نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 363 از 4610 نخست ... 2633133533603613623633643653663734134638631363 ... آخرین
نمایش نتایج: از 3,621 به 3,630 از 46098

موضوع: اخبار

عضو فعال مات آواتار ها
    تشکر شده 13,892 بار در 4,563 ارسال
    هشدار نسبت به تشديد فعاليت لرزهاي البرز / حتی 8 ریشتر هم محتمل است
    پس از زلزله بزرگ وان در ترکیه، منقطه تحت استرس زيادي است كه از اين انرژي زياد، بيش از هفت ريشتر در منطقه وان تخليه شد اما به اين معنا نيست كه ديگر در منطقه ما تخليه نخواهد شد بلكه نشان دهنده اين است كه منطقه فوقالعاده تحت استرس و نيروهاي تكنوتيكي قرار گرفته است به طوري كه پس از آن در مناطق دزفول، بهبهان، فارس و بندرعباس زلزلههايي تا بزرگي ۵ ريشترهم رخ داد. اين زلزلهها نشان ميدهد كه تمام منطقه به خصوص زاگرس و البرز تحت فشار حركت صفحه عربستان به سمت شمال شرق و حركت شبه قاره هند به سمت شمال غرب هستند.

استاد پيشكسوت زلزلهشناسي كشور، رخداد زمينلرزه وان تركيه و زمينلرزه شامگاه چهارشنبه مازندران را نشاندهنده فعاليت تكتونيكي و لرزهخيزي شديد در منطقه البرز و زاگرس عنوان و با اشاره به آسيبپذيري بالاي اكثر شهرها و روستاهاي كشور در مقابل زلزله حتي با بزرگي متوسط تصريح كرد: ستاد بحران كه با هدف افزايش آمادگي در برابر زلزله در تهران تشكيل شده بايد در تمامي شهرهاي كشور ايجاد شود.

دكتر بهرام عكاشه در گفتوگو با ايسنا در خصوص وضعيت زلزله خيزي شهرستان قائم شهر كه شامگاه چهارشنبه، كانون زمينلرزهاي به بزرگي ۵.۲ ريشتر بود گفت: شهرهاي آمل، بابل، ساري و قائم شهر كه در دامنه شمالي رشته كوههاي البرز شمالي قرار دارند همواره لرزهخيز بوده و خواهند بود چرا كه سلسله جبال البرز فوقالعاده زلزله خيز است و توانمندي وقوع زلزله به بزرگي ۸ ريشتر را هم دارد.

وي با بيان اينكه اين منطقه تاكنون زلزلههاي زيادي را تجربه كرده است، افزود: مطمئنا تا ميليونها سال ديگر هم اين مناطق مانند منطقه تهران زلزله خيز خواهد ماند.

اين استاد پيشكسوت زلزله شناسي با تاكيد بر اين كه علم زلزله شناسي هنوز قادر به پيشبيني زلزله نيست، خاطر نشان كرد: مهمترين نكته اين است كه بايد هميشه گوش به زنگ زلزله باشيم. اين كه براي كشور و شهر تهران ستاد بحران ايجاد شده قدم بزرگي در آمادگي در برابر زلزله محسوب ميشود اما به اعتقاد من بايد براي تمامي شهرهاي كشور ستاد بحران شكل بگيرد.

عكاشه با بيان اين كه رخداد زلزله در تمامي مناطق ايران امري كاملا عادي و طبيعي بوده و مساله عجيب و غيرعادي، غفلت ۲۰۰ ساله ما در برابر اين پديده است تصريح كرد: شهرهاي كشور را مي توان از نظر ميزان خطر زلزله به چهار دسته شامل خطر خيلي زياد، زياد، متوسط و كم تقسيم كرد كه از حدود ۵۰۰ شهر كشور كه لرزه خيزي آنها مطالعه شده تنها ۱۵ شهر كم خطر هستند و اكثر آنها آسيب پذيري زيادي نسبت به زلزله دارند.

رييس دانشکده علوم پايه دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران شمال با بيان اينكه در چند ماه اخير مناطق مختلف كشور به خصوص زاگرس تحت استرس زيادي هستند، افزود: از زماني كه منطقه وان تركيه، زلزله بزرگي را تجربه كرد منطقه تحت استرس است؛ البته خوشبختانه اين زلزله بزرگ در كشور ما رخ نداد اما ميتوانست در كشور ما اتفاق بيفتد چرا كه زلزله وان تركيه متعق به كوههاي قفقاز نبود بلكه متعلق به كوههاي زاگرس ايران است.

وي با بيان اين كه كشور تركيه بيشتر از ايران به مساله زلزله توجه كرده است، خاطر نشان كرد: البته منطقه وان در شرق تركيه جزو مناطقي است كه كمتر به آن رسيدگي شده است در حالي كه به منطقه غرب تركيه يعني استانبول توجه بيشتري شده است.

عكاشه تصريح كرد: پس از اين زلزله بزرگ، منقطه تحت استرس زيادي است كه از اين انرژي زياد، بيش از هفت ريشتر در منطقه وان تخليه شد اما به اين معنا نيست كه ديگر در منطقه ما تخليه نخواهد شد بلكه نشان دهنده اين است كه منطقه فوقالعاده تحت استرس و نيروهاي تكنوتيكي قرار گرفته است به طوري كه پس از آن در مناطق دزفول، بهبهان، فارس و بندرعباس زلزلههايي تا بزرگي ۵ ريشترهم رخ داد. اين زلزلهها نشان ميدهد كه تمام منطقه به خصوص زاگرس و البرز تحت فشار حركت صفحه عربستان به سمت شمال شرق و حركت شبه قاره هند به سمت شمال غرب هستند. البته اين حركات هميشه رخ ميدهد به طوري كه درياي احمر حدود چند ميلي متر در سال باز شده و شبه قاره هند حركت ميكند.

وي با بيان اين كه ايران بايد هميشه جهت به حداقل رساندن خطرات زلزله آماده باشد، تصريح كرد: به اعتقاد من تمام روستاهاي كشور در مقابل زلزله پنج ريشترآسيب پذير هستند و حتي برخي از ساختمانهاي شهر تهران هم در زلزله پنج ريشتري فرو ميريزند.

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مات آواتار ها
    نامه علی مطهری به وزارت کشور
    ۲علی مطهری در نامه​ای به وزارت کشور نسبت به رد صلاحیتش اعتراض کرد و عدم التزامش به اسلام، قانون اساسی و ولایت فقیه را رد کرد.

به گزارش خبرآنلاين، متن کامل نامه علي مطهري به وزارت کشور به اين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم

هيئت اجرايي مركز حوزه انتخابيه تهران، ري، شميرانات و اسلام شهر

با اهداء سلام، عطف به نامه شماره 395/1/909 مورخ 19/10/90 آن هيئت، مستندات رد صلاحيت اينجانب يعني بند 1 و 3 ماده 28 قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي به چهار جزء تحليل مي شود كه ذيلا همراه پاسخ هر يك ذكر مي گردد:

عدم اعتقاد به اسلام. اين دليل وارد نيست زيرا: اشهد ان لا اله الّا الله و اشهد ان محمدا رسول الله و اشهد ان عليا ولي الله.

عدم التزام عملي به اسلام. اين هم وارد نيست زيرا اينجانب در حد توان خود از ترك واجبات و ارتكاب محرمات اجتناب دارم.

عدم وفاداري به قانون اساسي. اين دليل نيز وارد نيست مگر اين كه مقصود برخي اصول قانون اساسي باشد كه كلا در كشور فراموش شده و وفاداري به آن وجود ندارد، مانند برخي اصول فصل سوم قانون اساسي كه مشتمل بر حقوق ملت است.

عدم وفاداري به اصل مترقي ولايت مطلقه فقيه. اين هم وارد نيست. البته اينجانب برداشت امثال جبهه پايداري از ولايت فقيه را قبول ندارم.

ولايت فقيه را همان طور كه شهيد آيت الله مطهري گفته اند ولايت مكتب و ايدئولوژي مي دانم نه ولايت شخص، و به تعبير آيت الله جوادي آملي ولايت فقه است و به تعبير رهبر انقلاب «مرز التزام به ولايت فقيه احكام حكومتي است» يعني در احكام حكومتي بايد اطاعت محض باشد اما در ساير امور هر كس آزاد است كه نظر خود را ابراز كند هر چند مخالف نظر رهبري باشد.

در احكام حكومتي هم تا قبل از صدور حكم، هر كس مجاز است كه نظر رهبري را تغيير دهد، آنچنان كه شهيد آيت الله مطهري در چند مورد امام خميني (ره) را نسبت به نظر خود متقاعد كردند و امام(ره) نيز نه تنها ناراحت نمي شدند بلكه ايشان را حاصل عمر و پاره تن خويش ناميدند.

علاوه بر اين، ولي فقيه، انتقادپذير و در مقابل مردم پاسخگوست همچنان كه مقام رهبري بارها به انتقادات با روي باز پاسخ داده اند و از هرگونه بت سازي و تملق و چاپلوسي بيزارند، و در تاريخ 17 مهر 86 نيز فرمودند:« البته نبايد با مسئولان مبارزه و دشمني كرد، اما اين حرف به معناي انتقاد نكردن و مطالبه نكردن از مسئولان متخلف از جمله رهبري نيست، چرا كه مي توان در عين صفا و دوستي انتقاد هم كرد.»

بالاتر اين كه اميرالمومنين علي عليه السلام فرمود « از من در خفا و علن انتقاد كنيد» و خود به انتقاد و حتي توهين منتقدين و معترضين با روي گشاده پاسخ مي دادند.

بنابراين اينجانب به ولايت مطلقه فقيه با برداشت درست از آن وفادارم و بخشي از مشكلات كشور را ناشي از برداشت غلط برخي دوستان نادان انقلاب از اين اصل مترقي مي دانم.

البته وفاداري و التزام عملي اينجانب به اصل ولايت فقيه به آن شدت نيست كه يازده روز در مقابل حكم ابقاي وزير اطلاعات مقاومت و خانه نشيني كنم و يا بر تعبير «بيداري انساني» در مقابل «بيداري اسلامي» درباره نهضتهاي اجتماعي منطقه اصرار بورزم.

به هر حال اين روش هيئت اجرايي كه ظاهرا برخي اعضاي آن به جاي آنكه معتمدان مردم باشند معتمدان دولت هستند يادآور نوع برخورد كليساي كاتوليك در قرون وسطي با مردم است كه منجر به رويگرداني مردم اروپا از دين و ايمان شد و اين رويگرداني همچنان ادامه دارد.

با تقديم احترام

علي مطهري

22/10/90

ستاره‌دار (۵۶) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 101,468 بار در 22,931 ارسال
    سفارت ایران در ترکیه تکذیب کرد

سفارت ايران در آنكارا اين خبر كه چهار كاميوني كه توسط گمرك تركيه توقيف شدهاند حامل تجهيزات نظامي از ايران به مقصد سوريه بودهاند را تكذيب كرد.
    به گزارش ايسنا خبرگزاري رويترز با اعلام اين خبر گزارش داد: سفارت ايران در بيانيهاي كه همزمان با سفر علي لاريجاني ـ رييس مجلس ايران ـ به آنكارا براي گفتوگو با مقامات تركيه صادر شد، تكذيب كرد كه چهار كاميون توقيف شده توسط گمرك تركيه حامل تجهيزات نظامي از ايران به مقصد سوريه بودهاند.

در عين حال يك سخنگوي وزارت امور خارجه تركيه در اينباره گفت: تحقيقات در اين باره در حال انجام است.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

5. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مات آواتار ها
    صادق زیباکلام: به مدیریت جاسبی در مقایسه با مدیریت احمدی نژاد نمره 20 می دهم
    هیچ نهاد، سازمان و موسسه ای اعم از دولتی، نیمه دولتی یا خصوصی بعد از انقلاب به اندازه دانشگاه آزاد در توسعه سیاسی، اجتماعی و پیشرفت کشور نقش نداشته است.
    عصر ایران – صادق زیباکلام با انتقاد از انتشارناقص سخنانش درباره دانشگاه آزاد و جاسبی در یک سایت اصولگرا ، این سایت را به نقض اصول اخلاقی و حرفه ای متهم کرد.

وی در واکنش به آنچه که بازتاب معوج و تحریف شده تحلیلش از عملکرد مدیریت دانشگاه آزاد در سایت مذکور می داند، جوابیه ای را برای آنها فرستاد که به گفته خودش از انتشار آن سرباز زدند.به همین دلیل از عصرایران خواست توضیحات وی را منتشر کنند و عصرایران بدون اشاره به نام آن سایت و فقط از باب انتشار دیدگاه دکتر زیباکلام راجع به دانشگاه آزاداسلامی توضیحات زیر را منتشر می کند.

این استاد دانشگاه نوشته است: به عنوان یک قاعده کلی من با همه سایت ها و رسانه ها مصاحبه انجام می دهم. این قاعده شامل سایت... هم می شد. بنا براین وقتی که آن سایت تقاضای مصاحبه کرد بنده اجابت کردم و پس از چندین تماس سرانجام مسئول آن به منزل بنده تشریف آوردند و مصاحبه شان در تاریخ دوشنبه 19 دی ماه صورت گرفت.

از آنجایی که من مصاحبه کننده ها را علی الاغلب نمی شناسم مجبور هستم به انصاف، وجدان و بالاتر از همه به اخلاق حرفه ای آنها بسنده کنم. بالطبع این قاعده کلی هم در خصوص مسئول آن سایت لحاظ شد. البته در مواردی این حسن همکاری و اعتماد به افراد ناشناخته به نحو غم انگیزی مورد سوء استفاده سیاسی قرار می گیرد. متاسفانه در مورد آن سایت این گونه شد و نزدیک به دو ساعت گفتگو مورد تحریف کامل قرار گرفت.

مسئول سایت مربوطه گفته بودند که مصاحبه در خصوص انتخابات خواهد بود، در حالیکه در شروع مصاحبه مساله دانشگاه آزاد را مطرح کردند. حدود چهل دقیقه از مصاحبه در رابطه با دانشگاه آزاد بود که صدر تا ذیل آن حذف شده بود و بخشی هم که آمده بود دروغ، اعوجاج و تحریف محتوای نظر بنده بود. قبل از هر چیز بایستی بگویم که نظر من در مورد دانشگاه آزاد، و نقش آن در پیشرفت، ترقی و توسعه همه جانبه کشور، به علاوه مدیریت آن ظرف سه دهه گذشته مطلب مخفی نبوده. ازتیر84 که اصولگرایان به قدرت کامل رسیدند تا به امروز مصمم بوده اند که به انحاء مختلف و هر طور شده دانشگاه آزاد را هم تصرف نمایند.

ظرف این 6 سال نظر من در مورد دانشگاه آزاد و مدیریت آن بارها و بارها در رسانه های مختلف اعلام شده و هیچ ابهام و تردیدی یا موضع گیری دو پهلویی در مورد آن نداشته ام. به تعبیر سعدی رحمه الله:

عشق سعدی نه حدیثی ست که پنهان ماند
    داستانی ست که برسر هر بازاری است

با توجه به مطالب و دفاعیاتی که ظرف شش سال گذشته از دانشگاه آزاد داشته ام چگونه ممکن می شود که دفعتا همه آن مطالب را نقض نمایم و نظرم شده باشد آن چیزی که سایت... روایت کرده ؟

ممکن است گفته شود که با توجه به تغییر مدیریت آن دانشگاه خواسته ام فرصت طلبی نموده و نان را به نرخ روز خورده باشم. تصور می کنم شناختی که از بنده وجود دارد، چیزی کاملا مغایر با چنین رفتاری را گواهی دهد. به علاوه آنقدر عقلم می رسد که اگر خواسته باشم از روی فرصت طلبی و نزدیک شدن به قدرت حرکت کنم، دست کم در سطوح بالاتری خدمت نمایم که حاصل بیشتری نصیبم نماید.

صدر تا ذیل آنچه روایت شده بود، به دو سه دقیقه هم نمی رسید در حالیکه چهل دقیقه از مصاحبه صورت گرفته در مورد دانشگاه آزاد بود.

آن سایت نگفته بود که بنده در مصاحبه می گویم :
    -"هیچ نهاد، سازمان و موسسه ای اعم از دولتی، نیمه دولتی یا خصوصی بعد از انقلاب به اندازه دانشگاه آزاد در توسعه سیاسی، اجتماعی و پیشرفت کشور نقش نداشته"؛
    -"بالاترین و مهم ترین خدمت دانشگاه آزاد در فراهم آوردن تحصیلات عالیه برای زنان و دختران کشورمان بوده"؛
    -"بالاترین و مهمترین نقش دانشگاه آزاد آن بود که تحصیلات عالیه را از انحصار اقشار و لایه های مرفه تر جامعه در آورد و این امکان را فراهم آورد تا اقشار و لایه های کم در آمدتر جامعه هم بتوانند از تحصیلات عالیه برخوردار شوند"؛
    -"دانشگاه آزاد از صفر شروع کرد و بدون برخورداری از یک ریال بودجه دولتی تا به امروز توانسته بیش از دو میلیون فارغ التحصیل را روانه برنامه های توسعه و سازندگی کشور نماید"؛ - " دانشگاه آزاد با استخدام قریب به 50000 هیات علمی ، بیش از یکصدهزار کارمند و ایجاد 700 واحد دانشگاهی در اقصی نقاط کشور بدل به بزرگترین کارفرما در کشور شده " ؛
    -"در مقایسه با مدیریت های دیگر در سطح کشور بالاخص مدیریتی که از تیر ماه 84 بر کشور حاکم بوده، مدیریت دکتر جاسبی از نظر دور بودن از فساد، حیف و میل، اختلاس و سوء استفاده اقتصادی اگر نگفته باشیم بی نظیر که کم نظیر بوده"؛
    - " در مقایسه با مدیریتی که از سال 84 بر کشور حاکم بوده به مدیریت دکتر جاسبی نمره 20 می دهم".
    خوشبختانه چون مصاحبه در منزلم صورت گرفت تمام قریب به دو ساعت گفتگو ضبط شده است.

می ماند کلام آخر؛ در جست و جویی که به دنبال یافتن نحوه ارتباط با سایت مورد اشاره بودم تا این تکذیبیه را برایشان ارسال نمایم تصادفا منشور اعتقادی و اخلاقی آن را ملاحظه کردم. چقدر دسته گل برای خود فرستاده بودند و چه تعریف ها که از سجایای اخلاقی و اعتقادی خود نیاورده بودند.

آن همه تعریف از خودشان از یک سو، و برخوردی که در عمل بنده از آنان دیدم ، بی اختیار مرا به یاد این قطعه از حضرت مولانا انداخت:

آن یکی پرسید اشتر را که هی از کجا می آیی ای اقبال پی
    گفت از حمام گرم کوی تو گفت خود پیداست از زانوی تو
    گر ز چشمه آمدی چونی تو خشک؟ ور ز ناف آهویی کو بوی مشک؟
    ور تو می آیی ز گلزار جنان دسته گل کو که آری ارمغان؟
    ور ز آنچه گویی و وصفش کنی چون نشانی در تو نبود ای سنی؟

صادق زیباکلام: به مدیریت جاسبی در مقایسه با مدیریت احمدی نژاد نمره 20 می دهم
    هیچ نهاد، سازمان و موسسه ای اعم از دولتی، نیمه دولتی یا خصوصی بعد از انقلاب به اندازه دانشگاه آزاد در توسعه سیاسی، اجتماعی و پیشرفت کشور نقش نداشته است.
    کد خبر: ۱۹۷۰۸۰تاريخ: ۲۴ دي ۱۳۹۰ - ۱۹:۰۳
    عصر ایران – صادق زیباکلام با انتقاد از انتشارناقص سخنانش درباره دانشگاه آزاد و جاسبی در یک سایت اصولگرا ، این سایت را به نقض اصول اخلاقی و حرفه ای متهم کرد.

وی در واکنش به آنچه که بازتاب معوج و تحریف شده تحلیلش از عملکرد مدیریت دانشگاه آزاد در سایت مذکور می داند، جوابیه ای را برای آنها فرستاد که به گفته خودش از انتشار آن سرباز زدند.به همین دلیل از عصرایران خواست توضیحات وی را منتشر کنند و عصرایران بدون اشاره به نام آن سایت و فقط از باب انتشار دیدگاه دکتر زیباکلام راجع به دانشگاه آزاداسلامی توضیحات زیر را منتشر می کند.

این استاد دانشگاه نوشته است: به عنوان یک قاعده کلی من با همه سایت ها و رسانه ها مصاحبه انجام می دهم. این قاعده شامل سایت... هم می شد. بنا براین وقتی که آن سایت تقاضای مصاحبه کرد بنده اجابت کردم و پس از چندین تماس سرانجام مسئول آن به منزل بنده تشریف آوردند و مصاحبه شان در تاریخ دوشنبه 19 دی ماه صورت گرفت.

از آنجایی که من مصاحبه کننده ها را علی الاغلب نمی شناسم مجبور هستم به انصاف، وجدان و بالاتر از همه به اخلاق حرفه ای آنها بسنده کنم. بالطبع این قاعده کلی هم در خصوص مسئول آن سایت لحاظ شد. البته در مواردی این حسن همکاری و اعتماد به افراد ناشناخته به نحو غم انگیزی مورد سوء استفاده سیاسی قرار می گیرد. متاسفانه در مورد آن سایت این گونه شد و نزدیک به دو ساعت گفتگو مورد تحریف کامل قرار گرفت.

مسئول سایت مربوطه گفته بودند که مصاحبه در خصوص انتخابات خواهد بود، در حالیکه در شروع مصاحبه مساله دانشگاه آزاد را مطرح کردند. حدود چهل دقیقه از مصاحبه در رابطه با دانشگاه آزاد بود که صدر تا ذیل آن حذف شده بود و بخشی هم که آمده بود دروغ، اعوجاج و تحریف محتوای نظر بنده بود. قبل از هر چیز بایستی بگویم که نظر من در مورد دانشگاه آزاد، و نقش آن در پیشرفت، ترقی و توسعه همه جانبه کشور، به علاوه مدیریت آن ظرف سه دهه گذشته مطلب مخفی نبوده. ازتیر84 که اصولگرایان به قدرت کامل رسیدند تا به امروز مصمم بوده اند که به انحاء مختلف و هر طور شده دانشگاه آزاد را هم تصرف نمایند.

ظرف این 6 سال نظر من در مورد دانشگاه آزاد و مدیریت آن بارها و بارها در رسانه های مختلف اعلام شده و هیچ ابهام و تردیدی یا موضع گیری دو پهلویی در مورد آن نداشته ام. به تعبیر سعدی رحمه الله:

عشق سعدی نه حدیثی ست که پنهان ماند
    داستانی ست که برسر هر بازاری است

با توجه به مطالب و دفاعیاتی که ظرف شش سال گذشته از دانشگاه آزاد داشته ام چگونه ممکن می شود که دفعتا همه آن مطالب را نقض نمایم و نظرم شده باشد آن چیزی که سایت... روایت کرده ؟

ممکن است گفته شود که با توجه به تغییر مدیریت آن دانشگاه خواسته ام فرصت طلبی نموده و نان را به نرخ روز خورده باشم. تصور می کنم شناختی که از بنده وجود دارد، چیزی کاملا مغایر با چنین رفتاری را گواهی دهد. به علاوه آنقدر عقلم می رسد که اگر خواسته باشم از روی فرصت طلبی و نزدیک شدن به قدرت حرکت کنم، دست کم در سطوح بالاتری خدمت نمایم که حاصل بیشتری نصیبم نماید.

صدر تا ذیل آنچه روایت شده بود، به دو سه دقیقه هم نمی رسید در حالیکه چهل دقیقه از مصاحبه صورت گرفته در مورد دانشگاه آزاد بود.

آن سایت نگفته بود که بنده در مصاحبه می گویم :
    -"هیچ نهاد، سازمان و موسسه ای اعم از دولتی، نیمه دولتی یا خصوصی بعد از انقلاب به اندازه دانشگاه آزاد در توسعه سیاسی، اجتماعی و پیشرفت کشور نقش نداشته"؛
    -"بالاترین و مهم ترین خدمت دانشگاه آزاد در فراهم آوردن تحصیلات عالیه برای زنان و دختران کشورمان بوده"؛
    -"بالاترین و مهمترین نقش دانشگاه آزاد آن بود که تحصیلات عالیه را از انحصار اقشار و لایه های مرفه تر جامعه در آورد و این امکان را فراهم آورد تا اقشار و لایه های کم در آمدتر جامعه هم بتوانند از تحصیلات عالیه برخوردار شوند"؛
    -"دانشگاه آزاد از صفر شروع کرد و بدون برخورداری از یک ریال بودجه دولتی تا به امروز توانسته بیش از دو میلیون فارغ التحصیل را روانه برنامه های توسعه و سازندگی کشور نماید"؛ - " دانشگاه آزاد با استخدام قریب به 50000 هیات علمی ، بیش از یکصدهزار کارمند و ایجاد 700 واحد دانشگاهی در اقصی نقاط کشور بدل به بزرگترین کارفرما در کشور شده " ؛
    -"در مقایسه با مدیریت های دیگر در سطح کشور بالاخص مدیریتی که از تیر ماه 84 بر کشور حاکم بوده، مدیریت دکتر جاسبی از نظر دور بودن از فساد، حیف و میل، اختلاس و سوء استفاده اقتصادی اگر نگفته باشیم بی نظیر که کم نظیر بوده"؛
    - " در مقایسه با مدیریتی که از سال 84 بر کشور حاکم بوده به مدیریت دکتر جاسبی نمره 20 می دهم".
    خوشبختانه چون مصاحبه در منزلم صورت گرفت تمام قریب به دو ساعت گفتگو ضبط شده است.

می ماند کلام آخر؛ در جست و جویی که به دنبال یافتن نحوه ارتباط با سایت مورد اشاره بودم تا این تکذیبیه را برایشان ارسال نمایم تصادفا منشور اعتقادی و اخلاقی آن را ملاحظه کردم. چقدر دسته گل برای خود فرستاده بودند و چه تعریف ها که از سجایای اخلاقی و اعتقادی خود نیاورده بودند.

آن همه تعریف از خودشان از یک سو، و برخوردی که در عمل بنده از آنان دیدم ، بی اختیار مرا به یاد این قطعه از حضرت مولانا انداخت:

آن یکی پرسید اشتر را که هی از کجا می آیی ای اقبال پی
    گفت از حمام گرم کوی تو گفت خود پیداست از زانوی تو
    گر ز چشمه آمدی چونی تو خشک؟ ور ز ناف آهویی کو بوی مشک؟
    ور تو می آیی ز گلزار جنان دسته گل کو که آری ارمغان؟
    ور ز آنچه گویی و وصفش کنی چون نشانی در تو نبود ای سنی؟

7. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده است:

البرادعی از نامزدی انتخابات ریاست جمهوری مصر کنار کشید

خبرگزاری فارس: مدیر کل پیشین آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد، نامزد انتخابات آتی ریاست جمهوری نمی شود.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، "محمد البرادعی" مدیر کل پیشین آژانس بین المللی انرژی اتمی طی بیانیه ای اعلام کرد که وی برای انتخابات ریاست جمهوری مصر نامزد نخواهد شد.

وی در توجیه آن گفت که همچنان دموکراسی واقعی در مصر حکمفرما نیست.

برنده جایزه صلح نوبل در ادامه این بیانیه خود با تحسین جوانان انقلابی مصر که "حسنی مبارک" دیکتاتور سابق این کشور را سرنگون کرده بودند،گفت: رژیم سابق هنوز سرنگون نشده است.

البرادعی انقلاب مصر را به کشتی تشبیه کرد که کاپیتان این کشتی همچنان به مسیر قبلی خود در آب ادامه می دهد و تغییرات همچنان مستقر نشده است.

وی گفت که فساد در دوران بعد از مبارک همچنان در مصر که هم اکنون توسط شورای نظامی اداره می شود، وجود دارد.

البرادعی سیاست های سرکوب گرانه حاکمان جدید مصر را محکوم کرد و گفت آنها به جای آنکه از انقلابیون پشتیبانی کنند، آنها را در دادگاه ها محاکمه می کنند.

9. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۴) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 57,074 بار در 13,730 ارسال
    این قدر که ما تو این چند وقت از تغییر قیمت کالاها تعجب کردیم ....

فکر نکنم اصحاب کهف بعد از اون همه سال که از خواب بیدار شدن و رفتن تو بازار از قیمت کالا ها تعجب کرده باشند

11. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

نگرانی کاخ سفیدازحمله اسرائیل به ایران

آفتاب: یک روزنامه آمریکایی در گزارشی با اشاره به ارتباطات اخیر مقامات واشنگتن با تل آویو بر هشدارهای مکرر کاخ سفید درباره عواقب نظامی علیه ایران تأکید کرد و نوشت: آمریکا مخالف اقدام نظامی علیه ایران است.

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی با اشاره به ارتباطات اخیر مقامات واشنگتن با تل آویو بر هشدارهای مکرر کاخ سفید درباره عواقب نظامی علیه ایران تأکید کرد و نوشت: آمریکا مخالف اقدام نظامی علیه ایران است.

روزنامه آمریکایی "وال استریت ژورنال" در گزارشی نوشت: مقامات دولت آمریکا نگران اقدام نظامی اسرائیل علیه ایران هستند.

این روزنامه آمریکایی در ادامه تأکید کرد: آمریکا مخالف اقدام نظامی علیه ایران است و با وجود اعتراض مکرر واشنگتن به نظر می رسد اسرائیل در حال آماده شدن برای حمله به ایران است.

وال استریت ژورنال در ادامه مدعی شد: نگرانی آمریکا از این حمله تا حدی است که در حال برنامهریزی برای حفاظت بیشتر از نیروهای خود در منطقه است تا در صورت حمله اسرائیل از گزند تبعات این حمله در امان بمانند.

این گزارش در شرایطی منتشر می شود که رژیم صهیونیستی بدون حمایت آمریکا قادر به انجام هیچ یک از تهاجمات و جنگ طلبی های خود در منطقه نبوده و نخواهد بود. در هر دو مورد جنگ ۳۳ روزه با حزب الله لبنان و همچنین جنگ ۲۲ روزه غزه نیروهای این رژیم به پشتوانه حمایت آمریکا سعی در تحقق اهداف جنگ طلبانه خود داشتند که البته ناکام ماندند.

علاوه بر این، در حال حاضر نیز توانمندی ها و قابلیت های جمهوری اسلامی ایران حتی به اذعان بسیاری از مقامات عالیرتبه آمریکایی به حدی است که رژیم صهیونیستی حتی قادر به فکر کردن به موضوع اقدام نظامی علیه ایران بدون هیچ پشتوانه و حمایت از سوی کشورهای غربی به ویژه آمریکا نخواهد افتاد. روز گذشته مجله آتلانتیک آمریکا مصاحبه ای را با "جرج میچل" فرستاده ویژه و سابق "باراک اوباما" به خاورمیانه که بارها و بارها با سران رژیم صهیونیستی دیدار کرده و کاملا از مواضع و دیدگاه های آنها مطلع است، منتشر کرد. میچل در این مصاحبه تأکید کرده بود: قابلیت های موشکی ایران حتی بدون در نظر گرفتن قدرت هسته ای این کشور به حدی است که هر گونه اقدام نظامی علیه این کشور به راحتی به نابودی اسرائیل منجر خواهد شد چرا که برد موشک های پیشرفته ایران به حدی است که از داخل خاک ایران به اسرائیل خواهد رسید.

روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی که در آغازین ساعات امروز شنبه در وبسایت آن منتشر شده، از «پیامهای محرمانه» شخص رئیس جمهور آمریکا، وزیر دفاع و «دیگر مقامات عالی» آمریکا به رهبران رژیم صهیونیستی خبر داده است.

بنا به نوشته وال استریت ژورنال، "مقامات عالیرتبه آمریکا در این پیامهای محرمانه به رهبران اسرائیل هشدار دادهاند که حمله به ایران عواقب خطرناکی در پی خواهد داشت.

در گزارش وال استریت ژورنال آمده است: آمریکا در پیامهای محرمانه خود به اسرائیل از مقامات تل آویو خواسته است صبر پیشه کنند تا تحریمها بر جمهوری اسلامی بیش از پیش اثر بگذارد؛ تحریمهایی که به عقیده مقامات آمریکایی در ماههای اخیر جمهوری اسلامی را بسیار در تنگنا گذاشتهاند.

کشورهای غربی و در رأس آنها آمریکا به بهانه متوقف کردن برنامه هسته ای کاملا صلح آمیز ایران هر از چند گاهی دور جدیدی از تحریم های یکجانبه را علیه جمهوری اسلامی ایران تصویب می کنند و این در شرایطی است که آمار و ارقام منتشر شده نشان می دهد که این تحریم ها نه تنها تأثیر منفی بر اقتصاد و پیشرفت جامعه ایران نداشته بلکه به خودکفایی بیش از پیش ایران در بسیاری از زمینه ها انجامیده است.

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال با اشاره به مخالفت شدید مقامات آمریکا با هر گونه اقدام نظامی علیه ایران نوشت: "باراک اوباما" رئیس جمهوری آمریکا در راستای تلاش برای ممانعت از حمله اسرائیل به ایران با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، گفتوگوی تلفنی داشته و رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز قرار است هفته آینده در همین رابطه با مقامات نظامی اسرائیل در تلآویو دیدار کند.

به گزارش فارس،گزارش وال استریت ژورنال در این رابطه در شرایطی منتشر شده است که روز گذشته روزنامه نیویورک تایمز مدعی شد، رئیس جمهور آمریکا در نامهای به رهبر ایران، نگرانی و هراس خود را از تهدید ایران مبنی بر انسداد تنگه هرمز آشکار ساخته است.

13. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مات آواتار ها
    سردار نقدی:
    بمب اتم ایران 12 اسفند منفجر خواهد شد

آنها مدعیاند ایران به دنبال بمب هستهای است در حالی که مردم ایران بمب هستهای خود را علیه آنها منفجر کرده است. نمونههای آن را در پیروزی انقلاب اسلامی، فتح لانه جاسوسی، پیروزی در غزه و لبنان نشان داده است که نمونه دیگر بمب هستهای خود را در روز ۱۲ اسفند که روز انتخابات است علیه دشمنان منفجر خواهد کرد.
    ۲۳:۰۹رئیس سازمان بسیج مستضعفان با بیان اینکه ملت هوشیار ما در روز انتخابات با حضور گسترده خود پاسخ محکمی به جنایات صهیونیستها خواهند داد، گفت: ملت ایران در انتخابات 12 اسفند بمب اتم حضور خود را منفجر خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفان در حاشیه مراسم بزرگداشت شهید مصطفی احمدی روشن که در مسجد دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: قلب دشمنان و صهیونیست به دلیل ظلم و جنایات علیه ملتهای دنیا زایل شده است و قدرت محاسبه صحیح را از آنها گرفته است. بنابراین دست به اعمالی میزنند که به ضرر آنها است.

وی گفت: آنها مدعیاند ایران به دنبال بمب هستهای است در حالی که مردم ایران بمب هستهای خود را علیه آنها منفجر کرده است. نمونههای آن را در پیروزی انقلاب اسلامی، فتح لانه جاسوسی، پیروزی در غزه و لبنان نشان داده است که نمونه دیگر بمب هستهای خود را در روز ۱۲ اسفند که روز انتخابات است علیه دشمنان منفجر خواهد کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفان ادامه داد: دشمنان شکست خورده ما نتیجهای از جنایات خود نخواهند گرفت آنها تلاش میکنند که حرکات جهاد علمی ما را کند کنند ولی برعکس خواسته آنها جوانان متدین و متعهد ما با انگیزه بیشتر پا به عرصه جهاد علمی خواهند گذاشت و خواهیم دید که معدل جوانان بسیجی ما در سالهای آینده چند نمره بالاتر خواهد رفت.

سردار نقدی افزود: شهادتهای متفکران عرصه جهاد علمی جوانان بسیجی ما را بیدارتر کرده است و آنها به خوبی متوجه شدند که عرصه جهاد علمی جبهه مبارزه با دشمن است و دشمنان را به خشم میآورد که از روی استیصال دست به ترور جوانان متفکر ما میزنند. آنها نخواهند توانست جوانان ما را دلسرد و از سرعت پیشرفت علمی باز بدارند، لذا معتقدم ملت هوشیار ما در روز انتخابات با حضور گسترده خود پاسخ محکمی به این جنایات صهیونیستها خواهند داد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در دورهای که در آن به سر میبریم، مانند دوره آخر رژیم شاه و البته آمریکاست که هر اندازه در آن زمان دستوپا میزد و اقداماتی انجام میداد، نتیجه معکوس میگرفت. دشمنان کنونی هم باید بدانند که از این اقدامات نتیجهای نخواهند گرفت بلکه حقانیت ما بیشتر برای دنیا اثبات میشود و روزی که حرکت بزرگ ملتها برای آزادی قدس آغاز شود، همه مردم دنیا حق را به قیامدهندگان میدهند.

15. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده است:

وي با تاکيد بر اينکه "پاسخ ايران، پاسخي آزاردهنده براي حاميان تروريسم دولتي است"، افزود: در اين راستا چگونگي فعالسازي ظرفيتهاي ناشي از عمق استراتژيک انقلاب اسلامي از جمله موضوعاتي است که روي ميز قرار دادهايم و دشمنان ملت ايران بويژه آمريکا، انگليس و رژيم صهيونيستي بايد پاسخگوي اقدامات خود باشند.
    معاون فرهنگي و تبليغات دفاعي ستادکل نيروهاي مسلح با بيان اينکه "در حال بررسي مجازات عاملان پشت صحنه و مزدوران ميداني ترور شهيد احمديروشن هستيم"، نحوه اين مجازات براي آمريکا، رژيم صهيونيستي و شرکاي آنها را آزاردهنده توصيف کرد.
    به گزارش ايسنا، سردار سيدمسعود جزايري با اشاره اقدام تروريستي اخير و شهادت دانشمند جوان هستهيي ـ شهيد مصطفي احمديروشن ـ و همراه وي، شهيد رضا قشقايي، گفت: ارتکاب جنايت کثيف تروريستي و حذف فيزيکي دانشمندان را تهديدي براي کشور ميدانيم و در چارچوب راهبرد تهديد برابر تهديد، درحال بررسي مجازات عاملين پشت صحنه و مزدوران ميداني ترور شهيد احمديروشن هستيم.
    وي با تاکيد بر اينکه "پاسخ ايران، پاسخي آزاردهنده براي حاميان تروريسم دولتي است"، افزود: در اين راستا چگونگي فعالسازي ظرفيتهاي ناشي از عمق استراتژيک انقلاب اسلامي از جمله موضوعاتي است که روي ميز قرار دادهايم و دشمنان ملت ايران بويژه آمريکا، انگليس و رژيم صهيونيستي بايد پاسخگوي اقدامات خود باشند.
    معاون تبليغات ستادكل نيروهاي مسلح، سناريوي ترور و وحشت را همانند ساير سناريوهاي کينهورزي نظام سلطه عليه ملت ايران، تلاشي از پيش شکستخورده قلمداد و تصريح کرد: با کشتن دانشمندان کشور راه پيشرفت و دستيابي به فناوريهاي راهبردي و سرنوشتساز از جمله فناوريهاي صلحآميز هستهيي مسدود نخواهد شد بلکه قطار پيشرفتهاي علمي ملت ما با همت جوانان غيور و غيرتمند با شتاب بيشتري به حرکت خود ادامه خواهد داد.
    جزايري، آژانس بينالمللي انرژي اتمي را از جمله مقصران پرونده ترور دانشمندان هستهيي ايران معرفي كرد و افزود: انتشار فهرست دانشمندان و مديران هستهيي ايران از سوي آژانس بينالمللي انرژي اتمي اين امکان را براي شبکههاي جاسوسي و تروريستپرور نظام سلطه بويژه جوخههاي جنايتکار ترور و کشتار رژيم صهيونيستي فراهم آورد تا دانشمندان ايراني را شناسايي و مورد هدف جنايات خود قرار دهند و اين آژانس بايد از اين بابت پاسخگو باشد.
    وي با تاکيد بر اينکه "علم و دانش، ترور نشدني است و دشمنان با ارتکاب اينگونه جنايات قادر به جلوگيري از تثبيت موقعيت جمهوري اسلامي ايران به عنوان قدرت ممتاز و برتر منطقه نخواهد بود"، گفت: آمريکا و نهادهاي بينالمللي به اصطلاح مدعي حقوقبشر چرا برابر اين جنايات پليد و کثيف سکوت اختيار کردند و به صراحت از محکوميت و نيز مجازات طراحان و عاملين ترور دانشمندان ايراني سخن نميگويند؟
    معاون ستادكل نيروهاي مسلح كشورمان در پايان تاكيد كرد: دشمنان انقلاب و پيشرفت ملت ايران هيچ شکي به خود راه ندهند که به موقع پاسخ تنبيهي مناسب به آمريکا، رژيم صهيونيستي و ديگر شرکاي اينگونه جنايات داده خواهد شد. تروريستها و حاميانشان افرادي زبون و جنايتکار هستند که بايد مجازات شوند.

17. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال حامد24 آواتار ها
    تشکر شده 9,892 بار در 2,391 ارسال
    در ۹ ماه نخست ۲۰۱۱:
    چین به اندازه کل اروپا از ایران نفت وارد کرد

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست طی گزارشی با معرفی 16 کشور واردکننده نفت ایران در ۹ ماه نخست ۲۰۱۱ نوشت چین تقریبا به اندازه همه اروپا از ایران در این مدت واردات نفت داشته است.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست طی گزارشی به معرفی خریداران نفت ایران در ۹ ماه نخست ۲۰۱۱ پرداخته و چین را بزرگترین واردکننده نفت از ایران در این مدت معرفی کرده است.

بر اساس این گزارش ایران در ۹ ماه نخست ۲۰۱۱ حدود 2.527 میلیون بشکه در روز نفت به بیش از ۱۷ کشور جهان فروخته است که چین با واردات 550 هزار بشکه در روز به عنوان بزرگترین مشتری نفت ایران در این مدت شناخته شده است. واردات نفت چین از ایران تقریبا معادل واردات کل اروپا از ایران بوده است.

ژاپن با 327 هزار بشکه در روز در رتبه دوم و هند با 310 هزار بشکه در روز در رتبه سوم از این نظر قرار گرفته است. کره جنوبی با 228 هزار بشکه در روز و ترکیه با 196 هزار بشکه در روز نیز در رتبه های چهارم و پنجم قرار دارند. سایر کشورهای آسیایی نیز روزانه 240 هزار بشکه نفت از ایران در این مدت وارد کرده اند.

بر اساس این گزارش مجموع صادرات نفت ایران به آسیا 1.851 میلیون بشکه در روز بوده است که این رقم معادل ۷۳ درصد کل صادرات نفت این کشور را در برگرفته است. ۳ درصد صادرات نفت ایران معادل ۸۰ هزار بشکه در روز نیز به مقصد آفریقا(کشور آفریقای جنوبی) ارسال شده و ۲۴ درصد نیز معادل 596 هزار بشکه در روز به کشورهای اروپایی فرستاده شده است.

در میان کشورهای اروپایی ایتالیا با واردات 185 هزار بشکه در روز بزرگترین واردکننده نفت از ایران در ۹ ماه نخست ۲۰۱۱ شناخته شده
    است.

اسپانیا با 161 هزار بشکه در روز و یونان با 103 هزار بشکه در روز در رتبه های دوم و سوم قرار گرفته اند. میزان واردات نفت ایران توسط سایر کشورهای اروپایی به این شرح است: فرانسه 58 هزار بشکه در روز، بلژیک 36 هزار بشکه در روز، هلند 19 هزار بشکه در روز، آلمان 15 هزار بشکه در روز، انگلیس 11 هزار بشکه در روز، جمهوری چک 5 هزار بشکه در روز، و لهستان ۳ هزار بشکه در روز.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13901025000216
    یل یاتار ، طوفان یاتار
    یاتماز آذربـــــــایجـــــــان بایراقی .

19. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید حامد24 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 12 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 12 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها

بوک مارک ها