نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 2914 از 5202 نخست ... 19142414281428642904291129122913291429152916291729242964301434143914 ... آخرین
نمایش نتایج: از 29,131 به 29,140 از 52011

موضوع: اخبار

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,522 بار در 26,655 ارسال

پاسخ : اخبار

در خطبه‌های نماز جمعه تهران مطرح شد؛
    هشدار آیت‌الله موحدی به وزارتخانه‌های علوم و ارشاد: مبادا به انحطاط دوره اصلاحات برگردیم/ نباید از مدیرانی که در فتنه 88 نقش داشتند، در دولت استفاده شود/ اگر آمریکا آدم نشود مذاکرات به جایی نمی‌رسد

آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی خطیب امروز نمازجمعه تهران با اشاره به اهمیت و شرافت ماه رجب، همگان را به توجه و اهتمام به این ماه و درس گرفتن از دعاهای وارد در ماه رجب دعوت کرد و گفت: در ایام البیض ماه رجب مردم به ویژه جوانان به اعتکاف می‌پردازند و 3روز رسما مهمان خدا در خانه او هستند که امیدواریم خداوند معنویت آن‌ها به ویژه جوانان را افزون فرماید.
    وی زمان و مکان را در اعمال عبادی دارای اهمیت خواند و افزود: ماه رجب نیز از جمله زمان‌هایی است که اهمیت فراوان دارد و اعمال عبادی در آن از جمله استغفار در سحرگاهان، اعتکاف و خواندن ادعیه وارده در آن شرافتی بیش از ماه‌های غیر آن دارد.

آیت الله موحدی کرمانی نماز اول وقت،‌ نیکی به پدر و مادر و جهاد در راه خدا را از ارزنده‌ترین اعمال بنا به توصیه بزرگان دین دانست و گفت: اهمیت نماز اول وقت به قدریست که امامان علیهم السلام جهاد در راه خدا را بعد از آن مطرح کرده‌اند.

خطیب جمعه این هفته تهران از مضامین دعاهای وارده در ماه رجب را صبر و شکر در پیشگاه خداوند، تبدیل اضطراب به آرامش در نتیجه انس با خدا، دوری از حب دنیا و به سفر آخرت اندیشیدن دانست و همگان را به نگریستن به مضامین این دعاها دعوت کرد.

وی در ادامه با توصیه نمازگزاران به تقوی و اشاره به اینکه بی‌تقوایی موجب خطر و گره در زندگی می‌شود، ولادت امام محمد تقی‌(ع) را تبریک گفت و با نقد روایتی از ایشان گفت: «اگر می‌خواهی هر چیز گرانقدر را به دست آورده و به مقامات بالا برسید به وعده‌های خدا اطمینان داشته باشید».

خطیب جمعه تهران با تبریک سالروز ولادت امیرالمومنین علی (ع) از جهل اکثریت و طمع اقلیت به عنوان مشکل اصلی ایشان در دوره حکومت خود نام برد و افزود:‌ خواص دنیاپرست سعی کردند مردم را در کوری و بی‌بصیرتی قرار داده و موجب شوند که مردم به امام علی (ع) که یک دنیا فضیلت و کرامت از پیامبر اسلام (ص) درباره او نقل شده و آیات بسیاری در این مورد نازل شده است اهانت کنند و اهانت به او را عبادت بدانند.

وی در این باره ادامه داد: در انقلاب اسلامی مردم ما به تبعیت از امام (ره) باور کردند که می‌توانند طاغوت را ساقط کرده و حکومت اسلامی به وجود آورند.

موحدی کرمانی در ادامه سخنان خود، با اشاره به اینکه امر به معروف فرمان خداست، ‌گفت:‌ به وزارت ارشاد، علوم و رسانه‌ها هشدار می‌دهم مبادا نظام ما به انحطاط اخلاقی و فرهنگی زمان اصلاحات بازگردد؛ مراقب باشید.

وی افزود: مبادا اباحه‌گری در رسانه‌ها ترویج شود و دولت تماشاگر باشد؛ مبادا مبانی دینی در رسانه‌‌هایی که از بیت‌المال تغذیه می‌شود زیر سوال برود.

آیت‌الله موحدی کرمانی گفت: ‌مبادا مدیرانی که در فتنه 88 نقش اساسی داشته و ساختارشکنی کردند به کار گرفته شوند.

وی با توصیه به وزرا برای حفظ رابطه خود با مراجع عظام تقلید، تأکید کرد: مراجع امروز نقد جدی به عملکرد بعضی وزارتخانه‌ها دارند و لازم است به نقدها توجه شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اعلام دولت مبنی بر ملایم بودن شیب تورم گفت: ما از دولت می‌خواهیم که شیب را ملایم‌تر کرده و ملاحظه اقشار ضعیف را بکند؛ از پرداخت حقو‌ق‌های کلان بپرهیزد و همراه مجلس بکوشد بر حقوق قشر ضعیف افزوده شود.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد بیان داشت: وقتی کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه می‌گوید 'واتس آپ' باید فیلتر شود، چه طور وزیر ارتباطات می‌گوید این نرم‌افزار به دستور رئیس‌جمهور نباید فیلتر شود؟

به گزارش «تیک» Tik.ir، محور اظهارات امام جمعه مشهد در خطبه‌های نماز جمعه این شهر به شرح زیر است:

-در زمان دوران امام جواد(ع) تهاجمات فکری و فرهنگی را زیاد کردند و امام با تمام قدرت در برابر تهاجمات ایستاده بودند.

-دشمن الان از دو مسیر به دنبال براندازی ماست، اول سفره ما هدف قرار گرفته و دوم فرهنگ ما. دشمن می‌خواهد فرهنگ دینی ما را هدف قرار بگیرد.

-با صراحت عرض می‌کنم، منقد دولت نیستم و قصد برخورد سیاسی ندارم، تنها نهی از منکر می‌کنم، همه جا نهی از منکر تعطیل شده، حق این است که در نماز جمعه نهی از منکر را فراموش نکنیم.

-رئیس جمهور در جمع معلمان نمونه کشور نکته‌ای را عرض کردند، ایشان گفتند؛ "سبک زندگی ما با تهاجمات گسترده‌ای از سوی دشمن مواجه شده است". اگر دشمن بنا داشت به مملکت ما هجمه کند آیا ما باید جاده‌های لشگرکشی دشمن را هموار کنیم؟ شما می‌گویید با تهاجمات گسترده روبرو هستید، آیا این تهاجمات ابزاری غیر از ماهواره و نرم افزارهای اجتماعی است. کاری‌ترین ابزارهای دشمن نرم‌افزارهای اجتماعی هستند. وقتی کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه می‌گوید نرم‌افزار "واتس آپ" باید فیلتر شود، چه طور آقای وزیر ارتباطات می‌گوید این نرم‌افزار نباید به دستور رئیس جمهور فیلتر شود؟

-شما که می‌گویید تهاجمات، آیا "واتس‌آپ" ابزار تهاجم دشمن نیست؟ آقای وزیر ارتباطات می‌گوید تا زمانی که جایگزین پیدا نکنیم نمی‌توانیم آن را فیلتر کنیم. این استدلال مانند این می‌ماند که بگوییم اگر غذای سالم پیدا نکنیم باید از غذای مسوم استفاده کنیم.

-فارغ‌التحصیلان دانشگاه امام صادق(ع) نرم‌افزار جایگزین آن را طراحی می‌کنند، به آنها کمک کنید تا سریعتر به نتیجه برسند.

-رئیس جمهور در همان جلسه و در فرمایش دیگری فرمودند؛ "جوانان را باید واکسینه کنیم نه استرلیزه"، این یعنی چه؟ آیا بازگذاشتن لوله‌های آب آلوده و بعد واکسینه کردن مردم راه پیشگیری است؟ بازگذاشتن نرم افزارهایی از قبیل واتس‌آپ مانند بازگذاشتن آب آلوده بر روی مردم است!

-چرا این کارها را می‌کنید؟ وظیفه ما حمایت از دولت است اما چرا دولت این طور برخورد می‌کند؟ مگر چقدر بی‌دین وجود دارد که می‌خواهید آنها را راضی کنید؟ 700 نماز جمعه در کشور وجود دارد و میلیون‌ها نفر در آنها شرکت می‌کنند. دستیار اینها می‌گوید باید با اسرائیل بسازیم و مشاورشان می‌گوید باید هلال احمر را پایین بیاوریم و شیر و خورشید را نصب کنیم، آقای دیگری می‌گوید؛ "منظور رهبری در سال فرهنگ این نیست که زنان چهره زیبای خود را نشان ندهند و آواز خواندن تعطیل شود" شما را چه شده است.

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(4) zorba آواتار ها
    تشکر شده 24,864 بار در 3,838 ارسال
    زی تیر نگه کرد پر خویش بر او دید***گفتا ز که نالیم که از ماست که بر ماست

6. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید zorba از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال amirabbas2011 آواتار ها
    تشکر شده 1,647 بار در 536 ارسال

راهپیمایی دلواپس‌ها بعد از نماز جمعه تهران

شرکت کنندگان در این راهپیمایی با سردادن شعارهای «انرژی هسته ای حق مسلم ما است»، «حزب الله می میرد ذلت نمی پذیرد» بر حفظ دستاوردهای هسته ای ایران تاکید کردند.
    راهپیمایی «جمعه دلواپسیم» پس از نماز جمعه تهران با حضور جمعی از نمازگزاران از دانشگاه تهران به سمت میدان انقلاب برگزار شد.

به گزارش ایرنا، این راهپیمایی توسط کمیته ای با عنوان «صیانت از حقوق هسته ای ایران» با هدف هشدار برای جلوگیری از تکرار توافق ضعیف ژنو سازماندهی شده بود.

محمدعلی رامین فعال سیاسی و معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت نهم و چند نفر از نمایندگان مجلس از جمله افراد شرکت کننده در این مراسم بودند.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی با سردادن شعارهای «انرژی هسته ای حق مسلم ما است»، «حزب الله می میرد ذلت نمی پذیرد» بر حفظ دستاوردهای هسته ای ایران تاکید کردند.

در پایان این راهپیمایی همچنین پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی به آتش کشیده شد.

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید amirabbas2011 از ایشان تشکر کرده اند:

هشدار فیروزآبادی به اروپا در مورد اوکراین

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اروپایی‌ها هم در قضیه اوکراین و هم در بحران اقتصادی بازی‌خورده آمریکایی‌ها هستند.
    به گزارش جهان به نقل از تسنیم، سرلشکر سید حسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به تحولات جاری اوکراین و تلاش آمریکا و اروپا برای اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه اظهار داشت: اروپایی‌ها هم در قضیه اوکراین و هم در بحران اقتصادی بازی‌خورده آمریکایی‌ها هستند.

وی با بیان اینکه چه بسا بعضی سران کشورهای اروپایی خودفروخته آمریکا هستند، افزود: متأسفانه گرفتاری‌های بحران اقتصادی، اروپایی‌ها را بیدار نکرد و اکنون به فاجعه اوکراین و تحریم روسیه روی آوردند که ممکن است بنیان اروپا را بسوزاند.

سرلشکر فیروزآبادی یادآور شد: امپریالیسم و ابرسرمایه‌داری همیشه دست آموزان خود را فدای منافع خود می‌کند و اروپایی‌های متفکر بایستی به این حادثه سنگین، بیشتر از گذشته بیندیشند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه با اشاره به اهمیت نقش‌آفرینی عناصر مؤثر جامعه اروپا در واکنش مناسب در قبال این ماجرا تصریح کرد: رسانه‌ها و عناصر انسانی آزاد که ضد جنگ و ضد سرمایه‌داری هستند می‌باید به تلاش‌های دمکراتیک خود برای نجات اروپا از سواری دادن به آمریکا جلوگیری کنند.

وی با اشاره به تحریم‌‌های غرب علیه روسیه اعلام کرد: بازنده اصلی تحریم آمریکا و اروپا علی روس‌ها، اروپا است.

فیروزآبادی همچنین با تشریح مسائل جاری مصر بیان داشت: عاملان کودتا در مصر نیز از حقوق‌بگیران بندربن‌سلطان هستند و صداهای اخیر در مصر بیانگر پیوستن آنها به راه سیاهی است که بندربن‌سلطان دنبال می‌کرد.

وی اظهار داشت: مسلمانان مصر که سابقه انقلابی و تاریخ مبارزه آنها سرمشق کشورهای عرب بوده است، متأسفانه زیر شلاق دشمنان خود قرار گرفته‌اند؛ ما برای نجات مسلمانان از دست تروریست‌ها دعا می‌کنیم.

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

انتقاد امام جمعه بجنورد از پرداخت 3 تا 18 میلیون تومان به نوازندگان عروسی

امام جمعه بجنورد گفت: زوج های جوان از هزینه کردن و هدر دادن پول خود برای به خدمت گرفتن نوازندگان موسیقی در عروسی و تولید گناه پرهیز کنند.

حجت الاسلام ˈ ابوالقاسم یعقوبی ˈدر نماز جمعه این هفته مرکز استان خراسان شمالی اظهار کرد: در برخی از عروسی ها برای نوازندگان موسیقی که تولید گناه می کنند، 30 تا 180 میلیون ریال هزینه می کنند که با وارد کردن گناه به محیط زندگی خود، سنگ اول زندگی خود را بر پایه تولید گناه می گذارند.

وی اضافه کرد: این در حالی است که همین زوج ها برای اجاره و رهن منزل مسکونی خود مشکل مالی دارند ولی برای نوازندگان عروسی این میزان هزینه گزاف پرداخت می کنند و این بر خلاف فرهنگ و آداب اسلامی است.

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید amirabbas2011 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 30,535 بار در 9,530 ارسال

سیدحسن خمینی: بزرگ‌ترین راه مقابله با بی‌ادبان، آراسته کردن خویشتن است

عارف:اهانت گروهی خودسر به نوه امام جای تاسف دارد/دلواپسان هشت سال گذشته هم دلواپس بودند؟

پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۲۰:۰۵

رییس بنیاد امید ایرانیان با بیان این که همگان باید آستانه تحمل خود را بالا ببرند تا دیدگاه‌های مختلف با توجه به ساز و کارهای قانونی مطرح شوند، گفت: من به خاطر اهانتی که از جانب یک گروه خودسر به نوه امام (ره) وارد شد متاسفم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدرضا عارف عصر امروز در حاشیه اولین کنگره شاخه جوانان بنیاد امور ایرانیان در جمع خبرنگاران درباره لغو سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی در بروجرد گفت: جای تاسف است که یک گروه خودسر اجازه نمی‌دهد که نوه امام از طریق تریبون‌های قانونی اعلام نظر کند.

وی همچنین درباره جلسه منتقدان دولت با عنوان ما دلواپسیم عنوان کرد: هر جریانی حق اظهارنظر دارد. دولت هم باید آستانه تحمل خود را بالا ببرد اما دلواپسان باید پاسخ دهند که در 8 سال گذشته که رشد اقتصادی کشور منفی بوده، آیا آنها دلواپس بوده‌اند یا نه؟ به هرحال دلواپسی خوب است.

عارف همچنین در پاسخ به پرسشی درباره تشکیل شورای عالی رهبری اصلاحات اظهار کرد: تشکیل این شورا یک پیشنهادی است که جدیدا مطرح شده است. من معتقدم اصلاحات و اصولگرایان باید در میان خود به یک اجماع برسند و من در آینده راهبرد ائتلاف این دو جریان را با هم مطرح می‌کنم، ولی در حال حاضر هیچ سازوکاری درباره تشکیل شورای رهبری اصلاحات تعیین نشده است. البته شورای رهبری اصلاحات در مقابل شورای هماهنگی جبهه اصلاحات نیست و ما به دنبال این هستیم که در میان جریان‌های اصلاح‌طلب به تفاهم و همدلی برسیم. البته من دیدار خاصی در این زمینه با بزرگان اصلاحات نداشتم.

عارف درباره آستانه نقدپذیری دولت نیز گفت: من با توجه به شناختی که از رییس جمهور دارم می‌دانم که ایشان اجازه انتقاد را می‌دهند. زیرا انتقاد حتی نوع غیرسازنده آن هم مفید است.

عارف در پایان درباره ایجاد دفاتر بنیاد امید ایرانیان در سایر استان‌ها نیز گفت: ما با توجه به توانایی و امکانات خود، به تدریج در همه استان‌ها دفاتر خود را تاسیس می‌کنیم.
    ویرایش توسط ایرج اکبری : 2014/05/09 در ساعت 21:58
    كسى كه عقل ندارد، ادب ندارد و كسى كه همّت ندارد، جوانمردى ندارد و كسى كه دین ندارد، حیا ندارد.

14. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 30,535 بار در 9,530 ارسال

فلاحت‌پیشه:افرادی‌که دولت را تخریب می‌کنند، دلتنگ بازگشت به قدرت‌اند

جمعه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۶

یک کارشناس مسائل سیاسی معتقد است، کسانی‌که به تخریب دولت و شخصیت ها می پردازند دلتنگ بازگشت به قدرت هستند و هدف آنها استفاده‌های انتخاباتی است.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، با انتقاد از گروهی که به تخریب دولت و شخصیت‌ها می پردازند، اظهار کرد: دولت باید با اقدامات عملی شاخص هایی که وعده داده بود را عملی سازد تا زمینه انتقاد مخرب و تند فراهم نشود.

وی با تاکید بر این‌که دولت نباید همه منتقدان خود را به یک چشم نگاه کند، یادآوری کرد: دولت ایران دو دسته منتقد دارد. دسته اول منتقدین دلسوز هستند که نقد آنها در قالب قوانین، برنامه ها و ادعاهایی است که رییس جمهور قبل از انتخابات مطرح کرده بود و هم اکنون نیز باید پاسخگوی آنها باشد.

به گفته این استاد دانشگاه عده دیگر افرادی هستند که نقد آنها تند و حتی در حد تخریب است و این افراد دسته ای هستند که دلتنگی بازگشت به قدرت را دارند.

فلاحت پیشه خاطرنشان کرد: نمی توان گفت این گروه ها از جایی حمایت می شوند، اما مواضع آنها با برخی از دشمنان افراطی خارجی و افراطی های داخل همپوشانی دارد.

وی با بیان این‌که این افراد سیاست خارجی و موضوعات کلان ازجمله موضوع هسته ای ایران را دستاویز تخریب خود قرار می دهند، تصریح کرد: برخورد این گروه ها با موضوع هسته ای ایران معمولا موضع رادیکالی است.

این کارشناس مسائل سیاسی معتقد است: ملاک بررسی وضعیت هسته ای ایران شورای عالی امنیت است و دلیلی برای دلواپسی در خصوص موضوع هسته ای ایران وجود ندارد.

فلاحت پیشه به دولت توصیه کرد: به جای توجه و مقابله با تخریب‌ها، در قالب فعالیت‌های عملی با این تخریب ها برخورد کند و از ایجاد تنش و جنجال پرهیز کند.

وی معتقد است : بزرگترین اشتباه در شرایط فعلی این است که دولت وارد تنش و تقابل با این گروه ها شود.

این نماینده پیشین مجلس خاطر نشان کرد: هم اکنون قطار اجرای کشور در دست دولت است و اگر سکاندار این قطار به جای نگاه کردن به افق به حاشیه ها بپردازد موجب سرنگونی این قطار خواهد شد.

فلاحت پیشه بهترین موضع در قبال این تخریب ها را سکوت در حوزه تبلیغاتی و عمل کردن در حوزه فعالیتها دانست و افزود: دولت باید شاخص هایی که از قبل وعده داده بود را عملی سازد تا زمینه اینگونه تخریب ها فراهم نشود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا این تخریب ها بر عملکرد دولت تاثیر می گذارد و موجب دلسردی دولت می شود، ادامه داد: دولت حق دلسردی ندارد و باید کار کند، زیرا مملکت را در شرایطی تحویل گرفت که از حضور این گروه ها اطلاع داشت.

این کارشناس مسائل سیاسی اشاره ای هم به مرز بین نقد سازنده و تخریب شخصیت ها داشت و ادامه داد: تنها ملاک برای تفکیک این مرز قانون است و مردم باید قضاوت نهایی را انجام دهند.

فلاحت پیشه هدف از این تخریب ها را استفاده های انتخاباتی دانست که خلاف مواضع و منافع کشور است.

انتهای پیام
    كسى كه عقل ندارد، ادب ندارد و كسى كه همّت ندارد، جوانمردى ندارد و كسى كه دین ندارد، حیا ندارد.

16. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده اند:

ناگفته‌های دستجردی از درگیری لفظی با احمدی‌نژاد
    من هر روز تقریباً حدس می‌زدم و از 3 ماه قبل منتظر بودم.به مسئول دفتر سفارش کردم سایت دولت را چک کند و به من خبر بدهد ، آقای تقی‌پور هم در جلسه‌ای بود که یکی از وراء به پیامکی آمده بود که وی وبرکنار شده است از این رو گفتم خودمان چک کنیم چون تماس نمی‌گرفتند و بالاخره آدم آبرویی دارد.
    پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
    وزیر بهداشت در دولت دهم در روایت ناگفته خود از اختلاف با رئیس دولت پیشین و عزلش گفت: در مورد بودجه سلامت و وقتی هدفمندی یارانه‌ها مطرح بود در مجلس لابی می‌کردیم چرا که مجلس جای لابی است و ما هم می‌خواستیم سهم سلامت را از هدفمندی بگیریم اما به خاطر دارم که رئیس جمهور با من تماس گرفتند و با صدای بلند پرخاش کردند که معاونان شما در مجلس چه می‌کنند و فلانی و فلانی که هستند و چرا آن‌جا هستند و بنده نیز آنقدر عصبانی شدم و پرخاشگرایانه گفتم که چطور افراد فلان وزارتخانه که فلانی وزیرش است می‌توانند بروند لابی کنند اما وزارت بهداشت که وظیفه‌اش تامین سلامت مردم است نمی‌تواند؟

مرضیه وحید دستجردی با حضور در برنامه تلویزیونی شناسنامه در پاسخ به این سؤال که آیا نخستین بانوی وزیر در جمهوری اسلامی بودن، برای اینکه شما پاسخ مثبت به پیشنهاد پذیرش وزارت بهداشت دادید سهیم بود، اظهارداشت: اصلا تأثیری نداشت، ابتدا نمی‌خواستم قبول کنم ولی بعد احساس کردم که زنان هم در این کشور باید نشان بدهند که می‌توانند خدمتگزار باشند حتی در بالاترین سطوح اجرایی. ضمن اینکه شاید مثلا عافیت‌طلبی و راحت‌طلبی هم باعث شود که آدم زیر بار کارهای سخت و سنگین نرود و راستش کمی ترسیدم از اینکه مجازات شوم به دلیل عافیت طلبی. از این رو آمدم تا انشاءالله بتوانیم خدمتگزاری زنان را هم به مردم در جمهوری اسلامی اثبات کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که چقدر وقت گذاشتید برای اینکه به این پیشنهاد پاسخ دهید و اولین کسی که با او مشورت کردید چه کسی بود، افزود: هم با خانواده خودم و هم با برادرها، همسر و بچه‌هایم. با همه مشورت کردم. همه نظرشان منفی و همه مخالف بودند.

دستجردی در پاسخ به این سوال که واقعا هیچ کس نظر مثبت نداشت، گفت:‌ در خانواده‌ام همه مخالف بودند؛ در واقع احساس کردم زنان هم در جمهوری اسلامی می‌توانند همپای مردان در سطوح بالای اجرایی کار و خدمت کنند بالاخره زنان نیمی از این کشور هستند و زحمات فراوانی می‌کشند و باید از این زحمات تقدیر شود.

وی در پاسخ به این سوال که چه کسی شما را بیشتر تشویق کرد، ادامه داد: بنده به آنچه که اعتقاد خودم بود، عمل کردم. احساس می‌کردم اگر پدر مرحومم زنده بود تشویق می‌کرد که این کار را انجام دهم. چون من در زمانی هم که قرار بود برای مجلس معرفی شوم و دوستان پیشنهاد کردند کاندیدای نمایندگی مجلس در دوره چهارم تهران شوم خودم ابتدا رد کردم اما وقتی با پدرم مشورت کردم گفت باید به این مردم خدمت کرد و مجلس جای بسیار مهمی است و جای خانم‌هایی مثل شما در آنجا خالی است و قبول کنید که در مجلس به مردم خدمت کنید.

وزیر سابق بهداشت در پاسخ به این سوال که آقای رئیس‌جمهور وقت چقدر از شما شناخت داشت و چقدر با شما صحبت کرد، افزود: بنده در هیچ دوره‌ای متقاضی هیچ پستی نبودم چه در دوره نهم و چه در دوره دهم و چه قبل و بعد از آن حتی برای نمایندگی مجلس هم خودم پیش‌قدم نشدم. دوستان آمدند و خواستند که اینطور شود. در این مورد هم سفری داشتم و وقتی به تهران رسیدم در مسیری که می رفتم به محل کارم تلفنم زنگ زد و گفتند از طرف ریاست جمهوری با شما کار دارند.

وی ادامه داد: آقای شیخ‌الاسلامی که آن زمان مسئول دفتر رئیس‌جمهور بود پشت خط تلفن بود و از من دعوت کرد که روز چهارشنبه ساعت 11 آنجا باشم. من گفتم تا 12 درگیر هستم و بعد گفت 12 و نیم. در این فاصله به خود گفتم به چه علت بنده را دعوت کردند گفتم شاید به عنوان مشاور امور زنان و از این قبیل موارد باشد وقتی جلسه با آقای شیخ‌الاسلامی برگزار شد وی مسئله وزارت را مطرح کرد و من هم به شدت مخالفت کردم.

دستجردی ادامه داد:‌ نزدیک به دو ساعت با هم صحبت کردیم و هرچه وی گفت من مخالفت کردم و گفتم این مسئولیت خیلی سنگین و خطیری است و بنده خود هیچ وقت متقاضی نبودم این مسئولیت شانه‌های خیلی سترگی می‌خواهد تا آن را تحمل کند و مسئولیت سلامت 75 میلیون جمعیت و بهتر است بر دوش کسانی باشد که خودشان متقاضی هستند.

وی افزود:‌بسیاری از آقایان بودند که سی‌دی‌هایشان به دست شان بود و پشت در اتاق ایستاده بودند برای گرفتن این پست اما آقای شیخ‌الاسلام گفت نه ما شما را می‌خواهیم حتما هم می‌‌خواهیم خانم باشد. بنده گفتم چند نفر از خانم‌ها را به شما معرفی می‌کنم یادم می‌آید که دو سه نفر خانم را معرفی کردم؛ مثلا خانم شهربانو نخعی، خانم فاطمه نیری اما وی گفت نه ما صحبت کردیم و نظر ما روی شماست و من پاسخ دادم نظرم منفی است.

دستجردی یادآور شد: شیخ‌الاسلام گفت شما فکرهایتان را بکنید و فعلا جواب منفی ندهید بنده مشورت کردم و بالاخره مقداری با خود خلوت کردم و فکر کردم و بعد تماس تلفنی با آقای شیخ‌الاسلام گرفتم. این تماس‌ها حدودا یک هفته یا ده روز بعد بود و با توجه به همان تحلیلی که گفتم پذیرفتم.

وی ادامه داد: بعد از آن یک ملاقات که با آقای شیخ‌الاسلام داشتم و وی تلفنی با آقای احمدی‌نژاد صحبت کرد و گفت خانم دستجردی پذیرفتند و بعد از آن در ملاقاتی طبق معمول که باید وزرای پیشنهادی صحبت با شخص رئیس‌جمهور داشته باشند با وی داشتم که در آنجا چند مطلب را مطرح کردم یکی اینکه بالاخره بنده یک زن هستم و وزارتخانه خیلی سختی هست.

وی ادامه داد: اگر حمایتی بیش از سایر وزرا صورت نگیرد شاید این وزارتخانه مشکل پیدا کند از این رو از وی خواستم حمایت بیشتری کند و آقای احمدی‌نژاد هم پذیرفت. بعد مطالب دیگر را مطرح کردم که وزارتخانه بهداشت، وزارتخانه تخصصی است و از آقای احمدی‌نژاد خواستم به ما اجازه دهند افرادی را که صلاح می‌دانیم چه به عنوان معاون و چه مشاور و چه کسانی در امور اجرایی بیاوریم. فارغ از خط و خطوطشان و ایشان هم موافقت کرد.

وی ادامه داد: در حقیقت نظرم این بود که ما دخالت‌های بی‌مورد را با توجه به حساسیت وزارت بهداشت نداشته باشیم یا خیلی کم داشته باشیم چرا که این وزارتخانه تخصصی است و با سلامت جان و مردم سر و کار داریم.

دستجردی در پاسخ به این سوال که آیا رئیس‌جمهور واقعا هدف گذاری خاصی داشت یا شما را به عنوان نیروی باتجربه پزشکی دیده بود یا اینکه نه صرفا می‌خواست وزیر زن باشد، گفت:‌ من واقعاً فکر نمی‌ کردم که فقط بخواهند وزیر زن بگذارند چرا که اگر می‌خواستند این کار را بکند این همه خانم بود که خودشان هم برای این کار متقاضی بودند. بعید می‌دانم که اینطور باشد. فکر می‌کردم شاید آقای رئیس‌جمهور بخواهند وزیر زن بگذارند ولی در هر صورت در کنار آن هدفش این است که وزیر زن در کارش هم موفق هم باشد. چرا که موفقیت یک وزیر موفقیت دولت و رئیس‌جمهور است.

وی ادامه داد: من از ابتدا با چنین دیدگاهی وارد شدم و فکر نمی‌‌کنم جز این بوده باشد چون یک آدم عاقل همه همه خانم‌‌ها را کنار نمی‌گذارد و پیش من بیاید که آن اوایل این همه مخالف بودم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برایتان جالب نبود که چرا شما را انتخاب کردند، از این جهت که سال 88 فکر نمی کنم به وی رأی نداده بودید، افزود: رای ما مخفی است من کلاً ارتباطی با مسائل دولت نداشتم و خود را آنجا مطرح نکردم و حضوری نداشتم البته در مجلس ششم و قبل از انتخابات همگی با آقای احمدی‌نژاد در یک لیست مشترک دیدیم که هیچ کدام رأی نیاوردیم ولی بعد از آن بنده از زمانی که شهردار شد و از آن دوره به بعد با هم ارتباط نداشتیم اما حتما در اطراف وی کسانی بودند که بنده را می‌شناختند و معرفی کردند و یادشان بود.

دستجردی در بخش دیگری از این گفتگو با بیان اینکه در دولت گذشته در انتصاب افراد و صدور بعضی از مجوزها در وزارت خانه ها دخالت می‌شد گفت: مسائل سیاسی نباید در حوزه وزارت بهداشت دخالت داده شود چرا که این وزارتخانه با سلامت مردم سر و کار دارد و اگر سیاسی شود به شدت سلامت مردم ضربه می‌خورد بنابراین سعی داشتم جلوی این دخالت‌های بیجا بایستم.

وزیر سابق بهداشت و درمان در پاسخ به این پرسش که شاید این دخالت‌ها در قالب رقابت‌های گروهی بوده است و اگر شما در خصوص برکناری آن شخص سکوت می‌کردید،‌ مسائل حل می‌شد،گفت: مسئله یک نفر چند نفر نبود بلکه مسئله این است که انسان باید بر سر اصولی که معتقد است بایستد و بهای آن را نیز بدهد. وقتی در این باغ باز شد مسائل دیگری نیز شاملش شدند. به تعبیر دیگر مسئله فقط یک نفر نبود بلکه مواردی دیگری نیز وجود داشت.

دستجردی اضافه کرد: بعضی از روسای دانشگاه‌هایی که بنده حکم سرپرستی به آنان می‌دادم باید پس از گذشت سه ماه در شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان رئیس دانشگاه تصویب می‌شد اما بعضی از منصوبین بنده 16 تا 19 ماه سرپرست بودند یعنی ریاست آنان در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح نمی‌شد مگر اینکه رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور نداشته و ریاست آن شورا بر عهده شخص دیگری باشد.

وی با تأکید بر اینکه ما در غیاب ریاست شورای عالی انقلاب فرهنگی موضوع ریاست سرپرستان برای برخی دانشگاه‌ها را مطرح می‌کردیم، گفت: برخی از این افراد با من تماس می‌گرفتند که آبروی ما ریخته شده که چرا حکم تو را سرپرست زده‌اند و بنده نیز می‌گفتم گرفتاریم و صبر کنید و حتی به آنها نمی‌گفتم که سست شوند و بالاخره از فرصتی استفاده می‌کردیم و حکم ریاست آنان در شورای عالی انقلاب فرهنگی را به تصویب می‌رساندیم اما در بعضی موارد اینگونه نبود و فشار و گرفتاری بسیار شدید که عواقب و اثرات سوء آن نیز خیلی زیاد بود.

وزیر بهداشت دولت احمدی‌نژاد در پاسخ به این پرسش که آیا علت علنی کردن انتقادات به سیاست ارزی و بهداشتی دولت به دلیل احتمال برکناری خودتان بود، اظهار داشت: تقریبا شش ماه بعد از اینکه من در دولت حضور داشتم سایت‌های مختلف نیز می‌زدند که ایشان وزیری است که حرف رئیس خود را نمی‌خواند و گوش نمی‌کند و می‌خواهند برکنارش کنند بنابراین این مربوط به سال آخر نبود و از ابتدا این موارد برای من وجود داشت.

دستجردی با بیان اینکه من آمده بودم تا بمانم، تصریح کرد: من آمده بودم که خدمت کنم نیامده بودم که بروم. یعنی بنا داشتم تا آخر بمانم و سعی هم می‌کردم از این درگیری‌‌ها تا حدی فرار کنم.

وی اضافه کرد: در مورد بودجه سلامت و وقتی هدفمندی یارانه‌ها مطرح بود در مجلس لابی می‌کردیم چرا که مجلس جای لابی است و ما هم می‌خواستیم سهم سلامت را از هدفمندی بگیریم اما به خاطر دارم که رئیس جمهور با من تماس گرفتند و با صدای بلند پرخاش کردند که معاونان شما در مجلس چه می‌کنند و فلانی و فلانی که هستند و چرا آن‌جا هستند و بنده نیز آنقدر عصبانی شدم و پرخاشگرایانه گفتم که چطور افراد فلان وزارتخانه که فلانی وزیرش است می‌توانند بروند لابی کنند اما وزارت بهداشت که وظیفه‌اش تامین سلامت مردم است نمی‌تواند؟

وزیر سابق بهداشت و درمان با بیان اینکه ما از ابتدا در دولت دارای درگیری بودیم، گفت: امروز شاهدیم که مسائل سلامت و بهداشت به نتیجه رسیده و سهم سلامت در حال اداشدن است. اما این کاری بود که ما آن را نبال می‌کردیم.

دستجردی در مورد چگونگی حضورش در ستاد تدابیر ویژه دولت نیز گفت: سال 91 که مسائل تحریم شدت گرفت از اسفند 91 بنده به زور خود را در تدابیر ویژه دولت جای دادم چراکه رئیس دولت موافقت نمی کرد که بنده عضو ستاد تدابیر شوم اما از کانال دیگری خود را وارد این ستاد کردم چون با مسائل بهداشتی و دارو سرو کار داشت.

وی ادامه داد: وقتی وارد ستاد تدابیر ویژه دولت شدم دیدم که وضع ارز به شدت وخیم است بنابراین به دوستانم گفتم به شدت به دنبال ارز برای تامین دارو باشید چراکه نیازمند 2و نیم میلیارد دلار برای مسائل پزشکی بودیم اما از این میزان فقط 41 و نیم میلیون دلار به مسائل دارو و تجهیزات پزشکی اختصاص یافت در حالی که ارز برای لوازم پزشکی هزینه شده بود و همین امر خونم را به جوش آورد.

وی گفت: به این نتیجه رسیدم که اگر این موضوع را علنی نکنم از هیچ راهی نمی توان ارز دارو را تامین کرد چون هرچه در جلسات علنی می گفم تذکر می دادند آقای فلان ارز دهد اما من می گفتم ارزی به ما نمی دهند و به لوازم آرایشی اختصاصا دارد چون در اولویت بندی وزارت صنعت تجهیزات پزشکی اولویت هشتم اما خوراک سگ و دسته بیل اولویت سوم و چهارم.

دستجردی اضافه کرد: من اینها را مرتب به آقایان گزارش دادم اما آنها به این نتیجه رسیدند بنده را عزل کنند و بعد در روزنامه های دولتی خود نوشتند که وزارت بهداشت ارز دارو را برای واردات لوازم آرایشی استفاده کرده استو اینجا بود که واقعا دیدم چقدر انسان ببیند فردی نادرست کار می‌کند.

وزیر بهداشت دولت دهم افزود: بنده دیدم تنها چیزی که آقایان از آن وحشت دارند افکار عمومی است و بنده نیز آن مسائل را به خاطر مردم و سلامت آنان و در مقابل تهمت ها و افزاط ها علنی کردم تا بتوان ارز بگیرم که جواب هم داد.

وی در پاسخ به این سؤال که چطور از عزلتان مطلع شدید، افزود: من هر روز تقریباً حدس می‌زدم و از 3 ماه قبل منتظر بودم.به مسئول دفتر سفارش کردم سایت دولت را چک کند و به من خبر بدهد ، آقای تقی‌پور هم در جلسه‌ای بود که یکی از وراء به پیامکی آمده بود که وی وبرکنار شده است از این رو گفتم خودمان چک کنیم چون تماس نمی‌گرفتند و بالاخره آدم آبرویی دارد.

دستجردی در خصوص اینکه در مراسم تودیع همنبودید، گفت: کسی که عزل می‌شود تودیع ندارد.

18. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

ظريف و اشتون ٨:٣٠ صبح فردا ديدار مي كنند - مذاكرات ساعت ١٠:٣٠ آغاز مي شود

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به وین ، كاترين اشتون و محمد جواد ظريف صبح فردا ساعت ٨:٣٠ صبح به وقت وين در مقر سازمان ملل در اين شهر ملاقات مي كنند

مذاكرات ايران و ١+ ٥ نيز با حضور اشتون ظريف از ساعت ١٠:٣٠ صبح آغاز خواهد شد٠

در پي لغو ضيافت شام ظريف و اشتون ، اشميد و عراقچي امشب ديدار كرده و درباره برنا مذاكرات فردا به توافق رسيد

در ادامه مذاكرات ايران و ١+٥ بعد از ظهر فردا در وين مذاكرات دو جانبه معاونين وزير امو خارجه ايران و كشورهاي ١+٥ برگزار خواهد شد

مذاكرات پس از نشست صبح نيز در سطح معاونين وزراي امور خارجه و به رياست سيد عباس عراقچي و هلگا اشميد ادامه مي يابد

مذاكرات ايران و كشورهاي ١+٥ تا روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت

20. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید amirabbas2011 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 53 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 53 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها