نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 3905 از 4621 نخست ... 2905340538053855389539023903390439053906390739083915395540054405 ... آخرین
نمایش نتایج: از 39,041 به 39,050 از 46203

موضوع: اخبار

عضو فعال گیلان آواتار ها
    تشکر شده 9,758 بار در 2,145 ارسال

پاسخ : اخبار

منتقل شد ...
    ویرایش توسط گیلان : 2015/09/29 در ساعت 12:57
    هیچ تمدنی از بیرون مغلوب نخواهد شد , مگر آنکه از درون نابود شده باشد !...ویل دورانت

عضو فعال فری زبل آواتار ها
    تشکر شده 4,554 بار در 832 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط خوشبخت نمایش پست ها
    نامه تند بابك زنجانی به رئیس‌جمهوری:

چرا باید اطلاعات بانکم را به شما بدهم/به من نگویید گردن‌کلفت؛ من خادم ملتم

زنجانی در ادامه تلاش می‌کند خود را از احمدی‌نژاد مبرا کند و می‌گوید: «در کار اقتصادی زبان بی‌احترامی و زورگویی و تهمت، جایی ندارد و این روش‌ها متعلق به زمان قبل از رضاشاه است. امروز ناخواسته این‌جانب و دولت محترم شما در کفه ترازوی عدالت قرار گرفته است. با این تفاوت که شما دارای قدرت هستید و من زندانی. نمی‌دانم دولت آقای احمدی‌نژاد چه کرد؟ آیا عملکرد درستی داشته یا خیر و ربطی هم به من ندارد. من نمی‌دانم چرا هر کس برای نشان‌دادن خود تلاش می‌کند به دیگران تهمت بزند و دیگران را با مسئولان قبل ...

مسعود کاظمی: «آن‌قدر قطع‌نامه صادر کنید تا قطع‌نامه‌دانتان پاره شود» و «خدا را شکر که تحریم شدیم. مردم ایران اصلا تحریم‌ها را احساس نکردند». این جملات برای مردم ایران فراموش‌نشدنی است. سخنانی که محمود احمدی‌نژاد درباره تحریم‌ها به زبان آورد. او مدعی شد با کمک مردم ایران تحریم‌ها را دور خواهد زد. البته مدت زیادی نگذشت که مشخص شد منظور او از مردم ایران برای دورزدن تحریم‌ها، امثال بابک زنجانی بوده است، زیرا متهم نفتی خود در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی كه «فارس» تصویر آن را روز گذشته روی خروجی خود قرار داده، مدعی شده: «...من به کشورم بدون هیچ منتی خدمت کرده‌ام و به‌واسطه خدماتم مورد تحریم آمریکا و اروپا قرار گرفته‌ام و از سوی آنان به‌عنوان مهره کلیدی معرفی شده‌ام». اوایل مرداد سال جاری خبر نامه‌ای که بابک زنجانی به رئیس‌جمهوری نوشته منتشر شد؛ برخی از رسانه‌ها در ابتدا مدعی شدند این نامه خطاب به نمایندگان مجلس بوده است، اما نمایندگان این موضوع را تکذیب کردند. در ادامه این جریان، محسنی‌اژه‌ای چنین نامه‌ای را تأیید کرد، اما مخاطب اصلی این نامه مشخص نشد تا اینکه بالاخره وکیل بابک زنجانی مخاطب اصلی این نامه را مشخص کرد و گفت این نامه خطاب به دولت و به‌ویژه شخص آقای روحانی بوده است. نامه زنجانی نشان می‌دهد او تلاش كرده اتهام‌های خود را که مربوط به عملکردش در دولت احمدی‌نژاد بوده به دولت روحانی مرتبط کند. اکنون چند روز به دادگاه او باقی مانده است. بیژن زنگنه، وزیر نفت درباره بابک زنجانی گفته: «او بیش از دوهزارو ٧٠٠ میلیون دلار از پول نفت را پس نداده و به نظر من از اول هم قصد نداشته که پس بدهد. نیازی نیست بابک زنجانی پول را بدهد، فقط بگوید این پول‌ها در کدام حساب است. یک حسابی که بانک خصوصی یا دولتی ما موجودی آن را تأیید کند».
    برائت از احمدی‌نژاد
    زنجانی در ابتدای نامه خود خطاب به رئیس‌جمهور نوشته: «آقای رئیس‌جمهور، همان‌گونه که مستحضرید این‌جانب به اتهام اینکه در دولت قبل از وزارت نفت، نفت خریداری و پول آن را برده‌ام و به نحوی ایجاد فساد کرده‌ام، در بازداشت به سر می‌برم و قوه قضائیه مسئول رسیدگی به این فساد می‌باشد. متأسفانه من هرچه توضیح می‌دهم که این اتهامات واقعیت ندارد و در حق من بی‌انصافی صورت گرفته فایده‌ای ندارد و هم دولت محترم و هم این‌جانب قضاوت را به عهده قوه قضائیه سپرده و آن مرجع نسبت به حق یا ناحق بودن هر دوی ما قضاوت خواهد کرد».

زنجانی در ادامه تلاش می‌کند خود را از احمدی‌نژاد مبرا کند و می‌گوید: «در کار اقتصادی زبان بی‌احترامی و زورگویی و تهمت، جایی ندارد و این روش‌ها متعلق به زمان قبل از رضاشاه است. امروز ناخواسته این‌جانب و دولت محترم شما در کفه ترازوی عدالت قرار گرفته است. با این تفاوت که شما دارای قدرت هستید و من زندانی. نمی‌دانم دولت آقای احمدی‌نژاد چه کرد؟ آیا عملکرد درستی داشته یا خیر و ربطی هم به من ندارد. من نمی‌دانم چرا هر کس برای نشان‌دادن خود تلاش می‌کند به دیگران تهمت بزند و دیگران را با مسئولان قبل از خود قیاس کند». ظاهرا سخنان و افشاگری‌های اخیر جهانگیری درباره این متهم نفتی برای او سنگین بوده و می‌افزاید: «متأسفانه معاون‌اول محترم ریاست جمهوری بارها در اذهان عمومی به این‌جانب بی‌احترامی‌های زیادی کرده و این امر لایق ترازکردن یک دولت یا یک انسان عادی نیست و جاه و مقام این معاونت حفظ حرمت مردم است. ایشان بارها این‌جانب را به فساد در دولت قبل، ارتباط با افرادی که دنبال پشت پرده آن می‌گردد، می‌باشد و جدیدا این‌جانب را گردن‌کلفت عنوان نموده است که این صحبت‌ها در شأن یک معاون‌اول نیست. جناب رئیس‌جمهور من در زندانم و دادسرا در حال رسیدگی پرونده است، من چه گردن‌کلفتی‌ای می‌توانم بکنم؟ وقتی فسادی وجود ندارد، من چرا باید نام افرادی را ببرم و آنها و زندگی آنها را نابود کنم؟ یک کار اقتصادی شده که منجر به ابهاماتی برای شما شده است و من موظفم ابهامات را حل کنم و این کار در حال انجام است. در اصل مجموعه شما دنبال یک زیاده‌خواهی است و اسم آن را فساد من نامیده».
    به من نگویید گردن‌کلفت!
    زنجانی ٩ دی ٩٢ و چند ماه پس از پایان کار دولت دهم بازداشت شد و اکنون حدود ٢٢ ماه است که در بازداشت به سر می‌برد. پیش از این امیرعباس سلطانی، عضو کمیته پیگیری این پرونده، اعلام کرده بود بابک زنجانی در آستانه آزادی از زندان قرار دارد. او به «خانه ملت» گفته بود:‌ «براساس قانون مصوب مجلس، هیچ متهمی را بدون صدور حکم، بیش از ٢٤ ماه نمی‌توان در زندان نگه داشت، ازاین‌رو وکلای زنجانی به ‌دنبال آن هستند میزان زمان بازداشتی او را به بیش از این زمان افزایش دهند، تا عملا حکم آزادی زنجانی صادر شود». خبری که البته سیدحسین دهدشتی در گفت‌و‌گو با ایرنا آن را تکذیب کرد و گفت: «بازار شایعه‌ها و گفته‌های ضد‌و‌نقیض درباره پرونده بابک زنجانی داغ است، ولی او تا مشخص‌نشدن وضعیتش در زندان باقی می‌ماند». بابک زنجانی در ادامه نامه می‌افزاید: «من هیچ وقت با وزارت نفت معامله نکرده‌ام؛ یک مجموعه نفتی در خارج نفت فروخته و پول آن را در حسابی که معرفی کرده، دریافت کرده و به واسطه آن پول بلوکه شده و حال که دولت عوض شده به‌زور می‌گوید پول را دوباره پرداخت کن؛ چون صاحب بانک و سهام‌دار من هستم. آقای دکتر من در بانک متعلق به خودم درباره همه سپرده‌گذاران مسئولم؛ چرا باید اطلاعات یک بانکی را که ربطی به این کشور ندارد در اختیار معاون‌اول شما بگذارم که ایشان به من نگوید گردن‌کلفت! آیا اگر شما جای من بودید چنین می‌کردید؟ به من فرمودید من چون صاحب بانکم موظفم پول شما را بدهم و کاری به کسی ندارید. من از روز اول تمام زندگیم را دو دستی تقدیم کردم، چه باید می‌کردم و نکردم که این همه بی‌احترامی به من می‌شود؟ وزارت نفت مگر بارش را به من داده که از من طلب می‌کند؟ باری در اختیار شرکت خارجی خود گذاشته و آن هم پولش را دریافت کرده، می‌توانست در بانکی دیگر وصول کند، حال که تحریم شده من مقصرم؟»
    خادم ملتم
    این میلیاردر جوان در ادامه بدون اشاره به اینکه اکنون نامش از فهرست تحریم‌ها خارج شده مدعی می‌شود: «جناب آقای دکتر من به کشورم بدون هیچ منتی خدمت کرده‌ام و به واسطه خدماتم مورد تحریم آمریکا و اروپا قرار گرفته‌ام و از سوی آنان به‌عنوان مهره کلیدی معرفی شده‌ام. اینها آیا گردن‌کلفت بودن من است؟ آیا من باید فکر می‌کردم پول نفت را در چه بانکی وصول کنید؟ آیا من باید تدبیر می‌کردم که پول‌های دریافتی را در یک شرکت ١٠هزاردلاری نگهداری نکنید؟ آیا من مرتکب پولشویی شده‌ام؟ آیا چون قدرت داریم باید زورگویی کنیم و اشتباهات مدیریتی خود را به مردم وصل کنیم؟ آقای رئیس‌جمهور شرکت خارجی من موظف نبوده باری خریداری کند که کرده، موظف بوده پول آن را در هر کجا که صاحب کالا می‌خواهد بدهد، انجام داده، آیا روابط اروپا و آمریکا را هم من باید درست می‌کردم؟ آقای رئیس‌جمهور من تا کنون بیش از چهارهزار میلیارد تومان اموالم را تقدیم کردم اموالی که قبل از سال ٩١ یعنی ورود مجموعه شما، در بانک من بوده و من ارز هزارو ١٠٠ تومان فروخته بودم و این اموال را داشتم، یعنی سه‌میلیارد دلار سرمایه‌گذاری. من چه باید می‌کردم که این همه بی‌احترامی به من شده؟ آیا باید با مردم و سرمایه‌گذاران کشور چنین کرد؟ آقای دکتر من وظیفه داشتم به شما اطلاع‌رسانی کنم. دیگر شما می‌دانید و خدای بزرگ». زنجانی در حالی در این نامه می‌گوید تمام اموالش را تقدیم کرده که هم پیش از این زنگنه گفته بود که اموال موجود او کفاف بدهی‌اش را نمی‌دهد و هم دو روز پیش سلطانی، عضو کمیته پیگیری پرونده، گفته بود: «زنجانی اگر قصد پرداخت بدهی‌هایش را داشت تاکنون پرداخت کرده بود چون بر‌اساس نوار ضبط‌شده‌ای که از این فرد در کمیسیون موجود است ۲۵ میلیارد یورو در بانک‌های ژاپن پس‌انداز کرده، بنابراین موجودی دارد و پرداخت نمی‌کند؛ ضمن اینکه ۷۰ تا ۸۰ درصد از اموالش نیز در تاجیکستان، ترکیه، مالزی، هاوایی و ... قرار دارد». نامه زنجانی با جمله‌ای كه از نظر دستور زبان فارسی در نوع خود جالب توجه است پایان یافته است: «امیدوارم در زندگی و کار پیروز و موفق باشید و روزی کسی با شما این کار می‌کند با من کردید را نکنید».

http://vareshnews.ir/detail/News/22340

فقط در کانال تلگرام هستم درخدمت رفقا ..

3. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید فری زبل از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 91,699 بار در 29,633 ارسال

اردوکشی سرخابی بعد از برنامه نود؛
    حمله اینستاگرامی به صفحه فرشته کریمی

فرشته کریمی، برترین بازیکن فوتسال آسیا بعد از حضور در برنامه نود با ماجرای عجیب روبرو شد.

به گزارش "ورزش سه"، کریمی که در برنامه شب گذشته حضور دلنشینی داشت و بی پیرایه راجع به علایقش صحبت کرد پس از آنکه در پاسخ به سوال مجری برنامه اعلام کرد پرسپولیسی است، ناگهان با واکنش شدید هواداران استقلال مواجه شد.

شب گذشته و در حالی که کریمی مشغول ترک استودیو بود صدها کاربر، با کلماتی تند آخرین پست او را مورد حمله قرار دادند. بعد از آن طرفداران پرسپولیسی بود که در واکنش به این مساله شروع به پاسخ دادن حملات کردند و سپس جنگ مغلوبه شد تا رکیک ترین کلمات ممکن از طرف اشخاص حقیقی و آی دی های گوناگون به سمت یکدیگر شلیک شود.

این یک داستان آشنا در فضای رسانه های مجازی کاربران ایرانی است که مشخص نیست کی حل می شود. در مشهورترین اتفاق مشابه ایرانی ها بعد از قرعه کشی جام جهانی صفحه لیونل مسی را مورد حمله قرار دادند.

http://www.varzesh3.com/news/1271111...8C%D9%85%DB%8C

5. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده است:

ستاره دار(4) zorba آواتار ها
    تشکر شده 22,785 بار در 3,512 ارسال

در هجدهم خرداد 1389 نیز مشخص شد که تعدادی از آب معدنی های موجود در بازار از کیفیت پایانی برخوردارند.
    عصر ایران؛ جعفر محمدی - در هجدهم خرداد 1389 ، جلسه ای در یکی از شرکت های وزارت نفت برگزار شد. دستور کار این جلسه، جمع بندی آزمایش های انجام شده بر روی آب های معدنی/آشامیدنی موجود در بازار بود تا خریدهای وزارت نفت، با توجه به میزان سلامت آب های معدنی انجام گیرد.

چندی نگذشت که صورتجلسه این شرکت در خصوص میزان سالم یا آلوده بودن آب های معدنی/آشامیدنی به بیرون درز کرد: از 21 برند آب معدنی که در آزمایشگاه های مجهز وزارت نفت بررسی شده بودند، تنها 9 برند از نظر سالم بودن مورد تأیید قرار گرفت. "دماوند" یکی از برندهایی بود که طبق آن صورتجلسه تأیید نشده بود.

در آن زمان، مدیران آب دماوند، در مقام دفاع از خود برآمدند و با استناد به پروانه های بهداشتی و تأییدیه های استاندارد، مدعی شدند که تولیدات شان سالم است و جای هیچگونه نگرانی نیست.!!!!!!!!!!!!!!

در چنان وضعی انتطار می رفت وزارت بهداشت، به مسؤولیت قانونی خود عمل کند و به عنوان داور ، کیفیت دماوند و دیگر آب های معدنی/آشامیدنی را بسنجد و گزارش آن را به مردم بدهد ولی گویا مسؤولان آن دوران، چندان به سلامت مردم اهمیتی نمی دادند و ای بسا فکر می کردند این فقط دعوایی است بین وزارت نفت و شرکت دماوند!

مسؤولان وقت ، نه تنها در این مورد بلکه پیشتر نیز بعد از انتشار اخباری راجع به مرجوع کردن محموله آب دماوند از افغانستان به دلیل سرطان زا بودن نیز سکوت اختیار کردند. خبری که روز هفدهم مهر 1388 در روزنامه اعتماد منتشر شد و البته ما بر صحت و سقم آن اشراف نداریم این بود:
    « پس از آنكه نيروهاي ناتو مستقر در افغانستان براي تامين آب شرب مورد نياز خود با طرف ايراني وارد مذاكره شدند، مقرر شد شركت آب معدني دماوند به عنوان بزرگ ترين توليدكننده آب معدني در ايران، آب شرب ناتو را تامين كند. در اين راستا اولين محموله هم به افغانستان صادر شد اما پس از مدتي محموله مذكور به دليل غيربهداشتي و سرطان زا بودن به ايران عودت داده شد. اين در حالي است كه در اين خصوص اطلاع رساني صورت نگرفت و محموله مذكور به همراه ساير توليدات آب معدني دماوند در داخل توزيع و در اختيار مردم قرار داده شد... .»

اینک اما اتفاق جدیدی در وزارت بهداشت رخ داده است و معروف ترین برند آب بسته بندی ایران، به اتهام توزیع آب آلوده، هم پلمپ شده و هم تحت پیگیرد قضایی قرار گرفته است.

ماجرا نیز از آنجا آغاز شد که وزیر بهداشت، دستور بررسی تمام آب معدنی های موجود در بازار را به سازمان غذا و دارو صادر کرد و نهایتاً اعلام شد که حدود 10 درصد از آب های بسته بندی در بازار ، غیربهداشتی هستند و ملزم به توقف خط تولید و اصلاحات هستند. دماوند یکی از این شرکت ها بود که علیرغم دریافت دستور توقف تولید، همچنان به کارش ادامه داد و آن طور که وزارت بهداشت اعلام کرده ، محصولاتش را که دارای آلودگی میکروبی بودند با "تاریخ قبل از دستور توقف" به بازار عرضه کرد. این جا بود که وزارت بهداشت، نام دماوند را اعلام کرد و از مردم خواست این برند آب معدنی را مصرف نکنند.

در این باره نکاتی چند قابل توجه است:

1 - در ابتدا باید از وزارت بهداشت و مشخصاً وزیر بهداشت قدردانی کرد که بعد از مدت ها، یکی از دغدغه های اصلی مردم در خصوص سلامت آب های معدنی را مورد توجه قرار دادند. امیدواریم این بررسی ها ، مستمر و بی رحمانه ادامه یابند و مسؤولان سازمان غذا و دارو ، منتظر دستور وزیر برای انجام این وظیفه قانونی نمانند.
    از این رو، همچنان منتظر هستیم که این سازمان، در بازه های زمانی تعریف شده ای، گزارش سلامت آب های معدنی/آشامیدنی موجود در بازار را به مردم ارائه دهد.

2 - شجاعت سازمان غذا و دارو در اعلام نام معروف ترین برند آب معدنی ایران ستودنی است. در ایران معمولاً گزارش های این چنینی به ذکر کلیات می گذرد و نامی از متخلفان ( و نه صرفاً متهمان برده نمی شود) ولی این بار خرق عادت شد و مردم امیدوار شدند. با این حال انتظار می رود اعلام نام متخلفانی که منافع مادی خود را بر سلامت جامعه ترجیح می دهند، به عنوان یک روال دائمی در پیش گرفته شود چرا که این کار، خود عامل مهمی در بازدارندگی است.
    اگر نام متخلفان اعلام نشود یا به اعلام یکی دو نام بسنده شود، آنگاه خود مسؤولان در مظان اتهامات خاص در محضر افکار عمومی خواهند بود، هر چند که ناوارد باشد.

3 - تنها آب معدنی نیست که مردم را نگران کرده است. چندی پیش ، در عصر ایران خبری منتشر شد مبنی بر این 500 تن آبلیمو که توسط برند مطرح "دستچین" تولید شده بود، در واقع آب لیمو نبود بلکه یک ماده شیمیایی با طعم و رنگ آبلیمو بود. این مایع به حدی خطرناک بود که سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد معدوم کردنش در طبیعت نیز به محیط زیست آسیب می رساند.!!!!!!!!!!!!!

اخیراً هم سازمان تعزیرات حکومتی اعلام کرد که اکثر برندهای آبلیمو و آبمیوه در ایران، صرفاً محصولات شیمیایی هستند که به اسم محصولات طبیعی به مردم فروخته می شوند.

هم اکنون انواع بیسکویت ها، آب میوه ها، نوشابه ها، لبنیات، کمپوت ها، کنسروها، تن ماهی ها، سوسیس ها و کالباس ها و محصولات دیگر با نشان بهداشت و آرم استاندارد در بازار توزیع می شوند و مردم نگرانند که نکند این محصولات هم - دستکم برخی شان - دچار مشکلات بهداشتی باشند و همانند برخی آب معدنی ها ، مشکلات شان لاپوشانی شود.

از وزارت بهداشت، تقاضای جدی می شود، در یک برنامه ضربتی اولیه ، همه این محصولات را با شجاعت و قاطعیت و البته شفافیت، تحت بررسی قرار دهد و نتایج را اعلام کند و بعد از آن نیز این روند را ادامه دهد. اطمینان بخشی باید به حدی بالا باشد که درج پروانه بهداشتی بر روی یک محصول، خیال مصرف کننده را نه 99 درصد که 100 در صد، آسوده کند.

4 - سازمان ملی استاندارد، باید پاسخ دهد که چگونه آرم بر روی محصولاتی قرار دارد که نه تنها استاندارد نیستند بلکه اساساً چیزی غیر از نامشان هستند. مثلاً یک ماده شیمایی که تنها رنگ و طعمش شبیه آبلیمو یا آب میوه است را به نام محصول طبیعی عرضه می کنند و سازمان استاندارد هم آن را استاندارد اعلام می کند!

نامه شرکت دماوند بعد از افشاگری سال 89 که در آن تصریح شده که آب معدنی دماوند ، هم پروانه بهداشتی دارد ، هماستاندارد است و هم از موسسات خارجی تأییدیه دارد

به نظر می رسد یکی از ریشه های اساسی مصائب موجود در عرصه تولیدات داخلی، استاندارد نبودن عملکرد سازمان استاندارد ایران است. اگر این سازمان به وظائف خود درست عمل می کرد، این همه شرکت و حتی برندهای مشهور به خود جرأت نمی دادند تحت پوشش آرم استاندارد، محصولات آلوده و غیراستاندارد به مردم عرضه کنند و سلامت جامعه را به سخره بگیرند.

این موضوع ، فقط در خصوص مواد غذایی نیست و درباره محصولات دیگری مانند خودرو نیز صادق است. به عنوان مثال، اگر سازمان استاندارد، کامیون های چینی "هوو" را که به علت نقص فنی در سیستم ترمزهایشان صدها ایرانی را به کام مرگ فرستادند، تأیید نمی کرد یا اگر به خودروی تاریخ مصرف گذشته ای مانند پراید، تأییدیه استاندارد نمی داد، سایپا نمی توانست برای سال ها خود را پشت نام استاندارد پنهان کند و این ارابه مرگ را به مردم بفروشد و هزاران فاجعه را رقم بزند.

از این رو، بازبینی ساختار و عملکرد سازمان استاندارد به عنوان یک الزام گریز ناپذیر باید در دستور دولت و مجلس قرار گیرد و الّا اگر این نهاد نظارتی همچنان با وضعیت اسفناک کنونی به کار خود ادامه دهد، باید منتظر فجایع بیشتری باشیم.

5 - از قوه قضائیه به عنوان نهادی که حافظ جان و مال مردم است انتظار می رود، با قاطعیت بیشتری وارد این پرونده شود اجازه ندهد برخی مناسبات ناسالم و سودجویی های جنایتکارانه، جان و مال مردم را در سطحی چنین گسترده به خطر بیندازند. محاکمه علنی و محکومیت سنگین و عبرت آموز چند تن از این اشخاص و شرکت های بی مسؤولیت، می تواند به طور جدی بازدارنده و اطمینان آفرین باشد.

اگر مجرمی مانند یک کیف قاپ یا زورگیر با به جان خریدن خطر و پذیرفتن بدنامی اقدام به جنایت می کند و هر بار ، یک نفر را قربانی می کند و آسیب مالی به او می زند، این مجرمان در لباس انسان های محترم، هر روز نه فقط مال که جان مردم را می گیرند و نه فقط یک نفر که مردم یک کشور را قربانی می کنند.
    مردم چشم انتطار دستگاه عدالت هستند.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    دو عاقل را نباشد کین و پیکار *** نه دانایی ستیزد با سبکسار
    اگر نادان به وحشت سخت گوید***خردمندش به نرمی دل بجوید(سعدی)

7. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید zorba از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 91,699 بار در 29,633 ارسال

شرح سوال از وزیر در صحن علنی مجلس
    مدیرکل حقوقی وزارت چرا دستگیر شد؟/ برخی معاونان وزیر ورزش شرکت خصوصی دارند

به گزارش خبرگزاری فارس، گزارش کمیسیون فرهنگی در خصوص سوال ملی احمد شوهانی، نماینده استان ایلام در مجلس شورای اسلامی از وزیر ورزش و جوانان با محوریت گسترش فساد و بداخلاقی در ورزش، غفلت از مسائل اساسی جوانان، دخالت در امور فدراسیون‌ها و هیأت‌های ورزشی و بی‌توجهی به شایسته‌سالاری در انتصابات مطرح شد که نتیجه بررسی آن به شرح زیر بوده است:

در اجرای ماده 209 آیین‌نامه داخلی مجلس و در پاسخ به نامه مورخ 12 آذر 93 هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی به استحضار می‌رساند، سوال فوق در تاریخ 18 فروردین 94 این کمیسیون با حضور وزیر ورزش و نماینده سوال کننده مطرح شد.

شوهانی در توضیح سوال خود اظهار داشته است: مدتی است که مساله افزایش فساد در ورزش موجبات نارضایتی را ایجاد کرده است و همان‌طور که می‌دانید مقام معظم رهبری و رئیس جمهور محترم به دفعات به مبارزه با فساد تأکید داشته‌اند اما وزارت ورزش و جوانان در این خصوص با جدیت عمل نمی‌کند، مثل هزینه‌کرد پول‌های واگذار شده فیفا، نحوه انتخاب حامیان مالی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس، تبانی در فوتبال و فقدان شفافیت‌های مالی در فدراسیون‌ها و هیأت‌های ورزشی. اینکه چرا با شبکه‌های دلالی و مطبوعات زرد برخورد نمی‌شود؟ خود شما فرمودید که فدراسیون فوتبال نسبتاً مستقل است اما مسائل مالی آن شفاف نیست. چه اتفاقاتی در مسابقات والیبال ارومیه پیش آمد؟

از کمبود اعتبارات صحبت می‌کنید اما هزینه‌های غیرضروری را برای برنامه‌های مختلف صرف می‌کنید، مثل مراسم مجموعه ورزشی آزادی و اجاره غرفه در 22 بهمن.

مدیرکل حقوقی وزارت چرا دستگیر شد؟ برخی از معاونان شما شرکت‌های خصوصی دارند و برخی از باشگاه‌ها مالیات نمی‌دهند. طبق گزارش مالیاتی کشور 6 باشگاه 130 میلیارد تومان بدهی مالیاتی دارند.

در حوزه جوانان چه اقداماتی در زمینه مسکن، ازدواج، فرهنگ و دین صورت گرفته است.

در حوزه فدراسیون‌ها شاهد سوءمدیریت هستیم. مثل فدراسیون‌های فوتبال، بسکتبال و کشتی.

انتصاب رؤسای فدراسیون‌ها با اعمال نظر دولت بوده که فسادآور است. انتصاب افراد غیرمتخصص محل سوال است. رئیس هیأت مدیره باشگاه که منصوب شما بود چرا روانه زندان شد؟

همچنین گودرزی در پاسخ به این سؤال اظهار داشت: یکی از عوامل ایجاد فساد اعمال نظرهایی است که در مورد انتصابات صورت می‌گیرد. مسأله فساد را خودم به عنوان وزیر به صورت خیلی جدی پیگیر هستم. تخلف مدیرکل حقوقی را خودمان پیدا کردیم و به دادگاه معرفی نمودیم. یکی از راه‌های مبارزه با فساد این است که از جیب دولت برای تیم‌های حرفه‌ای هزینه نکنیم که نکردیم. از زمان حضور من هر 4 ماه یکبار فدراسیون‌ها حسابرسی شده و مسائل مالی آنها شفاف شده است.

فدراسیون‌ها نهاد های عمومی غیردولتی هستند و متاسفانه برخی از آنها در دوره قبل اساسنامه خود را به تصویب فدراسیون‌های بین‌المللی رسانده‌اند و برای دخالت حاکمیت جایی نگذاشته‌اند و پولی که از فدراسیون جهانی برای آنها می‌آید متاسفانه برای افرادی خارج از کشور واریز می‌شود.

در ارتباط با افشای فساد در فوتبال نیز هرآنچه می‌دانستیم به کمیسیون اصل 90 گزارش کرده‌ایم. در دیگر بخش‌ها نیز هر نوع فسادی را گزارش کرده‌ایم.

در جریان شایسته‌سالاری نیز معاونین من تحصیلات بالای ورزشی و سابقه قهرمانی دارند. در هیچ فدراسیونی اعمال نظر نکردیم.17 فدراسیون با سرپرست اداره می‌شد که بدون دخالت و اعمال نفوذ انتخابات، همه آنها را برگزار کردیم. ظرف 16 ماه نیز 32 انتخابات برگزار کردیم.

در پایان همچنین عنوان شد که نماینده سوال کننده از پاسخ وزیر قانع نشد و کمیسیون ضمن بررسی، قلمروی سوال را ملی تشخیص داد.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940707000573

9. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال ائلچی آواتار ها
    تشکر شده 7,039 بار در 1,758 ارسال

سلام
    زوربا جان به مردم بگو منتظر باشن تا زمان ظهور برسه
    أَلَيْسَ اللَّهُ بِكَافٍ عَبْدَهُ

11. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید ائلچی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال گیلان آواتار ها
    تشکر شده 9,758 بار در 2,145 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط siamak777 نمایش پست ها

این عکس باعث خفت ایرانی هست که رییس جمهورمون برای صندلیا خالی حرف بزنه!
    البته احمدینژاد در اواخرش فکری هم برای صندلی های خالی اطراف کردند و از ایران با عروس و داماد و خاله و خان باجی میرفتند به سازمان ملل !

هیچ تمدنی از بیرون مغلوب نخواهد شد , مگر آنکه از درون نابود شده باشد !...ویل دورانت

13. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید گیلان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 8,860 بار در 2,149 ارسال

یه زمین خاکی هست تو گیلاوند جاده دماوند دورش فنس کشیدن و دو تا تیر دروازه تابلو زدن که افتتاح استادیوم ورزشی توسط معاونت محترم رییس جمهور محمد علی آبادی

این دفعه اون ورا رفتم عکس می گیرم حتما

15. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Rudel از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال خوشبخت آواتار ها
    تشکر شده 45,462 بار در 5,450 ارسال

رفت‌وبرگشت حسینیان به بن‌بست احمدی‌نژاد

نسبت روح‌ا... حسینیان و محمود احمدی‌نژاد شکل سینوسی پیدا کرده است. دوران دلبستگی و حمایت سفت و سخت سال‌های ابتدایی ریاست احمدی‌نژاد بر دولت‌های نهم و دهم تا اعلام برائت از او در اواخر عمر ریاستش و حال اعلام حمایت مجدد. در این گزارش مروری کوتاه داریم بر فراز و فرودهای ارتباط و چرایی و چگونگی تغییر مواضع روح‌ا... حسینیان از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از محمود احمدی‌نژاد.

اپیزود اول؛اعلام برائت

روحانی اصولگرا و عضو شورای مرکزی جبهه پایداری که زمانی به عنوان یکی از سرسخت‌ترین حامیان محمود احمدی‌نژاد نقشی موثر در حمایت مجلس نهم از دولت وی داشت،چندی مانده به پایان دولت دهم و در فروردین ماه92، از اقدامات رئیس دولت اعلام برائت کرد.حسینیان در آن هنگام گفت که احمدی‌نژاد چیزی برای دفاع باقی نگذاشته است و «بنده از کسی که به جای شعار زنده باد اسلام، زنده باد بهار را شعار خود قرار داده اعلام برائت می‌کنم.» تا این جای کار همه‌چیز به نظر منطقی و قابل دفاع در چارچوب مشی اصولگرایانه می‌آمد. هر چند که حرف‌های حسینیان و اعلام برائتش از احمدی نژاد و دولتش ناظر به ناکارآمدی دولت نهم و دهم و مشکلات و مصائب اقتصادی،اجتماعی و سیاسی ناشی از سوءتدبیر و ناتوانی اجرایی آن‌ها نبود و سویه‌ای شخصی داشت اما باز هم نشانه‌ای امیدوارکننده بود دال بر اینکه حتی حامیان پروپا قرص دیروز احمدی نژاد هم از نتیجه تصمیمات او آگاه شده و یک به یک در حال پراکنده شدن از گرد او و چاره‌جویی برای رفع مشکلات و نابسامانی‌ها و برگرداندن کشور به مسیر عقلانیت و تلاش برای آرامش آن هستند.

اپیزود دوم؛بازگشت به احمدی‌نژاد

اما همه‌چیز با روایت پیش گفته به پایان نرسید. دو سال و پنج ماه وقت لازم بود تا اپیزودی دیگر از داستان رابطه شبه دیالکتیکی حسینیان و پایداری با احمدی‌نژاد شکل گیرد. چند روز قبل حسینیان باز هوای دولت مهرورز به سرش افتاد و با گفتن این حرف عجیب که «پرونده‌های مفاسد اقتصادی به هیچ وجه مربوط به دولت احمدی‌نژاد نیست و به دولت‌های قبل‌تر آن بر می‌گردد»، ساخته شدن این شایعات را حربه «دشمنان برای تخریب چهره احمدی‌نژاد» دانست و ادعا کرد که «تنها دولتی که پس از انقلاب باعث خدمت به مردم و آبادانی این کشور شده است دولت سابق بوده و در دولت احمدی‌نژاد مردم در رفاه بودند.» و سپس این اظهارات مقدمه‌ای شد برای اجرای سکانس نهایی سناریوی حسینیان؛ حمایت از احمدی‌نژاد برای حضور دوباره در انتخابات!

حافظه و فراموشی

حال باید این تغییر موضع حسینیان در خصوص احمدی نژاد را چگونه فهم و حلاجی کرد؟ همانطور که در قسمت اول این نوشتار گفته شد، برگشتن و اعلام‌برائت حسینیان از اقدامات دولت احمدی‌نژاد، نه به خاطر اتهامات و انتقادات تند ناظر به عملکرد اجرایی احمدی‌نژاد که معطوف به مسائل درونی جبهه پایداری و حسینیان با او و رئیس‌دفتر همیشه همراهش بود و به‌ظاهر حالا که معاون اول رئیس دولت دهم در حال سپری کردن دوران محکومیت خود به دلیل تخلفات مالی است و معاون دیگرش هم در حال سپری کردن روند پرونده خود و احمدی‌نژاد هم باز به گفتمان سابق خود برگشته است، بدیلی بهتر از او برای مقابله با دولت حسن روحانی و اقبال عمومی مثبتی که نسبت به او وجود دارد،نیست. به باور حسینیان و دیگرانی مثل او، احمدی‌نژاد کماکان خوب جواب می‌دهد! او حکم بلیت بخت‌آزمایی‌ برای کسانی را دارد که در شرایط سیاسی فعلی چیزی برای از دست دادن ندارند.حسینیان که ظاهرا به شکلی خودخواسته فراموش کرده است که دوسال قبل با بیان اینکه «احمدی‌نژاد چیزی برای دفاع نگذاشته است» از او اعلام برائت کرده است، در اظهارنظر تازه‌اش می‌گوید: «پایگاه اجتماعی احمدی‌نژاد در کشور بسیار بالاتر از دیگران است، زیرا وقتی که مردم دوران مدیریت احمدی‌نژاد، سازندگی و توسعه تولید را به یاد می‌آورند، همگی حسرت آن دوران را می‌خورند!» در اینجا هم به نظر می‌رسد که حسینیان با زدن نعل وارونه می‌خواهد با دست دادن روایتی نوستالژیک و نامنطبق با واقع از دوران دولت‌های نهم و دهم، از بخشی از توده‌های مردمی که درگیر مشکلات زندگی روزمره‌اند و دچار نوستالژیک‌اندیشی-که همیشه گذشته برایشان بهتر از حال است- دلربایی کند و پایگاه از دست رفته دولت احمدی‌نژاد را به آن برگرداند. آب تطهیر ریختن بر نتایج اقدامات دولتی که از نگاه قاطبه مردم و کارشناسان امر، از فرط شعارزدگی و رفتارهای بعضا غیرکارشناسی، اقتصاد، سیاست خارجی و... را دچار مشکلات و گره‌های دست و پاگیر کرد، با هر نیتی که باشد، در ملایم‌ترین نوع بیان، عملی است نامنصفانه.

احمدی نژاد؛چرا و چگونه؟!

به نظر می‌رسد جریانی که انتخابات ریاست جمهوری سال 92 را به صبر و مدارا و عقلانیت مردم واگذار کرده است، می‌خواهد بار دیگر با مطرح کردن نام احمدی‌نژاد،جایگاه از دست رفته خود را بازسازی کند. چرا که دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در راه است و این جریان می‌داند که شکست در این رویداد، مساوی است با فراموشی سیاسی. پس چه باک از اینکه حسینیان و دیگرانی مثل او به راحتی هرچه تمام‌تر حافظه‌شان را از مشکلات و کاستی‌های دوران احمدی‌نژاد پاک کنند و حتی به یاد نیاورند که حمایت مجدد امروزشان از او نسبتی با اعلام برائت دیروزشان ندارد.

آرمان/

17. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید خوشبخت از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 4,049 بار در 1,568 ارسال

افزایش قیمت آب تا چند روز آینده
    قائم مقام وزیر نیرو از افزایش قیمت تعرفه آب تا چند روز آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، ستار محمودی در حاشیه یازدهمین نمایشگاه آب و تاسیسات آب و فاضلاب در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش تعرفه‌ آب و برق اظهار کرد: فعلا خبری از افزایش تعرفه‌های برق نیست، اما پیشنهادات وزارت نیرو مبنی بر افزایش قیمت آب در شورای اقتصاد به تصویب رسیده ، اما ماهیت پییشنهاد تا حدودی مورد تعدیل واقع شده است.

وی با بیان این‌که میزان تعرفه در اقشار پایین مصرف و متوسط مصرف خیلی زیاد نیست، گفت: برای طبقات بالای مصرف افزایش تعرفه در نظر گرفته‌ شده تا بتوان مصرف اقشار پایین و متوسط را نیز از این طریق جبران کرد.

قائم مقام وزیر نیرو با بیان این‌که افزایش تعرفه آب طی روزهای آتی اعلام می‌شود، اظهار کرد: تاکنون چیزی به دست ما نرسیده، اما آنچه مبرهن است تغییر ناچیز کف طبقه است به این معنا که کف همچون مثل گذشته باقی می‌ماند و یا رشد بسیار کمی خواهد داشت.

محمودی با بیان این‌که این موضوع شامل مصرف 20 مترمکعب آب می‌شود، گفت: در حال حاضر نمی‌توان رقم دقیقی از میزان افزایش عنوان کرد، اما باید گفت که هیچ‌گاه پیشنهاد وزارت نیرو اخذ قیمت تمام شده از مشترکین حتی مشترکین پرمصرف نبوده است.

به گفته وی این‌که گفته می‌شود قیمت تمام شده آب 1200 تومان است موضوعی است که به‌طور میانگین ارزیابی شده و وزارت نیرو قصد ندارد که این میزان را از مشترکین خود دریافت کند.

قائم مقام وزیر نیرو در خصوص پیشنهاد وزارت نیرو برای افزایش قیمت آب اظهار کرد: براساس پیشنهاد وزارت نیرو قرار بر این بود که برابر قانون هدفمندی یارانه‌ها افزایش تعرفه‌های آب صورت بگیرد.

محمودی ادامه داد: وزارت نیرو قصد داشت تا میزان تعرفه آب را 20 درصد افزایش دهد، اما آنچه به تصویب رسیده کمتر از این میزان است و شورای اقتصاد به دلیل مجموعه جهاتی که در نظر می‌گیرد در این امر تعدیلی را صورت داده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا حل مشکل آبی در خلأ سیاسی نهفته است، اظهار کرد: موضوعی که در این مساله آشکار است خواست بخش خصوصی است و وزارت نیرو برای ورود به بازار‌های جدید در کشور‌های دیگر است. از همین‌رو با وزارت امور خارجه مذاکراتی را داشته‌ایم.

قائم مقام وزیر نیرو ادامه داد: وزارت امور خارجه نیز به دنبال همین مساله است، لذا نمی‌توان مساله خلأ سیاسی را مطرح کرد، چرا که به اعتقاد من نیاز اساسی جذب و به دست آوردن بازار‌های برون‌مرزی است.

19. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mohsen68 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 14 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 14 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها

بوک مارک ها