نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 3733 از 4620 نخست ... 2733323336333683372337303731373237333734373537363743378338334233 ... آخرین
نمایش نتایج: از 37,321 به 37,330 از 46197

موضوع: اخبار

عضو فعال
    تشکر شده 30,527 بار در 9,530 ارسال

پاسخ : اخبار

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: تنها راه پیشرفت، ایستادگی و پافشاری بر مبانی و اصول است.
    حضرت آیت الله خامنه ای یکی دیگر از چالش های درونی را این موضوع دانستند که برخی تصور می کنند، مردم مشکلات را تحمل نخواهند کرد.
    ایشان گفتند: اگر حقایق امور با صداقت لازم و به درستی برای مردم بیان شود، مردم خواهند ایستاد و مقاومت خواهند کرد.
    كسى كه عقل ندارد، ادب ندارد و كسى كه همّت ندارد، جوانمردى ندارد و كسى كه دین ندارد، حیا ندارد.

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 91,584 بار در 29,614 ارسال

ظرفشویی،عاقبت قهرمان المپیک جودو+عکس

طلایی جودوی ایران در المپیک ۲۰۱۴ نوجوانان در نانجینگ که پس از کسب این عنوان ارزشمند با بی اهمیتی مسئولان فدراسیون جودو روبرو شد، برای امرار معاش به ظرفشویی در رستوران روی آورده است!

رامین صفویه در گفت‌وگو با ایسنا، درباره‌ی آخرین وضعیت خود پس از کسب اولین مدال تاریخ جودوی ایران در رقابتهای المپیک، اظهار کرد: حدود یک سال از کسب این عنوان در نانجینگ چین می‌گذرد، اما متاسفانه مسئولان فدراسیون جودو مرا به حال خود رها کردند و در طول این یکسال فقط مبلغ ۵۰ هزار تومان به من دادند که آن هم مقداری از هزینه ایاب و ذهابم بود! فدراسیون جودو هیچ برنامه ریزی برای من نداشته و هیچ کدام از مسئولان فدراسیون حتی یکبار هم جویای وضعیت من نشدند.

طلایی جودوی ایران در المپیک نوجوانان افزود: پس از کسب طلای المپیک به مسئولان فدراسیون اعلام کردم به خاطر هزینه ایاب و ذهاب حضورم در اردوها و محل تمرینات و همچنین پول توجیبی مبلغ اندکی را به صورت ماهیانه به من بدهند تا بتوانم حداقل به تمریناتم ادامه بدهم اما مسئولان فدراسیون اعلام کردند هیچ پولی را نمی‌توانیم به تو بدهیم و اگر می‌خواهی با همین وضعیت ادامه بده اگر هم نمی‌توانی به اردو نیا!

وی تصریح کرد: من مشکلاتم را به مسئولان فدراسیون گفتم اما آنها هیچ اهمیتی ندادند در صورتی که این مبالغ برای ایاب و ذهابم به تمرینات و اردوی تیم ملی بود ولی آنها خیلی راحت گفتند می خواهی بیا نمی‌خواهی نیا. پس از این اتفاقات تنها یکبار چندی پیش با من تماس گرفتند که به اردوی تیم ملی بزرگسالان بیا و در تمرینات حاضر شو اما من در جواب گفتم هزینه ایاب و ذهاب من را بدهید چرا که توانایی تامین آن را ندارم اما آنها باز هم اعلام کردند نمی‌توانیم و اگر دوست داری با همین شرایط کار کنی به اردو بیا و اگر هم نمی‌توانی نیا که من هم ترجیح دادم با این شرایط در تیم ملی حاضر نشوم.

صفویه که فدراسیون جهانی جودو پس از کسب طلایش در المپیک از او به عنوان چهره پر فروغ جودوی دنیا در آینده نام برده بود در ادامه گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه دیگر با این بی توجهی‌ها انگیزه‌ام را برای ادامه کار در جودو از دست داده‌ام، افزود: به خاطر مشکلات مالی و از آنجا که پدرم آشپز یک رستوران در شهر قزوین است و دیگر نمی‌تواند از من حمایت مالی کند تا فقط به جودو بپردازم، در رستورانی که پدرم کار می‌کند مشغول به ظرفشویی هستم و ماهی ۸۰۰ هزار تومان درآمد دارم! البته هفته‌ای ۳ نوبت هم برای خودم تمرین می کنم.

دارنده مدال برنز نوجوانان جهان با بیان اینکه «پدرم دیگر توانایی حمایت مالی از من را ندارد تا بتوانم به فعالیت در جودو ادامه بدهم» گفت: اگر من به این موفقیت ها رسیدم فقط به دلیل حمایت های پدرم بود وگرنه فدراسیون هیچ حمایتی از من نداشته و برنامه ریزی برای من انجام نداده است. پدرم از خدایش است که به ورزش جودو ادامه بدهم چرا که من در ابتدای راه برنز جهان و طلای المپیک را بدست آوردم اما او دیگر توان حمایت از من را ندارد.

این حقیقت تلخ در حالی برای اولین مدال آور جودوی ایران در رقابت های المپیک رخ داده که جودوی ایران طی سال های اخیر بدترین نتایج تاریخ را کسب کرده و با ضعف شدید در یافتن استعدادها نیز مواجه بوده است. همچنین مسئولان فدراسیون در ارائه کارنامه خود طلای صفویه در المپیک نوجوانان را سرپوشی بر نتایج می دانند و این مدال را حاصل کار سیستماتیک و برنامه‌ریزی در این فدراسیون عنوان کرده بودند.

در کارزار نتایج تاسف آور جودوکاران ایران آن هم درحد رقابتهای آسیایی، مسئولان فدراسیون برنامه خاصی برای حمایت از تنها مدال آور المپیکی خود نیز ندارند تا حرف‌هایشان مبنی بر پشتوانه سازی و حمایت از رده‌های پایه فقط در حد یک ادعا باقی بماند.در روزهایی که جودوی ایران دست به دامان پیشکسوتانی چون میران و رودکی برای آبروداری در میادین بین‌المللی شده است،چه بهتر بود به نفرات آینده داری چون صفویه کمی توجه می‌شد.

جودوی ایران حال و روز خوشی ندارد و به نظر می‌رسد به تغییر بنیادی نیاز دارد تا بر روی ریل پیشرفت قرار گیرد.

http://www.rajanews.com/news/215574

4. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال نجاT... آواتار ها
    تشکر شده 9,589 بار در 2,266 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط negarminavi نمایش پست ها
    ظرفشویی،عاقبت قهرمان المپیک جودو+عکس

طلایی جودوی ایران در المپیک ۲۰۱۴ نوجوانان در نانجینگ که پس از کسب این عنوان ارزشمند با بی اهمیتی مسئولان فدراسیون جودو روبرو شد، برای امرار معاش به ظرفشویی در رستوران روی آورده است!

رامین صفویه در گفت‌وگو با ایسنا، درباره‌ی آخرین وضعیت خود پس از کسب اولین مدال تاریخ جودوی ایران در رقابتهای المپیک، اظهار کرد: حدود یک سال از کسب این عنوان در نانجینگ چین می‌گذرد، اما متاسفانه مسئولان فدراسیون جودو مرا به حال خود رها کردند و در طول این یکسال فقط مبلغ ۵۰ هزار تومان به من دادند که آن هم مقداری از هزینه ایاب و ذهابم بود! فدراسیون جودو هیچ برنامه ریزی برای من نداشته و هیچ کدام از مسئولان فدراسیون حتی یکبار هم جویای وضعیت من نشدند.

طلایی جودوی ایران در المپیک نوجوانان افزود: پس از کسب طلای المپیک به مسئولان فدراسیون اعلام کردم به خاطر هزینه ایاب و ذهاب حضورم در اردوها و محل تمرینات و همچنین پول توجیبی مبلغ اندکی را به صورت ماهیانه به من بدهند تا بتوانم حداقل به تمریناتم ادامه بدهم اما مسئولان فدراسیون اعلام کردند هیچ پولی را نمی‌توانیم به تو بدهیم و اگر می‌خواهی با همین وضعیت ادامه بده اگر هم نمی‌توانی به اردو نیا!

وی تصریح کرد: من مشکلاتم را به مسئولان فدراسیون گفتم اما آنها هیچ اهمیتی ندادند در صورتی که این مبالغ برای ایاب و ذهابم به تمرینات و اردوی تیم ملی بود ولی آنها خیلی راحت گفتند می خواهی بیا نمی‌خواهی نیا. پس از این اتفاقات تنها یکبار چندی پیش با من تماس گرفتند که به اردوی تیم ملی بزرگسالان بیا و در تمرینات حاضر شو اما من در جواب گفتم هزینه ایاب و ذهاب من را بدهید چرا که توانایی تامین آن را ندارم اما آنها باز هم اعلام کردند نمی‌توانیم و اگر دوست داری با همین شرایط کار کنی به اردو بیا و اگر هم نمی‌توانی نیا که من هم ترجیح دادم با این شرایط در تیم ملی حاضر نشوم.

صفویه که فدراسیون جهانی جودو پس از کسب طلایش در المپیک از او به عنوان چهره پر فروغ جودوی دنیا در آینده نام برده بود در ادامه گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه دیگر با این بی توجهی‌ها انگیزه‌ام را برای ادامه کار در جودو از دست داده‌ام، افزود: به خاطر مشکلات مالی و از آنجا که پدرم آشپز یک رستوران در شهر قزوین است و دیگر نمی‌تواند از من حمایت مالی کند تا فقط به جودو بپردازم، در رستورانی که پدرم کار می‌کند مشغول به ظرفشویی هستم و ماهی ۸۰۰ هزار تومان درآمد دارم! البته هفته‌ای ۳ نوبت هم برای خودم تمرین می کنم.

دارنده مدال برنز نوجوانان جهان با بیان اینکه «پدرم دیگر توانایی حمایت مالی از من را ندارد تا بتوانم به فعالیت در جودو ادامه بدهم» گفت: اگر من به این موفقیت ها رسیدم فقط به دلیل حمایت های پدرم بود وگرنه فدراسیون هیچ حمایتی از من نداشته و برنامه ریزی برای من انجام نداده است. پدرم از خدایش است که به ورزش جودو ادامه بدهم چرا که من در ابتدای راه برنز جهان و طلای المپیک را بدست آوردم اما او دیگر توان حمایت از من را ندارد.

این حقیقت تلخ در حالی برای اولین مدال آور جودوی ایران در رقابت های المپیک رخ داده که جودوی ایران طی سال های اخیر بدترین نتایج تاریخ را کسب کرده و با ضعف شدید در یافتن استعدادها نیز مواجه بوده است. همچنین مسئولان فدراسیون در ارائه کارنامه خود طلای صفویه در المپیک نوجوانان را سرپوشی بر نتایج می دانند و این مدال را حاصل کار سیستماتیک و برنامه‌ریزی در این فدراسیون عنوان کرده بودند.

در کارزار نتایج تاسف آور جودوکاران ایران آن هم درحد رقابتهای آسیایی، مسئولان فدراسیون برنامه خاصی برای حمایت از تنها مدال آور المپیکی خود نیز ندارند تا حرف‌هایشان مبنی بر پشتوانه سازی و حمایت از رده‌های پایه فقط در حد یک ادعا باقی بماند.در روزهایی که جودوی ایران دست به دامان پیشکسوتانی چون میران و رودکی برای آبروداری در میادین بین‌المللی شده است،چه بهتر بود به نفرات آینده داری چون صفویه کمی توجه می‌شد.

جودوی ایران حال و روز خوشی ندارد و به نظر می‌رسد به تغییر بنیادی نیاز دارد تا بر روی ریل پیشرفت قرار گیرد.

http://www.rajanews.com/news/215574
    باید به حال ایران گریست.
    خون باید گریست...
    انتقال ثروت از كوتاه مدتي ها به بلند مدت ها !

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید نجاT... از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط Hessam نمایش پست ها
    احمدی نژاد با نظر رهبری مخالف بود نامه را گم کرد
    پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
    مشرق نوشت:حجت‌الاسلام محمدی ری‌شهری در خاطرات خود به نامه رهبری و اقدام احمدی‌نژاد آن هم خلاف حکم آیت الله خامنه‌ای در الحاق سازمان حج و زیارت به سازمان میراث فرهنگی اشاره کرده و می‌گوید: سابقه داشت که وقتی احمدی‌نژاد با نظری مخالف بود، بعضی از نامه‌ها گم می‌شد.

ری‌شهری نماینده سابق ولی‌فقیه در امور حج درباره گم‌شدن نامه رهبر انقلاب در دولت احمدی‌نژاد و عدم توجه دولت به تذکر آیت‌الله خامنه‌ای درباره عدم ادغام سازمان میراث فرهنگی با سازمان حج و زیارت در زمان ریاست مشایی بر میراث فرهنگی می‌نویسد: به‌هرحال در وضعیت جدید با پیشنهاد آقای مشایی و پذیرش آن از سوی آقای احمدی‌نژاد، دولت به فکر ادغام کل سازمان حج و زیارت در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری افتاده بود و در تاریخ ۲۹/۱/۸۸ نیز اعلام شد که در شورای اداری دولت، ادغام این دو سازمان مورد تصویب قرارگرفته است.بلافاصله بعد از اعلام این خبر، طی تماس تلفنی با آقای حجازی، ماجرا را پرسیدم.

ضمناً من شنیده بودم جلسه مزبور به ریاست آقای احمدی‌نژاد برگزارشده بود اما آقای حجازی اظهار داشت: سه‌شنبه هفته قبل در جلسه شورای اداری به ریاست آقای دکتر داوودی معاون اول رییس‌جمهور، ادغام این دو سازمان با یکدیگر به تصویب رسید که به دلیل مخالفت آیت‌الله خامنه‌ای با آن، قرار شد این مصوبه اعلام نشود ولی آقای احمدی‌نژاد برخلاف نظر قبلی امروز دستور اعلام این خبر را داد.پس‌ازآن در تاریخ ۴/۲/۸۸ اطلاع دادند آقای بقایی قائم‌مقام آقای مشایی در سازمان میراث فرهنگی، پیگیر ملاقات این‌جانب برای برکناری آقای قهرودی بودند … که من به ایشان پیغام دادم: با توجه به نظر مخالف مقام معظم رهبری با ادغام، ما نمی‌توانیم اقدامی دراین‌باره انجام دهیم … "بقایی نیز گفته بود: نظر مقام معظم رهبری به ما ابلاغ نشده است.”

اتفاقاً آن شب آقای حجازی را دیدم و پاسخ آقای بقایی را با ایشان در میان گذاشتم و ایشان گفت: هفته قبل نظر مقام معظم رهبری طی نامه‌ای به‌صورت کتبی به رییس جمهوری ابلاغ‌شده و فردا هم مجدداً نسخه‌ای از این نامه را ارسال خواهیم کرد.من تا آن موقع از این موضوع بی‌اطلاع بودم و لذا برایم سؤال شد که چگونه علی‌رغم ابلاغ نظر رهبری، آقای احمدی‌نژاد دست به چنین اقدامی زده است؟! البته پیش از آن‌هم سابقه داشت که وقتی ایشان با نظری مخالف بود، بعضی از نامه‌ها گم می‌شد!
    توسط رئیس دفتر رئیس جمهور سابق؛
    ادعای گم‌شدن نامه‌ رهبر معظم انقلاب در نهاد ریاست‌جمهوری تکذیب شد

رئیس دفتر رئیس جمهور سابق ادعای گم‌شدن نامه رهبر انقلاب در دفتر محمود احمدی‌نژاد را تکذیب کرد.

به گزارش میدان 72، عبدالرضا شیخ‌الاسلامی رئیس دفتر رئیس جمهور سابق در سال 88 با صدور اطلاعیه‌ای ادعای گم شدن نامه رهبر انقلاب در دفتر محمود احمدی‌نژاد را تکذیب کرد.

متن این تکذیبیه به شرح ذیل است:

پیرو انعکاس مطلبی با عنوان “گم شدن نامه رهبر انقلاب در نهاد ریاست جمهوری” که به نقل از جناب آقای ری‌شهری در برخی پایگاه‌های خبری بازتاب یافت، به اطلاع می‌رساند که همه کسانی که اندک آشنایی با سیستم مکاتبات اداری دارند، می‌دانند که اساساً مفقود شدن مکاتبات رسمی و اداری در دفتر رئیس جمهور وجود ندارد چرا که همه نامه‌های اداری ابتدائاً در سیستم دبیرخانه ثبت می‌شود و هرگونه اقدام بر روی نامه‌های واصله پس از ثبت در سیستم به عمل می‌آید.

بنابراین ادعای مذکور عاری از حقیقت می‌باشد. کما اینکه ما تاکنون هیچ گزارشی از مفقودی نامه‌ها در این سیستم نداشته‌ایم. بدیهی است که اینگونه اظهارات که موجب تشویش اذهان عمومی است، قابل پیگیری و تعقیب قضایی می‌باشد. شایسته است تمامی افراد به ویژه افراد صاحب نام و متشخص در بیان مطالب، موازین اخلاقی را رعایت نمایند.

عبدالرضا شیخ‌الاسلامی
    رئیس دفتر رئیس جمهور در سال 88

http://72sq.com/60942/%D8%A7%D8%AF%D...7%D8%A8-%D8%AF

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر ویژه بورسی rajabnejad آواتار ها
    تشکر شده 15,786 بار در 3,911 ارسال

پیدا کردن دختر 15 ساله منجمد بر روی اتشفشانی که برف ان را فراگرفته بین ارژانتین و شیلی که مرگ این دختر تقریبا 500 سال پیش حدس زده اند. میگویند که موی سرش ارایش کرده ظاهرا برای جشنی اماده شده بود

هرگاه زندگی را جهنم دیدی, سعی کن پخته بیرون آیی, سوختن رو همه بلدند ....

10. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید rajabnejad از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

در گفتگو با مهر مطرح شد؛
    جهش واردات کالاهای اساسی/ رکوردشکنی واردات گندم

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران از جهش واردات کالاهای اساسی خبرداد و گفت: واردات گندم به کشور در سال گذشته نسبت به سال ۹۲ از لحاظ وزن ۷۵ درصد و از لحاظ ارزش ۵۷ درصد رشد کرده است.

کاوه زرگران در گفتگو با مهر از جهش واردات کالاهای اساسی به کشور خبرداد و گفت: آمارها نشان می‌دهد در میان ۵ قلم کالای عمده وارداتی به کشور، چهار قلم جزء غلات بودند و به ترتیب گندم، ذرت دامی، برنج و کنجاله در این لیست قرار دارد.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران افزود: در این میان، گندم خوراکی با ۲ میلیارد و ۲۸۹ میلیون دلار و سهم ارزشی ۴.۳۶ درصد، عمده‌ترین کالای وارد شده به کشور است و میزان گندم وارد شده به کشور در سال ۹۳ نسبت به سال پیش از آن، از لحاظ وزن ۷۵ و از لحاظ ارزش ۵۷ درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: در بین ۵ قلم کالای عمده وارداتی ذرت دامی، برنج و کنجاله به ترتیب مقام‌های سوم تا پنجم را داشته اند و ذرت دامی وارد شده به کشور در سال گذشته هم، ۶ میلیون و ۱۲۷ هزار تن بوده که به لحاظ وزن نسبت به سال ۹۲، بیش از ۵۳ درصد رشد داشته است.

زرگران با اعلام اینکه برخلاف ذرت دامی و گندم که وارداتش رشد داشته، میزان واردات برنج و کنجاله سویا با کاهش روبرو بوده است، گفت: برنج وارد شده در سال گذشته، یک میلیون و ۱۸۵ هزار تن بوده که نسبت به سال پیش از آن، ۳۹ درصد کاهش داشته است و همچنین کنجاله سویا هم در سال گذشته ۲ میلیون و ۱۰۹ تن بوده که نسبت به سال ۹۲، کاهش ۲۴درصدی را تجربه کرده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه صنایع غذایی ایران به لحاظ کمی و کیفی در مسیر توسعه قرار دارد و به روزرسانی تجهیزات در بخش تامین، تولید و توزیع مهم‌ترین دغدغه فعالان بخش دولتی و خصوصی بوده است، خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی‌هایی که از سوی دولت صورت پذیرفته و همچنین استقبال تولیدکنندگان بخش خصوصی، رشد چشمگیری در ارتقای سطح تکنولوژی در کشور داشتیم.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تهران با بیان اینکه ایران با دارا بودن جمعیت نزدیک به ۸۰ میلیون نفر، بازار مصرف بزرگی در حوزه تولید و مصرف صنایع غذایی پیش روی تولیدکنندگان قرار داده است، گفت: در سال ۹۳ نزدیک به ۱۶.۵ میلیون تن غلات به ارزش ۶.۵ میلیارد دلار به کشور وارد شد که از میزان ذکر شده ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تن اختصاص به واردات گندم داشته، ضمن اینکه از این میزان نیز بیش از ۹۰ درصد آن گندم آسیابانی بوده است.

وی اظهار داشت: همچنین از میزان ۷ میلیون گندم داخلی نیز تنها بخش کوچکی به عنوان ذخیره استراتژیک نگهداری و مابقی به مصرف آرد خبازی و صنف و صنعت رسیده است که با توجه به حجم استفاده از گندم در کشور، در حوزه ذخیره‌سازی نیازمند احداث سیلوی استاندارد برای نگهداری ۱۴ میلیون تن گندم در سال هستیم.

زرگران با بیان اینکه سالانه ۸ میلیون تن ذرت در کشور مصرف می‌شود، تصریح کرد: سال گذشته چیزی حدود ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار تن واردات ذرت داشتیم که با احتساب ۲.۵ میلیون تن تولید داخل سال گذشته ۸ میلیون تن در کشور مصرف ذرت داشتیم.

وی با اشاره به اینکه به طور کلی با احتساب واردات یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن واردات جو به کشور، ۱۶.۵ میلیون تن واردات غلات داشتیم، متذکر شد: فراهم نمودن بستر ذخیره‌سازی استاندارد حجم مذکور از غلات از ضروریات است.

زرگران در ادامه به ضرورت ایجاد بستر مناسب جهت ذخیره‌سازی برنج در کشور تاکید کرد و گفت: در حال حاضر ۱۷ درصد ضایعات در حوزه شالی کوبی سنتی برنج داریم که در صورت استفاده از سیستم ذخیره استاندارد و استفاده از روش‌های مدرن شالی کوبی شاهد حذف ضایعات در این حوزه خواهیم بود.

وی همچنین به ظرفیت مناسب در بخش احداث سیلو به منظور ذخیره نهاده‌ها اشاره کرد و گفت: در سال گذشته ۹ میلیون تن واردات نهاده‌ها را داشتیم که این رقم به طور متوسط طی ۵ سال گذشته ثابت بوده و با توجه به اینکه ما تنها ظرفیت ذخیره ۳ میلیون تن خوراک دام را داریم، در این حوزه بستر مناسبی برای احداث سیلو موجود است.

زرگران همچنین به بستر احداث سیلو در جوار کارخانجات آرد کشور اشاره‌ای داشت و گفت: در حال حاضر حدود ۳۱۵ کارخانه آردسازی در کشور فعال است که ظرفیت تولید ۲۰ میلیون تن آرد را دارند اما در حال حاضر ۱۲ میلیون تن ظرفیت فعال و ۸ میلیون تن ظرفیت خالی داریم که در صورت استفاده از تمام ظرفیت تولید بستر مناسبی نیز برای احداث سیلو در این حوزه موجود است.

وی در ادامه بر ضرورت توجه دولت در حوزه بسترسازی برای گسترش صادرات آرد در کشور تاکید کرد و اظهارداشت: در سال ۲۰۱۳ صادرات آرد کشور ترکیه ۲ میلیون تن و صادرات آرد کشور ما ۲۴ هزار تن بوده است، که با توجه به سهم پایین صادرات آرد کشور ما در دنیا ضروری است مسئولین توجه ویژه‌ای به تقویت این بخش و صدور مجوزهای صادراتی برای رونق صنعت آردسازی و فعال‌سازی ظرفیت خالی این حوزه داشته باشند.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران با بیان اینکه ما در بازار ۶ میلیون دلاری بین کشورها در حوزه آرد تنها از ۱۳ صدم درصد استفاده می‌کنیم، گفت: این نشان می‌دهد که با وجود ظرفیت خالی کارخانجات آرد می‌توانیم بازار مصرف در کشورهای جنوبی خلیج فارس و بازار تجارت غلات در روسیه کریدور باشیم و غلات روسیه در صنایع آردسازی ما تبدیل به بازار مصرف کشورهای جنوبی هم‌مرز عراق و افغانستان عرضه گردد.

زرگران با بیان اینکه در حوزه سیلو ظرفیت اسمی نگهداری غلات با حجم غلاتی که وارد و برداشت می‌کنیم مساوی است گفت: اما همانطور که مستحضرید به دلیل پراکندگی نامناسب سیلوها، در برخی از نقاط مانند مبادی ورودی و بنادر شمالی با کمبود سیلو مواجه هستیم و غلات در انبارها و فضاهای غیرمکانیزه نگهداری می‌شود.

وی با اشاره به پتانسیل کشور در حوزه غلات، درباره ترمینال غلات اینچه‌برون توضیح داد: اولین محموله گندم از کشور قزاقستان قبل از عید امسال تخلیه شد که این اقدام نویدبخش ایجاد بستر مناسبی برای واردات غلات از کشورهای CIS و همچنین ترانزیت غلات از طریق حمل و نقل ریلی است که در صورت تداوم این اقدامات، حداقل نیاز به احداث نزدیک به ۳۰۰ هزار تن سیلوی نگهداری گندم در منطقه مذکور هست که در این خصوص استاندار گلستان پیگیر این طرح‌هاست.

زرگران با تاکید مجدد بر اینکه صنایع آردسازی و صنایع وابسته، پتانسیل بالایی در حوزه تولید دارند، اضافه کرد: یکی از دلایل به‌روز نبودن سطح تجارت صنایع آردسازی کشورمان با دنیا، دخالت بیش از حد دولت است که امید می‌رود با پیروی از توصیه‌های مقام معظم رهبری، دولت تنها در حوزه نظارت ایفای نقش نماید و با توجه به سیاست‌های اصل ۴۴، دامنه فعالیت بخش خصوصی افزایش یابد. چرا که اکنون تنها ۱۶ درصد واردات گندم توسط بخش خصوصی انجام می‌شود و دامنه تصدی‌گری دولت بسیار گسترده است.

http://www.mehrnews.com/news/2786218...86%D8%AF%D9%85

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال گیلان آواتار ها
    تشکر شده 9,758 بار در 2,145 ارسال

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران گزارش‌ها درباره مفقود شدن یک دکل نفتی ایران در دوره ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد را تأیید کرده است.

آقای زنگنه امروز دوم تیرماه (۲۳ ژوئن) به خانه ملت، خبرگزاری مجلس ایران گفته است که با شکایت وزارت نفت، پرونده ای در این باره تشکیل شده است.

ارزش این دکل مفقود شده که "دین" نام دارد ۷۸ میلیون دلار عنوان شده است.

نادر قاضی‌پور، از نمایندگان مجلس ایران پاییز سال گذشته گفته بود که علی لاریجانی، رئیس مجلس به کمیسیون انرژی دستور بررسی این موضوع را داده است.

آقای قاضی‌پور ارزش این دکل را به پول ملی ایران معادل ۲۴۰ میلیارد تومان توصیف کرده و گفته بود معلوم نیست در حال حاضر این دکل کجاست.

این دکل در سال ۱۳۹۰ از یک شرکت خارجی در ترکیه خریداری شده بود.

خبرگزاری فارس شهریور ماه گذشته خبر داده بود که یکی از شرکت‌های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی صنعت نفت که احداث تاسیسات فراساحل نفت و گاز ایران را در میدان مشترک پارس جنوبی بر عهده دارد، اقدام به خرید این دکل نفتی کرده بود.

بر اساس این گزارش، قرار بوده ۲۰ درصد از بهای این دکل حفاری به عنوان پیش پرداخت در اختیار شرکت خارجی قرار بگیرد و مابقی پس از تحویل دکل به این شرکت پرداخت شود، اما "طرف ایرانی بر خلاف مفاد قرارداد کل بهای دکل را به تدریج پرداخت کرده است."

خبرگزاری فارس به نقل از یک مقام آگاه در وزات نفت گفته بود: "با توجه به احتمال بالای وقوع فساد در این خرید، برخی از مسئولین سابق این شرکت ایرانی به عنوان مظنون تحت تعقیب قرار گرفته‌اند."
    هیچ تمدنی از بیرون مغلوب نخواهد شد , مگر آنکه از درون نابود شده باشد !...ویل دورانت

14. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید گیلان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 20,623 بار در 4,024 ارسال

​کامران دانشجو یار دولت نهم..دهم ...نیز به اتهام زمین خواری دادگاهی شد............یاران میروند منزل به منزل...................

16. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید mey از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال mjtb آواتار ها
    تشکر شده 2,711 بار در 559 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mey نمایش پست ها
    ​کامران دانشجو یار دولت نهم..دهم ...نیز به اتهام زمین خواری دادگاهی شد............یاران میروند منزل به منزل...................
    اندک اندک جمع مستان میرسند
    اندک اندک پول پرستان میرسند

بی بخاران پاچه مالان در رهند
    گنده لاتها سوی زندان میرسند

18. 17 کاربر به خاطر ارسال مفید mjtb از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 30,527 بار در 9,530 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط ایرج اکبری نمایش پست ها
    گزارشی از یاران بازداشتی‌ دولت «پاک‌دست» احمدی‌نژاد

کم کم بقیه هم پیدا می شوند آقای رحیمی!!!
    كسى كه عقل ندارد، ادب ندارد و كسى كه همّت ندارد، جوانمردى ندارد و كسى كه دین ندارد، حیا ندارد.

20. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 10 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 10 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها

بوک مارک ها