نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 3601 از 5220 نخست ... 26013101350135513591359835993600360136023603360436113651370141014601 ... آخرین
نمایش نتایج: از 36,001 به 36,010 از 52196

موضوع: اخبار

عضو فعال
    تشکر شده 6,365 بار در 1,188 ارسال

پاسخ : اخبار

جزئیات مکاتبات ۱۰غول نفتی با ایران
    پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

همزمان با احتمال لغو تحریم‌های نفتی در حالی تاکنون ۱۰ غول نفتی جهان آمادگی خود را برای بازگشت به ایران اعلام کرده‌اند که مذاکرات وزیر نفت با رئیس جمهور و دولت برای تصویب قراردادهای جدید نفتی آغاز شد.

به گزارش مهر، در حال حاضر ایران با در اختیار داشتن بیش از ۳۴ تریلیون مترمکعب ذخایر گاز و حدود ۱۵۷ میلیارد بشکه ذخایر قابل برداشت نفت بزرگترین دارنده ذخایر هیدروکربوری جهان است به طوری‌که هر چند برخی از کشورهای عضو اوپک همچون عراق و عربستان از ذخایر بالای نفت برخوردار هستند اما در این کشورها ذخیره بالای گاز وجود ندارد.

همزمان بیژن زنگنه وزیر نفت فرصت سرمایه‌گذاری سالانه در طرح‌های صنعت نفت و گاز ایران را حدود ۲۰ میلیارد دلار عنوان می‌کند و از طرح توسعه میادین مشترک نفت و گاز ایران در غرب کارون، پارس جنوبی، خلیج فارس، طرح‌های افزایش ضریب بازیافت از مخازن به عنوان مهمترین پروژه‌های سرمایه گذاری در صنعت نفت یاد می‌کند.

وجود این ظرفیت بالای هیدروکروبری، ایران را به بزرگترین موقعیت سرمایه گذاری در طرح‌های صنایع نفت، گاز و حتی پتروشیمی جهان تبدیل کرده اما به دلیل اعمال تحریم‌های غیر قانونی امکان جذب سرمایه گذاری خارجی در پروژه های نفتی کشور فراهم نشده است.

با این وجود، پس از انتشار بیانیه مشترک هسته‌ای بین ایران و کشورهای عضو گروه ۱+۵ و ادامه مذاکرات برای لغو کامل تحریم‌های بین‌المللی نفتی علیه تهران، بسیاری از شرکت های بزرگ و چند ملیتی جهان را برای سرمایه گذاری در پروژه های نفت و گاز ایران به تکاپو انداخته است.

بر این اساس در طول چند هفته گذشته تاکنون مدیران عامل و مقامات ارشد چندین شرکت بزرگ اروپایی و آسیایی برای بازگشت به صنعت نفت و سرمایه گذاری در پروژه‌های سودآور نفت و گاز ایران اعلام آمادگی کرده اند.

آمادگی ۱۰ غول نفتی برای بازگشت به ایران

به گزارش مهر، شرکت انگلیسی- هلندی شل اولین شرکت بزرگ نفتی جهان بود که برای بازگشت به صنعت نفت ایران آعلام آمادگی کرد. این غول نفتی که تا پیش از افزایش تحریم‌های بین‌المللی یکی از شرکای استراتژیک نفتی ایران در دو حوزه سرمایه گذاری و خرید نفت بوده به طوری رسمی برای بازگشت به صنعت نفت ایران چراغ سبز نشان داده است.

پیتر وسر مدیر ارشد اجرایی شرکت شل هفته گذشته به رویترز اعلام کرد: در صورت آمادگی ایران، فرصت سرمایه گذاری در صنایع نفت و گاز این کشور را بررسی خواهد کرد.

پس از شرکت نفتی شل، توتال فرانسه هم آماده بازگشت به صنعت نفت ایران در صورت لغو کامل تحریم‌های بین‌المللی شده است.

پاتریک پویان مدیر عامل توتال با بیان اینکه توتال به دنبال امکان بازگشت به ایران به محض لغو تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران است، گفت: اگر توافقنامه ای امضا شود، توتال البته که به دنبال مشارکت در پروژه‌های ایران خواهد بود.

راویل مگانوف معاون لوک اویل روسیه با بیان اینکه دفتر نمایندگی این شرکت نفتی روسیه به زودی در تهران بازگشایی خواهد شد، گفت: لوک اویل به دنبال آن بوده تا بعد از لغو کامل تحریم‌ها علیه ایران در پروژه‌های این کشور مشارکت کند.

در این بین مقامات و مدیران عامل شرکت‌های ساینوپک و CNPC چین برای ادامه مشارکت با شرکت ملی نفت ایران در دوران پسا تحریم اعلام آمادگی کرده اند و خواستار ادامه حضور در طرح توسعه میادین نفتی آزادگان شمالی و یادآوران ایران شده اند.

همزمان با توافق جدید نفتی ایران با چینی ها و اعلام آمادگی برخی از غول های نفتی اروپایی برای بازگشت، هندی ها هم امروز مسافر تهران شده اند تا علاوه بر سر و سامان بخشیدن به وضعیت تجارت نفتی خود با ایران، زمینه مشارکت سه شرکت بزرگ نفتی هند در طرح توسعه میدان فرزاد در خلیج فارس را فراهم کنند.

اداره حسابرسی دولت آمریکا پیشتر شرکت‌های نفت و گاز طبیعی هند (ONGC)، شرکت نفت هند (آی اُ سی)، اویل ایندیا به دلیل مذاکره با شرکت ملی نفت ایران برای مشارکت در طرح توسعه این میدان نفت و گازی در لیست تحریم قرار داده بود.

در این بین شرکت سوکار جمهوری آذربایجان هم با ارسال دعوت نامه برای گاز ایران خواستار مشارکت بیشتر تهران در طرح ساخت خط لوله ترانس آناتولین به منظور صادرات گازهای ترش پارس جنوبی به اروپا شده است.

در همین حال رونق عبدالله یف رئیس شرکت دولتی نفت آذربایجان (سوکار) فروردین ماه سال جاری به خبرنگاران گفته است: اگر ایران در آینده گاز داشته باشد، گزینه ای دیگر به جز استفاده از خط لوله ترانس آناتولین برای عرضه گاز به بازار اروپا ندارد.

پائولو گنتیلونی وزیر خارجه ایتالیا هم هفته گذشته بعد از دیدار با وزرای خارجه گروه ٧ (آلمان، انگلیس، ایتالیا، کانادا، آمریکا، فرانسه و ژاپن) گفته است: بسیاری از کشورها از جمله ایتالیا علاقه دارند تا به محض آنکه تحریم ها علیه تهران لغو شدند، همکاری‌ها با ایران را از سر بگیرند.

آغاز مذاکرات نفتی زنگنه و روحانی برای پسا تحریم

به گزارش مهر، نسل جدید قراردادهای بیع متقابل به منظور مشارکت بیشتر سرمایه گذاران خارجی از طرح‌های نفت و گاز ایران تدوین شده و پیش بینی می شود در کنفرانس بین‌المللی صنعت نفت ایران در لندن از این نسخه جدید قراردادی رونمایی شود.

سید مهدی حسینی رئیس کارگروه اصلاح قراردادهای صنعت نفت در گفتگو با مهر با بیان اینکه نسخه جدید قراردادهای نفت و گاز ایران در لندن در سپتامبر سال جاری میلاید به طور رسمی رونمایی خواهد شد، گفت: از سال گذشته تاکنون مذاکراتی را با برخی از شرکت های بزرگ نفتی به منظور ورود به صنعت نفت و گاز ایران انجام شده است.

این مقام مسئول با اعلام اینکه احتمال لغو کامل تحریم ها تا جولای سال ۲۰۱۵ میلادی روند مذاکرات با شرکت های بزرگ نفتی جهان را شدت داده است، تصریح کرد: به زودی متن کامل قراردادهای نفتی برای تصویب نهایی در قالب لایحه ای به هیات دولت ارسال و با اخذ مصوبات قانونی امکان رونمایی و امضای قراردادهای جدید با سرمایه گذاران خارجی فراهم می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در دوران تدوین نسل جدید قراردادهای بیع متقابل مذاکراتی با شرکت های بزرگ جهان انجام شده و نظرات این شرکت ها به منظور دستیابی به یک توافق برد – برد هم انجام گرفته است، اظهار داشت: در شرایط فعلی اکثر شرکتهای بزرگ از قراردادهای جدید نفتی ایران مطلع هستند و مذاکرات با بسیاری از شرکت‌های نفتی جهان انجام گرفته است.

عضو فعال

اسرائیل تهدید کرد:‌ برای هر اقدامی علیه تحویل اس-300 خود را آزاد می‌دانیم
    معاون وزیر دفاع روسیه می‌گوید که با مقامات صهیونیست مکالمه داشته و از مخالفت آنها با تحویل اس-300 به ایران مطلع شده ولی مسکو مانعی برای تحویل این موشک دفاعی به ایران نمی‌بیند.

به گزارش فارس، «آناتولی آنتونوف» معاون وزیر دفاع روسیه گفته که با مقامات صهیونیست مکالمه داشته و از مخالفت آنها با تحویل اس-300 به ایران مطلع شده ولی مسکو مانعی برای تحویل این موشک دفاعی به ایران نمی‌بیند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایتارتاس، این مقام دفاعی روس گفته:‌«اس-300 سلاح تهاجمی نیست، این یک سامانه پدافند هوایی است و حتی آمریکا قبول کرده که فروش این سامانه به تحریم‌های سازمان ملل مربوط نمی‌شود.»

آنتونوف گفته که با نماینده اسرائیل سخن گفته و طرف صهیونیست وی را از مخالفت با تحویل چنین سلاحی به ایران آگاه کرده است؛ این کهنه‌سرباز روس مدعی است که مقام صهیونیست به وی گفته که اسرائیل خود را برای هر اقدامی علیه این ارسال تسلیحات، آزاد می‌داند.

روس‌ها سال ها پیش به ایران اس-300 فروختند ولی سال 2010 و پس از ملاقات حضوری اوباما و پوتین، مسکو اعلام کرد که تحریمی داوطلبانه بر این فروش اعمال می‌کند.

اس-300 سامانه‌ای پدافندی است و ارتباطی به تحریم‌های تسلیحاتی ایران نداشت؛ دیشب هم باراک اوباما گفت که متعجب است که چرا روس‌ها این قدر در تحویل این سلاح، تأخیر انداخته‌اند.

روسیه به وزیر دفاع ایران اطلاع داده که برای دریافت اس-300 باید قراردادی جدید تنظیم شود

3. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید Hessam از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال

بیت امام (ره) به یاری آیت‌الله آمد
    تکذیب خاطره پروین احمدی نژاد/ همسر امام (ره) به احمدی نژاد: من به شما رای ندادم، به آقای هاشمی رأی دادم و شما را نمی‌شناختم/ جوان هستید و ان‌شاءالله بتوانید به کشور خدمت کنید
    خانم به آیت الله هاشمی گفتند شما نمی‌خواهید برای ریاست‌جمهوری اسم‌نویسی کنید؟ / خانم خیلی صریح به ایشان گفت من به شما رای ندادم

درحالیکه دو روز پیش، «انتخاب» با انتشار یادداشتی به پاسخ صریح دخت رو نوه امام (ره) در تایید خاطره آیت الله هاشمی اشاره داشت، غلامعلی رجایی نیز در یادداشت دیگری به نقل از دختر و نوه امام (ره)، مجدداً بر صحت این خبر، تاکید کرد و از سوی دیگر، خاطره پروین احمدی نژاد را رد کرد.

تکذیب خاطره پروین احمدی نژاد/ همسر امام (ره) به احمدی نژاد گفت: من به شما رای ندادم، به آقای هاشمی رأی داده‌ام و شما را نمی‌شناختم/ جوان هستید و ان‌شاءالله بتوانید به کشور خدمت کنید

به گزارش سرویس سیاسی «انتخاب» ؛ پروین احمدی‌نژاد در خاطره خود چنین نوشته بود: «خرداد سال ٨٥ در سالروز وفات حضرت امام خمینی (ره)، دکتر احمدی‌نژاد به اتفاق چند نفر دیگر از جمله اینجانب، به‌منظور دیدار با همسر مکرمه حضرت امام در جماران حضور یافتند. خانم در مقابل خدمه و برخی از اعضای خانواده، خوشحالی خود را از انتخاب دکتر اینگونه ابراز کردند که در زمان انتخابات گفته بودند اگر دکتر رأی بیاورد، شیرینی انتخاب، مهمان من باشید و هرچه می‌خواهید غذا از بیرون تهیه کنید. ایشان می‌گفتند به خادمه منزل گفته‌ام تلویزیون را برای من فقط در صورت سخنرانی دکتر و یا مقام‌معظم‌رهبری روشن کنید.» لیلی بروجردی اما درباره این خاطره چنین گفته است: «پس از اینکه او رئیس‌جمهور شد، با همسرش غروب به ملاقات خانم آمد. خانم خیلی صریح به ایشان گفت من به شما رأی ندادم، البته من به آقای هاشمی رأی داده‌ام و شما را نمی‌شناختم. شما هم جوان هستید و ان‌شاءلله بتوانید به کشور خدمت کنید. این همه ماجرای دیدار ایشان با خانم بود.»

متن کامل یادداشت غلامعلی رجایی در ادامه می آید:

این روزها بعد از حرف‌هایی که آقای هاشمی در هفته گذشته در مراسم سالگرد و بزرگداشت بانوی امام، خانم خدیجه ثقفی زد، حملات تبلیغی رسانه‌ای دلواپسان نسبت به حقیقت‌های تاریخی که ایشان گاه‌وبیگاه مطرح می‌کنند- و می‌دانند پس از طرح آنها مورد آماج حملات بعضی که طرح این مسائل را به نفع خود و جناح و منافعشان نمی‌دانند قرار خواهد گرفت و درعین‌حال با شهامت حرفشان را می‌زنند واِلا هاشمی نیستند!- بسیار گسترده شده است.

به‌نظرم رسید باید به این تهمت‌ها به این یار دیرین امام از دهه ٣٠ پاسخی داد. قبل از ظهر چهارشنبه لابه‌لای دو ملاقات، برای طرح مسئله و کسب نظر، خدمتشان رسیدم و لبخندزنان گفتم: مثل اینکه این دفعه سیل حملات به شما خیلی دامنه‌اش بیشتر از قبل است! تبسم‌کنان گفتند: آره!

ادامه دادم: حدس می‌زدید گفته‌هایتان این تبعات را داشته باشد؟ با همان تبسم که حالتی بالاتر از تحمل نسبت به این همه اهانت در آن دیده می‌شد و پیدا بود باران اهانت و بی‌انصافی و تهمت بعضی‌ها را به هیچ نگرفته‌اند، گفتند: حرف‌ها، راه خودش را پیدا کرده و می‌کند. نیازی نیست.

از خدمتشان مرخص شدم و با خود گفتم چگونه در این باران تهمت به ایشان که از استوانه‌های اصلی انقلاب و نظام است برای نقل یک خاطره تقریبا غیرمهم که از همسر امام نقل کرده‌اند -که در سال ٨٤ به ایشان گفته است چرا در انتخابات ریاست‌جمهوری نام‌نویسی نمی‌کنید - متهم به دروغ شده است، می‌شود ساکت ماند؟ حدس می‌زدم هرچند در صداقت هاشمی تردیدی نیست اما برای اسکات تهمت‌زنندگان باید نظر و شهادت دیگرانی از بیت امام را که علی‌القاعده در این ملاقات حضور داشته‌اند جویا شوم.

دست به کار شدم تا با استفاده از روابطی که با بیت محترم امام داشته و دارم درباره جزئیات این خاطره جست‌وجویی کنم. از سرکار خانم فاطمه هاشمی شماره تلفن خانم لیلی بروجردی- نوه گرامی امام- را پیدا کردم که شنیدم هم در آن جلسه و هم در ملاقات احمدی‌نژاد و همسرش با خانم حضور داشته است.

ساعت ٩:٤٥ دقیقه شب به نوه گرامی امام خانم لیلی بروجردی تلفن زدم و گفتم هرچند آقای هاشمی گفته‌اند نیازی به پاسخ به این اهانت‌ها و تهمت‌ها نیست ولی برای درج در تاریخ و افشای تهمت تخریب‌گرانی که منتظرند ایشان چیزی بگوید تا همه با هم به نفی آن بپردازند، قصد دارم دراین‌باره از زبان شما حقیقت امر را بیان کنم.

گفت: اتفاقا همسرم دکتر طباطبایی- برادر کوچک مرحوم دکتر صادق طباطبایی- هم الان می‌گفت آقای هاشمی این‌قدر بزرگ است که نیازی به دفاع از خود ندارد. گفتم نظر و شهادت شما به‌عنوان شاهد این قضیه مهم است. گفت: حاضر هستم مصاحبه کنم. پرسیدم: شما هم در این ملاقات بودید؟ جزئیات این ملاقات چیست؟

نوه گرامی امام ضمن تأیید گفته‌های آقای هاشمی گفت: آن شب من و دختر خردسالم و مادرم در خدمت خانم امام بودیم. خانم، میهمان داشتند. غروب که میهمانان رفتند و هوا تاریک شد جناب آقای هاشمی و خانمشان به منزل امام آمدند. وقتی آقای هاشمی و خانواده تشریف آوردند، پس از احوالپرسی متعارف، خانم به ایشان گفت شما نمی‌خواهید برای ریاست‌جمهوری اسم‌نویسی کنید؟

آقای هاشمی گفتند: نه، من چنین قصدی ندارم. افرادی هستند و من هم کمکشان می‌کنم. خانم خیلی محکم به آقای هاشمی گفتند: آقا- امام- به امید شماها بودند. شما می‌خواهید این مملکت و این انقلاب را به دست کی‌ها بسپارید؟ شما اینها را می‌شناسید؟ بعد از این جملات آقای هاشمی گویی یکه‌ای خوردند و برای لحظاتی سکوت سنگینی بر اتاق و جمع حاکم شد. چون اساسا خانم کم حرف می‌زد.

بعد از دقایقی که آقای هاشمی و خانمشان رفتند، به خانم گفتم: خانم، شما چرا اینقدر قرص و محکم با آقای هاشمی حرف زدید؟ گفتند: برای این انقلاب دلم می‌سوزد. آخر من می‌دانم آقا – امام- چقدر برای این انقلاب خون دل خورد. انقلاب مثل بچه برایش عزیز بود.

گفتم: تا به‌حال ندیده بودم اینقدر نگران درباره انقلاب حرف زده باشید و به شوخی گفتم معلوم می‌شود شما انقلاب را بیشتر از آقا -امام- دوست دارید!

خانم بروجردی درباره ملاقات احمدی‌نژاد با همسر امام در سال ٨٤ هم گفت: پس از اینکه او رئیس‌جمهور شد با همسرش غروب به ملاقات خانم آمد. خانم خیلی صریح به ایشان گفت من به شما رای ندادم؛ البته من به آقای هاشمی رأی داده‌ام و شما را نمی‌شناختم. شما هم جوان هستید و ان‌شاءالله بتوانید به کشور خدمت کنید. این هم ماجرای دیدار ایشان با خانم بود.

از خانم بروجردی تلفن مادرشان خانم زهرا مصطفوی را گرفتم. چون دیروقت بود صبح پنجشنبه ساعت ١٠صبح به دختر گرامی امام تلفن زدم و ماجرا را پرسیدم. گفتند: بله، من در آن ملاقات حاضر بودم. دخترم لیلی هم بود. من در آن جلسه این جمله را از خانم شنیدم که به آقای هاشمی گفتند: آقا این انقلاب را به شما سپرده است. چرا شما می‌خواهید کنار بکشید. این، ‌همه ماجرا بود. نیازی به راست‌آزمایی گفته‌های هاشمی نبود اما بهتر بود حقیقت آشکار شود.

اما دو نکته

پیداست منتقدان با هدف رویگردانی مردم از هاشمی به وی تهمت دروغ می‌بندند و آخرت خود را تباه کرده و می‌کنند و آب در هاون می‌کوبند. چون بالاخره دیر یا زود خورشید حقیقت خود را از پس ابرهای تیره تهمت و اتهام نشان خواهد داد و مردم هم نشان داده‌اند این گفته‌ها را باور نمی‌کنند.

دلواپسان به جای اینکه به منافع انقلاب و نظام بیندیشند و از محبوبیت یاران امام در بین مردم خوشحال باشند، نگران محبوبیت هاشمی- که معلوم است با منافع جناحی‌شان در تضاد است- در میان مردم هستند! خوشبختانه این محبوبیت رو به تزاید است. منتقدان و مخالفان هاشمی که به هر بهانه به‌دنبال تخریب ایشان هستند، امیدوارم حال که حقیقت ماجرا از سوی دختر ارجمند و نوه گرامی امام روشن و معلوم شد هاشمی برخلاف ادعای آنان خلافی به مردم و تاریخ نگفته است این‌قدر شهامت داشته باشند که: اولا از دروغی که به یک مؤمن بسته و آن را رسانه‌ای هم کرده‌اند – و حرمت آن را نزد حق تعالی می‌دانند توبه و طلب حلیت نمایند. ثانیا از تهمت دروغی که به هاشمی زده و تکرار کرده‌اند در پیشگاه ملت و تاریخ عذرخواهی کنند و فرمایش رسول گرامی اسلام در آخرین روزهای عمر مبارکش که صلوات بی‌منتهای خدا بر او و آل پاکیزه‌اش باد: زنهار، رسوایی دنیا به‌مراتب کمتر از رسوایی آخرت است.

5. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Hessam از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,699 بار در 26,713 ارسال

جعفرزاده ایمن آبادی خبر داد:

تدوین طرح یک فوریتی تعیین سقف برای پرداخت سود بانکی/حذف شائبه رباخواری بانکی انگیزه تدوین طرح

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، از تدوین طرحی در کمیسیون مشترک اقتصادی و برنامه، بودجه و محاسبات مجلس برای لحاظ کردن سقف برای پرداخت سود بانکی خبرداد و گفت: مقابله با بانکداری غیر اسلامی انگیزه تدوین و بررسی این طرح بوده است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درگفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت،از تدوین طرحی در کمیسیون مشترک اقتصادی و برنامه، بودجه و محاسبات مجلس برای لحاظ کردن سقف برای پرداخت سود بانکی خبرداد.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کاهش نرخ سود بانکی به صورت دستوری مقدور نیست، افزود: برای مقابله با بهره بانکی غیر اسلامی که در کشور رایج شده باید سقفی مشخص برای سود بانکی مصوب کرده و با نظارت کافی بر رعایت آن دقت داشت.

تعیین سقفی مشخص برای سود بانکی به اسلامی شدن بانکداری در کشور کمک می کند

این نماینده مردم در مجلس نهم،با تاکید براینکه تعیین سقفی مشخص برای سود بانکی به اسلامی شدن بانکداری در کشور کمک می کند، تصریح کرد: درحال حاضر تعیین و اعمال نرخ های سلیقه ای در پرداخت بهره بانکی از سوی بانک ها و موسسات مالی مختلف معضلی است که به مشکلات بسیاری برای اقتصاد کشور منجر شده است.

شائبه رباخواری در بانکداری ما تاکنون به ثروت اندوزی برای بسیاری از افراد منجر شده است

وی با بیان اینکه وجود شائبه رباخواری در بانکداری ما تاکنون به ثروت اندوزی برای بسیاری از افراد منجر شده است، گفت: رقابت در افزایش سود و بهره بانکی این شائبه را تاکنون بیشتر کرده است.

جعفرزاده ایمن آبادی با تاکید براینکه ضابطه مند شدن بانک ها در پرداخت سود بانکی با تعیین سقفی مشخص به انسجام بیشتر فعالیت های موسسات مالی کمک می کند، تصریح کرد: در حال حاضر مراحل تدوین طرح یک فوریتی تعیین نرخ سود بانکی با اولویت مشخص کردن سقفی برای آن در کمیسیون مشترک اقتصادی و برنامه، بودجه و محاسبات مجلس انجام و پس از جمع آوری امضاهای لازم برای تصویب نهایی به مجلس ارسال خواهد شد.

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: تدوین طرح مذکور در کمیسیون مشترک اقتصادی و برنامه، بودجه و محاسبات مجلس برای مقابله با رباخورای در بانک ها صورت گرفته است
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

7. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده است:

شانس بالای معروف و موسوی برای حضور در تیم رؤیایی/ لهستانی‌ها هم هستند

سایت World of volley یک نظرسنجی برگزار می‌کند تا مخاطبان بتوانند تیم رؤیایی سال را انتخاب کنند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، سایت Worldofvolley به تازگی یک نظرسنجی برگزار کرده است تا تیم رویایی سال 2014 - 2015 توسط مخاطبان انتخاب شود. در بین بازیکنانی که نامشان مطرح شده است نام سعید معروف، پاسور و کاپیتان تیم ملی والیبال ایران و همچنین سید محمد موسوی، سرعتی‌زن تیم ملی والیبال ایران به چشم می‌خورد.

برای انتخاب تیم رویایی دو روز تا پایان دور دوم نظرسنجی باقی مانده‌ است و بازیکنان با کمترین تعداد رای، از مسابقه حذف خواهند شد. با نگاهی به نتایج فعلی رقابت‌ها در بخش مردان، به نظر می‌رسد که بازیکنانی مانند لوسیانو دچکو، تسوتان سوکولوف، اروین نگاپت، اریک شوجی، روبرت لندی سیمون و امانوئل بیرارلی از دور مسابقه حدف خواهند شد. این در حالی است که نبرد میان ریکاردو بیرارلی و تایلر ساندر تا آخرین لحظه، نفس‌گیر خواهد بود.
    در حال حاضر بازیکنانی مانند سعید معروف، سید محمد موسوی، ماریوش ولازلی، ویلفردو لئون، بارتوش کورک، کریشتوف ایگناچاک، پیوتر نواکوفسکی وضعیت خوبی دارند و شانس بالایی برای قرار گرفتن در تیم رویایی سال دارند.

با این شرایط به نظر می‌رسد علاقمندان به والیبال در ایران و لهستان حضور پررنگی در این نظرسنجی داشتند؛ نظر سنجی سایت Worldofvolley همچنان ادامه دارد و علاقمندان می‌توانند با مراجعه به این سایت برترین بازیکنان را برای حضور در تیم رویایی انتخاب کنند.

9. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

معاون رئيس جمهور بابيان اينکه مخالفان دولت به صورت جدي به دنبال ايجاد نگراني در بين نيروهاي معتدل هستند گفت: تلاش مي شود نيروهاي مردمي و معتدل شهرستان ها از کانديداتوري روي گردان شوند.
    معاون رئيس جمهور بابيان اينکه مخالفان دولت به صورت جدي به دنبال ايجاد نگراني در بين نيروهاي معتدل هستند گفت: تلاش مي شود نيروهاي مردمي و معتدل شهرستان ها از کانديداتوري روي گردان شوند.

به گزارش «انتخاب»، جلسه شوراي مرکزي کارگزاران سازندگي با حضور اسحاق جهانگيري معاون اول رييس جمهور و رئيس شوراي مرکزي حزب تشکيل شد.

در ابتداي اين جلسه غلامحسين کرباسچي گزارشي از عملکرد يک سال گذشته حزب کارگزاران سازندگي ارايه کرد و پس از او اسحاق جهانگيري به اهميت انتخابات سال جاري اشاره و يادآور شد که در سال انتخابات مخالفان دولت درصدد نااميدي مردم برآمده‌اند.او از احزاب و گروه‌هاي اصلاح طلب و از جمله اعضاي کارگزاران خواست موضوع انتخابات را جدي بگيرند و مردم را در جهت شرکت در آن ترغيب کنند.معاون اول رييس جمهور در اين ديدار که در مجموعه سعدآباد برگزار شد، در ابتداي سخنان خود با اشاره به اين که حزب کارگزاران سازندگي کارهاي خوبي انجام داده است، به ضعف کار حزبي در ايران اشاره کرد و گفت: اين ضعف باعث شده است که هميشه با يک جامعه ضعيف و يک دولت قوي روبرو باشيم. لذا اگر در اين جامعه احزاب تقويت شوند، جامعه مي تواند به واسطه نهادهاي مدني نقش آفريني موثري داشته باشد. در اين پروسه حزب کارگزاران به جهت سابقه مي تواند نقش بيشتري را در جامعه ايفا کند. ما به دوري از ا افراط گرايي نياز داريم. راهکار اين امر هم وجود احزاب و کار حزبي قوي در کشور است تا به جامعه قدرتمند برسيم.

اگر مجلس خوبي شکل نگيرد کار دولت ناتمام خواهد بود

رئيس شوراي مرکزي حزب در ادامه سخنان خود با تاکيد بر اين که کارگزاران داراي دو ويژگي مثبت است، افزود: اولين ويژگي آن کار حزبي قوي است. اين حزب در اين امر تجربيات خوبي دارد. دومين ويژگي هم ارتباط و نزديکي آن به دولت است. کارگزاران تا پيش از اين تلاش مي کرد که نقش ميانجي را در معادلات سياسي ايفا کند. به نظر مي رسد کارگزاران امسال بايد اين نقش را بيش از پيش ايفا کند، زيرا امسال سال انتخابات است، اگر مجلس خوبي شکل نگيرد کار دولت ناتمام خواهد بود.

به گفته جهانگيري برخي منافع حزبي و شخصي خود را بر منافع ملي ترجيح مي دهند که نتيجه آن اين است که انسجام ملي از بين مي رود تا منافع گروه و افرادي در قدرت حفظ شود، اما در اين دولت ما به دنبال منافع ملي هستيم. احزاب نيز منافع ملي را بر منافع شخصي و گروهي خود بايد ترجيح بدهند و آن را دنبال کنند.

بايد به دنبال يک مجلس معتدل بود
    جهانگيري در ادامه گفت: امروز اگر به سال 92 نگاه کنيم متوجه مي شويم که در فروردين آن سال کجا بوديم و اکنون کجا هستيم. وضع چه بود و اکنون چه هست. سياست خارجي ما در چه بحراني به سر مي برد و اکنون چه آرامشي دارد. من فقط جهت يادآوري شما را ارجاع مي دهم به سخنان کانديداهاي رياست جمهوري که عمدتا از ميان اصولگرايان بودند. سخنان آنان را درباره وضعيت کشور يکبار ديگر مرور کنيد که چه تصوير نااميد کننده اي از سالهاي گذشته و عملکرد دولت پيشين ارايه مي دادند.

معاون اول رييس جمهوري همچنين به همگرايي اصلاح طلبان در انتخابات سال 92 اشاره کرد و گفت: نتيجه آن همگرايي اين بود که اصلاح طلبان به يک تفاهم مشترک در شوراي مشورتي رسيدند. آقاي دکتر عارف از رقابت ها کنار کشيد و اصلاح طلبان منافع حزبي خود را کنار گذاشتند و يک شخصيت ملي را انتخاب کردند. نقش آقايان خاتمي و هاشمي بسيار موثر بود. هيچ کس نيز اعتراضي به اين انتخاب نکرد. مهمترين پيام آن انتخابات نيز همين همگرايي بود.اکنون نيز نياز به اين کار داريم. بايد به يک همگرايي بين اصلاح طلبان معتدل و اصولگرايان اصيل انديشيد. بايد به دنبال يک مجلس معتدل بود. اگر هدف اين باشد براي پيدا کردن کانديداها به مشکل بر نمي خوريم. به همين دليل مي گويم که نقش کارگزاران مهم و موثر است. نبايد گذاشت زاويه اي بوجود بيايد.

مخالفان دولت تلاش مي کنند نيروهاي معتدل از کانديداتوري روي گردان شوند
    جهانگيري در ادامه با تاکيد بر اين که همه گروه‌هاي سياسي درون کشور حق شرکت در انتخابات را دارند و اين حق براي آنها محفوظ است گفت: خبرهايي که به ما مي رسد اين است که مخالفان دولت و وزراي پيشين به صورت جدي در اغلب استا‌نها مشغول فعاليت هاي انتخاباتي شده اند. اين هيچ ايرادي ندارد و حق آنهاست، اما متاسفانه روش نامانوسي را در پيش گرفته اند که اين نه تنها خوب نيست که مضر منافع ملي است.وي افزود: مخالفان دولت به صورت جدي به دنبال ايجاد نگراني در بين نيروهاي معتدل هستند. تهديدات مختلفي صورت مي گيرد. تلاش مي شود نيروهاي مردمي و معتدل شهرستان ها از کانديداتوري روي گردان شوند. به آنها القا مي شود که اگر در انتخابات کانديدا شوند يا فعاليت هاي خود را آغاز کنند با آنها برخورد مي شود. اصلاح طلبان و نيروهاي معتدل و حاميان دولت توجه داشته باشند که نبايد فريب اين جوسازي ها را بخورند. بايد مقاومت کرد.

انتخابات مجلس بايد با سلامت کامل برگزار شود
    معاون اول رييس جمهور تاکيد کرد: انتخابات مجلس بايد با سلامت کامل برگزار شود. بايد مردم را ترغيب کرد تا در انتخابات شرکت کنند. در آخرين نظرسنجي هاي صورت گرفته اصلاح طلبان وضعيت خوبي داشتند. البته برخي نيز به مديريت انتخابات هم اشاره مي کنند و نگران رد صلاحيت ها و مديريت انتخابات هستند. اميدوارم اين مسايل با مذاکرات حل شود. بايد دغدغه ها را به حداقل برسانيم. دولت به دنبال اين است که انتخابات در سلامت برگزار شود و دغدغه ها از بين برود و آحاد مردم بي هيچ نگراني امکان شرکت در انتخابات را داشته باشند. نبايد گذاشت مردم مايوس شوند. نبايد گذاشت چنين فضايي شکل بگيرد.

در هسته اي به قدم آخر رسيده‌ايم
    جهانگيري در قسمت بعدي سخنان خود به موضوع هسته‌اي و توافق لوزان اشاره کرد و گفت: ما به قدم آخر رسيده ايم. جز نگارش متن توافق، در تمام موارد اختلافي به توافق رسيده ايم. در کشور همه همراه دولت هستند. حتي آنهايي که مخالفت مي کنند نيز موافق رفع تحريم ها هستند. اگر جريان مزاحم رژيم صهيونيستي و برخي کشورهاي عربي و کنگره آمريکا در دو ماه آينده اخلالي در روند مذاکرات بوجود نياورند ، دولت قدم بسيار بزرگي را برداشته است.

معاون رييس جمهور با يادآوري اين که با اقدامات صورت گرفته در زمينه هسته اي مطالبات مردم نيز افزايش يافته است گفت: رسانه ها نبايد به اين مطالبات دامن بزنند. برخي از افراد مي گويند 120 ميليارد از ذخاير دولت در اين توافق ها يک مرتبه آزاد مي شود، اما واقعيت اين نيست. اولا ذخاير دولت يکجا آزاد نمي شود در ثاني آنچه که در اختيار دولت قرار مي گيرد نيز عدد بالايي نيست. لذا رسانه ها بايد به دولت کمک کنند.

توافق مهم نفتي ايران و روسيه
    جهانگيري در پايان سخنان خود به موضوع اقتصادي پرداخت و گفت: امسال سال سختي است. قيمت نفت کماکان پايين است و درآمد دولت ناچيز. در بحث يارانه ها اگر بخواهيم به همه يارانه پرداخت کنيم 15- 16 هزار ميليارد تومان کسري داريم. الان برخي بحث حذف يارانه اقشار پردرآمد را مطرح مي کنند و برخي حذف کل يارانه ها را مطرح مي کنند. گروهي هم مي گويند که در سال انتخابات نبايد دست به ريسک زد. با اين حال وضع درآمدي دولت خوب نيست با اين حال تلاش دولت اين است که به سمت يک رونق اقتصادي حرکت کند. البته اگر بحث هسته اي حل شود وضع بهتر از اکنون خواهد بود. برخي از شرکت هاي خارجي به ايران آمده و مذاکرات مقدماتي خود را آغاز کرده اند. برخي ديگر براي سرمايه گذاري در ايران اعلام آمادگي کرده اند. خودمان نيز با روس ها درباره فروش نفت توافق مهمي را انجام داده ايم.

11. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

سردار سلامی در گفتگوی زنده تلویزیونی:
    جواب درخواست بازدید از مراکز نظامی ایران را با «سُرب داغ» خواهیم داد/ مفروضات ما برای یک جنگ تمام عیار با آمریکاست/ صدها هزار موشک در اختیار حزب‌الله و مقاومت فلسطین است

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: نه تنها اجازه بازدید خارجی ها از مراکز نظامی ایران را نخواهیم داد، بلکه اجازه تفکر پیرامون این موضوع را هم نمی دهیم حتی در رویاهایشان این اجازه را نخواهند داشت که از عادی ترین مکان نظامی ما بازدید کنند.

خبرگزاری فارس: جواب درخواست بازدید از مراکز نظامی ایران را با «سُرب داغ» خواهیم داد/ مفروضات ما برای یک جنگ تمام عیار با آمریکاست/ صدها هزار موشک در اختیار حزب‌الله و مقاومت فلسطین است

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی در برنامه زنده تلویزیونی «نگاه یک» که از شبکه اول سیما پخش شد، با اشاره به 29 فروردین روز ارتش گفت: اقدام امام(ره) در حفظ ارتش در برابر تفکر جریانات ضدانقلاب که به دنبال انحلال ارتش بودند، نشان اندیشه ژرف ایشان بود.

وی افزود: البته حضرت امام(ره) در همه مقاطع انقلاب معجزات ذهنی بالایی در اداره انقلاب داشتند ولی خنثی سازی این توطئه و تغییر سیستم دفاعی کشور به یک سیستم دفاعی حامل آرمانهای انقلاب، یک حرکت بسیار دقیق و استراتژیک بود.

محورهای مهم سخنان سردار سلامی به شرح زیر است:

* ارتش با رژه ای که امروز برگزار شد، نشان داد به چه استعداد و بلوغی رسیده و سپاه هم خنثی کننده توطئه‌های دشمن است که این دو در سطح جهانی معتبرند و تا امروز برآورد قدرتهای جهانی و منطقه‌ای برای عبور از ارتفاع این دو سازمان برومند، بی نتیجه مانده است.

* ماموریت های ارتش و سپاه علی رغم اشتراکات، در برخی ماموریتها متفاوت از هم هستند. برای مثال نیروی هوافضای سپاه بر توسعه موشک‌های بالستیک و کروز و هواپیماهای بدون سرنشین تمرکز دارد ولی نیروی هوایی ارتش بر جنگنده‌های با سرنشین متمرکز است. این دو سازمان در کنار هم، یک سیستم بازدارنده دفاعی نیرومند هستند.

* بسیج و نیروی قدس سپاه، مسیرهای استراتژیک دشمن را در منطقه سد کرده‌اند.

* هیچ تداخلی در ماموریتهای ارتش و سپاه وجود ندارد و اگر نیاز باشد، کاملا از هم پشتیبانی می‌کنند.

* نه تنها اجازه بازدید خارجی ها از مراکز نظامی ایران را نخواهیم داد، بلکه اجازه تفکر پیرامون این موضوع را هم نمی‌دهیم. حتی در رویاهایشان این اجازه را نخواهند داشت که از عادی ترین مکان نظامی ما بازدید کنند.

* حریم پایگاههای نظامی باید حفظ شود. اینکه یک بازرس خارجی به پادگان نظامی سر بزند، به معنی اشغال سرزمین است چون همه اسرار و رازهای دفاع ما در اینجاست. این به معنی تحقیر ملی است. حتی گفتگو در این موضوع.

* مطمئنم مردان ما در عرصه نبرد دیپلماتیک دارای چنان ارتفاعی از حیثیت، عزت و ایمان هستند که اگر دشمن بخواهد در این باره حرفی بزنند اینان چنان مشتی بر صورت آنها خواهند زد که با سرعت چند برابر صوت به پایتخت‌هایشان بروند.

* هرکس از این حرفها (بازدید از مراکز نظامی ایران) بزند، جواب آن را با «سرب داغ» خواهیم داد.

* دشمن می‌گوید توافقمان با ایران بر اساس اطمینان نیست بلکه بر اساس راستی آزمایی است اما ما می گوییم هرگز بر اساس راستی آزمایی با دشمن توافق نمی‌کنیم چرا که اعتماد ما به آنها بی انتهاست.

اگر بخواهند در این فضاها صحبت کنند بدانند همه چیز به روز اول خود بازخواهد گشت. جلوی پای دشمن فرش قرمز پهن نخواهیم کرد. ایران، بهشت جاسوسان نمی شود.

* اینکه بگویند «گزینه نظامی روی میز است»، برای ما نگران کننده نیست. مفروضات ما برای یک جنگ تمام عیار با آمریکا شکل گرفته و دکترین ها، ساختار و ظرفیت دفاعی ما در منطقه گسترش دارد و هیچ نگرانی در این باره نداریم.

* ما یا در جنگ‌های غیر مستقیم با امریکا شرکت داشتیم مثل دفاع مقدس، یا در نبردهای منطقه ای به شکل غیر مستقیم و نیابتی با هم دست و پنجه نرم کرده ایم و از خصوصیت هم ارزیابی داریم و یا غیر مستقیم شاهد قدرت نظامی آمریکا بوده‌ایم. درک ما از آنها آرزوگرایانه نیست. ما دارای اشراف اطلاعاتی نسبت به آنها هستیم. ضعف و قدرت آنها را خوب می شناسیم. هرچند با احساس صحبت می‌کنیم، ولی احساساتی نیستیم.

* اسرائیل تا قبل از انقلاب اسلامی ایران، در هیچ جنگی شکست نخورد و بعد از انقلاب، در هیچ جنگی پیروز نشد. ترویج «ایران‌هراسی» از سوی آنها طبیعی است.

* آمریکا می‌خواهد در دنیای اسلام، جای دوست و دشمن را عوض کند. رژیم صهیونیستی رژیم ضعیفی است و زمانی قوی می شود که دشمنان مسلمان او ضعیف شوند.

* از برخی دولتهای کشورهای اسلامی ناامید هستیم ولی افکار عمومی نگاهی به کارکردهای جمهوری اسلامی ایران در حفظ کرامت و استقلال مسلمانان بیندازد. آیا کسی جز ایران توانست فلسطینی ها را در برابر صهیونیستها به پیروزی برساند؟ آیا کسی جز ایران توانست با ظرفیت موثری به نام «حزب الله»، آن شکست تاریخی را بر اسرائیل تحمیل کند؟

* دولتهای عربی که علیه یمن عمل می‌کنند، اگر قدرتمندند و هنر جنگیدن دارند بجای جنگ با ملت مستضعف و مسلمان عربی که هیچ تهدید برای آنها نبوده، اعلام کنند اگر فقط یک گلوله سبک و کوچک به فلسطین داده‌اند، آن وقت ما میگوییم که صدهاهزار موشکی که در اختیار حزب الله لبنان و مقاومت فلسطین است، چگونه عمل کرده‌است.

* نتانیاهو دارای حداقل اعتبار سیاسی است. ترجیح میدهم بجای گوش دادن به حرفهای او، کارتن «گوریل انگوری» را ببینم.

* عربستان دنبال سلطه طلبی در جهان عرب است. طبق اطلاعاتی که ما داریم، سران این ائتلافی که شکل گرفته، فقط 6 ساعت قبل از حمله به یمن در جریان قرار گرفتند. این برای کشوری مثل مصر یک تحقیر تاریخی است و مصر نباید این تحقیر را بپذیرد. پاکستان هوشمندی به خرج داد.

* نظام سعودی دچار چالش در داخل حاکمیت خود شده است. اینهای برای حل این چالش و فرافکنی آن، از چنین ماجرایی (حمله به یمن) کمک گرفتند.

* اگر عربستان یک موفقیت منطقه‌ای به دست بیاورد، سراغ سایر همسایه‌هایش هم خواهد رفت. مشارکت این همسایه ها در جنگ یمن، خودکشی است.

* تجاوز به یمن، استثنایی‌ترین حماقت آل سعود بود چون در برابر ملتهای مسلمان، از چهره اسرائیلی خود پرده برداشت.

* ملت یمن، شاهکارهای زیادی در طول تاریخ در مقاومت زمینی از خود نشان داده است. عثمانی‌ها می‌گفتند یمن مثل کارخانه ذوب آهن بود که سربازان ما را در خود ذوب و نابود کرد. آل سعود جرات و توان جنگ زمینی با یمن را ندارد.

* از یمن حمایت سیاسی می‌کنیم و اگر راهش باز باشد، کمک انسان‌دوستانه هم خواهیم کرد و از هیچ کمکی دریغ نمی کنیم. ما به وحدت جهان اسلام بیش از اینها فکر می‌کنیم.

* ما وارد دریای هیچ کشوری نخواهیم شد. ما ملتی با تمدن هستیم و به حق حاکمیت کسی تجاوز نخواهیم کرد اما این حضور (ناوگان دریایی ایران در آبهای آزاد) اگر در هر سطحی -حتی لسانی- با تهدید دیگران مواجه شود، حتما عکس العمل‌های قدرتمندی از ما خواهند دید و خودشان هم می دانند و رفتار آنها در مورد ما تا اینجا که دیده ایم، عاقلانه بوده است.

* تمام قدرت ایران برای حفظ کرامت، عظمت، آزادی، شرافت و عزت مسلمین و نوامیس آنهاست.

* عربستان با این کار (حمله به یمن) دیرزمانی نخواهد پایید که با عکس‌العمل های نگران کنده و مخربی مواجه خواهد شد. آل سعود در بن بست گیر کرده، نه می تواند این وضعیت را ادامه دهد و نه ادامه ندهد. انصار الله امروز بر 90 درصد یمن مسلط است.

* فرودگاهی در یمن به دست القاعده افتاده. آیا عربستان می تواند تضمین دهد که اتفاقی مثل 11 سپتامبر برای برج نشینان کشورهای عربی رخ ندهد؟

* ما روابط دفاعی با دولت رسمی سوریه داشته ایم و طبیعتا وقتی از ما کمک مستشاری بخواهند، کمک می کنیم. در مورد عراق هم همینطور. کمک های ما بدون ضربه به حاکمیت ملی این کشورهاست چراکه ما می خواهیم از گسترش یک جریان جنایتکار جلوگیری کنیم.

* حضور ما در عراق به درخواست رسمی این کشور بود. مگر می شود بدون درخواست یک دولت رسمی، در آن کشور حضور داشت؟

13. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

معاون وزیر جهاد کشاورزی در گفت‌وگو با تسنیم:
    افزایش قیمت نان، منطقه‌ای و با ملاحظه توان مردم در دستور کار است ولی نه فعلاً

خبرگزاری تسنیم: معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: افزایش قیمت نان و توسعه نانوایی‌های آزادپز بر اساس توان و استقبال مردم هر منطقه برای خرید نان باکیفیت‌تر است.

علی قنبری در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم افزود: قرار قطعی برای افزایش قیمت یا قطع یارانه نان به‌طور کامل در تیر ماه وجود ندارد و مواردی که در این خصوص مطرح می‌شود حدس و گمان است، زیرا تصمیم نهایی را در این خصوص دولت باید بگیرد.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ادامه داد: مواردی نیز که وزارت صنعت در خصوص آزاد سازی قیمت نان طی این بازه زمانی (تیر ماه سال جاری) مطرح می‌کنند برنامه ذهنی است که امکان انجام یا عدم‌ انجام آن وجود دارد.

بودجه نان تا پایان سال است
    قنبری اظهار داشت: قطع یارانه نان نیازمند طرحی مدون همراه با نظرات کارشناسی است که در هیئت دولت با حضور آقای روحانی در این خصوص تصمیم گیری شود.
    وی تصریح کرد: بودجه نان تا پایان سال تأمین شده است و قراری برای آزاد سازی قیمت این محصول وجود ندارد، مگر اینکه طرحی آماده و مورد تأیید قرار گیرد.
    قنبری یادآورشد: یارانه‌های پرداختی دولت از قبیل نان باید به حداقل برسد اما زمان و چگونگی اجرای این طرح هنوز معلوم نیست.
    وی تأکید کرد: نان قوت غالب مردم است و حذف یارانه یک‌باره آن تأثیرات نامناسبی بر جامعه دارد، به همین منظور به مردم قول داده می‌شود که این طرح به‌یک‌باره و بدون برنامه ریزی قبلی به مرحله اجرا نرسد.
    وی در واکنش به موضوع فروش نان قسطی در مناطق محروم کشور بعد از گرانی این محصول، گفت: به نظر نمی‌رسد اخباری که در خصوص عرضه نان قسطی در برخی از مناطق محروم کشور مطرح می‌شود صحت داشته باشد، این موضوع طرحهایی بوده که در ذهن بعضی از افراد شکل گرفته و به‌صورت عملی در نیامده است.
    وی همچنین تأکید کرد: در حال حاضر تغییری در تصمیمات دولت در خصوص قیمت نان صورت نگرفته است و تا پایان سال 20 درصد نانوایی‌ها آزادپز شده و نانوایی‌های دولتی نیز به کار خود ادامه می‌دهند.

نانوایی‌های آزادپز جاذبه‌های نان را زیاد کنند
    این مقام مسئول با بیان اینکه در حال حاضر به‌طور میانگین 9 درصد نانوایی‌های کشور آزادپز شده‌اند، گفت: آزادپزی نان به‌منظور بهبود کیفیت، بهداشت و ایجاد رقابت بین نانوایی‌ها است و نانوایی‌های آزاد در صورتی که محصول خود را به‌کیفیت مناسبی ارائه نکنند خریداری نخواهند داشت.
    وی اظهار داشت: نانوایی‌های دولتی که از کیفیت و بهداشت مناسبی برخوردارند بنابراین نانوایی‌های آزادپز اگر می‌خواهند مشتری خود را حفظ کنند علاوه بر بالا بردن کیفیت باید جاذبه‌هایی مانند کنجد و زعفران و ... بر نان اضافه کنند.

افزایش قیمت نان براساس توان مالی مردم منطقه
    معاون وزیر جهاد کشاورزی در واکنش به سخنان خسروتاج معاون وزیر صنعت در خصوص امکان آزاد سازی نانوایی‌ها در تیر ماه بر اساس بودجه سال 94 گفت: افزایش قیمت نان بر اساس توان و استقبال مردم هر منطقه برای خریداری نان باکیفیت‌تر است.
    قنبری در پایان گفت: گسترش نانوایی‌های آزادپز تنها در مناطق بالایی شهر نخواهد بود و در هر منطقه که درخواست و کشش لازم وجود داشته باشد این طرح به اجرا در می‌آید.

15. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

آیت الله حائری شیرازی عضو مجلس خبرگان حادثه تعرض به دو نوجوان ایرانی در جده را هشداری برای نظام دانست تا در بحث هسته ای به بهانه بازرسی مورد تجاوز قرار نگیرد.

به گزارش عصرایران،حائری شیرازی در برنامه تلویزیونی آفتاب شرقی اظهار داشت:

اخیرا در بحث هسته ای می خواهند از کشور بازرسی کنند و همزمان یک فاجعه ای تحت عنوان بازرسی برای دو نوجوان که زائر عمره هستند ایجاد می شود.

وی با اشاره به آیه ای از قرآن افزود: این را که تجاوز تحت عنوان بازرسی واقع می شود را تشخیص دادید؟ اینکه میخواهند بازرسی هسته ای کنند مراقب تجاوز طرف باش. بعد از آن حادثه تا این اندازه ناراحت می شوید که عمره را تعطیل می کنید تا این اتفاقات نیفتد. پس این طرف را چه می کنید آن تجاوز یکی به یکی است این که مستقیما تجاوز به نظام است تحت عنوان بازرسی؛ آن هم تحت عنوان بازرسی بود.

عضو مجلس خبرگان گفت: چقدر خدای متعال به ما راهنمایی می کند که غافل از عنوان بازرسی نشوید ؛ می شود زیر لفافه بازرسی حرکات اینطوری بشود.

حائری شیرازی با اشاره به دو مامور متجاوز سعودی خاطر نشان کرد: فکر می کنید دیوانه بوده این کار را کرده؟ نه! یا پول داده اند گفته اند این کار را بکن تا این ها قهر بکنند عمره را تعطیل کنند تا به اینجا نیایند به دیگران چیز یاد بدهند و اینجا مرکزی بشود برای استفاده آن ها و یا اینکه مدعیان حکومت می خواهند با هم تصفیه حساب کنند و آبروی این ها را ببرند تا گروه دیگری بیاید سر کار و پول می دهند این کار را بکنند تا این ها را ضایع کنند. از وقتی که ملک عبدالله رفته کشمکش در آن جا پیش آمده و در این جاها از این اتفاقات نا معقول می افتد.

لینک دانلود فیلم:
    http://cdn.asriran.com/files/fa/news...453806_476.mp4
    ویرایش توسط وحید 20 : 2015/04/19 در ساعت 02:56

17. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال meisam_em آواتار ها
    تشکر شده 6,296 بار در 1,868 ارسال

دويچه وله: شرکت هاي روسي براي کار در ايران خيز برداشته اند

دویچه وله از دورخیز شرکت انرژی روسی برای کار در ایران خبر داد .
    به گزارش مونیتورینگ خبرگزاری صدا و سیما، پایگاه اینترنتی دویچه وله فارسی نوشت: لوک اویل، شرکت بزرگ روسی با بازگشایی دفتر کارش در ایران، برای فعالیت در بلوک نفتی اناران آماده می‌شود .
    به گزارش این منبع، این سومین تعرض دیپلماسی روسیه در واکنش به تفاهم هسته ای میان ایران و قدرت‌ های بزرگ در لوزان است .
    این پایگاه اینترنتی اضافه کرد: شرکت روسی لوک اویل که از سال 2003 میلادی تحقیقات کارشناسی را در میدان نفتی بزرگی در غرب ایران آغاز کرده و به دنبال تحریم‌های اقتصادی، کار اش را متوقف کرده بود، اعلام کرد، قصد دارد فعالیت اش را از سر گیرد .
    به گزارش این پایگاه، راویل مگانوف، معاون رئیس شرکت لوک اویل روز چهارشنبه (26 فروردین) گفت: این شرکت انرژی روس، دفتر نمایندگی اش را در ایران بازگشایی کرده است .
    به گزارش این منبع، به نقل از خبرگزاری ایرانی ایلنا، این مقام روس افزود: «ما به دنبال آن هستیم تا بعد از لغو کامل تحریم ‌ها بر ایران در طرح ‌های این کشور مشارکت کنیم.»
    این پایگاه در ادامه اضافه کرد: وی مشارکت در طرح نفتی اناران را اولویت نخست «لوک اویل» خوانده و تاکید کرده است، آن شرکت به سایر طرح ‌های نفتی ایران نیز علاقه ‌مند است. پیش از این واجیت علی اکبروف، رئیس لوک اویل در نوامبر 2014 گفته بود، آن شرکت قصد دارد، پس از لغو تحریم‌ ها بی درنگ به ایران برگردد .
    پایگاه اینترنتی دویچه وله در پایان نوشت: بلوک نفتی اناران در دماغه کوه های زاگرس و در امتداد مرز ایران و عراق در شهرستان مهران و در خشکی واقع شده و بزرگ ‌ترین میدان مشترک نفتی ایران با نام آذر و همچنین میدان چنگوله را در خود جای داده و محدوده ای به مساحت 481 کیلومتر مربع را در بر می گیرد. بخش بزرگی از اجرای طرح بهره ‌برداری از این میدان نفتی نخست به شرکتی نروژی واگذار شده بود، اما پس از اعمال تحریم های اقتصادی بر ایران فعالیت در این میدان نفتی در سال 1390 به پیمانکاران ایرانی سپرده شد. در قرارداد بلوک نفتی اناران، شرکت لوک اویل، دومین شرکت بزرگ نفتی روسیه نیز سی وپنج درصد سهیم بود. بر اساس این گزارش؛ انتشار خبر بازگشایی دفتر لوک اویل در ایران بعد از اعلام اجرای تهاتر نفت در برابر کالا و همچنین لغو قوانین تحویل سامانه دفاعی اس سیصد، سومین خبری است که از جانب مقامات روسی در ارتباط با ایران اعلام می شود.
    كسی كه در آفتاب زحمت كشیده، حق دارد در سایه استراحت كند

19. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید meisam_em از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 39 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 39 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها