نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 3826 از 5202 نخست ... 28263326372637763816382338243825382638273828382938363876392643264826 ... آخرین
نمایش نتایج: از 38,251 به 38,260 از 52011

موضوع: اخبار

عضو فعال
    تشکر شده 104,284 بار در 31,906 ارسال

پاسخ : اخبار

میرکاظمی: در کرسنت رشوه گرفتند و به حساب حزب‌شان ریختند

عضو کمیسیون انرژی در گفتگو با «نسیم»: بابک زنجانی را رو کردند تا کرسنت فراموش شود؛ جزئیات کرسنت باید افشا شود و نام تمام کسانی که پول گرفته‌‌اند معلوم شود، حتی اگر آن شخص مسئول دفتر فلان وزیر دوران اصلاحات باشد

طرح تحقیق و تفحص از بابک زنجانی را اول من نوشتم/ پرونده کرسنت را به این دلیل امنیتی کردند که دست خودشان رو نشود/ یک ایراد جدی که به حزب کارگزاران و اصلاح طلبان است، این است یک ایراد هم از کرسنت نمی‌گیرند. زمانی که در مجلس بودم گزارشی آمد که فردی به نام بابک زنجانی میعانات و فرآورده های نفتی را از ایران می‌گیرد و می فروشد و به گونه ای عمل می کند که انگار نمی خواهد پولش را برگرداند.

مسعود میرکاظمی عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با «نسیم» با اشاره به تخلفات صورت گرفته در پرونده کرسنت اظهار کرد: در پرونده کرسنت کسانی هستند که رشوه گرفته اند و وقتی از آنها بازجویی می شود، اعلام می کنند که به حساب یک حزب سیاسی پول ریخته ایم، بنابر این، این افراد که اکنون در برخی پستهای دولتی حضور دارند، معلوم است که علاقه مند نیستند، که جزئیات کرسنت افشا شود.

وی خاطرنشان کرد: جزئیات کرسنت باید افشا شود و نام تمام کسانی که پول گرفته اند معلوم شود، حتی اگر آن شخص مسئول دفتر فلان وزیر دوران اصلاحات هم باشد، نباید برای کسی مهم باشد.

کرسنت را امنیتی کردند تا دست خودشان رو نشود

وزیر اسبق نفت با انتقاد از امنیتی کردن پرونده کرسنت تصریح کرد: پرونده کرسنت را به این دلیل امنیتی کردند که این جزئیات افشا نشود وگرنه این پرونده امنیتی نیست.

وی در خصوص پرونده بابک زنجانی نیز به نسیم بیان کرد: زمانی که در مجلس بودم گزارشی آمد که فردی به نام بابک زنجانی میعانات و فرآورده های نفتی را از ایران می‌گیرد و می فروشد و به گونه ای عمل می کند که انگار نمی خواهد پولش را برگرداند.

میرکاظمی افزود: ماجرا به اوایل مجلس نهم بر می گشت و من رئیس کمیسیون انرژی مجلس بودم، بنابر این، این مسئله را با مسئولین شرکت ملی نفت در میان گذاشتم و حتی نامه‌ای زدم که مراقبت شود تا سو استفاده ای صورت نگیرد، بعد مسئولین وقت اعلام کردند که این فرد مورد تایید بانک مرکزی است و نفت را می فروشد و به دور زدن تحریمها کمک می کند.

وی گفت: ما جلساتی گذاشتیم و بررسی کردیم و بعد یک مقدار جدی تر وارد پرونده بابک زنجانی شدیم و دستگاههای نظارتی اعم از سازمان بازرسی کل کشور، وزارت اطلاعات و دیوان محاسبات را فراخواندیم و اعلام کردیم بدهی این فرد به کشور در حال افزایش است و سر رسید برخی از بدهی ها هم گذشته است و ایشان مرتبا به این کشور و آن کشور می رود و سرمایه گذاری می کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: وقتی زندگی بابک زنجانی را بررسی کردیم، دیدیم که غیر از این پول نفت دارایی دیگری هم ندارد که قابل توجه باشد و عمدتا همین پولهای دولتی را در اختیار دارد.

اولین بار طرح تحقیق و تفص از بابک زنجانی را من نوشتم

میرکاظمی به نقش خود در رسیدگی به پرونده بابک زنجانی اشاره و به نسیم عنوان کرد: وقتی به دستگاههای نظارتی اعتراض کردیم گفتند ما شاکی نداریم، من همانجا خودم شخصا طرح تحقیق و تفخص از این موضوع را نوشتم، چون یک نماینده هم شخصا می تواند طرح تحقیق و تفحص بنویسد.

وی افزود: این طرح را نوشتم و گفتم این هم شاکی و آن را به هیات رئیسه مجلس دادم، نمی خواستیم خیلی هم سر و صدا کند، چون علاقه مند بودیم که پول برگردد. وی ادامه داد: نه دنبال مچ گیری بودیم و نه دنبال مسئله دیگری ؛ میخواستیم فردی نیاید کلاه دولت را بردارد و برود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این مطلب که دولت وقت از بابک زنجانی شکایت نمی کرد به نسیم تصریح کرد: دولت وقت از بابک زنجانی شکایت نمی کرد به این توجیه که بحث تحریم است و به این دل خوش بودند که این پول را برمی گرداند، ولی گزارشی که ما از بیرون و از فعالین بخش خصوصی داشتیم این بود که وی با قیمتهای پایینی این محموله ها را می فروشد که این جای تعجب دارد که کسی که با قیمت فوب خلیج فارس نفت را خریده، چرا با اختلاف خیلی پایین تری نفت را می فروشد، پس معلوم است که قصد بازگرداندن پولها را ندارد.

اصلاح طلبان و کارگزاران یک انتقاد هم از کرسنت نمی کنند

میرکاظمی با انتقاد از وزیر نفت گفت: برخی از آقایان امروز می گویند بابک زنجانی را مطرح کنید تا کرسنت فراموش شود، حتی 9 دی سال گذشته همین مسائل را با مدیران مسئول هم‌فکر خودش مطرح و یک سری صحبتها در مورد کرسنت که خلاف واقع است و همیشه مطرح کرده را بار دیگر عنوان می کند تا این فساد فراموش شود.

وی با انتقاد از نوع برخورد دولتمردان با فساد بیان کرد: برخورد با فساد نباید فرقی داشته باشد و حزب و جناح نمی شناسد، یک ایراد جدی که به حزب کارگزاران و اصلاح طلبان وارد است، این است یک انتقاد از کرسنت نمی کنند، ولی ما می گوییم اصلا فرقی نمی کند، من یک نماینده اصولگرا بودم، در وزارت نفت هم عده ای هنوز از دوستان من هستند، ولی منافع ملی را که نمی شود، فدای حزب و جناح و گروه کرد. متاسفانه برخی ها اسم مبارزه با فساد را می برند، تا زمانی که به حزبشان خدشه ای وارد نشود.

http://nasimonline.ir/detail/News/1018446/7382

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 4,049 بار در 1,548 ارسال

مذاکرات نفتی ایران و ژاپن آغاز شد

مدیران مهم‌ترین شرکت‌های نفتی ژاپن روبروی زنگنه
    » سرویس: اقتصادي - انرژي
    کد خبر: 94051810061
    یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۲
    1439097662942_198125_orig.jpg

مذاکرات وزیر نفت با هیات عالیرتبه اقتصادی ژاپن به سرپرستی وزیر اقتصاد، تجارت و صنایع این کشور صبح امروز آغاز شد.

به گزارش ایسنا، مذاکره بیژن زنگنه و هیئت عالیرتبه ژاپنی به سرپرستی دایشیرو یاما گیوا، وزیر اقتصاد، تجارت و صنایع ژاپن از صبح امروز (یکشنبه ١٨ مردادماه) آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

وزیر نفت در این نشست با اشاره به اینکه شرکتهای ژاپنی از قدیم در حوزه های نفت و گاز ایران فعال بوده اند و ژاپن یکی از برداشت کنندگان اصلی نفت خام ایران بوده است، افزود: برداشت نفت ژاپن از ایران در سالهای اخیر به علت تحریمها بسیار کاهش یافته که امیدواریم با رفع تحریم روابط اقتصادی دو کشور به دوران اوج خود برسد.

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید احمدخان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال خوشبخت آواتار ها
    تشکر شده 45,465 بار در 5,450 ارسال

پورمحمدی : از شکایت مشایی استقبال می‌کنم

وزیر دادگستری با بیان اینکه مشایی طرح شکایت کرده، گفت: هنوز شکایتی واصل و نسخه ای برای من فرستاده نشده است و من نیز این موضوع را از رسانه ها شنیدم.
    پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزیر دادگستری با بیان اینکه مشایی طرح شکایت کرده، گفت: هنوز شکایتی واصل و نسخه ای برای من فرستاده نشده است و من نیز این موضوع را از رسانه ها شنیدم.

به گزارش «انتخاب»؛ حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی روز شنبه در حاشیه بازدید از ایرنا به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار درخصوص خبر شکایت رحیم مشایی از ایشان که در رسانه ها مطرح شده، افزود: من نیز از رسانه ها شنیدم؛ ما پاسخگو هستیم و خط قرمزی برای خودمان قایل نیستیم؛ حقوق همه محترم است ، همه حق دارند اگر حق کسی ضایع شده شکایت کنند و حتما پاسخ می دهیم.

وزیر دادگستری خاطرنشان کرد: در گذشته برای پاسخگویی به طور کامل آمادگی داشتم و الان نیز استقبال می کنم از هر نوع سوال، اعتراض و شکایتی و این را یک اصل مفید و ارزشمند در مناسبات اجتماعی می دانیم که کسی برای خود خط قرمز و حریم درست نکند و همه در برابر قانون باید پاسخگو باشند و نسبت به حقوق همدیگر احترام بگذارند.

پورمحمدی با بیان اینکه نسبت به این موضوع مطلب جدیدی نگفتم، ادامه داد: این بخش کوچکی از حرف های فراوانی بود که در گذشته مطرح شده و در شهریور 90 در صحن غیرعلنی مجلس نیز مستنداتی در این خصوص ارائه کردم.

وی اضافه کرد: در برخی صحبت ها و سخنرانی ها از من سوال می کردند که همین نکات را در طول سالهای گذشته اشاره کردم و از آنجا که رییس سازمان بازرسی کل کشور بودم و این سازمان درگیر این پرونده بود، اطلاعات زیادی در این رابطه داشت و مجموعه مطالب منظم و تحویل مراجع قضایی داده شده است؛ بخش های زیادی نیز در محکمه توسط متهمین و حتی شهود به طور مفصل مطرح شده و در سایت ها و روزنامه ها موجود است.

رییس سابق سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه مطالب مفصل تر از اینها نیز گفته شده است، ادامه داد: من نیز یک تحلیل زیربنایی از فساد کردم و اگر بخواهند وارد گفت وگو شوند ما نیز آماده هستیم؛ هر چند مجادله را خوش ندارم اما درعین حال آماده هستم.

** به دنبال مجادله نیستیم

وزیر دادگستری اظهار داشت: البته اگر خیلی اصرار دارند خوب است؛ چون بخشی از پرونده که به وی مربوط می شود، زودتر رسیدگی خواهد شد.

وی اضافه کرد: پرونده وی نیز در این مجموعه قرار داشته است، اما بدلیل حجم بسیار متهمین، مجلدات پرونده، تنوع موضوعات و وجود خط قرمز و فشارها، رسیدگی به پرونده وی مقداری کند شده بود و طرح این شکایت موجب می شود به پرونده وی نیز زودتر رسیدگی شود.

پورمحمدی با اشاره به فحاشی، اتهام زنی و نشان دادن خشم و غضب بعضی ها در رسیدگی به پرونده های فساد در برخی سایت ها، ادامه داد: نیازی به این کارها نیست، بگویید اطلاعات نادرست است و اگر اطلاعات درست است بگویند کار عادی بوده و توضیح دهند که موضوع چه بود، نیازی به فحاشی نیست.

وزیر دادگستری تصریح کرد، به دنبال کشمکش نیستیم و از آن پرهیز می کنیم، البته بحث فساد موضوع جدی در ادارات کشور است و ما نیز آن را به طور جوی دنبال می کنیم.

** برخی تا حرف فساد می شود برنمی تابند

پورمحمدی در ادامه خاطرنشان کرد: مردم نیز نسبت به آن حساسیت فراوان دارند اما وقتی اسم پرونده های فساد سه هزار و هشت هزار میلیاردی می آید ، برخی ها برنمی تابند و برافروخته می شوند اعصابشان را از دست می دهند و زود موضع گیری می کنند.

وی تاکید کرد: اما در عین حال چون برخی برنمی تابند و به آنها برمی خورد، نمی توانیم حرف از مبارزه با فساد نزنیم.

وزیر دادگستری درخصوص موضوع بازنگشتن محمد رضا رحیمی ( معاون اول دولت دهم) از مرخصی به زندان و اظهار گلایه وکیل حمید بقایی (معاون اجرایی دولت دهم) از طولانی شدن روند رسیدگی به موکلش، گفت: باید از دوستان و همکاران قضایی بویژه سخنگوی قوه قضاییه سوال کنید که سوال نیز می کنید.

وی افزود: من اطلاع چندانی ندارم و مسوول پاسخگویی طبعا نیستم و دوستانی که درگیر و مسوول هستند به دقت می توانند پاسخ دهند.

6. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید خوشبخت از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

عبدالملکی: انحلال مرکز مبادلات ارزی یک اشتباه از سوی دولت است

عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق(ع) در گفتگو با «نسیم» افزود: مسئولان بانک مرکزی مشخص کنند تعطیل شدن مرکز مبادلات ارزی کجای پازلشان قرار دارد/ با این حذف این مرکز مشخص نیست چه کسی، چه میزان ارز می‌گیرد

انحلال مرکز مبادلات ارزی شفافیت را از اقتصاد کشورمی‌‌گیرد/ حذف این مرکز مهم قبل از تک نرخی کردن ارز، شرایط را برای رانت خواری و مفاسد اقتصادی باز می‌‌کند/ برای دولت مهم نیست ارزی که در اختیار مردم می‌گذارد صرف چه چیزی می شود؛ واردات کالاهای ضروری و یا غیر ضروری

حجت اله عبدالملکی اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق (ع) در گفتگو با «نسیم» در خصوص زمزمه های تعطیل شدن مرکز مبادلات ارزی اظهار کرد: مسئولان بانک مرکزی مشخص کنند تعطیل شدن مرکز مبادلات ارزی کجای پازلشان قرار دارد، زیرا منطقی ترین کار این است، که دولتمردان ابتدا نرخ ارز را یکسان کنند، بعد مرکز مبادلات ارزی را منحل کنند.

وی خاطرنشان کرد: بانک مرکزی به این سوال پاسخ دهد اگر ابتدا این مرکز را منحل کند و سپس ارز را تک نرخی کند، آن وقت کسانی که به دولت مراجعه می کنند و خواهان دریافت ارز با نرخ دولتی هستند، چگونه از این امکان برخوردار میشوند؟ مسئولان بانک مرکزی از کجا متوجه خواهند شد که به چه کسی باید ارز با نرخ دولتی بدهند و شرایط آن به چه شکل خواهد بود؟

این عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق (ع) به نسیم تصریح کرد: اگر بانک مرکزی تصمیم بگیرد که نرخ ارز را تک نرخی کند و خودش هم بازار را مدیریت کند، نیازی به مرکز مبادلات ارزی نیست، اما نباید قبل از تک نرخی کردن ارز برای انحلال این مرکز عجله کرد؛ لذا جمع آوری مرکز مبادلات ارزی در شرایط کنونی یک اشتباه است.

عبدالملکی با اشاره به آسیبهای احتمالی انحلال مرکز مبادلات ارزی بیان کرد: اگر دولت در مقطع فعلی تا هر زمانی سیستم ارز دو نرخی را حفظ کند، انحلال این مرکز فضای اقتصادی کشور را آشفته می کند و شفافیت را از اقتصاد ایران می گیرد و شرایط برای مفاسد اقتصادی و رانت خواری باز می شود و ممکن است ارز برای واردات کالاهای ضروری مانند دارو تخصیص پیدا نکند.

وی با بیان این مطلب که " برای دولت مهم نیست ارزی که در اختیار مردم می گذارد صرف چه چیزی می شود " بیان کرد: متاسفانه به نظر می رسد برای دولت مهم نیست که ارز صرف چه چیزی می شود، صرف واردات کالاهای ضروری و یا صرف واردات کالاهای غیر ضروری، بنابراین قبل از تک نرخی کردن ارز که از مدتها قبل وعده آن را داده بود و به آن عمل نکرده بود، به دنبال انحلال مرکز مبادلات ارزی است.

http://nasimonline.ir/detail/News/1018341/180

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

هاشمی چه گفت که دلواپسان را برانگیخت؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
    "سامان گیلانی" سردبیر هفته نامه طلوع صبح نوشت: مصاحبه آیت الله هاشمی رفسنجانی با شماره اخیر هفته نامه طلوع صـبح حواشی عجیب، متنوع و در عین حال هماهنگی را به دنبال داشت؛ از توهین و تمسخر و تفاسیر عجیب و غریب تا ایجاد کمپین های نامفهوم آنهم با سوءاستفاده از معصومیت روستاییان عزیز، و انتشار بیانیه از گروه ها و جبهه های

یک شبه ساخته شده ، همه و همه ،به طور خاص به همان تک جمله ی آیت الله واکنش نشان می دادند. اما این یادداشت نه از برای پاسخ به شخصی خاص که مردم در انتخابات ١٣٩٢ جوابی دندانشکن نثار آنان کرده اند ؛ بلکه تنها حاصل شگفتی و تعجب نگارنده از تنبلی دلواپسان در قضاوت زود هنگام است، خواه برجام هسته ای باشد و خواه مصاحبه آیت الله هاشمی.
    داستان از چه قرار بود؟

آقای هاشمی در گفتگو با هفته نامه طلوع با انتقاد از کسانی که در زمان سختی مبارزات جهت سرنگونی طاغوت برای عدم مبارزه با شاه عذر شرعی می آوردند‌، گفتند: زمانی که ما مبارزه می‌کردیم عده ای در روستایشان قدم می‌زدند و حالا امروز انقلابی شده اند!وقتی آیت الله سخن از کسانی به میان آورد که امام (ره) را درک نکرده اند، از ایشان پرسیده شد: «آیا شما اساساً اینها را انقلابی می‌دانید؟» که پاسخ داد: «فرق می‌کنند. بعضی‌هایشان انقلابی بودند و وقتی که سختگیری‌های حکومت زیاد شد، دیگر ادامه ندادند. بعضی‌ها هم اصلاً آن موقع‌ها نبودند و در کوچه های روستاهایشان می‌گشتند. ولی الان آمده‌اند و انقلابی شده‌اند.»سخنی بغایت واضح و آشکار که نیازی به تفسیر و تاویل و در نهایت تهدید و تشکیل کمپین‌های بی‌مزه ندارد! هاشمی به کسانی اشاره می کند که در ایام انقلاب، از ترس مبارزه ،حتی حاضر نبودند از کوچه های شهر و روستایشان خارج شوند و سعی می کردند به جای حضور در مراکز مبارزه مانند حوزه علمیه قم، به حواشی شهرها پناه ببرند که از گزند ساواک و شاه بدور باشند ؛ چندان که برخی در ایام دفاع مقدس و جانفشانی رزمندگان اسلام، از ترس بمب و موشک به روستاها پناه برده بودند.

هاشمی معتقد است عده ای به جای مبارزه، در روستای خود مشغول کارهای خود بودند ، کجای این سخن توهین آمیز است؟ آیا هاشمی که خود روستایی و روستازاده است، گفته روستایی بودن، مذموم است؟ این درحالی است که هاشمی خود در خاطرات و مصاحبه‌هایش مکرراً از روستایی و کشاورز بودن خانواده اش سخن گفته و با افتخار به‌آن اشاره کرده است.

او می گوید «آنانی که چنین می کردند ، امروز مدعی انقلاب شده‌اند»! سخن این است، آیا از این دست افراد - که کم هم نیستند - نمی‌شناسیم؟ آیا کسی با چنین سخنی مخالف است؟ یا چون هاشمی آن را بر زبان آورده، برخی چنین عصبانی شده اند؟

با این اوصاف، ادعای «تمسخر» یا «دهاتی خواندنِ» منتقدان از زبان آیت الله هاشمی در این مصاحبه، آن هم در شرایطی که هاشمی خود یک روستایی و روستازاده است و بدان افتخار نیز می کند، اما آنقدری مضحک است که تنها از اذهان بیمارِ روان‌گسیختگانی بر می آید که عطشِ «دیده شدن» و «جدی گرفته شدن» دارند، اما باز هم از بدحادثه باید گفت جدی گرفته نخواهند شد! گوآنکه منهای برخی انتقادات، بودند منتقدانی که از سرِ درد و علاقه به انقلاب، مطالبی را متذکر شدند که شاید سخن آنان نیز «به حق» اما از سر «عدم فهم دقیق جملات و کلمات» بود.

این واکنش ها نشان داد که برخی مخالفان آیت الله، برای حمله به او چندان به محتوای بهانه نمی اندیشند! بلکه به دلیل ناراحتی از برخی سخنانش ، ترجیح می دهند با روش های خاص، بخشی از سخنان او را برجسته کنند و با جعل و القای دروغ، بهانه ای برای حمله به او مهیا کنند! گویی هاشمی حتی در مورد دیوار خانه اش هم سخن می‌گوید، برخی اگر چیزی نیابند، به بهانه دفاع از دیوارها، کمپین حمله به او راه‌اندازی خواهند کرد. با این حال ، توصیه به جریان های مخالف هاشمی این است که برای حمله به هاشمی، بهانه ای بهتر و واقعی بتراشند تا افکار عمومی، بیش از پیش بر انصاف و راستگویی جریان دلواپس، صحنه بگذارند!

از دیگر سو بنظر می رسد، دوستان رئیس جمهور سابق برای اینکه بتواتند مسیر افکار عمومی را از فساد دولت قبل منحرف کنند هر چه توان دارند به کار می‌گیرند و تا آنجا پیش می‌روند که حتی بدون خواندن متن یک مصاحبه کمپین به راه می‌اندازند که مردم بیایید و ببینید که هاشمی رفسنجانی به روستاییان اهانت کرده است! انتخابات نزدیک است و عده ای دوست دارند بهتر دیده شوند اما ای کاش می‌دانستند هر چه کمتر سخن بگویند بیشتر موفق خواهند بود که به قول سعدی:
    تا مرد سخن نگفته باشد
    عیب و هنرش نهفته باشد

*افتاب یزد

10. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید خوشبخت از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 1,017 بار در 268 ارسال

وزیر اقتصاد 3 کارته شد/دولت سیزدهمین اخطارش را از مجلس نهم دریافت کرد
    وزیر اقتصاد در جلسه امروز مجلس پس از دریافت سومین اخطار و کارت زردش از مجلس استیضاح می‌شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز پارلمان سؤال ملی مهرداد بذرپاش نماینده تهران از علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
    بذرپاش در این سؤال از وزیر اقتصاد پرسید: 1- علت عدم اجرای مصوبه گشایش LC با پرداخت 30٪ دولت توسط بانک‌ها چیست؟ 2- آخرین وضعیت درآمدهای مالیاتی در سال 1392 به چه میزان است؟
    بذرپاش پس از استماع توضیحات وزیر از پاسخ‌های وی قانع نشد و خواستار رأی‌گیری از نمایندگان در صحن علنی شد.
    وکلای ملت نیز با 80 رأی موافق، 105 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع از مجموع 211 نماینده حاضر در صحن علنی از پاسخ‌های وزیر اقتصاد قانع نشدند و بدین ترتیب وزیر اقتصاد سومین کارت زرد خود را از پارلمان دریافت کرد.
    طبق آیین‌نامه داخلی پارلمان، در صورتی که در هر دوره مجلس وزیری 3 بار از نمایندگان کارت زرد دریافت کند، زمینه استیضاح وی در پارلمان فراهم می‌شود.
    به گزارش فارس، وکلای ملت پیش از این به علی‌‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش (2 کارت زرد)، علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی (یک کارت زرد)، رضا فرجی‌دانا وزیر سابق علوم (یک کارت زرد)، علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی (دو کارت زرد )، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی (2 کارت زرد)، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور (یک کارت زرد) و محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجات (2 کارت زرد) و محمود واعظی وزیر ارتباطات (یک کارت زرد) داده‌ بودند.

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید m2020 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

برکناری دو مدیر دولتی به علت پیگیری اجرای قانون مبارزه با قاچاق

یک مقام مسئول در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز: در دولت برخی با قانون مبارزه با قاچاق مخالفند؛ وزیر راه رسما اعلام کرده قانون قاچاق کنونی را اجرا نمی‌کند!

به گزارش «نسیم»، روزنامه همشهری از عدم اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا ارز از سوی دولت یازدهم انتقاد کرده است: عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با قاچاق کالا می‌گوید از ۱۱ آیین‌نامه اجرایی قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاکنون تنها ۳ مورد نوشته شده و به تصویب هیأت وزیران رسیده است.

به‌گفته محمدرضا پورابراهیمی صحبت از قانونی است که حدود یک‌سال‌ونیم از ابلاغ آن می‌گذرد. پیش از این سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس هم ابراز امیدواری کرده بود دولت روحانی به قوانین مصوب مجلس احترام بگذارد و قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را اجرایی کند....

پس از ابلاغ این قانون و در شرایطی که جوهر ابلاغیه حسن روحانی خشک نشده بود در نامه‌هایی جداگانه، 3وزیر اقتصاد، راه و شهرسازی و صنعت و معدن مشکلات اجرایی قانون را گوشزد کردند. نعمت‌زاده پیشنهاد کرده بود اجرای قانون حداقل به‌مدت 2سال مسکوت نگه‌داشته شود تا در این مدت دولت لایحه‌ای را تنظیم و تقدیم کند.

وزیر صنعت پا را از این هم فراتر گذاشته بود: «به‌نظر می‌رسد، باید در مورد ضرورت وجود و نحوه تشکیل چنین ستادی (مبارزه با قاچاق کالا و ارز) با توجه به‌وجود دستگاه‌های مسئول قانونی، بررسی و اتخاذ تصمیم شود.» درخواست وزیر صنعت برای انحلال ستاد حدود 11سال پس از فرمانی بود که رهبر انقلاب در سال81 خطاب به رئیس‌جمهور وقت درباره لزوم تشکیل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز صادر کردند.

پس از نعمت‌زاده وزیر اقتصاد هم در نامه‌ای به حسن روحانی پیشنهاد کرد اجرای قانون مزبور به‌مدت 6‌ماه به حالت تعلیق درآید. در تیم حسن روحانی مسئولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز همچون مجلس با نظرات وزرا مخالف بودند اما دست‌کم 2نفر از آنان اردیبهشت امسال از کار برکنار شدند. یکی از آن 2، معاون سابق پیشگیری ستاد است که می‌گوید با وجود تلاشی که برخی وزرا در دولت برای توقف قانون داشتند با قوت پیگیر اجرای قانون بودیم.

علیرضا بیات با اشاره به این نکته که «در دولت برخی با قانون مبارزه با قاچاق مخالفند» گفت: مشخصاً وزیر راه در این زمینه صراحتاً موضع ‌گرفته و ما هم با ایشان تعارف نداشتیم و در جلسات دولت بحث‌های سنگینی داشتیم. وی درباره نظرات وزیر صنعت درباره انحلال ستاد می‌گوید این نظر یک سال پیش نعمت‌زاده است و اکنون چنین نظری ندارد اما در کل برخی وزرا با ستادسازی مشکل مدیریتی دارند و ستادها را مخل مدیریت کردن وزارتخانه‌ها در امورشان می‌دانند.

http://nasimonline.ir/detail/News/1018690/148

14. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال

دستاورد ۱۳ میلیارد دلاری اقتصاد امارات از لغو تحریم ایران

صندوق بین‌المللی پول پیش بینی کرد با رفع تحریم‌ها علیه ایران ۱۳ میلیارد دلار بر حجم اقتصاد امارات افزوده شود .

به گزارش تسنیم، براساس این پیش‌بینی تولید ناخالص داخلی این کشور در نتیجه رفع تحریم‌ها علیه ایران طی سه سال آینده سالانه ۱ درصد بیشتر رشد خواهد کرد.

ایران در سال ۲۰۱۳ بالغ بر ۱۲ درصد صادرات غیرنفتی امارات را به خود اختصاص داده بود و ۱۲ میلیارد دلار کالا از این کشور وارد کرد. بیشتر صادرات امارات به ایران در این سال مربوط به کالاهای صادرات مجدد بود که از طریق بندر جبل علی انجام شد.

در گزارشی که توسط این نهاد بین‌المللی منتشر شده است پیش بینی شده است اقتصاد امارات در سال جاری میلادی رشد ۳ درصدی و در سال آینده رشد ۱/۳ درصدی داشته باشد. صندوق بین‌المللی پول پیش‌تر رشد ۵/۴ درصدی را برای اقتصاد امارات در سال ۲۰۱۵ پیش بینی کرده بود.

بازگشت گردشگران ایرانی به امارات یکی از دلایل دیگری است که صندوق بین‌المللی پول را برآن داشته است رشد ۱ درصدی را برای اقتصاد امارات در نتیجه لغو تحریم ایران پیش بینی کند. در نتیجه تحریم‌ها ورود گردشگران ایرانی و اقامت ایرانی‌ها در هتل‌های امارات نصف شد.

در گزارش صندوق بین‌المللی پول آمده است: امارات در موقعیت بسیار خوبی برای بهره بردن از گشایش بازار ایران قرار دارد و می‌تواند به عنوان مرکزی برای فعالیت‌های تجاری تجدید شده با ایران عمل کند.

http://www.rajanews.com/news/219141

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده است:

اولین قرارداد نفتی ایران- اروپا امضا شد

پیشخوان روزنامه دنیای اقتصاد ۱۳۹۴/۰۵/۱۸ ۱۳:۲۷:۱۳ بازدید: 15 بار کد خبر: DEN-910551

همزمان با آغاز مذاكرات جدید نفتی ایران و انی ایتالیا، اولین قرارداد همكاری بین یک شركت ایرانی و ایتالیایی در صنعت پتروشیمی امضا شد.

هفته گذشته هیاتی به ریاست «پائولو جنتیلونی» وزیر امور خارجه و فدریکا گوئیدی وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا به تهران سفر کردند که مذكراتی با بیژن زنگنه وزیر نفت و تعدادی از وزرای اقتصادی کابینه دولت تدبیر و امید انجام دادند.

به گزارش مهر همزمان با سفر این هیات اقتصادی و سیاسی به تهران، بیژن زنگنه وزیر نفت ایران و کلودیو دسكالزی رئیس انی به عنوان بزرگترین شركت نفتی ایتالیا در تهران برگزار کردند که از سرگیری صادرات نفت ایران و مشاركت این شركت ایتالیایی در طرح توسعه میادین نفتی کشور به ویژه طرح توسعه فاز سوم میدان دارخوین از مهمترین محورهای مذاكرات دو جانبه تهران بوده است.

با این وجود در حالی مذاكرات نفتی ایران با شركت های ایتالیایی همچون انی تاكنون منجر به امضای قرارداد جدید همكاری نشده و انعقاد قراردادهای جدید نفتی با ایتالیایی‌ها مشروط به لغو کامل تحریم ها شده که یک شركت معتبر ایتالیایی در صنعت پتروشیمی ایران قرارداد جدید همكاری امضا کرده است.

بر این اساس به استناد گزارش شركت ملی صنایع پتروشیمی هفته گذشته قرارداد همكاری بخش ساختمان و نصب یک طرح پتروشیمی ESBR در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به صورت مشترک بین یک شركت ایرانی و ایتالیایی امضا شده است.

گزارش رسمی منتشر شده توسط شركت ملی صنایع پتروشیمی حاکی از آن است که پس از امضای قرارداد تامین دانش فنی با شركت پلیمری اروپا versalis، شركت‌های تكنی مونت ایتالیا و یک شركت ایرانی به عنوان پیمانكاران مهندسی اصولی، تفصیلی و تداكارت این طرح پتروشیمیایی انتخاب و قرارداد همكاری با آنها امضا شده است.

شركت تكنی مونت ایتالیا از جمله شركت‌های فعال اروپایی در صنایع پتروشیمی و پلیمری ایران قبل از اعمال تحریم ها بود و این شركت قرارداد مشابه دیگری در برخی از طرح های جدید پتروشیمی ایران امضا و یا در شرف انعقاد آن است.

بر این اساس اسفند ماه سال گذشته خبرگزاری مهر گزارش داده بود که با سفر پیرو برتد فالگرو مدیرعامل شركت تكنی مونت ایتالیا به تهران، دور جدید مذاكرات شركت تكنی مونت ایتالیا به عنوان یکی از غول‌های پلیمری و پتروشیمی ایران به منظور ساخت یکی از بزرگترین پارک پتروشیمی‌های منطقه خاورمیانه در بندر عسلویه آغاز شد.

مهمترین محور این مذاكرات دو جانبه در تهران درباره احداث پارک پتروشیمی ABS و رابر در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس بود که دو طرف به توافق های اولیه در این باره دست یافته اند.

فالگرو مدیرعامل شركت تكنی مونت ایتالیا در این مذاكرات با اعلام آمادگی برای مشاركت و همكاری با صنایع پتروشیمی ایران، خواستار توسعه همكاری‌های مشترک با شركت های پتروشیمی ایرانی شده است.

بر اساس این مذاكرات مقرر شده است تا با ایجاد یک کارگروه مشترک مقدمات همكاری های آتی پس از شناسایی موضوعات فنی و فرصت‌های توسعه‌ای جدید در صنعت پتروشیمی ایران فراهم شود

18. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید خوشبخت از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 30,535 بار در 9,530 ارسال

94/05/18 - 14:38

پرداخت بدهی‌های خارجی ایران تا دو ماه آینده/ رفع مشکل افتتاح حساب سرمایه‌گذاران خارجی و حضور در بورس
    تا دو ماه آینده بدهی‌های خارجی و تعهدات ایران به سازمانهای بین المللی پرداخت خواهد شد.
    خبرگزاری فارس: پرداخت بدهی‌های خارجی ایران تا دو ماه آینده/ رفع مشکل افتتاح حساب سرمایه‌گذاران خارجی و حضور در بورس

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، یکی از مسائل مهم پس از توافق و پساتحریم مربوط به حوزه اقتصاد می‌شود و این موضوع ارتباط مستقیمی با بازار سرمایه، بازار بورس، نظامات پولی، انضباط مالی، گمرک و سرمایه‌گذاری خارجی در بخش مجموعه خانواده وزارت اقتصاد دارد، بنابراین این وزارتخانه باید طرح معینی برای شرایط پس از تحریم داشته باشد، یکی از مباحث این بخش مربوط به بورس بوده و در شرایط پس از تحریم با کاهش هزینه نقل و انتقال پول که اکنون حدود 8 درصد است و ارتباط مستقیم با فضای کسب و کار داخلی دارد، بر اساس عایدی سرمایه به میزان ارزش آن در بورس کارایی خواهد داشت.

از اقدامات قانون رفع موانع تولید در بورس موضوع معافیت حق تمبر برای افزایش سرمایه شرکتها و معافیت خرید و فروش بازارسازی و رتبه‌بندی برای انتشار اوراق و استفاده از نرخ شناور و راه‌اندازی اوراق سلف انرژی است که می‌تواند منجر به رونق این بازار شود.

همچنین در بحث سرمایه‌گذاری خارجی دو نوع سرمایه‌گذاری مستقیم و غیرمستقیم را در برمی‌گیرد و حضور سرمایه‌گذاران خارجی به شکل غیرمستقیم با استفاده از سبد دارایی‌ها انجام خواهد شد و در حال حاضر با همکاری بورس و بانک مرکزی مشکل افتتاح حساب برای خارجیان رفع خواهد شد و اکنون در شورایعالی بورس مجوز آن گرفته شده تا سرمایه‌گذاران خارجی در حوزه بازار سرمایه فعال شوند.

همچنین در حوزه بانک یکی از مسائل مهم مربوط به سوئیفت و حل و فصل آن می‌شود که مسئولان مربوطه در تلاش هستند، تا مسائل مربوط به شعب بانکهای خارجی در ایران و بالعکس را حل کنند و شعبه بانک‌های خارجی در ایران هر چه سریعتر فعال شوند.

از دیگر موضوعات مربوط به پساتحریم پوشش ریسک نرخ ارز بوده و پس از آن اقدامات مهم برای سوئیفت باز کردن ال‌سی بین‌المللی است در شرایط گذشته 130 درصد وجه تضمین برای باز کردن ال‌سی داخلی اخذ می‌‌شد که دولت آن را 30 درصد تعیین کرد، اما بانک‌های خصوصی زیر بار آن نرفتند.

به گزارش فارس، یکی از گیرهای اصلی اقتصاد عدم استفاده و جذب سرمایه‌های مستقیم خارجی در بخش‌های مختلف اقتصاد برای محکم کردن پایه‌های اقتصادی کشور است و در این برهه لیست اقدامات برای انجام سرمایه‌گذاری‌های خارجی از سوی وزارت اقتصاد تهیه شده و اولین اقدم آن پرداخت بدهی‌های خارجی است و در عرصه بین‌المللی کشورها باید خوش ‌حساب باشند و به نظر می‌رسد تا دو ماه آینده این بدهی‌ها پرداخت خواهد شد.

از دیگر اقدامات انجام شده دولت که باید ادامه یابد تسهیل و تسریع فضای کسب و کار داخلی است و در حال حاضر بیش از 2100 مجوز از سوی دستگاه‌های دولتی و نهادهای عمومی احصاء شده و به نظر می‌رسد وزارت اقتصاد به عنوان متولی این موضوع قصد حذف، کوتاه‌سازی و الکترونیکی کردن این مجوزهای کسب و کار را دارند و تا کنون با همکاری وزارتخانه‌ها ۳۰۰ مجوز که توسط وزارتخانه‌ها تهیه شده بود، حذف شد و تا پایان سال تمامی مجوزهای کسب و کار داخلی احصاء و مجوزهای زائد حذف خواهند شد.

از دیگر مباحث مربوط به این موضوع همکاری بخش خصوصی با مسئولان بوده و به نظر می‌رسد باید فعالان عرصه کسب و کار بخش خصوصی عوامل مخل و مزاحم را به مسئولان گوشزد کنند، تا آنها موانع را از سر راه بردارند.

سیاست اداره دولت با پول مالیات باید به یک گفتمان عمومی تبدیل شود، اگر کسی فرار مالیاتی داشت، افکار عمومی از زرنگی او تلقی نکند، بلکه کسی که فرار مالیات می‌کند انگار از جیب ۷۸ میلیون ایرانی دزدی می‌کند، اگر متخصصی راه فرار مالیاتی به کسی یاد داد، یعنی راه دزدی را به وی آموزش داده است.

رشد درآمد دولت از مالیات در سال گذشته ۴۲ درصد بود، طبق قانون سهم درامد دولت از نفت باید سالی ۲ درصد کاهش یابد و بر عکس سهم مالیات از درآمد بیشتر شود، حال برخی نمایندگانی که تصویب کرده‌اند دولت مالیات دریافت کند، متاسفانه در پاسخ به اعتراض برخی واحدهای صنفی اعلام می‌کنند که مالیات یا جریمه عدم پرداخت برخی واحدهای صنفی بخشیده شود، در حالی که قانون مصوب همان نمایندگان دولت را مکلف به دریافت مالیات کرده است.
    كسى كه عقل ندارد، ادب ندارد و كسى كه همّت ندارد، جوانمردى ندارد و كسى كه دین ندارد، حیا ندارد.

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 38 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 38 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها