نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 3491 از 5221 نخست ... 24912991339134413481348834893490349134923493349435013541359139914491 ... آخرین
نمایش نتایج: از 34,901 به 34,910 از 52208

موضوع: اخبار

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,705 بار در 26,716 ارسال

پاسخ : اخبار

سرلشکر جعفری در جمع خبرنگاران:
    رژیم اشغالگر قدس دست و پای آخر را می‌زند و می‌داند که کارش تمام است

خبرگزاری تسنیم: فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه آزادی قدس عزیز نزدیک است گفت: رژیم اشغالگر قدس دست و پای آخرش را می‌زند.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه مراسم گرامیداشت سردار شهید الله‌دادی و تعدادی از همرزمانش در حزب‌الله لبنان، در جمع خبرنگاران، گفت: به یاری خداوند آنچه حضرت امام‌خمینی(ره) وعده داده بودند، آزادی قدس عزیز نزدیک است.

وی افزود: رژیم اشغالگر قدس دست و پای آخرش را می‌زند و خودش هم می‌داند که کارش تمام است.

فرمانده سپاه پاسداران تصریح کرد: خون پاک شهیدان و ترکیب زیبای شهدای قنیطره گویای همین اتفاق است که به امید خدا به زودی زود، رخ خواهد داد.

سرلشکر جعفری در پاسخ به این سوال که علت وحشت رژیم‌صهیونیستی از فرماندهان و مستشاران ایرانی در سوریه چیست؟ اظهار داشت: آنان سابقه طولانی از این ماجرا دارند، چرا که مقاومت 8 ساله، جنگ 33 روزه و مقاومت‌های رخ داده در غزه و فلسطین را دیده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: همه این حرکت‌ها ادامه راهی است که برگرفته از روحیه انقلابی و ایمان از مکتب امام راحل دارد و به نظر می‌رسد که به این دلیل صهیونیست‌ها وحشت کرده‌اند.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,705 بار در 26,716 ارسال

تأسیس بانک مشترک ایران و ترکیه ظرف یک ماه آینده

خبرگزاری تسنیم: رئیس کمیسیون مشترک ایران و روسیه از تأسیس بانک مشترک ایران و ترکیه ظرف یک ماه آینده خبرداد.

اسدالله عسگراولادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه هم اکنون بانک‌های مرکزی ایران و روسیه در حال مذاکره برای تأسیس یک بانک مشترک هستند، اظهارداشت: ظرف یک ماه آینده بررسی این موضوع به اتمام و بانک مشترک ایران و روسیه تأسیس خواهد شد.

وی با اعلام اینکه در صددیم علاوه بر این بانک یک حساب مشترک نیز با طرف روسی ایجاد نماییم، افزود: ایجاد یک حساب مشترک با طرف روسی باعث می‌شود تا دلار از مبادلات دو کشور حذف و روبل و ریال جایگزین آن شود.

رئیس کمیسیون مشترک ایران و روسیه اضافه کرد: در حال حاضر ایران در تعاملات خود با روسیه همچنان با مشکلاتی از جمله روادید، حمل و نقل و انتقال پول روبه رو است که امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم این مسائل را برطرف کنیم.

عسگراولادی در ادامه صحبت‌های خود به جلسه کمیسیون مشترک ایران و روسیه در 12 بهمن ماه اشاره کرد و گفت: قرار است وزارت نفت به عنوان نماینده ایران در این کمیسیون شرکت و مذاکرات لازم را برای حل مشکلات انجام دهد.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 104,341 بار در 31,917 ارسال

نظر ۲۰ اقتصاددان و فعال اقتصادی درباره ایرادات لایحه خروج از رکود دولت + جدول

لایحه خروج از رکود از مجلس بیرون آمد؛ «نسیم» در گفتگو با ۲۰ کارشناس و فعال اقتصادی درباره ایرادات این لایحه به بحث نشسته و از آنها پرسیده ایرادات لایحه چیست و آیا این لایحه می‌تواند اقتصاد را نجات دهد؟

گروه اقتصادی «نسیم»؛ بالاخره پس از حدود 7 ماه بررسی لایحه خروج از رکود در صحن علنی مجلس به پایان رسید؛ لایحه ای که به اعتقاد کارشناسان ایرادات بسیاری دارد اما دولتی‎ها معتقدند اجرای آن می تواند کشتی به گل نشسته اقتصاد ایران را نجات دهد.

«نسیم» در گفتگو با 20 کارشناس و فعال اقتصادی درباره ایرادات لایحه خروج از رکود به بحث نشسته و از آنها پرسیده ایرادات لایحه چیست و آیا این لایحه می‌تواند اقتصاد را نجات دهد یا نه؟

http://nasimonline.ir/detail/News/974199/180

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال naruto آواتار ها
    تشکر شده 9,823 بار در 1,868 ارسال

افشاگری رحیمی علیه احمدی‌نژاد- سایت فرارو

معاون اول دولت دهم در نامه‌ای افشاگرانه به سوابق دوستی خود با محمود احمدی‌نژاد اشاره و با گلایه از وی اعلام کرد: گیریم که امروز در منظر مردم محكوم شدم اما دیر نخواهد بود که روزنامه اعمال ما نزد خدای متعال گشوده می‌شود و حق و باطل نمایان می‌گردد.

متن کامل نامه‌ رحیمی به احمدی نژاد که در اختیار ایلنا قرار گرفته به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم
    جناب آقای دكتر احمدی نژاد، رئیس جمهور محترم دولت های نهم و دهم
    سلام علیکم

این مختصر را چگونه می‌توانم آغاز کنم جز آنكه بگویم: چون دوست دشمن است شكایت کجا برم؟

البته شما دشمن نبوده‌اید و مرا با شما دوستی و رفاقت دیرینه ایست که مربوط به سال‌های اخیر نیست. نیک می دانید و دیگران هم خوب است در این مجال مطلع شوند که رفاقت من و شما به سال‌های دوری بر می‌گردد که در کردستان و آذربایجان غربی بودید و سپس به اردبیل رفتید تا تقدیرمان این باشد که هر دو استانداری دولت ششم را تجربه کنیم. گذر زمان شما را به ریاست جمهوری و بنده را به خدمتگزاری در دیوان محاسبات کشور رساند.

از ابتدای آشنایی، هم من و هم شما همواره حق رفاقت بجا آورده‌ایم و در برخی مواقع هم اختلاف دیدگاه‌هایمان مانع از تداوم رفاقت‌هایمان نشد، در همان دوره البته افراد منتقد با بهانه جملات مقلوب شده جریان رسانه‌ای تخریب بنده را کلید زدند و متهم به اغراق و تملق شدم. چندی گذشت و اصرار کردید که به جمع دولت بپیوندم؛ پاسخم منفی بود با این استدلال که اگر در دیوان بمانم بیشتر منشأ کمک و خدمت به کشور خواهم شد. نپذیرفتید و بدون اطلاع من حكمی صادر کردید و با حفظ سمت به عنوان معاون حقوقی منصوب نمودید که خلاف مقررات بود. چاره ای نداشتم جز آنكه از دیوان محاسبات استعفاء بدهم و به همین خاطر باعث رنجش برخی از دوستان قدیمی و صمیمی‌ام شدم و آغاز رنجش‌ها هم از همانجا شروع شد. به دولت آمدم و آنچه در توان داشتم در طبق اخلاص گذاشتم و در انجام وظایف محوله بویژه ترمیم روابط دولت و مجلس کوتاهی نكردم. در اواخر دولت نهم بود که به دلایلی که هنوز هم برخی از آنها برای من نامعلوم است، چند تن از اعضای دولت را کنار گذاشتید و حتما خاطرتان هست که من از باب مشورت مخالف بودم و دلایلی آوردم و وقتی نپذیرفتید، یادآوری کردم که دولت از نصاب می‌افتد و نیازمند رأی مجدد اعتماد مجلس می‌شود.

ماجرای معاون اولی پیش آمد. بعد از ناكامی گزینة اول، به بنده پیشنهاد دادید. و همان موقع گفتم که با وجود کینه‌های سیاسی و برخی زخم‌های کهنه، از من بگذرید، زیرا عاقبت کار را می‌دانستم که برخی مخالفان سیاسی با عنادورزی به دنبال هتک حیثیت و بر باد دادن آبرویم خواهند بود؛ اما باز هم مخالفت با تصمیم شما سخت بود.

آقای دكتر احمدی نژاد؛ دوست عزیز و قدیمی!
    در دولت دهم همة اعضاء شاهد و گواهند که جز کار و کار به چیزی نمی‌اندیشیدم و 6 صبح تا 12 شب، حداقل زمانی بود که مصروف خدمت در دفتر کارم می کردم. و این جدیت در کار از نگاه منصف نمایندگان محترم وقت مجلس شورای اسلامی پنهان نماند و در نا مه‌ای به امضاء 211 نفر تقدیر خود را از انتصاب شما اعلام نمودند.

زمان گذشت و رفته رفته احمدی‌نژاد و رفتارهایش متفاوت از سال‌های گذشته شده بود. هربار که به مشورت می‌نشستیم به سروش آسمانی کذایی بیشتر توجه می‌کردید تا مشورت‌های ناشی از تجربه های مختلف من. در سال آخر دولت اصرارتان بر کاندیداتوری فرد مورد نظر چنان بود که گویی از جایی به شما الهام می‌شده است و حاضر نبودید حرفی غیر از آن بشنوید و نظر بنده و جمعی از همكارانم در دولت را نپذیرفتید و وقعی ننهادید تا جایی که اینجانب با همفكری برخی از اعضای کابینه چاره‌ای نداشتم جز اینكه در شرایط سخت عمل جراحی همسرم برای ثبت در آیندة تاریخ و برای دلگرمی همكارانم در دولت خطر کنم و به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری ثبت نام نمایم تا به طور نمادین اختلاف نظرم را با رویکرد شما بیان کنم و البته در نهایت باز هم به اصرار شما، بازی را بار دیگر در صحنة رفاقت باختم و باز هم حرفتان را گوش کردم و علیرغم میلم انصراف دادم.

آقای دكتر احمدی نژاد!
    در جریان قهر شما پس از ماجرای آقای مصلحی بسیاری از دوستان شما تلاش کردند که من هم کار را رها کنم تا دولت بخوابد و بسا کسانی که به من گفتند آماده باشم برای عهده دار شدن کفالت ریاست جمهوری. اما گفتم حوصله کنید احمدی نژاد باید برگردد که من میانه او و خودم را با خدمت به نظام آزموده‌ام که:

ما را سریست با او که گر خلق روزگار دشمن شوند و سر برود هم بر آن سریم.

ذكر یک نمونه دیگر از خاطرات تلخ این دوره شاید خالی از فایده نباشد. به یاد دارید که خودم را در فضای سیاسی و رسانه‌ای سپر کردم تا خانم دكتر دستجردی که پرتلاش و مردانه در میدان کار بود از دولت خارج نشود؟ اما متاسفانه شما لجبازی کردید و به بهانه تعلل در عزل رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران که فردی توانمند و متعهد بودند، او را عزل کردید و مرا هم نزد رسانه‌ها و افكار عمومی سكه یک پول ساختید و البته همان موقع در جریان قرار گرفتم که با مشورت اطرافیان پیش‌نویس عزل بنده را هم آماده کرده بودید.

و اما اینک که از هر سو مورد هجمه قرار گرفته‌ام و نا آگاهان نیز گمان کرده‌اند که درهای رحمت خدا به روی بندگان، راه در دالان‌های سیاست دارد و رسانه‌ها عرض و آبرو و حیثیت 35 ساله خدمت و امنیت و آسایش همسر بیمار و دختران رنجورم را به باد داده‌اند و بی آنكه اصل ماجرا را بدانند و تبیین کنند حدیث مدعی را با کینه بر سر بازار جار می‌زنند و بر سر تقسیم غنائم این آبروریزی و هتک حیثیت، مسابقه و مناظره راه انداخته‌اند.

شما بهتر از هر کسی می‌دانید که در 5 سال گذشته، مگر به ضرورت، در مقام پاسخگویی به رسانه‌ها برنیامده‌ام. مگر آنجا که استانداری کردستان، تراكتورهایی را که دولت به کشاورزان منطقه هدیه داده بود و با ابتكار خودشان بطور نمادین آرم مقدس الله مندرج در پرچم جمهوری اسلامی ایران را طراحی و به نمایش درآوردند و برخی رسانه‌های مغرض آن آرم مقدس را تعبیر به جمله‌ای از باب مداهنه نمودند، و تا امروز از سر جهل مرا مورد طعن و شماتت قرار می‌دهند، پاسخی داده‌ام؟!

آیا وقتی در حضور رئیس کمیسیون آموزش مجلس، وزیر علوم وقت و جمعی از اساتید دانشگاه از رساله دكتری خود دفاع کردم و فرد مدعی را به خاطر ادعای کذب در دادگاه محكوم نمودم، سخنی به رسانه‌ها کشاندم تا دفاعی کرده باشم؟!

آیا وقتی با تلاش همكارانم در دیوان محاسبات، فساد موجود در بیمه ایران را افشاء کردم و با یک مهندسی معكوس، خود متهم آن شدم، جمله‌ای در دفاع بر زبان آوردم؟!

یا وقتی برای نخستین بار مفاد قرارداد ننگین کرسنت را در حضور رسانه‌ها بالای دست گرفتم و آن را متوقف کردم، کسی در برابر انتقام گیری مخالفین، حتی آخ از زبان من شنید؟!

همه آنچه ظرف چندین سال بر من رفته است، یک طرف ماجرا است و البته این زخم وقتی "کاری" می شود که جنابعالی نیز مصلحت را در آن می‌جویید که دامن خود را از آن برچینید!

آقای احمدی نژاد؛ دوست عزیز و قدیمی!
    آیا بهتر نبود با اطلاعی که به صحت و سلامت زندگی من که از نزدیک با آن آشنا هستید داشتید، گواهی می‌دادید؟ و شهادت می دادید که من به بیت المال خیانت نكرده‌ام و زندگی‌ام به ریالی مال حرام آلوده نیست؟ آیا نباید می‌گفتید که رحیمی پس از عمری خدمت چون حقوق و مزایای بازنشستگی‌اش برقرار نشده، برای گذران زندگی به سختی افتاده است؟

آقای احمدی نژاد، براستی نمی‌دانید یا فراموش کرده‌اید که ماجرای این پرونده چیست؟

شاید فراموش کرده‌اید که رحیمی محكوم امروز، چوب لجبازی‌ها و آبروبری‌های گاه و بیگاه شما را می‌خورد.

یادتان می آید در ماجرای یکشنبه سیاه چقدر اصرار کردم که نكنید و آبرو نبرید و بگذارید از مجاری قانونی، ماجرا پی‌گیری شود.
    من با توكل بر خداوند و به گواه وضعیت دیروز و امروز زندگی‌ام که تغییری نكرده و شاهد سلامت زندگی من است تا لحظة آخر و تا جایی که قانون اجازه می‌دهد در پی اعاده حیثیت و اثبات بی‌گناهی خود و خانواده‌ام هستم. اما شما نیز گویا مانند برخی رسانه‌های معاند خارجی وناآگاه به این نتیجه رسیده‌اید که هرچه هست همین فضای غبار آلود رسانه‌ها و دعواهای سیاسی است؟

گیریم که امروز در منظر مردم محكوم و در آینده نیز با استناد به همین اخبار و اطلاعات آمیخته حق و باطل و منازعات دور از حق و عدالت اصلاح طلب و اصول گرا، تاریخ را نیز اینگونه نوشتند، اما دیر نخواهد بود که روزنامه اعمال ما نزد خدای متعال گشوده می‌شود و حق و باطل نمایان می‌گردد. از آنكه جاهل است و یا مغرض است، توقع و یا اعتراضی ندارم. بر رسانة ملی که با تغییرات جدید متاسفانه در پی جلب و جذب مخاطب به هر قیمتی، برآمده و به بهانه تبیین راهكار مبارزه با مفاسد اقتصادی، میدان‌هایی فراخ برای عقده گشایی علیه ارگان‌ها و نهادهای انقلابی و تریبونی برای تطهیر فتنه گران فراهم می آورد، هرجی نیست. اما از دوستی که از 5 سال پیش در جریان رنج‌هایی که بر خود و خانواده‌ام رفته است، و از نزدیک اشک دختران، رنجوری همسر، سكتة منجر به مرگ مادر، سكتة خواهری که افتخار دارد شهیدی را نثار انقلاب اسلامی کرده است و اشک چشم برادری که هنوز از تركش خصم التیام نیافته است را دیده، و من بخاطر تداوم دوستی با او از خودگذشتگی‌ها کرده ام و تا امروز که بیانیه دو پهلویش را در دفاع از خودش دیدم، کلامی در تضعیفش بر زبان نیاورده‌ام، این انتظار نمی‌رفت که از مضمون بیانیه دو صفحه‌ای اش، جز برائت از رحیمی، استنباط نشود.

آقای احمدی نژاد عزیز!
    برای آگاهی ملت شریف ایران و یادآوری مجدد بار دیگر می‌گویم که:

همواره در آستانه برگزاری انتخابات مجلس، کمیته‌هایی برای برنامه‌ریزی و راهبری امر انتخابات توسط جریانات سیاسی تشکیل می‌گردد. در این راستا برای انتخابات مجلس هشتم نیز کمیته‌ای متشكل از برخی چهره‌های اصولگرا برگزار و بنا شد از کاندیداهای اصولگرا در سطح کشور از طریق کمک‌های غیردولتی پشتیبانی مالی شود. در میان افراد کمک کننده فردی به نام جابر ابدالی که از سوی برخی نمایندگان مجلس و مقامات قضایی و اجرایی به اینجانب معرفی شده بود، برای کمک اعلام آمادگی نمود. بنده نیز به واسطة حساسیت و اطمینان خاطر از سالم بودن کمک‌های نامبرده همچون سایر موارد در خصوص ایشان از طریق حراست دیوان محاسبات از مجاری ذیصلاح، در خصوص وی استعلام کردم که پس از اطمینان و پاسخ مثبت که اسناد آن ضمیمة پرونده است، برای دریافت کمک از وی اعلام آمادگی نمودیم و از وی خواستیم که به کاندیداهایی که ما معرفی می‌کنیم از محل حساب شخصی و با چک بانکی خودش کمک نماید. در نهایت نامبرده مجموعاً یک میلیارد و دویست میلیون تومان را به این امر اختصاص داد و البته کلیة اسناد و کپی چک‌های صادره که به قریب 170نفر از کاندیداهای مجلس هشتم پرداخت شده است در پرونده ثبت و ضبط است و همه آن به مصرف انتخابات رسید. بنابراین کل این مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون تومان بوده و عینا به حساب نامزدها پرداخت گردیده است.

آیا شما اطلاع نداشتید که کل ماجرا همین است که متاسفانه در اثر اطلاع رسانی نادرست و مغرضانه و نگاه سیاسی خصمانه به موضوع یک کلاغ چهل کلاغ کردند که فلانی برده است و خورده است. وقتی کمک کننده این یک میلیارد و دویست میلیون تومان و نیز دریافت کنندگان، مشخص و معلوم هستند، لذا باید پرسید ارتباط این موضوع با بنده چیست؟ و آیا به اندازه همه جرائمی که برای اینجانب تعیین شده است، می‌توان عمل مجرمانه از ماوقع آنچه گفته شد، استخراج نمود؟ آیا آسیبی که ظرف 5 سال گذشته در افكار عمومی و بطور گسترده در تیراژ میلیون‌ها بار در رسانه‌های داخل و خارج به خود و خانواده‌ام وارد شده است، کمتر از مجازاتی است که در این حكم برایم تعیین شده است؟

درپایان توفیق و عاقبت بخیری همگان را از خداوند متعال خواستارم.

والسلام
    محمد رضا رحیمی

8. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید naruto از ایشان تشکر کرده اند:

عضو جدید
    تشکر شده 5 بار در 4 ارسال

به اطلاع می رساند، نماد معاملاتی شرکتهای فیبر ایران،سیمان شاهرود با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم،متوقف شدند. مدیریت بازار

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید cpa از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال naruto آواتار ها
    تشکر شده 9,823 بار در 1,868 ارسال

تأیید خروج ۲۲میلیارد دلار با مداخله بانک مركزی؛ مستندات موجود است

قائم‌مقام بانک مركزی با اعلام اینكه مداخله بانک مركزی در دولت قبل و در سال های ۹۰ و ۹۱ در بازار ارز صحت دارد، گفت: مستندات خروج ۲۲میلیارد دلار ارز از کشور در دولت گذشته در بانک مركزی موجود است.

اكبر کمیجانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم که پرسید: "طبق اعلام معاون اول رئیس جمهور دولت قبل 22 میلیارد دلار ارز را از طریق چند صرافی از کشور خارج کرده است، آیا مستندات این موضوع در اختیار بانک مركزی هست؟" اظهار داشت: مستندات و سوابقی که خروج 22 میلیارد دلار ارز از کشور را تأیید کند در بانک مركزی وجود دارد.

وی با تأیید خروج 22 میلیارد دلار ارز از کشور در دولت قبل، گفت: بررسی‌های انجام شده دلالت بر این می‌کند که چنین حجمی از مداخلات ارزی وجود داشته است ولی هم اكنون در خصوص رقم دقیق آن حضور ذهن ندارم.

قائم‌مقام بانک مركزی در همین ارتباط افزود: قطعاً صحبت‌هایی که آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به آن اشاره کرده‌اند، با مستندات است و دلایل متقنی هم برای آن وجود دارد.

کمیجانی تأکید کرد: مداخله بانک مركزی در دولت قبل و در سال های 90 و 91 در بازار ارز صحت دارد.

به گزارش تسنیم، معاون اول رئیس جمهوری در چهل و سومین نشست فعالان بخش خصوصی هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفته بود: براساس تدبیر دولت گذشته و برای کنترل قیمت ارز، میلیاردها دلار از پول کشور را در قالب حواله یا پول نقد به صرافی‌های دوبی و استانبول فروختند و ظرف 17 ماه، 22 میلیارد دلار پول کشور به خارج صادر شد، در حالی که این رقم بسیار تعجب‌آور است.‬

جهانگیری همچنین چند روز قبل در رودبار تأکید کرد که 22 میلیارد دلار ارز از کشور خارج کردند که 30 درصد آن توسط یک صراف انجام شد و این پرونده در حال پیگیری است.

گفتنی است، عبدالكریم رجبی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در ارتباط با ورود کمیسیون اقتصادی به پرونده خروج 22 میلیارد دلار ارز در دولت قبل گفته بود: باید کارگروهی در مجلس و به‌ویژه در کمیسیون اقتصادی برای رسیدگی به این موضوع تشکیل شود.

وی همچنین افزود: کارگروه مذكور باید رسیدگی کند این میزان دلار از کجا آمده و چرا از کشور خارج شده است؟ به همین خاطر با تشکیل این کارگروه از دولت‌مردان دعوت می‌کنیم که مستندات خود را به کمیسیون ارائه دهند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تأکید کرد: در صورتی که ثابت شود این اتفاق افتاده و 22 میلیارد دلار ارز از کشور خارج شده است، باید بدون اغماض با افرادی که چنین کاری را کرده‌اند، برخورد شود.

12. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید naruto از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال omidvar آواتار ها
    تشکر شده 2,119 بار در 698 ارسال

یکی از سارقان قاتل شهرستان گلپایگان امروز در حظور مردم به دار اویخته شد
    شمس وقمر هردو چو پنهان شوند

شب پره بازیگر میدان شود

14. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید omidvar از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 104,341 بار در 31,917 ارسال

وضعیت این روزهای ماهواره‌های تحقیقاتی؛
    فرمان «ایست» دولت یازدهم به ماهواره‌های آماده پرتاب

توقف پرتاب ماهواره‌های دانشجویی که نماد پیشرفت علمی جوانان ایرانی است همچنان از سوی دولت یازدهم بدون دلیل مانده است.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه «خبرگزاری دانشجو»، در چند سال گذشته علم فضایی کشورمان روند رو به رشدی را طی کرد به طوریکه ایران جزء ۸ کشور صاحب فناوری فضایی قرار گرفت و در هر مناسبتی با پرتاب ماهواره‌ای به فضا، توانمندی دانشمندان کشورمان در حوزه فضایی را جشن می‌گرفتیم.

روند رو به رشد علم فضایی در کشور به گونه‌ای شد که دانشجویان کشورمان نیز به حوزه فضایی علاقمند شدند و پرتاب ماهواره‌های دانشجویی نیز در دستور کار قرار گرفت.

از پرتاب ماهواره و حتی موجود زنده به فضا سرخوش بودیم که به یکباره در روند رو به رشد علم فضایی و پرتاب ماهواره‌ها توقف ایجاد شد.

در ابتدا برخی گفتند دولت یازدهم پرتاب ماهواره‌هایی که با تلاش مسئولان دولت دهم ساخته شده‌اند را متوقف کرده که پس از مدتی پرتاب‌ها به نام دولت یازدهم انجام شود برخی هم گفتند دولت به علم فضایی اهمیتی نمی‌دهد. البته برخی کار‌شناسان هم معتقد بودند دولت می‌خواهد سروصدای پیشرفت علمی کشور را بخواباند تا کشورهای ۵+۱ حساس نشوند و در روند مذاکرات خللی ایجاد نشود.

به هر حال آنچه در عمل دیدیم توقف پروژه‌های فضایی و انتشار اخباری مبنی بر کوچک کردن یا حتی انحلال این سازمان از سوی دولت است.

مردم هنوز خاطرات خوش غرور حاصل از پرتاب ماهواره‌ها به فضا را در خاطر دارند، چند سالی نمی‌گذرد که آغاز روند رشد علم فضایی در کشورمان را با پرتاب ماهواره امید جشن گرفتیم.

ماهواره ملی امید

ماهواره امید یک ماهواره تحقیقاتی پژوهشی با وزن ۲۷ کیلوگرم و ابعاد ۴۰×۴۰×۴۰ سانتی‌متر مکعب و با ماموریت مخابراتی بود که تمام ماموریت‌های محوله خود مانند مطالعات مداری و بررسی‌های محوله در خصوص تغییر ارتفاع ماهواره‌ها در مدارهای نزدیک زمین را به خوبی انجام داد.

چندی نگذشت که شاهد پرتاب محموله زیستی با کاوشگر ۳ به فضا بودیم و پس از آن فاز اول شبکه مراقبت‌های ویژه پزشکی از راه دور انجام شد، پرتاب رصد، نوید نیز انجام شد و حتی در حال آماده‌سازی مقدمات برای اعزام انسان به فضا بودیم ولی سازمان فضایی در حال حاضر شرایطی دارد که حتی مسئولان آن نمی‌دانند فردا قرار است چه اتفاقی برای این سازمان بیفتد چه برسد به آنکه بخواهند برای آینده این علم در کشور برنامه‌ریزی کنند.

در حال حاضر پرتاب چندین ماهواره دانشجویی کامل که حاصل کار دانشجویان و دانشمندان محقق کشورمان است بدون دلیل متوقف مانده و مسئولانی که قبلا‌گاه و بیگاه وعده‌هایی برای پرتاب در آینده نزدیک می‌دادند دیگر‌‌ همان وعده‌ها را هم نمی‌دهند و در برابر سوالات خبرنگاران فقط سکوت می‌کنند.

* شریف‌ست و شایعاتی که هنوز در پرده ابهام است

ماهواره شریف‌ست یک ماهواره دانشجویی است که باید با ماهواره‌بر بومی سفیر یک B به فضا پرتاب شود و قرار است پس از پرتاب در ارتفاع ۵۰۰ کیلومتری از سطح زمین قرار گیرد.

ماهواره شریف‌ست که حاصل زحمات و تلاش‌های بیش از صد نفر از دانشجویان، دانش‌آموختگان و اعضای هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف است باوجود آماده بودن یک سال است که در نوبت پرتاب قرار گرفته و مسئولان برای پرتاب آن همچنان وعده می‌دهند و امروز و فردا می‌کنند.

آخرین وعده مسئولان مربوط به شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور است که آبان ماه امسال گفت: شریف‌ست ۲۲ بهمن‌ماه به فضا پرتاب می‌شود ولی این روز‌ها مسئولان سازمان فضایی این وعده را هم تکذیب می‌کنند.

پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف که چند سال بر روی پروژه شریف‌ست تحقیق کردند قرار بود این ماهواره را در روز ۲ آذر ماه سال ۹۲ به سازمان فضایی ایران تحویل دهند که مراسم تحویل بدون اعلام دلیل کنسل شد و از‌‌ همان زمان شایعاتی پیرامون شریف‌ست به وجود آمد که هنوز هم رفع ابهام نشده است.

حتی روستاآزاد رئیس وقت دانشگاه صنعتی شریف هم اعلام کرده است که نمی‌داند چرا ماهواره شریف‌ست هنوز پرتاب و حتی رونمایی هم نشده است.

در آن زمان مسئولان سازمان فضایی می‌گفتند این ماهواره اشکال فنی دارد ولی در زمینه اشکال فنی آن حتی با متخصصان نیز صحبتی نمی‌کردند.

روستا آزاد می‌گوید: ما شایعاتی در این رابطه شنیدیم، اینکه وقتی ماهواره رونمایی شود این مسئله اعتباری برای رئیس دانشگاه صنعتی شریف می‌شود و چون مجموعه دولت یازدهم به‌دنبال تغییر بود این اقدام نباید صورت می‌گرفت؛ البته این در حد شایعه بود. یکی از رکوردهای خیلی خوب دانشگاه در مدت چهار سال گذشته ساخت ماهواره شریف‌ست است که هنوز هم پرتاب نشده است.

* تغییر نام ماهواره علم و صنعت به نام دولت یازدهم

دانشگاه علم و صنعت نیز ماهواره‌ای ساخت که جبل عاملی رئیس سابق این دانشگاه حمایت بسیاری از محققان آن داشت ولی در دولت یازدهم نام ماهواره به تدبیر تغییر یافت و این ماهواره هم با وجود اینکه به سازمان فضایی تحویل داده شده است هنوز صحبتی از پرتابش نیست.

* ماهواره دانشجویی ناهید هم در انتظار پرتاب

برای پرتاب ماهواره ناهید دانشگاه امیرکبیر هم تعلل می‌شود.

رهایی رئیس سابق دانشگاه امیرکبیر بار‌ها گفته بود که ماهواره ناهید به سازمان فضایی تحویل شده و آن‌ها هستند که باید برای پرتاب تصمیم‌گیری کنند ولی سازمان فضایی در این رابطه هم صحبتی نمی‌کند.

البته در این مورد هم عنوان می‌شد دولت برای پرتاب ناهید به فضا هم تعلل می‌کند تا به عنوان حاصل کار دولت یازدهم برشمرده شود.

آنچه مشخص است، دولت تصمیمی برای پرتاب این ماهواره‌ها که حاصل زحمات دانشمندان کشورمان است ندارد و اینکه دلیل دولت برای توقف پیشرفت علم فضایی کشور چیست سوالی است که پاسخ مسئولان در برابر آن همچنان سکوت است.

http://snn.ir/detail/News/384280/145

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مخبرالدوله آواتار ها
    تشکر شده 17,307 بار در 4,846 ارسال

درخواست 30 نماینده از رییس مجلس شورای اسلامی؛

اسامی 170 نامزد مجلس هشتم که از رحیمی پول گرفته اند را منتشر کنید

تهران- ایرنا- «کمال الدین پیرموذن» نماینده اردبیل در مجلس شورای اسلامی، از تقاضای 30 نماینده برای انتشار اسامی نمایندگانی خبر داد که طبق ادعای
    «محمدرضا رحیمی» از او پول دریافت کرده اند.

مردم میپرسند که ا.ن را چه کسانی حمایت میکنند؟؟؟

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید مخبرالدوله از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 30,535 بار در 9,530 ارسال

عضو کمیسیون تلفیق خبر داد
    پرداخت یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی به همه در سال آینده/ اجازه انتشار ۵ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت به وزارت نفت

عضو کمیسیون تلفیق بودجه گفت: با توجه به اینکه درآمد هدفمندی برای سال آینده تغییر نکرد، احتمال دارد یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی به همه در سال آینده نیز پرداخت شود.
    - See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php....YAk44MRy.dpuf
    كسى كه عقل ندارد، ادب ندارد و كسى كه همّت ندارد، جوانمردى ندارد و كسى كه دین ندارد، حیا ندارد.

20. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 280 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 280 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها