نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 3490 از 5202 نخست ... 24902990339034403480348734883489349034913492349335003540359039904490 ... آخرین
نمایش نتایج: از 34,891 به 34,900 از 52011

موضوع: اخبار

عضو فعال hamid888 آواتار ها
    تشکر شده 2,546 بار در 951 ارسال

پاسخ : اخبار

جلسه کمیتة بانکداری سنا دربار ایران

جلسه استماع کمیته بانکداری سنا درباره طرح تحریم‌های جدید علیه برنامه هسته‌ای ایران ساعتی پیش آغاز شد.
    به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، مارک **********ک، سناتور جمهوری‌خواه ایلینویز، و رابرت منندز، سناتور دموکرات نیوجرسی هفته قبل اعلام کردند که طرح آنها تحریم‌هایی را در صورت شکست مذاکرات هسته‌ای ایران علیه تهران اعمال خواهد کرد و کمیته بانکداری سنا این طرح را روز پنج‌شنبه به بحث گذاشته و احتمالاً درباره آن رأی‌گیری خواهد کرد.
    اما سنا اعلام کرد بررسی این طرح از روز پنج‌شنبه به امروز روز سه شنبه موکول شده است.
    هرگاه زندگی را جهنم دیدی, سعی کن پخته بیرون آیی, سوختن رو همه بلدند

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید hamid888 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مخبرالدوله آواتار ها
    تشکر شده 17,307 بار در 4,846 ارسال

رحیمی محكوم امروز، چوب آبروبری‌های شما را می‌خورد/ بازی را در صحنه رفاقت باختم

افشاگری رحیمی علیه احمدی‌نژاد/اختصاصی ایلنا

1393-11-07, 19:51
    کد خبر: 246616
    سرویس: سیاسی
    خانه پرینت دوستان

چون دوست دشمن است شكایت کجا برم؟/ کلیة اسناد و کپی چک‌های صادره که به قریب 170نفر از کاندیداهای مجلس هشتم پرداخت شده٬ در پرونده ثبت و ضبط است و همه آن به مصرف انتخابات رسید.

معاون اول دولت دهم در نامه‌ای افشاگرانه به سوابق دوستی خود با محمود احمدی‌نژاد اشاره و با گلایه از وی اعلام کرد: گیریم که امروز در منظر مردم محكوم شدم اما دیر نخواهد بود که روزنامه اعمال ما نزد خدای متعال گشوده می‌شود و حق و باطل نمایان می‌گردد.

به گزارش ایلنا٬‌ متن کامل نامه‌ رحیمی به احمدی نژاد که در اختیار ایلنا قرار گرفته به شرح ذیل اسیت:

بسم الله الرحمن الرحیم
    جناب آقای دكتر احمدی نژاد، رئیس جمهور محترم دولت های نهم و دهم
    سلام علیکم
    این مختصر را چگونه می‌توانم آغاز کنم جز آنكه بگویم: چون دوست دشمن است شكایت کجا برم؟
    البته شما دشمن نبوده‌اید و مرا با شما دوستی و رفاقت دیرینه ایست که مربوط به سال‌های اخیر نیست. نیک می دانید و دیگران هم خوب است در این مجال مطلع شوند که رفاقت من و شما به سال‌های دوری بر می‌گردد که در کردستان و آذربایجان غربی بودید و سپس به اردبیل رفتید تا تقدیرمان این باشد که هر دو استانداری دولت ششم را تجربه کنیم. گذر زمان شما را به ریاست جمهوری و بنده را به خدمتگزاری در دیوان محاسبات کشور رساند.

از ابتدای آشنایی، هم من و هم شما همواره حق رفاقت بجا آورده‌ایم و در برخی مواقع هم اختلاف دیدگاه‌هایمان مانع از تداوم رفاقت‌هایمان نشد، در همان دوره البته افراد منتقد با بهانه جملات مقلوب شده جریان رسانه‌ای تخریب بنده را کلید زدند و متهم به اغراق و تملق شدم. چندی گذشت و اصرار کردید که به جمع دولت بپیوندم؛ پاسخم منفی بود با این استدلال که اگر در دیوان بمانم بیشتر منشأ کمک و خدمت به کشور خواهم شد. نپذیرفتید و بدون اطلاع من حكمی صادر کردید و با حفظ سمت به عنوان معاون حقوقی منصوب نمودید که خلاف مقررات بود. چاره ای نداشتم جز آنكه از دیوان محاسبات استعفاء بدهم و به همین خاطر باعث رنجش برخی از دوستان قدیمی و صمیمی‌ام شدم و آغاز رنجش‌ها هم از همانجا شروع شد. به دولت آمدم و آنچه در توان داشتم در طبق اخلاص گذاشتم و در انجام وظایف محوله بویژه ترمیم روابط دولت و مجلس کوتاهی نكردم. در اواخر دولت نهم بود که به دلایلی که هنوز هم برخی از آنها برای من نامعلوم است، چند تن از اعضای دولت را کنار گذاشتید و حتما خاطرتان هست که من از باب مشورت مخالف بودم و دلایلی آوردم و وقتی نپذیرفتید، یادآوری کردم که دولت از نصاب می‌افتد و نیازمند رأی مجدد اعتماد مجلس می‌شود.

ماجرای معاون اولی پیش آمد. بعد از ناكامی گزینة اول، به بنده پیشنهاد دادید. و همان موقع گفتم که با وجود کینه‌های سیاسی و برخی زخم‌های کهنه، از من بگذرید، زیرا عاقبت کار را می‌دانستم که برخی مخالفان سیاسی با عنادورزی به دنبال هتک حیثیت و بر باد دادن آبرویم خواهند بود؛ اما باز هم مخالفت با تصمیم شما سخت بود.

آقای دكتر احمدی نژاد؛ دوست عزیز و قدیمی!
    در دولت دهم همة اعضاء شاهد و گواهند که جز کار و کار به چیزی نمی‌اندیشیدم و 6 صبح تا 12 شب، حداقل زمانی بود که مصروف خدمت در دفتر کارم می کردم. و این جدیت در کار از نگاه منصف نمایندگان محترم وقت مجلس شورای اسلامی پنهان نماند و در نا مه‌ای به امضاء 211 نفر تقدیر خود را از انتصاب شما اعلام نمودند.

زمان گذشت و رفته رفته احمدی‌نژاد و رفتارهایش متفاوت از سال‌های گذشته شده بود. هربار که به مشورت می‌نشستیم به سروش آسمانی کذایی بیشتر توجه می‌کردید تا مشورت‌های ناشی از تجربه های مختلف من. در سال آخر دولت اصرارتان بر کاندیداتوری فرد مورد نظر چنان بود که گویی از جایی به شما الهام می‌شده است و حاضر نبودید حرفی غیر از آن بشنوید و نظر بنده و جمعی از همكارانم در دولت را نپذیرفتید و وقعی ننهادید تا جایی که اینجانب با همفكری برخی از اعضای کابینه چاره‌ای نداشتم جز اینكه در شرایط سخت عمل جراحی همسرم برای ثبت در آیندة تاریخ و برای دلگرمی همكارانم در دولت خطر کنم و به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری ثبت نام نمایم تا به طور نمادین اختلاف نظرم را با رویکرد شما بیان کنم و البته در نهایت باز هم به اصرار شما، بازی را بار دیگر در صحنة رفاقت باختم و باز هم حرفتان را گوش کردم و علیرغم میلم انصراف دادم.

آقای دكتر احمدی نژاد!
    در جریان قهر شما پس از ماجرای آقای مصلحی بسیاری از دوستان شما تلاش کردند که من هم کار را رها کنم تا دولت بخوابد و بسا کسانی که به من گفتند آماده باشم برای عهده دار شدن کفالت ریاست جمهوری. اما گفتم حوصله کنید احمدی نژاد باید برگردد که من میانه او و خودم را با خدمت به نظام آزموده‌ام که:
    ما را سریست با او که گر خلق روزگار دشمن شوند و سر برود هم بر آن سریم.

ذكر یک نمونه دیگر از خاطرات تلخ این دوره شاید خالی از فایده نباشد. به یاد دارید که خودم را در فضای سیاسی و رسانه‌ای سپر کردم تا خانم دكتر دستجردی که پرتلاش و مردانه در میدان کار بود از دولت خارج نشود؟ اما متاسفانه شما لجبازی کردید و به بهانه تعلل در عزل رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران که فردی توانمند و متعهد بودند، او را عزل کردید و مرا هم نزد رسانه‌ها و افكار عمومی سكه یک پول ساختید و البته همان موقع در جریان قرار گرفتم که با مشورت اطرافیان پیش‌نویس عزل بنده را هم آماده کرده بودید.

و اما اینک که از هر سو مورد هجمه قرار گرفته‌ام و نا آگاهان نیز گمان کرده‌اند که درهای رحمت خدا به روی بندگان، راه در دالان‌های سیاست دارد و رسانه‌ها عرض و آبرو و حیثیت 35 ساله خدمت و امنیت و آسایش همسر بیمار و دختران رنجورم را به باد داده‌اند و بی آنكه اصل ماجرا را بدانند و تبیین کنند حدیث مدعی را با کینه بر سر بازار جار می‌زنند و بر سر تقسیم غنائم این آبروریزی و هتک حیثیت، مسابقه و مناظره راه انداخته‌اند.

شما بهتر از هر کسی می‌دانید که در 5 سال گذشته، مگر به ضرورت، در مقام پاسخگویی به رسانه‌ها برنیامده‌ام. مگر آنجا که استانداری کردستان، تراكتورهایی را که دولت به کشاورزان منطقه هدیه داده بود و با ابتكار خودشان بطور نمادین آرم مقدس الله مندرج در پرچم جمهوری اسلامی ایران را طراحی و به نمایش درآوردند و برخی رسانه‌های مغرض آن آرم مقدس را تعبیر به جمله‌ای از باب مداهنه نمودند، و تا امروز از سر جهل مرا مورد طعن و شماتت قرار می‌دهند، پاسخی داده‌ام؟!

آیا وقتی در حضور رئیس کمیسیون آموزش مجلس، وزیر علوم وقت و جمعی از اساتید دانشگاه از رساله دكتری خود دفاع کردم و فرد مدعی را به خاطر ادعای کذب در دادگاه محكوم نمودم، سخنی به رسانه‌ها کشاندم تا دفاعی کرده باشم؟!

آیا وقتی با تلاش همكارانم در دیوان محاسبات، فساد موجود در بیمه ایران را افشاء کردم و با یک مهندسی معكوس، خود متهم آن شدم، جمله‌ای در دفاع بر زبان آوردم؟!

یا وقتی برای نخستین بار مفاد قرارداد ننگین کرسنت را در حضور رسانه‌ها بالای دست گرفتم و آن را متوقف کردم، کسی در برابر انتقام گیری مخالفین، حتی آخ از زبان من شنید؟!

همه آنچه ظرف چندین سال بر من رفته است، یک طرف ماجرا است و البته این زخم وقتی "کاری" می شود که جنابعالی نیز مصلحت را در آن می‌جویید که دامن خود را از آن برچینید!

آقای احمدی نژاد؛ دوست عزیز و قدیمی!
    آیا بهتر نبود با اطلاعی که به صحت و سلامت زندگی من که از نزدیک با آن آشنا هستید داشتید، گواهی می‌دادید؟ و شهادت می دادید که من به بیت المال خیانت نكرده‌ام و زندگی‌ام به ریالی مال حرام آلوده نیست؟ آیا نباید می‌گفتید که رحیمی پس از عمری خدمت چون حقوق و مزایای بازنشستگی‌اش برقرار نشده، برای گذران زندگی به سختی افتاده است؟

آقای احمدی نژاد، براستی نمی‌دانید یا فراموش کرده‌اید که ماجرای این پرونده چیست؟

شاید فراموش کرده‌اید که رحیمی محكوم امروز، چوب لجبازی‌ها و آبروبری‌های گاه و بیگاه شما را می‌خورد.

یادتان می آید در ماجرای یکشنبه سیاه چقدر اصرار کردم که نكنید و آبرو نبرید و بگذارید از مجاری قانونی، ماجرا پی‌گیری شود.
    من با توكل بر خداوند و به گواه وضعیت دیروز و امروز زندگی‌ام که تغییری نكرده و شاهد سلامت زندگی من است تا لحظة آخر و تا جایی که قانون اجازه می‌دهد در پی اعاده حیثیت و اثبات بی‌گناهی خود و خانواده‌ام هستم. اما شما نیز گویا مانند برخی رسانه‌های معاند خارجی وناآگاه به این نتیجه رسیده‌اید که هرچه هست همین فضای غبار آلود رسانه‌ها و دعواهای سیاسی است؟

گیریم که امروز در منظر مردم محكوم و در آینده نیز با استناد به همین اخبار و اطلاعات آمیخته حق و باطل و منازعات دور از حق و عدالت اصلاح طلب و اصول گرا، تاریخ را نیز اینگونه نوشتند، اما دیر نخواهد بود که روزنامه اعمال ما نزد خدای متعال گشوده می‌شود و حق و باطل نمایان می‌گردد. از آنكه جاهل است و یا مغرض است، توقع و یا اعتراضی ندارم. بر رسانة ملی که با تغییرات جدید متاسفانه در پی جلب و جذب مخاطب به هر قیمتی، برآمده و به بهانه تبیین راهكار مبارزه با مفاسد اقتصادی، میدان‌هایی فراخ برای عقده گشایی علیه ارگان‌ها و نهادهای انقلابی و تریبونی برای تطهیر فتنه گران فراهم می آورد، هرجی نیست. اما از دوستی که از 5 سال پیش در جریان رنج‌هایی که بر خود و خانواده‌ام رفته است، و از نزدیک اشک دختران، رنجوری همسر، سكتة منجر به مرگ مادر، سكتة خواهری که افتخار دارد شهیدی را نثار انقلاب اسلامی کرده است و اشک چشم برادری که هنوز از تركش خصم التیام نیافته است را دیده، و من بخاطر تداوم دوستی با او از خودگذشتگی‌ها کرده ام و تا امروز که بیانیه دو پهلویش را در دفاع از خودش دیدم، کلامی در تضعیفش بر زبان نیاورده‌ام، این انتظار نمی‌رفت که از مضمون بیانیه دو صفحه‌ای اش، جز برائت از رحیمی، استنباط نشود.

آقای احمدی نژاد عزیز!

برای آگاهی ملت شریف ایران و یادآوری مجدد بار دیگر می‌گویم که:
    همواره در آستانه برگزاری انتخابات مجلس، کمیته‌هایی برای برنامه‌ریزی و راهبری امر انتخابات توسط جریانات سیاسی تشکیل می‌گردد. در این راستا برای انتخابات مجلس هشتم نیز کمیته‌ای متشكل از برخی چهره‌های اصولگرا برگزار و بنا شد از کاندیداهای اصولگرا در سطح کشور از طریق کمک‌های غیردولتی پشتیبانی مالی شود. در میان افراد کمک کننده فردی به نام جابر ابدالی که از سوی برخی نمایندگان مجلس و مقامات قضایی و اجرایی به اینجانب معرفی شده بود، برای کمک اعلام آمادگی نمود. بنده نیز به واسطة حساسیت و اطمینان خاطر از سالم بودن کمک‌های نامبرده همچون سایر موارد در خصوص ایشان از طریق حراست دیوان محاسبات از مجاری ذیصلاح، در خصوص وی استعلام کردم که پس از اطمینان و پاسخ مثبت که اسناد آن ضمیمة پرونده است، برای دریافت کمک از وی اعلام آمادگی نمودیم و از وی خواستیم که به کاندیداهایی که ما معرفی می‌کنیم از محل حساب شخصی و با چک بانکی خودش کمک نماید. در نهایت نامبرده مجموعاً یک میلیارد و دویست میلیون تومان را به این امر اختصاص داد و البته کلیة اسناد و کپی چک‌های صادره که به قریب 170نفر از کاندیداهای مجلس هشتم پرداخت شده است در پرونده ثبت و ضبط است و همه آن به مصرف انتخابات رسید. بنابراین کل این مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون تومان بوده و عینا به حساب نامزدها پرداخت گردیده است.

آیا شما اطلاع نداشتید که کل ماجرا همین است که متاسفانه در اثر اطلاع رسانی نادرست و مغرضانه و نگاه سیاسی خصمانه به موضوع یک کلاغ چهل کلاغ کردند که فلانی برده است و خورده است. وقتی کمک کننده این یک میلیارد و دویست میلیون تومان و نیز دریافت کنندگان، مشخص و معلوم هستند، لذا باید پرسید ارتباط این موضوع با بنده چیست؟ و آیا به اندازه همه جرائمی که برای اینجانب تعیین شده است، می‌توان عمل مجرمانه از ماوقع آنچه گفته شد، استخراج نمود؟ آیا آسیبی که ظرف 5 سال گذشته در افكار عمومی و بطور گسترده در تیراژ میلیون‌ها بار در رسانه‌های داخل و خارج به خود و خانواده‌ام وارد شده است، کمتر از مجازاتی است که در این حكم برایم تعیین شده است؟
    درپایان توفیق و عاقبت بخیری همگان را از خداوند متعال خواستارم.

والسلام
    محمد رضا رحیمی

مردم میپرسند که ا.ن را چه کسانی حمایت میکنند؟؟؟

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید مخبرالدوله از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مخبرالدوله آواتار ها
    تشکر شده 17,307 بار در 4,846 ارسال

افشاگری رحیمی علیه احمدی‌نژاد/اختصاصی ایلنا

1393-11-07, 19:51
    کد خبر: 246616
    سرویس: سیاسی
    خانه پرینت دوستان

چون دوست دشمن است شكایت کجا برم؟/ کلیة اسناد و کپی چک‌های صادره که به قریب 170نفر از کاندیداهای مجلس هشتم پرداخت شده٬ در پرونده ثبت و ضبط است و همه آن به مصرف انتخابات رسید.

معاون اول دولت دهم در نامه‌ای افشاگرانه به سوابق دوستی خود با محمود احمدی‌نژاد اشاره و با گلایه از وی اعلام کرد: گیریم که امروز در منظر مردم محكوم شدم اما دیر نخواهد بود که روزنامه اعمال ما نزد خدای متعال گشوده می‌شود و حق و باطل نمایان می‌گردد.

به گزارش ایلنا٬‌ متن کامل نامه‌ رحیمی به احمدی نژاد که در اختیار ایلنا قرار گرفته به شرح ذیل اسیت:

بسم الله الرحمن الرحیم
    جناب آقای دكتر احمدی نژاد، رئیس جمهور محترم دولت های نهم و دهم
    سلام علیکم
    این مختصر را چگونه می‌توانم آغاز کنم جز آنكه بگویم: چون دوست دشمن است شكایت کجا برم؟
    البته شما دشمن نبوده‌اید و مرا با شما دوستی و رفاقت دیرینه ایست که مربوط به سال‌های اخیر نیست. نیک می دانید و دیگران هم خوب است در این مجال مطلع شوند که رفاقت من و شما به سال‌های دوری بر می‌گردد که در کردستان و آذربایجان غربی بودید و سپس به اردبیل رفتید تا تقدیرمان این باشد که هر دو استانداری دولت ششم را تجربه کنیم. گذر زمان شما را به ریاست جمهوری و بنده را به خدمتگزاری در دیوان محاسبات کشور رساند.

از ابتدای آشنایی، هم من و هم شما همواره حق رفاقت بجا آورده‌ایم و در برخی مواقع هم اختلاف دیدگاه‌هایمان مانع از تداوم رفاقت‌هایمان نشد، در همان دوره البته افراد منتقد با بهانه جملات مقلوب شده جریان رسانه‌ای تخریب بنده را کلید زدند و متهم به اغراق و تملق شدم. چندی گذشت و اصرار کردید که به جمع دولت بپیوندم؛ پاسخم منفی بود با این استدلال که اگر در دیوان بمانم بیشتر منشأ کمک و خدمت به کشور خواهم شد. نپذیرفتید و بدون اطلاع من حكمی صادر کردید و با حفظ سمت به عنوان معاون حقوقی منصوب نمودید که خلاف مقررات بود. چاره ای نداشتم جز آنكه از دیوان محاسبات استعفاء بدهم و به همین خاطر باعث رنجش برخی از دوستان قدیمی و صمیمی‌ام شدم و آغاز رنجش‌ها هم از همانجا شروع شد. به دولت آمدم و آنچه در توان داشتم در طبق اخلاص گذاشتم و در انجام وظایف محوله بویژه ترمیم روابط دولت و مجلس کوتاهی نكردم. در اواخر دولت نهم بود که به دلایلی که هنوز هم برخی از آنها برای من نامعلوم است، چند تن از اعضای دولت را کنار گذاشتید و حتما خاطرتان هست که من از باب مشورت مخالف بودم و دلایلی آوردم و وقتی نپذیرفتید، یادآوری کردم که دولت از نصاب می‌افتد و نیازمند رأی مجدد اعتماد مجلس می‌شود.

ماجرای معاون اولی پیش آمد. بعد از ناكامی گزینة اول، به بنده پیشنهاد دادید. و همان موقع گفتم که با وجود کینه‌های سیاسی و برخی زخم‌های کهنه، از من بگذرید، زیرا عاقبت کار را می‌دانستم که برخی مخالفان سیاسی با عنادورزی به دنبال هتک حیثیت و بر باد دادن آبرویم خواهند بود؛ اما باز هم مخالفت با تصمیم شما سخت بود.

آقای دكتر احمدی نژاد؛ دوست عزیز و قدیمی!
    در دولت دهم همة اعضاء شاهد و گواهند که جز کار و کار به چیزی نمی‌اندیشیدم و 6 صبح تا 12 شب، حداقل زمانی بود که مصروف خدمت در دفتر کارم می کردم. و این جدیت در کار از نگاه منصف نمایندگان محترم وقت مجلس شورای اسلامی پنهان نماند و در نا مه‌ای به امضاء 211 نفر تقدیر خود را از انتصاب شما اعلام نمودند.

زمان گذشت و رفته رفته احمدی‌نژاد و رفتارهایش متفاوت از سال‌های گذشته شده بود. هربار که به مشورت می‌نشستیم به سروش آسمانی کذایی بیشتر توجه می‌کردید تا مشورت‌های ناشی از تجربه های مختلف من. در سال آخر دولت اصرارتان بر کاندیداتوری فرد مورد نظر چنان بود که گویی از جایی به شما الهام می‌شده است و حاضر نبودید حرفی غیر از آن بشنوید و نظر بنده و جمعی از همكارانم در دولت را نپذیرفتید و وقعی ننهادید تا جایی که اینجانب با همفكری برخی از اعضای کابینه چاره‌ای نداشتم جز اینكه در شرایط سخت عمل جراحی همسرم برای ثبت در آیندة تاریخ و برای دلگرمی همكارانم در دولت خطر کنم و به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری ثبت نام نمایم تا به طور نمادین اختلاف نظرم را با رویکرد شما بیان کنم و البته در نهایت باز هم به اصرار شما، بازی را بار دیگر در صحنة رفاقت باختم و باز هم حرفتان را گوش کردم و علیرغم میلم انصراف دادم.

آقای دكتر احمدی نژاد!
    در جریان قهر شما پس از ماجرای آقای مصلحی بسیاری از دوستان شما تلاش کردند که من هم کار را رها کنم تا دولت بخوابد و بسا کسانی که به من گفتند آماده باشم برای عهده دار شدن کفالت ریاست جمهوری. اما گفتم حوصله کنید احمدی نژاد باید برگردد که من میانه او و خودم را با خدمت به نظام آزموده‌ام که:
    ما را سریست با او که گر خلق روزگار دشمن شوند و سر برود هم بر آن سریم.

ذكر یک نمونه دیگر از خاطرات تلخ این دوره شاید خالی از فایده نباشد. به یاد دارید که خودم را در فضای سیاسی و رسانه‌ای سپر کردم تا خانم دكتر دستجردی که پرتلاش و مردانه در میدان کار بود از دولت خارج نشود؟ اما متاسفانه شما لجبازی کردید و به بهانه تعلل در عزل رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران که فردی توانمند و متعهد بودند، او را عزل کردید و مرا هم نزد رسانه‌ها و افكار عمومی سكه یک پول ساختید و البته همان موقع در جریان قرار گرفتم که با مشورت اطرافیان پیش‌نویس عزل بنده را هم آماده کرده بودید.

و اما اینک که از هر سو مورد هجمه قرار گرفته‌ام و نا آگاهان نیز گمان کرده‌اند که درهای رحمت خدا به روی بندگان، راه در دالان‌های سیاست دارد و رسانه‌ها عرض و آبرو و حیثیت 35 ساله خدمت و امنیت و آسایش همسر بیمار و دختران رنجورم را به باد داده‌اند و بی آنكه اصل ماجرا را بدانند و تبیین کنند حدیث مدعی را با کینه بر سر بازار جار می‌زنند و بر سر تقسیم غنائم این آبروریزی و هتک حیثیت، مسابقه و مناظره راه انداخته‌اند.

شما بهتر از هر کسی می‌دانید که در 5 سال گذشته، مگر به ضرورت، در مقام پاسخگویی به رسانه‌ها برنیامده‌ام. مگر آنجا که استانداری کردستان، تراكتورهایی را که دولت به کشاورزان منطقه هدیه داده بود و با ابتكار خودشان بطور نمادین آرم مقدس الله مندرج در پرچم جمهوری اسلامی ایران را طراحی و به نمایش درآوردند و برخی رسانه‌های مغرض آن آرم مقدس را تعبیر به جمله‌ای از باب مداهنه نمودند، و تا امروز از سر جهل مرا مورد طعن و شماتت قرار می‌دهند، پاسخی داده‌ام؟!

آیا وقتی در حضور رئیس کمیسیون آموزش مجلس، وزیر علوم وقت و جمعی از اساتید دانشگاه از رساله دكتری خود دفاع کردم و فرد مدعی را به خاطر ادعای کذب در دادگاه محكوم نمودم، سخنی به رسانه‌ها کشاندم تا دفاعی کرده باشم؟!

آیا وقتی با تلاش همكارانم در دیوان محاسبات، فساد موجود در بیمه ایران را افشاء کردم و با یک مهندسی معكوس، خود متهم آن شدم، جمله‌ای در دفاع بر زبان آوردم؟!

یا وقتی برای نخستین بار مفاد قرارداد ننگین کرسنت را در حضور رسانه‌ها بالای دست گرفتم و آن را متوقف کردم، کسی در برابر انتقام گیری مخالفین، حتی آخ از زبان من شنید؟!

همه آنچه ظرف چندین سال بر من رفته است، یک طرف ماجرا است و البته این زخم وقتی "کاری" می شود که جنابعالی نیز مصلحت را در آن می‌جویید که دامن خود را از آن برچینید!

آقای احمدی نژاد؛ دوست عزیز و قدیمی!
    آیا بهتر نبود با اطلاعی که به صحت و سلامت زندگی من که از نزدیک با آن آشنا هستید داشتید، گواهی می‌دادید؟ و شهادت می دادید که من به بیت المال خیانت نكرده‌ام و زندگی‌ام به ریالی مال حرام آلوده نیست؟ آیا نباید می‌گفتید که رحیمی پس از عمری خدمت چون حقوق و مزایای بازنشستگی‌اش برقرار نشده، برای گذران زندگی به سختی افتاده است؟

آقای احمدی نژاد، براستی نمی‌دانید یا فراموش کرده‌اید که ماجرای این پرونده چیست؟

شاید فراموش کرده‌اید که رحیمی محكوم امروز، چوب لجبازی‌ها و آبروبری‌های گاه و بیگاه شما را می‌خورد.

یادتان می آید در ماجرای یکشنبه سیاه چقدر اصرار کردم که نكنید و آبرو نبرید و بگذارید از مجاری قانونی، ماجرا پی‌گیری شود.
    من با توكل بر خداوند و به گواه وضعیت دیروز و امروز زندگی‌ام که تغییری نكرده و شاهد سلامت زندگی من است تا لحظة آخر و تا جایی که قانون اجازه می‌دهد در پی اعاده حیثیت و اثبات بی‌گناهی خود و خانواده‌ام هستم. اما شما نیز گویا مانند برخی رسانه‌های معاند خارجی وناآگاه به این نتیجه رسیده‌اید که هرچه هست همین فضای غبار آلود رسانه‌ها و دعواهای سیاسی است؟

گیریم که امروز در منظر مردم محكوم و در آینده نیز با استناد به همین اخبار و اطلاعات آمیخته حق و باطل و منازعات دور از حق و عدالت اصلاح طلب و اصول گرا، تاریخ را نیز اینگونه نوشتند، اما دیر نخواهد بود که روزنامه اعمال ما نزد خدای متعال گشوده می‌شود و حق و باطل نمایان می‌گردد. از آنكه جاهل است و یا مغرض است، توقع و یا اعتراضی ندارم. بر رسانة ملی که با تغییرات جدید متاسفانه در پی جلب و جذب مخاطب به هر قیمتی، برآمده و به بهانه تبیین راهكار مبارزه با مفاسد اقتصادی، میدان‌هایی فراخ برای عقده گشایی علیه ارگان‌ها و نهادهای انقلابی و تریبونی برای تطهیر فتنه گران فراهم می آورد، هرجی نیست. اما از دوستی که از 5 سال پیش در جریان رنج‌هایی که بر خود و خانواده‌ام رفته است، و از نزدیک اشک دختران، رنجوری همسر، سكتة منجر به مرگ مادر، سكتة خواهری که افتخار دارد شهیدی را نثار انقلاب اسلامی کرده است و اشک چشم برادری که هنوز از تركش خصم التیام نیافته است را دیده، و من بخاطر تداوم دوستی با او از خودگذشتگی‌ها کرده ام و تا امروز که بیانیه دو پهلویش را در دفاع از خودش دیدم، کلامی در تضعیفش بر زبان نیاورده‌ام، این انتظار نمی‌رفت که از مضمون بیانیه دو صفحه‌ای اش، جز برائت از رحیمی، استنباط نشود.

آقای احمدی نژاد عزیز!

برای آگاهی ملت شریف ایران و یادآوری مجدد بار دیگر می‌گویم که:
    همواره در آستانه برگزاری انتخابات مجلس، کمیته‌هایی برای برنامه‌ریزی و راهبری امر انتخابات توسط جریانات سیاسی تشکیل می‌گردد. در این راستا برای انتخابات مجلس هشتم نیز کمیته‌ای متشكل از برخی چهره‌های اصولگرا برگزار و بنا شد از کاندیداهای اصولگرا در سطح کشور از طریق کمک‌های غیردولتی پشتیبانی مالی شود. در میان افراد کمک کننده فردی به نام جابر ابدالی که از سوی برخی نمایندگان مجلس و مقامات قضایی و اجرایی به اینجانب معرفی شده بود، برای کمک اعلام آمادگی نمود. بنده نیز به واسطة حساسیت و اطمینان خاطر از سالم بودن کمک‌های نامبرده همچون سایر موارد در خصوص ایشان از طریق حراست دیوان محاسبات از مجاری ذیصلاح، در خصوص وی استعلام کردم که پس از اطمینان و پاسخ مثبت که اسناد آن ضمیمة پرونده است، برای دریافت کمک از وی اعلام آمادگی نمودیم و از وی خواستیم که به کاندیداهایی که ما معرفی می‌کنیم از محل حساب شخصی و با چک بانکی خودش کمک نماید. در نهایت نامبرده مجموعاً یک میلیارد و دویست میلیون تومان را به این امر اختصاص داد و البته کلیة اسناد و کپی چک‌های صادره که به قریب 170نفر از کاندیداهای مجلس هشتم پرداخت شده است در پرونده ثبت و ضبط است و همه آن به مصرف انتخابات رسید. بنابراین کل این مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون تومان بوده و عینا به حساب نامزدها پرداخت گردیده است.

آیا شما اطلاع نداشتید که کل ماجرا همین است که متاسفانه در اثر اطلاع رسانی نادرست و مغرضانه و نگاه سیاسی خصمانه به موضوع یک کلاغ چهل کلاغ کردند که فلانی برده است و خورده است. وقتی کمک کننده این یک میلیارد و دویست میلیون تومان و نیز دریافت کنندگان، مشخص و معلوم هستند، لذا باید پرسید ارتباط این موضوع با بنده چیست؟ و آیا به اندازه همه جرائمی که برای اینجانب تعیین شده است، می‌توان عمل مجرمانه از ماوقع آنچه گفته شد، استخراج نمود؟ آیا آسیبی که ظرف 5 سال گذشته در افكار عمومی و بطور گسترده در تیراژ میلیون‌ها بار در رسانه‌های داخل و خارج به خود و خانواده‌ام وارد شده است، کمتر از مجازاتی است که در این حكم برایم تعیین شده است؟
    درپایان توفیق و عاقبت بخیری همگان را از خداوند متعال خواستارم.

والسلام
    محمد رضا رحیمی

مردم میپرسند که ا.ن را چه کسانی حمایت میکنند؟؟؟

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید مخبرالدوله از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 104,284 بار در 31,906 ارسال

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفت‌وگو با فارس خبر داد
    دستور دور از انتظار ستاد تدابیر ویژه به بانک مرکزی/ 1.2 میلیارد دلار از درآمدهای وصول نشده نفتی تبدیل به ریال شد

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از حضور رئیس کل بانک مرکزی در جلسه این کمیسیون و اعتراف وی به پرداخت معادل 1.2 میلیارد دلار از درآمدهای وصول نشده نفتی به دولت خبر داد و گفت: سهم صندوق توسعه ملی از این مبلغ پرداخت نشده است.

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس که نخواست نامش فاش شود در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی فارس در خصوص جلسه امروز این کمیسیون با رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت: این جلسه در خصوص درآمدهای ارزی کشور برگزار شد.

این نماینده مجلس با اشاره به اظهارات رئیس کل بانک مرکزی در جلسه مذکور، گفت که دولت در سال جاری با مصوبه ستاد تدابیر ویژه 1.2 میلیارد دلار پول از بانک مرکزی گرفته است.

وی تصریح کرد: این مبلغ پول نفت بوده که فروخته شده اما ارز آن وصول نشده است و به همین دلیل دولت با مصوبه ستاد تدابیر ویژه بانک مرکزی را مکلف کرده که این پول را وصول شده تلقی کرده و معادل ریالی آن را به دولت بپردازد. این در حالی است که مجلس مصوبات ستاد تدابیر ویژه در این خصوص را فاقد وجاهت قانونی می‌داند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه تنها درآمدهای وصول شده قابل تبدیل به ریال است، تصریح کرد: دولت معتقد است که ستاد تدابیر ویژه برای همین مباحث شکل گرفته است اما اگر اینگونه باشد دیگر کار مجلس معنا ندارد.

وی تأکید کرد: قطعاً این موضوع خلاف قانون بوده و دولت نمی‌تواند کارهای غیر قانونی در قالب مصوبات تدابیر ویژه انجام دهد.

وی تأکید کرد: رئیس کل بانک مرکزی نیز درباره این اقدام توضیحاتی ارائه کرد و این موضوع نیز تأیید شده است.

به گفته این عضو کمیسیون و برنامه بودجه مجلس دولت بدون آنکه پولی وصول کند از بانک مرکزی ریال گرفته که این موضوع منجر به پول پرقدرت می‌شود و همچنین ارزی وجود نداشته که در بازار ریال آن را جمع‌آوری کند.

این نماینده مجلس یادآور شد: اگر اینگونه باشد نیز می‌توان پول‌های بابک زنجانی را که اکنون بلوکه است وصول شده تلقی کرد و آن را صرف هزینه‌‌های مختلف بکنند.

وی تأکید کرد:‌ 1.2 میلیارد دلار وصول نشده ریال آن توسط بانک مرکزی پرداخت شده است که حتی سهم صندوق توسعه ملی و سایر محل‌های مشخص شده برای تخصیص سهم از درآمدهای نفتی نیز پرداخت نشده است.

http://www.livedata.ir/u.php?q=fa139...4-%D8%B4%D8%AF

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال گیلان آواتار ها
    تشکر شده 9,758 بار در 2,145 ارسال

بانک مرکزی آب پاکی را روی دست بورس ریخت

در شرایطی که بازار سرمایه از کمبود نقدینگی رنج برده و کارشناسان و مسئولان این بازار همواره خواهان کمک بانکها و دولت برای تامین نقدینگی به این بازار هستند، اما رئیس کل بانک مرکزی روز گذشته آب پاکی را روی دست بازار سرمایه ریخت و گفت منابع بانک مرکزی برای این بازار قابل استفاده نیست.

به گزارش ایسنا، در حالی که همواره گفته می شود بازار پول و سرمایه دو بال یک پرنده بوده و این دوبال باید با یکدیگر همکاری کنند، اما بازار سرمایه کشور در اوضاع نابسامان خود که از کمبود شدید نقدینگی رنج می برد تنها مانده و کسی حاضر به کمک به این بازار بی پول و جبران بخشی از ضرر هزاران سهامدار آن نیست.

این در حالی است که به عقیده دستانذرکاران بازار سرمایه، بورس تهران که در شرایط فعلی در رکود عمیقی فرو رفته و موجب کاهش شدید سرمایه های مردم شده است ، تنها از طریق حمایت های عملی دولت و بانک مرکزی می تواند جان تازه گرفته و از شرایط بحرانی خارج شود.

در این راستا مسئولان سازمان بورس هفته گذشته و در جمع سهامداران معترض بورس تهران نسبت به ورود نقدیندگی به بورس تاکید کرده و اعلام کردند که باید به بازار سرمایه از طریق ورود نقدینگی از بخش بانک و دولت در کوتاه مدت کمک شود.

مسئولان بورس همچنین درخواست کردند تا تمام بخش های صاحب نقدینگی ،شرایط حاد بازار سرمایه را درک کرده و به بورس کمک کنند. لذا از بخش حقوقی، بانکها و دولت خواستند تا در اسرع وقت نسبت به حمایت از بازار از طریق ورود نقدینگی اقدام کنند.

این درخواست در حالی از سوی مسئولان و سهامداران درمانده بورس مطرح شد که رئیس کل بانک مرکزی روز گذشته آب پاکی را روی دست مسئولان و سهامداران ریخت و اعلام کرد که بانک مرکزی نمی تواند کمکی به بازار سرمایه کند.

ولیالله سیف روز دوشنبه در حاشیه چهارمین همایش بانکداری الکترونیک در خصوص ورود بانکها برای تامین نقدینگی بازار سرمایه گفت: بانک مرکزی در این رابطه نقشی نداشته و تنها منابع نظام بانکی تا حدودی که مجوز آن صادر شده برای انجام این کار میتواند مورد استفاده قرار گیرد.

او اعلام کرد که پول پرفشار و پرقدرت بانک مرکزی برای استفاده در مواردی همچون بازار سرمایه قابل استفاده نیست و همواره دولت مقید به ایجاد انضباط پولی و بانکی در کشور است.

این اظهار نظر در شرایطی بیان می شود که در گذشته با وارد شدن شوک به بازار سرمایه و دراز شدن دست بورس به سوی بانک مرکزی، این بانک از طریق ارتباطی که بانکها داشت فرمان غیر مستقیمی صادر میکرد و با تزریق نقدینگی اقدام به جمع آوری سهم ها میکرد اما اکنون به نظر می رسد که سیاست بانک مرکزی در مواجه با بازار سرمایه تغییر کرده و این بانک تمایلی به گرفتن دست بورس ندارد. این در حالی است که همواره گفته میشود اقتصاد کشور برای توسعه باید از بانک پایه بودن به سمت بازار پایه بودن حرکت کند تا بورس بتواند در تامین مالی نقش موثری داشته باشد.

در این میانمعاون سابق بانک مرکزی پیشنهاد جالبی ارائه داده و عنوان کرده است که بانکها با تشکیل یک صندوق مشترک، سرمایه ای را گردهم آورده و از سهام های موجود دفاع کنند.

حیدر مستخدمین حسینی می گوید اگر در این وضعیت بازار سرمایه ای که در مرحله جوانی مانده است از دولت و بانکها فاصله بگیرد علامتهای منفی بیشتری را هم به خود خواهد دید.

او که در دولت هشتم ریاست هیات مدیره بورس را بر عهده داشت، یادآوری میکند که بازار پول از ابتدای شکل گیری بورس در ایران، در کنار بازار بسیار جوان سرمایه قرار داشت و بررسی پرتفوی بانکها هم نشان میدهد شرکتهایی که آنها تحت عنوان بنگاهداری در اختیار داشته و مدیریت میکنند حضور جدی در بازار سرمایه دارند که نمی توان آنها را نادیده گرفت.

کارشناسان بازار سرمایه معتقدند حال که مسائلی همچون نرخ بهره مالکانه معادن، تعیین قیمت خوراک شرکتهای پتروشیمی، توقف نماد شرکتهای پالایشگاهی به دلیل موضوع کیفی سازی، کاهش قیمت نفت و تاثیر آن بر شرکتهای بورسی در کنار کاهش نیافتن سود سپرده های بانکی موجب قرار گرفتن بازار سرمایه در وضعیت مبهم و خارج شدن پول های مردم شده، بهتر است تا رفع کامل ابهامات، نقدینگی مناسبی از سوی بانکها و دولت تزریق شود تا سرمایه های مردم بیش از این از بین نرود و اعتماد از بین رفته به بازار برگردد.

http://alef.ir/vdcezf8wxjh8noi.b9bj.html?257913
    هیچ تمدنی از بیرون مغلوب نخواهد شد , مگر آنکه از درون نابود شده باشد !...ویل دورانت

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید گیلان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نامه سرگشاده دانشجویان در واکنش به اتفاقات جلسه اخیر شورای عالی انقلاب؛

متاسفانه عصبانیت و ترک جلسه توسط رئیس جمهور صحت دارد/ آقای روحانی! آیا یک انتقاد آنهم در مورد توهین به پیامبر(ص)، اینقدر جای عصبانیت دارد؟

پس از خبرهای منتشر شده پیرامون اتفاقات اخیر جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، دانشجویان در نامه ای سرگشاده خطاب به رئیس و اعضای این شورا تاکید کردند: آیا یک فرد منصف و آزاده در میان شما نیست که علیه این اقدام ساختار شکنانه رئیس شورای‌عالی انقلاب فرهنگی موضعی مردانه بگیرد؟!

به گزارش گروه دانشگاه«خبرگزاری دانشجو»؛ در بخشی از نامه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران آمده است: آیا یک فرد منصف و آزاده در میان شما نیست که علیه این اقدام ساختار شکنانه رئیس شورایعالی انقلاب فرهنگی موضعی مردانه بگیرد؟! آیا اینگونه پنداشته اید که دولت این آقایان، دولت مادام العمر است که لب به سکوت بسته اید و اینگونه تغافل می‌کنید؟!

متن این نامه به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر روحانی

رئیس محترم شورایعالی انقلاب فرهنگی

آقایان و خانم ها

اعضای محترم شورایعالی انقلاب فرهنگی

با سلام و احترام

همانگونه که مستحضرید، اتفاقات جلسه گذشته شورایعالی انقلاب فرهنگی و رفتار تنش زای رئیس شورا در جلسه مذکور، این روزها نقل محافل رسانه ای و فرهنگی است و اظهار نظرهای مختلف و بعضا متناقضی از سوی افراد مختلف و حتی دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی بیان گردیده که بر ابهامات افزوده است.

بر این اساس، وظیفه خود می دانیم نکاتی را خدمت شما متذکر شویم:

1- بر اساس تحقیقات و بررسی های بعمل آمده از سوی افراد موثق و مطلع که عضو شورا و حاضر در جلسه بودند، برای ما دانشجویان مسجل شده که سخنان و رفتارهای نابهنجار و تأسف باری از سوی آقای رئیس جمهور در این جلسه اتفاق افتاده و قهر، عصبانیت و ترک جلسه شورا - بدون اعلام رسمی پایان جلسه- توسط ایشان رخ داده است و این اخبار صحت دارد.

حال جای تأسف و تعجب است که چگونه دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی و برخی اعضاء آن، سعی در عادی سازی و وارونه جلوه دادن موضوع دارند و به کتمان حقیقت روی آورده اند.

دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی و آقایانی که می گویند همه چیز عادی بوده، قهر و عصبانیت آقای رئیس جمهور صحت ندارد و ایشان جلسه را ترک نکرده اند، توضیح دهند که ریشه این همه حاشیه سازی و اخبار و حرف و حدیث ها چیست؟ چرا دبیرخانه شورا و افرادی که حاضر در جلسه بودند، حقیقت را بیان نمی کنند؟ لااقل حالا که حقیقت را بیان نمی کنند، چه لزومی دارد خلاف آن را در مصاحبه ها و اطلاعیه ها اعلام کنند!

2- ریشه عصبانیت و پرخاشگری آقای رئیس جمهور، انتقادات مطرح شده در شورا نسبت به عملکرد وزارت خارجه و شخص آقای ظریف به ویژه در ماجراهای اخیر فرانسه و هتک حرمت پیامبر اعظم(ص) است که البته در بخش دیگری از جلسه و در خلال طرح موضوع انتخاب یکی از رؤسای دانشگاه ها رخ داده است.

از آقای رئیس جمهور بایستی پرسید که آیا یک انتقاد غیرعلنی و غیر رسانه ای، آنهم در موضوعی مانند توهین به پیامبر اعظم(ص)، اینقدر جای عصبانیت و ناراحتی دارد؟! آیا برخورداری رئیس عالی ترین نهاد فرهنگی کشور از سعه صدر و تحمل انتقاد، انتظار زیاد و نابجایی است؟! آیا این جنجال و این عصبیت در ادامه همان رویکرد آقای روحانی در بی سواد خواندن، تازه به دوران رسیده بودن، بی شناسنامه بودن و به جهنم حواله کردن منتقدان است؟!

3- و اما رفتارهای اخیر آقای ظریف همچنان جای تأمل، بررسی و نقد دارد. بایستی این موضوع مورد بررسی قرار گیرد که آقای دکتر ظریف که چندین سال سابقه حضور در دستگاه دیپلماسی را دارند، آیا به این مسئله واقف اند که پیام و تبعات رفتار اخیرشان در موضوع هتک حرمت رسول الله(ص) توسط نشریه فرانسوی و یا نمایش مضحک پیاده روی با شیطان بزرگ چیست؟ چرا دولت یازدهم می خواهد ناکامی ها و ناکارامدی های خود در تحقق وعده های انتخاباتی سال 92 - به ویژه در عرصه اقتصادی- را با برگزاری شوهای به ظاهر دیپلماتیک جبران نماید؟

کیست که نداند هدف نمایشنامه پیاده روی آقای ظریف با آقای کری، قبح شکنی جنایت های شیطان بزرگ است و شوربختانه بایستی گفت که وزیر خارجه کشورمان در این حرکت عزت خود، دولت و ملت ایران را لگدمال کرد. آیا پاسخ شلیک موشک ناو آمریکایی به هواپیمای ایرباس مسافربری ایران، نمایش این پیاده روی عاشقانه بود؟! آیا پاسخ جنایت کشتار صدها هزار نفر جوانان ایران به آمریکا این بود؟! آیا پاسخ جنایت های آمریکا علیه بشریت و مسلمانان این بود؟!

ما اعضای انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران، ضمن تقبیح و اظهار تأسف عمیق از حرکات غیرانقلابی و خلاف عزت ملی وزیر خارجه و تأسف بیشتر از حمایت توأم با خشم، قهر و عصبانیت آقای رئیس جمهور از رفتار ایشان، این بار اعضاء شورایعالی انقلاب فرهنگی را مخاطب قرار می دهیم که :«آقایان و خانم ها؛ این تذهبون»

آیا یک فرد منصف و آزاده در میان شما نیست که علیه این اقدام ساختار شکنانه رئیس شورایعالی انقلاب فرهنگی موضعی مردانه بگیرد؟! آیا اینگونه پنداشته اید که دولت این آقایان، دولت مادام العمر است که لب به سکوت بسته اید و اینگونه تغافل می کنید؟!

دیگر باید چه اتفاقی بیافتد که شما آقایان و خانم ها به خود بیائید؟! فقط همین مانده که رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی اعضای شورا را به خاطر اظهار نظرشان تنبیه نماید تا شاید شما اعتراضی آزادانه بنمائید.

شما را به خدای خود و وجدانتان وامیگذاریم و انتظار داریم، یک نفر، فقط یک نفر از شما بیاید و حقایق آن جلسه را برای دانشجویان و مردم بازگو کند.

والسلام علیکم و رحمه الله

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران

http://snn.ir/detail/News/384829/145

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

بازخوانی؛
    تشکر ۲۱۵ نماینده مجلس شورای اسلامی از انتخاب محمدرضا رحیمی به معاون اولی دولت دهم + تصویر نامه و اسامی

پس از انتخاب محمدرضا رحیمی به سمت معاون اولی دولت دهم، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به آقای دکتر احمدی‌نژاد رییس جمهور وقت جمهوری اسلامی ایران، مراتب تشکر خود را از انتخاب آقای دکتر محمدرضا رحیمی به معاونت اولی ایشان اعلام کرده‌اند.

به گزارش سرویس سیاسی میدان ۷۲، پس از انتخاب محمدرضا رحیمی به سمت معاون اولی دولت دهم، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به آقای دکتر احمدی‌نژاد رییس جمهور وقت جمهوری اسلامی ایران، مراتب تشکر خود را از انتخاب آقای دکتر محمدرضا رحیمی به معاونت اولی ایشان اعلام کرده‌اند.

کل تعداد امضاهای این نامه ۲۱۵، امضاهای تکراری حداقل ۱۰ امضا، امضاهای ناخوانا ۹ و امضاهای فراکسیون اقلیت حداقل ۱۳ امضا است.
    بخشی از اسامی نمایندگان و مسئولانی که برای تقدیر از انتخاب محمدرضا رحیمی نامه نوشته بودند، به این شرح است:

تفت و میبد: سید جلال یحیی زاده، فیروزآباد- بروجن: سیروس برنا- محمدرضا ملک شاهی راد نماینده خرم آباد – اسدالله عباسی نماینده رودسر و املش – عسگرجلالیان رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر- سید احمد لطفی رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی، شهباز حسن پور رئیس مجمع نمایندگان کرمان- انوشیروان محسنی نماینده مردم نوشهر و چالوس، دکتر امیدوار رضایی نماینده مردم مسجد سلیمان- ارسلان فتحی پور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس- حسن ملک محمدی نماینده مردم دامغان- حسین گروسی نماینده مردم شهریار و شهر قدس- سید حاجی محمد موحد نماینده بهبان- مهدی شهریاری نماینده بجنورد- جلال محمود زاده نماینده مهاباد – حسن ونائی نماینده ملایر- علی اصغر حسنی نماینده لارستان و خنج- غفت شریعتی نماینده مشهد و کلات- محمدرضا صابری نماینده نهبندان و سرپیشه- هادی مقدسی نماینده بروجرد- اسفندیار اختیاری نماینده ایرانیان زرتشتی- سلمان خدادادی نماینده ملکان- وکیل سپه نماینده پارس آباد- سید احمد لطفی نماینده اراک و کمیجان- محمود احمدی – احمد خیری نماینده بستان آباد- حسین حسنی نماینده نائین، خور و بیابانک- علیرضا سلیمی نماینده محلات و دلیجان- سید کاظم موسوی نماینده مردم اردبیل- فرهاد تجری نماینده مردم سرپل ذهاب و قصر شیرین-سید موید حسینی صدر نماینده مردم خوی- دکتر کائیدی نماینده مردم پلدختر و سرپل ذهاب-سید حسن شجاعی کیاسری نماینده ساری- دهقان نماینده مردم درود و ازنا- هادی مقدسی نماینده مردم بروجرد- رضا رحمانی نماینده مردم تبریز- رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد- فریدون حسن وند نماینده اندیمشک- رضا رحیمی نسب نماینده مردم خرم آباد- کاظم دلخوش اباتری نماینده مردم صومعه سرا- سیامک مره صدیق نماینده ایرانیان کلیمی- علی زنجانی حسنلویی نماینده نقده و اشنویه- کریمی فیروز جانی نماینده بابل- بهمن مراد نیا رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان- سید جواد زمانی نماینده مردم کنگاور- مجمع نمایندگان استان خراسان جنوبی – سید قدرت الله حسینی نماینده مردم گچساران- قدرت الله علیخانی نماینده قزوین- غلامرضا اسداللهی نماینده مردم تربت جام و تایباد- محمدرضا حسین نژاد نماینده ارامنه اصفهان و جنوب کشور – نظری مهر نماینده کردکوی و بندرگز – فرهاد بشیری نماینده پاکدشت- شاهپور پولادی نماینده ایلام- فخرالدین حیدری نماینده سقز و بانه- قاسم محمدی نماینده اردبیل- علاءالدین بروجردی رئیس کمیسین امینت ملی – علیرضا منادی نماینده تبریز- علی بنایی نماینده مردم قم نمایندگانی بودند که نامه های حمایتی خود را به رئیس جمهور ارسال کردند.

http://72sq.com/38285/%DA%A9%D8%AF%D...C-%D8%A8%D9%87

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

رحیمی بهترین معاون اول رییس جمهور در سال‌های پس از انقلاب بود

محمد رضا باهنر در گفت و گوی خود با روزنامه جام جم ضمن تمجید از مدیریت اجرایی محمدرضا رحیمی در سمت معاون اولی ریاست جمهوری، تاکیدکرده بود که وی اجرایی ترین فرد در سمت معاون اول ریاست جمهوری، از زمان مطرح شدن جایگاه معاون اولی در قانون اساسی است.

از وقتی معاون اول در قانون اساسی مطرح شد، ضمن احترام به آقایان حبیبی؛ عارف و داوودی، من احساس می‌کنم اجرایی ترین آنها آقای رحیمی است

توکلی می‌گفت: رحیمی به خوبی کار می کند.

بخش‌هایی از متن گفت وگوی محمدرضا باهنر با روزنامه جام جم مورخ ۱۳۹۰/۷/۱۱ به شرح زیر است:

سووال: آقای احمد توکلی، نماینده مردم تهران در مجلس چندی قبل گفته بود، در دوره ای که محمدرضا رحیمی به ریاست دیوان محاسبات برگزیده شد شما یکی از حامیان اصلی ایشان بودید. آیا الان هم موضع شما درخصوص ایشان همان موضعی است که در آن مقطع داشتید یا این که با توجه به برخی انتقاداتی که نسبت به بعضی از عملکردهای دولت دارید، مواضع شما در خصوص آقای رحیمی که معاون اول دولت است هم عوض شده است؟

پاسخ: آقای رحیمی در دیوان محاسبات خیلی موفق عمل کرد. حالاآقای توکلی هم بعضی مطالب را می فرماید و به من محبت دارد و خوب است من هم درخصوص جلسه ای که به همراه ایشان و آقای رحیمی داشتم مطلبی بگویم. ما در زمان حضور آقای رحیمی در دیوان محاسبات در همان مجلس هشتم، جلسه ۳ نفره ای با حضور آقایان توکلی و رحیمی داشتیم. من در آن جلسه به آقای رحیمی توصیه می کردم که خیلی سختگیرانه عمل نکن، اما آقای توکلی به من تشر می زد که چرا حالاکه آقای رحیمی به این خوبی کار می کند می خواهی مزاحم او بشوی. یعنی آقای توکلی با من بحث می کرد که تو چرا نمی گذاری آقای رحیمی کارش را بکند.

من هم در آن جلسه نظرم این بود که شما اگر اینقدر تند بروید، زود عرق می کنید و گرفتار می شوید و از این دست توصیه های مدیریتی به ایشان داشتم، ولی در کل این حرف درست است که بنده در این که آقای رحیمی به ریاست دیوان محاسبات برسد نقش داشتم و معتقدم که در آنجا دوران خوبی را گذراند.
    در آن دوره، دیوان محاسبات در کشور مطرح شد و البته اشکالاتی هم ممکن است به آن دوره وارد باشد.تا قبل از آقای رحیمی، برادران خوبی در دیوان محاسبات حضور داشتند، اما دستگاه های اجرایی، جایی را به عنوان دیوان محاسبات به رسمیت نمی شناختند وبعد شاید به خاطر همین سختگیری های آقای رحیمی به جایی رسید که الان شاید در دستگاه های اجرایی هیچ زمانی نباشد که بخواهند تصمیمی بگیرند و درهمان جلسه تذکر ندهند که مواظب دیوان محاسبات هم باشید.

من حالا نمی خواهم خیلی راجع به خود آقای رحیمی صحبت کنم. دوستی من با ایشان، دوستی دیرینه ای است و این جمله را هم می توانم بگویم که از وقتی، معاون اول در قانون اساسی مطرح شد، ما ضمن احترام کامل به جناب آقای دکتر حبیبی که خداوند ان شاءالله سلامتشان بدارد و عمرشان را طولانی کند و همچنین آقای دکتر عارف و آقای دکتر داوودی که خوب کار کردند ولی من احساس می کنم که اجرایی ترین آنها آقای رحیمی است. او اجرا را بلد است و کارها را پیگیری و تنظیم می کند اما در عین حال یک سری انتقادات عمومی هم به دولت داریم که در بعضی جاهای آن هم آقای رحیمی شریک است. البته این بحث جداگانه ای است.

متن کامل این گفت و گو را این جا مشاهده نمایید

http://mehremardom.ir/%D8%B1%D8%AD%D...-%D8%B3%D8%A7/

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,522 بار در 26,655 ارسال

معاون ظریف خبر داد،
    پیام ایران به آمریکا: اسرائیل با به شهادت رساندن سردار «الله دادی» وارد خط قرمزهای ما شد، باید منتظر عواقب این کار باشند

معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران در پی شهادت سردار محمد علی الله دادی به آمریکا پیام داده است.

معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران در پی شهادت سردار محمد علی الله دادی به آمریکا پیام داده است.پیام ایران به آمریکا: اسرائیل با به شهادت رساندن سردار «الله دادی» وارد خط قرمزهای ما شد، باید منتظر عواقب این کار باشند

به گزارش «انتخاب»، حسین امیر عبداللهیان در حاشیه مراسم بزرگداشت شهید 'محمد علی الله دادی' و جمعی از شهدای مقاومت که در مسجد امیر المومنین(ع) در شهرک شهید محلاتی برگزار شد این مطلب را بیان کرد.

وی با اشاره به این که پس از شهادت شهید الله دادی از راه های دیپلماتیک برای کشور آمریکا پیام ارسال کردیم،

امیرعبداللهیان که با ایرنا گفتگو می کرد، افزود: در این پیام به آمریکاییها اعلام کردیم رژیم صهیونیست ها با این اقدامات وارد خط قرمزهای ایران شده است.

این مقام وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: در این پیام به آمریکاییها گفتیم مقامات رژیم صهیونیستی باید منتظر عواقب این اقدام خود باشند.

مراسم گرامی داشت شهادت سردار سرتیپ پاسدار «محمدعلی الله دادی» با حضور مقامات لشکری و کشوری عصر امروز در مسجد امیرالمومنین (ع) در شهرک شهید محلاتی در شرق تهران برگزار شد.

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، سردار سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی، سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل احمدی مقدم، سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی، سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف،عدنان محمود سفیر سوریه در تهران، محمد خدادی مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) و عبدالله صفی الدین نماینده حزب الله لبنان در تهران از جمله افراد حاضر در این مراسم بودند.

در این مراسم همچنین حسین شیخ الاسلام مشاور امور بین الملل رییس مجلس شورای اسلامی، غضنفر رکن آبادی سفیر سابق ایران در لبنان، حجت الاسلام والمسلمین علی شیرازی مسوول نماینده ولی فقیه در سپاه قدس حضور داشتند.

سردار سرتیپ محمد علی الله دادی شهید جغرافیای مقاومت اسلامی است که هفته گذشته در دفاع از حرمین و مردم مظلوم سوریه در قنیطره از سوی نظامیان اشغالگر رژیم صهیونیستی همراه با جمعی از اعضای حزب الله لبنان به شهادت رسید.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,522 بار در 26,655 ارسال

۱۰۰ کارگر کارخانه «دربال» اخراج شدند

دبیر خانه کارگر مازندران از اخراج ۱۰۰ کارگر شرکت «دربال» واقع در استان مازندران خبر داد.

«نصرالله دریابیگی» در این باره به ایلنا گفت: شرکت دربال تا پایان ماه گذشته ۱۲۰ کارگر قرارداد موقت داشت اما کارفرما ۱۰۰ کارگر این واحد تولیدی را از ابتدای بهمن ماه و بعد از اتمام قرارداد کارشان اخراج کرده است.

او میانگین سابقه کار کارگران اخراجی را ۷ تا ۱۷ سال ذکر کردو گفت: کارفرما دلیل قانع کننده‌ای برا ی اخراج کارگران ندارد واین کارگران اخراجی باید به محل کار خود بازگردند.

به گفته وی، با وجود اطلاع مسئولان کارگری شهرستان از موضوع اخراج کارگران شرکت دربال، هنوز اقدام قاطعانه‌ای صورت نگرفته و هم اکنون قرار است این کارگران برای پیگیری مطالبات صنفی خود به اداره کار شهرستان ساری شکایت کنند.

این فعال کارگری در تشریح سابقه فعالیت این واحد تولیدی گفت: کشتارگاه صنعتی مرغ دربال یکی از شرکتهای سهامی زربال آمل است که زیر نظر سازمان اقتصادی کوثر در ساری فعالیت دار
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 13 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 13 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها