نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 30 از 5220 نخست ... 202728293031323340801305301030 ... آخرین
نمایش نتایج: از 291 به 300 از 52196

موضوع: اخبار

عضو فعال
    تشکر شده 644 بار در 272 ارسال
    تلاش برای تغییر پایگاه اجتماعی ، خطای بزرگ تیم احمدی نژاد

این روزها ، هر از اتفاقات رخ داده ی بعد از ماجرای وزیر اطلاعات خبرهای چندانی نمی دهند، اما تحلیل ها و مطالبی که خود دولتی ها منتشر می کنند ، بیانگر بسیاری از ناگفته هاست؛ از میان ده ها تیتر و یادداشت و تفسیر و تحلیل می توان به یادداشت علی اکبر جوانفکر اشاره کرد که در سایت خود نوشته است:

« هرچند بهار است و فصل نشاط و شکوفایی، اما او (احمدی نژاد) دیگر شاداب و باطراوت نیست. دارد پژمرده می شود. او تند تند پیر می شود، این آخریها نفس هایش هم به شمارش افتاده است...

او اینک خیلی تنهاست. خیلی دل نگران است. او به همه اثبات کرده است که نگران خودش و آنچه که گرگها در داخل و خارج ممکن است برسرش بیاورند، نیست. نگران از دست رفتن دستاوردهای بزرگ و بی شماری است که با همت بلند او و دولتمردانش، با حمایت های بیدریغ ولی زمان و با پشتیبانی دلسوزانه مردم، عاید نظام اسلامی شده است.

او نگران آن است که با به صحنه آمدن ناخودیها و فرصت طلبان مضمحل شده ای که اینک خود را بازسازی کرده اند، حرکت پویای انقلاب متوقف شود و خدای ناخواسته او را وادار کنند راههای طی شده را به عقب بازگردد...

قلبش را شکسته اند. می گوید که پس از سالها نوکری مردم و حرکت بر مدار ولایت ، به ضدیت با انقلاب و رهبری متهم شده است. همکارانش را فراماسونر و منحرف خوانده اند و او زانوی غم بغل کرده است. کسانی که باید زبانهایشان به مدح و ثنا باز شود، زشت گویی و لعن و نفرین را نثار یاران وفادارش می کنند! »

یا به عنوان نمونه ای دیگر می توان به سایت روزنامه ایران هم که متعلق به دولت است اشاره کرد که نوشت:

« دکتر عزیز! این قلم از وصف صبر و متانت و گذشتهای خرد و کلانتان ناتوانست اما این را بدانید صبوریهایتان سطح توقعاتمان را بسیار بالا برده است پس پیش از سوء استفاده خناسان، بهترین دوستان و همراهان دیروز که امروز تیغ تیز زبانشان «جراحتی دوستانه» بر قلب مهربانتان نقش زده است را با صبری دیگر میزبان شوید .»

این دو نوشتار و مطالب متعدد دیگر مانند نقدهای جدید الخلقه ای که اخیراً به وزیر اطلاعات می شود و نیز روایت های خودساخته ای که از این ماجرا ، بعضاً از سوی یک جریان خاص مطرح می شود ، نشان می دهد نوعی فرار به جلو در دستور کار قرار گرفته است و این در حالی است که ولایت پذیری برای حامیان سنتی احمدی نژاد ، مهم ترین شاخصه برای حمایت یا عدم حمایت از هر فردی است.

واقعیت این است که هر کدام از کاندیداهای ریاست جمهوری چه در سال 84 و چه در 88 ، پایگاه خاص اجتماعی و سیاسی خود را داشتند.
    فارغ از مباحث مربوط به رویدادهای بعد از انتخابات باید گفت که پایگاه محوری محمود احمدی نژاد ، نیروهای حزب اللهی بودند. این بدان معنا نیست که هر آن که به احمدی نژاد رای داده است ، الزاماً حزب اللهی بوده است ، چه آن که رأی دهندگان ، با انگیزه های متعدد و حتی گاه متضادی وارد گود انتخابات شدند و رأی دادند؛ سخن این است که هم خاستگاه احمدی نژاد یک بستر حزب اللهی بود و هم حامیان او که برایش از جان و دل کار کردند و در برابر مخالفانش ایستادند و هیات به هیات و عاشورا به عاشورا و فاطمیه به فاطمیه و تشییع جنازه به تشییع جنازه(شهدای گمنام) ، برایش سنگ تمام گذاشتند و از این که می دیدند کسی بر سر کار آمده که سخن ولی فقیه را به گوش جان می شنود و خون به دل رهبر نمی کند ، خدا را شاکر بودند.

بسیاری از آنان تا مدت ها بعد از انتخابات ،درگیر ادای نذرهایی بودند که برای پیروزی احمدی نژاد کرده بودند ، از نذر صلوات و نماز تا روزه و قربانی.
    در میان علما نیز ، فراگیرترین حمایت ها متوجه احمدی نژاد شد و این در حالی است که چنین حمایتی ، نصیب رئیس جمهور قبلی که خود روحانی بود ، نشده بود.

نیروهایی هم که در انتخابات سال 84 و سپس در خرداد88 از احمدی نژاد حمایت کردند و از بین همه نامزدهای اصولگرا ، احمدی نژاد را اصلح دانستند ، صرفاً به این خاطر سراغ او رفتند که احمدی نژاد را ولایی تر از بقیه دانستند و الا از میان بقیه کاندیداها ، او کمترین سابقه در انقلاب و جنگ را داشت و نسبت به بقیه نیز کم تجربه بود.

تحلیل نیروهای حزب اللهی حامی احمدی نژاد این بود که در سال های دولت اصلاحات ، جایگاه رهبری ، آماج تیرهای متعددی بود و اینک با آمدن احمدی نژاد ، یک نیروی ولایی، سپر بلای ولایت می شود و رهبری خواهد توانست با فراغ بال بهتری به اداره امور کلان انقلاب و نظام بپردازد.
    با این رویکردها و تحلیل ها بود که احمدی نژاد گزینه بخش قابل نیروهای حزب اللهی - و البته نه همه آنها - شد و از گمنامی به ریاست جمهوری رسید و نامش پرآوازه گشت.

در طول ریاست جمهوری اش نیز ، شخص مقام معظم رهبری ، بیشترین و علنی ترین حمایت ها را متوجه احمدی نژاد و دولتش کردند و آن جمله معروف را در نماز جمعه بعد از انتخابات درباره او بیان داشتند که نظر احمدی نژاد به نظر من نزدیک تر است. خلاصه آن که هر آنچه یک رهبر در نظام جمهوری اسلامی ، می توانست در حمایت از یک رئیس جمهور داشته باشد در دوران احمدی نژاد محقق شد.

این گونه بود که منتقدان اصولگرای احمدی نژاد ، برغم نقدهایی که بر او داشتند ، با این استدلال که احمدی نژاد در خط رهبری است و رهبری از او حمایت می کنند ، در حمایت از ریاست جمهوری اش کوتاهی نکردند.

از این رو ، نهایت بی انصافی و قدرنشناسی است که در پی وقایع اخیر ، اطرافیان رئیس جمهور ، طلبکار هم بشوند و به نظم و نثر ، علیه حامیان دیروز او مطلب بنویسند و آنها را به شکستن قلب احمدی نژاد و زشت گویی و ... متهم کنند و حتی از سخن گفتن علیه یار دیرین دولت یعنی آیت الله مصبا ح یزدی هم فروگذار نکنند.

واقعیت این است : گروه های سیاسی و دینی حامی احمدی نژاد به عشق چشم و ابروی خود او ، چتر حمایتی شان را بر سر او نگشوده بودند که اینک با کنار کشیدن چتر ، ماجرای دل شکستگی و دلخوری پیش آید ، حامیان وی ، همان گونه که خود گفته اند و می گویند ، صرفاً به خاطر رهبری و به دلیل این که احمدی نژاد را در خط ولایت می دیده اند ، با او همراه و همدل شده اند و الا اگر ببینند که این احمدی نژاد ، همانی نیست که قبلاً بود، تعهدی به او ندارند.

بنابراین ، یاران احمدی نژاد به جای آن که دیگران را متهم سازند ، بهتر است به احمدی نژاد توصیه کنند به نیروهایی که تا دیروز برایش سر و دست می شکستند ثابت کند که در قضاوت خود نسبت به او دچار خطا شده اند و الا ادامه این شرایط و در همان حال بقیه را کوبیدن و متهم کردن ، تنها به تنهایی بیشتر می انجامد.

احمدی نژاد و تیمش بدانند که اگر بخواهند با برخی مانورها ، در پی تغییر پایگاه اجتماعی خود یعنی نیروهای حزب اللهی بر آیند ، نه تنها پایگاه پیشین را از دست خواهند داد ، بلکه در کسب پایگاه جدید اجتماعی هم ناموفق خواهند بود و مصداق از اینجا رانده و از آنجا مانده می شوند.

عضو فعال
    علی مطهری خطاب به احمدی نژاد:

شما از کجا می گویید در آخرین پیچ تاریخ هستیم؟

این ادعاها از کجا می آید

علی مطهری راجع به حوادث بعد انتخابات معتقد است: خیلی ها هنوز قانع نشدند.

به گزارش خبرآنلاین علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با هفته نامه «پنجره» با اشاره به حوادث بعد از انتخابات گفت: بعد از حوادث انتخابات، ما نمره قابل قبولی نمی گیریم. نوع برخوردی که با معترضان صورت گرفت، بحران را تشدید کرد. در شرایط فعلی نمی توان گفت وضعیت مطلوب است.

وی در خصوص انتقادهایی که به شیوه برخورد ایشان با دو طرف حوادث انتخابات وارد شد گفت: البته در هر نزاعی میانه را گرفتن و انتقاد از دو طرف خوب نیست. ممکن است در جایی یک طرف، حق مطلق و طرف دیگر، باطل مطلق باشد و لاجرم باید طرف حق را گرفت. اما در بعضی بحران های اجتماعی، هر دو طرف مقصرند. خب در آنجا انسان باید انصاف را رعایت کرده و درست قضاوت کند و تعصب و رفاقت را کنار بگذارد. من تحلیل ام این است که ماجرای اخیر چنین وضعیتی داشت.

مطهری افزود: برخی می گفتند که ماها شفاف نیستیم و صریح موضع نمی گیریم اما ما اتفاقا بسیار شفاف بودیم. گاهی دو طرف استناد می کنند به حرف های شهید مطهری و دیگران. خب خیلی روشن است، هر کسی که با آرا و افکار ایشان آشنا باشد می داند چه کسی حقیقت را می گوید و چه کسی بر خطاست. برخی اصلا با تفکر ایشان آشنایی ندارند و تنها دم از ایشان می زنند.

نماینده مردم تهران خاطرنشان کرد: بعد از انتخابات، ماجرا به این شکل بود که عده ای واقعا فکر می کردند که تقلب شده است. این طور فکر می کردند و کلکی هم در کار نبود. البته که تقلب نشده، اصلا فرض کنیم که رهبران این معترضین هم انسان های خائنی بودند و به آمریکا و اسرائیل وابسته بودند؛ ولی به هر حال حوادث به گونه ای رخ داد که بعضی از افراد، ظن به تقلب در انتخابات پیدا کردند.

وی همچنین با بیان اینکه «ما نباید این اعتراض را- از طرف مردمی که اکثریت قاطع آن ها نظام و ولایت فقیه را قبول دارند- به انقلاب تبدیل کنیم»، گفت: می بایست اجازه می دادیم حرفشان را بزنند و در مقابل پاسخ بشنوند تا آن هیجان فروکش کند و در نهایت با افراد آشوب طلب برخورد جدی می کردیم. من فکر می کنم این روش درست نبود که از همان اول فضا را بستند و اجازه ندادند که آن افراد حرفشان را بزنند و این اصلا اتفاق خوبی برای انقلاب ما نبود.

مطهری در واکنش به این که در حال حاضر کشور در آرامش است، شما هنوز ماجرا را حل شده نمی دانید؟، تصریح کرد: نه. خیلی ها قانع نشده اند. مهم ترین استدلال این افراد است این است که اگر هیچ اتفاقی نیافتاده -که به نظر من نیافتاده- چرا اجازه نمی دهید طرف مقابل حرفش را بزند. حال این حادثه گذشت، خوب است برای آینده عبرت باشد.

وی در خصوص اینکه برخی اعتقاد دارند صراحت بیان علی مطهری به خاطر عدم پختگی اش است گفت: البته تجربه و پختگی سیاسی مهم است، ولی نوع رفتار خود این افراد معمولا نتیجه پختگی سیاسی نیست، بلکه ناشی از محافظه کاری بی حد و حصر است. در این که تجربه سیاسی کمی دارم تردیدی ندارم. به هر حال من در سن 50 سالگی وارد سیاست شدم.

نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به این سوال که «در انتخابات بعدی کاندید می شوید؟» گفت: تا حدی به شرایط کشور بستگی دارد. باید منتظر ماند و دید که کشور در چند ماه آینده به کدام سمت پیش می رود. الان زود است.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که «چقدر با معیارهای شهید مطهری انطباق داریم؟» گفت: این دولت، دم از شهید مطهری می زند. خود آقای احمدی نژاد به شهید مطهری علاقمند است. ولی صرف ادعا کافی نیست. مهم این است که خودمان را با معیارهایی که شهید مطهری به دست داده اند مقایسه کنیم. همه دولت ها برای شهید مطهری احترام قائل بوده اند. اما باید عملکردشان را مقایسه کنیم و ببینیم چه دولتی نزدیک به بوده است.

وی در بخش دیگر این گفت وگو گفت: آقای احمدی نژاد می گوید ما در آخرین پیچ تاریخ هستیم. شما از کجا این مطلب را می گویید؟ آیا علم غیب دارید؟ چه کسی می تواند ادعا کند ما در پیچ آخریم یا اینکه ظهور نزدیک است؟ ممکن است ظهور همین فردا یا هزار سال دیگر باشد. چه کسی می داند؟ این ادعاها از کجا می آید؟

عضو فعال
    گروه سياسي / حوزه دولت
    90/02/10 - 21:53
    شماره:9002101391
    نسخه چاپي ارسال به دوستان
    احمدينژاد در پيامي به جشنواره بينالمللي فرهنگي هنري خليجفارس تاكيد كرد:
    لزوم تلاش براي روسياهي و پشيماني دشمنان هويت، تاريخ و فرهنگ درخشان ديني و ملي

خبرگزاري فارس: رئيسجمهور در پيامي به جشنواره بينالمللي فرهنگي هنري خليجفارس بر لزوم تلاش براي روسياهي و پشيماني دشمنان هويت، تاريخ و فرهنگ درخشان ديني و ملي تأكيد كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از دفتر امور رسانههاي رياستجمهوري، رييسجمهور به مناسبت روز ملي خليج فارس در پيامي به جشنواره بينالمللي فرهنگي هنري خليجفارس، پاسداشت نام بلند خليجفارس را به عنوان مظهر صلح و برادري وظيفه آحاد ايرانيان پاكنهاد دانست و با تقدير از برگزاركنندگان اين جشنواره اظهار اميدواري كرد دستاندركاران جشنواره خليجفارس با كوشش خستگيناپذيرشان كاري را كه آغاز كردهاند در عرصههاي بينالمللي گسترش دهند و مايه روسياهي و پشيماني دشمنان هويت، تاريخ و فرهنگ درخشان ديني و ملي مان شوند.

متن كامل پيام محمود احمدينژاد بدين شرح است:
    بسمه تعالي
    اهميت و جايگاه خليج هميشه فارس در شكل گيري فرهنگ و تمدن عظيم ايران و تاثير آن بر تمدن بشري چنان است كه بسياري از مورخان از اين پهنه نيلگون به عنوان "گاهواره تمدن " ياد كردهاند.

اگر چه تعداد كساني كه بر اين واقعيت هزاران ساله چشم بسته اند كم نيست، اما حقيقتي هم كه بر همگان آشكار است، آن كه اين خطه پهناور گنجينهاي ارزشمند از اسطورهها، حماسهها و آئينهاي ناب و ماندگار را از زمان هاي دور تا به امروز در خود جاي داده است؛ گنجينهاي كه تلاش براي صيانت از آن و پاسداشت نام بلند خليج فارس بهعنوان مظهر صلح و برادري، وظيفه آحاد ايرانيان پاك نهاد است.

برگزاري نخستين جشنواره بينالمللي فرهنگي هنري خليج فارس، فرصت و بستري است تا داشتههاي گران سنگ اين سرزمين كهن، از ظلم ستيزي و رشادت مردمانش در طول تمدن ديرپاي تاريخي تا پيام جهان شمول صلح و عدالت و برادري از سوي ايران اسلامي، بيش از پيش به جهانيان معرفي شود.

مطمئنم دستاوردهاي اين حركت ارزشمند مايه افتخار و بهرهگيري نسلهاي آينده خواهد بود و فرزندان عزيز ايران در سراسر جهان با سرافرازي از آن ياد خواهند كرد؛ همچنان كه وجدانهاي بيدار بشري سر تعظيم در برابر تمام نيكيهايي كه از اين منطقه جوشيده، فرود خواهند آورد.

اينجانب از تمامي هنرمندان متعهد، مورخان، نويسندگان، دانشمندان، محققان و دستاندركاران برگزاري جشنواره تقدير ميكنم و اميدوارم با كوشش خستگيناپذيرشان كاري را كه آغاز كردهاند به عرصههاي بينالمللي گسترش دهند و مايه روسياهي و پشيماني دشمنان هويت، تاريخ و فرهنگ درخشان ديني و مليمان شوند. ان شاءالله
    محمود احمدينژاد

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید SSAALLEEHH از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال ناهید آواتار ها
    تشکر شده 8,901 بار در 1,437 ارسال
    فاطمه آلیا، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو هیأت رییسه فراکسیون اصولگرایان مجلس در گفتوگو با خبرنگار پارلمانی برنا : رییس جمهور به اندازه یک میلی متر از موضع تبعیت از ولایت فقیه خارج نشده است و توضیحاتی دارد که به زودی آنها را ارایه می دهد.وی افزود،رییس جمهور کار خود را ادامه می دهد و شایعاتی مانند استعفا، شرطگذاری و صحبت هایی که ضد دولت انجام می شود، در زمانی که وی و طرفدارانشان سکوت کرده اند، همه در جهت اهداف ضد انقلاب است.
    حضورهیچ کس در زندگی ما اتفاقی نیست !
    خداوند در هر حضور جادویی نهان کرده برای کمال ما
    خوشا آن روزی که در یابیم جادوی حضوریکدیگر را

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید ناهید از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    خبر توليدي - سياسي
    شماره : 9002110350

90/02/11 - 10:47ديدار جمعي از نمايندگان مجلس با احمدينژاد
    خبرگزاري فارس: جمعي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي شب گذشته با محمود احمدينژاد رئيس جمهور ديدار كردند.

حجتالاسلام موسي غضنفرآبادي نماينده مردم بم و عضو فراكسيون انقلاب اسلامي مجلس شوراي اسلامي در گفتوگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس از ديدار برخي اعضاي شاخص اين فراكسيون با محمود احمدينژاد رئيس جمهور خبر داد.

وي در اينباره گفت: اين ديدار شب گذشته برگزار شد و احمدينژاد طي سخناني خطاب به نمايندگان مجلس گفت كه "من جانم را براي ولايت گذاشتم و اعتقاداتم به ولايت فقيه قويتر از گذشته شده است. "

نماينده مردم بم خاطرنشان كرد: اين جلسه از ساعت 19:30 تا 22:30 در منزل احمدينژاد در نهاد رياست جمهوري برگزار شد.
    انتهاي پيام/م

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید SSAALLEEHH از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    سياسي - زمان انتشار: ۱۳۹۰/۲/۱۱ - ۱۰ : ۵۹ نظر: ۰ بازدید: ۲
    آقاتهرانی از دیدارش با احمدی نژاد می گوید
    احمدی نژاد گفت: بنده نمیدانم شایعاتی که درباره بنده و شرط وشروطی که با رهبری گذاشتم از کجا سرچشمه می گیرد بنده در دیدار با رهبری در اتاق تنها بودیم وچگونگی پخش این شایعات برایم عجیب است ونمیدانم این حرفها را ازکجا می گویند. احمدی نژاد در ادامه گفت بنده خدمت رهبرانقلاب رسیدم و به ایشان گفتم ...

به گزارش مشرق، دکتر آقاتهرانی شرح ماجرای دیدارش با دکتر احمدی نژاد را اینطور بیان می کند:بنده تازه ازسفر از چین برگشته بودم که مطلع شدم آقای احمدی نژاد درجلسات هیات دولت شرکت نمی کند. بعد ازشرکت در جلسه مجلس تصمیم گرفتم با دکتر احمدی نژاد دیداری داشته باشم آقای لاریجانی به من گفت من با رفتن شما مخالفم وبنده عرض کردم بنده مانعی برای این دیدارنمی بینم .درمقابل آقای لاریجانی اصرار کردند که لااقل استخاره کنید که بنده عرض کردم به نظر من اینجا جای استخاره نیست.
    سپس به منزل دکتر رفتم همسر ایشان آیفون راجواب دادند و گفتند دکتر در حال استراحتند بنده از ایشان خواستم به آقای احمدی نژاد بگویند بامن تماس بگیرند.
    وقتی به خانه رسیدم دیدم برخی سایتها نوشته اند که احمدی نژاد آقاتهرانی را به منزلش راه نداده است!!
    بعد از مدت زمانی دکتر با من تماس گرفت و ازمن خواست به منزل ایشان بروم.
    به گزارش استقامت، حجت الاسلام آقا تهرانی در ادامه گفت: وقتی به منزل ایشان رسیدم دم درب منزل ایشان پزشک احمدی نژاد را دیدم به من گفت بهتر است با دکتر ملاقات طولانی نکنی چون دکتر ضربان قلبش نامنظم است و فشارش بشدت پایین افتاده است.
    بنده عرض کردم دیدارمان کوتاه خواهد بود.
    سپس به داخل منزل رفتم وبا احمدی نژاد سر صحبت باز شد.
    احمدی نژاد گفت: بنده نمی دانم شایعاتی که درباره من و شرط وشروطی که با رهبری گذاشتم از کجا سرچشمه می گیرد بنده در دیدار با رهبری در اتاق تنها بودیم وچگونگی پخش این شایعات برایم عجیب است ونمیدانم این حرفها را ازکجامی گویند.
    احمدی نژاد در ادامه گفت: بنده خدمت رهبرانقلاب رسیدم وبه ایشان گفتم من بافشارهایی که بردولت است به این نتیجه رسیدم که رسیدن به آرمانهایی که در این دولت تصمیم به اجرای آن را داشتیم غیرممکن است .
    درادامه حجت الاسلام آقاتهرانی افزود: احمدی نژاد در حالی که گریه می کرد گفت بنده نمی بخشم افراد حزب اللهی ای را که به من تهمت زاویه داشتن با رهبری عزیز انقلاب را می زنند.

درادامه من به احمدی نژاد گفتم طرحی درمجلس است که برخی نمایندگان به دنبال سوال از رئیس جمهورند که احمدی نژاد با روی باز گفت: من از این قضیه استقبال میکنم چرا که در این صورت می توانم درآنجا ناگفته های خودرابیان کنم.
    دکتر آقاتهرانی در ادامه افزود: بنده بعد از جلسه به مجلس رفتم نمایندگان بسیاری به سراغم آمدندو جویای خبر دیدار من با احمدی نژاد شدند
    پس از اظهارات من درمورد آنچه دکترگ فته بود عده ای ازنمایندگان باز ادعای زاویه داشتن احمدی نژاد با رهبری را مطرح کردند که بنده به آنها گفتم آیا می توانید دست روی قرآن بگذارید وادعای خود را تکرار کنید که همه آنها یکه خوردند....

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید SSAALLEEHH از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال بابک پناهی آواتار ها
    تشکر شده 27,010 بار در 3,216 ارسال

ديدار جمعي از نمايندگان مجلس با احمدينژاد

خبرگزاري فارس: جمعي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي شب گذشته با محمود احمدينژاد رئيس جمهور ديدار كردند.

حجتالاسلام موسي غضنفرآبادي نماينده مردم بم و عضو فراكسيون انقلاب اسلامي مجلس شوراي اسلامي در گفتوگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس از ديدار برخي اعضاي شاخص اين فراكسيون با محمود احمدينژاد رئيس جمهور خبر داد.

وي در اينباره گفت: اين ديدار شب گذشته برگزار شد و احمدينژاد طي سخناني خطاب به نمايندگان مجلس گفت كه "من جانم را براي ولايت گذاشتم و اعتقاداتم به ولايت فقيه قويتر از گذشته شده است. "

نماينده مردم بم خاطرنشان كرد: اين جلسه از ساعت 19:30 تا 22:30 در منزل احمدينژاد در نهاد رياست جمهوري برگزار شد.

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک پناهی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال بابک پناهی آواتار ها
    تشکر شده 27,010 بار در 3,216 ارسال
    کد خبر: ۲۰۳۴۷تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۰ - ۲۳:۰۵
    نسخه چاپی
    ارسال به دوستان
    ذخیره

فوری/ فردا صورت می پذیرد
    حضور رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت؛ پایانی بر شایعات

رئیس جمهور پس از جلسه دولت در میان خبرنگاران حاضر خواهد شد . محمود احمدی نژاد در هفته پر حاشیه ای که گذشت ، به شدت در سکوت خبری به سر برده بود .
    "صراط" - بنا بر آخرین اخبار رسیده دکتر احمدی نژاد فردا در جلسه هیئت دولت شرکت خواهد کرد .
    بر اساس اخبار موثق، پس از غیبت رئیس جمهور در جلسه روزهای یکشنبه و چهارشنبه هیئت دولت در هفته گذشته و برگزاری جلسه مذکور به ریاست معاون اول رئیس جمهور، قرار است تا فردا جلسه بعداز ظهر هیئت دولت به ریاست احمدی نژاد برگزار شود .
    به گزارش صراط نیوز ، رئیس جمهور پس از جلسه دولت در میان خبرنگاران حاضر خواهد شد .
    محمود احمدی نژاد در هفته پر حاشیه ای که گذشت ، به شدت در سکوت خبری به سر برده بود .
    پیش بینی می شود وی در بخشی از اظهارات خود در بین خبرنگاران مردم را به همدلی و حرکت در خط ولایت دعوت کند .
    رئیس جمهور فردا با شرکت در جلسه هیئت دولت ضمن پایان دادن بر تمامی شایعات ، توطئه دشمنان را خنثی کرده و مانند گذشته به تلاش و آبادانی ایران اسلامی خواهد پرداخت .
    گفتنی است رسانه های ضد انقلاب که در زمان فتنه پس از انتخابات تمام توان خود را برای ناکام نشان دادن نظام و تقویت فتنه گران به کار برده بودند ، پس از عزل استعفا گونه وزیر اطلاعات و بازگشت وی با حکم حکومتی رهبر معظم انقلاب سعی در نشان دادن اختلاف بین رئیس جمهور محبوب و مقام معظم رهبری داشتند که در این زمینه هم همچون گذشته با شکست مفتضحانه ای مواجه شدند .

برچسب ها: احمدی نزاد ، هیئت دولت ، رئیس جمهور ، شایعات

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک پناهی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    آیت الله هاشمی و حسن خمینی! تایید میشودند ؟!

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۲ ۱۳۹۰/۲/۱۱
    کد خبر: 103551
    منبع:
    نسخه چاپی

هيئت مؤسس دانشگاه آزاد در اطلاعيه اي به صورت تلويحي اعلام كرد كه هاشمي رفسنجاني، سيدحسن خميني و حميد ميرزاده براي عضويت در هيئت امناي دانشگاه آزاد نيازي به تائيد شوراي عالي انقلاب فرهنگي ندارند.

به گزارش جهان،پس از اطلاعیه هیات موسس دانشگاه آزاد ،سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اطلاعیه اخیر هیأت موسس دانشگاه آزاد مبنی بر عدم نیاز هاشمی رفسنجانی، سیدحسن خمینی و حمید میرزاده به تائید شورای عالی انقلاب فرهنگی را فاقد وجاهت قانونی دانست.

نورالله حیدری دستنایی درخصوص اطلاعیه هیات امنای این دانشگاه مبنی بر اینکه عضویت این آقایان نیازی به تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی ندارد، گفت: آنچه که از مصوبه اساسنامه دانشگاه آزاد بر میآید این است که ترکیب هیات امنای دانشگاه آزاد را که از طریق هیأت موسس این دانشگاه اعلام میشود، شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز به عنوان یک نهاد نظارتی باید آن را تأیید کند و به نظر میرسد اطلاعیه هیات موسس خیلی وجاهت قانونی ندارد.

شورای عالی انقلاب فرهنگی در اولین جلسه خود در ۲۳ فروردین ماه سال ۹۰ از میان ۲۲ عضو هیئت علمی پیشنهادی اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، ۳ نفر را برای عضویت در ترکیب جدید هیئت امنای دانشگاه آزاد انتخاب کرد. فرهاد دانشجو، بهمن یزدی صمدی و فریدون عزیزی این سه نفر هستند.گرچه تا زمان برگزاری این جلسه، حدود دو ماه از اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد و درخواست شورای عالی انقلاب فرهنگی برای معرفی سه عضو پیشنهادی هیئت موسس دانشگاه آزاد گذشته بود اما این هیئت ترجیح داد که همچنان موضوع معرفی این سه عضو را مسکوت بگذارد.این در حالی بود که محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از جلسه ۲۶ بهمن ماه این شورا از اصلاح ماده ۱ بند ۱۰ اساسنامه دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: هیئت موسس دانشگاه آزاد دو هفته فرصت خواهد داشت تا افراد پیشنهادی خود را برای هیئت امنا به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی کند و شورا در جلسات آتی خود نسبت به تایید نفرات معرفی شده اهتمام خواهد ورزید.

اما هیئت موسس سرانجام این اقدام را حدود ۷۵ روز به تاخیر انداخت و سرانجام روز هفتم اردیبهشت ماه سال جاری تشکیل جلسه داد و اعضای پیشنهادی خود را برای عضویت در هیئت امنا معرفی کرد.برخلاف پیش بینی ها، این هیئت حجج الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی و سید حسن خمینی را هم جز گزینه های معرفی شده قرار داد و آنان را به همراه حمید میرزاده برای عضویت در هیئت امنای این دانشگاه معرفی کرد تا ترکیب این هیئت کامل شود.

پس از این اقدام دیرهنگام، معاون شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرد که این سه نفر پس از تایید این شورا به عضویت رسمی هیئت امنای دانشگاه آزاد در خواهند آمد. جمشید جعفرپور در گفتگو با مهر در این باره گفت: بر اساس اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامی که به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است سه عضو هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی که از سوی این هیئت برای عضویت در هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی معرفی می شوند برای عضویت در هیئت امنا باید به اطلاع شورای عالی انقلاب فرهنگی هم برسند.

رئیس کمیته مشورتی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: هر زمان که این سه نفر از سوی هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی به طور رسمی به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی شوند، موضوع عضویتشان در هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی رسمیت می یابد.

اما هيأت مؤسس دانشگاه آزاد در اطلاعیه ای اعلام کرد: "همان طور كه در خبر مورخ ۷ ارديبهشت ماه ۹۰ به روشني بيان شد مصوبه هيئت موسس دانشگاه آزاد اسلامي صرفا موضوع تأييد مجدد عضويت سه نفر از اعضاي هيئت موسس دانشگاه بوده كه از قبل در هيئت امناي دانشگاه آزاد اسلامي عضويت داشته و هم اكنون عضويت دارند بنابراين برداشت هاي غلط برخي رسانهها خلاف واقع است."گرچه این هیئت درباره آنچه "برداشت های غلط" نامیده توضیحی نداده است اما به نظر می رسد اطلاعیه مذکور واکنشی به سخنان جمشید جعفرپور و گزارش رسانه ها درباره لزوم تایید اعضای پیشنهادی در شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

بر اساس تبصره ۳ ماده ۱۰ اساسنامه جديد دانشگاه آزاد مصوب شوراي عالي انقلاب فرهنگي، "اعضاي پيشنهادي هيأت مؤسس دانشگاه آزاد براي عضويت در هيأت امنا بايد به شوراي عالي انقلاب فرهنگي پيشنهاد شوند." به نظر ميرسد آنچنان که از عبارت "پيشنهاد شوند" بر می آید، این است که این تبصره درصدد بیان "معرفی افراد پيشنهادي به شوراي عالي انقلاب فرهنگي و لزوم تایید آنان" است؛ موضوعي كه هيئت مؤسس دانشگاه آزاد در اطلاعيه خود آن را به صورت تلويحي رد كرده است.

مشخص نیست که علت خودداری هیئت موسس از اجرای اساسنامه دانشگاه آزاد و پیشنهاد افراد مورد نظرش به شورای عالی انقلاب فرهنگی چیست.

با توجه به سه نفری هم که در اولین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۹۰ انتخاب شده اند، باید منتظر تاییدیه شورای عالی انقلاب فرهنگی بر افراد پیشنهادی هیئت موسس دانشگاه آزاد باشیم تا ترکیب هیئت امنای جدید این دانشگاه تکمیل شود. برخی فعالان دانشگاهی معتقدند با توجه به تغییرات در هیئت امنای دانشگاه آزاد می توان به اصلاح رویکرد خبرساز این دانشگاه و جدا شدن آن از حاشیه های سیاسی و غیر علمی امیدوارتر شد؛ حاشیه هایی که گاه با صرف هزینه های انتخاباتی و گاه با کشف سند نفتی از دفتر هیئت امنا خود را نشان داده است.به نظر می رسد اولین اقدام هیئت امنای جدید تغییر مدیریت سه دهه این دانشگاه باشد؛ اقدامی که مخالفان بزرگی حتی در خود دانشگاه آزاد دارد.

عضو فعال مصطفی مصری پور آواتار ها
    تشکر شده 37,784 بار در 6,672 ارسال
    http://bornanews.com/Pages/News-42743.aspx

جلسه امروز هیئت دولت با حضور احمدینژاد برگزار میشود
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!

17. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 33 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 33 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها