نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 3511 از 5220 نخست ... 25113011341134613501350835093510351135123513351435213561361140114511 ... آخرین
نمایش نتایج: از 35,101 به 35,110 از 52196

موضوع: اخبار

عضو فعال
    تشکر شده 104,341 بار در 31,917 ارسال

پاسخ : اخبار

رئیس سازمان خصوصی‌سازی: صلاحیت کسانی که در مزایده برنده شده‌اند باید تایید شود

علی اشرف پوری‌حسینی در گفتگو با «نسیم» افزود: پاکت‌های مزایده سرخابی‌ها ۲۷ بهمن باز می‌شود، قرار نیست روز بازگشایی پاکت‌ها نام شرکت‌هایی که در مزایده برنده می‌شوند را اعلام کنیم

پوری‌حسینی در مورد زمانی که سازمان خصوصی‌سازی از شرکت‌هایی که برای خرید استقلال و پرسپولیس اعلام آمادگی کرده‌اند، رونمایی می‌کند به «نسیم» گفت: ما روز ۲۷ بهمن کسانی که برای شرکت در مزایده خرید استقلال و پرسپولیس اعلام آمادگی کرده‌اند را معرفی می‌کنیم. تا قبل از این تاریخ هم نمی‌توانیم بگوییم چند نفر در مزایده شرکت کرده‌اند؛ چون این از اسرار واگذاری است و نمی‌توانیم آن را رسانه‌ای کنیم. سازمان خصوصی‌سازی حق ندارد تا روز بازکردن پاکت‌ها اطلاعاتی به بیرون بدهد؛ چون ممکن است روی قیمت‌های پیشنهادی شرکت‌ها تاثیر بگذارد. همه‌چیز تا روز بازگشایی پاکت‌ها باید به صورت بسته باقی بماند.

او در مورد اینکه آیا در تاریخ بیست و هفتم بهمن ماه نام برنده مزایده اعلام می‌شود یا خیر هم گفت: خیر؛ چون ما باید در مورد کسانی که می‌خواهند در مزایده شرکت کنند تحقیق کنیم. ما در مورد واگذاری استقلال و پرسپولیس به مالکان جدید عجله نخواهیم کرد.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی در پایان گفت: حتما در مورد کسانی که در مزایده خرید دو باشگاه برنده شده‌اند، استعلام می‌گیریم چون اعتقاد من این است که احتمال دارد بعضی از شرکت کننده‌ها در مزایده توانایی مالی اداره استقلال و پرسپولیس را نداشته باشند و اصلا نمی‌خواهیم این دو باشگاه به دردسر بیفتند. قطعا با کمترین ریسک ممکن دو باشگاه را واگذار خواهیم کرد تا سرخابی‌ها بدون مشکل با مالکان جدیدشان استارت بزنند.

http://nasimonline.ir/detail/News/978404/140

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 8,025 بار در 1,826 ارسال

گروه اقتصادی / حوزه بورس
    93/11/20 - 10:46
    شماره: 13931120000420

در راستای قانون اصلاح مواد 1، 6 و 7 قانون سیاست‌های کلی اصل 44 صادر شد
    فراخوان سازمان بورس برای ثبت شرکت‌ها و بنگاههای اقتصادی

سازمان بورس و اوراق بهادار به منظور ثبت شرکت­ها و بنگاه­های اقتصادی موضوع بند (5) ماده (2) قانون اصلاح مواد (1)، (6) و (7 ) قانون اجرای سیاست­های کلی اصل ( 44) قانون اساسی نزد سازمان فراخوان صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سنا، به موجب بند (5) ماده (2) قانون اصلاح مواد (1)، (6) و (7) قانون اجرای سیاست­های کلی اصل (44) قانون اساسی، شرکت­ها و بنگاه­های اقتصادی متعلق به اشخاص حقوقی زیر حسب مورد موظفند نسبت به ارائه اطلاعات کامل مالی خود جهت ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار مطابق قوانین و مقررات مربوطه عمل کنند. بنگاه­های مذکور موظفند، در صورت لزوم نسبت به مطابقت ساختار و شیوه گزارشگری مالی برابر قوانین و مقررات بازار سرمایه اقدام کنند.
    سازمان بورس و اوراق بهادار به منظور ثبت شرکت­ها و بنگاه­های اقتصادی موضوع بند (5) ماده (2) قانون اصلاح مواد (1)، (6) و (7 ) قانون اجرای سیاست­های کلی اصل ( 44) قانون اساسی نزد سازمان فراخوان صادر کرد.
    براساس اعلام اداره نظارت بر ثبت و انتشار اوراق بهادار سرمایه ای، برخی از مواد قانون اجرای سیاست­های کلی اصل چهل و چهارم قانون اساسی در تاریخ 01 تیر ماه 93 تحت عنوان «قانون اصلاح مواد (1)، (6) و (7) قانون اجرای سیاست­های کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی» توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و پس از تأیید شورای محترم نگهبان، در تاریخ 16 تیر ماه 93 جهت اجرا ابلاغ شده، که مفاد آن بدین شرح خواهد بـود:
    به موجب بند (5) ماده (2) قانون اصلاح مواد (1)، (6) و (7) قانون اجرای سیاست­های کلی اصل (44) قانون اساسی، شرکت­ها و بنگاه­های اقتصادی متعلق به اشخاص حقوقی زیر حسب مورد موظفند نسبت به ارائه اطلاعات کامل مالی خود جهت ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار مطابق قوانین و مقررات مربوطه عمل کنند. بنگاه­های مذکور موظفند درصورت لزوم نسبت به مطابقت ساختار و شیوه گزارشگری مالی برابر قوانین و مقررات بازار سرمایه اقدام کنند.
    الف- مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی موضوع ماده 5 قانون محاسبات عمومی،
    ب- نهادهای نظامی و انتظامی کشور،
    ج- سازمان­ها و مؤسسات خیریه کشور،
    د- نهادها و سازمان­های وقفی و بقاع متبرکه،
    ﻫ- کلیه صندوق­های بازنشستگی اعم از کشوری و لشکری، نظیر صندوق های بازنشستگی وابسته به دستگاه­های اجرائی و وابسته به دستگاه هایی که شمول قانون بر آن­ها مستلزم ذکر یا تصریح نام است.
    و- نهادهای انقلاب اسلامی
    البته اشخاص مذکور در این بند که برای انجام مأموریت‌های خاص حاکمیتی براساس مجوزهای قانونی تشکیل شده‌اند و افشای اطلاعات اقتصادی آن‌ها دارای طبقه‌بندی است، با تأیید شورای عالی امنیت ملی مشمول حکم این قانون نخواهند بود و همچنین عدم اجرای این قانون در مورد نهاد‌هایی که تحت نظر مقام معظم رهبری هستند، با اذن ایشان است.
    بر این اساس، شرکت­ها و بنگاه­های اقتصادی موضوع این قانون، موظند حداکثر ظرف مدت شش ماه از زمان ابلاغ نسبت به اجرای تکالیف مقرر در این قانون اقدام نمایند.
    با عنایت به اینکه سازمان بورس و اوراق بهادار موظف به ثبت شرکت­ها و بنگاه­های اقتصادی موضوع بند (5) ماده 2 قانون اصلاح مواد(1)، (6) و (7) قانون اجرای سیاست های کلی اصل (44) قانون اساسی است ضوابط اجرایی بند یادشده در تاریخ 16 دی ماه 93 به تصویب هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار رسیده که مفاد آن بدین شرح است:
    مادۀ 1: دامنۀ شمول بند (5) این قانون، شرکت‌ها و مؤسسات تابعه و وابسته (مستقیم و غیرمستقیم مطابق با تعاریف و ضوابط استانداردهای حسابداری) و همچنین بنگاه‌های اقتصادی است که مالکیت حداقل 20 درصد از آن­ها (به صورت مستقیم یا غیرمستقیم) در اختیار اشخاص مذکور در بند (5) باشد.
    مادۀ 2: اطلاعات کامل مالی شامل مشخصات کامل شرکت و یا مؤسسه، صورت‌های مالی سالانه به همراه گزارش حسابرس (مطابق استانداردها و ضوابط گزارشگری مالی)، گزارش فعالیت مدیران به سهامداران یا مالکین، جزئیات ترکیب مالکیتی (صورت ریز صاحبان سهام یا سهم‌الشرکه یا درصد مالکیت) و آخرین اساسنامه یا شرکتنامه ثبت شده است.
    مادۀ 3: شرکت‌ها، مؤسسات و بنگاه‌های اقتصادی مشمول، موظفند نسبت به ارائۀ صورت‌های مالی حسابرسی شده هر سال مالی خود حداکثر ظرف مدت 4 ماه پس از انقضای سال مالی به سازمان اقدام نمایند.
    تبصرۀ 1: شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی که فاقد صورت‌های مالی سالانه حسابرسی شده می‌باشند موظفند ظرف مدت حداکثر 3 ماه از تاریخ شمول قانون، نسبت به تهیه صورت‌های مالی مذکور و ارائۀ آن­ها به سازمان اقدام نمایند.
    تبصره 2: بنگاه‌های اقتصادی که فاقد شخصیت حقوقی ثبت شده هستند و امکان ارائۀ صورت‌های مالی مطابق استانداردهای حسابداری را ندارند باید جزئیات دارایی‌ها و بدهی‌های خود در پایان هر سال شمسی و گردش عملیات فروش و هزینه‌های انجام شده برای هر سال شمسی را با تأیید حسابرس یا بازرس (در صورت وجود) تا پایان تیر ماه سال بعد به سازمان ارائه نمایند.
    با توجه به لزوم اجرای قانون توسط نهادهای مشمول، شرکت­ها و بنگاه­های اقتصادی مربوطه می­بایست در اسرع وقت نسبت به ارائه اطلاعات کامل مالی خود به­ منظور ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار مطابق ضوابط اجرایی اقدام نمایند. مسئولیت عدم رعایت موارد قانونی یادشده بعد از مهلت مقرر بر عهدۀ مدیران شرکت­ها و بنگاههای اقتصادی است.
    انتهای پیام/ب

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php....AABepeWd.dpuf
    ای لولی بربط زن ! تو مست تری یا من ................ ای پیش چو تو مستی، افسون من افسانه ( مولانا )

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید لولی بربط زن از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

معاون سابق سازمان خصوصی‌سازی: زنگنه با واگذاری شرکت‌های نفتی موافق نیست

مهدی عقدایی در گفتگو با «نسیم» افزود: عدم موافقت مدیران نفت، سیکل واگذاری شرکت‌ها را به بخش خصوصی کند‌تر کرده/ واگذاری بلوکی شرکت‌های مادر تخصصی توان خرید را از خریداران خواهد گرفت

معاون سابق واگذاری سازمان خصوصی سازی از مخالفت وزیر نفت و مدیران ارشد این وزارتخانه برای واگذاری شرکت های نفتی درقالب بندج اصل 44 خبرداد و به نسیم گفت که عدم موافقت آنها ، سیکل واگذاری شرکت ها را به بخش خصوصی را کند ترکرده است.

عقدایی، در تشریح دیگر علل کندتر شدن روند واگذاری شرکت های دولتی به بخش خصوصی در شرایط کنونی، ادامه داد: تغییر و تحولات مدیریتی در سازمان خصوصی سازی و آشنا تر شدن آنها با شیوه عملکردها منجر به طولانی ترشدن روند واگذاری ها شده که در واقع این روند طبیعی است.

به گفته وی، رئیس سازمان خصوصی سازی پیشتر نیز مدیریت این مجموعه را برعهده داشته، اما برای آشنایی با عملکردها، نیازمند زمان بیشتری است. عقدایی، پیش بینی کرد که برای سال آتی و با آشنایی بیشتر مدیریت سازمان خصوصی سازی با شیوه عملکرد ها، روند خصوصی سازی تندتر شود.

به گفته معاون سابق واگذاری سازمان خصوصی سازی ، واگذاری بخش یا بلوک سهام شرکت های مادرتخصصی از لحاظ قانونی ممنوع است.

عقدایی توضیح داد که واگذاری بلوکی شرکت های مادرتخصصی به دلیل سنگین بودن قیمت آن توان خرید را از خریداران خواهد گرفت و به نسیم افزود که فروش سهام خرد این دست شرکت ها نیز مشکلات جدی و تزلزل را برای مدیریت شرکت های مادرتخحصی به دنبال خواهد داشت.

http://nasimonline.ir/detail/News/977814/180

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال پاسال آواتار ها
    تشکر شده 681 بار در 235 ارسال

احمدی نژاد: برخی مشکلات قابل تحمل نیست حاجی واقعا راست میگی بعضی مشکلات قابل تحمل نیست مثل خودت تو هم یک مشکلی هستی
    در مزار آباد شهر بی طپش وای جغدی هم نمیاید به گوش

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید پاسال از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

طیب‌نیا: علت سقوط بورس به رئیس‌جمهور و وزیر خارجه برمی‌گردد، نه من + فیلم

بررسی مستند ادعای وزیر اقتصاد در روز سئوال مربوط به بورس/ چه کسی در صحن علنی مجلس راست گفت؛ رسایی یا طیب‌نیا؟

به گزارش «نسیم» به نقل از سایت حمید رسایی: طیب نیا علی رغم وعده هایی که در کمیسیون اقتصادی و صحن علنی داد، نتوانست برای بار دوم با توضیحاتش، اعتماد نمایندگان را جلب کند. اما معنای آن این نیست که ما وعده های داده شده را فراموش خواهیم کرد. بنابر این با رصد وضعیت بازار سرمایه و با استفاده از نظرات همان کارشناسانی که طیب نیا به آن اشاره کرد - و اکثر آنها مردم عادی بودند که برایم ایمیل زدند - حدود یک ماه دیگر، مجددا سئوالی را در باره میزان تحقق وعده های داده شده طرح می‌کنم.

چهارشنبه هفته گذشته سئوالم درباره کاهش شدید ارزش سهام در صحن علنی مطرح شد که گزارش تفصیلی آن به همراه فیلم جلسه در (اینجا) آمده است. در ابتدای جلسه آقای طیب نیا برخورد بسیار گرمی داشت اما در ادامه، وقتی بنده از سئوالم انصراف ندادم و آن را به رأی گذاشتم و طیب نیا رأی نیاورد، با عصبانیت جلسه را ترک کرد به طوری که وقتی بعد از رأی گیری به ستمش رفتم، حاضر به دست دادن هم نشد! ظاهرا از رئیس دولت تا وزرایش، خود را ارباب و دیگران را رعیت می بینند. نمی دانم چرا وقتی طیب نیا در روز رأی اعتماد ۲۷۰ رأی بی سابقه آورد، اینطور برافروخته نشد؟

علاوه بر این رفتار غیر اخلاقی، اتفاق دیگری هم در جلسه افتاد که جای تأسف دارد. طیب نیا در ابتدای جلسه، دروغی را به بنده نسبت داد که من در جلسه کمیسیون به صراحت گفته ام که مسأله اصلی من وزیر اقتصاد و مسئولان سازمان بورس نیست بلکه مسأله من شخص رئیس جمهور، آقای ظریف و موضوع هسته ای است.

این ادعای دروغ، یک روز بعد تبدیل به تیتر اصلی چند روزنامه دولتی شد در حالی که نه تنها من چنین سخنی را نگفته بودم بلکه بعد از ارائه مستنداتی، وی در پاسخ به اسناد ارائه شده گفت: اگر اینطور است که می گویید، اشکال به رئیس جمهور و وزیر خارجه برمی گردد نه وزیر اقتصاد که من هم در پاسخ گفتم شما مسئولید من که نمی توانم از رئیس جمهور برای این موضوع سئوال کنم. این سخن آقای طیب نیا به این معنا بود که وی تقصیر را به گردن رئیس جمهور، ظریف و مذاکرات هسته ای انداخت که در صوت کاملا مشهود است.

کلیپ تهیه شده به خوبی نشان می دهد که چه کسی راست می گوید! البته در این فیلم، حدود ۲۰ دقیقه از اظهارات آقای طیب نیا - به درخواست وی - حذف شده است. این ۲۰ دقیقه هر چند حاوی نکات مهمی است ولی از آنجا که وی در جلسه درخواست عدم انتشارش را کرده، ما هم از انتشار آن خودداری می کنیم مگر وزیر محترم خود از انتشار این فایل صوتی استقبال کند.

روزنامه های این جریان به همین میزان دروغگویی هم اکتفا نکردند و با تحریف جمله وزیر اقتصاد که در صحن علنی مجبور شد به کارشناسی بودن سئوال اعتراف کند، گفت: «رسایی در طول این چند ماه در موضوع بازار سرمایه فعال شده و با کارشناسان این فن ارتباط گرفته است و ای کاش برای اصلاح وضعیت، این اطلاعات را در اختیار ما قرار می داد» ولی چند روزنامه همسو، ضمن تحریف سخنان وی، دروغ دیگری ساختند که رسایی در بورس سرمایه گذاری کرده و چون به ضرر افتاده، از وزیر اقتصاد سئوال کرده است!

طیب نیا علی رغم وعده هایی که در کمیسیون اقتصادی و صحن علنی داد، نتوانست برای بار دوم با توضیحاتش، اعتماد نمایندگان را جلب کند. اما معنای آن این نیست که ما وعده های داده شده را فراموش خواهیم کرد.

بنابر این با رصد وضعیت بازار سرمایه و با استفاده از نظرات همان کارشناسانی که طیب نیا به آن اشاره کرد - و اکثر آنها مردم عادی بودند که برایم ایمیل زدند - حدود یک ماه دیگر، مجددا سئوالی را در باره میزان تحقق وعده های داده شده طرح می کنم و پیگیر آن خواهم بود. امیدوارم این بار آقای طیب نیا در جلسه کمیسیون اقتصادی طوری سخن بگوید که از انتشار آن واهمه نداشته باشد.

از آقای طیب می خواهم که این روایت نورانی به نقل از امام حسن عسگری علیه السلام را فراموش نکند که حضرتش فرمود: «جُعِلَتِ الْخَبائِثُ فی بَیْت وَ جُعِلَ مِفْتاحُهُ الْکَذِبَ.»: تمام پلیدی ها در خانه ای قرار داده شده که کلید آن دروغگویی است.

http://nasimonline.ir/detail/News/978582/180
    ویرایش توسط negarminavi : 2015/02/09 در ساعت 15:17

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال hamid888 آواتار ها
    تشکر شده 2,546 بار در 951 ارسال

قیمت هر بشکه نفت ایران چقدر است؟

قیمت هر بشکه نفت خام سبک ایران به 44 دلار و 94 سنت رسید.

به گزارش ایسنا، بنا به اعلام شرکت ملی نفت ایران هر بشکه نفت سبک ایران در ماه ژانویه با قیمتی معادل 44 دلار و 94 سنت به فروش رسیده و این در حالی است که نسبت به ماه دسامبر از کاهش حدود 16 دلاری برخوردار شد.

بر این اساس هر بشکه نفت سنگین ایران در این ماه نیز نسبت به آخرین ماه سال 2014 میلادی بیش از 16 دلار کاهش یافته و قیمت آن به 42 دلار و 3 سنت رسییده است.

همچنین میانگین وزنی قیمت هر بشکه نفت ایران در ماه ژانویه 43 دلار و 20 سنت اعلام شده است.

بر این اساس در ادامه روند کاهشی قیمت نفت در بازارهای جهانی، قیمت نفت‌خام سنگین ایران متناسب با شرایط بازار برای تحویل در ماه ژانویه کاهش یافت که البته مدیر اموربین‌الملل شرکت ملی نفت اعلام کرد ، این اتفاق ارتباطی به رقابت میان کشورهای عضو اوپک ندارد.

این در حالی است که پیش تر بلومبرگ اعلام کرد ه بود که در پی کاهش قیمت رسمی فروش نفت عربستان، ایران در حال اصلاح اختلاف قیمت نفت خود و عرضه آن به مشتریان آسیایی با بیشترین تخفیف طی 14 سال گذشته است
    هرگاه زندگی را جهنم دیدی, سعی کن پخته بیرون آیی, سوختن رو همه بلدند

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید hamid888 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

توکلی:کروبی و خاتمی از شهرام جزایری پول گرفتند

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: شهرام جزایری، در حزب مشارکت به خاتمی 300 میلیون و به کروبی 500 میلیون تومان پول داده بود، این یعنی پیش خرید نفوذ و معامله است.

به گزارش فارس، احمد توکلی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با حضور در اردوی «جهاد اکبر» اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل پیرامون گردنه‌های انقلاب اسلامی و رهبری امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری گفت: قبل از درک موضع رهبری، باید موقع ایشان را درک کرد، اگر موقع رهبری را درک نکنیم، موضع ایشان را نمی‌توانیم درک کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ولایت فقیه دارای دو جنبه نظری و عملی است، ابراز داشت: برخی می‌گویند ما ذوب در ولایتیم، اما انتقادات باید سطح‌بندی شود. حرمت رهبری، سرمایه ملت ایران است و انسان باید رابطه خود با فردی که قرار است از او انتقاد کند، را مد نظر قرار دهد.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه ولایت فقیه در حوزه عمل است، نه نظر تاکید کرد: باید خود را در معرض هدایت و فرامین ولی فقیه قرار دهیم و به این دستورها عمل کنیم. اگر موقع رهبری را درک نکنیم، موضع ایشان را نمی‌توانیم درک کنیم. این مهم است که بدانیم آقا در چه شرایطی قرار دارد. کافیست بفهمی چه انتظاری از تو دارد و بعد بروی و انجام دهی. اگر قانع نشدی هم اشکالی ندارد و جرمی مرتکب نشده ای. همیشه لازم به امر و نهی نیست. البته اگر نظر رهبری را بدانیم خوب است اما باید سعی کنیم از عقل خود هم کمک بگیریم.

توکلی ادامه داد: ولایت فقیه علاوه بر ساختار وحیانی، ساختار عقلانی نیز دارد؛ این بدین معناست که یک نفر باید وجود داشته باشد، همه جای دنیا اینطور است، مثلا در آمریکا رئیس جمهور می‌تواند مصوبات کنگره را وتو کند. نامه آقا در مجلس ششم در رابطه با قانون مطبوعات هم از جمله این موارد است. ولایت فقیه در این موارد می تواند کارساز باشد.

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختلاف نظر امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در باره نخست وزیری میر حسین موسوی تصریح کرد: امام خمینی(ره) با نخست وزیری میرحسین موافق بود و حضرت آقا مخالف آن. اما بالاخره با نظر امام موافقت کرد.

توکلی در ادامه سخنان خود گفت: بعد از مخالفت آقا، موسوی به مجلس رفت و از خزانه خالی خبر داد. محسن رضایی هم آمد گفت باید موشک خریداری کنیم، البته ما ایستادگی می کنیم. امام خطاب به رضایی فرمودند که این حرف شوخی است وقتی سلاح نباشد. بعد هم که جام زهر را نوشیدند. آقا بعد از آن گفته بودند که من دستور علنی امام را اجرایی خواهم کرد و نخست وزیری را به مجلس معرفی خواهم کرد که نخست وزیر امام باشد. اوایل انقلاب اختلافات زیاد بود، اما امام ما را آرام می‌کرد. مثلا در ماجرای بنی صدر برای این که او خوب شود یا دستش رو شود و دیگر عذری نداشته باشد، همه ما را به آرامش دعوت کردند اما بنی صدر خودش لیاقت نداشت و خائن شد. اگر امام مدیریت نمی کرد به احتمال قوی جنگ داخلی اتفاق می افتاد. اینها را امام مدیریت می کرد.

این نماینده مجلس ادامه داد: ولایت مطلقه یعنی کجروی نکنیم. ولایت مطلقه فقیه در برابر احکام اسلامی اطلاق دارد. آقا می‌دانستند که دشمن از طریق مطبوعات می‌تواند رسوخ کند اینها از ولایت فقیه خیلی استفاده کردند. مثلا وقتی کرباسچی زندانی شد، خاتمی به آقا نامه ای نوشت که ایشان اجازه دهند که کرباسچی از زندان آزاد شوند. در قصه قتل های زنجیره ای آقا به خاتمی اختیارات ویژه از قوه قضاییه داد که تصمیم بگیرد. در ماجرای انتخابات سال 84 معین و مهرعلیزاده رد صلاحیت شده بودند اما به دستور رهبری تایید شدند. در این مقاطع اینطور ماجراها جز با تایید یک نفر انجام نمی شود. در تمام دنیا یک فرد تعیین کننده وجود دارد که در بیشتر مواقع تهذیب نفس ندارد اما در جمهوری اسلامی یک فردی تعیین کننده است و حرف نهایی را می‌زند که تهذیب نفس دارد.

توکلی در ادامه در پاسخ به سوالی در رابطه با اختلاس رحیمی و رابطه آن با اصول گرایان گفت: مخالفت من با رحیمی تازگی ندارد. من در دادگستری تهران بیش از ده پرونده دارم که علیه رحیمی و احمدی نژاد شکایت کردم. بنابراین این حرف درستی نیست، نمایندگانی که از آقای رحیمی پول گرفته اند، خود باید جواب بدهند.

وی در پاسخ به سوال دیگری در رابطه با برملا شدن اسامی نمایندگانی که پول گرفتند گفت: این کار قوه قضائیه است اما آن ها هم معاذیری دارند اما بالاخره باید این کار انجام شود. سابقه این گونه وقایع به امثال شهرام جزایری باز می‌گردد. شهرام جزایری در حزب مشارکت به خاتمی سیصد میلیون و به کروبی پانصد میلیون تومان پول داده بود. این یعنی پیش خرید نفوذ و معامله است. من آن موقع به آقای هاشمی اعلام کردم که این فساد سیاسی است و باید از آن جلوگیری کرد اما ایشان گفت که جرمی تعریف نشده. من به او گفتم شما فتوا بدهید ولی گفت مراجع زیر بار نمی روند. باید این افراد را جریمه کنند که دیگر تکرار نشود.

توکلی هم چنین در پاسخ به سوال دیگری که در رابطه با افشاگری های توکلی و نیز منابع آنان در مجلس بود گفت: من عمده مطالب خود را از اینترنت می‌گیرم . ولی این ها همه سند هستند. کمیسیون بررسی اوراق بهادار امریکا در امور بورس مثل دادگاه عمل می کند. حکم این کمیسیون 12 صفحه است که این سند واقعا خواندنی است. مثلا در موارد این چنینی می گویند آقای رحیمی به دلیل فلان و فلان باید محاکمه شود. من به عنوان نماینده ملت ایران وظیفه دارم افکار عمومی را روشن کنم. متاسفانه ریشه برخی اتفاقات هم در مجلس است که تنها چاره آن این است که چشمانتان را خوب باز کنید. بله عده ای هم اول خوب هستند و بعد بد می شوند. خاک بر سر آن نماینده ای که به وزیر شماره حساب می دهد!

وی خاطر نشان کرد: باشد حتی اگر خطا کرد باید پذیرفت. در بحث احمدی نژاد نظر من و آقا اینگونه بود. یا حتی اختلاف نظر آقا و امام بر سر موسوی بود البته امام از زاویه دیگری نگاه می کرد. اردیبهشت سال88 من به سراغ آقا رفتم و به سه عبارت گفتم من آقای احمدی نژاد را خلاف شرع می دانم. ایشان گفتند برخی از حرف هایتان را قبول دارم اما برخی را نه. من هم گفتم در این دوره مثل قبل نمی مانم که هیچی نگویم. اما این موسوی ها بد کردند که سطل آشغال آتش زدند و اغتشاش به راه انداختند. بالاخره به فردی که خبره تر است باید گوش داد.

وی در پاسخ به سوال در رابطه با انتصاب خلخالی توسط امام و مواضع ایشان گفت: خلخالی مجتهد انقلابی بود اما افراط کرد. شما هم اگر جای امام(ره) بودید در انقلاب اسلامی شاید همین کار را می‌کردید. امام تمام ارکان حکومت را برای مردم درست کرد. شورای نگهبان، مجلس شورای اسلامی و...

وی در باره حمایت و عدم حمایت برخی اصولگرایان از توافق ژنو هم گفت: یک کسی را فرستادید مذاکره کند، اگر فرستادید به او ایمان داشته باشید. بگویید ما قبول داریم اما نباید این گونه عمل می‌کردی. شما که فرزند انقلابی چرا این گونه رفتار کردید؟ یک وقتی شما می‌گویی ظریف خائن به ملت است. یک وقتی می‌گویی ظریف اشتباه می‌کند. این دو کاملا جداست. باید از راه درست انتقاد کرد.

http://www.rajanews.com/detail.asp?id=218914

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال hamid888 آواتار ها
    تشکر شده 2,546 بار در 951 ارسال

صندوق توسعه شاخص‌سازی نمی کند و مستقل است

مدیرعامل مرکزمالی ایران که از حدود دو ماه پیش عهده دار مدیریت صندوق ۶۳۰ میلیارد تومانی توسعه بازارسرمایه شده ضمن پاسخ به برخی انتقادات و رد تضاد منافع تاکید کرد: این صندوق شاخص‌سازی نمی کند و مستقل است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، 8 اسفند سال 91 بود که صندوق توسعه بازار سرمایه با مجوز سازمان بورس به منظور جمع‌آوری وجوه از سرمایه‌ گذاران و اختصاص آنها به خرید انواع دارایی و سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار پذیرفته شده در بورس تهران یا فرابورس ایران،سپرده‌ها و گواهی های سپردۀ بانکی ارزی و ریالی و سایر اوراق بهادار با سرمایه 30 میلیارد تومانی تشکیل و مدیریت این صندوق به شرکت تامین سرمایه امین داده شد.
    اما بعد از گذشت حدود 20 ماه (آذر 93 ) این صندوق با ارزش روز دارایی های بیش از 603 میلیارد تومانی به مرکز مالی ایران سپرده شد تا فصل جدیدی برای این رکن مهم بازار سرمایه آغاز شود. همچنین با اصلاح اساسنامه ، این صندوق علاوه بر فعالیت بر بازار سهام می تواند در بورس های کالا و انرژی هم فعالیت کند.
    تغییر مدیریت صندوق به دلیل لزوم مدیریت واحد و برخوردار از ساختارهای لازم نظامند، اقدامی مثبت ارزیابی شد اما با توجه به فعالیت های عمدتا" آموزشی و تحقیقاتی مرکز مالی ایران، انتقاداتی از سوی برخی کارشناسان و فعالان مطرح شد. چرا که این مرکز با هدف تزریق نگرش علمی و کاربردی به بازارهای مالی و اثربخشی در آموزش‌ها و پژوهش‌های کاربردی در سال 87 تأسیس شده و شرکت های بورس، بورس کالا، بورس انرژی، فرابورس ایران و سپرده‌گذاری مرکزی، سهامداران اصلی آن بشمار می روند.
    با این اوصاف علی نقوی مدیرعامل این مرکز که جانشین محمد هاشمی نژاد شده در گفت وگو با بورس پرس به سئوالات و انتقادات مطرح شده پاسخ داد و ضمن پاسخ به برخی انتقادات و رد تضاد منافع تاکید کرد: صندوق توسعه بازار سرمایه شاخص‌سازی نمی کند و مستقل است.
    توضیح اینکه انجام این مصاحبه به صورت پرسش و پاسخ مکتوب در دی ماه انجام شد اما با در نظر گرفتن شرایط ماه های اخیر بازار سهام و تغییر رئیس سازمان بورس و در نظر گرفتن فرصت کافی برای مدیریت مرکزی مالی تا به امروز منتشر نشد.
    این گفت وگو را در ادامه می خوانید:
    بورس پرس : عملکرد گذشته مالی و عملیاتی صندوق از زمان تشکیل تا تغییر مدیر چگونه بود؟ طبق چه معیارهایی خرید و فروش ها و مدیریت انجام می شد؟ چه دارایی هایی (سهام شرکت ها) خریداری شده و چه بازده و سودی به دست آمده است؟ منافع حاصله چگونه صرف شده است؟

نقوی : با توجه به مدیریت صندوق توسط شرکت تامین سرمایه امین پیشنهاد می شود پرسش را از مدیران قبلی صندوق شود. صندوق از سال 1391 با سرمایه 300 میلیارد ریال تشکیل و در اردیبهشت ماه سال 1393 به حدود 5660 میلیارد ریال افزایش یافت که با توجه به اهداف صندوق نسبت به خرید و فروش سهام و اوراق بهادار اقدام کرده است.

بورس پرس :این صندوق در عمل چه نقشی در بازارسرمایه ایفا کرده و چه جایگاهی دارد؟

نقوی : این صندوق با هدف توسعه بازار سرمایه، کمک به تداوم ثبات در بازار، جلب اعتماد سرمایه گذاران خرد، کاهش ریسک سیستماتیک بازار و افزایش نقدشوندگی بازار تشکیل شده و بر اساس همین اهداف در زمان های لازم اقدام به حضور در بازار می کند.

بورس پرس: دلیل یا دلایل تغییر مدیر صندوق چه بود؟ چه عواملی موجب شد تا مرکزمالی ایران به عنوان دومین مدیر صندوق انتخاب شود؟ (هرچند این دو سئوال باید توسط سهامداران عمده صندوق پاسخ داده شود اما با توجه به مذاکرات انجام شده فیمابین، می توان از زاویه مرکز مالی ایران توضیح داد.)

نقوی : مدیریت ارشد شرکت تأمین سرمایه امین در مکاتباتی با سازمان بورس و اوراق بهادار از ادامه مدیریت صندوق انصراف دادند و با توجه به بررسی های انجام گرفته از سوی دارندگان واحدهای سرمایه گذاری صندوق، مرکز مالی ایران واجد شرایط مدیریت شناخته شد. نکته مهم در خصوص مرکز مالی ذی‌نفع نبودن مرکز و همچنین استقلال آن نسبت به سایر ارکان بازار است. در کنار این با توجه به ترکیب سهامداری مرکز این شرکت به نوعی دربرگیرنده بیشتر ذی‌نفعان بازار سرمایه است که به نظرم مهمترین دلایل مجمع برای انتخاب مرکز مالی ایران بوده است.

بورس پرس: با توجه به مفاد اساسنامه صندوق و لزوم تعیین ساختاری مشخص برای مدیریت صندوق وهمچنین با در نظر گرفتن کارکرد و سابقه آموزشی و پژوهشی مرکزمالی ایران، کارشناسان معتقدند باید نهاد یا شرکت دیگری مسئولیت این صندوق را به عهده می گرفت.چه پاسخی به این انتقادها دارید و فکرمی کنید آیا مرکزمالی ایران می تواند از عهده این مسئولیت برآید و کارنامه قابل دفاعی به جا بگذارد؟ چگونه و از طریق چه برنامه هایی؟

نقوی : فعالیت مرکز مالی ایران فقط بحث های آموزشی و پژوهشی نیست؛ توجه به مباحث آموزشی و پژوهشی یکی از فعالیت‌های مرکز است. در کنار این مهم، مرکز بر اساس موضوعات فعالیت مندرج در اساسنامه همچون فراهم سازی زمینه و بستر مناسب برای ایجاد زنجیره ارزش در بازارهای مالی نسبت به برنامه ریزی و فعالیت در سایر حوزه های مرتبط و کمک به توسعه بازار سرمایه اقدام می کند.
    یکی از مهم ترین برنامه های مرکز مالی در اداره صندوق توسعه ایجاد ساختار منسجم و مشخص برای صندوق است و در کنار آن با بکارگیری نیروهای متخصص نسبت به تدوین اصول و خط مشی سرمایه‌گذاری صندوق، طراحی و اجرای سیستم‌های مکانیزه بازارگردانی، استقرار سیستم دریافت بازخورد مشارکت کنندگان فعال بازار و استقرار سیستم کنترل‌های داخلی اقدام خواهد کرد.
    عملکرد مرکز مالی درخصوص اداره صندوق را نیز باید پس از سپری شدن زمان مشخص از ادارۀ صندوق بررسی کرد. هرچند معتقدم مرکز توانمندی لازم برای ادارۀ صندوق را دارد.
    در ارتباط با اینکه آیا نهاد دیگری می توانست مسئولیت صندوق را بر عهده بگیرد، پاسخ اینکه همانطور که می‌دانید با توجه به نظر مجمع صندوق، مدیر صندوق تعیین می‌شود. اما نکته قابل توجه این است که با توجه به اهداف عالیه بازار سرمایه از تشکیل این صندوق و نوع کارکرد آن، اداره آن باید به نهادهای مستقل و بی طرف واگذار می شد که مرکز واجد این شرایط بود.

بورس پرس:با توجه به الزام مجوزهای صندوق و سبدگردانی، آیا مرکز مالی ایران این نوع مجوزها را دارد؟ در صورت مثبت بودن جواب، مستندات ارایه شود.

نقوی : بر اساس مقررات موجود در اساسنامه صندوق سرمایه گذاری مشترک توسعه بازار، هر گونه تغییر در اساسنامه و امیدنامه صندوق باید به تأیید سازمان بورس برسد. بر این اساس در مجمع عمومی صندوق، ماده 34 اساسنامه اصلاح و مدیر صندوق شرکت مرکز مالی ایران یا یکی از شرکت های فرعی زیر مجموعه آن عنوان شده است.

بورس پرس:آیا موضوع مدیریت جدید صندوق در شواری عالی بورس بررسی خواهد شد؟ آیا صندوق ثبات بازارنباید مجوزشواری عالی بورس را اخذ کنند؟

نقوی : با توجه به قانون بازار اوراق بهادار، صدور مجوز صندوق از اختیارات هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار است.

بورس پرس: استراتژی های مرکزی مالی ایران برای استقلال درتصمیم گیری ومدیریت بهینه دارایی های این صندوق چیست؟ چه اهداف کمی و کیفی برای دوره یک و چند ساله مدنظراست ؟

نقوی : در پاسخ پرسش 4 در خصوص برنامه‌ها و استراتژی های صندوق توضیح داده شده است.

بورس پرس: آیا صندوق، صرفا" جهت مدیریت بازارو شاخص فعالیت خواهدکرد یا برنامه های ویژه ایی هم مدنظراست؟ چه مواردی؟

نقوی : صندوق در راستای اهداف مندرج در اساسنامه حرکت خواهد کرد. از جمله این اهداف افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران، افزایش تعادل در بازار، افزایش نقدشوندگی و کاهش ریسک سرمایه‌گذاری است.

بورس پرس: یکی از موارد بسیار با اهمیت در مدیریت این صندوق موضوع تضاد منافع سهامداران و دسترسی به اطلاعات نهانی توسط سهامداران است. این موضوع ویژه چگونه و با چه برنامه مشخصی حل خواهد شد؟ موضوع مدیریت صندوق توسط بورس ها جهت تحقق اهداف از یک سو و حفظ منافع سهامداران از سوی دیگر چطورمدیریت خواهد شد؟

نقوی : با توجه به ترکیب سهامداران مرکز مالی ایران، مسئله‌ای به نام تضاد منافع سهامداران در مدیریت صندوق وجود نخواهد داشت. درخصوص دسترسی به اطلاعات نهایی نیز با استقرار سیستم‌های کنترل داخلی نظارت کافی انجام خواهد شد. سهامداران مرکز مالی با توجه به ماهیت، مسئولیت ها و اهدافی که دارند ذی‌نفع صندوق محسوب نمی‌شوند. ضمن آنکه با توجه به درصد سهامداری سهامداران، هیچ یک از این سهامداران کنترل شرکت را در اختیار نداشته و براساس اصول حاکمیت شرکتی امکان اعمال نفوذ در صندوق را نیط پیدا نمی‌کنند.

بورس پرس: آیا نسبت به گذشته تغییراتی درمواردی چون انتخاب دارایی ها وشرکت ها،کارگزاران و تعداد انها ،چگونگی استفاده از درآمدها، نیروی انسانی، استفاده از مدیران باتجربه و ... اعمال خواهد شد ؟

نقوی : همانگونه که ذکر شد با تدوین اصول سرمایه گذاری صندوق، حرکت در راستای اهداف صندوق مهمترین برنامه ماست و در همین راستا در صورتی که نیاز به تغییراتی باشد، قطعا اعمال خواهد شد.

بورس پرس: یکی ازانتقادهای کارشناسان مربوط به ترکیب سهامداری صندوق وحضوربانک ها است که با توجه به برنامه دولت برای واگذاری بنگاه ها توسط بانک ها ومهمتر ازآن احتمال دردست گرفتن نبض بازارتوسط بانک ها ازطریق صندوق، ریسک های را متوجه آن کرده است. دراین رابطه چه توضیحاتی دارید؟ چگونه می توان از نفوذ بانک ها در بازار سرمایه جلوگیری کرد؟

نقوی : طبق اساسنامه این امکان برای کلیه سهامداران حقوقی وجود دارد تا واحدهای صندوق را خریداری کنند. بنابراین ریسکی متوجه بازار با توجه به حضور بانک‌ها نخواهد بود. در تمام بازارهای پیشرفته، همکاری بازار پول و سرمایه توسعه بخش هر دو بازار بوده و این دو بازار مکمل یکدیگرند. هرچند به زعم من ، حضور بانک‌ها را باید به فال نیک گرفت و صندوق توسعه را ابزاری مناسب برای همکاری مشترک بازار پول و سرمایه دانست.

بورس پرس:چه برنامه ایی برای احتمال فشار دولت و نهادهای تصمیم گیر در فشارعرضه سهام موجود درصندوق توسط بانک ها (با توجه به تاکید بانک مرکزی در واگذاری بنگاه ها توسط بانک ها) و جلوگیری از بروز خطراتی برای بازارسرمایه دارید؟

نقوی : صندوق توسعه بازار در جهت کمک به نقدشوندگی بازار فعالیت می کند و آنچه تأکید بانک مرکزی بر خروج بانک ها از بنگاه داری است ربطی به صندوق توسعه نخواهد داشت.

بورس پرس: برخی معتقدند مدیریت این صندوق از این جهت به مرکز مالی ایران داده شده تا بورس ها و سازمان بورس قادر به کنترل آسان بازار و شاخص باشند؟ چه پاسخی به این انتقاد ( فارغ از درستی یا نادرستی آن) دارید؟ آیا مرکزمالی کاملا" مستقل از سازمان و بورس ها عمل خواهد کرد؟ آیا شاخص سازی مدنظر نخواهد بود؟

نقوی : همانگونه که ذکر شد مرکز مالی در راستای اهداف صندوق حرکت خواهد کرد و بورس ها کنترل شرکت را در اختیار ندارند. ضمن آنکه شاخص‌سازی از اهداف صندوق نیست.

بورس پرس: طبق ماده 50 اساسنامه باید تارنمای صندوق هم راه اندازی می شد تا آخرین وضعیت آن اطلاع رسانی شود که تاکنون چه رویدادی رخ نداده است. آیا برنامه ایی برای ایجاد تارنمای صندوق و همچنین تبلیغات دارید؟ در صورت مثبت بودن پاسخ، چه وقت و چگونه؟

نقوی : صندوق قرار نیست تبلیغات انجام دهد و برنامه‌ای برای تبلیغات وجود ندارد. در راستای اهداف و استراتژی های صندوق شفافیت اطلاعات انجام خواهد شد.

بورس پرس:چه بررسی های از صندوق های مشابه در سایر بازارهای دنیا انجام شده و چه نتایجی به دست آمده است؟
    نقوی : صندوق توسعه بازار با مطالعه نمونه هایی در کشورهای آسیای جنوب شرق تأسیس شده و در بسیاری از بورس های دنیا نمونه های مشابه وجود دارد.
    هرگاه زندگی را جهنم دیدی, سعی کن پخته بیرون آیی, سوختن رو همه بلدند

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید hamid888 از ایشان تشکر کرده است:

Banned
    تشکر شده 1,920 بار در 587 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط negarminavi نمایش پست ها
    طیب‌نیا: علت سقوط بورس به رئیس‌جمهور و وزیر خارجه برمی‌گردد، نه من + فیلم

بررسی مستند ادعای وزیر اقتصاد در روز سئوال مربوط به بورس/ چه کسی در صحن علنی مجلس راست گفت؛ رسایی یا طیب‌نیا؟

به گزارش «نسیم» به نقل از سایت حمید رسایی: طیب نیا علی رغم وعده هایی که در کمیسیون اقتصادی و صحن علنی داد، نتوانست برای بار دوم با توضیحاتش، اعتماد نمایندگان را جلب کند. اما معنای آن این نیست که ما وعده های داده شده را فراموش خواهیم کرد. بنابر این با رصد وضعیت بازار سرمایه و با استفاده از نظرات همان کارشناسانی که طیب نیا به آن اشاره کرد - و اکثر آنها مردم عادی بودند که برایم ایمیل زدند - حدود یک ماه دیگر، مجددا سئوالی را در باره میزان تحقق وعده های داده شده طرح می‌کنم.

چهارشنبه هفته گذشته سئوالم درباره کاهش شدید ارزش سهام در صحن علنی مطرح شد که گزارش تفصیلی آن به همراه فیلم جلسه در (اینجا) آمده است. در ابتدای جلسه آقای طیب نیا برخورد بسیار گرمی داشت اما در ادامه، وقتی بنده از سئوالم انصراف ندادم و آن را به رأی گذاشتم و طیب نیا رأی نیاورد، با عصبانیت جلسه را ترک کرد به طوری که وقتی بعد از رأی گیری به ستمش رفتم، حاضر به دست دادن هم نشد! ظاهرا از رئیس دولت تا وزرایش، خود را ارباب و دیگران را رعیت می بینند. نمی دانم چرا وقتی طیب نیا در روز رأی اعتماد ۲۷۰ رأی بی سابقه آورد، اینطور برافروخته نشد؟

علاوه بر این رفتار غیر اخلاقی، اتفاق دیگری هم در جلسه افتاد که جای تأسف دارد. طیب نیا در ابتدای جلسه، دروغی را به بنده نسبت داد که من در جلسه کمیسیون به صراحت گفته ام که مسأله اصلی من وزیر اقتصاد و مسئولان سازمان بورس نیست بلکه مسأله من شخص رئیس جمهور، آقای ظریف و موضوع هسته ای است.

این ادعای دروغ، یک روز بعد تبدیل به تیتر اصلی چند روزنامه دولتی شد در حالی که نه تنها من چنین سخنی را نگفته بودم بلکه بعد از ارائه مستنداتی، وی در پاسخ به اسناد ارائه شده گفت: اگر اینطور است که می گویید، اشکال به رئیس جمهور و وزیر خارجه برمی گردد نه وزیر اقتصاد که من هم در پاسخ گفتم شما مسئولید من که نمی توانم از رئیس جمهور برای این موضوع سئوال کنم. این سخن آقای طیب نیا به این معنا بود که وی تقصیر را به گردن رئیس جمهور، ظریف و مذاکرات هسته ای انداخت که در صوت کاملا مشهود است.

کلیپ تهیه شده به خوبی نشان می دهد که چه کسی راست می گوید! البته در این فیلم، حدود ۲۰ دقیقه از اظهارات آقای طیب نیا - به درخواست وی - حذف شده است. این ۲۰ دقیقه هر چند حاوی نکات مهمی است ولی از آنجا که وی در جلسه درخواست عدم انتشارش را کرده، ما هم از انتشار آن خودداری می کنیم مگر وزیر محترم خود از انتشار این فایل صوتی استقبال کند.

روزنامه های این جریان به همین میزان دروغگویی هم اکتفا نکردند و با تحریف جمله وزیر اقتصاد که در صحن علنی مجبور شد به کارشناسی بودن سئوال اعتراف کند، گفت: «رسایی در طول این چند ماه در موضوع بازار سرمایه فعال شده و با کارشناسان این فن ارتباط گرفته است و ای کاش برای اصلاح وضعیت، این اطلاعات را در اختیار ما قرار می داد» ولی چند روزنامه همسو، ضمن تحریف سخنان وی، دروغ دیگری ساختند که رسایی در بورس سرمایه گذاری کرده و چون به ضرر افتاده، از وزیر اقتصاد سئوال کرده است!

طیب نیا علی رغم وعده هایی که در کمیسیون اقتصادی و صحن علنی داد، نتوانست برای بار دوم با توضیحاتش، اعتماد نمایندگان را جلب کند. اما معنای آن این نیست که ما وعده های داده شده را فراموش خواهیم کرد.

بنابر این با رصد وضعیت بازار سرمایه و با استفاده از نظرات همان کارشناسانی که طیب نیا به آن اشاره کرد - و اکثر آنها مردم عادی بودند که برایم ایمیل زدند - حدود یک ماه دیگر، مجددا سئوالی را در باره میزان تحقق وعده های داده شده طرح می کنم و پیگیر آن خواهم بود. امیدوارم این بار آقای طیب نیا در جلسه کمیسیون اقتصادی طوری سخن بگوید که از انتشار آن واهمه نداشته باشد.

از آقای طیب می خواهم که این روایت نورانی به نقل از امام حسن عسگری علیه السلام را فراموش نکند که حضرتش فرمود: «جُعِلَتِ الْخَبائِثُ فی بَیْت وَ جُعِلَ مِفْتاحُهُ الْکَذِبَ.»: تمام پلیدی ها در خانه ای قرار داده شده که کلید آن دروغگویی است.

http://nasimonline.ir/detail/News/978582/180

خدا رو شکر یه نفر پیدا شد این مرتیکه حباب باز ( طیب نیا ) به خاطر هزاران هزار دروغی که گفته خفت کنه ، با این که به نتیجش خوشبین نیستم ولی منتظر یک ماه دیگه هستم ، قمار باز

18. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید قمار باز حرفه ای از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 30,535 بار در 9,530 ارسال

وزیر خارجه چین به تهران می آید
    پکن - ایرنا - یک مقام چینی از سفر قریب الوقوع وزیر خارجه این کشور به ایران و دو کشور پاکستان و امارات متحده عربی خبر داد.

وزیر خارجه چین به تهران می آید
    به گزارش ایرنا، «هوا چون اینگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت: «وانگ یی» قرار است اواخر این هفته با سفر به پاکستان، امارات متحده عربی و همچنین ایران، با مقام های بلندپایه این کشورها برای گسترش همکاری ها گفت وگو کند.

وی افزود: این سفر بین روز های دوازدهم تا شانزدهم فوریه (23 تا 27 بهمن ماه) انجام می شود. وی اعلام نکرد که نخستین مقصد «وانگ» کدام کشور خواهد بود.

سخنگوی وزارت خارجه چین خاطرنشان کرد که این سفرها به دعوت مشاور امنیت ملی و امور خارجه نخست وزیر پاکستان و وزیران خارجه ایران و امارات انجام می شود.

پیش از این، سفر «وانگ» به کشورهای منطقه که قرار بود اوایل هفته جاری انجام شود، به تاخیر افتاده بود.

به نظر می رسد سفر وزیر امور خارجه چین به منطقه با هدف آماده سازی و نهایی کردن تاریخ سفر «شی جین پینگ» رییس جمهوری این کشور به خاورمیانه انجام می شود.

وی همچنین قرار است درباره موضوع های بین المللی ومنطقه ای از جمله خطر تروریسم با مقام های پاکستان، امارات و ایران بحث و گفت وگو کند.
    كسى كه عقل ندارد، ادب ندارد و كسى كه همّت ندارد، جوانمردى ندارد و كسى كه دین ندارد، حیا ندارد.

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 54 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 54 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها