نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 3484 از 4619 نخست ... 24842984338434343474348134823483348434853486348734943534358439844484 ... آخرین
نمایش نتایج: از 34,831 به 34,840 از 46190

موضوع: اخبار

عضو فعال
    تشکر شده 30,527 بار در 9,530 ارسال

پاسخ : اخبار

وزیر صنعت در پاسخ به فارس خبر داد
    طرح دولت برای جایگزینی ریال در پروژه‌های ارزی

وزیر صنعت، معدن و تجارت از طرح دولت برای جایگزینی ریال به جای دلار در پروژه‌های عمرانی و صنعتی کشور خبر داد.
    خبرگزاری فارس: طرح دولت برای جایگزینی ریال در پروژه‌های ارزی
    به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محمدرضا نعمت زاده در یک نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس مبنی بر اینکه آیا در پی کاهش قیمت نفت، دولت برنامه ای برای تبدیل قراردادهای ارزی به ریالی دارد؟ اظهار داشت: با کاهش قیمت نفت، درآمد ارزی دولت کاهش می یابد و البته این موضوع، کاهش درآمد ریالی دولت را نیز به همراه دارد.
    وی افزود: اگر نفت ارزان شود، ریال حاصل از دلار نیز کاهش می‌یابد.
    نعمت زاده تصریح کرد: موضوع جابجا کردن قراردادهای ریالی به جای ارزی ربطی به کاهش نرخ نفت ندارد بلکه با هماهنگی دولت سعی می‌شود از امکانات داخلی کشور بیشتر استفاده کنیم.

به گفته وی، کاهش حجم نقدینگی دولت بر اجرای طرح های ساختمانی، مصالح ساختمانی و پروژه ها اثر می‌گذارد.

وی ادامه داد: امیدواریم شاهد این نوع اتفاقات نباشیم ولی در طول یک زمان مشخص، اثر این موضوع را خواهیم دید که دولت در حال بررسی راه های مختلف در این بخش است.

نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت در آغاز نشست خبری خود اظهار داشت: طی سه ماهه اول امسال شاهد رشد 10 درصدی در بخش صنعت و معدن بودیم که این رقم در 6 ماهه اول امسال به بیش از 6 درصد رسید.

وی با اشاره به صادرات غیرنفتی 42 و نیم میلیارد دلاری طی 10 ماهه امسال گفت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 24 درصد افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: طی 10 ماهه امسال میزان واردات به 43.6 میلیارد دلار رسید که 15.4 درصد رشد نسبت به مدت مشابه داشته است.
    نعمت زاده افزود در این مدت صادرات غیرنفتی به جز میعانات گازی حدود 30 میلیارد دلار بود و پیش بینی میشود این رقم تا پایان سال به 50 میلیارد دلار برسد.
    وی در ادامه با اشاره به تولید 930 هزار دستگاه خودرو طی 10 ماهه امسال در کشور، اظهار داشت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 63 و نیم درصد رشد داشت.

وی افزود:پیش بینی می‌شود تا پایان سال جاری به تولید یک میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو برسیم.

نعمت زاده در ادامه با تشکر از عملکرد سیستم بانکی در برخورد با صنعتگران، اظهار داشت: بسیاری از تولیدکنندگان با مشکل بدهی معوق روبرو بودند که در جهت افزایش صادرات غیرنفتی، برای آنها استمهال صورت گرفته است.

وی ادامه داد: علاوه بر این، چند ماهی است که صندوق توسعه ملی بیشتر فعال شده و هر روز 7 یا 8 مورد مصوبه توسط این صندوق صادر می شود که گزارش آن به صورت روزانه به من ارایه می‌شود.

وی همچنین با اشاره به پیگیری طرح رفع موانع تولید در مجلس، گفت: این طرح باعث افزایش بروکراسی اداری می شود و سوءاستفاده برخی را به همراه خواهد داشت.

وزیر صنعت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با نزدیک شدن به پایان سال، تولیدکنندگان به یارانه نرسیدند، چه برنامه ای در این مورد دارید؟ به شوخی گفت: ما هم نرسیدیم!
    وی توضیح داد: برای بخش صنعت یارانه 1200 میلیارد تومانی مصوب شده بود و 100 میلیارد تومان نیز برای تشویق صادرکنندگان مصوب شد که در پی تخصیص آنها هستیم.
    وی با بیان اینکه تاکنون ده ها مرتبه این موضوع را دنبال کرده ایم، افزود: معاون برنامه ریزی رییس جمهور در این مورد قول داده‌اند و البته آنها نیز در کار خود اولویت بندی دارند.

وی تاکید کرد: کاهش قیمت نفت نیز بر این موضوع تأثیرگذار بوده است.
    وی ادامه داد: پیشنهاد دولت در لایحه بودجه سال آینده نیز 5 هزار و 400 میلیارد تومان برای بخش تولید است.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php....aEm6uuKW.dpuf
    كسى كه عقل ندارد، ادب ندارد و كسى كه همّت ندارد، جوانمردى ندارد و كسى كه دین ندارد، حیا ندارد.

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی اقای خاص آواتار ها
    تشکر شده 558 بار در 126 ارسال

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید اقای خاص از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال مخبرالدوله آواتار ها
    تشکر شده 17,298 بار در 4,846 ارسال

مردم میپرسند که ا.ن را چه کسانی حمایت میکنند؟؟؟

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید مخبرالدوله از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 91,357 بار در 29,572 ارسال

جزئیات صادرات ۱۰ ماهه ایران/ صادرات به هند و افغانستان منفی شد

براساس گزارش صادرات گمرک آمارها نشان می دهد از ۵ کشور عمده صادراتی، در ۱۰ ماهه امسال صادرات به هند و افغانستان منفی شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اقلام عمده صادرات 10 ماهه کالاهای غیر نفتی با احتساب میعانات گازی بدون در نظر گرفتن نفت، گاز و به ترتیب پروپان به ارزش 1882 میلیون دلار با سهم ارزشی 6.17 درصد پلی‌اتیلن به ارزش 1708 میلیون دلار و سهم 5.6 درصدی و بوتان به ارزش 1230 میلیون دلار و سهم 4.3 درصد بوده است.

مقصد عمده کالاهای صادراتی در 10 ماهه امسال به ترتیب کشور چین، عراق، امارات متحده عربی، افغانستان و هند بوده است.

این گزارش نشان می‌دهد از لحاظ وزنی و ارزش دلاری صادرات به دو کشور افغانستان و هند در 10 ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.

متوسط قیمت هر تن کالای صادراتی 466 دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزش دلاری 18.58 درصد رشد نشان می‌دهد.

به گزارش فارس طی ماه اخیر صادرات میعانات نفتی ایران مانند گازوئیل و بنزین به دلیل نداشتن استاندارهای لازم از سوی افغانستان متوقف شده بود.

http://www.livedata.ir/u.php?q=fa139...C-%D8%B4%D8%AF

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 6,365 بار در 1,188 ارسال

علی مطهری: گاهی «کف‌گرگی» لازم است!
    کد خبر: ۴۶۹۴۵۹
    تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۸ - 24 January 2015
    در زمان انتخابات مجلس هشتم آقای مصلحی رئیس ستاد بزرگداشت سالگرد شهادت آیت‌الله مطهری بودند و همکاری داشتیم. من طبعاً اولین بار آمادگی خود برای کاندیداتوری را به ایشان اعلام کردم و آنها خودشان مرا در فهرست قرار دادند.

،به گزارش خبرگزاری فارس، علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ نامه آقامحمدی به وی، جوابیه‌ای خطاب به نماینده خرم‌آباد ارسال داشته که متن آن در ذیل می‌آید:

جناب آقای ابراهیم آقامحمدی

نماینده محترم خرم‌آباد

با اهداء سلام، در خصوص نامه جناب‌عالی به اینجانب که در خبرگزاری فارس منتشر شد چند نکته قابل ذکر است.

گفته‌اید در گزارش من از ماجرای نطقم، آنجا که رفتار هیاهوکنندگان را که می‌خواستند صدای من به گوش کسی نرسد به رفتار لشکر عمر سعد در روز عاشورا تشبیه کرده‌ام، پس خودم را هم به امام حسین تشبیه کرده‌ام. این برداشت درست نیست زیرا از نظر ادبی و فن بلاغت، در یک تشبیه لازم نیست که از همه جهات میان مشبّه و مشبّه‌به شباهت وجود داشته باشد بلکه شباهت از یک جهت کافی است.

همان طور که فرموده‌اید بنده و جناب‌عالی یک سال در صحن مجلس در کنار هم بوده‌ایم و به دلیل همین مصاحبت، اینجانب شما را فردی صریح و صادق هرچند احساسی یافتم و قلبا به شما علاقه‌مندم اما نمی‌دانم چرا به من نسبت برخورد نخوت‌آلود با دیگران داده‌اید تا آنجا که از نشستن آنها روی صندلی‌ام به دلیل آنکه خودم را بزرگتر و بزرگ‌زاده‌ می‌دانم ناراحت می‌شوم؟! مگر آنکه مزاح‌ها را جدی تلقی کرده باشید که این هم بعید است و شما به شوخ‌طبعی من واقف هستید. احساس خود من این است که نمایندگان چنین برداشتی از رفتار من ندارند و باطنا نیز بسیاری از نمایندگان را در بسیاری از زمینه‌ها برتر از خود می‌دانم.

گفته‌اید با منطق شما اگر در زمان علی علیه‌السلام بودید با جنگ ایشان با خوارج مخالفت می‌کردید. درست برعکس است. حرف من این بود که امام علی علیه‌السلام خوارج را به عنوان سرسخت‌ترین مخالفان خود تا زمانی که دست به سلاح نبرده بودند تحمل کرد و آنها را از حقوق اجتماعی‌شان محروم نکرد و آنها حق انتقاد و آزادی بیان داشتند اما زمانی که اقدام به قیام مسلحانه کردند پس از یک موعظه مؤثر، آنهایی را که از راه خود برنگشتند قلع و قمع کرد؛ یعنی روش ما نیز باید چنین باشد.

فرموده‌اید با توصیه آقای احمدی‌نژاد در لیست سی‌ نفره تهران قرار گرفتم. این مطلب نیز واقعیت ندارد. در زمان انتخابات مجلس هشتم آقای مصلحی رئیس ستاد بزرگداشت سالگرد شهادت آیت‌الله مطهری بودند و همکاری داشتیم. من طبعاً اولین بار آمادگی خود برای کاندیداتوری را به ایشان اعلام کردم و آنها خودشان مرا در فهرست قرار دادند. به احتمال قوی اگر به دو شاخه دیگر اصول‌گرایان نیز اعلام می‌کردم همین اتفاق می‌افتاد. علاوه بر این، در انتخابات مجلس نهم در هیچ یک از دو فهرست اصول‌گرایان یعنی جبهه متحد و جبهه پایداری حضور نداشتم و در واقع به صورت مستقل و انفرادی شرکت کردم اگرچه در مدت کوتاه بیست روزه فهرستی از همفکران تحت عنوان «صدای ملت» منتشر کردیم که از نظر امکانات مختلف قابل قیاس با آن دو فهرست نبود و در مجموع رأی قابل قبولی آورد، خودم به خاطر رشد اجتماعی مردم تهران، ری، اسلام‌شهر و شمیرانات جزو نفرات اول شدم که در این حوزه انتخابیه کمتر کسی می‌تواند به صورت مستقل چنین نتیجه‌ای بگیرد، آقای محجوب هم انتخاب شدند و چند نفر نیز تا دور دوم پیش آمدند.
    در جای دیگر نامه خود از من انتقاد کرده‌اید که مواضع متناقض داشته‌ام، زمانی از آقایان هاشمی و خاتمی انتقاد کرده‌ام و امروز دفاع می‌کنم. گویی اگر از یک نفر انتقاد کردیم تا آخر عمر و در هر شرایطی باید انتقاد کنیم و اگر از کسی حمایت کردیم همیشه باید حمایت کنیم. زمانی که آنها در رأس قوه مجریه بودند طبعا انتقاداتی داشتم و اکنون که مظلوم واقع شده‌اند از آنها دفاع می‌کنم. شما را به کلام امیرالمؤمنین ارجاع می‌دهم که فرمود «اعرف الحق تعرف اهله» حق را بشناس تا اهل حق را بشناسی. به عبارت دیگر ملاک قضاوت و داوری ما باید حق باشد نه شخصیت‌ها. شخصیت‌ها را باید با حق بسنجیم نه حق را با شخصیت‌ها.

در مذمّت اینجانب فرموده‌اید که حتی یک روز سابقه جبهه ندارد. گرچه به طور کلی این امر برای کسی در شرایط سنی من یک نقص است و کمالی که انسان در میدان جهاد پیدا می‌کند از هیچ راه دیگری پیدا نمی‌کند و اصولا هر کمالی از راه خودش پیدا می‌شود و حدیث نبوی نیز می‌فرماید کسی که جهاد نکرده باشد یا آرزوی جهاد نداشته باشد با شعبه‌ای از نفاق می‌میرد، ولی معتقدم کسی در شرایط کلی من که مسئولیت تدوین آثار به جا مانده از پدری اسلام‌شناس و ایدئولوگ را داشته است – که خوشبختانه از زمان شهادت ایشان تا کنون حدود هشتاد جلد آثار جدید را با حفظ امانت و دقتی مورد تأیید بزرگان منتشر کرده‌ام – در حالی که من به الکفایه برای جبهه و جنگ نیز وجود داشته است چنین کسی شاید کار درستی کرده که به کار تدوین آثار پدر پرداخته است همچنان که به همین دلیل از رشته مهندسی مکانیک منصرف شده به فلسفه و کلام تغییر رشته دادم تا بهتر به این رسالت خود بپردازم، کار طاقت‌فرسایی که جز از کسی که پیوند خونی با آن متفکر داشته باشد برنمی‌آید. علاوه بر این که در آن سالها بی‌ارتباط با جبهه و جنگ نیز نبوده‌ام که مجال و ضرورت توضیح آن نیست. گذشته از اینها بهتر است کسانی که در آن سالها در جبهه‌ها فداکاری کرده‌اند اجر کار بزرگ خود را با بازگو کردن‌های مکرر زایل نکنند.

گفته‌اید روز نهم دی را یوم‌الشیطان نامیده‌ام. متن نطق من نزد همه نمایندگان هست و در رسانه‌ها نیز منتشر شد. از یک جمله شرطیه، شرط آن را حذف کرده و مشروط را آورده‌اید. حرف من این بود که اگر این روز منشأ تفرقه واقع شود، دیگر یوم الله نخواهد بود بلکه یوم الشیطان خواهد بود، و این امری بدیهی است زیرا هر روزی که منشأ تفرقه باشد یوم‌الشیطان است. گویی شرط را مفروض و انجام شده دانسته‌اید، لذا «اگر» را نادیده گرفته‌‌اید.

آخرین مطلب این که شما و دوستانتان که مزاحمت برای نطق من ایجاد کردید و جناب‌عالی حتی اوراق نطق مرا پاره کردید و البته با مدیریت ضعیف رئیس جلسه باعث تعطیلی جلسه علنی مجلس شدید، موجب انعکاس چندین برابر نطق من در داخل و خارج کشور شدید، یعنی درست برخلاف هدف خود که می‌خواستید حرف من به گوش کسی نرسد عمل کردید و نقض غرض نمودید. علاوه بر این، برخلاف توصیه‌های خودتان خوراک برای رسانه‌های خارجی درست کردید. در حالی که اگر طبق تعلیم قرآن و اصول 84 و 86 قانون اساسی و توصیه رهبر گرامی انقلاب، آرام می‌نشستید و گوش می‌دادید، سخنان من چنین انعکاسی نداشت. کل حرف من این بود که حکم شورای عالی امنیت ملی برای مدت موقت و شرایط اضطراری است، اکنون که کشور در شرایط عادی است حصر خانگی نیاز به حکم قضایی دارد. آیا یک نماینده حق گفتن چنین سخنی را ندارد؟

گفته‌اید چرا از پشت تریبون پایین نیامدید؟ می‌گویم برای این که این بلا به سر شما و سایر نمایندگان نیاید. اگر باب شود که به صرف مخالفت رئیس جلسه یا تعدادی از نمایندگان و حتی اکثر نمایندگان با یک نطق، مانع ادامه آن نطق شوند، علاوه بر وهن مجلس، فردا این بلا سر یک نماینده دیگر می‌آید. لذا من اصرار داشتم که نطق من باید تمام شود، هرچند که دو دقیقه از آن از رادیو پخش نشد. همچنین گفته‌اید کجای قرآن اجازه – به قول شما - «کف‌گرگی» داده است؟ می‌گویم اولا «کف‌گرگی» در کار نبود، ثانیاً گاهی برای کسانی که می‌خواهند خفقان ایجاد کنند «کف‌گرگی» لازم است و ثالثاً می‌توانید به آیه 15 سوره قصص (فوکزه موسی فقضی علیه) مراجعه نمایید.

با همه این احوال از کسانی مانند جناب عالی که از روی اعتقاد و به خیال دفاع از نظام دست به این کار زدید بابت ظلمی که بر من رفت گذشتم اما چند نفری را که برای خودنمایی یا پیام دادن به برخی نهادها دست به این کار زدند به خدا واگذار می‌کنم.

با تقدیم احترام

علی مطهری

نامه آقامحمدی به علی مطهری

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Hessam از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۵۶) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 101,751 بار در 22,974 ارسال

تجمع اعتراضی کارگران نانوا مقابل فرمانداری سنندج

نزدیک به ۱۵۰ کارگر نانوا در سنندج عصر امروز (شنبه ۴ بهمن) مقابل فرمانداری این شهر تجمع کردند. این کارگران به ثابت ماندن دستمزدشان از سال ۹۱ تاکنون معترض‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مسئولان فرمانداری سنندج دقایقی پیش کارگران را برای مذاکره به داخل ساختمان این نهاد دولتی هدایت کرده‌اند.

هم اکنون نمایندگان کارگران، نمایندگان کارفرما و مقامات محلی درباره میزان افزایش مزد کارگران شاغل در نانوایی‌های سنندج مذاکره می‌کنند.

تجمع امروز کارگران در پی آن برگزار می‌شود که مذاکرات نمایندگان کارگران و کارفرمایان در هفته‌های گذشته درباره افزایش مزد کارگران نانوا بی‌نتیجه مانده بود.

کارگران پیش از این به ایلنا گفته بودند که نمایندگان کارفرمایان با افزایش مزد کارگران خباز حتی برای چند درصد نیز موافقت نمی‌کنند.

گفتنی است دولت از اوایل آذر ماه قیمت نان را نزدیک به ۳۰ درصد گران کرده است اما دستمزد کارگران شاغل در نانوایی‌های سنندج از سال ۹۱ افزایشی نداشته است.

این در حالی است که دولت یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت نان را افزایش دستمزد کارگران نانوا عنوان کرده بود
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

تجمع کارگران «فولاد و چدن دورود» در اعتراض به ۴ ماه بی‌حقوقی

صبح امروز (چهارم بهمن) جمعی از کارگران کارخانه فولاد و چدن دورود در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق‌شان طی چهار ماه گذشته در مقابل واحد اداری این کارخانه تجمع کردند.

کارگران حاضر در این تجمع که تعدادشان ۵۰ نفر برآورد می‌شود حقوق ماه‌های مهر، آبان، آذر و دی‌ماه را دریافت نکرده‌اند.

کارگران فولاد و چدن دورود پیش از این به ایلنا گفته بودند علاوه بر تعویق حقوق، نسبت به جذب نیروی جدید در شرایطی که به گفته ی آنها وضعیت مالی شرکت مناسب نیست هم معترض‌اند. به گفتهٔ این کارگران، در حالیکه بسیاری از کارگران این شرکت علی رغم ۱۰ تا ۱۵ سال سابقهٔ کار همچنان در خطوط تولید باقی مانده‌اند، عده‌ه‌ای که به تازه گی به شرکت وارد شده‌اند به بهانهٔ جذب نیروی متخصص استخدام می‌شوند.

شرایط سخت کار به رغم تولید مطلوب و از طرفی عدم پرداخت حقوق و مزایا در آستانه پایان سال باعث شده تا کارگران فولاد و چدن دورود نسبت به ادامه روند موجود اظهار نگرانی کنند. کارگران می گویند «در طول ماه‌های گذشته بارها به ما وعده داده شده اما این وعده‌ها محقق نشده‌اند.»

این در حالی است که مدیریت این کارخانه بزرگ صنعتی، کمبود نقدینگی و مطالبات معوقه شرکت فولاد و چدن دورود را یکی از عوامل اصلی تاخیر در پرداخت مطالبات کارگران فولاد و چدن می‌داند. وی روز پنجشنبه در گفتگویی با ایلنا وعده داد، تا قبل از پایان سال کلیه معوقات کارگران وصول شود.

لازم به یادآوری است، بیش از ۱۴۰ کارگر قراردادی و رسمی این شرکت به دلیل آنچه «رکود بازار فروش قطعات فولاد و چدن و بدهی‌های کلان این شرکت به شرکت‌های دیگر سیمانی» عنوان می‌‌شود بیش از ۴ ماه است حقوق و مزایا دریافت نکرده‌اند.

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

18 درمان طبیعی برای اضطراب

اضطراب و نگرانی، مساله عجیب و غریبی است. وقتی نگران مسایل مالی، عشق، سلامت، کار یا خانواده هستید، قلب شما به شدت می تپد، نفس هایتان کوتاه و کم عمق می شوند و ذهنتان تصویرهای منفی می سازد و در آخر، دوست دارید هر چه سریع تر آرام شوید.
    فرقی نمی کند اینکه همیشه اضطراب زیاد داشته باشید یا به طور موقت دچار این درد باشید، احتمالا تمایلی به مصرف دارو ندارید. شاید واقعا هم نیاز نباشد.

درمان های غیردارویی زیادی برای برطرف کردن اضطراب و تشویش وجود دارد. از جمله می توان به تکنیک های کنترل ذهن برای آرام شدن اشاره کرد. البته برخی از این تکنیک ها در لحظه پاسخگو هستند در حالیکه برخی دیگر در طول زمان خاصیت درمان گر دارند.

1. بابونه

اگر دچار دلشوره و اضطراب هستید، دمنوش بابونه می تواند باعث آرام شدن شما بشود. برخی از مواد تشکیل دهنده بابونه دقیقا همان کاری را با مغز می کنند که داروهای آرام بخش همچون والیوم انجام می دهند. تحقیقات نشان داده است، افراد مضطربی که 8 هفته پشت سر هم چای بانونه مصرف می کردند، بسیار بیشتر از بیمارانی که دارو می خوردند، اضطرابشان کاهش پیدا کرده است.

2. چای سبز (اِل- تیانین)

گفته می شود راهب های بودایی ژاپنی می توانند برای ساعت ها بسیار ریلکس و آرام مراقبه کنند. یکی از دلایل آرامش آنها ماده موجود در چای سبز آنها به نام اِل- تیانین است. محققان ثابت کرده اند اِل- تیانین موجب کنترل تپش قلب و فشار خون و در نتیجه کاهش اضطراب می شود.بیشترین میزان اِل- تیانین را می توانید در چای سبز پیدا کنید –البته برای تاثیر این ماده باید فنجان های زیادی چای سبز بنوشید.

3. سنبل الطیب

برخی از گیاه های دارویی باعث آرامش بدون خواب آلودگی می شوند (همچون اِل- تیانین) و برخی دیگر خاصیت آرام بخش و مسکن دارند. سنبل الطیب (والرین) در دسته دوم جای می گیرد. این گیاه باعث خواب راحت به خصوص برای آن دسته از افرادی می شود که دچار کم خوابی و بی خوابی هستند. این گیاه خواب آور حاوی مواد آرامش بخش است و دولت آلمان آن را به عنوان دارویی برای بی خوابی تایید کرده است.

سنبل الطیب بوی بدی دارد و بیشتر مردم کپسول یا قرص آن را به چای آن ترجیح می دهند. ترجیحا این گیاه را بعدازظهر مصرف کنید. سنبل الطیب را اصولا همراه با دیگر گیاهان آرام بخش همچون رازک، بابونه و بادرنجبویه دم می کنند.

4. بادرنجبویه

این گیاه دارویی نیز در کاهش استرس و داشتن خواب راحت موثر است. افرادی که حدود 600 میلی گرم از این گیاه را روزانه مصرف می کنند، آرام تر از افرادی هستند که قرص های آرام بخش مصرف می کنند. با اینکه این گیاه خاصیت آرامش بخش دارد اما تحقیقاتی نشان داده است مصرف بیش از حد آن باعث افزیش اضطراب می شود. بنابراین، بر اساس دستور مصرف آن را به میزان کم مصرف کنید. این گیاه را می توانید از عطاری ها به صورت دم نوش، کپسول یا قرص تهیه کنید. این دارو نیز با دیگر گیاهان آرام بخش همچون رازک، بابونه و سنبل الطیب ترکیب می شود.

5. ورزش

ورزش برای ذهن و جسم بسیار مفید است. با انجام تمرینات ورزشی می توانید اضطراب خود را در لحظه از بین ببرید. اگر بر اساس یک برنامه مشخص و منظم ورزش کنید، اعتماد به نفستان افزایش می یابد و احساس سلامت بیشتری می کنید. از جمله دلایل اضطراب، بیماری و چاقی است که در اثر ورزش کردن هر دو آنها از بین می روند.

6. درمان 21 دقیقه ای

21 دقیقه: این زمان نشان می دهد چقدر ورزش کمک می کند تا اضطراب خود را کاهش دهید. هنگامی که واقعا مضطرب هستید روی تردمیل بدوید تا پس از ورزش آرامش خود را به دست بیاورید. بهتر است روزانه 20 تا 30 دقیقه ورزش هایی انجام دهید که تپش قلب شما را افزایش می دهند – همچون تردمیل، دویدن، بالا رفتن از پله ها یا ... . اگر اهل ورزش نیستید حداقل روزانه مسافتی را با سرعت بالا پیاده روی کنید.

7. تمرین تنفس و سوال پرسیدن

برای هوشیاری کامل هنگام تنفس، از خود سوال های ساده ای بپرسید. در یک جای آرام بنشینید، چشمان خود را ببندید و به نحوه تنفس خود و دم و بازدم هایتان توجه کنید. همزمان از خود سوال های ساده ای بپرسید و روی تنفس خود تمرکز کنید. مثلا، دمای هوایی که وارد بینی شما می شوند چند است؟ وقتی نفستان خارج می شود چه تغییری در بدن شما ایجاد می کند؟ وقتی هوا وارد ریه های شما می شود چه حسی دارد؟

8. اسطوقدوس

ویژگی مست کننده (نه همچون مشروبات الکلی) اسطوقدوس از نظر روانی باعث آرامش می شود. یک تحقیق یونانی ثابت کرده است بیمارانی که در مطب در انتظار نوبت خود هستند با استشمام رایحه اسطوقدوس راحت تر این زمان را تحمل می کنند. برخی از دانشجویان نیز اعلام کرده اند این رایحه در طول امتحان به آنها آرامش می دهد.در یک تحقیق آلمانی، قرص های اسطوقدوس (شاید در ایران نباشد) باعث کاهش نشانه های اضطراب می شود و بسیار موثرتر از لورازپام و دیگر والیوم ها است.

9. حبس نفس

نفس خود را بگیرید و رها کنید. البته لازم نیست این کار را تا حدی که کبود شوید ادامه دهید. فقط کافیست همچون تمرینات یوگا با تنفس های عمیق روح خود را آرام کنید. یکی از بهترین تنفس های عمیق روش 4-7-8 یوگا است. برای این منظور به طور کامل از طریق دهان هوا را بیرون بدهید، سپس از طریق بینی هوا را به داخل بکشید و تا 4 بشمارید. نفس خود را تا 7 بشمارید و نگه دارید و سپس اجازه دهید از دهان شما با شمارش تا عدد 8 خارج شود. این کار را دست کم دوبار در روز انجام دهید.

10. سریعا غذا بخورید

برخی از مواقع مردم در نتیجه گرسنگی مضطرب و عصبی می شوند. بنابراین، هنگامی که دچار اضطراب شدید یعنی قند خون شما کاهش پیدا کرده است و بهترین کار خوردن یک میان وعده سبک همچون گردو یا یک تکه شکلات تلخ به همراه یک لیون آب یا چای گرم است.

رژیم غذایی مناسب در طولانی مدت موجب کاهش استرس می شود. سعی کنید از گیاهان همچون کلم، غذاهای دریایی و گوشت در وعده های غذایی خود استفاده کنید. این نوع مواد اسید فولیک و مواد مغذی دیگری دارند که به کاهش اضطراب کمک شایانی می کنند.

11. صرف صبحانه

از اینکه به خودتان گرسنگی بدهید دست بردارید. بیشتر افرادی که دچار تشویش و استرس فراوان هستند، صبحانه نمی خورند. توصیه ما این است که حتما چیزی همچون تخم مرغ که سرشار از پروتئین و کولین است، میل کنند. کمبود کولین باعث افزایش اضطراب بیهوده در انسان می شود

12. مصرف امگا -3

شما می دانید که روغن ماهی برای قلب مفید است و از افسردگی نیز جلوگیری می کند. امگا 3 موجب کاهش اضطراب نیز می شود. در تحقیقاتی ثابت شده است، دانش آموزانی که 2.5 میلی گرم در روز از ترکیب اسیدهای چرب امگا -3 به مدت 12 هفته استفاده می کنند اضطراب کمتری از دانش آموزانی دارند که قرص آرام بخش می خورند. کارشناسان توصیه می کنند تا حد امکان در وعده های غذایی خود از امگا -3 استفاده کنید. ماهی های چرب آب های سرد همچون سالمون منبع غنی اسیدهای چرب مفید هستند.

13. دست برداشتن از تفکرات منفی

وقتی دچار اضطراب هستید، بسیار آسان است که همیشه افکار منفی داشته باشید و به دنبال انتهای بد یا فاجعه باشید. ذهن شما درگیر مسایل غیر قابل تحمل می شود و همیشه هراس این را دارد اگر این اتفاق ها واقعا رخ دهند چه می شود؟ این مساله واقعا زندگی انسان را خراب می کند و روح را از بین می برد.به جای این افکار بیهوده، نفس عمیق بکشید، پیاده روی کنید و روی مسایل واقعی تمرکز کنید.

14. حمام آب گرم

هرچقدر هم احساس اضطراب داشته باشید، پس از استراحت در سونای خشک یا بخار، احساس آرامش خواهید داشت. با گرم کردن بدن خود، گرفتگی عضلات و استرس خود را کاهش می دهید. احساس گرما روی تولید سروتونین تاثیر می گذارد. گرم کردن بدن را می توان نوعی ورزش نیز دانست.

15. حمام جنگل

ژاپنی ها به حمام جنگل، «شیرین-یوکو» می گویند. حمام جنگل در واقع راه رفتن در میان درختان است. محققان ژاپنی واکنش های بدن افرادی که به مدت 20 دقیقه در میان جنگل و بوی خوب چوب و چمن و صدای جریان آب، پیاده روی کرده بودند را مورد بررسی قرار دادند. مشخص شد این افراد استرس کمتری دارند و آرام تر هستند.

16. مراقبه ذهنی

مراقبه ذهنی در اصل برای بودایی ها است اما در عصر حاضر از آن به عنوان درمانی برای تشویش و اضطراب نیز استفاده می کنند. تمرینات ذهنی برای آگاهی بیشتر به افراد کمک می کند تا واقعیت جاری را به جای ترس و واهمه های خود از آینده ببینند. برای این منظور می توانید ابتدا از تمرکز روی زمان حال با هشیاری کامل و بدون هیچ قضاوتی آغاز کنید.

17. گل ساعتی

گل ساعتی نوعی مسکن به شمار می رود و دولت آلمان آن را به عنوان درمانی برای بی خوابی های عصبی تایید کرده است. یافته های علمی ثابت کرده اند این گیاه نشانه های اضطراب را کاهش می دهد و خاصیتی همچون داروهای آرامش بخش دارد. این گیاه را بیشتر برای درمان بی خوابی تجویز می کنند.

همچون دیگر مسکن ها، این گیاه نیز باعث خواب آلودگی و گیجی می شود بنابراین آن را فقط هنگام خواب مصرف کنید. مراقب باشید مصرف بیش از یک نوع گیاه دارویی در زمان واحد خطرناک است و هرگز گل ساعتی را بیشتر از یک بار در ماه مصرف نکنید.

18. به خود اعتماد داشته باشید

آیا افکار مشوش و نگران کنده در سر دارید؟ تبریک می گوییم. شما کاملا به حالت های روحی خود آگاه هستید و این نوع آگاهی در واقع نخستین قدم برای کاهش اضطراب است.

همیشه به این دلیل که اضطراب های خود را می شناسید و از تغییرات بدن خود آگاه هستید، به خود اعتماد به نفس بدهید. این مساله وافعا برای برطرف کردن اضطراب الزامی است. قدم بعدی داشتن مکالمه مثبت با خود، تغییر درک و فهم یا استفاده از روش های آرامش بخش است.

منبع: سلامت نیوز

16. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

رئیس کمیسیون انرژی اتاق تهران در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد
    بی توجهی مسئولان به نسخه جدید تحریم نفتی/ انتقاد از دیپلماسی ضعیف زنگنه در وزارت نفت

رئیس کمیسیون انرژی اتاق تهران گفت: کاهش قیمت نفت نوعی تحریم جدید علیه ایران است اما متأسفانه مسئولان وزارت نفت هیچ توجهی به آن نمی‌کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس نزدیک به 4 ماه است که قیمت نفت در بازار جهانی از از قیمت 100 دلار خداحافظی کرده و به قیمت های کمتر از 50 دلار در هر بشکه رسیده است.

برخی از کارشناسان و تحلیلگران به محض شروع روند کاهشی اعلام کردند این روند ادامه دار نخواهد بود و بعد از مدتی دوباره شاهد افزایش قیمت هستیم و حتی این افزایش قیمت را بعد از جلسه اخیر اوپک موکول کردند ولی با برگزای جلسه اوپک نیز قیمت نفت افزایش پیدا نکرد و به روند نزولی خود ادامه داد.

اقتصاددانان و تحلیلگران انرژی مدعی هستند این کاهش قیمت از دلایل اقتصادی و سیاسی نشات می گیرد ولی هیچ دلیل مشخصی برای این کاهش قیمت تا کنون ارائه نشده است.

خبرنگار فارس به منظور علت کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی و دیپلماسی انرژی وزارت نفت پس از آغاز روند نزولی قیمت به سراغ سید حامد واحدی رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران رفت تا در مورد این موضوع و موضوعات اقتصادی دیگر با وی گفت‌وگو کند.

در ادامه بخش اول این مصاحبه را که با موضوع علت کاهش قیمت نفت و شرایط اقتصاد ایران پس از کاهش قیمت نفت منتشر شده است را ملاحظه می کنید.

فارس: قبل از آغاز مصاحبه از اینکه وقت خود را در اختیار ما قرار دادید تشکر می کنم اما برای سوال نخست ، نزدیک به 4 ماه است که شاهد کاهش قیمت نفت در بازار جهانی هستیم برخی می‌گویند این کاهش قیمت نفت ار مسائل سیاسی نشأت گرفته و برخی می‌گویند مسائل اقتصادی موجب کاهش قیمت نفت شده است به نظر شما علت کاهش قیمت نفت در بازار جهانی چیست؟

واحدی: از اواخر سال گذشته میلادی موسسه بین‌المللی انرژی پیش‌بنی کاهش قیمت انرژی که منظور همان نفت خام و فرآورده‌های نفتی است را داشت و از سوی دیگر با افزودن 2 تا 3 میلیون بشکه به ظرفیت عرضه نفت از نفت‌های شیل و همچنین کاهش تقاضا و مواردی از این قبیل موجب شد تا قیمت نفت روند نزولی به خود بگیرد و برخی از کشورها از جمله آمریکا و عربستان به این زمینه نیز دامن زدند تا فشارهای اقتصادی را به دیگر کشورها یعنی ایران و روسیه وارد کنند. بنابراین کشورهای کویت و عربستان با محوریت آمریکا موجب شده‌اند تا قیمت نفت از حالت واقعی نیز بیشتر کاهش یابد.

فارس: به نظر شما با این شرایط که گفتید قیمت نفت تا چه حدی کاهش می‌یابد؟

واحدی: اگر روال باز نگردد و توافقات جهانی رخ ندهد و شرایط اقتصادی نشانه‌ای بهبود را از خود بروز ندهد قیمت نفت در 2 یا 3 ماه آینده پایین‌تر خواهد آمر زیرا تقاضا در فصل تابستان نیز به کمترین میزان خود می‌رسد و به نظر می‌رسد حتی به کانال 30 دلار نیز برسد. اما قبل از فصل گرما قاعدتاً رنج قیمت در حد همین 40 تا 50 دلار است.

فارس: آمریکا و عربستان تا چه زمانی می‌توانند این رنج قیمت را تحمل کنند؟

واحدی: با توجه به اختلافاتی که وجود دارد بین آمریکا و روسیه و کشورهای اروپایی و همچنین اختلافاتی که بین عربستان و ایران و هم‌پیمانان ایران وجود دارد مشخص نیست عربستان و آمریکا تا چه زمانی می‌توانند این شرایط را تحمل کنند.

فارس: به نظر شما ایران تا چه قیمتی را می‌تواند تحمل کند؟

واحدی: وزیر نفت تا قیمت‌های 25 دلار را نیز اعلام کرده‌اند.

فارس: وزیر نفت از نظر سیاسی چنین ارقامی را مطرح می‌کنند نظر شما ار لحاظ اقتصادی چیست؟

واحدی: اگر نگاهی به بودجه بیاندازیم در جلسات کمیسیون انرژی اتاق تهران اعلام کردیم بسیاری از منابعی که در بودجه دیده شده است غیر قابل دسترسی است و این منابع غیر واقعی است ما حتماً در سال 94 با این لایحه بودجه کسری بودجه سنگینی خواهیم داشت و برخی دیگر از اعضای کمیسیون مدعی هستند ما حتی در این لایحه دارای کسری بودجه پنهان خواهیم بود. متأسفانه دولت هنوز روی نفت 72 دلار تکیه کرده است و این نفت 72 دلار غیرواقعی است ما اعتقاد داریم با توجه به عرضه 2.5 تا 3.5 میلیون بشکه عرضه مازاد نفت حتی اعضای اوپک و غیر اوپک حاضر نخواهند شد تا عرضه را کاهش دهند تا قیمت نفت بالا رود چون همه به پول نفت نیاز دارند. نباید از یاد برد که اکثر کشورهای نفتی دولت نفتی دارند و این نفت و درآمدهای نفتی تنها چالش کشور ما نیست. عربستان توانسته با 730 میلیارد دلاری که ذخیره ارزی دارد تا حدودی خودش را سرپا نگه دارد.

فارس: اگر برگردیم به سوال قبل با این شرایط عربستان از کاهش قیمت نفت در دراز مدت متضرر خواهد شد.

واحدی: قطعاً این اتفاق رخ خواهد داد و تضعیف عربستان نیز مد نظر آمریکا است به نظر می‌رسد تنها هدف آمریکا ایران و روسیه نیست و حتی آمریکا بازیگرانش را نیز مدنظر قرار داده است و این کشورها یعنی کویت و عربستان اصلاً به این موضوع توجه نمی‌کنند بنابراین اگر این شرایط ادامه یابد قطعاً عربستان دیگر نمی‌تواند از پشتوانه مالی خود استفاده کند بنابراین بهار عربی در عربستان و کویت و دیگر کشورهای بازیگر آمریکا رخ خواهد داد.

فارس: نکته مهمی که به نظر می‌رسد این است شرکت‌های پیمانکاری بزرگی مانند شل و BP اعلام کرده‌اند ما تولید نفت را کاهش دادیم آیا این موضوع موجب افزایش قیمت نفت نخواهد شد؟

واحدی : در سال 2015 موسسه بین‌المللی انرژی کاهش تقاضا را پیش بینی کرده است اما در دراز مدت نیز کشورهای صاحب تکنولوژی به دنبال انرژی‌های تجدید پذیر هستند و حتی مراکز مطالعاتی اعلام کرده‌اند 30 درصد از انرژی مورد نیاز خود را از انرژی‌های تجدید پذیر تأمین خواهند کرد. بنابراین به نظر می‌رسد خیلی زود برگشت قیمت نفت در چند ماه آینده صورت نخواهد گرفت مگر آنکه یک اتفاق خاصی رخ می‌دهد.

فارس: برخی از کارشناسان معتقد هستند این کاهش قیمت نفت که بخشی از آن سیاسی است و شما در فرمایشاتتان بود نوع تحریم جدید علیه ایران است؟

واحدی: بله، همانطور که گفتم آمریکا با بازیگری کویت و عربستان 2 جا را مورد هدف قرار داده‌اند که یکی ایران و روسیه است.ماه‌ها است که در این خصوص صحبت می‌کنیم که کاهش قیمت نفت نوعی تحریم جدید علیه ایران است اما متأسفانه مسئولان وزارت نفت هیچ توجهی به آن نمی‌کنند و این بی‌توجهی و ضعف دیپلماسی مورد انتقاد ما است.

باید گفت ابلاغیه اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری تنها راه نجات است من بارها در کمیسیون انرژی این موضوع را مورد تاکید قرار داده‌ام.

این بیست و چند بند درد و دل‌های بخش خصوصی است ولی متأسفانه اراده بالایی در وزارت نفت نسبت به این موضوع نمی‌بینیم که خود را از وابستگی به دلار نفتی نجات دهیم و تا روزی که وابستگی نفتی داریم همین آش و همین کاسه است

http://www.livedata.ir/u.php?q=fa139...86%D9%81%D8%AA

18. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

فارس خبر می‌دهد
    درخواست کارآفرینان از معاون اول رئیس‌جمهور برای توقف اجرای تعرفه ترجیحی ایران و ترکیه

به دنبال اجرای تعرفه ترجیحی ایران و ترکیه که منجر به واردات کالاهای صنعتی با تخفیف تعرفه به داخل کشور خواهد شد، جمعی از کارآفرینان از معاون اول رئیس جمهور درخواست لغو چنین توافقنامه‌ای را به دلیل زیان‌های سنگین در تولید و اشتغال کشور ارائه کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، جمعی از تولیدکنندگان مختلف از جمله انجمن صنفی صنعت تایر، صنعت تاسیسات، مجمع کارآفرینان ایران، انجمن کارفرمایی تولیدکنندگان پکیج و آبگرمکن، انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان یخچال و فریزر، انجمن نساجی ایران، انجمن تخصصی صنایع همگن وسایل گازسوز و کارفرمایان صنایع چوب طی نامه‌ای از جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور درخواست لغو اجرای موافقتنامه تجارت ترجیحی بین ایران و ترکیه شدند.

در این نامه تتاکید شده است که علیرغم وجود حمایتهای زبانی دولت یازدهم از تولید ملی و تولید کننده داخلی تا به امروز، متأسفانه اجرای توافق تعرفه ترجیحی بر تمام امیدهای شکل‌گرفته خط بطلان کشید، چرا که در شرایط اقتصاد مقاومتی، بیشتر محصولات وارداتی با 30 درصد کاهش مأخذ حقوق ورودی، اجازه ورود به کشور را پیدا کرده‌اند.

چنین موافقتنامه‌ای که در تنظبم معاونت تولید وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز لحاظ نشده، با تمام توان تولید را نشانه رفته است.

در واقع این توافق ناعادلانه در شرایطی که طرف خارجی امتیازات متعددی چون منابع مالی ارزان قیمت و فاقد از هرگونه تحریم و محدودیتی در واردات، صادرات و دسترسی به بازارهای آزاد را در اختیار دارد، چیزی جز اعطای امتیاز برای رشد صنعت و اشتغال در کشور ترکیه را در بر نخواهد داشت.

دغدغه امروز ما متولیان تولید این است که ثمره سالها برنامه‌ریزی و عزم و اراده دلسوزان کشور بر تقویت و تثبیت تولید ملی، با عملیاتی شدن این طرح بیش از پیش محو شود و در این شرایط انجمن‌ها و تشکل‌های زیادی دیگر بحران و چالش شوند و بعید است که با تداوم این رویکرد دیگر رمقی برای تولیدی در کشور باقی بماند.

در این نامه از معاون اول رئیس جمهور درخواست شده تا با پشتیبانی قاطع از صنایع داخلی دستور لازم را برای حل این چالش صادر کنند.

http://www.livedata.ir/u.php?q=fa139...A9%DB%8C%D9%87

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 17 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (2 کاربران و 15 مهمان ها)

1. پروواز،
  2. سعید محتشم

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها

بوک مارک ها