در نسبت قیمت به درآمد حدود 4 معامله می شود و در سطح 225 تا 230 تومانی حمایت خوبی دارد و انتظار افت بیشتر برای این نماد وجود ندارد. در نماد بانک دی همچنان شایعاتی از فزایش سرمایه سنگین در این نماد به گوش می رسد و سبب شده تا در سطح حمایتی مورد توجه فعالان قرار بگیرد و در حدود قیمتی 170 تومان در صورت تحقق افزایش سرمایه بسیار جذاب خواهد بود اما حتی اگر این افزایش سرمایه عملی نشود نیز در این سطح ریسک خاصی سهامداران را تهدید نمی کند .

در گروه سیمانی همچنان بحث افزایش و عدم افزایش نرخ محصولات مطرح است. دبیر انجمن سیمان از افزایش نرخ سیمان در خرداد ماه خبر داده است. در این گروه سکارون که این افزایش نرخ را در صورت های مالی 93 ندیده است می تواند تاثیر مطلوبی از آن بگیرد و دلیل استقبال خریداران از این نماد همین موضوع می باشد .

در گروه غذایی شنیده شده است که ادغام غمارگ و غبشهر منتفی شده است. رقابتی شدن فروش روغن نباتی و عدم افزایش قیمت ها سبب شده که بازار به این نمادها بی اقبال باشد. در همین گروه غمینو سود هر سهم خود برای سال 92 را با تعدیل 34 درصدی روانه کدال کرد که دلیل این تعدیل را باید افزایش قیمت فروش دانست .

در گروه حمل نقلی با شفاف سازی حسینا روند صعودی سهم به صف فروش و عدم تقاضای بازار تبدیل شد. البته خرید در محدوده های حداکثری حتی اگر شرکت تعدیل مثبت نیز داشت با توجه به قیمت به درآمد بالا توجیه خرید نداشت. توریل نیز این روزها با نوسانات شارپ می تواند گزینه مناسبی برای نوسانگیری باشد. از حکشتی شنیده می شود که به زودی افزایش سرمایه 160 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها خواهد داشت این نماد هم اکنون صف فروش کم تقاضایی دارد و دلیل آن را باید در قیمت به درآمد بالای سهم جست و جو کرد .

در گروه معدنی شاهد مدارک و مستندات افزایش سرمایه کگل بودیم. کگل در نظر دارد 80 درصد افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی انجام دهد موضوع افزایش سرمایه نیز اجرای طرح توسعۀ گندله ‏سازی شمارۀ 2، تامین مالی شرکت‌های تابعه از طریق تأسیس یا مشارکت در افزایش سرمایه آن‌ها، اصلاح ساختار مالی و باز یافت بخشی از مخارج سرمایه‏ای در جریان می باشد.

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید meisam_em از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال ali30 آواتار ها
    تشکر شده 6,544 بار در 1,669 ارسال

اسکناس 50 تریلیون دلاری!(عکس)

تمام ناتمام من با تو تمام ميشود.....

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید ali30 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال ali30 آواتار ها
    تشکر شده 6,544 بار در 1,669 ارسال

انتقاد شدید فیگارو: همه از فرانسه در ورود به بازار ایران سبقت گرفته اند، حتی انگلیسی ها!
    نشریه فرانسوی فیگارو نوشت: مشکلات مربوط به مبادلات مالی، مانع اصلی توسعه روند معاملات بین فرانسه و ایران است. آیا این نشانه تعدیل موضع رسمی پاریس است؟

به گزارش «تیک» Tik.ir، فیلیپ مارینی قبل از سفر به ایران در راس هیات کمیسیون مالی مجلس سنای فرانسه گفت وزارت امور خارجه وی را متقاعد نساخته است. با این حال، تا این زمان، لوران فابیوس خود را بسیار محتاط نشان داده است. او هنگام صرف صبحانه کاری چند هفته پیش با صاحبان صنعت هوافضا گفت: «هنوز برای سفر به ایران برای معاملات بسیار زود است، هیچکس نمی داند آیا توافق هسته ای امضاء خواهد شد.» احتیاط وی مسوولان صنعت ایرباس را که از چند ماه پیش تا کنون آماده داد و ستد با ایران بودند و بیشتر از آن جهت برای آنها تلخ بود که رقیب آنها بوئینگ به تازگی مجوز فروش قطعات یدکی به ایران را دریافت کرده است، متقاعد نکرد.

اندکی بعد ژاک اودیبر،«مسئول پرونده هسته ای ایران» در وزارت امور خارجه فرانسه، همین پیام را در اجلاس مدوف(بزرگترین اتحادیه کارفرمایان فرانسه) در پاریس ابلاغ کرده بود. یکی از آنها با خشم گفت: «زمانی که در ژانویه با هیئتی از مقامات به ایران رفتیم، از ما خواسته شد که در پی قراردادها ی بزرگ در ایران نباشیم. به گفته یکی از اعضای این هیئت، صنعتگران فرانسوی که از مرکز مخابرات تهران دیدن کردند ، با دیدن این که همه تجهیزات امریکایی بودند.متوجه شدند که فعالیت در این بخش سودی ندارد»

نفوذ گوشی های موبایل آلکاتل

اگر دیدار بیش از 110 موسسه فرانسوی از تهران امیدهایی را برانگیخته بود، به نظر می رسد از این پس از بین رفته است. یک صنعتگر هوافضا توصیه می کند: «سیاستمداران ما حداقل بی طرفی خیرخواهانه را در بر ابر مذاکرات جاری بپذیرند.» او افزود: « حتی انگلیسی ها از ما سبقت گرفتند. جک استراو، وزیر امور خارجه سابق، از ایرانی ها در نزد دولت انگلیس حمایت کرد..»

مساله نقل و انتقال های مالی، مانع اصلی توسعه روند معاملات بین فرانسه و ایران است. در حالی که بانک های کشورهای دیگر خود را به مخاطره می اندازند، موسسات فرانسوی از تحریم در بازارهای امریکا می ترسند و از داد و ستد در زمینه هایی که تحریم مربوط به آنها با توافق موقت هسته ای در ماه نوامبر لغو شده است ، خودداری می کنند. یکی از دست اندرکاران صنعت خودرو با ابراز تاسف گفت: « ما به زمین میخکوب شده ایم.»

تنها موسسه فرانسوی ، شرکت گوشی های موبایل آلکاتل، است که به نظر می رسد با کمک شعبه امریکایی آن لوسانت از سال 2006 تا کنون توانست پیشرفت کند. بنابر اطلاعات ما شرکت آلکاتل- لوسانت قرارداد 300 میلیون دلاری را که خزانه داری کل امریکا برای تجهیزات شبکه اینترنت در ایران به آن مجوز داده بود، امضاء کرد.

موسسات فرانسوی در جا زدند، اما امیدوارند که وزارت امور خارجه با واقع گرایی و با توجه به امیدهای مذاکرات، خط مشی خود را تعدیل کند.
    تمام ناتمام من با تو تمام ميشود.....

18. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید ali30 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 403 بار در 156 ارسال

اقتصادي > اقتصاد کلاندوره رونق اقتصادي فرارسيد؛
    سياست‌هاي جديد دولت در بازار ارز/ نوبخت؛ بي‌ترديد دلار 2650 تومان مي‌شود
    معاون برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور با اعلام اينکه دولت در راستاي يکسان سازي نرخ ارز حرکت مي کند و قيمت دلار بي ترديد به نرخ مبادله اي 2650 تومان خواهد رسيد گفت: ممکن است عده اي از افزايش 300 توماني قيمت بنزين ناراحت باشند، اما بدانند اين مبالغ را جمع مي کنيم و به کساني که نياز بيشتري دارند يارانه غيرنقدي مي دهيم.

به گزارش خبرگزاري مهر، محمدباقر نوبخت با اعلام اينکه دولت عرضه ارز را در بازار افزايش داده و با وارد کردن ارز صادرات پتروشيمي و همچنين کاهش تقاضاي بازار به سمت تعادل حرکت کرده ايم گفت: با افزايش عرضه و کاهش تقاضا، تعادل قيمت را به بازار آزاد ارز برمي گردانيم.
    معاون برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور اظهارداشت: با استقبال تقاضاي ارز از بازار آزاد به سمت اتاق مبادله و بانک مرکزي در حال حرکتيم، همچنين صنايع نيز به سمت تامين ارز خود از بانک مرکزي حرکت مي کنند.
    سخنگوي دولت با تاکيد بر اينکه تامين تقاضاي ارز خودروسازان را به بانک مرکزي واگذار کرده ايم ادامه داد: براي اينکه مردم در مقابل بي تعادلي بازار بي دفاع نباشند، همواره در مواردي که نياز باشد دولت دخالت خواهد کرد.
    نوبخت در توضيح پُرريسک بودن بازار ارز گفت: زماني قيمت دلار بيش از 4 هزار تومان بود و با دخالت و تعادل بخشي دولت ديديم که قيمت آن به زير 3 هزار تومان آمد و تلاش ما حرکت به سمت يکسان کردن نرخ ارز با همان قيمت مبادله اي 2650 تومان است و ترديدي نخواهيم داشت.
    وي بيان داشت: در ماه هاي گذشته شاهد برخي نوسان ها و کاهش شاخص کل بورس يا بازار سرمايه بوديم، اما به سرعت اين بازار به خود آمد و اکنون شاخص هاي بورس روند صعودي دارد.
    معاون برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور با اشاره به انصراف 2 ميليون و 400 هزارنفر از دريافت يارانه در فازدوم هدفمندي يارانه ها افزود: از اين مرحله انصرف 1200 ميليارد تومان پول به دست آمد که جا دارد از مردم تقدير شود.
    سخنگوي دولت تصريح کرد: امسال که دوره رونق اقتصادي پس از دو سال رکود خواهد بود، شاهد افزايش اشتغال، کاهش نرخ تورم و افزايش سرمايه گذاري خواهيم بود. بيش از 5 هزار و 400 ميليارد تومان از منابعي که در اجراي مرحله دوم قانون هدفمندکردن يارانه ها به دست مي آوريم براي توليد است تا سرمايه گذاري هاي لازم را انجام دهيم و هم فرصت شغلي در مراحل توليد ايجاد کند و فرآيند نهايي توليد به افزايش توليد محصول بيانجامد.
    نوبخت خاطرنشان کرد: به آنچه که از افزايش قيمت حامل هاي انرژي به دست آورديم، 11 هزار و 300 ميلياردتومان هم از خزانه عمومي اضافه و براي توليد، بهداشت و درمان و خدماتي که مردم نياز دارند هزينه کرديم.
    معاون رئيس جمهور افزود: براي کاستي هايي که وجود داشته است عذرخواهي مي کنيم و اگر بفهميم کاستي هاي موجود ناشي از نادرستي سياست هاست، اصلاح مي کنيم. ممکن است 300 تومان افزايش قيمت در هر ليتر بنزين موجب ناراحتي عده اي شود اما بدانند اين 300 تومان را جمع مي کنيم و به کساني که نياز بيشتري دارند يارانه غيرنقدي مي دهيم و از کساني که براي توليد و سرمايه گذاري مي خواهند تلاش کنند و نياز به مساعدت دارند، حمايت مي کنيم.

http://mehrnews.com/detail/News/2284000

20. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mohsenakbari از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 13 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 13 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها