نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 3519 از 5220 نخست ... 25193019341934693509351635173518351935203521352235293569361940194519 ... آخرین
نمایش نتایج: از 35,181 به 35,190 از 52196

موضوع: اخبار

عضو فعال
    تشکر شده 30,535 بار در 9,530 ارسال

پاسخ : اخبار

نقل قول نوشته اصلی توسط negarminavi نمایش پست ها
    نمره مردم به وسئولان برای مقاوم کردن اقتصاد

برنامه پایش در سوال نظر سنجی شب گذشته خود از مردم پرسید : به تلاشهای مسوولان اقتصادی برای مقاوم کردن اقتصاد ایران چه نمره ای می دهید؟ بینندگان می توانستند عدد یک تا بیست را به عنوان نمره به مسئولین انتخاب کنند .

!

در پایان نظر سنجی این برنامه ، اکثر شرکت کنندگان نمره یک را به مسئولین برای مقاوم کردن اقتصاد دادند . در نظرسنجی دیگری که از بین نمایندگان مجلس ، کارشناسان و خبرگان اقتصادی شده بود نیز مسئولین نمره قابل قبولی از خبرگان اقتصادی نگرفتند .

با سلام امید واریم کمی مسولان دولت متوجه عملکرد بسیار بد اقتصادی خود شده باشند که با چنین روشی دیگر بقای نخواهند داشت برای سال 96 !!

البته نمره 1 هم به نظر می رسه زیاد باشه منفی 1- باید می گرفتند ! با خوب حرف زدن کار اقتصاد پیش نمیره !!!
    كسى كه عقل ندارد، ادب ندارد و كسى كه همّت ندارد، جوانمردى ندارد و كسى كه دین ندارد، حیا ندارد.

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 104,341 بار در 31,917 ارسال

وقتی رفتن به مجلس ختم برای آدم گران تمام می شود
    پخش برنامه خسرو معتضد از صداوسیما متوقف شد

خسرو معتضد تاریخ دان برجسته ی ایرانی در مصاحبه با میدان ۷۲ از قطع برنامه خود در رسانه ملی به خاطر رفتن به مجلس ختم والده دکتر احمدی نژاد خبر داد.

خسرو معتضد تاریخ دان، روزنامه نگار و کارشناس برجسته برنامه های تاریخی در مصاحبه با میدان ۷۲ گفت: برنامه تلویزیونی مرا به خاطر رفتن به مجلس ختم والده دکتر احمدی نژآد قطع کرده اند.

وی با ابراز تاسف از این رفتار صدا و سیما اظهار داشت: من باز هم از این کارها انجام می دهم. من برای کسانی که از من بیزار و دشمن من بوده اند نیز مجلس ختم رفته ام، چه رسد برای کسی که هشت سال رئیس جمهور این مملکت بوده و این همه خدمت به مستضعفان کرده است.

وی با وجود عدم دانستن چرایی این موضوع بیان کرد: ضرر بزرگ این کار اول متوجه خود صدا و سیما می شود. الان بسیاری با من تماس می گیرند و ناراحتی خود را از عدم پخش برنامه ابراز می کنند. این برنامه علاوه بر مخاطبان داخلی، بسیاری از مخاطبان خارجی را نیز همراه خود کرده بود.

وی با بیان اینکه مجلس ترحیم رفتن خیلی کار خوبی است ابراز داشت: من در عمر ۷۲ ساله خود چنین چیزی ندیده بودم که رئیس جمهور سابق مملکت بدون هیچ محافظ و حفاظتی میان مردم باشد و به ابراز احساسات تک تک مردم پاسخ صمیمانه دهد. او همچون سفرهای استانی با مردم بود و مردم نیز قدر خدمتگذاران خود را خوب می دانند.

خسرو معتضد با بیان این مساله که من بابت کارهای فراوانی مثل مسکن مهر که احمدی نژاد برای مستضعفان انجام داد او را دوست دارم بیان کرد: وزیر مسکن می آید و یک کلمه می گوید طرح مزخرف؛ مردم چه واکنشی نشان می دهند و این یعنی آنها این طرح را دوست داشته اند و آن را قبول داشتند.

وی در در خصوص اینکه بسیاری از مدعیان انقلابی و ولایتمداری حتی حاضر به دادن پیام یک خطی تسلیت هم نشدند، گفت: اشکالی ندارد و در گذر تاریخ همه چیز روشن می شد. راحت ترین کار این است که تمام بدبختی های ایران از زمان سرسلسله ماد تاکنون را گردن احمدی نژاد بندازیم.

ایشان در پایان تاکید کردند که خدمات دولت های آقای دکتر احمدی نژآد در آن ۸ سال در آینده خودش را نشان خواهد داد و این نشان می دهد که آن دوران، دوران بدبختی و عقب ماندگی ایران نبوده است، حال هر کس هر چه می خواهد بگوید.

http://72sq.com/41141/%D9%88%D9%82%D...85%D8%A7%D9%85

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 8,025 بار در 1,826 ارسال

کد خبر: ۱۴۴۰۹۵
    تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۵
    تعداد نظرات: ۱ نظر

صفحه نخست » سرویس بورس

در گفتگو با مدیر عامل شرکت کارگزاری آبان عنوان شد:

بورس به عنوان آیینه تمام نمای اقتصادی کشور در شرایط کنونی به دلیل ایجاد رکود حاکم بر سطح جامعه در وضعیت نامطلوبی قرار گرفته است. اکنون شورای عالی بورس خواستار برگزاری جلساتی با مقامات ذیربط کشور در راستای ایجاد شرایطی به منظور حمایت دولت از بازار سهام است.
    بورس به عنوان آیینه تمام نمای اقتصادی کشور در شرایط کنونی به دلیل ایجاد رکود حاکم بر سطح جامعه در وضعیت نامطلوبی قرار گرفته است.
    مدیر عامل شرکت کارگزاری آبان در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز، ضمن بیان مطلب فوق با اشاره به اینکه بهبود شرایط اقتصادی کشور منجر به رونق بازار سهام نیز می گردد، اظهار داشت: در حال حاضر، بخشی از ریزش های بازار سهام مربوط به مسائل روانی است به گونه ای که فعالان بازار در قیمت های بالا اقدام به خرید سهام می کنند و با کاهش قیمت، خواستار فروش سهام خود می باشند.

مصطفی حقیقی مهمانداری، امکان رفع مسائل روانی حاکم بر بازار سهام را منوط به اطلاع رسانی و شفاف سازی عنوان کرد و گفت: اکنون شورای عالی بورس خواستار برگزاری جلساتی با مقامات ذیربط کشور در راستای ایجاد شرایطی به منظور حمایت دولت از بازار سهام است تا از این طریق علاوه بر رفع فشار روانی حاکم بر فعالین بازار سهام، در نهایت منجر به بهبود شرایط و ایجاد روندی با ثبات در بازار گردد.

این عضو شورای عالی بورس از دستورکار قرار دادن بررسی طرح افزایش دامنه نوسان، کاهش حجم مبنا و همچنین رونمایی از شاخص های جدید در بازار سهام خبر داد و افزود: هنوز تصمیمات نهایی در خصوص تصویب طرح های فوق و همچنین اعلام به سازمان بورس جهت ابلاغ و اجرا گرفته نشده است.

وی در خصوص الویت های سرمایه گذاری در شرایط کنونی بازار سهام گفت: در حال حاضر بازار سهام هر بار به صنعتی خاص روی آورده و با اقبال سهامداران مواجه می گردد و اگر دولت حمایت ها و سیاست های صحیح خود را لحاظ نماید، در مجموع منجر به رونق معاملاتی سهام تمامی صنایع موجود در بازار سهام خواهد شد.

حقیقی مهمانداری در پایان چشم انداز مطلوب بازار سهام در سال 94 را مبتنی بر ایجاد شرایط مساعد بین المللی دانست و خاطر نشان کرد: اکنون قیمت اکثر سهام شرکت های بورسی در سطحی پایین تر از ارزش اسمی خود قرار گرفته اند؛ به گونه ای که بهبود شرایط اقتصادی کشور می تواند منجر به بازگشت قیمت سهام شرکت های بورسی به ارزش واقعی آنها گردد.
    ای لولی بربط زن ! تو مست تری یا من ................ ای پیش چو تو مستی، افسون من افسانه ( مولانا )

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید لولی بربط زن از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال naruto آواتار ها
    تشکر شده 9,823 بار در 1,868 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط negarminavi نمایش پست ها
    وقتی رفتن به مجلس ختم برای آدم گران تمام می شود
    پخش برنامه خسرو معتضد از صداوسیما متوقف شد

خسرو معتضد تاریخ دان برجسته ی ایرانی در مصاحبه با میدان ۷۲ از قطع برنامه خود در رسانه ملی به خاطر رفتن به مجلس ختم والده دکتر احمدی نژاد خبر داد.

خسرو معتضد تاریخ دان، روزنامه نگار و کارشناس برجسته برنامه های تاریخی در مصاحبه با میدان ۷۲ گفت: برنامه تلویزیونی مرا به خاطر رفتن به مجلس ختم والده دکتر احمدی نژآد قطع کرده اند.

وی با ابراز تاسف از این رفتار صدا و سیما اظهار داشت: من باز هم از این کارها انجام می دهم. من برای کسانی که از من بیزار و دشمن من بوده اند نیز مجلس ختم رفته ام، چه رسد برای کسی که هشت سال رئیس جمهور این مملکت بوده و این همه خدمت به مستضعفان کرده است.

وی با وجود عدم دانستن چرایی این موضوع بیان کرد: ضرر بزرگ این کار اول متوجه خود صدا و سیما می شود. الان بسیاری با من تماس می گیرند و ناراحتی خود را از عدم پخش برنامه ابراز می کنند. این برنامه علاوه بر مخاطبان داخلی، بسیاری از مخاطبان خارجی را نیز همراه خود کرده بود.

وی با بیان اینکه مجلس ترحیم رفتن خیلی کار خوبی است ابراز داشت: من در عمر ۷۲ ساله خود چنین چیزی ندیده بودم که رئیس جمهور سابق مملکت بدون هیچ محافظ و حفاظتی میان مردم باشد و به ابراز احساسات تک تک مردم پاسخ صمیمانه دهد. او همچون سفرهای استانی با مردم بود و مردم نیز قدر خدمتگذاران خود را خوب می دانند.

خسرو معتضد با بیان این مساله که من بابت کارهای فراوانی مثل مسکن مهر که احمدی نژاد برای مستضعفان انجام داد او را دوست دارم بیان کرد: وزیر مسکن می آید و یک کلمه می گوید طرح مزخرف؛ مردم چه واکنشی نشان می دهند و این یعنی آنها این طرح را دوست داشته اند و آن را قبول داشتند.

وی در در خصوص اینکه بسیاری از مدعیان انقلابی و ولایتمداری حتی حاضر به دادن پیام یک خطی تسلیت هم نشدند، گفت: اشکالی ندارد و در گذر تاریخ همه چیز روشن می شد. راحت ترین کار این است که تمام بدبختی های ایران از زمان سرسلسله ماد تاکنون را گردن احمدی نژاد بندازیم.

ایشان در پایان تاکید کردند که خدمات دولت های آقای دکتر احمدی نژآد در آن ۸ سال در آینده خودش را نشان خواهد داد و این نشان می دهد که آن دوران، دوران بدبختی و عقب ماندگی ایران نبوده است، حال هر کس هر چه می خواهد بگوید.

http://72sq.com/41141/%D9%88%D9%82%D...85%D8%A7%D9%85

خسرو معتضد کیست؟

گفتاری در باب مفهوم «شاه» و رابطه آن با توده ملت

تأثیر گذاری شاهنشاهان هخامنشی در یکپارچگی و عظمت قوم ایرانی (روزنامه جشن شاهنشاهی ایران، شماره 34، چهارشنبه دهم شهریور ماه 1350)

نویسنده ""خسرو معتضد""

چندی پیش شاهنشاه آریامهر در طی مصاحبه‌ای با یکی از روزنامه نگاران خارجی اشاره فرمودند که: کلمه شاه جاذبه سحرآمیزی در قاموس ایرانی دارد و بسیاری از مسائل و مشکلات در برابر نفوذ معنوی این کلمه از میان می‌رود».

نظر به این که اشاره موشکافانه و دقیق شاهنشاه آریامهر به جاذبه سحرآمیز کلمه شاه شاه مفاهیم و معانی شگرف و مهمی در بر دارد در اینجا ضمن بررسی و تحقیق پیرامون تأثیر گذاری شاهنشاهان بر موقعیت و اتحاد پیروزی و عظمت ملت ایران به تفصیل در این باب سخن می‌گوییم

پیمان وفاداری و هم بستگی میان شاهنشاهان و توده ایرانی از قدیم ترین دوران های تاریخی به طور ضمنی و قلبی به امضاء‌رسیده است و با خون و شرف ایرانیان عجین گشته است!...

ملیجک گوی سابق شاه و حال حاضر نظام!!!
    مصداق بارز نان به نرخ روز خوری

8. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید naruto از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال گیلان آواتار ها
    تشکر شده 9,758 بار در 2,145 ارسال

متهم فساد سه هزار میلیاردی در ختم مادر احمدی‌نژاد+عكس

خدامراد احمدی، متهم ردیف هشتم فساد سه هزار میلیاردی در مراسم ختم مادر محمود احمدی نژاد حاضر شد. خدامراد احمدی یکی از نزدیکان محمود احمدی نژاد و از اعضای حلقه موسوم به علم و صنعتی ها به شمار می رود با این حال، حضور این محكوم پرونده فساد بزرگ مالی برای عرض تسلیت به رییس جمهور سابق در حالی است که او بر اساس حكم دادگاه پرونده مذكور به 10 سال زندان محكوم شده است.

به گزارش گروه سایر رسانه‌های ایلنا به نقل از صراط‌نیوز؛ غلامحسین محسنی اژه ای سی ام بهمن ماه 91 در چهل و چهارمین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به تأیید حكم تعدادی از متهمان پرونده فساد بزرگ مالی رأی تأییدشده این افراد در شعبه 13 دیوان عالی کشور را قرائت کرد که بر اساس آن متهم ردیف هشتم خدامراد احمدی معاون وزیر و رئیس سازمان ایمیدرو به‌اتهام اخلال در نظام اقتصادی به "10 سال حبس و ردّ اموال دریافتی به‌عنوان رشوه به‌میزان 900 میلیون تومان و پرداخت همین میزان جریمه نقدی و 30 سال انفصال از مشاغل دولتی" محكوم شده بود.

خدامراد احمدی در زمان وزارت محرابیان در وزارت صنایع و معادن، به ریاست حوزه وزارتی منصوب شد و سپس به ریاست شركت شهرک‌های صنعتی ارتقا یافت. غضنفری پس از انتصاب به عنوان وزیر صنعت معدن و تجارت، ریاست یکی از بزرگترین بنگاه های اقتصادی کشور (ایمیدرو) را به خدامراد احمدی سپرد.

بر اساس گزارش یازدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به فساد بزرگ مالی در شعبه اول دادگاه انقلاب تهران مورخ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱، یکی از متهمان داستان پرداخت پول به خدامراد احمدی را چنین تعریف کرده است: «بعد از کمک یکصد میلیون تومانی به آقای خدامراد احمدی آقای مه آفرید امیر خسروی را دیدم، ایشان گفت: به خدامراد احمدی چیزی دادی یا نه؟ گفتم در حد مقدورات، پرسید مثلا چه میزان کمک می‌کنی. گفتم تا حالا یکصد میلیون تومان کمک کردم که مه آفرید امیر خسروی گفت اینها خرجشان خیلی بیشتر است. اگر می‌خواهی هوای شركت (شركت گروه ملی فولاد ایران) را داشته باشد، بایستی کلان کمک کرد و بحث پانصد میلیون تومان را طرح کرد و من تحویل آقای خدامراد احمدی دادم».

خدامراد احمدی در بخشی از دفاعیات خود در دادگاه با بیان اینكه در برخورد با مفاسد اقتصادی سازمان ایمیدرو مورد تأیید سازمان بازرس کل کشور بود، گفت: همیشه در زمینه واگذاری زمین شفاف‌سازی کرده‌ام و حدود ۱۵۰۰ فرزند شهید را در ایمیدرو و شهرک‌های صنعتی استخدام کردم. ۶۲ مدیر را با نظر دستگاه‌های امنیتی جابجا کرده و نیروهای انقلابی را به جای آنها قرار دادم.

این اظهارات احمدی مورد انتقاد فراهانی نماینده دادستان تهران در پرونده فساد ۳ هزار میلیارد تومانی قرار گرفت. او گفت: متأسفانه چند وقتی است شاهد آن هستیم که برخی از متهمان و وكلای آن‌ها برای دفاع از خود تلاش دارند به جبهه و ایثارگری وچنین کارهایی اشاره کنند. در حالی که باید بگویم با این روش دشمنان، نظام ما را مورد مضحكه خود قرار دهند.

نماینده دادستان پس از ارائه توضیحاتی، خطاب به خدامراد احمدی گفت: شما معاون وزیر بوده‌اید وقتی شما پست گرفتید باید خدمت ارائه می‌کردید شما را آنچنان باید زد که نتوانید از زمین بلند شوید.

خدامراد احمدی ۵ماه قبل از دستگیری در تیرماه۹۰ و قبل از اینكه توسط غضنفری به ریاست ایمیدرو منصوب شود در مصاحبه ای گفته بود: "برخی می گویند این محبوبیت به خاطر روابط عمومی بالایم است. به هر حال دوستان لطف دارند. یادم هست چندی پیش به همراه آقای رحیمی معاون اول رییس جمهور برای افتتاح چندین پروژه به آذربایجان رفته بودم.صنعتگران از همان فرودگاه به استقبالم آمدند و نگذاشتند من با تیم معاون اول باشم."

حال حضور چنین فردی در مراسم ختم مادر احمدی نژاد در حالی که دوره محكومیت زندان خود را سپری می کند ابهامات متعددی را ایجاد کرده است. اولا آیا او در حال حاضر دوره محكومیتش را سپری می کند؟

اگر احمدی از زندان مرخصی گرفته است، رابطه فعلی او با احمدی نژاد چیست که در دورانی که رییس جمهور سابق خط قرمز اطرافش را پاک کرده و از دوستان سابقش هم تبری می جوید، خدامراد همچنان در زمره نزدیک ترین یاران او به شمار می رود؟

http://aftabnews.ir/fa/news/284269
    هیچ تمدنی از بیرون مغلوب نخواهد شد , مگر آنکه از درون نابود شده باشد !...ویل دورانت

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید گیلان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال گیلان آواتار ها

محسنی اژه‌ای:

دادگاه در حال جمع‌آوری ادله پرونده احمدی‌نژاد است

سخنگوی قوه قضاییه گفت که دادگاه رسیدگی کننده به پرونده احمدی نژاد در حال جمع‌آوری ادله است و رسیدگی به این پرونده هنوز نهایی نشده است........................

http://www.asriran.com/fa/news/382499
    هیچ تمدنی از بیرون مغلوب نخواهد شد , مگر آنکه از درون نابود شده باشد !...ویل دورانت

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید گیلان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال گیلان آواتار ها

زنگنه: اوضاع صنعت نفت بسیار اسفناک است

وزیر نفت امروز در صحن علنی مجلس حاضر شد و خبر از وضعیت اسفناک این صنعت داد. زنگنه گفت: «این وزارتخانه در پرداخت حقوق کارکنان خود به مشکل برخورده است.»

وزیر نفت امروز در صحن علنی مجلس حاضر شد و خبر از وضعیت اسفناک این صنعت داد. زنگنه گفت: «این وزارتخانه در پرداخت حقوق کارکنان خود به مشکل برخورده است.»

به گزارش «انتخاب»؛ وزیر نفت امروز برای بررسی بندهایی از لایحه بودجه در مجلس حاضر شد. او در سخنانی به دفاع از یکی از بندهای لایحه مربوط به درآمدهای وزارت نفت پرداخت و گفت: «با توجه به کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی، وزارت نفت پولی برای سرمایه گذاری در میادین مشترک ندارد.»

او افزود: «مجلس در گذشته تصویب کرده بود که 14.5 درصد از درآمدهای نفت به این صنعت اختصاص یابد که با احتساب نفت بشکه ای 100 دلار با فروش دو میلیون بشکه در روز حدود 13 میلیارد دلار عاید وزارت نفت می شد اما امروز با احتساب نفت 40 دلاری حدود 3 میلیارد دلار می شود.»

وزیر نفت گفت: «با این احتساب درآمدی نداریم که بخواهیم در میادین مشترک سرمایه گذاری کنیم. این وزارتخانه در پرداخت حقوق کارکنان خود به مشکل برخورده است چه برسد به این که بخواهیم در میادین مشترک نیز سرمایه گذاری کنیم.»

زنگنه با بیان این که وزارت نفت نمی تواند از خارج نیز قرض کند، تاکید کرد که فروش اوراق مشارکت برای استفاده از سرمایه داخلی تنها راهی است که می توانیم از این طریق، منابع لازم را جذب کنیم.

وزیر نفت گفت: در حال حاضر وضعیت نفت بسیار اسفناک است و در صورتی که این بند رای نیاورد دچار بحران واقعی می شویم.

او با بیان اینکه اختصاص این مبلغ با هماهنگی کامل صندوق توسعه ملی بوده است، اظهار کرد که "موجه ترین جا برای سرمایه گذاری منابع صندوق توسعه ملی صنعت نفت است و اگر منابع نفتی آسیب ببیند صندوق هم نابود می شود."

او در عین حال گفت ما نمی خواستیم مثل بخش آبهای مرزی و کشاورزی از رهبری مجوز دریافت کنیم و قصد ما این بود از طریق روال قانونی مجلس پیش برویم.

پس از سخنان زنگنه نمایندگان تصمیم گیری درباره اختصاص 4،8 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی به میادین مشترک را به کمیسیون تلفیق ارجاع دادند.

بر اساس این بند الحاقی که قرار است کمیسیون درباره آن تصمیم گیری کند، به صندوق توسعه ملی اجازه داده می شود به منظور پرداخت تسهیلات برای اجرای طرحهای توسعه ای در میادن مشترک نفتی و گازی توسط شرکتهای دولتی تابعه ذیربط وزارت نفت ،مبلغ چهار میلیارد و 800 میلیون دلار در بانکهای داخلی و خارجی اعم از خصوصی و دولتی سپرده گذاری کند.

این بند به علت مغایرت با برنامه پنجم توسعه کشور نیازمند دو سوم رای موافق نمایندگان بود که آرای لازم کسب نشد به طوری که از مجموع 195 نماینده حاضر در صحن علنی 117 نماینده به آن رای موافق دادند 36 نفر با آن مخالفت کردند و نظر چهار نماینده نیز ممتنع بود.

در ادامه پیشنهاد حذف این بند هم رای نیاورد و و از مجموع 195 نماینده حاضر در صحن علنی تنها 32 نفر به حذف این بند رای موافق دادند 106 نماینده با آن مخالفت کردند و 11 نفر نیز رای ممتنع دادند و در نهایت این بند برای بررسی های بیشتر به کمیسیون تلفیق ارجاع داده شد.

http://www.entekhab.ir/fa/news/190323

14. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید گیلان از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(18) Aiming آواتار ها
    تشکر شده 14,107 بار در 2,540 ارسال

با تصویب شورای عالی بیمه :
    پروانه فعالیت یک شرکت بیمه ابطال شد/ بیمه ایران مالک اموال بیمه توسعه

شورای عالی بیمه پروانه فعالیت بیمه های خودرو و انواع بیمه‏ های زندگی شرکت بیمه توسعه را ابطال کرد و در موافقت مجمع عمومی بیمه مرکزی،بیمه ایران مالک اموال و دارایی‏ های بیمه توسعه می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بیمه مرکزی اعلام کرد در صورت موافقت مجمع عمومی بیمه مرکزی با مصوبه شورای عالی بیمه و تایید هیئت دولت، کلیه سوابق و اسناد مربوط به حقوق و تعهدات بیمه های مذکور در اختیار شرکت سهامی بیمه ایران قرار خواهد گرفت و شرکت سهامی بیمه ایران رسیدگی و پرداخت خسارت‏های معوق شرکت بیمه توسعه را با تملک اموال و دارایی‏ های این شرکت، عهده‏ دار خواهد شد.

لازم به ذکر است با انتقال حقوق و تعهدات بیمه‏ نامه‏ های معتبر رشته های لغو شده، جبران خسارت‏ های آتی ناشی از این بیمه‏ نامه‏ ها نیز بر عهده‏ شرکت سهامی بیمه ایران قرار خواهد گرفت.
    وارن بافت :برای بدست آوردن بازدهی های فوق العاده نیازی نیست کارهای فوق العاده انجام بدیم.

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Aiming از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

گاردین:
    مذاکرات اروپا و آتن شکست خورد / مقاومت آتن در برابر اروپا

گاردین اعلام کرد:در حالی که اتحادیه اروپا در تلاش است تا آتن را ملزم به ادامه اجرای سیاست های ریاضت اقتصادی اتحادیه کند، اما نخست وزیر جدید این کشور درخواست های اروپا را غیر قابل قبول خوانده و آنها را رد کرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس، گاردین گزارش داد، طی روز گذشته و روز جاری، مذاکرات یونان و اتحادیه اروپا در بروکسل در جریان است و خبرها حاکی از شکست نسبی این مذاکرات هستند.

در این مذاکرات اروپا در تلاش است تا یونان را به ادامه اتخاذ سیاست های ریاضت اقتصادی و هماهنگ بودن با اروپا متعهد کند.

نخست وزیر یونان نیز در خواست های اتحادیه اروپا و موسسات اقتصادی بین المللی را برای ادامه سیاست های اقتصادی قبلی رد کرده است.

به طور کلی در انتخابات اخیر یونان، مردم این کشور به سیاست های مخالف ریاضت اقتصادی اتحادیه اروپا رای دادند و نخست وزیر کنونی این کشور نیز برآمده از همین گرایشات سیاسی است.

طی هفته های گذشته اتحادیه اروپا با هدف تسلیم کردن یونان به ادامه اجرای سیاست های اقتصادی این اتحادیه فشارها را بر این کشور افزایش داده است.

اما نخست وزیر یونان بارها بر رد درخواست های اروپا، و عدم ادامه اجرای سیاست های ریاضت اقتصادی در این کشور تأکید کرده است.

فایننشیال تایمز نیز طی گزارشی از شکست این مذاکرات خبر داد.

خبرها از درون مذاکرات حاکی از شکست آن و عدم موفقیت اروپا در متقاعد کردن آتن برای همکاری با این اتحادیه هستند.

آتن درخواست های اتحادیه اروپا را "غیر قابل قبول" خوانده است.

کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول، نیز به عنوان یکی از شخصیت های اقتصادی بین المللی در این مذاکرات حضور دارد.

http://www.livedata.ir/u.php?q=fa139...88%D9%BE%D8%A7

18. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

پورابراهیمی: خصوصی‌سازی نمی‌کنند؛ واگذاری‌های دولت قبل را هم لغو کردند

عضو کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در گفتگو با «نسیم» افزود: رویکرد دولت در یک سال اول به جای توجه به مفاهیم اقتصاد مقاومتی، اتکا به سیاست خارجی را در پیش گرفت/دولت برای اقتصاد دانش بنیان برنامه ندارد

محمدرضا پورابراهیمی عضو کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در گفتگو با «نسیم» در خصوص عملکرد دولت در قبال اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی اقدامات کوتاه مدت و بلند مدتی وجود دارد ودر دوره یک سال و چند ماهه از آغاز به کار دولت نمی توان ارزیابی دقیقی در این زمینه ارائه داد.

وی افزود: اما در حوزه جهت گیری می توان جهت گیری های دولت را مورد ارزیابی قرار داد. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از عملکرد دولت در یک سال نخست فعالیتش به نسیم گفت: دولت در یک سال نخست به دلیل تحلیل غلط خود همه ظرفیت خود را در حل مشکلات اقتصادی در سبد سیاست خارجی و مذاکرات هسته ای قرار داد، به همین دلیل به اقتصاد مقاومتی کمتر توجه شد.

پورابراهیمی ادامه داد: البته در چند ماه گذشته دولت به اشتباه خود پی برده و به جای تمرکز روی بیرون سعی کرده تا به سمت داخل جهت گیری کند و سیاست های اقتصاد مقاومتی را تا حدی عملی کند.

وی در خصوص عملکرد دولت در کاهش وابستگی به درامدهای نقتی بیان کرد: کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی در بودجه خودش را نشان می دهد و یکی احکام مهم سیاست های اقتصاد مقاومتی است، که در این زمینه دولت تا حدی موفق عمل کرده است.

عضو کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی افزود: برای اولین بار پس انقلاب سهم درآمدهای نفتی در بودجه امسال به یک سوم کاهش پیدا کرد و باید تلاش شود تا این کاهش به یک جهارم و یک پنجم هم برسد تا قدرت مانور دشمن در مسئله تحریم ها کاهش پیدا کند.

پور ابراهیمی اقتصاد دانش بنیان را جنبه دیگری از اقتصاد مقاومتی دانست و عنوان کرد: در بحث اقتصاد دانش بنیان تلاش دولت به سمت بهتر شدن بوده است و البته در لایحه بودجه سال قبل ما عددهایی را برای طرح های شکوفایی و نوآوری گذاشتیم و دولت هم پیشنهاداتی را ارائه کرده است.

وی ادامه داد: اما با این وجود برنامه عملیاتی از دولت در این خصوص ندیده ایم و خلاهای جدی در این زمینه وجود دارد که یکی از ان ها لایحه تجاری سازی علم است که دولت باید در این خصوص تلاش بیشتری داشته باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از کند شدن روند واگذاری ها و تصدی گری دولت در دولت یازدهم گفت: کاهش تصدی گری دولت یکی از ضعف های اساسی دستگاه اجرایی در عملیاتی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی است و واگذاری های صورت گرفته با شعارهای دولت تفاوت زیادی دارد.

پورابراهیمی خاطرنشان کرد: متاسفانه دولت نه تنها تلاشی در جهت انجام واگذاری ها نمی کند، بلکه برخی از مصوبات دولت قبل در خصوص خصوصی سازی را هم لغو کرده است.

وی گفت: بودجه شرکت های دولتی هم که باید به تناسب کاهش تصدی گری کاهش پیدا کند، روند کاهشی خوب نداشته است و این مسئله نقطه منفی در کارنامه دولت است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: در نهایت این انتظار از دولت می رود که برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی چسبندگی خود را به تصدی گری کاهش دهد، تا مسیر اجرای اقتصاد مقاومتی هموار شود.

http://nasimonline.ir/detail/News/980865/180

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 41 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 41 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها