نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 3182 از 4620 نخست ... 21822682308231323172317931803181318231833184318531923232328236824182 ... آخرین
نمایش نتایج: از 31,811 به 31,820 از 46197

موضوع: اخبار

عضو فعال
    تشکر شده 7,418 بار در 1,665 ارسال

پاسخ : اخبار

گروه اقتصادی / حوزه نفت و انرژی
    93/06/19 - 11:06
    شماره: 13930619000268

گزارش مشروح فارس از بزرگ‌ترین تفاهمنامه اقتصادی ایران
    ۷۰ میلیارد یورو پروژه اقتصادی بین ایران و روسیه امضا شد/ مبادلات مالی با واحد پولی طرفین/ قراردادی که فقط در حد حرف نیست
    در یازدهمین جلسه کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه ۷۰ میلیارد یورو پروژه اقتصادی بین ایران و روسیه امضا شد؛ قراردادی که گرچه به گفته مقامات دو کشور، کلی است اما قرار است فقط در حد حرف باقی نمانده و برای اجرای آن گام‌های عملی برداشته شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس پس از گذشت ماه‌ها گمانه زنی در خصوص همکاری مشترک ایران و روسیه در زمینه تجاری و اقتصادی،بالاخره شب گذشته با حضور الکساندر نواک وزیر انرژی در راستای یازدهمین نشست مشترک همکاری های اقتصادی، تفاهم نامه کمیسیون همکاری های اقتصادی و تجاری ایران و روسیه بین وزرای نفت ایران و انرژی روسیه به امضا رسید. پس از تحریم نفتی ایران و روسیه توسط آمریکا و کشورهای غربی، کارشناسان و صاحبنظران اقتصادی دو کشور در این مورد هم عقیده بودند که در این شرایط دو کشور ایران و روسیه که دارای منابع عظیم نفت و گاز هستند می توانند با یکدیگر همکاری مشترک تجاری و اقتصادی را شروع کنند که در نهایت می تواند منجر به توسعه اقتصادی دو کشور در این شرایط تحریم تحمیلی شود. پس از آنکه ایران در سال 90 مورد شدیدترین تحریم های اقتصادی از سوی کشورهای اروپایی و آمریکا قرار گرفت کشور چین به عنوان بزرگترین شریک تجاری ایران شد اما با تحریم روسیه برخی از کارشناسان اقتصادی معتقدند کشورمان می توان همکاری های خود را با روسیه نیز گسترش دهد چرا که شرایط روسیه بسیار مناسبتر از چین است. پس از تحریم روسیه توسط آمریکا و اروپا به دلیل مناقشات اکراین، دو ماه قبل یک تیم اقتصادی با حضور وزیر نفت ایران در این کشور حاضر و مقدمات همکاری های دوجانبه با مسئولان اقتصادی این کشور انجام شد که شب گذشته پس از مذاکرات چندین ساعته، این صحبتها منجر به امضای تفاهم نامه اقتصادی بین ایران و روسیه شد. *مبادلات تجاری ایران و روسیه با پول‌های ملی بیژن زنگنه، وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران در این جلسه گفت: امیدوارم آنچه امروز شروع شده و تفاهمی که دو ماه قبل داشتیم، ما را به دوران جهش روابط اقتصادی دو کشور برساند. زنگنه ادامه داد: امروز جلسه‌ای در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد که فعالان اقتصادی دو کشور بتوانند از نزدیک با هم در تماس باشند. وی با اشاره به اینکه این اجلاس قدم اول بود و باید به شکل‌های مختلف ادامه پیدا کند، تصریح کرد: روسیه ظرفیت‌ بزرگی در شاخه‌های مختلف نفت و گاز، فنی و مهندسی، تامین کالای اساسی و برق دارد که ما می‌توانیم در اجرای پروژه‌های مختلف با یکدیگر همکاری کنیم. زنگنه گفت: ایران تمایل دارد ورود و صدور کالاها و خدمات، محصولات کشاورزی، کالاهای دامی، کالاهای مصرفی، خدمات فنی و مهندسی و دیگر همکاری‌ اقتصادی را با کشور همسایه یعنی روسیه را گسترش دهد. وی با اشاره به اینکه در این اجلاس مشترک 6 کمیته وظیفه بررسی همکاری‌ مشترک اقتصادی و تجاری را برعهده داشتند، تصریح کرد:‌ ما در جلسات مختلف سعی کردیم تا مشکلاتی که بین ایران و روسیه وجود دارد، را برطرف کنیم. زنگنه با اشاره به اینکه این کمیته‌ها شامل صنعت، معدن، تجارت، کشاورزی، گردشگری، امور بانکی، فناوری و انرژی و امور مرزی بود، تصریح کرد: در این یادداشت تفاهم که امروز به امضا رسید تمام موارد مو به مو بررسی شد تا بتوانیم در آینده همکاری‌ اقتصادی خود و روسیه را افزایش دهیم. وزیر نفت با اشاره به اینک خوشبختانه همه سازوکارها در این یادداشت تفاهم دیده شده، تصریح کرد: یکی از مواردی که در این تفاهم‌نامه امروز به امضا رسید، تبادلات مالی دو کشور بود که قرار است از طریق پول‌های ملی انجام شود. وی ادامه داد: مسائل مربوط به گمرک، استانداردها، روادید و مسائل مربوط به نفت و انرژی مواردی است که در این تفاهم‌نامه دیده شده و قرار است در طول زمان به نتیجه نهایی برسد. *70 میلیارد یورو پروژه بین ایران و روسیه امضا شد پس از صحبت های وزیر نفت ایران، الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه در این اجلاس که با حضور جمعی تجار و فعالان اقتصادی برگذار می شد گفت: 40 شرکت روسی در این اجلاس شرکت کردند که بتوانند مقدمات بهبود روابط تجاری و اقتصادی بین ایران و روسیه را فراهم کنند. وی با اشاره به اینکه روابط خوب اقتصادی و تجاری میان ایران و روسیه وجود دارد، تصریح کرد:‌ از نظر سیاسی نیز ایران و روسیه روابط مناسبی دارند، به طوری که در آینده‌ نزدیک قرار است، ملاقاتی بین رؤسای جمهور ایران و روسیه در مسکو صورت پذیرد. نواک با اشاره به اینکه ما معتقدیم در آینده شاهد به وجود آمدن شاخص‌های مناسب همکاری اقتصادی بین ایران و روسیه وجود خواهد داشت، تصریح کرد: روسیه آمادگی دارد، محصولات و خدمات مورد نیاز ایران را به این کشور صادر و محصولات و خدمات مورد نیاز خود را از ایران وارد کند. وزیر روسی با اشاره به اینکه به طور کلی آنچه در این تفاهم‌نامه وجود دارد، همکاری‌ دو جانبه است که می‌تواند موجب شکوفایی اقتصاد دو کشور شود، خاطرنشان کرد: بازار نفت و گاز ایران برای روسیه بسیار جالب است، به طوری که شرایط تحریم ایران موجب شد، تا محدودیتهایی برای شرکت‌های خارجی فعال در حوزه نفت ایران به وجود آید. وی ادامه داد: اگر برخی از قوانین و مقررات در ایران بهبود یابد روسیه می‌تواند حرکت عظیمی در صنعت نفت ایران ایجاد کند، به طوری که هم اکنون برخی شرکت‌های فعال روسیه در حوزه صنعت و نفت در برخی دیگر از کشورهای جهان اقدام به توسعه این صنعت کرده‌اند. نواک با اشاره به اینکه روسیه علاقه زیادی در زمینه احداث نیروگاه‌ جدید برق و بازسازی نیروگاه‌های قدیمی ایران دارد،‌ گفت: روسیه می‌تواند با احداث نیروگاه‌های جدید شرایط تولید برق در ایران را بهبود بخشد. وی همچنین با اشاره به احداث نیروگاه اتمی بوشهر تصریح کرد: در شرایط فعلی این نیروگاه اتمی در مدار تولید قرار گرفته و ما اطلاع داریم، ایران علاقه دارد 20 نیروگاه اتمی جدید نیز در ایران احداث کند. وزیر نفت روسیه با اشاره به علاقه مندی روسیه در زمینه ذوب فلزات و تجهیز مواد اولیه در ایران گفت: ما می‌توانیم در زمینه حمل و نقل هوایی، جاده‌ای و ریلی فعالیت‌ دوجانبه‌ای داشته باشیم، به طوری که بیش از 50 شرکت روسی علاقه دارند در ایران پروژه اجرا کنند. نواک با اشاره به وضعیت حمل و نقل هوایی در ایران گفت: ما می‌توانیم هواپیمای TWO 204 را به ایران ارسال کنیم و حتی بنادر روسیه در دریای خزر این آمادگی را دارد، تا کالاهای مورد نیاز خود را به این کشور وارد کنند. وزیر انرژی روسیه با اشاره به اینکه حدود 70 میلیارد یورو این پروژه‌ها هزینه در بردارد، گفت: ما به دنبال فصل جدید همکاری‌ اقتصادی بین ایران و روسیه هستیم. وی ادامه داد: ما از فعالان بخش کشاورزی ایران دعوت می‌کنیم، تا در نمایشگاهی که به همین منظور از تاریخ 15 تا 18 سپتامبر در مسکو برگزار می شود، حضور به هم رسانند. *تفاهم‌نامه اقتصادی ایران و روسیه کلی است؛ اما فقط در حد حرف نیست در این میان با اینکه از میان صحبتهای وزرای نفت ایران و انرژی روسیه می شد برداشت کرد این تفاهم نامه کلی است و شامل موارد مختلف اقتصادی می شود اما موضوع مهم بحث نفت و انرژی بود که کمتر در این جلسه به آن پرداخته شد که به نظر می رسد این صحبتها کاملا محرمانه باشد. از این جهت الکساندر نواک در حاشیه یازدهمین اجلاس کمیسیون همکاری‌ اقتصادی ایران و روسیه در تهران گفت: قبل از آنکه تحریم‌ اقتصادی علیه ایران شروع شود، وضعیت تجاری ایران و روسیه در بالاترین حد خود بود، اما پس از تحریم‌هایی که آمریکا و کشورهای 1+5 علیه ایران تحمیل کردند، شرایط تجارای ایران از آن حالت رونق دور شد. وزیر انرژی روسیه با اشاره به اینکه آنچه که امروز بین ایران و روسیه تفاهم شد، حرف نیست، بلکه قرار است به این تفاهم‌نامه عمل شود، تصریح کرد: ما به دنبال رونق اقتصادی ایران و روسیه هستیم که این تفاهم‌نامه اولین قدم در این راستا است. نواک با اشاره به اینکه در گذشته به خاطر ندارم، مشکلاتی بین ایران و روسیه در زمینه همکاری‌ دو جانبه ایجاد شده باشد، تصریح کرد: اگر هم موانعی بوده عمدتا بر سر مسائل مالی است که با تفاهم‌نامه امروز این مشکل نیز برطرف شد و امیدوارم دیگر مشکلاتی از این دست ایجاد نشود. وزیر انرژی روسیه با اشاره به شایعاتی که در مورد تهاتر نفت ایران و روسیه مطرح شده است، تصریح کرد: آنچه که امروز بین وزیر نفت ایران و من امضا شد، تفاهم‌نامه‌های کلی است که برای هر کدام از این موارد زمان زیادی طول خواهد کشید که اجرایی شود. وی ادامه داد: تاکنون بحثی بین ایران و روسیه در مورد تهاتر نفت مطرح نشده است و ایران این حق را دارد که از مسیرهایی که خودش صلاح می‌داند، نفت را به کشورهای متقاضی صادر کند. پس از اتمام این جلسه نیز شبکه های مختلف تلویزیونی از سراسر جهان به دنبال انجام مصاحبه با وزرای انرژی دو کشور بودند تا بتوانند جزئیات بیشتری از این همکاری ها مطلع شوند اما وزرا در پاسخ به سوالات انها تنها به مسائل کلی می پرداختند. انتهای پیام/
    - See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php....lyXquVzX.dpuf
    ای لولی بربط زن ! تو مست تری یا من ................ ای پیش چو تو مستی، افسون من افسانه ( مولانا )

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید لولی بربط زن از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال hamid888 آواتار ها
    تشکر شده 2,546 بار در 951 ارسال

4 کشته در تصادف پيکان با موتورسيکلت

خبرگزاری آریا-شامگاه گذشته برخورد یک دستگاه سواری پیکان با موتورسیکلت در جاده شهرستان " شوش - اندیمشک " استان خوزستان چهار کشته بر جای گذاشت.
    به گزارش خبرگزاری آریا،رئیس پلیس راه خوزستان در بیان جزئیات این خبر عنوان کرد: ساعت 20 و 22 دقیقه شامگاه گذشته به دنبال وقوع یک مورد تصادف جرحی در محور "شوش- اندیمشک" حوالی روستای "قلعه نصیر" از توابع شهرستان شوش خوزستان، ماموران انتظامی و امدادی به محل اعزام شدند.
    سرهنگ "قاسم قدرتی" تصریح کرد: گزارش ماموران اعزامی حاکی از این بود که یک دستگاه سواری پیکان به رانندگی یک مرد و سرنشینی یک زن با یک موتورسیکلت با سه سرنشین مرد برخورد کرده و پس از خروج از محور هر دو وسیله نقلیه واژگون شدند.
    رئیس پلیس راه خوزستان یاد آور شد، در این تصادف، هر سه سرنشین موتورسیکلت شامل مردی 45 ساله و دو جوان 20 و 21 ساله به همراه یک نفر سرنشین سواری پیکان که زنی 25 ساله بود، به دلیل شدت جراحات وارد شده در دم فوت شدند.
    به گفته این مقام مسئول علت بروز این سانحه از سوی کارشناسان پلیس راه در دست بررسی است.
    هرگاه زندگی را جهنم دیدی, سعی کن پخته بیرون آیی, سوختن رو همه بلدند

دختر جوانی که عاشق شوهر خاله اش شد

چرا بعضی خانواده ها باور ندارند که پسر عمو و دخترعمو، پسر خاله و دختر خاله و امثال شوهر خواهر و یا زن برادر نامحرم هستند . براستی ایا پدر و مادر نمی دانند بخاطر عدم رعایت حرمتهای خانوادگی در جرم بچه ها سهیم هستند.
    دختری حدود ۲۰ ساله در دانشگاه به برای مشاوره به من مراجعه کرده بود و می گفت : ((من عاشق شده ام!)) گفتم : عاشق چه کسی؟ گفت:عاشق شوهر خاله ام شده ام!و این صرفا یک عشق ظاهری وقلبی نیست بلکه قضیه ازدواج در میان است! به خانمش که خاله من است گفته می خواهی از زندگی من بیرون برو می خواهی بمان من می خواهم برایت زن بگیرم! فقط به او نگفته که زن دوم دختر خواهر خودت است! گفتم:چند سالش است لاید خیلی خوشتیپه!؟ گفت:شاید برای دیگران نباشه چون حدود ۶۰ سال دارد ولی برای من هست! گفتم:حتما خیلی پولداراست؟ گفت :نه راننده مردم است! بعد با نگاهی طلبکارانه من گفت:حاج آٍٍقا! حالا هم پیش شما نیامده ام به من بگویید استغفرالله و از این حرفها، بلکه امده ام که به من بگویید مادرم را چیکار کنم مادری که شنیده شوهر خواهرش می خواهد دوباره زن بگیرد سکته ناقص را زده است اگر بفهمد زن دوم این اقا، دختر خودش است حتما می میرد می خواهم بدانم جان مادرم ارزش عشق من را دارد یا نه؟! گفتم:قبول داری خیلی عجیب است دختری بیست و یکی دو ساله با مردی حدود ۶۰ ساله می شود؟ گفتم:راستش را بخواهید نمی دانم چی شد ولی یک چیزی را خیلی خوب می دانم مسافرت می رفتیم خیلی با شوهر خاله ام راحت بودم مثل پدرم بود والیبال بازی می کردم توپ بر سر و کله من می زد و درد دل های خصوصی، پیامهای قشنگ و عاشقانه ، حتی پدر و مادرم می دانند که من با شوهر خاله ام راحتم اما خبر از عشق ما ندارند. بعد از مدت طولانی دختر گلم دختر گلم تبدیل به همسر گلم شد! من فکر می کنم موارد با یک فاصله سنی این گونه کم اتفاق می افتد اما ایا وقتی چنین مواردی امکانش هست عدم رعایت حرمت بین خانوادگی دختر خاله و پسر خاله، دختر عمو و پسرعمو و اتفاقات خطرناک در خلوت امکان پذیر نیست. اتفاقاتی که دختر خانم در درد دل مشاوره وقتی بخاطر ان حادثه ایی که فکرش را هم نمی کرد بجای اشک خون گریه می کند انگار تمام زیبایی مقدسش را از دست داده است. و وجودش را جز نا امیدی چیزی فرا نگرفته است. براستی چرا بعضی خانواده ها باور ندارند که پسر عمو و دخترعمو، پسر خاله و دختر خاله و امثال شوهر خواهر و یا زن برادر نامحرم هستند و متاسفانه بخاطر این که طرف مقابل را در حد معصوم می دانند گرفتار وابستگی هایی می شوند که گاهی به فحشا هم کشیده می شود. در حالی طرفین اهل فحشا نبودند. براستی ایا پدر و مادر نمی دانند بخاطر عدم رعایت حرمتهای خانوادگی در جرم بچه ها سهیم هستند. پیامبر اکرم (ص) فرمودند: ((وای بر اولاد آخر الزمان از دست پدرانشان! سوال شد یا رسول الله: آیا از پدران مشرکِ آنان؟ فرمود: خیر، از دست پدران مومن آنها، چون واجبات دین را به فرزندانشان نمی آموزند و اگر اولاد آنها بخواهند، بیاموزند، آنان را منع می کنند. و«تنها به این قانع هستند که فرزندانشان از مال دنیا چیزی را به دست آورند. من از آنها بیزارم وآنها هم از من بیزارند. )) - مستدرک الوسائل، ج ۲، ص۶۲۵ فرهنگ نیوز

5. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید hamid888 از ایشان تشکر کرده است:

کاهش فروش تخم‌مرغ به دلیل گرانی

افزایش یا کاهش میزان صادرات همواره به عنوان یکی از دلایل نوسان قیمت تخم مرغ به شمار رفته است؛ بازاری که این روزها دوباره با افزایش قیمت مواجه شده و بنا به گفته رییس اتحادیه سوپرمارکت و مواد پروتئینی تهران این موضوع، کاهش خرید و فروش کالا را به دنبال داشته است.

در حالی که بازار تخم مرغ از تولید تا مصرف همواره با نوسانات قیمت بسیاری طی سال های اخیر مواجه بوده می توان نابه سامانی بازار تولید تا مصرف، نبود برنامه ریزی متوازن برای تنظیم بازار داخلی و صادرات و نبود نظارت های مستمر بر بازار این محصول را عمده ترین دلایل گرانی تخم مرغ دانست.

در این زمینه سعید درخشانی - رییس اتحادیه سوپرمارکت و مواد پروتئینی تهران - گفت: گرانی در هر کالایی منجر به کاهش خرید آن کالا از سوی مردم می شود و طبیعی است که با گرانی تخم مرغ نیز خرید و فروش این محصول نیز کاهش یافته است.

وی با اشاره به بازار لبنیات با توجه به انتشار اخبار مرتبط با استفاده از روغن پالم در برخی لبنیات چرب به ایسنا گفت: فروش لبنیات پرچرب در سوپرمارکت های تهران کاهش یافته ولی میزان فروش و مصرف لبنیات کم چرب افزایش یافته است.‏

تولید محصولات لبنی پالم دار از زمانی که وزیر بهداشت هشدار آن را به مردم داد به یکی از حساسیت های مصرف کنندگان تبدیل و باعث کاهش مصرف لبنیات پرچرب شد. البته درپی بررسی ها و پیگیری ها برای مشخص شدن کارخانه های لبنی که بدون مجوز اقدام به تولید محصولات لبنی با استفاده از روغن پالم کرده بودند هشت کارخانه از سوی سازمان استاندارد به عنوان متخلف در این زمینه شناسایی شدند که البته اسامی آن ها اعلام نشد.

البته مجتبی خسروتاج ، معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت ، معدن و تجارت تاکید کرده که سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان طبق قانون موظف است اگر تخلفی در رابطه با کیفیت کالاهای واحدهای تولیدی اتفاق بیفتد اسامی آنها را به مراجع قانونی معرفی کند تا برخوردهای قانونی لازم صورت گیرد.

به گفته معاون وزیر صنعت، معدن تجارت در حال حاضر هیچ محصولی در بازار آلوده به روغن پالم نیست.

7. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید hamid888 از ایشان تشکر کرده است:

«باغ‌شهر» دوباره آمد

طرح احداث «باغ شهر»، با تعریف یک پروژه حجیم در معروف ترین منطقه ییلاقی شرق تهران به ارزش 900میلیارد تومان، دوباره در دستور کار دولت قرار گرفته با این تفاوت که صدور مجوز مقدماتی برای تامین مالی این پروژه طی چند روز گذشته، ایده ایجاد «باغ شهر» در اطراف کلان شهرها را این بار بدون آنکه ناکام بماند وارد مسیر اجرایی کرده است.

«باغ شهر» اوایل دهه80 برای اولین بار از سوی وزارت کشور با هدف گسترش متفاوت مناطق شهری، تدوین شد و در اواخر همان دهه با نامی دیگر در قالب «واگذاری 1000 مترمربع زمین به هر خانوار ایرانی» از طرف رئیس دولت وقت مطرح شد و سر زبان ها افتاد اما در طول این سال ها، هیچ زمان طرح باغ شهر ها شکل عملیاتی به خود نگرفت.

مطالعات جامع در وزارت مسکن طی سال های دهه80 پیرامون چگونگی اجرای سری اول «باغ شهر» در اطراف تهران، منجر به آن شد که زمینی به وسعت حدود 120 هکتار در منطقه ای به نام «شهرک آویشن» واقع در شهرستان دماوند به عنوان گزینه پیشنهادی برای احداث اولین باغ شهر معرفی شود. زمین شهرک آویشن طی سال های اخیر مراحل سنگ برداری و تسطیح را پشت سر گذاشت اما در مرحله آماده سازی متوقف شد. استفاده از این زمین هم اکنون در دستور کار سازمان ملی زمین و مسکن–وابسته به وزارت راه وشهرسازی- قرار گرفته است.

سازمان ملی زمین قصد دارد دومین صندوق زمین و ساختمان را ظرف حداکثر یک ماه آینده برای تامین مالی هزینه های ساخت پروژه «آویشن» راه اندازی کند.

گزارش « دنیای اقتصاد » از جزئیات این پروژه حاکی است: مطابق برنامه ریزی های اولیه در پروژه «آویشن» مقرر شده در زمینی به مساحت تقریبی 127 هکتار، مجموعه ای حاوی 450 باغچه مسکونی –ویلا و زمین مشجر- ساخته شود.

ارزش کل این پروژه با احتساب قیمت زمین و هزینه های ساخت، حدود 900 میلیارد تومان برآورد می شود که تقریبا نیمی از آن، بهای زمین محسوب می شود و نیمی دیگر به هزینه های ساخت اختصاص دارد. سازمان ملی زمین و مسکن در نظر دارد با تاسیس صندوق زمین و ساختمان آویشن، حدود 100 میلیارد تومان از هزینه های ساخت این پروژه را از محل آورده سرمایه گذاران حقیقی جذب و مابقی هزینه ها را از طریق پیش فروش تامین کند.

با راه اندازی این صندوق در بازار سرمایه –بازار فرابورس - پیش بینی می شود دو گروه اقدام به سرمایه گذاری و خرید یونیت ها (سهام صندوق) کنند. گروه اول خانوارهای پردرآمدی هستند که به قصد «مهاجرت نزدیک» از پایتخت متراکم و آلوده، به دنبال سکونت در نقاطی نه چندان دور از تهران می گردند و در نتیجه وارد این پروژه لوکس دولتی ساز خواهند شد. گروه دوم سرمایه گذاران نیز افرادی خواهند بود که صرفا با هدف ایجاد ارزش افزوده در دارایی خود اقدام به سرمایه گذاری می کنند.

تجربه جهانی ایجاد «باغ شهر» و مطالعاتی که طی سال های گذشته در داخل کشور درباره همین طرح انجام شده، نشان می دهد: در کشورهایی که کلان شهرها در آنها به مراکز اصلی جمعیتی و اشتغال تبدیل شده اند و دیگر امکان توسعه مناطق سکونتی را در خود ندارند، با تصمیم دولت ها، نقاطی خاص در حاشیه کلان شهر ها، برای سکونت دهک های پردرآمد تبدیل به باغ شهر می شود. در باغ شهر، سطح غالب زمین ها باید سبز و درختکاری شود طوری که حداکثر 10 تا 20درصد از مساحت یک قطعه زمین 1000متری، می تواند به بنای مسکونی تبدیل شود. در انگلیس به عنوان یکی از کشورهای مطرح در زمینه «توسعه شهرها به شکل باغ شهر»، چندین شکل پیاده شده این طرح وجود دارد.

باغ شهر سوار صندوق
    به گزارش «دنیای اقتصاد»، طی 5 ماه اخیر بررسی ها درباره تلفیق دو طرح «ایجاد باغ شهر» و «تاسیس صندوق زمین وساختمان» در جریان بوده و با جمع بندی نهایی نسبت به این موضوع، هم اکنون مقدمات اولیه آن فراهم شده است.

سازمان ملی زمین و مسکن و اداره راه وشهرسازی استان تهران متولی راه اندازی صندوق آویشن هستند. هر چند نامی از «باغ شهر» در این صندوق هنوز برده نشده اما از یکسو محل ساخت پروژه آویشن که در گذشته کاندیدای احداث باغ شهر شده بود و از سوی دیگر، نقشه ساخت و طراحی های این پروژه همگی حکایت از خروج طرح باغ شهر از بایگانی ها و اجرای قطعی آن در شرق تهران دارد.
    صندوق زمین وساختمان «آویشن» قرار بود اولین صندوقی باشد که وزرای راه وشهرسازی و اقتصاد ودارایی در مراسم پیوندزنی بازار مسکن و بازار سرمایه، آن را افتتاح می کنند اما برنامه ریزی این دو وزارتخانه برای رونمایی از طرح هایشان در « هفته دولت » و فراهم نشدن زمینه تاسیس صندوق آویشن حتی تا آخرین روز این هفته باعث شد قرعه اولین صندوق به نام بانک مسکن تحت عنوان «نسیم» بیفتد.

صندوق «نسیم» روز شنبه هشتم شهریور با تعریف پروژه ای مسکونی معمولی– غیرلوکس- به ظرفیت 60واحدمسکونی در منطقه 22 تهران با مالکیت یک شرکت وابسته بانک مسکن توسط دو وزیر تاسیس شد. اکنون دومین صندوق زمین وساختمان نیز کماکان با مالکیت دولت، قرار است راه اندازی شود. در قالب صندوق زمین وساختمان، هزینه ساخت پروژه های مسکونی از طریق آورده نقدی تدریجی مردم که در نقش سهامداران اقدام به خرید سهام صندوق می کنند، تامین می شود. این صندوق ها از یکسو منابع مالی موردنیاز طرف عرضه مسکن را تامین می کنند و همزمان امکان پیش خرید میلی متری آپارتمان را برای طرف تقاضا با کمترین سرمایه گذاری در حد 1000 تومان فراهم می کنند. سهامداران صندوق می توانند در طول اجرای پروژه، با خرید یونیت های بیشتر، سهم خود را در پروژه هم به لحاظ متراژ و هم به لحاظ ارزش ریالی سهام افزایش دهند طوری که به واسطه افزایش قیمت مسکن در طول زمان، سرمایه سرمایه گذاران حداقل به اندازه نرخ تورم مسکن، با ارزش افزوده مواجه می شود و در واقع از پس رفت ارزش واقعی نقدینگی افراد متقاضی مسکن در مقایسه با قیمت ملک، جلوگیری می شود. در صندوق «نسیم»، کل ارزش پروژه حدود 36میلیارد تومان تعریف شد و 15میلیارد تومان آن ظرف مدت یک هفته، از طریق پذیره نویسی و فروش یونیت های سرمایه گذاری، تامین شد. اما در صندوق «آویشن» که پروژه لوکس قرار است توسط آن ساخته شود و به جای آپارتمان، احداث ویلا در دستور کار است، ارزش کل پروژه حداقل 20برابر صندوق اول است ضمن اینکه حجم پذیره نویسی آن نیز 7برابر نسیم است.

در صندوق آویشن، احداث 450 ویلا در 10 تیپ مختلف در قطعات و زمین هایی با سه متراژ 500مترمربع، 1000مترمربع و 2000مترمربع پیش بینی شده است. طوری که حداقل زیربنای ویلاها 400مترمربع و حداکثر آن 1000 مترمربع طراحی شده است. همان طور که این طراحی ها نشان می دهد، سطح غالب قطعات زمین پروژه آویشن قرار است به فضای سبز اختصاص پیدا کند. برآوردها نشان می دهد، قیمت تمام شده هر ویلای مشجر با احتساب قیمت زمین و هزینه ساخت، حدود 2 میلیارد تومان خواهد بود. مسوولان این پروژه اعلام کرده اند، در طراحی و ساخت ویلاها، از تکنولوژی های جدید استفاده خواهند کرد.

با این حال، به نظر می رسد طراحی پروژه های لوکس در قالب تامین مالی به روش صندوق زمین وساختمان، در شرایط کنونی که کشش غالب تقاضا در بازار مسکن بیشتر از ناحیه متقاضیان مصرفی است، باید کاملا با رعایت همه جوانب اقتصادی، انجام شود.

بررسی ها نشان می دهد: در بازار سرمایه، متقاضیان علاقه مند به خرید سهام از شرکت های بورسی، منتظر نوعی تحول و تغییر در شرایط اقتصادی کشور هستند. بخشی از نقدینگی این افراد در بانک ها سپرده گذاری شده است و اگر شرایط آینده بورس را مثبت تشخیص دهند، وارد این حوزه خواهند شد.
    از طرفی، تعداد کدهای جدید بورسی که به معنای ورود سهامدار جدید به بازار سرمایه است، در ماه های گذشته از سال93 نسبت به مدت مشابه سال92 دوبرابر شده است که این خود نشانه ای از خوش بینی به این بازار است.

اما در کنار این رویدادها، آنچه هم اکنون نیاز بازار مسکن است و باید در برنامه ریزی های دولت مدنظر قرار بگیرد، تمرکز بر ساخت وسازهای مصرفی و تسهیل توان مالی متقاضیان دهک های کم درآمد و میان درآمد است.

قاعدتا برای پیگیری این نیاز، یکی از بسترهای موجود، همین صندوق های زمین وساختمان است که مجموعه دولت می تواند زمین های تحت مالکیت خود را با هدف تحریک انبوه سازان به سرمایه گذاری و همچنین فراهم کردن امکان پیش خرید تدریجی برای متقاضیان، در مسیر ساخت وسازهای معمولی به کار بگیرد. به این ترتیب، استفاده از عایدی پروژه آویشن در مسیر تامین منابع مورد نیاز برای اجرای پروژه های حمایتی و اجتماعی توسط وزارت راه وشهرسازی، یکی از راه های ممکن برای پاسخ به نیاز اصلی می تواند باشد.

عضو عادی
    تشکر شده 294 بار در 94 ارسال

10. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید milad617 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 91,589 بار در 29,614 ارسال

تفاوت‌ سنی‌ مسئولان‌ نفتی‌ ایران و روسیه
    امضای تفاهم‌نامه اقتصادی ایران و روسیه که شب گذشته صورت گرفت، با حواشی جالبی همراه بود که از جمله این حواشی می‌توان به تفاوت سنی وزرا و هیأت همراه ایران و روسیه اشاره کرد.

به گزارش فارس امضای بزرگترین تفاهمنامه اقتصادی ایران که شب گذشته صورت گرفت با حواشی جالبی همراه بود که در ادامه به برخی از این حاشیه ها پرداخته می شود.

* از ساعت 17 بعد از ظهر که وزرای نفت و انرژی ایران و روسیه از جلسه اتاق بازرگانی به محل برگزاری این همایش در یکی از باشگاه‌های وزارت نفت در خیابان شریعتی رسیدند بلافاصله به یکی از سالن‌های جلسات رفته و پشت درهای بسته به مذاکره پرداختند. در این بین خبرنگاران به سالن اصلی برگزاری این نشست رفته و منتظر اتمام جلسه محرمانه شدند.

* پس از گذشت دو ساعت و سی دقیقه وزرای نفت و انرژی ایران و روسیه به سالن اصلی آمده و در جای خود نشستند که با حضور وزرا و تیم همراه جلسه آغاز شد.

* اولین برنامه اجرای سرود دو کشور ایران و روسیه بود، سرود کشور جمهوری اسلامی ایران در مقایسه با سرود کشور روسیه بسیار کوتاه است. اما نزدیک به 15 دقیقه زمان برد تا سرود کشور روسیه به اتمام برسد.از این جهت برخی از مسئولان وزارت نفت ایران به دلیل سن بالا نمی توانستند مانند زمان پخش سرود ایران بایستند.

* نکته مهمی که در این جلسه به چشم می خورد تفاوت سنی وزرا و مسئولان وزارت نفت ایران و هیئت همراه روسیه بود. بر خلاف آنکه سن مسئولان صنعت نفت ایران بالا است اما سن وزیر انرژی و هیئت همراه روسیه بسیار کمتر بود و یا حداقل ظاهر امر که چنین می نمود.

از راست به چپ: مترجم ایران، علی ماجدی معاون بین‌الملل وزارت نفت، بیژن زنگنه وزیر نفت ایران، الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه

حتی مرتجم ایرانی که برای ترجمه فارسی به زبان روسی نیز در این حلسه حاضر بود سن بالایی داشت که لااقل در این سمت می شد از فردی جوانتر استفاده کرد.

* پس از اتمام جلسه و امضای تفاهم نامه میان وزرای انرژی ایران و روسیه وزرا محل همایش را ترک کرده و مهمان ها به سمت میز شام حرکت کردند. از آنجا که در میزشام هم غذای روسی بیف‌استراگانوف و هم جوجه کباب اصیل ایرانی طبخ شده بود حاضرین در میز شام که هم از کشور روسیه و هم از ایران بودند سعی کردند تا غذای همدیگر را امتحان کنند؛ به همین دلیل ایرانی ها به سراغ بیف‌استراگانوف رفته و از آن طرف روس‌ها غذای اصیل ایرانی را ترجیح دادند.

http://www.rajanews.com/detail.asp?id=203080

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 7,418 بار در 1,665 ارسال

کد خبر: ۱۳۲۵۹۳
    تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۵:۲۵
    تعداد نظرات: ۱۰ نظر

صفحه نخست » سرویس بورس

مستطيل شيشه اي تالار

آخرین روز معاملاتی از هفته جاری را هم دیدیم بازهم نزول و بازهم ناامیدی، مسایل حاشیه ای میزان افت شاخص هم بماند. دیگر حال و حوصله صحبت و تحلیل این بازار را نداریم، هرکه را می بینیم چهره ای خسته و درهم فرو رفته دارد.
    با اتمام ساعات معاملات روز چهارشنبه 93.06.19 شاخص بازار اول ( تالار اصلي ) با 46 واحد کاهش به رقم 52877 واحد رسيد. عکس این وضعيت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعي) شاهد هستيم بطوريكه شاخص تالار فرعي در اين روز با ثبت 365 واحد رشد عدد 142176 واحد را تجربه كرد. شاخص كل بورس نيز در روز جاري با 4 واحد افت به رقم 71925 واحد رسيد.
    همچنین در این روز "فملی" با 39 واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل "کچاد" با 23 واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با 4 واحد افزایش به رقم 817 واحد رسید.

در این شرایط امروز "مارون" با 6 واحد رشد شاخص فرابورس بیشترین تأثیر مثبت را برجا گذاشت و در مقابل "ذوب" با 1 واحد کاهش آن، بیشترین تأثیر منفی را بر این نماگر در پی داشت.

گفتني است ارزش كل معاملات در بازار بورس به رقم 1380 میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم 1515 میلیارد ریال رسید.

براساس گزارش بورس نیوز، آخرین روز معاملاتی از هفته جاری را هم دیدیم بازهم نزول و بازهم ناامیدی، مسایل حاشیه ای میزان افت شاخص هم بماند. دیگر حال و حوصله صحبت و تحلیل این بازار را نداریم، هرکه را می بینیم چهره ای خسته و درهم فرو رفته دارد.

تحلیل می کنی جواب نمی دهد، بدون تحلیل سهم می خری باز هم فرقی ندارد، شایعه و خبر غیر موثق هم که جای خود دارد، نهایت تمام این اقدامات می شود ضرر و زیان، هیچکس نمی داند بورس را چه شده و چه بر سر سرمایه های مردم دارد می آید.

هرچیزی حد دارد، تعارف که با یکدیگر نداریم اگر واقعاً اعتقادی به بازار سرمایه ندارید، اگر این بازار را برای اقتصاد مضر می دانید، اگر واقعاً به دید یک مانع برای برطرف کردن رکود و تورم در کشور به این بازار نگاه می کنید خوب تعطیلش کنید تا همه راحت شوند و تکلیف معلوم شود.

وقتی کار به جایی می رسد که مدیر عامل از وضعیت آتی شرکت خود بی خبر است کاملاً مشخص می گردد که کجای کار هستیم.

واقعاً نمی توانیم درک کنیم که به راه افتادن یک بازاری مثل مسکن که 80 درصد آن بر مبنای دلال بازی می چرخد با چه توجیهی باید این همه وقت و نقدینگی برای آن صرف شود اما بازار سرمایه که می تواند اقتصاد یک کشور را با جمع آوری نقدینگی سرگردان جامعه و تزریق به بخش تولیدی به گردش درآورد اینگونه مورد بی مهری قرار گرفته و انگار دشمن خونی اقتصاد این ممکلت است.

اصلاً هرچه که مسئولین قبول دارند ماهم قبول داریم، آقا اصلاً هرچی که شما بگید فقط به یک سوال ما پاسخ دهید:
    " دلیل این همه بی تفاوتی نسبت به این بازار چیست و چه تفاوتی با بازار مسکن دارد که این فرزند تنی اقتصاد محسوب می شود و آن حتی در حد فرزند سرراهی هم نیست."
    به خدا قسم که جواب اعتماد و اطمینان سهامداران، این نیست.
    ای لولی بربط زن ! تو مست تری یا من ................ ای پیش چو تو مستی، افسون من افسانه ( مولانا )

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید لولی بربط زن از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال گیلان آواتار ها
    تشکر شده 9,758 بار در 2,145 ارسال

مدير عامل پرسپوليس بركنار و منتقمي سرپرست شد
    کد خبر: 20600719 شهريور 1393 - 16:16
    سرپرست جديد باشگاه پرسپوليس مشخص شد. بهروز منتقمي امروز پس از جلسه هيأت مديره باشگاه پرسپوليس به عنوان سرپرست اين باشگاه انتخاب شد.

عليرضا رحيمي که پيش از اين سمت مديرعاملي پرسپوليس را برعهده داشت در اين مدت به دفعات با اعضاي هيأت مديره اين باشگاه از جمله سياسي، رئيس هيأت مديره به اختلاف خورده بود.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    به این میگویند دولت تدبیر و امید
    ابتدا وزیر دستور به مدیر عامل داد :دائی اخراج
    مدیر عامل که نظرش غیر از این بود , دستور داده شد مدیر عامل هم اخراج است

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید گیلان از ایشان تشکر کرده اند:

نرخ سود بيش از 12 درصد براي تسهيلات مسکن غير منطقي است

خبرگزاری آریا- رییس کمیته مسکن مجلس نرخ سود بیش از 10 تا 12 درصد را برای تسهیلات مسکن غیر منطقی دانست و گفت: در صورت پیشی گرفتن تقاضا از عرضه شاهد بالا رفتن قیمت ها در بازار مسکن خواهیم بود.
    سید احسن علوی در گفتگو با آریا با اشاره به ایرادات طرح دولت مبنی بر راه اندازی صندوق های
    پس انداز مسکن و پرداخت تسهیلات به مبلغ 80 میلیون تومان گفت: افزایش میزان تسهیلات مسکن قطعا موجب تحریک تقاضا و بالا رفتن قیمت ها در بازار خواهد شد و در این شرایط با پیشی گرفتن تقاضا نسبت به عرضه شاهد عدم تعادل در بازار خواهیم بود.
    وی با بیان این که فرد دریافت کننده تسهیلات 80 میلیون تومانی خود باید حداقل برای خرید یک آپارتمان 60 متری در جنوب شهر نزدیک به 150 میلیون تومان بر روی این مبلغ بگذارد افزود: اکثریت کسانی که متقاضی دریافت تسهیلات برای خرید خانه هستند اقشار آسیب پذیر جامعه اند و مسلما در تامین چنین رقمی مشکل خواهند داشت.
    علوی با تاکید بر این که به نظر نمی رسد پرداخت تسهیلات 80 میلیون تومانی چندان کارساز باشد خاطر نشان کرد: از سوی دیگر بحث باز پرداخت تسهیلات مطرح است چراکه پرداخت اقساط بیش از 700 هزار توان از توان مالی تقاضیان خارج است.
    رییس کمیته مسکن مجلس در ادامه تعیین سود بیش از 10 تا 12 درصد را برای این تسهیلات غیر منطقی دانست و تصریح کرد: پرداخت تسهیلات با نرخ سود و اقساط بالا فشار مضاعفی بر متقاضیان مسکن وارد می آورد و دیگر نمی توان گفت دولت با پرداخت تسهیلات نقش حمایتی در خانه دار شدن افراد داشته است.
    وی با تاکید بر این که متاسفانه عادت کرده ایم همواره مسائل را با روش های آزمون و خطا حل کنیم گفت: تجربه نشان داده است پرداخت تسهیلات به بخش ساخت و تولید مسکن موثر تر از پرداخت آن به بخش خرید است ، چراکه نه تنها تزریق نقدینگی به این بخش موجب تورم نخواهد شد ، بلکه به ازای هر 2 میلیون واحد 4 میلیون نفر مشغول کار می شوند.
    علوی افزود:همچنین با تقویت ساخت و ساز بیش از 300 صنعت وابسته به ساخت و ساز رونق و فضای کسب و کار بهبود می یابد .
    عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: در صورتی که دولت قصد دارد با افزایش تسهیلات بازار مسکن را از رکود خارج کند باید میزان عرضه را هم به خصوص در شهرهای بزرگ در نظر داشته باشد و این بخش را نیز رونق دهد.
    نماینده مردم سنندج،دیواندره و کامیاران در مجلس، با بیان این که بعد از گذشت یک سال از آغاز به کار دولت یازدهم طرح های ارائه شده برای بخش مسکن در حد حرف و پیشنهاد است گفت:یکی از طرح هایی که از سوی دولت مطرح شده ، ایجاد مسکن حمایتی است که مطابق آن دولت قصد دارد با ساخت واحدهای مسکونی ارزان قیمت و در اختیار گذاشتن آن به افرد واجد شرایط به مدت معین ، پاسخگوی بخشی از نیاز بازار باشد.
    وی افزود : در صورت اجرای این طرح ظرفیت ساخت سالیانه بیش از 150هزار واحد در کشور وجود ندارد در حالی که نیاز کشور به مسکن سالینه یک میلیون واحد است.

18. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید hamid888 از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها

بوک مارک ها