نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 3097 از 5221 نخست ... 20972597299730473087309430953096309730983099310031073147319735974097 ... آخرین
نمایش نتایج: از 30,961 به 30,970 از 52204

موضوع: اخبار

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,701 بار در 26,714 ارسال

پاسخ : اخبار

رییس‌جمهور اسبق کشورمان گفت، شرکت در مراسم راهپیمایی روز قدس نشانه تعهد، انسان‌دوستی و مسئولیت اسلامی و انسانی همه کسانی است که حق را پاس می‌دارند و باطل و بیداد را محکوم می‌کنند.

سیدمحمد خاتمی تصریح کرد: اسرائیل که بنیادش بر غصب و اشغال و سرکوب است، در این روزها و در هنگامی که مسلمانان روزه‌دار غزه همچنان در محاصره به سر می‌برند، جنایتی بی‌همانند آفرید و تروریسم دولتی را در کریه‌ترین وجه خود نمایش گذاشت و در مقابل، مقاومت مظلومانه مردم رنج کشیده فلسطین خود حماسه‌ای با شکوه بوده و هست.

وی ادامه داد: درود خداوند بر شهیدان و جانبازان و زنان و مردان مقاوم فلسطین در غزه و ننگ و نفرین بر جنایت آفرینان و حامیان آنان.

رییس‌جمهور اسبق کشورمان خاطرنشان کرد: ملت شریف ایران با اقتدا به رهبری والاقدر خود، حضرت امام خمینی (ره) که همواره خطر بزرگ اسرائیل را به مسلمانان تذکر می‌داد و همبستگی و مقاومت در برابر آن را توصیه می‌کرد، همیشه خود را در کنار مظلومان به خصوص فلسطینیان قهرمان دیده است و به یاری خداوند روز قدس را که میراث ارجمند امام است، در شکوهمندانه‌ترین وضع خود بزرگ خواهد داشت؛ با این امید که همه مسلمانان و همه آزادگان با محکوم کردن جنایات اخیر و حمایت پاره‌ای از دولت‌ها و سکوت دولت‌های دیگر رسالت دینی، انقلابی و انسانی خود را به انجام رسانند.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

علي مطهری: شکایت از من خنده دار است

گروه سياسي: نماینده تهران در مجلس درباره شکایت از وی توسط برخی از نمایندگان گفت: شکایت از من بی معنی و خنده دار است.

«علی مطهری» درباره شکایت از وی توسط برخی از نمایندگان به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان افزود: من هم می توانم به دلایل متعددی از جمله اینکه چرا به حقوق مردم توجه ندارید، از آنان شکایت کنم. مطهری با بیان اینکه ˈمن متن شکایت را دیدم، البته نمی دانم چه کسانی این شکایت را امضاء کرده اندˈتصریح کرد: این شکایت حول سه محور اظهارنظرهایم درباره آیت الله منتظری، نهضت آزادی و فتنه سال 88 است. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهارداشت: من هم می توانم شکایت کنم از آقای الف که چرا اظهارنظرهایش مثل من نیست یا عین من حرف نمی زند که این موضوع کمی خنده دار و بی معنی است.

مطهری خاطر نشان کرد: اگر اینگونه باشد من هم می توانم علیه این افراد شکایت کنم که چرا شما به حقوق مردم توجه ندارید و هیچ حد و مرزی برای رعایت حقوق مردم قایل نیستید. اگر اینگونه باشد من خیلی بیشتر از آنها شکایت دارم. پس کار این افراد بی معنی است. تعدادی از نمایندگان مجلس به تازگی شکایت نامه ای را علیه علی مطهری تنظیم و آن را به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان ارایه کرده اند؛ این نمایندگان معتقدند که اظهارات و رفتارهای مطهری دور از شان نمایندگی است.

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

دستور داعش: مانکن‌ها هم روبنده بزنند!

گروه بين‌الملل: خلافت اسلامی داعش، دستور داده اند به همه مانکن های مغازه های موصل، روبنده زده شود.

عناصر داعش به مغازه داران و کسبه موصل و اطراف این شهر دستور داده اند به سر و صورت مانکن های بیرون مغازه خود پوشیه یا روبنده ببندند. مغازه داران و فروشندگان پوشاک در موصل گفته اند که عناصر تروریست داعش به آنها اعلام کرده اند که روی سر و صورت مانکن های “مرد و زن” باید با روبنده پوشانده شود. تروریست های داعش این اقدامات خود را در چارچوب قوانین سخت شریعت در نشان ندادن صورت مجسمه ها تفسیر می کنند. گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام که قسمت هایی از سوریه و عراق را تحت کنترل خلافت تروریستی به نام ابوبکر البغدادی دارد موصل و برخی نقاط عراق را به تصرف خود در آورده و جنایات بی شماری را مرتکب شده است. در آخرین اقدامات ضد بشری این گروه خشن، ۳ هزار نفر از ساکنان مسیحی شهر موصل مجبور به ترک خانه و کاشانه آبا و اجدادی خود شده اند.

6. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

در نامه به وزیر اقتصاد؛

80 نماینده مجلس خواستار بررسی عدم کفایت کاری مدیرعامل بانک ملی شدند

سخنگوی کمیسیون اقتصادی گفت: 80 نفر از نمایندگان مجلس با امضای نامه ای به وزیر اقتصاد خواستار رسیدگی به موضوع عدم کفایت کاری عبدالناصر همتی مدیرعامل بانک ملی شدند.

رحیم زارع در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: 80 تن از نمایندگان مجلس در نامه ای خواستار رسیدگی وزیر اقتصاد به موضوع عدم کفایت عبدالناصر همتی مدیرعامل بانک ملی شدند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی ادامه داد: وجود مشکلات در سیستم اداری و عدم تکریم ارباب رجوع در بانک ملی یکی از دلایل مهم نمایندگان بر عدم کفایت مدیرعامل این بانک است./

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 725 بار در 204 ارسال

کشوری وجود دارد به نام ایران که برای اینکه جوانانش پس از هجده سالگی گرفتار مشکل بیکاری نشوند، با تاسیس مرکزی به نام دانشگاه که هر روز هم به تعدادشان افزوده می شود، آنان را حتی بدون کنکور وارد آن مکان می کند و دو یا چهار سال بعد با دادن مدرک راهی جامعه می نماید. فرق چندانی هم نمی کند که چه رشته ای بخوانند، مثلا در کشوری که صنایع نساجی آن بسیار محدود و ورشکسته است، شما سالیانه با صدها فارغ التحصیل مدرک دار نساجی مواجه می شوید. این یعنی عدم توجه به توسعه همه جانبه و اتلاف منابع.

شهری وجود دارد به نام تهران که مدیران کشوری و شهری در آن بدون توجه به امکانات بسیار محدود آب، فاضلاب، برق، امکانات خدماتی و آموزشی شروع به گسترش در سطح و ارتفاع آن کرده اند. برج ها و ساختمان های بلندمرتبه در کوچه های هشت متری شمال شهر احداث شده که علاوه بر جلوگیری از گردش هوا خطرات بالقوه ای هم در زمینه ارائه خدمات شهری از جمله آتش نشانی به وجود آورده است. این امر به اغلب شهرها مانند اصفهان، مشهد، تبریز و ... گسترش پیدا کرده و در آینده معضلات غیرقابل حل زیست محیطی و حتی اجتماعی به وجود خواهد آورد.

ومجلسی پر از آدمهای با سواد که از بیکاری یقه یگدیگر را میگیرند .......

10. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mbh686 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 8,025 بار در 1,826 ارسال

پنجشنبه 2 مرداد 1393 - 11:49:34 چاپ امتیاز به مطلب 0 نفر

بوئینگ آمریکا امضا کرد: توافقنامه فروش قطعات هواپیما به ایران ایر

اقتصاد > صنعت - فارس نوشت:
    وال استریت ژورنال اعلام کرد: شرکت هواپیمایی بویینگ آمریکا برای فروش قطعات یدکی به ایران ایر به توافق رسیده است به گزارش وال استریت ژورنال بسیاری از شرکت‌های خصوصی و عمومی راجع به مبادله خود با ایران در آینده اعلام آمادگی کرده‌اند. توافق شرکت بویینگ با ایران ایر برای فروش قطعات یدکی، کالا و خدمات است. در اوریل سال ۲۰۱۴ وزارت خزانه‌داری آمریکا این اجازه را به دو شرکت بویینگ و جنرال الکتریک داد تا در راستای توافق داخلی ایران و کشورهای جهانی قطعه و خدمات به ایران بفروشند. وال استریت ژورنال نوشته است در حالی که موضوع ایران هنوز برای غرب مسئله است اما شرکت بویینگ این قرارداد را امضاء کرده است.
    ای لولی بربط زن ! تو مست تری یا من ................ ای پیش چو تو مستی، افسون من افسانه ( مولانا )

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید لولی بربط زن از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

در میزگرد مسکن برنامه راز عنوان شد
    بانکها درگیر زمین و مسکن/هیچ چیز مانند زمین و مسکن توان ایجاد بی‌عدالتی ندارد/شاخص دسترسی به مسکن از ۱۵ به ۲۰ سال رسید
    در میزگرد مسکن در برنامه راز کارشناسان عنوان کردند، شاخص دسترسی یک خانوار به مسکن از ۱۵ سال به ۲۰ سال افزایش یافت و همان طور که هیچ چیز مانند زمین و مسکن در بی عدالتی موثر نیستند، همان گونه با کنترل بازار زمین و مسکن، عدالت ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، برنامه تلویزیونی راز در مورد مسکن برگزار شد، در این برنامه نادر طالب‌زاده مسکن را یکی از مسائل اساسی انقلاب اسلامی دانست که حضرت امام به آن پرداختند و از اهمیت آن در آرمان‌های انقلاب گفت. افشین پروین پور، کارشناس اقتصاد مسکن در ابتدا تعدادی سوال مطرح کرد. چرا بعد از گذشت سال‌ها از انقلاب و بیان شعار مبارزه با بی عدالتی هنوز این شعار به عنوان یک مطالبه جدی وجود دارد؟ سوال دیگرش را به تولید اختصاص داد و گفت که چرا در کشور هنوز تولید پا نگرفته است و سود ندارد. وی به صحبت های رهبری پیرامون تکیه بر تولید داخل در تعریف اقتصاد مقاوتی اشاره کرد و گفت: یک تناقض اساسی وجود دارد که سازو کارهای اقتصاد ما، در مقابل فعالیت های تولیدی مانع ایجاد می‌کند و تولید را آزار می‌دهد. اما فعالیت های غیر تولیدی را به هیچ وجه اذیت نمی‌کند و راه برای این نوع فعالیت هموار است. این کارشناس هدف برنامه را پرداختن به راز مساله بی عدالتی در اقتصاد و به خصوص در تولید دانست و هدفش را فاش کردن ریشه این بی عدالتی عنوان کرد. پروین‌پور گفت که معتقدیم که هیچ چیز شبیه زمین و مسکن توانایی ایجاد بی عدالتی را ندارد و از طرفی هیچ سازوکاری مانند سازوکارهای کنترل بازار زمین و مسکن توانایی محقق کردن عدالت اقتصادی را ندارد. فرهاد بیضایی کارشناس اقتصاد زمین و مسکن، با اشاره به نکات پایانی صحبت‌های پروین پور ، گفت: اگر ریشه‌ای تر به مسائل اقتصادی نگاه کنیم ، یکی از مسائلی که در اقتصاد کشور وجود داشته، یک آدرس غلط است که راه حل اقتصاد کشور ( از دهه 60 تا 70 شروع شد ) این بود که متولی بخش اقتصاد کشور سیاستهای بخش خصوصی باشد، در حالی که اصل این سوال را در فضای دانشگاهی و علمی زیر سوال است و اشتباه می‌دانند. در واقع اقتصاد باید در گام اول پاسخگوی این باشد که برنامه ریزی های ما، پاسخگوی نیاز عموم است و در حالی که سئوال بالا می‌خواهد ضمن پاسخگویی به نیاز فردی، آن را بر عموم جامعه قالب کند. مردم باید از ثمره برنامه ریزی اقتصادی دولت و دولت مردان باید این را احساس کنند که این جریان اقتصادی در حال تامین نیاز عموم مردم است اما این مساله اساسی است که به هیچ وجه به آن توجه نشده است که در بخش مسکن بسیار مشهود بوده است. طالب زاده: شما بیشتر رصد کردید، به نظرم در مورد این مساله کم بحث شده است. پروین پور : در برنامه راز یا در کل کشور؟ طالب : در کل فضای رسانه ای کشور پروین پور: نمی‌توان گفت که صحبت نشده، کار شده است. اما شاخص ها می‌گوید که وضعیت خوب نیست و این نشان می‌دهد که رسانه وظیفه خود در حوزه زمین و مسکن به خوبی انجام نداده است. نتوانسته اثر بگذارد که فضا به سو بی عدالتی چرخش نکند. به نظرم این مساله را با عملکرد و صحبت های امام بررسی کنیم. ابتدا نظر خودم را بگویم حضرت امام، نه تنها یک انقلاب سیاسی را ایجاد کرده بلکه ایشان به اندازه سیاسی برنامه ریزی دقیق داشته است، اما عمل نشده است یک نمونه را بگویم،ما مدعی هستیم که مسکن اولین نیاز اساسی کشور است. حضرت امام اولین پبام انقلابی را بعد از انقلاب با پیام پیرامون زمین و مسکن شروع کرده است. پروین پور عباراتی را از پیام 100 امام خواند ، ایشان عدالت اسلامی را به مسکن مردم گره زده است، ما در چندسال گذشته هرچه مباحث اقتصادی را زیر و رو کرده‌ایم به همین صحبت های امام رسیده‌ایم. ایشان از زمین شروع کرده اند، ایشان ابتدا می‌گوید که مشکل زمین باید حل شود. سپس می‌گوید که مشکل مسکن مردم باید برطرف شود. بیضایی : در رابطه با سوال شما، از این منظر نگاه می‌کنم، در ادبیات برنامه ریزی، گروه های ذی‌نفع وجود دارند. در مساله مسکن متاسفانه مشکل کسانی بوده است که اقشار پایین جامعه بود‌ه‌اند و در میان گروه های سیاسی و طبقات بالا، جایگاهی نداشته اند و این باعث شده است که صدای آن‌ها به گوش برنامه ریزان نرسد و در این راستا گامی برداشته نشود. زیرا این مساله، مساله مجلس و دولت نبوده است. شاخص دسترسی ما از 15 سال به 20 سال رسید اما از هیچ کسی صدایی در نیامد. شاخص دسترسی یعنی اگر یک خانواده 15 سال درآمدش را بدون هیچ گونه خرجی و هزینه ای، پس انداز کند، بعد از 15 سال می‌تواند مسکن متناسب با نیاز خریداری کند. دولت هم در راستای کاهش قیمت زمین هیچ کاری نمی‌کند، همه دولت ها همین طور بوده اند. البته در زمینه خدمات شهری و روستای کارهای زیادی شده است. آب آشامیدنی ، برق و ... دسترسی های ما در بعضی شاخص ها بیشتر از حتی اتحادیه اروپا است. اما این نشان می‌‎دهد که این رشد کاریکاتوری بوده است . این باعث شده که منافع عده ای خاص تامین شود و منافع عموم ، تامین نشود و اگر نگاه کنید، می بینید، که شاخص های ما در حوزه مسکن از دهه 70 به بعد، مدام بدتر می‌شوند. شاید مشکل جدی ما این باشد که مسئولین و رسانه ها دارای این مشکل نیستند. یکی از همین مسئولینی که در حوزه حقوق شهروندی فعالیت بسیاری دارد و چند وقتی است که خیلی هم در مورد این مساله صحبت میکند. این مساله خیلی خوب از است که از حق شهروندی صحبت میکنید اما حق شهروندی این نیست که این مسئول در ویلای 5000 هزار متری خود درلواسان زندگی کند و مردم با 5 الی 6 سر عائله به دنبال خانه ای کوچک برای اجاره باشند و هزینه آن را هم نداشته باشند. باید در حاشیه های شهر و غیره زندگی کنند. حقوق شهروندی یعنی این که حقوق مردم به به عدالت تقسیم شود که حقوق اقتصادی و منابع اقتصادی هم باید به صورت عادلانه توزیع شود و حتی در حوزه مسکن. من در حوزه زمین و مسکن که در فضای مجازی جستجو می‌کنم ، یک سری مطالب می‌بینم، برای مثال به مصاحبه ای برخوردم که با یک فعال اقتصادی مصاحبه شده و میگویند شما چگونه میلیاردر شدی ، می‌گوید یک زمین در فلان منطقه داشته‌ایم قیمت مسکن رفت بالا و میلیاردر شدیم. شما در صحیفه جلد 8 یک استفتائی می‌بینید در مورد زمین های موات، که حضرت امام، کتبی می‌گویند، اگر آباد نشده باشد، باید در اختیار حکومت قرار گیرد تا حکومت در اختیار مردم محروم قرار دهد که از دهه 70 به بعد به گفته خود امام به دیوار کوبیده شد. این مسئله یک ریشه‌ای در زمان رضا خان دارد. رضاخان برای افرادش دید که هزینه ای که در دوران قاجار می‌شد را نمی‌تواند انجام دهد برای همین آمد و زمین به افرادش داد تا بروند و خرد کنند و بفروشند و هزینه کارهایش کنند. این مفهومی ایجاد میکند به نام عایدی gain که آقای پروین پور به آن می‌گویند ثروت های باد آورد می‌گویند. رهبری هم به این مساله اشاره می‌کند. بعد از انقلاب جلوی آن ( سوداگری در بخش مسکن) گرفته شد، اما بعد از مدتی ، دوباره ادامه پیدا کرد. در اینجای برنامه گزارش از وضعیت برخی محرومان پخش شد که در بدترین وضعیت و در کوچکترین فضا ها 12 متر زندگی می‌کند و نیازمند نان شبشان هستند، در این کلیپ مصاحبه ای از برخی مشاوران املاک در رابطه با افزایش شدید قیمت مسکن پخش شد. و مقایسه ای بین مسکنی در حاشیه های تهران و مسکنی تجملی در نیاوران پخش شد. بعد از کلیپ بیضایی حرف هایش را ادامه داد و گفت:این خاصه‌خواری ها بخشی از از ابتدای انقلاب به وجود آمد و و در ادامه در دهه 70 به بعد این مساله تشدید شد. در حال حاضر زمین در مناطق خوب در اختیار چه نهاد هایی و چه افرادی است .منطقه 22 مشرف به دریاچه در اختیار چه کسانی است؟ در حاشیه رودخانه ها، چه کسانی در حال ساخت و ساز هستند، مردم این وضعیت ها را می‌بینند و بعضا از سوی مسئولان می‌پندارند، برای مثال، آقای ناطق نوری در خاطرات خودشان (صفحه 51 جلد دوم خاطرات ناطق نوری) نقل می‌کند که ماجرای استیضاح شان به عنوان وزیر کشور نقل می‌کند و من میخواهم به شما بگویم که چرا بی توجهی به این مساله است. ایشان می‌گوید« حاکم شرع تهران، زمین ها اطراف تهران را به افراد بی بضاعت و نهاد ها اعطا می‌کرد. این کار ایشان، اعتراض وزارت مسکن آن زمان را به دنبال داشت، آقای گنابادی وزیر وقت مسکن به خاطر این مساله در ساعت 2 نصف شب از سوی نخست وزیر برکنار شد و هیچ کس هم صدایش در نیامد. مرتب به مجلسی ها می‌گفت که من این مساله را به وزیر کشور می‌گویم ولی گوش نمی‌دهد، مجلسی ها هم با امضای چند نماینده من را استیضاح کردند. در روز استیضاح که به مجلس رفتم، رئیس مجلس خیلی نگران بود و گفت که نمایندگان به شدت سخت برخورد می‌کنند، لیست نمایندگانی که در خواست زمین داده بودند، را جمع آوری کردم که اکثریت نمایندگان در بر می‌گرفت که رئیس مجلس را هم در بر می‌گرفت. شروع کردم به خواندن اسامی، نمایندگان دیدند که دارم اسامی همه را می‌خوانم که اعتراض ها بلند شد و جاروجنجال زیادی به راه افتاد و در انتها رئیس مجلس گفت که دیگر نخوانید.» وی گفت: این در زمانی اتفاق افتاد که در بحبوهه جنگ و نا امنی سیاسیی کشور در گیر بود. در آن زمان به مجلسی اولیه انقلاب گفته می شد فوق العاده انقلابی بوده است و مجلسی که در راس امور است، این گونه بوده است، دیگر فاتحه دیگر حوزه خوانده می‌شود. سوال این است که جرا این دسترسی برای عده خاص به وجود آمد و برای همه به وجود نیامد، چرا یکی مسئول در خیابان سید الشهدا، خانه چند هزار متری دارد و چرا مسئول دیگری در جماران خانه بسیار بزرگی دارد. شهردار منطقه یک گفته که 60 درصد مسئولان ما در منطقه یک زندگی می‌کنند و آن هم در خانه‌های مجلل. زمانی که مردم این موراد را می‌بینند، بی اعتماد می‌شوند. هم مساله اجتماعی بوجود اورده و هم بحث اقتصادی که همدیگر را تشدید می‌کند، در حالی که اصلا اهداف انقلاب اسلامی نبوده است. این کتاب مانیفست حزب جمهوری اسلامی است که مردم به خاطر این به انقلاب رای دادند که در این باره نوشته است «مسکن از نیازهای اساسی هر انسان و از شرایط اصلی تشکیل خانواده برای جوانان است. کمبود مسکن ا راه های فشار اقتضای به صاحبان مستغلات (دقیقا گروه هاخص) برمردم کم در آمد(یعنی ارجحیت منافع عمومی بر بخش خصوصی) حقوق بگیر و بجود آمدن یک قشر بسیا ز پز درآمد نیز هست، قانون اساسی فراهم آوردن مسکن برای هر فرد ا از وظایف دولت و مجلس می‌داند.» در این کتاب نوشته است که در اعطای زمین چند نکته را می گوید که باید رعایت شود که من فقط 2 تا را می‌گویم. 1 زمین به صورت رایگان،تامین مسکن برای افرادی که زمین شخصی هم ندارند. آیا توزیع زمین این گونه بوده است ؟ بعضا افرادی بوده اند که به غیر از تمام خاندانشان، برای خودشان هم تعدادی زمین کنار گذارده اند. 2 وام مسکن بدون هیچ بهره‌ای ایا جمهوری اسلامی توانسته است اهداف انقلاب اسلامی را در حوزه مسکن تامین کند. طالب زاده، این مساله را مهجور دانست و گفت که به این مساله کمتر پرداخته شده است و به همین دلیل شوک آور است. آقای پروین پور ادامه دهید. وی گفت: ببینید راهکار این مساله خیلی هم ساده است. پیچیدگی مقوله مسکن به این خاطر است و برخی هم به دنبال سوداگری در آن هستند به خاطر این است که نهاده ای دارد به نام زمین، و دلیل آن هم این است که منابع ان هم محدود است و نمی توان جایگزین در آن کرد. برای همین باید تخصیص عادلانه در ان صورت گیرد و وظیفه اش بر عهده دولت است. حالا اگر توزیع نشد در تمام مکاتب اقتصادی این کار به وسیله دولت انجام گرفته است و دلیلش این است که اگر کس دیگری به غیر از دولت این کار را انجام دهد، می‌شود وضعیت فعلی، که در دست بخش خصوصی افتاده است. همین مساله را حضرت امام در پیام اولشان گفته اند که دولت باید برای هر فرد باید سرانه زمین را با هیچ پولی نگیرد. البته این سرانه 35 متر است که استاندارد شورای عالی مسکن است. و حضرت امام می فرمایند که دولت باید در این زمین ها یک خانه بسازد و به مردم داده شود. حال این سوال مطرح می‌شود که برخی از مسئولان می‌گویند که ما زمین نداریم و در همه جای دنیا روش این است که زمین های اضافی که در اختیار هر فردی هست با ابزار مالیات باید گرفته شود و به کسانی که مسکن ندارند داده شود. حتی کشورهای لیبرال این کار را به شدت انجام می دهند، این کار باعث می‌شود که مردم هزینه ای که برای مسکن خودشان می‌کنند دیگر صرف این چاه بی پایان نکنند که باعث توانمندی خانوار ها می‌شود. بیضایی : از ابتدای انقلاب برخی از سیاست ها با انکه در اجرا اگر مشکل ادشته است اما در راستای هدف انقلاب بوده اند وبه نفع عموم بوده اند. در ابتدای انقلاب نیاز ما دربازار مسکن 80 درصد مصرفی بود که برای تامین مسکن، مسکن را تهیه می کردند و فقط 20 ذرصذد تقاضا سرمایه ای بوده‌اند. سپس در اوایل انقلاب مالیات بر املاک در اصلاحیه قانون در سال 66 مالیات بر املاک مالیات بر خانه های خالی، مالیات بر خانه های لوکس از قانون حذف شد و با ای استدلال که توانایی انجام ندارد. البته در حال حاضر در مجلس در حال بررسی است و در کمیسیون رای اورده است. الان در فضای قرار گرفتیم که تقاضای سرمایه ای در حال رشد است و هیچ کس مسئولیت این را بر عهده نمی گرفت، اوج این مساله در سال 85 تا 90 اتفاق افتاد که نزدیک به 1 میلیون مسکن در سال تولید شد، اما به دست مصرف کننده نرسید. پروین پور: چون قیمت در حال افزایش مصرف کننده‌های واقعی در حال حذف شدن بودند. بیضایی : تا به حال جمهوری اسلامی اقدامی نکرده است . این حرکت از رزمانی اتفاق افتاد که قانون هی مالیاتی را حذف کردیم. هم ئیس جمهور وقت و هم رئیس جمهور قبل، رئیس کل بانک مرکزی قبل و رئیس کل بانک مرکز وقت ، می‌گوید که بانک ها در حال ساختمان سازی هستند. اما هیچ برخوردی صروت نمی‌گیرد. در زمان بحران مسکن رئیس سازمان بازرسی می‌گوید که بانک ها در افزایش قمت زمین دست داشتند. برای من جالب است که در خبرنامه بانکی می گوید که ساخت و سازی در زمینی در حدود 4 هزار میلیار تومان، قیمت دارد که خودشان میگویند الان هم اگر در سایت شان بروید، بیشتر از این پروژه دارند نه تنها تنبیه نمی شود، بلکه تشویق هم می شود. بعد ما در جمهوری اسلامی یک تخلف 3000 میلیاردی را اعدام می‌کنیم، دعوا سر این است که چرا با این خلاف بانک ها برخورد نمی‌کنید البته بعد از این که بحث رسانه ای شد آن ریس بانک بر کنار شد، اما مشکل این است که تماما بانک ها در گیر این مساله هستند. پروین : یعنی بزرگترین بازیگران عرصه سوداگری املاک و مستغلات بانک ها هستند و بیشترین نقش را در افزایش قیمت مسکن دارند، و هیچ برخوردی با این ها نمی‌شود. 100 تا انبوه ساز به اندازه یک بانک هم نمی توانند اثر گذار باشند. در حال حاضر هیچ کس جلودار بانک ها نیست. طالب زاده : یک گزار ش در مورد خانه های خالی پخش می کنیم بعداز پخش طالب زاده سوالش را را پیرامون برنامه ها در سال های اخیر اختصاص داد که و گفت که چه برنامه هایی در حوزه زمین و مسکن انجام شده تا این مشکلات بر طرف شود. بیضایی : در این حوزه برنامه ریزی مناسبی انجام نشده است. متاسفانه برنامه ریزی ها د حوزه افتصاد مسکن برنامه مناسبی نبوده است .. ما در دوره ای که رئیس دولت میگوید که در این حوزه می خواهم ورود کنم و جلوی این کار را بگیرم، می بینید که در همان دوره، این اتفاقات بیشرت می شود، ورود دلالان ، ورود بانک ها، تمام بانک ها. اتفاقا باید آدرس غلط به مردم نداد و مسائل را ریشه ای نگاه کرد . در آن دوره تعداد زیادی مسکن تولید شد و اما درست توزیع نشد . اشکال کار اینجاست. ببینید که در زمانی که ما دچار تکانه های بین المللی می شویم، می بینید، که ما دچار رخنه های جدی می شویم. ببینید رهبر انقلاب چه مقدار تاکید کردند در حوزه تولید، چه مقدار خون دل خوردند. ما باید پایمان را در زمین و مسکن سفت کنیم تا بعد بتوان تولید را قدرتمند کرد. می بینید که زمین برای تسویه حساب تیم ها فوتبال شده است. اتفاقا این کار در دوره های اتفاق اففتاده که ادعای عدالتخواهانه داشته اند اعدای ولایتمداری داشته اند. احساس می کنم این مساله ای است که باید در حوزه زمین و مسکن به آن خیلی توجه شود، مساله سوداگری در بازار مسکن، جلوگیری از فعالیت های غیر مولد و سوق دادن سرمایه ها به سمت تولید. این از مهمترین دغدغه رهبر انقلاب است. طالب زاده در اینجا از دستور رئیس جمهوردر این زمینه خبرداد. پروین پور: این سوال ای که پرسیدید که در چندی سال اخیر چه اتفاقی افتاده است. در دولت نهم و دهم اقداماتی در حوزه عرضه مسن اتفاق افتاد. اما به جهت اینکه کنترل فعالیت های سوداگرانه صورت نگرفت مشاهده کردیم که وضعیت شاخص های حوزه مسکن بد تر شد. به جهت رانتی که وجود داشت و در حال حاضر هم هنوز وجود دارد جلویش گرفته نشده است . این نشان می دهد که عرضه به تنهایی کافی نیست، زیرا ما باید ضمن عرضه ، کنترل را هم در نظر داشته باشیم، اگر هم تولیدی صورت می گیرد به دست نیازمند آن برسد. اما در دولت فعلی، وعده های خوبی دادند. ایشان گفتند که در 100 روز ما کار شفافیت اطلاعات را در حوزه های اقتصادی می خواهیم انجام بدهیم، هنوز انجام نشده است، اما دستورش صادر شده که این هم خوب است، اما متاسفانه انجام نشده است. رئیس جمهور در روزهای اخیر دستوری دادند که بانک ها نباید در حوزه شرکت داری که اکثر هم ساخت و ساز است، ورود کنند که این خبر هم برای ما خوشحال کنند بود. مجوز برخی از ساخت و ساز ها در مورد ساخت و ساز بود لغو شده که نوید آن را می دهد که مسئولان فهمیده‌اند که کجا را باید اصلاح کنند. اما متاسفانه در دولت اقدادماتی در حالب انجام است که مناسب نیست. سه سیاست اصلی در این حوزه از ابتدای تشکیل وزارت آبادانی و مسکن در سال 1342، سه عامل اصلی به افزایش قیمت در بازار مسکن دامن می زند. ما در دوره های رکود و رونق در حوزه مسکن، در هر دوره رونق تورمی داشته‌ایم. سه عامل اصلی در این زمینه وجود دشته است 1- عدم از کنترل سوداگری هیچ زمانی کنترل سوداگری انجام نشده است. 2- تحریک تقاضا با استفاده از روشهای مختلف در هیچ دوره ای ممانعت از این کار نشد به غیر از مقعی در دولت نهم ودهم 3- جلوگیری از افزایش عرضه که ما در مقاطعی شاهد اجرای این سیاست بودیم. این سه سیاست در دولت فعلی علیرغم کارهای خوبی که انجام شده است، به صورت جدی در حال پیگیری است. از افزایش عرضه جلوگیری شد. طرح مسکن مهر علی رغم اشکلاتی که داشت و توانست اصلاح شود اما جلوی آن گرفته شد و آمار ساخت به نصف رسیده است. کنترل سوداگری به هیج وجه انجام نمی شود و قانونی که در این راستا در مجلس است، وزیر راه و شهرسازی به رئیس مجلس زده است و طرحی که در مجلس در زمینه اخذ مالیات از فعالیتهای سوداگرانه در حال پیشرفت بود نامه زده اند که متوقف شود و سوال ما این است که چرا این اتفاق افتاده است. از همه ابزارهای تحریک تقاضا علیرغم جلوگیری از افزایش عرضه، توسط دولت در حال بکار گیری می‌کند که جای نگرانی دارد. هرگاه این سه عملکرد در کنار هم قرار گرفته است منجربه افزایش قیمت جهشی در بازار مسکن شده است. بیشترین منفعت برندگان از این مساله سوداگرانی که زمین و مسکن خریده‌اند و منتظر افزایش قیمت هستند. این اتفاق در دولت جدید در حال پیگیری است، متاسفانه این روند منجر به افزایش قیمت شدید بخش مسکن، می شود و باعث ناکارامدی دولت می‌شود. بیضایی : به نظر من این نامه که ویزر راه و شهرسازی زده اند ، از سوی ایشان نیست، زیرا ایشان از همان ابتدا که بر مسند وزارت راه و شهر سازی رسیدند، بر اخذ مالیات از فعالیت های خرید و فروش مسکن تاکید کردند. من احساس می کنم این نامه از طرف مشاوران ایشان، تهییه شده باشد که ممکن است در فضای اقتصادی گرایشهای خاصی داشته باشند. طالب زاده در اینجا کلیپی را در مورد سیاست های بخش مسکن و صحبت های رحیم پور ازغدی پخش کرد. طالب زاده: آنجایی که خلا وجود دارد بحث مالیات است. الان متمولان مالیات نمی دهند و این راه حل نهایی است. پروین پور: این یک پیش فرض دارد که باید حاکمیت از اطلاعات واحدهای مسکونی و زمین ، خبر داشته باشد، که تا به حال ما چنین سامانه ای را در اختیار ندارد. در حال حاضر حاکمیت قدرت رصد بخش اقتصادی را در کشور ندارد ،از جمله بخش مسکن. در حال حاضر حاکمیت نمی داند که ما چه تعداد واحد مسکونی داریم و مالکان انها چه کسانی هستند و چه کسی در آن خانه هست. پیش شرط گرفتن هر نوع مالیات که راهکار اصلی کنترل بازار است، ایجاد سامانه های اطلاعاتی، برای رصد بازار و درنهایت استفاده از ابزار قدرتمند مالیاتی که بتواند تخصیص بهینه منبع را انجام دهد. مردم عزیز ما بدانند که به راحتی ظرف 6 ماه با ایزار مالیاتی می توان تاثیر مطلوبی در بازار مسکن گذاشت. بیضایی : در حال حاضر نزدیک به 400 هزار واحد مسکونی در تهران خالی از سکنه است که این تعداد واحد مسکونی بیشتر از واحد های مسکن مهر است که درحال ساخت و یا احداث شده در اطراف تهران است اگر دولت به این مساله توجه کرده بود، شاید وضعیت بهتری در مسکن تهران و بقه کلان شهر ها داشتیم. طالب زاده :از هر دو تشکر می کنم، تا فردا شب شب شما بخیر. انتهای پیام/ب - See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php....b7KJ2su6.dpuf
    ای لولی بربط زن ! تو مست تری یا من ................ ای پیش چو تو مستی، افسون من افسانه ( مولانا )

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید لولی بربط زن از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

کد خبر: ۱۲۸۷۰۴
    تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۷
    تعداد بازدید: ۴۶

صفحه نخست » اقتصادی

وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد، روند مذاکرات برای برقراری آتش‌بس میان اسرائیل و فلسطین رو به پیشرفت است.به نقل از سایت شبکه اسکای نیوز عربی، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا بعد از گذشت سه روز از دیدار و گفت‌وگوی خود با رهبران منطقه در خصوص آتش‌بس در غزه بار دیگر با بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل نشستی را برگزار کرد.جان کری از جزئیات پیشرفتی که در خصوص توافق آتش‌بس به دست آمده توضیحی نداد.وی در خصوص نتیجه دیدار خود با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اظهار کرد: ما در روند گفت‌وگوهای خود گام‌هایی را به سمت جلو برداشته‌ایم اما هنوز اقداماتی است که باید آن‌ها را انجام دهیم.کری بعد از دیدار خود با نتانیاهو، بار دیگر برای ادامه گفت‌وگوها با مسئولان مصری پیرامون طرح آتش‌بس مصر به قاهره بازگشت.از سوی دیگر، واصل ابویوسف، عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین، اعلام کرد، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، طرحی را که شامل پنج بند است برای دستیابی به آتش‌بس به کری ارائه کرده و کری آن را به نتانیاهو به منظور پاسخ به این طرح تحویل خواهد داد.منابع اعلام کردند، این طرح شامل برقراری آتش‌بس پنچ روزه، لغو محاصره غزه از سوی رژیم صهیونیستی و بازگشایی گذرگاه رفح است که نیروهای مرزی تشکیلات خودگردان فلسطین وظیفه محافظت از آن را بر عهده دارند. متن طرح همچنین شامل لغو تحریم‌های دریایی در سواحل نوار غزه و لغو محاصره مناطق مرزی غزه است که اسرائیل کنترل آن‌ها را به دست گرفته است. این طرح همچنین شامل آزادی همه اسیرانی است که تعدادی از آن‌ها در مقابل سرباز اسرائیلی آزاد شده بودند.از سوی دیگر، جان کری تاکید کرد که در 24 ساعت گذشته روند گفت‌وگوها رو به جلو بوده و وی تمام تلاش خود را می‌کند تا آتش‌بس را عملی سازد.خبرگزاری روسیه گزارش داد که قرار است آویگدور لیبرمن، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی برای ارائه توضیحات در خصوص آتش‌بس و مواضع خود در جنگ علیه غزه به مسکو سفر کند.

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید لولی بربط زن از ایشان تشکر کرده اند:

مساله گریه‌دار صنعت خودرو از نظر زیباکلام

یک استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه دولت در حوزه اطلاع رسانی و رسانه بسیار ضعیف است گفت: اگر بخواهیم به حوزه های مختلف دولت یازدهم نمره ای بدهیم با وجود آنکه از برخی از آنها هیچ اطلاعی ندارم از جمله صنعت یا کشاورزی باز هم حوزه اطلاع رسانی و رسانه پایین ترین نمره را خواهم داد.

صادق زیباکلام، تحلیل گر مسائل سیاسی، ضمن بیان این مطلب، در گفتگو با فرارو، درباره انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از ضعف اطلاع‌رسانی دولت که معتقد است نمونه ای از آن در مورد قیمت خودروها بروز پیدا کرده است، گفت: من هم کاملا معتقدم که دولت آقای روحانی در حوزه اطلاع رسانی ضعیف است و این ضعف هم از ابتدای آغاز به کار دولت بوده و روز به روز هم بیشتر شده است.

وی با بیان اینکه اجازه دهید پیش از آنکه به ضعف دولت در حوزه اطلاع رسانی بپردازم نکته ای را درباره قیمت خودرو عرض کنم گفت: تعیین قیمت خودرو آیینه تمام نمای یک اقتصاد ایرانی است. تعیین قیمت خودرو و اساسا صنعت خودرو در ایران به یک مسئله گریه دار تبدیل شده است.

این استاد دانشگاه افزود: حداقل دو سالی می شود که مسئله تعیین قیمت خودرو در کشور مطرح است اما به دلیل آنکه اقتصاد ما آنقدر درمانده و فشل است نه دولت گذشته و نه دولت فعلی نتوانسته‌اند مسئله ای به این سادگی را حل و فصل کنند.

وی ادامه داد: در ایران صنعتی به نام خودروسازی وجود دارد که نه دولت، نه مصرف کننده، نه سازمان حمایت از مصرف کننده نه نیروی انتظامی که معترض به آمار بالای تلفات ناشی از تولید خودروهای بی کیفیت است و نه محیط زیست از آن راضی نیستند. پای بحث قیمت هم که به میان می آید به جمع معترضان، تولید کنندگان هم اضافه می شود. بنابراین خودروسازی یک صنعت تولید کننده نارضایتی است.

زیباکلام تصریح کرد: با این حال و با وجود این حجم از نارضایتی یک متولی وجود ندارد که بتواند از جنبه تولید، کیفیت و قیمت رضایت همه را جلب کند. بنابراین صنعت خودروسازی آینه تمام نمای اقتصاد کشور است. بر این اساس چطور انتظار داریم که این اقتصاد در افق 1404 به اقتصاد برتر تبدیل شود و یا بتواند در عرصه جهانی به الگویی برای کشورهای دیگر تبدیل شود.

وی ادامه داد: اما در خصوص بحث اطلاع رسانی دولت آقای روحانی باید عرض کنم که آقای روحانی از یک حزب سازمان یافته و ریشه دار و کارکرده و آشنا به امور که همراهان او قبلا با هم کار تشکیلاتی داشته اند به سمت ریاست جمهوری نرسید.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: هر چند آقایان و همراهان آقای روحانی دوست دارند قمپز در کنند که در دفتر تحقیقات استراتژیک، پایه مکتب نیاوران را بنا نهادند و متکب نیاوران خاستگاه اعتدال است و سال ها تحقیق و کار جمعی توانسته است پیروزی آقای روحانی در انتخابات ریاست جمهوری 24 خرداد سال گذشته را رقم بزند.

زیباکلام با بیان اینکه این حرف هایی که برخی همراهان و دوستان آقای روحانی مطرح می کنند از جنس حرف های احمدی نژادی است گفت: واقع مطلب این است تا 72 ساعت قبل از برگزاری انتخابات، شاید خود آقای روحانی هم باور نداشتند که می توانند پیروز انتخابات باشند.

وی با تاکید بر اینکه یک سری عوامل دست به دست هم داده اند که زمینه پیروزی آقای روحانی در انتخابات را رقم زد گفت: رد صلاحیت آقای هاشمی، حمایت آقایان هاشمی و خاتمی از آقای روحانی، حمایت همه جانبه اصلاح طلبان و کناره گیری عارف از جمله عواملی بود که دست به دست هم داد تا پیروزی آقای روحانی در انتخابات رقم خورد.

این استاد دانشگاه افزود: بنابراین مجموعه عواملی سبب شد تا گروهی که تا پیش از این برای حوزه های مدیریتی فکری نکرده بود و برای بخش های مختلف اجرایی طرح و برنامه ای نداشت وارد پاستور شود تا آن وقت بنشینند کنار هم و مدیران خود در حوزه های مختلف را انتخاب کنند.

وی ادامه داد: در این بین دولت مجبور شد در برخی جاها امتیازاتی به رقبا و حتی جریاناتی که همفکرش هم نیستند بدهد که از یک سو مثلا شعار اعتدال را در عمل به منصه ظهور برساند در حالی که اعتدال معنی اش دادن امتیازات مفت به رقبا و مخالفان نیست و از سوی دیگر در مسیر حرکت خود از حملات و هجمه های رقبا و مخالفان در امان باشد.

زیباکلام تصریح کرد: دولت برای آنکه متهم به نزدیکی بیشتر به اصلاح طلبان نشود، خود را از انتخاب مدیران شایسته و کارآمد این طیف محروم کرد و حتی در برخی مواقع در برابر فشار مخالفان روی انتخاب آنها پافشاری نکرد.

وی تاکید کرد: این ها را شما قرار دهید کنار افراد نزدیک به آقای روحانی که متاسفانه بسیاری از آنها افرادی متکبر و جاه طلبی هستند که حضورشان بیش از آنکه بار دولت را سبک کند آن را سنگین تر کرده است و با اعمال و رفتار و کردارشان سبب شده اند که شاهد ریزش هوادران دولت حداقل در بدنه رسانه ها باشیم.

زیباکلام افزود: در مصاحبه های مطبوعاتی و یا اجتماع های به اصطلاح اصحاب رسانه، هنوز هم شاهدیم که رسانه های مستقل جایی برای ظهور و بروز پیدا نمی کنند و یا به آنها این فرصت داده نمی شود که به جمع هایی که رییس جمهور حضور دارند راه پیدا کنند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر همین جمع مدیران رسانه ای رییس جمهور به عنوان مشاور آقای روحانی نتوانسته اند یک سخنرانی تلویزیونی رضایت بخش ترتیب بدهند تا تردید آنهایی که 24 خرداد رای خود به روحانی را به صندوق های رای انداختند را برطرف کند و آنها را به این اطمینان برسانند که خوب شد چنین انتخابی کردیم.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: ممکن است دولت در حوزه های دیگر ضعف هایی داشته باشد مثلا در حوزه صنعت کشاورزی و... که چون بنده اطلاع و تخصصی درباره آن ندارم نمی توانم اظهار نظر کنم امادر حوزه سیاست خارجی و مذاکرات هسته ای و وزارت علوم هر چقدر دولت نمره خوبی به دست آورده است در حوزه اطلاع رسانی ضعیف بوده است و نتوانسته است افکار عمومی را در حمایت از دولت بسیج و همراه کند.

وی تاکید کرد: شما مقایسه کنید با بهره ای که احمدی نژاد و دولتش از رسانه ها برای تاثیرگذاری بر افکار عمومی می‌بردند با دولت آقای روحانی، به هیچ وجه قابل مقایسه نیست.

زیباکلام با بیان اینکه متاسفانه نگاه مدیران دولت روحانی اعتماد به رسانه ها به خصوص رسانه های همسو نیست گفت: خوب است یک نفر از نزدیکان دولت به مدیران و وزرای دولت بگوید کسانی که از شما محبوب تر بودند روزی که پشت کردند به رسانه ها زمین خوردند شما که جای خود را دارید.

وی در خاتمه گفت: به عقیده من تاکنون هم اگر دولت آقای روحانی نزد افکارعمومی تا حدودی موفق جلوه کرده است - که البته بنده معتقدم در بسیاری حوزه ها بی تردید موفق هم بوده است اما چون اطلاع رسانی درست نمی شود مردم در جریان قرار نمی گیرند- این موفقیت را باید مرهون خراب کاری های دولت احمدی نژاد دانست و دولت روحانی نان ناکارآمدی دولت احمدی نژاد و اصولگرایان را تاکنون خورده است که این نان ها روزی تمام می شود و آن وقت باید دید دولت چه می خواهد بکند تا همراهان خود را راضی کند.

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

شماره حساب کمک به خرید تسلیحات برای رزمندگان فلسطینی اعلام شد

سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور در اطلاعیه‌ای با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر کمک به غزه و مسلح شدن کرانه باختری، شماره حساب کمک به خرید تسلیحات برای رزمندگان فلسطینی را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور با توجه به لزم کمک به مردم مظلوم غزه اطلاعیه‌ای صادر کرد که در آن آمده است: اینک که رمضان خونین غزه پرده‌ها را کنار زده و ماهیت واقعی حقوق بشر آمریکایی را برملا ساخته است، اینک که رژیم منحوس آمریکا برای تشویق کشتار زنان و کودکان بی‌دفاع وزیر خارجه خود را به فلسطین اشغالی می‌فرستد و 225 میلیون دلار کمک تسلیحاتی خود را نثار این رژیم می‌کند، اینک که ولی امر مسلمین امام خامنه‌ای عزیز فرمودند: ما معتقدیم کرانه باختری نیز باید مانند غزه مسلح شود و کسانیکه علاقمند به سرنوشت فلسطین هستند اگر می‌توانند کاری کنند، کار اینست، ما نیز وظیفه خود می‌دانیم که به این ندا لبیک گوییم و در آستانه برگزاری کنگره بزرگداشت ده هزار شهید اصناف و با کمک به رزمندگان فلسطینی بار دیگر خاطره کمک‌های عظیم مردمی در جبهه‌های دفاع مقدس را زنده کنیم.

این اطلاعیه می‌افزاید: بنابراین؛ حساب شماره 1-12666666-30-6001 بانک مهر اقتصاد را جهت واریز وجوهات نقدی برای خرید سلاح و تجهیز رزمندگان فلسطینی به ویژه مجاهدان کرانه باختری در فلسطین اعلام می‌نماییم و از همه مسلمانان می‌خواهیم هرکس به قدر بضاعت خود به این امر کمک کند. همچنین از جوانان غیرتمند کشور اردن می‌خواهیم با ابتکار و خلاقیت مسیرهای رساندن سلاح و مهمات به فلسطینیان کرانه باختری را توسعه بخشند.
    - See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php....vA20kiJC.dpuf

20. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 18 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 17 مهمان ها)

1. Golhin

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها