نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 3485 از 5202 نخست ... 24852985338534353475348234833484348534863487348834953535358539854485 ... آخرین
نمایش نتایج: از 34,841 به 34,850 از 52011

موضوع: اخبار

عضو فعال مخبرالدوله آواتار ها
    تشکر شده 17,307 بار در 4,846 ارسال

پاسخ : اخبار

با صدور اطلاعیه‌ای از سوی دفتر رییس جمهور سابق؛
    احمدی‌نژاد از اتهامات رحیمی اعلام برائت کرد

دفتر محمود احمدی‌نژاد با انتشار اطلاعیه‌ای خطاب به مردم ایران ضمن تبیین اتهامات محمدرضا رحیمی معاون اول وی در دولت‌ دهم این اتهامات را مربوط به دولت متبوع خود ندانست
    آفتاب: به گزارش ایسنا، متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

موضوع رسیدگی به اتهامات آقای محمدرضا رحیمی بار دیگر دستمایه حملات گسترده و بی‌محابا علیه دولت‌های مظلوم نهم و دهم و بهره‌برداری‌های سوء سیاسی گردید. گرچه ملت بزرگ ایران هوشیارانه تمام حوادث را زیر نظر دارد و به خوبی و درستی قضاوت خواهد کرد لیکن جهت روشن شدن حوادث نکاتی را به استحضار ملت شریف می‌رساند:

1 در نحوه رسیدگی به این موضوع تاملات فراوانی وجود دارد که ورود به آن را در شرایط کنونی به صلاح کشور نمی‌دانیم.

2 تمام ماجرای آقای رحیمی حتی با فرض صحت اتهامات و قبول رسیدگی قانونی و صحیح مربوط به سال 86 و قبل از آن و دوره ریاست ایشان بر دیوان محاسبات کشور وابسته به مجلس شورای اسلامی و پیش از همکاری و حضور ایشان در دولت نهم بوده و در آن زمان چنین مسائلی مطرح نبوده است. اصولا این موضوع هیچ ارتباطی با دولت و حتی دوره خدمت ایشان در دولت‌های نهم و دهم ندارد و دلیل اصرار بر ارتباط دادن آن به دولت قبل بر همگان آشکار است.

3 اطلاع‌رسانی سهوی یا عمدی نادرست و مبهم، همانند ماجراهای بانکی و نفتی، فرصتی را در اختیار مغرضان و بددلان قرار داده است تا سنگین‌ترین هجمه‌ها را علیه خدمتگزاران پاک در دولت‌های نهم و دهم سازماندهی و اجرا نمایند. روشن است که سیاست‌بازان حرفه‌ای و برخی از رسانه‌ها اصرار دارند که با ابهام‌آفرینی، زمینه را برای تخریب دولت قبل و خدمات کم‌نظیر آن و انتقام‌کشی از ملت عزیز فراهم نمایند و همچنین از رهگذر آن بر بسیاری از ضعف‌های جاری در اداره کشور سرپوش بگذارند. رسانه‌های معاند بیگانه نیز با بهره‌برداری از شرایط، مشغول عقده‌گشایی هستند.

4 مدیران ارشد دولت‌های نهم و دهم علیرغم وجود پاسخ‌های قاطع به اتهامات بی‌اساس علیه خود، برای رعایت مصالح کشور و به عنوان وظیفه‌ای ملی و دینی و جهت جلوگیری از بهانه‌جویی‌ها، مشقات و سختی‌های سکوت را بر خود هموار کرده‌اند لیکن همچنان که مردم با فراست ایران زمین از گذشته‌های دور گفته‌اند: ماه همیشه زیر ابر پنهان نمی‌ماند.

دفتر رییس دولت‌های نهم و دهم

مردم میپرسند که ا.ن را چه کسانی حمایت میکنند؟؟؟

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید مخبرالدوله از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 30,535 بار در 9,530 ارسال

http://www.farsnews.com/MediaDisplay...13931105001249

نطق رسایی خطاب به رئیس‌جمهورtime - 16:26 1393بهمن5
    فیلم/ آقای روحانی! اگر فرانسه کاریکاتور شما را کشیده بود، به ظریف اجازه می‌دادید به فرانسه برود؟
    كسى كه عقل ندارد، ادب ندارد و كسى كه همّت ندارد، جوانمردى ندارد و كسى كه دین ندارد، حیا ندارد.

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر ویژه بورسی rajabnejad آواتار ها
    تشکر شده 15,809 بار در 3,911 ارسال

افزایش آمار چک‌های برگشتی در کشور

حجم چک‌های برگشتی در ۹ ماهه امسال تا حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان پیش رفت.

به گزارش ایسنا، در حالی چک‌های برگشتی به عنوان یکی از مولفه‌های ایجاد بی اعتمادی در اقتصاد و بازار همواره مورد تاکید قرار گرفته و به اذعان رییس کل بانک مرکزی حجم این چک‌ها در کشور بسیار بالاست که بررسی شاخص آن نشان می‌دهد حجم چک‌های برگشتی از ابتدای امسال با روندی افزایشی در هر ماه نسبت به ماه قبل به بیش از ۴.۵ میلیون برگ تا پایان آذر رسیده است.

بنابر آمارهای بانک مرکزی در بازه زمانی بین فروردین تا آذر امسال بیش از ۴۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برگشت خورده که این رقم بیانگر رشد ۳۵.۱ درصدی نسبت به ۹ ماهه سال گذشته است. در عین حال که تعداد ۴.۵ برگی این چک‌ها نیز با رشد بیش از ۲۰.۴ درصدی همراه است. این در حالی است که میزان چک‌های برگشتی در هشت ماهه امسال بیش از ۳.۹ میلیون برگ، مبلغی بالغ بر ۴۲ هزار میلیارد تومان بود که تعداد آن در مقایسه با دوره مشابه سال قبل حدود ۱۹.۸ درصد و مبلغ آن ۲۹.۸ درصد افزایش داشت.

همچنین در ۹ ماهه امسال بالغ بر ۳۵.۹ میلیون برگ سند به مبلغ حدود ۹۱۵ هزار میلیارد تومان در اتاق پایاپای اسناد بانکی تهران مبادله شده است که از لحاظ تعداد ۶.۵ درصد و از نظر مبلغ حدود ۱۶.۴ درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش دارد. اما با توجه به شرایط نامطلوب چک در سیستم بانکی، بانک مرکزی در سال جاری اقدام به راه‌اندازی سامانه مبادله الکترونیک چک (چکاوک) با هدف حذف گردش فیزیکی چک بین شبکه بانکی و افزایش اعتبار آن کرد تا با کمک آن از حجم چک‌های برگشتی کمتر شود.

براین اساس، در حالی سامانه چکاوک اکنون در ۱۳ استان کشور راه‌اندازی شده و در اوایل دی‌ماه نیز استان تهران به این سامانه اضافه شد که با وجود مشکلاتی که در اجرای آن در برخی استان‌ها بالاخص تهران به وجود آمد، انتظار می رود در ادامه مخاطرات مردم در زمان پذیرش چک با اطلاع از وضعیت عملکردی دارنده دسته چک کاهش یابد و در نتیجه با افزایش شفافیت اطلاعاتی، دارنده دسته چک نیز در خصوص مراقبت و مدیریت بهینه نسبت به مانده حساب خود مبادرت کند تا در مجموع با افزایش اعتبار چک، از میزان برگشتی‌های آن نیز کاسته شود.
    هرگاه زندگی را جهنم دیدی, سعی کن پخته بیرون آیی, سوختن رو همه بلدند ....

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید rajabnejad از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,807 بار در 793 ارسال

واکنش وزیر صنعت احمدی‌نژاد به امضای قرارداد ترجیحی ایران و ترکیه در گفت‌وگو با تسنیم؛ ۸ سال برای بهبود قرارداد ترجیحی با ترکیه جنگیدم/دولت نباید در امضای قرارداد عجله می‌کرد

خبرگزاری تسنیم: وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه دولت نباید در امضای قرارداد ترجیحی ایران و ترکیه تعجیل می‌کرد، گفت:در آن زمان اعلام کردم استعفا می‌دهم اما این قرارداد را امضا نمی‌کنم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،پس از مذاکرات متعدد دولت‌های گذشته با کشور ترکیه سرانجام قرارداد ترجیحی ایران و ترکیه از اول ژانویه 2015 اجرایی شد تا در آینده سطح مناسبات دو کشور به رقم 30 میلیارد دلار برسد.
    در این توافقنامه تعرفه 125 فقره کالای ایرانی و 140 فقره کالای ترکیه برای گسترش همکاری‌های اقتصادی کاهش پیدا می‌کند. بدین ترتیب ترکیه برای ورود اقلام مشخصی از کالاها و محصولات کشاورزی ایران به ترکیه، تعرفه‌های خود را کاهش خواهد داد و در مقابل ایران نیز برای ورود اقلام مشخصی از تولیدات صنعتی ترکیه، تعرفه‌های خود را پائین می‌آورد.
    البته انعقاد این قرار‌داد از همان روزهای نخست با اعتراضات زیادی از سوی تولیدکنندگان داخلی روبه‌رو بود چراکه معتقد بودند با این توافقنامه ترکیه قرار است بسیاری از تولیدات صنعتی خود را با تعرفه‌های اندک به ایران صادر نماید، این در حالی است که طرف ایرانی فقط کالاهای کشاورزی خود را با کاهش تعرفه به کشور ترکیه ارسال می‌کند.
    ابهامات و ایرادات مختلف فعالان اقتصادی کشور به قرارداد ترجیحی ایران و ترکیه باعث شده تا گفت‌وگویی را با مهدی غضنفری وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت دولت دهم انجام دهیم و جویای نظر وی در این خصوص شویم.
    آنچه در ادامه می‌خوانید مشروح گفت‌وگوی تسنیم با وزیر صنعت احمدی‌نژاد است؛
    * دولت نباید در امضای قرارداد ترجیحی با ترکیه تعجیل می‌کرد
    تسنیم: امضای موافقتنامه تجارت ترجیحی بین ایران و ترکیه موجب جنجال در رسانه‌ها شده، موضوع از چه قرار است؟
    غضنفری: بله، من هم از طریق رسانه‌ها متوجه شدم و فکر می‌کنم کار اشتباهی صورت گرفته است. دولت نباید در امضای این موافقتنامه تعجیل می‌کرد.
    تسنیم: سابقه مذاکرات درباره این موافقتنامه به ده سال قبل یعنی درست وقتی شما رئیس سازمان توسعه تجارت بودید برمی‌گردد، چرا مذاکرات این همه طولانی شد؟
    غضنفری: حقیقت این است که ما در مورد امضای موافقتنامه ترجیحات تجاری با همه کشورها از جمله ترکیه بسیار جدی بودیم و حتی به‌خاطر فشار تحریم‌ها پیشنهادات متعددی را مطرح کردیم. اما طرف ترک حاضر به پذیرش حقوق منطقی ما نبود. آنها به‌دنبال ایجاد فرصت طلایی در بازار ایران بودند و من این نکته را به‌خوبی می‌دانستم. برای همین، مذاکرات را هم در سطح کارشناسی، هم در سطح معاونین وزرا و هم در سطح بالاتر، شخصاً زیر نظر گرفته بودم تا مبادا ذره‌ای از منافع ملی کشورمان از دست برود.
    تسنیم: منظورتان از مقامات بالاتر چه‌کسانی هستند؟
    غضنفری: ببینید کاملاً مرسوم است که در ملاقات مقامات ارشد مثلاً دو رئیس جمهور، روی برخی از گره‌های روابط تأکید شود. به خاطر دارم هم در ایران و هم در آنکارا همواره یکی از موضوعات مورد بحث، فشار بر وزارتخانه ما برای امضای این موافقتنامه بود. مقامات دولت ترکیه بارها بر این موضوع تأکید کرده بودند و حتی در جلسات، من یا همکارانم را به‌عنوان مانع امضا معرفی و تلویحاً ابراز نارضایتی می‌کردند تا جایی که من مجبور می‌شدم در حضور مقامات ارشد به برخی کاستی‌ها در قرارداد اشاره کرده و رفتار غیرمعقول ترکها را به زبان بیاورم.
    * ناگفته‌های غضنفری از فشارهای داخل و خارج برای امضای قرارداد ترجیحی/ "استعفا می‌دهم ولی امضا نمی‌کنم"
    تسنیم: آیا هیچ‌گاه از جانب مقامات ارشد دولت برای امضای این موافقتنامه تحت فشار بودید؟
    غضنفری: خوب، طبیعتاً مقامات ارشد دولت برای برداشتن هرگونه مانع بر سر راه توسعه همکاری‌ها بین ایران و ترکیه جدی بودند و با موانع قاطعانه برخورد می‌کردند. گاهی پیش می‌آمد توضیحات گذشته من در مورد این موافقنامه را فراموش کرده بودند و آنها برای پیشرفت روابط به‌طور جد از من می‌خواستند حداکثر ظرف 24 ساعت موافقتنامه را امضا کنم و من بعد از توضیحاتی، با بیان این جمله "استعفا می‌دهم اما امضا نمی‌کنم" شدت مخالفت خودم را ابراز می‌کردم.
    به خاطر دارم در یکی از مراسم امضای قراردادها در حضور دو مقام ارشد ایران و ترکیه، اسم من و همتای ترکی را برای امضای موافقتنامه از پشت تریبون قرائت کردند، اما من با اشاره به آنها فهماندم که هنوز به توافق نرسیده‌ایم و این موجبات ناراحتی بسیاری را برای آنها فراهم کرد، به‌گونه‌ای که بعداً مورد شماتت واقع شدم و مرا سرسخت و لجباز می‌نامیدند. لذا مجبور بودم با بیان جزئیات بیشتری به آنان اطلاع رسانی کنم که من هنوز قانع نشدم چنین موافقتنامه‌ای منصفانه و به‌نفع کشورمان هست و تا روز آخر از امضای آن اجتناب کردم و خوشبختانه آنان می‌پذیرفتند.
    تسنیم: آیا چنین رفتاری از طرف شما موجب سردی در روابط شما با مقامات ارشد نمی‌شد؟
    غضنفری: ببینید وقتی پای منافع ملی وسط بود، اختلافات کنار می‌رفت و همه ما هم‌جهت می‌شدیم. آنان کار کارشناسی مرا قبول داشتند و مطمئن بودند که حتماً یک مشکلی در پیشنهاد طرف ترک وجود دارد. اما به‌هرحال انتظارشان این بود من ابتدا این مشکل را حل کنم و سپس موافقتنامه را امضا کنم، یعنی سردی روابط نبود اما توقع و انتظار بالا بود.

تسنیم: به‌چه‌دلیل شما با پیشنهاد طرف ترک مخالفت می‌کردید؟
    غضنفری: ببینید، این یک بحث فنی است و امکان بیان جزئیاتش در اینجا نیست. اما به‌طور خلاصه وقتی کشوری موافقتنامه تعرفه ترجیحی یا تجارت ترجیحی با کشور دیگری امضا می‌کنید بدان معنی است که دو کشور با هم توافق می‌کنند تعرفه کالاهای خاصی را به‌هنگام واردات آن کالاها به کشورشان پایین بیاورند. به این دلیل هر دو کشور لیستی را با هم تبادل می‌کنند که در آن مشخص شده چه کالاهایی و تعرفه هر کدام به چه میزانی باید کاهش یابد.
    برای تهیه این لیست روشهای مختلفی وجود دارد که در همه آن روشها هر کشوری سعی می‌کند که قدرت صادرات خودش را بالاتر برده و در حالی که مجبور است اجازه واردات بیشتری به طرف مقابل بدهد تلاش می‌نماید از بازار خویش مراقبت نماید؛ یعنی کاری کند که تولید داخلی تقویت شود نه اینکه در فشار مضاعف قرار گیرد.
    * ترکها حاضر به کاهش تعرفه‌های‌شان نبودند/ پیشنهادات ترک‌ها گاهی خفت‌آور بود
    ما در مورد لیست‌ها با طرف ترک به توافق نمی‌رسیدیم، آنها حاضر نبودند تعرفه تعداد قابل توجهی کالاهای صنعتی را برای ما پایین بیاورند بلکه بیشتر می‌خواستند تعرفه چند محصول کشاورزی (آن‌هم در ایامی که ما خودمان به برخی آنها نیاز داشتیم) پایین بیاورند و در مقابل از ما می‌خواستند تعرفه فهرست مهمی از کالاهای صنعتی را برای آنها پایین بیاوریم و بازار مصرف خویش را بدانها بسپاریم.
    پیشنهادات آنها گاهی خفت‌بار بود و موجب عصبانیت ما و برهم خوردن جلسات و قطع گفتگوها می‌شد. بعد از اعمال اولویت بندی کالاها، من تحلیل کردم و دیدم بخش مهمی از لیست آنها در اولویت ده ما قرار می‌گیرد، یعنی ما عملاً تولیدکننده هستیم و در شرایط کمبود ارز نباید سراغ واردات آنها رفت. ما حتی به آنها گفتیم که تصمیم گرفته‌ایم به کالاهای اولویت ده اجازه ورود ندهیم.
    * ای‌کاش دولت یازدهم می‌پرسید که ما چرا این قرارداد را امضا نمی‌کردیم
    تسنیم: چرا تلاش نمی‌کردید این لیست را بهبود دهید؟
    غضنفری: فکر کنم در سؤالات قبلی به این موضوع پاسخ دادم. من در تمام مدتی که به‌عنوان معاون وزیر و یا وزیر بازرگانی یا وزیر صنعت بودم تلاش می‌کردم از طریق مذاکرات در سطوح مختلف، این لیست و منافع آن را برای کشورم بهبود دهم. این لیست در مقایسه با نسخه نخستین خودش بسیار بهتر شد اما باز هم متوازن و عادلانه نبود. برای همین فکر می‌کنم دولت یازدهم باید از امضای آن اجتناب می‌کرد و علت کار ما را از کارشناسان بیشتر جویا می‌شد. این اولین باری نیست که با کارهای گذشته برخورد غیرتخصصی می‌شود و قبل از جویا شدن علل انجام آنها، مسیر را تغییر داده و بر خلاف آن عمل می‌کنند.
    * ترک‌ها فقط منافع خود را دنبال می‌کنند
    تسنیم: آیا فکر نمی‌کنید پذیرش این موافقتنامه ناقص باعث می‌شود طرف ترک در موضوع تحریم کمک بیشتری به ما کند؟
    غضنفری: فکر می‌کنم ترکها در موضوع تجارت و اقتصاد بسیار زیرک هستند. آنها در هر موضوعی منافع اقتصادی خود را دقیقاً دنبال می‌کنند. در حالی که در مواضع سیاسی راه خودشان را می‌روند اما در مواضع اقتصادی ما را برادر خویش خوانده و می‌گویند: چون شما نفت دارید پس باید به برادر بی‌نفت خودتان کمک کنید!! و از اینکه سود بیشتری نصیب برادر خود می‌کنید اغماض نمایید!! اجازه بدهید این بحث را من بیشتر باز نکنم.
    * نمی‌دانم اشتباه از وزیر بود یا معاونش!/ 8 سال برای بهبود قرارداد ترجیحی با ترکیه جنگیدم
    تسنیم: برخی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان گفته‌اند امضای این موافقتنامه یاد ترکمنچای را زنده کرد، نظر شما چیست؟
    غضنفری: به‌نظر من این موافقتنامه با آن لیست پیوست نباید امضا می‌شد. من به‌مدت 8 سال برای بهبود آن جنگیدم و همه فشارها را به جان خریدم. نمی‌دانم اشتباه از وزیر بوده یا معاون وزیر یا کارشناسان وزارتخانه. وقتی چندی پیش شنیدم این موافقتنامه امضا شده بهت‌زده شدم. می‌خواستم همان موقع اعتراض کنم، اما فکر کردم کارم نوعی رفتار سیاسی بر ضد دولت تلقی شود. اینک هم معتقدم باید کاری کرد که منافع ملی ما خدشه‌ای نبیند. یادمان باشد تاریخ بعداً در مورد کار ما قضاوت خواهد کرد. قدمهای خود را با دقت و مطمئن برداریم. همه ما باید خود را مدیون این مردم دانسته و دین خود را نسبت به منافع ملی به‌درستی ادا کنیم.
    انتهای پیام/*

8. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید rajabi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 104,284 بار در 31,906 ارسال

قاضی‌پور: نعمت‌زاده ۲۳ کشتی شکر وارد کرده است

نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه در جریان تصویب بندهایی از لایحه رفع موانع تولید ملی در مجلس اظهار داشت: این لایحه رفع موانع تولید نامگذاری شده، اما متاسفانه مصوبات آن به تسهیل واردات کمک می‌کند و به لایحه رفع موانع واردات تبدیل شده است.

به گزارش نسیم، وی در مورد ماده 28 الحاقی به این لایحه تاکید کرد: تصویب الحاقی ماده 28 به این لایحه خلاف نظر رهبری بوده و همه این دو صفحه الحاقی برای تسهیل واردات کالای خارجی کشور تنظیم شده است.

قاضی‌پور نماینده اورمیه در مجلس با بیان اینکه اکنون کارخانه‌های قند و شکر محصولات خود را انبار کردند و امکان پرداخت پول چغندر کشاورزان را ندارند، گفت: وزیر صنعت آقای نعمت‌زاده در این شرایط 23 کشتی شکر وارد کرده است که این خلاف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و سیاست مجلس است.

وی تاکید کرد: شکر توسط آقازاده‌ها وارد می‌شود و از طرفی شعار حمایت از تولید ملی داده شده است، اما همه این اقدامات و این لایحه در حمایت از واردات است.

این نماینده مجلس با بیان این که لایحه حمایت از تولید ملی مخالف تولید ملی است، افزود: یکی از دغدغه‌های مجلس بخش تولید و حفظ اشتغال است، اما اکنون بر خلاف آن چیزی که نیاز کشور است، عمل می‌شود.

http://www.rajanews.com/detail.asp?id=217623

10. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 104,284 بار در 31,906 ارسال

بیگلری: واردات شکر کارخانه قند بانه را تعطیل کرد

محسن بیگلری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با «نسیم» در خصوص اعطای مجوز به چهار شرکت خاص برای واردات شکر با هماهنگی وزارتخانه های جهاد و صنعت، اظهار کرد: رانت موجود در واردات شکر قطعی است و مجلس برخورد جدی با عاملان این مسئله خواهد کرد.

وی افزود: واردات شکر در ماههای اخیر به حدی بوده است که اکثر کارخانه های قند از جمله کارخانه قند بانه به تعطیلی کشیده شده است.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به بالا بودن هزینه های تولید در کشور بیان کرد: متاسفانه تولید محصولاتی از جمله شکر در کشور بالاست، اما نباید با واردات کشاورز را بیچاره کرد.

بیگلری ادامه داد: بعد از تعطیلی کارخانه قند بسیاری از جوانان در نقاط مختلف کشور بیکار شده اند که مسئولان وزارت جهاد و صنعت باید پاسخگوی این مسئله باشند.

وی در خاتمه از کشاندن همه خاطیان پرونده واردات شکر به مجلس خبر داد و گفت: علاوه بر وزرای جهاد و صنعت، قائم مقام وزیر صنعت و دیگر مسئولینی که در واردات شکر دخیل بوده اند، برای پاسخگویی به مجلس احضار خواهند شد.

گفتنی است خبرگزاری «نسیم» چند روز قبل سندی را در خصوص اعطای مجوز ثبت سفارش برای واردات شکر به چهار شرکت خاص با همکاری دو وزارتخانه جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت منتشر کرد، که واکنش های مختلفی را در پی داشته است.

http://www.rajanews.com/detail.asp?id=217617

12. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مخبرالدوله آواتار ها
    تشکر شده 17,307 بار در 4,846 ارسال

بدنبال انتشار نامه سرگشاده رییس کل سابق بانک مرکزی به معاون اول رییس جمهور در مورد عدم ارتباط و ملاقات بابک زنجانی با مقامات دولت قبل، روابط عمومی نهاد ریاست جمهوری توضیحاتی را ارائه کرد.
    آفتاب: به گزارش ایسنا، متن این جوابیه بدین شرح است:

1. بیش از 2.7 میلیارد دلار از اموال بیت المال در دولت گذشته در اختیار بابک زنجانی قرار گرفته است. بخشی از این مبلغ مربوط به پول نفت و بیش از یک میلیارد دلار آن مربوط به سپرده‌های بانک مرکزی نزد یکی از شرکت های زیر مجموعه وزارت نفت بوده و اکنون بازگشت آن یک مطالبه عمومی است. سوال مهم این است که به چه دلیل یک جوان کم سابقه توانسته به این میزان از اموال بیت‌المال دسترسی پیداکند.

2. بی‌تردید آنچه که در اظهارات معاون اول محترم رییس جمهور مورد توجه قرار گرفته توهین به فرد یا افراد خاصی نبوده ، بلکه تاکید بر این نکته است که این‌گونه مسائل بدون دستور مستقیم و همراهی مقامات دستگاههای ذی ربط میسر نیست. مسائلی که نشان می‌دهد با اعمال نفوذ دست‌های قدرتمند پشت پرده، زمینه سوءاستفاده های بی‌سابقه‌ای در کشور فراهم شده و امروز باید عوامل این فساد های بزرگ به افکار عمومی معرفی شوند. عواملی که با حمایت های آشکار و پنهان باعث شدند بابک زنجانی در موقعیت‌های مختلف با مقامات بلندپایه کشور ملاقات کرده و آنها برای پی‌گیری کارهای وی دستورات فوری صادر کنند.

3. انتظار این بود که آقای بهمنی نسبت به اصل موضوع، توضیح بیشتری می دادند تا مشخص شود دقیقاً چه کسانی، صلاحیت بانک فاقد اعتبار بابک زنجانی در مالزی را برای انتقال حجم عظیم منابع بیت المال و برقراری تعامل گسترده شبکه بانکی با آن، تایید کرده اند و همین امر موجب هدر رفتن سرمایه ملی شده است.

4. در پایان دو نکته مهم مورد تأکید است :

الف : نباید با سکوت ، موضوع برگشت 2.7 میلیارد دلار به خزانه کشور و رو شدن دست های پشت پرده که از مطالبات مقام معظم رهبری و مردم است، دچار فراموشی گردد.

ب : هیاهوی بیش از حد رسانه ای که خواسته متخلفین است ممکن است باعث انحراف افکار عمومی و دور شدن از اصل موضوع شود که پرداختن به آن را بیش از این به مصلحت نمی دانیم و فقط به توضیحات اخیر دادستان محترم تهران اشاره می کنیم که گفته اند در پرونده بابک زنجانی برخی از وزرا و رییس کل سابق بانک مرکزی برای ادای پاره ای توضیحات به دادستانی احضار شده اند.

امیدواریم با عزم و اراده ای که در دولت و قوه قضائیه وجود دارد و با حمایت نهادهای ذیربط، بزرگترین پرونده دستگاه قضایی پس از انقلاب اسلامی و یکی از پیچیده ترین پرونده های اقتصادی و بانکی کشور به سرانجام مطلوب برسد و شاهد اعتماد آفرینی در افکار عمومی و جامعه باشیم.

مردم میپرسند که ا.ن را چه کسانی حمایت میکنند؟؟؟

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید مخبرالدوله از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۴)
    تشکر شده 3,504 بار در 977 ارسال

چرا واردات متفرقه ممنوع شد؟

گروه خودرو: ثبت سفارش واردات خودروهای سواری در حالی از ابتدای بهمن‌ماه به نمایندگی‌های معتبری که در مرکز اصناف و امور بازرگانان معاونت توسعه بازرگانی داخلی وزارت صنعت ثبت شده‌اند، محدود شد که از این پس وارد‌کنندگان متفرقه نمی‌توانند نسبت به واردات خودرو اقدام کنند.

به گفته مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت از سال گذشته تاکنون حدود 70 درصد واردات خودرو توسط افراد متفرقه انجام شده این در شرایطی است که نمایندگی‌های رسمی تنها 30 درصد واردات را در دست داشتند.حال دولت با طرح دلایلی همچون شکایت مصرف‌کنندگان از قیمت، عدم ارائه خدمات پس از فروش مناسب و همچنین نبود گارانتی و وارانتی، با ایده ساماندهی واردات خودرو نسبت به حذف واردات‌کنندگان متفرقه اقدام کرده است. در این زمینه باید گفت که دولت با حذف سهم افراد متفرقه در بازار وارداتی‌ها بی‌دردسرترین مسیر را برای ساماندهی بازار انتخاب کرده است حال آنکه با انحصار واردات توسط چند نمایندگی خاص احتمالا مشکلات مصرف‌کنندگان بیشتر نیز خواهد شد.
    در این زمینه یکی از چالش‌هایی که مصرف‌کنندگان با آن مواجه می‌شوند، انحصار قیمت‌گذاری توسط نمایندگی ها است؛ به‌طوری‌که از این پس قیمت خودروها تنها توسط نمایندگی‌ها تعیین خواهد شد .
    پیش از این قیمت برخی از خودروهایی که با کارت بازرگانی وارد بازار شدند با قیمت نمایندگی‌ها تفاوت فاحشی داشت؛ به‌طوری‌که قیمت نمایندگی‌ها بسیار بیشتر از قیمت خودروهای موجود در بازار بود.بنابراین بسیاری از مصرف‌کنندگان ترجیح می‌دادند که خودرو مورد نظر خود را از بازار و نه نمایندگی‌ها تهیه کنند. به این ترتیب از این پس نمایندگی‌ها خود تشخیص خواهند داد که چه میزان خودرو و با چه قیمتی وارد کشور کنند.
    از سوی دیگر دولت در توجیه عدم انحصارگرایی در بازار وارداتی‌ها بر تعداد 35 نمایندگی خودروهای خارجی ثبت شده در مرکز اصناف تاکید می‌کند حال آنکه بخش اعظمی از واردات خودرو تنها در دست چند وارد‌کننده با تکیه بر خودروهای مشخصی است. قصد حمایت از وارد‌کنندگان متفرقه را نداریم، اما به‌نظر می‌رسد دولت با وجود شورای رقابت در امر قیمت‌گذاری خودروهای داخلی، اصرار زیادی دارد که نشان دهد انحصاری در عرضه خودروهای داخلی وجود ندارد، اما از سوی دیگر خود عاملی در جهت انحصارگرایی در بازار وارداتی‌ها می‌شود، هر چند واردات خودرو توسط افراد متفرقه با تخلفات زیادی همراه بوده اما طبق شکایات واصله به کمیسیون اصل 90 به‌نظر می‌رسد که تخلفات نمایندگی‌های رسمی نیز کم از این افراد نبوده است؛ بنابراین با طرح ساماندهی واردات خودرو دولت هم در پی کاهش واردات بوده و هم به‌نوعی در پی ساماندهی بازار وارداتی‌ها.

Read more: http://www.donya-e-eqtesad.com/news/...#ixzz3PsFXesZG
    آن ها که به گوششان بیش از چشمشان اعتماد میکنند یک چیز بزرگ را از دست میدهند و آنهم حقیقت است.
    وقتی خودت را هم صدا با اکثریت دیدی، وقت آن است که بنشینی و عمیقا فکر کنی.

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید majid664 از ایشان تشکر کرده است:

ستاره دار(18) Aiming آواتار ها
    تشکر شده 14,107 بار در 2,540 ارسال

ظريف: نزديکي ام به عربستان پس از مرگ «ملک عبدالله» ضروري بود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ظريف: نزديکي ام به عربستان پس از مرگ «ملک عبدالله» ضروري بود

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز یکشنبه گفت نزدیکی وی به عربستان سعودی ، رقیب منطقه ای ایران ، پس از مرگ حاکم این کشور «ضروری» بود.

به گزارش «انتخاب» به نقل از آسوشیتدپرس ؛ ایران که یک قدرت شیعه است با عربستان سعودی که تحت حاکمیت مسلمانان سنی مذهب است، بر سر برخی مسائل در خاورمیانه از جمله جنگ داخلی کنونی در سوریه ، ناآرامی ها در یمن و اعتراض ها در بحرین اختلاف نظر دارد.

با این حال محمد جواد ظریف یکی از نخستین مقامات خارجی بود که پس از مرگ ملک عبدالله پادشاه فقید عربستان سعودی به این کشور رفت.

ظریف ابراز امیدواری کرد نزدیکی وی به عربستان سعودی زمینه ساز همکاری بیشتر تهران و ریاض در همه
    زمینه ها در این منطقه بسیار حساس باشد.

وی این اظهارات را در کنفرانس خبری مشترک با وسنا پوسیچ وزیر امور خارجه کرواسی بیان کرد.
    وارن بافت :برای بدست آوردن بازدهی های فوق العاده نیازی نیست کارهای فوق العاده انجام بدیم.

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Aiming از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,522 بار در 26,655 ارسال

اخراج ۱۲۰۰ کارگر در «آران و بیدگل» طی سال جاری

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آران و بیدگل از اخراج ۱۲۰۰ نفر ار کارگران واحدهای تولیدی و صنعتی این شهرستان از ابتدای سالجاری تاکنون خبر داد.

«مرتضی رحیمی» در گفتگو با خبرنگار ایلنا در آران و بیدگل، رکود بازار فرش، تغییر دستگاه‌های بافندگی و تغییرات ساختاری واحدهای تولیدی و صنعتی را مهم‌ترین دلیل اخراج این تعداد کارگران عنوان کرد و افزود: کارگران اخراجی تحت پوشش بیمه بیکاری قرار گرفته‌اند.

وی همچنین از افزایش ۵۰ درصدی تعداد مقرری‌بگیران بیمه بیکاری نسبت به مدت مشابه سال قبل در این شهرستان خبر داد و گفت: تنها در دو ماه اخیر بالغ بر ۴۰۰ نفر از کارگران به دلیل اخراج از کار تحت پوشش بیمه بیکاری قرارگرفته‌اند.

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان آران و بیدگل قرارداد‌های موقت و سفید امضا را مهم‌ترین مشکل جامعه کارگری این شهرستان عنوان کرد و اظهارداشت: اعتباد، نبود امنیت شغلی، نوسانات بازار فروش و عدم پایداری شغل از دیگر مشکلات کارگری این شهرستان می‌باشد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آران و بیدگل همچنین از کشته شدن یک کارگر و نقص عضو ۱۶ کارگر در حین کار از ابتدای سالجاری تاکنون خبر داد و افزود: طی ده ماه گذشته ۱۵۰ حادثه و ۴۸۰ مورد براشتغال اتباع بیگانه نظارت و بازرسی شده است.

این مقام دولتی همچنین از کاهش مدت زمان رسیدگی به شکایات از ۲۷ روز به ۱۲ روز نسبت به مدت مشابه سال قبل سخن گفت و یادآور شد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون به ۲۵۰ شکایت از ۲۸۰ شکایت واصل شده به این اداره رسیدگی شده که ۷ نفر از آن‌ها حکم بازگشت به کار دریافت کرده‌اند.

وی تعداد معافیت حق بیمه کارفرما از ابتدای سالجاری تاکنون در این اداره را بالغ بر ۹۶۳ نفر عنوان کرد و اظهارداشت: از ابتدای سالجاری تاکنون نیزعلاوه بر ۶۸ مورد بارزسی و نظارت بر تعاونی‌ها، تعداد ۵ تعاونی در این شهرستان تشکیل داده‌ایم.

شایان ذکراست درحال حاضر بیش از ۱۶ هزار نفر در واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان آران و بیدگل مشغول به کار می‌باشند که ۱۳ هزار نفر آن‌ها فقط در شهرکهای صنعتی این شهرستان فعالیت می‌کنند.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 54 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 54 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها