نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 3570 از 4610 نخست ... 25703070347035203560356735683569357035713572357335803620367040704570 ... آخرین
نمایش نتایج: از 35,691 به 35,700 از 46091

موضوع: اخبار

عضو فعال
    تشکر شده 89,788 بار در 29,353 ارسال

پاسخ : اخبار

وزیر امور اقتصادی و دارایی عنوان کرد
    تعیین دستوری نرخ سود مخالف عقل، منطق اقتصادی و شرع است/ کنترل تورم معجزه بود

وزیر اقتصاد عنوان کرد: تعیین دستوری نرخ سود هم مخالف عقل است هم مخالف منطق اقتصادی و هم مخالف شرع. من معتقدم امروز نرخ سود اسمی با نرخ تورم همخوانی ندارد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی(شادا) وزیر اقتصاد، کنترل تورم ایران را معجزه عنوان می‌کند، البته از قول شخصیت‌های اقتصادی بین‌المللی. دلیلش را هم انضباط مالی در دولت می‌داند و بس. بار اول است که وزیر می‌شود، اما پیشنهاد وزارت و ریاست بانک مرکزی را پیش از این هم داشته است. پیشنهاد ریاست بانک مرکزی از سوی دولت احمدی‌نژاد را نمی‌پذیرد ،چون معتقد است اختلاف دیدگاه‌ها بسیار است و حضورش در این شرایط برای کشور مفید نخواهد بود. تقریبا 27 سال در دولت‌های مختلف سمت‌های گوناگون داشته است. اما از سال 85 به بعد ترجیح می‌دهد از دولت خارج شود و در دانشگاه به تدریسش بپردازد. اختلاف نظرها بسیار است. حتی در شورای پول و اعتبار که روزگاری یکی از اعضای اثرگذار این شورا بود. تصمیم این شورا برای تعیین نرخ دستوری سود بانکی که در دولت احمدی نژاد صورت گرفت، انحرافات امروز بانکی را به دنبال آورد. اگر امروز از بنگاه‌دار بانک‌ها زیاد می شنویم، اگر می‌بینیم پرداخت های مبادله‌ای آب رفته و به جای آن تسهیلات مشارکتی روند صعودی داشته، دلیلش تصمیمی است که شورای پول و اعتبار گرفت. طیب‌نیا هم یکی از اعضا بود، ولی تاکید می‌کنم با این تصمیم به شدت مخالف بوده و هست. اگرچه نقش خود را در آنچه برای اقتصاد ایران طی سال‌های گذشته اتفاق افتاده می‌پذیرد اما زیربار تصمیم اشتباه شورای پول و اعتبار در تعیین نرخ دستوری سود بانکی نمی رود. انتقادهایی که به کم‌کاری او در بازدید از مجموعه‌های تابعه می‌کنیم را می‌پذیرد و آن را از قصور و مشغله زیاد می‌داند. طیب نیا جریان دعوتش به کابینه دولت روحانی را از سیر تا پیاز برایمان می‌گوید و تاکید می‌کند تمام تلاشش را در انجام وظایفش انجام خواهد داد.

-"آقای ضد تورم" چه سیاستی شما را ملقب به این نام کرد؟

من خودم نظری ندارم در این داستان. باید از کسانی که این لقب را به بنده داده‌اند، بپرسید. منتها شاید به این دلیل لقب ضد تورم به من نسبت داده می شود که از همان دوره کارشناسی، یکی از موضوعات مورد علاقه‌ام بحث تورم بود. پایان‌نامه دوره فوق‌ لیسانسم نیز با موضوع تورم نوشته شد.

-چه سالی؟

سال 67.

- تورم در آن سال چقدر بود؟

حضور ذهن ندارم. به خاطر دارم که سال 64 پایین‌ترین نرخ تورم بعد از انقلاب را داشتیم اما پس از آن سال تورم افزایشی شد. سال 67 سال خوبی نبود. در سال آخر جنگ، هم تورم افزایش پیدا کرده و هم رکود شدید شده بود. من در آن سال پایان نامه خود را با موضوع تورم تهیه کردم. از همان روزهایی که در نخست‌وزیری مشغول به کار شدم. اولین گزارشی که نوشتم و برای نخست وزیر وقت رفت هم درباره تورم بود. در دوره دکترا نیز در سال 71 پایان نامه خود را بر این پایه نوشتم. مطالعات پایان‌نامه‌ام را در دانشگاه لندن انجام دادم بعد در ایران آن را تکمیل کردم. کتابی هم درباره تورم نوشتم ضمن آنکه مقاله‌های نوشته شده درباره تورم هم زیاد داشته‌ام. شاید مجموع این موارد باعث شده چنین لقبی به من نسبت داده شود.

-افراد زیادی روی این موضوع کار کرده‌اند ولی آنها "ضد تورم" نشدند.

من سعی کردم تورم را از زاویه دیگری نگاه کنم. بر اساس ساختارها و نهادهایی که در اقتصاد ایران داریم. باورم این است که پدیده‌های اقتصادی کاملا تحت تاثیر شرایط ویژه هر جامعه و ساختارهای اجتماعی، اقتصادی و حقوقی شکل می‌گیرند. در ایران هم بحث وابستگی بودجه دولت به نفت نقش خطیری را در ایجاد تورم در اقتصاد ایران ایفا می‌کند. آنچه امروز در ادبیات اقتصادی تحت عنوان سلطه مالی از آن نام برده می‌شود و اینکه سیاست‌ها و فعالیت‌های مالی دولت است که سمت و سوی تغییرات نقدینگی و تورم را مشخص می‌کند. این جزو زمینه‌های اصلی و محوری بوده که در بحث تورم به آن توجه داشته‌ام و فکر هم می‌کنم در یک سال گذشته اگر دولت در کنترل تورم توفیقی داشته ، منشا اصلی آن این است که فعالیت‌های مالی دولت را کنترل کردیم.

-این را شما معجزه می‌دانید؟ آقای روحانی از کنترل تورم به عنوان معجزه یاد کرده‌اند.

آقای رئیس جمهور از قول دیگران گفتند. نظر خود ایشان نبود. من هم در ملاقات‌هایی که با شخصیت‌های اقتصادی بین‌المللی داشتم همین تعبیر را از زبان آنها شنیده‌ام.

-کدام شخصیت اقتصادی؟

مثلا آقای احمد مسعود معاون صندوق بین‌المللی پول. روی همین صندلی که شما الان نشسته‌اید، نشسته بود و همین تعبیر را به کار برد. او گفت کاری که در ایران صورت گرفت بیشتر شبیه به یک معجزه بود. اشاره ایشان هم به تورم بود و هم به رکود و نرخ رشد مثبتی که در حداقل 9 ماهه امسال داشتیم. در سفرهایی هم که به خارج از کشور داشتیم؛ کارشناسانی از بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول که مسائل ایران را دنبال می‌کنند؛ این تعبیر را به کار برده‌اند.

-وزیری که بالاترین رای اعتماد را در تاریخ سیاسی جمهوری اسلامی از مجلس می‌گیرد اولین دوره وزارتش را تجربه می‌کند و اولین کارت زرد کابینه دولت یازدهم را هم از آن خود می‌کند. امروز این وزیر که چندین اولین را در کارنامه دارد، عملکرد خود را چگونه می‌بیند؟

مسلما در عملکرد من مانند هر فرد دیگری می‌توان نقاط ضعف و قوتی را جستجو کرد. اینکه من شخصا عملکرد خود را ارزیابی کنم به نظر نمی‌رسد منصفانه باشد منتها دوستانی که قضاوت می‌کنند از جمله نمایندگان مجلس به رغم دو کارت زردی که به من دادند؛ نوعا ارزیابی مثبتی از عملکرد وزارت اقتصاد دارند. حتی کسانی که سئوال کردند و کارت زرد دادند، کارت زرد را معلول و نتیجه عملکرد خود وزارت اقتصاد نمی‌دانند و معتقدند به دلایل دیگری این کارت زرد به وزارت اقتصاد داده شده است. در مجموع من فکر می‌کنم طی یک سال و شش ماه گذشته، عملکرد وزارت اقتصاد که من هم عضو کوچکی از آن هستم؛ قابل قبول بوده است.

-چقدر از آنچه در این یک سال و نیم انجام داده‌اید احساس رضایت دارید؟

در بعضی از حوزه‌ها احساس رضایت می‌کنم و در برخی حوزه‌ها دغدغه‌های جدی دارم و هر روز آنها را دنبال می‌کنم.

-موضوع کارت زرد نمایندگان به همان صحبت‌های شما باز می‌گردد که گفتید موضوع وزارت اقتصاد نیست و بحث پرونده هسته‌ای و وزارت خارجه مطرح است؟

به هر حال آنچه قانون اساسی صراحتا بیان می‌کند این است که سئوال باید از وزیر مسئول و در خصوص وظایف مربوط به او باشد. یک بخش عمده‌ای از سئوالاتی که در مجلس مطرح شد به حوزه مسئولیت‌ها و وظایف من باز نمی‌گردد. شاید به دلیل نام وزارت اقتصاد، وزیر آن را مسئول تمام اتفاقاتی می‌دانند که در اقتصاد کشور رخ می‌دهد. با چنین تفسیری در بخش بهداشت، درمان، آموزش و هر مشکلی می‌توانید از وزیر اقتصاد سئوال کنید. اما اگر مسئولیت‌های مستقیم و اختیارات مد نظر قرار گیرد؛ من معتقدم بخش عمده‌ای از سئوالاتی که تا امروز از من شده است؛ به حوزه وظایف و مسئولیت‌های مستقیم وزیر اقتصاد برنمی گردد. در توضیحاتی که فرد سئوال‌کننده هم در مجلس دادند روشن بود که مخاطب اصلی وزیر اقتصاد نیست. به هر حال من خودم را در قبال همه تصمیمات اقتصادی که دولت می‌گیرد مسئول می‌دانم و آمادگی پاسخگویی به تمام آن را دارم و فکر می‌کنم تا به امروز نیز پاسخ‌های مناسبی در خصوص سئوالات مطرح شده داده‌ایم.

-روزی که به عنوان نماینده آقای عارف برای مناظره با آقای نوبخت نماینده دکتر روحانی آماده می‌شدید، فکر می‌کردید شما یکی از اعضای کابینه دولت روحانی شوید؟ چگونه از این پیشنهاد مطلع شدید؟ توسط چه کسی؟

واقعیت این است که آن زمان نتایج انتخابات قابل پیش‌بینی نبود و گمان نمی کردم وارد کابینه آقای روحانی شوم. با توجه به شرایط خاصی که در آن مقطع بر کشور حاکم بود؛ وظیفه خودم می‌دانستم که در جریان انتخابات حضور داشته‌ باشم و دوستانم، دانشگاهیان و اساتید را هم تشویق به حضور در انتخابات کنم. اما اینکه نتیجه انتخابات چگونه رقم خواهد خورد چندان قابل پیش‌بینی نبود. بخصوص در آن جلسه که البته نمی‌توان نام مناظره بر آن گذاشت چراکه کاملا همفکر و هم نظر ظاهر شدیم؛ برای من روشن نبود که کدامیک از کاندیداها در صحنه باقی می‌مانند و کدامیک خارج می‌شوند. اصرار و علاقه ما این بود که یک نفر باقی بماند تا رای‌ها شکسته نشود ولی اینکه کدامیک می‌مانند هنوز مشخص نبود. اصلا هم بنا نداشتم وارد امور اجرایی شوم. شاید بد نباشد اشاره کنم زمستان سال 91 برای فرصت مطالعاتی به چین رفتم و آن زمان، فکر اینکه در انتخابات حضور داشته باشم را هم به ذهنم خطور نمی‌دادم. ولی وقتی به این جمع‌بندی رسیدم که در انتخابات مشارکت داشته باشم؛ فرصت مطالعاتی را زودتر به پایان رساندم و به ایران بازگشتم. وقتی دکتر روحانی انتخاب شدند موجب خوشحالی ما بود. از روز شنبه یعنی یک روز بعد از انتخابات که قرار بود نتایج عصر آن روز اعلام شود از ما دعوت شد در جلسه‌ای برنامه‌های اقتصادی دولت آقای روحانی را همراه تیمی تنظیم کنیم. هنوز نتایج انتخابات مشخص نشده بود. عصر آن روز و زمانی که از جلسه خارج می‌شدم؛ نتایج انتخابات اعلام شد و به خاطر دارم که از مرکز مطالعات تا منزل چندین ساعت در ترافیک ایجاد شده تحت تاثیر شور و هیجان مردم از نتیجه اعلام شده؛ ماندم و وقتی به منزل رسیدم ساعت یک و نیم بعد از نیمه شب بود. پس از آن روز هم فکر نمی‌کردم جزو کاندیداها باشم. یک روز که من در اصفهان بودم؛ آقای فروزنده تماس گرفتند و خواستند برای ملاقاتی با دکتر روحانی به تهران باز گردم. در جلسه‌ای که با ایشان داشتیم پیشنهاد وزارت اقتصاد را به من دادند و پس از مشورتی که با خانواده داشتم؛ به رغم تاکید همیشگی آنها که وارد امور اجرایی نشوم؛ این‌بار پذیرفتند.

-یعنی حدس می‌زدند که به شما پیشنها وزارت داده شود؟

به هر حال در دوره‌های قبل هم پیشنهاداتی در این راستا وجود داشت و من عموما (لغت بهتر جایگزین شود ) داشتم که مسئولیتی مانند وزارت اقتصاد و یا ریاست بانک مرکزی را برعهده بگیرم. ترجیح می‌دادم نفر دوم باشم و در موضع کارشناسی کار کنم. اما این‌بار وقتی با خانواده صحبت کردم؛ خودشان اصرار داشتند که بپذیرم و معتقد بودند با توجه به شرایطی که کشور دارد؛ پذیرش این مسئولیت یک وظیفه است.

-قبل از آقای روحانی در چه دولتی پیشنهاد وزارت داشتید؟

در دوره‌های قبل هم مطرح شده بود. در دولت نهم ریاست بانک مرکزی مطرح شده بود. در دولت اصلاحات زمانی که آقای دکتر نوربخش فوت کردند. دکتر مظاهری که وزیر اقتصاد وقت بودند و ایشان باید رئیس بانک مرکزی را پیشنهاد می دادند؛ این پیشنهاد را به من دادند و صحبت‌های مفصلی‌ هم در این رابطه داشتیم.

-در دولت نهم با آقای احمدی‌نژاد برای پیشنهاد ریاست بانک مرکزی دیدار داشتید ؟

در دولت آقای احمدی‌نژاد برای بانک مرکزی پیشنهاد شده بودم اما ابتدا برای معاونت اقتصادی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی پیشنهادی داده شد. آن زمان آقای رهبر رئیس سازمان بودند. با ایشان هم دوستی قدیمی به واسطه حضور در یک دانشگاه، داشتم. در معاونت اقتصادی سازمان مدیریت مشغول فعالیت شدم و در عین حال معاون رئیس جمهور در شورای پول و اعتبار نیز بودم. این وضع تا پاییز سال 85 ادامه پیدا کرد. اما به دلیل بعضی تصمیماتی که گرفته شد که برخی از آنها اهمیت زیادی داشت مانند انحلال سازمان مدیریت و یا تصمیمات پولی که در شورای پول و اعتبار گرفته می‌شد و من با آنها هم‌عقیده نبودم؛ استعفا دادم و به دانشگاه برگشتم.

-چرا ریاست بانک مرکزی را نپذیرفتید؟

ریاست بانک مرکزی پیشنهاد اولیه شده بود ولی قرار بر این بود که مدتی دکتر شیبانی در بانک مرکزی باقی بمانند. در مدتی که من در سازمان مدیریت بودم بین نظرات من و سیاست‌هایی که دولت دنبال می‌کرد در حوزه سیاست‌های پولی اختلافات شدیدی وجود داشت. البته دکتر شیبانی هم موضعشان در قبال سیاست‌های پولی با موضع ما مشابه بود. به همین دلیل ایشان هم چندان در بانک مرکزی دوام نیاورند. به هر حال نگاه‌ها متفاوت بود و وقتی دیدگاه‌ها هماهنگ نباشد؛ مسلما نقش موثری نمی‌توان ایفا کرد.

-در طول یک سال و نیم گذشته اختلاف نظری با سایر اعضای کابینه و یا خود شخص رئیس جمهور داشته‌اید؟

اصولا هیچ دو نفری پیدا نمی‌شوند که اختلاف نظری با هم نداشته باشند. طبیعی است که در کابینه نیز بعضا اختلاف نظرهایی وجود داشته باشد. اما خوشبختانه اختلاف نظرها هیچ وقت اساسی نبوده و به همین خاطر در جلساتی که برگزار می‌کنیم این مسائل را رفع می‌کنیم. اقدام خوبی در دولت آقای روحانی انجام شد و آن تشکیل ستاد اقتصادی دولت به ریاست شخص رئیس جمهور است. هر هفته دو روز صبح تا ظهر به صورت کامل جلسات این ستاد تشکیل می‌شود و رئیس جمهور معتقدند حتی در شرایط پرکاری هم این جلسات نباید تعطیل شود. مسائل به طور مفصل آنجا به بحث گذاشته می‌شود و همین جلسات باعث شده یک همفکری بی‌سابقه‌ بین اعضای اقتصادی دولت و رئیس جمهور به وجود آید و به جرات می‌توانم بگویم امروز اختلاف اصولی و جدی نداریم. در مورد وزارت اقتصاد هم موردی به ذهنم نمی‌رسد که مورد انتقاد ریاست جمهوری بوده باشد. البته این به مفهوم آن نیست که ما اشتباهی نکرده‌ایم و یا کوتاهی نداشته‌ایم.

-وزارت چه تغییری در زندگی شما ایجاد کرد؟ امروز از اینکه این سمت را پذیرفتید راضی هستید؟ خانواده شما از پذیرفتن این پیشنهاد پشیمان نیستند؟

مسلما مسئولیت بسیار سنگینی است. به ویژه وزارت اقتصاد که یک ابر وزارتخانه است و به لحاظ فراوانی مسئولیت‌ها، گسترده‌ترین وزارتخانه قلمداد می‌شود. به تعبیری 22 و به تعبیری دیگر 55 سازمان مستقل زیرمجموعه این وزارتخانه است که بعضی از آنها به تنهایی در حد و اندازه یک وزارتخانه هستند. بنابراین هم کار گسترده است و هم بسیار حساس. بخصوص در شرایط فعلی که با حجم بالایی ازمشکلاتی مثل تورم، بیکاری، تحریم‌ها و کاهش قیمت نفت مواجه هستیم. کار سنگینی است اما در عین حال به نظر می‌رسد اگر نتایج مثبتی از عملکرد ایجاد شود، می‌تواند راضی‌کننده باشد و حجم خستگی، فشار عصبی و استرس‌هایی که وارد می‌شود با دیدن کنترل تورم و مثبت شدن نرخ رشد اقتصادی از بین برود. به هر حال این مسئولیت را یک وظیفه می‌دانم و باید از تمام توان خود استفاده کنم تا این ماموریت به نحو احسن به اتمام برسد.

-هیچ گاه برای پست وزارت انتخاب نشده بودید اما 27 سال در دولت‌های مختلف همراه تصمیم‌گیران اقتصادی بوده‌اید. چقدر خود را در آنچه برای اقتصاد طی این‌سال‌ها اتفاق افتاده سهیم می‌دانید؟

به دلیل اینکه سال‌های طولانی در مدیریت‌های اقتصادی کشور حضور داشتم از جمله در نهاد ریاست جمهوری به عنوان معاون اقتصادی نهاد و به عنوان دبیر کمیسیون اقتصادی دولت و عضو ارشد شوراهای مهم اقتصادی، با اکثر موضوعات آشنایی دارم. الان هم هر مساله اقتصادی که در هیات دولت مطرح می‌شود پیشینه و تاریخچه اکثر موضوعات را در ذهن دارم. و همین‌طور با افراد و سازمان‌ها آشنایی دارم. بنابراین روزی که به وزارت اقتصاد می‌آمدم؛ احساس نمی‌کردم به محیطی بیگانه وارد شده‌ام. تقریبا تمام مدیران ارشد و میانی را می‌شناختم. خود وزارتخانه، ساختار آن و ماموریت‌هایش را می‌شناختم. با بعضی از واحدها آشنایی بسیار نزدیک داشتم. مثل سازمان امور مالیاتی که هم مدیران آن را به خوبی می‌شناختم، هم به عنوان مشاور با این سازمان کار کرده بودم و هم لوایحی که در دولت مطرح شده بود مانند لایحه اصلاح مالیات بر ارزش افزوده یا اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم، اصلاح آن برعهده خود من بود. بنابراین وقتی به وزارت اقتصاد آمدم از کم و کیف بسیاری از اقدامات باخبر بودم. در سازمان‌ها هم همین‌طور. در سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران که یکی از سازمان‌های تابعه است، مدت قابل ملاحظه‌ای عضو هیات سرمایه‌گذاری خارجی بودم و با تصمیمات و ساز و کارهای آن آشنایی داشتم. فکر می‌کنم این موضوع خیلی به من کمک کرد بنابراین به سرعت و از دقیقه اول کارم را شروع کردم.

-اولین کاری که انجام دادید چه بود؟

اولین کار من نگارش یک نامه بود که برای همه معاونین و روسای سازمان‌ها ارسال کردم. این نامه مقدمه تدوین برنامه راهبردی وزارتخانه بود. امروز یک برنامه راهبردی داریم. با هفت اولویت، برای هر کدام از واحدهای تابعه. اهداف کمی زمانبندی شده، تعریف کردیم و فهرستی از اقداماتی که باید انجام شده تا اهداف کمی عملیاتی شود. خوشبختانه سال 93 را در شرایطی شروع کردیم که یک برنامه کامل راهبردی عملیاتی داشتیم. می توانم بگویم تنها وزارتخانه‌ای بودیم که این برنامه را تدوین کرده بودیم و ان شالله سال 94 را در شرایطی شروع می‌کنیم که واحدهای استانی هم برنامه‌های اجرایی زمانبندی شده دارند و این برنامه ملاک ارزیابی ما، پرداخت پاداش‌ها و تنبیه‌ها قرار خواهد گرفت. امروز وزارت اقتصاد می‌داند کجا می‌خواهد برود. از چه مسیری و به صورت زمانبندی شده به چه اهدافی می‌خواهد دست یابد.

-من پاسخ سئوال قبل را نگرفتم. به حضورتان در بخش‌های مختلف اقتصاد اشاره کردید. می‌توانم این برداشت را داشته باشم که در تمام اتفاقاتی که در این سال‌ها در اقتصاد رخ داده، شما هم سهم داشته‌اید؟ چه در روزگار رونق اقتصاد و چه در زمان‌های رکود و افت اقتصاد؟ به طور نمونه زمانی که در شورای پول و اعتبار تصمیمات پولی کشور اتخاذ می‌شد نقشتان در تعیین نرخ‌های سود دستوری چقدر بود؟ آن زمان آیا احتمال ایجاد انحرافات امروز بانکی را در اثر این سیاست‌ها می‌دادید؟

اینکه در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی مشارکت داشتم، پاسخش مثبت است. در سیاست‌ها متناسب با مسئولیت‌ها و اختیارات دخیل بودم. با توجه به اینکه دبیر کمیسیون اقتصادی دولت بودم؛ وظیفه تصمیم‌سازی برای دولت را برعهده داشتیم. تمام تصمیم‌هایی که دولت می‌گرفت از مجرای کمیسیون اقتصادی عبور می‌کرد. در تصمیماتی که در شورای اقتصاد گرفته می‌شد هم سهیم بودم. دوره آقای احمدی‌نژاد دبیرخانه شورای اقتصاد زیرمجموعه من بود. حتی در سال 66 و 67 هم عضو کمیسیون اقتصاد بودم. در شورای پول و اعتبار هم عضو بودم. در تصمیم‌گیری‌هایی که در آنجا انجام می‌شد نقش داشتم. تقشم هم کم نبود و البته من همیشه با تعیین دستوری نرخ سود مخالف بودم و هستم. تعیین دستوری نرخ سود هم مخالف عقل است هم مخالف منطق اقتصادی و هم مخالف شرع. من معتقدم امروز نرخ سود اسمی با نرخ تورم همخوانی ندارد. شاید هیچ مقطعی در تاریخ ایران شاهد این نبودیم که نرخ سود از نرخ تورم 10 تا 15 واحد درصد بالاتر باشد. اما اینکه برای حل این مساله به روش دستوری عمل شود هم منطقی نیست. بنابراین باید سعی کنیم با راهکارهای اقتصادی این نرخ را کاهش دهیم. اگر نرخ سود بانکی بالاست به دلیل این است که در سایر بازارهای مالی وضعیت انقباضی حاکم است و اضافه تقاضا داریم برای منابع قابل وام‌دهی بنابراین اگر می‌خواهیم مشکل را حل کنیم باید کاری کنیم که عرضه منابع قابل وام‌دهی افزایش پیدا کند. برای آن هم راه‌‌حل‌ها می‌تواند افزایش سرمایه بانک‌ها، تادیه بدهی دولت به بانک‌ها، فروش اموال و دارایی‌های مازادی که بانک ها دارند، وصول مطالبات معوق باشد.

-در جریان بازدید مشترک وزرای بهداشت و جهادکشاورزی قرار گرفته‌اید؟ یا بازدیدهایی که دیگر وزرا از زیرمجموعه‌هایشان دارند؟ چرا چنین اقدامی را از سوی شما طی مدت وزارتتان ندیده‌ایم؟

بله من این انتقاد را می‌پذیرم. من حضور و بازدیدم از سازمان‌های تابعه کم بوده است. شاید یکی از دلایلش گستردگی کار و شرکت در جلسات متعدد باشد. گاهی دو یا سه روز متوالی از ابتدای صبح تا انتهای شب در جلسات حضور دارم. روزهای پنج‌شنبه هم عموما جلسه برگزار میشود. ‌ما خواهش کردیم از رئیس جمهور که جلسات روزهای پنج شنبه را کمتر کنند تا فرصت بازدیدهای استانی و سازمانهای تابعه فراهم شود. ولی واقعیت این است که این انتقاد به من وارد است و من فکر می‌کنم این بازدیدها می‌تواند ایده‌های خوبی در خود داشته باشد.

-در همسایگی شما در باب همایون، تعداد زیادی از کسبه هستند که اصلا شما را نمی‌شناسند و در عین حال گلایه‌های بسیاری به عملکرد سازمان امور مالیاتی دارند. غالبا از افزایش مالیات‌هایشان تا چهار برابر تنها در سال 93 گلایه‌مندند.

اینکه گلایه دارند ملاک بد عمل کردن سازمان مالیاتی نیست. ما مواردی داشته‌ایم که امسال مالیاتشان 100 برابر افزایش پیدا کرده اما اعتراض نکرده‌اند. چراکه می‌دانند اگر اعتراض کنند مجبور به ارایه مدارک و دفاتر می‌شوند و در آن صورت مالیاتش 200 برابر افزایش خواهد یافت. فکر می‌کنید یکی از دلایلی که امروز برخی فروشگاه‌ها با نصب صندوق‌های مکانیزه فروش مخالف هستند، چیست؟ این صندوق‌ها دخل و خرج آنها را شفاف می‌کند و ناگزیر به پرداخت مالیاتی بیش از آنچه امروز به آنها تکلیف می‌شود، خواهند شد. ما معتقدیم با نصب این صندوق‌ها دست کم مالیات خرده‌فروشی‌ها 25 درصد افزایش می‌یابد.

-آقای طیب‌نیا به کسانی که برای عید دیدنی می‌آیند چه عیدی می‌دهند؟

ما چون معمولا ایام نوروز تهران نیستیم به همه می‌گوییم هر وقت سال تحویل آمدید منزل ما، عیدی می‌دهیم.

-یعنی عیدی نمی‌دهید؟

به هر حال آنچه متعارف است ما هم تهیه می‌کنیم. بعضا پول، بعضا کتاب. در ایران هم دادن پول مرسوم‌تر است. حکایت آن است که پول بهتر است یا.... به هر حال پول واژه شیرینی است. عقیده من به لحاظ اقتصادی بر این اصل استوار است که اگر پول را به فرد بدهی عموما عاقلند و خودشان می‌توانند بهترین روش استفاده از آن را انتخاب کنند. اینکه من انتخاب کنم چه چیزی برای فرد مفیدتر است به نظرم توهین به عقلانیت افراد است.

http://www.livedata.ir/u.php?q=fa139...A8%D9%88%D8%AF

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده است:

Banned
    تشکر شده 9,196 بار در 2,112 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط وحید 20 نمایش پست ها
    سخنان تند اردوغان علیه‌ایران در رابطه با یمن!

گروه بين‌الملل: رئیس‌جمهور ترکیه در اظهاراتي شديداللحن از ایران خواست، تمام نیروهای خود را از یمن، عراق و سوریه بیرون بکشد.

رجب طیب اردوغان، رئيس‌جمهور ترکیه در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی "فرانس ۲۴" گفت: ترکیه از دخالت نظامی عربستان در یمن پشتیبانی تدارکاتی می‌کند. ترکیه ممکن است با توجه به روند تحولات اوضاع یمن دست به حمایت تدارکاتی از این عملیات بزند.» اردوغان گفت: «ایران و گروه‌های تروریستی باید [از یمن] خارج شوند.»

اردوغان با اشاره به نقش ایران در منطقه و حضور این کشور در مبارزه با گروه "دولت اسلامی" (داعش) اظهار داشت: «هدف ایران افزایش نفوذ خود در عراق است... ایران تلاش دارد با بیرون راندن داعش از منطقه، جای آن را پر کند.» به گزارش رویترز، اردوغان در یک کنفرانس مطبوعاتی در استانبول گفت که ایران در تلاش است، سلطه خود را بر منطقه خاورمیانه گسترش دهد. او افزود: «این امر واقعا قابل تحمل نیست، و ایران باید این را بفهمد.» وی افزود که ایران باید به تمامیت ارضی کشورهای یمن، سوریه و عراق احترام بگذارد.

در همين حال، نبیل العربی، دبیر کل اتحادیه عرب و سامح شکری، وزیر خارجه مصر از توافق وزرای خارجه کشورهای عربی بر سر تشکیل نیروی نظامی مشترک در نشست مصر خبر دادند. این طرح بخشی از قطعنامه‌ای است که قرار است به نشست سران کشورهای عربی ارائه شود؛ نشستی که در روزهای ۲۸ و ۲۹ مارس (شنبه و یکشنبه) در شهر بندری شرم‌الشیخ مصر در حاشیه دریای سرخ برگزار خواهد شد.

نبیل العربی، دبیر کل اتحادیه عرب در کنفرانسی خبری گفت، وزیران خارجه کشورهای عربی "برای تشکیل نیرو [نیروی نظامی مشترک] بر سر اصلی مهم توافق کردند." او این حرکت را "تاریخی" نامید و گفت: «این اولین بار است که نیرویی به‌وجود می‌آید و زیر نام کشورهای عربی عمل می‌کند.» سامح شکری، وزیر خارجه مصر نیز تصریح کرد که این توافق به اتفاق آرا به‌دست آمد. سایر کشورهای عربی خلیج فارس و مصر گفتند، در این کارزار شرکت خواهند کرد.
    عذر میخوام میدونم تاپیک خبری است...ولی به اردوغان باید گفت: همین 30 سال پیش می اومدید لاستیک های دست دوم مارو می بردید برای مصرف سوختتون...چهار روز سرپا شدی دور برداشتی؟

عضو فعال

در نیمه نخست سال93
    128 میلیون دلار صرف واردات گوشی تلفن همراه شد

بر اساس آمار گمرک در نیمه نخست سال 93 بیش از 300 تن گوشی تلفن همراه به ارزش 128.7 میلیون دلار به کشور وارد شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران بر اساس آمار گمرک در نیمه نخست سال 93بیش از 300 تن گوشی تلفن همراه به ارزش 128.7 میلیون دلار به کشور وارد شد.

این میزان واردات از نظر وزنی 6.43 درصد و از نظر ارزشی 83.73 درصد افزایش را نشان میدهد.

در شهریور ماه سال 93 نیز 23.3 میلیون دلار صرف واردات گوشی تلفن همراه به کشور شد.

این میزان واردات از نظر ارزشی 130.72 درصد افزایش را نشان میدهد.

http://www.yjc.ir/fa/news/5162736/12...7-%D8%B4%D8%AF

5. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

حفاری فاز ١٤ پارس جنوبی از مرز ٧٠ هزار متر گذشت

مدیر پروژه حفاری فاز ١٤ پارس جنوبی در شرکت ملی حفاری ایران، گفت: متراژ حفاری ٢٢ حلقه چاه در فاز ١٤ طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی از مرز ٧٠ هزار متر گذشت.

به گزارش نسیم از روابط عمومی وزارت نفت، حمیدرضا شفیعی مکوند اظهار داشت: حفاری این چاهها که بر روی دو سکوی A و C با کاربست ٢ دستگاه حفاری دریایی به صورت دسته ای (جمعی) انجام می شود تاکنون ٥١ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی با بیان اینکه در این پروژه که در قالب قرارداد بین این شرکت و شرکت نفت وگاز پارس اجرا می شود تا به حال ٧٠ هزار و ٤٥٧ متر حفاری صورت گرفته، افزود: مجموع حفاری در این فاز ٩٥ هزار متر پیش بینی شده است.

وی اظهار داشت: این پروژه توسط شرکت ملی حفاری ایران به صورت کلید اجرا می شود و تامین دکل، کالا و مواد حفاری، مهندسی، زمین شناسی، پشتیبانی و خدمات فنی برعهده این شرکت است.

در فاز ١٤ پارس جنوبی قرار است ٤٤ حلقه چاه گازی حفاری شود که حفاری ٢٢ حلقه آن به شرکت ملی حفاری واگذار شده است.

گفتنی است، فاز ١٤ پارس جنوبی با هدف تولید روزانه ٥٦ میلیون و ٥٠٠ هزار مترمکعب گاز ترش و ٧٥ هزار بشکه میعانات گازی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در حال اجراست.

تولید سالانه بیش از یک میلیون تن گاز مایع، یک میلیون تن اتان مصرفی واحدهای پتروشیمی و تولید روزانه ٤٠٠ تن گوگرد از دیگر تولیدات این فاز خواهد بود

http://nasimonline.ir/detail/News/990874/7382

7. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۵۶) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 101,440 بار در 22,928 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط وحید 20 نمایش پست ها
    سخنان تند اردوغان علیه‌ایران در رابطه با یمن!

گروه بين‌الملل: رئیس‌جمهور ترکیه در اظهاراتي شديداللحن از ایران خواست، تمام نیروهای خود را از یمن، عراق و سوریه بیرون بکشد.

رجب طیب اردوغان، رئيس‌جمهور ترکیه در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی "فرانس ۲۴" گفت: ترکیه از دخالت نظامی عربستان در یمن پشتیبانی تدارکاتی می‌کند. ترکیه ممکن است با توجه به روند تحولات اوضاع یمن دست به حمایت تدارکاتی از این عملیات بزند.» اردوغان گفت: «ایران و گروه‌های تروریستی باید [از یمن] خارج شوند.»

اردوغان با اشاره به نقش ایران در منطقه و حضور این کشور در مبارزه با گروه "دولت اسلامی" (داعش) اظهار داشت: «هدف ایران افزایش نفوذ خود در عراق است... ایران تلاش دارد با بیرون راندن داعش از منطقه، جای آن را پر کند.» به گزارش رویترز، اردوغان در یک کنفرانس مطبوعاتی در استانبول گفت که ایران در تلاش است، سلطه خود را بر منطقه خاورمیانه گسترش دهد. او افزود: «این امر واقعا قابل تحمل نیست، و ایران باید این را بفهمد.» وی افزود که ایران باید به تمامیت ارضی کشورهای یمن، سوریه و عراق احترام بگذارد.

در همين حال، نبیل العربی، دبیر کل اتحادیه عرب و سامح شکری، وزیر خارجه مصر از توافق وزرای خارجه کشورهای عربی بر سر تشکیل نیروی نظامی مشترک در نشست مصر خبر دادند. این طرح بخشی از قطعنامه‌ای است که قرار است به نشست سران کشورهای عربی ارائه شود؛ نشستی که در روزهای ۲۸ و ۲۹ مارس (شنبه و یکشنبه) در شهر بندری شرم‌الشیخ مصر در حاشیه دریای سرخ برگزار خواهد شد.

نبیل العربی، دبیر کل اتحادیه عرب در کنفرانسی خبری گفت، وزیران خارجه کشورهای عربی "برای تشکیل نیرو [نیروی نظامی مشترک] بر سر اصلی مهم توافق کردند." او این حرکت را "تاریخی" نامید و گفت: «این اولین بار است که نیرویی به‌وجود می‌آید و زیر نام کشورهای عربی عمل می‌کند.» سامح شکری، وزیر خارجه مصر نیز تصریح کرد که این توافق به اتفاق آرا به‌دست آمد. سایر کشورهای عربی خلیج فارس و مصر گفتند، در این کارزار شرکت خواهند کرد.
    در پی سخنان ضدایرانی نخست وزیر ترکیه صورت گرفت
    واکنش قاطع ظریف به اظهارات اردوغان/پس از اشتباهات استراتژیک و خسارات جبران ناپذیر، مسئولانه رفتار کنید

وزیر خارجه ایران گفت: کسانی که با اشتباهات استراتژیک و سیاست‌های بلند پروازانه خود، خسارات جبران ناپذیری به بار آورده‌اند، بهتر است با اتخاذ سیاست‌های مسئولانه از ظرفیت‌های موجود جهت ایجاد آرامش و همگرایی در منطقه استفاده کنند.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به سوالی در خصوص سخنان اخیر رئیس جمهور ترکیه اظهار داشت: ما برای روابط استراتژیک خود با ترکیه در زمینه‌های مختلف اهمیت و احترام زیادی قائل هستیم. در شرایط فعلی باید تلاش تمامی کشورها در جهت استقرار ثبات و جلوگیری از گسترش ناامنی در منطقه باشد.

ظریف افزود: کسانی که با اشتباهات استراتژیک و سیاست‌های بلند پروازانه خود، خسارات جبران ناپذیری به بار آورده‌اند، بهتر است با اتخاذ سیاست‌های مسئولانه از ظرفیت‌های موجود جهت ایجاد آرامش و همگرایی در منطقه استفاده کنند.

وزیر خارجه کشورمان افزود: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا با مشارکت تمامی برادران خود در منطقه، گفت‌وگوی بین گروه‌های مختلف یمنی را جهت حفظ یکپارچگی و بازگشت ثبات و امنیت به آن کشور تسهیل کند.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

9. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی در گفت‌وگو با فارس با اعلام کرد
    برنامه بانک مرکزی برای حمایت از صنایع کوچک و متوسط

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی گفت: با بخشنامه جدید بانک مرکزی، برخی بدهکاران بانکی که در قالب صنایع کوچک و متوسط بودند و نمی‌توانستند از تسهیلات بانکی استفاد کنند، می‌توانند با کسب آن شرایط، از شبکه بانکی تسهیلات دریافت کنند.

سید علی اصغر میرمحمد صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر حمایت شبکه بانکی از بنگاه‌های کوچک و متوسط، اظهارداشت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و مسئولان دولت، قبل از سال 94 و روزهای پایانی سال،بخشنامه‌ای 6 بندی را به شبکه بانکی ابلاغ کردیم.

وی افزود: با تعیین آن 6 شرط، برخی بدهکاران بانکی که در قالب صنایع کوچک و متوسط بودند و نمی‌توانستند از تسهیلات بانکی استفاد کنند، می‌توانند با کسب آن شرایط، از شبکه بانکی تسهیلات دریافت کنند و این کمک خوبی به صنایع کوچک و متوسط است.

مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی با بیان اینکه بانک مرکزی به افرادی که تولیدکننده هستند اما به دلیل شرایط اقتصادی با مشکل مواجه شده و نتوانستند تسهیلات را بازپرداخت کنند، کمک خواهد کرد، گفت: بانک مرکزی در سال جدید هم برنامه‌هایی را برای کمک به صنابع کوچک و متوسط دارد که پس از تصویب، اعلام خواهد شد.

به گزارش فارس، مقام معظم رهبری در سخنرانی اولین روز سال، بیان کردند: حمایت از بنگاههای متوسط و کوچک، تقویت فعالیت بنگاههای دانش بنیان، ایجاد نهضت کاهش خام فروشی، تسهیل سرمایه‌گذاری، کاهش واردات کالاهای مصرفی و مبارزه با قاچاق، راههای حمایت از تولید داخلی است که البته بانکها می توانند در این خصوص، هم نقش حمایتی داشته باشند و هم نقش تخریبی؛ لذا مسئولان ارشد بانکی کشور باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

http://www.livedata.ir/u.php?q=fa139...A-%D8%B4%D8%AF

11. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۵۶) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 101,440 بار در 22,928 ارسال

مشروح/آیت‌الله صدیقی در خطبه‌های نمازجمعه تهران:
    اوباما می‌خواست توپ را به زمین ایران بیندازد/تمام تحریم‌ها باید یکجا لغو شوند/مسئولان یمن باید توسط ملت این کشور انتخاب شوند

خطیب موقت نمازجمعه تهران گفت: دولتی موفق است که از متن مردم باشد و از مستضعفین فاصله نگیرد و از پابرهنگان بی‌خبر نماند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله کاظم صدیقی خطیب موقت نمازجمعه امروز تهران در خطبه‌های نمازجمعه پایتخت از عملکرد نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی در ایام تعطیلات عید نوروز تقدیر و تشکر کرد و اظهار داشت: درگذشت مادر رئیس‌جمهور، خواهر مقام معظم رهبری و همسر آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان را تسلیت عرض می‌کنم و از همه مردم متدین و عاشق اهل بیت در ایران اسلامی تقدیر و تشکر می‌کنم که حق فرزندی را به تمام معنا ادا کردند و در روز شهادت حضرت زهرا (س) در سراسر کشور به عزاداری پرداختند.

وی با اشاره به سخنرانی حساس و پرمحتوای مقام معظم رهبری در مشهد مقدس در روز اول فروردین، با اشاره به شعار سال «همدلی و همزبانی دولت و ملت» اظهارداشت: رهبر معظم انقلاب با مطرح کردن این شعار به موضوع حساسی اشاره فرمودند چرا که تا زمانی که مردم اعتماد کامل به مجریان نداشته باشند، اعتماد به گردانندگان کشور و قوای سه‌گانه نداشته باشند، دولت مانند کشورهای دیگر زمینه، تکیه‌گاه و دلگرمی در داخل کشور نخواهد داشت.

وی افزود: دولتی موفق است که از متن مردم باشد و از مستضعفین فاصله نگیرد و از پابرهنگان بی‌خبر نماند.

آیت‌الله صدیقی ادامه داد: دولت وقتی روی کار آمد نباید از مردم جدا شود، به خصوص از مستضعفان فاصله نگیرد، از گرانی‌ها و مشقت‌هایی که قشر ضعیف جامعه مبتلا هستند، غافل نشود و نسبت به آنها حساسیت بیشتری از خودش نشان دهد، دولت باید دردشناس باشد و در حد امکان مشکلات را رفع کند و در جایی که نمی‌تواند، وعده‌های خلاف ندهد. دولت باید با مردم همدردی کند و از خود ملت کمک بخواهد.

وی با بیان اینکه این رمز موفقیت یک دولت است که در دل مردم جای داشته باشد، گفت: رمز موفقیت مردم این است که دولتی صادق، امین و کارآمد و واقع‌بین و متدین داشته باشند، اگر دولت و قوه قضائیه و مجلس قداست خودش را از دست بدهد، ناکارآمدی کامل خواهد داشت به همین دلیل در برهه‌ای که تسامح و تساهل بود، عفت مخدوش شد و بدحجابی آمد و روی نماز و روزه و حیا تأکید نشد و به مقدسات مردم حساسیت نشان داده نشد و شاهد بودید که نتیجه بسیار بدی به دنبال داشت، این مردم را دین و اعتقاداتشان نگه داشته است.

خطیب موقت نمازجمعه تهران بر همین اساس یادآور شد: دولت ما زمانی می‌تواند دولتی مردمی باشد که به دیانت مردم بیش از همه چیز توجه کند چرا که ما اسلام حداقلی نمی‌خواهیم؛ کسی که با خدا مرتبط شود نمی‌تواند به عائله و خلق خدا بی‌تفاوت باشد.

وی همچنین با اشاره به امر به معروف و نهی از منکر، اضافه کرد: در رأس معروف‌ها تشکیل نظام اسلامی و حمایت و حفاظت این نظام اسلامی است که با خون شهیدان آبیاری شده و این دستاورد مقدس را باید در رأس معروف‌ها مدنظر قرار داد و در حفظ و حراست از آن، دولت و ملت باید دست به دست هم دهند. بزرگترین منکر هم عبارت است از تضعیف نظام، ارتباط با دشمنان نظام و تقویت آنان است.

آیت‌الله صدیقی همچنین با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5 که در حال برگزاری است، گفت:‌ مذاکرات هسته‌ای به مراحل حساس خودش رسیده و اوباما نیز در بیانیه نوروزی خود که خاصیت و هویت آنان عداوت با بنی آدم است و شیطان بزرگ هستند،‌ خواست توپ را به زمین ایران بیندازد که اگر مذاکرات به نتیجه نرسید برخی از تفکرات در ایران موجب شده در حالیکه اینچنین نبود.

وی تأکید کرد: هم مقام معظم رهبری، هم ملت و هم دولت همگی با اصل مذاکره موافقند و تأکید بر این دارند که ما اهل مذاکره و منطق هستیم اما آنچه که همه با آن در ایران مخالفند این است که ملت ایران زیر بار زورگویی‌های آمریکا نخواهد رفت.

خطیب موقت نمازجمعه تهران بر همین اساس یادآور شد: خط قرمزهایی که قبلا بیان شده بر این موضوع دلالت دارد که باید با زورگویی مقابله شود؛ اگر غربی‌ها بخواهند بر خلاف اخلاق سیاسی و عرف و قوانین بین‌المللی که حق استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای را به ما داده است، محدود کنند، ما قبول نخواهیم کرد.

آیت‌الله صدیقی ادامه داد: مسئله رفع تحریم‌ها نتیجه مذاکرات نیست بلکه موضوع رفع تحریم‌ها جزء متن و موضوع مذاکرات است، به محض اینکه توافق اجرا شود باید تمام تحریم‌ها به طور یکجا لغو شوند و باید بدانند بدون لغو تحریم‌ها ملت زیر بار توافق نخواهند رفت.

آیت‌الله صدیقی در ادامه سخنانش با اشاره به انقلاب مردم یمن و تجاوز آل سعود به این کشور،‌گفت: ما امیدواریم مردم مقاوم و بصیر یمن که انقلاب و قیام کردند و خواستند خودشان صاحب رأی باشند و خودشان مسئولانشان را انتخاب کنند، به هدفشان برسند و پیروز شوند.

وی افزود: رئیس‌جمهور یمن ابتدا استعفا داد و سپس از این کشور گریخت چرا که ریاست جمهوری قانونی نیست و مردم خودشان در این مدت کمیته‌های مردمی تشکیل دادند و شاهد بودیم که بصیرت و تجربه لازم را دارند و می‌توانند خودشان کشورشان را اداره کنند؛ حاکمان دست‌نشانده بیگانگان که جایگاهی نزد مردم خود ندارند، ائتلاف مصنوعی درست کردند که در پس قضیه اسرائیل و آمریکا قرار دارد. این حکومت‌ها هیچگاه با مردم خودشان سازگاری نداشتند.

خطیب موقت نمازجمعه تهران تصریح کرد: شهادت شهدای یمن را که در بمباران‌ها به شهادت رسیدند، تسلیت عرض می‌کنیم، این تجاوز به یمن امر جدیدی بود که روان مردم دنیا به خصوص ملت‌های مسلمان را جریحه‌دار کرد، این حادثه بسیار دلخراش، غیرانسانی و غیرقانونی و انفعالی بود، کسانی که به کشوری تجاوز و در امور داخلی آن دخالت می‌کنند در واقع زوال خودشان را نزدیکتر می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: ما تجاوز و دخالت در امور داخلی یمن را محکوم می‌کنیم و به بازماندگان و شهیدان تسلیت عرض می‌کنیم و برای بیماران‌شان از پروردگار عافیت طلب می‌کنیم.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

13. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

پربیننده ترین خبرهای سال 93؛
    فهرست بازیگران رستوران‌دار هر روز در حال بزرگتر شدن است + تصاویر

گویا درآمدهای میلیونی بازیگری برای بعضی کافی نبوده و هر روز می‌بینیم که یک هنرپیشه‌ی دیگر هم رستوران تأسیس کرده تا از چهره‌ی هنری‌اش برای کسب درآمد استفاده کند.

به گزارش خبرنگار سینما باشگاه خبرنگاران؛ این بازیگران کشور ما هم داستان جالب خودشان را دارند انگار دیگر عادت کرده‌ایم که هر چند روز یکبار خبری جدید از کار و حواشی زندگی آنها بشنویم. گاهی می‌شنویم که خواننده شده‌اند گاه خبر موفقیت آنها در آن سوی مرزها باعث مسرتمان می‌شود اما گاهی هم خبرهای می‌شنویم که به خود می‌گوییم این اخبار در شأن سینما و فرهنگ کشور ما نیست و گاهی هم خبرهایی از پرداختن آنها به یک شغل دیگر در کنار بازیگری به گوش ما می‌رسد. انگار این چند شغله بودن این روزها دامن آنها را هم گرفته است اما به راستی آیا اگر شهرت بازیگری را نداشتند باز هم می‌توانستند در شغل دیگرشان موفق باشند؟

حالا شاید در کنار انواع و اقسام کارهایی که آنها برای خود بر می‌گزینند یک حرفه بیشتر از همه به شهرت آنها و کمتر به تخصص‌شان در زمینه آن کار احتیاج داشته باشد. حدس زدنش زیاد هم سخت نیست؛ رستوران‌داری و کافه‌داری.

فقط کافی است به صفحه‌های شخصی آنها در فضاهای مجازی سری بزنیم آن وقت است که می‌بینیم هر کدام از آنها عکسی از رستوران وکافه خود را گذاشته‌اند و پیام‌هایی که از طرف دوستان و بازیگران دیگر به سوی آنها سرازیر شده نیز در این صحفات به چشم می‌خورد.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که این روزها چراغ رستوران و کافه کدام یک از هنرمندانمان روشن است.

بهرام رادان بازیگری که دوست نداشت کسی بداند که او یک رستوران دارد اما واقعیت این است که آقای سوپراستار چیزی نزدیک به 250 میلیون با یک فرد دیگر شریک شده و یک رستوران شیک در شمال شهر دارد.

سپند امیرسلیمانی هم همین حوالی خودمان یعنی نزدیک جام جم یک رستوران بسیار خوب دارد که ما از همینجا شاهد استقبال خوب مردم از آن هستیم.

شهاب حسینی بازیگر محبوب کشورمان نیز یک کافی‌شاپ در حوالی لواسان دارد که مدیریت آن برعهده‌ی همسرش است و رضا صادقی خواننده‌ی پاپ کشورمان نیز از میهمانان این بازیگر دوست داشتنی بود.

اشکان خطیبی از اولین بازیگرانی است که اقدام به رستوران‌داری کرد و یک رستوران شیک به نام نعنا را راه‌انداخت که اتفاقا افراد زیادی هم مشتری ثابت رستوران او هستند.

فست‌فود نادر سلیمانی هم این روزها پر رونق است.

مهران غفوریان هرچند در این سالها در عرصه‌ی سینما کمرنگ ظاهر شده اما در عرصه‌ی رستوران‌داری حضوری پررنگ و فعال دارد.

سام درخشانی هم این روزها میزبان هنرمندان و فوتبالیست‌ها و افراد بسیاری در فست‌فود خودش است و گویا پول خوبی هم از این طریق به جیب می‌زند.

و حالا جواد عزتی هم به جرگه‌ی بازیگران رستوران‌دار پیوسته و ترنج را راه‌اندازی کرده است. حالا باید دید این بازیگر و دیگر هنرمندانی که قصد دست و پا کردن یک شغل دیگر را دارند به کدام یک از حوزه‌ها رو می‌آورند و خود را با چه حرفه‌هایی خواهند شناخت.

http://www.yjc.ir/fa/news/4958882/%D...88%DB%8C%D8%B1

15. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 24,728 بار در 4,573 ارسال

آیت‌الله جنتی در حال بوسیدن دست فرح!

آیت‌الله جنتی در حال بوسیدن دست فرح!
    این روزها، آنچه که بیشتر در رسانه های مجازی انتشار پیدا کرده، یکی مسئله فرزاد جمشیدی است و دیگری تصویری که ادعا می شود آیت الله جنتی در آن در حال دست بوسی فرح پهلوی می باشد! با گزاره اولی ما را کاری نیست و اصولا به ما ربطی ندارد ، لیکن در گزاره دومی چون مشاهده شد دشمنان ما که همواره موجبات شادی و سرورمان را فراهم می سازند دوباره دست بر همان ادعای سابق نهاده و یکی از روحانیون حاضر در این عکس را آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان و امام جمعه موقت تهران تشخیص داده و در بوق و کرنا کرده اند که روحانیون همه شان این طور هستند لازم دیدم اشاره ای به تصویر بنمایم که اصولا مربوط به هیچ چیزی است.

مرا گر دولت عالم ببخشند .... برابر با نگاه مادرم نيست

17. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

جریمه ۷ میلیون دلاری یک شرکت مهم تجارت الکترونیکی به خاطر نقض تحریم‌های ایران

یک شرکت بین‌المللی مهم و فعال در عرصه تراکنش‌های مالی الکترونیکی از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا به خاطر نقض تحریم‌های ایران جریمه شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شرکت مالی «پی پل» که پرداخت پول را به طریق آنلاین برای اقصی نقاط جهان فراهم می سازد از سوی وزارت خزانه داری آمریکا به پرداخت 7.7 میلیون دلار بابت نقض تحریم‌های ضد ایرانی جریمه شد.

به گزارش وبگاه انگلیسی «آی‌بی‌تی تایمز» شرکت پی پل با پرداخت 7.7 میلیون دلار آمریکا موافقت کرده است . وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرده که پی پل خلال سال‌های 2009 تا 2013 ،486 مورد تراکنش به ارزش 44000 هزار دلار با کشورهایی چون ایران و سودان داشته است.

بر اساس این گزارش، یک فرد با ملیت ترکیه‌ای که در فهرست ممنوعه وزارت خزانه داری آمریکا به خاطر تلاش در صادرات سلاح‌های کشتار جمعی قرار داشته از جمله مشتریان شرکت پی پل بوده است.

شرکت پی پل اینک با پرداخت جریمه 7.7 میلیون دلاری بابت تجارت غیر قانونی با کشورهای ایران، سودان و کوبا و مرتبط با سلاح‌های کشتار جمعی موافقت کرده است.

گفتنی است، پی پل شرکت الکترونیکی است که انتقال وجه را از طریق اینترت و بصورت آنی ممکن می‌سازد.پی پل به پیروی از قوانین آمریکا در زمینه تحریم ایران، به کاربران ایرانی سرویس دهی نمی‌دهد.

http://www.livedata.ir/u.php?q=fa139...B1%D8%A7%D9%86

19. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها

بوک مارک ها