نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 320 از 4611 نخست ... 2202703103173183193203213223233303704208201320 ... آخرین
نمایش نتایج: از 3,191 به 3,200 از 46104

موضوع: اخبار

مدیر آمن خادمی آواتار ها
    تشکر شده 59,911 بار در 5,248 ارسال
    پرواز هواپیماهای قطری بر فراز ایران در هاله ای از ابهام

ورود هواپیماهای قطری به کشور همچنان در هالهای از ابهام قرار دارد و مسوولان از هرگونه اظهارنظر در اینباره خودداری میکنند.
    ورود هواپیماهای قطری که موافقان و مخالفان بسیاری داشت اواخر مهرماه مطرح شد طوریکه بهازای افزایش پروازهای قطر ایرویز از 21 به 70 پرواز، پیشنهاد شد که وقتی پروازی از دوحه به مقصد تهران میآید باید مسافران ایرانی را به شهرهای دیگر ببرد و پس از آن دوباره به دوحه بازگردد.

بر این اساس، هواپیماهای قطر باید تحت نام یکی از چهار شرکت هواپیمایی ماهان، آسمان، هما و نفت پرواز کنند و بلیت آنها از طریق این چهار شرکت به فروش برسد؛ همچنین قرار بود این هواپیماها با سوخت 700 تومان فعالیت کنند و به دلیل قیمت سوخت تا حداکثر 25 درصد افزایش قیمت بلیت داشته باشند.
    to continue, please follow me on my page

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید آمن خادمی از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر آمن خادمی آواتار ها
    تشکر شده 59,911 بار در 5,248 ارسال
    توجه رسانه های بین الملل به جمله هک شده روی هواپیمای آمریکایی

سیاسی - نشان دادن تصاویر هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی که به تصرف نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در آمده است با واکنش های بین المللی مواجه شده است .

به گزارش «تابناک» نشریه استرالیایی« سیدنی مورنینگ هرالد» ،نوشته است که دو دقیقه پس از نشان دادن این تصاویر مقامات آمریکایی بررسی های خود را در این باره آغاز کردند .

«جان کربی »، سخنگوی پنتاگون در این باره گفته است که کارشناسان مشغول بررسی تصاویر پخش شده از تلویزیون ایران هستند . وی همچنین اضافه کرده است که نمی خواهد درباره ماموریت و قابلیت های این هواپیمای بدون سرنشین صحبتی بکند .

این نشریه استرالیایی همچنین این عبارت حضرت امام که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند را که بر روی بدنه سکوی نگهداری هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی نوشته شده بود را مورد توجه قرار داده است .

«نیویورک تایمز » هم در این باره نوشته است که ایران اولین مدرک خود در باره تصرف هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی را در یک نمایش تلویزیونی به همه نشان داده است . این نشریه هم به وجود تصویر امام خمینی و عبارت آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند اشاره کرده و نوشته است که این هواپیما با خسارات کمی در اختیار ایران در آمده است .

«بی بی سی» انگلیسی هم ضمن پوشش خبر نمایش هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی ، به نقل از نشریه نیویورک تایمز در روز پنج شنبه نوشته که این ماموریت این هواپیما تصویر برداری از سایت های هسته ای ایران بوده است .

شبکه خبری «سی ان ان آمریکا» نیز به نقل از کارشناسان هوایی گفته است که برای آنان هواپیمای نشان داده شده یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی بوده است ، در همین حال وی اضافه کرده که آنان انتظار داشتند لاشه های این هواپیما را ببینند ، اما ایران با نشان دادن این هواپیما با اندک خسارتی خواستار شکست غرور آمریکایی ها شده است
    to continue, please follow me on my page

4. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید آمن خادمی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مات آواتار ها
    تشکر شده 13,892 بار در 4,563 ارسال
    مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی/ استیلی ؟
    استقلال باز هم برد !استقلال توانست در پایان ۱۲۰ دقیقه پرسپولیس را شکست دهد. استقلال با برتري 3 بر صفر مقابل پرسپوليس به مرحلهي نيمه نهايي جام حذفي صعود كرد. دو تیم در مرحله ي يك چهارم نهايي جام حذفي به مصاف هم رفتند كه آبي پوشان در داربي 73 پايتخت با دو گل جباري (95 و 99) و تك گل شريفات(107) كه در وقت اضافي به ثمر رسيد و بار ديگر پرسپوليس را شكست دادند.
    دیدار تیم های پرسپولیس و استقلال در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی از ساعت ۱۶:۱۵ در ورزشگاه آزادی در حضور ۸۰ هزار تماشاگر آغاز شد و در پایان ۹۰ دقیقه با تساوی بدون گل به پایان رسید و بازی به وقت اضافه کشیده شد که در نهایت استقلال با 3 گل به پیروزی رسید.

به گزارش «تابناک»، پرسپولیس در ابتدای دیدار یک موقعیت داشت اما در ادامه استقلالی ها توانستند در موقعیت هایی را روی دروازه حریف ایجاد کنند. در دقیقه ۱۲ مجیدی به توپ نرسید تا حقیقی این توپ را از آن خود کند.

استقلال در دقیقه ۲۸ هم توسط مجیدی یک فرصت خوب را از دست داد. در دقیقه ۳۳ مسابقه درحالی که کاپیتان استقلال در محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ بود تعادلش را از دست داد ولی داور دستور به ادامه بازی داد.

در دقیقه ۳۶ برهانی توپ را به تیر دروازه پرسپولیس زد. در ادامه بازی هم به جز یک موقعیت نه چندان خطرناکی که پرسپولیسی ها از دست دادند این شاگردان مظلومی بودند برای گلزنی تلاش بیشتری داشتند. نیمه اول این مسابقه بدون گل به پایان رسید.

نیمه دوم با شروع خوب استقلالی ها آغاز شد اما رفته رفته پرسپولیسی ها به تحرک در آمدند و در دقیقه ۶۱ توسط علی کریمی یک موقعیت را از دست دادند.

بازی دقایقی با افت روبرو بود تا اینکه در دقیقه ۶۹ اسماعیل شریفات که تازه به میدان آمده بود فرصت تک به تک را از دست داد.

ادامه بازی دو تیم با احتیاط بیشتری توپ را به جریان انداختند و مسابقه از جذابیت افتاد.

دقیقه ۸۰ بازی پرسپولیس صاحب ضربه ایستگاهی شد اما توپ علی کریمی را رحمتی با مشت دفع کرد.

تلاش ۹۰ دقیقه دو تیم برای پیروزی بی نتیجه ماند تا بازی به وقت اضافه کشیده شود.

در وقت اضافه اول استقلال توانست در دقایق ۹۵ و ۹۸ توسط مجتبی جباری به گل برسد که گل دوم از روی نقطه پنالتی به ثمر رسیده شد.

در وقت اضافه دوم نیز این استقلال بود که توانست در دقیقه ۱۰۷ توسط اسماعیل شریفات به گل سوم برسد.

استقلال با این پیروزی به مرحله نیمه نهایی جام حذفی صعود کرد. این تیم در این مرحله باید با برنده بازی فولاد و شهرداری یاسوج دیدار کند.

پرویز مظلومی با پیروزی در چهارمین دربی توانست رکورد امیر قلعه نویی که سه پیروزی در دربی داشت را پشت سر بگذارد.

قضاوت این مسابقه بر عهده هدایت ممبینی بود. وی به امیر حسین فشنگچی، رضا نورمحمدی، حسین بادامکی، مازیار زارع و محمد نوری از پرسپولیس و مهدی امیرآبادی، کیانوش رحمتی و حنیف عمران زاده از استقلال کارت زرد نشان داد.

بازیکنان پرسپولیس:
    علیرضا حقیقی، مجتبی شیری، ممدوتال(۱۱۶- روح الله سیف اللهی)، علیرضا نورمحمدی، امیر حسین فشنگچی، محمد نوری( ۱۰۷- محمد منصوری)، علی کریمی، حسین بادامکی، مازیار زارع، مهرداد اولادی و غلامرضا رضایی
    سرمربی: حمید استیلی

بازیکنان استقلال:
    مهدی رحمتی، پژمان منتظری، حنیف عمران زاده، میثم حسینی، مهدی امیرآبادی، کیانوش رحمتی، آندرانیک تیموریان، مجتبی جباری(۱۰۸- فریدون زندی)، میلاد میداودی(۶۴- اسماعیل شریفات)، آرش برهانی(۱۰۱- محسن یوسفی) و فرهاد مجیدی
    سرمربی: پرویز مظلومی

ستاره‌دار (۵۶) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 101,503 بار در 22,935 ارسال
    در گفتوگو با فارس
    رویانیان: با استعفای استیلی موافقت میکنم/ این آخرین فرصت او بود

خبرگزاری فارس: مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با استعفای حمید استیلی موافقت کرد.

محمد رویانیان در گفت وگو کوتاه با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره استعفای استیلی گفت: این آخرین فرصت استیلی بود و به همین دلیل با استعفای او موافقت میکنم.

وی درباره اینکه چه گزینهای را برای جانشینی استیلی درنظر دارد، گفت: بیشتر از این تمایل ندارم صحبت کنم و در آینده این موضوع را خواهم گفت.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

عضو عادی ARTIN آواتار ها
    تشکر شده 409 بار در 51 ارسال
    شرکت سايپا آذين بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 1390/12/29 با سرمایه 100,000 میلیون ریال با 303 ریال کاهش نسبت به پیش بینی قبلی اعلام کرد. این شرکت 4 ریال سود برای هر سهم پیش بینی نموده است.

به گزارش تالارنیوز این در حالی است که "خاذین" طی آخرین پیش بینی سود خود در تاریخ 10/05/90 مبلغ 307 ريال را اعلام نموده بود.

شرکت دلايل عمده تغيير سود هر سهم را به شرح ذيل عنوان نموده است:
    - افزايش مبلغ فروش ناشي از افزايش نرخ فروش محصولات
    - افزايش مبلغ بهاي تمام شده کالاي فروش رفته ناشي از افزايش نرخ مواد
    - افزايش ساير درآمدهاي غير عملياتي به دليل پيش بيني فروش زمين نظر آباد.

شايان ذکر است که در اطلاعات دريافتي شرکت به اشتباه کل مبلغ درآمدهاي متفرقه را ناشي از سود سپرده هاي کوتاه مدت و بلند مدت ذکر نموده است در حالي که طبق مذاکرات انجام شده مبلغ 9 ميليارد ريال از درآمدهاي متفرقه ناشي از پيش بيني سود حاصل از فروش زمين نظر آباد و پيش بيني سود حاصل از سپرده گذاري بلند مدت و کوتاه مدت مبلغ 527ر5 ميليون ريال مي باشد. همچنين در سال قبل نيز مبلغ 053ر3 ميليون ريال سود حاصل از فروش مواد و قطعات و مبلغ 624 ميليون ريال سود حاصل از فروش دارايي ثابت در صورت هاي مالي حسابرسي شده منعکس شده است که در فرم کدال اشتباها کل مبالغ تحت عنوان سود سپرده هاي بانکي افشا شده است.

تمام اینها در حالی است که شرکت طی شش ماهه اول سال 211 ریال زیان برای هر سهم فراهم کرده است.

عضو عادی ARTIN آواتار ها
    چگونه با واگذاری اختیارات ثروتمند شویم؟؟
    به طور حتم شما هم اين ضربالمثل معروف را شنيدهايد كه «با يك دست نميشود چند هندوانه را بلند كرد». اما در علم اقتصاد اين ضربالمثل معروف معني خود را اين گونه نشان ميدهد كه براي موفقيت و ثروتمند شدن لازم نيست هر كاري را خودتان انجام دهيد يا به تعبيري واضحتر شما نميتوانيد يك تنه از پس همه كارهايي كه موفقيتتان را در بازار سهام رقم ميزند، بر بياييد.

وارن بافت ثروتمندترين مرد دنيا در سال 2008 نيز در يكي از اظهارات معروف خود به موضوع مهم واگذاري اختيارات به اشخاص ديگر اشاره ميكند و ميگويد: در ارزيابي افراد به دنبال 3 ويژگي باشيد، صداقت، ذكاوت و انرژي. اگر فرد مورد نظر، ويژگي نخست را نداشته باشد، دو ويژگي ديگر شما را خواهد كشت.

اما جورجي شوارتز ديگر ثروتمند مشهور فعال در بازارهاي سهام دنيا هم ميگويد:«من مايلم از افراد با تواناييهاي مختلف استفاده كنم، البته تا آن جا كه بتوانم به درستي و صداقت آنها اعتماد كنم.»

از همين رو است كه همواره در بحث مهم روانشناسي بازار سهام تاكيد شده كه بدانيد که چگونه کارهاي خود را به ديگران بسپاريد. چرا كه سرمايهگذار خبره اغلب مسووليتهاي خود و يا حتي همه آنها را با موفقيت به ديگران ميسپارد. اما سرمايهگذار بازنده مشاوران و مديران سرمايهگذاري را به همان روشي که تصميمات سرمايهگذارياش را ميگيرد، انتخاب ميکند.

در كتاب 23 اصل موفقيت وارن بافت با اشاره به رموز موفقيت اين سرمايهگذار مشهور با واگذاري اختيارات نوشته شده است: يکي از جوانب روش سرمايهگذاري وارن بافت که معمولا در ارزيابيهاي صورت گرفته از رويکرد سرمايهگذاري او، کمتر به آن پرداخته شده، اين است که او همان قدر که از پرداختن به اعداد لذت ميبرد، از ارتباط با افراد نيز لذت ميبرد و در شناخت شخصيت افراد خبره است.

والتر اسکلوس يکي ديگر از شاگردان گراهام (استاد بافت) است که در شرکت گراهام- نيومن کار ميکرد. او به طور ميانگين سالانه 20 درصد از سرمايهگذاريهاي خود را به سبک گراهام انجام ميدهد. وي با مقايسه روش خود با بافت ميگويد:

من واقعا علاقهاي به صحبت با مديران ندارم. سر و کله زدن با سهام به مراتب راحتتر است. آنها با شما بحث نميکنند، مشکلات عاطفي ندارند و لازم نيست دستشان را بگيريد. اما بافت انساني غيرعادي است، چون نه تنها تحليلگر خوبي است بلکه در شناخت مردم هم خبره است. اينترکيب، ترکيبي است غير عادي. اگر قرار باشد من کسي را در تجارتي به کار گيرم، مطمئنم که او فرداي آن روز کار را رها ميکند. اما کساني که براي بافت کار ميکنند، پس از آن که او شركتي را خريداري ميکند، سخت تلاش ميکنند تا سود بسازند و اين يک ويژگي نادر است.

همانگونه که کن چيس، کسي که بافت او را براي اداره برکشاير برگزيد، بسيار خلاصه ميگويد: «دشوار است که بگويم چقدر از کارکردن براي او لذت ميبردم.»

آدمشناس باشيد و بس...
    قابليت خارقالعاده بافت در حدس دقيق شخصيت افراد يکي از عوامل موفقيت تجاري و سرمايهگذاري وي به شمار ميرود. اين توانايي به او اين امکان را ميدهد که شرکتها را با حفظ تيم مديريتي شان خريداري کند و اطمينان داشته باشد که مالکان قبلي شرکتها براي اداره شرکت تا زمان نامحدودي در آنجا باقي خواهند ماند. او ميتواند در يک لحظه تشخيص دهد که آيا يک مدير از جنس خودش است يا خير.

تفاوتي ندارد که بافت کل يک شرکت را بخرد يا بخشي از آن را، در هر صورت همواره به گونهاي رفتار ميکند که گويي از قبل مالک شرکت بوده و مديران را استخدام کرده است. بنابراين، هنگامي که سهامي را خريداري ميکند از خود ميپرسد:«اگر من مالک اين شرکت بودم، آيا همين افراد را براي مديريت استخدام ميکردم؟» و البته اگر پاسخ منفي باشد، او سرمايهگذاري نميکند.

از نظر بافت، هر سرمايهگذاري در واقع نوعي واگذاري اختيار محسوب ميشود. او کاملا به اين موضوع واقف است که سرنوشت پول خود را به ديگران ميسپارد و اين کار را در مورد افرادي انجام ميدهد که به آنها اعتماد دارد و تحسينشان ميکند.

بافت در برکشايرهاثوي دو نقش دارد. وي ميگويد نقش اول اختصاص سرمايه به بخشهاي مختلف است، نقشي که مختص خودش ميداند و نقش دوم که به همين ميزان اهميت دارد، ترغيب افراد به انجام کاري است که نيازي به انجامش ندارند.

يکي از شروط او در هنگام خريد مديريت يک شرکت اين است که مديران فعلي همچنان سرکار خود باقي بمانند. امروزه نيز اين مالکان که هر يک به طور مستقل ثروتمند و مالک بخش زيادي از سهام برکشايرهاثوي و مقادير زيادي پول نقد در بانک هستند، همچنان سخت کار ميکنند تا به جاي خودشان براي بافت ثروت ايجاد کنند!

بخشي از موفقيت بافت را ميتوان مرهون ميل او به انجام معامله با افرادي دانست که واقعا مانند خود او عاشق کارشان هستند و بخشي ديگر نيز مرهون ايجاد حس وفاداري در درون اين افراد ميباشد. ريچارد سانتولي که مالکيت جتهاي خصوصي را ابداع کرد و شرکت خود را به برکشايرهاثوي فروخت، روشن و کوتاه در اين مورد ميگويد: «اگر وارن از من بخواهد کاري را انجام دهم، حتما آن کار را انجام خواهم داد.»

چنين وفاداري در دنياي شراکت امروز به ندرت يافت ميشود. احساس سانتولي را ميتوان کلمه به کلمه در ميان مديران ساير موسسات تابعه برکشاير شنيد. ميتوان گفت تعامل محترمانه بافت با مديرانش در آنها گرايشي ايجاد کرده تا مايه افتخار بافت شوند. ايجاد انگيزه کار کردن در مالکان قبلي پس از فروش شرکتشان، آن هم به همان ميزاني که قبلا براي خود کار ميکردند، خود شاهکاري بزرگ محسوب ميشود که هيچ کس موفق به انجام آن در هيچ شرکتي نشده است. بيشک بافت نابغهاي گمنام در هنر واگذاري اختيارات است. او آنچنان در تفويض اختيارات تبحر دارد كه برکشاير در مرکز خود تنها پانزده نفر پرسنل دارد. اين تعداد کمترين ميزان در ميان 500 شرکت برتر آمريکا است. اين موضوع به بافت امکان ميدهد بر آنچه که در انجامش تخصص دارد يعني تخصيص سرمايه و انتخاب سهام برتر متمرکز شود.

بر خلاف بافت، در مورد جورجي شوارتز واگذاري اختيارات به ديگران به صورت طبيعي اتفاق نيفتاد. خود او نيز اين موضوع را ميپذيرد. «من در تشخيص شخصيت افراد خبره نيستم، ولي در بورس تبحر دارم و دانش نسبتا مناسبي در مورد تاريخ دارم. اما واقعا در داوري درباره شخصيت افراد بسيار بد هستم و اشتباهات زيادي انجام دادهام.»

با اين همه او خيلي زود فهميد که رشد سرمايه تنها با توسعه پرسنلي و نيروي انساني صورت ميگيرد و به خاطر اين مساله بود که شوارتز و جيمي راجرز (شريك او در صندوق سرمايهگذاري) جدا شدند، زيرا شوارتز به دنبال گسترش تيم خود بود، اما راجرز تمايلي به اين کار نداشت. شوارتز ميگويد به همين دليل آنها بر روي يک برنامه سه مرحلهاي توافق کردند. «مرحله اول اين بود که به اتفاق يکديگر، يک تيم بسازيم، اگر موفق نشديم، مرحله دوم اين بود که تيمي بدون او بسازيم و اگر باز هم موفق نبود در مرحله سوم، انجام اين کار بدون حضور من بود و اين اتفاقي بود که افتاد.»

در سال 1980، شراکت آنها به هم خورد. اكنون شوارتز کنترل کامل کارها را بر عهده داشت. اما به جاي تشکيل تيمي که پيشنهاد خودش بود، خودش سرمايه را مديريت کرد. «من هم کاپيتان کشتي بودم و هم سوخت رساني که کار ريختن زغال سنگ در آتش را برعهده داشت. هنگامي که روي پل فرماندهي بودم زنگ را به صدا در ميآوردم و ميگفتم: «به طرف چپ» و سپس خودم به سمت موتورخانه کشتي ميدويدم و دستورات را اجرا ميکردم. در همين بين ممکن بود کمي مکث کنم و کمي تحليل کنم که ببينم چه سهامي بايد بخرم كه كاملا ناكافي بود.»

جاي تعجب نداشت که در سال1981 شوارتز در حال خرد شدن زير اين فشارهاي سنگين بود و اولين سال ناموفق خود را تجربه کرد. صندوق 23درصد از ارزش خود را از دست داد. بدتر از آن، اين بود که يک سوم سرمايهگذاران او پول خود را بيرون کشيدند و علت آن هم اين بود که ميترسيدند مبادا شوارتز کنترل خود را از دست داده باشد. بنابراين شوارتز کمي عقب نشيني کرد و صندوق خود را به «صندوق صندوقها» تبديل کرد. «برنامهام اين بود که مقداري از اين پول را به ساير مديران سرمايه بدهم و خود به جاي اينکه مدير فعال باشم، در نقش ناظر عمل کنم».

در واگذاري اختيارات دقت كنيد!
    اين کار يک اشتباه بزرگ بود، چرا که شوارتز اختيار کاري را که در آن تبحر داشت يعني «سرمايهگذاري» را به ديگران واگذار کرد. شوارتز از سه سال بعد از آن با نام سالهاي بيفروغ صندوق کوانتوم ياد ميکند. اما با قبول نقشي فرعيتر، او در واقع توانست از مشکلي که او (مانند ساير معاملهگران) با آن روبرو شد، رهايي يابد. مشکلي که در مورد بافت مصداقي ندارد. اين مشکل «از پا افتادگي» است.

معامله کاري است پراسترس و تمرکز بالايي براي بازههاي زماني طولاني ميطلبد. شوارتز در مورد تجربهاش در سال 1981 ميگويد: «احساس کردم که اين صندوق يک موجود زنده است، يک انگل که خونم را ميمکد و انرژيام را ميگيرد.» او بسيار سخت کار ميكرد و «پاداشم چه بود؟ پول بيشتر، مسووليت بيشتر و کار بيشتر و درد بيشتر.»

در سال 1984، شوارتز دوباره سکان امور را در دست گرفت. علي رغم اينکه تجربه او در واگذاري اختيارات چندان موفقيتآميز نبود، اما در سال 1985 او مجددا توانمند شد و صندوق 2/122 درصد رشد کرد.

اما شوارتز همچنان به دنبال جانشيني ميگشت که نقش خودش يعني مدير اصلي را به او بدهد. او سرانجام در سال 1988 زماني که استنلي دراکن ميلر به او ملحق شد، توانست به اين مهم دست يابد. همانگونه که شوارتز مينويسد:

«پنج سال زمان و کلي تجربه سخت و دردناک را پشت سر گذاشتم، تا بالاخره تيم مديريت مناسب خود را يافتم. خوشحالم که بالاخره موفق شدم. اما نميتوانم ادعا کنم که در انتخاب اعضاي گروهم به همان اندازه موفق بودم که در مديريت پولم موفق بودهام.» دراکن ميلر صندوق کوانتوم را به مدت سيزده سال اداره کرد. اما در آغاز نميدانست که چند سال در آنجا خواهد ماند. او به عنوان کاپيتان کشتي استخدام شده بود، اما شوارتز رها کردن کار را براي خود بسيار دشوار ميديد.

بعدها در سال 1989 ديوار برلين فروريخت. دراکن ميلر در يادآوري آن دوران ميگويد: «زماني که دوباره او را ديدم، او تاييد کرد که من عملکرد خوبي داشتهام و کليه امور را به من واگذار کرد و پس از آن ديگر هيچ اختلافي با هم پيدا نکرديم.»

گرچه واگذاري اختيارات هرگز به آساني براي شوارتز اتفاق نيفتاد اما به تدريج با آزمونها و مشقات بسياري که پشت سر گذاشت، در واقع مسووليتهاي بيشتري را نسبت به بافت به ديگران سپرد. شوارتز ميگويد: «زماني که دراکن ميلر کنترل امور را به دست گرفت، ما يک ارتباط مربي ـ بازيکن پيدا کرديم که خيلي خوب جواب داد.» ارتباط آنها شبيه ارتباط بافت با مديران موسسات عملياتي تابعه برکشاير بود که البته خيلي نزديکتر از آن بود.

شوارتز از اين که زمام امور را واگذار کرده بود تا بر ساير فعاليتهايش متمرکز شود، خوشحال بود. اين در حالي است که بافت به طنز ميگويد که قصد دارد پس از مرگش در جلسات احضار روح به جانشينانش راهکار دهد. «من تا پنج سال پس از مرگم نيز به کارم ادامه ميدهم و به هيات مديره يک تخته مخصوص ارتباط با مردگان دادهام تا بتوانيم با هم در تماس باشيم.»

كليد موفقيت در واگذاري اختيارات
    دانستن چگونگي واگذاري اختيارات براي موفقيت در سرمايهگذاري ضروري است، حتي اگر شما وارن بافت نباشيد و مجبور نباشيد بدانيد که با 31 ميليارد دلار پول نقد چه کنيد.در واقع، هنگامي که حساب کارگزاري باز ميکنيد، مراقبت از پولتان و اجراي دستوراتتان را به ديگران ميسپاريد.

هنگامي که در يک صندوق سرمايهگذاري مشترک، صندوق سرمايهگذاري معاملات آتي، يا شركت سهامي، سرمايهگذاري ميکنيد، در واقع يک مدير سرمايهگذاري استخدام ميکنيد که عملکرد تصميمگيري سرمايهگذاري و مراقبت از پولتان را به او بسپاريد.

هر گاه هر گونه سرمايهگذاري انجام دهيد در واقع داريد کنترل بخش اعظمي از پول خود (و در مواقعي که بازار نوسانات شديد دارد، تمام پولتان) را به «آقاي بازار» ميسپاريد. هرگاه سهام شرکتي را ميخريد، آينده پول خود را به مديران آنجا ميسپاريد.هر گونه عمل واگذاري به معناي «سپردن کنترل به غير» است. با همين استدلال، باز کردن يک حساب بانکي به اين معناست که کنترل پول خود را به افرادي ميدهيد که هرگز ملاقاتشان نکردهايد.

واگذاري موفق آن است که شما بدانيد دقيقا دنبال چه هستيد. شما ميدانيد که حساب کارگزاري شما، از داراييهاي کارگزارتان جداست. شما ميدانيد زماني که دستوري به کارگزار خود ميدهيد، طبق خواسته شما اجرا خواهد شد. شما ميتوانيد تلفن را قطع کنيد و فکرتان را بر روي مسائل ديگري متمرکز کنيد، بدون اينکه مجبور باشيد از نزديک مراقب کارگزار خود باشيد تا مطمئن شويد کارها طبق خواسته شما پيش ميروند.

سرمايهگذار خبره، اختيارات را واگذار ميکند اما هرگز مسووليت واگذارکردن کار به ديگران را به کسي واگذار نميکند. «اگر شما فرد مناسب را انتخاب کرديد، مشکلي نيست، اما اگر فرد نامناسبي را انتخاب کرديد، مسووليت اين کار با شما است نه با او.»

بنابراين سرمايهگذار خبره همواره مسووليت تمام عواقب اقداماتش را به عهده ميگيرد. مطمئنا او نسبت به سرمايهگذار متوسط، کارهاي بيشتري براي واگذار کردن دارد. اما شعار او هميشه يکسان است: اختيار امور خود را به دست معتمدترينها بسپاريد!
    منبع: روزنامه دنیای اقتصاد

عضو عادی ARTIN آواتار ها
    یک تحلیلگر بازار فلزات با اشاره به کسری 200 هزار تنی مس تصفیه شده در سال 2011 میلادی که از سوی موسسه بینالمللی مطالعات مس اعلام شده است، پیشبینی کرد قیمتها دوباره به سطوح قیمتی قبلی بازگردند.

به گزارش تالارنیوز به نقل از مسپرس، نیک باروان افزود: بحران به وجود آمده در منطقه اروپا و کشورهای g3، مسالهای نیست که باعث افت شدید بازار فلزات و به خصوص مس شود.

این تحلیلگر بانک ناتیکسیزبا بیان این که کشورهای در حال توسعه نظیر چین عوامل بنیادی بازار را مشخص میکنند، تصریح کرد: چین سهمی حدود 40 درصدی از تقاضای مس را به خود اختصاص داده است. بنابراین شرایط خوبی پیش روی بازار مس است و افت قیمتی اخیر، تنها متأثر از جو روانی حاکم بر بازار بوده و بر عوامل بنیادی بازار، تأثیر خاصی ندارد.

عضو فعال مات آواتار ها

خودنمایی بزرگ چین در اقتصاد جهانی؛
    چین رتبه اعتباری فرانسه را کاهش داد!
    چین با این اقدام خود را کشوری تعیین کننده در عرصه اقتصاد بین المللی نشان می دهد و یا بهتر بگوییم تعیین کنندگی خود را در این عرصه یادآوری کرده و به رخ می کشد.در حالی که اروپایی ها موسسات اعتبارسنجی ندارند و تنها آمریکایی ها را مسئول اعتبار سنجی در اقتصاد می دانند چین نه تنها اقدام به تاسیس چنین موسساتی کرده؛ در مورد رتبه اعتباری آنان تصمیم گیری نیز می کند.
    کد خبر: ۲۰۹۰۱۱تاریخ: ۱۸ آذر ۱۳۹۰ - ۲۳:۲۰سرویس اقتصادی- رتبه اعتباری فرانسه کاهش یافت اما نه توسط موسسه های اعتبار سنجی آمریکایی چون فیچ، مودی یا استاندارد اند پورز...

به گزارش «تابناک»، این بار کشور چین است که اقدام به کاهش رتبه اعتباری فرانسه می کند. کشور فرانسه ماههاست که با بحران بدهی ها دست و پنجه نرم می کند و در شش ماهه گذشته چندین بار توسط فیچ، مودی و استاندارد اند پورز به کاهش رتبه اعتباری تهدید شده است.

در این میان چیزی که انتظار نمی رفت علمی شدن این تهدید ها توسط چین و کاهش رتبه اعتباری فرانسه توسط موسسه اعتبار سنجی بزرگ چین یعنی داگونگ بود، این مساله نکات مهمی را در بر می گیرد:

نخست اینکه چین با این اقدام خود را کشوری تعیین کننده در عرصه اقتصاد بین المللی نشان می دهد و یا بهتر بگوییم تعیین کنندگی خود را در این عرصه یادآوری کرده و به رخ می کشد.

دوم اینکه چین برخلاف ژاپن و اروپا در رشد اقتصادی خود را وابسته و تابع آمریکا نکرده و این نقطه برتری او بر کشور های نام برده است.

در تابستان امسال که موسسات اعتبار سنجی آمریکایی پس از کاهش رتبه اعتباری آمریکا برای اولین بار در تاریخ به صورت زنجیره وار به سراغ اروپایی ها رفتند و از قبرس و یونان شروع کرده تا ایتالیا و اسپانیا و حتی ژاپن پیش رفتند و البته فرانسه و انگلستان را نیز تهدید کردند؛ داد مقامات اروپایی از این مساله درآمده بود که اصولا چرا موسسات اعتبار سنجی اروپایی نداریم!

اما چین نشان داد در حالی که اروپایی ها موسسات اعتبارسنجی ندارند و تنها آمریکایی ها را مسئول اعتبار سنجی در اقتصاد می دانند اقدام به تاسیس چنین موسساتی آنهم با اعتبار بین المللی کرده و در مورد رتبه اعتباری آنان تصمیم گیری نیز می کند. تاجایی که رتبه اقتصادی کشوری چون فرانسه را نیز کاهش می دهد.

سوم اینکه چینی ها در حالی برای اولین بار نسبت به کاهش رتبه یکی از هفت کشور بزرگ صنعتی جهان اقدام کرده اند که هنوز در مجامع بین المللی اقتصادی چندان به رسمیت شناخته نمی شوند و به عنوان مثال در سازمان اقتصاد جهانی wto و یا صندوق بین المللی پول مسئولیت مهمی به چینی ها داده نمی شود؛ و البته این توافقی نانوشته بین اروپایی ها و آمریکاست؛ که جایگاه دومین اقتصاد جهان و اولین صادرکننده جهانی چین را نادیده بگیرند.

پس چین در چنین اقدامی نوعی خودنمایی اقتصادی-بین المللی کرده و تاکید می کند که در حد و اندازه تعیین کردن جایگاه کشوری چون فرانسه نیز هست!!

چهارم اینکه چین با اعلام هشدار به فرانسه در مورد کاهش بیشتر رتبه اعتباریش در صورت ادامه بحران بدهی و حل نشدن آن در حقیقت خود را در جایگاه مسئولیت برای اقتصاد جهانی ارتقا داده است و این البته تذکری به سایر کشور های اروپایی نیز هست.

رتبه اعتباری چیست موسسات اعتبار سنجی چیستند؟

یکی از راه کار های جهانی بانک های مرکزی یا دولتها در حل کمبود های مالی استقراض در عرصه بین المللی یا انتشار اوراق قرضه بین المللی است این روش بیسار رایجی است و غالب کشور ها به آن اقدام می کنند اما میزان اقبال یا اعتماد بین المللی به اوراق قرضه هر کشور تابعی از رتبه اعتباری آن کشور است و هرچه رتبه پایین تر باشد خریداران اوراق قرضه سود بیشتری را در ازای اوراق مطالبه خواهند کرد!

چین با رتبه فرانسه چه کرد؟

موسسه رتبه بندی داگونگ اعلام کرد تشدید بحران بدهی و مالی منطقه یورو تاثیر منفی زیادی را بر رشد اقتصادی فرانسه داشته و اقتصاد این کشور را به شدت تهدید می کند .

به همین علت این موسسه رتبه اعتباری فرانسه را کاهش داده است . کاهش رتبه اعتباری فرانسه دومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو در حالی است که رهبران اروپایی قرار است روز جمعه برای جلوگیری از فافزایش بحران منطقه یورو چاره اندیشی کنند.

این موسسه چینی رتبه اعتباری فرانسه را از ای ای منفی به ای مثبت کاهش داده است و نسبت به کاهش بیشتر رتبه اعبتاری این کشور طی ماههای آینده نیز هشدار داد .

عضو فعال مات آواتار ها
    ژاپن ۱۰۰ شرکت ایرانی را تحریم کرددولت ژاپن نیز تحریمهای تازهای علیه ایران وضع کرد.

به گزارش بی بی سی کابینه ژاپن در جلسه روز جمعه (۹ دسامبر) اعلام کرد که نام بیش از ۱۰۰ فرد و گروه ایرانی را به لیست سیاه خود اضافه کرده است.

به این ترتیب شمار افراد و شرکتهای ایرانی مورد تحریم ژاپن، که اموال آنها در این کشور مسدود میشود، به بیش از ۳۰۰ مورد رسید.

دولت ژاپن همچنین با ممنوع کردن ارتباط مالی با سه بانک دیگر ایرانی، شمار بانکهای تحریمشده ایرانی را به ۲۰ بانک رساند.

تحریمهای تازه ژاپن شامل بخش انرژی ایران نخواهد شد.

وزیر اقتصاد و تجارت ژاپن هشدار داد که این کشور باید نسبت به هرگونه توقف صادرات نفت خام با احتیاط برخورد کند. ایران چهارمین تامینکننده نفت ژاپن است.

ژاپن همچنین گفت که سرمایهگذاریهای تازه در صنعت نفت و گاز ایران را تعلیق خواهد کرد. ژاپن بعد از چین و هند سومین واردکننده بزرگ نفت خام از ایران است.

تحریمهای تازه ژاپن علیه ایران شامل ۱۰۶ شرکت و سازمان، یک فرد و سه بانک ایرانی میشود. با اضافه شدن تحریمهای تازه، در مجموع ۲۶۷ شرکت، ۶۶ فرد و ۲۰ بانک ایرانی در فهرست تحریمهای ژاپن قرار گرفتند.

عضو فعال مات آواتار ها
    پیامک//سی ان ان: فردا شنبه در مسکو 30 هزار نفر علیه پوتین تظاهرات خواهند کرد و این را انقلاب برفی نام گذاری کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 11 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 11 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها

بوک مارک ها